SON DAKİKA DİYANET SEN HABERLERİ

Son Dakika Diyanet Sen Haberleri

 • 14:27Çalık, Seçim Çalışmalarına Devam EdiyorÇalık, Seçim Çalışmalarına Devam EdiyorAK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Öznur Çalık, 500 milyonluk yatırımı Malatya eğitimine kazandırdıklarını kaydetti.
 • 14:18Genel Seçime DoğruAK Parti Malatya Milletvekili adayları, seçim çalışmalarına devam ediyor.
 • 17:24Malatya'da Sivil Toplum Örgütlerinden Diyanet'e DestekMalatya'da aralarında Mazlum-Der, Meşale Derneği, Ensar Vakfı, Diyanet-Sen, Yeşeren Umutlar Derneği'nin de olduğu 30'a yakın sivil toplum kuruluşu, ortak bildiriyle Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkan Mehmet Görmez'e destek verdi.
 • 16:16Reyhanlı İlçesi'nde Mursi'ye Destek EylemiReyhanlı İlçesi'nde Mursi'ye Destek EylemiMısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 106 kişi hakkında verilen idam kararı, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde cuma namazı çıkışında protesto edildi.
 • 21:47Mursi Hakkındaki İdam Kararına TepkilerMısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesi Birecik ilçesinde protesto edildi.
 • 17:56Diyanet-sen Nazilli Şubesi'nden Mursi AçıklamasıDiyanet-sen Nazilli Şubesi'nden Mursi AçıklamasıDiyanet-Sen Nazilli Şubesi Başkanı Mehmet Demirci, Mısır’da alınan idam cezalarına tepki olarak bir basın açıklaması yaptı.
 • 14:17Mursi'ye İdam Kararı Gümüşhane'de KınandıMursi'ye İdam Kararı Gümüşhane'de KınandıGümüşhane’de 33 sivil toplum örgütünden oluşan ‘Milli İrade Platformu’ yaptığı ortak basın açıklamasıyla Mısır eski Devlet Başkanı Muhammet Mursi ve arkadaşları için verilen idam kararlarını kınadı.
 • 13:01Bakan Yılmaz'a Kürtçe Kur'an Meali Hediye EdildiKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'a, Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen tarafından Kürtçe Kur'an meali hediye edildi.
 • 12:50Bakan Yılmaz'a Kürtçe Kur'an-ı Kerim MealiBakan Yılmaz'a Kürtçe Kur'an-ı Kerim MealiDiyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ömer Evsen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'a Kur'an-ı Ker'im Kürtçe mealini hediye etti.
 • 09:23Mursi'nin İdam Kararına Erzincan'dan TepkiMursi'nin İdam Kararına Erzincan'dan TepkiMısır’da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin idama mahkum edilmesi tüm yurtta olduğu gibi Erzincan’da da protesto edildi.
 • 15:25Tekrar) Konya'da Başbakan Davutoğlu'na DestekKonya’da, Konya İçin Birlikteyiz Platformu tarafından Güçlü Başbakan Güçlü Konya sloganıyla düzenlenen toplantıda, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na destek bildirisi okundu.
 • 14:02Konya'da Başbakan Davutoğlu'na DestekKonya'da Başbakan Davutoğlu'na DestekKonya’da, Konya İçin Birlikteyiz Platformu tarafından Güçlü Başbakan Güçlü Konya sloganıyla düzenlenen toplantıda, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na destek bildirisi okundu.
 • 18:17Mursi Hakkındaki İdam Kararına TepkilerAlanya'da, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve diğer darbe karşıtları hakkında verilen idam kararına tepki gösterildi.
 • 16:20Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Millet Yönetimi Ele Almıştır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un salona gelişi-Fatsa ilçesinde Diyanet-Sen 2 Nolu Şubesince Kültür Merkezi'nde düzenlenen kahvaltıdan detaylar-Kurtulmuş'un konuşması Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: - "Türkiye'de darağaçlarını elinde bulunduranların ellerinde ne darağacı kalmıştır, ne de o darağacını tutabilecek güçleri, kuvvetleri kalmıştır.
 • 15:04Mursi Hakkındaki İdam Kararına TepkilerTOKAT/ Tokat ve Elazığ'da Memur-Sen ve bağlı sendikaların üyeleri, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin de aralarında bulunduğu 106 kişinin idama mahkum edilmesini protesto etti.
 • 14:53Mursi Hakkındaki İdam Kararına TepkilerERZURUM/ Memur-Sen Erzurum ve Van şube başkanlıkları, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve diğer darbe karşıtlarına verilen idam kararını protesto etti.
 • 13:42Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Türkiye'de darağaçlarını elinde bulunduranların ellerinde ne darağacı kalmıştır, ne de o darağacını tutabilecek güçleri, kuvvetleri kalmıştır.
 • 12:15Kurtulmuş: "Toplu Halde de Gelseler İmam Hatiplerin Önünü Kesmeye Yetmez"Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Artık o devirler eskilerde kaldı.
 • 09:05Gündem/ 18 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Valilik ziyaretinin ardından Cumhuriyet Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde halka hitap edecek.
 • 15:31Engeller Kaldırıldı Ana Dilde Din Hizmeti SağlandıKürtçenin önündeki engellerin kaldırılmasını sağlayan yasal düzenlemeler sayesinde, Güneydoğu Anadolu bölgesinde Kürtçe ve Zazaca din hizmetine başlandı.
 • 13:33Miraç KandiliDiyanet-Sen Sivas Şube Başkanı Mikail Karagöz, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 10:54Diyanet Sendikalarından "Kpss Usulsüzlüğüne" TepkiDiyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Diva-Sen) Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Şube Başkanı Mehmet Naci Özay ve Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Siirt Şube Başkanı Haydar İbin, 2010 yılındaki KPSS'de usulsüzlük yapılmasına tepki gösterdi.
 • 14:46Hemşireler GünüSağlık-Sen Cizre Şubesi'nce, Hemşireler Günü dolayısıyla gece düzenlendi.
 • 02:24Cizre'de Mum Işığında Hemşireler Günü KutlamasıCizre'de Mum Işığında Hemşireler Günü KutlamasıSağlık-Sen Cizre Başkanlığının Hemşireler günü nedeni ile düzenlediği gecede elektrikler kesildi, hemşireler günlerini mum ışığında kutladı.
 • 10:34Arvas: Arvas: "Merhametin Kaynağı Annenin Kalbidir"Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, merhametin kaynağının anne kalbi olduğunu belirterek, “İyiliğin, şefkatin, fedakarlığın, merhametin, koşulsuz sevginin kaynağı olan tüm kadınların Anneler Günü’nü kutluyoruz” dedi.
 • 17:46Azmimilli Camisinin Temeli Düzenlenen Törenle AtıldıAzmimilli Camisinin Temeli Düzenlenen Törenle AtıldıDüzce’nin Azmimilli Mahallesinde ki Azmimilli Cami temeli düzenlenen törenle atıldı.
 • 13:56Diyanet Kurumu Bu Ülkenin Teminatlarından Biridir"Diyanet-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Evsen, Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden başlayan tartışmanın seçim malzemesi yapılmasının doğru olmadığını bildirdi.
 • 11:45Diyanet-sen'den Yılmaz'a ZiyaretDiyanet-sen'den Yılmaz'a ZiyaretBursa Amatör Şurası ve Amatörün Sesi Programı jürisi tarafından Bursa’da yılın en başarılı belediye başkanı seçilen Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a tebrik ziyaretleri devam ediyor.
 • 17:51Hafızlık Kursu Öğrencilerine Konya GezisiHafızlık Kursu Öğrencilerine Konya GezisiMersin’in Erdemli ilçesindeki hafızlık çalışan kurs öğrencilerine yönelik, Diyanet-Sen İlçe Temsilciliği ve Erdemli Din Gönüllüleri Derneği tarafından Konya gezisi düzenlendi.
 • 11:30Doğan'dan İmamlara Tablet SözüDoğan'dan İmamlara Tablet Sözüİzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Diyanetsen Kocaeli Şubesi ile Kocaeli Din Görevlileri Derneği’ni ziyaret etti.
 • 17:36AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Adayı Süleyman Soylu AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Adayı Süleyman Soylu AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili adayı Süleyman Soylu, "Trabzon’a kavga etmeye gelmedim, hizmet etmeye geldim" dedi.
 • 16:57Paralel Bir Muhtara Tahammül Edebilir Misiniz?Paralel Bir Muhtara Tahammül Edebilir Misiniz?"Toplantı salonunda muhtarlardan detay görüntüler- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun konuşması "Bu ülkede paralel devlete müsaade edilemez"- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: - "İnandığımız ve güvendiğimiz, 'bunlar inançlı çocuklardır, bunların bu millete bağlılığında bir problem yoktur' dediğimiz insanları kullanarak bu ülkede paralel bir yapı oluşturmaya çalıştılar.
 • 15:51Bu Ülkede Paralel Devlete Müsaade Edilemez"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "İnandığımız ve güvendiğimiz, 'bunlar inançlı çocuklardır, bunların bu millete bağlılığında bir problem yoktur' dediğimiz insanları kullanarak bu ülkede paralel bir yapı oluşturmaya çalıştılar.
 • 20:34Nazif Kocaçoban, Hisarcık'taki Cami İmamlarına Sahip ÇıktıNazif Kocaçoban, Hisarcık'taki Cami İmamlarına Sahip ÇıktıDiyanet-Sen Kütahya Şube Başkanı Nazif Kocaçoban, Hisarcık ilçesinde yaptığı açıklamada, Milletvekili Alim Işık ın yapmış olduğu açıklamalarından camia olarak son derece rahatsız olduklarını söyledi.
 • 17:49Dicle'de Ağaç Dikme EtkinliğiDicle'de Ağaç Dikme EtkinliğiDicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Diyarbakır Yenişehir İlçe Müftülüğü işbirliğiyle fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.
 • 11:20Nazif Kocaçoban: İmamlara Hakaret Eden Alim Işık'ı KınıyorumNazif Kocaçoban: İmamlara Hakaret Eden Alim Işık'ı KınıyorumDiyanet-Sen Kütahya Şube Başkanı Nazif Kocaçoban, MHP Milletvekili Alim Işık’ın Hisarcık ilçesinde açtıkları seçim bürosunda yaptığı konuşmasında, imam hatiplere hakaret ettiğini iddia ederek, bu davranışı sebebiyle kendisini kınadıklarını bildirdi.
 • 20:29Gönül Gözü Açık Olanlar Hz. Peygamberi AndıGönül Gözü Açık Olanlar Hz. Peygamberi AndıDiyarbakır İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ve merkez ilçe müftülüklerinin katkılarıyla, görme engelli çocuklar için kutlu doğum programı düzenlendi.
 • 13:02KPSS'deki Usulsüzlük İddialarıMemur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ve Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikasının (Diyanet-Sen) Çanakkale İl Temsilcisi Sefahattin Çiloğlu, 2010 yılı Kamu Personel Seçme Sınavındaki (KPSS) usulsüzlük iddialarına ilişkin, "Sorumlular mutlaka bulunup cezalandırılmalı hatta tüm bu yaşananlara rağmen işe girenler varsa iş akitleri sona erdirilmeli" dedi.
 • 11:17Edirne'den Kısa KısaEdirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Atatürk'ün, ulusal egemenliğin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış günününde çocuklar için bayram olmasını isterken çok önemli mesajlar verdiğini bildirdi.
 • 11:06Yalova'dan Kısa KısaDiyanet-Sen Yalova Şube Başkanı Şuayip Akgün, Regaip Kandili ve üç ayların başlaması dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 18:58Pazarlar Diyanet-sen 5. Olağan Kongresi YapıldıPazarlar Diyanet-sen 5. Olağan Kongresi YapıldıDiyanet-Sen Pazarlar İlçe Temsilciği 5. Olağan Genel Kurulu’nda mecut başkan Kemal Yeşil, kullanılan oyların tamamına alarak güven tazeledi.
 • 17:50Kutlu Doğum HaftasıSivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ile Diyanet-Sen Sivas Şube Başkanı Mikail Karagöz, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 11:14Türk Diyanet Vakıf-sen Genel Başkan Yardımcısı'ndan Saltukova Belediye Başkanı Güneş'e ZiyaretTürk Diyanet Vakıf-sen Genel Başkan Yardımcısı'ndan Saltukova Belediye Başkanı Güneş'e ZiyaretTürk Diyanet Vakıf-Sen genel Başkan Yardımcısı Metin Saltan,Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş’i makamında ziyaret etti.
 • 16:17Kutlu Doğum HaftasıÇatak Kaymakamlığı ve İlçe Müftülüğü'nce, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ""Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Hukuku" konulu konferans düzenlendi.
 • 15:16Çatak'ta Kutlu Doğum Haftası EtkinlikleriÇatak'ta Kutlu Doğum Haftası EtkinlikleriVAN (İHA) – Van’ın Çatak Kaymakamlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Hukuku’ konulu bir konferans düzenlendi.
 • 09:44Aydın Diyanet-sen'den Kutlu Doğum LokmasıAydın Diyanet-sen'den Kutlu Doğum LokmasıDiyanet-Sen Aydın Şubesi, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşlara lokma ikramında bulundu.
 • 11:34AK Parti'li Adaylar, Gönüllü Kuruluşların Yetkilileri ile Bir Araya GeldiAK Parti'li Adaylar, Gönüllü Kuruluşların Yetkilileri ile Bir Araya GeldiAK Parti Kütahya milletvekili adayları, kentteki gönüllü kuruluşların yetkilileri ile bir araya geldi.
 • 16:26Söke'de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri BaşladıSöke'de Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri BaşladıSöke’de Kutlu Doğum Haftası ile ilgili kutlama programı başladı.
 • 10:51Kutlu Doğum HaftasıEDİRNE (AA) – Diyanet Sen Edirne Şube Başkanı Mahmut Eroğlu, Hz. Muhammed'in dinlerin özündeki evrensel mesaj olan sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşmanın son temsilcisi olduğunu belirtti.
 • 09:44Siverek'te Kutlu Doğum ÇoşkusuSiverek'te Kutlu Doğum ÇoşkusuPeygamber Sevdalıları Platformu Siverek Koordinatörlüğü, Siverek Cumhuriyet Meydanında kutlu doğum etkinliği düzenledi.