SON DAKİKA DÖVİZ HABERLERİ

Son Dakika Döviz Haberleri

 • 11:59Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi Çatışmada ÖldürüldüDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi Çatışmada ÖldürüldüDiyarbakır Barosu'nun tarihi Dört Ayaklı Minarenin çatışmalarda zarar görmesine ilişkin basın açıklamasını bitirdiği sırada çatışma çıktı. Olayda Elçi vurularak öldürülürken, bir polis şehit oldu.
 • 16:40Türkiye Tahir Elçi İçin Sokağa Çıktı! Her Yerde Müdahale VarTürkiye Tahir Elçi İçin Sokağa Çıktı! Her Yerde Müdahale VarDiyarbakır'da Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi üzerine gün boyunca farklı illerde protesto gösterileri yapıldı. Polis, protestolara müdahale etti.
 • 18:17Tahir Elçi'nin Öldürülmesiyle İlgili Tüm DetaylarTahir Elçi'nin Öldürülmesiyle İlgili Tüm DetaylarDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, ensesinden giren kurşunla hayatını kaybetti. Görgü tanıkları, "Her şey bir anda oldu" şeklinde konuştu. İşte olayla ilgili tüm detaylar...
 • 14:57Avukatlardan Bakırköy Adliyesi'nde Avukatlardan Bakırköy Adliyesi'nde "Tahir Elçi" EylemiDiyarbakır'da öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için yaklaşık 200 avukat Bakırköy Adalet Sarayı'na gelerek eylem yaptı.
 • 14:33Üniversite Öğrencileri Tahir Elçi İçin YürüdüAnadolu Üniversitesi öğrencileri, geçtiğimiz gün Diyarbakır’ın Sur ilçesinde çıkan çatışmada hayatını kaybeden Baro Başkanı Tahir Elçi için yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 14:31Diyarbakır'daki Terör Saldırılarına TepkilerDiyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği terör saldırısı, Bakırköy Adliyesi'nde protesto edildi.
 • 14:13Tahir Elçi'nin İfadesinin Alındığı Duruşma Salonu Önünde EylemTahir Elçi'nin İfadesinin Alındığı Duruşma Salonu Önünde EylemBakırköy Adliyesi önünde toplanan bir grup avukat, öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için bir araya geldi.
 • 13:11Gün Ortasında Döviz Piyasası: Dolar 2,9132 Tl, Euro 3,0819 TlSerbest piyasada gün ortası itibarıyla 2,9125 TL’den alınan dolar 2,9132 TL’den satılırken, 3,0811 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 3,0819 TL olarak gerçekleşiyor.
 • 13:11Van'da 15 İlin Barosundan Tahir Elçi'nin Öldürülmesine KınamaVan'da 15 İlin Barosundan Tahir Elçi'nin Öldürülmesine KınamaDiyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'ye yapılan saldırı Van'da 15 baronun ortak açıklamasıyla kınandı.
 • 12:53Hüseyin Aslan: Hüseyin Aslan: "Türk Ekonomisinin Amiral Gemisi Su Alıyor"Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Türk ekonomisinin amiral gemisinin su aldığını belirterek “İnşaat sektörü git gide geriliyor.
 • 12:53Urla'da Küresel İklim Değişikliği PaneliUrla'da Küresel İklim Değişikliği Paneliİzmir’in Urla ilçesinde, "Küresel İklim Değişikliği" isimli panel gerçekleştirildi.
 • 12:50Türk Ekonomisinin Amiral Gemisi İnşaat Su Alıyor'Türk Ekonomisinin Amiral Gemisi İnşaat Su Alıyor'Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörü inşaat, 300 alt sektörü destekleyen özelliğiyle toplam istihdam içinde öncü olma özelliğini sürdürüyor ancak yılın ilk yarısındaki veriler, inşaattaki durgunluğu ortaya koyuyor.
 • 12:01Döviz Kurlarıİstanbul ve Ankara'da dolar, avro ve sterlinin alış-satış fiyatları, saat 12.00 itibarıyla şöyle: İSTANBUL ALIŞ SATIŞ ABD Doları 2,9110 2,9150 Avro 3,0760 3,0830 Sterlin 4,3500 4,4300 ANKARA ABD Doları 2,9000 2,9200 Avro 3,0660 3,0910 Sterlin 4,3350 4,4100.
 • 11:55Sorgun Tso Yönetimi TOBB Seminerine KatıldıSorgun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) Ankara'da düzenlediği bilgilendirme seminerine katıldı.
 • 11:55Tcmb Finansal İstikrar Raporu Açıklandı (2)Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Finansal İstikrar Raporu'nda, "Türkiye'de yerleşik bankaların yurt dışı borçlanmalarını daha makul ve sürdürülebilir düzeylerde devam ettirdikleri ve bazı borçlanma türlerinde maliyetlerin geçen seneye göre daha düşük gerçekleştiği gözlenmektedir" değerlendirmesine yer verildi.
 • 11:54Soma'da Yeni Yapılacak Kamyon Garajına TepkiSoma'da Yeni Yapılacak Kamyon Garajına TepkiManisa’nın Soma ilçesinde yeni yapılacak kamyon garajına karşı çıkan bazı vatandaşları, basın açıklaması düzenledi.
 • 11:21Tcmb Finansal İstikrar Raporu Açıklandı (1)Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Finansal İstikrar Raporu'nda, kamuda uygulanan mali disiplin ve özel sektörde sağlanan basiretli borçlanma eğiliminin devam ettiği belirtilerek, "Bu sayede cari işlemler açığının eğilimi Gayri Safi Yurt İçi Hasıla'ya (GSYİH) oranla Avrupa Birliği (AB) normu olan yüzde 4 eşiğinin altında seyretmeye başlamıştır" değerlendirmesi yapıldı.
 • 11:09Tcmb: Yurt İçi ve Küresel Piyasalar Oynak Seyrini SürdürüyorTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Kasım ayı Finansal İstikrar Raporu’nu yayımladı.
 • 11:00Soma'da Yeni Kamyon Garajı TepkisiSoma'da Yeni Kamyon Garajı TepkisiUzun süredir Soma gündeminden düşmeyen yeni kamyon garajı nedeniyle İstasyon ve Zafer mahallelerinin sakinleri basın açıklaması yaptı.
 • 10:52Mb: Artan Belirsizliklerle Kredi Büyüme Hızı YavaşladıMerkez Bankası (MB), yılın üçüncü çeyreğinde yaşanan belirsizliklerin etkisiyle yaşanan kredi büyüme hızındaki yavaşlamaya ve aynı dönemde gerçekleşen teminatsız bireysel krediler ve KOBİ kredilerinin oranlarındaki artışa dikkat çekti.
 • 10:30Merkez Bankası Finansal İstikrar Raporunu AçıkladıMerkez Bankası raporuna göre, son altı aylık süreçte, küresel piyasalar ve yurt içi ekonomideki gelişmelerin finansal istikrar üzerinde belirleyici olduğu görülmektedir.
 • 10:24Merkez Bankası: Hanehalkı Borçluluğu Makul SeviyelerdeTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), kamuda uygulanan mali disiplinin ve özel sektörde basiretli borçlanma eğiliminin devam ettiğini bildirdi.
 • 09:32Döviz Kurlarıİstanbul ve Ankara'da dolar, avro ve sterlinin alış-satış fiyatları, saat 9.30 itibarıyla şöyle: İSTANBUL ALIŞ SATIŞ ABD Doları 2,9200 2,9300 Avro 3,0900 3,1020 Sterlin 4,3500 4,4300 ANKARA ABD Doları 2,9200 2,9400 Avro 3,0880 3,1130 Sterlin 4,3760 4,4530.
 • 09:25Serbest Piyasada Döviz FiyatlarıSerbest piyasada dolar 2,9330, euro 3,1040 liradan güne başladı.
 • 09:09Küresel Piyasalar Kritik Haftaya Negatif BaşladıKüresel piyasalar, başta Avrupa Merkez Bankasının (ECB) faiz kararı ve ABD tarım dışı istihdam verisi olmak üzere yoğun haber ve veri takviminin etkili olacağı haftaya Asya piyasalarındaki negatif görünüm ile başladı.
 • 09:06Serbest Piyasada Döviz Açılış Fiyatlarıİstanbul serbest piyasada dolar 2,9330, avro 3,1040 liradan haftaya başladı.
 • 09:06Dolar Güne 2,9313 Tl, Euro 3,1028 TL'den BaşladıSerbest piyasada bu sabah itibarıyla 2,9296 TL’den alınan dolar 2,9313 TL’den satılırken, 3,0999 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 3,1028 TL olarak gerçekleşiyor.
 • 02:52Manisa'da Tahir Elçi'nin Öldürülmesi ve Gazetecilerin Tutuklanmasına ProtestoManisa'da Tahir Elçi'nin Öldürülmesi ve Gazetecilerin Tutuklanmasına ProtestoDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi ve gazeteci Can Dündar ile Erdem Gül'ün tutuklanmaları Manisa'da bazı sivil toplum kuruluşları ile siyasi partiler tarafından oluşturulan Emek, Demokrasi ve Barış Platformu tarafından protesto edildi.
 • 23:59Güney Afrika'da Güney Afrika'da "İklim Değişikliği" Protestosu - CapeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cape Town'da düzenlenen "iklim değişikliği" protesto yürüyüşü- Ellerinde pankart taşıyan göstericiler- Gösteriye katılan çevreciler ile röportaj- Gösteriye katılan çevrecilerden detay planlar Güney Afrika Cumhuriyeti'nin yasama başkenti Cape Town'da düzenlenen gösteride, "iklim değişikliği ve küresel ısınmaya karşı önlem alınması" çağrısı yapıldı.
 • 21:57Güney Afrika'da "İklim Değişikliği" ProtestosuCAPE TOWN (AA) – Güney Afrika Cumhuriyeti'nin yasama başkenti Cape Town'da düzenlenen gösteride, "iklim değişikliği ve küresel ısınmaya karşı önlem alınması" çağrısı yapıldı.
 • 21:03Türkmenlere Yönelik Saldırılara Tepki Amacıyla Yayladağı'na GeldilerTürkmenlere Yönelik Saldırılara Tepki Amacıyla Yayladağı'na GeldilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Konya Anadolu İnsani Yardım Derneği'nin araç konvoyu ile Yayladağı'na gelmesi- Tekel Kavşağı'nda grubun döviz ve pankartları-AYDER yöneticisi İhsan Erdim'in açıklaması-Dernek üyesi Adem Altan'ın açıklaması-Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili ve Memur-Sen Konya Temsilcisi Latif Selvi'nin açıklaması Esed ve Rus güçlerinin Türkmenlere saldırıları- Konya, Bursa ve Kayseri'deki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Türkmenlere yönelik saldırılara tepki amacıyla Yayladağı'na geldi- AYDER yöneticisi Erdim: - "Bunlar DAEŞ'i vurma bahanesiyle sivil insanları katlediyor.
 • 20:52Fas'ta Fas'ta "Düşük Maaş" ProtestosuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Maaş protestosu için en-Nasr Meydanı'nda toplanan göstericiler- Ellerinde pankart taşıyan göstericiler- Slogan atan göstericiler Fas'ta "işçilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve maaşlarının arttırılması" talebiyle binlerce kişi Kazablanka'da bir araya geldi.
 • 18:28Taksim'de Taksim'de "Bayırbucak" YürüyüşüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yürüyüş ve slogan detayları- Pankartlardan detaylar- Güvenlik önlemi detayları- Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğu dış detayı- Bahçelievler Bayırbucak Türkmenleri Derneği Başkanı Bozoğlan'ın açıklaması Bayırbucak Türkmenlerine yönelik saldırılara tepkiler- İstanbul Bayırbucak Türkmenleri Platformu üyeleri, İstiklal Caddesi'nde saldırıları protesto etti İstanbul Bayırbucak Türkmenleri Platformu üyeleri, Suriye'nin Bayırbucak bölgesinde Esed güçlerinin Türkmenlere yönelik Rusya destekli saldırılarını protesto etti.
 • 18:26İzmir'de "Küresel İklim Değişikliği" Paneliİzmir'in Urla ilçesinde, Paris'te gerçekleştirilecek COP21 İklim Konferansı öncesinde "Küresel İklim Değişikliği" konulu panel düzenlendi.
 • 18:03Fas'ta "Düşük Maaş" ProtestosuFas'ta "işçilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve maaşlarının arttırılması" talebiyle binlerce kişi Kazablanka'da bir araya geldi.
 • 17:50Savaşsız Engelsiz Bir Dünya ve Yaşanabilir Bir Ülke YürüyüşüSavaşsız Engelsiz Bir Dünya ve Yaşanabilir Bir Ülke Yürüyüşü"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplanma detayları- Pankart detayları- Yürüyüş detayları- Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Kement'in açıklaması - Taksim'de "Savaşsız Engelsiz Bir Dünya ve Yaşanabilir Bir Ülke Yürüyüşü" düzenlendi Beyoğlu'nda Dünya Engelliler Günü dolayısıyla "Savaşsız Engelsiz Bir Dünya ve Yaşanabilir Bir Ülke İçin Yürüyoruz" sloganıyla yürüyüş düzenledi.
 • 17:40Diyarbakır'daki Terör Saldırısına TepkilerAntalya HDP İl Başkanlığı üyeleri, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği terör saldırısını protesto etti.
 • 16:57Manisa'da Tahir Elçi'nin Öldürülmesi ve Gazetecilerin Tutuklanmasına ProtestoManisa'da Tahir Elçi'nin Öldürülmesi ve Gazetecilerin Tutuklanmasına ProtestoDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi ve gazeteci Can Dündar ile Erdem Gül'ün tutuklanmaları Manisa'da bazı sivil toplum kuruluşları ile siyasi partiler tarafından oluşturulan Emek, Demokrasi ve Barış Platformu tarafından protesto edildi.
 • 16:50Bayırbucak Türkmenlerine Yönelik Saldırılara Tepkilerİstanbul Bayırbucak Türkmenleri Platformu üyeleri, Suriye'nin Bayırbucak bölgesinde Esed güçlerinin Türkmenlere yönelik Rusya destekli saldırılarını protesto etti.
 • 16:49Cizre - Tahir Elçi'nin Öldürülmesi Şırnak ve Cizre'de Protesto EdildiCizre - Tahir Elçi'nin Öldürülmesi Şırnak ve Cizre'de Protesto EdildiDiyarbakır'da dün çatışmalarda zarar gören Dört Ayaklı Minare'de basın açıklamasının ardından çıkan çatışmada Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi Şırnak ve memleketi Cizre İlçesi'nde yürüyüş ve oturma eylemleriyle protesto edildi.
 • 16:49Cizre Tahir Elçi'nin Öldürülmesi Şırnak ve Cizre'de Protesto EdildiCizre Tahir Elçi'nin Öldürülmesi Şırnak ve Cizre'de Protesto EdildiDiyarbakır'da dün çatışmalarda zarar gören Dört Ayaklı Minare'de basın açıklamasının ardından çıkan çatışmada Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi Şırnak ve memleketi Cizre İlçesi'nde yürüyüş ve oturma eylemleriyle protesto edildi.
 • 16:35Eskişehir'de Tahir Elçi EylemiEskişehir'de Tahir Elçi EylemiEskişehir Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri, dün Diyarbakır’ın Sur ilçesinde basın açıklamasının ardından çıkan silahlı çatışmada hayatını kaybeden Baro Başkanı Tahir Elçi için protesto gösterisi yaptı.
 • 16:25Tahir Elçi'nin Öldürülmesi Cizre ve İdil'de Protesto EdildiDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesi, Şırnak’ın Cizre ve İdil ilçelerinde düzenlenen yürüyüş, basın açıklaması ve oturma eylemi ile protesto edildi.
 • 16:18Dünya Genelinde İklim ProtestosuDünya Genelinde İklim ProtestosuDünya genelinde on binlerce kişi Paris'teki İklim Konferansı vesilesiyle iklimin korunması için protesto gösterileri düzenledi.
 • 16:05Engelliler, Engelsiz Bir Dünya İçin YürüdüEngelliler, Engelsiz Bir Dünya İçin YürüdüEngelli Hakları Formu, engellilerin yaşadığı sıkıntıları dile getirmek için Galatasaray Meydanı'na yürüyerek bir basın açıklaması yaptı.
 • 15:53Dünya Engelliler GünüBeyoğlu'nda Dünya Engelliler Günü dolayısıyla "Savaşsız Engelsiz Bir Dünya ve Yaşanabilir Bir Ülke İçin Yürüyoruz" sloganıyla yürüyüş düzenledi.
 • 15:47Tahir Elçi'nin Öldürülmesi Şırnak ve Cizre'de Protesto EdildiTahir Elçi'nin Öldürülmesi Şırnak ve Cizre'de Protesto EdildiDiyarbakır'da çatışmalarda zarar gören tarihi Dört Ayaklı Minare'de basın açıklamasının ardından çıkan çatışmada Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi Şırnak ve memleketi Cizre İlçesi'nde yürüyüş ve oturma eylemleriyle protesto edildi.
 • 15:45Sancaktepe'de Lise Öğrencisinin Öldüğü Trafik KazasıSancaktepe'de, aracıyla kırmızı ışıkta geçerken çarptığı lise öğrencisi Elif Dağyeli'nin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Fatih Y'nin adli kontrol şartıyla serbest bırakılması protesto edildi.
 • 15:29Tahir Elçi'nin Öldürülmesi Manisa'da Protesto EdildiTahir Elçi'nin Öldürülmesi Manisa'da Protesto EdildiManisa Emek Barış ve Demokrasi Platformu üyeleri, Manolya meydanında düzenledikleri basın açıklamasında Diyarbakır’da terör örgütü üyeleri tarafından Tahir Elçi’nin öldürülmesini protesto etti.
 • 15:27Öğrenciyi Öldüren Sürücünün Serbest Kalması Vatandaşları Sokağa DöktüÖğrenciyi Öldüren Sürücünün Serbest Kalması Vatandaşları Sokağa DöktüSancaktepe'de köpeğini gezdiren liseli Elif Dağyeli'nin ölümüne neden olan sürücünün serbest bırakılması protesto edildi.