09:2600
SON DAKİKA GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Gençlik ve Spor Bakanlığı Haberleri

  Hayata Gülümseyen Gözler' Protokolü İmzalandı

  Hayata Gülümseyen Gözler" Protokolü İmzalandı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı 2. Dönem Proje çağrı dönemi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Denetim Serbestlik Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü kurumları paydaşlığında Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Proje ekibince madde bağımlılığına karşı hazırlanan “Hayata Gülümseyen Gözler” adlı projede ön protokol imzaları atıldı. (Dün 10:31)

   

  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Arıcı Bilecik'te

  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Arıcı Bilecik'te

  Arıcı: "Türkiye'de eğer seyircilerin düzene girmesini, ailelerimizle ve çocuklarımızla maçlara gitmek istiyorsak, passolig ve e bilet uygulamasını muhakkak hayata geçirmemiz gerekiyor" (Dün 00:26)

   

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Samsun'a Dev Kompleks

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Samsun'a Dev Kompleks

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bakan Akif Çağatay Kılıç’ın, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Samsun programı esnasında açıkladığı ve tamamlandığında Türkiye’nin en iyi atletizm tesislerinden biri olacak olan 10 milyon TL yatırım bedeline sahip ’İlkadım Atletizm Kompleksi’ için çalışmalara başladı. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Midyat Gençlik Merkezi'ne Kavuşuyor

  Midyat Gençlik Merkezi'ne Kavuşuyor

  Mardin’in Midyat ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan Gençlik Merkezi yapımında son aşamaya gelindi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi 2 Hibe Programı Tanıtımı Yapıldı

  Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi 2 Hibe Programı Tanıtımı Yapıldı

  Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi 2 Hibe Programının Bölge Tanıtım Toplantısı Malatya’da gerçekleştirildi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Palandöken Gençlik Merkezi İkinci Oldu

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Palandöken Gençlik Merkezi ağustos ayı gençlik merkezleri sıralamasında Türkiye ikincisi oldu. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  KPSS Kalemleri Öğrencilere Hediye Edilecek

  KPSS Kalemleri Öğrencilere Hediye Edilecek

  Elbistan Gençlik Merkezi’ne üye gönüllü gençlerce, hafta sonu yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) katılan adaylardan toplanan kırtasiye ürünleri, köylerdeki okullarda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Erzurum Gençlik Merkezi'nin Büyük Başarısı

  Erzurum Gençlik Merkezi'nin Büyük Başarısı

  Ağustos ayı gençlik merkezleri sıralamaları belli oldu. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Mobil Gençlik Merkezi İlgi Gördü

  Mobil Gençlik Merkezi İlgi Gördü

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kırıkkale Üniversitesi Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi tarafından organize edilen Mobil Gençlik Merkezi-Genç Gönüllüler Hareketi TIR’ı Düzce’nin Gümüşova İlçesi Yongalık Köyü’ne geldi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Gençler Urfa'yı Tercih Ediyor

  Gençler Urfa'yı Tercih Ediyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca uygulanan Şehirler ve Kültürler Projesi kapsamında gençlerin en çok tercih ettiği ilin Urfa olduğu açıklandı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Genç Dönüşüm Projesi

  Genç Dönüşüm Projesi

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından gerçekleştirilen "Genç Dönüşüm" adlı proje kapsamında "Tek kullanımlık sanma, çöpe atmaya kalkma" sloganı ile kalem, kalemtıraş ve silgiler toplandı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Yüzlerce Kalem Seti İhtiyaçlı Öğrenciler İçin Toplandı

  Yüzlerce Kalem Seti İhtiyaçlı Öğrenciler İçin Toplandı

  Erzincan’da Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gönüllü gençleri “Genç Dönüşüm Projesi” kapsamında Öğrenci Seçme Yerleştirme Sınavı tarafından hafta sonu yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda çıkan öğrencilerden kalem setleri topladı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Erzincan'da 3 Bin Genç Ecdada Mektup Yazdı

  Erzincan'da 3 Bin Genç Ecdada Mektup Yazdı

  Erzincan’da 3 bin genç ecdada mektup yazdı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  1. Geleneksel Çocuk Oyunları

  1. Geleneksel Çocuk Oyunları

  1.Geleneksel Çocuk Oyunları- Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Türkiye'nin 7 bölgesinde gerçekleşecek olan "Geleneksel Çocuk Oyunları Projesi"nin ilk ayağı Manisa'nın Şehzadeler ilçesinden başladıMANİSA (AA) - İdareci ve Bürokratlar Birliği tarafından hazırlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Türkiye'nin 7 bölgesinde yapılması planlanan "Geleneksel Çocuk Oyunları Projesi"nin ilk ayağı Manisa'nın Şehzadeler ilçesinden başladı. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Erzurum Ghsim'ye Fuat Taşkesenligil Atandı

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) görevine, il spor şube müdürü olarak görev yapan Fuat Taşkesenligil atandı. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Yemen'de Husiler Protesto Edildi

  Sana'da düzenlenen gösterilere katılan iki yüz kişi kentteki silahlı Husi Ensarullah güçlerini protesto etti. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  1.geleneksel Çocuk Oyunları

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Türkiye’nin 7 bölgesinde gerçekleşecek olan "Geleneksel Çocuk Oyunları Projesi"nin ilk ayağı Manisa'nın Şehzadeler ilçesinden başladı. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Ghsim'ye Taşkesenligil Atandı

  Ghsim'ye Taşkesenligil Atandı

  Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine Fuat Taşkesenligil atandı. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Yemen'de 'Silahlı Milislere Hayır' Gösterisi

  Yemen'de "Silahlı Milislere Hayır" Gösterisi

  Yemen'in başkenti Sana'daki Gençlik ve Spor Bakanlığı önünde toplanan Devrim Gençliği'ne bağlı gruplar, düzenlediği gösteride Husi Ensarullah Hareketi'ne bağlı kişilerin kentteki silahlı varlığına atıfta bulunarak "silahlı milislere hayır" sloganları attı. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Müezzinoğlu: Bisiklet Yolu Yapan Belediyelere Metre Başı Bir Bisiklet Vereceğiz

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ‘2014 Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı’ etkinlikleri kapsamında yürüyüşe katıldı. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Bocce Sporunu Öğrenciler Tanıtılacak

  Türkiye'de 2005 yılında profesyonel olarak oynanmaya başlanan boccenin geniş kitlelere yayılması için okullardan yararlanılacak Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanvekili Türkmen: "Boccenin okullar vasıtasıyla halk arasında bilinirliğini arttırarak zaman içinde marka değerini yükselteceğiz, (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Açıklama Açıklaması

  "Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı sayın Fikret Orman'ın, Beşiktaş’ın Türkiye'de hiç destek görmemiş camia olduğuna ilişkin iddiaları doğru değildir" "?Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ne ve kulübe bağlı şirketlere sadece 2012 2013 ve 2013 2014 sezonlarında toplam 20 milyon 919 bin 927 lira isim hakkı. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

 

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Açıklama Açıklaması

  "Ünal Aysal'ın, Galatasaray Kulübü'nün devletten üç yıldır yardım almadığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından kulüpleri aleyhine ağır davalar açıldığına ilişkin iddiaları gerçek dışı olup, bu iddialara itibar edilmemesini kamuoyuna saygıyla arz ederiz" (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Samsun'da

  Bakan Kılıç: "Herkesin, bu ülkenin içinde, her neresinden olursa olsun, neresinden gelirse gelsin ülkemizin zenginliğini ve kaynaklarını ortak kullanma hakkı vardır ve biz burada ayrımcılığın kökünü gençlerimizi bir araya getirerek, çocuklarımızı bir araya getirerek kazıyacağız" "Bizim hiçbir zaman kültürümüzde, (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Bakanlık'tan Ünal Aysal ve Fikret Orman'a Yalanlama

  Bakanlık'tan Ünal Aysal ve Fikret Orman'a Yalanlama

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın açıklamaları üzerine yalanlama yayınladı. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Orman'a Yalanlama

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın, Türkiye'de hiç destek görmemiş bir camia olduklarına ilişkin iddialarının doğru olmadığını öne sürdü. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Aysal'a Yalanlama

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın, sarı kırmızılı kulübün devletten üç yıldır yardım almadığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından kulüpleri aleyhine ağır davalar açıldığına ilişkin iddiaların gerçek dışı olduğunu öne sürdü. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Marsel'in Veliahdı Cem

  Marsel'in Veliahdı Cem

  Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) sıralamasında erkeklerde ilk 500'e giren ikinci Türk tenisçi olmayı başaran Cem İlkel, Marsel İlhan'ın veliahdı olarak gösteriliyor. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Marsel'in Veliahdı Cem İlkel

  Marsel'in Veliahdı Cem İlkel

  Milli tenisçi İlkel: "Hedefim eleme derecesinde de olsa yakın zamanda grand slam turnuvalarına katılabilmek. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Marsel'e Veliaht Geliyor

  Son dönemdeki başarılı performansıyla ATP (Profesyonel Tenisçiler Birliği) sıralamasında ilk 500’e girerek, Türk tenis tarihinde bu başarıya imza atan ikinci isim olan milli tenisçi Cem İlkel, Marsel İlhan’ın veliahdı olmaya aday.Gençlik Spor Dergisi’ne açıklamalarda bulunan Cem İlker, maddi durumu iyi olmayan kişilerin tenis oynayamayacağı gibi yanlış bir algının halk arasında hakim olduğunu dile getirerek, “Bana kalırsa isteyen herkes tenis oynayabilir. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Gurbetçi Gençler, Anadolu'yu Karış Karış Gezdi

  Gurbetçi Gençler, Anadolu'yu Karış Karış Gezdi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ’Avrupalı Gençler Anadolu’yu Öğreniyor’ projesi kapsamında Almanya ve Avusturya’da yaşayan 143 genç, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep’te bulunan tarihi ve kültürel noktaları görme fırsatı buldu. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Gurbetçi Gençler" Anadolu'yu Gezdi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı: "Avrupalı Gençler Anadolu'yu Öğreniyor Projesi ile Almanya ve Avusturya'da yaşayan 143 Türk genci Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep'te bulunan tarihi ve kültürel yerleri görme fırsatı buldu" (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Geleneksel Çocuk Oyunları Projesi

  Projenin ilk ayağı pazar günü Manisa'da gerçekleştirilecek. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  'Gençlerle Matematiğin Sihirli Dünyasına Yolculuk' Projesi Tamamlandı

  'Gençlerle Matematiğin Sihirli Dünyasına Yolculuk' Projesi Tamamlandı

  Çorum Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü tarafından düzenlenen "Gençlerle Matematiğin Sihirli Dünyasına Yolculuk" adlı proje tamamlandı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Türkiye, Sığınmacıların Yaralarını "El Birliğiyle" Sarıyor

  Türkiye, sığınmacıların yaralarını "el birliğiyle" sarıyor- Türkiye'de birçok yardım kuruluşu IŞİD'in saldırılarından kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli Kürtlerin yaralarını sarmak ve acılarını hafifletmek için canla başla çalışıyor- AFAD sığınmacıların barınma ihtiyaçlarını gidermeye çalışırken, Türk Kızılayı ve İHH ise Suriyeli Kürtlere sıcak yemek ulaştırıyorŞANLIURFA (AA) - HALİL FİDAN - Başta Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türk Kızılayı olmak üzere birçok yardım (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  33 Bin Kişilik Stadyumun Temeli Törenle Atıldı

  33 Bin Kişilik Stadyumun Temeli Törenle Atıldı

  UEFA standartlarında yapılacak 33 bin kişi kapasiteli Kocaeli Stadyumu’nun temeli törenle atıldı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulundan Şok Karar

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Spor Genel Müdürlüğü Teftiş kurulu Başkanlığı'nın yürüttüğü soruşturma tamamlandı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Türkiye, Sığınmacıların Yaralarını El Birliğiyle Sarıyor

  Başta AFAD ve Türk Kızılayı olmak üzere birçok yardım kuruluşu, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli Kürtler için seferber oldu. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Potanın Sultanları'na, 12 Dev Adam'dan Destek

  Potanın Sultanları'na, 12 Dev Adam'dan Destek

  İSTANBUL (İHA) – A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın ev sahibi olarak en büyük aday olduğu 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası için nefesler tutuldu. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Yetiştirme Yurdunda Kalan Çocukların 'Altın' Hedefi

  Yetiştirme Yurdunda Kalan Çocukların "Altın" Hedefi

  SHÇEK'e bağlı yetiştirme yurtlarında kalanlara yönelik yürütülen projede haltere başlayan çocuklar turnuvalarda altın madalya kazanmayı hedefliyor. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Abdullah Avcı: Selçuk İnan Yüzünden Milli Takımın Dengeleri Bozuldu

  Abdullah Avcı: Selçuk İnan Yüzünden Milli Takımın Dengeleri Bozuldu

  A Milli Takım eski teknik direktörü Avcı, "Özel karşılaşmalarda gayet iyi gidiyorduk. Bir oyuncu yüzünden medyanın bana yüklenmesi, içerideki dengeleri bozdu." dedi. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Yıldız Dağı'nda Kayak Keyfine Az Kaldı

  Yıldız Dağı'nda Kayak Keyfine Az Kaldı

  Sivas'ta, bin 750 yatak kapasiteli modern tesislerin ve uluslararası standartta kayak pistinin bulunacağı Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nin bu kış mevsiminde deneme amaçlı, gelecek kış ise tam olarak hizmete girmesi hedefleniyor Vali Barut: "Sivas'ın dinlenilen, tatil yapılan bir yer olmasını istiyoruz. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Ak Parti, "Bilgi Evleri"Ni Yaygınlaştıracak

  Partinin "Yerel Yönetimlerde Gençlik ve Eğitim Politikaları Çalıştayı"nda, Gençlik ve Eğitim destek programlarının, "Bilgi Evleri" adıyla, başkanı AK Parti'li olan belediyelerde yaygınlaştırılması önerildi Belediyelerin ihtiyaç görülen yerlerde öğrenci yurtları inşa etmesi ve işletmesi de müzakere edilen konular arasında yer aldı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Genç Dönüşüm Projesi Öğrencileri Sevindirmeye Devam Ediyor

  Genç Dönüşüm Projesi Öğrencileri Sevindirmeye Devam Ediyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan "Geri Dönüşüm Projesi" Erzincan'da uygulanmaya devam ediyor. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Genç Dönüşüm Projesi Öğrencileri Sevindirmeye Devam Ediyor

  Genç Dönüşüm Projesi Öğrencileri Sevindirmeye Devam Ediyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan “Geri Dönüşüm Projesi” Erzincan’da uygulanmaya devam ediyor. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Fikret Orman: Bunlar Kız Gibiler...

  Fikret Orman: Bunlar Kız Gibiler...

  Siyah beyazlı başkan, Bursa dönüşü kulüp yöneticlerine saldıran gruba seslendi. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Gençlerle Geçen Yaz 2014' - Bakan Kılıç

  Gençlerle Geçen Yaz 2014" - Bakan Kılıç

  "Gençlerle Geçen Yaz 2014"- Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti kadar şu anda spora yatırım yapan başka bir ülke yok" "ANKARA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, spora yapılan yatırımlara dikkati çekerek, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti kadar şu anda spora yatırım yapan başka bir ülke yok" dedi. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
02.10.2014 09:26:39. #1.11#