SON DAKİKA EL KAİDE HABERLERİ

Son Dakika El Kaide Haberleri

 • 01 Ekim 2016 19:26Erdoğan: Erdoğan: "Biz Artık Bundan Sonra Seyirci Kalmamalıyız, Kalamayız"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatı'nın Suriye'deki bütün terör örgütlerine karşı bölge halkıyla başlatılan meşru bir operasyon olduğunu belirterek, "Türkiye olarak masanın dışında kalamayız, masada olmaya mecburuz.
 • 01 Ekim 2016 18:33Son Dakika! Irak ve Suriye Tezkeresi Meclis'ten GeçtiSon Dakika! Irak ve Suriye Tezkeresi Meclis'ten GeçtiTBMM Hükümet'e Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon yetkisi veren tezkerenin süresini 13 ay daha uzattı.
 • 01 Ekim 2016 17:42Bakan Fikri Işık'ın 'Tezkere' AçıklamasıMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Ülkemizin müteaddit uyarılarına rağmen hudutlarımız içine atışlarına devam eden Suriye ordusu ile DEAŞ’a Türk ordusu tarafından uluslararası hukuk ve mütekabiliyet prensibi çerçevesinde cevap verilmektedir.
 • 01 Ekim 2016 17:06TBMM'de 26'ncı Dönem 2'nci Yasama Yılı Açılışı (4)ERDOĞAN: MASADA OLMAYA MECBURUZ, ARTIK SEYİRCİ KALAMAYIZCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nda yeni yasama yılının açılışında yaptığı konuşmada, "Musul'un hemen kuzeyinde Telafer var. Musul'a yapılacak bir operasyonun Telafer'i de hedeflediğini burada özellikle hatırlatmak istiyorum.
 • 01 Ekim 2016 16:36Yeni Yasama Yılı BaşlıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat Kalkanı Harekatı'nın Suriye'deki bütün terör örgütlerine karşı bölge halkıyla başlatılan meşru bir operasyon olduğunu belirterek, "Türkiye olarak masanın dışında kalamayız, masada olmaya mecburuz.
 • 01 Ekim 2016 15:44Yeni Yasama Yılı BaşlıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin önünü açacak, 2023 hedeflerine ulaşmada katkı sağlayacak her hususta Meclisin öncü olmasını isteyerek, "Bunun için mümkünse yeni bir anayasayı, en azından kapsamlı bir anayasa değişikliğini süratle hayata geçirmeliyiz.
 • 01 Ekim 2016 14:30Erdoğan Ekonomik Kriz Söylentilerine Son Noktayı KoyduErdoğan Ekonomik Kriz Söylentilerine Son Noktayı KoyduTBMM'nin 2. yasama yılı açılış töreni yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis'e açılış konuşmasını yaptı. Ekonomik kriz söylentilerine son noktayı koydu.
 • 30 Eylül 2016 16:42Lavrov: ABD Nusra Cephesi'ni KoruyorBBC'ye konuşan Lavrov, ABD'nin, Şam'ın Fethi Cephesi ve diğer radikal grupları ılımlı muhaliflerden ayırmak için verdiği sözü yerine getirmediğini belirtti.
 • 30 Eylül 2016 14:17Eski El Kaide Üyeleri Avrupa'da Işid Militanlarını Eğitiyor'Yeni bir rapor, son aylardaki saldırılara imza atan IŞİD'in Avrupa'daki terör hücrelerinin El Kaide terör ağlarıyla doğrudan bağlantılı olduğunu ortaya koyuyor.
 • 30 Eylül 2016 07:37Suudi Arabistan'dan ABD'nin '11 Eylül Yasası'na TepkiSuudi Arabistan'dan ABD'nin '11 Eylül Yasası'na TepkiSuudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, ABD'de "11 Eylül tasarısı" olarak bilinen Terörizmin Sponsorlarına Karşı Adalet Yasası'nın onaylanmasına, "uluslararası ilişkilerde büyük bir endişe kaynağı olduğu" gerekçesiyle tepki gösterdi.
 • 29 Eylül 2016 17:41Kitabın Gelirini 15 Temmuz Şehit ve Gazilerinin Ailelerine BağışlayacakKitabın Gelirini 15 Temmuz Şehit ve Gazilerinin Ailelerine BağışlayacakBilecik’in Bozüyük ilçesindeki Orta Kasımpaşa Camii’nin İmam Hatibi ve aynı zamanda yazar olan Şaban Doğan, yeni piyasaya çıkan "Cihad ve Terör" adlı kitabının gelirlerini 15 Temmuz şehitlerinin ve gazilerinin ailelerine bağışlayacağını söyledi.
 • 29 Eylül 2016 17:18Teröristlerin Kafasını Kesip Pişirdi!Teröristlerin Kafasını Kesip Pişirdi!Vahide Muhammed el-Cumali adlı 39 yaşındaki kadın, Amerikan yayın kuruluşu CNN'e verdiği röportajda, düşmanlarının kafalarını kestiğini ve pişirdiğini, bedenlerini ateşe verdiğini söyledi.
 • 29 Eylül 2016 16:54Tika Başkanı Serdar Çam: Tika Başkanı Serdar Çam: "17-25 Aralık'tan Sonra Fetö'nün Önünü Kesmeye Başladık"TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, "17-25 Aralık’tan sonra FETÖ’nün önünü kesmeye başladık" dedi.
 • 29 Eylül 2016 09:57Obama: Doğrudan Tehdit Altında Olmadıkça Suriye'ye Asker GöndermeyizObama, CNN kanalında ABD ordusundan temsilcilerin de katıldığı programda, ABD dış politikası ve güvenlik öncelikleriyle ilgili soruları yanıtladı.
 • 29 Eylül 2016 08:59Aktay: "Ana Muhalefet Partisi Lideri Darbelere Karşı Mı, Darbelerin Yanında Mı"AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adil Öksüz hakkındaki ‘MİT Ajanı’ iddiasına, “MİT sözünün bu esnada üretilmiş olması büyük bir talihsizlik, büyük bir gaf ve telafisi olmayan büyük bir şey. Ana muhalefet partisi lideri darbelere karşı mı, darbelerin yanında mı? Şu anda böyle bir sözü sadece bir FETÖ’cü söyleyebilir” dedi.
 • 29 Eylül 2016 07:28Obama: 11 Eylül Yasasının Geçmesi Bir HataObama: 11 Eylül Yasasının Geçmesi Bir HataABD Başkanı Obama, veto edip geri yolladığı '11 Eylül' tasarısını yasalaştırmasını 'bir hata' olarak değerlendirdi. Suriye'ye asker gönderilmesiyle ilgili de "Önceliğimiz değil" dedi.
 • 28 Eylül 2016 12:07Ucm'nin Dünya Mirasına Zararla İlgili KararıUcm'nin Dünya Mirasına Zararla İlgili KararıMali'de görev yapan Birleşmiş Milletler İstikrar Misyonu (MINUSMA), Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin (UCM), Timbuktu'daki kültürel mirasın tahrip edilmesiyle ilgili davada verdiği hükmün isabetli olduğunu bildirdi.
 • 28 Eylül 2016 04:42Kültürel Vandallığa İlk MahkumiyetKültürel Vandallığa İlk MahkumiyetUluslararası Ceza Mahkemesi Afrika ülkesi Mali'de 2012 yılında yaşanan iç karışıklık sırasında kültürel eserlere zarar vermekten suçlu bulunan Ensar El Din örgütü üyesi Ahmad el Mahdi'yi 9 yıl hapse mahkum etti.
 • 27 Eylül 2016 21:00Ucm'den Kültürel Vandallığa Verilen İlk MahkumiyetUluslararası Ceza Mahkemesi Afrika ülkesi Mali'de 2012 yılında yaşanan iç karışıklık sırasında kültürel eserlere zarar vermekten suçlu bulunan Ensar El Din örgütü üyesi Ahmad el Mahdi'yi 9 yıl hapse mahkum etti.
 • 27 Eylül 2016 17:27Alman Basında Şok İddia: Abd, El Nusra'ya Füze VerdiSöz konusu iddianın sahibi, El Kaide'den ayrılarak adını 'Fetih el Şam Cephesi' olarak değiştiren El Nusra'nın üst düzey bir komutanı.Ebu el Ez adlı komutanın Alman muhabir Jürgen Todenhöfer'e Halep'te yaptığı açıklamalar, Köln merkezli Kölner Stadt-Anzeiger gazetesinde yayımlandı.
 • 27 Eylül 2016 16:00Ucm'nin Dünya Mirasına Zararla İlgili KararıPARİS (AA) – Birleşmiş Milletler Bilim, Eğitim ve Kültür Kuruluşu (UNESCO), Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin (UCM) Mali Timbuktu'daki kültürel mirasın tahrip edilmesiyle ilgili Ahmet el Faqi el Mehdi hakkında verdiği hükmün, yüzyıllardır toplumlar tarafından korunan insanlık mirasının öneminin tanınması açısından tarihi dönüm noktası niteliği taşıdığını ve bunun Mali'de barış ve uzlaşı için de çok önemli bir adım olduğunu bildirdi.
 • 27 Eylül 2016 12:36Yemen'deki OlaylarYemen'de silahlı bir grubun Sana'nın işgali nedeniyle geçici başkent konumunda olan Aden'deki El-Mansura Hapishanesine düzenlediği baskın girişiminde 1 polisin öldüğü, birçok saldırganın yaralandığı bildirildi.
 • 26 Eylül 2016 19:44Suriye ve Irak'da 200'den Fazla Fransız Vatandaşı Terörist ÖldürüldüSuriye ve Irak'da 200'den Fazla Fransız Vatandaşı Terörist ÖldürüldüSuriye ve Irak'da 200'den fazla Fransız vatandaşı teröristin öldürüldüğü bildirildi.
 • 26 Eylül 2016 12:19Çavuşoğlu'ndan Miami Herald İçin MakaleÇavuşoğlu'ndan Miami Herald İçin MakaleDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin ABD'den, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşının geçici olarak tutuklanması ve iade edilmesi talebine ilişkin, "Müttefikimiz ABD'den beklentimiz, bu talebimize süratli ve tatmin edici bir cevap almak.
 • 24 Eylül 2016 14:12Obama'dan Suudi Arabistan'ı Kızdıran Yasa Tasarısına VetoObama'dan Suudi Arabistan'ı Kızdıran Yasa Tasarısına VetoABD Başkanı Barack Obama, 11 Eylül saldırılarından Suudi Arabistan'ın sorumlu tutulmasının önünü açacak yasa tasarısını veto etti.