SON DAKİKA ENGİN ATAÇ HABERLERİ

Son Dakika Engin Ataç Haberleri

 • 14:50"Eskişehir'e Büyükerşen'in Sihirli Eli Dokunmuş"Eskişehir'e çok yolum düştü. O'ndan sonra bir mucize oldu. Bir sihirli el dokundu Eskişehir'e ve bütün Türkiye'nin gözbebeği oldu.
 • 15:07Koleksiyoner Çiftten Anadolu Üniversitesi'ne 13 EserKoleksiyoner Çiftten Anadolu Üniversitesi'ne 13 EserAnadolu Üniversitesi’nde, koleksiyoner Lale ve Cengiz Akıncı çiftinin Çağdaş Sanatlar Müzesi’ne bağışlamış oldukları 13 eserin tanıtımı yapıldı.
 • 10:41Eskişehir'de Uluslararası Cam FestivaliEskişehir'de Uluslararası Cam FestivaliEskişehir'de Uluslararası Cam Festivali ESKİŞEHİR'de Odunpazarı Belediyesi tarafından 19-25 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 3'üncü Uluslararası Cam Festivali başladı.
 • 18:28Eskişehir'de Uluslararası Cam FestivaliEskişehir'de Uluslararası Cam FestivaliEskişehir'de Uluslararası Cam Festivali Eskişehir'de Odunpazarı Belediyesi tarafından 19-25 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 3'üncü Uluslararası Cam Festivali başladı.
 • 17:19Eskişehir'de Uluslararası Cam FestivaliEskişehir'de Uluslararası Cam FestivaliEskişehir'de Odunpazarı Belediyesi tarafından 19-25 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 3'üncü Uluslararası Cam Festivali başladı.
 • 13:59Gsf 30. Yıl Mezunlar BuluşmasıGsf 30. Yıl Mezunlar Buluşması" Coşkuyla BittiAnadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) tarafından geleneksel olarak düzenlenen “30.Yıl Mezunlar Buluşması”, düzenlenen programla sona erdi.
 • 11:44Osmanlı'nın İlk Fethettiği Kale, Vatandaşlarla Buluşmayı BekliyorOsmanlı'nın İlk Fethettiği Kale, Vatandaşlarla Buluşmayı BekliyorOsman Bey tarafından 1288'de Bizanslılar'dan fethedilen, 1299'da ilk hutbenin okutularak Osmanlı Beyliği'nin kurulduğu Karacahisar Kalesi'nin, turizme kazandırılması hedefleniyor Kazı Başkanı Prof. Dr. Altınsapan: "Osmanlı'nın kuruluşundan mihenk taşı görevi yapan kalenin ayağa kaldırılarak halkımıza.
 • 12:17Osmanlı'nın Kurulduğu Kalede "Lüle Taşı" İzleriOsmanlı Beyliği'nin kurulduğu Karacahisar Kalesi, kazı çalışmalarda lüle taşından yapılmış pipo, ağırşak ve baskıda kullanıldığı öngörülen 3 eser bulundu Kazı Başkanı Prof. Dr. Altınsapan: "Lüle taşından pipo, ağarşak ve bir baskı aparatı ortaya çıkarttık. Eskişehir'de lüle taşının Osmanlı döneminden beri kullanıldığını tespit ettik" "Osmanlı'nın erken döneminde lüle taşının kullanılması çok önemli"
 • 11:53Harran Üniversitesi 18. SıradaHarran Üniversitesi Türkiye genelinde yapılan istatistiki araştırmalara göre Türkiye'de faaliyet gösteren birçok üniversitenin önünde yer aldı.
 • 13:48Eski Rektörün Kaçak İnşaatını Yıkılmaktan Kurtaran Madde Mahkemelik OluyorEski Rektörün Kaçak İnşaatını Yıkılmaktan Kurtaran Madde Mahkemelik OluyorAnadolu Üniversitesi (AÜ) eski Rektörü Engin Ataç'ın Borabey Göleti havzasında kaçak olarak yaptırdığı inşaat alanının su havzasından çıkarılması yargıya taşınıyor.
 • 17:30Karikatürist Özer, Eskişehir'de AnıldıNisan ayında hayatını kaybeden Anadolu Üniversitesi (AÜ) Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof.Dr.Atilla Özer, Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen karikatür sergisiyle anıldı.
 • 11:40Borabey Göleti'nin "Su Havzaları Yönetmeliği" Kapsamından ÇıkartılmasıAK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, Borabey Göleti'nin, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (ESKİ) Su Havzaları Koruma Yönetmeliği'nden çıkartılmasıyla ilgili, "İçişleri Bakanlığı'nın bu konuda soruşturma başlattığı ve soruşturmanın sürdüğü dönemde Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan karar kamuoyunun vicdanını yaralamıştır" dedi.
 • 10:00Eski Rektörün Villaları da KaçakmışEski Rektörün Villaları da KaçakmışEskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) eski rektörü Engin Ataç'ın şu anda oturduğu Karacaşehir'deki villaları kaçak olarak yaptırdığı, belediyenin yönetmelikte yaptığı değişiklikle ruhsat aldığı ortaya çıktı.
 • 15:04Eski Rektörün Yaptırdığı 2.5 Milyon TL'lik Kaçak Tesise CHP'li Kıyağı İddiasıEski Rektörün Yaptırdığı 2.5 Milyon TL'lik Kaçak Tesise CHP'li Kıyağı İddiasıEskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) eski rektörü Engin Ataç tarafından kenarına kaçak olarak yapılan, ancak Danıştay tarafından yıkılması istenen inşaatın bulunduğu Borabey Göleti, su havzası olmaktan çıkarıldı.
 • 13:38Borabey Göleti'nde Yıkım Kararı Verilen YapılarTepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 'Yapılar Yıkıldığı Zaman Bunu Yazanlar Herhalde Zil Takıp Oynayacaklar Biz de Tef Çalacağız' Dedi.
 • 15:23AK Parti Eskişehir İl Başkanı Koca:AK Parti Eskişehir İl Başkanı Salih Koca, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Su Sporları Merkezi'nin Kesinleşen Yıkım Kararına Rağmen Yıkılmadığını Söyledi
 • 16:13İşte Türkiye'nin En İyi Üniversiteleriİşte Türkiye'nin En İyi ÜniversiteleriTürkiye'de İlk Kez Yapılan Bir Araştırmayla Akademik Performanslarına Göre Türk Üniversitelerini Sıraladı.
 • 16:08İşte Üniversitelerin Karnesiİşte Üniversitelerin KarnesiOdtü'de Oluşturulan ve 7 Eski Rektörün Yer Aldığı Danışma Kurulu, Türkiye'de İlk Kez Yapılan Bir Araştırmayla Akademik Performanslarına Göre Türk Üniversitelerini Sıraladı.
 • 14:50Hacettepe ile Bilkent En BaşarılısıODTÜ'de Oluşturulan ve 7 Eski Rektörün Yer Aldığı Danışma Kurulu, Türkiye'de İlk Kez Yapılan Bir Araştırmayla Akademik Performanslarına Türk Üniversitelerini Sıraladı.
 • 16:12Yıkım Kararına Rağmen 9 Aydır Yerinde DuruyorYıkım Kararına Rağmen 9 Aydır Yerinde DuruyorAnadolu Üniversitesi, Devletin, Ağaçlandırma Yapılması Amacıyla Tahsis Ettiği Alana Ruhsatsız Su Sporları Merkezi İnşa Etti.
 • 12:37Öğrencileri, Necipoğlu İçin Arp ÇaldıÖğrencileri, Necipoğlu İçin Arp ÇaldıGEÇEN YIL BREZİLYA AÇIKLARINDA DÜŞEN UÇAKTA HAYATINI KAYBEDEN FATMA CEREN NECİPOĞLU DÜZENLENEN KONSERLE ANILDI BREZİLYA açıklarında 1 Haziran 2009 tarihinde okyanusta kaybolan Fransa Havayolları'na ait Airbus uçağında yaşamını yitiren Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim görevlisi ve arp sanatçısı Fatma Ceren Necipoğlu, Eskişehir'de düzenlenen konserle anıldı.
 • 04:39Eskişehir - Öğrencileri, Necipoğlu İçin Arp ÇaldıEskişehir - Öğrencileri, Necipoğlu İçin Arp ÇaldıBrezilya Açıklarında 1 Haziran 2009 Tarihinde Okyanusta Kaybolan Fransa Havayolları'na Ait Airbus Uçağında Yaşamını Yitiren Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi ve Arp Sanatçısı Fatma Ceren Necipoğlu, Eskişehir'de Düzenlenen Konserle Anıldı. Konserde 7 Bestecinin Necipoğlu İçin Bestelediği Eserleri Öğrencileri Seslendirdi.
 • 11:22Gürüz ile Rektörün Ramazan Sohbeti: Ankara'da İftar Zamanı Sokaklar Bomboş, Rezalet Bu yaErgenekon Sanığı Kemal Gürüz'ün Ek Klasörlerde Yer Alan Telefon Görüşmeleri Halka Bakışını Ortaya Koyuyor. Gürüz, Eskişehir'de Bulunan Eski Rektör Engin Ataç ile Yaptığı Görüşmede İftar Saatinde Sokakların Boşalmasından Yakınıyor. Ataç İse Gittiği Bir Alışveriş Merke-Zindeki Manzarayı Aktarıyor: "Bir Alışveriş Merkezine Gittik, Ama Doluydu, Herkes de Yiyor İçiyordu. Vallahi Öyle Hoşuma Gitti Ki."
 • 02:23Gürüz ile Rektorun Ramazan Sohbeti: Ankara'da İftar Zamanı Sokaklar Bomboş, Rezalet Bu yaErgenekon Sanığı Kemal Gürüz'ün Ek Klasörlerde Yer Alan Telefon Görüşmeleri Halka Bakışını Ortaya Koyuyor. Gürüz, Eskişehir'de Bulunan Eski Rektör Engin Ataç ile Yaptığı Görüşmede İftar Saatinde Sokakların Boşalmasından Yakınıyor. Ataç İse Gittiği Bir Alışveriş Merke-Zindeki Manzarayı Aktarıyor: "Bir Alışveriş Merkezine Gittik, Ama Doluydu, Herkes de Yiyor İçiyordu. Vallahi Öyle Hoşuma Gitti Ki."
 • 11:38ODTÜ ve Başkent Çok Düşündü Çok ÜrettiODTÜ ve Başkent Çok Düşündü Çok ÜrettiBilimsel Yayın Sayısı Bakımından Türkiye Üniversiteleri Sıralamasında Başkent Üniversitesi, Öğretim Üyesi Başına Düşen Yayın Sayısı Sıralamasında İse ODTÜ Birinci Oldu.
 • 13:15Erciyes Üniversitesi, Bilimsel Yayın Sıralamasında 2. Sırada Yer AldıErciyes Üniversitesi, Öğretim Üyesi Başına Düşen Bilimsel Yayın Sayısına Göre Türkiye Üniversiteleri Arasında 5'inci, Devlet Üniversiteleri Arasında 2'nci Sırada Yer Alarak Bilimsel Alanda Büyük Bir Başarıya İmza Attı.
 • 02:21İmam Hatiplerdeki 11 Yıllık Uygulama Kalktıİmam Hatip Liselerinin Katsayı Kavgası, 28 Şubat Döneminde Başladı. Önce 1997 Yılında İmam ve Hatip Yetiştirmek Üzere Kurulmalarına Rağmen Sayıları ve Öğrenci Kapasitesi Hızla Artan İmam Hatip Liselerinin Sayılarının Azaltılması Kararı Alındı. 1998 Yılında da Prof. Dr. Kemal Gürüz'ün YÖK Başkanlığı Döneminde, İmam Hatip Liseleri Mezunlarının İlahiyat Fakültelerinden Çok Diğer Fakültelere Girmel...
 • 10:55Yeni YÖK Üyeliklerine Atanan Prof.dr. Söylet ve Sosyal'ın Kararları Resmi GazetedeCumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından YÖK üyeliğine seçilen İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ile Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Sosyal'ı atama kararnameleri Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
  Kararnamelere göre, Prof. Dr. Söylet, Prof. Dr. Tunçalp Özgen'in, Prof. Dr. Soysal da ise Prof. Dr. Engin Ataç'ın görev süresinin sona ermesi neden...
 • 10:07Yeni YÖK Üyeleri Resmi Gazete'deCumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Cumhurbaşkanlığı Kontenjanından YÖK Üyeliğine Seçtiği İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ile Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Sosyal'ın Atama Kararları, Bugün Resmi Gazete'de Yayımlandı.
 • 19:46Üniversitelerde Kontenjan ArtışıYÖK Genel Kurulu, 2009-2010 Öğretim Yılı İçin Üniversite Kontenjanlarını Devlet Üniversitelerinde Yüzde 15, Vakıf Üniversitelerinde Yüzde 20 Oranında Arttırdı.
 • 20:29Heykeli DikilecekÜnlü Şovmen Beyazıt Öztürk'ün Balmumundan Heykeli Yapılcak
 • 02:20YÖK'e Türbancı Zihniyet Egemen OlduYÖK, ÖSS'de Yapmayı Planladığı Değişiklikleri Tartışacağı Bugünkü Toplantısı Öncesinde Karıştı.
 • 18:18YÖK'ün 5 Üyesinden Muhalif AçıklamaYÖK'ün 5 Üyesinden Muhalif AçıklamaYÖK'ün 5 Üyesi Tarafından Yapılan Ortak Açıklamada, "YÖK'teki Siyasal İktidar Yanlısı Tutumun Ulaştığı Boyutu Vurgu" Yapıldı.
 • 15:10YÖK'ün Muhalif Üyelerinden Balyoz Gibi MuhtıraProf. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın Başkanlığında Bir Yılını Dolduran YÖK'de Sular Durulmazken, 5 YÖK Üyesi YÖK'ün Son Bir Yılını Değerlendirirken Sert Eleştirilerde Bulundu.
 • 21:06YÖK, Lisans Programlarında Kontenjanları ArtırdıYükseköğretim Kurulu (YÖK), 2008 -2009 Yılında Öğrenci Kontenjanlarını Artırdı. Buna Göre, Örgün Lisans Düzeyinde 130 Bin Olan Öğrenci Kontenjanı 154 Bine; Lisans Düzeyinde İkinci Öğretim Programlarında 33 Bin Olan Öğrenci Kontenjanı 51 Bine Yükseldi. Karara 9 Üye Karşı Oy Kullandı.
 • 21:04YÖK'ün Kontenjan Arttırma Kararına 9 Üye Karşı ÇıktıYÖK Genel Kurulunun 9 Üyesi, Yükseköğretim Kurumlarının Öğrenci Kontenjanlarının Arttırılması Kararına Karşı Çıktı.
 • 19:56Kontenjan Artışı YÖK'ü İkiye BöldüYÖK Genel Kurulu Sona Ererken, Üniversitelerdeki Kontenjanların Ortalama Yüzde 20 Artırılmasına Onay Verildi. Kontenjan Artırımına 20 Üyenin Sadece 11'i Onay Verirken, Genel Kurul Sonrasında 9 Üye Söz Konusu Artırıma Karşı Oy Verdiğini Belirterek Yazılı Açıklamada Bulundu.
 • 15:50Profesör Sağlamer'e Profesör Sağlamer'e "Yılın Başarılı Bilim Kadını" ÖdülüEskişehir'de, İstanbul Teknik Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Gülsün Sağlamer'e "Yılın Başarılı Bilim Kadını" Ödülü Verildi.
 • 18:49Üak Toplantısı Sona ErdiÜniversitelerarası Kurul (ÜAK) toplantısı sona edi. Kadro konusunda yaşanan sıkıntıların tartışıldığı toplantıya YÖK'ün 6 muhalif üyesi de katıldı.
  ÜAK'ın Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'nda yapılan toplantısı sona erdi.
  Yaklaşık 170 üyenin bulunduğu toplantıda, bazı meslek gruplarından Türklerin AB ülkelerine vizesiz girişine olanak sağlayan Avrupa Toplulukları Adalet...
 • 01:07YÖK'te Türban ÇatlağıYÖK Genel Kurulu'nun 9 Üyesi Başkan Yusuf Ziya Özcan'a Karşı Bildiri Yayımladı: Türban ile Üniversiteye Girilemez. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Türban Değişikliğini Onaylamasından Sonra İlk Eğitim Günlerine Bazı Üniversiteler Türbana İzin Verirken Bazı Üniversitelerde Türbana Geçit Vermedi
 • 21:42Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Kanadoğlu Eskişehir'deYargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Kanadoğlu Eskişehir'deYargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, "Türkiye'de Bir Türban Sorunu Yoktur" Dedi.
 • 19:57Eskişehir'de Eskişehir'de "Cumhuriyet Kültür ve Müzik" SempozyumuDünyaca Ünlü Piyanist Fazıl Say, Eskişehir'de Düzenlenen "Cumhuriyet, Kültür ve Müzik" Konulu Sempozyumda Konser Verdi.
 • 14:02Muhalif 9 YÖK üyesi: "YÖK başkanlığı'ndan yapılan açıklama yok hükmündedir"Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) 9 üyesi, yayınladıkları bildiriyle Başkan Yusuf Ziya Özcan tarafından rektörlere gönderilen yazının yok hükmünde olduğunu iddia etti.
 • 10:539 YÖK Üyesinden Ortak AçıklamaYükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) 9 Üyesi Yaptıkları Ortak Açıklamada, "Mahkeme Kararlarına Uymak Anayasal ve Yasal Bir Zorunluluk Olup, 'Konusu Suç Teşkil Eden Emri Hiçbir Surette Yerine Getirmemek' de Anayasa'nın 137. Maddesinin Amir Hükmü Gereğidir" Dedi.
 • 10:449 YÖK Üyesi'nden Türban Bildirisi (2)YÖK Başkanı Prof. Dr. Ziya Özcan'ın Üniversitelere Türbanla Girilebilmesi İçin Yeni Bir Düzenlemeye Gerek Olmadığı Yönündeki Açıklamasına 9 Yök Üyesi Karşı Çıktı.
 • 10:25YÖK'ün 9 Üyesinden AçıklamaYÖK'ün 9 Üyesi, 'Mahkeme Kararlarına Uymak Anayasal ve Yasal Bir Zorunluluk Olup, 'Konusu Suç Teşkil Eden Emri Hiçbir Surette Yerine Getirmemek' de Anayasa'nın 137. Maddesinin Amir Hükmü Gereğidir' Dedi.
 • 10:219 YÖK Üyesi Özcan'a Kazan Kaldırdı9 YÖK Üyesi Özcan'a Kazan KaldırdıYÖK Başkanı Prof. Dr. Ziya Özcan'ın Üniversitelere Türbanla Girilebilmesi için Yeni Bir Düzenlemeye Gerek Olmadığı Yönündeki Açıklamasına Karşı 9 YÖK Üyesi Bir Bildiri Yayınladı.
 • 11:32YÖK Genel Kurulu ToplandıYÖK Genel Kurulu Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan Başkanlığında İkinci Kez Toplandı. 20 Üyeli Genel Kurula 17 Üye Katıldı.
 • 11:21YÖK Genel Kurulu toplandıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulu, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan başkanlığında toplandı.
 • 09:36YÖK Genel Kurulu Yarın ToplanıyorYÖK Genel Kurulu Yarın Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan Başkanlığında İkinci Kez Toplanıyor. Toplantı'da Geçen Hafta Kurulda Görüşülmeyen Katsayı Meselesinin Yanı Sıra Başkanvekili Seçimleri ve ÖSS Kılavuzu Konularının Görüşülmesi ve Kılavuza Katsayı Düzenlemesinin Eklenmesi Bekleniyor.