SON DAKİKA FATİH SULTAN MEHMET HABERLERİ

Son Dakika Fatih Sultan Mehmet Haberleri

 • 14:58Bursa Osmangazi'de Su KesintisiBursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) tarafından yapılacak çalışmalar kapsamında Osmangazi İlçesi’nde, 1 – 31 Aralık tarihleri arasında zaman zaman su kesintisi uygulanacak.
 • 18:08Zeka İstanbul" ProjesiFatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ), İstanbul Kalkınma Ajansı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Zeka İstanbul" projesinin sertifika töreni gerçekleştirildi.
 • 09:45Uluslararası Sempozyumda 'Özgürlükler' TartışıldıUluslararası Sempozyumda 'Özgürlükler' Tartışıldıİfade ve din özgürlüğü sınırlarını tartışılmasını konu alan ‘Özgürlükler Böler mi Birleştirir mi’ uluslar arası sempozyumunda insan haklarından farklı ifade biçimlerine uzanan nefret söylemi ve ifade özgürlüğü başlıkları öne çıktı.
 • 13:13Özgürlükler Ayırır mı Birleştirir Mi?" SempozyumuMedeniyetler İttifakı Enstitüsü Müdürü Recep Şentürk, "Özgürlükler Ayırır mı Birleştirir mi?" sempozyumunun amacının toplumsal barışa katkıda bulunmak olduğunu belirterek, "Bu da tabii ki özgürlükleri kısıtlayarak değil özgürlükleri artırarak gerçekleştirilir" dedi.
 • 14:47Fsmvü'de 'Özgürlükler Böler mi Birleştirir Mi' SempozyumuFsmvü'de 'Özgürlükler Böler mi Birleştirir Mi' SempozyumuFatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Medeniyetler İttifakı Enstitüsü (MEDİT) ile Brigham Young University işbirliğinde düzenlenen “Özgürlükler Böler mi Birleştirir mi?” konulu uluslararas sempozyum, 20-21 Kasım’da üniversitenin Topkapı Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek.
 • 16:33G20 Medeniyetler Zirvesi BaşladıG20 Medeniyetler Zirvesi BaşladıFatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü ile G20 işbirliğinde gerçekleştirilen G20 Medeniyetler Zirvesi başladı.
 • 13:21Haliçport İçin ÇED Süreci Başladı: 3 Otel, 2 Yat Limanı İnşa EdilecekHaliçport İçin ÇED Süreci Başladı: 3 Otel, 2 Yat Limanı İnşa EdilecekTarihi Haliç Tersanesi'nin bulunduğu alana, 3 otel, 2 yat limanı ve iskele yapımı için Çevre Etki Değerlendirme süreci başladı.
 • 14:39Uluslararası Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Sempozyumu""Uluslararası Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Sempozyumu", Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Medeniyetler İttifakı Enstitüsü ve Küçükçekmece Belediyesi iş birliğinde başladı.
 • 11:50G20 Medeniyetler Zirvesi: Din, Uyum ve Sürdürülebilir KalkınmaFatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Medeniyetler İttifakı Enstitüsü (MEDİT) ile G20 işbirliğinde, G20 Medeniyetler Zirvesi: Din, Uyum ve Sürdürülebilir Kalkınma, G20 Antalya Zirvesi’ne önemli bir katkı olarak 16 Kasım’da İstanbul’da başlıyor.
 • 12:24Tarihi Cami İhtişamına KavuşuyorTarihi Cami İhtişamına KavuşuyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fatih Camisi'nden genel çekim,- Caminin içinden ve restorasyondan detay görüntüler, -Trabzon Vakıflar Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan' ın konuşması Tarihi cami eski ihtişamına kavuşuyor- Doğu Karadeniz'in en önemli tarihi dini yapılarından olan ve Osmanlı hükümdarı Fatih Sultan Mehmet'in Trabzon'u fethi sonrası kiliseden camiye dönüştürülen Büyük Fatih Camisi'nin kapsamlı restorasyonuna başlandı- Restorasyon çalışmalarında geçmişte kurşunla kaplı olan çatısı aslına uygun olarak kiremit yapılacak olan tarihi yapının, taş olan gövdesine yapılan sıvalar da sökülerek yeniden eski haline getirilecek- Trabzon Vakıflar Bölge Müdürü Yıldırımhan: "Caminin el değmedik hiçbir tarafı kalmıyor, tamamen yenileniyor, elden geçiriliyor ama aslına uygun olarak" Doğu Karadeniz'in tarihi dini yapılarının en önemlilerinden olan ve Osmanlı hükümdarı Fatih Sultan Mehmet'in Trabzon'u fethi sonrası kiliseden camiye dönüştürülen Büyük Fatih Camisi'nin kapsamlı restorasyonuna başlandı.
 • 13:39Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fetih Mescidi'ni İncelediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethini kolaylaştırmak amacıyla Sarıyer sahilinde yaptırılan Rumeli Hisarı(Boğazkesen Hisarı) içinde yer alan ancak zaman içinde sadece minaresi kalan ve açık hava tiyatrosu olarak kullanılan Fetih Mescidinde incelemelerde bulundu.
 • 19:47Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi Güdümlü Projesi"Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nin (FSMVÜ) Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi'nin (ALUTEAM) İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen "Alüminyüm Test Eğitim ve Araştırma Merkezi Güdümlü Projesi"nin protokolü imzalandı.
 • 21:40Boğaziçi Köprüsü BM Mavisine BüründüBoğaziçi Köprüsü BM Mavisine BüründüBoğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri, Birleşmiş Milletler'in kuruluşunun 70. yıl dönümü vesilesiyle teşkilatın simgesi olan mavi renkte aydınlatıldı.
 • 12:03Dünyayı BM Mavisine Bürüyoruz" KampanyasıBoğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri ile İzmir Konak'taki tarihi saat kulesi, 24 Ekim Cumartesi günü, Birleşmiş Milletler'in (BM) kuruluşunun 70. yıl dönümü dolayısıyla organize edilen "Dünyayı BM Mavisine Bürüyoruz" kampanyası kapsamında teşkilatın simgesi mavi renkte aydınlatılacak.
 • 11:10Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Aziz Sancar Türk Evi'nde Öğrencileriyle Bir Araya GeldiNobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Aziz Sancar Türk Evi'nde Öğrencileriyle Bir Araya GeldiHasar gören DNA hücrelerinin onarımıyla ilgili mekanizmaları ortaya çıkaran çalışmasıyla kimya dalında Nobel Ödülü kazanan Aziz Sancar, kendisi ile birlikte çalışan öğrencilerinin de gurur kaynağı oldu.
 • 10:30Nobel Ödüllü Sancar: Yurt Dışında Türk'üm Derseniz Saygı GörürsünüzNobel Ödüllü Sancar: Yurt Dışında Türk'üm Derseniz Saygı Görürsünüz2015 Nobel Kimya Ödülü'ne layık görülen Aziz Sancar, yurt dışında bilim adına çalışma yapanlara tavsiyelerde bulundu, "Kim olduğunuzu unutmayın." dedi.
 • 11:45Köprü ve Otoyolların 8 Aylık Geliri 600 Milyon Liraya YaklaştıKöprü ve otoyollardan bu yılın Ocak-Ağustos döneminde 590 milyon 951 bin 41 lira gelir elde edildi.
 • 09:27Kosova?da Kurban Bayramı CoşkusuKosova?da Kurban Bayramı CoşkusuDha DIŞ HABER - Kosova'da kurban bayramı coşkusu -Kosova İslam Birliği Başkanı Naim Tırnava, Suriyeli mülteciler için tüm ülkelerin kapılarını açmaları çağrısında bulundu Kurban Bayramı vesilesiyle yapılan merkezi kutlamanın adresi yine Kosova'nın başkenti Priştine'de Osmanlı'dan kalma ve TİKA tarafından onarılan Balkanlar'ın en eski ibadet yerlerinden Fatih Sultan Mehmet Camii oldu.
 • 17:11Fatih'in Dökümhanesinde Kazı Çalışmalarında Sona YaklaşıldıFatih'in Dökümhanesinde Kazı Çalışmalarında Sona YaklaşıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fatih dökümhanesinden genel görüntü- Kazı Başkanı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurcan Yazıcı Metin ile röportaj- Kazı yapılması genel görüntü Fatih'in dökümhanesinde kazı çalışmalarında sona yaklaşıldı- Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethinde kullandığı top ve güllelerin yapıldığı Demirköy Fatih Dökümhanesi'nde kazı çalışmaları bu yıl sona erecek- Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca yapılacak restorasyonun ardından bölgenin açık hava müzesine dönüştürülmesi bekleniyor- Kazı Heyeti Başkanı Doç. Dr. Metin: " Fatih Dökümhanesi'ni dünyaya tanıtmak istiyoruz.
 • 15:00Türk Malı Traktörler Etiyopya'daADDİS Türkiye'de üretilen Fatih Sultan Mehmet (FSM) marka traktörler, Etiyopya pazarında ilgi gördü.
 • 09:18Otoyol ve Köprüler Para Bastı Ama Gişelerde Trafik Çilesi KatlandıOtoyol ve Köprüler Para Bastı Ama Gişelerde Trafik Çilesi KatlandıKöprü ve otoyollar ilk 7 ayda 504 milyon TL para bıraktı. Başka bir alternatifi olmayan gişelerin gelirleri katlanırken, trafik yoğunluğu ise vatandaşları canından bezdirdi.
 • 13:59Köprü ve Otoyolların 7 Aylık Geliri 500 Milyon Lirayı AştıKöprü ve otoyollardan bu yılın Ocak-Temmuz döneminde 504 milyon 950 bin 526 lira gelir elde edildi.
 • 14:05Evinin Temelinde Osmanlı Sikkesi BulduEvinin Temelinde Osmanlı Sikkesi BulduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Evden detay-Osmanlı sikkesinden detay-Yavor köyünde yaşayan Samir Çosiç'in açıklaması. Evinin temelinde Osmanlı sikkesi buldu- Bosna Hersek'in bir köyünde yaşayan Samir Çosiç, evinin temelinde Fatih Sultan Mehmet dönemine ait olduğu tahmin edilen bir sikke ve birkaç çömlek buldu Bosna Hersek'in orta kesimlerindeki Kakany şehrine bağlı Yavor köyünde yaşayan Samir Çosiç adlı kişi, evinin temelinde Fatih Sultan Mehmet dönemine ait olduğu sanılan bir sikke ile birkaç çömlek buldu.
 • 12:20Evinin Temelinde Osmanlı Sikkesi BulduBosna Hersek'in orta kesimlerindeki Kakany şehrine bağlı Yavor köyünde yaşayan Samir Çosiç adlı kişi, evinin temelinde Fatih Sultan Mehmet dönemine ait olduğu sanılan bir sikke ile birkaç çömlek buldu.
 • 15:59Köprü ve Otoyolların İlk Yarıdaki Geliri 432 Milyon Lirayı AştıKöprü ve otoyollardan yılın ilk yarısında 432 milyon 131 bin 543 lira gelir elde edildi.
 • 17:04Istanbul Suffers With 'Unpredictable' Pre-festive TrafficIstanbul Suffers With 'Unpredictable' Pre-festive TrafficIstanbul experienced an extreme traffic in TEM highway's directions both to Edirne and Ankara, due to the breakdown of a trucking rig, and an accident involving injury, on July 15. One car crash to one breakdown The traffic on the Fatih Sultan Mehmet Bridge destination that has begun yesterday evening did not give Istanbuller drivers a break and continued until today afternoon, in the wake of the accident of two cars having crushed in Gaziosmanpaşa district, coinciding with a trucking rig's breakdown on the Ankara destination of the TEM highway. IBB app crashes as well Drivers hoped for help of Istanbul Metropolitan Municipality's app illustrating the traffic density and showing alternative roadmaps; however, the app did not work, having grown the density of traffic every minute .
 • 10:46Hakem Camiası İftarda BuluştuHakem Camiası İftarda BuluştuMerkez Hakem Kurulu (MHK) Asbaşkanı Bünyamin Gezer, yeni kurulun tecrübesiz olduğu eleştirileriyle ilgili, "Bilinmeli ki Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethetti.
 • 11:44Rahvan Atlarının Nesli Tükenme Tehlikesiyle Karşı KarşıyaRahvan Atlarının Nesli Tükenme Tehlikesiyle Karşı KarşıyaFatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethederken bindiği ve padişah atı olarak da bilinen, bakımları dahil her konuda sahibine kolaylık sağlayan, az yem ve az suyla yola koyulma özelliğine sahip Rahvan atlarının nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya.Nesli tükenmek üzere olan Rahvan atlarının korunması için uğraştıklarını belirten Mardinli Rahvan atı yetiştiricisi Şehmus Toprak, eskiden bir çok amaçla kullanılan Rahvan atlarına duyulan ilginin azlığı nedeniyle, yetiştiriciliğinin de yok olmaya başladığını belirtti.
 • 10:04Prof. Dr. Arslan, Ramazan'da Yapılması Gereken İbadetleri AnlattıProf. Dr. Arslan, Ramazan'da Yapılması Gereken İbadetleri AnlattıFatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan, on bir ayın sultanı Ramazan ayında ibadetlerimizi eksiksiz yerine getirebilmemiz için tavsiyelerde bulundu.
 • 02:42Üsküdar'da Trafik Kazası: 4 YaralıÜsküdar'da otomobil ile yolcu minibüsünün çarpışması sonucu 4 kişi yaralandı.
 • 15:07Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İlk Mezunlarını VerdiFatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) ilk lisans mezunlarını verdi.
 • 14:07Önder 53. Olağan Genel Kurulu - KurtulmuşÖnder 53. Olağan Genel Kurulu - KurtulmuşKur'an tilaveti- İstanbul Fatih Sultan Mehmet Uluslararası İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan mehteran takımı marşlar icra etmesi- Numan Kurtulmuş'un gelişi- Salondan detaylar- Numan Kurtulmuş'un konuşması ÖNDER 53. Olağan Genel Kurulu- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: - "İmam hatip okulları sadece eğitim veren, sadece Kur'an, hadis, Türkçe öğreten okullardan ibaret değildir.
 • 12:40Meyve Kasaları Arasında Tehlikeli Yolculuk KameradaFatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’nde bir kamyonet arkasında bulunan meyve kasalarının arasında seyahat eden şahıs, sürücüleri şaşkına çevirdi.
 • 14:45Fsm Köprüsü'ndeki Galatasaray BayrağıSpor Toto Süper Lig şampiyonu Galatasaray'ın, Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'ne astığı dev bayrağın bir grup tarafından kesildiği yönündeki haberlerin asılsız olduğu bildirildi.
 • 12:09Köprüye Asılan Galatasaray Bayrağı Denize AtıldıKöprüye Asılan Galatasaray Bayrağı Denize AtıldıSpor Toto Süper Lig şampiyonu Galatasaray'ın Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne asılan bayrağı, ipleri kesilerek denize atıldı.
 • 20:09Kamalak ve Destici Fatih Sultan Mehmet'in Kabrini Ziyaret Etti...Kamalak ve Destici Fatih Sultan Mehmet'in Kabrini Ziyaret Etti...(Tür: İstanbul)
 • 14:41Yağmur Altında 'Fetih' CoşkusuYağmur Altında 'Fetih' CoşkusuKastamonu’da Fetih Şöleni, yağmura rağmen büyük coşkuyla kutlandı.
 • 13:25Kamalak ve Destici Fatih Sultan Mehmet'in Kabrini Ziyaret EttiKamalak ve Destici Fatih Sultan Mehmet'in Kabrini Ziyaret Ettiİstanbul'un fethinin 562. yıldönümü nedeniyle Saadet Partisi Genel Başkanı (SP) Mustafa Kamalak ile Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Fatih Sultan Mehmet'in kabrini ziyaret etti.
 • 12:57Kamalak ve Destici Fatih Sultan Mehmet'in Kabrini Ziyaret Etti...Kamalak ve Destici Fatih Sultan Mehmet'in Kabrini Ziyaret Etti...İstanbul'un fethinin 562. yıldönümü nedeniyle Saadet Partisi Genel Başkanı (SP) Mustafa Kamalak ile Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Fatih Sultan Mehmet'in kabrini ziyaret etti.
 • 12:42Destici: "Meclis'e Girersek İlk İşimiz Ayasofya'yı İbadete Açmak"İSTANBUL (İHA) – Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, İstanbul’un fethinin yıl dönümünde Fatih Sultan Mehmet Han’ın kabrini ziyaret etti.
 • 12:24İstanbul'un Fethinin 562. YılıSaadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İstanbul'un fethinin 562. yılı dolayısıyla Fatih Sultan Mehmet'in türbesini ziyaret etti.
 • 12:23Milli İttifak Liderleri Fatih'in Türbesini Ziyaret EttiMilli İttifak Liderleri Fatih'in Türbesini Ziyaret EttiSaadet Partisi çatısı altında seçimlere girmeye hazırlanan 'Milli ittifak' liderleri SP Lideri Mustafa Kamalak ve BBP Lideri Mustafa Destici Yenikapı mitingi öncesi Fatih Sultan Mehmet’in türbesini ziyaret etti.
 • 21:19Davutoğlu: Davutoğlu: "İşte Aşk, İşte Dava, İşte Fetih Nesli"Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Birileri de diyor ki Türkiye’ye bu kadar güç fazla. Türkiye’nin gücünü biraz budamak lazım. İzin verir misiniz?
 • 19:34Temsili 'Akşemseddin' Attan Düşünce, Fatih Fethe Tek Başına ÇıktıTemsili 'Akşemseddin' Attan Düşünce, Fatih Fethe Tek Başına ÇıktıEdirne’de İstanbul’un Fethi’nin 562. Yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen, ‘İstanbul’un Fethi Edirne’den Başlar’ yürüyüşüne katılan temsili ‘Akşemseddin’ attan düşünce, temsili ‘Fatih Sultan Mehmet’ fetih yürüyüşüne tek başına devam etti.
 • 17:20Fsm ve Boğaziçi Köprülerine Galatasaray Bayrağı AsıldıSpor Toto Süper Lig'de 2014-2015 sezonunun şampiyonu Galatasaray'ın bayrağı, Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve Boğaziçi köprülerine asıldı.
 • 20:08Niğde'de Gemileri Karadan YürüttülerNiğde'de Gemileri Karadan YürüttülerNiğde'nin Çamardı İlçesi'nde İstanbul'un fethinin 562'inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikte öğrenciler, yaptıkları gemiyi karadan yürüterek Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethederek gemileri karadan yürütmesini canlandırdı.
 • 17:56Bayrampaşa'da İstanbul'un Fethi Mehteran Gösterisiyle KutlandıBayrampaşa'da İstanbul'un Fethi Mehteran Gösterisiyle KutlandıFatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethedişinin 562’nci yılı münasebetiyle Bayrampaşa Belediyesi kutlama programı düzenledi.
 • 17:41Fatih Sultan Mehmet, Fethin 562. Yılında Mezarı Başında AnıldıFatih Sultan Mehmet, Fethin 562. Yılında Mezarı Başında AnıldıFatih Sultan Mehmet Han Fethin 562. yılında Fatih Camii'nde bulunan türbesindeki kabri başında dualarla anıldı.
 • 14:41Kadir Topbaş'tan, Fatih Sultan Mehmet Han'ın Türbesine ZiyaretKadir Topbaş'tan, Fatih Sultan Mehmet Han'ın Türbesine Ziyaretİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul’un Fethi’nin 562’nci yıldönümü dolayısıyla Fatih Camisi avlusundaki Fatih Sultan Mehmet Han’ın Türbesi’ni ziyaret etti.
 • 11:55İstanbul'un Fethinin 562. Yılı Kutlamalarıİstanbul'un fethinin 562. yıl dönümü dolayısıyla Fatih Camisi avlusundaki Fatih Sultan Mehmet Türbesi ziyaret edildi.