SON DAKİKA EL KAİDE HABERLERİ

Son Dakika El Kaide Haberleri

 • 13:58HDP'den Tahir Elçi'nin Vurulmasıyla İlgili İlk AçıklamaHDP'den Tahir Elçi'nin Vurulmasıyla İlgili İlk AçıklamaTahir Elçi'nin öldürülmesine ilişkin açıklama yapan HDP, "Diyarbakır ve Türkiye halkları akil bir insanı yitirdi" diyerek olayın acilen aydınlatılmasını istedi.
 • 11:29Norveçli Yazar: Dünyanın 'Medine Vesikası' Anlayışına İhtiyacı VarMeşhur 'Sofie'nin Dünyası' adlı kitabın yazarı Norveçli Jostein Gaarder, IŞİD, El Kaide, Boko Haram gibi terör örgütlerinin İslam'ı yaraladığını belirtiyor.
 • 19:12Hakkari'de Tahir Elçi ProtestosuHakkari'de Tahir Elçi ProtestosuDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi Hakkari'de DBP ve HDP öncülüğünde düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması ile protesto edildi.
 • 15:36Bodrum'da Tahir Elçi ProtestosuBodrum'da Tahir Elçi ProtestosuDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi Bodrum'da, Halkların Demokratik Partisi Bodrum İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği eylemle protesto edildi.
 • 15:34Korkutan İddia: Suudi Arabistan Toplu İdam PlanlıyorKorkutan İddia: Suudi Arabistan Toplu İdam PlanlıyorUluslararası Af Örgütü, Suudi Arabistan'ın bir günde en az 50 kişiyi başlarını keserek idam etmeyi planladığını öne sürdü.
 • 14:31Hakkari'de Tahir Elçi ProtestosuHakkari'de Tahir Elçi ProtestosuDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi Hakkari'de DBP ve HDP öncülüğünde düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması ile protesto edildi.
 • 17:37Hdp'den Tahir Elçi İçin AçıklamaHalkların Demokratik Partisi (HDP), Diyarbakır'da çıkan çatışmada Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi hakkında açıklama yaptı.
 • 15:38Mali'de BM Üssüne Roketli Saldırı: 3 Ölü, 20 YaralıBatı Afrika ülkelerinden Mali'de Birleşmiş Milletler (BM) üssüne yapılan roketli saldırıda 3 kişi öldü, 20 kişi yaralandı.
 • 14:10Hdp: "Tahir Elçi'nin Alçakça Katledilmesini Lanetliyoruz"Halkların Demokratik Partisi Merkez Yürütme Kurulu, Tahir Elçi’nin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı.
 • 12:47Mali'deki BM Üssüne Saldırıda 3 Kişi ÖldüMali’nin Kidal kentinde BM Barış Gücü askerlerinin bulunduğu üsse düzenlenen saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.
 • 11:54Mali'de BM Üssüne SaldırıMali’nin Kidal kentinde BM Barış Gücü askerlerinin bulunduğu üsse saldırı düzenlendiği ifade edilirken, ölü ya da yaralı sayısına dair açıklama yapılmadı.
 • 17:50Mali'nin Terörle MücadelesiEski Mali Başbakanı Moussa Mara, Mali'de artan terör olaylarının, ülkedeki dini kurumlar ile güvenlik birimlerinde yapılacak reformlarla engellenebileceğini söyledi.
 • 14:53Ayrancı: Türkiye'de Gazetecilerin Tutuklanmasını Şiddetle KınıyoruzAyrancı: Türkiye'de Gazetecilerin Tutuklanmasını Şiddetle KınıyoruzHollanda'dan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün MİT TIR'ları haberi gerekçe gösterilerek tutuklanmasına tepki geldi.
 • 13:00Mali'deki Rehine KriziMali'de geçen hafta yaşanan rehine kriziyle ilgili şüpheli 2 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.
 • 10:23Mali'de Otel Saldırısıyla İlgili 2 Kişi Gözaltına AlındıMalini’nin başkenti Bamako’da 19 kişinin hayatını kaybettiği otel saldırısıyla ilgili 2 kişinin göz altına alındığı bildirildi.
 • 00:44Erdoğan'dan Putin'e Petrol Cevabı: İspat Ederse Ben Giderim!Erdoğan'dan Putin'e Petrol Cevabı: İspat Ederse Ben Giderim!France 24 kanalında soruları yanıtlayan Erdoğan, Putin'in petrol iddiasıyla ilgili İspat ettiği an giderim, edemezse Putin gidebilir mi" dedi.
 • 00:15Hdp: Erdoğan, Yapılan Haberin Bedelini Ödetmek İçin Tutuklatmayı DayatmıştırHalkların Demokratik Partisi (HDP) Basın Birimi'nden Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanmalarına ilişkin yapılan açıklamada, "Adalet mekanizması iktidarın ve Saray'ın denetimi altında davranmaktadır.
 • 23:35Batı Afrika'da Radikalleşmeyle MücadeleUluslararası Kriz Grubu (International Crisis Group) Batı Afrika Masası Şefi Rinaldo Depagne, terörle ve radikalleşmeyle mücadelede Afrika ülkelerinin liderlerine ve dini önderlere önemli görevler düştüğünü söyledi.
 • 23:33Can Dündar ve Erdem Gül'ün TutuklanmasıHDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasını kınadı.
 • 20:44Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Putin'i Aradım Ama Şu Ana Kadar Bize Söz Konusu Değil"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ben olaydan bir müddet sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i aradım ama o andan bu ana kadar henüz bize bir dönüş söz konusu değil. Bir dönüş söz konusu olmadığına göre burada tabi neyin nasıl söyleneceği ayrı bir tartışma, müzakere konusudur" dedi.
 • 20:14Bamako'da Saldırıya Uğrayan Otel Tekrar AçılacakBamako’da saldırıya uğrayan lüks otelin işletmecisi Rezidor şirketi başkanı Wolfgang Neumann ve konaklama mekanının Malili sahibi Cesse Kome ortaklaşa basın toplantısı düzenledi.
 • 17:38Sahel Bölgesindeki Fransız Gücüne Takviye YapılmayacakFransa Savunma Bakanlığı, terör saldırılarının artmasına rağmen Sahel bölgesinde görev yapan Fransız gücüne takviye yapılmayacağını açıkladı.
 • 16:47Putin Gelsin, Terörist Değil Ciğerci Olduğumuzu GörsünPutin Gelsin, Terörist Değil Ciğerci Olduğumuzu Görsün"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ciğerciden genel görüntüler- Ciğercilik yapan İsmail Kember ve Ali Kember ile röportaj- Genel detaylar İSMAİL ÖZDEMİR - Fatih'te ciğercilik yapan Kember kardeşler, sakalları ve giyim tarzlarından ötürü yayın kuruluşlarında "DAEŞ mensubu" olarak gösterildikleri Rusya'nın devlet Aksaray'da ciğercilik yapan İsmail Kember ve Ali Kember, Rusya'da yayın yapan tv kanallarında DAEŞ mensubu olarak gösterilmekten rahatsız olduklarını söylediler.
 • 16:39Putin Gelsin, Terörist Değil Ciğerci Olduğumuzu Görsün"Fatih'te ciğercilik yapan ve giyim tarzları ile sakallarından ötürü Rusya'daki bazı basın yayın organlarında "DAEŞ mensubu" olarak yansıtılan Kember kardeşler, kendilerini daha yakından tanıması için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e davette bulundu.
 • 13:19Hdp Parti Sözcüsü Bilgen'den 'Rus Uçağı' ve 'Leyla Zana' AçıklamasıHdp Parti Sözcüsü Bilgen'den 'Rus Uçağı' ve 'Leyla Zana' AçıklamasıHalkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, Leyla Zana’nın yemin etmemesiyle ilgili yaptığı açıklamada, henüz yemin etmeyen başka vekillerinde olduğunu söyledi.
 • 11:57Mali'deki Silahlı Örgütlerin Yeni RekabetiÜlkenin kuzeyindeki silahlı grupların Bamako yönetimiyle barış sürecini görüşmeyi kabul ettiği Mali'de, DAEŞ ve El Kaide'ye bağlı gruplar eylemleriyle öne çıkmaya başladı.
 • 09:02Nusra'dan IŞİD'i Aratmayan Katliam VideosuNusra'dan IŞİD'i Aratmayan Katliam VideosuNusra Cephesi'nin onlarca askeri infaz ettiği video profesyonelliği ve propaganda gücü ile IŞİD'i aratmadı.
 • 17:06Türkiye'nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi CeylanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mehmet Fatih Ceylan'ın ofisinde çalışırken görüntüsü- Türkiye'nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Fatih Ceylan'ın açıklamaları Hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesi???- Türkiye'nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Ceylan?: - "Müttefik ülkelerin tümü, Türkiye'nin toprak ve hava sahası bütünlüğünün korunması noktasında tam bir dayanışma sergiledi"-"Müttefikler, Rusya'nın bunu daha fazla tırmandırmaması gerektiğini, çünkü ortada bir ihlal olduğunun belli olduğunu dile getirdiler" - "Rusya'nın Suriye'nin kuzeybatısına yaptığı operasyonların da DAEŞ'le alakası yok. Orada DAEŞ zaten yok" HASAN ESEN - Türkiye'nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Fatih Ceylan?, NATO Konseyi'nin olağanüstü toplantısında müttefik ülkelerin tümünün, Türkiye'nin toprak ve hava sahası bütünlüğünün korunması noktasında tam dayanışma sergilediğini belirterek, "Müttefikler Rusya'nın bunu daha fazla tırmandırmaması gerektiğini, çünkü ortada bir ihlal olduğunun belli olduğunu dile getirdiler" dedi.
 • 15:58Rus Savaş Uçağının DüşürülmesiRus Savaş Uçağının DüşürülmesiHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, “Rus savaş uçağının düşürülmesi bölgede ve Suriye’de yaşanan hiçbir sorunu çözmeyecektir” dedi.
 • 15:39Hava Sahasını İhlal Eden Rus Savaş Uçağının Düşürülmesi???Türkiye'nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Fatih Ceylan?, NATO Konseyi'nin olağanüstü toplantısında müttefik ülkelerin tümünün, Türkiye'nin toprak ve hava sahası bütünlüğünün korunması noktasında tam dayanışma sergilediğini belirterek, "Müttefikler Rusya'nın bunu daha fazla tırmandırmaması gerektiğini, çünkü ortada bir ihlal olduğunun belli olduğunu dile getirdiler" dedi.
 • 12:57Terörist ve HamisiTerörist ve HamisiTerör örgütü IŞİD'in ideolojisi yoktan var olmadı.
 • 12:03Fildişi Sahili Teröre Karşı Önlemleri ArttırdıFildişi Sahili Savunma Bakanı Paul Koffi Koffi, sınırlarda güvenlik önlemlerini arttırdıklarını belirtti.
 • 11:36Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AçıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AçıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, barış dini İslam’ı kendi kirli emelleri için araç olarak kullanan bir avuç cinayet şebekesinin her gün Müslümanları katlettiğini belirterek, "Adına DEAŞ, El Kaide, Boko Haram denen bu karanlık yapılar İslam dünyasının başkaları tarafından tanzimine figüranlık yapıyor.
 • 11:34Mali'de Mayınlı SaldırıMali'de mayınlı saldırıda bir BM İstikrar Misyonu (MINUSMA) görevlisi yaşamını yitirdi.
 • 11:1731. İsedak ToplantısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam coğrafyasının giderek bir ilim, irfan ve medeniyet coğrafyasından bir zulüm ve mazlumiyet coğrafyasına dönüşmesinin en büyük sebebinin, kardeşlik ahlakı ve hukukunun ihlali ve yok sayılması olduğunu belirterek, "Çocukların açlıktan, susuzluktan, yokluktan, en basit ihtiyaçları karşılanamadığı için öldüğü bir dünyada hiç kimsenin huzur bulamayacağı, hiç kimsenin kendini güvende hissedemeyeceği açıktır" dedi.
 • 15:31Afrika'dan Teröre Karşı Uluslararası Zirve ÇağrısıBenin Devlet Başkanı ve Batı Afrika Parasal ve Ekonomik Birliği (UEMOA) Başkanı Boni Yayi, UEMOA'ya üye 8 devlet adına, terör konusunda acilen uluslararası bir zirve tertip edilmesini talep etti.
 • 10:44Afrika Birliği Başkanı: Daha Çok Okul Açmanız İçin Hazırız; İslam Güzel Bir DinAfrika Birliği Başkanı: Daha Çok Okul Açmanız İçin Hazırız; İslam Güzel Bir DinAfrika Birliği Komisyonu Başkanı Dlamini Zuma, Johannesburg’daki Nizamiye Camisi’ni ziyaret etti.
 • 10:39Yemen'deki OlaylarYemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin, Lahic kentindeki stratejik öneme sahip el-Aned hava üssünü ziyaret ettiği bildirildi.
 • 08:34Küresel Terör UyarısıKüresel Terör UyarısıABD vatandaşlarını artan terör tehlikesine karşı uyardı.
 • 02:44Yemen'deki Şiddet OlaylarıYemen'in güneyindeki Aden vilayetinde subay Ali Kelay'ın uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 01:43Abd, Vatandaşlarını Teröre Karşı UyardıAmerikan Dışişleri Bakanlığı, vatandaşlarını dünya genelinde yaşanabilecek terör saldırılarına karşı uyardı.
 • 01:09ABD'den Vatandaşlarına "Seyahat" UyarısıABD Dışişleri Bakanlığı, uluslararası seyahat yapacak vatandaşlarına "artan terör tehlikesi" sebebiyle uyarıda bulundu.
 • 00:27Türkiye'den BM'ye Suriye'de Sivillerin Korunması ÇağrısıNEW Türkiye, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) Başkanlığı'na mektup göndererek, Suriye'de sivillere yönelik saldırıların engellenmesi için gerekli önlemlerin alınmasını talep etti.
 • 21:57Terörle Mücadelede İsrail ModeliTerörle Mücadelede İsrail Modeliİsrail terörle mücadele konusundaki politikaları nedeniyle sık sık eleştiriye uğrayan bir ülke. Paris saldırılarından sonra, İsrailli güvenlik uzmanları Avrupa'nın kendilerinden ders alması gerektiğini savunuyor.
 • 20:52Mali'deki Terör OlaylarıMali'de yıllardır süren siyasi krizler, kaçakçılık ve ülkenin kuzeyindeki ayrılıkçı grupların etkisiyle sık sık terör olayları meydana geliyor.
 • 15:52Rusya Başbakanı Medvedev: Işid'ın Güçlenmesine ABD'nin Sorumsuz Politikası Sebep OlduRusya Başbakanı Dimitri Medvedev konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, "IŞİD'in güçlenmesine başta ABD'nin sorumsuz politikası sebep oldu.
 • 12:54Mali'deki Rehine KriziMali'de etkin silahlı grup Macina Kurtuluş Cephesi, başkent Bamako'daki Radisson Otel'e düzenlenen rehine olayını üstlendi.
 • 16:01Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- TBMM Başkanı seçimi TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı seçimi için TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal başkanlığında toplandı.
 • 10:41El Kaide'yle Bağlantılı Kişiler Listesi GüncellendiTerör örgütü El Kaide ile bağlantılı kişiler listesinde değişiklik yapılmasına dair Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 09:18Nereden Çıktılar, Dünyadan Ne İstiyorlar? 15 Soruda IŞİD Hakkında Her ŞeyNereden Çıktılar, Dünyadan Ne İstiyorlar? 15 Soruda IŞİD Hakkında Her ŞeyIŞİD nereden çıktı, dünyadan ne istiyor, bu kadar vahşi eylemlerle bile nasıl kendine taraftar topluyor? Alanının en iyisi yazar ve gazeteciler, IŞİD'in nedenini nasılını anlattı.