SON DAKİKA GÜCE HABERLERİ

Son Dakika Güce Haberleri

 • 16:05Davutoğlu, Eleştirilere Yanıt Verdi: PYD ile Neden mi GörüştükDavutoğlu, Eleştirilere Yanıt Verdi: PYD ile Neden mi GörüştükBaşbakan Davutoğlu, Türkiye'nin PYD ile görüşmesini eleştirenlere "Çıkarımız gereği bu örgütlere ultimatom vermek için görüşürüz ama taviz vermeyiz" yanıtını verdi.
 • 19:51Davutoğlu Konuşmasında Operasyon Sinyali Verirken TSK PYD'yi VurduDavutoğlu Konuşmasında Operasyon Sinyali Verirken TSK PYD'yi VurduBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Erzincan'da "Irak'ta ve Kandil'de aldığımız tedbirleri gerekirse Suriye'de de alırız" dediği sıralarda TSK Suriye'de PYD'yi vurdu.
 • 12:5122 Temmuz Davası Yarın Başlıyor22 Temmuz Davası Yarın Başlıyor22 Temmuz Soruşturması kapsamında tutuklanan aralarında eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Erol Demirhan'ın da bulunduğu 23'ü tutuklu 143 şüpheli hakkında açılan davanın ilk duruşması yarın görülecek.
 • 12:41'22 Temmuz Davası' Yarın Başlıyor"22 Temmuz Soruşturması" kapsamında tutuklanan aralarında eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Erol Demirhan'ın da bulunduğu 23'ü tutuklu 143 şüpheli hakkında açılan davanın ilk duruşması yarın yapılacak.
 • 07:11Ortaca Ülkü Ocaklarından Ortaca Ülkü Ocaklarından "Bir Millet Uyanıyor" GecesiOrtaca Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından ‘’Bayırbucak’ tan Ötüken’e Bir Millet Uyanıyor’’ temalı gece düzenlendi.
 • 19:35Erzincan Davutoğlu Bölücü Terör Örgütüne Karşı Dik Duracağız 1Erzincan Davutoğlu Bölücü Terör Örgütüne Karşı Dik Duracağız 1Davutoğlu: Bölücü terör örgütüne karşı dik duracağız (2) DAVUTOĞLU: DİSK GENEL KURULUNDA ALÇAKÇA SLOGANLAR ATILDI Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erzincan İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, İstanbul'da DİSK'in 15'inci olağan Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AK Partiyi hedef alan protestoları eleştirdi.
 • 18:31Davutoğlu: Türkiye'ye Dönük Tehdit Olduğunda Suriye'de de Tedbir AlırızBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'ye dönük herhangi bir tehdit olduğunda biz Irak'ta, Kandil'de aldığımız tedbirleri de Suriye'de alır, gereken tedbirleri uygulamakta da tereddüt göstermeyiz.
 • 18:11Yörükler Fethiye'de BuluştuYörükler Fethiye'de BuluştuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Sergilerden görüntüler Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık'ın konuşması Dua edilmesi Yörükler Fethiye'de buluştu Fethiye ve Seydikemer Yörük Türkmen Derneği işbirliğinde düzenlenen etkinlikte, Türkiye'nin farklı illerinden gelen Yörükler, geleneksel el sanatı ürünleri ve kıyafetlerini sergiledi Davul zurna eşliğinde yöresel oyunlarını sergileyen Yörükler, bölgede tatil yapan yabancı turistlerce de ilgiyle izlendi Türkiye'deki Yörük derneklerinin temsilcileri, Fethiye'de düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.
 • 18:04TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey ToplantısıGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Görüşmeler olumlu yönde seyrederse bu yıl sonunda da Avrupa Birliği ile de vizeleri kaldırmış olacağız. Bu da bizim ticaretimizin önündeki bir engeli daha ortadan kaldırma noktasında önemli bir avantaj olacak" dedi.
 • 17:48Başbakan Davutoğlu Erzincan'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "CHP'ye samimiyetle oy vermiş vatandaşlarımıza da bir çağrıda bulunuyorum, kendi partinize, genel başkanınıza sorunuz. Saflarını belirlesinler ya Türkiye Cumhuriyeti safında olacaklar ya da PKK ve PYD'nin safında, ikisi aynı anda olmaz" dedi.
 • 17:36Davutoğlu: Bölücü Terör Örgütüne Karşı Dik Duracağız (2)Davutoğlu: DİSK GENEL KURULUNDA ALÇAKÇA SLOGANLAR ATILDI Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erzincan İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, İstanbul'da DİSK'in 15'inci olağan Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AK Partiyi hedef alan protestoları eleştirdi.
 • 16:59Yörükler Fethiye'de BuluştuTürkiye'deki Yörük derneklerinin temsilcileri, Fethiye'de düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.
 • 12:45Eğitim-bir-sen 10. Türkiye BuluşmasıEğitim-bir-sen 10. Türkiye BuluşmasıMemur-Sen ve Eiğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Anayasanın kısır siyasi çekişmelerle bir başka bahara ertelenmemesi için ’Bu Sefer Millet Yazacak, Devlet Anayasaya Uyacak’" dedi.
 • 12:35Aşk Hayal Dünyasında Büyüttüğümüz Bir Şey"Aşk ve evlilik konusunda çalışmaları bulunan Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Akif Ersoy, aşkın hayal dünyasında büyütülen bir şey olduğunu, gerçeklerle karşılaşıldığında bu duygunun azaldığını belirterek "Garanti gördükten sonra sevgi, beğeni ifadeleri kullanmıyoruz.
 • 12:02Şehit Annelerinden Güvenlik Güçlerine DestekŞehit Annelerinden Güvenlik Güçlerine DestekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şehit ailelerinin ellerindeki kolilerle gelişleri Vatan İçin Can Verenler Derneği Başkanı Torunlu'nun röportajı Gönderilen gıda maddelerinden genel detaylar Şehit ailelerinin röportajı Şehit annelerinden güvenlik güçlerine destek Kırıkkaleli anneler, Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör operasyonlarında görev yapan güvenlik güçlerine, hazırladıkları ev yemekleri ile şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu Türk bayrakları gönderdi Vatan İçin Can Verenler Derneği Başkanı Torunlu: "Anneler evlerinde çörek, börek, dolma gibi yemekler yaptı.
 • 11:30Efsane koç Neal Meyer, NBA All-Star 2016'yı değerlendirdi16 yıllık NBA hayatına altı takım sığdıran deneyimli eski koç Neal Meyer, Kanada, Toronto'da bulunan Air Canada Center, Pazar gecesi oynanacak 65. NBA All-Star'ı değerlendirdi.
 • 11:27Şehit Annelerinden Güvenlik Güçlerine DestekKırıkkaleli şehit anneleri, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerine, yaptıkları ev yemeklerini ve Türk bayrakları göndererek moral desteği verdi.
 • 11:03Nba'in Efsane Koçu Neal Meyer, Nba All Star 2016'yı DeğerlendirdiNba'in Efsane Koçu Neal Meyer, Nba All Star 2016'yı Değerlendirdi16 yıllık NBA hayatına altı takım sığdıran deneyimli eski koç Neal Meyer, Kanada, Toronto’da bulunan Air Canada Center, Pazar gecesi oynanacak 65. NBA All Star’ı değerlendirdi.
 • 09:06İzmir Agroexpo 2016 Fuarı'nın Parlayan Yıldızıİzmir Agroexpo 2016 Fuarı'nın Parlayan YıldızıCase IH ailesinin yeni ürünü olan Case IH JXB serisi fuar ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü.
 • 15:01Abd, Pyd Konusunda Geri Adım AtmayacakAbd, Pyd Konusunda Geri Adım Atmayacak"ABD ile Türkiye arasındaki 'PYD' krizi derinleşiyor.
 • 22:04Tunceli'de Hızır İnancı BuluşmasıTunceli'de Hızır İnancı BuluşmasıTunceli'de Hızır inancı buluşması Tunceli Valiliği, Tunceli Üniversitesi ve Tunceli Cem Evi tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin çeşitli kentlerinde yaşayan Alevi Dede ve kültürüne mensup akademisyenlerin katıldığı, "İnançsal, Tarihsel ve Kültürel Boyutlarıyla Alevi İnancında Hızır" buluşması bugün Tunceli'de gerçekleştirildi.
 • 21:37Tunceli'de Hızır İnancı BuluşmasıTunceli'de Hızır İnancı BuluşmasıTunceli Valiliği, Tunceli Üniversitesi ve Tunceli Cem Evi tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin çeşitli kentlerinde yaşayan Alevi Dede ve kültürüne mensup akademisyenlerin katıldığı, "İnançsal, Tarihsel ve Kültürel Boyutlarıyla Alevi İnancında Hızır" buluşması bugün Tunceli'de gerçekleştirildi.
 • 16:57Güce'de Kan Bağışı Kampanyası DüzenlendiGüce'de Türk Kızılayı Giresun Şubesi Kan Merkezince kan bağışı kampanyası düzenledi.
 • 15:40Kayseri Voleybol'da Adana HazırlığıKayseri Voleybol'da Adana HazırlığıBayanlar Voleybol 3. Lig 4.Grup’ta Play-Off mücadelesi veren Kayseri ekibi Kayseri Voleybol Kulübü (KVK) ligin 18. haftasında Pazar günü deplasmanda oynayacağı Adana DSİ maçı hazırlıklarını sürdürüyor.
 • 15:30Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Cevahiroğlu AçıklamasıTürkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Feridun Cevahiroğlu, hükumetin son zamanlarda yaptığı terör operasyonlarını değerlendirdi.
 • 13:49Tügik Mali Genel KuruluCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği yetkilileriyle Suriyeli sığınmacıların sorunlarına çözüm bulmak amacıyla yaptığı görüşmelere ilişkin, "Birileri bu görüşmenin tutanaklarını servis ederek, bize saldırmaya çalışıyor.
 • 13:38Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM ve ABD'ye Sert EleştiriCumhurbaşkanı Erdoğan'dan BM ve ABD'ye Sert EleştiriCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim alnımızda ’enayi’ yazmıyor kusura bakmayın.
 • 12:58Orduspor, Galibiyetle Moral Bulmak İstiyorOrduspor, Galibiyetle Moral Bulmak İstiyorOrduspor Teknik Direktörü Turgut Kır, fikstür açısından zor maçlar oynayacaklarını belirterek, "4 tane zorlu maça çıkacağız. Maddi ve güç olarak bizden iyiler ancak bizde onlardan puan alabilecek güçteyiz" dedi.
 • 11:59Analiz - Ikby Ekonomik Krizden Çıkmanın Yollarını ArıyorMUHAMMET KURŞUN - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) ekonomik ve mali krizden çıkmanın yollarını arıyor.
 • 18:38Bosna-Hersek AB Üyeliği İçin Resmen BaşvuracakBosna-Hersek Başbakanı Denis Zvizdiç, Pazartesi günü Avrupa Birliği üyeliği için resmi başvuruyu yaacaklarını söyledi.
 • 17:47Bosna Hersek AB'ye Yapacağı Üyelik Başvurusundan UmutluBosna Hersek AB'ye Yapacağı Üyelik Başvurusundan UmutluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Basın toplantısından detaylar Bosna Hersek Başbakanı Denis Zvizdic'in açıklamaları Bosna Hersek AB'ye yapacağı üyelik başvurusundan umutlu Bosna Hersek Başbakanı Denis Zvizdic, 15 Şubat'ta Avrupa Birliği'ne (AB) yapacakları üyelik başvurusunun kabulü konusunda "iyimser" olduğunu söyledi.
 • 17:09Erbaa'da Çöpten Elektrik ÜretimiErbaa'da Çöpten Elektrik ÜretimiErbaa Belediyesi öncülüğünde kurulan Yeşilırmak Belediyeleri Katı Atık Yönetim Birliği Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’nde elektrik üretimi başladı.
 • 16:36Bosna Hersek AB'ye Yapacağı Üyelik Başvurusundan UmutluBosna Hersek Başbakanı Denis Zvizdic, 15 Şubat'ta Avrupa Birliği'ne (AB) yapacakları üyelik başvurusunun kabulü konusunda "iyimser" olduğunu söyledi.
 • 14:33Başkan Taşçı'ya 'Şampiyonluk' Sözü VerdilerBaşkan Taşçı'ya 'Şampiyonluk' Sözü VerdilerRecep Tanrıverdi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Futsal Takımı’nı ağırlayan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, sporculardan “Şampiyonluğu Atakum’a getireceğiz” sözünü aldı.
 • 11:48Tekno Ray Solar'dan Toplam 60 Mw'lık 8 Yeni ProjeTekno Ray Solar; Konya, Niğde, Aydın, Burdur ve Ankara'da toplamda 60 MW'lık 8 farklı Güneş Enerjisi Santralini devreye almayı planlıyor.
 • 08:38Ödemiş'te Bitkisel Atık Yağlar da Ayrı ToplanacakÖdemiş Belediyesi, bitkisel yağların toplanmasıyla ilgili DEHA Bitkisel Atık Yağ Toplama Geri Kazanım Biodizel Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş ile sözleşme imzaladı.
 • 13:21Filistin İslami Hareketi Türkiye Sözcüsü Mehmet Ekici AçıklamasıFilistin İslami Hareketi Türkiye Sözcüsü Mehmet Ekici AçıklamasıFilistin İslami Hareketi Türkiye Sözcüsü Mehmet Ekici, Filistinlilerin söylemek istedikleri şeyleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman dile getirdiğini belirterek, “Bütün Filistinli kardeşlerimiz büyük bir umutla Cumhurbaşkanımıza bakıyorlar” dedi.
 • 17:185. yılına giren "Okul Sütü Programı"na başlandıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı, 5. yılına giren Okul Sütü Programı'nın bu yılki uygulaması ile 6 milyonun üzerinde öğrenciye toplam 57 bin ton sütün dağıtılacağını söyledi.
 • 15:54Okul Sütü 5. Yılı Programı"Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "Okul Sütü Pogramı"nın bu yıl 17 Haziran'a kadar devam edeceğini belirterek, "Program ile toplam 57 bin ton sütün 6 milyon öğrenciye ulaşmasını sağlayacağız" dedi.
 • 15:16Yaşanan Olaylar Nedeniyle 25 Bin 800 Öğrenci Batman'da Sınava GirecekYaşanan Olaylar Nedeniyle 25 Bin 800 Öğrenci Batman'da Sınava GirecekBatman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulselam Uluçam, yaşanan olaylar nedeniyle ÖSYM’nin yapacağı sınavlara çevre illerden 25 bin 800 öğrencinin Batman’da sınava gireceğini söyledi.
 • 14:12Bilecik Uni Bjk'den Örnek DavranışBilecik Uni Bjk'den Örnek DavranışBilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencilerin kurduğu Bilecik UNİ BJK taraftar grubu, örnek bir davranış sergileyerek öğrenciler için yardım kampanyası başlattılar.
 • 13:28İmperial Hastanesi İdmanocağı'nda Mağlubiyet ÜzüntüsüBayanlar Voleybol 1. Lig'de Halkbank'a 3-0 mağlup olan İmperial Hastanesi İdmanocağı'nın antrenörü Gökhan Çokşen, Halkbank karşısına galibiyet parolasıyla çıktıklarını ama bunun başaramadıklarını söyledi.
 • 13:28İztuzu Kumsalının Yer Değiştirmesi İnceleme Konusu Olduİztuzu Kumsalının Yer Değiştirmesi İnceleme Konusu OlduMuğla'nın Ortaca ilçesindeki dünyaca ünlü İztuzu kumsalının, açık denize bağlanan dalyan ağzındaki kumlarının akıntıyla devamlı yer değiştirmesi, bilimadamlarının inceleme konusu oldu.
 • 12:37Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Canlı YayındaBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Biz Suriye'nin, şu anda lime lime parçalanmış olan Suriye'nin toprak bütünlüğünden yanayız. Hatta açıkça söyleyebiliriz ki belki bölgedeki güçler arasında sadece Türkiye, Suriye'nin bütünüyle bir arada kalmasını savunan ülkelerden birisidir.
 • 12:30Kurtulmuş: Suriye'nin Toprak Bütünlüğünden YanayızBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, şu anda 'lime lime parçalanmış' olarak nitelendirdiği Suriye'nin toprak bütünlüğünden yana olduklarını belirterek, "Suriye'nin içişlerine karışmak, ya da oradan herhangi bir toprağı Türkiye'nin etkisine katma gibi bir kaygı içerisinde değiliz" dedi.
 • 10:04İşadamlarından 'Genç Vekiller' Projesine Destekİşadamlarından 'Genç Vekiller' Projesine DestekAntalya Genç İşadamları Derneği’nin (ANTGİAD) yeni yönetimi, Döşemealtı İlçesi Belediye Başkanı Turgay Genç’i makamında ziyaret ederek Antalya’nın ilk ‘Projeler Sergisini’ gezdiler.
 • 23:54Maçın ArdındanMaçın ArdındanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Karabükspor Teknik Direktörü Yücel İldiz'in açıklamaları Balıkesirspor Teknik Direktörü Fikret Yılmaz'ın açıklamaları Maçın ardından Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü İldiz: "Her açıdan iyi bir galibiyet aldık diye düşünüyorum" Balıkesirspor Teknik Direktörü Yılmaz: "Böyle bir mağlubiyeti nazar boncuğu olarak düşünüyoruz" Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, PTT 1. Lig'de Balıkesirspor'u 3-0 yendikleri maça ilişkin, "Her açıdan iyi bir galibiyet aldık diye düşünüyorum" dedi.
 • 19:33Kardemir Karabükspor - Balıkesirspor Maçının ArdındanKardemir Karabükspor - Balıkesirspor Maçının ArdındanKardemir Karabükspor - Balıkesirspor maçının ardından Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü İldiz Taraftarlarımızın desteğinin çoğalarak devam etmesini istiyoruz Balıkesirspor Teknik Direktörü Yılmaz Bizim için talihsiz bir maçtı PTT 1. Ligi'nde Kardemir Karabükspor, sahasında Balıkesirspor'u 3-0 mağlup ederek liderliğini sürdürdü.
 • 19:02Maçın ArdındanKardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, PTT 1. Lig'de Balıkesirspor'u 3-0 yendikleri maça ilişkin, "Her açıdan iyi bir galibiyet aldık diye düşünüyorum" dedi.
 • 18:53Kardemir Karabükspor-Balıkesirspor Soyunma OdalarıKardemir Karabükspor teknik direktörü Yücel İldiz, maç sonunda düzenlenen basın toplantısında Blıkesirspor'un 10 haftadır yenilmediğini hatırlatarak şunları söyledi: "Sıralamamın her an değişebileceği bir ligde maçlar oynuyoruz.