SON DAKİKA GEMEREK HABERLERİ

Son Dakika Gemerek Haberleri

 • 23:54MHP'li Oğan'dan Bahçeli'ye ÇağrıMHP'li Oğan'dan Bahçeli'ye ÇağrıÇankaya İlçe Seçim Kurulu’nun kararına itiraz ettiklerini, seçim kurulunun buna bir reaksiyon göstermesini beklediklerini dile getiren MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, genel başkana çağrıda bulunduğunu, partisinin mahkeme kapılarında sürünmesinin yettiğini ve davalarına zarar vermeye başladığını söyledi.
 • 17:25MHP Genel Başkan Adayı Oğan: Çankaya İlçe Seçim Kurulu'nun Böyle Bir Yetkisi YokMHP genel başkan adaylarından Sinan Oğan, "Çankaya İlçe Seçim Kurulu'nun böyle bir yetkisi yoktur.
 • 17:11MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan AçıklamasıMHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan AçıklamasıÇankaya İlçe Seçim Kurulu’nun MHP’de 10 Temmuz’da seçimli kurultay yapılamayacağı kararı alması muhalifler arasında tepki ile karşılandı.
 • 15:53MHP Eskişehir İlçe Teşkilatlarında Toplu İstifaMHP Eskişehir İlçe Teşkilatlarında Toplu İstifaEskişehir’deki 5 ilçenin Milliyetçi Hareket Partisi ilçe teşkilatı üyeleri istifa ettiklerini açıkladılar.
 • 00:01MHP'li Sinan Oğan Prompter Kullanan Siyasileri EleştirdiMHP'li Sinan Oğan Prompter Kullanan Siyasileri EleştirdiMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, miting ve toplantılarda konuşma yapan siyasilerin prompter kullandıklarına dikkat çekerek, prompter olmadan konuşamayacaklarını iddia etti.
 • 03:09Eski MHP Milletvekili Oğan - MHP Kurultayındaki Tüzük Değişikliklerine DurdurmaEski MHP Milletvekili Oğan - MHP Kurultayındaki Tüzük Değişikliklerine DurdurmaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Eski MHP milletvekili Sinan Oğan'ın konuşması Eski MHP milletvekili Oğan: (19 Haziran'da yapılan Genel Kurul kararlarının yürütmesinin durdurulmasına ilişkin) "Genel Merkezimiz, 'Biz artık mahkemeye başvurmayacağız' demiş olmasına rağmen, Genel Merkez ile çok yakın ilişkiler içerisinde olan bir delegemizin mahkemeye müracaat ettirilmesi neticesinde yürütmeyi durdurma kararı alınmıştır" "Ortada 2 tane kurultay kararı vardı.
 • 02:12Sinan Ogan: Yeni Bir Gemerek Vakasıyla Karşı KarşıyayızSinan Ogan: Yeni Bir Gemerek Vakasıyla Karşı KarşıyayızMHP Genel Başkan adayı Oğan, "Maalesef ki MHP açısından bir mahkeme süreci daha başlatıldı.
 • 00:49Eski MHP Milletvekili Oğan AçıklamasıEski MHP milletvekili Sinan Oğan, 10 Temmuz'da Genel Merkez'in bir kurultay kararı olduğunu belirterek, "10 Temmuz'da bu kurultaya biz iştirak edeceğiz ve Allah izin verirse, o kurultayda da MHP'nin Genel Başkanı'nı seçeceğiz.
 • 23:55Sinan Oğan'dan Yürütmeyi Durdurma Kararı AçıklamasıSinan Oğan'dan Yürütmeyi Durdurma Kararı AçıklamasıMERSİN (İHA) – MHP’li Sinan Oğan, Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 19 Mayıs’taki MHP Tüzük Kongresi’nde alınan kararlara yönelik aldığı yürütmeyi durdurma kararıyla ilgili olarak, "Burada yeni bir Gemerek vakasıyla karşı karşıyayız. Hukukun katline maalesef seyirci kalınmış durumdadır.
 • 20:41Şarkışla'da Trafik Kazası: 3 YaralıŞarkışla'da Trafik Kazası: 3 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kaza yerinden detaylar Yaralının kamyon kupasından çıkartılış Yaralının ambulansa götürülmesi Hastaneden görüntü Şarkışla'da trafik kazası: 3 yaralı Sivas'ın Şarkışla ilçesindeki trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
 • 19:28Şarkışla'da Trafik Kazası: 3 YaralıSivas'ın Şarkışla ilçesindeki trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
 • 10:41Köylerde Çöp Toplama Çalışması YaygınlaşıyorKöylerde Çöp Toplama Çalışması YaygınlaşıyorSivas İl Özel İdaresi’nin 2015 yılında daha yaşanılabilir bir köy hayatı ve sağlıklı çevre oluşturmak amacıyla başlattığı ’Köylerimize Hizmette Şimdi Sıra Temizlikte’ projesi kapsamında köylerde çöp toplama çalışması sürüyor.
 • 19:12MHP'de Yeni Olağanüstü Kurultay Süreci - Müsavat DervişoğluMHP'de Yeni Olağanüstü Kurultay Süreci - Müsavat DervişoğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: MHP'de yeni olağanüstü kurultay süreci Müsavat Dervişoğlu'nun açıklamaları MHP'de yeni olağanüstü kurultay süreci Çağrı Heyeti'nin pazar günü topladığı olağanüstü kurultayda görevlendirilen heyetin başkanı Dervişoğlu: "(Çankaya İlçe) Seçim Hakimi, Seçim Kurulu Başkanı, bu kongreyi kimin gerçekleştireceğine hukukun içinde kalarak ve tüzük hükümlerine bakarak karar verecek, sonucunu bekliyoruz" "Genel Başkanımızın, Genel Kurul kararlarını tanımamak gibi bir alışkanlığı artık terk etmesi gerektiği kanaati taşıyorum.
 • 17:46MHP'de Yeni Olağanüstü Kurultay SüreciMHP'de Çağrı Heyeti'nin pazar günü topladığı olağanüstü kurultayda, yeni olağanüstü kurultayı 10 Temmuz'da toplamakla görevlendirilen heyetin başkanı Müsavat Dervişoğlu, Çankaya İlçe Seçim Kurulu'na başvurduklarını belirterek "Seçim Hakimi, Seçim Kurulu Başkanı, bu kongreyi kimin gerçekleştireceğine hukukun içinde kalarak ve tüzük hükümlerine bakarak karar verecek, sonucunu bekliyoruz.
 • 14:20Babasını Balyozla Öldürdüğünü HatırlamadıBabasını Balyozla Öldürdüğünü HatırlamadıKayseri'nin Kocasinan ilçesinde tartıştığı babasını balyozla döverek öldüren şizofren hastası şahıs, cinayeti hatırlamadı.
 • 14:49Vali Gül, Gemerek'te İncelemelerde BulunduVali Gül, Gemerek'te İncelemelerde BulunduSivas Valisi Davut Gül, Gemerek’te incelemelerde bulunarak şehit aileleriyle iftar programında bir araya geldi.
 • 19:11MHP'de Çağrı Heyetinin Topladığı Olağanüstü KongreMHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan eski MHP Milletvekili Sinan Oğan, "İsterseniz 'ayrışma' deyin, isterseniz başka bir şey deyin ama burada eğer ortak bir iş yapılıyorsa tüzük kurultayında tüzük maddeleri değiştirilecekse bu maddelerin tamamı beraber getirilir, masaya yatırılır, görüşülür ve kabul edilir ama gündeme getirilen tüzük maddelerinin hepsini biz neredeyse ilk defa duyduk. Bizden saklandı.
 • 13:16Şarkışla'da "Şahadet Şerbeti Oyunu SahnelendiŞarkışla Milli Egemenlik İlkokulu öğrencileri, "Şahadet Şerbeti" isimli oyunu ramazan dolayısıyla sahneledi.
 • 10:27MHP'nin Kurultay ve Kayyum SüreciMHP'deki tartışmalı kurultay süreci, muhalif il başkanlarının partinin olağanüstü kurultaya götürülmesine karar verilmesi için 15 Ocak'ta parti genel merkezine başvurmasıyla başladı.
 • 10:09Kayseri Şeker Ramazan Tır'ı Gemerek'teydiKayseri Şeker Ramazan Tır'ı Gemerek'teydiİlçe Protokolü ve Kayseri Şeker Yönetiminin tam kadro katıldığı “Kayseri Şeker İftar Sofrası” Gemerek meydanında kuruldu.
 • 21:14Vali Gül'den Şarkışla İlçesine ZiyaretSivas Valisi Davut Gül, Şarkışla ilçesini ziyaret etti.
 • 13:12Gemerek'te Hububat Ekili Araziler İnceleniyorGemerek'te Hububat Ekili Araziler İnceleniyorGemerek Ziraat Odası Başkanlığı ile İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personelleri tarafından hububat ekili arazileri süne ve zararlı böceklere karşı inceleniyor.
 • 14:58Şarkışla'da Kura ÇekimiSivas'ın Şarkışla ilçesinde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce Altınyayla, Gemerek ve Şarkışla ilçelerinde kuruma müracaat eden 2 bin 477 kişi arasında kura çekimi yapıldı.
 • 12:07Sınıf Öğretmeni Evinin Bahçesinde Ölü BulunduSınıf Öğretmeni Evinin Bahçesinde Ölü BulunduSivas’ın Gemerek ilçesinde bir öğretmen, evinin bahçesinde ölü bulundu.
 • 17:11Otomobil ile Traktör Kavşakta ÇarpıştıOtomobil ile Traktör Kavşakta ÇarpıştıSivas’ın Gemerek ilçesinde otomobil ile traktörün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında sürücüler kazayı yara almadan atlattı.
 • 19:40Gemerek'te Trafik Kazası: 4 YaralıGemerek'te Trafik Kazası: 4 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kaza yerinden genel görüntüler Polis ve jandarmanın olay yeri incelemeleri Röportajlar Sivas'ta trafik kazası: 4 yaralı Sivas'ın Gemerek ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
 • 18:55Sivas'ta Trafik Kazası: 4 YaralıSivas'ın Gemerek ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
 • 16:36Gemerek'te Vatandaşlar İftar Sofrasında BuluşuyorGemerek Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından her gün bir mahallede iftar programı düzenleniyor.
 • 14:12Sivas Valisi Davut Gül, Görevine BaşladıSivas Valisi Davut Gül, Görevine BaşladıValiler Kararnamesi ile Sivas Valiliğine atanan Davut Gül, görevine başladı.
 • 17:45HSYK Hakimler ve Savcılar Kararnamesini AçıkladıHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi tarafından Adli ve İdari yargı kararnamesi ile hakim ve savcıların atamaları yapıldı.
 • 15:2122 Yaşındaki Genç Tabancayla Vurularak Öldürüldü22 Yaşındaki Genç Tabancayla Vurularak ÖldürüldüSivas’ın Gemerek ilçesinde tabancayla göğsünden vurulan 22 yaşındaki genç, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
 • 14:54Yurtta AsayişVan'ın Başkale ilçesinde düzenlenen operasyonda 250 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • 14:45Sivas'ta Şüpheli ÖlümSivas'ın Gemerek ilçesinde, göğsüne kurşun isabet eden 22 yaşındaki kişi hayatını kaybetti.
 • 13:53Göğsünden Vurulan Genç Yaşamını YitirdiGöğsünden Vurulan Genç Yaşamını YitirdiSivas'ın Gemerek İlçesi'nde tabancayla göğsünden vurularak ağır yaralanan 22 yaşındaki Veyis Karakuş, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
 • 14:22Gemerek Anaokulunda Mezuniyet HeyecanıGemerek Anaokulunda Mezuniyet HeyecanıGemerek Anaokulu’nda 4 sınıfta eğitim gören 58 öğrenci mezuniyet heyecanı yaşadı.
 • 18:41Gemerek İlçesindeki Otomobil Kundaklama İddiasıGemerek ilçesinde park halindeki otomobili kundakladıktan sonra kaçtığı iddia edilen zanlılar, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 • 17:18Sivas'ta Otomobil Kundaklayan Şahıslar YakalandıSivas'ta Otomobil Kundaklayan Şahıslar YakalandıSivas’ın Gemerek ilçesinde otomobil kundakladıkları iddia edilen iki kişi polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.
 • 12:54Vali Alim Barut, Gemerek'te İncelemelerde BulunduVali Alim Barut, Gemerek'te İncelemelerde BulunduSivas Valisi Alim Barut, Gemerek ilçesinde incelemelerde bulundu.
 • 11:11Sızır Şelalesi'nde Çevre Günü Programı DüzenlendiSivas'ın Gemerek ilçesinde bulunan Sızır Şelalesi'nde çevre günü programı düzenlendi.
 • 22:52Nevşehir MHP Genel Başkan Adayı Oğan: 19 Haziran?da Tüzük Kurultayını YapacağızNevşehir MHP Genel Başkan Adayı Oğan: 19 Haziran?da Tüzük Kurultayını YapacağızMHP Genel Başkan adayı Oğan: 19 Haziran'da tüzük kurultayını yapacağızMHP eski milletvekili ve Genel Başkan adayı Sinan Oğan, Çağrı Heyeti'nin belirlediği tarih ve aldığı kararın herkes için geçerli olduğunu belirterek, "Hem mahkemenin kararına saygılıyız demek hem de Çağrı Heyeti'nin açıkladığı karara uymamak, hangi hukuka saygı mantığıyla bağdaşır" diye konuştu.
 • 21:45Sinan Oğan: 19 Haziran'da Tüzük Kurultayını YapacağızSinan Oğan: 19 Haziran'da Tüzük Kurultayını YapacağızMHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, 'Çağrı Heyeti'nin kararına uyarak 19 Haziran'da tüzük kurultayını yapacağız. Oradan çıkacak sonuca göre de seçimli kurultayı yapacağız" dedi.
 • 17:09Sinan Oğan: Sinan Oğan: "Tüzük Kurultayını 19 Haziran'da Yapacağız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan'ın açıklaması Eski MHP milletvekili Oğan: Eski MHP milletvekili Sinan Oğan, Çağrı Heyeti'nin olağanüstü kurultay tarihini açıklamasına ilişkin, "Çağrı Heyeti, '19 Haziran'ı kararlaştırdık' diyorsa, bu bizi de bağlar, Genel Merkezi de bağlar ve bütün ülkücüleri bağlar.
 • 16:40Eski MHP Milletvekili Oğan AçıklamasıEski MHP milletvekili Sinan Oğan, Çağrı Heyeti'nin olağanüstü kurultay tarihini açıklamasına ilişkin, "Çağrı Heyeti, '19 Haziran'ı kararlaştırdık' diyorsa, bu bizi de bağlar, Genel Merkezi de bağlar ve bütün ülkücüleri bağlar.
 • 00:27Eski MHP Milletvekili OğanEski MHP Milletvekili OğanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Salondan görüntüler Eski MHP milletvekili Sinan Oğan'ın konuşması Eski MHP milletvekili Oğan: "Göreceksiniz, biz o kurultaya kaç aday girersek girelim hiç önemli değil, oradan bir tek genel başkan olarak çıkacağız ve bütün Türk milliyetçileri onun etrafında birleşecektir" Eski MHP milletvekili Sinan Oğan, "Göreceksiniz, biz o kurultaya kaç aday girersek girelim hiç önemli değil, oradan bir tek genel başkan olarak çıkacağız ve bütün Türk milliyetçileri onun etrafında birleşecektir.
 • 23:41Eski MHP Milletvekili Oğan AçıklamasıEski MHP milletvekili Sinan Oğan, "Göreceksiniz, biz o kurultaya kaç aday girersek girelim hiç önemli değil, oradan bir tek genel başkan olarak çıkacağız ve bütün Türk milliyetçileri onun etrafında birleşecektir.
 • 15:23Sinan Oğan Kurultayın Yapılacağı Yeri AçıkladıSinan Oğan Kurultayın Yapılacağı Yeri AçıkladıMHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, Yargıtay tarafından onanan Tüzük Kurultayı'nın Büyük Ankara Oteli'nde yapılacağını açıkladı.
 • 18:00Gemerek'te Sağanak Yağış ve Dolu Etkili OlduGemerek'te Sağanak Yağış ve Dolu Etkili OlduSivas’ın Gemerek ilçesinde üç gündür etkili olan sağanak yağış ve dolu hayatı olumsuz yönde etkiledi.
 • 16:59Gemerek'te Gemerek'te "Yemek Hazır" Adlı Tiyatro Oyunu SahnelendiGemerek ilçesinde bağlı Çepni Beldesi’nde ilkokul öğrencilerince sergilenen ’Yemek Hazır’ adlı oyun büyük ilgi gördü.
 • 16:20Gemerek'te Tubitak Bilim Fuarı AçıldıGemerek'te Tubitak Bilim Fuarı AçıldıGemerek Şehit Ahmet Karahan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerince hazırlanan bilim fuarı büyük ilgi gördü.
 • 18:50Yargıtayın MHP'de Olağanüstü Kurultay Kararını Onamasıİstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersan Şen, Yargıtay 18. Hukuk Dairesinin, MHP'de olağanüstü kongre kararı veren Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesinin kararını oy birliğiyle onamasının ardından, "Anayasa'nın 138. maddesini son fıkrası uyarınca Yargıtayın bu kararın gereği usulüne uygun şekilde yerine getirilmelidir.