SON DAKİKA DERSİM HABERLERİ

Son Dakika Dersim Haberleri

 • 15:42Hakkari - İHD Genel Başkanı Türkdoğan: 'Eller Tetikten Çekilmeli' -1Hakkari - İHD Genel Başkanı Türkdoğan: 'Eller Tetikten Çekilmeli' -1İHD Genel Başkanı Türkdoğan: 'Eller tetikten çekilmeli' HAKKARİ'deki temaslarının ardından bu sabah Yüksekova ilçesine gitmek isteyen İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan başkanlığındaki STK temsilcileri, devam eden sokağa çıkma yasağı nedeniyle ilçeye giremedi.
 • 15:42Hakkari - İHD Genel Başkanı Türkdoğan: 'Eller Tetikten Çekilmeli' -2Hakkari - İHD Genel Başkanı Türkdoğan: 'Eller Tetikten Çekilmeli' -2İHD Genel Başkanı Türkdoğan: 'Eller tetikten çekilmeli' HAKKARİ'deki temaslarının ardından bu sabah Yüksekova ilçesine gitmek isteyen İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan başkanlığındaki STK temsilcileri, devam eden sokağa çıkma yasağı nedeniyle ilçeye giremedi.
 • 14:31Stk Genel Başkanları Şemdinli'ye GeçemediStk Genel Başkanları Şemdinli'ye GeçemediHakkari’nin Şemdinli ilçesine gitmek isteyen İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan ve beraberindeki genel başkanlar, sokağa çıkma yasağı sebebiyle Şemdinli’ye geçemedi.
 • 14:11İHD Genel Başkanı Türkdoğan: 'Eller Tetikten Çekilmeli'İHD Genel Başkanı Türkdoğan: 'Eller Tetikten Çekilmeli'Hakkari'deki temaslarının ardından bu sabah Yüksekova ilçesine gitmek isteyen İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan başkanlığındaki STK temsilcileri, devam eden sokağa çıkma yasağı nedeniyle ilçeye giremedi.
 • 11:28Kesk Heyetinin Yüksekova'ya Girişine ve Ayrılmasına İzin VerilmiyorYüksekova’da incelemelerde bulunmak üzere giden KESK Eş Genel Başkanı Lami Özgen ve DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül, TTB Merkez Konsey Üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp, İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan’dan oluşan heyetin ilçeye girişine ve ilçeden ayrılmasına izin verilmiyor.
 • 21:54Gümrük Personellerinin Kaçırılması - Sendika Başkanları ve Stk Temsilcileri, Hakkari'deGümrük Personellerinin Kaçırılması - Sendika Başkanları ve Stk Temsilcileri, Hakkari'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gümrük personellerinin kaçırılması- KESK Başkanı Lami Özgen- Genel Başkanların Belediyeye gelişi- Belediyeden detay- Çıkışta yapılan basın açıklaması Gümrük personellerinin kaçırılması- KESK Genel Başkanı Özgen: "Bu memurların bırakılmasına yönelik hem talebimiz olacak hem çağrıda hem de bunların getirilmesine yönelik girişimlerde bulunacağız"- İHD Başkanı Türkdoğan: - "Gümrükte görev yapan memurlar için çeşitli girişimlerimiz olacak" Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Lami Özgen, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan gümrük personellerinin serbest bırakılması için girişimlerde bulunacaklarını söyledi.
 • 20:48Hakkari İHD Başkanlığındaki Heyet Hakkari'de 2-Hakkari İHD Başkanlığındaki Heyet Hakkari'de 2-İHD başkanlığındaki heyet Hakkari'de İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan başkanlığındaki heyet Hakkari'de Vali Yakup Canbolat ve Belediye Başkan Vekili Saniye Özkan'la görüştü.
 • 20:40Hakkari İHD Başkanlığındaki Heyet Hakkari'de 1-Hakkari İHD Başkanlığındaki Heyet Hakkari'de 1-İHD başkanlığındaki heyet Hakkari'de İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan başkanlığındaki heyet Hakkari'de Vali Yakup Canbolat ve Belediye Başkan Vekili Saniye Özkan'la görüştü.
 • 20:37Gümrük Personellerinin KaçırılmasıKamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Lami Özgen, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan gümrük personellerinin serbest bırakılması için girişimlerde bulunacaklarını söyledi.
 • 20:24İHD Başkanlığındaki Heyet Hakkari'deİHD Başkanlığındaki Heyet Hakkari'deİnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan başkanlığındaki heyet Hakkari'de Vali Yakup Canbolat ve Belediye Başkan Vekili Saniye Özkan'la görüştü.
 • 19:04Stk Genel Başkanları Heyeti, Hakkari'de Açıklamalarda BulunduStk Genel Başkanları Heyeti, Hakkari'de Açıklamalarda Bulunduİnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan ve beraberinde bulunan Tabipler Odası, DİSK, KESK ve Mimarlar Odası olmak üzere 5 STK’nın genel başkanı, Hakkari Belediyesini ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamada bulundular.
 • 18:47Stk Başkanları Vali Canbolat'ı Ziyaret EttiStk Başkanları Vali Canbolat'ı Ziyaret EttiHakkâri Valisi Yakup Canbolat, İnsan Hakları Derneği, Türkiye Tabipler Odası, DİSK, KESK ve Mimarlar Odası genel başkanlarını makamında kabul etti.
 • 17:25Stk Genel Başkanlarından Vali Canbolat'a ZiyaretStk Genel Başkanlarından Vali Canbolat'a ZiyaretHakkâri Valisi Yakup Canbolat; İnsan Hakları Derneği, Türkiye Tabipler Odası, DİSK, KESK ve Mimarlar Odası genel başkanlarını makamında kabul etti.
 • 13:15Spor Toto 3. LigSpor Toto 3. LigSpor Toto 3. Lig’de 2015-2016 sezonu, geçen hafta oynanan maçlarla başladı.
 • 11:52Alevi Eserleri Kütüphanesi İçin ÇalışmaAlevi Eserleri Kütüphanesi İçin ÇalışmaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Tunceli Üniversitesinden görüntüler-Alevilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Alevi dedesi Kadir Bulut'un konuşması-Detaylar Alevi eserleri kütüphanesi için çalışma- Tunceli Üniversitesi bünyesindeki Alevilik Araştırma ve Uygulama Merkezince, Alevilikle ilgili tüm yayınların toplandığı büyük bir kütüphane kurulması için çalışma yapılıyor- Alevilik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Bulut: - "Bu kütüphane, Alevi inancının tarihten günümüze kadar dünyanın birçok yerinde yazılmış ne kadar bilimsel, tarihi eseri, ne kadar şeceresi, nefesleri varsa bunlarının hepsinin Dersim'de toplanmasını sağlayacak" HAYDAR TOPRAKÇI - Tunceli Üniversitesi bünyesinde 2009 yılında kurulan Alevilik Araştırma ve Uygulama Merkezince, Alevilikle ilgili tüm yayınların bir arada toplanmasını sağlayacak büyük bir kütüphane kurulması için çalışmalara başlandı.
 • 11:26Alevi Eserleri Kütüphanesi İçin ÇalışmaTunceli Üniversitesi bünyesinde 2009 yılında kurulan Alevilik Araştırma ve Uygulama Merkezince, Alevilikle ilgili tüm yayınların bir arada toplanmasını sağlayacak büyük bir kütüphane kurulması için çalışmalara başlandı.
 • 15:19Davutoğlu'ndan Alevi Kanaat Önderlerine KahvaltıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Ocakların irfanı hikmeti yok sayılarak, ehli beytin isimlerini dahi bilmeyenlerin Alevilik üzerinden bir takım iddialarda bulunmasıyla, hatta bazen şiddet olayları içinde Sünnilik, Alevilik karşıtlığının ortaya çıkarılması için ateşe benzinle gidenin olduğu bir dönemde, şimdi tam şimdi sizlerin o irfanını keşfetmeye ihtiyacımız var" dedi.
 • 14:41Davutoğlu'ndan Alevi Kanaat Önderlerine KahvaltıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Alevi vatandaşlara daha önce taahhüt ettikleri adımları tek tek atma iradesine sahip olduklarını belirterek, "Bunun yanında bugünlerde bir araya gelmemizin daha önce planlanmamış özel bir anlamı var ki o da teröre, şiddete, baskıya, zulmü karşı Anadolu irfanını hayata geçirmenin, ayağa kaldırmanın ihtiyacını hissettiğimiz bugünlerde bir kardeşlik çağrısı için bir aradayız" dedi.
 • 13:06Davutoğlu: Soya Dayanarak Üstünlük İddia Edenlerin Soyları GeçicidirBaşbakan Ahmet Davutoğlu, mal ve soy ile şerefin olamayacağını ifade ederek “Bilgisi olmayıp da mala ve soya dayanarak kendisinin üstünlüğünü iddia edenlerin malları da soyları da geçicidir.
 • 12:53Alevi Kanaat Önderleri Çankaya'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Alevi kanaat önderleri ile bir araya gelmesinin siyasi bir gündemi olmadığını belirterek, teröre, baskıya ve zulme karşı Anadolu irfanını ayağa kaldırma ihtiyacı hissedilen bugünlerde kardeşlik çağrısı için bir araya geldiklerini söyledi.
 • 12:33MHP Sayesinde Türk Milleti, Akp-Hdp ve PKK'ya Kurban Verilmemiştir'MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, koalisyon hükümeti kurmak için lazım gelen uzlaşma zemini oluşmadığı belirterek, “HDP ile bu kadar teşrik-i mesaisi varken AKP’nin koalisyona yanaşmamış olmasının tek sebebi MHP’nin net tavrıdır.
 • 16:01Dersim Olaylarında Yaşamını Yitirenler AnıldıTunceli'nin Pülümür ilçesinde, 1937-1938 yıllarında Dersim olaylarında yaşamını yitiren 16 kişi anıldı.
 • 13:24Rıdvan Sönmez Dersimspor'daDiyarbekirspor’un eski futbolcularından Rıdvan Sönmez, 3. Lig 3.Grup’ta yer alan Tunceli takımı Dersimspor’a transfer oldu.
 • 10:41Five Wounded İn Bomb Attack İn Turkey's EastOne soldier and four civilians were wounded in a late Aug. 13 bomb attack by suspected members of the outlawed Kurdistan Workers' Party (PKK) on a military post in the eastern province of Tunceli. Militants detonated a van that was parked in front of a gendarmerie post in the Pülümür district after opening.
 • 12:33Hdp'li Berdan Öztürk, Ağrı'da Yayla Boşaltılmasını Meclise TaşıdıHDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, Ağrı Valiliği tarafından Ağrı Dağı ve Tendürek Dağı’nın 15 gün ‘geçici güvenlik bölgesi’ ilan edilmesi ve yaylacıların asker baskısından dolayı yaylalarından indirilmesine ilişkin olarak İçişleri Bakanı Sabahattin Öztürk’ün cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.
 • 15:27Doğa Katliamına Karşı Ortak Mücadele AğıDoğa Katliamına Karşı Ortak Mücadele AğıDTK Ekoloji Meclisi, Türkiye'deki tüm çevre örgütleri ile ortak mücadele ağır kurarak, bölgede yaşanan doğa katliamına karşı harekete geçti.
 • 19:10Tunceli'de PKK ve TİKKO, Ortak Eylemle Yol KestiTunceli'de PKK ve TİKKO, Ortak Eylemle Yol KestiTunceli kırsal kesimindeki PKK ile TKP/ML TİKKO ortak eylem düzenledi.
 • 18:48Tunceli'de PKK ve Tikko, Ortak Eylemle Yol KestiTunceli'de PKK ve Tikko, Ortak Eylemle Yol KestiTunceli kırsal kesimindeki PKK ile TKP/ML TİKKO ortak eylem düzenledi.
 • 15:54Tunceli - Komünist Belediye, Hazine Arazisine Ektiği Nohutların Hasadına Başladı -2Tunceli - Komünist Belediye, Hazine Arazisine Ektiği Nohutların Hasadına Başladı -2Komünist Belediye, Hazine arazisine ektiği nohutların hasadına başladı Türkiye'nin tek Komünist Partili Belediyesi olan Tunceli'nin Ovacık ilçesi Belediyesi, yoksullara dağıtmak için Hazine arazisine ektiği nohutların hasadına başladı.
 • 15:54Tunceli - Komünist Belediye, Hazine Arazisine Ektiği Nohutların Hasadına Başladı -3Tunceli - Komünist Belediye, Hazine Arazisine Ektiği Nohutların Hasadına Başladı -3Komünist Belediye, Hazine arazisine ektiği nohutların hasadına başladı Türkiye'nin tek Komünist Partili Belediyesi olan Tunceli'nin Ovacık ilçesi Belediyesi, yoksullara dağıtmak için Hazine arazisine ektiği nohutların hasadına başladı.
 • 15:44Tunceli - Komünist Belediye, Hazine Arazisine Ektiği Nohutların Hasadına BaşladıTunceli - Komünist Belediye, Hazine Arazisine Ektiği Nohutların Hasadına BaşladıKomünist Belediye, Hazine arazisine ektiği nohutların hasadına başladı Türkiye'nin tek Komünist Partili Belediyesi olan Tunceli'nin Ovacık ilçesi Belediyesi, yoksullara dağıtmak için Hazine arazisine ektiği nohutların hasadına başladı.
 • 15:26TKP'li Ovacık Belediye Başkanı Nohut Hasadına Yardım EdiyorTKP'li Ovacık Belediye Başkanı Nohut Hasadına Yardım EdiyorTürkiye'nin tek Komünist Partili Belediyesi konumundaki Tunceli'nin Ovacık İlçe Belediyesi, yoksullara dağıtmak için hazine arazisine ektiği nohutların hasadına başladı.
 • 15:20Komünist Belediye Hasata BaşladıKomünist Belediye Hasata BaşladıTürkiye’nin tek Komünist Parti'li Tunceli'nin Ovacık Belediyesi, bahar ayında 150 dönüm alana ektiği nohut hasadına başladı.
 • 22:10Tunceli'de Yasaklı Bölgeler Yürüyüşle Protesto EdildiTunceli'de Yasaklı Bölgeler Yürüyüşle Protesto EdildiTunceli'de valiliğin 14 bölgeyi Geçici Özel Güvenlik Bölgeleri ilan etmesi kentte HDP'li milletvekillerinin katıldığı yürüyüşle protesto edildi.
 • 21:38Tunceli'de Yasaklı Bölgeler Yürüyüşle Protesto EdildiTunceli'de Yasaklı Bölgeler Yürüyüşle Protesto EdildiTunceli'de valiliğin 14 bölgeyi Geçici Özel Güvenlik Bölgeleri ilan etmesi kentte HDP'li milletvekillerinin katıldığı yürüyüşle protesto edildi.
 • 12:41Hdp, 'Geçici Askeri Güvenlik Bölgeleri' İçin Meclis Araştırması İstediHDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde çeşitli illerde valilikler tarafından ilan edilen 'Yasak Bölge' kararlarının araştırılması ile ilgili Meclis Araştırması talebini TBMM Başkanlığına sundu.
 • 12:14Hdp'den 'Yasak Bölge İlanları Hakkında' Meclis Araştırması TalebiHdp Grup Başkanvekili İdris Baluken, bazı illerde valiliklerce ilan edilen yasak bölge kararlarının araştırılması ile ilgili Meclis araştırması talebini TBMM Başkanlığı'na sundu.
 • 16:40Demirtaş: Demirtaş: "Barış Çağrısının Geç Kalmışı Olur Mu"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Açıklama sırasındaki detay görüntüler- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: - "Barış çağrısının geç kalmışı olur mu? Bugün biz barışı sağlayabilsek, yarın ölme ihtimali olan gençlerimizin ölümünü durdurmuş olacağız. Biz ne zaman savaş çağrısı yaptık ki 'Barış çağrısına geç kaldınız' diyor o bazı çevreler?
 • 16:30Demirtaş: Demirtaş: "Biz Kck'nin Siyasi Partisi, Siyasi Kolu, Kanadı Değiliz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamaları HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: - "Barış çağrısının geç kalmışı olur mu? Bugün biz barışı sağlayabilsek, yarın ölme ihtimali olan gençlerimizin ölümünü durdurmuş olacağız. Biz ne zaman savaş çağrısı yaptık ki 'Barış çağrısına geç kaldınız' diyor o bazı çevreler?
 • 15:21Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Barış çağrısının geç kalmışı olur mu? Bugün biz barışı sağlayabilsek, yarın ölme ihtimali olan gençlerimizin ölümünü durdurmuş olacağız. Biz ne zaman savaş çağrısı yaptık ki, 'Barış çağrısına geç kaldınız' diyor o bazı çevreler?
 • 14:56Demirtaş: Barış Çağrısının Geç Kalması Olur Mu?HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Barış çağrısının geç kalması olur mu? Bugün biz barışı sağlayabilirsek yarın ölme ihtimali olan gençlerimizin önünü engellemiş oluruz.
 • 14:22Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “7 Haziran akşamından bu yana bir savaş koalisyonu kuruldu aslında.
 • 16:42Hdp Parti Meclisi: Sarayın Savaş Hamlesine Karşı Topyekun Barış Direnişi YapılacaktırHdp, son günlerde çıkan çatışmaların durdurulması gerektiğini bildirirken, "Parti Meclisimiz, yapılan değerlendirmeler ve çıkarılan planlamalar doğrultusunda, MYK başta olmak üzere tüm örgütlerimizin barış ve çözüm mücadelesini sürdürmesi görevini bir kez daha vurgulamıştır.
 • 15:59HDP'den HDP'den "Saray'ın Savaşına Karşı Topyekun Barış" ÇağrısıHDP'nin açıklamasında Kandil Dağı'ndaki bombardımanda Zergele köyünde 10 sivilin öldüğü belirtildi ve Saray'ın savaşına karşı topyekun barış" başlıklı bir açıklama yayınlandı.
 • 15:50Hdp Pm Sonuç BildirgesiHDP Parti Meclisi (PM) bildirgesinde, "barış ve çözüm mücadelesinin" sürmesi vurgusu yapıldı.
 • 15:27Hdp Barajı Geçemezse Kaos Çıkartır' Diyen İktidar Sahipleri Kaos Çıkarmıştır'HDP Parti Meclisi (PM) Sonuç Bildirgesi açıklandı.
 • 21:58Paris'te Öldürülen Sakine Cansız İçin Tunceli'de Yaptırılan Anıt Mezar AçıldıParis'te Öldürülen Sakine Cansız İçin Tunceli'de Yaptırılan Anıt Mezar AçıldıFransa’nın Başkenti Paris’te PKK üyeleri Fidan Doğan ve Leyla Söylemez’le birlikte öldürülen Sakine Cansız için memleketi Tunceli’de yaptırılan anıt mezarın açılışı gerçekleştirildi.
 • 16:07Diyarbakır - CHP Heyetinden Barış Getirmesini İstediler 1Diyarbakır - CHP Heyetinden Barış Getirmesini İstediler 1CHP heyetinden barış getirmesini istediler Bölgedeki olayları araştırmak amacıyla Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin başkanlığında oluşturulan heyet Diyarbakır'da incelemeler yaptı.
 • 16:07Diyarbakır - CHP Heyetinden Barış Getirmesini İstediler 2Diyarbakır - CHP Heyetinden Barış Getirmesini İstediler 2CHP heyetinden barış getirmesini istediler Bölgedeki olayları araştırmak amacıyla Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin başkanlığında oluşturulan heyet Diyarbakır'da incelemeler yaptı.
 • 15:46CHP Heyeti Diyarbakır'da, Gürsel Tekin: Hdp'nin Kapatılması Kabul EdilemezCHP Heyeti Diyarbakır'da, Gürsel Tekin: Hdp'nin Kapatılması Kabul EdilemezGüneydoğu'da tırmanan olayları araştırmak amacıyla CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin başkanlığında oluşturulan heyet, Diyarbakır'da incelemeler yaptı.