SON DAKİKA EGE AKDENİZ HABERLERİ

Son Dakika Ege Akdeniz Haberleri

 • 15:13AK Parti'nin Karaman MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Ben AK Parti teşkilatlarına güvenerek diyorum ki (Başarı da benim hanemdedir, başarısızlık da. Ne olursa olsun gereğini yaparım)" dedi.
 • 14:54İklim Değişikliğinin Etkileri Anlatıldıİklim Değişikliğinin Etkileri AnlatıldıDicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından 15 Mayıs Yeryüzü İklim Günü kapsamında "İklim Değişikliği, toprak ve su kaynaklarına etkisi" konulu konferans verildi.
 • 09:23Meteoroloji'den 4 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 4 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji, Uşak Afyonkarahisar, Karaman ve Bayburt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceğini açıklayıp uyarıda bulundu.
 • 15:26Denizkurdu 2015 TatbikatıTürk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Denizkurdu 2015 Tatbikatı Deniz Ulaştırması için İşbirliği ve Rehberlik Faaliyetlerinin (DUİR), 13-18 Mayıs'ta Ege Denizi'nde gerçekleştirileceği bildirildi.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, yurdun genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bursa’nın doğusu, Bilecik, Ordu, Muş, Bitlis, Adıyaman ve Diyarbakır’ın kuzeyinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 17:03Soğuk ve Yağışlı Hava Geri GeliyorTürkiye’nin Balkanlar üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisine gireceği ve hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.
 • 16:47Meteoroloji'den Soğuk ve Yağışlı Hava UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun Balkanlar üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisi altına gireceğinin ve hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağının tahmin edildiğini duyurdu.
 • 14:25Meteoroloji: Balkanlardan Soğuk ve Yağışlı Hava GeliyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine gireceği ve hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı tahminini bildirdi.
 • 13:51Türk Yacht, Turizm Sezonuna HazırTürk Yacht, Turizm Sezonuna HazırTürkiye’de yat turizminde ilk üç sıraya giren Türk Yacht firması, turizm sezonu hazırlıklarına tamamlayarak filosundaki lüx motoryat ve guletleri denize indirdi.
 • 10:53Alaçatı'da Sörf Sezonunu Uzatma ÇalışmalarıMilli sörfçü Çağla Kubat, dünyanın en önemli sörf turizmi merkezlerinden Alaçatı'da sezonun uzamasını dilediklerini belirtti.
 • 09:13Türkiye'nin En Büyük Yolcu Gemisi Denize İndiTürkiye'nin En Büyük Yolcu Gemisi Denize İndiBalıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un desteği ile S.S. Erdek Deniz Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yönetim kurulu tarafından İstanbul Tuzla’da Selay Tersanesinde inşa ettirilen Türkiye’nin en büyük feribotu olma özelliğini taşıyan, “M/F BALIKESİR 10” isimli Ro-Ro yolcu gemisi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur tarafından denize indirildi.
 • 16:00Zıpkın Balık Avcıları 8-9 Mayıs'ta Fatsa'daZıpkın Balık Avcıları 8-9 Mayıs'ta Fatsa'daOrdu’nun Fatsa ilçesinde 8-9 Mayıs tarihlerinde Zıpkınla Balık Avı Yarışması yapılacak.
 • 11:13Ayı Çiti"Ne Yüzde 50 Devlet DesteğiTürkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, "Ayılardan korunmak için güneş enerjisiyle aküsü dolan, elektrik üreten çitler var. Oldukça aktif bir sistem. Bu çitin, yüzde 50'si devlet tarafından destekleniyor" dedi.
 • 09:08Meteoroloji Uyardı: 3 Bölgeye Çamur YağacakMeteoroloji Uyardı: 3 Bölgeye Çamur YağacakMeteoroloji, gece saatlerinde Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı beklendiği, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.
 • 18:46Balık Avı Yasağı BaşladıBaşta sazan olmak üzere sudak ve tatlı su levreği gibi balıkların, 15 Mart-30 Nisan tarihlerinde avlanmasının yasak olduğunu bildirildi.
 • 17:073. Uluslararası Denizcilik Fuarı3. Uluslararası Denizcilik Fuarı13. Uluslararası Denizcilik Fuarı- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Poyraz: - "Uluslararası denizcilik marketinde önemli bir alıcıyız. Hedeflerimizde gemi ana makinası, yardımcı makinaları üretmek de var. Hedefimiz yüzde 80'den az olmayan bir yerli katkıdır"- İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kalkavan: - "Bu sektör bugün bulunduğu yerden çok daha büyük yerlere, bu ülkenin genç nüfusuyla gidecek" Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özkan Poyraz, "Uluslararası denizcilik marketinde önemli bir alıcıyız. Hedeflerimizde gemi ana makinası ve yardımcı makinaları üretmek var. Hedefimiz yüzde 80'den az olmayan bir yerli katkıdır" dedi.
 • 14:213. Uluslararası Denizcilik FuarıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özkan Poyraz, "Uluslararası denizcilik marketinde önemli bir alıcıyız. Hedeflerimizde gemi ana makinası ve yardımcı makinaları üretmek var. Hedefimiz yüzde 80'den az olmayan bir yerli katkıdır" dedi.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Giresun, Erzurum ve Muş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 15:45İstanbul'da Hava Durumu, Soğuk ve Yağışlı Havalara Hazır Olunİstanbul'da Hava Durumu, Soğuk ve Yağışlı Havalara Hazır OlunTürkiye, bu geceden itibaren Doğu Akdeniz üzerinden gelecek yağışlı hava ile Balkanlar üzerinde bulunan soğuk havanın etkisine girecek.
 • 14:48Yeni Bir Yağışlı Hava Geliyor, Sıcaklık DüşecekYeni Bir Yağışlı Hava Geliyor, Sıcaklık DüşecekMeteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bu geceden itibaren yeni bir yağışlı havanın geldiği ve hava sıcaklığının hissedilir derecede azalacağı bildirildi.
 • 13:50Türkiye, Yağışlı ve Soğuk Hava Dalgasının Etkisi Altına GirecekTürkiye, Yağışlı ve Soğuk Hava Dalgasının Etkisi Altına GirecekTürkiye, bu geceden itibaren Doğu Akdeniz üzerinden gelecek yağışlı hava ile Balkanlar üzerinde bulunan soğuk havanın etkisine girecek.
 • 18:00Yılmaz Vural: Yılmaz Vural: "Amasra'nın Turizm Elçisiyim"Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, ailesi ile birlikte Bartın’ın Amasra ilçesini ziyaret etti.
 • 13:00Deve Güreşlerine Artan İlgi Mutlu EttiDeve Güreşlerine Artan İlgi Mutlu EttiDevecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyon Başkanı Metin Çetin, federasyonla birlikte kurumsallaşmaya başladıklarını ayrıca hayvanların herhangi bir zarar görmediğinin anlaşılmasıyla da güreşlere ilginin her geçen gün arttığını söyleyerek, memnuniyetini dile getirdi.
 • 17:40Doç. Dr. Gündoğdu: Tsunami Erken Uyarı Sistemi KurulmalıDoç. Dr. Gündoğdu: Tsunami Erken Uyarı Sistemi KurulmalıYalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği’nin konferansına katılan Jeofizik Mühendisi Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, Ege ve Akdeniz’de tsunami tehlikesi olduğunu belirterek, "Ege ve Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerle birlikte bir tsunami erken uyarı sistemi kurulmalı." dedi.
 • 14:55İzmir Dünya Markası Olacakİzmir Dünya Markası OlacakUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İzmir’i mega yat ve tekne imalatında dünya markası yapacak olan Aliağa Çaltıdere’deki Tekne İmal ve Çekek Yeri Bölgesi için tahsise çıktı.
 • 14:38Kayısı Üreticilerine Kayısı Üreticilerine "Şarka Hastalığı" Uyarısı- İnönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oksal: "Bu hastalık eğer Malatya'ya girerse kayısı üretiminin tamamen sonu demektir, yani Malatya ekonomisinin çöküşü demektir.
 • 13:29Kayısı Üreticilerine "Şarka Hastalığı" Uyarısıİnönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Diğdem Oksal, Şarka hastalığının tüm sert çekirdekli meyve ağaçlarında zarara yol açabildiğini belirterek, "Bu hastalık eğer Malatya'ya girerse kayısı üretiminin tamamen sonu demektir, yani Malatya ekonomisinin çöküşü demektir.
 • 08:53Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, yurt genelinin parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ordu ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:43Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz, ile Düzce, Zonguldak, Bartın, Sinop, G.Antep ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 15:45Bodrum'a Çamur YağıyorBodrum'a Çamur YağıyorGüney yönden esen kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle yaşanan toz taşınımı nedeniyle Bodrum’da zaman zaman çamur yağıyor.
 • 13:17Türkiye'nin Güneybatı Kesimlerinde Toz Taşınımı UyarısıTürkiye'nin güneybatı kesimlerinde toz taşınımı uyarısında bulunuldu.
 • 13:14Türkiye'nin Güneybatı Kesimlerine Toz UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin güneybatı kesimlerinde (Güney ve İç Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyi) 'toz taşınımı' beklendiğini bildirdi.
 • 12:36Meteoroloji'den Güneybatı İç Ege Akdeniz ve İç Anadolu'nun Güneyinde Toz Taşınımı UyarısıMeteoroloji'den yapılan hava tahmin raporunda, "Ülkemizin güneybatı kesimlerinde (Güney ve İç Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyi) toz taşınımı beklendiğinden, görüş mesafesinde düşme, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış, hava kalitesinin azalması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.
 • 08:58Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:032 İle Kuvvetli Yağış Uyarısı2 İle Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji'ye göre Muğla çevreleri ile Antalya il merkezinde kuvvetli, Antalya'nın batı ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli yağış bekleniyor.
 • 17:19Develer Muhtarlar Derneği Yararına GüreştiTurgutlu ilçesinde Turgutlu Muhtarlar Derneği yararına deve güreşi düzenlendi.
 • 13:50Erciyes'te Hafta Sonu YoğunluğuErciyes'te Hafta Sonu YoğunluğuErciyes AŞ Genel Müdür Yardımcısı İkiler: "Erciyes'te pazar günleri adım atacak yer kalmıyor"- "Özellikle pazar günleri güneydeki illerden otobüslerle öğrenci grupları geliyor.
 • 11:35Erciyes'te Hafta Sonu YoğunluğuTürkiye'nin en önemli kış sporları ve turizm merkezlerinden Erciyes'te hafta sonu tatilinde yoğunluk yaşanıyor.
 • 08:53Meteoroloji'den 4 İle Şiddetli Kar UyarısıMeteoroloji'den 4 İle Şiddetli Kar UyarısıHava sıcaklığının; yurdun batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artarken, Van, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.
 • 14:32İstanbul Valiliği Kar Tatili Açıklaması, Kar İstanbul'u Felç Ettiİstanbul Valiliği Kar Tatili Açıklaması, Kar İstanbul'u Felç Ettiİstanbul'da kar yağışı etkisini arttırdı ve 18 Şubat Çarşamba akşamı İstanbul'da okullar tatil edildi. Kar yağışının etkisini sürdürdüğü şu sıralarda gözler yine İstanbul Valiliği'nde. Vasip Şahin 19 Şubat Perşembe günü kar tatili olup olmayacağını akşam saatlerinde açıklayacak.
 • 13:44İstanbul Valiliği'nden Kar Tatili Açıklaması, Megakent Kar Tatiliİstanbul Valiliği'nden Kar Tatili Açıklaması, Megakent Kar Tatiliİstanbul'da yarın kar tatili olur mu? Kar esaretinin yaşandığı İstanbul'da Vali Vasip Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kameralar karşısına geçti.
 • 12:58İstanbul'da Okullar Yarın Tatil miİstanbul'da Okullar Yarın Tatil miKar esaretinin yaşandığı İstanbul'da Vali Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş kamera karşısına geçti. Şahin, "Değerlendirmemizi akşam saatlerinde yapacağız" dedi.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç ve doğu kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale’nin doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 08:534 İlde Yoğun Kar Var4 İlde Yoğun Kar VarMeteoroloji'den yapılan son değerlendirmeye göre Tunceli, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yoğun kar yağışı görülecek.
 • 17:57Bakan Elvan'dan Denizcilere MüjdeBakan Elvan'dan Denizcilere MüjdeUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, gemi ve yat tasarımındaki teşvik oranının düşük olduğunu belirterek, " Özellikle yat ve gemi tasarımlarındaki destek miktarı artacak" dedi.
 • 17:11Cnr Avrasya Boat Show AçıldıCNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) desteğinde düzenlenen "CNR Avrasya Boat Show- 8. Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı" CNR EXPO Yeşilköy'de açıldı.
 • 16:34Cnr Avrasya Boat Show AçıldıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, tekne, yat ve gemi tasarımındaki teşvik oranının oldukça düşük olduğunu belirterek, "Bunu ilgili bakanlıklarımız ile görüştük. İnşallah önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Özellikle yat ve gemi tasarımlarındaki destek miktarı artacak" dedi.
 • 11:22Türkiye 2014'te Yağışa DoyduÜlkeye 2014 yılında bir önceki yıl ortalamasına göre metrekareye 133 milimetre daha fazla yağış düştü Yıl içerisinde en fazla yağış Marmara Bölgesi'nde, en az yağış ise İç Anadolu Bölgesi'nde görüldü.
 • 15:19Mobilya İhracatçılarının İsmi DeğiştiMobilya İhracatçılarının İsmi DeğiştiMobilya sektörü, 2,9 milyar dolarlık ihracatla Türkiye'de ihracatçıların örgütlendiği 26 sektörden biri olan ağaç mamulleri ve orman ürünlerine de damgasını vurdu.
 • 11:19İlaca Erişimin Teknolojik YoluEDAK Kurumsal web sitesi ve portali çağdaş, kullanıcı odaklı ve kişisel hizmet anlayışıyla yeniden tasarlandı.