SON DAKİKA EL KAİDE HABERLERİ

Son Dakika El Kaide Haberleri

 • 22:05Yemen'de Camiye Çifte SaldırıYemen'de Camiye Çifte SaldırıYemen'in başkenti Sana'da Şiilere ait bir camiye namaz sırasında bombalı saldırı düzenlendi.
 • 03:08Eski CIA Direktöründen Daeş'le Mücadelede "Şaşırtan" ÖneriEski ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörü David Petraeus, terör örgütü DAEŞ'in ortadan kaldırılması için El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi içindeki radikal olmayan savaşçıların kullanılması fikrini ortaya attı.
 • 15:142. Maturidi Yesevi Otağı Kurultayı2. Maturidi Yesevi Otağı KurultayıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması, - Oktay Acar'ın kouşması, - Detaylar 2. Maturidi Yesevi Otağı Kurultayı, Safranbolu ilçesinde başladı.
 • 13:392. Maturidi Yesevi Otağı Kurultayı2. Maturidi Yesevi Otağı Kurultayı, Safranbolu ilçesinde başladı.
 • 12:37New York'ta Türkiye'deki Şehitler AnıldıABD’nin New York eyaletinde Young Turks Derneği ve Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, Türkiye’deki Şehitleri Anma töreni düzenledi.
 • 12:23Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (1)Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - General Dostum ve beraberindeki askeri ekibin geçişi- Dostum'dan genel görüntü ve detaylar- Çocuklarla konuşması- Helikopterle bölge kontrolünün yapılması - General Dostum ile röportaj Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum: - "Taliban'ın bir bölümü, şimdilerde siyah bayrak kullanıyor.
 • 11:47Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (2)Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - General Abdürreşit Dostum ile röportaj Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum: - "Taliban'ın bir bölümü, şimdilerde siyah bayrak kullanıyor.
 • 11:29Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (1)Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - General Dostum ve beraberindeki askeri ekibin geçişi- Dostum'dan genel görüntü ve detaylar- Çocuklarla konuşması- Helikopterle bölge kontrolünün yapılması - General Dostum ile röportaj Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı General Dostum: - "Taliban'ın bir bölümü, şimdilerde siyah bayrak kullanıyor.
 • 22:33Pakistan'da El-Kaide OperasyonuPakistan'ın Pencap eyaletinde bir eve düzenlenen baskın sonucu terör örgütü El-Kaide militanı ile eşi ve 2 çocuğu hayatını kaybetti.
 • 10:33Beyaz Saray, Türk Dışişleri'nin 'Mit' Yalanlamasına Yorum YapmadıBeyaz Saray yönetimi, eğit-donat programı kapsamında yetiştirilen Suriyeli muhaliflerin El Kaide bağlantılı El Nusra tarafından kaçırılmasının arkasında MİT'in olduğu iddiasının Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nca yalanlanması konusunda yorum yapmadı.
 • 01:51Yemen'de El-Kaide OperasyonuYemen'in Hadramevt vilayetinde ABD insansız hava aracının düzenlediği saldırıda 5 El Kaide üyesinin öldürüldüğü bildirildi.
 • 18:38Hüda Kaya: Camiler, Müftülüklerce Mezhepçi ve Ayrımcı Tutumlara Maruz KalıyorHalkların Demokratik Partisi İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, İstanbul’da Caferi vatandaşların kendi emekleri ve imkanlarıyla inşa ettiği camilerin uzun zamandır ilçe müftülüğü tarafından mezhepçi ve ayrımcı tutumlara maruz kaldığını söyledi.
 • 12:36Eğit-donat Kapsamındaki Muhaliflerin MİT Tarafından El Nusra'ya Teslim Edildiği İddiasıTürkiye ile ABD’nin ortak olarak yürüttüğü program olan Eğit-Donat kapsamında eğitilen Suriyeli ılımlı muhaliflerin IŞİD’le mücadele amacıyla Suriye’ye gönderildikten sonra El Nusra tarafından kaçırılmasıyla ilgili olarak Amerikan haber sitesi McClatchy DC, El Nusra’ya istihbaratı MİT’in sağladığını iddia etti.
 • 01:41Pentagon: IŞİD'e Karşı Mücadelede Türkiye İle Anlaşma TamamPentagon: IŞİD'e Karşı Mücadelede Türkiye İle Anlaşma TamamPentagon sözcüsü IŞİD'e karşı operasyon için Türkiye ile teknik görüşmelerin sonuçlandığını açıkladı.
 • 16:03Aa Günün1- Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Konya Milletvekili, Başbakan Davutoğlu'nu geçici Bakanlar Kurulu kurmak üzere Başbakan olarak atadı.
 • 10:22ABD Basını: ABD'nin Eğittiği Muhalifleri Türk İstihbaratı YakalattıABD basınına göre; geçtiğimiz ay Suriye'ye girmelerinin hemen ardından El Nusra tarafından kaçırılan Suriyeli muhalifleri Türk istihbarat yetkilileri yakalattı.
 • 10:02Bakanlar Kurulu KararıTerör örgütü El Kaide ile bağlantılı kişiler listesinde değişiklik yapılmasına dair Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 10:00Afganistan'da El Kaide Lideri ÖldürüldüAfganistan'da El Kaide Lideri ÖldürüldüAfganistan'da düzenlenen hava operasyonlarında El Kaide'nin önemli liderlerinden biri olan Ebu Huzeyfe öldürüldü.
 • 20:02Yorum: Seçim TelaşıYorum: Seçim TelaşıDW Türkçe Yayınlar Sorumlusu Seda Serdar Türkiye'yi seçime taşıyan süreci yorumladı.
 • 12:27Aden'de Kaçırılan İngiliz Vatandaşı KurtarıldıYemen'in Aden kentinde ocak ayında El-Kaide tarafından kaçırılan İngiliz vatandaşının, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) bağlı özel kuvvetler tarafından düzenlenen operasyonla kurtarıldığı bildirildi.
 • 11:34Yemen'de El-Kaide OperasyonuYemen'in güneydoğusundaki Mukalla kentinde, insansız hava aracıyla bir araç konvoyuna düzenlenen saldırıda 4 El-Kaide militanı öldürüldü.
 • 19:11Yemen'deki OlaylarYemen'in Aden kentindeki bazı ilçelerde El-Kaide örgütünün kontrol noktaları oluşturduğu ve bölgede güç oluşturmaya çalıştığı iddia edildi.
 • 13:34Yemen'deki OlaylarYemen'in doğusundaki el-Mahra kentinde 13 tutuklunun cezaevinden firar ettiği belirtildi.
 • 17:38Suudi Arabistan'da İdamSuudi Arabistan'da bir Fransız vatandaşını öldüren "El-Kaide üyesi", 2 kişinin idam edildiği bildirildi.
 • 23:51Ikby: "Musul'un Düşmesinin Sorumlusu Maliki'dir"Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanlığı, Eski Irak Başbakanı Nuri el-Maliki'nin iddialarına ilişkin, "Eski Irak Başbakanı'nın bu açıklaması asılsızdır.
 • 12:49Maliki: "Musul'un Düşmesi Ankara'nın Komplosuydu"Irak eski Cumhurbaşkanı Nuri el-Maliki, Musul'un düşmesinin Ankara ve Erbil'in komplosu olduğunu iddia etti.
 • 00:03Maliki'den Sert Suçlama: Işid, Ankara'da PlanlandıMaliki'den Sert Suçlama: Işid, Ankara'da PlanlandıIrak Eski Başbakanı Nuri el Maliki, Türkiye’nin Irak ve Suriye’nin kuzeyinde gözü olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetimindeki Türkiye’nin IŞİD ve El Kaide’ye destek verdiğini iddia etti.
 • 22:08Nuri el-Maliki Türkiye'yi IŞİD ve El Kaide'yi Desteklemekle SuçladıNuri el-Maliki Türkiye'yi IŞİD ve El Kaide'yi Desteklemekle SuçladıIrak eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri el-Maliki, Türkiye'yi IŞİD ve El Kaide'yi destekleyen ülkelerden biri olmakla ve Osmanlı rüyasına kapılıp Ortadoğu'ya hücum etmekle suçladı.
 • 17:15Yemen'deki OlaylarYemen'de Ensarullah Hareketi'ne karşı güney bölgelerinde başarı elde eden Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Halk Direnişi Güçleri'nin (HDG) El Kaide'ye yönelik operasyon hazırlığında olduğu iddia edildi.
 • 16:10Diyanet İşleri Başkanlığı İl Müftüleri İstişare Toplantısı (1)Diyanet İşleri Başkanlığı İl Müftüleri İstişare Toplantısı (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mehmet Görmez'in salona gelişi- Salondan genel ve detay görüntüler- Mehmet Görmez'in konuşması Diyanet İşleri Başkanlığı İl Müftüleri İstişare Toplantısı- Diyanet İşleri Başkanı Görmez: - " (Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki kanaat önderlerine çağrı) Şimdi gelin, bu ülkeyi bir ateş çukurunun kenarından kurtarmak üzere harekete geçelim. Gelin cahiliye asabiyetinin ürünü olan bu ateşi birlikte söndürelim. Kardeşi kardeşe kırdıran bu fitne ateşini söndürmek için evlerimizden, medreselerinizden ve kurslarınızdan dışarıya çıkalım"- "En başta DAİŞ ve benzeri hareketler, İslam'ın farklı yorumlarından oluşan tuhaf ve ilginç bir kolajlamayla Müslümanların bütün dini duyarlılıklarını rehin almış, ürettiği nahoş imajlarla İslam'ı yeryüzü ölçeğinde kanlı bir din olarak takdim etmekte sınır tanımamıştır"- Karadağ İslam Birliği Başkanı Feyziç: - "Türkiye devleti, Müslüman olduğumuz için bize sahip çıktı.
 • 16:05Mehmet Görmez: Barışa Sadece Ülkemizin Değil, Umutlarını Bu Ülkeye ve Bu Millete Bağlayan Tüm...Mehmet Görmez: Barışa Sadece Ülkemizin Değil, Umutlarını Bu Ülkeye ve Bu Millete Bağlayan Tüm...Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 31. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'na katıldı.
 • 15:54Diyanet İşleri Başkanlığı İl Müftüleri İstişare ToplantısıDiyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, terör olaylarının ardından Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölge illerindeki "hocaefendileri, seydaları, mollaları, şeyhleri, kanaat ve maneviyat önderlerini Türkiye'yi ateş çukurunun kenarından kurtarmak için ortak çağrı yapmaya" davet etti.
 • 13:3531. İl Müftüleri İstişare ToplantısıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Daiş ve benzeri hareketler, İslâm’ın farklı yorumlarından oluşan tuhaf ve ilginç bir kolajlamayla Müslümanların bütün dini duyarlılıklarını rehin almış, ürettiği nahoş imajlarla İslâm’ı yeryüzü ölçeğinde kanlı bir din olarak takdim etmekte sınır tanımamıştır.
 • 10:44El Nusra Rehin Aldığı 7 Eğit-Donat Mensubunu Serbest BıraktıEl Nusra Rehin Aldığı 7 Eğit-Donat Mensubunu Serbest BıraktıEl Nusra Cephesi kaçırdığı yedi eğit-donat mensubunu serbest bıraktı. 30. Bölük'ten yapılan açıklamada Nusra militanlarının 'kardeş' olarak nitelendirilmesi dikkat çekti.
 • 21:29Pakistan'da Taliban Sığınağına OperasyonPakistan ordusunun Kuzey Veziristan bölgesine düzenlediği hava operasyonunda 40 Taliban militanın öldürüldüğü açıklandı.
 • 14:56Pakistan'daki İntihar SaldırısıDışişleri Bakanlığı, Pakistan'da Pencap Eyaleti İçişleri Bakanı Şuja Hanzade'nin evine düzenlenen ve Hanzade ile birlikte çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine neden olan intihar saldırısını kınadı.
 • 12:19Pakistan'da İntihar SaldırısıPakistan'da İntihar SaldırısıPakistan'da Pencap Eyaleti İçişleri Bakanı Şuja Hanzade'nin evine düzenlenen saldırısında ilk belirlemelere göre beş kişi öldü, bakan ağır yaralandı.
 • 18:29Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Maliki AçıklamasıIrak'ta Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri el-Maliki, Suudi Arabistan'ın "Dünyadaki terör örgütlerinin çıkış noktası oluşturduğunu" belirterek, uluslararası vesayet altına alınması gerektiğini savundu.
 • 12:03Grafikli - Yemen'de Husilerin Gerileyişi ve Son DurumYemen'de ocak ayında başlayan kriz ve Husilerin yönetime müdahalesi ile değişen siyasi dengeler, Aden'de kazanılan zaferin ardından Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Halk Direnişi Güçleri'nin (HDG) lehine değişiyor.
 • 10:32Işid'in Dini Temellere Dayanmadığı Okullarda Anlatılmalı; Alimler Ortaya KoymalıIşid'in Dini Temellere Dayanmadığı Okullarda Anlatılmalı; Alimler Ortaya Koymalıİlahiyatçı yazar Dr. Ali Ünsal, terör örgütü IŞİD’in, özellikle gençleri kadın, para ve cennet vaat ederek kandırdığını söyledi.
 • 17:42Hakkari Hdp'li Akdoğan; Operasyonlar Doğayı Katlediyor, Yabani Hayvanlar Telef OluyorHakkari Hdp'li Akdoğan; Operasyonlar Doğayı Katlediyor, Yabani Hayvanlar Telef OluyorHdp'li Akdoğan; Operasyonlar doğayı katlediyor, yabani hayvanlar telef oluyor HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, çatışmalar ve askeri operasyonlar nedeniyle bir çok bölgede orman yangınlarının çıktığını ve bu yangınların ağaçların yanı sıra, yabani hayvanların da ölümüne neden olduğunu söyledi.
 • 17:34Taliban Lideri, El Kaide'ye Teşekkür EttiAfganistan Taliban lideri Molla Ahtar Mohammad Mansur, El Kaide'nin lideri Ayman Ad-Dhawahiri'ye, kendisine biat ettiği için teşekkür etti.
 • 14:19Hdp'li Akdoğan; Operasyonlar Doğayı Katlediyor, Yabani Hayvanlar Telef OluyorHdp'li Akdoğan; Operasyonlar Doğayı Katlediyor, Yabani Hayvanlar Telef OluyorHdp Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, çatışmalar ve askeri operasyonlar nedeniyle bir çok bölgede orman yangınlarının çıktığını ve bu yangınların ağaçların yanı sıra, yabani hayvanların da ölümüne neden olduğunu söyledi.
 • 16:41El Kaide Liderinden Taliban'a Bağlılık YeminiEl Kaide lideri Ayman El Zevahiri, Taliban’ın yeni lideri Molla Muhammed Mansur’a bağlılığını ilan etti.
 • 11:50Smdk, Rusya'nın Işid'le Mücadelede Koalisyon Teklifini ReddettiSuriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Halit Hoca, IŞİD’le mücadelede Suriye hükümetinin de dahil olduğu ortak bir cephe oluşturulması ile ilgili Rusya’nın önerisini kabul etmeye hazır olmadıklarını açıkladı.
 • 09:36Yemen'deki OlaylarYemen'de ABD'ye ait insansız hava aracı (İHA) ile el-Kaide'ye yönelik düzenlenen operasyonda 5 örgüt üyesi öldürüldü.
 • 16:54ABD Savaş Uçakları Atme'yi Bombaladı: 8 Sivil ÖldüABD savaş uçaklarının Suriye’deki Atme kasabasında bulunan El-Kaide ile müttefik bir gruba ait depoya ateş açması sonucu 5’i çocuk 8 sivil hayatını kaybetti.
 • 22:06Başbakan Ahmet Davutoğlu AçıklamasıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin bölgedeki terörist grupları desteklediği yönündeki iddiaların "hiçbir temeli olmayan, adaletsiz bir suçlama" olduğunu söyledi.
 • 17:15Ahrah El Şam'dan 'Güvenli Bölge' Planına DestekSuriye'de Esed rejimi ve IŞİD'e karşı mücadele eden gruplardan Ahrar el Şam, Türkiye'nin Suriye içerisinde güvenli bölge oluşturma planına destek verdi.
 • 01:45Mali'deki Otel Baskınında El Kaide İziMali'deki Otel Baskınında El Kaide İziMali'de aralarında beş Birleşmiş Milletler çalışanının da bulunduğu 10 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili soruşturma derinleştiriliyor.