SON DAKİKA EL KAİDE HABERLERİ

Son Dakika El Kaide Haberleri

 • 13:20Bakan Albayrak: Hiçbir Korku ve Endişe Yaşamadık, Çok RahattıkBakan Albayrak: Hiçbir Korku ve Endişe Yaşamadık, Çok RahattıkEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en yakınındaki isim olarak, 15 Temmuz gecesi otelde yaşananları anlattı.
 • 13:16Bakan Albayrak Hiçbir Korku ve Endişe Yaşamadık, Çok RahattıkBakan Albayrak Hiçbir Korku ve Endişe Yaşamadık, Çok RahattıkBakan Albayrak Hiçbir korku ve endişe yaşamadık, çok rahattıkBİLGİSİNİ ALMADIK, ASKERLERİN TEPEMİZDE SESLERİNİ DUYDUKCUMHURBAŞKANI'MIZ KENDİ İNİSİYATİFİYLE KARARLARINI ALDITÜRKİYE'DE TEHDİT OLGUSU UZUN BİR SÜRE BİTMEYECEKASMA OLAYLARINA DİKKATLİ YAKLAŞMAK LAZIM, ÖZELLİKLE SİLİVRİ'DEKİ GARDİYAN YAPISINDA.
 • 13:38Münih'te Alışveriş Merkezinde 9 Kişiyi Öldürdü İntihar EttiAlmanya'nın Münih kentinde 18 yaşındaki İran kökenli bir Alman'ın 'Olympia' adlı alışveriş merkezine yönelik düzenlediği tabancalı saldırıda 9 kişi öldü, 3'ü ağır 16 kişi yaralandı.
 • 23:22Filipinler'deki Barış SüreciFilipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ülkenin güneyine yaptığı seyahat sırasında bütün isyancı gruplar arasındaki nefretin sona ermesi çağrısında bulunurken, federalizm vurgusu yaptı.
 • 10:38Al Jazeera kanalı kimin? (El Cezire) Hangi ülkenin kanalı?Al Jazeera kanalı kimin? (El Cezire) Hangi ülkenin kanalı?Al Jazeera kanalı kimin? (El Cezire) Hangi ülkenin kanalı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki akşam çok önemli açıklamalarda bulunduğu Al Jazeera kanalı hakkında tüm detaylar haberler.com adresinde.
 • 10:34Al Jazeera kanalı kimin? (El Cezire) kanalı hakkında her şeyAl Jazeera kanalı kimin? (El Cezire) kanalı hakkında her şeyAl Jazeera kanalı kimin? (El Cezire) kanalı hakkında her şey. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki akşam çok önemli açıklamalarda bulunduğu Al Jazeera kanalı hakkında tüm detaylar haberler.com adresinde.
 • 23:28Guantanamo Günlüğü"Nün Yazarı Serbest BırakılacakGuantanamo Körfezi'nde tuttuğu günlükle ün kazanan, eski El Kaide militanı Mohamedou Ould Slahi'nin serbest bırakılacağı bildirildi.
 • 11:26Prof. Dr. Kolukırık: Prof. Dr. Kolukırık: "Darbe Girişimi Çok Sofistike, Satanist Küresel Bir Aklın Ürünü"Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Kolukırık, 15 Temmuz darbe girişiminin çok sofistike, satanist küresel bir aklın ürünü olduğunu belirterek darbenin ana hedefinin Türkiye’deki mevcut iktidar ve iktidarın şahsında Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.
 • 20:07Erzurum'daki "Daeş, El Kaide, El Nusra" DavasıErzurum'da, terör örgütleri DAEŞ, El Kaide ve El Nusra'ya üye oldukları iddiasıyla haklarında 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istemiyle dava açılan 7'si tutuklu 19 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 21:22Yemen'de Bombalı SaldırıYemen'in Hadramevt ilinde iki güvenlik noktasını hedef alan saldırılarda 6 kişinin öldüğü, 18 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 15:13Yemen'de İntihar Saldırıları: 10 Ölü, 18 YaralıYemen'in liman şehri Mukalla'da iki saldırganın bombalı araçla iki askeri kontrol noktasına gerçekleştirdiği intihar saldırılarında en az 10 kişinin hayatını kaybettiği, 18 kişinin ise yaralandığı bildirildi.
 • 14:53Afganistan'da Sivil Ölümlerinde ArtışI Afganistan Bağımsız İnsan Hakları Komisyonu, geçen yıl yaşanan sivil kayıpların önceki yıllara oranla yüzde 17,8 oranda arttığını açıkladı.
 • 20:13Kurtulmuş: 'Bunun İslam'la Bir Alakası Olabilir Mi?'Kurtulmuş: 'Bunun İslam'la Bir Alakası Olabilir Mi?'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un salona girmesi ve gençlerle tokalaşması Kurtulmuş'un konuşması Kabul sonrasında Kurtulmuş ve gençlerin hatıra fotoğrafı çektirmesi Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fransa'daki terör saldırısına ilişkin, "Allah aşkına; hangi vicdandır, hangi insaftır, hangi irfandır, hangi İslam'dır bunu yaptıran. Bunun İslam'la bir alakası olabilir mi?" değerlendirmesinde bulundu.
 • 18:56Hdp'li Bauken Işid'e Destek Veren Ülkelerin Cezalandırılmasını İstedi-2Hdp'li Bauken Işid'e Destek Veren Ülkelerin Cezalandırılmasını İstedi-2Dha ANKARA - HDP'li Bauken: IŞİD'e destek veren ülkelerin cezalandırılmasını istediHDP Grup Başkanvekili İdris Bauken, Fransa'daki terör saldırısını kınayarak IŞİD'e destek veren ülkelerin uluslararası alanda teşhir edilerek cezalandırılmasını istedi.
 • 18:46Kurtulmuş Hakkarili Gençleri Kabul EttiBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fransa'daki terör saldırısına ilişkin, "Allah aşkına; hangi vicdandır, hangi insaftır, hangi irfandır, hangi İslam'dır bunu yaptıran. Bunun İslam'la bir alakası olabilir mi?" değerlendirmesinde bulundu.
 • 17:38Filipinler'de Ebu Seyyaf ile MücadeleFilipinler'de, güvenlik güçlerinin Ebu Seyyaf terör örgütüne düzenlediği operasyonlar devam ediyor.
 • 17:28Prof. Dr. Aydın: Prof. Dr. Aydın: "İşid, Suriye ve Irak'ta Sıkıştıkça Terör Saldırılarındaki Yöntemini de...Fransa’daki 14 Temmuz Ulusal Gün kutlamalarında meydana gelen terör saldırısından sonra gözler tekrar terör örgütü İŞİD’e çevrilikken,terör saldırısında kullandığı yöntemde yeni bir tartışma konusu oldu.
 • 16:40Hdp'li Bauken Işid'e Destek Veren Ülkelerin Cezalandırılmasını İstedi-3Hdp'li Bauken Işid'e Destek Veren Ülkelerin Cezalandırılmasını İstedi-3Dha ANKARA - HDP'li Bauken: IŞİD'e destek veren ülkelerin cezalandırılmasını istediHDP Grup Başkanvekili İdris Bauken, Fransa'daki terör saldırısını kınayarak IŞİD'e destek veren ülkelerin uluslararası alanda teşhir edilerek cezalandırılmasını istedi.
 • 16:29Hdp'li Bauken: Işid'e Destek Veren Ülkelerin Cezalandırılmasını İstedi 1Hdp'li Bauken: Işid'e Destek Veren Ülkelerin Cezalandırılmasını İstedi 1Hdp'li Bauken: IŞİD'e destek veren ülkelerin cezalandırılmasını istediHDP Grup Başkanvekili İdris Bauken, Fransa'daki terör saldırısını kınayarak IŞİD'e destek veren ülkelerin uluslararası alanda teşhir edilerek cezalandırılmasını istedi.
 • 16:29Hdp'li Bauken: Işid'e Destek Veren Ülkelerin Cezalandırılmasını İstediHdp Grup Başkanvekili İdris Bauken, Fransa'daki terör saldırısını kınayarak IŞİD'e destek veren ülkelerin uluslararası alanda teşhir edilerek cezalandırılmasını istedi.
 • 15:55Şimşek ve Gurria Soruları YanıtladıBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Varlık Barışı'ndan beklenen gelire ilişkin, "Bizim somutlaştırdığımız bir rakam yok ama inanıyoruz ki bir kolaylık sağlanırsa, geçmişte şu veya bu şekilde gelirini Türkiye dışına çıkarmış olanların bundan faydalanması ihtimalini yüksek görüyoruz.
 • 15:43Hdp Grup Başkanvekili Baluken AçıklamasıHalkların Demokratik Partisi (HDP) Grup başkanvekili İdris Baluken, Fransa’daki saldırıyla ilgili olarak, “IŞİD, El-Nusra ve benzeri yapılanmaların bütün insanlığı nasıl tehdit ettiği bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi.
 • 11:57Fransa'da Terörün KronolojisiFransa'da Terörün KronolojisiFransa geçen yıldan bu yana bir dizi terör eyleminin hedefi oldu.
 • 09:37Kaçırılan Endonezyalı GemicilerFilipinler ordusunun, haziran ayında 10 Endonezyalı gemiciyi kaçıran Ebu Seyyaf örgütüne düzenlediği operasyonda 40 terörist öldürüldü, 37 terörist de yakalandı.
 • 00:15Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Komşularımızla sorunlarımızı mümkün olduğu kadar ortadan kaldıracağız. Düşmanlıkları azaltacağız, dostlukları artıracağız. Güvenliğimizi bu yolda garanti altına almaya çalışacağız." dedi.
 • 22:48Başbakan Yıldırım 'Suriye'de Her Şeyden Önce Esed Değişmeli'Başbakan Yıldırım 'Suriye'de Her Şeyden Önce Esed Değişmeli'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: BBC World'de yayınlanan "Hardtalk" programı Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşması Başbakan Yıldırım BBC'ye konuştu Başbakan Yıldırım: "Muhakkak Suriye'de bir şeyler değişmeli ama her şeyden önce Esed değişmeli. Esed değişmeden Türkiye'de bir şey değişmez. Bu işlerin bu hale gelmesinin ana sebebi Esed'dir.
 • 22:39Yıldırım: 'Başkanlık Sistemi Olunca Koalisyonlar Olmayacak. Sürekli Güçlü Bir Yönetim Olacak'Yıldırım: 'Başkanlık Sistemi Olunca Koalisyonlar Olmayacak. Sürekli Güçlü Bir Yönetim Olacak'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: BBC World'de yayınlanan "Hardtalk" programı Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşması Başbakan Yıldırım BBC'ye konuştu Başbakan Yıldırım: "Muhakkak Suriye'de bir şeyler değişmeli ama her şeyden önce Esed değişmeli. Esed değişmeden Türkiye'de bir şey değişmez. Bu işlerin bu hale gelmesinin ana sebebi Esed'dir.
 • 20:55Başbakan Yıldırım'ın Bbc World Kanalına Verdiği MülakatBaşbakan Binali Yıldırım, “Terörün dini yok, terörün mezhebi yok, teröristin hiçbir kutsalı yok. Dolayısıyla terör grupları arasında sınıflandırma yapmak çok yanlıştır” dedi.
 • 19:17El-Kaide Terör Örgütü Davasında 2 Sanığa 6'şar Yıl Hapis CezasıKayseri`de 12 Şubat’ta yapılan operasyonda terör örgütü El Kaide’nin kolu olan ’El Nusra’ üyesi oldukları iddiasıyla 18 sanığın yargılandığı davada 2 sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
 • 18:10El Nusra Davasında 2 Sanığa Hapis Cezası, 14 Sanık BeraatKayseri'de El Nusra terör örgütüne üye olduğu iddiasıyla yargılan 16 sanık hakim karşısına çıktı.
 • 16:15Esad: Rusya Hiçbir Zaman Git DemediEsad: Rusya Hiçbir Zaman Git DemediSuriye Devlet Başkanı Beşar Esad, NBC'ye verdiği röportajda Rusya'nın hiçbir zaman görevden ayrılması ya da siyasi geçiş süreci konularını gündeme getirmediğini söyledi.
 • 14:28Filipinler'de Ebu Seyyaf, 3 Deniz Piyadesini ÖldürdüFilipinler'in güneyinde Ebu Seyyaf terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ederken, üç deniz piyadesinin örgüt militanları tarafından öldürüldüğü bildirildi.
 • 09:02Başbakan Yıldırım Bbc'ye KonuştuBaşbakan Binali Yıldırım, "Suriye'de muhakkak bir şeyler değişmeli ama her şeyden önce Esed değişmeli. Esed değişmeden Türkiye'de bir şey değişmez. Bu işlerin bu hale gelmesinin ana sebebi Esed'dir.
 • 17:03Filipinler'de Ebu Seyyaf ile MücadeleFilipinler'de güvenlik güçlerinin Ebu Seyyaf terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonlarda harabeye dönen Basilian eyaletinde, evlerinden olan binlerce Müslüman aile için yardım operasyonu başlatıldı.
 • 12:20Batuhan Yaşar: Batuhan Yaşar: "Bahoz Neden Büyük Balıktı?"İhlas Haber Ajansı ve TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, Türkiye Gazetesi’ndeki köşesinde, "PKK telsizlerinden Bahoz ile ilgili ne talimat verildi", "Reuters neden Bahoz haberini geçmedi", "’Ölümünü devlet olarak memnuniyetle karşılıyoruz’ sözünü kim söyledi", "Karayılan saldırıdan nasıl kurtuldu" sorularına cevap aradı.
 • 09:45Türkiye'ye Savaş İlan EttilerTürkiye'ye Savaş İlan EttilerEl Kaide'ye bağlı radikal Eş Şebab örgütünün lideri Ahmed Diriye, Türkiye'nin "Somali halkının düşmanı" olduğunu söyledi.
 • 07:52El Şebab Lideri Ahmed Diriye: Türkiye, Somali'nin 'Düşmanı'El Şebab Lideri Ahmed Diriye: Türkiye, Somali'nin 'Düşmanı'El Kaide'ye bağlı radikal İslamcı El Şebab örgütünün lideri Ahmed Diriye, Türkiye'nin "Somali halkının düşmanı" olduğunu söyledi.
 • 22:02Filipinler'de ÇatışmaFilipinler'in güney bölgelerinde Ebu Seyyaf örgütüne yönelik devam eden operasyonlar sırasında çıkan çatışmalarda 1 askerin öldüğü, 5 askerin yaralandığı bildirildi.
 • 14:36AK Parti TBMM Grup ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "2013'te DEAŞ ve PKK'ya karşı Meclis'te karar alınırken CHP niye 'hayır' oyu verdi, onun cevabını versin önce. Kimin DEAŞ'e müzahir olduğu, kimin PKK'ya müzahir olduğu, Meclis'te yapılan o oylamanın sonucunda belli." dedi.
 • 14:18Başbakan Binali Yıldırım'dan Önemli AçıklamalarAK Parti'nin TBMM'deki grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, önemli mesajlar verdi.
 • 13:55Başbakan Yıldırım'dan İçtüzük Konusunda Muhalefete ÇağrıBaşbakan Yıldırım'dan İçtüzük Konusunda Muhalefete ÇağrıBaşbakan Binali Yıldırım, muhalefet partilerine seslenerek, "Hiç mutabakat olmayacak ülkelerle bile mutabakat yapıyoruz da kendi ülkemizde vatandaşımıza hizmetten başka amacı olmayan partiler neden mutabakat yapmasın.
 • 12:17Başbakan, Kurban Bayramı Müjdesini Şimdiden Verdi: Tatil 9 Güne ÇıkacakBaşbakan, Kurban Bayramı Müjdesini Şimdiden Verdi: Tatil 9 Güne ÇıkacakBaşbakan Binali Yıldırım, Kurban Bayramı tatilinin de Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi 9 güne çıkacağını duyurdu.
 • 10:06Adıyaman Polisi, HDP Mitingine Saldırıdan 74 Gün Önce UyarmışAdıyaman Polisi, HDP Mitingine Saldırıdan 74 Gün Önce UyarmışDiyarbakır'da 5 Haziran 2015 günü HDP mitingine yapılan bombalı saldırıdan 74 gün önce, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü'nün savcılığa uyarı yazısı gönderdiği ortaya çıktı.
 • 16:05Filipinler'de Ebu Seyyaf ile MücadeleFilipinler'de güvenlik güçlerinin geçen haftadan bu yana Ebu Seyyaf örgütüne düzenlediği operasyonlarda 40 militan öldürüldü, 25 militan yaralandı.
 • 15:42Bin Ladin'in Oğlundan ABD'ye TehditBin Ladin'in Oğlundan ABD'ye TehditTerör örgütü El Kaide'nin öldürülen lideri Usame Bin Ladin'in oğlu Hamza Bin Ladin, 21 dakikalık ses kaydı yayınlayarak ABD'yi tehdit etti.
 • 13:15Somali'de Askeri Üsse Saldırı: 10 ÖlüSomali'nin başkenti Mogadişu'nun yaklaşık 50 kilometre batısındaki Afgooye kasabasında bomba yüklü araçla bir askeri üsse düzenlenen saldırıda, en az 10 asker öldü.
 • 12:47Gaziantep İnfazcı Işid'ciye Önce Tahliye Sonra 'İyi Hal' İndirimiGaziantep İnfazcı Işid'ciye Önce Tahliye Sonra 'İyi Hal' İndirimiİnfazcı IŞİD'ciye önce tahliye sonra 'iyi hal' indirimiGaziantep'te 2014 yılında 2 örgüt militanıyla gözaltına alınan IŞİD'ın infazcısı Ahmet Güneş'in tutuklu yargılanırken önce tahliye edilip, sonra cezaya çarptırılıp 'iyi hal' indirimi uygulandığı ortaya çıktı.
 • 12:22Somali'de Eş-Şebab Askeri Üsse Saldırdı: En Az 10 ÖlüSomali'de Eş-Şebab Askeri Üsse Saldırdı: En Az 10 ÖlüMilitanlar aracın infilak etmesinin ardından üssün içine girerek askerlere ateş açtı.
 • 11:52IŞİD İnfazcısına Önce Tahliye Sonra 'İyi Hal' İndirimiIŞİD İnfazcısına Önce Tahliye Sonra 'İyi Hal' İndirimiGaziantep'te 2014'te gözaltına alınan IŞİD'ın infazcısı Ahmet Güneş'in tutuklu yargılanırken önce tahliye edilip, sonra cezaya çarptırılıp 'iyi hal' indirimi uygulandığı ortaya çıktı.
 • 23:53İslami Cihad'dan Suudi Arabistan'a Tepkiİslami Cihad Hareketi, Suudi Arabistan Prensi Turki el-Faysal'ın, İslami Cihad'ın "bölgede kaos" çıkardığı yönündeki açıklamalarını kınadı.