SON DAKİKA DİHA HABERLERİ

Son Dakika Diha Haberleri

23:50
Irak'taki Çatışmalar Musul kentinde terör örgütü IŞİD'e yönelik operasyonlarda, 27 militan öldürüldü.
Irak'taki Çatışmalar
10:47
Protestan Kiliseler Derneği Raporu: 2014 Dini Özgürlükler Bakımından Olumluydu Protestan Kiliseler Derneği, Türkiye'deki toplumun bu kesiminin dini özgürlükler bakımından olumlu 1 yılı geride bıraktığını ancak, 'Dini Yayma Hakkı', 'Yasal olarak ibadet yeri kurma' başta olmak üzere çeşitli konulardaki sorunların aşılamadığını savundu.
Protestan Kiliseler Derneği Raporu: 2014 Dini Özgürlükler Bakımından Olumluydu
14:03
Uludere'deki Olay Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnanç, Uludere olayını protesto etmek amacıyla üniversite yerleşkesinde düzenlenen gösterilerin güvenlik kamerası görüntülerini basın mensuplarıyla paylaştı Prof. Dr. İnanç: "Üniversite yönetimimizi tehdit ederek, çarşı ile karşı karşıya getirmeye çalışanlar.
11:47
Mşü Rektöründen Baskın İddiası Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç, 26 Aralık günü Diyarbakır’dan gelen bazı kişilerin Uludere olayı bahanesiyle üniversiteyi işgal edeceği bilgisinin kendilerine ulaştığını ve bu yönde tedbirler aldıklarını söyledi.
Mşü Rektöründen Baskın İddiası
14:32
Şırnak'ta 2 Gün Süren Köpek Kurtarma Operasyonu Şırnak'ın Uludere İlçesinde çöpü karıştırırken başını soktuğu bidondan 1 haftadan bu yana kurtulamayan köpek,jandarma ve köy korcularını harekete geçirdi.
Şırnak'ta 2 Gün Süren Köpek Kurtarma Operasyonu
11:41
Iraklı Gazeteci Türkiye'ye Yasa Dışı Yollarla Girmiş Hakkari'de 8 Aralık'ta kent merkezinde gerçekleşen gösterilerin ardından gözaltına alınan Iraklı gazetecinin Türkiye'ye yasa dışı yollarla girdiği tespit edildi.
11:33
Hakkari Valiliğinden 'Yıldıztan' Açıklaması Hakkari Valiliği, bir süre önce gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Beritan Yıldıztan ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
23:37
Kışanak: İnsanlar Yeteneklerini Diğer Canlıların Aleyhine Kullanıyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, insanların bütün yeteneklerini doğadaki diğer canlıların aleyhine kullandığını belirtti.
Kışanak: İnsanlar Yeteneklerini Diğer Canlıların Aleyhine Kullanıyor
18:16
Dihayko ve Haytap'tan Kışanak'a Ziyaret Diyarbakır Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DİHAYKO) Başkanı Sevgi Ekmekçiler, Havyan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yöneticileri ve gönüllüler, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak’ı ziyaret etti.
Dihayko ve Haytap'tan Kışanak'a Ziyaret
14:31
HDP'li Vekil Meclis'e Taşıdı: IŞİD ile Türk Askeri Görüştü mü? HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken IŞİD'lilerle Türk askerine ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili bir soru önergesi hazırlayıp Meclis'e sundu.
HDP'li Vekil Meclis'e Taşıdı: IŞİD ile Türk Askeri Görüştü mü?
10:37
Beylikdüzü Sezonun İlk Perdesini Araladı Beylikdüzü'nde yeni kültür-sanat sezonunun ilk tiyatrosu sahnelendi.
Beylikdüzü Sezonun İlk Perdesini Araladı
18:32
Diyarbakır'da Kobani Gerginliği! 23 Kadına Gözaltı Diyarbakır'da Barış Anneleri ve DÖKH üyelerinden oluşan 23 kadın, IŞİD saldırılarını protesto etmek amacıyla TRT binasına girmek isteyince, gözaltına alındı.
Diyarbakır'da Kobani Gerginliği! 23 Kadına Gözaltı
14:22
Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti, Muhabirlere Yapılan Saldırıyı Kınadı BATMAN (AA) Mezopotamya Havzası Gazeteciler ve Yayıncılar Cemiyeti Başkanı Uğur Kapuci, IŞİD bahanesiyle yapılan izinsiz gösteriler sırasında 2 muhabire yöyenilk saldırıyı kınadı.
11:25
Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti, Muhabirlere Yapılan Saldırıyı Kınadı IŞİD protestoları nedeniyle Batman şehir merkezinde meydana gelen olayları görüntülemeye çalışan Dicle Haber Ajansı (DİHA) Batman muhabiri Bilal Güldem ve Batman Postası Gazetesi muhabiri Bulut Kutlu’ya göstericiler tarafından yapılan saldırılar kınandı.
Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti, Muhabirlere Yapılan Saldırıyı Kınadı
00:00
Musa Anter Gazetecilik Ödülleri'nin Sahipleri Belli Oldu Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri'nin sahipleri belli oldu.
Musa Anter Gazetecilik Ödülleri'nin Sahipleri Belli Oldu
16:12
"Köyden Amerika'ya, Zirve Üniversitesi Sayesinde Uzandım" Zirve Üniversitesi, öğrencilerine ulusal ve uluslararası alanlarda staj imkanlarıyla mezun olmadan önce rakiplerinden bir adım öne çıkarıyor.
08:30
Binlerce Ezidi Türkiye'ye Giriş Yaptı IŞİD saldırısı sonucu Sincar bölgesinden kaçan Ezidiler, Türkiye'ye geliyor. Dün 1300 kişi, Şırnak'ın Roboski köyü üzerinden Türkiye'ye giriş yaptı.
Binlerce Ezidi Türkiye'ye Giriş Yaptı
11:49
Anlı'dan Basın Emekçilerine Ziyaret 83`üncü İzmir Fuar açılışı nedeniyle İzmir'de bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı öncülüğündeki Diyarbakır heyeti Dicle Haber Ajansı'nın İzmir bürosunu ziyaret etti.
Anlı'dan Basın Emekçilerine Ziyaret
00:36
GGC Yarışma Jürisinde Duayen İsimler GGC "Yılın Başarılı Gazetecileri" Yarışma Jürisi açıklandı. Jüride meslekte duayen isimlerin yanı sıra akademisyenler de yer aldı.
GGC Yarışma Jürisinde Duayen İsimler
00:36
GGC Yarışma Jürisinde Duayen İsimler GGC "Yılın Başarılı Gazetecileri" Yarışma Jürisi açıklandı. Jüride meslekte duayen isimlerin yanı sıra akademisyenler de yer aldı.
GGC Yarışma Jürisinde Duayen İsimler
12:12
Türkiye'de İlk Defa Saflaştırılmış Soğan Tipleri Üretildi PAÜ Biyoteknolojik Islah Programı Koordinatörü Dr. Alan: "Tüm genleri için saflaştırılan soğan hatlarının elde edilmesi ve bunlardan tohum üretiminin gerçekleştirilmesi ülkemizde genetik ve biyoteknoloji alanlarında gerçekleştirilen akademik çalışmalar açısından çok büyük bir başarıdır" "Üretiğimiz tohumlar, standart tohumlarla karşılaştırılınca elmas gibi değerli, çok yüksek sayıda tohum veriyorlar.
Türkiye'de İlk Defa Saflaştırılmış Soğan Tipleri Üretildi
10:51
Rojava'da Kadınlar da Tepeden Tırnağa Silahlandırıldı 19 Temmuz'da bölgeye kapsamlı saldırı hazırlığı içinde olan IŞİD'e karşı bölgede seferberlik ilan edilirken kadınlar da silaha sarıldı.
Rojava'da Kadınlar da Tepeden Tırnağa Silahlandırıldı
16:50
Karatekin: Tahliyemiz Siyasi Bir Kararla Sağlandı Diyarbakır Kayapınar Belediyesi eski başkanı Zülküf Karatekin, "Tutuklanmamız da tahliyemizde siyasi bir kararla sağlandı" dedi
Karatekin: Tahliyemiz Siyasi Bir Kararla Sağlandı
23:37
Kck Ana Davasında 27 Kişi Tahliye Edildi Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin tutuklu bulunan 32 KCK’lı için tahliye kararı vermesinin ardından 27 kişi serbest bırakıldı.
Kck Ana Davasında 27 Kişi Tahliye Edildi
16:30
ÖGC'den Tutuklu Gazeteci Duruşması İçin Duyarlılık Çağrısı ÖGC, yarın Siirt Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek olan DİHA Muhabiri Abdullah Çetin'in duruşması için duyarlılık çağrısında bulundu.
ÖGC'den Tutuklu Gazeteci Duruşması İçin Duyarlılık Çağrısı
11:25
Tohum Islahı Çalışmalarında Süre Asgariye İndirilecek Sakarya Mısır Araştırma İstasyonu Müdürü Ağı: "Buğday ve mısırda asgari 13 yıllık ıslah çalışması dönemini 2 yıla düşürebilecek, melezlenecek hattı tespit etme imkanı sağlayacak çalışmayı ilk defa enstitümüzde yürütmüş bulunuyoruz"
14:28
Hakkari Yine Karıştı Bdp Hakkari İl Örgütü tarafından, Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde 2 kişinin ölümü ile sonuçlanan olayı protesto amaçlı düzenlenen yürüyüş ardından kent merkezinde olaylar çıktı.
14:58
BDP Konvoyunda Kaza: 6 Yaralı Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından kalekol yapımlarını protesto etmek amacıyla Çatak’ta kurulacak çadır için yola çıkan konvoyda meydana gelen kazada 6 kişi yaralandı.
BDP Konvoyunda Kaza: 6 Yaralı
15:58
BDP ve DTK, KDP'yi Kınadı BDP ve DTK öncülüğünde bir araya gelen 116 sivil toplum kuruluşu KDP'nin KNN, DİHA ve PÇDK gibi kurumlara yapılan operasyonlara tepki gösterdi.
BDP ve DTK, KDP'yi Kınadı
14:05
Diyarbakır'da Barzani Protestosu Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin bazı kuruluşlara önceki gün yaptığı operasyon Diyarbakır'da 116 STK temsilci ve üyeleri tarafından protesto edildi.
Diyarbakır'da Barzani Protestosu
16:48
ÖGC'den KDP'ye Tepki Irak Kürdistanında PKK'ya yakınlığı ile bilinen bir çok kurum ve kuruluşların peşmergeler tarafından basılıp kapatılması protesto edildi.
ÖGC'den KDP'ye Tepki
15:48
DTK: KDP Akıl Tutulması Yaşıyor Demokratik Toplum Kongresi, KDP'nin Irak Kürdistanı'ndaki operasyonları için yaptığı açıklamada, "KDP akıl tutulması yaşıyor" dedi.
DTK: KDP Akıl Tutulması Yaşıyor
14:00
Diyarbakır'dan Barzani'ye Tepki Kuzey Irak'ın Erbil kentinde PKK'ya yakın bazı kuruluşların kapatılması ve yaklaşık 25 kişinin gözaltına alınması Diyarbakır'da protesto edildi.
Diyarbakır'dan Barzani'ye Tepki
22:33
Erbil'de PKK'ya Operasyon: Çok Sayıda Gözaltı Var Suriye'de faaliyet gösteren Suriyeli Kürt örgütlerinin faaliyetlerinin engellenmesinden sonra Erbil'de, PKK bağlantılı kurumlara baskın yapıldı.
Erbil'de PKK'ya Operasyon: Çok Sayıda Gözaltı Var
11:42
Urfalı Gazeteciye 8 Yıl 9 Ay Hapis! Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, "Urfa KCK" davasının kilit ismi ile röportaj yapan Gazeteci Murat Çiftçi'ye hapis cezasının onanmasını istedi.
Urfalı Gazeteciye 8 Yıl 9 Ay Hapis!
21:39
Öcalan'nın Yeğeninden Özerklik Açıklaması Dilek Öcalan, Abdullah Öcalan'ın, "Süreç yerine gelmezse özerkliği tek taraflı olarak hayata geçirmek zorunda kalırız." dediğini söyledi.
Öcalan'nın Yeğeninden Özerklik Açıklaması
13:15
Ceylanpınar'da Seçime 'Şaibe' Ve 'Şiddet' Karıştı! Yerel seçimlerde Urfa'nın Ceylanpınar ilçesinde bir anda AK Parti'nin öne çıkması üzerine 'seçime şaibe karıştı' iddiaları gündeme geldi.
Ceylanpınar'da Seçime 'Şaibe' Ve 'Şiddet' Karıştı!
15:33
Tgs'den Ankara Emniyeti ve İçişleri Bakanlığı'na Açık Mektup Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Ankara Şubesi, Ankara'da eylem takip ederken şiddete maruz kalan gazetecilerin bilançosunu açıklarken, Ankara Emniyeti ve İçişleri Bakanlığı'na açık mektup gönderdi.
23:38
Türkiye'de Berkin Elvan Protestolarına Polis Müdahale Etti Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan için Antalya, Kocaeli, Adana, Karabük ve Bursa'da düzenlenen gösterilere polis müdahale etti.
21:18
Adana'daki Eylemlerde Gazeteciye 'Akrep' Çarptı İddiası Adana'da Berkin Elvan için yapılan eylemlerde DİHA Muhabiri Hamdullah Yağız Kesen'e zırhlı polis aracının çarparak ayağından yaraladığı ileri sürüldü.
Adana'daki Eylemlerde Gazeteciye 'Akrep' Çarptı İddiası
16:55
Gazeteci Cengiz Altun Mezarı Başında Anıldı Batman'da 1992'de uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Yeni Ülke Gazetesi Batman Muhabiri Cengiz Altun, mezarı başında anıldı.
Gazeteci Cengiz Altun Mezarı Başında Anıldı
12:22
Roboski'de Çatışma Çıktı İddiası Roboski'de güvenlik yolu yapımı nedeniyle PKK ve asker arasında çatışma çıktığı iddia edildi. Köylüler de sınırda oturma eylemi yapıyor.
Roboski'de Çatışma Çıktı İddiası
15:20
Arnavutluk'ta Yolcu Otobüsüne Yapılan Silahlı Saldırı Saldırıyı gerçekleştirdikleri iddiasıyla 4 kişi gözaltına alındı.
Arnavutluk'ta Yolcu Otobüsüne Yapılan Silahlı Saldırı
12:17
Öcalan'ın Yeni Bir Fotoğrafı Daha Yayınlandı İmralı'da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın yeni bir fotoğrafı daha yayınlandı.
Öcalan'ın Yeni Bir Fotoğrafı Daha Yayınlandı
14:47
Turnuva Start Alacak Diyarbakır Kayapınar Belediyesi ile Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nin ortaklaşa düzenlediği halı saha futbol turnuvası start alıyor.
Turnuva Start Alacak
15:06
Diyarbakır'da Karda Hayvanlara Ek Mama Takviyesi Diyarbakır'da aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle sokakta yaşayan hayvanlar için parklara ek gıda takviyesi yapıldı.
Diyarbakır'da Karda Hayvanlara Ek Mama Takviyesi
17:07
İstanbul'daki 3. "Kck" Davası Terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'ya ilişkin, aralarında gazetecilerin de bulunduğu 20'si tutuklu 46 sanığın yargılandığı davada, tutuksuz sanıkların savunmalarının alınmasına devam ed...
İstanbul'daki 3. 'Kck' Davası
21:09
Sebahat Tuncel: "Devlet Basın Emekçilerinden Özür Dilemelidir" HDP Eşbaşkanı Sebahat Tuncel, Silivri Cezaevi'nde 2 Aralık'ta görülecek "KCK Basın Davası" öncesinde yapılan basın açıklamasına katıldı.
Sebahat Tuncel: 'Devlet Basın Emekçilerinden Özür Dilemelidir'
10:27
PAÜ'de Tohum Artık 20 Değil, 2 Yılda Islah Ediliyor Denizli PAÜ BİYOM'de, daha önce 20 yıl süren sebze çeşitleri ıslahı, dihaploidi teknolojisi kullanılarak iki yılda yapılıyor.
PAÜ'de Tohum Artık 20 Değil, 2 Yılda Islah Ediliyor
15:13
İstanbul'daki 3. "Kck" Davası Terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'ya ilişkin, aralarında gazetecilerin de bulunduğu 20'si tutuklu 46 sanığın yargılandığı davada, tutuksuz sanıkların savunmalarının alınmasına devam edi...
İstanbul'daki 3. 'Kck' Davası
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 13:38:36. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA DİHA HABERLERİ
[Hata Bildir]