SON DAKİKA FATİH SULTAN MEHMET HABERLERİ

Son Dakika Fatih Sultan Mehmet Haberleri

 • 12:30İstanbul'un Fethi Gebze'den Başladıİstanbul'un Fethi Gebze'den BaşladıFatih Sultan Mehmet Vakfı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahamettin Başar, 1329’da Osmanlı Beyliği’yle Bizans İmparatorluğu arasında yapılan Palekanon (Eskihisar) Savaşı’nda kazanılan zaferin, İstanbul’un fethine giden başarılı yolculuğun ilk adımı olduğunu söyledi.
 • 09:14Türkiye'nin Göç Karnesi Masaya YatırıldıTürkiye'nin Göç Karnesi Masaya YatırıldıSuriyeli sığınmacıların hukuki statüsünün masaya yatırıldığı sempozyuma katılan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan V. Doç. Dr. Naim Demirel, Türkiye’nin son 15 yılda yaşadığı sosyolojik değişimi, “2000’li yıllara kadar göç veren bir ülkeyken şu anda göç alan bir ülke haline geldik” sözleriyle anlattı.
 • 14:42Köprü ve Otoyol GelirleriKöprü ve otoyollardan yılın ilk 4 ayında 125 milyon 787 bin 742 araç geçişi yapıldı ve 277 milyon 75 bin 134 lira gelir elde edildi.
 • 12:09Suriyeli Sığınmacıların Hukuki Durumu TartışıldıFatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, "Uluslararası Hukuk ve Türk-Alman Hukukunda Suriyeli Sığınmacıların Hukuki Statüsü" başlıklı uluslararası sempozyum düzenledi.
 • 09:47Baz İstasyonları Değil, Asıl Tehlike Cep TelefonlarıBaz İstasyonları Değil, Asıl Tehlike Cep Telefonlarıİnsan yaşamını kolaylaştırmak için hızla gelişen teknoloji beraberinde ciddi sağlık problemlerini de getiriyor.
 • 16:11Prof. Dr. Avni Morgül: Prof. Dr. Avni Morgül: "Baz İstasyonlarından Değil Cep Telefonlarınızdan Korkun"İnsan yaşamını kolaylaştırmak için hızla gelişen teknoloji beraberinde ciddi sağlık problemlerini de getiriyor.
 • 10:16Fatih Sultan Mehmet'in Kılıcı 100 Bin Liraya SatıldıFatih Sultan Mehmet'in Kılıcı 100 Bin Liraya SatıldıFatih Sultan Mehmet'e ait özel Sultan Kılıcı'nın birebir kopyası, Hong Konglu bir koleksiyoner tarafından 100 bin liraya satın alındı.
 • 15:44Fatih Sultan Mehmet Han Kabri Başında AnıldıOsmanlı padişahlarından Fatih Sultan Mehmet Han, vefatının 534’üncü yılında kabri başında dualarla anıldı.
 • 09:44Fsm Vakıf Üniversitesi, Icsg 2015'ten İki Ödül ile DöndüFsm Vakıf Üniversitesi, Icsg 2015'ten İki Ödül ile DöndüFatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğrencileri 3. İstanbul Uluslararası Akıllı Şebekeler Kongresi’nde Mühendislik Fakültesi öğrencileri Oğuzhan Oktay Büyük ile Yusuf Korkmaz En İyi Lisans Öğrencisi Bildirileri kategorisinde birincilik ödülüne, Yusufhan Çeknaz ise üçüncülük ödülüne layık görüldüler.
 • 16:07Bezmialem Valide Sultan'ı Anma SempozyumuBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bugün bildiğimiz sosyal devlet anlayışı o dönem vakıflar eliyle oluşturulmuş bir sistemdir.
 • 00:15Viyana'da "Osmanlı Mimarisi" KonferansıFatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Numan, Avusturya'nın başkenti Viyana'da "Erken Dönem Osmanlı Mimarisi - Cami Avlularının İstanbul Yolunda Gelişimi" konulu konferans verdi.
 • 17:03İmam Hatip Okulları Kutlu Doğum Programı"Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, imam hatip öğrencilerinin bir zamanlar sadece ölü yıkayıcı olarak görüldüğünü belirterek, "Nereden nereye. Şimdi imam hatiplilerden doktor da mühendis de öğretim üyesi de hakim de savcı da milletvekili de bakan da başbakan da cumhurbaşkanı da oldu" dedi.
 • 14:57Zağnos Paşa'nın 6 Ayda Yaptırdığı Cami, 2 Yılda Restore EdilecekZağnos Paşa'nın 6 Ayda Yaptırdığı Cami, 2 Yılda Restore EdilecekFatih Sultan Mehmet Han'ın vezirlerinden ve kayınpederi olan Zağnos Paşa'nın, 3 Mart 1461 tarihinde yaptırdığı, 48 ustanın 6 haftada bitirdiği Zağnos Paşa Camisi ve Külliyesi restore edilecek.
 • 11:50Fetih Yolunda 562 Çınar FidanıFetih Yolunda 562 Çınar FidanıFatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) öğrencileri, İstanbul’un fethinin 562. yılı anısına özel Çatalca’da 562 tane çınar fidanı dikti.
 • 16:06MHP'lilerden Soykırım İddiasına TepkiMHP'lilerden Soykırım İddiasına TepkiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanlığı, Ermeni soykırımı iddialarına Fatih Sultan Mehmet’in türbesi önünden cevap verdi.
 • 15:47MHP'den MHP'den "Asrın Yalanının Gerçek Yüzü" SergisiMhp İstanbul İstanbul İl Başkanlığı, cuma namazı sonrası Fatih Sultan Mehmet'in türbesinin önünde "Asrın Yalanının Gerçek Yüzü" adlı bir fotoğraf sergisi açtı.
 • 15:44MHP'den MHP'den "Asrın Yalanının Gerçek Yüzü" Sergisi* MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, "Türk Milleti'nin tarihinde soykırım yoktur" Mehmet Aslan, "Ben Fransa'da yaşarken 10 yıl boyunca bu iftiralara maruz kaldık" Haber: Özgür ALTUNCU/ Kamera: Yaşar KAÇMAZ - İstanbul DHA MHP İstanbul İstanbul İl Başkanlığı, cuma namazı sonrası Fatih Sultan Mehmet'in türbesinin önünde "Asrın Yalanının Gerçek Yüzü" adlı bir fotoğraf sergisi açtı.
 • 10:44Köprü ve Otoyolların İlk Çeyrekteki Geliri 202 Milyon Liraya YaklaştıKöprü ve otoyollardan, bu yılın ilk çeyreğinde 201 milyon 735 bin 425 lira gelir elde edildi.
 • 16:25Ersin Çelik: Ersin Çelik: "Medya Tarafsız Değildir"Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde düzenlenen Liderlik Akademisi’nin son oturumuna Yeni Şafak Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik konuk oldu.
 • 22:15Viyana'da "Türk Mimarisi" KonferansıViyana Yunus Emre Enstitu¨su¨, Fatih Sultan Mehmet Vakıf U¨niversitesi ve Viyana Teknik U¨niversitesi tarafından ortaklaşa du¨zenlenen "Selc¸uklu'dan Gu¨nu¨mu¨ze Tu¨rk Mimarisi" projesinin ilk konferansı, Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirildi.
 • 17:13Boğaziçi Köprüsü'nde Askı Halatı DeğişimiBoğaziçi Köprüsü'nde askı halatlarının değiştirilmesi nedeniyle 15 Nisan ile 15 Temmuz arasında köprünün sadece ana halatı üzerindeki dekoratif aydınlatmalar yanacak.
 • 12:475 Bin Yıllık Kalede Sultan Fatih'in Gülleleri Bulundu5 Bin Yıllık Kalede Sultan Fatih'in Gülleleri BulunduKonya'da 5 bin yıllık sur ile sarnıçların bulunduğu Takkeli Dağ'daki kalede Fatih Sultan Mehmet'in gülleleri gün yüzüne çıktı.
 • 11:21Fatih Sultan Mehmet'in Eğitim Gördüğü Medrese Metruk VaziyetteFatih Sultan Mehmet'in Eğitim Gördüğü Medrese Metruk VaziyetteEdirne’de Fatih Sultan Mehmet’in bir dönem eğitim gördüğü ve şu anda metruk vaziyette bulunan Saatli Medrese kurtarılmayı bekliyor.
 • 15:42Fatih Sultan Mehmet, Doğduğu Edirne'de AnıldıFatih Sultan Mehmet, Doğduğu Edirne'de AnıldıEdirne'de doğan Fatih Sultan Mehmet' doğum yıl dönümünde uluslararası öğrenciler tarafından anıldı.
 • 13:14Genç Şeflerin Lezzet YarışıGenç Şeflerin Lezzet YarışıGenç şeflerin lezzet yarışı- Uşak Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Otelcilik Yiyecek İçecek Hizmetleri bölümü öğrencileri her yıl yapılan yemek ve tatlı yarışmasında hünerlerini sergiledi- İki gün süren ve 24 ekibin kıyasıya mücadele ettiği yarışmada geleneksel lezzetlerin yanı sıra çağdaş Türk mutfağını temsil eden tatlar yer aldı Uşak Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Otelcilik Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü 5. Yemek ve Tatlı yarışması yapıldı.
 • 16:40Kosova'da Cami İmamı Görevinden AlındıKosova'da Cami İmamı Görevinden AlındıKosova İslam Birliği, Priştine’de bulunan Fatih Sultan Mehmet Camii İmamı Shefqet Krasniqi’yi görevinden aldı.
 • 17:30En Değerli Fuar BaşladıEn Değerli Fuar Başladı40. Uluslararası "Istanbul Jewelry Show" mücevher fuarı CNR Expo 8 milyon dolarlık Anadolu Hisarı, 5 milyon liralık ayna, 1 milyon liralık Fatih Sultan Mehmet kılıcı ve milyon dolarlık mücevherlerle İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını açtı.
 • 16:37Fatih Sultan Mehmet'in 1 Milyonluk Kılıcı Görücüye ÇıktıFatih Sultan Mehmet'in 1 Milyonluk Kılıcı Görücüye Çıktı39'uncu İstanbul Jewelry Show Mücevher Fuarı için özel tasarlanan 1 milyon TL değerindeki Fatih Sultan Mehmet'in kılıcı görücüye çıktı.
 • 12:40Müzede Tarihe Müzede Tarihe "Tatlı" Yolculuk (2)İstanbul'daki bir müzede çikolatadan Fatih Sultan Mehmet, Atatürk, Mevlana gibi tarihte iz bırakmış isimlerin büstleri, Sultanahmet Camisi, Ayasofya Müzesi ve Kız Kulesi gibi eserlerin yanı sıra Nuh tufanı tasvir ediliyor -
 • 12:34Müzede Tarihe Müzede Tarihe "Tatlı" Yolculuk (1)İstanbul'daki bir müzede çikolatadan Fatih Sultan Mehmet, Atatürk, Mevlana gibi tarihte iz bırakmış isimlerin büstleri, Sultanahmet Camisi, Ayasofya Müzesi ve Kız Kulesi gibi eserlerin yanı sıra Nuh tufanı tasvir ediliyor -
 • 13:39554 Yıllık Cami Restore Edilecek554 Yıllık Cami Restore EdilecekBalıkesir’de Fatih Sultan Mehmet’in damadı Zağnos Paşa tarafından Zağnos Paşa Camii bu yıl restore edilecek.
 • 15:37Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretlerine 2015'te Zam YokKöprü ve Otoyol Geçiş Ücretlerine 2015'te Zam YokKarayolları Genel Müdürü Turhan, köprü ve otoyol geçiş ücretlerinin en son 2012 yılında güncellendiğini belirterek, "Bu yıl da fiyatlar aynı kalacak" dedi.
 • 16:58Fsm Köprüsü'nde Motosiklet Kazası: 1 ÖlüFatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde, seyir halindeki tanker ile bariyer arasında sıkışan motosikletin sürücüsü hayatını kaybetti.
 • 17:00Fatih Sultan Mehmet Döneminde Yapılan Cami Restore EdildiFatih Sultan Mehmet Döneminde Yapılan Cami Restore EdildiFatih Sultan Mehmet döneminde yapılan Çakırağa Camisi, restorasyonunun ardından hizmete açıldı.
 • 18:21İstanbul'da Mesai Bitti, Trafik Çilesi Başladıİstanbul'da Mesai Bitti, Trafik Çilesi BaşladıKar yağışının devam ettiği İstanbul'da trafik akşam saatlerinde bazı noktalarda yeniden yoğunlaşmaya başladı, birçok iş yeri erken paydos etti.
 • 03:27FSM Köprüsü'nde Zincirleme Trafik KazasıFSM Köprüsü'nde Zincirleme Trafik KazasıFatih Sultan Mehmet Köprüsündeki zincirleme trafik kazasında iki kişi yaralandı.
 • 23:41Fsm Köprüsü'nde Zincirleme Trafik KazasıFatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'ndeki zincirleme trafik kazasında iki kişi yaralandı.
 • 12:46CHP'den Köprü Geçiş Ücretlerinin Kaldırılması İçin Kanun TeklifiCHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Boğaziçi ve FSM köprülerinden geçiş ücreti alınmaması hakkında TBMM'ya kanun teklifi sundu.
 • 12:45CHP'li Özkes'ten CHP'li Özkes'ten "Köprülerden Geçiş Öcreti Alınmasın" TeklifiCHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden geçiş ücreti alınmaması için yasa teklifi hazırladı.
 • 12:18İhh'dan Kamerun'daki İhh'dan Kamerun'daki "Pigmeler" İçin CamiKamerun'da pigmeler için 2013 yılında yapımına başlanan Dersaadet Fatih Sultan Mehmet Camii ibadete açıldı.
 • 12:57555 Yıldır Hutbe Kılıçla Okunuyor555 Yıldır Hutbe Kılıçla OkunuyorFatih Sultan Mehmet Han, 1460 yılında Amasra’yı teslim almasının ardından kiliseden camiye çevrilen Fatih Camii'nde her Cuma ve Bayram namazlarında hutbeye çıkan imam, hutbeyi eline aldığı kılıçla okumaya devam ediyor.
 • 12:21555 Yıldır Hutbe Kılıçla Okunuyor555 Yıldır Hutbe Kılıçla OkunuyorFatih Sultan Mehmet Han, 1460 yılında Amasra’yı teslim almasının ardından kiliseden camiye çevrilen Fatih Camii’nde her Cuma ve Bayram namazlarında hutbeye çıkan imam, hutbeyi eline aldığı kılıçla okumaya devam ediyor.
 • 11:55Meragi Konseri' GerçekleştiMeragi Konseri' GerçekleştiFatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü, UNESCO tarafından 2014 ve 2015 yıllarının “Uluslararası Merâgî Yılı” olarak kabul edilmesi sebebiyle, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu’nun işbirliğiyle İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda ‘Meragi Konseri’ düzenledi.
 • 17:56Fsm Köprüsü'ndeki ÇalışmalarFatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde dün başlayan ve 4 gişenin trafiğe kapatıldığı çalışmalarda, trafik akışı OGS ve HGS etiketli araçların aynı şeridi kullanacakları 6 gişeden sağlanıyor Köprüdeki asfaltlama ve yatay düşey trafik işaretlemeleri devam ediyor.
 • 16:45Fsm Köprüsü'ndeki ÇalışmalarFsm Köprüsü'ndeki ÇalışmalarFatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde dün başlayan ve 4 gişenin trafiğe kapatıldığı çalışmalarda, trafik akışı OGS ve HGS etiketli araçların aynı şeridi kullanacakları 6 gişeden sağlanıyor.
 • 09:374 Gişe Kapatıldı, Tem'de Trafik Felç Oldu4 Gişe Kapatıldı, Tem'de Trafik Felç OlduFatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü, OGS ve HGS Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi test çalışmaları kapsamında kapatılan 4 gişe nedeniyle TEM trafiği felç oldu.
 • 09:13Dört Gişe Kapatıldı Tem'de Trafik Felç OlduDört Gişe Kapatıldı Tem'de Trafik Felç OlduFatih Sultan Mehmet Köprüsü, OGS ve HGS Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi test çalışmaları kapsamında kapatılan dört gişe nedeniyle TEM trafiği felç oldu.
 • 08:39FSM Köprüsü'nde 4 Gişe KapandıFSM Köprüsü'nde 4 Gişe KapandıFatih Sultan Mehmet Köprüsü, OGS ve HGS Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi test çalışmaları nedeniyle 4 gişeyi kaldırma çalışmaları başladı.
 • 10:58FSM'de 4 Gişe 2 Hafta KapatılacakFSM'de 4 Gişe 2 Hafta KapatılacakFatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki çalışma nedeniyle 25 Ocak'tan 8 Şubat'a kadar 1, 2, 3 ve 4 numaralı gişeler trafiğe kapatılacak.
 • 10:11Fatih Sultan Mehmet'in Akrabalarının Türbesi Talan EdildiFatih Sultan Mehmet'in Akrabalarının Türbesi Talan EdildiBalıkesir'de, Fatih Sultan Mehmet'in akrabalarının bulunduğu bilinen türbe talan edildi. Yöre halkı yaşanan olaya karşı tepkili.