SON DAKİKA FATİH SULTAN MEHMET HABERLERİ

Son Dakika Fatih Sultan Mehmet Haberleri

 • 20:07 Erdoğan: Erdoğan: "Bu Millet,kendi Anayasasını Yapacak, Yönetim Sistemine Karar Verecek Salahiyete, Güce ve... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Erdoğan'a fahri doktora unvanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye verilmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çıkışı ve vatandaşlar ile muhabbet etmesi Erdoğan'a fahri doktora unvanı Cumhurbaşkanı Erdoğan: (3) "TBMM'de bir siyasetçi konuşmasını yapıyor ve haftalık konuşmasında oraya topladığı kendi tabanına, orada cumhurbaşkanına açık ve net küfrettiriyor.
 • 19:02 Erdoğan'a Fahri Doktora Unvanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "TBMM'de bir siyasetçi konuşmasını yapıyor ve haftalık konuşmasında oraya topladığı kendi tabanına, orada cumhurbaşkanına açık ve net küfrettiriyor.
 • 16:40 İstanbul'un Fethinin 563. Yılı İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörü ve Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul'un Fethi'nin 563. yılında "Fatih ve Fetih"i anlattı.
 • 16:40 İstanbul'un Fethinin 563. Yıl Dönümü Kırıkkale'nin Çelebi ilçesinde İstanbul'un Fethinin 563. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama programı düzenlendi.
 • 15:43 İstanbul'un Fethinin 563. Yıl Dönümü AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İstanbul'un Fethinin 563. yıl dönümüm dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 • 15:20 Necip Fazıl Etkinliğinde Muhteşem Final Necip Fazıl Etkinliğinde Muhteşem Final Gaziantep Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Doruklarda, Ötelerde, Işıldayan bir Şahsiyet Necip Fazıl’ konulu etkinlik sona erdi.
 • 14:28 Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı'nın Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı'nın "İstanbul'un Fethi" Kutlama Mesajı Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, İstanbul’un fethinin 563. Yılı nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı.
 • 13:42 Sarayönü'nde İstanbul'un Fethi Kutlandı Sarayönü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organize ettiği programla İstanbul'un fethi kutlandı.
 • 16:59 Eyüp Sabri Kala, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u Fethinde Bilinmeyenleri Anlattı Eyüp Sabri Kala, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u Fethinde Bilinmeyenleri Anlattı Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVU) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Eyüp Sabri Kala, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinden sonra yaptığı işleri, politikalarını ve İstanbul’u nasıl Müslüman ve Türk şehri haline getirdiğini bütün bilinmeyenleriyle anlattı.
 • 11:05 İslami İlimlerin Arap Diliyle Öğretimi" Sempozyumu Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serdar Demirel, eğitim dillerinin Arapça olduğunu belirterek, "Sıkıntılarımızı deneme-yanılma yöntemleriyle çözme yerine Arapça konuşmayan ülkelerde Arapça eğitim veren üniversitelerin hocalarının tecrübelerini, karşılaştıkları sıkıntıları masaya yatırarak çözüm yolları bulmaya çalışıyoruz.
 • 10:28 Keçiören Belediyesi Öğrencilere Çevre Bilinci Aşılıyor Keçiören Belediyesi, geri dönüşüm ve çevre bilinci konusunda Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine bilgi verdi.
 • 00:44 Meral Akşener: Rabia'yı Suut ve Kadar Sofralarında Bırakıp Geldiler Meral Akşener: Rabia'yı Suut ve Kadar Sofralarında Bırakıp Geldiler Mhp eski milletvekili Meral Akşener, hükümeti ve özellikle uygulanan dış politikayı eleştirerek, "En iddialı olunan konu Ortadoğu konusu. Hani Osmanlıcıydı bunlar.
 • 16:13 Uluslararası Hacı Bayram Sempozyumu Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ali Çavuşoğlu, "Fatih Sultan Mehmet'in hocalığı görevinde bulunmuş olan Akşemseddin'in ilimde ulaştığı seviyenin ardından, Hacı Bayram-ı Veli'ye intisabı ve irşat faaliyetlerini, ondan aldığı feyzin ışığında sürdürmüş olması çok önemlidir" dedi.
 • 15:50 Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri'ne Doğru Kocaeli'de Gebze Belediyesi tarafından Fatih Sultan Mehmet'in hayatını kaybettiği tarihi alanda düzenlenecek Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri, 29 Mayıs Pazar günü yapılacak.
 • 13:19 Uluslararası Tiroid Farkındalık Haftası Tiroid hastalığına dikkati çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Koşuyolu Parkı'nda balon uçuruldu.
 • 17:42 Çubuk'ta "Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtım ve Yöneltme Fuarı" Ankara'nın Çubuk ilçesinde "Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtım ve Yöneltme Fuarı" düzenlendi.
 • 09:36 Fsm Köprüsü'nde Trafik Yoğunluğu Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde intihar girişiminde bulunan bir kişi ikna edilirken, vatandaşların işe gidiş saatinde yaşanan olay nedeniyle trafik uzun süre aksadı.
 • 09:32 Fsm Köprüsü'ndeki İntihar Girişimi Trafiği Felç Etti Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’ndeki intihar girişimi İstanbul trafiğini felç etti.
 • 16:27 Suriyeli Yetim Çocuklara Moral Gezisi Merkezi Suriye'de bulunan, Kilis'te de faaliyet gösteren Fatih Sultan Mehmet Eğitim Derneği, Suriyeli 21 yetim çocuğun moral ve motivasyonunu arttırmak için Gaziantep'teki hayvanat bahçesi, parklar ve tarihi mekanlara gezi düzenledi.
 • 15:40 İslami İlimlerin Arap Diliyle Öğrenimi Akademik Çerçevede Ele Alınacak İslami İlimlerin Arap Diliyle Öğrenimi Akademik Çerçevede Ele Alınacak Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve Yalova Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan Arapça Konuşulmayan Ülkelerde İslâmî İlimlerin Arap Diliyle Öğretimi: Tecrübeler, Beklentiler ve Zorluklar Uluslararası Sempozyumu, 25, 26, 27 Mayıs 2016 tarihlerinde Yalova ve İstanbul’da düzenleniyor.
 • 11:47 3. Tıp Tarihi Kongresi Fatih Sultan Mehmet Vakfı Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi Bölümü ile Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen, "Arap-İslam Geleneği Işığında Koruyucu Hekimlik, Beslenme ve Şifalı Bitkiler Kongresi" başladı.
 • 15:44 Saadet Gençliği, Gençleri Dinledi Saadet Gençliği, Gençleri Dinledi 19-29 Gençlik Haftası nedeniyle Saadet Partisi Gençlik Kolları İl Başkanlığı tarafından ’Saadet Gençliği Gençleri Dinliyor’ etkinliği düzenlendi.
 • 13:46 Pir-i Mimaran Sinan" Paneli Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Suphi Saatçi, özellikle İslam dünyasında en güzel camileri, Mimar Sinan'ın yaptığını belirterek, "Bizim en evrensel enstrümanımız; Mimar Sinan'dır.
 • 15:41 Kazada Ölen Son Belediye İşçisi de Toprağa Verildi Kazada Ölen Son Belediye İşçisi de Toprağa Verildi Manisa-İzmir çevre yolunda peyzaj çalışması yaptıkları sırada kontrolünü kaybeden aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Kent Estetiği Daire Başkanlığı’na bağlı personellerden Özkan Bozkurt son yolculuğuna uğurlandı.
 • 11:24 Suriyeli Yetim Kardeşlerin İsmi Kur'an Kursunda Yaşayacak Suriye'den atılan roket mermisi sonucu yaşamını yitiren Suriyeli 3 yetim kardeşin ismi, barındıkları dernek tarafından açılan Kur'an kursuna verildi.
 • 11:26 Bozüyük'te Mustafa Ceceli Fırtınası Bozüyük'te Mustafa Ceceli Fırtınası Bozüyük Belediyesi tarafından Yeşilkent Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Fatih Sultan Mehmet Parkı görkemli bir açılış töreni ile hizmete girdi.
 • 13:42 Çanakkale'den Ankara'ya Mektupla Kurulan 'Gönül Köprüsü' Çanakkale'den Ankara'ya Mektupla Kurulan 'Gönül Köprüsü' Çanakkale Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Ankara Keçiören Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında yürütülen ’Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında yedi ay boyunca sadece mektuplaşarak iletişim kuran 20 öğrenci Çanakkale’de buluştu.
 • 11:26 Sokak Tenisine Rekor Katılım Sokak Tenisine Rekor Katılım Bursa’nın en büyük ve yoğun bulvarlarından biri olan Fatih Sultan Mehmet (FSM) Bulvarı’nın trafiğe kapatılan bir bölümünde, "Bursa Ulu Şehir Sokak Tenisi" etkinliği gerçekleştirildi.
 • 02:39 İstanbul Maltepe'de Köprü Altında Patlama 3 Yaralı... İstanbul Maltepe'de Köprü Altında Patlama 3 Yaralı... Dha İSTANBUL - (ek bilgilerle yeniden) - İSTANBUL MALTEPE'DE KÖPRÜ ALTINDA PATLAMA 3 YARALI...-YARALILARIN KİMLİKLERİ BELİRLENDİHaber-Kamera Mehmet İlkay ÖZER İstanbul DHAMaltepe'de, D-100 Karayolu'ndaki köprünün altında meydana gelen patlamada 3 kişi yaralandı.
 • 17:31 Trafiğe Kapatılan Bulvarda Tenis Keyfi Trafiğe Kapatılan Bulvarda Tenis Keyfi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Tenis oynayanlardan detaylar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık'ın tenis oynaması Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin'in röportajı Trafiğe kapatılan bulvarda tenis keyfi Gençlik Haftası kapsamında, Bursa'da FSM Bulvarı'nın trafiğe kapatılan bölümünde yaklaşık bin kişinin katılımıyla, sokak tenisi etkinliği gerçekleştirildi Bursa'nın en kalabalık bölgelerinden Fatih Sultan Mehmet (FSM) Bulvarı'nın trafiğe kapatılan bir bölümünde, "Bursa Ulu Şehir Sokak Tenisi" etkinliği gerçekleştirildi.
 • 14:14 Trafiğe Kapatılan Bulvarda Tenis Keyfi Bursa'nın en kalabalık bölgelerinden Fatih Sultan Mehmet (FSM) Bulvarı'nın trafiğe kapatılan bir bölümünde, "Bursa Ulu Şehir Sokak Tenisi" etkinliği gerçekleştirildi.
 • 13:51 8.kitap Fuarı, Kılavuz Gençlik Söyleşileri Başladı 8.kitap Fuarı, Kılavuz Gençlik Söyleşileri Başladı 8. kez kapılarını açan Kocaeli Kitap Fuarında düzenlenen söyleşiler yazar Beyazıt Akman ve Serra Özeren ile başladı.
 • 16:04 Suriyeli Yetim Çocuklara Oyuncak Hediyesi Fatih Sultan Mehmet Eğitim Derneği tarafından Kilis'te barınma merkezinde kalan Suriyeli yetim çocuklara oyuncak hediye edildi.
 • 15:45 1. Ulusal Biyomedikal Cihaz Tasarımı ve Üretimi Sempozyumu Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Avni Morgül, biyomedikal sektöründe ithalatın ihracatın onda biri mertebesinde olduğunu belirterek, "Önümüzdeki dönemde ihracatı yükseltmek için neler yapacağımızı tartışıyoruz.
 • 12:26 Kadın Kanserleri Farkındalığı Bisiklet Turu" Nedeniyle İstanbul'da Bu Yollara Dikkat 1 Güney Yol Esentepe Levent – Sarıyer ayrımı, Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçiş Boğaziçi Köprüsü istikameti araç trafiğine kapatılacaktır.
 • 20:03 Mustafa Ceceli Bozüyüklü Hayranlarıyla Buluşuyor Mustafa Ceceli Bozüyüklü Hayranlarıyla Buluşuyor Sevilen pop müziği sanatçısı Mustafa Ceceli, Yeşilkent Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve adı Fatih Sultan Mehmet Parkı olan Yeşilkent Parkı’nın açılışında Bozüyüklü hayranlarıyla buluşuyor.
 • 09:35 Mehmed Fuad Köprülü, Vakıf Haftası'nda Anıldı Mehmed Fuad Köprülü, Vakıf Haftası'nda Anıldı Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, 9-15 Mayıs tarihlerinde kutlanan Vakıf Haftası kapsamında “Vefatının 50. yıl dönümünde Ord. Prof. Dr. Mehmed Fuat Köprülü” paneline ev sahipliği yaptı.
 • 15:12 İsmail Hacıoğlu'nun İsmail Hacıoğlu'nun "Kansız" Davası Sonuçlandı İsmail Hacıoğlu'nun, yapımcı Özkan İpek'e "Kansız" dediği gerekçesiyle 2 yıla kadar hapisle yargılandığı davada, mahkeme, Hacıoğlu'na ceza verilmemesini kararlaştırdı.
 • 14:51 Okulda İlginç Eğitim Yöntemi Okulda İlginç Eğitim Yöntemi İslahiye Cumhuriyet Ortaokulu'nda görev yapan öğretmenler, derslerde öğrettikleri konuların öğrencileri tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlamak için sınıf kapılarından yararlanıyor.
 • 11:53 Behçet Necatigil, Doğumunun 100. Yılında Küçükçekmece'de Anıldı Ünlü edebiyatçı Behçet Necatigil, “Doğumunun 100. Yılında Behçet Necatigil” adlı sempozyumla Küçükçekmece’de anıldı.
 • 10:16 Başkan Eroğlu, Belediye Çalışanları ile Bir Araya Geldi Başkan Eroğlu, Belediye Çalışanları ile Bir Araya Geldi Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, iki yıllık süre içerisinde adil, şeffaf ve hesap verebilen ve şehirdeki insana saygı gösteren bir belediye olmak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.
 • 09:58 Oyuncu İsmail Hacıoğlu'nun "Kansız" Sözüne Ceza Yok Oyuncu İsmail Hacıoğlu’nun, Osmanlı Tokadı adlı dizinin yapımcısı Özkan İpek’e “Kansız, hala iş yapıyor” dediği gerekçesiyle 2 yıla kadar hapisle yargılandığı davada, karar açıklandı.
 • 14:03 Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinden Vakıf Haftası'na Katkı Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinden Vakıf Haftası'na Katkı Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ), 9-15 Mayıs tarihlerinde kutlanan Vakıf Haftası dolayısıyla “Vakıf ve Sivil Toplum” paneli ile “Vefatının 50. Yıldönümünde Ord. Prof. Dr. Mehmed Fuat Köprülü” paneline ev sahipliği yapıyor.
 • 12:56 Vakıflar Haftası Vakıflar Haftası dolayısıyla, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliğiyle "Vakıf ve Sivil Toplum Sempozyumu" düzenlendi.
 • 10:00 Şahi Topu Yeniden Üretildi Fatih Sultan Mehmet’in, İstanbul’un fethi sırasında kullandığı Şahi Topu, aslına uygun olarak küçük boyutlarda yeniden üretildi.
 • 15:17 6. Uluslararası Ebru Kongresi Ebru sanatçısı Hikmet Barutçugil'in öncülüğünde düzenlenen 6. Uluslararası Ebru Kongresi, yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce ebru sanatçısını bir araya getirdi.
 • 19:59 Gürcistan'da İslamiyet'in Dünü, Bugünü ve Yarını" Sempozyumu Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) İslami İlimler Fakültesi ve Gürcistan Dostluk Derneği tarafından düzenlenen "Gürcistan'da İslamiyet'in Dünü, Bugünü, Yarını" sempozyumu yarın başlayacak.
 • 16:01 Kaymakam Fırat Bilim ve Sanat Sergisini Açtı Kaymakam Fırat Bilim ve Sanat Sergisini Açtı Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, Fen ve Bilim Teknolojileri Sergisini Fatih Sultan Mehmet Okulunda düzenlenen törenle ile açılışını gerçekleştirdi.
 • 16:41 İnancın Zulümle İmtihanı: Balkanlar'da İslam İnancın Zulümle İmtihanı: Balkanlar'da İslam" Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Aliya İzzetbegoviç’in yakın çalışma arkadaşı mütefekkir Dr. Fatih Ali Hasaneyn Muhammed Şerif’in yazdığı üç kitabın tercümesini Türkiye’de yayımladı.
 • 14:32 Edirne'nin Fethinin 655. Yıl Dönümü Edirne'nin Fethinin 655. Yıl Dönümü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Edirne'nin fethinin 655. yıl dönümü töreninden görüntü -Tankçı Kurmay Binbaşı Ekrem Tekinaslan'ın konuşması "İstanbul'un fethi Edirne'de planlandı" Edirne'nin fethinin 655. yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı Kurmay Binbaşı Tekinaslan: "İstanbul'un alınmasıyla ilgili planlar da Edirne'de yapılmış, ordular hazırlanmıştır.