SON DAKİKA EL CEZİRE HABERLERİ

Son Dakika El Cezire Haberleri

 • 01:50Magal Günü" KutlanıyorDünyanın farklı bölgelerinden milyonlarca Müslüman, Senegal'in önemli dini topluluklarından Müridi tarikatının Magal kutlamaları için Senegal'in Tuba şehrinde toplandı.
 • 10:30Mülteci Kriziyle Gelen Vizesiz AB Nasıl Mümkün Oldu?Mülteci Kriziyle Gelen Vizesiz AB Nasıl Mümkün Oldu?1959 Ankara Anlaşması'yla başlayan ve inişli çıkışlı bir yol izleyen Türkiye'nin AB üyeliği serüveninde yeni aşama: Vizesiz Avrupa. Peki bu aşamaya nasıl gelindi?
 • 14:36Araplar'dan Türkiye'ye ve Türk Ürünlerine DestekRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Türkiye'ye yönelik ekonomik tedbirler içeren yaptırım kararını imzalamasının ardından sosyal medyada Arap dünyasından Türkiye ve Türk ürünlerine yönelik büyük destek geldi.
 • 17:05Irak'taki ÇatışmalarIrak'ın Enbar iline bağlı Ramadi'de aşiret güçleri destekli ordu güçlerinin, terör örgütü DAEŞ'e yönelik saldırısında 5 militanın ölü olarak ele geçirildiği bildirildi.
 • 13:464. Uluslararası Çocuk Medyası KonferansıTRT Çocuk'ta yayınlanan "Rafadan Tayfa" çizgi filminin yapımcısı ve yönetmeni İsmail Fidan, "İşin ticari kısmını geriye atarak çocukları toprakla buluşturmayı, sanallıktan gerçekliğe taşımayı amaçlıyoruz" dedi.
 • 12:19Rsf 2015 Basın Özgürlüğü Ödülü Cumhuriyet'eUluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) örgütü, 2015 Basın Özgürlüğü Ödülü'nü Fransa'nın Strasbourg kentinde düzenlenen bir törende Cumhuriyet Gazetesi'ne verdi.
 • 11:07Elbu Hayat Bölgesinde IŞİD'e Ağır DarbeIrak'ın IŞİD işgali altındaki Anbar ilinde Irak ordusunun düzenlediği operasyonlar sırasında atılan bombalar IŞİD'i geri püskürttü.
 • 11:03Elbu Hayat Bölgesinde IŞİD'e Ağır DarbeElbu Hayat Bölgesinde IŞİD'e Ağır DarbeIrak'ın IŞİD işgali altındaki Anbar ilinde Irak ordusunun düzenlediği operasyonlar sırasında atılan bombalar IŞİD'i geri püskürttü.
 • 01:45Afrika, Medyasını TartışıyorAfrika Medya İnisiyatifi Forumu (AMI), Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Johannesburg kentinde başladı.
 • 19:38Sınır Dışı Edilen El-Cezire Muhabiri Greste Toplantı DüzenlediSınır Dışı Edilen El-Cezire Muhabiri Greste Toplantı DüzenlediMısır'dan sınır dışı edilen El-Cezire muhabiri Avustralyalı gazeteci Peter Greste, görevine devam ettiği Kenya'nın başkenti Nairobi'de basın toplantısı düzenledi.
 • 15:26Arü'den Uluslararası Bir Başarı DahaArü'den Uluslararası Bir Başarı DahaArdahan Üniversitesi (ARÜ), önemli yapımların yer aldığı Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali’nde mansiyon ödülü kazanarak, uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekledi.
 • 23:48Dünya Basınında 1 Kasım SeçimiTürkiye'deki 1 Kasım genel seçim sonuçları, ABD, Avrupa, Asya ve Ortadoğu'da manşetlere yansırken, sonuçlar AK Parti'nin zaferi olarak değerlendirildi.
 • 23:16Ortadoğu ve Arap Basınında 1 Kasım SeçimiTürkiye'de 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçim sonuçları Ortadoğu ve Arap basınında geniş yer buldu.
 • 20:09Dünya Basınından İlk Seçim Yorumları1 Kasım genel seçimlerini yakından takip eden dünyanın en büyük basın ve yayın kuruluşları seçim sonuçlarını da son dakika haberi olarak dünyaya duyurdular.
 • 19:54Dünya Manşeti Attı: AK Parti Birinci PartiDünya Manşeti Attı: AK Parti Birinci Parti26. Dönem Milletvekili genel seçimleri sona erdi. Uluslararası ajanslar, şu ana kadar açılan sandıklarda AK Parti'nin birinci olduğunu flaş gelişme olarak duyurdu.
 • 15:24Trtworld, Haklının ve Doğrunun Yanında Olacak"TRT Genel Müdürü Şenol Göka, TRTWORLD'ün şifresiz yayına başlamasına ilişkin, "18 Mayıs'tan bu yana şifreli yayını sürdürdük, biraz da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın anlamına binaen şifreyi kaldırdık" dedi.
 • 15:46Arap Basını: Erdoğan Yolsuzlukları Örtmek İçin Gülen ve Sevenlerini Kurban SeçtiArap Basını: Erdoğan Yolsuzlukları Örtmek İçin Gülen ve Sevenlerini Kurban SeçtiKoza İpek Holding'e yapılan polis baskını Batı'da olduğu kadar Ortadoğu'da da yakından takip ediliyor.
 • 14:16PYD, ABD-Rusya Rekabetinden Fırsat KolluyorPYD, ABD-Rusya Rekabetinden Fırsat KolluyorPKK'nın Suriye'deki uzantısı Demokratik Birlik Partisi (PYD) üzerindeki ABD-Rusya rekabeti artıyor. ABD'nin PYD'yi Rusya'ya kaptırmak istememesi, örgüte alan açıyor.
 • 12:56Myanmar'da Soykırım DelilleriMyanmar yönetiminin, ülkede yaşayan Rohingyalara (Arakanlı Müslümanlar) soykırım uyguladığına dair güçlü deliller bulundu.
 • 16:52Irak'taki Şiddet OlaylarıIrak'ta terör örgütü DAEŞ'in Musul kentinde 3 tiyatro sanatçısını öldürdüğü bildirildi.
 • 00:14Suriye Demokratik Güçleri Oluşumu Resmen KurulduSuriye Demokratik Güçleri Oluşumu Resmen KurulduBüyük kısmını PKK'nın Suriye'deki kolu YPG'nin oluşturduğu ve bazı milis grupların katıldığı 'Demokratik Suriye Güçleri', kuruluşunu resmen ilan etti.
 • 00:56Daeş ile Savaşan Güçlere Mühimmat YardımıABD Savunma Bakanlığı, Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü DAEŞ ile mücadele eden yerel güçlere havadan cephane desteğinde bulunulduğunu bildirdi.
 • 00:49Sisi'nin Affettiği Gazeteci Kanada'ya DöndüTORONTO (AA) – El-Cezire Televizyonu'nun Kahire Büro Şefi iken 2013 yılında tutuklanan Mısır asıllı Kanada vatandaşı Muhammed Fahmy, Kanada'ya döndü.
 • 18:47ABD, Suriye'nin Kuzeyindeki IŞİD Karşıtı Güçlere 50 Ton Silah İndirdiABD, Suriye'nin Kuzeyindeki IŞİD Karşıtı Güçlere 50 Ton Silah İndirdiABD, 50 ton ağırlığında silah ve mühimmatı, YPG ve YPJ'yle bir araya geldiğini açıklayan ülkenin kuzeyinde konuşlu Suriye Arap Koalisyonu'na iletti.
 • 11:18PYD, ABD'nin Yeni Suriye Stratejisine HazırlanıyorPYD, ABD'nin Yeni Suriye Stratejisine HazırlanıyorPYD'ye yakınlığıyla bilinen Kürt ve Arap grupların birleşerek oluşturduğu yeni kuvvet, Obama'nın Suriye için geliştirdiği yeni yaklaşıma paralel olması nedeniyle dikkati çekti.
 • 14:32Aa Halep Muhabiri Leyla'nın Hayatını KaybetmesiAnadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü Şenol Kazancı, Halep Muhabiri Salih Mahmud Leyla'nın bombalı saldırıda hayatına kaybetmesine ilişkin, "Bizim açımızdan son derece acı veren bir hadise" ifadesini kullandı.
 • 09:33Ahmet Uzer El Cezire Türk'e Röportaj VerdiAhmet Uzer El Cezire Türk'e Röportaj VerdiAK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Ahmet Uzer El Cezire Türk, televizyona bölgedeki seçim çalışmalarını değerlendirdi.
 • 16:03Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, El-Cezire Arapça televizyonunda katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı ve değerlendirmelerde bulundu.
 • 01:02Erdoğan, El-Cezire'de Gündemi Değerlendirdi (4)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım'da yapılacak seçimlere ilişkin, bir Cumhurbaşkanı olarak, 7 Haziran'da yaşanana benzer bir tablo temenni etmeyeceğini belirterek, "Daha önce 12 yıl başbakanlık yapmış olan biri olarak özellikle tek başına iktidarın ülkemize ne kazandırdığını, koalisyonların ise ne kaybettirdiğini iyi biliyorum.
 • 01:00Erdoğan, El-Cezire'de Gündemi Değerlendirdi (3)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır'da demokratik seçimlerle göreve gelen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin darbe ile görevinden uzaklaştırılmasıyla ilgili, "Ben şahsen bu makamda biri olarak, Mursi'ye ve arkadaşlarına karşı yapılan bu adaletsizlik giderilmediği sürece, bir normalleşme süreci olacağına inanmıyorum" ifadesini kullandı.
 • 00:49Erdoğan, El-Cezire'de Gündemi Değerlendirdi (2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mülteciler konusunda Avrupa Birliği'nin (AB) üzerine düşeni şu ana kadar yapmadığını belirterek "Bizler, din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın tüm bu insanlara kapımızı açtık. Onlara 'buraya niye geliyorsunuz?' diye sormadık.
 • 00:40Erdoğan, El-Cezire'de Gündemi Değerlendirdi (1)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın Suriye'deki hava saldırılarının ılımlı muhalifleri hedef aldığını belirterek, "Sayın Putin ile elbette görüşeceğim. Kendileriyle daha önce Moskova'da yaptığım görüşme çerçevesinde dışişleri bakanlarımızın yaptığı görüşmeleri, bundan sonraki süreci, kendileriyle değerlendireceğim. Bu konuda üzüntülerimi de kendisine ifade edeceğim. Mademki iki dost ülkeyiz, bu konuda attıkları adımı, yaptıklarını tekrar gözden geçirmelerini isteyeceğim" dedi.
 • 09:29Sare Davutoğlu Otizm Panelinde Konuştu - NewSare Davutoğlu Otizm Panelinde Konuştu - NewGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nun görüşme detaylar-Davutoğlu'nun konuşması Sare Davutoğlu New York'taki Otizm panelinde konuştu- Sare Davutoğlu Türkiye'de otizm konusunda yapılan çalışmaları anlattı, sivil toplum kuruluşlarını övdüBİRLEŞMİŞ Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un eşi Ban Soon-taek ile birlikte New York'ta düzenlenen otizm toplantısında konuşma yaptı.
 • 09:06Sare Davutoğlu New York'taki Otizm Panelinde KonuştuBİRLEŞMİŞ Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un eşi Ban Soon-taek ile birlikte New York'ta düzenlenen otizm toplantısında konuşma yaptı.
 • 22:31BM Genel Sekreteri Ban'dan Sisi'ye İnsan Hakları ÇağrısıBİRLEŞMİŞ BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile görüştü.
 • 17:02Irak'taki Şiddet OlaylarıIrak'ın çeşitli bölgelerinde meydana gelen şiddet olaylarında 34'ü terör örgütü DAEŞ militanı 37 kişinin hayatını kaybettiği, 15 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 16:36Sisi, Bayram Dolayısıyla Hapisteki 100 Kişiyi AffettiMısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El-Sisi bugün Kurban Bayramı dolayısıyla hapiste bulunan 100 kişiyi affetti.
 • 11:24Mısır'da El Cezire Muhabirlerine AfMısır'da El Cezire Muhabirlerine AfMısır'da aralarında El Cezire televizyonunda görev yapan iki gazetecinin de bulunduğu 100 mahkum tahliye edildi.
 • 17:29Mısır Cumhurbaşkanı Sisi 100 Kişiyi AffettiMısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah El Sisi, hüküm giyen El Cezire’nin 3 çalışanı Kanadalı Muhammed Fehmi, Mısırlı Baher Muhammed ve Avustralyalı Peter Greste’nin de aralarında bulunduğu 100 kişiyi affetti.
 • 21:10Bakan Topçu: Bakan Topçu: "Devlet Terör ve Arkasındakilerin Kökünü Kazımaya Kararlı"Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, HDP’li milletvekillerinin derhal istifa etmeleri ya da azledilmeleri gerektiğini söyledi.
 • 11:48Yusuf El Şerif: Araplar 'Demokrat Erdoğan'ı Seviyordu; Şimdi ŞoktalarYusuf El Şerif: Araplar 'Demokrat Erdoğan'ı Seviyordu; Şimdi ŞoktalarArap medyasının tanınmış Türkiye uzmanlarından El Hayat gazetesi yazarı Yusuf El Şerif, özgür medyaya baskı ve Türkiye’nin gidişatı konusunda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
 • 15:55Ft: Erdoğan, Medya Üzerindeki Kontrolü Artırıyorİngiltere’nin saygın gazetelerinden Financial Times, Türkiye’de Koza İpek Holding’e yapılan polis baskınlarını ve geçen hafta Diyarbakır’da İngiliz vatandaşı iki gazetecinin tutuklanmasını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın medya üzerindeki kontrolü giderek artması olarak değerlendirdi.
 • 19:01Barones Lutford: Basın Özgürlüğü, Demokratik Bir Toplumun Temel BileşenidirPolisin İpek Grubu'na bugün düzenlediği baskınlara, İngiltere’den tepkiler gelmeye devam ediyor.
 • 18:56Ortadoğu'daki Temsili SavaşOrtadoğu'daki Temsili SavaşLübnanlıların hükümetlerinden hoşnuzsuzluğu artıyor.
 • 18:41Arap Basını: Erdoğan, Işid'e Yardımı Belgeleyen Medya Grubuna Baskın YaptıArap Basını: Erdoğan, Işid'e Yardımı Belgeleyen Medya Grubuna Baskın YaptıArap basını, Koza İpek grubuna yönelik baskını, "Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın muhalif basını susturmaya yönelik operasyonu" şeklinde duyurdu.
 • 11:25Eylül 2015 Dünya GündemiBM Genel Kurulu'nun 70'inci dönem görüşmeleri, BM Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi, Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde devam eden görüşmeler, Papa Franciscus'un ABD ve Küba'ya yapacağı ziyaretler, Fas'taki yerel seçimler, İspanya'nın doğusundaki Katalonya'da özerk yönetim için yapılacak erken seçim gibi başlıklar eylül ayının önemli gelişmeleri arasında bulunuyor.
 • 14:25İngiliz Büyükelçi Mısır Dışişleri Bakanlığına Çağrıldıİngiltere’nin Kahire Büyükelçisi John Casson, El Cezire İngilizce kanalının Mısır’daki 3 muhabirine verilen hapis cezasını eleştiren açıklamaları üzerine Mısır Dışişleri Bakanlığına çağırılarak protesto edildi.
 • 19:33Mısır'da El-Cezire Muhabirlerine Hapis Cezası VerilmesiMısır Dışişleri Bakanlığı, Mısır mahkemesinin El-Cezire kanalı çalışanı üç gazeteci hakkında verilen 3'er yıl ağırlaştırılmış hapis cezası kararına yönelik açıklamaları üzerine İngiltere'nin Kahire Büyükelçisi John Casson'ı bakanlığa çağırdı.
 • 12:44Mısır'da El-Cezire Muhabirlerine Hapis Cezası VerilmesiMısır Dışişleri Bakanlığı, El-Cezire muhabirleri hakkında verilen hapis cezalarının "hukuki" olduğunu, bu konuda yöneltilen hiçbir eleştiriyi kabul etmediklerini belirtti.
 • 10:08Mısır'da El-Cezire Muhabirlerine Hapis Cezası VerilmesiBİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun El-Cezire muhabirlerine verilen hapis cezasını "derin üzüntü"yle karşıladı.