SON DAKİKA DİYANET SEN HABERLERİ

Son Dakika Diyanet Sen Haberleri

 • 16:55 Sorgun Diyanet-sen'den Belediye Başkanı Şimşek'e Ziyaret Sorgun Diyanet-sen'den Belediye Başkanı Şimşek'e Ziyaret Diyanet-Sen Sorgun Şubesi yönetimi seçimlerin ardından yeni yönetimi ile Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i ziyaret etti.
 • 18:43 Memur-sen Yetkili Sendika Sayısını Artırdı Memur-sen Yetkili Sendika Sayısını Artırdı Çanakkale Memur-Sen İl Başkanı Suat Özen, 1 yıl önceye göre yetkili sendika sayısının artırılarak tüm hizmet kollarında yetkili olmayı başardıklarını söyledi.
 • 17:52 Dursunbey'de Şevki Yılmaz Konferansı Dursunbey'de Şevki Yılmaz Konferansı Dursunbey Belediyesi, Diyanet-Sen tarafından düzenlenen Fetih ve Gençlik Konferansına eski milletvekili İlahiyatçı, fikir, düşünce ve siyaset adamı Şevki Yılmaz konuşmacı olarak katıldı.
 • 14:26 Stk'lardan İmam Hatipliler Şölenine Davet Stk'lardan İmam Hatipliler Şölenine Davet Manisa İmam Hatip Okulları Platformu, Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla 24 Mayıs Salı günü Cumhuriyet Meydanı’nda İmam Hatipliler Şöleni düzenliyor.
 • 15:34 Manisa Birincisine Bir Ödül de Diyanet-sen'den Manisa Birincisine Bir Ödül de Diyanet-sen'den Kula Diyanet Sen Temsilciliği Camiler ve Din Görevliler Haftası münasebetiyle Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında il birincisi olan Sedat Dumlu’ya çeyrek altın hediye etti.
 • 11:41 Piknikte Buluştular Piknikte Buluştular İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği, yetim günleri kapsamında piknik organizasyonu gerçekleştirdi.
 • 10:52 Berat Kandili Diyanet-Sen Edirne Şube Başkanı Mahmut Eroğlu, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 17:25 Midyat'ta Din Görevlileri Buluştu Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası (Din-Bir Sen) Midyat Temsilciliğince program düzenlendi.
 • 16:25 Kayseri'de Güvenlik Güçleri ve Terör Mağdurlarına Yardım Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformunca terör saldırıları nedeniyle mağdur olan vatandaşlar ve bölgede görev yapan güvenlik güçleri için Mardin'in Kızıltepe ilçesine bir tır yardım malzemesi gönderildi.
 • 13:46 Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu'ndan Terör Mağduru Ailelere Yardım Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu'ndan Terör Mağduru Ailelere Yardım Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Platformu ‘Teröre Karşı Dostluk ve Kardeşlik Eli’ kampanyası kapsamında terör mağduru ailelere yardım amacıyla Mardin’in Kızıltepe İlçesi’ne 1 TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi.
 • 14:55 Memur-sen Genel Başkanı Yalçın: Memur-sen Genel Başkanı Yalçın: "Yeni ve Adaletli Bir Dünyanın Öznesi Olmalıyız" Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Adaletli bir dünyayı yeniden inşa edecek olan gençlerimizdir.
 • 14:44 Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının Ödülleri Verildi Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının Ödülleri Verildi Ordu’nun Fatsa ilçesinde Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün organize ettiği Fatsa Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği’nin katkı sağladığı Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının “4. Türkiye Geneli Riyazü’s Salihin’den 1001 Hadis Seçkisi” adlı eserden hadis konulu yarışmasının ödül töreni gerçekleşti.
 • 17:22 Miraç Kandili Diyanet-Sen Edirne Şube Başkanı Mahmut Eroğlu, Miraç Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
 • 14:04 Miraç Kandili AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin, Sivas Ticaret Borsası (STB) Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ve Diyanet-Sen Şube Başkanı Vahit Yiğiter, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 11:56 Hatay'da "Yetim Dayanışma Günleri" İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Kırıkhan Temsilciliği, "Yetim Dayanışma Günleri" kapsamında Hatay'da 100 yetimi çocuk şenliğinde bir araya getirdi.
 • 13:05 Miraç Kandili Diyanet-Sen Kütahya Şubesi Başkan Vekili Ülfet Balon, "Miraç, insanlık ufkunun açılıp önündeki engellerin kaldırıldığı, Peygamberimizle insanlığın yükseklere ulaşabileceği bir dönüm noktasıdır.
 • 14:21 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türki·ye üzeri·nde ki·rli· oyunlar oynanmasına, huzur, bi·rli·k ve beraberli·ği· bozmaya çalışanlara karşı bi·r, iri ve diri olmaya devam edeceklerini belirterek, "Darbelere, muhtıralara, operasyonlara ve bütün anti·demokrati·k müdahalelere karşı di·mdi·k ayakta durduk. HAK-İŞ olarak her koşulda demokrasi·den yana taraf olduk, olmaya devam edeceği·z. Bu nedenle daha güçlü demokrasi· i·çi·n yeni· ve si·vi·l bi·r anayasa di·yoruz." dedi.
 • 13:41 Sakarya'da Kur'an Eşliğinde 1 Mayıs Kutlaması Sakarya'da Kur'an Eşliğinde 1 Mayıs Kutlaması Sakarya'da HAK-İŞ tarafından düzenlenen 1 Mayıs kutlamalarında ilginç görüntüler vardı. Kutlamalarda şehitler için Kur'an okundu, mehter takımı da gösteri yaptı.
 • 15:08 Osmanlı Padişah Tuğraları Sergisi büyük ilgi gördü… EMG Sanat Atölyesi; AKM Sergi Salonu'nda açtığı "Osmanlı Padişah Tuğraları" konulu sergi; ziyaretçiler ve sanatseverlerce büyük ilgi gördü.
 • 10:05 Edremit Merkez Camisi İmamı Muhammed Sizcan Dünya Beşincisi Oldu ı Kerimi Okuma Yarışmasında temsil eden Van’ın Edremit ilçesi Merkez Camisi İmam Hatibi Muhammed Sizcan, dünya beşincisi oldu.
 • 22:38 Hz. Muhammed'in Talebesi "Mus'ab Bin Umeyr" Tiyatro Sahnesinde Genç Memur-Sen ile Memur-Sen, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Hz. Muhammed'in talebelerinden Mus'ab Bin Umeyr'in hayatını anlatan tiyatro oyununu, Ankaralı tiyatroseverlerle buluşturdu.
 • 15:50 Diyanet-sen Erzurum Şube Başkanı Murat Başa'dan Kutlu Doğum Mesajı Diyanet-sen Erzurum Şube Başkanı Murat Başa'dan Kutlu Doğum Mesajı 2016 Yılı Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Diyanet-Sen Erzurum Şube Başkanı Murat Başar bir mesaj yayınladı.
 • 18:01 Cenazelere Çelenk Yerine Hayır Kurumlarına Bağış Önerisi Diyanet-Sen Edirne Şube Başkanı Mahmut Eroğlu, cenaze törenlerine çelenk göndermek yerine hayır kurumlarına bağış yapılabileceğini bildirdi.
 • 19:00 İl Müftülüğü'nden Başkan Dinç'e Kutlu Doğum Ziyareti İl Müftülüğü'nden Başkan Dinç'e Kutlu Doğum Ziyareti Çankırı İl Müftüsü Aslan Türk, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Belediye Başkan’ı İrfan Dinç’i makamında ziyaret etti.
 • 09:59 Diyanet-sen'den Kılıçdaroğlu'na Tepki Diyanet-sen'den Kılıçdaroğlu'na Tepki Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu bütün kadınlardan özür dilemeye ve toplumu gerecek olan bu tarz ifadelerden uzak durmaya davet etti.
 • 15:07 Diyanet-sen'den Üç Aylar ve Regaib Kandili Mesajı Diyanet-sen'den Üç Aylar ve Regaib Kandili Mesajı Diyanet-Sen Kütahya Şube Başkanı Nazif Kocaçoban, Üç Aylar ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 • 10:37 Patnos Sivil Toplum Platformu Toplandı Patnos Sivil Toplum Platformu Toplandı AĞRI (İHA) – Ağrı’nın Patnos ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının (STK) katılımıyla her ay düzenlenen Patnos Sivil Toplum Platformu (PASTOP) toplantısının ikincisi yapıldı.
 • 12:05 Din Görevlileri "Ev"Leniyor Adana’da din görevlilerinin konut sahibi olması için bir müteahhit firma ile protokol imzalandı.
 • 16:54 Anadolu Kosova Dostluk Federasyonu Çatısı Altında Birleştiler Anadolu Kosova Dostluk Federasyonu Çatısı Altında Birleştiler Sivas Kosova Dostluk Platformu ve Tokat’taki STK’lar Anadolu Kosova Dostluk Federasyonu çatısı altında birleşti.
 • 17:21 Diyanet-sen'den Kadro Talebi Diyanet-sen'den Kadro Talebi Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, fahri Kur’an kursu hocaları ve vekil imam hatiplerin de son verilen ‘özel sözleşmeli’ personel statüsüne dahil edilmesini istedi.
 • 10:11 Gazeteci-yazar Dilipak, Adıyamanlılarla Buluştu Gazeteci-yazar Dilipak, Adıyamanlılarla Buluştu Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Adıyaman Belediyesi ile TUGVA Adıyaman Şubesi tarafından düzenlenen ‘Yeni Türkiye, Yeni Gelecek’ konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.
 • 08:04 Diyanet-sen'den 'Hutbe' Açıklaması Diyanet-sen'den 'Hutbe' Açıklaması Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, kentte geçen hafta okunan Cuma hutbesine bazı vatandaşların tepki göstermesini eleştirerek, “Cami, cemaat ve hutbe her türlü siyasi düşüncenin üstündedir” dedi.
 • 15:43 Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş Açıklaması Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş Açıklaması Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, İstanbul’daki terör saldırısıyla ilgili, "Terör örgütü bizi korkutmak, sindirmek ve kabuğuna çekmek için bu gayretleri gösteriyor.
 • 13:47 Minik Öğrenciler Harçlıklarını Türkmenlere Verdi Minik Öğrenciler Harçlıklarını Türkmenlere Verdi Alaplı İlçesi Ahmet Zeki İlk Okulu 1-B sınıfı öğrencileri örnek bir davranış göstererek, kendi aralarında topladıkları paraları Bayır Bucak Türkmenlerine gönderdiler.
 • 18:41 Türkiye Teröre Karşı Tek Vücut IĞDIR/ Ankara'daki terör saldırısı, Iğdır ve Erzurum'un Oltu ilçesinde protesto edildi.
 • 17:11 Oltu, Teröre Karşı Tek Yürek Oldu Oltu, Teröre Karşı Tek Yürek Oldu Erzurum’un Oltu ilçesinde Yeni Vizyon 2071 Gençlik Derneği’nin öncülüğünde ’Teröre Lanet Yürüyüşü’ düzenlendi.
 • 09:41 Başar, Terörü Kınadı Başar, Terörü Kınadı Diyanet-Sen Erzurum Şube Başkanı Murat Başar Ankara’da ki terör saldırısını kınadı.
 • 14:29 Türkiye Teröre Karşı Tek Vücut Ağrı'daki sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Ankara'daki terör saldırısını lanetledi.
 • 18:37 Stk'lardan Karikatür Tepkisi Stk'lardan Karikatür Tepkisi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Diyanet-Sen Çanakkale Şube Başkanı Sefahattin Çiloğlu'nun açıklaması STK'lardan karikatür tepkisi Bursa İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Oruç: "Bu karikatürü yayımlayan zihniyet, ne yazık ki haddini bilmeyen insanlar çok ama biz inançlı insanların hoşgörüsü, onlara bile tolerans gösterecek kadar geniştir" Balıkesir İnsani Yardım Derneği Başkanı Memiş: "Toplumun değerlerini aşağılayan bu kişiler hakkında kanun önünde gerekenler yapılmalı" Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Bilecik'teki bazı sivil toplum kuruluşlarının (STK) yöneticileri, bir gazetede 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımlanan karikatürde Hazreti Muhammed'in bir hadisiyle alay edilmesine tepki gösterdi.
 • 17:03 Stk'lardan Karikatür Tepkisi Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Bilecik'teki bazı sivil toplum kuruluşlarının (STK) yöneticileri, bir gazetede 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımlanan karikatürde Hazreti Muhammed'in bir hadisiyle alay edilmesine tepki gösterdi.
 • 16:05 Stk'lardan "Karikatür" Tepkisi ANTALYA/MUĞLA/ Antalya, Muğla ve Isparta'daki bazı STK ve akademisyenler, bir gazetede 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımlanan karikatürde hadisle alay edildiğini belirterek, tepki gösterdi.
 • 14:41 Kütahya Diyanet-Sen'den "Karikatür" Tepkisi Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Kütahya Şube Başkanı Nazif Kocaçoban, bir gazetede 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımlanan karikatürde hadisle alay edildiğini belirtti.
 • 13:40 Diyanet-Sen'den "Karikatür" Tepkisi Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Edirne Şube Başkanı Mahmut Eroğlu, bir gazetede 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımlanan karikatürde hadisle alay edildiğini belirterek, tepki gösterdi.
 • 09:31 Şehitleri Anma ve Kuran Ziyafeti Programı Düzenlendi Şehitleri Anma ve Kuran Ziyafeti Programı Düzenlendi Adıyaman’da Müftülük ve Adıyaman Genç İmam Hatipliler Platformu (AGİP) tarafından ’Şehitleri Anma ve Kuran Ziyafeti’ gecesi düzenlendi.
 • 17:12 Cumhuriyet Yazarlarının "Aşağılama" Davası Charlie Hebdo dergisinin Hazreti Muhammed'e hakaret içeren karikatürünü köşelerinde yayınlayan Cumhuriyet gazetesi yazarları Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'nın "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" suçundan, 4 yıl altışar aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.
 • 11:02 Memur-sen Konfederasyonu Bayan İl Temsilcilerden Belediye Başkanı Memiş'e Ziyaret Memur-sen Konfederasyonu Bayan İl Temsilcilerden Belediye Başkanı Memiş'e Ziyaret Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların bayan il temsilcileri, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş’i makamında ziyaret etti.
 • 18:35 Vekil İmam- Hatiplerden Diyanet-Sen'e Ziyaret Vekil İmam- Hatiplerden Diyanet-Sen'e Ziyaret Diyarbakır'da görev yapan Fahri Kur'an Kursu Öğreticileri ve Vekil İmam- Hatiplerden Diyanet-Sen Diyarbakır şubesine kadro talebiyle ziyaret gerçekleştirildi.
 • 15:55 Kuran Kursu Öğreticisi Kadınlardan Belediye Başkanı Ünver'e Ziyaret Kuran Kursu Öğreticisi Kadınlardan Belediye Başkanı Ünver'e Ziyaret Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kuran Kursu’nun kadın öğreticileri, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i ziyaret ederek bir süre görüştüler.
 • 11:39 Diyanet-sen Erzurum Şube Başkanı Murat Başar, 8 Mart Kadınlar Gününü Kutladı Diyanet-sen Erzurum Şube Başkanı Murat Başar, 8 Mart Kadınlar Gününü Kutladı Diyanet-Sen Erzurum Şube Başkanı Murat Başar, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
 • 16:04 Diyanet-Sen Divan Toplantısı Diyanet-Sen Divan Toplantısı Görüntü Dökümü: Toplantı genel görüntü Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar'ın açıklamaları Diyanet-Sen Divan Toplantısı Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: "İlahiyat ön lisans mezunlarına bir müjde vermek istiyorum.