SON DAKİKA DERSİM HABERLERİ

Son Dakika Dersim Haberleri

 • 15:34 Kayseri - Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı: Cemevi Davasının Aihm?de Kazanılmasından Hicap Duyuyorum Kayseri - Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı: Cemevi Davasının Aihm?de Kazanılmasından Hicap Duyuyorum Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı: Cemevi davasının AİHM'de kazanılmasından hicap duyuyorumAVRUPA İnsan Hakları Mahkemesi'nin cemevlerine yasal statü tanınması gerektiği yönünde karar vermesini değerlendiren Kayseri Hacı Bektaş Veli Derneği ve Vakfı Başkanı Sadık Genç, "Ben bir Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olarak, eşit yurttaş olarak böyle bir davanın AİHM'den kazanılmış olmasından hicap duyuyorum.
 • 15:05 Kanlı 1 Mayıs'ta Hayatını Kaybedenler Taksim'de Anıldı Kanlı 1 Mayıs'ta Hayatını Kaybedenler Taksim'de Anıldı Taksim'de, 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesi bazı parti, sivil toplum kuruluşu ve örgütler, 1977 yılındaki kutlamalarda hayatını kaybedenleri andı.
 • 12:47 Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı: Cemevi Davasının AİHM'de Kazanılmasından Hicap Duyuyorum Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı: Cemevi Davasının AİHM'de Kazanılmasından Hicap Duyuyorum Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin cemevlerine yasal statü tanınması gerektiği yönünde karar vermesini değerlendiren Kayseri Hacı Bektaş Veli Derneği ve Vakfı Başkanı Sadık Genç, "Ben bir Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olarak, eşit yurttaş olarak böyle bir davanın AİHM'den kazanılmış olmasından hicap duyuyorum.
 • 16:37 AK Parti Gençlik Kolları Açıklaması AK Parti Gençlik Kollarınca, yeni anayasa isteyen gençlerin anayasa yapım sürecini engellemeyi amaçlayan demokrasi dışı odakların kesin olarak karşısında olduğu ve gerektiğinde tavrını açık ve net bir şekilde ortaya koyacağı belirtildi.
 • 11:10 Tunceli Doğaseverleri Bekliyor Terörle değil, doğası ve tarihi eserleriyle anılmak isteyen Tunceli'de, baharın gelmesiyle insanı kendine hayran bırakan güzelliklere sahip rotalara doğa gezileri düzenleniyor.
 • 20:40 Toplu Sonuçlar Sayın Yazı İşleri Müdürleri'neSaat 20.00'de başlayan TRABZONSPOR-FENERBAHÇE karşılaşması dışındaki TOPLU SONUÇLAR aşağıda gösterilmiştir.
 • 00:57 İsmet Yılmaz: İsmet Yılmaz: "Birlik ve Beraberliğimiz Devam Ederse Aşamayacağımız Hiçbir Engel Yok" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başpehlivanlık final karşılaşmasından görüntü Yılmaz'ın altın kemeri takdim edişi Sivaslılar Derneği gecesinden görüntü Yılmaz'ın konuşması Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, terörle mücadele konusunda "İnşallah birlik ve beraberliğimiz devam ederse aşamayacağımız hiçbir engel yok. Eşkıya da dünyaya hükümdar olmaz." dedi.
 • 23:52 Yalova Milli Savunma Bakanı Yılmaz: Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Yalova Milli Savunma Bakanı Yılmaz: Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Milli Savunma Bakanı Yılmaz: Eşkıya dünyaya hükümdar olmazYalova'da Sivaslılar Gecesi'ne katılan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, birlik ve beraberliğin devam etmesi durumunda aşılamayacak bir engelin olmadığını söyledi.
 • 22:53 Milli Savunma Bakanı Yılmaz Yalova'da Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, terörle mücadele konusunda "İnşallah birlik ve beraberliğimiz devam ederse aşamayacağımız hiçbir engel yok. Eşkıya da dünyaya hükümdar olmaz." dedi.
 • 16:09 TBMM'de Demirtaş Yerine Çağlar Demirel Konuştu TBMM’nin 23 Nisan özel oturumunda HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş yerine Grup Başkanvekili Çağlar Demirel konuştu.
 • 17:35 Demirtaş Bingöl'de HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Biz parlamentonun deri koltuklarına sevdalı değiliz. Biz sizler gibi oraya tutkun değiliz. Siz koltuk için her şeyinizden vazgeçmişsiniz.
 • 15:05 Teröre İnat Bahar Gezisi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Çemişgezek'ten genel detay Geziye katılanların kahvaltı yapması Gurubun Çemişgezek ilçe merkezinde gezmesi Gurubun tarihi mekanları gezmesi Çemişgezek Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy ile röportaj "İn Delikleri" ya da "Derviş Hücreleri" bölgesindeki yaban keçilerinden detay Gurubun Tağar Çayı kıyısındaki köprüden geçişleri "İn Delikleri" ya da "Derviş Hücreleri" bölgesi Gurubun yürüyüşü Dersim Gezginler Gurubu adına Malik Kaya ile röportaj Geziye Mersin'den katılan Aysel Durgun ile röportaj "İn Delikleri" ya da "Derviş Hücreleri"nden detaylar Katılımcılardan Sibel Sanay ile röportaj Tunceli'de teröre inat bahar gezisi Kentin tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini tanıtmak için bir araya gelenlerin oluşturduğu Dersim Gezginler Grubu, terör olaylarına rağmen sezonun ilk gezisini tarih ve doğanın iç içe olduğu Çemişgezek ilçesine düzenledi Çemişgezek Belediye Başkanı Ersoy: "Burada doğa var, tarih var, yaban hayatı var, her türlü güzellikler var. İnsanların burayı gelip görmesini gönülden arzu ediyoruz.
 • 11:06 Tunceli'de Teröre İnat Bahar Gezisi Tunceli'yi tanıtmak amacıyla bir araya gelenlerin oluşturduğu Dersim Gezginler Grubu, bölgenin terör olaylarıyla değil, güzellikleriyle hafızalarda yer etmesi için sezonun ilk gezisini doğa ve tarihin iç içe olduğu Çemişgezek ilçesine düzenledi.
 • 22:35 Eski Sur Belediye Başkanı Toptancı Açıklaması Diyarbakır'ın eski Sur Belediye Başkanı Cemal Toptancı, Tokat'ta konferans verdi.
 • 11:14 Baraj Nedeniyle Mahsur Kalan Aileye Belediyeden Bot Baraj Nedeniyle Mahsur Kalan Aileye Belediyeden Bot Tunceli Belediyesi, Nazımiye ilçesi Dallıbahçe köyü Ilısu mezrasında baraj ve HES nedeniyle mahsur kalan Arduç ailesine baraj gölünden geçebilmeleri için bot aldı.
 • 15:33 Tunceli'deki "Toplu Mezar" İddiası Tunceli'nin Hozat ilçesinde "Dersim olayları" sırasında öldürüldüğü ileri sürülen 24 kişiye ait toplu mezar bulunduğu iddiaları üzerine savcılık talimatıyla 2015 yılında yapılan kazı çalışmalarıyla çıkartılan ve DNA testi için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilen kemikler, işlemlerin sona ermesinin ardından akrabalarına teslim edildi.
 • 20:17 Tunceli'de, Başına Ödül Konulan, Turuncu Listedeki Üst Düzey PKK'lı Öldürüldü Tunceli'de, Başına Ödül Konulan, Turuncu Listedeki Üst Düzey PKK'lı Öldürüldü Tunceli'de öldürülen PKK'lı teröristin, İçişleri Bakanlığı tarafından başına ödül konulan ve en çok arananlar arasında Turuncu listede yer alan 'Sefkan Dersim' kod isimli Eren Top olduğu öğrenildi.
 • 07:06 Petrolspor, Dersim'e 3-1 Yenildi Petrolspor, Dersim'e 3-1 Yenildi 3.Lig 3.Grupta Batmanı temsil eden Petrolspor, Dersim karşılaşmasında 3-1 mağlup oldu.
 • 18:51 Toplu Sonuçlar Sayın Yazı İşleri Müdürleri'neSaat 19.00'da başlayacak TRABZONSPOR-MEDİPOL BAŞAKŞEHİR maçı dışındaki TOPLU SONUÇLAR aşağıda gösterilmiştir.
 • 17:31 Futbol: Spor Toto 3. Lig'de Görünüm Spor Toto 3. Lig gruplarında 35. hafta, 1 maç dışında tamamlandı.
 • 00:14 AK Parti Milletvekilleri Tunceli'de AK Parti Milletvekilleri Tunceli'de GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci'nin konuşması Salondan görüntüler Malatya Milletvekili Mustafa Şahin'in konuşması AK Parti milletvekilleri Tunceli'de AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu tarafından, 1 Kasım seçimlerinden sonra, partinin milletvekili çıkaramadığı illerden biri olan Tunceli için görevlendirilen milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve partililerle bir araya geldi AK Parti İstanbul Milletvekili Ekinci: "AK Parti olarak Türkiye'de 23 milyon oy alıyoruz, Dersim'in bütün seçmen sayısı 56 bin.
 • 21:41 AK Parti Milletvekilleri Tunceli'de AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, 1 Kasım seçimlerinden sonra, partinin milletvekili çıkaramadığı 3 ilden biri olan Tunceli için görevlendirdiği milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve partililerle bir araya geldi.
 • 13:58 Ahmet Aslan NA MÜKEMMEL'le MOİ Sahne'de İstanbul'un en modern ve güçlü akustiğe sahip sahnelerinden MOİ Sahne, Anadolu Müziği'ndeki yeni ve geleneksel eserleri batı enstrümanlarıyla icra eden Ahmet Aslan'ı ağırlıyor
 • 11:20 Çine Madranspor'un Ligde Tutunabilmesi Mucizelere Kaldı Çine Madranspor'un Ligde Tutunabilmesi Mucizelere Kaldı Spor Toto 3. Lig 3. Grup’ta ligde kalma ümitlerini Dersim mağlubiyeti ile mucizelere bırakan Çine Madranspor’da büyük üzüntü yaşanıyor.
 • 17:30 Toplu Sonuçlar 3'üncü LİG1'İNCİ GRUP--------------------BİRLİK NAKLİYAT DÜZYURTSPOR-ARSİNSPOR : 0-0BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ERZURUMSPOR-SİLİVRİSPOR : 2-1BURSA NİLÜFERSPOR-MALTEPESPOR : 1-0KIRIKHANSPOR-ALTAY : 1-0KIZILCABÖLÜKSPOR-TİRE 1922 SPOR : 1-2DÜZCESPOR-TURGUTLUSPOR : 1-0GÖLBAŞISPOR-KOZAN BELEDİYESPOR : 1-3ERZİN BELEDİYESPOR-YEŞİL.
 • 16:14 Ahmet Aslan NA MÜKEMMEL'le MOİ Sahne'de Ahmet Aslan NA MÜKEMMEL'le MOİ Sahne'de İstanbul'un en modern ve güçlü akustiğe sahip sahnelerinden MOİ Sahne, Anadolu Müziği'ndeki yeni ve geleneksel eserleri batı enstrümanlarıyla icra eden Ahmet Aslan'ı ağırlıyor.
 • 00:24 Yana Yana Kerbela'dan Madımak'a Yana Yana Kerbela'dan Madımak'a Yana Yana KERBELA 'dan MADIMAK 'a Kıyımlar vardı Kerbela'dan önce, kıyımlar oldu Kerbela'dan sonra... Hem Habil, Kabil ' i öldürmedi mi ' Almadı mı kardeşinin canını' Her dönem kardeş kanı dökecek bir kansız çıkmadı mı? Aynı Peygamberin ümmetiyiz diyenler, kıymadı mı Hüseyin'e, Ehli Beytin.
 • 17:26 Tunceli Barosu Tahir Elçi, Anısına Barış Ormanı Oluşturdu Tunceli Barosu Tahir Elçi, Anısına Barış Ormanı Oluşturdu Tunceli Barosu Tahir Elçi, anısına Barış Ormanı oluşturduTunceli Barosu, Avukatlar Günü nedeniyle, Diyarbakır'da silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden baro başkanı Tahir Elçi adına barış ormanı oluşturdu.
 • 17:25 Tunceli Barosu Tahir Elçi Anısına Barış Ormanı Oluşturdu Tunceli Barosu Tahir Elçi Anısına Barış Ormanı Oluşturdu Tunceli Barosu, Avukatlar Günü nedeniyle, Diyarbakır'da silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden baro başkanı Tahir Elçi adına barış ormanı oluşturdu.
 • 09:29 Çine Madranspor Yeni Umutlar Peşinde Çine Madranspor Yeni Umutlar Peşinde Son olarak Körfez İskenderun deplasmanından eli boş dönerek ligde kalma umutlarını zora sokan Çine Madranspor, kalan son beş hafta için matematiksel iddiasını devam ettiriyor.
 • 18:07 Tuncelili Arıcılara Fidan Desteği Bursa'da bir araya gelen Tuncelililerin kurduğu "Dersim'de Tarımsal Kalkınmanın Ön Çalışma Grubu", Tunceli'deki arıcılara fidan desteğinde bulundu.
 • 18:07 Toplu Sonuçlar Süper LİG----------------GAZİANTEPSPOR-TRABZONSPOR : 0-1------------------------------------------------PTT 1.LİG--------------KAYSERİ ERCEYİSSPOR-DENİZLİSPOR : 0-01461 TRABZON-MULTIGROUP ALANYASPOR : 1-2KARŞIYAKA-ADANASPOR : 2-3 ------------------------------------------------------3'ÜNCÜ LİG1'İNCİ.
 • 18:37 Nurettin Topçu Günleri" Yazar, akademisyen Prof. Dr. İsmail Kara ve Prof. Dr. Mustafa Kara kardeşler, Türkiye'de ilk defa aynı etkinlikte bir araya gelerek, Nurettin Topçu'yu anlattı.
 • 16:56 Pfdk'dan Zeki Önder Özen'e 3 Maç Men, 7 Bin TL Para Cezası Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Başkan Avukat Hüseyin Karaahmetoğlu başkanlığında yaptığı toplantıda gündemindeki 19 dosyayı görüşerek karara bağladı.
 • 16:39 PFDK'dan Önder Özen'e 3 Maç Ceza Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, PTT 1. Lig ekiplerinden Göztepe'nin Teknik Direktörü Önder Özen'e 3 maç men cezası verdi.
 • 16:35 Futbol: Spor Toto 3. Lig'de Görünüm Spor Toto 3. Lig'de 32. hafta mücadelesi tamamlandı.
 • 14:44 Tunceli'de Ağaçlandırma Çalışmaları Tunceli'de Ağaçlandırma Çalışmaları Tunceli Belediyesi tarafından il genelinde başlatılan ağaçlandırma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
 • 14:58 Dersim Kültür Merkezi" İnşasına Başlanacak Tunceli Belediyesi tarafından yaptırılacak "Dersim Kültür Merkezi" için eski halin yıkımına başlandığı bildirildi.
 • 16:22 Futbol: Spor Toto 3. Lig Spor Toto 3. Lig gruplarında 20. haftada yapılması gereken 2 erteleme maçı oynandı.
 • 16:04 Vangelıs Kechrıotıs Perşembe Konuşmaları Tarih Vakfı'nın Türkiye'de tarih yazımının sınırlarından ve söylemlerinden kaygılı bir grup tarafından kurulmasının ardından 25 yıl geçti.
 • 20:58 Diyarbakır'daki Nevruz Alanında PKK Bayraklarından Daha Fazla Barzani Bayrağı Vardı Diyarbakır'daki Nevruz Alanında PKK Bayraklarından Daha Fazla Barzani Bayrağı Vardı Diyarbakır'daki Nevruz Parkı'nda terör örgütü PKK bayraklarından ziyade Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin bayraklarının bulunması dikkat çekti.
 • 16:18 Diyarbakır Nevruz Kutlamasında Sıkı Güvenlik Önlemleri(2) Diyarbakır Nevruz Kutlamasında Sıkı Güvenlik Önlemleri(2) Kutlamalar SÖNÜK GEÇTİDiyarbakır'daki nevruz kutlamaları bu yıl sönük geçti.
 • 13:54 Demirtaş: Çözüm Masasına Dönülmesi İçin Önderlik Etmeye Hazırız Demirtaş: Çözüm Masasına Dönülmesi İçin Önderlik Etmeye Hazırız Diyarbakır'daki Nevruz kutlamasında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Bizler çözüm masasına dönülmesini istiyoruz. Buna önderlik etmeye hazırız." dedi.
 • 18:11 Toplu Sonuçlar Sayın Yazı İşleri Müdürleri'neSaat 18.30 başlayacak BALIKESİRSPOR-ŞANLIURFASPOR karşılaşması dışındaki TOPLU SONUÇLAR aşağıda gösterilmiştir.
 • 16:42 Futbol: Spor Toto 3. Lig'de Görünüm Spor Toto 3. Lig'de 31. hafta maçları tamamlanırken, 1. Grup'ta Kızılcabölükspor, 2. Grup'ta Etimesgut Belediyespor, 3. Grup'ta ise Kastamonuspor 1966 lider durumda bulunuyor.
 • 20:16 Demirtaş: Demirtaş: "Bizim Emrimizde Hiçbir Silahlı Örgüt Yok" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Demirtaş'ın parti otobüsünden vatandaşları selamlaması Demirtaş'ın konuşması HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "Bizim emrimizde, bizim yönetimimizde, bizim kudretimizde hiçbir silahlı örgüt yok. Biz hiçbir silahlı örgüte, şahsiyete veya kişiye asla bu güne kadar ne talimat verme, ne yönetme, ne de irade konumunda olmadık" HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bizim emrimizde, bizim yönetimimizde, bizim kudretimizde hiçbir silahlı örgüt yok. Biz hiçbir silahlı örgüte, şahsiyete veya kişiye asla bu güne kadar ne talimat verme, ne yönetme, ne de irade konumunda olmadık.
 • 17:34 Vasiyetini Açıklayan Demirtaş: Biz İçeride Olursak, Dışarıyı Cezaevi Haline Getirtmelerine İzin... Vasiyetini Açıklayan Demirtaş: Biz İçeride Olursak, Dışarıyı Cezaevi Haline Getirtmelerine İzin... Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kendisinin de tutuklanabileceğini belirterek, "Bizi cezaeviyle tehdit etmeye, terbiye etmeye çalışıyorlar.
 • 16:28 Demirtaş: PKK Bizi Dinlemez, Bizden Emir Almaz Demirtaş: PKK Bizi Dinlemez, Bizden Emir Almaz Demirtaş, PKK saldırıların HDP'nin üzerine yıkılmak istendiğini söyledi ve ekledi: Hiçbir silahlı örgüt ya da yapı ne bizi dinler, ne de bizden emir alır.
 • 15:32 Tunceli Belediyesi'nden Park ve Bahçe Düzenlemesi Tunceli Belediyesi, çevre düzenlemesi kapsamında yeşil alan ve parklarda çalışma başlattı.
 • 17:40 Pfdk'dan Fenerbahçe'ye Sulama ve Pankart, Galatasaray'a Misafir Olamazsın Cezası Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Başkanı Avukat Hüseyin Karaahmetoğlu başkanlığında yaptığı toplantıda gündemindeki 36 dosyayı görüşerek karara bağladı.