04:4000
SON DAKİKA FATİH SULTAN MEHMET HABERLERİ

Son Dakika Fatih Sultan Mehmet Haberleri


FATİH SULTAN MEHMET

Fatih Sultan Mehmet hayatı, İstanbul'un fethi, saltanatlık dönemi hakkında bilgi.

Fatih Sultan Mehmet Osmanlı padişahı (30 Mart 1432 Edirne- 3 Mayıs 1481 Gebze).

Padişahlık dönemi: 1444 .1446; 1451-1481.

Babası II. Murat, annesi Hüma Hatun'dur. Çok iyi bir eğitim gördü.... Devamı

   

  Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Açıklaması

  Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Açıklaması

  "Bizler, Rabbimin nasip ettiği nimetleri paylaşma şansına sahipken, maalesef zalimlerin baskısı altında direnişle ramazan ayını geçirme durumunda olan kardeşlerimiz var. Bütün dünya sussa da Türk milleti her zaman Filistin'in yanında olacaktır" "İslam alemi, Filistinli kardeşlerine karşı yapılan bu zulme karşı birlik olamıyor. (Bugün 00:10)

   

  Somuncu Baba'nın Hayatı Minyatürlerle Anlatılıyor

  Hacı Bayram Veli'nin hocası, Somuncu Baba olarak bilinen Şeyh Hamid i Veli'nin hayatı, adının verildiği külliyede rehber eşliğinde minyatürlerle ziyaretçilere anlatılıyor Ahşap, karton ve plastik gibi malzemelerle yapılan minyatürler arasında Ervah Kabristanlığı, cami, medrese, şadırvan, evler ve yaklaşık 100 insan figürü yer alıyor. (Dün 11:45)

   

  Samsun ve İlçelerinde Elektrik Kesintisi

  Samsun ve İlçelerinde Elektrik Kesintisi

  Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. Samsun İl Koordinatörlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 'Programlı Elektrik Kesintisi' uygulanmasının planlandığı belirtildi. (Dün 11:37)

   

  Edirne'de 6 Asırlık Türbede İftar Programı Yapıldı

  Edirne'de 6 Asırlık Türbede İftar Programı Yapıldı

  Gazi Turhan Bey Derneği, Edirne Uzunköprü Kırkavak köyünde, Mora Fatihi Gazi Turhan Bey tarafından 1450 yılında yapılan Gazi Turhan Bey türbesinde iftar yemeği düzenledi. (Dün 09:24)

   

  Samsun'da Planlı Elektrik Kesintisi Uygulanacak

  Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. İl Koordinatörlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Samsun'da kaliteli ve sürekli elektrik dağıtımı için yapılacak olan teknik çalışmalar nedeniyle 'Programlı Elektrik Kesintisi' uygulanacak. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Devrindeki Mimari Tekniğin Son Noktası

  Edirne'deki Üç Şerefeli Cami, dikdörtgen plan şeması ve ilk büyük revaklı avlusuyla, Osmanlı dönemindeki mimari uygulamaların ilklerini barındırıyor. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları

  Türkiye'de 87 üniversitenin rektörü, ortak bir deklarasyon yayımlarayarak, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını kınadı Deklarasyondan: "Türkiye üniversiteleri rektörleri olarak Gazze’deki kardeşlerimize uygulanan bu insanlık dışı katliam bitinceye ve Gazze ablukası kalkıncaya kadar, İsrail yönetiminin katliamını. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Kur'an-ı Kerim'i dokunarak öğreniyorlar -

  Kur'an-ı Kerim'i dokunarak öğreniyorlar -

  Kocaeli Fatih Sultan Mehmet Görme Engelliler Spor Kulübü Derneğince düzenlenen kursa katılan görme engelli çocuklar, Braille alfabesiyle Kur'an-ı Kerim öğreniyor. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Kur'an-ı Kerim'i Dokunarak Öğreniyorlar

  Kocaeli'de dernek tarafından düzenlenen kursa katılan görme engelli çocuklar, Kur'an ı Kerim'i Braille alfabesi ile öğreniyor. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  İstanbul'da Sağanak Yağmur

  İstanbul'da Sağanak Yağmur

  İstanbul'da etkili olan sağanak yağmur etkisini artırmaya devam ediyor. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın İftarı

  AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın İftarı

  Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: (1) "İsrail eninde sonunda kendi döktüğü kanda boğulacaktır. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Meram Ailesi İftarda Buluştu

  Meram Ailesi İftarda Buluştu

  Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi çalışanları ve aileleri, düzenlenen iftar programında bir araya geldi. (18 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru

  Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru

  Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu: "Türkiye'yi önümüzde 5 yıl selametle, sükunetle, kavga etmeden, gerginlik yaratmadan, ayrılıp bükmeden, zıtlaştırmadan ve cepheleştirmeden, bütün vatandaşları, 76 milyon insanımızı birleştirecek cumhurbaşkanı seçeceğiz" (13 Temmuz 2014 Pazar )

   

  İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları, Beşiktaş Taraftar Grubu 1453 Kartalları Tarafından...

  İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları, Beşiktaş Taraftar Grubu 1453 Kartalları Tarafından...

  Haber-kamera Ümit TÜRK İstanbul DHA Aralarında farklı takımlardan taraftarların da bulunduğu yaklaşık 100 kişi, saat 17.00 sıralarında Zincirlikuyu Mezarlığı önünde toplandı. (13 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Ekmeleddin İhsanoğlu Edirne'de

  Ekmeleddin İhsanoğlu Edirne'de

  Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu seçim çalışmaları kapsamında Trakya turunun ilk durağı olan Edirne’ye geldi. (13 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Tayland'da Denizde Boğulan İşadamı Toprağa Verildi

  Tayland'da Denizde Boğulan İşadamı Toprağa Verildi

  Tayland'ın Phuket Adası'na iş görüşmesi için giden ve yüzmek için girdiği denizde boğularak yaşamını yitiren Beta Mensucat Dış Ticaret Şirketi Ortakları'ndan 45 yaşındaki Yalçın Dağdelen'in cenazesi, toprağa verildi. (12 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.07.2014 04:40:22. #1.11#