SON DAKİKA DERSİM HABERLERİ

Son Dakika Dersim Haberleri

 • 16:40Türkiye Tahir Elçi İçin Sokağa Çıktı! Her Yerde Müdahale VarTürkiye Tahir Elçi İçin Sokağa Çıktı! Her Yerde Müdahale VarDiyarbakır'da Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi üzerine gün boyunca farklı illerde protesto gösterileri yapıldı. Polis, protestolara müdahale etti.
 • 21:07Tuncelili İşadamı Çevreye Zarar Verdiği Gerekçesiyle Taş Ocağını KapattıTuncelili İşadamı Çevreye Zarar Verdiği Gerekçesiyle Taş Ocağını KapattıTuncelili işadamı çevreye zarar verdiği gerekçesiyle taş ocağını kapattı Tunceli'de hazır beton ve inşaat sektöründe faaliyet yürüten işadamı Erdal Güntaş, uzun yıllardın kentte işlettiği taş ocağını çevreye zarar verdiği gerekçesiyle kapatma kararı aldı.
 • 20:18Tuncelili İşadamı Çevreye Zarar Verdiği Gerekçesiyle Taş Ocağını KapattıTuncelili İşadamı Çevreye Zarar Verdiği Gerekçesiyle Taş Ocağını KapattıTunceli'de hazır beton ve inşaat sektöründe faaliyet yürüten işadamı Erdal Güntaş, uzun yıllardın kentte işlettiği taş ocağını çevreye zarar verdiği gerekçesiyle kapatma kararı aldı.
 • 18:19Emsal Gösterilmemek İçin Taş Ocağını TaşıyacakEmsal Gösterilmemek İçin Taş Ocağını TaşıyacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Taş ocağı sahibi Erdal Güntaş'ın açıklaması- Taş ocağından görüntüler - Tunceli'de taş ocağı işleten iş adamı, yeni ocak açmak isteyenler örnek gösterilmesi üzerine şehir merkezine 3,5 kilometre mesafedeki işletmesini taşıma kararı aldı - İş adamı Güntaş: - "Dersim'in doğasını, çevresini benim taş ocağımı bahane ederek delik deşik etmeye çalışanlara izin vermemek için taş ocağımı 2017 de kapatacağım" Tuncelili iş adamı Erdal Güntaş, başka yatırımcılar tarafından emsal gösterilmesi üzerine kent merkezine 3,5 kilometre uzaklıktaki taş ocağını doğaya zarar vermeyecek bir yere taşıma kararı aldığını belirtti.
 • 17:13Emsal Gösterilmemek İçin Taş Ocağını TaşıyacakTuncelili iş adamı Erdal Güntaş, başka yatırımcılar tarafından emsal gösterilmesi üzerine kent merkezine 3,5 kilometre uzaklıktaki taş ocağını doğaya zarar vermeyecek bir yere taşıma kararı aldığını belirtti.
 • 14:33İHD'den 'Tahir Elçi' Açıklamasıİnsan Hakları Derneği (İHD) Hakkâri Şubesi Başkanı İsmail Akbulut, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesini kınadı.
 • 12:48Barolar: Elçi'nin Yaşam Pusulası Bize EmanetBarolar: Elçi'nin Yaşam Pusulası Bize EmanetDiyarbakır’da yaptığı basın açıklaması sonrası öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin ölümü meslektaşlarınca protesto edildi.
 • 21:04Dersim Barosu, Elçi'ye Yapılan Saldırıyı Yürüyüşle Protesto EttiDersim Barosu, Elçi'ye Yapılan Saldırıyı Yürüyüşle Protesto EttiDersim Barosu, Diyarbakır Baro Başkanı Av. Tahir Elçi’nin silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesini düzenlenen yürüyüşle protesto etti.
 • 17:48Fuaf Paris'teki Saldırıda Hayatını Kaybedenleri AndıFuaf Paris'teki Saldırıda Hayatını Kaybedenleri AndıFransa Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Başkanı Erdal Kılıçkaya'nın başkanlığında bir heyet 13 Kasım 2015 tarihinde Fransa'nın başkenti Paris'te kanlı terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin anısına Republique Meydanı'ndaki Özgürlük Anıtına karanfil bıraktılar.
 • 16:21PKK'nın Kaçırdığı Polisin Eşi: Gece Sabahlara Kadar Ağlıyorum, Eşimi ArıyorumPKK'nın Kaçırdığı Polisin Eşi: Gece Sabahlara Kadar Ağlıyorum, Eşimi ArıyorumPKK tarafından kaçırılan asker ve polis aileleri, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir’i TBMM’de ziyaret etti.
 • 15:05Tunceli'nin Tek Fabrikası KapandıTunceli'nin Tek Fabrikası KapandıTunceli'nin Ovacık İlçesi'nde 2005 yılında 240 işadamının bir araya gelerek kurdukları Munzur Su Fabrikası, 45 işçisinin bir ay önce başlattığı iş bırakma eylemi nedeniyle süresiz olarak üretime ara verdi.
 • 14:08Tunceli'nin Tek Fabrikası da KapandıTunceli'nin Tek Fabrikası da KapandıTunceli'nin Ovacık İlçesi'nde 2005 yılında 240 işadamının bir araya gelerek kurdukları Tunceli'nin ilk ve tek özel sektör fabrikası, 45 işçisinin bir ay önce başlattığı grev nedeniyle süresiz olarak üretime ara verdi.
 • 12:49Türkdoğan: Ey Devlet Polislerinizle ve Askerlerinizle Biraz İlgileninTürkdoğan: Ey Devlet Polislerinizle ve Askerlerinizle Biraz İlgileninİnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, çeşitli tarihlerde PKK tarafından kaçırılan polis ve askerler ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 16:32Şırnak'ta Kadınlar, Şiddete Karşı YürüdüŞırnak'ta Kadınlar, Şiddete Karşı YürüdüTunceli ve Şırnak'ta kadınlar, şiddete karşı yürüdü TUNCELİ ve Şırnak'ta 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü nedeniyle, alkış ve zılgıtlar eşliğinde yürüyüş yapıldı.
 • 16:21Tunceli ve Şırnak'ta Kadınlar, Şiddete Karşı YürüdüTunceli ve Şırnak'ta Kadınlar, Şiddete Karşı YürüdüTunceli ve Şırnak'ta kadınlar, şiddete karşı yürüdü TUNCELİ ve Şırnak'ta 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü nedeniyle, alkış ve zılgıtlar eşliğinde yürüyüş yapıldı.
 • 16:15Tunceli ve Şırnak'ta Kadınlar, Şiddete Karşı YürüdüTunceli ve Şırnak'ta Kadınlar, Şiddete Karşı YürüdüTunceli ve Şırnak'ta 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü nedeniyle, alkış ve zılgıtlar eşliğinde yürüyüş yapıldı.
 • 15:15Tunceli'de Kadınlar Şiddete Karşı YürüdüTunceli'de Kadınlar Şiddete Karşı YürüdüDersim Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle yürüyüş ve basın açıklaması yaptı.
 • 16:51Pfdk, 13 Dosyayı Karara BağladıProfesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Başkan Avukat Hüseyin Karaahmetoğlu başkanlığında yaptığı toplantıda 13 dosyayı karara bağladı.
 • 14:02Salonda Yer Kalmadı İzleyiciler Sahneye ÇıktıSalonda Yer Kalmadı İzleyiciler Sahneye ÇıktıMaltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen Ahmet Aslan konseri, büyük ilgi gördü.
 • 15:56Hdp'li 2 Milletvekili Nusaybin'de Açlık Grevine Başladı (2)Sancar İLE DORA DA KATILDI Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde sokağa çıkma yasağını protesto etmek için HDP Mardin milletvekilleri Ali Atalan ile Gülser Yıldrırım'ın başlattığı açlık grevine bugün Mardin'in HDP'li diğer milletvekilleri Mithat Sancar ve Erol Dora da katıldı.
 • 13:32Dersim Kent MüzesiDersim Kent Müzesi"Nin Yapımında Sona DoğruGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dersim Kent Müzesinin dıştan görüntüsü, - İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Hakan Ulaşoğlu'nun konuşması, - Dersim Kent Müzesindeki çalışmalardan görüntü, "Dersim Kent Müzesi"nin yapımında sona doğru- Başbakan Davutoğlu tarafından "Dersim Kent Müzesi"ne dönüştürüleceği açıklanan Tunceli'deki eski kışla binasında restorasyon çalışmaları önemli ölçüde tamamlandı- Kültür ve Turizm İl Müdürü Ulaşoğlu: - "Müze 2016 sonuna doğru hizmete alınacak" HAYDAR TOPRAKÇI - Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından "Dersim Kent Müzesi"ne dönüştürüleceği açıklanan Tunceli'deki eski kışla binasında 8 ay önce başlatılan restorasyon çalışmaları, tamamlanma aşamasına geldi.
 • 17:17Tunceli - Tutuklu Sendikacı ve Gredeki İşçilere, Disk ve Genel İş'ten DestekTutuklu sendikacı ve gredeki işçilere, DİSK ve Genel İş'ten destek DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, tutuklu Genel İş Sendikası Tunceli Şube Başkanı Erkan Yılmaz ve 20 günden beri grevde bulunan Munzur Su Fabrikası işçilerine destek için Tunceli'ye gelerek basın açıklaması yaptı.
 • 16:45Tunceli'de Tutuklu Sendikacı ve Grevdeki İşçilere DestekTunceli'de Tutuklu Sendikacı ve Grevdeki İşçilere DestekDisk Genel Başkanı Kani Beko ve Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, tutuklu Genel İş Sendikası Tunceli Şube Başkanı Erkan Yılmaz ve 20 günden beri grevde bulunan Munzur Su Fabrikası işçilerine destek için Tunceli'ye gelerek basın açıklaması yaptı.
 • 15:32Disk Genel Başkanı Kani Beko, Yılmaz'ın Serbest Bırakılmasını İstediDisk Genel Başkanı Kani Beko, Yılmaz'ın Serbest Bırakılmasını İstediDİSK Genel Başkanı Kani Beko, Tunceli’de 4 Eylül'de Merkez Polis Karakolu'na düzenlenen eylem sonrasında çıkan olaylar nedeniyle tutuklanan DİSK Genel İş Tunceli Şubesi Eşbaşkanı Erkan Yılmaz'ın serbest bırakılmasını istedi.
 • 22:40İstanbul'da Dersim Dernekleri Federasyonu Seyit Rıza'yı Andıİstanbul'da Dersim Dernekleri Federasyonu Seyit Rıza'yı AndıDersim isyanı sırasında idam edilen Seyit Rıza ve arkadaşları, Beyoğlu'nda Dersim Dernekleri Federasyonunun düzenlediği yürüyüşle anıldı.
 • 22:26Seyit Rıza ve Arkadaşları AnıldıDersim isyanı sırasında idam edilen Seyit Rıza ve arkadaşları, Beyoğlu'nda düzenlenen yürüyüşle anıldı.
 • 21:50Seyid Rıza ve Arkadaşları İçin Anma Etkinliği...Seyid Rıza ve Arkadaşları İçin Anma Etkinliği...Dersim dernekleri Federasyonu üyeleri, 78 yıl önce idam edilen Seyid Rıza'nın da aralarında bulunduğu 9 kişi için Taksim'de anma etkinliği düzenledi.
 • 21:36Seyid Rıza ve Arkadaşları İçin Anma Etkinliği...Seyid Rıza ve Arkadaşları İçin Anma Etkinliği...Dersim Dernekleri Federasyonu üyeleri, 78 yıl önce idam edilen Seyid Rıza'nın da aralarında bulunduğu 9 kişi için anma etkinliği düzenledi.
 • 16:32Elazığ Seyit Rıza Elazığ'da İdam Edildiği Meydanda AnıldıElazığ Seyit Rıza Elazığ'da İdam Edildiği Meydanda AnıldıDersim isyanının lideri olduğu gerekçesiyle 15 Kasım 1937 yılında idam edilen Seyit Rıza ve arkadaşları, Elazığ'da idam edildiği yerde HDP ve DBP ve Emek Partisi üyeleri tarafından anıldı.
 • 15:32Seyit Rıza Elazığ'da İdam Edildiği Meydanda AnıldıSeyit Rıza Elazığ'da İdam Edildiği Meydanda AnıldıDersim isyanının lideri olduğu gerekçesiyle 15 Kasım 1937 tarihinde idam edilen Seyit Rıza ve arkadaşları, Elazığ'da idam edildiği yerde HDP ve DBP ve Emek Partisi üyeleri tarafından anıldı.
 • 16:37Futbol: Spor Toto 3. Lig'de GörünümFutbol: Spor Toto 3. Lig'de GörünümSpor Toto 3. Lig'de 14. hafta karşılaşmaları oynandı.
 • 12:55Seyit Rıza ve Arkadaşları İçin Tunceli'den Elazığ'a YürüyorlarSeyit Rıza ve Arkadaşları İçin Tunceli'den Elazığ'a YürüyorlarToplumsal Barış İçin Gençlik Girişimi üyeleri, Seyit Rıza ve arkadaşlarının mezar yerlerinin açıklanması için Tunceli’den Elazığ’a kadar yürüyüş başlattı.
 • 13:45Manavgaspor Sandıklı DeplasmanındaManavgaspor Sandıklı DeplasmanındaSpor Toto 3. Lig 3. grupta mücadele veren Manavgatspor, Pazar günü deplasmanda Sandıklıspor ile karşılaşacak.
 • 20:53Cihan Haber Ajansının Haftalık GündemiLiderler, G20 zirvesi için Türkiye'ye gelmeye başlayacak.
 • 11:24Seyit Rıza'nın Nüfus Kaydına RastlanmadıSeyit Rıza'nın Nüfus Kaydına RastlanmadıDersim askerî harekâtı sırasında yargılanıp, idam edilen Seyit Rıza'ya ait herhangi bir nüfus kaydına rastlanmaması idamın kayıtlara işlenmediğini ortaya çıkardı.
 • 18:04Tunceli Valisi Kaymak: Operasyonda Ölü Ele Geçen Üst Düzeydeki PKK'lı İçin Ödül YokTunceli Valisi Kaymak: Operasyonda Ölü Ele Geçen Üst Düzeydeki PKK'lı İçin Ödül YokTunceli Valisi Kaymak: Operasyonda ölü ele geçen üst düzeydeki PKK'lı için ödül yok Ferit DEMİR/TUNCELİ, (DHA) - TUNCELİ Valisi Osman Kaymak, jandarmanın düzenlediği operasyonda 'Şiyar Rojnek' kod adlı PKK'nın bölgedeki sorumlularından Celal Candemir'in 31 Ekim'de çıkan çatışmada öldürüldüğünü açıkladı.
 • 13:49Operasyonda Ölü Ele Geçen PKK'lı İçin Ödül YokOperasyonda Ölü Ele Geçen PKK'lı İçin Ödül YokTunceli Valisi Osman Kaymak, operasyonda ölü ele geçen 'Şiyar Rojnek' kod adlı PKK'nın bölgedeki sorumlularından Celal Candemir için para ödülü olmadığını söyledi.
 • 11:35Van 2. Axtamara Film Günleri BaşladıVan 2. Axtamara Film Günleri BaşladıVan Büyükşehir Belediyesi ve Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği tarafından bu yıl “Binbir renk için varız” şiarıyla Yaşar Kemal anısına düzenlenen 2. Axtamara Film Günleri başladı.
 • 17:14Tunceli'de 8 Öğrencinin Gözaltına Alınması Protesto EdildiTunceli'de 8 Öğrencinin Gözaltına Alınması Protesto EdildiTunceli'de YDG-H içinde faaliyet yürüttükleri iddiasıyla 8 üniversite öğrencisinin gözaltına alınmasını, Tunceli Üniversitesi'nde okuyan öğrenciler protesto etti.
 • 16:52Tunceli'de Gözaltına Alınan 8 Öğrenci için Yürüyüş DüzenlendiTunceli'de Gözaltına Alınan 8 Öğrenci için Yürüyüş DüzenlendiTunceli'de YDG-H içinde faaliyet yürüttükleri iddiasıyla 8 Üniversite öğrencisinin gözaltına alınmasını Tunceli Üniversitesinde okuyan öğrenciler protesto etti.
 • 14:04Mahkeme, 77 Yıllık Toplu Mezarın Açılmasına Karar VerdiMahkeme, 77 Yıllık Toplu Mezarın Açılmasına Karar VerdiTunceli Sulh Ceza Hakimliği, 1938 yılında öldürülen aynı aileden 9 kişinin gömüldüğü ileri sürülen toplu mezarın açılarak, incelemelerde bulunulmasına karar verdi.
 • 08:23Altan Tan: HDP'nin Gücü PKK'ya YetmediAltan Tan: HDP'nin Gücü PKK'ya Yetmedi1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendiren HDP Diyarbakır vekili Tan, "HDP'nin gücü PKK'ya yetmedi" derken, başkanlık sistemiyle ilgili de "Tartışırız" dedi.
 • 11:52CHP Tunceli Milletvekili Maaşını Öğrencilere VerecekCHP Tunceli Milletvekili Maaşını Öğrencilere Verecek1 Kasım'da CHP'den Tunceli Milletvekili seçilen Gürsel Erol, milletvekili maaşını üniversitede okuyan öğrencilere burs olarak verecek.
 • 12:28Hdp Milletvekili Ayhan'ın Dokunulmazlığının Kaldırılması İçin Fezleke HazırlandıHdp Milletvekili Ayhan'ın Dokunulmazlığının Kaldırılması İçin Fezleke HazırlandıHdp Şanlıurfa milletvekili İbrahim Ayhan, 22 Eylül'de Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde düzenlenen operasyonda öldürülen PKK'lı ve Kobani'de öldürülen YPG'li terörist için sosyal medya hesabından yaptığı, 'Dersim'in asi komutanı Baran Dersim ve Kobani direnişinin özgürlük savaşçısı Aziz Güler, anınız önünde saygıyla eğiliyoruz' paylaşımıyla terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle hakkında dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırlandı.
 • 10:03Teröristleri Öven HDP'li Vekil Hakkında Fezleke DüzenlendiTeröristleri Öven HDP'li Vekil Hakkında Fezleke DüzenlendiŞanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, operasyonda öldürülen PKK'lıları öven HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan hakkında, fezleke düzenledi.
 • 22:13Tunceli'de Yol Kesip Kimlik Kontrolü Yapan PKK'lı ÖldürüldüTunceli'de Yol Kesip Kimlik Kontrolü Yapan PKK'lı ÖldürüldüTunceli'de yol kesip kimlik kontrolü yapan PKK'lı öldürüldü 31 Ekim 2015 tarihinde Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'nca İl Merkez Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Alacık Mahallesi bölgesinde düzenlenen Şehit Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel-5 operasyonunda öldürülen teröristin, Sözde Dersim Saha Doğu Karargahı ÖSB sorumlusu Şiyar (K) Celal Candemir (Tunceli Merkez Alacık Köyü nüfusuna kayıtlı) olduğu tespit edildi.
 • 21:31Tunceli'de Yol Kesip Kimlik Kontrolü Yapan PKK'lı ÖldürüldüTunceli'de Yol Kesip Kimlik Kontrolü Yapan PKK'lı Öldürüldü31 EKİM 2015 tarihinde Tunceli İl Jandarma Komutanlığı'nca İl Merkez Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Alacık Mahallesi bölgesinde düzenlenen Şehit Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel-5 operasyonunda öldürülen teröristin, Sözde Dersim Saha Doğu Karargahı ÖSB sorumlusu 'Şiyar' kod adlı Celal Candemir (Tunceli Merkez Alacık Köyü nüfusuna kayıtlı) olduğu tespit edildi.
 • 19:59PKK'nın Sözde Dersim Sorumlusu ÖldürüldüPKK'nın Sözde Dersim Sorumlusu ÖldürüldüTerör örgütü PKK'nın sözde "Dersim Saha Doğu Karargahı" sorumlusu, "Şiyar" kod adlı Celal Candemir düzenlenen operasyonda öldürüldü.
 • 17:29Hdp, Tunceli Seçimlerine İtiraz EttiHalkların Demokratik Partisi (HDP) Dersim İl Örgütü ve HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü, 1 Kasım’da çıkan seçim sonuçlarına itiraz etti.
 • 15:39Hdp Adana'da Seçim Sonuçlarına İtiraz EttiHdp Adana'da Seçim Sonuçlarına İtiraz EttiHalkların Demokratik Partisi (HDP) Adana'da seçim sonuçlarına itiraz etti.