SON DAKİKA GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Gençlik Ve Spor Bakanlığı Haberleri

 • 12:49Çocukla Oruç Arasında İyilik Irmağı Akar"Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, çocukla oruç arasında bir iyilik ırmağının aktığını belirterek, "Oruçla, teravihle, iftarla, sahurla çocuk kutsal bir dünyaya girer ve o dünyanın içinde yaşar. Bazen anneler, çocuklarına kıyamaz ve sahura uyandırmazlar ama bu neşeden onları mahrum etmemek hatta gönüllü olarak, ikna ederek çocukları sahura kaldırmak lazımdır" dedi.
 • 19:13Muaythai Federasyonu'nda Açıklama AçıklamasıTürkiye Muaythai Federasyonu, "bütçe yetersizliği ve borçlanma yasağı" nedeniyle ödenek bulunmadığını, Tayland'daki Dünya Şampiyonası'na antrenör ve sporcuların, kendi imkanlarıyla katılmalarına müsaade edilebileceğini açıkladı.
 • 12:11Rize'de Çocuklar İftarda BuluştuRize'de Çocuklar İftarda BuluştuGençlik ve Spor Bakanlığı Rize Gençlik Merkezi ile Hayrat Vakfı Rize Temsilciliğinin ortaklaşa düzenledikleri Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler yaz kurslarına katılan 130 çocuk iftarda buluştu.
 • 22:44Bakan Kılıç, Yurt ve Sevgi Evlerinde Kalan Çocuklar İçin Düzenlenen İftara KatıldıBakan Kılıç, Yurt ve Sevgi Evlerinde Kalan Çocuklar İçin Düzenlenen İftara KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın iftar programına gelişi - Bakan Kılıç ve protokol üyelerinin kimsesiz çocuklarla birlikte görüntüleri - İftar yemeği - Bakan Kılıç'ın konuşması ardından çocuklara eşofman dağıtımı Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Samsun'da- Bakanı Kılıç, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı yurt ve sevgi evlerinde kalan çocuklarla iftarda buluştu Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığınca Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı yurt ve sevgi evlerinde kalan çocuklar için düzenlenen iftara katıldı.
 • 22:14Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Samsun'daGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığınca Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı yurt ve sevgi evlerinde kalan çocuklar için düzenlenen iftara katıldı.
 • 20:03İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun: İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun: "Keltepe Kayak Merkezi Tamamlandığında Karabük'ün...İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Keltepe bölgesine yapılacak olan kayak merkezinin tamamlanmasıyla Karabük’ün çehresinin değişeceğini ifade etti.
 • 12:03İşitme Engeliller Avrupa'da İlki Yaşadıİşitme Engelliler Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Metin, Türkiye'ye Avrupa şampiyonalarındaki ilk madalyayı getirmiş olmanın kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.
 • 14:59Erzincan Gençlik Merkezi Yeni Yerinde Hizmete BaşladıErzincan Gençlik Merkezi Yeni Yerinde Hizmete BaşladıErzincan Gençlik Merkezi yeni yerinde gençlerin hizmetine girdi.
 • 14:15Maddeye Değil Manaya Bağlı Gençlik İftarda Bir Araya GeldiMaddeye Değil Manaya Bağlı Gençlik İftarda Bir Araya GeldiGençler üzerine proje çalışması yaparak madde bağımlılığı konusunda bilinçlendiren Hacegan Derneği, projeye katılan gençleri iftarda bir araya getirdi.
 • 13:38Gençlerden Ecdada 100 Bin Mektup" YarışmasıGençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nca 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Gençlerden Ecdada 100 Bin Mektup" yarışması sona erdi.
 • 11:49Erzurum Ghsim'den Yaz Spor Okulu TeşekkürüErzurum Ghsim'den Yaz Spor Okulu TeşekkürüErzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Yakutiye Spor Salon’unda gerçekleştirdiği Yaz Spor Okulları resmi açılış töreni büyük beğeni topladı.
 • 09:39Sporun Efsanelerini İftarda BuluştuSporun Efsanelerini İftarda BuluştuSporun efsanelerini iftarda buluştu Eski milli boksör MHP Niğde Milletvekili Vedat Bayram Spor Bakanlığı MHP'nin uhdesinde olursa, Türk sporunun umudu olur Eski milli futbolcu ve MHP Milletvekili Saffet Sancaklı Önce ülkem ve milletim, sonra parti ve ben" Olimpiyat şampiyonu Ahmet Ayık "Spor camiası hep böyle olmalı, el ele gönül gönüle ve tek yumruk Eski milli boksör, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yapan ve bu dönemde MHP'den Niğde Milletvekili seçilen Vedat Bayram, Spor Bakanlığı MHP'nin uhdesinde olursa MHP çok ciddi bir performansla şu anda sırtı yerden kalkmayan Türk sporunun umudu olur dedi.
 • 09:38Spor Efsanelerini Buluşturan İftarSpor Efsanelerini Buluşturan İftarMHP Niğde Milletvekili Vedat Bayram, "Spor Bakanlığı MHP’nin uhdesinde olursa MHP çok ciddi bir performansla şu anda sırtı yerden kalkmayan Türk sporunun umudu olur" dedi.
 • 09:35Sporun Efsanelerini İftarda BuluştuErcan ATA - ANKARA/ DHA Eski milli boksör, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yapan ve bu dönemde MHP'den Niğde Milletvekili seçilen Vedat Bayram, "Spor Bakanlığı MHP'nin uhdesinde olursa MHP çok ciddi bir performansla şu anda sırtı yerden kalkmayan Türk sporunun umudu olur" dedi.
 • 06:13Ankara'da Atama FuryasıAnkara'da Atama FuryasıBaşbakanlık ile 7 bakanlıkta atamalar yapıldı. Atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 19:13Zonguldak Kömürspor'a Stad ŞokuZonguldak Kömürspor'a Stad ŞokuZonguldak Emniyet Müdürlüğü ve Gençlik Spor il Müdürlüğü tarafından Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu hakkında basın toplantısı düzenlendi.
 • 18:53Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç AçıklamasıGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç AçıklamasıGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, hükümetin Samsun’a yaptığı yatırımların, kenti çok kısa zamanda daha güzel bir geleceğe taşıyacağını belirterek, “İlklerin kenti Samsun, Türkiye’nin sayılı illeri arasındaki yerini alacaktır” dedi.
 • 18:05Sadako Sasaki ve Kağıttan Bin Turna Kuşu Projesi"Gençlik ve Spor Bakanlığı İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Çatalca Gençlik Merkezi'nce hazırlanan "Kağıttan Bin Turna Kuşu ve Sadako Sasaki" projesi kapsamında, 12 yaşındaki 6 kız çocuğu origami (kağıt katlama) sanatıyla bin turna kuşu yaptı.
 • 17:59Zonguldak Kömürspor'un Stadında Güvenlik RiskiZonguldak Kömürspor'un Stadında Güvenlik RiskiZonguldak Emniyet Müdürlüğü, Spor Toto 3'üncü Lig ekiplerinden Zonguldak Kömürspor'un maçlarını oynadığı Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu'nun maç oynamaya elverişli olmadığı yönünde rapor hazırladı.
 • 16:35Muş'ta Yaz Spor Okulları Start AldıMuş'ta Yaz Spor Okulları Start AldıMuş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün tüm branşlarda açtığı yaz spor okullarına toplam bin öğrenci kayıt yaptırdı.
 • 16:30İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları Başladıİl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları BaşladıErzincan Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından bu yıl 18 branşta organize edilen İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları, düzenlenen törenle açıldı.
 • 14:26Müdür Vekiline 'Sen Padişah mısın' Diyen Kaymakam Sürgün YediMüdür Vekiline 'Sen Padişah mısın' Diyen Kaymakam Sürgün YediGençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Vekili Ömer Altunsoy'un telefonlarına çıkmadığı gerekçesiyle çıkışan Hamamözü Kaymakamı, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine atandı.
 • 12:36Bozkırın DeniziBozkırın Denizi" Gençlerin Kamp Merkezi OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hirfanlı Doğa Kampından havadan görüntüler,- Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş röportajı, "Bozkırın denizi" gençlerin kamp merkezi oldu- Gençlik ve Spor Bakanlığınca hazırlanan proje kapsamında Kırşehir'in Kaman ilçesindeki Hirfanlı Baraj Gölü kıyısına yaklaşık 12,5 milyon lira maliyetle kurulan Doğa Kamp Merkezi, yaz ve kış aylarında binlerce gence hizmet veriyor- Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güneş: - "Hirfanlı'nın ormanlık alan ve göl olması nedeniyle yazı da kışı da güzel. Her mevsimde ayrı bir güzelliği var" ABDULLAH YILDIZ - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kırşehir'de 12,5 milyon lira maliyetle kurulan Doğa Kamp Merkezi, İç Anadolu Bölgesi'nin kamp merkezi olarak binlerce gence yaz ve kış aylarında hizmet veriyor.
 • 12:14Gençlik Merkezi Kampları BaşladıGençlik Merkezi Kampları BaşladıBartın Gençlik Merkezi’nde yaz sezonu kamp faaliyetlerine başlandı.
 • 11:37Hakkari'de Yaz Spor Okulları AçıldıGençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizatörlüğünde yaz spor okulları açıldı.
 • 09:28Hakkari'de Yaz Spor Okulları AçıldıHakkari'de Yaz Spor Okulları AçıldıHakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizatörlüğünde yaz spor okulları açıldı.
 • 17:31Giresun'da Yaz Spor Okulları AçıldıGençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünün tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak düzenlediği yaz spor okullarının Giresun'daki açılış töreni 19 Eylül Spor Salonu'nda yapıldı.
 • 17:19Samsun'da Yaz Spor Okulları Törenle AçıldıSamsun'da Yaz Spor Okulları Törenle AçıldıSamsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün Yaz Spor Okulları, 2,5 ay sürecek eğitim dönemine düzenlenen törenle başladı.
 • 16:59Samsun'da Yaz Spor Okulları AçıldıGençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünün tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak düzenlediği yaz spor okullarının Samsun'daki açılış töreni İlkadım Yaşar Doğu Spor Salonu'nda yapıldı.
 • 16:56Gebze İLK-ÇEV Gençlik'ten Dört Dörtlük Yaz Kampı!Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2014 yılı Gençlik Projeleri Destek programı kapsamında "Sanayi Bölgesi Gebze'de, Çocuklar İzcilikle Tanışıyor" Projesi ile Gençlik Yaz Kampı düzenledi.
 • 16:31Samsun'da Yaz Spor Okulları BaşladıSamsun'da Yaz Spor Okulları BaşladıSamsun’da ‘Yaz Spor Okulları’ düzenlenen törenle start aldı.
 • 16:10Erzurum'da Yaz Spor Okulları BaşladıErzurum'da Yaz Spor Okulları BaşladıErzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle Yaz Spor Okulları’nın açılışı yapıldı.
 • 14:44Şehirler ve Kültürler Gezisi İçin Kayıtlar BaşladıŞehirler ve Kültürler Gezisi İçin Kayıtlar BaşladıSiirt Gençlik Merkezi tarafından ’Şehirler ve kültürler’ projesi kapsamında düzenlenecek olan geziler için kayıtlar başladı.
 • 14:39Adana'da 46 Branşta İl Spor Merkezleri AçıldıAdana'da 46 Branşta İl Spor Merkezleri AçıldıAdana'da İl Spor Merkezleri'nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
 • 13:38Yozgat Gençlik Merkezi Yozgat Gençlik Merkezi "Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Kursu" DüzenlediYozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu ” açıldı.
 • 13:23Adana'da 46 Branşta İl Spor Merkezleri AçıldıAdana'da 46 Branşta İl Spor Merkezleri AçıldıAdana'da 46 branşta İl Spor Merkezleri açıldı Adana'da İl Spor Merkezleri'nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
 • 12:34İzmir İl Spor Merkezleri Açıldıİzmir İl Spor Merkezleri Açıldıİzmir İl Spor Merkezleri, Halkapınar Spor Salonu’nda düzenlenen törenle açıldı.
 • 11:38Nevşehir'de İl Spor Merkezlerinin Açılışı YapıldıNevşehir'de İl Spor Merkezlerinin Açılışı YapıldıNevşehir’de İl Spor Merkezlerinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
 • 22:21Samsunspor Başkanı Tutu: Samsunspor Başkanı Tutu: "Süper Lig'e Çıksaydık Belki Ben Devam Etmeyecektim, Bırakacaktım"Samsunspor Kulübü Başkanı Erkut Tutu, "Süper Lig'e çıksaydık belki ben devam etmeyecektim, bırakacaktım. Ama takım çıkamayınca sorumluluğumuz bir kat daha arttı" dedi.
 • 20:43Başkan Tutu: Başkan Tutu: "Hedefleri Kulübün Gerçeklerine Göre Belirleyeceğiz"Samsunspor Kulübü Başkanı Erkut Tutu, kulübün sıkıntılarına ve gerçeklerine göre hedefler koyacaklarını söyledi.
 • 14:19Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Uluslararası Gençlik Kampları BaşlıyorGençlik ve Spor Bakanlığı’nın 240 genci bir araya getireceği uluslararası gençlik kampları başlıyor.
 • 18:10Şok İddia: İlaç Takviyesi Yapan Başpehlivan Şimdi YürüyemiyorŞok İddia: İlaç Takviyesi Yapan Başpehlivan Şimdi YürüyemiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kırkpınar güreşleri arşiv görüntüsü- Kırkpınar Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Başkanı ve eski Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu'nun açıklaması. Kırkpınar Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Başkanı ve eski Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu, "Bazı pehlivanlar sıcak altında daha uzun süre kalabilmek ve gücünü artırmak için bir takım ilaçlar kullanıyorlar" dedi.
 • 17:10654'üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne DoğruKırkpınar Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Başkanı ve eski Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu, "Bazı pehlivanlar sıcak altında daha uzun süre kalabilmek ve gücünü artırmak için bir takım ilaçlar kullanıyorlar" dedi.
 • 17:08Çumra'da Gençlik Merkezimizin Yapımına BaşlandıÇumra'da Gençlik Merkezimizin Yapımına BaşlandıKonya’nın Çumra ilçesinde Gençlik Merkezi’nin yapımına başlandı.
 • 12:09Bağımlılıkla Mücadeleye Dev DestekKötü alışkanlıklar ve bağımlılıkla mücadele konusunda 149 projeye 10 milyon 856 bin 50 TL destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu konuda etkin rol üstlenmeyi sürdürüyor.
 • 10:19Gevaş'ta 2015 Gençlik Kampları BaşladıGevaş'ta 2015 Gençlik Kampları BaşladıVan’ın Gevaş ilçesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen 2015 gençlik kampları başladı.
 • 14:46Gemi Maketi Kursuna Yoğun İlgiGemi Maketi Kursuna Yoğun İlgiGençlik Hizmetleri Samsun İl Müdürlüğü İlkadım Gençlik Merkezi’nde düzenlenen “Model Gemi Yapım Kursu” büyük ilgi görüyor.
 • 10:00Aydın'da 2015 Gençlik Kampları BaşladıAydın'da 2015 Gençlik Kampları BaşladıAydın’da gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen 2015 Gençlik Kampları başladı.
 • 16:27Boyabatlı Genç Seyyahlar, Çevre İlleri GezdiBoyabatlı 600 genç seyyah, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan "Şehirler ve Kültürler Yörelerimiz" Projesi kapsamında çevre illeri gezdi.
 • 16:26Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- TBMM Başkanı seçimi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Milletvekili arkadaşlarım da Sayın Baykal'ın Meclis Başkanı olarak aday olmasını istiyorlar.