SON DAKİKA GEBZE HABERLERİ

Son Dakika Gebze Haberleri

 • 18:1714 Ayar Altın Elbisenin Fiyatı 100 Bin Lira ve 2 Adet Satıldı14 Ayar Altın Elbisenin Fiyatı 100 Bin Lira ve 2 Adet SatıldıKocaeli'nin Gebze ilçesinde 14 ayar altın takı-elbisenin fiyatı 100 bin lira ve 2 adet satıldı.
 • 15:31Bilişim Sektöründe 70 Bin Nitelikli Elemana İhtiyaç VarBilişim Sektöründe 70 Bin Nitelikli Elemana İhtiyaç VarBakan Fikri Işık, bilişim sektöründe en az 70 bin nitelikli elemana ihtiyaç olduğunu söyledi. Eleman ihtiyacını gidermek için başlatılan projeyle 200 kişiye kurs verilecek.
 • 21:49Gebze'de Trafik Kazası: 1 YaralıGebze ilçesinde refüje çarpan taksinin sürücüsü yaralandı.
 • 21:13Bakan Işık: Bakan Işık: "Muhalefetin Tek Yaptığı Şey Polemik"Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, muhalefeti eleştirerek, "Muhalefetin tek yaptığı şey polemik" dedi.
 • 21:03Bakan Işık: Bakan Işık: "Türkiye İstikrarını Sürdürdüğü Sürece Bölgede Yıldız Ülke Olmaya Devam Edecek"Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye’nin istikrar sürdüğü sürece bölgede yıldız ülke olmaya devam edeceğini söyledi.
 • 18:30Bakan Işık: Bakan Işık: "Arzumuz, İstikrarlı, Güçlü Şekilde Türkiye'nin Geleceğe Hazırlanması"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Işık'ın gelişi- Alandan detaylar- Bakan Işık'ın konuşması- Bakan Işık ve beraberindekilerin açılış kurdelesini kesmesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "Arzumuz, Türkiye'nin kaynaklarını yine yatırıma, üretime ve istihdama harcaması, boş gündemlerle sabah akşam siyasetçilerin kavga ettiği bir ülke olması değil, istikrarlı, güçlü şekilde Türkiye'nin geleceğe hazırlanması" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Arzumuz, Türkiye'nin kaynaklarını yine yatırıma, üretime ve istihdama harcaması, boş gündemlerle sabah akşam siyasetçilerin kavga ettiği bir ülke olması değil, istikrarlı, güçlü şekilde Türkiye'nin geleceğe hazırlanması" dedi.
 • 17:35Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Arzumuz, Türkiye'nin kaynaklarını yine yatırıma, üretime ve istihdama harcaması, boş gündemlerle sabah akşam siyasetçilerin kavga ettiği bir ülke olması değil, istikrarlı, güçlü şekilde Türkiye'nin geleceğe hazırlanması" dedi.
 • 16:54Bakan Işık'tan Fabrika ZiyaretiBakan Işık'tan Fabrika ZiyaretiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Işık'ın yemek sırasına girmesi,- Çalışanlarla yemek yemesi,- Bakan Işık'ın konuşması, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: -"Türkiye, istikrarını sürdürdüğü sürece bölgede yıldız ülke olmaya devam edecek" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin, istikrarını sürdürdüğü sürece bölgede yıldız ülke olmaya devam edeceğini bildirdi.
 • 16:06Gebze'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yıl DönümüGebze Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Gebze'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 15:17Başkan, ''Asıl Engelli, Gönlünde Engel Olandır''Türkiye Beyaz Ay Derneği Kocaeli Şubesi'nin Gebze'de gerçekleştirdiği Engelsiz Yaşam etkinliğine Başkan Karaosmanoğlu da katıldı.
 • 15:04Başkan Karaosmanoğlu: Başkan Karaosmanoğlu: "Asıl Engelli, Gönlünde Engel Olandır"Türkiye Beyaz Ay Derneği Kocaeli Şubesi’nin Gebze’de gerçekleştirdiği Engelsiz Yaşam etkinliğine katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Asıl engelli, gönlünde engel olandır” dedi.
 • 14:46Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin, istikrarını sürdürdüğü sürece bölgede yıldız ülke olmaya devam edeceğini bildirdi.
 • 14:15Bilişim Vadisi'ne Nitelikli Bilişim Elemanı Kursları İçin Protokol İmzalandıBilişim Vadisi'ne Nitelikli Bilişim Elemanı Kursları İçin Protokol İmzalandıKocaeli'nin Gebze İlçesi'nde inşaatı devam eden Bilişim Vadisi'ndeki işyerlerinin nitelikli bilişim elemanı ihtiyacını karşılamak amacıyla hazırlanan Nitelikli Bilişim Elemanı Yetiştirme Projesi ile ilgili protokol, bugün imzalandı.
 • 14:03Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bilişim sektöründe 70 bin insana ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "Bir tarafta da üniversite bitirmiş ama işe yerleşememiş yüz binlerce gencimiz var. Bu bir çarpıklıktır bunun düzeltilmesi için hepimize görev düşüyor" dedi.
 • 13:50Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bilişim Vadisi nitelikli eleman yetiştirme protokolü imza töreninde yaptığı açıklamada, “Türkiye büyümeli ve büyüme hızını minimum yüzde 5 üstünde tutmalı” dedi.
 • 12:14Usulsüz Artırımdan Dolayı Devlet 30 Milyon Euro Ödeyecek' İddiasıMHP 24. Dönem Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin Köseköy-Gebze Etabı ile ilgili ilginç bir iddiada bulundu.
 • 10:48Gebze Belediye Meclisi ToplandıGebze Belediyesi ekim ayı meclis toplantısı yapıldı.
 • 09:01Gündem/ 9 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Dedeoğlu Şehit Hikmet Duman Camisi ile İsmet Yılmaz Bulvarı ve Köprüsü'nün açılışlarını yapacak ve TOKİ sosyal konutlar temel atma törenine katılacak.
 • 00:09Gündem Özeti/ 9 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Dedeoğlu Şehit Hikmet Duman Camisi ile İsmet Yılmaz Bulvarı ve Köprüsü'nün açılışlarını yapacak ve TOKİ sosyal konutlar temel atma törenine katılacak.
 • 16:2814 Ayar Altın Bu Takı-elbisenin Fiyatı 100 Bin Lira14 Ayar Altın Bu Takı-elbisenin Fiyatı 100 Bin LiraMesut IŞIK- Büyra KAYA/GEBZE(Kocaeli) DHA)- KOCAELİ'nin Gebze ilçesinde bir kuyumcu dükkanının vitrininde sergilenen 1 kilo ağırlığındaki altın takı-elbise herkesin ilgi odağı oldu.
 • 15:49Kocaeli - 'İntemak 15' Kocaeli'de AçıldıKocaeli - 'İntemak 15' Kocaeli'de Açıldı'İNTEMAK 15' Kocaeli'de açıldı Ergün AYAZ/ İZMİT(Kocaeli)(DHA) - KOCAELİ Ticaret Odası (KOTO) öncülüğünde organize edilen Doğu Marmara Makine Yapı Teknolojileri ve Ürünleri İnşaat Makine ve Ekipmanları İş Makineleri İhtisas Fuarı (İNTEMAK'15) bugün 117 kurum ve firmanın katılımıyla açıldı.
 • 14:53Gebze Ticaret Odası'ndan Hopa ZiyaretiGebze Ticaret Odası'ndan Hopa Ziyareti24 Ağustos 2015 tarihinde meydana gelen sel felaketinde yaşanan acıları paylaşmak ve felaketin izlerini yerinde gözlemlemek için Gebze Ticaret Odası (GTO) ilçeyi ziyaret etti.
 • 14:23İntemak 15' Kocaeli'de Açıldıİntemak 15' Kocaeli'de AçıldıKocaeli Ticaret Odası (KOTO) öncülüğünde organize edilen Doğu Marmara Makine Yapı Teknolojileri ve Ürünleri İnşaat Makine ve Ekipmanları İş Makineleri İhtisas Fuarı (İNTEMAK'15) bugün 117 kurum ve firmanın katılımıyla açıldı.
 • 12:03Sürdürülebilir Ulaşım İçin Türkiye-Ab Ortaklığı SemineriUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, IPA fonu kapsamında 2014-2020 yıllarını içeren ikinci dönemde Türkiye ulaştırma sektörüne 442,8 milyon avro hibe fon sağlanacağını belirterek, "Ulusal bütçemizden yapacağımız katkıyla birlikte düşündüğümüzde IPA-II döneminde Ulaştırma Operasyonel Programı kapsamında toplam 520 milyon avro tutarında yatırım yapılacak" dedi.
 • 11:03Gebze'deki Üç Mahallede Altyapı AtağıBaşkan Karaosmanoğlu, Mollafenari, Cumaköy ve Denizli mahallelerinde yapılacak altyapı çalışmaları hakkında vatandaşı bilgilendirdi.
 • 11:02Gebze'deki Üç Mahallede Altyapı AtağıBaşkan Karaosmanoğlu, Mollafenari, Cumaköy ve Denizli mahallelerinde yapılacak altyapı çalışmaları hakkında vatandaşı bilgilendirdi
 • 20:28Bayrampaşa'da Toplu Açılış TöreniAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'de artık hiçbir konuda dünyaya bağımlı olmayan yeni bir dönem başlattıklarını söyledi.
 • 17:39Gebze - CHP'li Tarhan: Işid Gebze'de Örgütlenip Gençleri Irak'a GötürüyorGebze - CHP'li Tarhan: Işid Gebze'de Örgütlenip Gençleri Irak'a Götürüyor"CHP'li Tarhan: IŞİD Gebze'de örgütlenip gençleri Irak'a götürüyor" CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, IŞİD'in Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde özellikle yoksul vatandaşların oturduğu mahallelerde ev dolaşıp örgütlendiğini öne sürdü.
 • 16:53CHP'li Tarhan: Işid Gebze'de Örgütlenip Gençleri Irak'a GötürüyorCHP'li Tarhan: Işid Gebze'de Örgütlenip Gençleri Irak'a Götürüyor"Chp Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, IŞİD'in Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde özellikle yoksul vatandaşların oturduğu mahallelerde ev dolaşıp örgütlendiğini öne sürdü.
 • 16:01Satso İntemak'15 FuarındaSatso İntemak'15 FuarındaDoğu Marmara illerinin sanayi ve ticaret odalarının katılımı ve destekleriyle Kocaeli Ticaret Odası ev sahipliğinde düzenlenen İNTEMAK’15 Fuarı, İNTEMAK’15 Fuarı 8 Ekim 2015 Perşembe günü kapılarını açıyor.
 • 14:31Doğu Marmara'nın En Büyük Fuarı İntemak 15 Yarın Kapılarını AçıyorDoğu Marmara'nın En Büyük Fuarı İntemak 15 Yarın Kapılarını AçıyorKocaeli Ticaret Odası (KOTO) öncülüğünde organize edilen, Sakarya,. Bolu, Yalova ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odaları'nın da katıldığı Doğu Marmara Makine, Yapı Teknolojileri ve Ürünleri, İnşaat Makine ve Ekipmanları, İş Makineleri İhtisas Fuarı (İNTEMAK'15) fuarı yarın açılıyor.
 • 14:08Köşker Güzeller'de Mahalle inceleme gezileri ve esnaf ziyaretlerine aralıksız devam eden Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Güzeller Mahallesi'ne çıkarma yaptı.
 • 13:37Doğu Marmara'nın En Büyük Fuarı İntemak 15 Yarın Kapılarını AçıyorDoğu Marmara'nın En Büyük Fuarı İntemak 15 Yarın Kapılarını AçıyorKocaeli Ticaret Odası (KOTO) öncülüğünde düzenlenen Doğu Marmara Makine, Yapı Teknolojileri ve Ürünleri, İnşaat Makine ve Ekipmanları, İş Makineleri İhtisas Fuarı (İNTEMAK'15) yarın açılıyor.
 • 11:09Kocaeli'de Ekim Ayında Tiyatro KeyfiKocaeli'de Ekim Ayında Tiyatro KeyfiKocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ekim ayında ‘’Ferhad ile Şirin’in” yanı sıra 8 farklı oyunla daha tiyatro severlerin karşısında olacak.
 • 17:34Gebze'de Sağanak Yağış Hayatı Felç EttiGebze'de Sağanak Yağış Hayatı Felç EttiGebze’de yağan şiddetli yağmur nedeniyle bazı yollarda su birikintileri yaşandı.
 • 14:09Çalıştıkları Fabrikadan 100 Bin TL Değerinde Boru ÇaldılarÇalıştıkları Fabrikadan 100 Bin TL Değerinde Boru ÇaldılarKocaeli’nin Gebze ilçesinde, çalıştıkları fabrikadan 100 bin TL değerinde paslanmaz boru çalan iki kişi polis tarafından yakalandı.
 • 13:07CHP'li Tarhan: Rant ve İnşaata Dayalı Hale Gelen Ekonomi Çökme NoktasındaCHP'li Tarhan: Rant ve İnşaata Dayalı Hale Gelen Ekonomi Çökme NoktasındaChp Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, "Türkiye'de son yıllarda ekonomi tamamen rant ve inşaat ekonomisine dayalı bir hale dönüştü.
 • 12:20Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı AçıklamasıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi Köseköy-Gebze Kesiminin Rehabilitasyon ve Yeniden İnşaası işlerinde 3. hatla ilgili yapılacak harcamada Avrupa Birliği (AB) hibesinin kullanılması ya da geri iade edilmesinin söz konusu olmadığı bildirildi.
 • 12:05Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan AçıklamaUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi Köseköy-Gebze Kesiminin Rehabilitasyon ve Yeniden İnşaası” çalışması ile yayınlanan bir haber üzerine açıklama yapıldı.
 • 11:04Kocaeli CHP'li Tarhan Rant ve İnşaata Dayalı Hale Gelen Ekonomi Çökme NoktasındaKocaeli CHP'li Tarhan Rant ve İnşaata Dayalı Hale Gelen Ekonomi Çökme NoktasındaCHP'li Tarhan Rant ve inşaata dayalı hale gelen ekonomi çökme noktasında Aynı zamanda sanayici olan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, son yıllarda rant ve inşaata dayalı hale geldiğini öne sürdüğü ekonominin çökmek üzere olduğunu, sanayide üretimin her gün biraz daha düştüğünü ve iflas ertelemelerinin de dikkat çekici boyutlara ulaştığını söyledi.
 • 22:00Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Sağlık Bakanı Müezzinoğlu "Mega Proje"Yi İncelediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Müezinoğlu'nun Gebze-İzmir Otoyolu Projesi'ni incelemesi- Müezzinoğlu'nun konuşması- Müezzinoğlu'nun Mega Proje'yi incelemesi Sağlık Bakanı Müezzinoğlu "Mega proje"yi inceledi- Bakan Müezzinoğlu: "Gemlik, Altınova, güzergahı yaklaşık 40 kilometre, yıl sonu itibarıyla hizmete girecek.
 • 21:12Bursa - İncelemelerde BulunduBursa - İncelemelerde BulunduSağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İBursa Valisi Münir Karaloğlu, Gemlik ve Orhangazi Kaymakamları ile Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun Orhangazi bölgesinden, Altınova'ya kadar olan bölümünde incelemelerde bulundu.
 • 20:54Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi Şantiyesini Ziyaret EttiSağlık Bakanı Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi Şantiyesini Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hastanenin şantiyesinden detaylar- Müezzinoğlu'nun yetkililerden bilgi alması Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Gemlik, Altınova, güzergahı yaklaşık 40 kilometre, yıl sonu itibariyle hizmete girecek.
 • 20:27Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Hastane İnşaatını Gezdi (2)Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Hastane İnşaatını Gezdi (2)Müezzinoğlu GEBZE-BURSA-İZMİR OTOYOL İNŞAATINDA İNCELEMEDE BULUNDU Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Gemlik ve Orhangazi Kaymakamları ile Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun Orhangazi bölgesinden, Altınova'ya kadar olan bölümünde incelemelerde bulundu.
 • 19:30Bakan Müezzinoğlu, Mega Projeyi İncelediBakan Müezzinoğlu, Mega Projeyi İncelediSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nda incelemelerde bulundu.
 • 19:19Sağlık Bakanı Müezzinoğlu "Mega Proje"Yi İncelediSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Gemlik, Altınova, güzergahı yaklaşık 40 kilometre, yıl sonu itibariyle hizmete girecek.
 • 16:34Büyükşehir, Prefabrik Beton Malzeme Yapım İhalesi DüzenlediBüyükşehir, Prefabrik Beton Malzeme Yapım İhalesi DüzenlediKocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Prefabrik Beton malzeme yapım ihalesi gerçekleştirildi.
 • 14:59Kso Başkanı Zeytinoğlu: Maalesef Ekonomimiz YavaşladıKso Başkanı Zeytinoğlu: Maalesef Ekonomimiz YavaşladıKocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, "Ekonomideki yavaşlamayı tamamen bizim seçim atmosferine bağlamamız doğru değil. Maalesef ekonomimizin de yavaşladığını biliyoruz.
 • 14:57P' Plaka Sahibi Servis Aracı Sahiplerinden Korsan ProtestosuP' Plaka Sahibi Servis Aracı Sahiplerinden Korsan ProtestosuKocaeli'de servis araçlarına belirli bir bedel karşılığı verilen 'P' plakası bulunmadığı halde korsan olarak servis taşımacılığı yapanların önlenmediğini öne süren Gebze'deki 'P' plakası sahipleri, araçlarıyla Büyükşehir Belediyesi önünde protestoda bulundu.
 • 14:29Korsana Tepki İçin 100 Araçla Yola Çıktılar, 20'si Büyükşehir'in Önüne GelebildiKorsana Tepki İçin 100 Araçla Yola Çıktılar, 20'si Büyükşehir'in Önüne GelebildiKocaeli'nin Gebze ilçesinde bulunan, Gebze P Plakalı Servisçiler Derneği üyeleri, bazı ilçelerde korsan servis aracı çalıştırıldığını, buna da göz yumulduğunu iddia ederek, Gebze’den İzmit’teki Büyükşehir Belediyesi önüne gelmek istedi.