SON DAKİKA ESKİŞEHİR HABERLERİ

Son Dakika Eskişehir Haberleri

18:53
Cep Telefonu Hırsızları Kameraya Yakalandı Eskişehir’de bir iş yerindeki cep telefonunu çaldığı iddia edilen ve görüntüleri güvenlik kamerasına yansıyan şüpheliler yakalandı.
18:49
Işık: "Bizi En Çok Eleştirenler, 'Devrim' Otomobilini Boğan Zihniyete Sahip Olanlar" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Eskişehir'de: - "İlk defa Türkiye'de artık 'yerli markayı yerli arabayı biz üreteceğiz' diyen bir iktidar var. İnşallah yakında Türkiye kendi markasıyla kendi arabasını üretecektir"- "Şu anda AK Parti iktidarını en çok eleştirenler, 'Devrim' otomobilini boğan zihniyete sahip olanlar"- "Tek amacımız var, Türkiye yerli üretimini artırsın, Türkiye'nin üretimi, yenilikçi üretim olsun" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "İlk defa Türkiye'de artık
Işık: 'Bizi En Çok Eleştirenler, 'Devrim' Otomobilini Boğan Zihniyete Sahip Olanlar'
18:45
Meteoroloji'den Lodos Uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonunda aralarında Eskişehir’in de bulunduğu bölge için kuvvetli lodos fırtınası uyarısı yaptı.
18:43
Sanayi Makinelerine Artık Plaka Verilecek Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, her makineye otomobil gibi plaka vererek teminat olarak gösterilebilmesini istediklerini belirterek "Bundan sonra sanayicimiz makinesini teminat olarak kullanabilecek" dedi.
Sanayi Makinelerine Artık Plaka Verilecek
18:20
İllerin Kredi Kullanma Miktarları Açıklandı FİNTÜRK Finansal Türkiye Haritası 2014’ün 4’üncü dönem verilerini açıkladı.
17:45
Türkiye'de İhracatın İthalatı Karşılama Oranı Arttı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye’de ihracatın ithalatı karşılama oranının yüzde 61’den yüzde 65’e çıktığını açıkladı.
Türkiye'de İhracatın İthalatı Karşılama Oranı Arttı
17:44
Bakan Işık: "Bir Taraftan Büyürken, Bir Taraftan da İhracatımızı Artıracağız" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Eskişehir'de: - "2014 yılı başında yürürlüğe koyduğumuz makro ihtiyati tedbirler olumlu sonuçlar vermeye başladı.
Bakan Işık: 'Bir Taraftan Büyürken, Bir Taraftan da İhracatımızı Artıracağız'
17:37
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Eskişehir'de Açıklaması "İlk defa Türkiye'de artık 'yerli markayı yerli arabayı biz üreteceğiz' diyen bir iktidar var. İnşallah yakında Türkiye kendi markasıyla kendi arabasını üretecektir" "Şu anda AK Parti iktidarını en çok eleştirenler, 'Devrim' otomobilini boğan zihniyete sahip olanlar" "Tek amacımız var, Türkiye yerli.
17:26
Bakan Işık'ın "Devrim" Sitemi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 1961 yılında Türkiye’nin ilk yerli otomobili olarak Eskişehir’de üretimi yapılan, ama seri üretimi gerçekleşmeyen Devrim Otomobili’ni hatırlatarak, “Maalesef o dönemin siyasi zihniyeti Devrim Otomobili’ni boğdu ve Devrim Otomobili seri üretime geçemedi” dedi.
Bakan Işık'ın 'Devrim' Sitemi
16:32
Bakan Işık: "2002'den Beri Türkiye Hiç Durmadan Büyüyor" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bir ülkenin kalkınmasında önemli olan faktörleri anlatarak, yerli üretimin önemine dikkat çekti.
Bakan Işık: '2002'den Beri Türkiye Hiç Durmadan Büyüyor'
16:17
CHP'den Başkan Kurt'a Ziyaret Cumhuriyet halk Partisi (CHP) Eskişehir İl Başkanı Ersen Yeniceli, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’u ziyaret etti.
14:27
Eskişehir'in İhracatı Arttı, İthalatı Azaldı Eskişehir'in Aralık 2014 ayında bir önceki aynı döneme göre ihracatı yüzde 1,2 arttı, ithalatı ise yüzde 5,6 azaldı.
14:15
Şair Kadir Kaya'nın "Duygu Seli" İsimli Şiir Kitabı Yayımlandı Eskişehirli şair Kadir Kaya’nın “Duygu Seli” şiir kitabı yayımlandı.
Şair Kadir Kaya'nın 'Duygu Seli' İsimli Şiir Kitabı Yayımlandı
14:14
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Eskişehir'de Açıklaması "Teşvik sistemimizi yeniden ele alıyoruz ve yüksek teknoloji ürünlerde birinci bölgenin dahi beşinci bölge desteklerinden yararlanmasını hedefliyoruz"
13:38
Fikri Işık: "Teşvik Sistemimizi Yeniden Ele Alıyoruz" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Eskişehir'de: -"Teşvik sistemimizi yeniden ele alıyoruz ve yüksek teknoloji ürünlerde birinci bölgenin dahi beşinci bölge desteklerinden yararlanmasını hedefliyoruz" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Teşvik sistemimizi yeniden ele alıyoruz ve yüksek teknoloji ürünlerde birinci bölgenin dahi beşinci bölge desteklerinden yararlanmasını hedefliyoruz" dedi.
Fikri Işık: 'Teşvik Sistemimizi Yeniden Ele Alıyoruz'
13:00
Başkan Gökçek, Ekonomi Kulübü Toplantısı'na Katıldı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ekonomi Kulübü Toplantısı’nda Arap işadamlarından dünyanın en büyük 4. hastanesinin Ankara’ya kurulması için söz aldıklarını söyledi.
Başkan Gökçek, Ekonomi Kulübü Toplantısı'na Katıldı
12:44
TÜİK, Türkiye'nin Kadın-Erkek Haritasını Çıkardı TÜİK'in açıkladığı rakamlara göre, yurtta kadın nüfusunun fazla olduğu il sayısı 37'ye çıktı. Kadın nüfusun en fazla olduğu ilk 3 il Bartın, Bolu ve Trabzon oldu.
TÜİK, Türkiye'nin Kadın-Erkek Haritasını Çıkardı
12:40
Skibbe, Transfer İstemiyor Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, bu dönem için oyuncu transferi düşünmediğini söyledi.
Skibbe, Transfer İstemiyor
12:39
Bakan Işık'tan Vali Tuna'ya Ziyaret Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Eskişehir’in, sadece kültürel açıdan değil, sanayi açısında da Türkiye’nin önemli bir ili olduğunu söyledi.
Bakan Işık'tan Vali Tuna'ya Ziyaret
12:25
Afrikalı Euro Dolandırıcıları Yakalandı Eskişehir’de, özel solüsyonlarla kağıttan Euro yaparak dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları belirlenen yabancı uyruklu 2 kişi İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı.
Afrikalı Euro Dolandırıcıları Yakalandı
12:24
Pınar Karşıyaka'nın Rakibi Eskişehir Basket Eurocup'ta 4'te 4 yaparak 16'ya girmeyi garantileyen Pınar Karşıyaka, Türkiye Basketbol Liginde yarın Eskişehir Basket'i ağırlayacak.
12:22
Kongolu Khapinga İçin 'Oturma İzni Yenilenmedi' İddialarına Yalanlama Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü, önceki gün rahatsızlanarak 6 aylık bebeği ile birlikte ölen Kongolu Tshimanga Khapinga için basında yer alan ’oturma iznini yenilemedi’ iddialarının doğru olmadığını açıkladı.
12:03
Skibbe: Eskişehirspor'u 50'nci Yılında Güzel Yerlere Getireceğiz Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, "Takımımda futbol kalitesi yüksek. Eminim ki ikinci devrede iyi bir futbol oynayacağız ve stabil şekilde ligdeki yerimizi alacağız" dedi.
Skibbe: Eskişehirspor'u 50'nci Yılında Güzel Yerlere Getireceğiz
11:49
Eskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe Açıklaması "Takımımda futbol kalitesi yüksek. Eminim ki ikinci devrede iyi bir futbol oynayacağız ve stabil şekilde ligdeki yerimizi alacağız" "Taraftarımız zor zamanlarda takımın yanında olsun"
11:08
Ekonomi Kulübünün Konuğu Gökçek Oldu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AŞTİ'nin Mamak'ta Nata Vega Outlet yakınlarına taşınacağını, söyledi.
10:32
Basketbol: Haftanın Programı Türkiye Basketbol Ligi'nde 17. hafta maçları yapılacak TKBL'de ikinci yarı 14. hafta maçlarıyla başlayacak.
Basketbol: Haftanın Programı
04:34
Pandev ve Dzemaili Galatasaray'da Moralleri Bozdu Genoa ve Fiorentina'nın Pandev'e, Milan'ın ise Dzemaili'ye yaptığı teklifleri kabul etmeyen sarı-kırmızılılar şimdiden pişmanlık duymaya başladı.
Pandev ve Dzemaili Galatasaray'da Moralleri Bozdu
04:28
Galatasaray Yönetiminden Hamza Hamzaoğlu'na Tam Destek Eskişehirspor maçı sonrasında, Hamzaoğlu’na destek telefonları yağdı.
23:27
Müsiad Eskişehir Şubesi 17. Olağan Genel Kurulu Ekonomi Bakan Yardımcısı Yıldırım: "MÜSİAD, bugün gıpta edilecek bir noktadadır hem kendi içerisinde hem de pek çok sivil toplum platformunda iyi bir marka olmuştur" MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: "Önemli riskimiz orta gelir tuzağından kurtulmanın yolu en kısa ifadesiyle eğitim reformu ile hızlı ve adil.
22:54
Kılıçdaroğlu'ndan, Büyükerşen'e Geçmiş Olsun Ziyareti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir süre önce bel fıtığı ameliyatı olan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen'i evinde ziyaret etti.
Kılıçdaroğlu'ndan, Büyükerşen'e Geçmiş Olsun Ziyareti
22:13
Kılıçdaroğlu'dan Büyükerşen'e Geçmiş Olsun Ziyareti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Kılıçdaroğlu'dan Büyükerşen'e Geçmiş Olsun Ziyareti
21:27
Kılıçdaroğlu, Büyükerşen'i Ziyaret Etti CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i evinde ziyaret etti.
Kılıçdaroğlu, Büyükerşen'i Ziyaret Etti
20:39
Kadınlar, Eşini Öldürüp Kaçan Kocanın Yakalanmasını İçin Eylem Yaptı Kadın Cinayetlerini Önleyeceğiz Palatformu üyeleri, Eskişehir'de geçen 19 Ocak'ta meydana gelen olayda kendisinden boşanmak isteyen 4 çocuk annesi Çiğdem Çeledir'i (29) ile bir yakınını öldürüp 2'si akraba 3 kişiyi de yaralayan zanlı Soytürk Çeledir'in (33) bir an önce yakalanmasını için eylem yaptı.
Kadınlar, Eşini Öldürüp Kaçan Kocanın Yakalanmasını İçin Eylem Yaptı
20:15
Müsiad Genel Başkanı Olpak, Eskişehir'de MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: - "Elbette mekanlar birinci derecede öncelikli olmasa da faaliyetlerimizi gerçekleştirme noktasında daha güzel yerleri hak etmek, gönlümüzden geçenlerdir" Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, "Elbette mekanlar birinci derecede öncelikli olmasa da faaliyetlerimizi gerçekleştirme noktasında daha güzel yerleri hak etmek, gönlümüzden geçenlerdir" dedi.
Müsiad Genel Başkanı Olpak, Eskişehir'de
19:29
Eskişehir'de Kadın Cinayetlerine Tepki 19 Ocak 2015 tarihinde, kocası tarafından öldürülen Çiğdem Çeledir için Eskişehir Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu tarafından basın açıklaması yapıldı.
Eskişehir'de Kadın Cinayetlerine Tepki
18:56
Müsiad Genel Başkanı Olpak Açıklaması "Elbette mekanlar birinci derecede öncelikli olmasa da faaliyetlerimizi gerçekleştirme noktasında daha güzel yerleri hak etmek, gönlümüzden geçenlerdir"
18:13
'Kongolu Sığınmacı Kadının Karnındaki Bebeği ile Öldüğü" İddiası Sağlık Bakanlığı: ''Üniversite hastanesinde medikal tedavisi devam eden hastamız, maalesef akciğer yetmezliğinden hayatını kaybetmiştir.
18:06
TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerini Araştırma Komisyonu Komisyon Başkanı Dedegil: "Mahalle baskısı değil, üst kattan biri yardım isteyerek bağırıyor ve sen televizyonda kanal değiştirmeye devam ediyorsan bu bize ters" CHP İstanbul Milletvekili Toprak: "Şiddet gören birine rastlandığında polise haber vermek, 'aman karışmayalım' dememek bir insanlık sorumluluğu" Erkek konukevine ilişkin sunum yapan Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdür Yardımcısı Gür: "Şu ana kadar erkek konukevimizden 15 kişi yararlandı.
18:04
Tbf Disiplin Kurulu Kararları Belli Oldu Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu, NSK Eskişehir Basketli oyuncu Walsh'a 3, İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu oyuncu Balazic'e 2 maç ceza verdi.
17:57
Büyükşehir'den Çocuklara Arkeoloji Atölyesi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi, arkeoloji çalışmalarını geliştirmek üzere Bilim Deney Merkezi içerisinde bulunan yeni bir atölye alanı ile bilim severlerle buluşturdu.
Büyükşehir'den Çocuklara Arkeoloji Atölyesi
17:38
Bakan Işık Eskişehir'e Geliyor Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın, Eskişehir Sanayi Odası’nın (ESO) programına katılmak üzere Eskişehir’e geleceği bildirildi.
17:29
Skibbe'den G.saray Mesajı; "Kalbimde..." Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, Galatasaray maçının sonrasında değerlendirmelerde bulundu.
Skibbe'den G.saray Mesajı; 'Kalbimde...'
17:17
Sivas'ta Silah Kaçakçılığı Operasyonu: 16 Gözaltı Sivas’ta silah kaçakçılığı yaptıkları ileri sürülen kişilere yönelik üç ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyon kapsamında 16 kişi gözaltına alındı.
Sivas'ta Silah Kaçakçılığı Operasyonu: 16 Gözaltı
16:39
Silopi'deki Sığınmacılara Giyim Yardımı Silopi'deki sığınmacılara giyim yardımı- Türk Kızılayı Silopi Şubesi, Eskişehir Valiliğince gönderilen giyim yardımlarını Türkiye'ye sığınan Ezidilere dağıttı Silopi'de Irak'tan kaçarak Türkiye'ye sığınan Ezidilere, giyim yardımı yapıldı.
Silopi'deki Sığınmacılara Giyim Yardımı
16:04
Uçak Motorunda Artık Buzlanma Olmayacak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Enerji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haydar Aras’ın yürütücüsü olduğu “Hava yönlendirici kanat üzerindeki buzlanma önleyici deliklere uygulanan köşe yuvarlatma işleminin akışa etkisinin araştırılması” isimli proje ile uçak motorunda buzlanma artık önlenebilecek.
Uçak Motorunda Artık Buzlanma Olmayacak
16:01
Bilecik'te Metal İşçileri Greve Çıktı Bilecik'te faaliyet gösteren döküm fabrikasında çalışan, DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş işçileri grev kararı aldı.
Bilecik'te Metal İşçileri Greve Çıktı
16:00
İzinsiz Çalışan 8 Kaçak Afgan Sınır Dışı Edilecek Eskişehir’in Sivrihisar ilçesindeki iki mermer fabrikasında yasa dışı yollarla çalıştığı belirlenen ve jandarma ekipleri tarafından yakalanan Afgan uyruklu 8 yabancı şahıs, sınır dışı edilmek üzere polise teslim edildi.
15:44
Taklit Telefonlardaki Büyük Tehlike Son günlerde piyasada sayısı oldukça artan taklit telefonlar, orijinallerine göre yaklaşık 10 kat daha fazla radyasyon yaydığı için insan sağlığını olumsuz etkiliyor.
Taklit Telefonlardaki Büyük Tehlike
15:24
Türk Eğitim-Sen Bilecik Şube Başkanı Yel Açıklaması "Okullarda başarı istiyorsanız, öncelikli olarak sendikasına, siyasi düşüncesine bakmadan bir ekip ruhuyla çalışmak zorundasınız"
15:05
Cep Telefonlarına Gönderilen Mesajlara Tepki Cep telefonlarına gönderilen mesajlar nedeniyle artan şikayetleri değerlendiren Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Merkez Projeler Komisyonu Başkanı Mehtap Özkaya, “Türkçe söyledik, anlamadınız, İngilizce söylüyoruz.
Cep Telefonlarına Gönderilen Mesajlara Tepki
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 19:02:28. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ESKİŞEHİR HABERLERİ
[Hata Bildir]