SON DAKİKA GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Gençlik Ve Spor Bakanlığı Haberleri

 • 20:49 Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın konuşması İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın konuşması Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Holigan sahaya atlıyorsa, gidip sahada mücadele veren sporcu, hakem veya birine fiziki şiddette bulunuyorsa, bunun kanundaki cezası neyse verilecek.
 • 18:33 Bakan Kılıç: Şiddetin Temeli Taraftar Değil, Holiganlar Bakan Kılıç: Şiddetin Temeli Taraftar Değil, Holiganlar Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye Adalet Akademesi, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun ortaklığında gerçekleştirilen ve 2 gün sürecek olan "Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim çalıştayı" 3 Bakanın katılımı ile start aldı.
 • 18:14 Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Holigan sahaya atlıyorsa, gidip sahada mücadele veren sporcu, hakem veya birine fiziki şiddette bulunuyorsa, bunun kanundaki cezası neyse verilecek.
 • 16:22 Bakan Kılıç: Bakan Kılıç: "Bizim Karşısında Olduğumuz, Taraftar Değil Holiganlar" Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı’nda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, uzun süren spor programlarını eleştirerek, “Spor programları artık spor programı olmaktan çıkıp kulüp yöneticilerinin, sporcuların, teknik adamların birbirine atıp tuttuğu tartışma programlarına dönüştü” dedi.
 • 15:59 Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, "Sporu geren açıklamalar yapıldığı zaman bununla alakalı gerekiyorsa spor yöneticisine ömür boyu men cezası verilsin.
 • 15:51 Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Hüsnü Güreli, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz Akçil'in konuşmaları Çalıştaydan detaylar Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı TFF Başkan Vekili Güreli: "E-bilet, çok çok doğru bir uygulama. Bizim tasvip etmediğimiz, sahalarda görmek istemediğimiz, olayların doğmasına sebep olan seyirci kitlesini uzaklaştırdı ve zaman içinde iyi bir seyirci kitlesine ulaşmamızı sağladı.
 • 15:25 CHP Adana Milletvekili Türkmen Açıklaması CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, "Vatandaşın evine incir ağacı diken bu iktidar, Ceyhan Şehir Stadyumu'nu da incir ağacı bahçesine çevirmiş durumda.
 • 15:21 Başarılı sporcudan Başkan Bakıcı'ya veda ziyareti Başarılı sporcudan Başkan Bakıcı'ya veda ziyareti Selçuk Efes Sporda Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu olarak görev yapan Orhan Meler Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı İstanbul İl Spor Müdürlüğü'nde yeni görevine başlayacak.
 • 15:04 Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekili Hüsnü Güreli, "E-bilet, çok çok doğru bir uygulama. Bizim tasvip etmediğimiz, sahalarda görmek istemediğimiz, olayların doğmasına sebep olan seyirci kitlesini uzaklaştırdı ve zaman içinde iyi bir seyirci kitlesine ulaşmamızı sağladı.
 • 13:17 Sporda Şiddetin Önlenmesi Sapanca'da Görüşülüyor Sporda Şiddetin Önlenmesi Sapanca'da Görüşülüyor Dha SPOR-Sporda şiddetin önlenmesi Sapanca'da görüşülüyorSakarya'nın Sapanca İlçesi'nde düzenlenen Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı'nda sporda tahkim, sporda şiddetle etkin mücadelede e-kart ve e-bilet, sporda şiddetin önlenmesi konuları tartışılacak.
 • 12:38 Fikret Orman: Türkiye'de İşler Maalesef Yapılıyormuş Gibi Yapılıyor Fikret Orman: Türkiye'de İşler Maalesef Yapılıyormuş Gibi Yapılıyor Spor Toto Süper Lig'in lideri Beşiktaş'ın Başkanı Fikret Orman, 'Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı'na katıldı.
 • 12:32 Spora Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı Başladı Spora Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı Başladı İki gün sürecek olan Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı Sakarya’da açılış konuşmalarıyla başladı.
 • 12:04 Analig Hentbol Türkiye Şampiyonası Aydın'da Başlıyor Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen “Anadolu Yıldızlar Ligi Hentbol Türkiye Şampiyonası”, 04-08 Mayıs 2016 tarihleri arasında Kuşadası ilçesinde gerçekleşecek.
 • 09:00 Gündem / 3 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Ruanda Büyükelçisi Williams B. N. Nkurunziza, Makedonya Büyükelçisi Zvonko Mucunski ve Japonya Büyükelçisi Hiroshi Oka, ayrı ayrı güven mektubu sunacak.
 • 00:08 Ünilig Final Grubu'nun Açılış Maçları Marmaris'te Yapıldı ÜNİLİG Final Grubu müsabakalarının açılış seremonisi Marmaris'te yapıldı.
 • 00:02 Gündem Özeti / 3 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, güven mektubu takdim edecek Ruanda Büyükelçisi Williams B. N. Nkurunziza, Makedonya Büyükelçisi Zvonko Mucunski ve Japonya Büyükelçisi Hiroshi Oka ile eski Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'yı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ayrı ayrı kabul edecek.
 • 20:43 Avrupa Gençlik ve Kültür Zirvesi Başbakanlık Başdanışmanı Ahmet Doğan, "Bizim derdimiz tazminat ya da özür değil. Gazze'deki ablukanın kalkmasıdır.
 • 18:24 Panorama 1919 Müzesi Panorama 1919 Müzesi" 19 Mayıs'a Yetiştirilecek Samsun Valisi İbrahim Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Milli Mücadele ruhunu derinden hissettirecek ve yaşatacak “Panorama 1919 Müzesi” inşaatında incelemelerde bulundu.
 • 16:29 TEOG'da bu bölümlere ek puan verilecek TEOG'da bu bölümlere ek puan verilecek TEOG'da bu bölümlere ek puan verilecek. MEB, TEOG sınavına giren ve kültürel etkinliklerde bulunan öğrencilere, sistem üzerinden ek puan verecek. Kültürel etkinliklere çok katılan öğrenci daha fazla puan alacak
 • 15:38 Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı'na Doğru Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye Futbol Federasyonunun katkılarıyla düzenlenecek "Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı" yarın Sakarya'da başlayacak.
 • 13:48 Erdenay'dan Basketbola Amerikan Modeli Önerisi Erdenay'dan Basketbola Amerikan Modeli Önerisi Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, Amerika’daki basketbol sistemin Türkiye’ye getirilebileceğini belirterek, “Basketbol Federasyonu olarak Türkiye’deki bütün okullara yayılma gücümüz yok. Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile konuşarak Amerika’daki sistem model alınabilir” dedi.
 • 11:11 Van'da Kutlu Doğum Haftası Etkinliği Van'da Kutlu Doğum Haftası Etkinliği Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca desteklenen ’Gençlik Projelerine Destek Programları’ kapsamında Van Hak ve Kardeşlik Derneği (HAKK-DER) tarafından “İnkılâpçı ve Devlet Başkanı Olarak Hz. Muhammed (sav)” konulu bir etkinlik düzenlendi.
 • 18:41 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nu Portekizli Jose Gonçalves Kazandı 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nu Portekizli Jose Gonçalves Kazandı 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 8. ve son ayağı olan Marmaris-Selçuk etabında Aydın ve ilçeleri geçildi.
 • 16:28 Doktor Çift Dünya Evine Girdi Doktor Çift Dünya Evine Girdi Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Genel Cerrahı Dr. Murat Derebey, İstanbul Koşuyolu Kardiyoloji Uzman Dr. Sevim Türkday ile Bafra Çetinkaya Düğün Salonu’nda yapılan muhteşem bir düğün ile dünya evine girdi.
 • 15:58 Tekvando Grup Müsabakalarında Dereceye Girenler Tekvando Grup Müsabakalarında Dereceye Girenler Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nün 2016 yılı faaliyet programında yer alan, Okullar Arası Gençler (Kız-Erkek) Tekvando Grup Müsabakaları sona erdi.
 • 15:55 Gsb, Sporda Engelleri Kaldırıyor Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB), sporda engelleri ortadan kaldırmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
 • 11:20 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 8. ve son ayağı olan Marmaris-Selçuk etabı başladı.
 • 10:19 101 Kahramanın Torunu Yarın Türkiye'ye Gelecek Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Savaşı'nda 101 yıl önce vatan topraklarını savunan Balkanlardaki Osmanlı torunları, "Uluslararası Çanakkale Buluşması" projesi çerçevesinde yarın Türkiye'ye gelecek.
 • 21:59 Sinemanın Unutulmaz Yüzleri Çevreyi Anlattı Sinemanın Unutulmaz Yüzleri Çevreyi Anlattı Hülya Koçyiğit ve Ediz Hun, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği 'Doğa ve Çevre Gönüllüğü Eğitimi Programı' kapsamında düzenlenen söyleşide gençlerle buluştu.
 • 20:03 Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) katkılarıyla 3-4 Mayıs'ta Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı yapılacak.
 • 17:33 Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı Düzenleniyor Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı 3-4 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenecek.
 • 17:03 Samsun'da 'İşitme Engelli Gençler Manevi Mimarlarını Öğreniyor' Programı Samsun'da 'İşitme Engelli Gençler Manevi Mimarlarını Öğreniyor' Programı Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Tomurcuk İşitme Engelliler Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü “İşitme Engelli Gençlerimiz Manevi Mimarlarını Öğreniyor” konulu programın Samsun ayağı gerçekleştirildi.
 • 13:41 Kipa Aile Kulübünün Karate-do Kursları Başladı Kipa Aile Kulübünün Karate-do Kursları Başladı Manisa’nın Salihli ilçesinde, Kipa Aile Kulübü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün birlikte düzenledikleri Karate-Do kursları başladı.
 • 12:29 Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi Yayımlandı Roman vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla hazırlanan "Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi" ile "I. Aşama Eylem Planı" Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 13:23 Bayrampaşa'daki Okullarda Okçuluk Eğitimi Başladı Bayrampaşa'daki Okullarda Okçuluk Eğitimi Başladı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Etkinliğin yapıldığı salondan görüntüler Öğrencilerin ok atma talimleri Bayrampaşa Belediyesi Başkan Atilla Aydıner'in konuşması Bayrampaşa'daki okullarda okçuluk eğitimi başladı Bayrampaşa Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün iş birliğiye Okçuluk Vakfı'ndan sertifika alan eğitimciler Bayrampaşa'daki 5 okulda öğrencilere ders vererek geleceğin okçularını yetiştirecek Bayrampaşa Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde Bayrampaşa'daki 5 okulda okçuluk eğitimleri başladı.
 • 11:02 Bu bölümlere gidene TEOG ek puan verecek Bu bölümlere gidene TEOG ek puan verecek Bu bölümlere gidene TEOG ek puan verecek. MEB, TEOG sınavına giren ve kültürel etkinliklerde bulunan öğrencilere, sistem üzerinden ek puan verecek. Kültürel etkinliklere çok katılan öğrenci daha fazla puan alacak
 • 15:21 Gençler "Vefa Yürüyüşü"Nde Buluştu Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'inci yıl dönümü anma projesi kapsamında 81 İl'de "57'nci Alay Vefa Yürüyüşü" düzenlendi.
 • 14:08 Gençler 'Vefa Yürüyüşü'nde buluştu Gaziantep'te Çanakkale Kara Savaşları'nın 101'inci yıl dönümü anma törenleri kapsamında, "57'nci Alay Vefa Yürüyüşü" gerçekleştirdi.
 • 14:00 Olimpik Sporcu Fabrikaları" Yurda Yayılıyor Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan "Olimpik Sporcu Fabrikaları" yurdun dört bir yanına yayılıyor.
 • 12:12 Gençlik ve Spor Bakanlığı Ülkeyi Sporcu Fabrikalarıyla Donatıyor Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye’nin dört bir yanına ’Olimpik Sporcu Fabrikası’ olarak adlandırılan Çok Amaçlı Spor Salonları inşa ediyor.
 • 20:18 Türkiye'ye Sığınan Suriyeli Çocuklar Türkiye'ye Sığınan Suriyeli Çocuklar GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Çocukların piknik alanında eğlenmesi Çocukların "Mobil Gençlik Merkezi-2" projesş kapsamında kurulan stantlarda eğlenmesi İHH İl Mülteci Sorumlusu ve 14 Eylül Geçici Eğitim Merkezi Koordinatörü Faruk Süzgün'ün konuşması Mobil Gençlik Merkezi-2 Proje koordinatörü Özcan Özmazi'nin konuşması Türkiye'ye sığınan Suriyeli çocuklar Siirt İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile Mobil Gençlik Merkezi işbirliğiyle kentteki Suriyeli öğrenciler için etkinlik düzenlendi.
 • 18:08 Türkiye'ye Sığınan Suriyeli Çocuklar Siirt İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile Mobil Gençlik Merkezi işbirliğiyle kentteki Suriyeli öğrenciler için etkinlik düzenlendi.
 • 18:00 Samsun'un Yeni Stadının Yüzde 77'si Tamamlandı Samsun'un Yeni Stadının Yüzde 77'si Tamamlandı Samsun'un yeni stadının yüzde 77'si tamamlandıSamsun 19 Mayıs Stadyumu'nun yüzde 77'si tamamlandı.
 • 17:47 Samsun'un Yeni Stadının Yüzde 77'si Tamamlandı Samsun'un Yeni Stadının Yüzde 77'si Tamamlandı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 145 milyon TL'ye mal olacak 33 bin 919 seyirci kapasiteli Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nun yüzde 77'si tamamlandığını açıkladı.
 • 17:23 Samsunspor Kafilesi Yeni Stadı İnceledi Samsunspor Kafilesi Yeni Stadı İnceledi Samsunspor yönetimi ve futbolcular, yapımında sona gelinen Yeni 19 Mayıs Stadyumu’nun inşaatını gezerek incelemelerde bulundu.
 • 15:48 Ostimspor'dan Genç Girişimci Adaylarına Eğitim OSTİMSPOR tarafından yürütülen proje kapsamında OSTİM'de okuyan ya da çalışan 14-27 yaş grubundaki 40 gence üretim ve girişimcilik konularını da içeren 8 başlık altında eğitim verildiği bildirildi.
 • 15:48 Samsunspor'un Yeni Stadı Yüzde 77 Tamamlandı Samsunspor'un Yeni Stadı Yüzde 77 Tamamlandı PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'un yeni 19 Mayıs Stadı'nın yüzde 77'si tamamlandı. Stat 145 milyon TL'ye mal olacak.
 • 14:05 Samsun Stadı'nda Sona Doğru Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Samsun'da yaptırılan 19 Mayıs Stadyumu'nun yüzde 77'si tamamlandı.
 • 12:10 Kyk Futbol Turnuvası Ağrı'da Başladı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) yurtlar arasında düzenlenlediği futbol turnuvası Ağrı'da başladı.
 • 11:57 Gençler, 57. Piyade Alayı Şehitleri İçin Yürüdü Gençler, 57. Piyade Alayı Şehitleri İçin Yürüdü Kırşehir'de yüzlerce genç, Çanakkale Zaferi'nde destanlaşan 57. Piyade Alayı şehitlerini anmak için sabah namazından sonra yürüdü.