SON DAKİKA GÜCE HABERLERİ

Son Dakika Güce Haberleri

 • 20:13 CHP'li Karaoba'dan Laiklik Açıklaması CHP'li Karaoba'dan Laiklik Açıklaması Uşak CHP İl Başkanı Ali Karaoba, laikliğin, milli egemenlik ilkesinin de temeli olduğunu söyledi.
 • 19:28 2. Ulusal Türk Veteriner Fakülteleri Koç Günü Buluşması 2. Ulusal Türk Veteriner Fakülteleri Koç Günü Buluşması" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Tören alanı Kayseri Sancağı Atlı Okçuluk Kulübü üyelerinin gösterileri Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Keleş'in konuşması Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı konseri "2. Ulusal Türk Veteriner Fakülteleri Koç Günü Buluşması" ERÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Keleş: "Bazı arkadaşlarımız diyor ki 'Yeter artık, veteriner fakültesi sayısı 30'da kalsın.
 • 19:08 KKTC'nin İkinci En Büyük Güneş Santrali Açıldı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin en büyük ikinci Güneş Enerjisi Santrali, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü'nde açıldı.
 • 17:57 2. Ulusal Türk Veteriner Fakülteleri Koç Günü Buluşması" Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Keleş, Türkiye'nin yeni veteriner fakültelerine ihtiyacı olmadığını belirterek, "Bazı arkadaşlarımız diyor ki 'Yeter artık, veteriner fakültesi sayısı 30'da kalsın.
 • 17:16 2. Ulusal Türk Veteriner Fakülteleri Koç Günü Buluşması" Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Keleş, Türkiye'nin yeni veteriner fakültelerine ihtiyacı olmadığını belirterek, "Bazı arkadaşlarımız diyor ki 'Yeter artık, veteriner fakültesi sayısı 30'da kalsın.
 • 14:39 CHP'nin Laiklik Duyarlılığı CHP'nin Laiklik Duyarlılığı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, anayasanın değişmez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez ilkesi olan laikliğin, milli egemenlik ilkesinin temeli olduğunu söyledi.
 • 13:35 CHP Adana İl Başkanı Barut: Laiklik, Milli Egemenlik İlkesinin de Temeli CHP Adana İl Başkanı Barut: Laiklik, Milli Egemenlik İlkesinin de Temeli CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Ahmet Albay Toplantı Salonu'nda ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kollarıyla birlikte TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklik ilkesini hedef alan sözleriyle ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 13:20 Demirtaş ABD'de Konuştu: Çözüm Sürecine Dönüleceğini Düşünmüyorum Demirtaş ABD'de Konuştu: Çözüm Sürecine Dönüleceğini Düşünmüyorum Selahattin Demirtaş, Washington'daki konferansta "Kısa vadede yeniden çözüm sürecine dönüleceğini düşünmüyorum. Kısa vade için umut görünmüyor" dedi.
 • 22:41 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Açıklaması Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, mültecilerin durumuna ilişkin, "Türkiye tek başına böylesine büyük bir maliyeti karşılayacak kadar zengin bir ülke değil. Lübnan'ın zaten böylesine bir imkanı yok. Zaten Ürdün'de ve Lübnan'da Filistin'ten gelen çok sayıda mülteci var. Onların ne kadar zor şartlarda yaşadığını biliyoruz.
 • 01:48 Şanlıurfa Hes Özelleştirme İhalesini 247 Milyon TL ile Rönesans Enerji Kazandı Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait ve 51 megavat kurulu güce sahip Şanlıurfa Hidroelektrik Santrali (HES) ve taşınmazlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 247 milyon 500 bin lira ile Rönesans Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. verdi.
 • 22:35 Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, İso'da (2) Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, İso'da (2) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci'nin konuşması - "Her bakanlığın denetlediği parça parça ürünler var. Bu denetimsizliği beraberinde getiriyor, maliyetleri artırıyor ve aynı zamanda ticareti bir nebze zora sokuyor.
 • 20:07 Urfa'daki Hes'in Yeni Sahibi Belli Oldu Şanlıurfa'da bulunan ve 51 megavat kurulu güce sahip hidroelektrik santralinin (HES) özelleştirme ihalesi yapıldı.
 • 18:58 Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci (2) Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, gümrüklerde ürün denetimlerinin farklı bakanlıklar tarafından yapılmasına ilişkin, "Her bakanlığın denetlediği parça parça ürünler var. Bu denetimsizliği beraberinde getiriyor, maliyetleri artırıyor ve aynı zamanda ticareti bir nebze zora sokuyor.
 • 18:02 Şanlıurfa Hidroelektrik Santrali 247 Milyon TL'ye Özelleştirildi Şanlıurfa Hidroelektrik Santrali 247 Milyon TL'ye Özelleştirildi Söz konusu santral ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların "işletme hakkının verilmesi" yöntemi ile özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesine, Altek Alarko Elektrik Santral Tesis İşletme ve Ticaret AŞ, Murat Hes Enerji Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ, Pamuk Ortak Girişim Grubu, Sanko Tekstil İşletme Sanayi ve Ticaret AŞ, Maren Maraş Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ, Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi AŞ, Rönesans Enerji Üretim ve Ticaret AŞ, Saf Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ, Yılsan Yatırım Holding AŞ şirketleri katıldı.
 • 17:58 Şanlıurfa Hidroelektrik Santrali 247 Milyon TL'ye Özelleştirildi Şanlıurfa Hidroelektrik Santrali 247 Milyon TL'ye Özelleştirildi Elektrik Üretim AŞ'ye ait Şanlıurfa Hidroelektrik Santrali ve taşınmazlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 247 milyon 500 bin lirayla Rönesans Enerji Üretim ve Ticaret AŞ verdi.
 • 11:39 Kardeş Kıskançlığını Engellemek Mümkün… Kardeş Kıskançlığını Engellemek Mümkün… Uzman Psikolog Filiz Yakmak Basılgan, günümüzde ebeveynlerin en çok şikâyet ettiği konuların başında gelen kardeş kıskançlığının çözüm yollarını paylaştı.
 • 11:31 Master Of Orion 'Daki Yenilikler Yıldız Savaşlarını İyice Kızıştıracak Master Of Orion 'Daki Yenilikler Yıldız Savaşlarını İyice Kızıştıracak Master of Orion 'ın Erken Erişim süreci son dönemeci alırken beraberinde iki yeni ırk olan Silicoid ve Darlok'u getiriyor.
 • 10:26 Ruslar, Akkuyu Nükleer Santrali'nin Yüzde 49'unu Satışa Çıkardı Ruslar, Akkuyu Nükleer Santrali'nin Yüzde 49'unu Satışa Çıkardı Türkiye'nin ilk nükleer santral projesi olan ve çalışmalarına devam edilen Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin hisselerinin yüzde 49'unu satışa çıkaran Ruslar, ortak arıyor.
 • 20:48 Tortum Hes 131 Milyon TL ile Tayfurlar Enerjinin Oldu EÜAŞ'a ait Grup-2 Tortum Hidroelektrik Santrali ve taşınmazlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 131 milyon 100 bin lira ile Tayfurlar Enerji Elektrik Üretim AŞ verdi.
 • 17:33 Güce'de Polis 794 Öğrenciye Giyim Yardımı Yaptı Güce ilçe Emniyet Amirliğince gerçekleştirilen "Güçlü yarınlar için mutlu çocuklar" projesi kapsamında, ilçe merkezi ve köy okullarında eğitim gören 794 öğrenciye giyim yardımı yapıldı.
 • 15:55 Tortum Hidroelektrik Santrali ve Taşınmazların Özelleştirilmesi Elektrik Üretim AŞ'ye ait Grup-2 Tortum Hidroelektrik Santrali ve taşınmazlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 131 milyon 100 bin lira ile Tayfurlar Enerji Elektrik Üretim AŞ verdi.
 • 13:40 MHP TBMM Grup Toplantısı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Madem Cumhurbaşkanı Dolmabahçe mutabakatını elinin tersiyle itmektedir, o zaman PKK'nın Meclis'teki uzantılarıyla yanak yanağa oturan, hazırlanmış ihanet metinlerini okuyan AKP'li siyasetçilere de Sayın Erdoğan'ın söyleyecek bir çift sözünün olması şarttır, vaciptir.
 • 11:50 Boko Haram ile Mücadele Afrika'daki Ortak Çok Uluslu Müdahale Gücü'nden (FMM) General Lamidi Adeosun, Afrika Birliğinin güce destek vermediğini belirtti.
 • 11:16 Bahçeli'den Meclis Başkanı'na 'Laiklik' Tepkisi: Bu Hatasından Dönmeli Bahçeli'den Meclis Başkanı'na 'Laiklik' Tepkisi: Bu Hatasından Dönmeli "Laiklik yeni anayasada olmamalı" diyen TBMM Başkanı Kahraman'a, MHP lideri Bahçeli'den tepki geldi. Bahçeli, "Bu doğru bir düşünce olmamıştır. Hatasından dönmelidir. dedi.
 • 11:00 Abdullah Gül: Kürt Sorununda Yumuşak Güçten Yanayım Abdullah Gül: Kürt Sorununda Yumuşak Güçten Yanayım Al Arabiya kanalına röportaj veren Abdullah Gül, dönemin hükümeti ile farklı düşündüğünü, Kürt sorununda yumuşak güçten yana olduğunu söyledi.
 • 10:39 1930 Bafraspor'dan Başkan Şahin'e Ziyaret 1930 Bafraspor'dan Başkan Şahin'e Ziyaret Samsun 1930 Bafraspor yeni yönetim kurulu üyeleri seçimden sonra takıma destek sağlamak için ziyaretlerini sürdürüyor.
 • 08:55 Enerji Bakanı Berat Albayrak Akkuyu Nükleer Santralini İnceledi Enerji Bakanı Berat Albayrak Akkuyu Nükleer Santralini İnceledi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin ilk nükleer santral projesi Akkuyu'da incelemelerde bulundu.
 • 21:24 Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Ümit ederim ki bu uçak düşürülmesi krizinden sonraki süreçte gelişen, gerginleşen, zaman zaman sertleşen ilişkilerimiz en kısa zamanda normale döner. Rusya hem ekonomik anlamda ve arkasından siyasi anlamda Türkiye ile ilişkilerini normalleştirir. Tarım heyetinin oraya gitmiş olması ilişkilerin normalleşmesi için bir sinyaldir, bir adımdır.
 • 21:14 Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü İldiz Açıklaması PTT 1. Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Kardemir Karabükspor'un teknik direktörü Yücel İldiz, "Kalan 3 maçta galibiyet alıp, hedefe ulaşmak istiyoruz.
 • 19:31 Numan Kurtulmuş, Kilis'te Alınacak Önlemleri Açıkladı Numan Kurtulmuş, Kilis'te Alınacak Önlemleri Açıkladı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Suriye tarafından atılan IŞİD roketlerinin hedefi olan Kilis'te, ilave ek tedbirler alınacağını söyledi.
 • 15:53 Akhisar Belediyesporlu Caner İlk Defa Oynayamayacak Akhisar Belediyesporlu Caner İlk Defa Oynayamayacak Akhisar Belediyespor'da geride kalan 30 maçın tümüne ilk 11'de başlayıp 90 dakika sahada kalan savunma oyuncusu Caner Osmanpaşa takımdan ayrı kalacak.
 • 15:34 Verimlilik Haftası Açılış ve Veri·mli·li·k Proje Ödülleri· Töreni· GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Törene katılanlardan detaylar Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın salona girişi Film gösterimi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması Bakan Işık'ın ödül alan öğrencilere ödüllerini vermesi Verimlilik Haftası Açılış ve Veri·mli·li·k Proje Ödülleri· Töreni· Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Önümüzdeki dönemde, iş dünyamızın iki temel konuya çok büyük hassasiyet göstermesi gerektiğine inanıyorum: Yeşil üretim ve Sanayi 4.0 devrimi" "İş yapma tarzımız ile rekabet algımızı küresel gerçekleri de göz önünde bulundurarak, sürdürülebilirlik ilkesi ile yeniden gözden geçirmeli, eski köye yeni adetler getirmeliyiz" "Kamu, iş dünyası, işçiler, sendikalar, eğitim kurumları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, yerel yönetimler ve diğer tüm paydaşlar, verimlilik seferberliğine aktif destek vermelidir" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, iş dünyasının gelecek dönemde yeşil üretim ve Sanayi 4.0 devrimine çok büyük hassasiyet göstermesi gerektiğini belirterek, "İş yapma tarzımız ile rekabet algımızı küresel gerçekleri de göz önünde bulundurarak, sürdürülebilirlik ilkesi ile yeniden gözden geçirmeli, eski köye yeni adetler getirmeliyiz.
 • 14:38 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Açıklaması PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'un sportif direktörü Coşkun Zeren, "Balıkesir'e yeni bir sayfa açmak için gideceğiz.
 • 13:02 Verimlilik Haftası Açılış ve Veri·mli·li·k Proje Ödülleri· Töreni· Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, iş dünyasının gelecek dönemde yeşil üretim ve Sanayi 4.0 devrimine çok büyük hassasiyet göstermesi gerektiğini belirterek, "İş yapma tarzımız ile rekabet algımızı küresel gerçekleri de göz önünde bulundurarak, sürdürülebilirlik ilkesi ile yeniden gözden geçirmeli, eski köye yeni adetler getirmeliyiz.
 • 13:00 Verimlilik Stratejisi ve Eylem Planı ile 85 Eylem Gerçekleştirilecek Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Verimlilik stratejisi ve eylem planıyla 2018 sonuna kadar 6 hedef alanında toplam 85 eylemi gerçekleştireceğiz" dedi.
 • 12:54 Nevizade Sokağı Yenileniyor" Nevizade Sokağı Esnafları Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Kara, 2016 yılına yeni projelerle adım atan Nevizade Sokağı’nın tepeden tırnağa yenileneceğini söyledi.
 • 09:48 Bakan Albayrak: "Yerli Kömür İçin Özel Sektör Desteklenecek" Bakan Albayrak, Türkiye'de yerli kömürün sonuna kadar kullanılmaya devam edileceğini belirterek, bu kapsamda özel sektöre desteğin de sürdürüleceğini ifade etti.
 • 00:15 Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Türkiye'nin Tarihi, Her Bir Sayfası Herkesin Araştırma Yapmasına Açıktır" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un konuşması Salondan detaylar Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Manisa'da Kurtulmuş: (2) "Biz 1915 olaylarında hayatını kaybetmiş olan, Osmanlı vatandaşı olan herkesin ölümlerinden dolayı üzüntü duyarız, hepsi için taziyelerimizi bir kere daha ifade ederiz. Ölen Müslümanlar da ölen Ermeniler de Osmanlı vatandaşıydılar ancak hiç kimsenin 1915'teki olayları karıştırarak bugün Türkiye'yi hizaya getirmesine, Türkiye'ye ders vermeye kalkmasına müsaade etmeyiz, böyle bir şeyi kabul etmeyiz" "Türkiye'nin tarihi, her bir sayfası herkesin araştırma yapmasına açıktır.
 • 23:22 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Manisa'da Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 1915 olaylarına ilişkin Türkiye'nin tutumunun açık olduğunu belirterek "Biz 1915 olaylarında hayatını kaybetmiş olan, Osmanlı vatandaşı olan herkesin ölümlerinden dolayı üzüntü duyarız, hepsi için taziyelerimizi bir kere daha ifade ederiz. Ölen Müslümanlar da ölen Ermeniler de Osmanlı vatandaşıydılar ancak hiç kimsenin 1915'teki olayları karıştırarak bugün Türkiye'yi hizaya getirmesine, Türkiye'ye ders vermeye kalkmasına müsaade etmeyiz, böyle bir şeyi kabul etmeyiz.
 • 20:38 Enerjisa Tufanbeyli Linyit Santrali Açıldı Enerjisa Tufanbeyli Linyit Santrali Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açıldı.
 • 19:42 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak Akkuyu'da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin ilk nükleer santral projesi olan ve yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali çalışmalarını yerinde inceledi.
 • 19:33 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Manisa'da Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 1915 olaylarına ilişkin Ermine iddialarıyla ilgili, "Her milletin haini olur ama maalesef bizim ülkenin hain kontenjanı çok fazladır.
 • 16:24 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tufanbeyli Linyit Santrali'nin Açılışını Yaptı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin son yıllarda yaşadığı sıkıntıların pek çoğunun gerisinde Türkiye’yi 2023 hedeflerinden uzaklaştırma amacı olduğunu belirterek, Türkiye’de bu gerçekleri kavrayamadıkları için aynı üslup ile konuşan ve aynı amaca hizmet edenler olduğunu, kendisinin bu kişilere “Mankurt” dediğini söyledi.
 • 16:12 Cumhurbaşkanı Erdoğan: İthal Kömür Gelmesine Karşıyım Cumhurbaşkanı Erdoğan: İthal Kömür Gelmesine Karşıyım 450 MW kurulu gücü ile Türkiye'nin 42'nci, Adana'nın ise 2'nci büyük enerji santrali olan, Sabancı Holding'e bağlı Enerjisa tarafından kurulumu yapılan Tufanbeyli Termik Santrali'nin açılışına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı damadı Berat Albayrak, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Adana Havaalanı'nda Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve diğer ilgililer karşıladı.
 • 16:03 Enerjisa Tufanbeyli Termik Santrali Açılış Töreni Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin özel sektör tarafından en büyük yerli linyit santrallerinden birini açılışını gerçekleştirdiklerini belirterek, "Yerli· kömürümüzü sonuna kadar kullanmaya devam edeceğiz.
 • 15:33 Erdoğan, 1.5 Milyon Konuta Yetecek Enerji Üretecek Termik Santralini Açtı Erdoğan, 1.5 Milyon Konuta Yetecek Enerji Üretecek Termik Santralini Açtı Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1.1 milyar dolar harcanıp 1.5 milyon konuta yetecek enerji üretecek Tufanbeyli Termik Santrali'nin açılışını yaptı, "Siz çevrecilere kulak asmayın" dedi.
 • 09:37 Orban: AB, Türkiye'ye Satıldı Orban: AB, Türkiye'ye Satıldı Macaristan Başbakanı Viktor Orban, mülteci krizinin çözümü için Ankara ile yapılan anlaşmayla AB'nin Türkiye'ye satıldığını söyledi.
 • 16:34 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Yağlıdere ve Güce ilçelerinde tören düzenlendi.
 • 16:25 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığınca şehit çocukları, sevgi evlerinde kalan ve Suriyeli mülteci çocuklar için düzenlenen şenlikte, çocuklarla uçurtma uçurdu, onlara pamuk şeker dağıttı.
 • 12:23 MHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Açıklaması MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, "Kendi geleneklerimize ve usulüne uygun bir şekilde yapılması planlanan olağan kurultay sürecini beklemek yerine, olağanüstü kurultay ısrarının ardında bir kargaşa programını uygulama niyeti saklanmaktadır.