SON DAKİKA DERSİM HABERLERİ

Son Dakika Dersim Haberleri

 • 09:43 Demirtaş: Kürtler Bir Daha Asla Türk Devleti İle Aidiyet İlişkisi Kuramayacak Demirtaş: Kürtler Bir Daha Asla Türk Devleti İle Aidiyet İlişkisi Kuramayacak Demirtaş, "Kürtler yüzleşmeye ve helalleşmeye hazırdı ama gönül bağı Cizre'de koptu" dedi. "Daha ciddi çıkışlar yapabilirdik" diyerek özeleştiri yapan Demirtaş, CHP'ye de yüklendi.
 • 12:46 Tunceli'de Yüksek Kesimlere Kar Yağdı Tunceli'de Yüksek Kesimlere Kar Yağdı Tunceli’de Munzur Dağları ile yüksek kesimlere kar yağdı.
 • 11:53 Zazaca Bölümü Öğrencilerinin Mezuniyet Heyecanı Tunceli Üniversitesi bünyesinde 2012 yılında açılan Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü'nün ilk öğrencileri, mezuniyetlerini düzenledikleri etkinlikle kutladı.
 • 18:12 Dersim'in Şifa Geleneği Sempozyumu Dersim'in Şifa Geleneği Sempozyumu" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Sempozyumun öncesi doğadan toplanarak sergilenen bitkilerin görüntüsü Sempozyumdan görüntü -Sempozyumda konuşma Sanatçı Metin Kahraman'ın konuşması -Bitkilerden detay "Dersim'in Şifa Geleneği Sempozyumu" başladı Tunceli'de, "2. Dersim'in Şifa Geleneği Sempozyumu" başladı.
 • 15:29 Dersim'in Şifa Geleneği Sempozyumu" Başladı Tunceli'de, "2. Dersim'in Şifa Geleneği Sempozyumu" başladı.
 • 15:24 Kayıp Film Günleri Festivali Sona Erdi Kayıp Film Günleri Festivali Sona Erdi Batman Belediyesi'nin hazırladığı ve İHD, Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği, Mezopotamya Sineması'nın katkılarıyla düzenlenen film günleri sona erdi.
 • 16:40 Kamalak Bu Başkanlık Sistemi Değil, Despotizmdir Kamalak Bu Başkanlık Sistemi Değil, Despotizmdir Haber-Kamera Yüksel KOÇ İstanbul DHASaadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, başkanlık sistemi ve partili cumhurbaşkanlığı ile ilgili olarak, '1.5 ay önce bir kitapçık yayınladılar, Türk tipi başkanlık sistemi. Nedir özelliği. Meclis yani 550 milletvekili olan meclis başkanı azledemeyecektir, ama başkan tek başına meclisi feshedebilecek.
 • 16:25 Kamalak: Bu Başkanlık Sistemi Değil, Despotizmdir 60 yaşında insanlarız, diyecekler.
 • 17:39 HDP Anayasa Mahkemesi'ne Gidiyor HDP Anayasa Mahkemesi'ne Gidiyor Dokunulmazlıkların kaldırılmasının ardından HDP ilk değerlendirmesini yapmak için toplandı. HDP'li Ayhan Bilgen, konuyu Anayasa Mahkemesi'ne taşıyacaklarını bildirdi.
 • 14:28 Yıldırım'ın Memleketi Erzincan'da Büyük Coşku AK Parti'nin 22 Mayıs Pazar günü yapılacak 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım'ın genel başkanlığa aday gösterileceğinin açıklanması, Erzincanlı hemşehrilerince coşkuyla karşılandı.
 • 13:57 Genç Şiir Atölyesi" Söyleşisi Eyüp Belediyesince düzenlenen "2. Haliç Genç Edebiyat Günleri" kapsamında, "Genç Şiir Atölyesi" söyleşisi düzenlendi.
 • 12:23 Vali Osman Kaymak Dersim Kent Müzesi İnşaatını İnceledi Vali Osman Kaymak Dersim Kent Müzesi İnşaatını İnceledi Tunceli Valisi Osman Kaymak, inşaat çalışmaları devam eden Dersim Kent Müzesi’ni ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 • 14:24 Tunceli Belediyesi Yerli Tohum Üretecek Tunceli Belediyesi Kadın Meclisi tarafından Aktuluk mahallesinde bulunan 15 dönümlük arazi, bostan haline getirildi.
 • 12:15 Kayıp Yakınları 378. Eylemlerini Gerçekleştirdi Kayıp Yakınları 378. Eylemlerini Gerçekleştirdi Batmanda bir araya gelen İHD yöneticileri ve kayıp yakınları "Kayıplar Bulunsun, Hesap Sorulsun" adı altında 378. Eylemlerini gerçekleştirdi.
 • 20:12 AK Parti'li Özdağ: AK Parti'li Özdağ: "Hdp'yi Parti Olarak Kabul Etmiyorum" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, HDP’yi parti olarak kabul etmediğini söyleyerek, “O parti değil o terörist bir parti" dedi.
 • 13:44 HDP İl Örgütünden HDP İl Örgütünden "Dersim Katliamı" Açıklaması HDP Batman İl Eş Başkanları "Dersim" olaylarının yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptılar.
 • 21:57 1938 Yılında Tunceli'de Ölenler İçin Beyoğlu'nda Anma... 1938 Yılında Tunceli'de Ölenler İçin Beyoğlu'nda Anma... Beyoğlu'nda, 1938 yılında Tunceli'de ölenler için anma programı düzenlendi.
 • 21:50 1938 Yılında Tunceli'de Ölenler İçin Beyoğlu'nda Anma... 1938 Yılında Tunceli'de Ölenler İçin Beyoğlu'nda Anma... Haber-Kamera Mehmet AKTARAN İstanbul DHABeyoğlu'nda, 1938 yılında Tunceli'de ölenler için anma programı düzenlendi.
 • 20:00 Dersim 1937-38 Dersim 1937-38" Konferansı ve Anması - Tunceli GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Tunceli'de "Dersim 1937-38" konferansı ve anması Konferans salonundan görüntüler Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın konuşması Tunceli'de "Dersim 1937-38" konferansı ve anması HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ: "Sözde bizleri dişimizle, tırnağımızla, direne direne kazandığımız o meclis mevzisinden sürecekler.
 • 19:48 Direnek Kazandığımız Meclis Mevzisini Terketmeyeceğiz' Direnek Kazandığımız Meclis Mevzisini Terketmeyeceğiz' Tunceli Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen 7'nci Dersim 1937-38 konferansında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, AK Parti ve isim vermeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.
 • 18:57 Tunceli'de Toplu Mezarda Bulunan Kemikler 78 Yıl Sonra Kefene Sarılarak Defnedildi (2) Tunceli'de Toplu Mezarda Bulunan Kemikler 78 Yıl Sonra Kefene Sarılarak Defnedildi (2) 'direnek KAZANDIĞIMIZ MECLİS MEVZİSİNİ TERKETMEYECEĞİZ'Tunceli Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen 7'nci Dersim 1937-38 konferansında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, AK Parti ve isim vermeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.
 • 18:28 Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: "Bizleri Meclis'ten Süremeyecekler" HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, “Sözde bizleri dişimizle, tırnağımızla, direne direne kazandığımız o Meclis’ten sürecekler.
 • 18:21 Tunceli'deki "Toplu Mezar" İddiası GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Vatandaşların mezar alına yürümeleri Kazı çalışması yapılan alanda cenazeleri olduğu iddia edilen kişilerin isimlerinin yazılı olduğu afişin görüntüsü Kazı çalışması yapılan alanın görüntüsü Defin işlemine katılanların görüntüleri Omuzlarda taşınan tabutun görüntüsü Tabut başındaki konuşmaların görüntüsü Aile avukatı Cihan Söylemez'in konuşmaları Alanda yakılan ağıtların görüntüsü Tabutun mezara taşınması Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul'un omuzunda tabutu taşıması Tabutun mezara indirilişi Mezara toprak atılması Mezara karanfil bırakması - "Dersim olayları" sırasında öldürülen kişilere ait olduğu iddia edilen ve savcılık talimatıyla 2015'te yapılan kazı çalışmasında çıkarılan kemikler, DNA testi işlemlerinin ardından törenle defnedildi Ailelerin avukatı Söylemez: "2014 yılında başlayan hukuki mücadelenin sonunda, ilk defa Dersim Tertelesi ile ilgili resmi makamlar tarafından 2015 yılında, adli tıp kazısı yapılmış ve adli tıp kazısı sırasında çıkan naaşlar üzerinde İstanbul Adli Tıp Kurumu tarafından incelemeler yapılmıştır" Tunceli'nin Hozat ilçesinde "Dersim olayları" sırasında öldürüldüğü öne sürülen kişilere ait toplu mezar bulunduğu iddiaları üzerine 2015'te yapılan kazı çalışmasında çıkarılan ve DNA testi için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilen kemikler, işlemlerin tamamlanmasının ardından törenle defnedildi.
 • 18:21 Tunceli'de "Dersim 1937-38" Konferansı ve Anması Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Meclise hak ederek girdiklerini belirterek, "Sözde bizleri dişimizle, tırnağımızla, direne direne kazandığımız o meclis mevzisinden sürecekler.
 • 17:32 Aydemir: 'Hdp Önce Günümüzle Yüzleşmelidir' Aydemir: 'Hdp Önce Günümüzle Yüzleşmelidir' AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir: ‘HDP’nin "Tavşana kaç, tazıya tut." politikası artık fazlasıyla sırıtmaktadır ve bugünle dürüstçe hesaplaşamayan, yüzleşemeyen bir yapının dünü gündeme taşıması samimi ve dürüstçe değildir.
 • 17:26 TBMM Genel Kurulu AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, "Dersim olaylarıyla ilgili endişeler varsa, Başbakanlık arşivleri, belge yeterli değil diyorsak, o zaman TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu da bu konuda inceleme yapabilir.
 • 17:07 1938'de Katledillen Canan ve Baran Ailelerine Ait Kemikler Defnedildi Tunceli'de 1938'de yaşanan Dersim olaylarında hayatını kaybeden Baran ve Canan ailesine ait kemikler düzenlenen törenle defnedildi.
 • 16:54 78 Yıl Sonra Tabuta Konuldular 78 Yıl Sonra Tabuta Konuldular Tunceli’nin Hozat ilçesinde, 2015’te yapılan toplu mezar kazı çalışmasında çıkarılarak, DNA testi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilen Dersim Askeri Harekatı’nda hayatını kaybedenlerin kemikleri, 78 yıl sonra tabuta konularak, defnedildi.
 • 16:29 Tunceli'de Toplu Mezarda Bulunan Kemikler 78 Yıl Sonra Kefene Sarılarak Defnedildi Tunceli'de Toplu Mezarda Bulunan Kemikler 78 Yıl Sonra Kefene Sarılarak Defnedildi Tunceli'de toplu mezarda bulunan kemikler 78 yıl sonra kefene sarılarak defnedildiFerit DEMİR/ TUNCELİ, (DHA)-TUNCELİ'nin Hozat İlçesi'ne bağlı Karabakır Köyü'nde geçen yıl toplu mezardan çıkarılan 11 kişiye ait kemikler, 78 yıl sonra kefene sarılarak, Kürtçe ağıtlar eşliğinde toprağa verildi.
 • 15:48 Tunceli'de Toplu Mezarda Bulunan Kemikler 78 Yıl Sonra Kefene Sarılarak Defnedildi Tunceli'de Toplu Mezarda Bulunan Kemikler 78 Yıl Sonra Kefene Sarılarak Defnedildi Tunceli'nin Hozat İlçesi'ne bağlı Karabakır Köyü'nde toplu mezardan çıkarılan 11 kişiye ait kemikler, 78 yıl sonra kefene sarılarak, Kürtçe ağıtlar eşliğinde toprağa verildi.
 • 15:37 Hdp Siirt Milletvekili Konca Açıklaması HDP Siirt Milletvekili Besime Konca, "AKP ve saray iktidarının Türkiye'de geliştirmek istediği rejim değiştirme siyaseti, toplumun her alanında ciddi hak ihlallerine, siyaset dışı politikalara yol açmıştır.
 • 15:31 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulunda, AK Parti, CHP ve MHP grup başkanvekilleri, AB Komisyonunun Schengen ülkelerine yapılacak seyahatlerde Türk vatandaşları için vizelerin kaldırılması yönündeki tavsiye kararını değerlendirdi.
 • 17:31 Tunceli'de 1937-38 Yıllarındaki Olaylarda Ölenlere Anma Tunceli'de 1937-38 Yıllarındaki Olaylarda Ölenlere Anma Tunceli'de 1937-38 yıllarındaki olaylarda ölenlere anmaFerit DEMİR/ TUNCELİ, (DHA)- TUNCELİ'de 1937-38 yıllarındaki olaylarda ölen binlerce kişi, Tunceli Belediyesi ile merkezi Almanya'da bulunan Dersim'i Yeniden İnşa Cemiyeti'nin ortak düzenlediği '4-5 Mayıs Dersim' konulu konferans ile anıldı.
 • 16:03 Tunceli'de "Dersim Olayları" Anılıyor Tunceli'de, 1937-1938 yıllarında yaşanan olaylarda yaşamını yitirenler için düzenlenen anma etkinlikleri başladı.
 • 15:27 Tunceli'de 1937-38 Yıllarındaki Olaylarda Ölenlere Anma Tunceli'de 1937-38 Yıllarındaki Olaylarda Ölenlere Anma Tunceli'de 1937-38 yıllarındaki olaylarda ölen binlerce kişi, Tunceli Belediyesi ile merkezi Almanya'da bulunan Dersim'i Yeniden İnşa Cemiyeti'nin ortak düzenlediği '4-5 Mayıs Dersim' konulu konferans ile anıldı.
 • 14:43 Tunceli'de Dersim Harekatı'nda Hayatını Kaybedenler Anılıyor Tunceli'de Dersim Harekatı'nda Hayatını Kaybedenler Anılıyor Tunceli’de, Dersim Askeri Harekatı’nda hayatını kaybedenler için mum yakılarak, Munzur Çayı’na karanfil bırakıldı.
 • 17:49 Futbol: Spor Toto 3. Lig Spor Toto 3. Lig'de 2015-2016 sezonu tamamlandı.
 • 15:10 İzmir'de 1 Mayıs Türkülerle Kutlanıyor İzmir'de 1 Mayıs Türkülerle Kutlanıyor İzmir’de binlerce kişi, Gündoğdu Meydanı’nda 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü coşkuyla kutlandı.
 • 14:59 1 Mayıs Tunceli'de Coşkuyla Kutlandı 1 Mayıs Tunceli'de Coşkuyla Kutlandı Tunceli'de, 1 Mayıs dolayısıyla yüzlerce kişi kent merkezinde davul zurna ve sloganlar eşliğinde yürüyüş düzenledi.
 • 12:59 Tunceli'de Cinsel İstismar Protestosu Tunceli'de Cinsel İstismar Protestosu Dersim Kadın Platformu, Ovacık ilçesinde 19 yaşındaki N.Ö. adlı zihinsel engelli genç kıza cinsel istismarda bulunulmasını yürüyüşle protesto etti.
 • 23:13 Tunceli'de Karnı Büyüyen Zihinsel Engelli Öğrenci, 6.5 Aylık Hamile Çıktı Tunceli'de Karnı Büyüyen Zihinsel Engelli Öğrenci, 6.5 Aylık Hamile Çıktı Tunceli'de karnı büyüyen zihinsel engelli öğrenci, 6.5 aylık hamile çıktı, kadınlar sokağa döküldü. İlçedeki bazı erkeklerin yıllardır genç kıza cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı.
 • 20:43 Tunceli'de Öğrenciye Cinsel İstismar İddiası Tunceli'de Öğrenciye Cinsel İstismar İddiası Tunceli'de öğretmenlerin şüphelenerek hastaneye götürdüğü 19 yaşındaki lise öğrencisinin cinsel istismar sonucu hamile kaldığı ortaya çıktı.
 • 15:34 Kayseri - Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı: Cemevi Davasının Aihm?de Kazanılmasından Hicap Duyuyorum Kayseri - Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı: Cemevi Davasının Aihm?de Kazanılmasından Hicap Duyuyorum Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı: Cemevi davasının AİHM'de kazanılmasından hicap duyuyorumAVRUPA İnsan Hakları Mahkemesi'nin cemevlerine yasal statü tanınması gerektiği yönünde karar vermesini değerlendiren Kayseri Hacı Bektaş Veli Derneği ve Vakfı Başkanı Sadık Genç, "Ben bir Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olarak, eşit yurttaş olarak böyle bir davanın AİHM'den kazanılmış olmasından hicap duyuyorum.
 • 15:05 Kanlı 1 Mayıs'ta Hayatını Kaybedenler Taksim'de Anıldı Kanlı 1 Mayıs'ta Hayatını Kaybedenler Taksim'de Anıldı Taksim'de, 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesi bazı parti, sivil toplum kuruluşu ve örgütler, 1977 yılındaki kutlamalarda hayatını kaybedenleri andı.
 • 12:47 Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı: Cemevi Davasının AİHM'de Kazanılmasından Hicap Duyuyorum Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı: Cemevi Davasının AİHM'de Kazanılmasından Hicap Duyuyorum Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin cemevlerine yasal statü tanınması gerektiği yönünde karar vermesini değerlendiren Kayseri Hacı Bektaş Veli Derneği ve Vakfı Başkanı Sadık Genç, "Ben bir Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olarak, eşit yurttaş olarak böyle bir davanın AİHM'den kazanılmış olmasından hicap duyuyorum.
 • 16:37 AK Parti Gençlik Kolları Açıklaması AK Parti Gençlik Kollarınca, yeni anayasa isteyen gençlerin anayasa yapım sürecini engellemeyi amaçlayan demokrasi dışı odakların kesin olarak karşısında olduğu ve gerektiğinde tavrını açık ve net bir şekilde ortaya koyacağı belirtildi.
 • 11:10 Tunceli Doğaseverleri Bekliyor Terörle değil, doğası ve tarihi eserleriyle anılmak isteyen Tunceli'de, baharın gelmesiyle insanı kendine hayran bırakan güzelliklere sahip rotalara doğa gezileri düzenleniyor.
 • 20:40 Toplu Sonuçlar Sayın Yazı İşleri Müdürleri'neSaat 20.00'de başlayan TRABZONSPOR-FENERBAHÇE karşılaşması dışındaki TOPLU SONUÇLAR aşağıda gösterilmiştir.
 • 00:57 İsmet Yılmaz: İsmet Yılmaz: "Birlik ve Beraberliğimiz Devam Ederse Aşamayacağımız Hiçbir Engel Yok" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başpehlivanlık final karşılaşmasından görüntü Yılmaz'ın altın kemeri takdim edişi Sivaslılar Derneği gecesinden görüntü Yılmaz'ın konuşması Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, terörle mücadele konusunda "İnşallah birlik ve beraberliğimiz devam ederse aşamayacağımız hiçbir engel yok. Eşkıya da dünyaya hükümdar olmaz." dedi.
 • 23:52 Yalova Milli Savunma Bakanı Yılmaz: Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Yalova Milli Savunma Bakanı Yılmaz: Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Milli Savunma Bakanı Yılmaz: Eşkıya dünyaya hükümdar olmazYalova'da Sivaslılar Gecesi'ne katılan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, birlik ve beraberliğin devam etmesi durumunda aşılamayacak bir engelin olmadığını söyledi.