07:2800
SON DAKİKA FATİH SULTAN MEHMET HABERLERİ

Son Dakika Fatih Sultan Mehmet Haberleri


FATİH SULTAN MEHMET

Fatih Sultan Mehmet hayatı, İstanbul'un fethi, saltanatlık dönemi hakkında bilgi.

Fatih Sultan Mehmet Osmanlı padişahı (30 Mart 1432 Edirne- 3 Mayıs 1481 Gebze).

Padişahlık dönemi: 1444 .1446; 1451-1481.

Babası II. Murat, annesi Hüma Hatun'dur. Çok iyi bir eğitim gördü.... Devamı

   

  TBMM Başkanı Çiçek, Osmanlı Eserlerini Ziyaret Etti

  TBMM Başkanı Çiçek, Osmanlı Eserlerini Ziyaret Etti

  TBMM Başkanı Çiçek, Arnavutluk'ta- Çiçek: "(1915 iddialarına ilişkin bazı parlamentoların karar alması) Biz tarihle yüzleşmeye hazırız ama parlamentolar, uluslararası ceza mahkemesi değildir, bir bilim kurulu, tarihçiler kurulu değildir. (Dün 21:27)

   

  Türkiye'de Yaygın Bir Yanılsama: Nargile ve Gençlik' Konferansı

  Türkiye'de Yaygın Bir Yanılsama: Nargile ve Gençlik" Konferansı

  Türkiye Yeşilay Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Sosyolog Esra Albayrak, nargilenin sigaradan daha fazla zararlı olduğunu belirterek, “Tütün yerine besin ürünleri yetiştirilseydi, 20 milyon aç insan beslenebilir ve 28 milyon aç insan sayısı 8 milyona düşebilirdi” dedi. (Dün 20:29)

   

  Nargile Ölümcül Sonuçlar Doğurabiliyor'

  Nargile Ölümcül Sonuçlar Doğurabiliyor'

  Nargile ve Gençlik konferansına katılan Esra Albayrak, nargile tüketiminin ölümcül sonuçları olduğunu ve tütün yerine besin ürünlerinin yetiştirilmesi durumunda, hem 20 milyon aç insanın besleneceğini hem de 28 milyon aç insan sayısının 8 milyona düşeceğini söyledi. (Dün 20:13)

   

  TBMM Başkanı Çiçek, Arnavutluk'ta

  Çiçek: "(1915 iddialarına ilişkin bazı parlamentoların karar alması) Biz tarihle yüzleşmeye hazırız ama parlamentolar, uluslararası ceza mahkemesi değildir, bir bilim kurulu, tarihçiler kurulu değildir. (Dün 20:02)

   

  TBMM Başkanı Çiçek, Lulzim Başa ile Bir Araya Geldi

  TBMM Başkanı Çiçek, Lulzim Başa ile Bir Araya Geldi

  TIRAN (AA) - TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Arnavutluk'taki temasları kapsamında, Demokratik Parti Genel Başkanı Lulzim Başa ile görüştü. (Dün 19:48)

   

  Papaların Türkiye Ziyaretleri

  Papaların Türkiye Ziyaretleri

  Katolik Hıristiyanlar'ın ruhani lideri ve Vatikan Devleti Başkanı Papa Francesco, Cuma günü geleceği Türkiye'yi ziyaret eden 4'üncü papa olacak. (25 Kasım 2014 Salı )

   

 

  Amerika, Fatih Sultan Mehmet Zamanında Keşfedildi' İddiası

  Amerika, Fatih Sultan Mehmet Zamanında Keşfedildi" İddiası

  Tarihçi yazar Cezmi Yurtsever, Amerika kıtasının keşif tarihinin Fatih Sultan Mehmet zamanına dayandığını iddia etti. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  'Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarihçi Danışman Bulsun'

  "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarihçi Danışman Bulsun"

  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarihçi danışman bulması önerisinde bulundu. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Edirne Sarayı'na, Efes ve Aspendos Modeli

  Saraydan günümüze kalan eserlerin bulunduğu alanın ören yeri haline getirilmesi hedefleniyor. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Görmez'den Uluslararası İmam Hatip Lisesine Ziyaret

  Başkan Görmez: "Sizler burada yetişerek gittiğiniz ülkelerde topluma ışık tutacaksınız. Sadece kendi şehrinize, ülkenize değil, ışığınız İstanbul'a da yansıyacak. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Meram'da Yazarlar Çocuklarla Buluştu

  Meram Belediyesi tarafından Dünya Çocuk Kitapları Haftası dolayısıyla düzenlenen "Yazarlarımız Çocuklarımızla Buluşuyor" etkinliklerinde çocuk edebiyatının ünlü yazarları öğrencilerle buluştu. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Prof. Dr. Fuat Sezgin: Amerika Kıtası'nı Müslüman Denizciler Keşfetti

  Prof. Dr. Fuat Sezgin: Amerika Kıtası'nı Müslüman Denizciler Keşfetti

  Müslümanların bilimlerin gelişmesine çok büyük katkı sağladığını belirten İslam bilim tarihinin duayenlerinden Prof. Dr. Fuat Sezgin, Amerika Kıtası'nın Müslüman denizciler tarafından keşfedildiği bilgisinin ders kitaplarına girmesi gerektiğini söyledi. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Meram'da Yazarların Çocuklarla Buluşması Sürüyor

  Meram'da Yazarların Çocuklarla Buluşması Sürüyor

  Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından “Dünya Çocuk Kitapları Haftası” nedeniyle düzenlenen "Yazarlarımız Çocuklarımızla Buluşuyor" etkinliklerinde çocuk edebiyatının ünlü yazarları öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Prof. Dr. Fuat Sezgin: 'Amerika Kıtasını Müslüman Denizciler Keşfetti'

  Prof. Dr. Fuat Sezgin: "Amerika Kıtasını Müslüman Denizciler Keşfetti"

  Müslümanların bilimlerin gelişmesine çok büyük katkı sağladığını belirten İslam bilim tarihinin duayenlerinden Prof. Dr. Fuat Sezgin, Amerika kıtasının Müslüman denizciler tarafından keşfedildiği bilgisinin ders kitaplarına girmesi gerektiğini söyledi. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Geç Kalan Sporcular Maratona Erken Başladı

  Geç Kalan Sporcular Maratona Erken Başladı

  36. Vodafone İstanbul Maratonu öncesi köprüye gitmek isteyen sporseverler İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından tahsis edilen otobüsleri kullandı. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  Medeniyet Düşünürü Farabi Uluslararası Sempozyumu" Sona Erdi

  Başbakan Başmüşaviri ve BM Medeniyetler İttifakı Eşgüdüm Kurulu Başkanı Prof. Dr. Karlığa: "Farabi'nin düşünceleri etrafında oluşturmamız gereken yeni medeniyet konseptiyle, yeni dünyaya, yeni mesajlar verecek anlayışlarla oluşturacağımız çalışmalar bütün dünya tarafından ilgiyle takip edilecektir" (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Muradiye Külliyesi'nden Kazıdıkça Şahaser Çıktı

  Muradiye Külliyesi'nden Kazıdıkça Şahaser Çıktı

  Bursa'da, Muradiye Külliyesinde, 150 yıl önce yapılan onarımda her biri bir sanat şaheseri olduğu bildirilen kubbe işlemelerinin üzerinin sıvayla kapatıldığı belirlendi. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kitap Fuarı'nı Gezdi

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kitap Fuarı'nı Gezdi

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Beylikdüzü'nde düzenlenen 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nı gezdi. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Abdullah Gül Selfie Çektirdi

  Abdullah Gül Selfie Çektirdi

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TÜYAP Kitap Fuarı'nı ziyaret etti. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Abdullah Gül Tüyap Kitap Fuarı'nı Gezdi

  Abdullah Gül Tüyap Kitap Fuarı'nı Gezdi

  İSTANBUL (İHA) – 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TÜYAP Kitap Fuarı’nı ziyaret etti. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Osmanlı'daki Enderun Okulları Yeniden Canlanıyor

  Osmanlı'daki Enderun Okulları Yeniden Canlanıyor

  Tarihin bilinen ilk üstün yetenekliler okulu Enderun, dünyadaki eğitim modelleri doğrultusunda günümüz şartlarına uygun olarak Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde yeniden canlanıyor. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Atamalar Resmi Gazete'de

  Atamalar Resmi Gazete'de

  Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) Genel Müdürlüğünde boş bulunan yönetim kurulu üyeliğine (Hazine) Sefa Sadık Aytekin atandı. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Bakanlara Ait Atamalar Resmi Gazetede

  Bakanlara Ait Atamalar Resmi Gazetede

  Başbakan Yardımcılığı, Enerji Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve MEB'e ait atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Atama Kararları

  Atama Kararları

  Başbakan Yardımcılığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Kültür ve Turizm ile Milli Eğitim bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Katmanlı Çini Tekniği Geleneksel Türk Sanatı'na Yeni Bir Soluk Getiriyor

  Katmanlı Çini Tekniği Geleneksel Türk Sanatı'na Yeni Bir Soluk Getiriyor

  Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, katmanlı elemanlar ve sır ile yapıştırma tekniği kullanılarak ürettikleri ‘Bengü Çiçekleri’ panosuyla çini sanatında bir ilke imza attı. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Aydın, Kayseri'de

  Aydın: "Bu ülkede Saadet Partisi olduğu müddetçe Allah'ın izniyle bu toprakları böldürmeyeceğiz, işgal edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz" (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  BBP'li Kartal: Diyarbakır ve Mardin'i Hakim Olamayanlar Ülkeyi Asla Yönetemez

  BBP'li Kartal: Diyarbakır ve Mardin'i Hakim Olamayanlar Ülkeyi Asla Yönetemez

  Büyük Birlik Partisi(BBP) Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, Dıyarbakır'ı, Van, Hakkari'yi, Batman'ı, Şırnak'ı, Mardin'i ve Siirt'i yönetemeyenlerin ülkeyi yönetemeyeceklerini söyledi. (08 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Yeni Bir Turizm Rotası Olarak Büyük Usta Mimar Sinan" Projesi

  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İsen: "İstanbul'un fethinden sonra bir Osmanlı kimliği teşekkül ediyor. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  Kartepe'deki Selin İzleri Siliyor

  Kartepe'deki Selin İzleri Siliyor

  Kartepe Belediye Başkanı Üzülmez, ilçede etkili olan sel felaketinin ardından yaraların sarılmaya devam ettiğini ve selin izlerinin de silinmeye başladığını ifade etti. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Kartepe Belediyesi Selin İzlerini Siliyor

  Kartepe Belediyesi Selin İzlerini Siliyor

  Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 27 Ekim tarihinde ilçede etkili olan sel felaketinin ardından yaraların sarılmaya devam ettiğini ve selin izlerinin de silinmeye başladığını ifade etti. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  TÜKSİAD Başbakan Davutoğlu İle Görüştü

  Tüm Karadeniz Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Nurettin Aslantürk , Ankara'da bir dizi görüşme ve temaslarda bulundu. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.11.2014 07:28:02. #1.11#