05:1200
SON DAKİKA GÖKÇEADA HABERLERİ

Son Dakika Gökçeada Haberleri

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Ege Denizi'nde 1996 yılında düşen F 16'nın enkazını ve şehit pilotun naaşını arama çalışmaları sürüyor Türk F 16 uçağına, Suriye'de konuşlu SA 2 ve SA 5 füze sistemleri tarafından Hatay üzerinde toplam 45 saniye süreyle radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunuldu. (Dün 14:33)

   

  Türsab Çanakkale Körfez Yürütme Birliği Toplantısı

  Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Çanakkale Körfez Yürütme Birliği toplantısı yapıldı. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  Tcg Gelibolu, Yurda Döndü

  Tcg Gelibolu, Yurda Döndü

  NATO Daimi Deniz Görev Grubu kapsamında Aden Körfezi, Somali açıkları ve Arap Denizi'nde 4 ay 23 gün görev yapan TCG Gelibolu fırkateyni, ana üssü Marmaris'teki Aksaz Deniz Üssü'ne döndü Askerlerin yakınlarıyla buluşma anında duygusal anlar yaşandı Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Çetin: "Deniz Kuvvetleri, barış döneminde bir harp meydana gelmemesi için caydırıcılık sağlamakta, bunun yanında en az bu görevler kadar önemli olan diplomasiye destek faaliyetlerini icra etmektedir. (22 Nisan 2014 Salı )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Ege Denizi'nde 1996 yılında düşen F 16'nın enkazını ve şehit pilotun naaşını arama çalışmaları sürüyor TCG Oruçreis Nijerya ev sahipliğindeki Obangame Express tatbikatına katılıyor. (20 Nisan 2014 Pazar )

   

  F-16 Uçağının Enkazı ile Uçak Pilotu Erdoğan'ın Naaşı Aranıyor

  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, 8 Ekim 1996 tarihinde Ege Denizi'nde Sakız Adası güneyinde düşen F-16 uçağının enkazı ile şehit olan uçak pilotu Nail Erdoğan'ın naaşının arandığını bildirdi. (20 Nisan 2014 Pazar )

   

  Tcg Gelibolu Dönüş Yolunda

  Genelkurmay Başkanlığı, Aden Körfezi, Somali Havzası, Arap Denizi ve Hint Okyanusu'ndaki Deniz Haydutluğu ile Mücadele Harekâtı'nı, bölge ülkeleri ile ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve deniz kuvvetleri ile ortak eğitim faaliyetlerini tamamlayan TCG GELİBOLU'nun yurda dönüşü kapsamında Süveyş Kanalına intikale devam etiğini bildirdi. (20 Nisan 2014 Pazar )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  "İki F 16 ve iki F 4 uçağıyla Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra edilmiştir. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  8 Ekim 1996 tarihinde Ege Denizi'nde, Sakız Adası Güneyinde düşen F 16 uçağının enkazını ve uçak pilotu Şehit Hv.Plt.Yzb. Nail Erdoğan'ın naaşını arama faaliyetine devam edildiği bildirildi. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Barbaros Türk Deniz Görev Grubu kapsamında Türk gemileri Fildişi Sahili ve Gana'da liman ziyaretlerini sürdürdü. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Hava Muharebe Devriye Görevi icra eden 1 adet F 16 uçağı, Hatay üzerinde bulunduğu sırada Suriye'de konuşlu SA 5 füze sistemi tarafından taciz edildi. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Genelkurmay: Barbaros Türk Deniz Görev Grubu Faaliyetlerine Devam Ediyor

  Genelkurmay Başkanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Barbaros Türk Deniz Görev Grubu faaliyetleri kapsamında TCG Gediz ve TCG Heybeliada gemilerinin Fildişi Sahili liman ziyaretine başladığını bildirdi. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Tcg Gediz ve Tcg Heybeliada Fildişi'nde

  Barbaros Türk Deniz Görev Grubu'nun faaliyetleri kapsamında; TCG GEDİZ ve TCG HEYBELİADA Fildişi'nde liman ziyaretine başladı. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında keşif gözetleme uçuşu icra eden bir deniz karakol uçağına, Yunanistan'a ait iki F 16 uçağı tarafından 56 saniye süreyle radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunuldu İki F 16 uçağı, Suriye'ye ait bir MI 8 helikopterinin Yayladağı/Hatay güneyinde sınıra doğru yaklaşması üzerine bölgeye yönlendirildi Suriye'ye ait söz konusu hava aracı, sınıra 1,9 deniz mili kala geri dönerek bölgeden uzaklaştı. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Genelkurmay Başkanlığı: "Ege Denizi'nde uluslararası hava sahasında keşif gözetleme uçuşu icra eden bir Deniz Karakol uçağına, Yunanistan'a ait altı F 16 uçağı tarafından aralıklarla toplam altı defa radar kilidi muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunuldu" (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Yunan Uçakları Türk Uçağını Taciz etti

  Ege Denizi'nde uluslararası hava sahasında keşif gözetleme uçuşu yapan Deniz Karakol uçağı, Yunanistan'a ait iki F 16 uçağı tarafından taciz edildi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  İki F 16 uçağı, Suriye'ye ait bir MI 17 helikopterinin, Yayladağı/Hatay güneyinde sınıra yaklaşması üzerine bölgeye yönlendirildi, helikopter sınıra 1,6 deniz mili kala geri dönerek bölgeden uzaklaştı Yunanistan'a ait iki F 16 uçağının, dün saat 11.25'de Ege'de tespit edilmesi ve Ege'de kıyılarna yakın uçması üzerine, iki F 16 uçağı ile hava muharebe devriye ve önleme görevi icra edildi. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  "İki adet F 16 uçağı, Suriye'ye ait bir adet MI 8 helikopterinin, Yayladağı/Hatay güneyinde sınırına yaklaşması üzerine bölgeye yönlendirildi, helikopter, sınıra bir deniz mili kala geri dönüp, bölgeden uzaklaştı" "Rusya Federasyonu'na ait bir adet IL 20 istihbarat uçağının, Doğu Karadeniz'de tespit. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Türkiye Suriye hudut hattı boyunca icra edilen devriye görevi sırasında, iki adet F 16 uçağına, Hatay üzerindeyken, Suriye'de konuşlu SA 2, SA 5 ve SA 17 füze sistemi tarafından, sekiz dakika 20 saniye süre ile radar kilidi muhafaza edilerek, tacizde bulunuldu. (07 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Türk Gemiler Her Yerde

  Barbaros Türk Deniz Görev Grubu'na (TDGG) bağlı iki savaş gemisi Senegal'de, iki savaş gemisi de Gambiya'da bulunuyor. (06 Nisan 2014 Pazar )

   

  Türk Gemileri Senegal ve Gambiya'da

  Barbaros Türk Deniz Görev Grubu'na (TDGG) bağlı iki savaş gemisi Senegal'in başkenti Dakar'da, iki savaş gemisi de Gambiya'nın başkenti Banjul'da bulunuyor. (06 Nisan 2014 Pazar )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  "Devriye uçuşu yapan Türk savaş uçaklarına Suriye’de konuşlu füze sistemlerince toplam 39 saniye süreyle radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunuldu" (05 Nisan 2014 Cumartesi )

   

 

  2014 Yerel Seçim Sonuçları

  Resmi olmayan sonuçlara göre Çanakkale'de belli olan ilçe belediye başkanlıklarının 5'ini AK Parti, 3'sini CHP, 2'sini MHP kazandı. (31 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Önemli Sınır Olayları

  Türkiye Suriye sınır hattı boyunca devriye görevi yapan Türk F 16'larına Suriye'de konuşlu SA 2, SA 5 ve SA 17 füze sistemleri tarafından, toplam üç dakika 20 saniye süreyle radar kilidi muhafaza edilerek tacizde bulunuldu Suriye sınırında akaryakıt kaçakçılığı amacıyla kullanılacağı değerlendirilen 750 metre boru ve 5 bin litre mazot ele geçirildi. (28 Mart 2014 Cuma )

   

  Çanakkale'de 45 Milyon 700 Bin Fidan Toprakla Buluştu

  Çanakkale'de 45 Milyon 700 Bin Fidan Toprakla Buluştu

  Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “2003-2013 yılları arasında Çanakkale’de 45 milyon 700 bin fidanı toprakla buluşturarak, ağaçlandırma ve ormancılıkta adeta destan yazdık” diye konuştu. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Türkiye sınırına yaklaşan Suriye'ye ait SU 24 uçağı, iki F 16'nın bölgeye yönledirilmesi üzerine uzaklaştı. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Çanakkale'ye Yönelik Yatırımları

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ağaçlandırma ve ormancılıkta Çanakkale'de destan yazdıklarını bildirdi. (27 Mart 2014 Perşembe )

   

  Suriye'den Türk Uçağına Taciz

  Genelkurmay Başkanlığı, "Hava Muharebe Devriye Görevi" icra eden bir adet F-16 uçağına, Suriye'de konuşlu SA-5 füze sistemi tarafından, Hatay üzerinde, toplam 20 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunulduğunu bildirdi. (23 Mart 2014 Pazar )

   

  AK Parti'ye İçki Cezası Geliyor

  AK Parti'ye İçki Cezası Geliyor

  AK Parti'ye, Çanakkale'de kullandığı içkili reklam afişleri için 200 bin liraya varan para cezası geliyor. (23 Mart 2014 Pazar )

   

  AK Parti Çanakkale'de İçkili Seçim Afişi Kullandı

  AK Parti Çanakkale'de İçkili Seçim Afişi Kullandı

  AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı, bilbordlara içki fotoğraflı afişler astı. (22 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Erdoğan, 'Ben, aydınlık yarınların Türkiye'sini düşünen gençliği severim' -

  Erdoğan, "Ben, aydınlık yarınların Türkiye'sini düşünen gençliği severim" -

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ben, gençliği senden çok severim. Ama ben, elinde molotof olan gençliği değil, elinde taş, sopa, pala bu gençliği değil, silah olan gençliği değil, elinde bilgisayarıyla, kalemiyle, kitabıyla, defteriyle, aydınlık yarınların Türkiye'sini düşünen gençliği severim. Onun hizmetkarı olurum" dedi. (18 Mart 2014 Salı )

   

  AK Parti'nin Çanakkale Mitingi

  AK Parti'nin Çanakkale Mitingi

  Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (4) "Ben, gençliği senden çok severim. Ama ben, elinde molotof olan gençliği değil, elinde taş, sopa, pala bu gençliği değil, silah olan gençliği değil, elinde bilgisayarıyla, kalemiyle, kitabıyla, defteriyle, aydınlık yarınların Türkiye'sini düşünen gençliği severim. Onun hizmetkarı olurum" "Bakıyorsun BDP siyasal Kürtçülük yapıyor, MHP siyasal Türkçülük yapıyor, CHP de 'Ben kumsalların partisiyim' diyor. (18 Mart 2014 Salı )

   

  TSK'nın Günlük Faaliyetleri

  Genelkurmay Başkanlığından, Türkiye Suriye hudut hattı boyunca icra edilen devriye görevi esnasında, iki F 16 uçağa, Şanlıurfa üzerindeyken, Suriye’de konuşlu SA 22 füze sistemi tarafından, bir dakika süreyle radar kilidini muhafaza etmek suretiyle beş kez tacizde bulunulduğu bildirildi. (15 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Suriye'nin Türk F-16'larına Tacizleri Sürüyor

  12 F-16 ile Türkiye-Suriye hudut hattı boyunca devriye uçuşu icra edilirken, 2 F-16 uçağına Şanlıurfa üzerindeyken, Suriye'de konuşlu SA-22 füze sistemi tarafından bir dakika süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle beş kez tacizde bulunuldu. (15 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Çanakkale'deki Turizm Yatırımları ve Faaliyetler

  İl Kültür ve Turizm Müdürü Alarslan: "Eşsiz güzellikte bir coğrafya üzerinde bulunan, insanlık tarihinden süzülüp gelen uygarlık mirasına sahip olan ilimiz, bu özelliklerini turizm olgusu üzerinden zenginliğe dönüştürecek potansiyele sahiptir" (14 Mart 2014 Cuma )

   

  Yerel Seçimlere Doğru

  AK Parti Ezine Belediye Başkan Adayı Babaoğlu, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. (14 Mart 2014 Cuma )

   

  Expotroia Fuarı'Na Doğru

  Expotroia Fuarı"Na Doğru

  ÇASİAD üyeleri ExpoTroia Fuarı öncesinde ilçe ziyaretlerini gerçekleştirdi. (12 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Gökçeada Feribot Seferleri İptal Edildi

  Gökçeada Feribot Seferleri İptal Edildi

  Çanakkale'nin Gökçeada ilçesine yapılan feribot seferleri, fırtına sebebiyle iptal edildi. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Kuzey Ege'de Fırtına

  Kuzey Ege'de Fırtına

  Kuzey Ege’de etkili olan kuvvetli poyraz, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. (11 Mart 2014 Salı )

   

  Gökçeada'ya Deniz Ulaşımı Durdu

  Gökçeada'ya Deniz Ulaşımı Durdu

  Çanakkale'de şiddetli poyraz nedeniyle gün içindeki Gökçeada-Kabatepe feribot seferleri iptal edildi. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Dha Yurt;gökçeada'ya Deniz Ulaşımı Durdu

  Dha Yurt;gökçeada'ya Deniz Ulaşımı Durdu

  Görüntü Dökümü -------------: Boğazın detay görüntüsü, Feribotlardan detay görüntü. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Kuzey Ege'de Kuvvetli Poyraz

  Kuzey Ege'de Kuvvetli Poyraz

  Kuzey Ege'deki kuvvetli poyraz, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Kuzey Ege'de Fırtına

  Kuzey Ege'de Fırtına

  Kuzey Ege’de etkili olan kuvvetli poyraz, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Gökçeada Feribot Seferleri İptal Edildi

  Gökçeada Feribot Seferleri İptal Edildi

  Çanakkale'de etkili fırtına, Gökçeada ilçesine yapılan feribot seferlerinin iptal edilmesine sebep oldu. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Kuzey Ege'de Kuvvetli Poyraz

  Kuzey Ege'de Kuvvetli Poyraz

  Kuzey Ege'deki kuvvetli poyraz, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri