SON DAKİKA EL KAİDE HABERLERİ

Son Dakika El Kaide Haberleri

08:54
IŞİD, Afganistan ve Pakistan'da Teşkilat Kuruyor IŞİD, Taliban'dan ayrılan bir grupla Pakistan ve Afganistan'da teşkilatlanmaya başladığını duyururken, başlarına atadığı emiri de ilan etti.
IŞİD, Afganistan ve Pakistan'da Teşkilat Kuruyor
00:20
Rusya'daki "Suriye Toplantısı" Suriyeli muhalifler, rejimi temsil eden heyetin oturumlara katılımında sunulması planlanan uzlaşı belgesinde yer alacak hususlar üzerinde anlaştı.
Rusya'daki 'Suriye Toplantısı'
22:48
Yemen'deki Olaylar Beyda vilayetinde düzenlenen havan topu saldırısında 7 Husi militanı hayatını kaybetti Hudeyde kentinde yüzlerce kişi, "Husi ilerleyişini" protesto etti.
Yemen'deki Olaylar
17:47
Ürdün Işid ile Takası Kabul Etti Ürdün hükümeti, ABD'nin öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait bir Ürdün uçağının düşürülmesi sonucu IŞİD'in eline geçen pilotun kurtarılması için takasa hazır olduklarını duyurdu.
13:55
Radikalizmle Mücadeleye 61 Milyon Kron Danimarka Parlamentosu'ndaki siyasi partiler radikalizmle mücadele planı üzerinde anlaşmaya vardı.
15:28
İzmir Sırtında Türk Bayrağıyla Teslim Olmaya Geldi İzmir merkezli 13 ilde yasa dışı dinleme iddialarıyla ilgili düzenlenen operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkartıldığı belirtilen Komiser Ramazan Mert, teslim olmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne geldi.
İzmir Sırtında Türk Bayrağıyla Teslim Olmaya Geldi
15:03
İzmir'deki Yasa Dışı Dinleme Operasyonunda İkinci Dalga: 13 İlde 26 Gözaltı Kararı (6) Sırtında TÜRK BAYRAĞIYLA TESLİM OLMAYA GELDİ İzmir merkezli 13 ilde yasa dışı dinleme iddialarıyla ilgili düzenlenen operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkartıldığı belirtilen Komiser Ramazan Mert, teslim olmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne geldi.
İzmir'deki Yasa Dışı Dinleme Operasyonunda İkinci Dalga: 13 İlde 26 Gözaltı Kararı (6)
12:21
Av. Aksoy: Çalacak Bir Şey Bulamayanlar Şimdi Hukuku Çalmaya Başladı İzmir’de bu sabah saatlerinde polise yönelik düzenlenen operasyonda, 26 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.
12:12
Selam Tevhid Şüphelisinin Ajandasında Özbek Hoca'nın Adı Yazıyordu' Sahur operasyonu kapsamında Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski terörle mücadele polisleri, Sultanahmet saldırısı ve Özbek Hoca cinayeti hakkında çarpıcı mesajlar verdi.
10:02
Erzurum Milletvekili Dr.cengiz Yavilioğlu Açıklaması Erzurum ve ilçelerinde gezi ve incelemelerde bulunan AK Parti Erzurum Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu, İHA Erzurum Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.
Erzurum Milletvekili Dr.cengiz Yavilioğlu Açıklaması
23:56
Yemen'deki Olaylar ABD Dışişleri Bakanlığı, Sana'daki ABD Büyükelçiliğinin açık kalmaya devam ettiğini, halka yönelik rutin konsolosluk hizmetlerinin durdurulduğunu bildirdi.
Yemen'deki Olaylar
23:09
Parti Liderinden Şok Açıklama: Işid'e Katılmak Suç Olmamalı İngiltere'deki Yeşiller Partisi Genel Başkanı Natalie Bennett'in insanların IŞİD ve El Kaide gibi örgütlere katılmalarından dolayı cezalandırılmaması gerektiğini açıklaması ülkede büyük tepki çekti.
Parti Liderinden Şok Açıklama: Işid'e Katılmak Suç Olmamalı
20:01
Kenya'da Öğretmenler Greve Devam Ediyor Kenya'nın kuzeydoğusundaki Mandera şehrinde çalışan öğretmenlerin, El Kaide bağlantılı El-Şebab terör örgütünün düzenlediği saldırılara karşı başlattığı grev devam ediyor.
16:40
Tanrıkulu: Yandaş Medya Gazete Kadıköy Üzerinden Kadıköy Belediyesi'ni Teröre Hedef Göstermektedir Chp Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Kadıköy Belediyesi'ni hedef haline getirmeye çalışan AKP'lileri ve yandaş kalemleri uyarıyoruz.
16:26
Beşar Esad'tan Ağır Suçlamalar: "Suriye'de Olanlardan Bizzat Erdoğan Sorumlu" Dha DIŞ HABER- Beşar Esad'tan ağır suçlamalar: "Suriye'de olanlardan bizzat Erdoğan sorumlu" Suriye lideri Beşar Esad, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı El Kaide'nin temeli olan Müslüman Kardeşler ideolojisini desteklemekle suçladı.
Beşar Esad'tan Ağır Suçlamalar: 'Suriye'de Olanlardan Bizzat Erdoğan Sorumlu'
15:40
İngiltere Yeşil Parti Liderinden Terör Örgütleri Açıklaması Yeşil Parti Genel Başkanı Bennett: "Kişiler düşüncelerinden ya da inandıklarından değil, yaptıkları eylemlerden cezalandırılmalıdır"
13:38
Esad'dan Türkiye ve Erdoğan Hakkında Ağır Sözler ABD'de yayımlanan Foreign Affairs dergisine röportaj veren Suriye Devlet Başkanı Esad "Erdoğan, El Kaide'nin temeli olan Müslüman Kardeşler ideolojisine bağlı" dedi.
Esad'dan Türkiye ve Erdoğan Hakkında Ağır Sözler
10:18
Yemen'deki Olaylar ABD Başkanı Obama, Yemen'deki terörle mücadele stratejisini savundu.
Yemen'deki Olaylar
07:32
3 PKK Sempatizanından Ressam Polise Övgü Terör Daire Başkan Yardımcısı Ahmet Sula, bir yandan PKK-PYD, IŞİD, El Kaide ve DHKP-C ile mücadele ederken, tablolarıyla da barışa hizmet ediyor.
3 PKK Sempatizanından Ressam Polise Övgü
19:13
Yeni Türkiye Buluşmaları Paneli" Bilkent Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kireçci: "İslamofobi'nin temeli politiktir.
18:58
Yemen'de Sular Durulmuyor Yemen'de siyasi kriz giderek derinleşirken sokaklarda da sular durulmuyor.
Yemen'de Sular Durulmuyor
18:21
İzmir Feyzioğlu, "Kraldan Çok Kralcılar Var" Feyzioğlu, "Kraldan çok kralcılar var" TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, İzmir Küçük Kulüp Derneği'nin düzenlediği toplantıya katılıp, 'Çıkış Yolu' adlı kitabını anlattı, 'Türkiye de kraldan çok kralcılar var" dedi.
İzmir Feyzioğlu, 'Kraldan Çok Kralcılar Var'
18:01
Feyzioğlu: Kraldan Çok Kralcılar Var Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, İzmir Küçük Kulüp Derneği'nin düzenlediği toplantıya katılıp, 'Çıkış Yolu' adlı kitabını anlattı, "Türkiye de kraldan çok kralcılar var" dedi.
Feyzioğlu: Kraldan Çok Kralcılar Var
17:09
Eski KGB Ajanının Ölmeden Önceki Ses Kaydı Putin'i Zora Sokacak Londra'da 2006 yılında zehirlenerek öldürülen KGB eski ajanı Litvinenko'nun ölümünden bir yıl önce kaydettiği ve Rusya lideri Putin ile uluslararası bazı suçlular arasındaki yakın ilişkileri anlattığı bir ses kaydı ortaya çıktı.
Eski KGB Ajanının Ölmeden Önceki Ses Kaydı Putin'i Zora Sokacak
14:32
ABD'nin "Yemen El-Kaidesi" ile Mücadelede Yeni Umudu: "Husiler" Yemen'de 4 ay içinde meydana gelen ''Husi Darbesi'', 2012'den beri sürdürülmeye çalışılan geçiş sürecini sona erdirmesinin yanı sıra ülkede bir anda otorite ve ''devlet' boşluğu" oluşmasını da beraberinde getirdi.
13:39
Yemen'deki Şiddet Olayları Rada kentinde çok sayıda Husi'nin öldürüldüğü belirtildi.
13:18
Hükümetsiz Kalan Yemen'de Sokaklar Sesini Yükseltiyor Yemen'de siyasi ve sosyal gerilim artıyor.
Hükümetsiz Kalan Yemen'de Sokaklar Sesini Yükseltiyor
01:03
Irak Topraklarının 55 Bin Kilometresi IŞİD'in Elinde IŞİD'e karşı verilen mücadelede hakkında bilgi veren ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü John Kirby, örgütün Irak'ta 55 bin kilometreyi kontrol ettiğini belirtti.
Irak Topraklarının 55 Bin Kilometresi IŞİD'in Elinde
00:28
Beyaz Saray: Yemen ile Ortak Yönümüz Var Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, "Şu anda İran'ın Yemen'de Husi savaşçılar üzerinde bir tür komuta kontrol etkisinin olup olmadığı net değil." dedi.
00:17
Yemen'deki Olaylar ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Psaki: "Husiler Yemen'de meşru seçmen ve devlet işlerine katılma hakları var. Onları, barışçıl geçiş sürecinin parçası olmaya çağırıyoruz.
18:54
Paris Saldırganı Alman Malı Giyiyordu' Paris saldırganlarının, Almanya ile bağlantısı olduğuna dair bir iz daha ortaya çıkarıldığı bildiriliyor.
Paris Saldırganı Alman Malı Giyiyordu'
15:48
Yemen'deki Olaylar Husilerin Darbesinin ardından Yemen'de ayrılık rüzgarları esiyor BM ve KİK önderliğindeki geçiş süreci resmen sona erdi Husiler yeni devlet yapısını nasıl kuracak.
22:39
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması "Sayın Cumhurbaşkanımızın terörün dini, rengi olmaz demesi, terör nereden ve hangi gerekçeyle gelirse gelsin makul olamaz, olmaz demesi kendileri (Somali'de bombalı saldırıyı gerçekleştirenler) için bir dönüm noktası oluşturmuş olabilir" Türkiye tavrını koydu, yıllardır bunun acısını çekti, özellikle son zamanlardaki gelişmelerle teröre karşı olaylarda ortak paydada bir tavır alınmadığı takdirde her ülkenin başına bu tarz hareketlerin gelebileceği çok açıkça görüldü.
22:21
Yemen'deki Olaylar ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Psaki: "Barışçıl bir geçişi desteklemeye devam ediyoruz" "Yemen’de birinci önceliğimiz El Kaide’ye yönelik terörle mücadele çabaları. Husiler de El Kaide’nin Yemen’de güçlenmesini veya başarıya ulaşmasını istemiyor.
18:24
Cihatçılık İdeolojisi Sınır Tanımıyor Almanya'da 27 yaşındaki bir gencin IŞİD üyeliği nedeniyle yargılanmasına başlandı.
Cihatçılık İdeolojisi Sınır Tanımıyor
15:31
El Şebab Örgütü Kimlerden Oluşur ? El Şebab Kime Hizmet Ediyor ? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Somali ziyareti öncesi, Mogadişu'da Türk heyetinin kaldığı oteli hedef alan bombalı saldırıyı El Kaide bağlantılı El Şebab örgütü üstlendi.
El Şebab Örgütü Kimlerden Oluşur ? El Şebab Kime Hizmet Ediyor ?
15:06
Somali'deki Saldırıyı El Şebab Örgütü Üstlendi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Somali ziyareti öncesi, Mogadişu'da Türk heyetinin kaldığı oteli hedef alan bombalı saldırıyı El Kaide bağlantılı El Şebab örgütü üstlendi.
Somali'deki Saldırıyı El Şebab Örgütü Üstlendi
15:05
Somali'deki Saldırı Sonrası Olay Yerinden İlk Görüntüler Somali'nin başkenti Mogadişu'da, bomba yüklü araçla Türk heyetinin kaldığı oteli hedef alan saldırıdan ilk görüntüler geldi.
Somali'deki Saldırı Sonrası Olay Yerinden İlk Görüntüler
14:42
Erdoğan, Somali'deki Saldırı Sonrası Ziyaretini İptal Etmedi Cumhurbaşkanı Erdoğan, bombalı saldırıyla Türk heyetinin kaldığı otelin hedef alındığı Somali'ye gerçekleştireceği ziyareti iptal etmedi.
Erdoğan, Somali'deki Saldırı Sonrası Ziyaretini İptal Etmedi
14:06
Erdoğan'ın Ziyareti Öncesi Somali'de Türk Heyetinin Bulunduğu Otele Bombalı Saldırı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Somali ziyareti öncesi başkent Mogadişu'da Türk heyetinin bulunduğu otele bombalı saldırı düzenlendi.
Erdoğan'ın Ziyareti Öncesi Somali'de Türk Heyetinin Bulunduğu Otele Bombalı Saldırı
11:51
Desam, Terör Okuryazarlığı Çalıştayı Raporu! Türkiye’nin Paris’teki Charlie Hebdo saldırılarını yenidünyanın ve yeni tehlikelerin başlangıç miladı sayması gerektiğini söyleyen DESAM Başkanı Gürkan Avcı, “Ben ‘Charlie’yim diye Fransa’da, Türkiye’de, ABD’de yürüyenler yahut Kuaşi kardeşler için gıyabi cenaze namazı kılanlar aslında yöntemi kınadılar, yapıyı değil. Ben ‘Charlie’yim diye yürüyenlerin çoğu maalesef İslamı eleştirdiler, Kuaşi sendromunu değil” dedi.
Desam, Terör Okuryazarlığı Çalıştayı Raporu!
09:02
Yemen'de 'İran Darbesi' Yemen'de İran yanlısı Husiler başkent Sana'da kontrolü ele geçirerek Riyad destekli Devlet Başkanı Hadi'yi ev hapsine aldı. Sıradaki hedefleri ise petrol kenti Marib.
Yemen'de 'İran Darbesi'
17:18
Paris'teki Terör Saldırıları SAÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Biçer: "Bir ibadet olan kurbanı keserken bile hayvana eziyeti men eden İslamiyet, insana şiddeti yasaklar.
16:02
Somali'de Şiddet Olayları Ülkenin batısındaki Bakul eyaletinde, askerler ile Eş Şebab örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada 5 militan ile 2 asker yaşamını yitirdi.
Somali'de Şiddet Olayları
15:50
İsipab 10. Konferansı TBMM Başkanı Çiçek: (2) "Dünyanın hiçbir yerinde özgürlükler kişisel haklara, insan onuruna, insanların ve toplumların kutsal saydığı değerlere hakaret etme fırsatını vermez. Eğer özgürlükler böyle anlaşılırsa bu ilkelliktir, bayağılıktır'' ''O nedenle hiç kimse en başta Sevgili Peygamberimiz olmak üzere başka bir din mensupları için de olsa onların kutsal saydığı değerlere hakaret etmeyi, aşağılamayı, bir özgürlük kullanımı olarak değerlendirmek yeni sorunlara kapı aralar, bundan herkesin
14:47
Prof. Dr Biçer: "Terörden En Çok Müslümanlar Zarar Görüyor" Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Biçer, İslam dininin hiçbir şekilde teröre izin vermediğini belirterek terörün dini istismar ettiğini ve bundan en çok Müslümanların zarar gördüğünü söyledi.
Prof. Dr Biçer: 'Terörden En Çok Müslümanlar Zarar Görüyor'
13:05
Yemen'de Husi İlerleyişi Geçen yıl 21 Eylül'den bu yana Husiler hedeflerinde adım adım ilerliyor Ülkede silahlı varlığını iyiden iyiye kabul ettiren Husiler, yönetimi de tamamen ele geçirmek istiyor.
10:39
Işid, Kerkük ve Diyale'de 19 Evi Havaya Uçurdu Işid, bombaladığı evlerin görüntülerini yayınladı.
Işid, Kerkük ve Diyale'de 19 Evi Havaya Uçurdu
10:39
IŞİD, Kerkük ve Diyale'de 19 Evi Havaya Uçurdu IŞİD militanları Kerkük ve Diyale'de 19 evi havaya uçurdu. IŞİD, bombaladığı evlerin görüntülerini yayınladı.
IŞİD, Kerkük ve Diyale'de 19 Evi Havaya Uçurdu
23:16
Yemen'de Husi Lider Al-Houthi: Olayların Sorumlusu Cumhurbaşkanı Hadi'dir Yemen'de Husi hareketine ait al-Masirah kanalından açıklamada bulunan Abdul-Malik al-Houthi, ülkedeki karışıklıkların sorumlusu olarak Cumhurbaşkanı Abd Rabbuh Mansur Hadi’yi gösterdi.
Yemen'de Husi Lider Al-Houthi: Olayların Sorumlusu Cumhurbaşkanı Hadi'dir
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 12:20:41. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA EL KAİDE HABERLERİ
[Hata Bildir]