SON DAKİKA ERGANİ HABERLERİ

Son Dakika Ergani Haberleri

 • 18:46Yoğun Bakımdaki Mutlu Kaya UyandıYoğun Bakımdaki Mutlu Kaya UyandıKatıldığı ses yarışmasıyla tanınan ve Diyarbakır'da uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan 19 yaşındaki Mutlu Kaya bugün uyandı.
 • 18:42Mutlu Kaya'dan Sevindirici HaberDiyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavisi süren Mutlu Kaya’nın gözlerini açtığı belirtildi.
 • 13:22Arzakçı, Ergani, Dicle ve Eğil'e Ziyarette BulunduArzakçı, Ergani, Dicle ve Eğil'e Ziyarette BulunduDiyarbakır bağımsız milletvekili adayı Abdullah arzakçı seçim çalışmaları kapsamında Ergani, Dicle ve Eğil’deki seçmenlerle bir araya geldi.
 • 11:34Minik Zeynep Önce Tedavi, Sonra İlik Nakli OlacakMinik Zeynep Önce Tedavi, Sonra İlik Nakli OlacakDiyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde oturan Safinaz ve Metin Kaçar çiftinin ilkokul birinci sınıfa giden lösemi hastası kızları 6 yaşındaki Zeynep Kaçar, önce tedavi, ardından ilik nakli olacak.
 • 18:09Genel Seçimlere DoğruCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır 1. sıra Milletvekili adayı Muhsin Koçyiğit, seçim çalışmalarını Dicle ilçesinde sürdürdü.
 • 13:47Öğretmenin Lösemili Öğrencisi İçin MücadelesiÖğretmenin Lösemili Öğrencisi İçin MücadelesiDiyarbakır’da 2,5 yaşında yakalandığı lösemiden kurtulması için ilik nakli olması gereken 7 yaşındaki Zeynep Kaçar, öğretmeninin girişimiyle başlatılan yardım kampanyasıyla ilik nakli olabilmek için Antalya’ya geldi.
 • 13:29Öğretmeninin İlgisiyle Hayata TutunacakDiyarbakır'da, 2,5 yaşındayken "kronik miyeloid lösemi" hastalığına yakalanan 7 yaşındaki Zeynep Kaçar, öğretmeninin girişimleriyle başlatılan yardım kampanyası sayesinde, ilik nakli için Antalya'ya geldi.
 • 12:17Minik Zeynep İçin Aranan İlik Almanya'da BulunduMinik Zeynep İçin Aranan İlik Almanya'da BulunduDiyarbakır'da yaşayan Safinaz- Metin Kaçar çiftinin lösemi hastası kızları 6 yaşındaki Zeynep, Almanya'da bulunan iliğin nakledilmesi için dün gece Antalya'ya gitti.
 • 11:21Minik Zeynep İlik Nakli İçin Antalya'ya GeldiMinik Zeynep İlik Nakli İçin Antalya'ya GeldiDiyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde oturan Safinaz- Metin Kaçar çiftinin ilkokul birinci sınıfa giden lösemi hastası kızları 6 yaşındaki Zeynep Kaçar, Almanya'da bulunan iliğin nakledilmesi için dün gece ailesi ve öğretmeniyle Antalya'ya geldi.
 • 10:10Ergani'de Tübitak 4006 Bilim Fuarı AçıldıErgani'de Tübitak 4006 Bilim Fuarı AçıldıDiyarbakır’ın Ergani ilçesindeki Selman Ortaokulu’nda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.
 • 10:04Kendi İşini Kurana 30 Bin Lira HibeKendi İşini Kurana 30 Bin Lira HibeKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumu’nun (İŞKUR) işbirliğiyle hazırlanan proje çerçevesinde halk eğitim merkezinde başlayacak olan girişimcilik kursunu tamamlayıp sertifika alan girişimcilere 30 bin lira hibe desteği verilecek.
 • 21:08Kışanak ve Anlı'nın Muhatap Dahi Olmadığı Oya Eronat'ı, Suvari Rakamlarla Yerden Yere VurduKışanak ve Anlı'nın Muhatap Dahi Olmadığı Oya Eronat'ı, Suvari Rakamlarla Yerden Yere VurduDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Kışanak ve Anlı'nın muhatap dahi almadığı Oya Eronat'ı, Belediyenin Genel Sekreteri Fethi Suvari, rakamlarla yerden yere vurdu.
 • 20:57Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'den Eronat'a Tokat Gibi CevapDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi'den Eronat'a Tokat Gibi CevapDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fethi Suvari, Oya Eronat'ı ve Yeni Akit Gazetesi'ni rakamlarla tekzip etti, kesin rakamlar üzerinden yerden yere vurdu.
 • 20:48Diyarbakır İçin Bir Hayal Daha GerçekleştiriliyorDiyarbakır İçin Bir Hayal Daha GerçekleştiriliyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir ve 10 ilçe belediyesinin katı atık sorununu çözecek Entegre Katı Atık Tesisi'nin temel atma töreni öncesinde tanıtım resepsiyonu düzenledi.
 • 14:17Ergani'de Asayiş OlaylarıErgani'de Asayiş OlaylarıErgani ilçe Emniyet Müdürlüğü birimlerinin hafta içinde gerçekleştirdiği çeşitli operasyonlarda, esrar maddesi ve 67 kök esrar yapımında kullanılan hint keneviri ele geçirildi.
 • 20:09Kuyular Kültür Sanat Okulu Hizmete GirdiKuyular Kültür Sanat Okulu Hizmete GirdiDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Dicle Kaygısız, Kulp Ağaçlı ve Ergani Şölen Mahallesi'nin ardından dördüncü Kültür Sanat Okulu'nu Hani Kuyular Mahallesi'nde törenle hizmete açtı.
 • 16:23Bakan Yılmaz Seçim Çalışmalarına Ergani'de Devam EttiBakan Yılmaz Seçim Çalışmalarına Ergani'de Devam EttiKalkınma Bakanı ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Cevdet Yılmaz, beraberinde Diyarbakır Milletvekili adayı Mehmet Salim Ensarioğlu ile Ergani ilçesine bağlı Aşağı Kuyu köyünü ziyaret etti.
 • 12:47Parlak Seçim Çalışmalarına Devam EdiyorParlak Seçim Çalışmalarına Devam EdiyorAK Parti Diyarbakır Milletvekili Aadayı Alaattin Parlak, seçim çalışmaları kapsamında köy ziyaretlerini sürdürüyor.
 • 12:10Genel Seçime DoğruAK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Alaattin Parlak, seçim çalışmaları kapsamında ilçe ve mahalleye dönüşen köyleri ziyaret etti.
 • 12:07Diyarbakır'da Yangın: Aynı Aileden 5 ÖlüDiyarbakır'da Yangın: Aynı Aileden 5 ÖlüDiyarbakır'da yangın: Aynı aileden 5 ölü Ferit ASLAN/DİYARBAKIR, (DHA)- DİYARBAKIR'da merkeze bağlı Yenişehir İlçesi Alangör Köyü'nde tek gözlü bir evde çıkan yangın sonucu, bir evde bulunan aynı aileden 5 kişi öldü.
 • 11:10Kopan El Davasında Albay'a 2 Yıl Hapis İstemiKopan El Davasında Albay'a 2 Yıl Hapis İstemiDiyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde, 8 yıl önce bulduğu bombanın patlaması sonucu sağ eli kopan 24 yaşındaki Kadri Ceyhan davasında askeri savcı, dönemin Ergani 2'nci Mekanize Piyade Tabur Komutanı Kurmay Albay Barbaros Kasar ile Binbaşı Serhat Demirtaş'ın 'İhmal suretiyle görevi kötüye kullanmak' suçundan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.
 • 11:05Diyarbakır'da Yangın Bir Aileyi Yok EttiDiyarbakır Yenişehir ilçesinde bir evde çıkan yangında aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetti.
 • 10:14Diyarbakır'da Yangın: Aynı Aileden 5 Kişi Hayatını KaybettiDiyarbakır'da Yangın: Aynı Aileden 5 Kişi Hayatını KaybettiDiyarbakır'ın Alangör Köyü'nde tek gözlü evde çıkan yangında, evde bulunan aynı aileden 5 kişi yanarak can verdi.
 • 09:02Gündem/ 26 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Hakkari-Yüksekova Havalimanı açılıyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hakkari-Yüksekova Havalimanı'nın Açılış Töreni'ne katılacak.
 • 00:04Gündem Özeti/ 26 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar Belediyesi Toplu Açılış Töreni, Hakkari-Yüksekova Havalimanı Açılış Töreni ve Hacıbayram Camisi Çevre Düzenlemesi ve Kitapçılar Çarşısı'nın açılış törenine katılacak.
 • 17:46Kargo Aracında Kaçak Sigara Ele GeçirildiDiyarbakır'da 32 bin 755 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
 • 15:53Mutlu Kay'a İşte Burada VurulduMutlu Kay'a İşte Burada VurulduDiyarbakır’da başından silahla vurularak ağır yaralanan ve hastanedeki tedavisi devam eden Mutlu Kaya’nın uğradığı hain saldırıya ait krokisi ortaya çıktı.
 • 14:41Diyarbakır'da 32 Bin 755 Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiDiyarbakır'da 32 Bin 755 Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiDiyarbakır'da piyasa değeri yaklaşık 131 bin TL olan toplam 32 bin 755 paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirildi.
 • 10:05Diyarbakır'da 32 Bin 755 Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiDiyarbakır'da 32 Bin 755 Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiDiyarbakır’da düzenlenen operasyonda, piyasa fiyatı 131 bin lira olan 32 bin 755 paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • 23:15Kalkınma Bakanı Cevdet YılmazKalkınma Bakanı Cevdet YılmazLeblebitaş köyü çadırdan genel görüntüler-Cevdet Yılmaz'ın çadır içinden görüntüsü -Cevdet Yılmaz yöresel kıyafetli görüntüsü-Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz konuşması-Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'a tablo hediye edilmesi Kalkınma Bakanı Yılmaz: - "Çözüm Süreci, ekonominin büyümesi ve Türkiye'nin daha güçlü bir ülke haline gelmesi için güçlü hükümetlere ihtiyaç var. Zor meseleleri zayıf partiler çözemez"- "Allah korusun, Türkiye'de AK Parti'nin gücünde bir zaaf oluşursa, gücü azalırsa emin olun ortada ne Çözüm Süreci, ne ekonomi ne de dış politika kalır" Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Çözüm Süreci, ekonominin büyümesi ve Türkiye'nin daha güçlü bir ülke haline gelmesi için güçlü hükümetlere ihtiyaç var. Zor meseleleri zayıf partiler çözemez" dedi.
 • 19:53Kalkınma Bakanı Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Çözüm Süreci, ekonominin büyümesi ve Türkiye'nin daha güçlü bir ülke haline gelmesi için güçlü hükümetlere ihtiyaç var. Zor meseleleri zayıf partiler çözemez" dedi.
 • 14:49Eşini Boğmaktan Aranan Kişi Ağaca Asılı BulunduDiyarbakır’da eşini boğarak öldürdüğü iddiasıyla aranan bir kişi, olayın meydana geldiği köye yakın bir bölgede ağaca asıl halde bulundu.
 • 13:49Mutlu Kaya, Vurulmasaydı Bugün Sahnede OlacaktıMutlu Kaya, Vurulmasaydı Bugün Sahnede OlacaktıDiyarbakır'da başından vurularak ağır yaralanan ve tedavisi süren Mutlu Kaya, talihsiz olay yaşanmasaydı eğer bugün Ergani'de kendi toprağın ilk defa sahne alacaktı.
 • 13:00Tigris Oda Orkestrası Müzikseverlerle BuluştuKlasik Batı Müziği ile Kürt müziğini harmanlayan Tigris Oda Orkestrası, Surp Giragos Kilisesi'nde müzikseverlerle buluştu.
 • 11:44Eşini Boğarak Öldürmekten Aranırken Ağaca Asılı BulunduEşini Boğarak Öldürmekten Aranırken Ağaca Asılı BulunduDiyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde şiddet gördüğü gerekçesiyle sığındığı kadın sığınma evinden kaçarak eve dönen eşi Hacer Aladak'ı 3 gün önce öldürdüğü iddiasıyla aranan Musa Aladak, dün köy yakınlarında bir ağaçta asılı bulundu.
 • 09:18Karısını Öldürmekten Aranan Adam Ağaçta Asılı BulunduKarısını Öldürmekten Aranan Adam Ağaçta Asılı BulunduDiyarbakır Ergani'de karısını öldürmek suçundan aranan Musa Adak, bir ağaçta asılı olarak bulundu.
 • 01:04Eşini Boğarak Öldürdüğü İddiasıErgani ilçesinde eşini boğarak öldürdüğü iddiasıyla aranan kişinin, ağaca asılı vaziyette bulunduğu bildirildi.
 • 22:23Eker: Eker: "Bu Anayasanın Değişmesi Lazım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ergani seçim bürosu önünde toplanan vatandaşlardan genel detay, - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in gelişi, - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in konuşması, - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in gidişi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: - "Çözüm Süreci'ni başlatan AK Parti oldu ama bu anayasanın değişmesi lazım. Yeni demokratikleşme ve sivilleşme adımları atılacaksa bu yeni bir anayasayla mümkün"- "Yeni bir anayasa yapılmadan, mevcut askeri anayasasıyla yeni adımları atmanın imkanı yok" Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Çözüm Süreci'ni AK Parti'nin başlattığını anımsatarak, "Yeni demokratikleşme ve sivilleşme adımları atılacaksa bu yeni bir anayasayla mümkün. Yeni bir anayasa yapılmadan, mevcut askeri anayasasıyla yeni adımları atmanın imkanı yok" dedi.
 • 20:22Cim Bom"Un 36. Başkanı Dursun ÖzbekGalatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulu tamamlanırken, rakipleri Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan'a büyük fark atan Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulübün 36. başkanı oldu.
 • 19:59Galatasaray'ın 36. Başkanı Dursun ÖzbekGalatasaray'ın 36. Başkanı Dursun ÖzbekGalatasaray Kulübü’nün seçimli olağan genel kurul toplantısında Dursun Özbek, 3776 geçerli oyun 2800’ünü alarak sarı-kırmızılı kulübün 36. başkanı oldu.
 • 19:56Galatasaray Başkanı Özbek ve Yönetim KuruluGalatasaray Başkanı Özbek ve Yönetim KuruluGalatasaray Kulübü'nün yeni başkanı Dursun Özbek oldu.
 • 19:29Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker AçıklamasıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Çözüm Süreci'ni AK Parti'nin başlattığını anımsatarak, "Yeni demokratikleşme ve sivilleşme adımları atılacaksa bu yeni bir anayasayla mümkün. Yeni bir anayasa yapılmadan, mevcut askeri anayasasıyla yeni adımları atmanın imkanı yok" dedi.
 • 18:04Galatasaray'ın Yeni Başkanı Dursun Özbek OlduGalatasaray'ın Yeni Başkanı Dursun Özbek OlduSarı-kırmızılı kulübün yeni başkanı Dursun Özbek, 11. sandığın ardından seçimi kazanmayı garantiledi. Özbek toplam da ise 2800 oy aldı.
 • 14:28Yurtta AsayişKayseri'de kayınpederi tarafından av tüfeğiyle vurulan kişi, hastanedeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
 • 11:33Ergani'de AsayişDiyarbakır'ın Ergani ilçesinde düzenlenen asayiş operasyonunda, cinsel taciz iddiasıyla bir kişi tutuklandı.
 • 10:55Galatasaray'da Olağan Seçimli Genel Kurul BaşladıGalatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurul toplantısı başladı.
 • 18:30MHP Milletvekili Adayları Ergani'deMHP Milletvekili Adayları Ergani'deMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır milletvekili adayları Mehmet Teyar Karakoç, Recep Donat, Harun Yaşa, Ömer Bozkaya, Mehmet İçli, Feyzi Yiğitkan, Ahmet Kaya ve MHP Diyarbakır İl Başkanı Bahri Yıldırım seçim çalışmaları kapsamında Ergani ilçesinde bulunan esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 11:08Ergani'de "Seçim Güvenliği" ToplantısıErgani'de, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler için alınacak tedbirleri belirlemek amacıyla "seçim güvenliği" toplantısı yapıldı.
 • 10:19Galatasaray'da Olağan Seçimli Genel Kurul Yarın YapılacakGalatasaray'da Olağan Seçimli Genel Kurul Yarın YapılacakGalatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulu yarın yapılacak.
 • 09:59Ergani'de Seçim Güvenliği Toplantısı YapıldıErgani'de Seçim Güvenliği Toplantısı YapıldıDiyarbakır Ergani İlçe Kaymakamlığı tarafından, 7 Haziran genel seçimleri öncesi, seçim güvenliği toplantısı gerçekleştirdi.