SON DAKİKA EGE AKDENİZ HABERLERİ

Son Dakika Ege Akdeniz Haberleri

 • 15:41Öztürk'ten Çandarlı Limanı ÖnerisiÖztürk'ten Çandarlı Limanı Önerisiİstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz (İMEAK) Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Türkiye’nin en büyük aktarma limanı olarak planlanan Kuzey Ege Çandarlı Limanı’nın yeni bir vizyon ile ihaleye çıkarılmasını önerdi.
 • 12:10Türkiye'den İthal Saatlere 5 Yılda 1,5 Milyar Dolar ÖdendiTürkiye'den İthal Saatlere 5 Yılda 1,5 Milyar Dolar ÖdendiTürkiye pazarında yıllık kol saati satışı 13 milyon 700 bin adet düzeyinde bulunurken, ithal saatler için son beş yılda 1,5 milyar dolar ödendi.
 • 11:58PETROTÜRK İflas Erteleme İstediPETROTÜRK İflas Erteleme İstediTürkiye genelinde 230'a yakın akaryakıt bayisi bulunan PETROTÜRK mahkemeden iflas erteleme istedi. Şirket geçtiğimiz yıl 700 milyon liraya yakın ciro yaptı.
 • 14:20Denizcilik ve Lojistik Sektörü Aliağa'da BuluşacakDenizcilik ve Lojistik Sektörü Aliağa'da Buluşacakİzmir’in sanayi kenti Aliağa, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
 • 14:14Cilo Dağı Turistlerin Akınına UğradıCilo Dağı Turistlerin Akınına UğradıBir zamanlar silah seslerinin eksik olmadığı Cilo Dağı'ndaki Sat Gölleri'nde, bugün kulaçların sesi duyuluyor.
 • 12:59Cilo Dağı'nda "Çözüm" KulacıHakkari'nin 4 bin 135 metre yükseklikteki Cilo Dağı'na tırmanan dağcılar, Çözüm Süreci ile ortaya çıkan huzur ortamında Sat Gölleri'nde kulaç atıyor.
 • 09:38Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinde yağış beklenmiyor, kuzeydoğu kesimlerin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 11:03Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Rize, Artvin’in kıyı kesimleri, Van ve Hakkari çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 10:29Arabanda Karpuz Hasadı BaşladıArabanda Karpuz Hasadı BaşladıAraban Ovasında yetişen, yurt genelinde güzel tadıyla bilinen Araban karpuzunun hasadı başladı.
 • 11:50Ofis Çalışanları Serinlemek İçin En Çok Kahve ve Çay İçiyorOfis Çalışanları Serinlemek İçin En Çok Kahve ve Çay İçiyorOfis çalışanları yaz aylarında serinlemek için en çok kahve ve çay içiyor, vantilatör, klima ve ıslak mendille serinlemeye çalışıyor.
 • 14:04Aydın'da Güreşen Develer Van Keşiş Yaylasında Kamp YapıyorAydın'da Güreşen Develer Van Keşiş Yaylasında Kamp YapıyorDünyanın ender geleneklerinden biri olan ve Yörükler diyarı Aydın’da yaklaşık bir asırdır devam eden deve güreşlerine katılan develerin büyük çoğunluğu Van’da yetişiyor.
 • 11:39Türofed 10 YaşındaTürkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, 14 bölgesel dernek ve bunlara bağlı Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli 2 bin 500 üyesiyle, Türkiye ibaresini hak edecek bir nitelikte otelcileri bir araya getirmiş olmaktan mutlu olduklarını bildirdi.
 • 08:43İstanbul'da 'Şiddetli Yaz Yağmuru' Alarmıİstanbul'da 'Şiddetli Yaz Yağmuru' Alarmıİstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşları uyardı. İstanbul sabah saatlerinden itibaren şiddetli yağışın etkisi altına girecek.
 • 20:43Canlı Ahtapot Yiyen GençlerKore'de canlı canlı ahtapotu zorda olsa yiyen gençlerin videosu mide bulandırıyor.
 • 17:19Başbakan Davutoğlu, AK Parti'nin Yeni Milletvekilleriyle İstişare Toplantısında Bir Araya GeldiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran genel seçimlerinden sonra ant içen partisinin yeni vekilleriyle istişare toplantısında bir araya geldi.
 • 07:29Davutoğlu'ndan Doğu Vekillerine Ültimatom: Ankara'ya GelmeyinDavutoğlu'ndan Doğu Vekillerine Ültimatom: Ankara'ya GelmeyinBaşbakan özellikle AK Parti'nin tek vekil çıkardığı doğu illerindeki milletvekillerine "Ankara'ya gelmeyin. Bölgenizde çalışın" talimatı verdi.
 • 18:00İzmir Merkezli Edak, Sağlık Lojistiği Alanında Ekol ile İşbirliği Yapıyorİzmir Merkezli Edak, Sağlık Lojistiği Alanında Ekol ile İşbirliği YapıyorTürkiye'nin 28 ilinde 17 şubesi ile 4492 eczacısına hizmet veren EDAK, ilaç tedarik ve dağıtım hizmetini daha hızlı ve verimli yerine getirebilmek amacıyla merkez depo faaliyetlerini İstanbul'a taşıyor.
 • 16:15İzmir Merkezli Edak, Sağlık Lojistiği Alanında Ekol İle İşbirliği Yapıyor Türkiye'nin en büyük ecza kooperatiflerinden biri olan İzmir merkezli EDAK, Samandıra- Sancaktepe'de ana tedarik ve lojistik merkezi kurdu.
 • 21:59Diyarbakır'da Hdp Mitinginde Patlama: 2 Ölü, 90 Yaralı (5)Diyarbakır'da Hdp Mitinginde Patlama: 2 Ölü, 90 Yaralı (5)Demirtaş: PROVOKASYONLA SOKAKLARDA KAOS ÇIKIP, HDP'YE MAL ETMEK İSTİYORLAR HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin düzenlediği ve patlamanın meydana geldiği mitingin iptal etmesinin ardından HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde toplanan kalabalığa parti otübüsü üzerinden konuştu.
 • 17:15Özal: Özal: "Bu Ülkeden 5 Tane Devlet Çıkarırlar"Saadet Partisi’nden Mardin Milletvekili adayı olan merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, "Bu millet aklını başına toplamazsa bu ülkeden 5 tane devlet çıkarırlar" dedi.
 • 09:48Meteoroloji'den 6 İle Şiddetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 6 İle Şiddetli Yağış UyarısıMeteoroloji tarafından yapılan son tahminlere göre; Erzurum, Ardahan, Bingöl, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü yağış etkili olacak.
 • 09:03Meteoroloji'den 5 Bölgeye Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 5 Bölgeye Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz'de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini açıklayıp uyardı.
 • 15:13AK Parti'nin Karaman MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Ben AK Parti teşkilatlarına güvenerek diyorum ki (Başarı da benim hanemdedir, başarısızlık da. Ne olursa olsun gereğini yaparım)" dedi.
 • 14:54İklim Değişikliğinin Etkileri Anlatıldıİklim Değişikliğinin Etkileri AnlatıldıDicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından 15 Mayıs Yeryüzü İklim Günü kapsamında "İklim Değişikliği, toprak ve su kaynaklarına etkisi" konulu konferans verildi.
 • 09:23Meteoroloji'den 4 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 4 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji, Uşak Afyonkarahisar, Karaman ve Bayburt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceğini açıklayıp uyarıda bulundu.
 • 15:26Denizkurdu 2015 TatbikatıTürk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Denizkurdu 2015 Tatbikatı Deniz Ulaştırması için İşbirliği ve Rehberlik Faaliyetlerinin (DUİR), 13-18 Mayıs'ta Ege Denizi'nde gerçekleştirileceği bildirildi.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, yurdun genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bursa’nın doğusu, Bilecik, Ordu, Muş, Bitlis, Adıyaman ve Diyarbakır’ın kuzeyinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 17:03Soğuk ve Yağışlı Hava Geri GeliyorTürkiye’nin Balkanlar üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisine gireceği ve hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.
 • 16:47Meteoroloji'den Soğuk ve Yağışlı Hava UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun Balkanlar üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisi altına gireceğinin ve hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağının tahmin edildiğini duyurdu.
 • 14:25Meteoroloji: Balkanlardan Soğuk ve Yağışlı Hava GeliyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine gireceği ve hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı tahminini bildirdi.
 • 13:51Türk Yacht, Turizm Sezonuna HazırTürk Yacht, Turizm Sezonuna HazırTürkiye’de yat turizminde ilk üç sıraya giren Türk Yacht firması, turizm sezonu hazırlıklarına tamamlayarak filosundaki lüx motoryat ve guletleri denize indirdi.
 • 10:53Alaçatı'da Sörf Sezonunu Uzatma ÇalışmalarıMilli sörfçü Çağla Kubat, dünyanın en önemli sörf turizmi merkezlerinden Alaçatı'da sezonun uzamasını dilediklerini belirtti.
 • 09:13Türkiye'nin En Büyük Yolcu Gemisi Denize İndiTürkiye'nin En Büyük Yolcu Gemisi Denize İndiBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un desteği ile S.S. Erdek Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yönetim kurulu tarafından İstanbul Tuzla’da Selay Tersanesinde inşa ettirilen Türkiye’nin en büyük feribotu olma özelliğini taşıyan, “M/F BALIKESİR 10” isimli Ro-Ro yolcu gemisi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur tarafından denize indirildi.
 • 16:00Zıpkın Balık Avcıları 8-9 Mayıs'ta Fatsa'daZıpkın Balık Avcıları 8-9 Mayıs'ta Fatsa'daOrdu’nun Fatsa ilçesinde 8-9 Mayıs tarihlerinde Zıpkınla Balık Avı Yarışması yapılacak.
 • 11:13Ayı Çiti"Ne Yüzde 50 Devlet DesteğiTürkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, "Ayılardan korunmak için güneş enerjisiyle aküsü dolan, elektrik üreten çitler var. Oldukça aktif bir sistem. Bu çitin, yüzde 50'si devlet tarafından destekleniyor" dedi.
 • 09:08Meteoroloji Uyardı: 3 Bölgeye Çamur YağacakMeteoroloji Uyardı: 3 Bölgeye Çamur YağacakMeteoroloji, gece saatlerinde Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı beklendiği, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.
 • 18:46Balık Avı Yasağı BaşladıBaşta sazan olmak üzere sudak ve tatlı su levreği gibi balıkların, 15 Mart-30 Nisan tarihlerinde avlanmasının yasak olduğunu bildirildi.
 • 17:073. Uluslararası Denizcilik Fuarı3. Uluslararası Denizcilik Fuarı13. Uluslararası Denizcilik Fuarı- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Poyraz: - "Uluslararası denizcilik marketinde önemli bir alıcıyız. Hedeflerimizde gemi ana makinası, yardımcı makinaları üretmek de var. Hedefimiz yüzde 80'den az olmayan bir yerli katkıdır"- İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kalkavan: - "Bu sektör bugün bulunduğu yerden çok daha büyük yerlere, bu ülkenin genç nüfusuyla gidecek" Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özkan Poyraz, "Uluslararası denizcilik marketinde önemli bir alıcıyız. Hedeflerimizde gemi ana makinası ve yardımcı makinaları üretmek var. Hedefimiz yüzde 80'den az olmayan bir yerli katkıdır" dedi.
 • 14:213. Uluslararası Denizcilik FuarıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özkan Poyraz, "Uluslararası denizcilik marketinde önemli bir alıcıyız. Hedeflerimizde gemi ana makinası ve yardımcı makinaları üretmek var. Hedefimiz yüzde 80'den az olmayan bir yerli katkıdır" dedi.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Giresun, Erzurum ve Muş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 15:45İstanbul'da Hava Durumu, Soğuk ve Yağışlı Havalara Hazır Olunİstanbul'da Hava Durumu, Soğuk ve Yağışlı Havalara Hazır OlunTürkiye, bu geceden itibaren Doğu Akdeniz üzerinden gelecek yağışlı hava ile Balkanlar üzerinde bulunan soğuk havanın etkisine girecek.
 • 14:48Yeni Bir Yağışlı Hava Geliyor, Sıcaklık DüşecekYeni Bir Yağışlı Hava Geliyor, Sıcaklık DüşecekMeteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bu geceden itibaren yeni bir yağışlı havanın geldiği ve hava sıcaklığının hissedilir derecede azalacağı bildirildi.
 • 13:50Türkiye, Yağışlı ve Soğuk Hava Dalgasının Etkisi Altına GirecekTürkiye, Yağışlı ve Soğuk Hava Dalgasının Etkisi Altına GirecekTürkiye, bu geceden itibaren Doğu Akdeniz üzerinden gelecek yağışlı hava ile Balkanlar üzerinde bulunan soğuk havanın etkisine girecek.
 • 18:00Yılmaz Vural: Yılmaz Vural: "Amasra'nın Turizm Elçisiyim"Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, ailesi ile birlikte Bartın’ın Amasra ilçesini ziyaret etti.
 • 13:00Deve Güreşlerine Artan İlgi Mutlu EttiDeve Güreşlerine Artan İlgi Mutlu EttiDevecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyon Başkanı Metin Çetin, federasyonla birlikte kurumsallaşmaya başladıklarını ayrıca hayvanların herhangi bir zarar görmediğinin anlaşılmasıyla da güreşlere ilginin her geçen gün arttığını söyleyerek, memnuniyetini dile getirdi.
 • 17:40Doç. Dr. Gündoğdu: Tsunami Erken Uyarı Sistemi KurulmalıDoç. Dr. Gündoğdu: Tsunami Erken Uyarı Sistemi KurulmalıYalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği’nin konferansına katılan Jeofizik Mühendisi Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, Ege ve Akdeniz’de tsunami tehlikesi olduğunu belirterek, "Ege ve Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerle birlikte bir tsunami erken uyarı sistemi kurulmalı." dedi.
 • 14:55İzmir Dünya Markası Olacakİzmir Dünya Markası OlacakUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İzmir’i mega yat ve tekne imalatında dünya markası yapacak olan Aliağa Çaltıdere’deki Tekne İmal ve Çekek Yeri Bölgesi için tahsise çıktı.
 • 14:38Kayısı Üreticilerine Kayısı Üreticilerine "Şarka Hastalığı" Uyarısı- İnönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oksal: "Bu hastalık eğer Malatya'ya girerse kayısı üretiminin tamamen sonu demektir, yani Malatya ekonomisinin çöküşü demektir.
 • 13:29Kayısı Üreticilerine "Şarka Hastalığı" Uyarısıİnönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Diğdem Oksal, Şarka hastalığının tüm sert çekirdekli meyve ağaçlarında zarara yol açabildiğini belirterek, "Bu hastalık eğer Malatya'ya girerse kayısı üretiminin tamamen sonu demektir, yani Malatya ekonomisinin çöküşü demektir.
 • 08:53Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, yurt genelinin parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ordu ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.