00:0800
SON DAKİKA GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Gençlik ve Spor Bakanlığı Haberleri

   

  Sporun Geleceği Masaya Yatırılacak

  "Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın organize ettiği "Federasyonlar Boyutuyla Türk Sporunun Geleceği Çalıştayı" Antalya'da yapılacak. (Dün 19:11)

   

  Ali Düşmez Yeniden Başkan

  Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) başkanlığına, Ali Düşmez yeniden seçildi. (Dün 17:51)

   

  Cimnastik: Federasyon Kupası

  Mersin'de düzenlenen Federasyon Kupası, aerobik cimnastik yarışlarıyla başladı. (Dün 16:39)

   

  Taskk 16. Olağan Genel Kurulu

  Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu başkanlığına, Ali Düşmez yeniden seçildi Spor Genel Müdürü Baykan: "Hangi olaylar olursa olsun amatör futbol müsabakalarının oynanması için varınızı, yoğunuzu gerekirse kendi bedeninizi ortaya koyun" TASKK Başkanı Düşmez: "Amatör sporcuların çok güzel ortamlarda. (Dün 16:24)

   

  Rüzgar Çocuklar Şampiyonaya Uğurlandı

  Rüzgar Çocuklar Şampiyonaya Uğurlandı

  Beylikdüzü Rüzgar Sörfü Kulübü, sporcularını Türkiye Şampiyonası için uğurladı. (Dün 15:47)

   

  Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği"

  İdareci ve Bürokratlar Birliği tarafından hazırlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "Geleneksel Çocuk Oyunları Projesi"nin Akdeniz Bölgesi etabı Kahramanmaraş'ta yapıldı AK Parti Grup Başkanvekili Ünal: "Bizim yaşadıklarımızı bizim çektiğimiz sıkıntıları çocuklarımız gençlerimiz çekmesin istiyoruz. (Dün 15:43)

   

  Arena'da İnceleme

  Spor Genel Müdür Yardımcısı Türk ile İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Koç, inşaatı devam eden statta incelemelerde bulundu. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Vodafone Arena'da İnceleme

  Spor Genel Müdür Yardımcısı Türk ile İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Koç, inşaatı devam eden statta incelemelerde bulundu. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Denetimli Serbestlik Kapsamında Gençlere Yönelik Hazırlanan Proje Başladı

  Denetimli Serbestlik Kapsamında Gençlere Yönelik Hazırlanan Proje Başladı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Giresun Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Topluluğu işbirliğiyle hazırlanan “Suçun Kıyısından Hayata Açılan Liman” isimli proje başladı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Palandöken'deki 'Gondol Lift'in Bakımı Yıllarca İhmal Edilmiş

  Erzurum Palandöken Dağı'ndaki gondol liftlerin 1996 yılından bu yana teknik bakım onarımlarının ihmal edildiği bildirildi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Sporun Geleceği, Çalıştay'da Masaya Yatırılacak

  Gençlik ve Spor Bakanlığının organize ettiği 'Federasyonlar Boyutuyla Türk Sporunun Geleceği Çalıştayı' 26-29 Ekim tarihleri arasında Antalya Belek'te gerçekleştirilecek. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  ''Ayık Yaşam Atölyesi'' Tanıtım Gecesinde Duygulu Anlar

  ''Ayık Yaşam Atölyesi'' Tanıtım Gecesinde Duygulu Anlar

  Küçükçekmece Belediyesinin Halkalı Kültür ve Sanat Merkezinde programın açılışını ''Huzur Duası'' ile yapan Aybuder'e gönül vermiş eski bağımlılar, anlattıkları hayat hikayeleri ile gönülleri titrettiler. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Erzurum'da Kayak Merkezleri Kışa Hazır

  Palandöken ve Konaklı kayak merkezleri 2014 2015 kış sezonu için hazırlandı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Geleneksel Çocuk Oyunları Kahramanmaraş'ta Yapılacak

  Geleneksel Çocuk Oyunları Kahramanmaraş'ta Yapılacak

  Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Türkiye’nin 7 bölgesinde gerçekleşecek olan Geleneksel çocuk oyunları projesinin dördüncü ayağı, 25 Ekim Cumartesi Saat 11.00’de Kahramanmaraş Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilecek. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Askf'den Spor Genel Müdürlüğü'ne Teşekkür

  Askf'den Spor Genel Müdürlüğü'ne Teşekkür

  ASKF Yönetim Kurulu üyesi Celalettin Altay, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yaptığı malzeme yardımlarının Tavşanlı’da ki 24 amatör kulüp tarafından memnuniyet uyandırdığını, amaçlarının gençliğe hizmet etmek olduğunu söyledi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Rıza Kayaalp ve Uğur Işılak Gençlerle Buluşacak

  Rıza Kayaalp ve Uğur Işılak Gençlerle Buluşacak

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni uygulamaya başladığı ’Tecrübe Konuşuyor’ projesi kapsamında milli güreşçi Rıza Kayaalp ve ses sanatçısı Uğur Işılak, Amasyalı gençlerle bir araya gelecek. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Tecrübe Konuşuyor"Un İkinci Durağı Amasya

  Proje kapsamında ikinci etkinlik, milli güreşçi Rıza Kayaalp ve sanatçı Uğur Işılak'ın katılımıyla Amasya'da gerçekleştirilecek. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Futbolun Ustaları Bingöl'de Gençlerle Bir Araya Geldi

  Futbolun Ustaları Bingöl'de Gençlerle Bir Araya Geldi

  Futbolun Ustaları, Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor projesi kapsamında eski milli futbolcular, Bingöl'de gençlerle bir araya geldi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Efsane Futbolcular Bingöl'de

  Efsane Futbolcular Bingöl'de

  Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirdiği Futbolun Ustaları, Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor Projesi kapsamında eski milli futbolcular, Bingöl'de gençlerle buluştu. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

 

  Futbolun Ustaları Geleceğin Yıldızlarıyla Buluşuyor" Projesi

  Proje kapsamında eski milli futbolcular Tanju Çolak, Hami Mandıralı, Ogün Temizkanoğlu, Hasan Vezir, Semih Yuvakuran ve Ali Gültiken Bingöl'de gençlerle buluştu. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  TBMM Dışişleri Komisyonu

  Komisyon, uluslarası anlaşmaları uygun bulan dört ayrı tasarıyı kabul etti. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Aliye Boydak Öğrencileri Yüzmede Başarı Elde Etti

  Kayseri Aliye Boydak Koleji, başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Eski Şampiyonun Jübilesiz Veda Üzüntüsü

  Eski Şampiyonun Jübilesiz Veda Üzüntüsü

  Olimpiyat ikincisi ve dünya şampiyonu eski milli Tekvandocu Bahri Tanrıkulu, 30 yıllık spor yaşamına jübile yapamadan veda etmenin üzüntüsünü yaşıyor. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı

  Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Başladı

  Başvurular, 9 Kasım 2014'e kadar Yurt Kur'un resmi web sitesi "www.kyk.gov.tr" adresinden yapılabilecek. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Gümüşhane'de Gençlerin İyilik Ağacı Projesi

  Gümüşhane'de Gençlerin İyilik Ağacı Projesi

  Gümüşhane Gençlik Merkezi üyesi gençler, ‘Gençlerin İyilik Ağacı’ projesi kapsamında Osman Gazi Camisinin temizliğine yardım ederek, cami çıkışında cemaate gül suyu ve lokum dağıttı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  'Metruk Binaların Süratle Yıkılması Gerekiyor'

  "Metruk Binaların Süratle Yıkılması Gerekiyor"

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Türkiye'nin neresinde metruk yapılar, viraneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması gerekiyor." dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Küçük Kramponlar Bursa'nın Gururu

  Küçük Kramponlar Bursa'nın Gururu

  FIFA onaylı 10-12 yaş kategorisindeki ilk uluslararası çocuk futbol organizasyonu olan Danone Küçükler Futbol Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu olan Rahmiye Malcıoğlu Ortaokulu Futbol Takımı, kasım ayında Brezilya’da yapılacak Dünya Kupası’nda Bursa ve Türkiye’yi temsil edecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Uyuşturucu ile Mücadele Bakanlar Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, uyuşturucu kullanımının özellikle metruk binalarda olduğunu belirterek, “Türkiye’nin neresinde metruk yapılar, viran haneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması gerekiyor. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Küçük Kramponlar Bursa'nın Gururu

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, şampiyonluk kupası ile kendisini ziyarete gelen küçük kramponlara Dünya Şampiyonası'nda başarılar diledi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  2015 Yılı Bütçe Maratonu Takvimi Belli Oldu

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine, 23 Ekim Perşembe günü, Maliye Bakanı Şimşek'in sunuş konuşmasıyla başlanacak Komisyonda kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi Kasım ayı sonuna kadar sürecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Mahir Çalışanlar Proje Hazırladı, Çıraklar İş Hayatında Daha Başarılı Olacak

  Mahir Çalışanlar Proje Hazırladı, Çıraklar İş Hayatında Daha Başarılı Olacak

  Afyonkarahisar Mahir Çalışanlar Derneği ‘İş atölyesinden toplumla kucaklaşmaya bir adım atmak’ isimli projeyle Çıraklık Eğitim Merkezlerindeki öğrenim gören öğrencilerin sosyalleşme bilincini geliştirecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Geleceğimiz Gençliğimiz' Projesi Kapsamında Gençler Piknikte Buluştu

  Geleceğimiz Gençliğimiz" Projesi Kapsamında Gençler Piknikte Buluştu

  Antalya Valiliğinin AKVA ile ortaklaşa yürüttüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli "Geleceğimiz Gençliğimiz" projesi kapsamında Kemer'de piknik düzenlendi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Gönüllülük Eğitimi Projesi' Sona Erdi

  Gönüllülük Eğitimi Projesi' Sona Erdi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sakarya Üniversitesi (SAÜ) tarafından yürütülen ‘Gönüllülük Eğitimi’ projesi sona erdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Antalya'da Okullar Ligi Protokolü İmzalandı

  Antalya'da Okullar Ligi Protokolü İmzalandı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle projelendirilen okullar liginin protokolü imzalandı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Gençlik Uzmanlarına Yönelik Eğitim Projesi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Mesleki Eğitim Yoluyla Gençlik Uzmanları ve Gençlik Çalışanlarının Yeterliliklerinin Artırılması Youthexpert" projesinin kapanış töreni yapıldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Gençlik Uzmanları, Gençleri Geleceğe Hazırlıyor

  Gençlik Uzmanları, Gençleri Geleceğe Hazırlıyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Mesleki Eğitim Yoluyla Gençlik Uzmanları ve Gençlik Çalışanlarının Yeterliliklerinin Artırılması-Youthexpert” projesi kapsamında, gençlik uzmanları uluslararası arenada eğitimlere katılarak, çeşitli faaliyetlerde bulundu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Sona Erdi

  Amatör Spor Haftası etkinlikleri sona erdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Edirne'de Amatör Spor Haftası Sona Erdi

  Edirne'de Amatör Spor Haftası Sona Erdi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü öncülüğünde Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından halka düzenli ve fiziksel aktivite alışkanlığının özendirilmesi amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Amatör Spor Haftası Etkinlikleri, Mimar Sinan Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreniyle sona erdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Amatör Sporcular Ödüllendirildi

  Amatör Sporcular Ödüllendirildi

  Amatör Spor Haftası nedeniyle başarılı sporcular ödüllendirildi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Üniversite Kulüplerinden Soma'daki Ortaokula Kütüphane

  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) ile Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) sinerji kulüpleri, Manisa’nın Soma ilçesindeki Cenk Yeri Cumhuriyet Ortaokulu’na kütüphane kurdu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Cami ve Gençlik Haftası'na Gençlerden Destek

  Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın bu yılki teması olan Cami ve Gençlik Haftası'na, Gençlik Merkezlerinde görevli gönüllü gençler büyük katkı sağladı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Cami ve Gençlik Haftası'na Gençlerden Büyük Destek

  Cami ve Gençlik Haftası'na Gençlerden Büyük Destek

  Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 81 ilde çeşitli faaliyet ve etkinlikleri ile dolu dolu geçen ’Cami ve Gençlik Haftası’ programına, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı gençlik merkezleri de destek verdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Seydişehirgücü Belediye Spor Kulübü'ne Ödül

  Seydişehir'de Amatör Spor Haftası dolayısıyla ödül töreni düzenlendi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Rize'de Amatör Spor Haftası Ödül Töreni ile Sona Erdi

  Rize'de Amatör Spor Haftası Ödül Töreni ile Sona Erdi

  Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve bu yıl 13-19 Ekim tarihleri arasında ikincisi yapılan Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapanış töreni yapıldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.10.2014 00:08:49. #1.12#