19:2000
SON DAKİKA FATİH SULTAN MEHMET HABERLERİ

Son Dakika Fatih Sultan Mehmet Haberleri


FATİH SULTAN MEHMET

Fatih Sultan Mehmet hayatı, İstanbul'un fethi, saltanatlık dönemi hakkında bilgi.

Fatih Sultan Mehmet Osmanlı padişahı (30 Mart 1432 Edirne- 3 Mayıs 1481 Gebze).

Padişahlık dönemi: 1444 .1446; 1451-1481.

Babası II. Murat, annesi Hüma Hatun'dur. Çok iyi bir eğitim gördü.... Devamı

   

  ÇEVKOR ve Ekoloji 23 Yaşında

  ÇEVKOR ve Ekoloji 23 Yaşında

  Çevre Korumu ve Araştırma Vakfı ile Türkiye'nin ilk ve tek bilimsel çevre dergisi Ekoloji, 23. yılına girdi. (Bugün 11:19)

   

  Osmanlı Tokadı 37. Bölüm

  Osmanlı Tokadı 37. Bölüm

  Fatih, Ateş'i, cezaevine tıkmıştır fakat Ateş hapiste de boş durmayarak dışarda birtakım kirli işleri yapmaya devam eder. Fatih ise bu işerde Ateş'in parmağı olduğunu bilir ancak hapisteki adamın nasıl yaptığını çözememiştir. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Otoyol ve Köprü Gelirleri Arttı

  Otoyol ve Köprü Gelirleri Arttı

  Türkiye'de bu yılın ilk çeyreğinde köprü ve otoyollardan geçen 94 milyon 201 bin 191 araçtan 196 milyon 307 bin 343 lira gelir sağlandı. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  İnşaat Kazısından Çıkan Eserler, İlçenin Tarihine Işık Tuttu

  Amasra'da inşaatın temel kazısı sırasında bulunan "Erken Tunç Çağı"na ait eserler, ilçe tarihinin bilinenin aksine 2 bin yıl daha eskiye dayandığını ortaya çıkardı Amasra Müze Müdürü Aydın: "Yeni bulunan eserler sayesinde 5 bin yıllık tarihe geçmişe sahip olduğu belirlenen ilçe, her kesimin daha fazla. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  "Bosna'nın yakılan hafızası" yeniden parladı -

  Bosna'daki savaş sırasında başkent Saraybosna'yı kuşatan Çetniklerin (aşırı Sırp milliyetçileri) 25 Ağustos 1992'de açtığı ateş sonucu çıkan yangında ülkenin ulusal arşivlerinin de bulunduğu yaklaşık 2 milyon eserin yok olduğu milli kütüphane, içi ve dışıyla eski halini aldı. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Bosna'nın Yakılan Hafızası' Yeniden Parladı

  Bosna'nın Yakılan Hafızası" Yeniden Parladı

  Bosna'daki savaş sırasında Çetniklerin açtığı ateş sonucu çıkan yangında, ülkenin ulusal arşivlerinin de bulunduğu yaklaşık 2 milyon eserin yok olduğu milli kütüphane, tamamen eski görünümüne kavuştu Viyeçnitsa Kütüphanesi'ndeki restorasyon çalışmalarının bu ay bitmesi ve açılışın 9 Mayıs'ta yapılması planlanıyor. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Osmanlı Tokadı 36. Bölüm

  Osmanlı Tokadı 36. Bölüm

  Şahin artık Nurseda'ya açılma planları yapar yapmasın ama malum Elmas Ana Şahin'i istememektedir. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  SUR YAPI EXEN İSTANBUL'DA İDDİALI 'AZ AZ ÖDEYİN ÜSTÜ KALSIN!' KAMPANYASI

  SUR YAPI EXEN İSTANBUL'DA İDDİALI "AZ AZ ÖDEYİN ÜSTÜ KALSIN!" KAMPANYASI

  Bu yıl kuruluşunun 21.yılını kutlayan Sur Yapı, kurulduğu günden bu yana 3 milyon metrekare inşaat, binlerce konut, ofis ve iş merkezi hayata geçirerek birçok başarılı projeye imza attı.Sur Yapı "AZ AZ ÖDEYİN ÜSTÜ KALSIN!" KAMPANYASI ile müşterilerine lüks projelerinde birikimlerine dokunmadan kolay erişim ve müthiş bir yatırım fırsatı sunuyor. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Osmanlı Tokadı 35. Bölüm

  Osmanlı Tokadı 35. Bölüm

  Fatih, öldü sanılan İngiliz ajan tarafından yakalanır ve II.Abdülhamid'in petrol haritalarını çalan Ateş'ten almak için buluşma yerine götürülür. Gazanfer ise Fatih'e ulaşamaz ve durumdan şüphelenip olayın peşine düşer. Şahin ve Dilaver artık evli barklı bir adam olan Doğan Bey'le fazla görüşememekten dertlidir. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Seydişehir Belediyesinden Ağaçlandırma Seferberliği

  Seydişehir Belediyesi "Ağaçlandırma Seferberliği" kapsamında 4 bin 500 adet fidan dikti. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Anıt Ağaç Zengini Edirne

  Anıt Ağaç Zengini Edirne

  Selimiye Camisi, Sarayiçi ve Cihannüma Kasrı gibi kentin tarihi mekanlarının bulunduğu alanlarda, yaşları yüz ile bin arasında değişen 30 anıt ağaç bulunuyor Botanikçi Dalgıç: "Öğrencilere müzelerin yanı sıra anıt ağaçları da ziyaret etmeyi öneririm. Oradaki geçmişi ve tarihi hissetmek bulunmayan bir. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Dev İşbirliği.

  İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Dev İşbirliği.

  VIALAND Tema Park, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile 'Eğlenirken Öğreniyoruz Projesi'ni hayata geçiriyor. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Osmanlı Tokadı 37. Bölüm

  Osmanlı Tokadı 37. Bölüm

  Osmanlı Tokadı yeni bölümü ile 12 Nisan Cumartesi TRT 1 ekranlarında. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Karşıyaka Belediyesi'ne Ziyaretçi Akını!

  Karşıyaka Belediyesi'ne Ziyaretçi Akını!

  Yerel seçimlerde yüzde 71’lik rekor oy oranıyla seçilen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, mazbatasını alıp göreve başlamasının ardından ziyaretçi akınına uğradı. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Eğlenirken Öğreniyoruz' Projesi

  Eğlenirken Öğreniyoruz" Projesi

  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Adalı Turizm ve Vialand işbirliğiyle hazırlanan "Eğlenirken Öğreniyoruz" projesinin imza töreni Kız Kulesi'nde yapıldı. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Kadir Topbaş, Görevine Başladı

  Kadir Topbaş, Görevine Başladı

  Mazbatasını alan Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde coşkulu törenle karşılandı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş: "Bugüne kadar hiçbir kula nasip olmamış tekrar bir yetkilenmeyi aldım İstanbullular'dan. İstanbullular'a teşekkür ediyorum" "2004'te başladığım heyecandan bir damla eksiltmeden, (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Durağan'da Tablet Bilgisayar Dağıtımı

  Durağan'da Tablet Bilgisayar Dağıtımı

  Sinop'un Durağan ilçesinde, Fatih projesi kapsamında öğrenci ve öğretmenlere tablet bilgisayar dağıtımına başlandı. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  SUR YAPI EXEN İSTANBUL'DA İDDİALI 'AZ AZ ÖDEYİN ÜSTÜ KALSIN!' KAMPANYASI

  SUR YAPI EXEN İSTANBUL'DA İDDİALI "AZ AZ ÖDEYİN ÜSTÜ KALSIN!" KAMPANYASI

  Bu yıl kuruluşunun 21.yılını kutlayan Sur Yapı, kurulduğu günden bu yana 3 milyon metrekare inşaat, binlerce konut, ofis ve iş merkezi hayata geçirerek birçok başarılı projeye imza attı. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Şırnak Türk Eğitim-Sen'den Teşkilat Buluşması

  Şırnak Türk Eğitim-Sen'den Teşkilat Buluşması

  Türk Eğitim-Sen Şırnak İl Temsilciliği tarafından teşkilat buluşması toplantısı yapıldı. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Fatih Sultan Mehmet Operası İlk Kez Roma'da

  İtalyan opera kompozitörü Gioacchino Rossini'nin, sanat yaşamının doruğundayken 1820 yılında yazdığı 'Maometto Secondo' (II. Mehmet) adlı eseri, Roma'da ilk kez sahnelendi. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Fatih Sultan Mehmet İlk Kez Roma'da

  Fatih Sultan Mehmet İlk Kez Roma'da

  İtalyan operasında Romantik dönemin öncülerinden Rossini'nin, prömiyerinin yapıldığı Napoli San Carlo Tiyatrosu için hazırladığı II. Mehmet operası, tarihi başkent Roma'daki Opera Tiyatrosu Costanzi sahnesinde yeniden hayat buldu. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

 

  Anadolu Lisesi'nde 245 Öğrenci Tablet Bilgisayarlarına Kavuştu

  Anadolu Lisesi'nde 245 Öğrenci Tablet Bilgisayarlarına Kavuştu

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi' Fatih Projesi kapsamında Tekman Anadolu Lisesi 9.Sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtıldı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Küreselleşme ve AB Sürecinde Medeniyetimizin Geleceği Konferansı"

  FSMVÜ Medeniyetler İttifakı Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şentürk: "Medeniyetlerarası ilişkiler, yapısal dönüşüme uğradı ve medeniyetler iç içe geçti" (02 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Vıaland Tema Park Yeni Sezon İçin Kapılarını Açtı

  Vıaland Tema Park Yeni Sezon İçin Kapılarını Açtı

  VIALAND, bu yıl tüm dünyada ses getirecek yeni ünitelerle yeni sezona 'merhaba' dedi. (01 Nisan 2014 Salı )

   

  Tablet Dağıtan Validen Fatih Dersi

  Tablet Dağıtan Validen Fatih Dersi

  Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, tablet dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesi’nin Fatih Sultan Mehmet’i hatırlattığını belirtti. (01 Nisan 2014 Salı )

   

  Padişahların Tuğrası Yeni Tasarımla Tescillendi

  Sultan II. Abdulhamit'in 5. kuşaktan torunu Nilhan Osmanoğlu, Türk Patent Enstitüsüne başvurarak, farklı tasarladığı Osmanlı tuğrasını tescil ettirdi. (01 Nisan 2014 Salı )

   

  Profesör Karslı: Ergenekon Sürecinde İyi Olan HSYK Niye 17 Aralık'ta Kötü Oldu

  Yolsuzluk ve rüşvet iddialarının yargı yerine miting meydanlarında tartışılmasına hukukçular tepkili. Istanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, iddiaların mahkemelerde ele alınamamasından yakınırken, “Hukuki sorunlar meydanda değil adliyede tartışılır. Hukuki sorunların mahkûm olacağı ya da beraat alacağı yerler adliyelerdir. (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Rektörlerden "Toplumsal Barış" Mesajı

  77 üniversitenin rektörü, yayımladıkları ortak bildiride, "Toplumsal barış ve ulusal güvenliğe sahip çıkılmalı" mesajı verdi. (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Rektörlerden, Toplumsal Barış Mesajı

  Rektörlerden, Toplumsal Barış Mesajı

  Üniversite rektörleri, gündem ve seçimlere ilişkin yayımladıkları ortak bildiride, "Toplumsal barış ve ulusal güvenliğe sahip çıkılmalı" mesajını verdi. (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Bakan Yardımcısı Sandık Görevlisi İmamlarla Toplandı İddiası, İlçeyi Karıştırdı

  Bakan Yardımcısı Sandık Görevlisi İmamlarla Toplandı İddiası, İlçeyi Karıştırdı

  Ankara’nın Çubuk ilçesinde AK Parti Belediye başkan adayı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halit Etyemez’in bir camide sandık görevlisi yaklaşık 100 imam hatip ve din görevlisi ile toplantı yaptığı iddiası ilçeyi ayağa kaldırdı. (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Rektörlerden Ulusal Güvenliğe Sahip Çıkılmalı Mesajı

  Gündem ve seçimlere ilişkin ortak bildiri yayımlayan üniversite rektörleri, toplumsal barış ve ulusal güvenliğe sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. (28 Mart 2014 Cuma )

   

  Okmeydanı Tapu Almaya Koşuyor

  Okmeydanı Tapu Almaya Koşuyor

  1481 kişi tapusunu aldı, 11 bin 661 kişi işlemlerini başlattı. (28 Mart 2014 Cuma )

   

  Katar'da Birinci Olan Öğrencilere Mehterli Karşılama

  Katar'da Birinci Olan Öğrencilere Mehterli Karşılama

  Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen "Liselerarası Arapça Münazara Yarışmaları"na ilk defa katılan ve birinci olan Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Lisesi öğrencileri Atatürk Havalimanı’nda mehter takımı ile karşılandı. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Osmanlı Tokadı 35. Bölüm

  Osmanlı Tokadı 35. Bölüm

  Osmanlı Tokadı yeni bölümü ile 29 Mart Cumartesi TRT 1 ekranlarında. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Okul Birincilerini Afrikalı Mehterler Karşıladı

  İstanbul Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencileri, Katar'da katıldıkları Uluslararası Arapça Münazara yarışmasında birinci olunca Atatürk Havalimanı'nda, çoğunluğu Afrikalı öğrencilerden kurulu okulun mehter takımı ile karşılandı. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Esnaftan Dündar'a Sürpriz Doğum Günü Pastası

  Esnaftan Dündar'a Sürpriz Doğum Günü Pastası

  Seçim çalışmalarını sürdüren Osmangazi Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Mustafa Dündar, ziyaret ettiği işyerinde esnafın kendisi için hazırladığı sürpriz doğum günü pastası ile karşılaştı. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Katar'da Birinci Olan Öğrencilere Mehterli Karşılama

  Katar'da Birinci Olan Öğrencilere Mehterli Karşılama

  Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen "Liselerarası Arapça Münazara Yarışmaları"na ilk defa katılan ve birinci olan Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Lisesi öğrencileri Atatürk Havalimanı’nda mehter takımı ile karşılandı. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Arapça Münazara Yarışmaları Dünya Birincileri Yurda Döndü

  Katar'da düzenlenen Liselerarası Arapça Münazara Yarışmaları'nda, 22 ülke arasında dünya birincisi olan Türkiye Milli Takımı, İstanbul'a geldi Takım lideri Yılmaz: "Duygulandık. Bütün seyircilerin orada, kazanmamız yönündeki duygularını izledik. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Arapça Yarışmasında Birinci Oldular, Mehterle Karşılandılar

  Arapça Yarışmasında Birinci Oldular, Mehterle Karşılandılar

  İstanbul Fatih Sultan İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencileri Katar'da katıldıkları Uluslararası Arapça Münazara yarışmasında birinci olunca geldikleri İstanbul Atatürk Havalimanı'nda mehteran takımı eşliğinde karşılandı. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Arapça Yarışması Şampiyonları Yurda Döndü

  Arapça Yarışması Şampiyonları Yurda Döndü

  Türkiye’nin ilk kez katıldığı Arapça münazara yarışmasında dünya birincisi olan imam hatip lisesi öğrencileri yurda döndü. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Okmeydanı'nda Vatandaşlar Tapularını Almaya Başladı

  Beyoğlu Belediyesi, Okmeydanı'nda 1481 kişinin tapusunu aldığını, 11 bin 661 kişinin işlemlerini başlattığını bildirdi. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Liselerarası Arapça Münazara Yarışmalarında Türkiye Birinci

  Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen Liselerarası Arapça Münazara Yarışmalarına ilk defa katılan Türkiye, 22 ülke arasından dünya birincisi oldu. (26 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Milli Takımımız Dünya Birincisi Oldu

  Milli Takımımız Dünya Birincisi Oldu

  Katar Devleti tarafından her yıl Katar Foundation bünyesinde düzenlenen ‘Liseler Arası Arapça Münazara Yarışmaları’na bu yıl ilk defa katılan Türkiye Milli Takımı 22 ülke arasından dünya birincisi oldu. (26 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Ünlü tıp alimi, kendini zehirleyip panzehir üretiyormuş -

  Osmanlı padişahı Fatih Sultan Mehmet döneminin ünlü hekim ve cerrahı Amasyalı tıp alimi Sabuncuoğlu Şerefeddin'in, zehir ve panzehir çalışmaları sırasında hayvanların dışında kendisini de denek olarak kullandığı belirtildi. (26 Mart 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri