SON DAKİKA EL KAİDE HABERLERİ

Son Dakika El Kaide Haberleri

 • 03:03 Arap Birliği Konseyi Dışişleri Bakanları Toplantısı Arap Birliği Konseyi Dışişleri Bakanları toplantısında, Filistin meselesiyle ilgili olarak, İsrail işgalinin sona ermesi için adil ve kapsamlı barış seçeneği üzerinde durulduğu bildirildi.
 • 13:56 ABD Ordusundan Askerlerine ABD Ordusundan Askerlerine "PYD Armalarını Çıkartın" Emri ABD ordusu, Suriye'de IŞİD'in merkezi konumundaki Rakka kentine yönelik operasyonda PYD armalı kamuflajlar askerlerine "o armaları çıkarın" emri verdi.
 • 11:35 Abd: Ypg ile Çalışmaya Devam Edeceğiz ABD, Türkiye'nin tepkilerine rağmen Suriye'de PYD ile çalışmaya devam edeceği mesajını verdi.
 • 08:04 Kriz Çıkaran Armanın Anlamı: Obama Rakka'yı PYD'ye Verecek Kriz Çıkaran Armanın Anlamı: Obama Rakka'yı PYD'ye Verecek Uzmanlara göre, ABD'li askerlerin, YPG'yi simgeleyen armayı koluna takması Rakka'nın PYD'ye teslim edileceği anlamına geliyor. ABD'den ise yine PYD'ye destek açıklaması geldi.
 • 01:55 Abd: Abd: "Ypg'ye Destek Vermeyi Sürdüreceğiz" Abd Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Mark Toner, PKK'yı terör örgütü olarak gördüklerini, YPG'nin terör örgütü olmadığını ve kendileriyle birlikte çalışmayı sürdüreceklerini söyledi.
 • 01:53 Abd: Abd: "Ypg'ye Destek Vermeyi Sürdüreceğiz" ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Mark Toner, PKK'yı terör örgütü olarak gördüklerini, YPG'nin terör örgütü olmadığını ve kendileriyle birlikte çalışmayı sürdüreceklerini söyledi.
 • 22:14 ABD: YPG, PKK'dan Farklı Bir Oluşum ABD: YPG, PKK'dan Farklı Bir Oluşum ABD Sözcüsü Toner, PYD'nin silahlı kanadı YPG ile PKK'nın farklı bir oluşum olduğunu, YPG ile çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
 • 22:00 65. Hükümet Programı Görüşülüyor Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "IŞİD ile mücadelenin teolojisi, panzehiri bu topraklardır.
 • 21:53 ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner Açıklaması ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, terör örgütü PKK ve YPG'ye ilişkin "Bazı bağların olduğunu göz ardı edemeyiz, kategorik olarak hiçbir bağ yok diyemeyiz fakat YPG, PKK'dan farklı bir oluşumdur" dedi.
 • 14:54 Antalya Çavuşoğlu'dan, ABD'ye Tepki O Zaman Işid Arması da Taksınlar Antalya Çavuşoğlu'dan, ABD'ye Tepki O Zaman Işid Arması da Taksınlar Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun verdiği karar doğrultusunda En Az Gelişmiş Ülkeler (EAGÜ) İstanbul Eylem Planı Yarı Dönem Değerlendirme Toplantısı'nın açılış oturumu sonrasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, uluslararası basın mensuplarının da katıldığı basın toplantısı düzenledi.
 • 14:50 Fildişi Sahili'ndeki Tatil Köyü Saldırısı Fildişi Sahili'nde bir şüphelinin, Grand Bassam tatil köyüne düzenlenen saldırıda eylemcilere destek verdiği gerekçesiyle tutuklandığı bildirildi.
 • 14:48 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan ABD'ye, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan ABD'ye, "Ypg" Eleştirisi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun açıklaması BM En Az Gelişmiş Ülkeler Toplantısı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "Terörle mücadelede çok iddialı olan bir ülkenin, bizim müttefikimizin, ABD'nin askerlerinin bir terör örgütünün armasını kullanması kabul edilemez" "(ABD'ye) Onlara tavsiyemiz Suriye'nin diğer bölgelerine gittikleri zaman DAEŞ'in, El-Nusra'nın, El-Kaide'nin armasını taksınlar, Afrika'ya gittikleri zaman da Boko Haram'ın armasını taksınlar" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD askerlerini terör örgütü YPG simgeli üniformayla gösteren fotoğraflara ilişkin, "Terörle mücadelede çok iddialı olan bir ülkenin, bizim müttefikimizin, ABD'nin askerlerinin bir terör örgütünün armasını kullanması kabul edilemez." dedi.
 • 13:59 Çavuşoğlu'dan ABD Askerinin Omuzundaki Ypg Armasına Sert Tepki Çavuşoğlu'dan ABD Askerinin Omuzundaki Ypg Armasına Sert Tepki Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD askerinin omuzundaki YPG armasını Obama ve Keryy üzerinden sert sözlerle eleştirerek “Telefonda Obama ve Kery bize, YPG ve PYD’nin güvenilir olmadığını söyleyecekler, terörle mücadelede Türkiye’nin yanında olduklarını söyleyecekler ama Ankara’daki son iki saldırıyı yapan terör örgütünün armasını takacaklar.
 • 13:29 Antalya Çavuşoğlu'ndan 'Ypg Arması' Açıklaması; Müttefikimizin Terör Örgütünün Armasını Kullanması... Antalya Çavuşoğlu'ndan 'Ypg Arması' Açıklaması; Müttefikimizin Terör Örgütünün Armasını Kullanması... Çavuşoğlu'ndan 'YPG arması' açıklaması Müttefikimizin terör örgütünün armasını kullanması kabul edilemez (1)DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye Demokratik Güçleri (SDF) tarafından IŞİD'e karşı başlatılan Rakka operasyonunda ABD Özel Kuvvetleri askerlerinin üniformalarında görülen 'YPG arması' hakkında Terörle mücadelede çok iddialı olan bir ülkenin, bizim müttefikimizin Amerika'nın askerlerinin YPG armasını, bir terör örgütünün armasını kullanması kabul edilemez. 'Eğer biz bu terör örgütleriyle YPG'yi aynı görmüyoruz' diyorlarsa bu çifte standarttır ve iyi yüzlülüktür dedi.
 • 13:20 Antalya Çavuşoğlu'ndan 'Ypg Arması' Açıklaması; Müttefikimizin Terör Örgütünün Armasını Kullanması... Antalya Çavuşoğlu'ndan 'Ypg Arması' Açıklaması; Müttefikimizin Terör Örgütünün Armasını Kullanması... Çavuşoğlu'ndan 'YPG arması' açıklaması Müttefikimizin terör örgütünün armasını kullanması kabul edilemez (1)DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye Demokratik Güçleri (SDF) tarafından IŞİD'e karşı başlatılan Rakka operasyonunda ABD Özel Kuvvetleri askerlerinin üniformalarında görülen 'YPG arması' hakkında Terörle mücadelede çok iddialı olan bir ülkenin, bizim müttefikimizin Amerika'nın askerlerinin YPG armasını, bir terör örgütünün armasını kullanması kabul edilemez. 'Eğer biz bu terör örgütleriyle YPG'yi aynı görmüyoruz' diyorlarsa bu çifte standarttır ve iyi yüzlülüktür dedi.
 • 13:10 BM En Az Gelişmiş Ülkeler Toplantısı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD askerlerini terör örgütü YPG simgeli üniformayla gösteren fotoğraflara ilişkin, "Terörle mücadelede çok iddialı olan bir ülkenin, bizim müttefikimizin, ABD'nin askerlerinin bir terör örgütünün armasını kullanması kabul edilemez." dedi.
 • 13:08 Antalya Çavuşoğlu'ndan 'Ypg Arması' Açıklaması Müttefikimizin Terör Örgütünün Armasını Kullanması... Antalya Çavuşoğlu'ndan 'Ypg Arması' Açıklaması Müttefikimizin Terör Örgütünün Armasını Kullanması... Çavuşoğlu'ndan 'YPG arması' açıklaması Müttefikimizin terör örgütünün armasını kullanması kabul edilemez (1)DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye Demokratik Güçleri (SDF) tarafından IŞİD'e karşı başlatılan Rakka operasyonunda ABD Özel Kuvvetleri askerlerinin üniformalarında görülen 'YPG arması' hakkında Terörle mücadelede çok iddialı olan bir ülkenin, bizim müttefikimizin Amerika'nın askerlerinin YPG armasını, bir terör örgütünün armasını kullanması kabul edilemez. 'Eğer biz bu terör örgütleriyle YPG'yi aynı görmüyoruz' diyorlarsa bu çifte standarttır ve iyi yüzlülüktür dedi.
 • 12:28 Çavuşoğlu: YPG Armalı Üniforma Kabul Edilemez Çavuşoğlu: YPG Armalı Üniforma Kabul Edilemez Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD askerlerinin Rakka operasyonunda YPG armalı üniforma giymesine tepki gösterdi.
 • 07:59 G7 Zirvesi Sona Erdi Japonya'da yapılan G7 Zirvesi'nin sonuç bildirisinde, mülteciler ve yerlerinden edilmiş insanlar ile onları misafir eden ülkelerin ihtiyaçlarının karşılanması için küresel yardımların artırılacağı taahhüt edildi.
 • 23:22 Abd, Pakistan'daki İki Grubu Küresel Terör Listesine Aldı WASHINGTON (AA) – ABD Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'da bulunan gruplar Gidar ile Cemaat üd-Dava'nın "Özellikle Seçilmiş Küresel Teröristler" listesine alındığını bildirdi.
 • 18:44 Erzurum'daki "Daeş, El Kaide, El Nusra" Davası Erzurum'da, terör örgütleri DAEŞ, El Kaide ve El Nusra'ya üye oldukları iddiasıyla haklarında 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istemiyle dava açılan 10'u tutuklu 19 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 17:04 Suriye'de Muhalif İki Grup Ateşkes Konusunda Anlaştı Suriye'de kendi aralarında çatışan Ceyşül İslam ve Feylak el Rahman isimli silahlı iki muhalif grup, aralarındaki çatışmaları durdurma konusunda anlaştı.
 • 10:44 Analiz - Türkiye'nin Daeş ile Çok Boyutlu Mücadelesi Türkiye yaklaşık iki yıldan bu yana DAEŞ ile mücadelede çok-boyutlu bir politika izliyor.
 • 01:40 IŞİD, Suriye'yi Kana Buladı: En Az 120 Kişi Öldü IŞİD, Suriye'yi Kana Buladı: En Az 120 Kişi Öldü Suriye'de üst üste aldığı yenilgiler sonrası köşeye sıkışan IŞİD, Lazkiye'ye bağlı Ceble kentinde 4, Tartus'ta ise 3 intihar saldırısı düzenleyerek en az 120 kişiyi öldürdü.
 • 11:17 Obama: Taliban Liderinin Öldürülmesi Barış Yolunda Önemli Dönüm Noktası Obama: Taliban Liderinin Öldürülmesi Barış Yolunda Önemli Dönüm Noktası ABD Başkanı Obama, Taliban lideri Molla Ahtar Muhammed Mansur'un ölümünün Afganistan'a barış getirme çabalarında önemli dönüm noktası olduğunu kaydetti.
 • 11:58 Yemen'deki Olaylar Yemen'in çeşitli bölgelerinde Husiler ile meşru yönetim yanlısı Halk Direnişi Güçleri (HDG) arasında yaşanan çatışmalarda 14 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.
 • 20:01 ABD'den Terör Örgütü Destekçilerine Yaptırım ABD Hazine Bakanlığı, terör örgütleri DAEŞ, El-Kaide ve El Nusra'ya destek sağladıkları gerekçesiyle 6 kişi hakkında yaptırım kararı aldı.
 • 15:35 Terör Örgütü IŞİD, Türkiye Sınırında 5 Köyü Ele Geçirdi Terör Örgütü IŞİD, Türkiye Sınırında 5 Köyü Ele Geçirdi Terör örgütü IŞİD Halep'in Azez ilçesine bağlı 5 köyün kontrolünü eline geçirdi. Esad rejimi de Şam yakınlarında stratejik kasabayı aldı.
 • 14:00 Fransa'da Terör Uyarısı Fransa'da Terör Uyarısı Calvar, Ulusal Meclisi'nin Ulusal Güvenlik Komisyonu'nda iç güvenlik konusundaki bir toplantıda konuştu.
 • 12:23 Fransa'da Terör Uyarısı Fransa İç Güvenlik Genel Müdürü Patrick Calvar, Fransa'da olası bir terör saldırısına karşı uyardı.
 • 23:27 Antalya'da Terör Örgütü Daeş Davası Antalya'da terör örgütü DAEŞ üyesi oldukları ve ABD'nin Adana Başkonsolosluğuna silahlı ve bombalı eylem düzenleyecekleri iddia edilen 9'u tutuklu 10 sanığın yargılanmasına başlandı.
 • 22:37 Lübnan'da 106 Kişi Hakkında İdam Talebi Lübnan'da, 2014 yılında Suriye sınırındaki Arsal bölgesinde Lübnan ordusunun silahlı gruplarla girdiği çatışmalarla ilişkili askeri mahkemede terör suçlamasıyla yargılanacak 106 kişi hakkında idam talep edildi.
 • 17:23 ABD Senatosu, Suudi Arabistan'ın Yargılanmasını Sağlayacak Tasarıyı Kabul Etti ABD Senatosu'nun, 11 Eylül saldırılarında hayatını kaybedenlerin yakınlarının Suudi Arabistan'a dava açabilmesine olanak veren yasa tasarısını kabul ettiği belirtildi.
 • 10:35 11 Eylül Mağdurlarından Suudi Arabistan'a Dava 11 Eylül Mağdurlarından Suudi Arabistan'a Dava Amerikan Senatosu 11 Eylül saldırılarının mağdur yakınlarının Suudi Arabistan'a dava açabilmesi için yasa tasarısı hazırladı.
 • 08:37 Suriye Müzakereleri Esad'ın Gidişine Bağlı Suriye Müzakereleri Esad'ın Gidişine Bağlı" Viyana'da yeniden Suriye barışı görüşüldü.
 • 01:56 Suudi Suudi "Bin Ladin" Şirketi 69 Bin Çalışanını İşten Çıkardı Suudi Arabistan'ın en büyük inşaat firması Bin Ladin, 69 bin çalışanını işten çıkardığını açıkladı.
 • 19:27 Viyana'daki "Uluslararası Suriye Destek Grubu" Toplantısı ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Uluslararası Suriye Destek Grubu'nun rejimin ablukası altındaki bölgelere insani yardımı tekrar başlatma tarihi olarak, 1 Haziran'ı belirlediğini açıkladı.
 • 15:28 El Nusra Militanı Samsun'da Yakalandı (2) El-nusra MİLİTANI TUTUKLANDISamsun'da gözaltına alınan El-Kaide'ye bağlı El-Nusra terör örgütü militanı olduğu iddia edilen Lokman Ö. emniyetteki işlemlerinin ardında bugün adliyeye sevk edildi.
 • 15:10 El-nusra Operasyonu Zanlısı Tutuklandı El-nusra Operasyonu Zanlısı Tutuklandı Samsun’da El Kaide’ye bağlı El-Nusra terör örgütü ile ilgili düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 1 kişi çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.
 • 12:33 El Nusra Militanı Samsun'da Yakalandı El Nusra Militanı Samsun'da Yakalandı Samsun'da El-Kaide'ye bağlı El-Nusra terör örgütü militanı olduğu iddia edilen 24 yaşındaki Lokman Ö., Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve jandarmanın ortak çalışması sonucu yakalandı.
 • 11:40 El Nusra Militanı Samsun'da Yakalandı El Nusra Militanı Samsun'da Yakalandı Samsun'da El-Kaide'ye bağlı El-Nusra terör örgütü militanı Lokman Ö., Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve jandarmanın ortak çalışması sonucu yakalandı.
 • 10:53 Samsun'da El-nusra Operasyonu: 1 Gözaltı Samsun'da El-nusra Operasyonu: 1 Gözaltı Samsun’da El Kaide’ye bağlı El-Nusra terör örgütü ile ilgili düzenlenen operasyonda 1 kişi gözaltına alındı.
 • 18:45 MİT Tırlarının Durdurulmasına İlişkin Soruşturma Adana ve Hatay'da MİT tırlarının yasa dışı yollarla durdurulmasına ilişkin tamamlanan soruşturmada, tutuklu Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu'nun, "darbeye teşebbüs etmek" suçundan agˆırlas¸tırılmıs¸ müebbet, "devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk maksadıyla ac¸ıklamak" suçundan müebbet, diğer suçlardan ise 30 yıldan 42 yıl 6'şar aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.
 • 01:04 Yemen'deki İntihar Saldırı Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi, terör olaylarının hükümeti, orduyu ve Halk Direniş Güçlerini (HDG) terörle mücadeleden alıkoymayacağını bildirdi.
 • 17:16 Yemen'de İntihar Saldırısı Yemen'de İntihar Saldırısı Yemen güvenlik yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre saldırı liman kenti Mukalla'daki bir polis eğitim merkezi önünde meydana geldi.
 • 15:48 Yemen'deki İntihar Saldırı Yemen'in Hadramevt iline bağlı Mukella kentinde bir askeri karargahı hedef alan, 25 kişinin ölümüne 60 kişinin yaralanmasına neden olan intihar saldırısın sorumluluğunu terör örgütü DAEŞ üstlendi.
 • 14:03 Yemen'de Polislere Yönelik İntihar Saldırısı: 25 Ölü Yemen’in güneyindeki Mukalla kentinde, polis merkezinde düzenlenen intihar saldırısında en az 25 polis hayatını kaybederken 25 kişi de yaralandı.
 • 12:56 Yemen'de İntihar Saldırısı Yemen'de İntihar Saldırısı Yemen'de bir polis eğitim merkezi önünde bekleyenleri hedef alan intihar saldırısında en az 25 kişi hayatını kaybetti.
 • 23:46 Hidayet Karaca ve Polislerin Tahliye Talebi Reddedildi Taşhiyeciler grubuna kumpas kurulduğu iddiasıyla Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve emniyet mensuplarının yargılandığı dava, 30 Mayıs'a ertelendi.
 • 22:48 Tahşiyecilere Kumpas Davası'nda Tahliye Taleplerine Ret... 'tahşiyecilere kumpas' kurulduğu iddiasıyla, aralarında Fethullah Gülen, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Yurt Atayün'ün de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davanın 15. duruşması yapıldı.