SON DAKİKA EGE AKDENİZ HABERLERİ

Son Dakika Ege Akdeniz Haberleri

 • 28 Ağustos 2016 12:14Barış ve Demokrasi" İçin 81 ile Pedal Çeviriyor"Barış ve Demokrasi için pedalla' projesi kapsamında 81 ili dolaşmak için 5 ay önce İzmir'den yola çıkan Oğuz Öztürk, "Yolculuğum sırasında tanık olduğum darbe girişiminden sonra demokrasinin, barışın ayrılmaz bir parçası olduğunu düşündüm ve "Barış için pedalla" projemi "Barış ve Demokrasi" olarak sürdürme kararı aldım." dedi.
 • 09 Ağustos 2016 11:00Ege Bölgesi'nde İşe Alımlar 3. Çeyrekte de Devam EdecekEge Bölgesi'nde İşe Alımlar 3. Çeyrekte de Devam EdecekEge Bölgesi’nin net istihdam görünümü yılın üçüncü çeyreğinde artı yüzde 5 olarak ifade edildi.
 • 23 Temmuz 2016 15:32Mavi Sularda Mavi Sularda "Mega" Tatil-Yatlardan görüntü -Koylardan detay görüntüler -Arif Yılmaz ile röportaj - Dünyanın birçok ülkesinden mega yatlarıyla Muğla'nın Bodrum ilçesine gelen misafirler, Ege'nin serin sularında "5 yıldızlı otel konforunda" tatil yapıyor İMEAK-DTO Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yılmaz: "Bu yatlara burada gezecek, konaklayacak, ıssız koy imkanı sağlamamız lazım. Böyle devam ettirdiğimiz sürece Bodrum bir cazibe merkezi olacak" "Bir yatın limana yanaşması, oradan kumanya alması, çöpünü çıkarması, yakıtını alması ve birtakım ihtiyaçlarını görmesi bile çok yüksek miktarlar tutuyor.
 • 23 Temmuz 2016 14:20Mavi Sularda "Mega" TatilOtel konforunu aratmayan mega lüks yatlarıyla Türkiye'nin gözde tatil merkezi Bodrum'a gelen yerli ve yabancı misafirler, Ege'nin maviyle yeşilin buluştuğu koylarında tatil yapıyor.
 • 16 Temmuz 2016 16:37Darbe Girişimi Üzerine Turist Gemileri Rota DeğiştirdiDarbe Girişimi Üzerine Turist Gemileri Rota DeğiştirdiKuşadası'na bu sabah gelmesi gereken ve içlerinde 3 bine yakın turist bulunan 2 turist gemisi Türkiye seferlerini iptal ederek, Yunanistan'ın Mikanos ve Sakız adasına gitti.
 • 22 Haziran 2016 10:41Kanatlı Tanıtım Grubu Başkanlığına Bedri Girit SeçildiKanatlı Tanıtım Grubu Başkanlığına Bedri Girit SeçildiTürkiye’nin ihracatta yıldız sektörleri arasında yer alan kanatlı sektörünün yurt dışında daha etkin tanıtımı ve ihracatını arttırmak amacıyla faaliyet gösteren Kanatlı Tanıtım Grubu Başkanlığı’na, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bedri Girit seçildi.
 • 20 Haziran 2016 10:37Kronik Hastalığı Olan Kamu Görevlileri İdari İzinli OlacakKronik Hastalığı Olan Kamu Görevlileri İdari İzinli OlacakYurdun batı bölgeleri Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının etkisinde kalacak. İzmir valiliği sıcak havalar için vatandaşları uyarırken kronik hastalığı olan memurlar izinli sayılacak.
 • 17 Haziran 2016 15:36Meteoroloji Yükselen Sıcak Havalara Karşı UyardıMeteoroloji Yükselen Sıcak Havalara Karşı UyardıMeteoroloji Uzmanı Fevzi Burak Tekin, yükselen sıcak havalara karşı uyarıda bulundu.
 • 15 Haziran 2016 14:57Yurt Genelinde Sıcaklıklar ArtacakYurt Genelinde Sıcaklıklar ArtacakMeteoroloji, yarından itibaren yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerine çıkacak. Vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.
 • 15 Haziran 2016 14:22Yurdun Batı Bölgeleri Kuzey Afrika Üzerinden Gelen Sıcak Hava Dalgasının Etkisinde Kalacağı Tahmin...Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren batı bölgelerinden başlayarak artacak olan hava sıcaklığının, önümüzdeki 1 hafta boyunca etkisini arttırarak, özellikle Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun batısında mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde, doğu bölgelerinde ise mevsim normalleri civarında seyredeceğinin beklendiğini açıkladı.
 • 06 Haziran 2016 17:17Marmaris Mavi Kartlı OlduMarmaris Mavi Kartlı Olduİstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası tarafından, denizlerin korunması amacıyla Marmaris’te kullanılmak üzere yaptırılan mavi kart atık alım otomasyon cihazları törenle hizmete açıldı.
 • 06 Haziran 2016 08:50Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın güney ve batısı, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Hatay’ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 03 Haziran 2016 21:50Marmaris'te "Mavi Kart" Sistemi Hizmete Girdiİstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası tarafından, denizlerin korunması amacıyla Marmaris'te kullanılmak üzere yaptırılan mavi kart atık alım otomasyon cihazları törenle hizmete açıldı.
 • 03 Haziran 2016 08:52Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 23 Mayıs 2016 08:52Meteoroloji: Sağanak Yağışlara DikkatMeteoroloji: Sağanak Yağışlara DikkatMeteoroloji, ülke genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı, çok sayıda ilde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görüleceğini açıkladı.
 • 18 Mayıs 2016 12:33Aa'ya İzmir'de İki Ödülİstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası (İMEAK DTO) İzmir Şubesi Medya Yarışması'nda Anadolu Ajansı (AA) Başmuhabiri Tolga Albay ve foto muhabiri Cem Öksüz ödül kazandı.
 • 05 Mayıs 2016 08:59Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bingöl, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 28 Nisan 2016 11:45Sezaryenle Doğum En Fazla Ege, Akdeniz ve Batı Marmara'daSezaryenle doğum en fazla Ege, Akdeniz ve Batı Marmara bölgelerinde yapıldı.
 • 11 Nisan 2016 17:265. Ege Bölgesi· Genç Şefler YarışmasıÇeşme Belediyesi, Yahya Kerim Onart Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) ve Ege Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (EGEPAFED) işbirliğiyle düzenlenen 5. Ege Bölgesi Genç Şefler Şampiyonası'nı Uşaklı öğrenciler kazandı.
 • 10 Nisan 2016 15:23Toprağın Kadınları Yarışması'nda Nimri Köyü Birinci SeçildiToprağın Kadınları Yarışması'nda Nimri Köyü Birinci SeçildiParis'te 15 yıldır düzenen Toprağın Kadınları Yarışması'na Türkiye'den kabul edilen ilk proje olan 'Nimri'de Yeniden Hayat' projesi, dünya birincisi seçildi.
 • 19 Mart 2016 10:49Yılda 1 Milyon Kalem ÜretiyorYılda 1 Milyon Kalem ÜretiyorAntalya'da yeni ürün kalem çeşitlerini tanıtan Pensan firmasının Ege ve Akdeniz Bölge Müdürü Ali Eyiengin, yılda 1 milyon kalem üretildiğini ve 56 ülkeye ihracat yapıldığını söyledi.
 • 19 Mart 2016 09:45Yurt Geneli Yağışlı, Sıcaklıklar Güneybatı Kesiminde 3-6 Derece AzalacakYurt Geneli Yağışlı, Sıcaklıklar Güneybatı Kesiminde 3-6 Derece AzalacakHava sıcaklığı yurdun Güneybatı kesimlerinde 3 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Yurt genelinde yağış bekleniyor.
 • 13 Mart 2016 09:04Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09 Mart 2016 14:34Meteoroloji'den Şiddetli Rüzgar UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu’nun batısı ile Batı ve Orta Karadeniz iç kesimlerini kuvvetli rüzgâr uyarısında bulundu.
 • 06 Mart 2016 18:26Yatağan 16. Geleneksel Deve Güreşi FestivaliYatağan 16. Geleneksel Deve Güreşi FestivaliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Güreşlerden görüntüler.
 • 06 Mart 2016 16:51Yatağan 16. Geleneksel Deve Güreşi FestivaliYatağan Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Geleneksel Deve Güreşi Festivalinde, 150 deve güreştirildi.
 • 03 Mart 2016 09:1112 İlde Kuvvetli Yağış12 İlde Kuvvetli YağışSakarya, Bilecik, Kocaeli, Zonguldak, Bolu, Düzce, Eskişehir, Ankara, Antalya, Isparta ve Afyonkarahisar ile Kütahya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli yağış görülecek.
 • 01 Mart 2016 16:47Yurt Genelinde Yağış UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yurdun yarın Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine gireceği, yağışların yarın akşam saatlerinde İstanbul, Yalova, Bursa, Balıkesir, Uşak, Denizli ve Muğla ile Aydın, Manisa ve İzmir'in doğusunda kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı kaydedildi.
 • 01 Mart 2016 16:18Sıcaklıklar Mevsim Normallerine DüşecekMeteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının ülke genelinde yağışla birlikte hafta sonuna kadar mevsim normalleri civarına ineceğinin tahmin edildiğini bildirdi.
 • 01 Mart 2016 15:47Meteoroloji: Yağışlı Sistemle Yüksek Seyreden Hava Sıcaklıklarının Hafta Sonuna Kadar Azalması...Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemle yüksek seyreden hava sıcaklıklarının batı bölgelerden başlayarak hafta sonuna kadar azalmasının beklendiğini duyurdu.
 • 01 Mart 2016 14:56Meteoroloji Uyardı: Yağışlı Hava GeliyorMeteoroloji Uyardı: Yağışlı Hava GeliyorOrta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistem ile yüksek seyreden hava sıcaklıklarının Batı bölgelerden başlayarak hafta sonuna kadar azalması bekleniyor. Yağışlı hava yolda.
 • 12 Şubat 2016 09:03Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı,Batı ve Orta Karadeniz’in aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 11 Şubat 2016 08:57Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 07 Şubat 2016 14:21Ağız Bağcılığı, Zamana Meydan OkuyorAğız Bağcılığı, Zamana Meydan OkuyorGörüntü Dökümü: Deve güreşi arenası detayı Ağız bağcılarla röportajlar Develerin ağızlarının bağlanması detayları Develeri güreşte "ağız bağcı"ları koruyor Yörük kültürünün önemli bir parçası olan deve güreşlerinde boy gösteren, develerin birbirine zarar vermemesi için ağızlarını bağlayan "ağız bağcı"ları, kamuoyunun fazla bilmediği ama yüzyıllara dayanan ata yadigarı mesleği azimle devam ettiriyor Balıkesirli ağız bağcısı Can: "Atalarımızdan gelen bir mesleği sürdürmeye çalışıyoruz.
 • 07 Şubat 2016 12:38Develeri Güreşte "Ağız Bağcı"Ları KoruyorEge, Akdeniz ve Marmara bölgelerinde, Yörük kültürünün önemli bir parçası olan deve güreşlerinde boy gösteren, develerin birbirine zarar vermemesi için ağızlarını bağlayan "ağız bağcı"ları, kamuoyunun fazla bilmediği ama yüzyıllara dayanan ata yadigarı mesleği azimle sürdürüyor.
 • 05 Şubat 2016 08:52Trakya ve Marmara'ya Kar Geri DönüyorTrakya ve Marmara'ya Kar Geri DönüyorYapılan son değerlendirmelere göre, Trakya kesimi ile akşam saatlerinden sonra Marmara bölgesi ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı görülecek.
 • 20 Ocak 2016 09:32Meteoroloji'den Yağışlı ve Soğuk Hava UyarısıMeteoroloji'den Yağışlı ve Soğuk Hava UyarısıMeteoroloji, cuma günü Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen yeni bir soğuk ve yağışlı hava dalgasının,yurdu etkisini altına almasının beklendiği uyarısında bulundu.
 • 19 Ocak 2016 16:02Hafta Sonu Soğuk GeçecekYurt genelinde yarın ve perşembe günü batı bölgelerden başlayarak artacak hava sıcaklıklarının cuma gününden itibaren tekrar azalacağı bildirildi.
 • 19 Ocak 2016 15:48Meteoroloji'den Yeni Bir 'Soğuk ve Kar Yağışlı Hava' UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun yarın yeni bir yağışlı havanın ve cuma gününden itibaren soğuk havanın etkisine girmesinin beklendiğini duyurdu.
 • 19 Ocak 2016 15:24Isınmaya Başlayan Hava Cumadan İtibaren Tekrar SoğuyacakIsınmaya Başlayan Hava Cumadan İtibaren Tekrar SoğuyacakYarından itibaren yurdu terk edecek soğuk ve karlı havanın cuma akşamından itibaren etkisini yeniden artırması bekleniyor.
 • 13 Ocak 2016 08:58Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Erzurum, Bingöl, Muş ve Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 11 Ocak 2016 13:56Meteoroloji'den 'Kuvvetli Rüzgar' ve 'Fırtına' UyarısıMeteoroloji'den 'Kuvvetli Rüzgar' ve 'Fırtına' UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun bazı bölgeleri için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu.
 • 05 Ocak 2016 08:58Meteoroloji'den Uyarı: Ülke Genelinde Sağanak Yağış VarMeteoroloji'den Uyarı: Ülke Genelinde Sağanak Yağış VarMeteoroloji'ye göre, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Karadeniz kıyıları ile Marmara'nın güney ve doğusunda yağmur ve sağanak şeklinde yağışlar görülecek.
 • 04 Ocak 2016 08:53Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinde görülmesi beklenen yağışların Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Marmara'nın güney ve doğusunda yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor.
 • 30 Aralık 2015 10:37Tzob Genel Başkanı Bayraktar AçıklamasıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kış yağışlarının önemine işaret ederek, şubata kadar yağışların iyi olmaması durumunda hububatta önemli verim kayıplarının yaşanabileceğini bildirdi.
 • 30 Aralık 2015 10:36Tzob: Ekim-Kasım'da Yağışlar Normalin Yüzde 4,6 Altında KaldıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım yılının kurak başladığını, çiftçinin iyi yağış beklediğini bildirerek, “Ekim-Kasım aylarında yağışlar normalin yüzde 4,6 altında kaldı.
 • 28 Aralık 2015 09:19Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinde yağış beklenmiyor.
 • 27 Aralık 2015 16:14Aydın'da Ücretsiz Deve Güreşi İlgi GördüAydın'da Ücretsiz Deve Güreşi İlgi GördüAydın Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği deve güreşleri büyük ilgi gördü.
 • 13 Aralık 2015 16:55Köşk'te Deve Güreşi HeyecanıKöşk'te Deve Güreşi HeyecanıAydın’ın Köşk ilçesinde bu yıl 3.sü düzenlenen deve güreşinde Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden gelen 90 deve güreşti.
 • 13 Aralık 2015 14:27Didim'de Deve Güreşi FestivaliDidim'de Deve Güreşi FestivaliDidim'de deve güreşi festivali AYDIN'ın Didim İlçesi'nde bu yıl beşincisi düzenlenen deve güreşleri, renkli görüntülere sahne oldu.