SON DAKİKA GÜCE HABERLERİ

Son Dakika Güce Haberleri

 • 16:18Davutoğlu: TIR'lardaki Yardımlar Bayırbucak Türkmenleri'ne GidiyorduDavutoğlu: TIR'lardaki Yardımlar Bayırbucak Türkmenleri'ne GidiyorduAnkara mitinginde konuşan Başbakan Davutoğlu, MİT TIR'larıyla ilgili "Hiç çekinmeden bunu söylüyorum. O yardımlar Bayırbucak Türkmenleri'ne gidiyordu" dedi.
 • 22:15İstanbul'un Fethinin 562. Yılı KutlamalarıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ecdadın "Güçlü olan yaşar", anlayışıyla değil, "Güçlü olan yaşatır" anlayışıyla fethe sahip çıktığını, bugüne kadar nasıl olduysa bundan sonra da yaşatmak için güce talip olmayı sürdüreceklerini belirterek, "Bu ülkeyi yönetme sorumluluğunu üstlendiğimizde, biz de aynı anlayışla hareket ettik. Darbecilerle, cuntacılarla, vesayetçilerle bunun için mücadele ettik. Yasakların Türkiyesinden, özgürlüklerin Türkiyesine geçişi bu yolla başardık" dedi.
 • 18:05Cumhurbaşkanı, MİT TIR'larıyla İlgili Konuştu: Bu Ajanlıktır, CasuslukturCumhurbaşkanı, MİT TIR'larıyla İlgili Konuştu: Bu Ajanlıktır, Casuslukturİstanbul'un fethinin 562. yıl dönümü halkın geniş katılımıyla kutlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kutlamalarda MİT TIR'larıyla ilgili konuştu, "Bu ajanlıktır, casusluktur, hesabını verecekler" dedi.
 • 17:57AK Parti'nin Ankara MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Siirt miting çıkışında gençlik kollarımıza mensup üç kız kardeşimizi, HDP binasının önünde barbarlar saldırdılar ve darp ettiler.
 • 17:14Başbakan Davutoğlu, Ankara Mitinginde KonuştuBaşbakan Davutoğlu, Ankara Mitinginde KonuştuBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Buradan diğer genel başkanlara meydan okuyorum.
 • 13:07Güce'de Cadde ve Sokaklar IşıklandırıldıGİRESUN(AA) - Güce ilçesinde Cumhuriyet ve Mareşal Fevzi Çakmak caddelerinde ışıklandırılma çalışması yapıldı.
 • 09:54Bursa Güce Tekkeköy Derneği 1.olağan Kongresini GerçekleştirdiBursa Güce Tekkeköy Derneği 1.olağan Kongresini GerçekleştirdiGeçtiğimiz aylarda Bursa’da faaliyetlerine başlayan Güce Tekkeköy Kültür ve Yardımlaşma Derneği 1.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirerek, ilk yönetim kurulunun seçimlerini tamamladı.
 • 18:52MHP'nin Rize MitingiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AKP'nin Türk milletine de Rize'ye de vereceği bir şey kalmamış, bu iktidar tamamen tükenmiş, bitmiştir" dedi.
 • 16:39Güce'de Okul Öncesi Eğitim ŞenliğiGüce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Güce Anaokulu işbirliğiyle okul öncesi eğitim şenliği düzenlendi.
 • 14:48Çin ve ABD'nin Güney Çin Denizi TartışmasıABD Savunma Bakanı Ash Carter'ın Pasifik'teki ülkelere yönelik "denizi doldurma" faaliyetlerini durdurma çağrısına cevap veren Çin yönetimi, Güney Çin Denizi'nde yapay adalar inşa etme hakkı olduğunu savundu.
 • 13:28Biga'da Münazara YarışmasıBiga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından münazara yarışması düzenlendi.
 • 04:05Cumhurbaşkanlığı Danışmanı SaraçoğluCumhurbaşkanlığı Danışmanı SaraçoğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Katılımcılardan detay- Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun konuşması- Saraçoğlu'na hediye takdim edilmesi Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Saraçoğlu: - "İnsanoğlu, Allah'ın yarattığı nimetleri değiştirerek bilim gücüne inanıp, ilmi bir tarafa terk edip bir şeyler yaptığını zannediyor" Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bilme fazla güvenilmemesi gerektiğini belirterek, "İnsanoğlu, Allah'ın yarattığı nimetleri değiştirerek bilim gücüne inanıp, ilmi bir tarafa terk edip bir şeyler yaptığını zannediyor" dedi.
 • 00:10Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Saraçoğlu AçıklamasıCumhurbaşkanlığı Danışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bilme fazla güvenilmemesi gerektiğini belirterek, "İnsanoğlu, Allah'ın yarattığı nimetleri değiştirerek bilim gücüne inanıp, ilmi bir tarafa terk edip bir şeyler yaptığını zannediyor" dedi.
 • 23:32Arınç Canlı YayındaBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Birinci sözümüz, yeni anayasayı yapacak güce sahip olmak.
 • 23:24Arınç: Birinci Sözümüz Yeni Anayasa, Başkanlık DeğilArınç: Birinci Sözümüz Yeni Anayasa, Başkanlık DeğilBaşbakan Yardımcısı Arınç, "Biz yeterli çoğunluğu sağladığımız takdirde yeni bir anayasa yapacağız. Birinci sözümüz budur. Birinci sözümüz başkanlık değil" dedi.
 • 23:13Tokat Efkan Ala: Tuzak Kuranları Tuzaklara GömdükTokat Efkan Ala: Tuzak Kuranları Tuzaklara GömdükEfkan Ala: Tuzak kuranları tuzaklara gömdük Ak Parti Erzurum milletvekili adayı ve İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, "Türkiye ne zaman istikrar içerisinde ufkuna, hedeflerine doğru emin adımlarla yürümeye kalksa o zaman önüne tuzaklar kuruluyor, engeller çıkarılıyor.
 • 22:45Efkan Ala: Tuzak Kuranları Tuzaklara GömdükEfkan Ala: Tuzak Kuranları Tuzaklara GömdükAk Parti Erzurum milletvekili adayı ve İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, "Türkiye ne zaman istikrar içerisinde ufkuna, hedeflerine doğru emin adımlarla yürümeye kalksa o zaman önüne tuzaklar kuruluyor, engeller çıkarılıyor.
 • 21:24Dünya Basını: Dünya Basını: "Papa Dünyanın En Zengin İnsanı"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in bulunduğu makam itibarıyla Papa gibi özel uçak kullanabilmesi gerektiği" açıklaması medyada tartışmalara neden olurken, dünya basınındaki çeşitli haberlerde ise Papa Francis’in dünyanın en zengin insanlarından biri olduğuna vurgu yapıldı.
 • 19:38TBB Başkanı Feyzioğlu AçıklamasıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, genel seçimin milleti dağıtarak, kutuplaştırarak değil, bayram havasında geçmesi gerektiğini kaydetti.
 • 17:49AK Parti'li Ertürk: AK Parti'li Ertürk: "Milletimiz Anayasa'yı Değiştirecek Güce Ulaşmamızı Sağlayacaktır"Kağıthane Belediyesi tarafından öğrencilerin beceri alanlarını desteklemek amacıyla yaptırılan Kağıthane Beceri ve Yaşam Merkezi açıldı.
 • 16:11Nijer'de 600'den Fazla Kişi TutuklandıNijer Parlamentosu'nda konuşan Güvenlik Bakanı Hassoumi Massaoudou, Şubat ayından bu yana 643 kişinin Boko Haram bağlantısı sebebiyle gözaltına alındığını ve tutuklandığını açıkladı.
 • 13:26Harun Erdenay: Harun Erdenay: "Seneye Ligimizin İsim Sponsoru Olacak"Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkan Adayı Harun Erdenay, "Bir isim sponsorumuz var. Bununla (TRT) anlaştık, çok önemli bir kurum.
 • 22:22Demirtaş: Demirtaş: " Miting Yapamasak da İstanbul Bizim Arkamızda Olacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP'nin Antalya mitingi- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş- Miting alanından görüntüler- Demirtaş'ın kürsüye çıkışı- Demirtaş'ın konuşması HDP'nin Antalya mitingi- HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: - "(Kazlıçeşme'de miting izni verilmemesi) Miting yapamasak da İstanbul bizim arkamızda olacak, oy patlaması yaşanacak.
 • 21:35Davutoğlu - Siyasi Parti Binalarına SaldırılarDavutoğlu - Siyasi Parti Binalarına SaldırılarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Şırnak mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (5)- "HDP binalarına yapılan saldırılarla AK Parti binalarına yapılan saldırılar arasında hiçbir fark yoktur.
 • 21:30Davutoğlu: Davutoğlu: "Oylarınızı Kullanın, Kimseden Korkmadan Kullanın"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması- Davutoğlu'nun milletvekili adayları ile vatandaşları selamlama- Miting alanıdan vatandaş detayları AK Parti'nin Şırnak mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (5)- "HDP binalarına yapılan saldırılarla AK Parti binalarına yapılan saldırılar arasında hiçbir fark yoktur.
 • 20:53AK Parti'nin Şırnak MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "HDP binalarına yapılan saldırılarla AK Parti binalarına yapılan saldırılar arasında hiçbir fark yoktur.
 • 19:49Hdp'nin Antalya MitingiHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisine İstanbul Kazlıçeşme'de miting izni verilmemesine ilişkin, "Miting yapamasak da İstanbul bizim arkamızda olacak, oy patlaması yaşanacak" dedi.
 • 19:43Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın Antalya MitingiHdp Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın Antalya MitingiANTALYA (İHA) – HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Kazlıçeşme mitingimiz başka alanda yapılsın diye izin verilmemiş.
 • 18:27Türgev Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan: Türgev Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan: "Türkiye'nin Önü Açık"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantı salonundan görüntüler- Bilal Erdoğan ve protokol üyelerinden görüntüler- Bilal Erdoğan'ın konuşmaları TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan: - "İnanıyorum ki Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun önderliğinde inşallah Türkiye'nin önü açık. Türkiye huzurumuzu, birliğimizi bozmaya çalışan bütün fitne fesat odaklarının oyunlarını bozmaya yetecek güce sahip bir sosyal feraset sahibi halkın ülkesidir" Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, "İnanıyorum ki Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun önderliğinde inşallah Türkiye'nin önü açık. Türkiye huzurumuzu, birliğimizi bozmaya çalışan bütün fitne fesat odaklarının oyunlarını bozmaya yetecek güce sahip bir sosyal feraset sahibi halkın ülkesidir" dedi.
 • 18:23Görmez: Görmez: "Bugün Çağdaş Dünya, İslamiyet'in Fer'i Yollarının, Ana Yolunun Yerine Geçmesini İstiyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in müftüleri karşılaması ve selamlaşmaları - Konuşma öncesi detay görüntüler - Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in konuşması - Hediyenin verilmesi Diyanet İşleri Başkanı Görmez: - "Körfez Savaşı'nda bütün dünya denizdeki bir karabatağa yoğunlaşmışken, bugün denizde kurtarılmayı bekleyen Myanmarlı Müslümanlar için hiçbir uluslararası örgüt harekete geçmedi"- "Günlerce denizde mahsur kalan Myanmarlı Müslümanlar konusunda bütün dünyanın vicdanına hitap etmek istiyorum, bu ayrımcılığı neden yapıyorsunuz?"- "Bugün çağdaş dünya, İslamiyet'in fer'i yollarının, ana yolunun yerine geçmesini istiyor.
 • 16:51Türgev Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan AçıklamasıTürkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, "İnanıyorum ki Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun önderliğinde inşallah Türkiye'nin önü açık. Türkiye huzurumuzu, birliğimizi bozmaya çalışan bütün fitne fesat odaklarının oyunlarını bozmaya yetecek güce sahip bir sosyal feraset sahibi halkın ülkesidir" dedi.
 • 16:36Türgev Malatya'da Stk'larla BuluştuTürgev Malatya'da Stk'larla BuluştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan’ın da yönetim kurulu üyesi olduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV), Malatya’da sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi.
 • 14:09Diyanet İşleri Başkanı Görmez AçıklamasıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, denizde günlerce kurtarılmayı bekleyen Myanmarlı Müslümanlar için uluslararası örgütlerin harekete geçmemesini eleştirdi.
 • 09:27Real Madrid'in Zor KararıReal Madrid'in Zor KararıReal Madrid teknik direktörü Carlo Ancelotti, sözleşme süresinin bitimine bir yıl kala görevinden alındı.
 • 03:47Türkiye'deki 3d Yazıcı Pazarı Hızlı BüyüyecekTürkiye'deki 3d Yazıcı Pazarı Hızlı BüyüyecekTürkiye rotasını 3D yazıcı sektörüne çevirdi.
 • 21:04İstanbul Autoshow 2015Fiat'ın yeni kompakt sedanı, "Ægea" proje ismiyle İstanbul Autoshow 2015'te tanıtıldı.
 • 13:31İşbilen: Siyasi Amaç Uğruna Toplumun Dinamikleriyle Oynuyorlarİşbilen: Siyasi Amaç Uğruna Toplumun Dinamikleriyle OynuyorlarTwitter’da yazdığı 29 mesajla İzmir’i ve İzmirlileri sert sözlerle eleştirerek, “Haşhaşilerin başkenti” ifadesini kullanan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’e tepkiler büyüyor.
 • 13:25AK Parti'li Hasan Özyere Muhtarlardan Büyük DestekAK Parti'li Hasan Özyere Muhtarlardan Büyük DestekAK Parti Muğla Milletvekili Adayı Hasan Özyer Fethiye’ye bağlı 41 mahalle muhtarı ile bir araya gelerek Ak Parti’nin sosyal hizmet ve sağlıkta yaptığı hizmetleri anlatıp Muğla’da daha büyük siyasi güç için destek istedi.
 • 10:01Güce' de Şaban Kale Şehitleri Ziyaret EdildiGüce'de Şaban Kale'sinde 1914 - 1917 yıllarında Rus - Osmanlı savaşında şehit düşen erlerin mezarları ziyaret edildi.
 • 23:49Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı EkerGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı EkerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in gelişi-Eker'in konuşması-Doğu Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Modern Bitki ve Islah Generasyon Atlatma Merkezi açılışını yapması-Eker'in merkezi gezmesi-Eker'in partisinin Doğankent Mahallesi'nde düzenlediği mitinge katılması ve konuşma Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: - "Geçen sene dünyadan aldığımızın tohumun 8 bin 500 ton fazlasını dünyaya sattık. Yani Türkiye tohum alanında toplam miktarda net ihracatçıdır"- "Biz, Türkiye tabiatına önem ve değer veriyoruz.
 • 22:07Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker AçıklamasıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Çözüm Sürecinin başarıya ulaşması, AK Parti'nin tekrar güçlü bir şekilde tek başına parlamentoda yüksek bir temsil gücüyle gelmesiyle olur" dedi.
 • 12:00Güce'de Doğa Yürüyüşü YapıldıGüce ilçesinde her yıl düzenlenen İnoyrak - Gökçebel doğa yürüyüşü yapıldı.
 • 21:09CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyaseti halka adanmışlık olarak kabul ettiğini belirterek, "Siyaset halka hizmet vermenin bir aracıdır.
 • 18:52Peşmergeler Anbar Vilayetindeki Operasyona KatılmayacakPeşmerge Bakanlığı Sözcüsü Cebbar Yaver, Anbar vilayetini terör örgütü IŞİD'den geri almak üzere düzenlenecek bir operasyona katılmayacaklarını açıkladı.
 • 15:37Genel Seçime DoğruAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "AK Parti'nin hükümet kurma gibi bir sorunu HDP barajı aşsa da olmayacak" dedi.
 • 09:29Bakan Yıldız, Geka'dan Hibe Desteği Alan Biyogaz Enerji Santralinin Açılışını YaptıBakan Yıldız, Geka'dan Hibe Desteği Alan Biyogaz Enerji Santralinin Açılışını YaptıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, GEKA’nın 2014 yılında gübre atığı paketleme tesisi kurulumuna hibe desteği verdiği, yüzde 100 gübreden elektrik üreten ‘Senkron-Efeler Biyogaz Santrali’nin açılışını Aydın’da gerçekleştirdi.
 • 07:43Geka'nın Desteği ile Kurulan Alan Biyogaz Enerji Santrali Hizmete GirdiGeka'nın Desteği ile Kurulan Alan Biyogaz Enerji Santrali Hizmete GirdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, GEKA’nın 2014 yılında gübre atığı paketleme tesisi kurulumuna hibe desteği verdiği, yüzde 100 gübreden elektrik üreten “Senkron-Efeler Biyogaz Santrali”nin açılışını 22 Mayıs 2015 tarihinde Aydın’da gerçekleştirdi.
 • 07:42Davutoğlu: Başkanlık İçin Koltuğu BırakırımDavutoğlu: Başkanlık İçin Koltuğu BırakırımBaşkanlık sisteminin getirilmesiyle ilgili şahsi bir tereddüt taşımadığını belirten Davutoğlu, "Tereddüt etmeden ülkem için ne gerekiyorsa onu yaparım" dedi.
 • 23:14Yıldız: 80 Öğrenci Rusya'da Nükleer Enerji Eğitimi GörecekYıldız: 80 Öğrenci Rusya'da Nükleer Enerji Eğitimi GörecekYıldız: 80 öğrenci Rusya'da nükleer enerji eğitimi görecek (ek) GERMENCİK'TE SANTRAL AÇTI Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Söke Ticaret Odası'nı ziyareti sonrası bir dizi santral açılışı için Germencik'e geldi.
 • 23:06Dünyanın İlk Çift Bataryalı Telefonu: Innos D6000Dünyanın İlk Çift Bataryalı Telefonu: Innos D6000Günümüzde akıllı telefon üreticileri, yüksek performanslı ve ince cihazlar üretmek için batarya başta olmak üzere kullanıcıların gereksinim duyduğu pek çok özellikte kısıtlamaya gidiyor.