SON DAKİKA EL CEZİRE HABERLERİ

Son Dakika El Cezire Haberleri

 • 07:05Suriyeli Muhaliflere Gönderilen Silahlar Karaborsaya DüştüSuriyeli Muhaliflere Gönderilen Silahlar Karaborsaya DüştüSuriyeli muhaliflere CIA ve Suudi Arabistan tarafından gönderilen silahlar, Ürdünlü istihbarat elemanları tarafından kara borsada satıldı.
 • 20:04Mısır'da, Gazeteciler Hakkında İdam KararlarıTunus Gazeteciler Sendikası, Mısır'da 4 gazeteci hakkında idam kararı verilmesini "skandal" olarak nitelendirdi.
 • 15:03Mısır'daki YargılamalarMısır, dün "Katar adına casusluk" davasına ilişkin sanıklar hakkında verilen idam ve müebbet hapis cezalarına yönelik Katar'ın açıklamasını tepkiyle karşıladı.
 • 23:31Mursi'nin YargılanmasıArap Medya Özgürlüğü Gözlemevi, Mısır'da "Katar adına casusluk" davasında yargılanan 4'ü gazeteci 6 sanık hakkında idam ve darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye 40 yıl hapis cezası verilmesini kınadı.
 • 17:00Mursi'ye Bir Müebbet Cezası DahaMursi'ye Bir Müebbet Cezası DahaMısır'ın devrik devlet başkanı Muhammed Mursi'ye verilen müebbet hapis cezasına bir yenisi daha eklendi.
 • 12:33Diyarbakır'da Ulu Cami'deki Restorasyon ÇalışmalarıTerör saldırıları nedeniyle 4 ay boyunca restorasyonuna ara verilen, İslam dünyasının 5. Harem-i Şerif'i olarak kabul edilen Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki tarihi Ulu Cami'de çalışmalar, minare hariç tamamlandı.
 • 10:22El Şebab: 43 Etiyopya Askerini ÖldürdükSomali'de El Şebab militanlarının, Afrika Birliği askeri üssüne bomba yüklü araçla düzenledikleri saldırıda 43 Etiyopyalı askeri öldürdükleri bildirildi.
 • 09:41El-Şebab: Etiyopya'da 43 Askeri ÖldürdükTerör örgütü El Şebab, Etiyopya'da bir üste 43 askeri öldürdüklerini iddia etti.
 • 11:08Görüş - İran-Arap İlişkilerinde "Tekrarlar ve İnkarlar"SAMADİ - Geçtiğimiz yıllarda, Batılı ya da Arap araştırma merkezlerinin İran-Arap ilişkileri konusunda tertiplediği pek çok forum ve sempozyuma katıldım. Bu toplantıların tamamının ortak noktası, Arapların, İran'ın Arap ülkelerinin içişlerine karıştığı ve saldırgan bir politika izlediğini "tekrar" etmesi, İran'ın da bunu her zaman "inkar" ederek Suriye, Yemen ve Irak'ta yaşananlarla ilgili resmi söyleminin ardına gizlenmesi oldu.
 • 11:07Görüş - Arap Hükümetleri ve Halklarında Olumsuz İran Algısı KökleşiyorGeçen nisan ayı ortalarında İstanbul'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı 13. İslam Zirvesi'nin kapanış bildirisinde 50'yi aşkın ülkenin liderleri, İran'ın başta Bahreyn, Yemen, Suriye ve Somali olmak üzere bölge ülkelerinin içişlerine yönelik müdahalesini kınadı.
 • 17:24Rusya Kara Harekâtı İddiasını YalanladıRusya Kara Harekâtı İddiasını YalanladıRus Hava İndirme Birlikleri Komutanı General Şamanov, El Cezire televizyon kanalının, "Rusya Suriye'de kapsamlı kara harekatına hazırlanıyor" iddialarını yalanladı.
 • 07:39Suriye'de, PKK ve Rejim Karşıtı Silahlı Kürt Grup KurulduSuriye'de, PKK ve Rejim Karşıtı Silahlı Kürt Grup KurulduSuriye'de PKK'ya da Esad rejimine de karşı olduğunu söyleyen ve kendilerine 'Kürt Devrimciler Tugayları' adını veren bir grup, silahlı mücadeleye başladığını duyurdu.
 • 17:04Cumhurbaşkanı Erdoğan El Cezire İngilizce'ye YazdıCumhurbaşkanı Erdoğan El Cezire İngilizce'ye YazdıErdoğan, El Cezire İngilizce'nin internet sitesinde yayımlanan makalesinde, Türkiye'nin, Afrikalı müttefikleriyle çeşitli alanlarda daha yakın işbirliği içinde olmak istediğini belirtti.
 • 16:36Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Cezire İngilizce'ye YazdıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin Afrika'yla işbirliği ne diplomasiyle ne de ticaretle sınırlı. Uluslararası arenada, Afrika ülkelerinin çıkarlarını devam ettirmeyi taahhüt ediyoruz.
 • 13:27Irak Ordusu, Felluce'ye GirdiIrak ordusu terör örgütünün kontrolündeki Felluce'ye üç koldan girdiğini duyurdu.
 • 10:50Irak'ta Daeş'le MücadeleIrak'ın batısındaki Enbar vilayetine bağlı Hit ilçesinde 60 DAEŞ militanının öldürüldüğü bildirildi.
 • 11:52Antibyotiğe Karşı Dirençli Bakteri KorkutuyorABD'de yapılan araştırmada bir kadında antibyotiğe karşı dirençli bir bakteri tespit edildi.
 • 11:35Abd: Ypg ile Çalışmaya Devam EdeceğizABD, Türkiye'nin tepkilerine rağmen Suriye'de PYD ile çalışmaya devam edeceği mesajını verdi.
 • 15:11El Cezire: Rusya, Halep'i Misket Bombaları ile VuruyorEl Cezire televizyonu, Rusya'nın muhaliflerle Esed yönetimi arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı Halep'e misket bombaları ile vurduğunu duyurdu.
 • 15:44Suriye'nin Rakka Kentinden Göç SürüyorSuriye'nin Rakka kentinde ABD ve terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin başını çektiği güçlerin operasyon başlatacağı iddiaları üzerine kentten ayrılmaya başlayan halkın göçü devam ediyor.
 • 10:27Aa Haber Akademisi ile El-Cezire Arasında AnlaşmaAnadolu Ajansı (AA) Haber Akademisi ile El-Cezire Medya Eğitim ve Geliştirme Merkezi arasında Katar'da, iş birliği anlaşması imzalandı.
 • 12:42Rakka'da Yüzbinler Göç YolundaRakka'da Yüzbinler Göç YolundaABD ve terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin başını çektiği güçlerin IŞİD kontrolündeki Rakka'ya operasyon başlatması bölgede büyük göç hareketine sebep oldu.
 • 23:03Dokunulmazlıkların Kaldırılması Dünya BasınındaDokunulmazlıkların Kaldırılması Dünya BasınındaTBMM'de milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması dünya basınında geniş yer buldu. Haberlerde HDP'li vekillerin hedef alındığı görüşü ön plana çıktı.
 • 14:03Dünya Basını Yıldırım'ın Genel Başkan ve Başbakan Adaylığını Böyle GördüDünya Basını Yıldırım'ın Genel Başkan ve Başbakan Adaylığını Böyle GördüAK Parti'nin genel başkan ve başbakan adayı Ulaştırma Bakanı Yıldırım oldu. Yıldırım'ın genel başkan ve başbakan adaylığını dünya basını da okuyucularıyla paylaştı.
 • 20:16Irak'taki OlaylarIrak güvenlik güçlerinin Enbar vilayetinde yürüttüğü operasyonlarda ilerleme kaydettiği ve terör örgütü DAEŞ'in elinde tuttuğu 7 köyde kontrolü sağladığı, 25 DAEŞ militanının öldürüldüğü ve 5 güvenlik görevlisinin de hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 15:19Türkiye'de Medya Mensubu OlmakTürkiye'de Medya Mensubu Olmak" SemineriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: GÜ İletişim fakültesinde düzenlenen "Türkiye'de Medya Mensubu Olmak" semineri GÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar'ın moderatörlüğü AA Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Öymez'in konuşması El Cezire spikeri Omar Kaşram'ın konuşması TRT muhabiri Ferzat Sametli'nin konuşması Dekan Avşar'ın konuşmacılara plaket takdim etmesi "Türkiye'de Medya Mensubu Olmak" semineri AA Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Öymez: "Türkiye'de gazeteci olmak için hemen her konuda bilgi sahibi olmak gerekiyor.
 • 13:33Türkiye'de Medya Mensubu Olmak" SemineriDeneyimli gazeteciler tecrübelerini, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün (BYEGM) düzenlediği seminerde genç iletişimciler ile paylaştı.
 • 01:11100'üncü Yılında Mercek Altında100'üncü Yılında Mercek AltındaBİRİNCİ Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu'nun Ortadoğu'daki topraklarının paylaşılması için İngiltere ve Fransa'nın önayak olup müttefikleri Rus Çarlığı'nın da onayını alan Sykes-Picot Anlaşması, 100'üncü yıldönümünde bölgedeki etkileri bakımından tartışılıyor.
 • 00:11Irak'taki ÇatışmalarIrak'ta Enbar vilayetine bağlı 3 köyün daha terör örgütü DAEŞ'ten geri alındığı ve örgüte ağır hasar verildiği bildirildi.
 • 00:56Irak'taki Şiddet OlaylarıIrak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen bombalı saldırılarda 3 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 22:46Bozkır: Karşılıklı Güvene Dayalı Yaptığımız Tüm Anlaşmalar TehlikedeBozkır: Karşılıklı Güvene Dayalı Yaptığımız Tüm Anlaşmalar TehlikedeAP Başkanı Schulz'la ortak basın toplantısı yapan AB Bakanı Bozkır "Karşılıklı güvene dayalı yaptığımız tüm anlaşmalar tehlikede" dedi.
 • 22:18BM Güvenlik Konseyi Terörle Mücadeleyi GörüştüBİRLEŞMİŞ BM Güvenlik Konseyi, terörizm ve terörist propaganda mücadele konusunu görüşerek, terör anlatılarına karşı kullanılabilecek argümanlar için çerçeve belirlenmesine karar verdi.
 • 00:23ABD'den Mısır'daki İdam Kararına TepkiABD Dışişleri Bakanlığı sözcülerinden Elizabeth Trudeau, Mısır'ın El-Cezire Arapça'nın iki muhabiri hakkında idam cezası vermesi hakkında kaygı duyduklarını söyledi.
 • 11:09Mısır'da Üç Gazeteciye İdam Cezası VerilmesiAnadolu Yayıncıları Derneği (AYD) ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED), Mısır'da gazetecilere verilen idam cezasını kınadı.
 • 17:26Mısır'da Üç Gazeteciye İdam Cezası VerildiMısır'da Üç Gazeteciye İdam Cezası VerildiYargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kahire Ceza Mahkemesi, "Katar adına casusluk" davasında tutuklu yargılanan Ahmed Ali Afifi, Muhammed Ali Keylani ve Ahmed İsmail Sabit'le birlikte tutuksuz yargılanan gazeteci Esma Hatib, El Cezire Arapça'nın eski yöneticisi İbrahim Muhammed Hilal ve yine aynı kanalın çalışanlarından gazeteci Ala Ömer Seblan hakkında idam cezası verdi.
 • 17:01Mısır'da 3 Gazeteci Hakkında İdam Kararı VerildiMısır'da 3 Gazeteci Hakkında İdam Kararı VerildiMısır mahkemesi aralarında bir Ürdünlünün de olduğu üç gazeteci hakkında idam kararı verdi. Nihai karar, 18 Haziran'da açıklanacak.
 • 16:00Mısır'da Darbe Karşıtlarının YargılanmasıMısır'da, darbeyle görevinden uzaklaştırılan ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin de yargılandığı "Katar adına casusluk" davasında 6 sanık hakkında idam kararı verildiği bildirildi.
 • 23:40Tika ve Sudan'dan Hayvancılık Alanında İşbirliğiTika ve Sudan'dan Hayvancılık Alanında İşbirliğiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Sudan arasında yapılan işbirliği ile kurulan Sudan-Türk Gen Kaynakları ve Sperma Üretim Merkezi’nde üretilmiş olan dondurulmuş spermlerden ilk yavrular alınmaya başlandı.
 • 20:59Tika'dan Sudan'a Hayvancılık DesteğiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Sudan Cumhuriyeti El Cezire Eyaleti Valiliğinin hayvancılık alanında yaptığı iş birliği sonucu kurulan Sudan-Türk Gen Kaynakları ve Sperma Üretim Merkezi'nde ilk yavrular alınmaya başlandı.
 • 17:02Berlin'de 'Gazetecilikte Nesnellik' TartışmasıBerlin'de 'Gazetecilikte Nesnellik' TartışmasıUluslararası siyasi krizlerin artması nedeniyle medyanın rolü gittikçe önem kazanıyor.
 • 10:52Başbakan Davutoğlu AçıklamasıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, teröristlerle diyalog kurmanın mümkün olmadığını belirterek "Daha önce de onlarla (PKK) diyalog kurmamıştık. Onlar tarafından verilen bir taahhüttü.
 • 01:47Irak'ta Gazetecilere Yönelik İhlallerIrak'ta son 1 yılda 9'u öldürme vakası olmak üzere gazetecilere karşı 477 ihlalin gerçekleştiği bildirildi.
 • 01:29Irak'taki OlaylarIrak ordusunun, Enbar vilayetine bağlı Hadise ilçesi ile El-Bağdadi beldesindeki DAEŞ ablukasını kırdığı bildirildi.
 • 18:1210 Yaşındaki Gazeteci: Benim Silahım Kameram10 Yaşındaki Gazeteci: Benim Silahım Kameram10 yaşındaki Filistinli Janna Jihad Ayyad, İsrail'in işgal altında tuttuğu Batı Şeria'da yaşananların kayıt altına alınmasının kendi görevi olduğuna inandığını söyledi.
 • 16:33Irak, El Cezire'nin Bağdat Bürosunu KapattıIrak, Katar merkezli El Cezire televizyonunun ülke içinde çalışma ruhsatını iptal ederek, Bağdat bürosunu kapattı.
 • 15:42El-Cezire'nin Bağdat Ofisi KapatıldıIrak'ın başkenti Bağdat'ta yayın yapan El-Cezire televizyon kanalının Iraklı makamlarca yayın izni verilmediği için kapatıldığı bildirildi.
 • 01:38Pentagon, Askerlerinin Suriye'de Cephede Bulunduğu İddialarını YalanladıABD Savunma Bakanlığından (Pentagon), Amerikan askerlerinin Suriye'de silah bulundurarak cephe hattında yer aldıkları iddiasını gösteren videoların "yanıltıcı" olduğunu belirtilerek, Suriye'de askerlerinin ön cephede yer almadığı bildirildi.
 • 16:01Türkiye Gazeteciler İçin Korku Ülkesi OlduTürkiye Gazeteciler İçin Korku Ülkesi Oldu"Türkiye'de son dönemde yabancı basın mensuplarına yönelik gözaltı ve sınırdışı uygulamaları giderek artıyor.
 • 16:22Ünlü Fotoğrafçı Ülkeye Sokulmadı, Sınır Dışı EdildiÜnlü Fotoğrafçı Ülkeye Sokulmadı, Sınır Dışı EdildiDünyaca ünlü 38 yaşındaki Yunan fotoğrafçı, İstanbul Havaalanı'nda ülkeye sokulmayarak, Atina'ya sınır dışı edildi. Fotoğrafçı İstanbul üzerinden Libya'ya geçmeyi hedefliyordu.
 • 16:20Uluslararası Changing Perspectives Kısa Film Festivali"Uluslararası Changing Perspectives Kısa Film Festivali'nin programı açıklandı.