SON DAKİKA ENGİN ATAÇ HABERLERİ

Son Dakika Engin Ataç Haberleri

11:44
Osmanlı'nın İlk Fethettiği Kale, Vatandaşlarla Buluşmayı Bekliyor Osman Bey tarafından 1288'de Bizanslılar'dan fethedilen, 1299'da ilk hutbenin okutularak Osmanlı Beyliği'nin kurulduğu Karacahisar Kalesi'nin, turizme kazandırılması hedefleniyor Kazı Başkanı Prof. Dr. Altınsapan: "Osmanlı'nın kuruluşundan mihenk taşı görevi yapan kalenin ayağa kaldırılarak halkımıza.
Osmanlı'nın İlk Fethettiği Kale, Vatandaşlarla Buluşmayı Bekliyor
12:17
Osmanlı'nın Kurulduğu Kalede "Lüle Taşı" İzleri Osmanlı Beyliği'nin kurulduğu Karacahisar Kalesi, kazı çalışmalarda lüle taşından yapılmış pipo, ağırşak ve baskıda kullanıldığı öngörülen 3 eser bulundu Kazı Başkanı Prof. Dr. Altınsapan: "Lüle taşından pipo, ağarşak ve bir baskı aparatı ortaya çıkarttık. Eskişehir'de lüle taşının Osmanlı döneminden beri kullanıldığını tespit ettik" "Osmanlı'nın erken döneminde lüle taşının kullanılması çok önemli"
11:53
Harran Üniversitesi 18. Sırada Harran Üniversitesi Türkiye genelinde yapılan istatistiki araştırmalara göre Türkiye'de faaliyet gösteren birçok üniversitenin önünde yer aldı.
13:48
Eski Rektörün Kaçak İnşaatını Yıkılmaktan Kurtaran Madde Mahkemelik Oluyor Anadolu Üniversitesi (AÜ) eski Rektörü Engin Ataç'ın Borabey Göleti havzasında kaçak olarak yaptırdığı inşaat alanının su havzasından çıkarılması yargıya taşınıyor.
Eski Rektörün Kaçak İnşaatını Yıkılmaktan Kurtaran Madde Mahkemelik Oluyor
17:30
Karikatürist Özer, Eskişehir'de Anıldı Nisan ayında hayatını kaybeden Anadolu Üniversitesi (AÜ) Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof.Dr.Atilla Özer, Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen karikatür sergisiyle anıldı.
11:40
Borabey Göleti'nin "Su Havzaları Yönetmeliği" Kapsamından Çıkartılması AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, Borabey Göleti'nin, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (ESKİ) Su Havzaları Koruma Yönetmeliği'nden çıkartılmasıyla ilgili, "İçişleri Bakanlığı'nın bu konuda soruşturma başlattığı ve soruşturmanın sürdüğü dönemde Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan karar kamuoyunun vicdanını yaralamıştır" dedi.
10:00
Eski Rektörün Villaları da Kaçakmış Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) eski rektörü Engin Ataç'ın şu anda oturduğu Karacaşehir'deki villaları kaçak olarak yaptırdığı, belediyenin yönetmelikte yaptığı değişiklikle ruhsat aldığı ortaya çıktı.
Eski Rektörün Villaları da Kaçakmış
15:04
Eski Rektörün Yaptırdığı 2.5 Milyon TL'lik Kaçak Tesise CHP'li Kıyağı İddiası Eskişehir Anadolu Üniversitesi (AÜ) eski rektörü Engin Ataç tarafından kenarına kaçak olarak yapılan, ancak Danıştay tarafından yıkılması istenen inşaatın bulunduğu Borabey Göleti, su havzası olmaktan çıkarıldı.
Eski Rektörün Yaptırdığı 2.5 Milyon TL'lik Kaçak Tesise CHP'li Kıyağı İddiası
13:38
Borabey Göleti'nde Yıkım Kararı Verilen Yapılar Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, 'Yapılar Yıkıldığı Zaman Bunu Yazanlar Herhalde Zil Takıp Oynayacaklar Biz de Tef Çalacağız' Dedi.
15:23
AK Parti Eskişehir İl Başkanı Koca: AK Parti Eskişehir İl Başkanı Salih Koca, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Su Sporları Merkezi'nin Kesinleşen Yıkım Kararına Rağmen Yıkılmadığını Söyledi
16:13
İşte Türkiye'nin En İyi Üniversiteleri Türkiye'de İlk Kez Yapılan Bir Araştırmayla Akademik Performanslarına Göre Türk Üniversitelerini Sıraladı.
İşte Türkiye'nin En İyi Üniversiteleri
16:08
İşte Üniversitelerin Karnesi Odtü'de Oluşturulan ve 7 Eski Rektörün Yer Aldığı Danışma Kurulu, Türkiye'de İlk Kez Yapılan Bir Araştırmayla Akademik Performanslarına Göre Türk Üniversitelerini Sıraladı.
İşte Üniversitelerin Karnesi
14:50
Hacettepe ile Bilkent En Başarılısı ODTÜ'de Oluşturulan ve 7 Eski Rektörün Yer Aldığı Danışma Kurulu, Türkiye'de İlk Kez Yapılan Bir Araştırmayla Akademik Performanslarına Türk Üniversitelerini Sıraladı.
16:12
Yıkım Kararına Rağmen 9 Aydır Yerinde Duruyor Anadolu Üniversitesi, Devletin, Ağaçlandırma Yapılması Amacıyla Tahsis Ettiği Alana Ruhsatsız Su Sporları Merkezi İnşa Etti.
Yıkım Kararına Rağmen 9 Aydır Yerinde Duruyor
12:37
Öğrencileri, Necipoğlu İçin Arp Çaldı GEÇEN YIL BREZİLYA AÇIKLARINDA DÜŞEN UÇAKTA HAYATINI KAYBEDEN FATMA CEREN NECİPOĞLU DÜZENLENEN KONSERLE ANILDI BREZİLYA açıklarında 1 Haziran 2009 tarihinde okyanusta kaybolan Fransa Havayolları'na ait Airbus uçağında yaşamını yitiren Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim görevlisi ve arp sanatçısı Fatma Ceren Necipoğlu, Eskişehir'de düzenlenen konserle anıldı.
Öğrencileri, Necipoğlu İçin Arp Çaldı
04:39
Eskişehir - Öğrencileri, Necipoğlu İçin Arp Çaldı Brezilya Açıklarında 1 Haziran 2009 Tarihinde Okyanusta Kaybolan Fransa Havayolları'na Ait Airbus Uçağında Yaşamını Yitiren Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi ve Arp Sanatçısı Fatma Ceren Necipoğlu, Eskişehir'de Düzenlenen Konserle Anıldı. Konserde 7 Bestecinin Necipoğlu İçin Bestelediği Eserleri Öğrencileri Seslendirdi.
Eskişehir - Öğrencileri, Necipoğlu İçin Arp Çaldı
11:22
Gürüz ile Rektörün Ramazan Sohbeti: Ankara'da İftar Zamanı Sokaklar Bomboş, Rezalet Bu ya Ergenekon Sanığı Kemal Gürüz'ün Ek Klasörlerde Yer Alan Telefon Görüşmeleri Halka Bakışını Ortaya Koyuyor. Gürüz, Eskişehir'de Bulunan Eski Rektör Engin Ataç ile Yaptığı Görüşmede İftar Saatinde Sokakların Boşalmasından Yakınıyor. Ataç İse Gittiği Bir Alışveriş Merke-Zindeki Manzarayı Aktarıyor: "Bir Alışveriş Merkezine Gittik, Ama Doluydu, Herkes de Yiyor İçiyordu. Vallahi Öyle Hoşuma Gitti Ki."
02:23
Gürüz ile Rektorun Ramazan Sohbeti: Ankara'da İftar Zamanı Sokaklar Bomboş, Rezalet Bu ya Ergenekon Sanığı Kemal Gürüz'ün Ek Klasörlerde Yer Alan Telefon Görüşmeleri Halka Bakışını Ortaya Koyuyor. Gürüz, Eskişehir'de Bulunan Eski Rektör Engin Ataç ile Yaptığı Görüşmede İftar Saatinde Sokakların Boşalmasından Yakınıyor. Ataç İse Gittiği Bir Alışveriş Merke-Zindeki Manzarayı Aktarıyor: "Bir Alışveriş Merkezine Gittik, Ama Doluydu, Herkes de Yiyor İçiyordu. Vallahi Öyle Hoşuma Gitti Ki."
11:38
ODTÜ ve Başkent Çok Düşündü Çok Üretti Bilimsel Yayın Sayısı Bakımından Türkiye Üniversiteleri Sıralamasında Başkent Üniversitesi, Öğretim Üyesi Başına Düşen Yayın Sayısı Sıralamasında İse ODTÜ Birinci Oldu.
ODTÜ ve Başkent Çok Düşündü Çok Üretti
13:15
Erciyes Üniversitesi, Bilimsel Yayın Sıralamasında 2. Sırada Yer Aldı Erciyes Üniversitesi, Öğretim Üyesi Başına Düşen Bilimsel Yayın Sayısına Göre Türkiye Üniversiteleri Arasında 5'inci, Devlet Üniversiteleri Arasında 2'nci Sırada Yer Alarak Bilimsel Alanda Büyük Bir Başarıya İmza Attı.
02:21
İmam Hatiplerdeki 11 Yıllık Uygulama Kalktı İmam Hatip Liselerinin Katsayı Kavgası, 28 Şubat Döneminde Başladı. Önce 1997 Yılında İmam ve Hatip Yetiştirmek Üzere Kurulmalarına Rağmen Sayıları ve Öğrenci Kapasitesi Hızla Artan İmam Hatip Liselerinin Sayılarının Azaltılması Kararı Alındı. 1998 Yılında da Prof. Dr. Kemal Gürüz'ün YÖK Başkanlığı Döneminde, İmam Hatip Liseleri Mezunlarının İlahiyat Fakültelerinden Çok Diğer Fakültelere Girmel...
10:55
Yeni YÖK Üyeliklerine Atanan Prof.dr. Söylet ve Sosyal'ın Kararları Resmi Gazetede Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından YÖK üyeliğine seçilen İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ile Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Sosyal'ı atama kararnameleri Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
Kararnamelere göre, Prof. Dr. Söylet, Prof. Dr. Tunçalp Özgen'in, Prof. Dr. Soysal da ise Prof. Dr. Engin Ataç'ın görev süresinin sona ermesi neden...
10:07
Yeni YÖK Üyeleri Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Cumhurbaşkanlığı Kontenjanından YÖK Üyeliğine Seçtiği İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet ile Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Sosyal'ın Atama Kararları, Bugün Resmi Gazete'de Yayımlandı.
20:29
Heykeli Dikilecek Ünlü Şovmen Beyazıt Öztürk'ün Balmumundan Heykeli Yapılcak
02:20
YÖK'e Türbancı Zihniyet Egemen Oldu YÖK, ÖSS'de Yapmayı Planladığı Değişiklikleri Tartışacağı Bugünkü Toplantısı Öncesinde Karıştı.
18:18
YÖK'ün 5 Üyesinden Muhalif Açıklama YÖK'ün 5 Üyesi Tarafından Yapılan Ortak Açıklamada, "YÖK'teki Siyasal İktidar Yanlısı Tutumun Ulaştığı Boyutu Vurgu" Yapıldı.
YÖK'ün 5 Üyesinden Muhalif Açıklama
15:10
YÖK'ün Muhalif Üyelerinden Balyoz Gibi Muhtıra Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın Başkanlığında Bir Yılını Dolduran YÖK'de Sular Durulmazken, 5 YÖK Üyesi YÖK'ün Son Bir Yılını Değerlendirirken Sert Eleştirilerde Bulundu.
21:06
YÖK, Lisans Programlarında Kontenjanları Artırdı Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2008 -2009 Yılında Öğrenci Kontenjanlarını Artırdı. Buna Göre, Örgün Lisans Düzeyinde 130 Bin Olan Öğrenci Kontenjanı 154 Bine; Lisans Düzeyinde İkinci Öğretim Programlarında 33 Bin Olan Öğrenci Kontenjanı 51 Bine Yükseldi. Karara 9 Üye Karşı Oy Kullandı.
21:04
YÖK'ün Kontenjan Arttırma Kararına 9 Üye Karşı Çıktı YÖK Genel Kurulunun 9 Üyesi, Yükseköğretim Kurumlarının Öğrenci Kontenjanlarının Arttırılması Kararına Karşı Çıktı.
15:50
Profesör Sağlamer'e "Yılın Başarılı Bilim Kadını" Ödülü Eskişehir'de, İstanbul Teknik Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Gülsün Sağlamer'e "Yılın Başarılı Bilim Kadını" Ödülü Verildi.
Profesör Sağlamer'e 'Yılın Başarılı Bilim Kadını' Ödülü
18:49
Üak Toplantısı Sona Erdi Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) toplantısı sona edi. Kadro konusunda yaşanan sıkıntıların tartışıldığı toplantıya YÖK'ün 6 muhalif üyesi de katıldı.
ÜAK'ın Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'nda yapılan toplantısı sona erdi.
Yaklaşık 170 üyenin bulunduğu toplantıda, bazı meslek gruplarından Türklerin AB ülkelerine vizesiz girişine olanak sağlayan Avrupa Toplulukları Adalet...
01:07
YÖK'te Türban Çatlağı YÖK Genel Kurulu'nun 9 Üyesi Başkan Yusuf Ziya Özcan'a Karşı Bildiri Yayımladı: Türban ile Üniversiteye Girilemez. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Türban Değişikliğini Onaylamasından Sonra İlk Eğitim Günlerine Bazı Üniversiteler Türbana İzin Verirken Bazı Üniversitelerde Türbana Geçit Vermedi
21:42
Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Kanadoğlu Eskişehir'de Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, "Türkiye'de Bir Türban Sorunu Yoktur" Dedi.
Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Kanadoğlu Eskişehir'de
19:57
Eskişehir'de "Cumhuriyet Kültür ve Müzik" Sempozyumu Dünyaca Ünlü Piyanist Fazıl Say, Eskişehir'de Düzenlenen "Cumhuriyet, Kültür ve Müzik" Konulu Sempozyumda Konser Verdi.
Eskişehir'de 'Cumhuriyet Kültür ve Müzik' Sempozyumu
14:02
Muhalif 9 YÖK üyesi: "YÖK başkanlığı'ndan yapılan açıklama yok hükmündedir" Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) 9 üyesi, yayınladıkları bildiriyle Başkan Yusuf Ziya Özcan tarafından rektörlere gönderilen yazının yok hükmünde olduğunu iddia etti.
10:53
9 YÖK Üyesinden Ortak Açıklama Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) 9 Üyesi Yaptıkları Ortak Açıklamada, "Mahkeme Kararlarına Uymak Anayasal ve Yasal Bir Zorunluluk Olup, 'Konusu Suç Teşkil Eden Emri Hiçbir Surette Yerine Getirmemek' de Anayasa'nın 137. Maddesinin Amir Hükmü Gereğidir" Dedi.
10:44
9 YÖK Üyesi'nden Türban Bildirisi (2) YÖK Başkanı Prof. Dr. Ziya Özcan'ın Üniversitelere Türbanla Girilebilmesi İçin Yeni Bir Düzenlemeye Gerek Olmadığı Yönündeki Açıklamasına 9 Yök Üyesi Karşı Çıktı.
10:25
YÖK'ün 9 Üyesinden Açıklama YÖK'ün 9 Üyesi, 'Mahkeme Kararlarına Uymak Anayasal ve Yasal Bir Zorunluluk Olup, 'Konusu Suç Teşkil Eden Emri Hiçbir Surette Yerine Getirmemek' de Anayasa'nın 137. Maddesinin Amir Hükmü Gereğidir' Dedi.
10:21
9 YÖK Üyesi Özcan'a Kazan Kaldırdı YÖK Başkanı Prof. Dr. Ziya Özcan'ın Üniversitelere Türbanla Girilebilmesi için Yeni Bir Düzenlemeye Gerek Olmadığı Yönündeki Açıklamasına Karşı 9 YÖK Üyesi Bir Bildiri Yayınladı.
9 YÖK Üyesi Özcan'a Kazan Kaldırdı
11:32
YÖK Genel Kurulu Toplandı YÖK Genel Kurulu Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan Başkanlığında İkinci Kez Toplandı. 20 Üyeli Genel Kurula 17 Üye Katıldı.
11:21
YÖK Genel Kurulu toplandı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulu, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan başkanlığında toplandı.
09:36
YÖK Genel Kurulu Yarın Toplanıyor YÖK Genel Kurulu Yarın Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan Başkanlığında İkinci Kez Toplanıyor. Toplantı'da Geçen Hafta Kurulda Görüşülmeyen Katsayı Meselesinin Yanı Sıra Başkanvekili Seçimleri ve ÖSS Kılavuzu Konularının Görüşülmesi ve Kılavuza Katsayı Düzenlemesinin Eklenmesi Bekleniyor.
15:22
YÖK Üyelerinin Anıtkabir Mazeretleri YÖK Başkanı Özcan'ın Dünkü Anıtkabir Ziyaretine Katılmayan Üyeler; Sağlık Problemleri, Ulaşım Engeli ve Yurt Dışında Bulunma Gibi Nedenlerle Bu Ziyarete Katılamadıklarını Açıkladı.
YÖK Üyelerinin Anıtkabir Mazeretleri
20:17
YÖK Genel Kurulunda ÖSS Kılavuzu Ele Alınmadı YÖK Genel Kurulu'nun Toplantısı Sona Erdi.
15:24
YÖK Genel Kurulu Anıtkabirde Yüksek Öğretim Kurulu, Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan Başkanlığında Toplanarak Anıtkabiri Ziyaret Etti. Özcan, Anıtkabir Özel Defterine, Laik, Demokratik ve Sosyal Hukuk Devleti İlkelerine Bağlı Olarak Eğitim Öğretim Faaliyetlerine Devam Edeceklerini Yazdı. Anıtkabir Ziyaretine 5 Üye Katılmadı.
02:45
Evini Devletin Parasıyla Döşeten Eski Rektör, 6 Yıldır Yargılanamıyor Adı Kablo Yolsuzluğuna Karışan ve Devletin Parasıyla Evine Malzeme Döşettiği Belirlenen Anadolu Üniversitesi'nin Eski Rektörü Prof. Dr. Engin Ataç'ın Yargılanması Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Engeline Takıldı.
13:53
Teziç'in Görev Süresi 8 Aralık'ta Bitiyor Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç'in Görev Süresi, 8 Aralık 2007 Cumartesi Günü Sona Erecek.
15:12
Sezer'in Rektörleri Gidiyor Cumhurbaşkanı Gül, En Kritik Atamasını YÖK Başkanlığı Makamı İçin Yapacak. YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç'in 4 Yıllık Görev Süresinin Bitmesine Sayılı Günler Kala, Gözler Çankaya Köşkü'nde.
Sezer'in Rektörleri Gidiyor
02:15
Kaçak Sosyal Tesis Yapan Rektörün Yargılanmasına YÖK'ten İzin Yok Eskişehir'de, Koruma Altındaki Su Havzasına Kaçak Sosyal Tesis Yapan Anadolu Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Engin Ataç'ın Yargılanmasına YÖK'ten 1,5 Yıldır İzin Çıkmıyor.
09:40
YÖK üyesine kaçak yapı cezası Geçen yıl Cumhurbaşkanı Sezer tarafından YÖK Genel Kurulu üyeliğine atanan Anadolu Üniversitesi (AÜ) eski Rektörü Prof. Dr. Engin Ataç'ın Eskişehir'de kaçak villa yaptığı ortaya çıktı.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.01.2015 20:28:58. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ENGİN ATAÇ HABERLERİ
[Hata Bildir]