SON DAKİKA DERSİM HABERLERİ

Son Dakika Dersim Haberleri

 • 19:19Tunceli'de Deniz Gezmiş ve Arkadaşları AnıldıEmek Partisi Dersim İl Örgütü tarafından Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan ve Hüseyin İnan için anma düzenlendi.
 • 15:48Dersim Bağlama GünleriDersim Bağlama GünleriTunceli Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Müzik Kulübü’nün düzenlediği “Dersim Bağlama Günleri” başladı.
 • 12:31Doğa Gezginleri Tunceli'yi SevdiDoğa Gezginleri Tunceli'yi SevdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Grubun Rabat Vadisi'ndeki şelaleye yürümesi-Şelaleden görüntüler-Genel görüntüler-Grubun Rabat Vadisi'ndeki köprüye ziyareti-Tarihi köprü çevresinden görüntüler-Grubun tırmanışından görüntüler-Grubun Rabat Kalesine çıkmak için kaya tüneline girmesi-Tünel içinden görüntüler-Tünel içinde katılımcıların görüşleri-Grubun Rabat Kalesinde dinlenmesi-Tunceli Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalı araştırma görevlisi Harun -Danışmaz'ın konuşması-Tunceli Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç.
 • 11:21Doğa Gezginleri Tunceli'yi Sevdiİksor ve Mercan vadilerinden kraterlerin oluşturduğu Karagöl'e, Buyer Baba Gölü'nden Kırkmerdiven Şelalesi'ne, Kırklar Dağı gibi doğal güzelliklerin yanı sıra Düzgün Baba, Munzur Gözeleri, Pertek, Rabat, Mazgirt ve Sinan kaleler gibi tarihi alanları barındıran şehir, özellikle hafta sonları turist gruplarını ağırlıyor.
 • 22:23Yüksekdağ: Yüksekdağ: "Hdp'nin Zamanında Bütün Barajları ve Sınırları Yıkıp Geçiyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın partisince düzenlenen mitinge gelişi- Figen Yüksekdağ'ın halkı selamlaması- Figen Yüksekdağ'ın açıklamaları- Mitingten detay-Yüksekdağ'ın aracıyla miting alanından ayrılması- Halay çeken vatandaşlar HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: - "2015 genel seçimleri ve bu seçimlerde kazanacağımız zafer, bütün Türkiye halklarının birleşerek, kucaklaşarak, karşısındaki sömürücü zalim odakları bertaraf ettiği, onun bütün sınırlarını ve barajlarını anlamsız hale getirdiği bir süreç ve eşik olacaktır"- "Yıllarca karşımıza sınırlar çıkardılar ama şimdi yeni bir anda, yeni bir zamanda yani halkların zamanında, HDP'nin zamanında bütün barajları ve sınırları yıkıp geçiyoruz" HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "2015 genel seçimleri ve bu seçimlerde kazanacağımız zafer, bütün Türkiye halklarının birleşerek, kucaklaşarak, karşısındaki sömürücü zalim odakları bertaraf ettiği, onun bütün sınırlarını ve barajlarını anlamsız hale getirdiği bir süreç ve eşik olacaktır" dedi.
 • 20:51HDP'li Yüksekdağ: Bu Dünya Sultan Süleyman'a KalmadıHDP'li Yüksekdağ: Bu Dünya Sultan Süleyman'a KalmadıHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, AK Parti iktidarına yüklenerek, "Dediğim dedik, çaldığım düdük deyip iktidar sarhoşu oldular." dedi.
 • 20:26Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "2015 genel seçimleri ve bu seçimlerde kazanacağımız zafer, bütün Türkiye halklarının birleşerek, kucaklaşarak, karşısındaki sömürücü zalim odakları bertaraf ettiği, onun bütün sınırlarını ve barajlarını anlamsız hale getirdiği bir süreç ve eşik olacaktır" dedi.
 • 20:24Alevilerden Alevilerden "Dersim" EylemiDiyarbakır’da bir araya gelen Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Diyarbakır Şubesi üyeleri, 1937 ve 1938 yılında Dersim’de yapıldığını savundukları katliamları kınadı.
 • 20:16Dersim OlaylarıEğitim-Sen Midyat Temsilciliğince, Dersim olaylarının 76. yıl dönümü dolayısıyla açıklama yapıldı.
 • 20:02Yüksekdağ: Dediğim Dedik, Çaldığım Düdük Deyip İktidar Sarhoşu OldularYüksekdağ: Dediğim Dedik, Çaldığım Düdük Deyip İktidar Sarhoşu OldularHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, AK Parti iktidarına yüklenerek, "Dediğim dedik, çaldığım düdük deyip iktidar sarhoşu oldular." dedi.
 • 19:36Hdp Eş Başkanı Yüksekdağ'dan Erdoğan'a: Aklını Başına AlHdp Eş Başkanı Yüksekdağ'dan Erdoğan'a: Aklını Başına AlHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiği konuşmasında, "Yıllar boyunca kanla, canla, emekle, cefayla kurulan müzakere masasını devirmekte hiç tereddüt etmem diyor.
 • 19:18Dersim OlaylarıTunceli'de, Canan ve Baran ailelerine mensup kişilere ait toplu mezar bulunduğu iddia edilen alanda anma programı düzenlendi.
 • 18:42Dersim 1938'de Katledilenler İçin Anma DüzenlendiDersim 1938'de Katledilenler İçin Anma DüzenlendiTunceli'de, 4 Mayıs 1938 tarihindeki askeri harekat sırasında öldürülen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu siviller için Hozat ilçesine bağlı Karabakır Köyü'nde anma töreni düzenlendi.
 • 17:35Tunceli'de 4 Mayıs AnmasıTunceli'de 4 Mayıs AnmasıTunceli’de, 4 Mayıs 1937 tarihinde dönemin Bakanlar Kurulu tarafından Dersim’e askeri harekat yapılmasına karar verilmesi nedeniyle harekatta katledilen insanlar anısına anma gerçekleştirildi.
 • 16:46Tunceli'de 1938 Askeri Harekatında Ölenler AnıldıTunceli'de 1938 Askeri Harekatında Ölenler AnıldıTunceli'de, 4 Mayıs 1938 tarihindeki askeri harekatı sırasında öldürülen aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu siviller, Hozat İlçesi'ne bağlı Karabakır Köyü'nde törenle anıldı.
 • 16:37Tunceli'de 1938 Askeri Harekatında Ölenler AnıldıTunceli'de 1938 Askeri Harekatında Ölenler AnıldıTunceli'de, 4 mayıs 1938 tarihindeki askeri harekatı sırasında öldürülen ve aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu vatandaşlar, Hozat İlçesi'ne bağlı Karabakır Köyü'nde düzenlenen törenle anıldı.
 • 13:37Dersimliler, TBMM Kapısı Önünde Eylem YaptıAnkara Dersimliler Derneği üyeleri, Dersim olaylarının 78. yıldönümünde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dikmen kapısı önünde eylem yaptı.
 • 16:14Tunceli'deki Toplu Mezardan Çıkan Mühür ve KemiklerTunceli'deki Toplu Mezardan Çıkan Mühür ve KemiklerTunceli'nin Hozat İlçesi'ne bağlı Karabakır Köyü'nde, 1938 yılında Canan ve Baran ailelerine mensup 24 kişinin öldürülerek gömüldüğü ihbarıyla mahkeme kararıyla yapılan kazıda mühür ve kemiklerin bulunmasından sonra, öldürülen Alevi dedesi Turabi Baran'a ait bir nüfus cüzdanı da ortaya çıktı.
 • 13:54Özhan: "Ak Parti ile Türkiye Büyük Bir Değişim Yaşadı"AK Parti Malatya Milletvekili adayları, 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçim çalışmaları kapsamında Orduzu Kireçocağı Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
 • 11:19Toplu Mezardan Çıkan Mühürlerin Fotoğrafları Kamuoyu ile PaylaşıldıToplu Mezardan Çıkan Mühürlerin Fotoğrafları Kamuoyu ile PaylaşıldıTunceli’nin Hozat ilçesindeki toplu mezardan çıkan iki mührün fotoğrafı avukat Cihan Söylemez tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.
 • 10:53Dersim Katliamına Ait Muhtar MühürleriDersim Katliamına Ait Muhtar MühürleriTunceli’nin Hozat ilçesinde 1937-38 Dersim olayları sırasında katledilen vatandaşlara ait kemikler arasında çıkan iki muhtar mührünün fotoğrafı Av. Cihan Söylemez tarafından paylaşıldı.
 • 15:34Gebze'de 1 Mayıs CoşkusuGebze'de 1 Mayıs CoşkusuMesut IŞIK- Büşyra KAYA/GEBZE (Kocaeli), (DHA - 1 MAYIS Emek ve Dayanışma Günü Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde de coşkuyla kutlandı.
 • 14:30Tunceli'de 1 Mayıs KutlamalarıTunceli'de 1 Mayıs KutlamalarıTunceli’de, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla kutlama gerçekleştirildi.
 • 21:17Tunceli'de Suriye'deki Alevilerin Öldürülmesi Protesto EdildiTunceli'de Suriye'deki Alevilerin Öldürülmesi Protesto EdildiTunceli'de Suriye'deki Alevilerin öldürülmesi protesto edildi Tunceli'de Suriye'de yaşayan Alevilere yönelik saldırılar ve cinayetler, yürüyüşle protesto edildi.
 • 19:49Tunceli'de Suriye'deki Alevilerin Öldürülmesi Protesto EdildiTunceli'de Suriye'deki Alevilerin Öldürülmesi Protesto EdildiTunceli'de Suriye'de yaşayan Alevilere yönelik saldırılar ve cinayetler, yürüyüşle protesto edildi.
 • 16:28CHP'li Aygün'den, Kara Kuvvetleri Komutanı'na 'El Nusra Mektubu'CHP'li Aygün'den, Kara Kuvvetleri Komutanı'na 'El Nusra Mektubu'Chp Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Nusra Cephesi'ne bağlı teröristlerin İştebrak Alevi Köyü'nde katliam yaptıklarını, bununla ilgili Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar'a mektup gönderdiğini söyledi.
 • 22:53Erdoğan: Maaşları Geri AlınabilirErdoğan: Maaşları Geri AlınabilirKPSS soruşturmasıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Haksız yere memur olanlardan maaşların geri alınması düşünülebilir." dedi.
 • 16:23Adana Tarladan Topladığı Bitkiyi Yiyen Suriyeli Kız ÖldüAdana Tarladan Topladığı Bitkiyi Yiyen Suriyeli Kız ÖldüTarladan topladığı bitkiyi yiyen Suriyeli kız öldü ADANA'da tarım işçiliği yapan Suriyeli 16 yaşındaki Dersim Hacı, sabah çalışmaya giderken fenalaşınca hastaneye kaldırıldı.
 • 15:18Suriyeli Kız, Yabani Bitkiler Yiyerek İntihar EttiAdana’da ailesinden tarlada çalışması için baskı gördüğü iddia edilen 16 yaşındaki Suriyeli kız, topladığı yabani bitkileri yedikten sonra fenalaşarak hayatını kaybetti.
 • 14:01Tarladan Topladığı Bitkiyi Yiyen Suriyeli Kız, ÖldüTarladan Topladığı Bitkiyi Yiyen Suriyeli Kız, ÖldüAdana'da Dersim Hacı, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Aile, kızlarının akşam tarladan topladığı bir bitkiyi yediğini ileri sürdü.
 • 13:20Nebati: Nebati: "Hdp Barajın Çok Altında"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati, HDP’nin barajın çok altında olduğunu ileri sürdü.
 • 19:08Bolu Hdp'li Hüda Kaya Bir Halkın Acısının Hatırlanmaması İçin Milli Günler DeğiştiriliyorBolu Hdp'li Hüda Kaya Bir Halkın Acısının Hatırlanmaması İçin Milli Günler DeğiştiriliyorHdp'li Hüda Kaya Bir halkın acısının hatırlanmaması için milli günler değiştiriliyor HDP'nin İstanbul 1'inci Bölge 2'nci sıradan milletvekili adayı gösterdiği Hüda Kaya, Ermeni halkının acısının hatırlanmasının önüne geçilmek için Çanakkale'de tören yapıldığını söyleyerek, 18 Mart ben bildim bileli Çanakkale Zaferi olarak kutlanırdı.
 • 18:48Hdp'li Hüda Kaya: Bir Halkın Acısının Hatırlanmaması İçin Milli Günler DeğiştiriliyorHdp'li Hüda Kaya: Bir Halkın Acısının Hatırlanmaması İçin Milli Günler DeğiştiriliyorHdp'nin İstanbul 1'inci Bölge 2'nci sıradan milletvekili adayı gösterdiği Hüda Kaya, Ermeni halkının acısının hatırlanmasının önüne geçilmek için Çanakkale'de tören yapıldığını söyleyerek, "18 Mart ben bildim bileli Çanakkale Zaferi olarak kutlanırdı.
 • 14:59İHD'den Kanser Hastası Tutuklunun Serbest Bırakılması İstemiİHD'den Kanser Hastası Tutuklunun Serbest Bırakılması İstemiİnsan Hakları Derneği (İHD) Dersim Şubesi, kanser hastası Aysel Doğan’ın serbest bırakılması için basın açıklaması yaptı.
 • 11:40AK Parti'li Eseyan: AK Parti'li Eseyan: "Azınlıklar Görmedikleri İlgiyi Bu Hükümetten Gördü"AK Parti milletvekili adayı, Ermeni asıllı Markar Esayan, azınlıkların Cumhuriyet tarihinde görmedikleri ilgiyi 13 yıldır AK Parti hükümetinden gördüğünü belirtti.
 • 16:54Barolardan Avukat Tutuklanmasına TepkiDoğu ve Güneydoğu’daki 18 baro, Adalet Bakanlığı’nda hakimlik mülakat sınavında yaşanan bir tartışma sonucu avukat Umut Kılıç’ın tutuklanmasına tepki amacıyla basın açıklaması yaptı.
 • 16:41Kılıçdaroğlu'nun Düsseldorf Mitingi Öncesinde CHP'liler Almanya'ya Âdeta Çıkarma YaptıKılıçdaroğlu'nun Düsseldorf Mitingi Öncesinde CHP'liler Almanya'ya Âdeta Çıkarma YaptıKılıçdaroğlu'nun Düsseldorf mitingi öncesinde CHP'liler Almanya'ya adeta çıkarma yaptı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Düsseldorf mitingi öncesinde partinin önemli isimleri adeta Almanya'ya çıkarma yaptılar.
 • 16:29Doğu ve Güneydoğu Barolarından Avukata Tutuklama TepkisiDoğu ve Güneydoğu'da ki 18 ildeki Baro, Adalet Bakanlığı'nda, hakimlik mülakat sınavında yaşanan tartışma sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla Avukat Umut Kılıç'ın tutuklanmasına tepki amacıyla basın açıklaması yaptı.
 • 16:13Kılıçdaroğlu'nun Düsseldorf Mitingi Öncesinde CHP'liler Almanya'ya Âdeta Çıkarma YaptıKılıçdaroğlu'nun Düsseldorf Mitingi Öncesinde CHP'liler Almanya'ya Âdeta Çıkarma YaptıDha DIŞ HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Düsseldorf mitingi öncesinde partinin önemli isimleri adeta Almanya'ya çıkarma yaptılar.
 • 12:27Tunceli'de Travma ve Yüzleşme Belgesel Günleri DüzenleniyorTunceli’de Travma Çalışmaları Derneği, SES Dersim Şubesi ve belediyenin katkılarıyla 1. Travma ve Yüzleşme Belgesel Film Günleri düzenleniyor.
 • 15:51Bursa'dan Tunceli'ye 20 Bin FidanBursa'dan Tunceli'ye 20 Bin FidanBursa’da kurulan Dersim’de Tarımsal Kalkınmanın Ön Çalışma Grubu tarafından Tunceli’ye 20 bin fidan gönderdi.
 • 18:28Çorum - CHP'li Tekin'den Maliye Bakanı Şimşek'e 'Hodri Meydan'Çorum - CHP'li Tekin'den Maliye Bakanı Şimşek'e 'Hodri Meydan'CHP'li Tekin'den Maliye Bakanı Şimşek'e 'hodri meydan' (ek) CHP ÇORUM MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI TANITTI Partisinin Çorum milletvekili aday tanıtım toplantısına katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, burada yaptığı konuşmada, iktidarı yalan söylemekle suçladı.
 • 18:20CHP'li Tekin'den Maliye Bakanı Şimşek'e 'Hodri Meydan' (2)CHP'li Tekin'den Maliye Bakanı Şimşek'e 'Hodri Meydan' (2)Chp ÇORUM MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI TANITTI Partisinin Çorum milletvekili aday tanıtım toplantısına katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, burada yaptığı konuşmada, iktidarı yalan söylemekle suçladı.
 • 13:05Abdulhamit Gül, Kılıçdaroğlu'nun Seçim Vaatlerini EleştirdiAbdulhamit Gül, Kılıçdaroğlu'nun Seçim Vaatlerini EleştirdiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, CHP programının Türkiye gerçeğiyle bağdaşmayan, farlı bir evrende yaşıyormuş gibi bir seçim vaadinin olduğunu belirterek, “CHP imam hatip liselerini kapatmayı vaat ediyor” dedi.
 • 12:43AK Parti Seçim Beyannamesi'ne Çözüm Süreci EklendiAK Parti’nin Seçim Beyannamesi’ne çözüm süreciyle ilgili bölüm eklendi.
 • 11:48Abdülhamit Gül: Abdülhamit Gül: "Chp İmam Hatip Liselerini Kapatmayı Vadediyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Detay-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül ile röportaj-Detay "CHP imam hatip liselerini kapatmayı vadediyor"- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül: - "(CHP'nin seçim bildirgesi) CHP bu programla milletin destekleriyle hayatiyete geçirilen imam hatip liselerini kapatmayı vadetmektedir"- "Bu milletin, koalisyon dönemleriyle bir ekonomik krize ve istikrarsızlığa tahammülü yok" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, CHP'nin açıkladığı seçim bildirgesiyle, imam hatip liselerini kapatmayı vadettiğini savundu.
 • 11:15CHP İmam Hatip Liselerini Kapatmayı Vadediyor"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, CHP'nin açıkladığı seçim bildirgesiyle, imam hatip liselerini kapatmayı vadettiğini savundu.
 • 11:13CHP İmam Hatip Liselerini Kapatmayı Vadediyor"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, CHP'nin açıkladığı seçim bildirgesiyle, imam hatip liselerini kapatmayı vadettiğini savundu.
 • 18:00Seyit Rıza'nın Mezar Yerinin Bilindiği İddiasıTunceli'de "Dersim Olayları" sırasında isyanın lideri olduğu gerekçesiyle idam edilen Seyit Rıza'nın torunu Rüstem Polat'ın avukatı Cihan Söylemez, Seyit Rıza'nın mezar yerinin bilindiği iddialarına ilişkin, "Milli İstihbarat Teşkilatının önceki kuruluşundan bu konuyla ilgili herhangi rapor, bilgi ve dokümantasyon varsa istenmesini talep edeceğiz.
 • 16:56Tunceli'deki Mavi Tur'a Büyük İlgiTunceli'deki Mavi Tur'a Büyük İlgiTunceli'nin Pertek İlçesi'ndeki Keban Baraj Gölü'nde düzenlenen Mavi Tur gezisine katılan 150 tatilci, göl ve doğal ortamda gezdi.