SON DAKİKA EGE AKDENİZ HABERLERİ

Son Dakika Ege Akdeniz Haberleri

 • 09:03Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 15:47Meteoroloji'den 'Balkanlar Üzerinden Gelen Serin ve Yağışlı Hava' UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun Balkanlar üzerinden gelen, serin ve yağışlı havanın etkisi altına girmesinin beklendiğini duyurdu.
 • 15:36Balkanlar'dan Serin ve Yağışlı Hava GeliyorTürkiye’nin, Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.
 • 15:01Balkanlar'dan Serin ve Yağışlı Hava GeliyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmininde bulundu.
 • 12:11197 At İzmir'de Tozu Dumana Kattı197 At İzmir'de Tozu Dumana Kattıİzmir’in Ödemiş ilçesinde, sekiz kategoride 197 atın mücadele verdiği rahvan at yarışları nefesleri kesti.
 • 12:18Binlerce Kilometre Gidip Hayvan Barınaklarını Ziyaret EttiBinlerce Kilometre Gidip Hayvan Barınaklarını Ziyaret EttiMersin'de yaşayan emekli bankacı ve dizi oyuncusu 59 yaşındaki Semih İğdigül, motosikletiyle buradan yola çıkıp, aralarında Samsun, Ankara, Trabzon, Tiflis ve Bakü'nün de bulunduğu birçok kente giderek hayvan barınaklarını ziyaret etti.
 • 10:03Kurban Bayramı'nda Yağış BekleniyorOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kurban Bayramı süresince ülke genelinde yağış beklendiğini, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, pazartesi gününden (bugün) itibaren yurdun iç ve batı bölgelerinde 3 ila 6 derece azalacağının tahmin edildiğini belirtti.
 • 10:03Bakan Eroğlu: Kurban Bayramı Süresince Ülkemizin Büyük Bölümünün Yağışlı Geçmesi BekleniyorBakan Eroğlu: Kurban Bayramı Süresince Ülkemizin Büyük Bölümünün Yağışlı Geçmesi BekleniyorOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kurban Bayramı süresince ülke genelinde yağış beklendiğini, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, pazartesi gününden itibaren yurdumuzun iç ve batı bölgelerinde (Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz) 3 ila 6 derece azalacağının tahmin edildiğini söyledi.
 • 09:25Bakan Eroğlu'ndan Kurban Bayramı İçin Meteorolojik DeğerlendirmeOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kurban Bayramı süresince ülke genelinde yağış beklendiğini, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, pazartesi gününden itibaren yurdun iç ve batı bölgelerinde (Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz) 3 ile 6 derece azalacağının tahmin edildiğini bildirdi.
 • 09:19Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'ndan Kurban Bayramı İçin Meteorolojik DeğerlendirmeOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kurban Bayramı süresince ülke geelinde yağış beklendiğini, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, pazartesi gününden itibaren yurdumuzun iç ve batı bölgelerinde (Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz) 3 ila 6 derece azalacağının tahmin edildiğini söyledi.
 • 23:30Eskihisar Feribot İskelesi'nde Bayram Yoğunluğu BaşladıEskihisar Feribot İskelesi'nde Bayram Yoğunluğu BaşladıKurban Bayramı tatili dolayısıyla tatilcilerin kullandığı güzergahlardan birisi olan Eskihisar Feribot İskelesi'nde yoğunluk başladı.
 • 12:35Şampiyon Develer Arenaya İniyorŞampiyon Develer Arenaya İniyorEge Bölgesi’nin sevilen kış eğlencelerinden olan deve güreşlerinde 2015-2016 sezonu 15 Kasım’da İzmir’in Dikili İlçesine bağlı Kıratlı Mahallesi’nde yapılacak ilk güreşle açılırken son güreş ise 20 Mart’ta İzmir Pınarbaşı ve Balıkesir’in Gökkaya köyünde yapılacak.
 • 16:2322. Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi ve Panayırı Açıldı22. Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi ve Panayırı Açıldı54 firmanın katıldığı Söke Panayırında tarım, sanayi ve ticaret sektörleri bir araya geldi.
 • 12:32Kruvaziyer Şirketleri Türkiye'deki Olayları Soruyor'Kruvaziyer Şirketleri Türkiye'deki Olayları Soruyor'Almanya’nın Hamburg şehrinde düzenlenen Seatrade Europe Kruvaziyer Fuarı’na katılan İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, kruvaziyer şirketlerinin yöneticileriyle biraraya geldi.
 • 12:01İTO Başkanı Demirtaş: "Türkiye ile İlgili Güvenlik Endişesi Yok"Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen Seatrade Europe Kruvaziyer Fuarına katılan İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “Şirketler en çok ülkemizdeki olayları soruyor.
 • 08:58Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra Trakya, Marmara’nın güneyi ve İç Ege, Akdeniz’in iç ve doğu kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 • 11:37Tav ve Mudo Concept, Bodrum'da İşbirliği YaptıTAV İşletme Hizmetleri'nin Milas Bodrum Havalimanı iç hatlar terminalinde hizmete sunduğu "Bodrum Evi" temalı özel yolcu salonunun tasarımını Mudo Concept yaptı.
 • 16:01Teb ve Shell&turcas, Çiftçilere Harman Kart'ı AnlatacakTürk Ekonomi Bankası (TEB) ve Shell&Turcas, TEB Harman Kart kapsamında yaptıkları iş birliğini duyurmak amacıyla köylerde tanıtım toplantıları düzenleyecek.
 • 14:27Tarlada 10 Kuruş Bile Değeri KalmadıTarlada 10 Kuruş Bile Değeri KalmadıTürkiye'de ciddi miktarda üretimi ile bollaşan karpuz, tarlada büyük değer kaybedince üreticisini oldukça üzdü.
 • 08:58Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya, Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum, Trabzon, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan, gece saatlerinde Adana ve Osmaniye çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 14:54Havuzlu Çıkarma Gemisi İçin İş Birliği Anlaşması İmzalandıHAVELSAN İş Ortaklığı ile SEDEF Tersanesi, Havuzlu Çıkarma Gemisi'nde (LPD) bulunacak savaş-elektronik sistemleri konusunda iş birliği yapacak.
 • 10:42Soğutmak Isıtmaktan Pahalı Geçtiğimiz hafta içerisinde elektrik kullanımının üst üste rekor seviyeye ulaşması sonrasında yaz aylarında enerji tüketimi ülke genelinde 866.653 MWh ile yeni bir rekor kırdı.
 • 15:41Öztürk'ten Çandarlı Limanı ÖnerisiÖztürk'ten Çandarlı Limanı Önerisiİstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz (İMEAK) Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Türkiye’nin en büyük aktarma limanı olarak planlanan Kuzey Ege Çandarlı Limanı’nın yeni bir vizyon ile ihaleye çıkarılmasını önerdi.
 • 12:10Türkiye'den İthal Saatlere 5 Yılda 1,5 Milyar Dolar ÖdendiTürkiye'den İthal Saatlere 5 Yılda 1,5 Milyar Dolar ÖdendiTürkiye pazarında yıllık kol saati satışı 13 milyon 700 bin adet düzeyinde bulunurken, ithal saatler için son beş yılda 1,5 milyar dolar ödendi.
 • 11:58PETROTÜRK İflas Erteleme İstediPETROTÜRK İflas Erteleme İstediTürkiye genelinde 230'a yakın akaryakıt bayisi bulunan PETROTÜRK mahkemeden iflas erteleme istedi. Şirket geçtiğimiz yıl 700 milyon liraya yakın ciro yaptı.
 • 14:20Denizcilik ve Lojistik Sektörü Aliağa'da BuluşacakDenizcilik ve Lojistik Sektörü Aliağa'da Buluşacakİzmir’in sanayi kenti Aliağa, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Liman Yönetimi ve Lojistik Zirvesi’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
 • 14:14Cilo Dağı Turistlerin Akınına UğradıCilo Dağı Turistlerin Akınına UğradıBir zamanlar silah seslerinin eksik olmadığı Cilo Dağı'ndaki Sat Gölleri'nde, bugün kulaçların sesi duyuluyor.
 • 12:59Cilo Dağı'nda "Çözüm" KulacıHakkari'nin 4 bin 135 metre yükseklikteki Cilo Dağı'na tırmanan dağcılar, Çözüm Süreci ile ortaya çıkan huzur ortamında Sat Gölleri'nde kulaç atıyor.
 • 09:38Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinde yağış beklenmiyor, kuzeydoğu kesimlerin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 11:03Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Rize, Artvin’in kıyı kesimleri, Van ve Hakkari çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 10:29Arabanda Karpuz Hasadı BaşladıArabanda Karpuz Hasadı BaşladıAraban Ovasında yetişen, yurt genelinde güzel tadıyla bilinen Araban karpuzunun hasadı başladı.
 • 11:50Ofis Çalışanları Serinlemek İçin En Çok Kahve ve Çay İçiyorOfis Çalışanları Serinlemek İçin En Çok Kahve ve Çay İçiyorOfis çalışanları yaz aylarında serinlemek için en çok kahve ve çay içiyor, vantilatör, klima ve ıslak mendille serinlemeye çalışıyor.
 • 14:04Aydın'da Güreşen Develer Van Keşiş Yaylasında Kamp YapıyorAydın'da Güreşen Develer Van Keşiş Yaylasında Kamp YapıyorDünyanın ender geleneklerinden biri olan ve Yörükler diyarı Aydın’da yaklaşık bir asırdır devam eden deve güreşlerine katılan develerin büyük çoğunluğu Van’da yetişiyor.
 • 11:39Türofed 10 YaşındaTürkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, 14 bölgesel dernek ve bunlara bağlı Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli 2 bin 500 üyesiyle, Türkiye ibaresini hak edecek bir nitelikte otelcileri bir araya getirmiş olmaktan mutlu olduklarını bildirdi.
 • 08:43İstanbul'da 'Şiddetli Yaz Yağmuru' Alarmıİstanbul'da 'Şiddetli Yaz Yağmuru' Alarmıİstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşları uyardı. İstanbul sabah saatlerinden itibaren şiddetli yağışın etkisi altına girecek.
 • 20:43Canlı Ahtapot Yiyen GençlerKore'de canlı canlı ahtapotu zorda olsa yiyen gençlerin videosu mide bulandırıyor.
 • 17:19Başbakan Davutoğlu, AK Parti'nin Yeni Milletvekilleriyle İstişare Toplantısında Bir Araya GeldiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran genel seçimlerinden sonra ant içen partisinin yeni vekilleriyle istişare toplantısında bir araya geldi.
 • 07:29Davutoğlu'ndan Doğu Vekillerine Ültimatom: Ankara'ya GelmeyinDavutoğlu'ndan Doğu Vekillerine Ültimatom: Ankara'ya GelmeyinBaşbakan özellikle AK Parti'nin tek vekil çıkardığı doğu illerindeki milletvekillerine "Ankara'ya gelmeyin. Bölgenizde çalışın" talimatı verdi.
 • 18:00İzmir Merkezli Edak, Sağlık Lojistiği Alanında Ekol ile İşbirliği Yapıyorİzmir Merkezli Edak, Sağlık Lojistiği Alanında Ekol ile İşbirliği YapıyorTürkiye'nin 28 ilinde 17 şubesi ile 4492 eczacısına hizmet veren EDAK, ilaç tedarik ve dağıtım hizmetini daha hızlı ve verimli yerine getirebilmek amacıyla merkez depo faaliyetlerini İstanbul'a taşıyor.
 • 16:15İzmir Merkezli Edak, Sağlık Lojistiği Alanında Ekol İle İşbirliği Yapıyor Türkiye'nin en büyük ecza kooperatiflerinden biri olan İzmir merkezli EDAK, Samandıra- Sancaktepe'de ana tedarik ve lojistik merkezi kurdu.
 • 21:59Diyarbakır'da Hdp Mitinginde Patlama: 2 Ölü, 90 Yaralı (5)Diyarbakır'da Hdp Mitinginde Patlama: 2 Ölü, 90 Yaralı (5)Demirtaş: PROVOKASYONLA SOKAKLARDA KAOS ÇIKIP, HDP'YE MAL ETMEK İSTİYORLAR HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin düzenlediği ve patlamanın meydana geldiği mitingin iptal etmesinin ardından HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde toplanan kalabalığa parti otübüsü üzerinden konuştu.
 • 17:15Özal: Özal: "Bu Ülkeden 5 Tane Devlet Çıkarırlar"Saadet Partisi’nden Mardin Milletvekili adayı olan merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, "Bu millet aklını başına toplamazsa bu ülkeden 5 tane devlet çıkarırlar" dedi.
 • 09:48Meteoroloji'den 6 İle Şiddetli Yağış UyarısıMeteoroloji'den 6 İle Şiddetli Yağış UyarısıMeteoroloji tarafından yapılan son tahminlere göre; Erzurum, Ardahan, Bingöl, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü yağış etkili olacak.
 • 09:03Meteoroloji'den 5 Bölgeye Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 5 Bölgeye Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz'de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini açıklayıp uyardı.
 • 15:13AK Parti'nin Karaman MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Ben AK Parti teşkilatlarına güvenerek diyorum ki (Başarı da benim hanemdedir, başarısızlık da. Ne olursa olsun gereğini yaparım)" dedi.
 • 14:54İklim Değişikliğinin Etkileri Anlatıldıİklim Değişikliğinin Etkileri AnlatıldıDicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından 15 Mayıs Yeryüzü İklim Günü kapsamında "İklim Değişikliği, toprak ve su kaynaklarına etkisi" konulu konferans verildi.
 • 09:23Meteoroloji'den 4 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 4 İle Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji, Uşak Afyonkarahisar, Karaman ve Bayburt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceğini açıklayıp uyarıda bulundu.
 • 15:26Denizkurdu 2015 TatbikatıTürk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Denizkurdu 2015 Tatbikatı Deniz Ulaştırması için İşbirliği ve Rehberlik Faaliyetlerinin (DUİR), 13-18 Mayıs'ta Ege Denizi'nde gerçekleştirileceği bildirildi.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, yurdun genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bursa’nın doğusu, Bilecik, Ordu, Muş, Bitlis, Adıyaman ve Diyarbakır’ın kuzeyinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 17:03Soğuk ve Yağışlı Hava Geri GeliyorTürkiye’nin Balkanlar üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisine gireceği ve hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.