SON DAKİKA DİYANET SEN HABERLERİ

Son Dakika Diyanet Sen Haberleri

 • 15:49Memur Sen'den AK Parti Skm'ye ZiyaretMemur Sen'den AK Parti Skm'ye ZiyaretMemur Sen Samsun Temsilciliği’ne bağlı sendikaların başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve kadın kolları AK Parti Samsun Seçim Koordinasyon Merkezi’ni (SKM) ziyaret etti.
 • 12:45AK Parti Milletvekili Balta, Diyanet-sen Trabzon Şubesinde KonuştuAK Parti Milletvekili Balta, Diyanet-sen Trabzon Şubesinde KonuştuAk Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Trabzon Diyanet-Sen Şubesinin düzenlediği bir toplantıya katıldı.
 • 14:24Diyanet-sen'den Kabe'deki Kazayla İlgili AçıklamaDiyanet-sen'den Kabe'deki Kazayla İlgili AçıklamaDiyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, Kabe’de meydana gelen faciayla ilgili yaptığı açıklamada Kabe yönetiminin zaafiyeti bulunduğunu kaydetti.
 • 16:16Diyanet-sen İlçe Başkanı Tunç Yaşlılar Gününü KutladıDiyanet-sen İlçe Başkanı Tunç Yaşlılar Gününü KutladıDiyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü İçin anlamlı mesajlar verdi.
 • 17:05Antalya Birlik Platformu'ndan Teröre TepkiAntalya Birlik Platformu'ndan Teröre TepkiAntalya Birlik Platformu son günlerde artan terör olaylarının uluslar arası bir organizasyonun projesi olduğunu belirterek, “Birlikte kardeşçe, eşit haklarla yaşama irademize terör ve anarşiyle tahakküm edilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.
 • 10:15Kurban Bayramı'na DoğruDiyanet Sen Edirne İl Başkanı Mahmut Eroğlu, bayramlarda saygı, sevgi, adalet, barış, huzur ve mutluluk topluma yayılmalıdır.
 • 10:41Diyanet-sen Çaycuma İlçe Başkanı Tunç, 19 Eylül Gaziler Gününü KutladıDiyanet-sen Çaycuma İlçe Başkanı Tunç, 19 Eylül Gaziler Gününü KutladıDiyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç “19 Eylül Gaziler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 • 11:16Stk'lardan Teröre Ortak TepkiStk'lardan Teröre Ortak TepkiManisa’nın Kula ilçesindeki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) son günlerde artan terör olayları ve halkın gösterdiği tepkiler konusunda ortak basın açıklaması yaptı.
 • 10:26Bünyanlı İmamlar Teröre Lanet YağdırdıBünyanlı İmamlar Teröre Lanet YağdırdıBünyan’da bulunan imamlar, gerçekleştirdikleri etkinlikle, son yaşanan terör olaylarını protesto ederek teröre lanet yağdırdı.
 • 09:29Memur-sen Konya Şubesi ile Özel Konya Hospital Arasında ProtokolMemur-sen Konya Şubesi ile Özel Konya Hospital Arasında ProtokolMemur-Sen Konya Şubesi ile Özel Konya Hospital arasında imzalanan protokol ile sendika üyeleri indirimli muayene olacak.
 • 14:47İntihar Olaylarına İntihar Olaylarına "Hakut"Lu ÇözümÇaycuma’da, artan intihar olaylarına karşı Diyanet Sen İlçe Başkanı Kenan Tunç önerilerde bulundu.
 • 11:37Kuran'a Ayakla Basılan Fotoğrafın Paylaşılması DavasıKur'an-ı Kerim'e ayakla basılan bir fotoğrafı Twitter'da paylaştığı iddiasıyla 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Gülbeyaz Atik hakkında, duruşmaya gelmediği için yakalama kararı çıkarıldı.
 • 11:21Kur'an-ı Kerim'e Hakaret Davasında Sanık Hakkında Yakalama KararıSosyal paylaşım sitesinde Kur’an-ı Kerim’e ayakkabılarla basılmış bir fotoğraf paylaşan twitter kullanıcısı hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
 • 11:05Erdoğan ve Bağış'ın Şikayetçi Olduğu "Kuran'a Hakaret " Davasında Yakalama KararıI Kerim'e hakaret içerikli fotoğrafı paylaştığı iddiasıyla "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan G.A. hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
 • 15:52Batman'da Şehitler İçin MevlitBatman'ın Sason ilçesinde son günlerde terör örgütü PKK mensuplarınca gerçekleştirilen saldırılarda şehit düşen güvenlik güçleri için mevlit okutuldu.
 • 15:14Diyarbakır'da 600 STK Diyarbakır'da 600 STK "Silahlar Sussun" Çağrısı YaptıDiyarbakır'da eylemde buluşan 21 ilden 600 STK temsilcisi, "Silahlar sussun" çağrısı yaptı. Diyarbakır'ın plaka numarasının 21 olması ve 21 ilden gelinmesi dikkat çekti.
 • 08:32Aydın Diyanet-sen'den Terör Saldırılarını KınadıAydın Diyanet-sen'den Terör Saldırılarını KınadıDiyanet-Sen Aydın Şube Başkanı Ahmet Emirdağ, son zamanlarda meydana gelen hain terör olaylarını şiddetle kınayarak, şehit düşen güvenlik görevlilere Allah’tan rahmet diledi.
 • 11:18Bafra Çarşı Camii'nde Şehit Düşen Polis ve Askerler İçin Mevlit OkutulduBafra Çarşı Camii'nde Şehit Düşen Polis ve Askerler İçin Mevlit OkutulduMemur-Sen ve Diyanet-Sen Bafra Temsilcilikleri işbirliği ile Bafra Çarşı Camii'nde terör olaylarında şehit düşen polis ve askerler için mevlit okundu, dua edildi.
 • 17:43Ghsim Küpeli, Görevine BaşladıÇubuk Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü (GHSİM) Cüneyt Küpeli görevine başladı.
 • 09:16Havza'da Şehitler İçin Mevlit OkutulduSamsun'un Havza ilçesinde terör saldırılarında şehit olan asker ve polisler için mevlit okundu, dua edildi.
 • 23:18Samsun'da Şehitler AnıldıKavak ilçesinde terör saldırılarında şehit olan asker ve polisler için dua edildi.
 • 11:25Samsun Büro Memur-sen'den Yakakent İlçe Temsilcisi İçin Veda ToplantısıSamsun Büro Memur-sen'den Yakakent İlçe Temsilcisi İçin Veda ToplantısıSamsun Büro Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Büro Memur-Sen Yakakent İlçe Temsilcisi Erkan Biryan’ın Van’ın Gevaş ilçesine atanmasından dolayı bir veda toplantısı düzenledi.
 • 22:34Doğudaki Stk'lardan Sağduyu ÇağrısıDoğudaki Stk'lardan Sağduyu ÇağrısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Şehirlerarası Otobüs Terminali- Camı kırılan otobüsten detaylar - Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu'nun konuşması - Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen'in konuşması- Diyarbakır Otobüsçüler Derneği Başkanı Aydın Özgen'in konuşması Doğudaki STK'lardan sağduyu çağrısı- Doğu ve Güneydoğu'daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleri, terör olaylarının arttığı bu günlerde herkesi sağduyulu olmaya çağırdı- USTAD Başkanı Akgül: - "Her Kürt PKK'lı olmadığı gibi her PKK'lı da Kürt değildir"- MÜSİAD Batman Şube Başkanı Özdemir: - "Türkiye'de Türk-Kürt çatışması yaratılmak isteniyor.
 • 18:52Doğudaki Stk'lardan Sağduyu ÇağrısıDoğu ve Güneydoğu'daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleri, terör olayları nedeniyle sağduyu çağrısı yaptı.
 • 17:56Diyanet-sen'den, Teröre TepkiDiyanet-sen'den, Teröre TepkiDiyanet-Sen Denetleme Kurulu Başkanı ve Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, son zamanlarda meydana gelen hain terör olaylarını şiddetle kınayarak şehit düşen güvenlik görevlilere Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dileğinde bulundu.
 • 16:32Hakkari ve Iğdır'daki Terör SaldırılarıDiyanet-Sen Sivas Şube Başkanı Mikail Karagöz, yüzyıllarca üzerinde birlikte kardeşçe yaşanılan bu topraklara nifak tohumu ekmeye çalışanları kınadıklarını belirtti.
 • 16:27Sendikalar Terörü LanetlediSendikalar Terörü LanetlediMemur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz, 12 sendika temsilcileri ile ortak bir basın açıklaması düzenleyerek, teröre karşı tek ses, tek yürek olduklarını söyledi.
 • 10:15Hakkari'deki Terör SaldırısıDiyanet - Sen Edirne Şube Başkanı Mahmut Eroğlu, terör olaylarının milletin birlik ve beraberliğini asla bozamayacağını bildirdi.
 • 14:24Sason'daki Stk'lardan Türkiye ve Dünya İçin Dua ÇağrısıSason'da bir araya gelen sivil toplum kuruluşları temsilcileri, bölgede ve dünyada yaşanan sıkıntılı olayların sona ermesi için dua yapma çağrısında bulundu.
 • 10:41Stk'lardan "Dua" ÇağrısıBatman’ın Sason ilçesinde faaliyet yürüten bazı sivil toplum kuruluşları, son günlerde yaşanan olaylara dikkat çekerek, vatandaşları “dua” etmeye çağırdı.
 • 13:28Din Görevlilerine Fazla Mesai ÜcretiDin Görevlilerine Fazla Mesai Ücreti3. Dönem Toplu Sözleşme süreci kamu görevlilerine yönelik bir çok kazanımın yanında, Din görevlilerine milli bayramlarda da mesai ücreti ödenmesi sağlandı.
 • 17:2130 Ağustos Zafer Bayramı'na DoğruDiyanet Sen Edirne Şubesi Başkanı Mahmut Eroğlu, 30 Ağustos 1922'de kazanılan büyük zaferin şanlı Türk milletinin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini aldığını bildirdi.
 • 13:45İbadet Özgürlüğüne Terör Engeliİbadet Özgürlüğüne Terör EngeliGÖRÜNÜTÜ DÖKÜMÜ: - Camiye giren insanların görüntüsü- Cami cemaatinden detay görüntü- Ahmet Talay ile röportaj, - Ahmet Önalan ile röportaj- İl Müftüsü ile röportaj - Detay görüntüler İbadet özgürlüğüne terör engeli- Çözüm Süreci ile yıllar sonra huzur ve güven ortamına kavuşan Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde son dönemde artan terör saldırıları, ekonomi ve sosyal yaşamı olumsuz etkilemesinin yanında, vatandaşların da ibadet özgürlüğünü kısıtladı- Terör örgütü PKK'nın eylemleri nedeniyle bazı bölgelerde camiler tedbiren ibadete kapatılırken, vatandaşların da güvenlik endişesiyle sabah ve yatsı namazlarını evinde kılması camilerin boş kalmasına neden oluyor- Diyarbakır Müftüsü İşliyen: - "Lice, Kulp ve özellikle Silvan'da zaman zaman camileri tamamen kapatmak durumunda kalıyoruz.
 • 11:43İbadet Özgürlüğüne Terör EngeliTerör örgütü PKK'nın son dönemde artan saldırıları, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde vatandaşların ibadet özgürlüğünü de engelliyor.
 • 13:29Camiler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası YapıldıCamiler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası YapıldıSakarya Akyazı ilçesinde, geleneksel hale getirilen camiler arası halı saha futbol turnuvası renkli görüntülere sahne oldu.
 • 16:54Önce Kur'an-ı Kerim Öğrendiler, Sonra Sahada Hünerlerini SergiledilerÖnce Kur'an-ı Kerim Öğrendiler, Sonra Sahada Hünerlerini SergiledilerYalova Belediyesi’nin desteklediği Kur’an-ı Kerim kurslarına katılan gençler, oluşturdukları 16 takım ile birlikte Camiler Arası Futbol Turnuvası’nda boy gösterdi.
 • 13:19Memur-sen Temsilcisi Hikmet Bilgin'den Memur-sen Temsilcisi Hikmet Bilgin'den "Süreç" AçıklamasıMemur-Sen Van İl Temsilcisi Hikmet Bilgin, "Bir askerin annesi ve eşi ile bir gerillanın annesi ve eşini bir araya getirebilirsek, onları kaynaştırabilirsek ve onların o çığlıklarını duyabilirsek, kesinlikle çözüm gelecektir" dedi.
 • 09:14Diyanet - Sen Edirne Şube Başkanı Eroğlu AçıklamasıDiyanet - Sen Edirne Şube Başkanı Mahmut Eroğlu, sendikalarının üyelerine yönelik kazanımlarına devam ettiğini belirtti.
 • 17:29Çaycuma Diyanet-sen'den Teröre KınamaÇaycuma Diyanet-sen'den Teröre KınamaDiyanet-Sen Çaycuma ilçe temsilcisi Kenan Tunç, 14 Ağustos 2015 günü Hakkari’de 3 askerimizin şehit edilmesi ve 6 askerimizin de yaralanması üzerine saldırıları kınayan bir açıklama yaptı.
 • 11:39Çaycuma Diyanet-sen'den Vefa'lı ZiyaretlerÇaycuma Diyanet-sen'den Vefa'lı ZiyaretlerDiyanet-Sen Çaycuma ilçe temsilciliği üyeleri ve aileleri arasında çok anlamlı vefa ziyaretlerine büyük önem veriyor.
 • 11:19Çaycuma Diyanet-sen'den Önemli UyarıÇaycuma Diyanet-sen'den Önemli UyarıDiyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç, gelişen ve değişen Çaycuma trafiğine dikkat çekmek, daha rahat bir trafik akışı sağlamak için yaya geçidine dikkat etme uyarısında bulundu.
 • 10:58Çaycuma'da Yaz Kur'an Kursları Arasında Futbol ŞöleniÇaycuma'da Yaz Kur'an Kursları Arasında Futbol ŞöleniÇaycuma Müftülüğü Yaz Kur’an Kursları arasında futbol turnuvası düzenledi.
 • 10:55Çaycuma Diyanet-sen'den Kaynaşma PikniğiÇaycuma Diyanet-sen'den Kaynaşma PikniğiDiyanet-Sen Çaycuma ilçe temsilciliği birbirinden güzel faaliyetlerle göz doldurmaya devam ediyor.
 • 15:20Tayini Çıkan Viranşehir Müftüsü Arslan UğurlandıDiyarbakır'ın Ergani İlçe Müftülüğüne atanan Viranşehir Müftüsü Abdulrakip Arslan'ın onuruna yemek düzenlendi.
 • 14:46Diyanet-sen, Din Görevlilerine Sahip ÇıktıDiyanet-sen, Din Görevlilerine Sahip ÇıktıDiyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, bazı medya organlarında cami görevlileri hakkında asılsız iddialarda bulunulduğunu belirterek, iddialara cevap verdi.
 • 13:21Kalafatlı Köyü'nde Yaz Kur'an Kursu ProgramıKalafatlı Köyü'nde Yaz Kur'an Kursu ProgramıZonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Kalafatlı Köyünde, 2015 Yaz Kur’an Kursu kapanış programı yapıldı.
 • 23:36Eskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe Fenerbahçe Deplasmanından En Az 1 Puanla Dönmek İstiyoruzEskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe Fenerbahçe Deplasmanından En Az 1 Puanla Dönmek İstiyoruzEskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe Fenerbahçe deplasmanından en az 1 puanla dönmek istiyoruz Eskişehirsporlu futbolcular, kulüple karşılıklı olarak sözleşmesini fesih eden Diego ile vedalaştı Eyüp KELEBEK - ESKİŞEHİR DHA (fotoğraflı) Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, Fenerbahçe maçı ile ilgili olarak, Eğer iyi bir günü yakalarsak 3 puan, iyi bir günü yakalayamazsak bir puanla geri dönmek istiyoruz dedi.
 • 22:33Skibbe: Fenerbahçe Deplasmanından En Az 1 Puanla Dönmek İstiyoruzSkibbe: Fenerbahçe Deplasmanından En Az 1 Puanla Dönmek İstiyoruzEskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, Fenerbahçe maçı ile ilgili olarak "Eğer iyi bir günü yakalarsak 3 puan, iyi bir günü yakalayamazsak bir puanla geri dönmek istiyoruz" dedi.
 • 21:02Eskişehirspor Teknik Direktörü SkibbeEskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe- Michael Skibbe konuşması.- Diyanet-Sen Eskişehir Şubesi üyelerinin, yeni sezon için takıma dua etmesi- Antrenmandan detaylar- Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe'nin konuşması Eskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe: - "(Fenerbahçe maçı için) İyi bir gün yakalarsak üç, iyi bir gün yakalayamazsak en az bir puanla dönmek istiyoruz" Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, Spor Toto Süper Lig'de 14 Ağustos Cuma günü deplasmanda yapacakları Fenerbahçe maçından puan veya puanlarla ayrılmak istediklerini söyledi.
 • 20:17Eskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe AçıklamasıEskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, Spor Toto Süper Lig'de 14 Ağustos Cuma günü deplasmanda yapacakları Fenerbahçe maçından puan veya puanlarla ayrılmak istediklerini söyledi.