SON DAKİKA EDİRNE HABERLERİ

Son Dakika Edirne Haberleri

 • 14:53Edirne Valisi Şahin'den Kendisine Not: 10 Üzerinden En Fazla 7Edirne Valisi Şahin'den Kendisine Not: 10 Üzerinden En Fazla 7Açıklamaları ve uygulamalarıyla zaman zaman gündem olan Vali Dursun Ali Şahin, "Ben her ay kendime not veriyorum. Şu ana kadar da 7'yi geçemedim." dedi.
 • 18:36TEM Otoyolu Kaza Nedeniyle KapandıTEM Otoyolu Kaza Nedeniyle KapandıTEM Otoyolu'nun Kavacık mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle TEM Otoyolu'nun Edirne istikameti yaklaşık 15 dakika trafiğe kapandı.
 • 19:27Tem Otoyolu'nda Kaza: 2'si Ağır 5 Yaralı...Tem Otoyolu'nda Kaza: 2'si Ağır 5 Yaralı...Tem Otoyolu'nun Kavacık Molla Gürani Viyadüğü girişinde meydana gelen trafik kazasında 2'si ağır 5 kişi yaralandı.
 • 18:29Tem Otoyolu'nun Kavacık Mevkiinde Meydana Trafik Kazası Nedeniyle, Otoyolun Edirne Yönüne Trafik...IHAAW182856-ASA/03-09-2015 - TEM Otoyolu’nun Kavacık mevkiinde meydana trafik kazası nedeniyle, otoyolun Edirne yönüne trafik tek şeritten sağlanıyor.
 • 18:10Yol Kesen Teröristlerin Doktoru ÖldürmesiYol Kesen Teröristlerin Doktoru ÖldürmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu'nun açıklamaları- Salondan görüntüler Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu açıklamalarıYol kesen teröristlerin doktoru öldürmesi- Edirne Tabip Odası'nca, kentte görev yapan doktor S.K. hakkında, Diyarbakır'da karayolunu kesen teröristlerin ateş açarak öldürdüğü meslektaşıyla ilgili paylaştığı ileri sürülen Twitter mesajı nedeniyle soruşturma başlatıldı Edirne Tabip Odası, kentte görev yapan doktor S.K. hakkında, doktor Abdullah Biroğul'un Diyarbakır'da yol kesen teröristlerce öldürülmesinin ardından sosyal medya hesabından paylaştığı iddia edilen mesaj nedeniyle soruşturma başlattı.
 • 18:10Çeltik Diyarı İpsala'da Hasat Dualarla BaşladıÇeltik Diyarı İpsala'da Hasat Dualarla BaşladıTürkiye’nin çeltik üretiminin yüzde 50’sinden fazlasının yapıldığı Edirne’nin İpsala ilçesinde ilk hasat düzenlenen tören, okunan dualar ve kesilen kurbanla başladı.
 • 17:37Edirne Tabip Odası'ndan O Doktora SoruşturmaEdirne Tabip Odası'ndan O Doktora SoruşturmaDiyarbakır'da PKK'lıların yol kestiğini gören otomobili ile kaçarken öldürülen Doktor Abdullah Biroğul hakkında sosyal paylaşım sitesinden, "Kimse kusura bakmasın ama bir doktor olarak sevindim. Kitap okumuş ama cahil kalmış bir insandan kurtuldu dünya" şeklinde yorum yapan meslektaşı Selçuk K., hakkında Edirne Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün ardından Edirne Tabip Odası da soruşturma başlattı.
 • 16:08Arşiv Edirne Kuraklık Ayçiçeği Üreticisini VurduArşiv Edirne Kuraklık Ayçiçeği Üreticisini VurduEdirne Kuraklık Ayçiçeği üreticisini vurdu (Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz arşiv görüntüleri) (Tür: Yurt)
 • 15:50Edirne'de Trafik Kazası: 4 YaralıEdirne'de Trafik Kazası: 4 YaralıEdirne’nin Keşan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2’si çocuk 4 kişi yaralandı.
 • 15:41Edirne'de Evinin Çatısından Düşen Kişi ÖldüEdirne'de Evinin Çatısından Düşen Kişi ÖldüEdirne’nin Enez ilçesi Gülçavuş sahilinde 3 katlı evinin çatısından düşen kişi hayatını kaybetti.
 • 15:39Hurdaya Dönen Araçtan Sağ ÇıktılarEdirne’nin Uzunköprü ilçesinde yaşanan kazada 5 genç, hurdaya dönen araçtan sağ çıktı.
 • 15:34Edirne'de Sivrisineklerle 'Alman Usulü' MücadeleEdirne'de Sivrisineklerle 'Alman Usulü' MücadeleEdirne Belediye Başkanlığı kış aylarında başlattığı sivrisinekle mücadele çalışmalarını Alman Sivrisinekle Mücadele Vakfı’nın geliştirdiği projelerle yaz aylarında da aralıksız sürdürüyor.
 • 15:11Bisikletle Dünya Turuna Çıkan İki Türk GençBisikletle Dünya Turuna Çıkan İki Türk GençGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Melih Akdoğan ile Zahide Öz'ün Bakü sokaklarında tur atması, - Akdoğan ve Öz ile röportaj, Bisikletle dünya turuna çıkan iki Türk genç Bakü'de- Edirne'den pedal basan Melih Akdoğan ve Zahide Öz, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye ulaştı- Bisikletçi Öz: - "Normalde kendi yemeğimizi kendimiz yapıyor, çadırda geceliyoruz.
 • 15:02Tweet Atan Doktora Bir Soruşturma da Tabip OdasındanTweet Atan Doktora Bir Soruşturma da Tabip OdasındanDiyarbakır’ın Kulp ve Lice ilçesi arasında yol kesen PKK saldırısı sonucu hayatını kaybeden meslektaşı ilgili tweet atan doktora bir soruşturma da Edirne Tabip Odası açtı.
 • 14:51Kanser Hastalığını Yardımseverliğiyle YendiKanser Hastalığını Yardımseverliğiyle YendiEdirne’de doktorların ’Bir ay ömrün var’ dediği 70 yaşındaki Halil Zanbak, lenf kanseri hastalığını yardımseverliği sayesinde yendiğini söyledi.
 • 14:35Komşu, Krizin Acısını Alışverişle ÇıkarıyorKomşu, Krizin Acısını Alışverişle ÇıkarıyorÜlkelerinde yaşanan ekonomik krizden dolayı Edirne’ye uğramaz olan Yunanlar, referandumdan sonra Türkiye’ye gelmeye başladı.
 • 12:12Bisikletle Dünya Turuna Çıkan İki Türk Genç Bakü'deEdirne'den dünya turu için bisikletleriyle yola çıkan Melih Akdoğan ile Zahide Öz, iki buçuk ay sonra ve yaklaşık 3 bin kilometre pedal çevirerek Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye geldi.
 • 11:42Kiremitlerini Aktardığı Çatıdan Düşüp ÖldüKiremitlerini Aktardığı Çatıdan Düşüp ÖldüEdirne'nin Enez İlçesi'ne bağlı Gülçavuş Köyü sahilinde 3 katlı yazlığının çatısında kiremitleri aktaran 58 yaşındaki Hasan Hüseyin dengesini kaybedip düşerek ağır yaralandı.
 • 17:39Orient Express'i Edirne'deOrient Express'i Edirne'deDünyaca ünlü İngiliz yazar Agahta Christie’nin ‘Doğu Ekspresi’nde Cinayet’ başta olmak üzere pek çok romanına konu olan ünlü Orient Ekspress’i, Kapıkule Garı’ndan Türkiye’ye giriş yaptı.
 • 17:14Ucuz Ayakkabıya Tamir YokUcuz Ayakkabıya Tamir YokEdirne’de ayakkabı tamircileri, ucuz ve kalitesiz ayakkabıların tamirini yapmaktan kaçınıyor.
 • 11:54Edirne - Köylülerin Domuz NöbetiEdirne - Köylülerin Domuz NöbetiKöylülerin domuz nöbeti Ali Can ZERAY/EDİRNE, (DHA) - EDİRNE'nin Lalapaşa İlçesi'ne bağlı Tatarlar Köyü'nde çiftçiler, ayçiceği tarlalarına yaban domuzlarının zarar vermesi üzerine tüfekli nöbet timi kurdu.
 • 11:03Köylülerin Domuz NöbetiKöylülerin Domuz NöbetiEdirne'nin Lalapaşa İlçesi'ne bağlı Tatarlar Köyü'nde çiftçiler, ayçiceği tarlalarına yaban domuzlarının zarar vermesi üzerine tüfekli nöbet timi kurdu.
 • 11:03Meslektaşının Öldürülmesine Sevinen Doktora İncelemeMeslektaşının Öldürülmesine Sevinen Doktora İncelemePKK'lıların yol kesip öldürdüğü doktor Abdullah Biroğul için "Dünya cahil bir insandan kurtuldu." şeklinde tweet atan Selçuk K.'nın bilgisayarı polis ekiplerince incelemeye alındı.
 • 19:40Tem'deki Dinleme Tesisinde 3 Araç Birbirine Girdi 5 Yaralı...Tem'deki Dinleme Tesisinde 3 Araç Birbirine Girdi 5 Yaralı...Haber-Kamera - Emre GÜLBAŞ İstanbul DHA TEM Otoyolu'nun Edirne istikametinde bulunan bir dinlenme tesisi içerisinde 3 araç birbirine girdi.
 • 17:49Validen Validen "Not"La Öz EleştiriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'in açıklaması -Toplantıdan detaylar Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, her ay hayata geçirilen projeler üzerinden kendine not verdiğini belirterek, "Şu ana kadar da 7'yi geçemedim" dedi.
 • 15:49Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'den 'Not' Öz EleştirisiEdirne Valisi Dursun Ali Şahin'den 'Not' Öz EleştirisiEdirne Valisi Dursun Ali Şahin, her ay yaptıkları ya da yapamadıkları ile ilgili öz eleştiri yaptığını belirterek, "Ben her ay kendime not veriyorum.
 • 15:20Uluslararası Film Festivali DüzenlenecekUluslararası Film Festivali DüzenlenecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'in açıklaması-Toplantıdan görüntüler Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, 1 - 7 Ekim tarihleri arasında uluslararası film festivali düzenleyeceklerini belirterek, "Yedi Balkan ülkesinin bu işe yaklaşık 150 filmle katılması bekleniyor" dedi.
 • 14:36Uluslararası Edirne Film Festivali' 1-7 Ekim'de Perdelerini AçıyorUluslararası Edirne Film Festivali' 1-7 Ekim'de Perdelerini AçıyorEdirne Valiliği’nin katkılarıyla Özrumeli A.Ş. tarafından bu yıl birincisi yapılması planlanan ‘Uluslararası Film Festivali’, 1-7 Ekim 2015 tarihlerinde perdelerini açmaya hazırlanıyor.
 • 19:53Edirne - Vali Şahin'den Duvar Yazısı ÇıkışıEdirne - Vali Şahin'den Duvar Yazısı ÇıkışıVali Şahin'den duvar yazısı çıkışı Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, tarihi eserlerinde aralarında bulunduğu duvarlara sprey boyalarla yazı yazanları çocuklara uyarılarda bulunarak, 'Kabahat açısından suç olsa da eğer istersek o aileyi yıkacak olan para cezası dahi verebilir.
 • 18:5989 Yıllık Dilek Gerçekleşti89 Yıllık Dilek Gerçekleşti"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gürkan ve Kazancıgil'in kitaba ilişkin açıklamaları- Tanıtımdan görüntüler Ord. Prof. Süheyl Ünver'in, Tosyavizade Dr. Rıfat Osman'a yazdığı mektuplar 89 yıl sonra Yrd. Doç. Dr. Ratip Kazancıgil'in kaleminden "Edirne Mektupları" adlı kitapta basıldı.
 • 17:55Tarihi Eserlere Tarihi Eserlere "Yazı Yazarak" Zarar Verenlere CezaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Üzerine yazı yazılmış tarihi eserlerden görüntüler- Vali Şahin'in açıklaması "Tarihi eserlere 'yazı yazarak' zarar verenlere ceza"- Edirne Valisi Şahin: - "Gençler ve çocukların 3-5 lira vererek aldığı sprey boyayla tarihi eserlerin duvarlarına yazı yazması çok geride kalmış, ilkel bir yöntemdir.
 • 17:45Edirne'de Tarihi Eserlere Yazı Yazanlara Ağır Cezalar KapıdaEdirne'de Tarihi Eserlere Yazı Yazanlara Ağır Cezalar KapıdaEdirne Valisi Dursun Ali Şahin, kent genelinde tarihi eserlere zarar verenlerin tespit edilmesi halinde kendilerine çok ağır yaptırımlar uygulayacaklarını söyledi.
 • 17:3789 Yıllık Dilek Gerçekleşti"Ord. Prof. Süheyl Ünver'in, Tosyavizade Dr. Rıfat Osman'a yazdığı mektuplar 89 yıl sonra Yrd. Doç. Dr. Ratip Kazancıgil'in kaleminden "Edirne Mektupları" adlı kitapta basıldı.
 • 16:38Vali Şahin'den Duvar Yazısı ÇıkışıVali Şahin'den Duvar Yazısı ÇıkışıEdirne Valisi Dursun Ali Şahin, tarihi eserlerin de bulunduğu duvarlara sprey boyalarla yazı yazanları çocuklara uyarılarda bulunarak, "Kabahat açısından suç olsa da, eğer istersek o aileyi yıkacak olan para cezası dahi verilebilir.
 • 15:17Tarihi Eserlere 'Yazı Yazanlar' İçin Harekete GeçildiTarihi Eserlere 'Yazı Yazanlar' İçin Harekete GeçildiEdirne’de tarihi eserlere yazı yazanlara karşı Edirne Valiliği harekete geçti.
 • 14:40Trakya'da Zafer Bayramı CoşkusuTrakya'da Zafer Bayramı Coşkusu30 AĞUSTOS Zafer Bayramı, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de, törenlerle kutlandı.
 • 13:46Edirne'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'na 'Mehmetçik' Damga VurduEdirne'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'na 'Mehmetçik' Damga Vurdu30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yıl dönümü Edirne’de coşkuyla kutlandı.
 • 18:35Esnaftan Esnaftan "İrlandalı Turiste Su Bedava" Kampanyasına DestekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Esnaf Levent Başol'un afişi yapıştırması- Esnafın açıklaması. İstanbul Aksaray'da İrlandalı turistin esnafla kavgasının ardından başlatılan "İrlandalı turiste su bedava" kampanyasına Edirne esnafı da destek verdi.
 • 17:36Edirne'de Yılda 60 Ton Tava Ciğer Garnitürü Acı Biber KurutuluyorEdirne'de Yılda 60 Ton Tava Ciğer Garnitürü Acı Biber KurutuluyorEdirne'nin kendine özgü lezzeti olan tava ciğerinin yanında servis edilen acı biberlerin hasadına başlandı.
 • 16:51Edirne Tava Ciğerin Biberi HazırEdirne Tava Ciğerin Biberi HazırGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplanan biberlerden detaylar- Ciğerci Uğurcan Irmak- Tarlada biber toplayan işçilerden detaylar Edirne tava ciğerin biberi hazır- Tunca ve Meriç nehirleriyle sulanan Karaağaç Mahallesi'ndeki bahçelerde yetişen yöreye özgü acı biberlerin kurutma aşamasında sona gelindi- Çardaklarda iplere yeşil olarak asılan biberler, doğrudan güneş ışığı almadan kurutulduktan sonra sofralarda tava ciğerin yanında sunuluyor- Ciğerci Irmak: - "Ciğer dünya çapında ünlendi ve gün geçtikçe talep artıyor.
 • 15:14İhlas Vakfı Mütevelli Heyeti, Edirne Valisi Şahin'i Ziyaret Ettiİhlas Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Av. Mehmet Okyay ve beraberindeki heyet, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’i ziyaret ederek, İhlas Vakfı hizmetleri hakkında bilgi verdi.
 • 15:13'İrlandalı Turiste Su Bedava' Kampanyasına Bir Destek de Edirne'den'İrlandalı Turiste Su Bedava' Kampanyasına Bir Destek de Edirne'denAksaray'da esnaf tarafından saldırıya uğrayan İrlandalı turiste destek kampanyasına katılan Levent Başol, dükkanına 'İrlandalı turiste su bedava' yazısı astı.
 • 14:51Edirne İrlandalı Bedava Su Kampanyası Edirne?ye UzandıEdirne İrlandalı Bedava Su Kampanyası Edirne?ye Uzandıİrlandalı bedava su kampanyası Edirne'ye uzandı İSTANBUL Aksaray'da İrlandalı bir turistin tartıştığı esnafları dövmesi üzerine başlatılan 'İrlandalı'ya su bedava' kampanyası Edirne'ye uzandı.
 • 14:45Tava Ciğerin Kardeşi 'Karaağaç Sivrisi' Güneşi GördüTava Ciğerin Kardeşi 'Karaağaç Sivrisi' Güneşi GördüEdirne’nin tarihi lezzetleri arasında yer alan meşhur tava ciğerinin yanında garnitür olarak servis edilen ve ‘Karaağaç sivrisi’ olarak anılan biberler kurutulmaya başlandı.
 • 12:20İrlandalı Bedava Su Kampanyası Edirne'ye Uzandıİrlandalı Bedava Su Kampanyası Edirne'ye Uzandıİstanbul Aksaray'da İrlandalı bir turistin tartıştığı esnafları dövmesi üzerine başlatılan 'İrlandalı'ya su bedava' kampanyası Edirne'ye uzandı.
 • 11:57Takla Atan Otomobilde 2'si Çocuk 4 YaralıTakla Atan Otomobilde 2'si Çocuk 4 YaralıEdirne'nin Keşan İlçesi'ne bağlı Kılıçköy yakınlarında otomobilin yoldan çıkıp takla atması sonucu 2'si çocuk 4 kişi yaralandı.
 • 11:38Edirne'de Bir Ayda Bin 618 Kaçak Göçmen YakalandıEdirne'de Bir Ayda Bin 618 Kaçak Göçmen YakalandıEdirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, ağustos ayı içerisinde yaptıkları kontrollerde toplam bin 618 kaçak göçmen yakaladı, onlara organizatörlük yaptığı tespit edilen 15 kişi gözaltına alındı.
 • 17:08Edirne'de 87 Kaçak Göçmen YakalandıEdirne’de, jandarma ekiplerince yapılan operasyonlarda yasa dışı yollarla yurt dışına çıkış yapmak isteyen 86 kaçak göçmen yakalandı.
 • 16:48Edirne Türk İşçilerinin Dönüş ÇilesiEdirne Türk İşçilerinin Dönüş ÇilesiTürk işçilerinin dönüş çilesi AVRUPA'nın çeşitli ülkelerinden yaz tatillerini Türkiye'de geçirmek için gelen Türk işçilerin yaşadıkları ülkelere dönmeye başlaması sınır kapılarında kilometrelerce kuyruk oluşmasına neden oldu.
 • 14:10Davutoğlu: Öğleden Sonra Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi Takdim EdeceğimBaşbakan Ahmet Davutoğlu Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu.