18:2800
SON DAKİKA GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Gençlik ve Spor Bakanlığı Haberleri

  'Metruk Binaların Süratle Yıkılması Gerekiyor'

  "Metruk Binaların Süratle Yıkılması Gerekiyor"

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Türkiye'nin neresinde metruk yapılar, viraneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması gerekiyor." dedi. (Dün 20:47)

   

  Küçük Kramponlar Bursa'nın Gururu

  Küçük Kramponlar Bursa'nın Gururu

  FIFA onaylı 10-12 yaş kategorisindeki ilk uluslararası çocuk futbol organizasyonu olan Danone Küçükler Futbol Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu olan Rahmiye Malcıoğlu Ortaokulu Futbol Takımı, kasım ayında Brezilya’da yapılacak Dünya Kupası’nda Bursa ve Türkiye’yi temsil edecek. (Dün 18:37)

   

  Uyuşturucu ile Mücadele Bakanlar Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, uyuşturucu kullanımının özellikle metruk binalarda olduğunu belirterek, “Türkiye’nin neresinde metruk yapılar, viran haneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması gerekiyor. (Dün 18:30)

   

  Küçük Kramponlar Bursa'nın Gururu

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, şampiyonluk kupası ile kendisini ziyarete gelen küçük kramponlara Dünya Şampiyonası'nda başarılar diledi. (Dün 17:51)

   

  2015 Yılı Bütçe Maratonu Takvimi Belli Oldu

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine, 23 Ekim Perşembe günü, Maliye Bakanı Şimşek'in sunuş konuşmasıyla başlanacak Komisyonda kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi Kasım ayı sonuna kadar sürecek. (Dün 13:57)

   

  Mahir Çalışanlar Proje Hazırladı, Çıraklar İş Hayatında Daha Başarılı Olacak

  Mahir Çalışanlar Proje Hazırladı, Çıraklar İş Hayatında Daha Başarılı Olacak

  Afyonkarahisar Mahir Çalışanlar Derneği ‘İş atölyesinden toplumla kucaklaşmaya bir adım atmak’ isimli projeyle Çıraklık Eğitim Merkezlerindeki öğrenim gören öğrencilerin sosyalleşme bilincini geliştirecek. (Dün 11:25)

   

  Geleceğimiz Gençliğimiz' Projesi Kapsamında Gençler Piknikte Buluştu

  Geleceğimiz Gençliğimiz" Projesi Kapsamında Gençler Piknikte Buluştu

  Antalya Valiliğinin AKVA ile ortaklaşa yürüttüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli "Geleceğimiz Gençliğimiz" projesi kapsamında Kemer'de piknik düzenlendi. (Dün 10:35)

   

  Gönüllülük Eğitimi Projesi' Sona Erdi

  Gönüllülük Eğitimi Projesi' Sona Erdi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sakarya Üniversitesi (SAÜ) tarafından yürütülen ‘Gönüllülük Eğitimi’ projesi sona erdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Antalya'da Okullar Ligi Protokolü İmzalandı

  Antalya'da Okullar Ligi Protokolü İmzalandı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle projelendirilen okullar liginin protokolü imzalandı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Gençlik Uzmanlarına Yönelik Eğitim Projesi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Mesleki Eğitim Yoluyla Gençlik Uzmanları ve Gençlik Çalışanlarının Yeterliliklerinin Artırılması Youthexpert" projesinin kapanış töreni yapıldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Gençlik Uzmanları, Gençleri Geleceğe Hazırlıyor

  Gençlik Uzmanları, Gençleri Geleceğe Hazırlıyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Mesleki Eğitim Yoluyla Gençlik Uzmanları ve Gençlik Çalışanlarının Yeterliliklerinin Artırılması-Youthexpert” projesi kapsamında, gençlik uzmanları uluslararası arenada eğitimlere katılarak, çeşitli faaliyetlerde bulundu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Sona Erdi

  Amatör Spor Haftası etkinlikleri sona erdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Edirne'de Amatör Spor Haftası Sona Erdi

  Edirne'de Amatör Spor Haftası Sona Erdi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü öncülüğünde Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından halka düzenli ve fiziksel aktivite alışkanlığının özendirilmesi amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Amatör Spor Haftası Etkinlikleri, Mimar Sinan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreniyle sona erdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Amatör Sporcular Ödüllendirildi

  Amatör Sporcular Ödüllendirildi

  Amatör Spor Haftası nedeniyle başarılı sporcular ödüllendirildi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Üniversite Kulüplerinden Soma'daki Ortaokula Kütüphane

  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) ile Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) sinerji kulüpleri, Manisa’nın Soma ilçesindeki Cenk Yeri Cumhuriyet Ortaokulu’na kütüphane kurdu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Cami ve Gençlik Haftası'na Gençlerden Destek

  Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın bu yılki teması olan Cami ve Gençlik Haftası'na, Gençlik Merkezlerinde görevli gönüllü gençler büyük katkı sağladı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Cami ve Gençlik Haftası'na Gençlerden Büyük Destek

  Cami ve Gençlik Haftası'na Gençlerden Büyük Destek

  Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 81 ilde çeşitli faaliyet ve etkinlikleri ile dolu dolu geçen ’Cami ve Gençlik Haftası’ programına, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı gençlik merkezleri de destek verdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Seydişehirgücü Belediye Spor Kulübü'ne Ödül

  Seydişehir'de Amatör Spor Haftası dolayısıyla ödül töreni düzenlendi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Rize'de Amatör Spor Haftası Ödül Töreni ile Sona Erdi

  Rize'de Amatör Spor Haftası Ödül Töreni ile Sona Erdi

  Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve bu yıl 13-19 Ekim tarihleri arasında ikincisi yapılan Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapanış töreni yapıldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

 

  Amatör Bilardocular Yarıştı

  Amatör Bilardocular Yarıştı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliği ile 13-19 Ekim 2014 tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Düzceli bilardocular kıyasıya mücadele etti. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Aliya İzzetbegoviç Üsküdar'da Anıldı

  Aliya İzzetbegoviç Üsküdar'da Anıldı

  Bosna Hersek’in eski lideri Aliya İzzetbegoviç için vefatının 11. yılında Üsküdar’da anma programı düzenlendi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kamuya 8 Bin 417 Yeni Araç Alınacak

  Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'na göre, gelecek yıl kamuya 8 bin 417 taşıt alınacak Taşıtların 7 bin 458'i genel bütçeli kuruluşlar, 941'i özel bütçeli idareler, 18'i ise düzenleyici ve denetleyici kurumlar tarafından kullanılacak Emniyet Genel Müdürlüğü, bin 534 taşıtla gelecek yıl en fazla taşıt alımı gerçekleştirecek kamu idaresi olacak. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Akçakoca'da Vııı. Briç Turnuvası Düzenlendi

  Akçakoca'da Vııı. Briç Turnuvası Düzenlendi

  Düzce’nin Akçakoca ilçesinde bu yıl 8.si oynanan palamut briç turnuvası düzenlendi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Türk Müziği Yarışması'nda Samsun Bölge Birincisi Oldu

  Türk Müziği Yarışması'nda Samsun Bölge Birincisi Oldu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 'Türk Müziği Bölge Birinciliği Yarışması'nda Samsun ekibi, 14-21 ve 22-29 yaş gruplarından oluşan kategorilerin 1'inci olarak Ankara'daki finallere katılmaya hak kazandı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Sinop'ta Amatör Spor Haftası Etkinlikleri

  Sinop'ta Amatör Spor Haftası Etkinlikleri

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa planlanan "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri Sinop’ta kortej yürüyüşü ile başladı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği'

  Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği"

  "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği"-Niğde'de, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle İdareci ve Bürokratlar Birliği tarafından düzenlenen şenlikte öğrenciler, mendil kapmaca yarışması ile çelik çomak gibi geleneksel oyunlar oynadı-İdareci ve Bürokratlar Birliği Genel Başkanı Can: -"Çocuk evde sıkılınca sokağı tercih ediyor. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Yarsuvat: En Büyük Korkumuz...

  Yarsuvat: En Büyük Korkumuz...

  Galatasaray Başkan Adayı Duygun Yarsuvat, kulübün yaşadığı Finansal Fair Play sıkıntısına dikkat çekerek seçilmeleri halinde ilk olarak bu konuya eğileceklerini belirtti. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Galatasaray Kulübü'nde Genel Kurula Doğru

  Galatasaray Kulübü'nde Genel Kurula Doğru

  Başkan adaylarından Duygun Yarsuvat, Galatasaray Kalamış Tesisleri'nde üyelere yemek verdi Yarsuvat: "Tek adaylı seçimin Galatasaray'ın ilkelerine aykırı olduğunu düşünerek seçime girme kararı verdik" "En büyük korkumuz olan UEFA Finansal Fair Play kurallarına uyum sağlamak için çaba sarf edeceğiz. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği"

  Niğde'de, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle İdareci ve Bürokratlar Birliği tarafından düzenlenen şenlikte öğrenciler, mendil kapmaca yarışması ile çelik çomak gibi geleneksel oyunlar oynadı İdareci ve Bürokratlar Birliği Genel Başkanı Can: "Çocuk evde sıkılınca sokağı tercih ediyor. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Judoda Kafa Karıştıran Olay

  Judoda Kafa Karıştıran Olay

  Sakarya’da resmi evrakta sahtecilik ve görevi kötüye kullanarak haksız kazanç elde ettiği iddia edilen Judo Sakarya İl Temsilcisi Bayram Akdemir’e 1 yıl hak mahrumiyeti verildi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Judo Federasyonu'ndan İlginç Savunma: ''sahtecilik' Bilerek ve İsteyerek Yapılmadı'

  Judo Federasyonu'ndan İlginç Savunma: "'sahtecilik" Bilerek ve İsteyerek Yapılmadı"

  Ercan ATA, ANKARA / DHA Sakarya'da resmi belgede sahtecilik ve görevi kötüye kullanarak haksız kazanç elde ettiği iddia edilen Judo Sakarya İl Temsicisi Bayram Akdemir'e 1 yıl hak mahrumiyeti verildi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İzmir İl Müdürü Tatlısu Açıklaması

  "İyi eğitimli antrenör ve sporcu her zaman başarıyı yakalamıştır" (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Futbolun Ustalarına Gakkoş'lardan Yoğun İlgi

  Futbolun Ustalarına Gakkoş'lardan Yoğun İlgi

  Türk futbolunun usta isimleri Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği, Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki 13 ilde uygulanmakta olan, "Futbolun Ustaları Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor" projesi kapsamında Elazığ’a gitti. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  YURTKUR, 390 Bin Öğrenciye Kucak Açacak

  YURTKUR, 390 Bin Öğrenciye Kucak Açacak

  Gençlik ve Spor Bakanlığının son dönemlerde yaptığı yeniliklerle kalitesi ve sayısı arttırılan yurtlar, öğrencilerin en önemli tercih yerlerinden biri haline geldi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Amatör Spor Kulüplerime Malzeme Dağıtıldı

  Amatör Spor Kulüplerime Malzeme Dağıtıldı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliği ile 13-19 Ekim 2014 tarihleri arasında kutlanan“Amatör Spor Haftası” kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de eş zamanlı olarak amatör spor kulüplerine malzeme desteğinde bulunuldu. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kırklareli'nde Amatör Spor Haftası Kutlandı

  Kırklareli'nde Amatör Spor Haftası Kutlandı

  Kırklareli'nde Amatör Spor Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Amatör Spor Haftasına Coşkulu Kutlama

  Amatör Spor Haftasına Coşkulu Kutlama

  ASKF ile Erzurum GHSİM’nin birlikte organize ettiği Amatör Spor Haftası Kortej Yürüyüşü ve spor gösterileri nefesleri kesti. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Spor Kulüplerine Malzeme Yağdı

  Spor Kulüplerine Malzeme Yağdı

  Gençlik ve Spor Bakanlığının her yıl düzenli olarak amatör spor kulüplerine dağıttığı malzeme yardımı bu yıl amatör kulüpleri sevindirdi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Afrika Kupası İçin Evsahibi Aranıyor

  Afrika Kupası İçin Evsahibi Aranıyor

  Fas'ın evsahipliğinden çekilme ihtimaline karşın arayışlar sürüyor. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Amatör Spor Haftası Kutlamaları

  Amatör Spor Haftası Kutlamaları

  13-19 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında amatör spor kulüplerine ve okul kulüplerine malzeme dağıtım töreni düzenlendi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Vali İpek :Cizrespor'un Başarısı Karalanmaya Çalışılıyor

  Vali İpek :Cizrespor'un Başarısı Karalanmaya Çalışılıyor

  Şırnak Valisi Hasan İpek,Aydınspor 1923 tarafından Cizrespor'a karşı kullanılan açıklamaların Cizrespor'un karalamaya ve başarısına gölge düşürmeye yönelik olduğunu söyledi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Bakan Kılıç, Duman Avcısı Oldu

  Bakan Kılıç, Duman Avcısı Oldu

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bursa gezisi sırasında karşılaştığı sigara içen insanları uyardı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Amatör Spor Haftası

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Özçelik: "Amatör Spor Haftası münasebetiyle bakanlık olarak ülke genelinde 11 bin amatör spor kulübüne malzeme yardımı yapıyoruz" (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Amatöre Malzeme Desteği

  Amatöre Malzeme Desteği

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, Amatör Spor Haftası nedeniyle Samsun’da 64 spor kulübünde mücadele eden sporculara çeşitli spor malzemeleri dağıtıldı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.10.2014 18:28:18. #1.11#