SON DAKİKA EL KAİDE HABERLERİ

Son Dakika El Kaide Haberleri

 • 16 Ocak 2017 02:01Yemen'deki OlaylarYemen'deki OlaylarYemen'in Ebyen vilayetinde El-Kaide unsurlarının, askeri kontrol noktasını hedef alan saldırısında 4 askerin öldüğü, 2 askerin yaralandığı bildirildi.
 • 14 Ocak 2017 02:00Yemen'de El Kaide Liderlerinden Biri ÖldürüldüYemen'de El Kaide Liderlerinden Biri ÖldürüldüABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Peter Cook, Yemen El Kaidesi liderlerinden Abdülgani El Rasas'ın, 8 Ocak'taki ABD hava saldırısında öldürüldüğünü bildirdi.
 • 12 Ocak 2017 21:03Fetö Çatı DavasıFetö Çatı DavasıFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) çatı davasında "tanık" olarak ifade veren Kemalettin Özdemir, FETÖ ele başı sanık Fetullah Gülen'in 2003'te ABD'den telefonla arayıp, "FBI beni 3 saat tahkikata tabi tuttu, sizi sordu" dediğini aktardı.
 • 12 Ocak 2017 15:44Manisa'da Terör OperasyonuManisa'da Terör OperasyonuManisa'nın Turgutlu ilçesinde DEAŞ ve El-Kaide terör örgütleri ile iltisaklı oldukları gerekçesiyle 2 kişi gözaltına alındı.
 • 11 Ocak 2017 23:42ABD'nin Afganistan Raporu AçıklamasıABD'nin Afganistan Raporu AçıklamasıABD'nin Afganistan Özel Başmüfettişliği, ülkedeki güvenlikle ilgili yayınladığı raporda, Afgan güvenlik güçlerinin ülkenin tamamını koruyacak kapasiteye erişemediğini bildirdi.
 • 11 Ocak 2017 09:37Ünlü BBC Muhabiri Buerk: Kendimi Türkiye'de Daha Güvende HissediyorumÜnlü BBC Muhabiri Buerk: Kendimi Türkiye'de Daha Güvende HissediyorumSon zamanlarda Türkiye aleyhindeki haberleriyle çok tartışılan İngiliz BBC televizyonunun kıdemli muhabiri ve sunucusu Türkiye hakkında sıra dışı açıklamalar yaptı.
 • 11 Ocak 2017 09:28Bbc'nin Ünlü Muhabiri Buerk: 'kendimi Türkiye'de Londra'dan Daha Güvende Hissediyorum?Bbc'nin Ünlü Muhabiri Buerk: 'kendimi Türkiye'de Londra'dan Daha Güvende Hissediyorum?Bbc'nin Ünlü muhabiri Buerk: 'Kendimi Türkiye'de Londra'dan Daha Güvende Hissediyorum'Aynur Tattersall/ Londra, 11 Ocak, (DHA)- Son zamanlarda Türkiye aleyhindeki haberleriyle çok tartışılan İngiliz BBC televizyonunun kıdemli muhabiri ve sunucusu Türkiye hakkında sıradışı açıklamalar yaptı.
 • 11 Ocak 2017 09:23Bbc'nin Ünlü Muhabiri Buerk: Bbc'nin Ünlü Muhabiri Buerk: "Kendimi Türkiye'de Londra'dan Daha Güvende Hissediyorum"Son zamanlarda Türkiye aleyhindeki haberleriyle çok tartışılan İngiliz BBC televizyonunun kıdemli muhabiri ve sunucusu Türkiye hakkında sıradışı açıklamalar yaptı.
 • 10 Ocak 2017 13:34Grafikli- Yemen'deki Son Durum ve Tarafların Nüfuz AlanlarıGrafikli- Yemen'deki Son Durum ve Tarafların Nüfuz AlanlarıKEMALİ - Yemen'de yönetim yanlısı güçler ile Husiler arasında Mart 2015'ten bu yana "ateşkeslere rağmen" çatışmalar devam ederken, köklü değişimlerin yaşandığı 2015 yılına göre 2016 yılında "nitelikli bir ilerleme" sağlayamayan taraflar, kontrol altına aldıkları bölgeleri ise büyük ölçüde koruyor.
 • 09 Ocak 2017 08:39Obama'nın Danışmanı: Türkiye-Rusya İşbirliği DEAŞ'ı Baskı Altına AldıObama'nın Danışmanı: Türkiye-Rusya İşbirliği DEAŞ'ı Baskı Altına AldıABD Başkanı Barack Obama'nın danışmanı Bruce Riedel, Türkiye ve Rusya arasında artan işbirliğinin DEAŞ'ı baskı altına aldığını söyledi.
 • 06 Ocak 2017 00:07Pentagon Sözcüsü Cook AçıklamasıPentagon Sözcüsü Cook AçıklamasıABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) sözcüsü Peter Cook, Irak Başbakanı Haydar el İbadi'nin PKK'ya Sincar bölgesini terk etmesi çağrısını desteklediklerini ve PKK'nın oradaki varlığının kaygı verici olduğunu söyledi.
 • 05 Ocak 2017 20:11Öğretmenin 'Fetö Propagandası'ndan Tutuklanmasına TepkiÖğretmenin 'Fetö Propagandası'ndan Tutuklanmasına TepkiDÜZCE'de, Türk Eğitim-Sen üyesi tarih öğretmeni Abidin Gel'in, sosyal medyada 'Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) propagandası' yaptığı suçlamasıyla tutuklanmasına sendika üyeleri ile MHP'liler basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.
 • 05 Ocak 2017 19:46Öğretmenin 'Fetö Propagandası'ndan Tutuklanmasına TepkiÖğretmenin 'Fetö Propagandası'ndan Tutuklanmasına TepkiDüzce'de, Türk Eğitim-Sen üyesi tarih öğretmeni Abidin Gel'in, sosyal medyada 'Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) propagandası' yaptığı suçlamasıyla tutuklanmasına sendika üyeleri ile MHP'liler basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.
 • 05 Ocak 2017 19:24(Yeniden)dha Yurt Bülteni-14(Yeniden)dha Yurt Bülteni-14İZMİR'DE ADLİYEYE PKK SALDIRISI: 2 ŞEHİT, 2 TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇTİKAHRAMAN POLİS 3 YIL ÖNCE GEÇİRDİĞİ KAZADA ÖLÜMDEN DÖNMÜŞ1 TERÖRİSTİ ÖLDÜRMÜŞ, MERMİSİ BİTENE KADAR ÇATIŞMIŞ BAYRAKLI'daki İzmir Adliyesi'ne bugün mesai çıkışına yakın PKK'lı teröristlerin bomba yüklü araçla saldırısında polis...
 • 05 Ocak 2017 19:16Dha Yurt Bülteni-14Dha Yurt Bülteni-14(YENİDEN)1)İZMİR'DE ADLİYEYE PKK SALDIRISI: 2 ŞEHİT, 2 TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇTİKAHRAMAN POLİS 3 YIL ÖNCE GEÇİRDİĞİ KAZADA ÖLÜMDEN DÖNMÜŞKLI'daki İzmir Adliyesi'ne dün mesai çıkışına yakın PKK'lı teröristlerin bomba yüklü araçla saldırısında polis memuru Fethi Sekin ile zabıt katibi Musa Can...
 • 05 Ocak 2017 19:02Abd, Usame Bin Ladin'in Oğlunu Terör Listesine EklediAbd, Usame Bin Ladin'in Oğlunu Terör Listesine EklediABD Dışişleri Bakanlığı, Usame bin Ladin'in oğlu Hamza bin Ladin'i küresel teröristler listesine dahil etti.
 • 05 Ocak 2017 14:38Öğretmenin 'Fetö Propagandası'ndan Tutuklanmasına TepkiÖğretmenin 'Fetö Propagandası'ndan Tutuklanmasına TepkiDÜZCE'de, Türk Eğitim-Sen üyesi tarih öğretmeni Abidin Gel'in, sosyal medyada 'Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) propagandası' yaptığı suçlamasıyla tutuklanmasına sendika üyeleri ile MHP'liler basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.
 • 05 Ocak 2017 13:47CHP Bursa Milletvekili: AB'den Sonra En Çok Yağ İthal Eden ÜlkeyizCHP Bursa Milletvekili: AB'den Sonra En Çok Yağ İthal Eden ÜlkeyizCHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Türkiye'nin AB'den sonra dünyada en fazla ayçiçeği, yağ türevleri ithal eden ülke olduğunu belirtti.
 • 05 Ocak 2017 12:04Görüş - Obama'nın Ortadoğu Mirası: 8 Yıllık Hatalar SilsilesiHÜSEYİN - ABD Başkanı Barack Obama, efsanevi Ronald Reagan'dan daha yüksek onay oranlarıyla görevini bırakacak.
 • 04 Ocak 2017 23:00ABD, Hava Koşulları Nedeniyle DEAŞ'ı Vuramamış!ABD, Hava Koşulları Nedeniyle DEAŞ'ı Vuramamış!ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonun sözcüsü Dorrian, hava koşullarını gerekçe göstererek, "Düşman ve dost güçlerin nerede olduğuna dair iyi bir kanaat oluştuğunda nerede bulursak vururuz" dedi.
 • 04 Ocak 2017 22:17ABD, Hava Koşulları Nedeniyle DEAŞ'ı Vuramamış!ABD, Hava Koşulları Nedeniyle DEAŞ'ı Vuramamış!ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonun sözcüsü Dorrian, hava koşullarını gerekçe göstererek, "Düşman ve dost güçlerin nerede olduğuna dair iyi bir kanaat oluştuğunda nerede bulursak vururuz" dedi.
 • 04 Ocak 2017 16:13Aa'da Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıAa'da Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Suriye'deki ateşkes sürecine ilişkin, "Biz bölgede bu ayrılıkların hepsinin ortadan kaldırılmasını ve halkların barış içerisinde yaşayacağı bir düzenin kurulmasını isteriz.
 • 04 Ocak 2017 14:36AB Bakanı Çelik Gündemi DeğerlendirdiAvrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakareci Ömer Çelik, "Dünyadaki bütün devletler terörle ilgili mevzuatlarını teröre karşı daha da tedbir almak için güncellerken, bizim bu şartlar içinde, daha yeni böylesine bir saldırıya uğramışken terör mevzuatımızı değiştirmemizi beklemek doğru olmaz." dedi.
 • 04 Ocak 2017 00:46Suriye Ordusu İdlib'de Ateşkesin Dışında Tutulan Şam'ın Fethi Cephesi'ni Hedef AldıSuriye Ordusu İdlib'de Ateşkesin Dışında Tutulan Şam'ın Fethi Cephesi'ni Hedef AldıSuriye'de Halep'in rejim yanlısı güçlerin eline geçmesinin ardından gözler İdlib'e çevrildi.
 • 03 Ocak 2017 14:34Görüş - Abd-Rusya İlişkilerinin Geleceği ve Ortadoğu'daki DengelerGörüş - Abd-Rusya İlişkilerinin Geleceği ve Ortadoğu'daki DengelerDonald Trump'ın yeni ABD başkanı olarak 20 Ocak 2017'de göreve başlamasının, Obama'nın başkanlığının son yıllarında ciddi şekilde bozulan ABD-Rusya ilişkilerinde bir atılım yaratması bekleniyor.