SON DAKİKA GEBZE HABERLERİ

Son Dakika Gebze Haberleri

 • 19:40Kocaeli Valisi Güzeloğlu, Gtü'yü Ziyaret EttiKocaeli Valisi Güzeloğlu, Gtü'yü Ziyaret EttiKocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Gebze Teknik Üniversitesi’ni (GTÜ) ziyaret etti.
 • 19:30AK Parti'nin İstanbul'daki İlçe MitingleriAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Cumhuriyetçilik yapan CHP, Türkiye'nin her yerinde cumhuru kucaklayabiliyor mu? 33 ilde milletvekili yok. 20'yi aşkın ilde oy oranı yüzde 5'in altında.
 • 15:36Başkan Köşker'den Gebzeliler'e 2b MüjdesiBaşkan Köşker'den Gebzeliler'e 2b MüjdesiKurmaylarıyla birlikte Yavuz Selim ve Hürriyet mahallerine çıkarma yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 2B sorunun çözümüne ilişkin müjdeyi bölge sakinlerine kahve ve açık hava toplantılarında verdi.
 • 14:15Müjdeyi Gebzelilere Köşker Verdi!Müjdeyi Gebzelilere Köşker Verdi! Kurmaylarıyla birlikte Yavuz Selim ve Hürriyet mahallerine çıkarma yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 2B sorunun çözümüne ilişkin müjdeyi bölge sakinlerine kahve ve açık hava toplantılarında verdi.
 • 12:14MHP'li Türkkan: Gebze Bilişim Vadisi Rant Vadisi OlduMHP'li Türkkan: Gebze Bilişim Vadisi Rant Vadisi OlduBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın katılımıyla geçtiğimiz hafta Gebze Muallimköy'de temeli atılan Bilişim Vadisi ile ilgili açıklama yapan, MHP adayı ve milletvekili Lütfü Türkkan, buradaki 30 milyon dolar harcanarak yapılan ödüllü yapıların kullanılmadan yıkılacağını, burada bir mimari soykırım uygulanacağını, Bilişim Vadisi'nin rant vadisi olduğunu söyledi.
 • 11:56Üniversite Öğrencilerinden Elektromobil ÜretimiGebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) öğrencileri üretimine geçtikleri elektrikli otomobilde hub (tekerlek içi) motor kullanarak TÜBİTAK'ın düzenlediği Alternatif Enerjili Araç Yarışları'nda rakiplerine karşı fark yaratmaya çalışacak.
 • 10:29Real'den Türk Yönetimle Rekor BüyümeReal'den Türk Yönetimle Rekor BüyümeReal, Mayıs Ayında Aynı Mağaza Sayısıyla Yüzde 50 Büyüme Sağladı
 • 23:50AK Parti'nin İstanbul'daki İlçe MitingleriAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran'ı "kader seçimi" şeklinde tanımlayarak, "Ya birleştiren, kaynaştıran, milleti tek yürek haline getiren AK Parti devam edecek ya da onların parçalayıcı siyaseti, Türkiye'yi, ülkeyi parçalayacak.
 • 18:14Zehra Çiriş Resim Sergisi AçıldıGebze Eskihisar'da bulunan Osman Hamdi Bey Müzesi'nde resim sergisi açıldı.
 • 18:00Haziran Meclisi Tamam Mecliste 2B gündemi Köşker meclisi bilgilendirdi.
 • 17:103. Köprüye 11 Çelik Tabliye Konuldu3. Köprüye 11 Çelik Tabliye Konuldu3’üncü Köprü Projesi’nde 59 çelik tabliyeden 11’inin montajı tamamlandı.
 • 16:25İki Günde 195 Bin Kişi Ziyaret Etti Darıca'nın ilk ve tek alış veriş merkezi Darıca Park, açıldığı günden itibaren Darıcalıların akınına uğradı.
 • 14:39Bursa Müezzinoğlu Beyaz Et ve Yumurtayla İlgili Herhangi Bir Risk Söz Konusu DeğilBursa Müezzinoğlu Beyaz Et ve Yumurtayla İlgili Herhangi Bir Risk Söz Konusu DeğilBursa'da gazetecilerin kuş gribi ile ilgili sorularını Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mudanya'da görülen kuş gribi ile ilgili Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın gerekli tedbirleri aldığını belirterek, 'Şu anda Sağlık Bakanı olarak vatandaşlarımıza şunu söylemek istiyorum.
 • 14:25CHP Milletvekili Adayı Tarhan STK'larla Bir Araya GeldiCHP Milletvekili Adayı Tarhan STK'larla Bir Araya GeldiCHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, sivil toplum örgütleriyle bir araya geldiği toplantıda Kocaeli'nin bir kimliğe ihtiyacı olduğunu söyledi.
 • 13:32Zehra Çiriş Resim Sergisi AçıldıZehra Çiriş Resim Sergisi AçıldıGebze Eskihisar’da bulunan Osman Hamdi Bey Müzesi’nde resim sergisi açıldı.
 • 11:51Çalıntı Otoları Satan Çete TutuklandıÇalıntı Otoları Satan Çete Tutuklandıİstanbul'da çalıntı otomobillerin bir kısmını şasi numarasını değiştirerek bir kısmını da parçalara ayırarak sattığı iddiasıyla gözaltına alınan 9 kişiden 4'ü tutuklandı.
 • 11:51Müezzinoğlu: Beyaz Et ve Yumurtayla İlgili Bir Risk Söz Konusu DeğilMüezzinoğlu: Beyaz Et ve Yumurtayla İlgili Bir Risk Söz Konusu DeğilSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mudanya'da görülen kuş gribi ile ilgili Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın gerekli tedbirleri aldığını belirterek, "Şu anda Sağlık Bakanı olarak vatandaşlarımıza şunu söylemek istiyorum; beyaz et ve yumurtayla ilgili herhangi bir risk söz konusu değil" dedi.
 • 11:40Sağlık Bakanı'ndan Bursa'daki Kuş Gribiyle İlgili İlk AçıklamaSağlık Bakanı'ndan Bursa'daki Kuş Gribiyle İlgili İlk AçıklamaSağlık Bakanı Müezzinoğlu, Bursa'daki bir çiftlikte yüz bin civarında tavuğun itlaf edilmesiyle ilgili " Vatandaşlar gündelik hayatları neyse aynen devam edebilirler." dedi.
 • 11:34Kocaeli'de 101 Kilo Eroin Ele GeçirildiKocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Gebze ve İzmit'te 10 gün içinde gerçekleştirdikleri operasyonlarda 101 kilo 548 gram eroin ve 13 kilo toz esrar ele geçirdi.
 • 11:31Müezzinoğlu - Mudanya'daki Kuş Gribi ŞüphesiMüezzinoğlu - Mudanya'daki Kuş Gribi ŞüphesiSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun konuşması Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: - "(Mudanya'daki kuş gribi şüphesi) Şu anda Sağlık Bakanı olarak benim kamuoyuna, vatandaşlarımıza söyleyeceğim; beyaz etle, yumurtayla, tavuk etiyle ilgili herhangi bir risk söz konusu değil"- "Kuş gribinin havaların ısınmasıyla birlikte gündemden düşeceği bir sürece giriyoruz" Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mudanya ilçesinde bir çiftlikte hastalanan tavukların telef olması üzerine kuş gribi şüphesiyle karantina uygulaması başlatılmasına ilişkin, "Şu anda Sağlık Bakanı olarak benim kamuoyuna, vatandaşlarımıza söyleyeceğim; beyaz etle, yumurtayla, tavuk etiyle ilgili herhangi bir risk söz konusu değil" dedi.
 • 11:05Sağlık Bakanı Müezzinoğlu AçıklamasıSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mudanya ilçesinde bir çiftlikte hastalanan tavukların telef olması üzerine kuş gribi şüphesiyle karantina uygulaması başlatılmasına ilişkin, "Şu anda Sağlık Bakanı olarak benim kamuoyuna, vatandaşlarımıza söyleyeceğim; beyaz etle, yumurtayla, tavuk etiyle ilgili herhangi bir risk söz konusu değil" dedi.
 • 10:15Ahmet Ölçen Kütahyaspor'u Tercih EttiAhmet Ölçen Kütahyaspor'u Tercih EttiKütahyaspor iç transferde ilk imzayı geride kalan sezonda, Türkiye amatör ve profesyonel liglerinin en az gol yiyen kalecisi unvanına sahip Ahmet Ölçen’e attırdı.
 • 21:05Kocaeli'de CinayetKocaeli'nin Gebze ilçesinde çıkan kavgada bir kişi bıçaklanarak öldürüldü.
 • 18:34Darıca Çeyrek Altın İzdihamından Sonra Ceceli Fırtınası KoptuDarıca Çeyrek Altın İzdihamından Sonra Ceceli Fırtınası Koptu199 TL ve üzeri alış veriş yapan ilk 199 kişiye 199 çeyrek altın hediye edilen AVM'de ilk gün 82.550, ikinci gün 110.100 giriş oldu.
 • 18:08Büyükekşi: Büyükekşi: "İran'ın Nükleer Faaliyetleri Konusunda Batı'yla İttifakı, İhracatımıza Pozitif...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin konuşması Mayıs ayı ihracat rakamları açıklandı (4)- TİM Başkanı Büyükekşi: - "(Otomotiv sektöründeki iş bırakma eylemleri) Neticede büyük şirketlerde aklıselim galip geldi, bir çok şirketimizde tekrar çalışanlar iş başı yaptılar.
 • 17:11Gebze'de 2b Sorununda Sona DoğruGebze'de 2b Sorununda Sona Doğru2B arazileri sorunun çözülmesi için çalışmalarını sürdüren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden arazilerin devrine ilişkin belgeleri Gebze İlçe Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne teslim etti.
 • 17:00Altensis 2016 Sonunda Yeşil Binada Dalya DiyecekAltensis 2016 Sonunda Yeşil Binada Dalya DiyecekÇevre dostu yeşil binalar konusunda danışmanlık hizmeti vermek üzere 2008 yılında kurulan Altensis, bugün itibariyle 55 projenin uluslararası çevre dostu serfikalana erişmesini sağladı.
 • 16:53Darıca'da Mustafa Ceceli KonseriDarıca'da Mustafa Ceceli Konserikocaeli'nin Darıca İlçesi'nde alışveriş merkezinin açılışı kapsamında konser veren Mustafa Ceceli, 15 bin kişiyi coşturdu.
 • 16:50Anadolu Yakası'nın Yıldızı Ulaşım Projeleriyle Parladı Boğaziçi Köprüsü yapılana kadar İstanbul nüfusunun ancak üçte birinin yaşadığı Anadolu Yakası, özellikle son yıllarda hızlanan ulaştırma projeleriyle erişilebilirliğin artması nedeniyle giderek değerlendi.
 • 15:27Mayıs Ayı İhracat Rakamları Açıklandı (4)Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, otomotiv sektöründeki iş bırakma eylemlerine ilişkin "Neticede büyük şirketlerde aklıselim galip geldi, bir çok şirketimizde tekrar çalışanlar iş başı yaptılar.
 • 15:10Fenerbahçe'nin Bu Sezon Başına Gelmeyen KalmadıFenerbahçe'nin Bu Sezon Başına Gelmeyen KalmadıSpor Toto Süper Lig’i ikinci sırada bitiren Fenerbahçe’nin bu sene başına gelmeyen kalmadı.
 • 14:58Körfez Geçiş Köprüsünde Çalışmalar HızlandıKörfez geçiş köprüsünde, üç ay önce kopan ve iki köprü ayağı arasındaki bağlantıyı sağlayan ‘Kedi yolu’ olarak bilinen halatların yeniden bağlanma çalışmaları sürüyor.
 • 14:412B Sorununda Sona Doğru!2B Sorununda Sona Doğru!Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nden arazilerin devrine ilişkin belgeleri Gebze İlçe Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'ne teslim etti.
 • 13:36Tenis Deniz Spor Kulübü 12 Yaş Tenis Yıldızlarını Misafir EdiyorTenis Deniz Spor Kulübü 12 Yaş Tenis Yıldızlarını Misafir EdiyorTürkiye Tenis Federasyonu tarafından Zonguldak Tenis Deniz Tenis Spor Kulübüne verilen Türkiye 12 Yaş Tenis Turnuvası 02/05 Haziran 2015 tarihleri arasında Zonguldak Tenis Deniz Tenis Spor Kulübünün tesislerinde yapılacak.
 • 13:05Gebzeliler Çanakkale'ye Gidiyor!Gebzeliler Çanakkale'ye Gidiyor!Gebze Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen Çanakkale tarih gezilerine katılan Gebzelileri, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker uğurladı.
 • 11:53GTÜ'lü Girişimcilerin Büyük Başarısı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sağlanan Teknogirişim Sermayesi Desteği, 2015 yılı 1. Çağrı döneminde, Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) desteklenmeye layık görülen 13 proje ile büyük başarı elde etti.
 • 10:55Gebzeliler Çanakkale'ye Gidiyor!Gebzeliler Çanakkale'ye Gidiyor! Gebzeliler, kafileler halinde Çanakkale'ye gidiyor. Gebze Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen Çanakkale tarih gezilerine katılan Gebzelileri, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker uğurladı.
 • 09:42Kaflı, Gebze'ye Yapılacak METRO'yu Anlattı! AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Av. Cemalettin Kaflı, ziyaret ettiği Sinoplular Derneği'nde Gebze'ye yapılacak olan Metro projesi ve genel projeler hakkında bilgi verdi.
 • 08:223. Köprüde Çalışan 3 Firma İflas Erteleme İstedi3. Köprüde Çalışan 3 Firma İflas Erteleme İstediÜçüncü köprü projesinde çalışan üç taşeron firma dolardaki yükselişin getirdiği maliyet artışı nedeniyle borçlarını ödeyemeyince mahkemeler tedbir kararları aldı.
 • 13:53Gebze'de Otomobilin Çarptığı Kişi YaralandıGebze'deki trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
 • 13:40Körfez Köprüsü'nde Kopan Halatların Yenilerinin Çekimine BaşlandıKörfez Köprüsü'nde Kopan Halatların Yenilerinin Çekimine BaşlandıGebze- Orhangazi İzmir Otoyol Projesi'nin İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü'nde, mart ayında kopan catwalk (kediyolu) halatlarının yurt dışında yeniden yaptırılan yenilerinin çekimine bu sabah başlandı.
 • 13:19Gebzeliler Sigaraya Karşı Yürüyüşe GeçtiGebzeliler Sigaraya Karşı Yürüyüşe GeçtiGebze halkı, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve Yeşilay Derneği öncülüğünde Eskihisar sahilinde düzenlenen Dünya Sigarasız Günü yürüyüşünde sağlık için yürüdüler.
 • 13:14Dünya Tütünsüz GünüGebze'de 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.
 • 13:04Körfez Köprüsü'nde Kopan Halatların Yenilerinin Çekimine BaşlandıGebze- Orhangazi- İzmir Otoyol Projesi'nin İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü'nde, geçen Mart ayında kopan catwalk (kediyolu) halatlarının yurt dışında yeniden yaptırılan yenilerinin çekimine bu sabahtan itibaren başlandı.
 • 10:24Körfez 4 Günlüğüne Gemi Trafiğine KapatıldıKörfez 4 Günlüğüne Gemi Trafiğine KapatıldıKörfez Geçiş Köprüsü’nde 3 ay önce kopan ve ‘Kedi yolu’ olarak bilinen iki köprü ayağı arasındaki bağlantı halatlarını yeniden bağlama çalışmaları nedeniyle, bugünden itibaren 4 Haziran’a kadar gemi trafiğine kapatıldı.
 • 10:09İnce, Gebze'de Adayları Tanıttıİnce, Gebze'de Adayları TanıttıGebze’de partisi adına bir miting düzenleyen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin adaylarını Gebzeliler’e tanıttı.
 • 16:23Sağlık Personeli Doğuma Hazırlık Eğitimi AldıSivil Toplum Merkezi'nde 3 günlük eğitim programını tamamlayan sağlık personeli sertifikalarını aldı.
 • 15:48Darıca'da Avm Açılışında Çeyrek Altın İzdihamıDarıca'da Avm Açılışında Çeyrek Altın İzdihamıDarıca'da AVM açılışında çeyrek altın izdihamı Mesut IŞIK- Büşra KAYA/ DARICA(Kocaeli), (DHA) - KOCAELİ'nin Darıca İlçesi'nde bugün hizmete giren ilçenin ilk alışveriş merkezi Darıca Park AVM'nin açılışında, mağazalardan en az 199 TL'lik alışveriş yapacak ilk 199 kişiye birer çeyrek altın verilmesi nedeniyle büyük izdiham yaşandı.
 • 15:21Darıca'da Avm Açılışında Çeyrek Altın İzdihamıDarıca'da Avm Açılışında Çeyrek Altın İzdihamıKocaeli'nin Darıca İlçesi'nde bugün hizmete giren ilçenin ilk alışveriş merkezi Darıca Park AVM'nin açılışında, mağazalardan en az 199 TL'lik alışveriş yapacak ilk 199 kişiye birer çeyrek altın verilmesi nedeniyle büyük izdiham yaşandı.
 • 15:04Sağlık Personeli Doğuma Hazırlık Eğitimi AldıSağlık Personeli Doğuma Hazırlık Eğitimi AldıSivil Toplum Merkezi’nde 3 günlük eğitim programını tamamlayan sağlık personeli sertifikalarını aldı.