SON DAKİKA FATİH SULTAN MEHMET HABERLERİ

Son Dakika Fatih Sultan Mehmet Haberleri


FATİH SULTAN MEHMET

Fatih Sultan Mehmet hayatı, İstanbul'un fethi, saltanatlık dönemi hakkında bilgi.

Fatih Sultan Mehmet Osmanlı padişahı (30 Mart 1432 Edirne- 3 Mayıs 1481 Gebze).

Padişahlık dönemi: 1444 .1446; 1451-1481.

Babası II. Murat, annesi Hüma Hatun'dur. Çok iyi bir eğitim gördü.... Devamı

11:55
Meragi Konseri' Gerçekleşti Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü, UNESCO tarafından 2014 ve 2015 yıllarının “Uluslararası Merâgî Yılı” olarak kabul edilmesi sebebiyle, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu’nun işbirliğiyle İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda ‘Meragi Konseri’ düzenledi.
Meragi Konseri' Gerçekleşti
13:35
İbn-i Kemal'in 'Tevarih-i Ali Osman'ı İlk Kez Günümüz Türkçesine Çevrildi Şeyhülislam İbn-i Kemal'in meşhur eseri Tevârih-i Âl-i Osman'ın 3. Defteri'nin transkripsiyonu yapıldı, tıpkıbasımı ile birlikte Çamlıca Basım Yayın (Çamlıca Yayınevi) tarafından yayınlandı.
İbn-i Kemal'in 'Tevarih-i Ali Osman'ı İlk Kez Günümüz Türkçesine Çevrildi
12:30
Yeniden / Ermeni Patrikliği Vakıf Kurdu Yeniden ------------- YASALAR önünde tüzel kişiliği olmaması nedeniyle herhangi bir etkinlik yapamayan, mali tasarruflarda bulunamayan Ermeni Patrikhanesi, ilk Ermeni patriği Hovagim'in adı ve patrikliğe atanma tarihini birleştirerek "Hovagim 1461" adıyla vakıf kurdu.
Yeniden / Ermeni Patrikliği Vakıf Kurdu
11:15
Ermeni Patrikliği Vakıf Kurdu Yasalar önünde tüzel kişiliği olmaması nedeniyle herhangi bir etkinlik yapamayan, mali tasarruflarda bulunamayan Ermeni Patrikhanesi, ilk Ermeni patriği Hovagim'in adı ve patrikliğe atanma tarihini birleştirerek "Hovagim 1461" adıyla vakıf kurdu.
Ermeni Patrikliği Vakıf Kurdu
22:41
Bestekar-ı Muhteşem" Konseri Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Türkiye Milli Komisyonu ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü işbirliğiyle "Bestekar ı Muhteşem" konseri gerçekleştirildi.
11:49
51 Ülkeden Gelen Gençler Bu Kampta Buluştu Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri Genel Müdürlüğü'nün Mersin’in Silifke ilçesinde düzenlediği “Kış kampı”na 51 ülkeden gençler katıldı.
51 Ülkeden Gelen Gençler Bu Kampta Buluştu
11:29
Silifke'de Uluslararası Kış Kampı Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri Genel Müdürlüğü’nün Mersin’in Silifke ilçesinde düzenlediği “Kış kampı”na 51 ülkeden gençler katıldı.
Silifke'de Uluslararası Kış Kampı
17:56
Fsm Köprüsü'ndeki Çalışmalar Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde dün başlayan ve 4 gişenin trafiğe kapatıldığı çalışmalarda, trafik akışı OGS ve HGS etiketli araçların aynı şeridi kullanacakları 6 gişeden sağlanıyor Köprüdeki asfaltlama ve yatay düşey trafik işaretlemeleri devam ediyor.
16:45
Fsm Köprüsü'ndeki Çalışmalar Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde dün başlayan ve 4 gişenin trafiğe kapatıldığı çalışmalarda, trafik akışı OGS ve HGS etiketli araçların aynı şeridi kullanacakları 6 gişeden sağlanıyor.
Fsm Köprüsü'ndeki Çalışmalar
15:49
Hdp'li Çelik Açıklaması "Kamuoyu ile paylaşılanın ve deşifre edilenin dışında AKP ile demokratik özerklik temelinde anlaşmış, pazarlık neticesinde de parti ile seçime girme kararına varmış değiliz"
Hdp'li Çelik Açıklaması
09:37
4 Gişe Kapatıldı, Tem'de Trafik Felç Oldu Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü, OGS ve HGS Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi test çalışmaları kapsamında kapatılan 4 gişe nedeniyle TEM trafiği felç oldu.
4 Gişe Kapatıldı, Tem'de Trafik Felç Oldu
09:13
Dört Gişe Kapatıldı Tem'de Trafik Felç Oldu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, OGS ve HGS Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi test çalışmaları kapsamında kapatılan dört gişe nedeniyle TEM trafiği felç oldu.
Dört Gişe Kapatıldı Tem'de Trafik Felç Oldu
14:32
Milletvekili Tunç: "Bartın'da Gençlerimiz İçin Kalıcı Eserler Ürettik" AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, gençler için Bartın’da kalıcı eserler ürettiklerini söyledi.
Milletvekili Tunç: 'Bartın'da Gençlerimiz İçin Kalıcı Eserler Ürettik'
08:39
FSM Köprüsü'nde 4 Gişe Kapandı Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, OGS ve HGS Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi test çalışmaları nedeniyle 4 gişeyi kaldırma çalışmaları başladı.
FSM Köprüsü'nde 4 Gişe Kapandı
03:38
Fsm Köprüsü'nde 4 Gişe Çalışma Nedeniyle Trafiğe Kapatıldı (İHA) Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü, OGS ve HGS Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi test çalışmaları nedeniyle 4 gişeyi kaldırma çalışmaları saat 01.00 itibariyle başladı.
03:04
Fsm'de 4 Gişe Kapatıldı Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi'nin devreye girmesiyle atıl duruma geçecek 4 gişeyi kaldırma çalışmaları başladı.
Fsm'de 4 Gişe Kapatıldı
19:22
Soylu: "Bütün Dünyanın Mağdurlarına Sahip Çıkan Güçlü Bir Türkiye Var" AK Parti Yozgat 5. Olağan Kongresi- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: "Dün 500 milyon dolara el açan bir Türkiye vardı, 'ne olursunuz emekli maaşlarını ödeyelim' diyen bir Türkiye vardı.
Soylu: 'Bütün Dünyanın Mağdurlarına Sahip Çıkan Güçlü Bir Türkiye Var'
17:36
Erdoğan: "Biz Dertliyiz, Onlar Değil" Cumhurbaşkanı Erdoğan Cibuti'de- Erdoğan, Cibuti Meclis Genel Kurulu'na hitap etti: (2)- "İnsan haklarından bahseden Avrupa'da ne kadar Suriyeli var? Kapılar kapalı. 130 bin.
Erdoğan: 'Biz Dertliyiz, Onlar Değil'
17:31
Erdoğan: "Afrika'daki Yeniden Doğuşu, Dirilişi Çok Yakından Takip Ediyoruz" Cumhurbaşkanı Erdoğan Cibuti'de- Erdoğan, Cibuti Meclis Genel Kurulu'na hitap etti: (1)- "Afrika'daki yeniden doğuşu, Afrika'daki uyanışı, dirilişi çok yakından takip ediyoruz.
Erdoğan: 'Afrika'daki Yeniden Doğuşu, Dirilişi Çok Yakından Takip Ediyoruz'
17:21
Cumhurbaşkanı Erdoğan Cibuti'de Erdoğan, Cibuti Meclis Genel Kurulu'na hitap etti: (2) "İnsan haklarından bahseden Avrupa'da ne kadar Suriyeli var? Kapılar kapalı. 130 bin.
14:55
AK Parti Yozgat 5. Olağan Kongresi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: "Dün 500 milyon dolara el açan bir Türkiye vardı, 'ne olursunuz emekli maaşlarını ödeyelim' diyen bir Türkiye vardı.
20:15
Fsm Köprüsü'nde Çalışma Yapılacak Çalışma nedeniyle 25 Ocak'tan 8 Şubat'a kadar 1, 2, 3 ve 4 numaralı gişeler trafiğe kapatılacak Trafik akışı, OGS ve HGS etiketli araçların aynı şeridi kullanacakları 6, 7, 8, 9, 10 ve 11 numaralı gişelerden sağlanacak.
18:07
Bursa'daki "At Eti" Satışı Nilifer Belediye Başkanı Bozbey: "Sorumlular bir an önce ilan edilmeli"
12:15
Kazan'da Edebiyat Sohbeti Divan edebiyatına olan tutkusunu yaptığı programlarla paylaşan Hayati İnanç, Kazan'da düzenlenen edebiyat sohbeti ve şiir dinletisine katıldı.
Kazan'da Edebiyat Sohbeti
10:11
Fatih Sultan Mehmet'in Akrabalarının Türbesi Talan Edildi Balıkesir'de, Fatih Sultan Mehmet'in akrabalarının bulunduğu bilinen türbe talan edildi. Yöre halkı yaşanan olaya karşı tepkili.
Fatih Sultan Mehmet'in Akrabalarının Türbesi Talan Edildi
09:49
Fatih'in Akrabalarının Türbesi Talan Edilmiş Durumda Balıkesir’de, Fatih Sultan Mehmet’in akrabalarının metfun bulunduğu bilinen türbenin talan edilmesi, yöre halkının tepkisini çekiyor.
Fatih'in Akrabalarının Türbesi Talan Edilmiş Durumda
20:46
Maltepe'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Yaralı D 100 Karayolu'nun Altıntepe mevkisinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
10:58
554 Yıllık Hamam Çağa Ayak Uyduruyor Balıkesir’de 554 yıllık tarihi hamam dimdik ayakta duruyor.
554 Yıllık Hamam Çağa Ayak Uyduruyor
14:06
Bursa'da "Yeşil Sanayi Zirvesi" Bursa'da "Yeşil Sanayi Zirvesi"- BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Duran: "Ekonomik kalkınmanın ve sosyal gelişmenin ihtiyaç duyduğu enerjiyi sürekli, güvenli ve asgari maliyetle temin edebilen, enerji üretiminde kaynak ve teknoloji çeşitliliğini artırarak enerji arz güvenliğimizi sağlayan bir ülke konumuna ulaşmak en büyük temennimizdir" Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Üyesi İlker Duran, "Ekonomik kalkınmanın ve sosyal gelişmenin ihtiyaç duyduğu enerjiyi sürekli, güvenli ve
Bursa'da 'Yeşil Sanayi Zirvesi'
13:17
Fatih'in Türbesi, Elektrik Borcu Yüzünden Karartıldı Fatih Sultan Mehmet'in türbesi elektrik borcu yüzünden karartıldı. Kültür Müdürlüğü de 35 bin liralık borç yüzünden elektriklerin kesildiğini doğruladı.
12:42
Bursa'da "Yeşil Sanayi Zirvesi" BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Duran: "Ekonomik kalkınmanın ve sosyal gelişmenin ihtiyaç duyduğu enerjiyi sürekli, güvenli ve asgari maliyetle temin edebilen, enerji üretiminde kaynak ve teknoloji çeşitliliğini artırarak enerji arz güvenliğimizi sağlayan bir ülke konumuna ulaşmak en büyük temennimizdir"
23:23
İstanbul'da Elektrik Kesintisi İstanbul'un bazı semtlerinde 23 Ocak Cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
18:33
AK Parti'li Ömeroğlu'ndan "Karikatür" Tepkisi AK Parti Palandöken İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu; Fransız Charlie Hebdo dergisinin yeni sayısında Müslümanların tepkisine neden olan karikatürleri yeniden yayınlamasını “provokasyon“ olarak nitelendirdi.
AK Parti'li Ömeroğlu'ndan 'Karikatür' Tepkisi
16:56
Samsun'da Şehre İnen Yaban Domuzu - Müftü Öztürk Samsun'da şehre inen yaban domuzunun telef olması- Samsun Müftüsü Öztürk: - "Hangi hayvan olursa olsun, ister eti yasak, ister başka bir hayvan olsun, eziyet edilmesi kesinlikle yasaktır.
Samsun'da Şehre İnen Yaban Domuzu - Müftü Öztürk
16:51
İzciler Çınarlıdere'ye Renk Kattı Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor İzcilik Branşı ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü Bilgi Evlerinde İzcilik projesi kapsamında ilk açık hava etkinliği gerçekleştirildi.
İzciler Çınarlıdere'ye Renk Kattı
16:45
Cbü Hafsa Sultan Tıp Tarihi Müzesi'nde Zaman Yolculuğu Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Sultan Tıp Tarihi Müzesi’nde "Time Travel-Zaman Yolculuğu" projesi ile 1533 yılına yolculuk yapıldı.
15:38
Samsun'da Şehre İnen Yaban Domuzunun Telef Olması Samsun Müftüsü Öztürk: "Hangi hayvan olursa olsun, ister eti yasak, ister başka bir hayvan olsun, eziyet edilmesi kesinlikle yasaktır.
00:09
Hakimin Giydiği "Fatih Sultan Mehmet Tişörtü" Tartışmalara Sebep Oldu Almanya'da giydiği "Fatih Sultan Mehmet The Conqueror" yazılı tişörtle çektirdiği fotoğrafı geçen yıl sosyal paylaşım sitesine koyan Alman hakimin tarafsızlığı tartışılıyor.
Hakimin Giydiği 'Fatih Sultan Mehmet Tişörtü' Tartışmalara Sebep Oldu
16:21
Kampüs Bağcılar Fuarı Açılıyor Eğitime yönelik önemli projelerin hayata geçirildiği Bağcılar’da bir ilk daha gerçekleşecek.
15:35
AK Parti Çubuk Gençlik Kolları 4. Olağan Genel Kurulu Yapıldı AK Parti Çubuk Gençlik Kolları 4. Olağan Genel Kongresi Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
09:29
AK Parti Kahta Gençlik Kolları Başkanlığına Şiyar Fırat Yücedağ Seçildi AK Parti Kahta İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı 4.Olağan Kongresi Kahta Metem konferans salonunda gerçekleştirildi.
16:45
Şentop: Türkiye Bir Dönüm Noktasında, Bir Değişim Sürecinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye’nin bir dönüm noktasında, bir değişim sürecinde olduğunu söyledi.
Şentop: Türkiye Bir Dönüm Noktasında, Bir Değişim Sürecinde
12:32
Bedence Sağlam, Fikirce Uyanık ve Ahlakça Dürüst Öncü Bir Nesil" Projesi Tanıtıldı Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "Bedence Sağlam, Fikirce Uyanık ve Ahlakça Dürüst Öncü Bir Nesil" projesi tanıtıldı.
17:35
Aksaray'da Cumhuriyet Gazetesi'ne Suç Duyurusu AK Parti Aksaray Gençlik Kolları, Cumhuriyet gazetesinin yöneticileri ve 2 yazarı hakkında suç duyurusunda bulundu.
Aksaray'da Cumhuriyet Gazetesi'ne Suç Duyurusu
15:57
Van CHP'li Öğüt Kılıçdaroğlu, Ehlibeyt Soyundan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, parti çalışmalarına katılmak üzere geldiği Van'da, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu anlattı.
Van CHP'li Öğüt Kılıçdaroğlu, Ehlibeyt Soyundan
15:35
Kaymakam Fırat Okul Ziyaretleri Devam Ediyor. Akçakale Kaymakamı Eyüp FIRAT Fatih Sultan Mehmet ortaokulunu Denetim, İnceleme ve Ziyaretlerde Bulundu.
Kaymakam Fırat Okul Ziyaretleri Devam Ediyor.
14:02
CHP'li Öğüt: Kılıçdaroğlu, Ehlibeyt Soyundan CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, parti çalışmalarına katılmak üzere geldiği Van'da, "Kılıçdaroğlu, Ehlibeyt soyundan gelen bir seyyittir." dedi.
CHP'li Öğüt: Kılıçdaroğlu, Ehlibeyt Soyundan
16:25
Ak Partili Babuşçu: 90 Yıllık Reklam Arası Sona Erdi Ak Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabında "600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi" diye yazdı.
Ak Partili Babuşçu: 90 Yıllık Reklam Arası Sona Erdi
11:47
Başkan Yılmaz'dan Atasporlarına Destek Karesi Atçılık ve Okçuluk Savaş Sanatları Kulüp Başkanı Ertan Erkekoğlu ve ekibi Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ı ziyaret etti.
Başkan Yılmaz'dan Atasporlarına Destek
09:45
Nevşehir'de, 48 Bin 726 Metrekarelik Alan Daha Yeşil Alan Haline Getirildi Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından 2014 yılı içerisinde yapılan çalışmalarla 48 bin 726 metrekarelik yeşil alan oluşturuldu.
Nevşehir'de, 48 Bin 726 Metrekarelik Alan Daha Yeşil Alan Haline Getirildi
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 17:29:46. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA FATİH SULTAN MEHMET HABERLERİ
[Hata Bildir]