SON DAKİKA EGE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ HABERLERİ

Son Dakika Ege Üniversitesi Hastanesi Haberleri

 • 09:24EÜ Hastanesi 300'ü Aşkın Yoğun Bakım Yatağı İle Hizmet VeriyorEge Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı yeni ünitelerine kavuştu.
 • 16:21EÜ Hastanesi 300'ü Aşkın Yoğun Bakım Yatağı İle Hizmet VeriyorEÜ Hastanesi 300'ü Aşkın Yoğun Bakım Yatağı İle Hizmet VeriyorEge Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı yeni ünitelerine kavuştu
 • 10:39Lösemi Tedavisi Gören Öğretmene Çaycuma'dan DestekLösemi Tedavisi Gören Öğretmene Çaycuma'dan DestekEge Üniversitesi Hastanesi Onkoloji Bölümü’nde Lösemi tedavisi gören ve ilik nakline ihtiyacı olan 26 yaşındaki öğretmen Ali Aktuğ için başlatılan kampanyaya Çaycuma’dan da destek geldi.
 • 08:54Yunus'tan İyi Haber GeldiYunus'tan İyi Haber GeldiAydın Emel Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi son sınıfta eğitim görürken yakalandığı amansız hastalık sonucu hastaneye kaldırılan ve yaklaşık bir yıldır tedavi gören 18 yaşındaki Yunus Gökcük’ten iyi haber geldi.
 • 16:13Erken Doğanlar Yenidoğan Hekiminin Ellerindeyse Kazanır! Her yıl yaklaşık 15 milyon bebek zamanından erken (prematüre) doğuyor
 • 09:50"Yanlış Dünyada Fazla Kalamayacağım" Deyip İntihar Ettiİzmir'de sosyal paylaşım hesabında İngilizce "Bu çok yanlış dünyada fazla kalmayacağım" yazan 17 yaşındaki Pelin Ümrem Boyacı, trenin altına atlayarak yaşamına son verdi.
 • 15:57Ege Üniversitesi Hastanesi Çalışanları Zarara Uğratıldı İddiasıEge Üniversitesi Hastanesi Çalışanları Zarara Uğratıldı İddiasıSağlık-Sen İzmir Şubesi Ege Üniversitesi Baş Temsilcisi Ertan Kara, Ege Üniversite hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında, banka promosyon sözleşmesi ile hastane çalışanlarının zarara uğratıldığını iddia etti.
 • 18:50Enis Bebeğe İlik Nakli YapıldıEnis Bebeğe İlik Nakli Yapıldıİzmir'in Kiraz İlçesi'ne bağlı Umurlu'da yaşayan Çürükoğlu Ailesi'nin bir süredir nakil bekleyen 28 aylık bebeği Enis'e, Ege Üniversitesi Hastanesi'nde nakil yapıldı.
 • 11:43Tek İsteği, Engelli Kızı İçin Bakım EviTek İsteği, Engelli Kızı İçin Bakım Eviİzmir'in Bayraklı İlçesi'nde, 4 yaşına kadar sağlık sorunu yaşamayan ve bugün 12 yaşında olan kızı Melissa Akhan'a Sanfilippo C Sendromu tanısı konulduğunu belirten 47 yaşındaki Şükriye Kocadağ, "Ege Üniversitesi Hastanesi tarafından kızıma yüzde 90 engelli raporu verildi.
 • 17:35Küçük Mert Büyükbabasında Olmasa Dayısı Onu da VuracaktıKüçük Mert Büyükbabasında Olmasa Dayısı Onu da Vuracaktıİzmir’in Kemalpaşa ilçesinde, iddiaya göre, miras kavgası yüzünden Ahmet C., kardeşi Gülten ve eniştesi Sedat Foçadan’ı öldürürken yeğeni Selin’i yaraladı.
 • 16:20Miras İçin Tartıştığı Kız Kardeşi ve Eniştesini Öldürdü, Yeğenini YaraladıMiras İçin Tartıştığı Kız Kardeşi ve Eniştesini Öldürdü, Yeğenini Yaraladıİzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, babalarından miras olarak kalan ev, tarla ve bahçenin satışı konusunda anlaşamayan iki kardeş arasında çıkan kavgada kan döküldü.
 • 07:58Kardeşlerin Miras Kavgası Kanlı Bitti: 2 Ölü, 1 YaralıKardeşlerin Miras Kavgası Kanlı Bitti: 2 Ölü, 1 Yaralıİzmir'de 55 yaşındaki Ahmet Cirit, miras konusunda tartıştığı kardeşi Gülten Foçadan ile eşi Sedat Foçadan ve yeğeni Selin Foçadan'ı tabancayla vurdu.
 • 04:43İzmir - Kardeşlerin Miras Kavgası Kanlı Bitti: 2 Ölü, 1 Yaralıİzmir - Kardeşlerin Miras Kavgası Kanlı Bitti: 2 Ölü, 1 Yaralıİzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde, emekli banka müdürü 55 yaşındaki Ahmet Cirit miras nedeniyle tartıştığı kardeşi 45 yaşındaki Gülten Foçadan ile eşi 51 yaşındaki Sedat Foçadan ve yeğeni 20 yaşındaki Selin Foçadan'ı tabancayla vurdu.
 • 06:13Uşak'ta Simitçi Baba 6 Kişiye Umut OlduUşak'ta Simitçi Baba 6 Kişiye Umut OlduUşak’ta beyin ölümü gerçeklen bir hastanın bağışlanan organları 6 kişiye umut olacak.
 • 11:34Ege'de Maaş Promosyon İhale Süreci BaşladıEge'de Maaş Promosyon İhale Süreci BaşladıTürk Sağlık-Sen İzmir Üniversite Şube Başkanı Yasemin Zengin, Ege Üniversitesi Hastanesi’nde 9 Kasım’da görüşülmeye başlanacak olan maaş promosyon ihalesine ilişkin sürecin bilinçli ve düzgün ilerlediğini söyledi.
 • 16:35Manisa'da MHP'den Oy Kapan AK Parti Yurt Dışıyla da GüldüManisa'da MHP'den Oy Kapan AK Parti Yurt Dışıyla da GüldüManisa'da yurt dışı oylarının illere dağıtılması sonucu vekil sayısını artırarak kentten 5 milletvekili çıkartan AK Parti, bu başarıyı 1 Kasım'da MHP ile eski DYP ve eski ANAP'lıların oyunu alarak elde etti.
 • 15:40Birden Fenalaşan 15 Yaşındaki Genç Hayatını KaybettiBirden Fenalaşan 15 Yaşındaki Genç Hayatını Kaybettiİzmir'in Urla ilçesinde, fenalaşarak hastaneye kaldırılan 15 yaşındaki genç hayatını kaybetti.
 • 14:45Uyuşturucudan Fenalaştı, Hastanede Can Verdiİzmir'in Urla İlçesi'nde, hırsızlık suçuna karıştığı iddiasıyla çevredekiler tarafından yakalanan ve uyuşturucu maddenin etkisinde olduğu iddia edilen 15 yaşındaki E.S., fenalaşınca kaldırıldığı hastanede öldü.
 • 17:00Ödemiş Kalp Hastasının Başka Hastaneye Nakli İçin Çağrılan Amlbulans Helikopter, Törenler Nedeniyle...Ödemiş Kalp Hastasının Başka Hastaneye Nakli İçin Çağrılan Amlbulans Helikopter, Törenler Nedeniyle...İzmir'in Ödemiş ilçesinde, devlet hastanesinde yatan bir kalp hastasının başka bir hastaneye nakli için çağırılan ambulans helikopter, Cumhuriyet Bayramı törenleri nedeniyle Saraçoğlu Stadyumu'na inemedi.
 • 15:36Ambulans Helikoptere Tören SürpriziAmbulans Helikoptere Tören Sürpriziİzmir'in Ödemiş ilçesinde, devlet hastanesinde yatan bir kalp hastasının başka bir hastaneye nakli için çağırılan ambunlans helikopter, Cumhuriyet Bayramı törenleri nedeniyle Saraçoğlu Stadyumu'na inemedi.
 • 16:54İzmir Adliyesi'nde Gergin Duruşmaİzmir Adliyesi'nde Gergin Duruşmaİzmir Adliyesi'nde gergin duruşma İZMİR'deki Kobani eylemi sırasında silahla vurulup yaralanan, düştüğü yerde dövülen ve kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan HDP'li 38 yaşındaki Ekrem Kaçeroğlu'nun öldürülmesiyle ilgili davanın görülmesine devam edildi.
 • 16:29İzmir Adliyesi'nde Gergin Duruşmaİzmir Adliyesi'nde Gergin Duruşmaİzmir'deki Kobani eylemi sırasında silahla vurulup yaralanan, düştüğü yerde dövülen ve kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan HDP'li 38 yaşındaki Ekrem Kaçeroğlu'nun öldürülmesiyle ilgili davanın görülmesine devam edildi.
 • 04:44İzmir'de MHP'ye Çeşitli Siyasi Partilerden Yaklaşık Yüz Kişi Katıldıİzmir'de MHP'ye Çeşitli Siyasi Partilerden Yaklaşık Yüz Kişi KatıldıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bornova İlçe Başkanlığı tarafından, MHP’ye katılan yaklaşık yüz kişiye rozetleri takıldı.
 • 11:22İzmir Hastalığı İlerleyen Hande Yardım Bekliyorİzmir Hastalığı İlerleyen Hande Yardım BekliyorHastalığı ilerleyen Hande yardım bekliyor Bir annenin feryadı: "Lütfen kızımı kurtarın" İZMİR'in Dikili İlçesi'nde, bağışıklık sisteminin vücuda giren yabancı moleküllerle savaşmak için ürettiği protein bazlı bazı antikorların neden olduğu alerjik durum olarak bilinen 'İmmunoglobulin E' hastası olan iki kardeşten Nur'un (8) durumu iyiye giderken ablası Hande Girgin (16) ise günden güne eriyor.
 • 10:29Annenin Feryadı: Lütfen Kızımı KurtarınAnnenin Feryadı: Lütfen Kızımı Kurtarınİzmir'in Dikili İlçesi'nde, bağışıklık sisteminin vücuda giren yabancı moleküllerle savaşmak için ürettiği protein bazlı bazı antikorların neden olduğu alerjik durum olarak bilinen 'İmmunoglobulin E' hastası olan iki kardeşten Nur'un (8) durumu iyiye giderken ablası Hande Girgin (16) ise günden güne eriyor.
 • 11:39İzmir 3 Aile 2 Dramİzmir 3 Aile 2 Dram3 aile 2 dram KARABÜK'ten İzmir'e zeytin toplamak için gelen ancak hasatın başlamaması nedeniyle geçim sıkıntısı yaşamaya başlayan 2 aile ve henüz 1 aylık bile olmayan bebeklerinin tedavisi için kente gelen bir başka aile Bornova İlçesi'ndeki zeytinlik alanda naylon brandadan kurdukları çadırlarda yaşam savaşı veriyor.
 • 10:54Naylon Çadırlarda 3 Aile 2 DramNaylon Çadırlarda 3 Aile 2 DramKarabük'ten İzmir'e zeytin toplamak için gelen ancak hasadın başlamaması nedeniyle geçim sıkıntısı yaşamaya başlayan 2 aile ve henüz 1 aylık bile olmayan bebeklerinin tedavisi için kente gelen bir başka aile Bornova İlçesi'ndeki zeytinlik alanda naylon brandadan kurdukları çadırlarda yaşam savaşı veriyor.
 • 17:247'nci Kattan Düşen 17 Aylık Bebek Öldü7'nci Kattan Düşen 17 Aylık Bebek Öldüİstanbul'dan akraba ziyareti için İzmir'e ailesiyle gelen 17 aylık Abdullah Efe Özkalay, 7'nci kattaki evin balkonunda kimsenin bulunmadığı sırada, iddiaya göre sandalyeye çıkınca dengesini kaybedip toprak zemine düştü.
 • 16:17Yedinci Kattan Düşen Çocuk Hayatını KaybettiYedinci Kattan Düşen Çocuk Hayatını Kaybettiİzmir'in Çiğli ilçesinde, 7. katta bulunan evin balkonundan düşen bir bebek,kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
 • 19:18İzmir Motosiklet Kazası Bir Gencin Hayatını Kararttıİzmir Motosiklet Kazası Bir Gencin Hayatını Kararttıİzmir'in Bayraklı İlçesi'nde arkadaşıyla ortak aldığı motosikleti kullanırken kaza geçiren ve ağır yaralanan 18 yaşındaki İsmail Sefa Aydın, 3 ay tedavi gördükten sonra taburcu edildi.
 • 09:47Biriktirdiği Parayla Aldığı Motosikletle Yaptığı Kaza Hayatını KararttıBiriktirdiği Parayla Aldığı Motosikletle Yaptığı Kaza Hayatını Kararttıİzmir'in Bayraklı İlçesi'nde arkadaşıyla ortak aldığı motosikleti kullanırken kaza geçiren ve ağır yaralanan 18 yaşındaki İsmail Sefa Aydın, 3 ay tedavi gördükten sonra taburcu edildi.
 • 16:30Bornova'da Hüzünlü VedaBornova Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Yıldız'ı uğurluyoruz.
 • 12:39İzmir Sağlık Çalışanlarından Anma ve Protestoİzmir Sağlık Çalışanlarından Anma ve Protestoİzmir'de, Ege Üniversitesi Hastanesi önüne "Bu işyerinde Grev Var" pankartı asan KESK üyesi bir gurup sağlık çalışanı, Ankara'daki bombalı saldırıyı alkışlarla protesto etti.
 • 11:27Liseli Ömür'ün Merdiven Çilesi Sona ErdiLiseli Ömür'ün Merdiven Çilesi Sona ErdiÇift omurilikle dünyaya gelen ve 13 yıl önce ameliyatla iki omuriliği birleştirilen 16 yaşındaki Ömür Aldemir'in iki yıldır öğrenimini sürdürdüğü Ödemiş Anadolu Lisesi'ne engelli asansörü yapıldı.
 • 11:14Ödemiş Ömür'ün Merdiven Çilesi Sona ErdiÖdemiş Ömür'ün Merdiven Çilesi Sona ErdiÇift omurilikle dünyaya gelen ve 13 yıl önce ameliyatla iki omuriliği birleştirilen 16 yaşındaki Ömür Aldemir'in iki yıldır öğrenimini sürdürdüğü Ödemiş Anadolu Lisesi'ne engelli asansörü yapıldı.
 • 10:15Spiral Makinesiyle Bacağını Kesen Suriyeli Öldüİzmir'in Bayraklı İlçesi'nde, demir kesmede kullanılan spiral makinesi ile odun parçalamaya çalıştığı sırada bacağını kesen Suriyeli 51 yaşındaki Vacih Abdullah, kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.
 • 16:08Cinayet Zanlısı, 3 Ay Dağda SaklandıCinayet Zanlısı, 3 Ay Dağda Saklandıİzmir’in Bornova ilçesinde bıçaklanarak öldürülen Eyüp Dolu’nun cinayet zanlısı E.E., olaydan sonra yakalanmamak için 3 ay boyunca dağda saklandı.
 • 14:13Cinayet Şüphelisi Genç 3 Ay Boyunca Mağarada SaklandıCinayet Şüphelisi Genç 3 Ay Boyunca Mağarada Saklandıİzmir'in Bornova İlçesi'nde, 31 yaşındaki Eyüp Dolu'yu öldürmek suçundan aranan 32 yaşındaki zanlı E.E. polisten kaçtığı 3 ay süresinde mağarada saklanmış.
 • 21:04Alacak Meselesi Kanlı Bitti: 1 ÖlüAlacak Meselesi Kanlı Bitti: 1 Ölüİzmir'in Bornova İlçesi'nde, alacak meselesi yüzünden tartıştığı kişiler tarafından bindiği takside tabancayla başından vurulan 24 yaşındaki Sedat Temel kaldırıldığı hastanede bir hafta sonra öldü.
 • 18:05Alacak-verecek Kavgasında Vurulan Genç ÖldüAlacak-verecek Kavgasında Vurulan Genç Öldüİzmir’in Bornova ilçesinde iş yerini sattığı kişilerden parasını alamadığı için kavga eden ve eve giderken yolu kesilerek tabanca ile vurulan genç, hastanede 5 gündür verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.
 • 11:15Otomobilin Çarptığı Kadın Öldüİzmir'in Bayraklı İlçesi'nde, yolcu minibüsünden indikten sonra yolun karşısına geçmeye çalışırken bir otomobilin çarpmasıyla yaralanan 47 yaşındaki Güler Avcı kaldırıldığı hastanede öldü.
 • 08:28Yolun Karşısına Geçmek İsterken Canından Olduİzmir’in Bayraklı ilçesinde yolun karşısına geçmek isteyen 47 yaşındaki Ali A., karşıdan gelen otomobilin çarpması sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
 • 07:28İzmir'de Otomobilin Çarptığı Kadın ÖldüBayraklı ilçesinde otomobilin çarptığı kişi hayatını kaybetti.
 • 11:45Müberra Dört Yıllık Özlemin Ardından Okullu OlduMüberra Dört Yıllık Özlemin Ardından Okullu Olduİzmir'de Ege Üniversitesi Hastanesi'nde, 2.5 yıldır ilik bekleyen 11 yaşındaki Müberra'ya, geçen yıl sağlık durumu kötüleşmeye başlayınca, ABD'li donörden alınan ilik, hepatit bulaşma olasılığına rağmen nakledildi.
 • 11:30İzmir Müberra Dört Yıllık Özlemin Ardından Okullu Olduİzmir Müberra Dört Yıllık Özlemin Ardından Okullu Olduİzmir'deki Ege Üniversitesi Hastanesi'nde, 2.5 yıldır ilik bekleyen 11 yaşındaki Müberra'ya, geçen yıl sağlık durumu kötüleşmeye başlayınca, ABD'li donörden alınan ilik, hepatit bulaşma olasılığına rağmen nakledildi.
 • 15:40Turgutlu Belediyesi Meclis Üyesi Fidan'ın VefatıTedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Turgutlu Belediyesi'nin MHP'li meclis üyesi Nurgül Fidan, ilçede toprağa verildi.
 • 17:21Mert Can'ın Sınıfında YasMert Can'ın Sınıfında YasManisa'nın Kula ilçesindeki trafik kazasında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen ilkokul öğrencisi Mert Can Karagöz'ün organları bağışlandı.
 • 13:48Mert Can'ın Organları 4 Kişiye Umut OlduKula ilçesinde bayramın ikinci günü otomobil çarpması sonucu yaralanan ve kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen Mert Can Karagöz'ün organları ailesi tarafından bağışlandı.
 • 13:41Yeni Eğitim-Öğretim Yılına Mertcan'sız BaşladılarYeni Eğitim-Öğretim Yılına Mertcan'sız BaşladılarManisa'nın Kula İlçesi'nde, bayramın ikinci günü yolun karşısına geçmek isterken bir otomobilin çarpmasıyla yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşince organları bağışlanan 8 yaşındaki ilkokul öğrencisi Mertcan Karagöz'ün, okulunda eğitim öğretim yılının ilk günü hüzün vardı.
 • 13:22Kazada Ölen Mertcan'ın Sırası Boş KaldıKazada Ölen Mertcan'ın Sırası Boş KaldıManisa'nın Kula İlçesi'nde, bayramın 2'nci günü yolun karşı tarafında geçmek isterken bir otomobilin çarpması sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşince organları bağışlanan ilkokul öğrencisi 8 yaşındaki Mertcan Karagöz'ün, okulunda eğitim öğretim yılının ilk günü hüzün vardı.