SON DAKİKA EGE AKDENİZ HABERLERİ

Son Dakika Ege Akdeniz Haberleri

 • 08:52Trakya ve Marmara'ya Kar Geri DönüyorTrakya ve Marmara'ya Kar Geri DönüyorYapılan son değerlendirmelere göre, Trakya kesimi ile akşam saatlerinden sonra Marmara bölgesi ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı görülecek.
 • 09:32Meteoroloji'den Yağışlı ve Soğuk Hava UyarısıMeteoroloji'den Yağışlı ve Soğuk Hava UyarısıMeteoroloji, cuma günü Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen yeni bir soğuk ve yağışlı hava dalgasının,yurdu etkisini altına almasının beklendiği uyarısında bulundu.
 • 16:02Hafta Sonu Soğuk GeçecekYurt genelinde yarın ve perşembe günü batı bölgelerden başlayarak artacak hava sıcaklıklarının cuma gününden itibaren tekrar azalacağı bildirildi.
 • 15:24Isınmaya Başlayan Hava Cumadan İtibaren Tekrar SoğuyacakIsınmaya Başlayan Hava Cumadan İtibaren Tekrar SoğuyacakYarından itibaren yurdu terk edecek soğuk ve karlı havanın cuma akşamından itibaren etkisini yeniden artırması bekleniyor.
 • 08:58Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Erzurum, Bingöl, Muş ve Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 13:56Meteoroloji'den 'Kuvvetli Rüzgar' ve 'Fırtına' UyarısıMeteoroloji'den 'Kuvvetli Rüzgar' ve 'Fırtına' UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun bazı bölgeleri için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu.
 • 08:58Meteoroloji'den Uyarı: Ülke Genelinde Sağanak Yağış VarMeteoroloji'den Uyarı: Ülke Genelinde Sağanak Yağış VarMeteoroloji'ye göre, Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Karadeniz kıyıları ile Marmara'nın güney ve doğusunda yağmur ve sağanak şeklinde yağışlar görülecek.
 • 08:53Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinde görülmesi beklenen yağışların Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Marmara'nın güney ve doğusunda yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor.
 • 10:37Tzob Genel Başkanı Bayraktar AçıklamasıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kış yağışlarının önemine işaret ederek, şubata kadar yağışların iyi olmaması durumunda hububatta önemli verim kayıplarının yaşanabileceğini bildirdi.
 • 10:36Tzob: Ekim-Kasım'da Yağışlar Normalin Yüzde 4,6 Altında KaldıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım yılının kurak başladığını, çiftçinin iyi yağış beklediğini bildirerek, “Ekim-Kasım aylarında yağışlar normalin yüzde 4,6 altında kaldı.
 • 09:19Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinde yağış beklenmiyor.
 • 14:27Didim'de Deve Güreşi FestivaliDidim'de Deve Güreşi FestivaliDidim'de deve güreşi festivali AYDIN'ın Didim İlçesi'nde bu yıl beşincisi düzenlenen deve güreşleri, renkli görüntülere sahne oldu.
 • 19:46Pehlivan Develer Koçarlı Arenasında KapıştıPehlivan Develer Koçarlı Arenasında KapıştıAydın'ın Koçarlı ilçesinde, belediye tarafından bu yıl 2'incisi düzenlenen deve güreşlerine ilgi yoğun oldu.
 • 09:13Yurt Genelinde Yağmur ve Kar VarYurt Genelinde Yağmur ve Kar VarHava sıcaklığı yurt genelinde hissedilir derecede azalıyor, çoğu ilde kuvvetli yağmur ve kar yağışı var.
 • 09:38Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Samsun, Amasya, Tokat, Çorum, Gümüşhane ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 11:20Meteoroloji: Türkiye Yağış Sistemlerinin Etkisine GirdiMeteoroloji: Türkiye Yağış Sistemlerinin Etkisine GirdiMeteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in yağışlı geçeceğini bildirdi.
 • 15:48Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yarından itibaren yağışların, Türkiye'nin batısından başlayarak tüm yurtta etkili olacağının tahmin edildiğini bildirdi.
 • 14:12Bakanlık Uyardı: Yurt Geneli Yağışlı Havanın Etkisine GiriyorBakanlık Uyardı: Yurt Geneli Yağışlı Havanın Etkisine GiriyorOrman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye genelinde aralık ayının başına kadar yağış beklendiğini, bazı bölgelerde karla karışık yağmur görüleceğini duyurdu.
 • 13:57Bakan Eroğlu: Kurak Bir Yıl Geçirsek Dahi Sulama Suyu ve İçme Suyu Temininde Sıkıntı YaşamayızOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 2015-2016 su yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 • 13:38Ülke Genelini Sisli, Bulutlu ve Yağmurlu Bir Hava BekliyorMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre; pazartesi günü ülke geneli bulutlu, az bulutlu ve sisli olacak.
 • 15:21Bodrum'da Belediye- Turizmci İşbirliğiBodrum'da Belediye- Turizmci İşbirliğiBodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon, turizm set-ktörü temsilcileriyle biraraya gelerek, bu yıl turizm sektöründeki kayıpların gelecek yıllarda da yaşanmaması için alınacak övnlemleri görüştü.
 • 09:03Meteoroloji Bu İllerde Yaşayanları UyardıMeteoroloji Bu İllerde Yaşayanları UyardıŞiddetli yağışlar konusunda bazı bölgeleri uyaran Meteoroloji, sel baskınlarına ve taşkınlara karşı vatandaşların dikkatli olmasını istedi.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Adıyaman, Gaziantep, Kilis ve Siirt çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 13:55Türkiye, Yağışlı Havanın Etkisine GiriyorTürkiye’nin, Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.
 • 12:11Gaziantep'te Zeytin Üreticisinin Yüzü GülüyorGaziantep'te Zeytin Üreticisinin Yüzü GülüyorGaziantep’te ilk zeytin mahsulünün çıktığı bugünlerde, üreticinin yüzü gülüyor.
 • 13:29Narda İhracat SıkıntısıNarda İhracat SıkıntısıTürkiye’nin hemen her bölgesinde görülmekle birlikte en çok Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yetiştirilen narda ihracat sıkıntısı yaşanıyor.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 15:47Meteoroloji'den 'Balkanlar Üzerinden Gelen Serin ve Yağışlı Hava' UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun Balkanlar üzerinden gelen, serin ve yağışlı havanın etkisi altına girmesinin beklendiğini duyurdu.
 • 10:03Bakan Eroğlu: Kurban Bayramı Süresince Ülkemizin Büyük Bölümünün Yağışlı Geçmesi BekleniyorBakan Eroğlu: Kurban Bayramı Süresince Ülkemizin Büyük Bölümünün Yağışlı Geçmesi BekleniyorOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kurban Bayramı süresince ülke genelinde yağış beklendiğini, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, pazartesi gününden itibaren yurdumuzun iç ve batı bölgelerinde (Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz) 3 ila 6 derece azalacağının tahmin edildiğini söyledi.
 • 09:19Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'ndan Kurban Bayramı İçin Meteorolojik DeğerlendirmeOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kurban Bayramı süresince ülke geelinde yağış beklendiğini, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, pazartesi gününden itibaren yurdumuzun iç ve batı bölgelerinde (Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz) 3 ila 6 derece azalacağının tahmin edildiğini söyledi.
 • 23:30Eskihisar Feribot İskelesi'nde Bayram Yoğunluğu BaşladıEskihisar Feribot İskelesi'nde Bayram Yoğunluğu BaşladıKurban Bayramı tatili dolayısıyla tatilcilerin kullandığı güzergahlardan birisi olan Eskihisar Feribot İskelesi'nde yoğunluk başladı.
 • 08:58Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra Trakya, Marmara’nın güneyi ve İç Ege, Akdeniz’in iç ve doğu kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 • 14:27Tarlada 10 Kuruş Bile Değeri KalmadıTarlada 10 Kuruş Bile Değeri KalmadıTürkiye'de ciddi miktarda üretimi ile bollaşan karpuz, tarlada büyük değer kaybedince üreticisini oldukça üzdü.
 • 08:58Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya, Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum, Trabzon, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan, gece saatlerinde Adana ve Osmaniye çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 10:42Soğutmak Isıtmaktan Pahalı Geçtiğimiz hafta içerisinde elektrik kullanımının üst üste rekor seviyeye ulaşması sonrasında yaz aylarında enerji tüketimi ülke genelinde 866.653 MWh ile yeni bir rekor kırdı.
 • 09:38Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinde yağış beklenmiyor, kuzeydoğu kesimlerin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 • 08:43İstanbul'da 'Şiddetli Yaz Yağmuru' Alarmıİstanbul'da 'Şiddetli Yaz Yağmuru' Alarmıİstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşları uyardı. İstanbul sabah saatlerinden itibaren şiddetli yağışın etkisi altına girecek.
 • 18:00İzmir Merkezli Edak, Sağlık Lojistiği Alanında Ekol ile İşbirliği Yapıyorİzmir Merkezli Edak, Sağlık Lojistiği Alanında Ekol ile İşbirliği YapıyorTürkiye'nin 28 ilinde 17 şubesi ile 4492 eczacısına hizmet veren EDAK, ilaç tedarik ve dağıtım hizmetini daha hızlı ve verimli yerine getirebilmek amacıyla merkez depo faaliyetlerini İstanbul'a taşıyor.
 • 09:03Meteoroloji'den 5 Bölgeye Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 5 Bölgeye Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz'de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini açıklayıp uyardı.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, yurdun genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bursa’nın doğusu, Bilecik, Ordu, Muş, Bitlis, Adıyaman ve Diyarbakır’ın kuzeyinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 09:08Meteoroloji Uyardı: 3 Bölgeye Çamur YağacakMeteoroloji Uyardı: 3 Bölgeye Çamur YağacakMeteoroloji, gece saatlerinde Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı beklendiği, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.
 • 09:03Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Giresun, Erzurum ve Muş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 13:50Türkiye, Yağışlı ve Soğuk Hava Dalgasının Etkisi Altına GirecekTürkiye, Yağışlı ve Soğuk Hava Dalgasının Etkisi Altına GirecekTürkiye, bu geceden itibaren Doğu Akdeniz üzerinden gelecek yağışlı hava ile Balkanlar üzerinde bulunan soğuk havanın etkisine girecek.
 • 13:00Deve Güreşlerine Artan İlgi Mutlu EttiDeve Güreşlerine Artan İlgi Mutlu EttiDevecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyon Başkanı Metin Çetin, federasyonla birlikte kurumsallaşmaya başladıklarını ayrıca hayvanların herhangi bir zarar görmediğinin anlaşılmasıyla da güreşlere ilginin her geçen gün arttığını söyleyerek, memnuniyetini dile getirdi.
 • 17:40Doç. Dr. Gündoğdu: Tsunami Erken Uyarı Sistemi KurulmalıDoç. Dr. Gündoğdu: Tsunami Erken Uyarı Sistemi KurulmalıYalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği’nin konferansına katılan Jeofizik Mühendisi Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, Ege ve Akdeniz’de tsunami tehlikesi olduğunu belirterek, "Ege ve Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerle birlikte bir tsunami erken uyarı sistemi kurulmalı." dedi.
 • 09:43Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz, ile Düzce, Zonguldak, Bartın, Sinop, G.Antep ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 13:17Türkiye'nin Güneybatı Kesimlerinde Toz Taşınımı UyarısıTürkiye'nin güneybatı kesimlerinde toz taşınımı uyarısında bulunuldu.
 • 13:14Türkiye'nin Güneybatı Kesimlerine Toz UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin güneybatı kesimlerinde (Güney ve İç Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyi) 'toz taşınımı' beklendiğini bildirdi.
 • 12:36Meteoroloji'den Güneybatı İç Ege Akdeniz ve İç Anadolu'nun Güneyinde Toz Taşınımı UyarısıMeteoroloji'den yapılan hava tahmin raporunda, "Ülkemizin güneybatı kesimlerinde (Güney ve İç Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyi) toz taşınımı beklendiğinden, görüş mesafesinde düşme, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış, hava kalitesinin azalması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.
 • 08:58Yurtta Hava DurumuYurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu’nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.