SON DAKİKA GÜCE HABERLERİ

Son Dakika Güce Haberleri

 • 16:15Baro Başkanları Suriye Sınırına GidiyorBaro Başkanları Suriye Sınırına GidiyorMersin Barosu Başkanı Alpay Antmen, Suriye’de yaşanan savaş ve Türkiye’ye yansımaları ile savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin durumunu incelemek üzere Mersin, Hatay, Osmaniye, Gaziantep ve Şanlurfa Baro Başkanları olarak sınır bölgesine gideceklerini bildirdi.
 • 16:14Suriye'de Tampon Bölge Oluşturması, Ülkeyi Sonu Belirsiz Bir Bataklığa Çeker'Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Gaziantep Baro başkanları, Suriye sorunu ve buna bağlı gelişen göç hareketlerini yerinde görmek için sınır bölgesinde inceleme yapacak.
 • 17:44Doğu'da Seçim Sandığına Müdahale Edildiği" İddiasıMilletvekili genel seçiminde Doğu Anadolu Bölgesi'nin kırsal kesimlerinde kullanılan oyların büyük çoğunluğunun HDP'ye çıkması, sandıklara müdahale edildiği, açık oy kullanıldığı ve seçmenin iradesini sandığa yansıtamadığı iddiasını gündeme getirdi.
 • 15:36Baş: Baş: "Verdiğimiz Kredilerde Dönüşler Çok Güzel"Ordu’nun Fatsa İlçesi Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Baş, yıllık yüzde 4 faizle esnafa kredi verdiklerini, kredilerde geri dönüşlerin çok iyi olduğunu söyledi.
 • 11:23Ben Yaparsam Olur! İlkesiyle Çocuğun Öz Güvenini Ortaya Çıkarın'Ben Yaparsam Olur! İlkesiyle Çocuğun Öz Güvenini Ortaya Çıkarın'Başarıyı Arttırma Derneği (BAMDER), Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda (BSMMMO) ‘Aile İçi İletişimde Çocukla Doğru İletişim Kurmanın Yolları’ ve ‘Staja Başlama ve SMMM Yeterlilik Sınavına Yönelik Dikkat Eksikliği ve Özgüven Eğitimi’ konularında seminer düzenlendi.
 • 16:19Alaca Belediyesi'nden İftarAlaca Belediyesi'nden İftarÇorum’un Alaca Belediyesi tarafından iftar yemeği verildi.
 • 12:35Iceberk' Dondurmalarını Güneş DonduruyorIceberk' Dondurmalarını Güneş DonduruyorMersin'in merkez Mezitli İlçesi'nde, güneş enerjisinden yararlanarak çalışan 'Iceberk' isimli dondurma arabası yapan Tevfik Berk ilgi odağı oldu.
 • 12:23Avrupa Endişeli, Yunanistan Sos Veriyor (Analiz)Avrupa Endişeli, Yunanistan Sos Veriyor (Analiz)Yunanistan'ın ekonomik durumu hızlı bir şekilde kötüleşiyor.
 • 11:14Iceberk' Dondurmalarını Güneş DonduruyorIceberk' Dondurmalarını Güneş DonduruyorMersin'in merkez Mezitli İlçesi'nde, güneş enerjisinden yararlanarak çalışan 'Iceberk' isimli dondurma arabası yapan Tevfik Berk ilgi odağı oldu.
 • 17:4710 Bin Liraya Elektrikli Otomobil Yaptılar10 Bin Liraya Elektrikli Otomobil YaptılarElazığ'da, Fırat Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği Bölümünde öğrenim gören 7 öğrenci, bitirme projesi kapsamında, 10 bin lira maliyetle "Fors" adını verdikleri...
 • 15:37Kardemir Karabükspor'da Gerede Kampı Öncesi Sağlık KontrolüKardemir Karabükspor'da Gerede Kampı Öncesi Sağlık KontrolüKardemir Karabükspor'da Gerede kampı öncesi sağlık kontrolü PTT 1'inci Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor'da futbolcular ve teknik heyet, Gerede kampı öncesi sağlık kontrolünden geçirildi.
 • 15:25Kardemir Karabükspor'a Sağlık KontrolüKardemir Karabükspor'a Sağlık KontrolüPtt 1'inci Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor'da futbolcular ve teknik heyet, bugün sağlık kontrolünden geçirildi.
 • 13:18Bursalı Ev Tekstil Firmaları Dünyadaki Daralmayı Kümelenmeyle AşacakBursalı Ev Tekstil Firmaları Dünyadaki Daralmayı Kümelenmeyle AşacakKüresel ölçekte önemli bir güce sahip olan Bursalı ev tekstil firmaları, dünyadaki daralmayı kümelenmeyle aşmaya çalışacak.
 • 13:16Tahta Gaz Pedallı Elektrikli OtomobilTahta Gaz Pedallı Elektrikli OtomobilGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fırat Üniversitesi proje ortaklarından Otomotiv Mühendisliği Bölümü öğrencisi Yunus Emre Akay ile röportaj- Elektrikli otomobilden görüntüler- Elektrikli otomobilin tahtadan gaz pedalının görüntüleri Harçlıklarıyla elektrikli otomobil ürettiler- Elazığ'da, Fırat Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği Bölümünde öğrenim gören 7 öğrenci, bitirme projesi kapsamında, 10 bin lira maliyetle "Fors" adını verdikleri elektrikli otomobil üretti- Proje ortaklarından Akay: "400 kilogram ağırlığındaki iki kişilik aracımızda, 4 ileri 1 geri şanzıman var" İSMAİL ŞEN - Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi 7 arkadaş, bitirme projesi kapsamında, TÜBİTAK desteği ve cep harçlıklarıyla, "Fors" adını verdikleri elektrikli otomobil üretti.
 • 11:44Harçlıklarıyla Elektrikli Otomobil ÜrettilerFırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi 7 arkadaş, bitirme projesi kapsamında, TÜBİTAK desteği ve cep harçlıklarıyla, "Fors" adını verdikleri elektrikli otomobil üretti.
 • 10:29Öz Finans İş Sendikasından İftarÖz Finans İş Sendikasından İftarKayseri’de Öz Finans İş Sendikası İl Temsilciliği tarafından iftar programı düzenlendi.
 • 15:03Giresun'da 6 İlçenin Kaymakamı DeğiştiKaymakam ve vali yardımcılarının bekledikleri Mülki İdare Amirleri 2015 Kararnamesi yayınlandı.
 • 13:1828 Haziran Kara Kuvvetleri Günü Kutlanıyor28 Haziran Kara Kuvvetleri Günü KutlanıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 28 Haziran Kara Kuvvetleri Günü- Tanıtım filmi 28 HAZİRAN KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI KURULUŞ GÜNÜAnkara - 28 Haziran, Kara Kuvvetleri günüdür.
 • 11:59Yeni Auris, Temmuzda Türkiye'de Satışta OlacakToyota'nın yenilenen Auris modeli temmuz ayının ortalarından itibaren Türkiye'de satışa sunulacak.
 • 14:56Kobani'deki SaldırılarKültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "DAEŞ rejimini topyekun geçersizleştiren bir irade ortaya çıkmazsa bu yeni durum herkesin geleceğini yutan bir kara delik olarak büyük resmi oluşturacak.
 • 14:54Bakan Çelik'ten Kuveyt, Tunus ve Fransa'daki Işid Saldırılarına İlişkin AçıklamaKültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “DAEŞ rejimini topyekün geçersizleştiren bir irade ortaya çıkmazsa bu yeni durum herkesin geleceğini yutan bir kara delik olarak büyük resmi oluşturacak.
 • 13:18Rüzgar Türbinleri Çevreye de Katkı SağlıyorRüzgar Türbinleri Çevreye de Katkı Sağlıyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Osmaniye'nin Bahçe ilçesindeki Gökçedağ Rüzgar Enerji Santrali'nden genel ve detay görüntüler, "Rüzgar türbinleri çevreye de katkı sağlıyor"- Zorlu Enerji Genel Müdür Yardımcısı Özdemir: - "Bir rüzgar türbini yılda ortalama 8 milyar kilovatsaat enerji üretir, 5 bin ton civarı karbon salımını azaltır.
 • 11:26Rüzgar Türbinleri Çevreye de Katkı Sağlıyor"Yılda ortalama 8 milyar kilovat saat enerji üreten bir rüzgar türbininin, 5 bin ton civarı karbon salımını azalttığı, 250 kayın ağacı kadar çevreye katkı sağladığı bildirildi.
 • 00:23Davutoğlu: Davutoğlu: "Bu Tür Şiddet Çağrılarına Hiçbir Şekilde Cevap Vermeyin"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması Davutoğlu iftarda partisinin milletvekilleriyle bir araya geldi- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (3)- "Suriye'deki hiçbir kanda Türkiye'nin tek bir nebze katkısı olmadığı gibi DEAŞ terör örgütüne karşı da en açık tavrı Türkiye sergilemiştir ve bütün bunlar sadece ve sadece iftiradan, ithamdan ibarettir"- "Türkiye'nin DEAŞ'la işbirliği yaptığını ispat eden veya iddia eden ispat etmekle yükümlüdür.
 • 23:53Davutoğlu: Myk Toplantısından Sonra Biz de Meclis Başkan Adayımızı Açıklayacağız (2)Davutoğlu: SURİYE'DE DÖKÜLEN HİÇBİR KANDA TÜRKİYE'NİNKATIKISI YOK Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti milletvekillerinin katıldığı ATO Congresium'da düzenlenen iftar yemeğinde konuştu.
 • 23:16Davutoğlu Partisinin Milletvekilleriyle İftarda Bir Araya GeldiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'nin içindeki ve dışındakiler; Türk olsun, Arap olsun, Kürt olsun, onların hepsi bize tarihin emanetleridir" dedi.
 • 16:26Epdk'dan Akkuyu KararıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, alınan kurul kararı doğrultusunda Akkuyu Nükleer Güç Santrali”nin kurulması amacıyla Akkuyu Nükleer A.Ş’ye 36 ay süreli ön lisans verildiğini açıkladı.
 • 16:17Şimdi Ramazan Şimdi Yardım Zamanı" KampanyasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kobani'de (Ayn el-Arap) bugün sabah itibariyle bombalar patladığını belirterek, "Çok sayıda insanın yaralandığı, öldüğü bilgisine sahibiz. Bu yaralıların önemli bir kısmı Türkiye'ye gelmiştir.
 • 12:26Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Yamankaradeniz AçıklamasıDestek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, "Türkiye, 2014 sonu itibarı ile 120 bine yakın marka tescili ile dünyanın sayılı ülkeler arasına girmiş durumda.
 • 12:00Türkiye'den 10 Dünya Markası ÇıkacakTürkiye'den 10 Dünya Markası Çıkacak"Türkiye’nin 120 bini aşan marka tescili ile dünyanın sayılı ülkeleri arasına girdiğini belirten Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, "Türkiye, Tübitak tarafından Ar-Ge’ye verilen desteklerle markalaşma sürecini hızlı yöneten bir ülke konumuna gelmektedir" dedi.
 • 22:18NATO'dan Rusya'ya Karşı Acil Müdahale ÖnlemleriNATO'dan Rusya'ya Karşı Acil Müdahale ÖnlemleriNATO'nun dokuz ülkeden 2 binden fazla askerin katıldığı acil müdahale gücü tatbikatı Polonya'da 19 Haziran'da başladı.
 • 15:46Güneydoğu Girişimci İş Adamları Derneği'nden Seçim Değerlendirme ToplantısıGüneydoğu Girişimci İş Adamları Derneği'nden Seçim Değerlendirme ToplantısıGüneydoğu Girişimci İş Adamları Derneği Başkanı Tanzer Polat Yılmaz, 2015 genel seçimlerinin toplumun kucaklanmaktan ve uzlaşıdan yana olduğunu gösterdiğini belirterek, tüm siyasi partilerin bu mesajı iyi okuması gerektiğini ifade etti.
 • 18:15Zorlu Enerjinin Jeotermal Projesi Önlisans AldıZorlu Enerji, Kızıldere 4 Jeotermal Santral Projesi için önlisans aldığını bildirdi.
 • 11:50Ünüvar'dan Ünüvar'dan "Koalisyon" DeğerlendirmesiAK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, bir koalisyon kurulacaksa, bunun AK Parti öncülüğünde kurulacağını belirterek, “13 yıl boyunca tek başına ülkeyi yönetmiş AK Parti kadroları, şüphesiz bundan sonraki her görevi de başarıyla yürütecektir” dedi.
 • 10:03Karikatürün Şampiyonları Bayraklı'danKarikatürün Şampiyonları Bayraklı'danBayraklı Belediyesi’nin düzenlediği karikatür kursuna katılan öğrenciler, katıldıkları ilk yarışmadan dereceyle döndü.
 • 23:59Birlik Vakfı İftarıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "İslam dünyasında yaşanan acıların en önemli sebeplerinden biri, İslam dünyasında sivil toplumun parçalanmış olmasıdır.
 • 11:19MÜSİAD Konya Şubesinde İftar ProgramıMÜSİAD Konya Şubesinde İftar ProgramıMüstakil Sanayici İş Adamları Derneği Konya Şubesinde, üyeler ve Konya protokolü geleneksel iftar programında bir araya geldi.
 • 12:54Hdp'li Çilem Öz: Hdp'li Çilem Öz: "Kadın Bakanlığı Kurulmalı"HDP Mersin Milletvekili Çilem Öz, siyasi partiler içerisinde eşit temsil olması gerektiğini belirterek, "Siyasi partiler içerisindeki kadın kolları çok geri bir yapılanmadır.
 • 11:14Karekodlu Çek Uygulaması Tek Başına Güven Sağlamaz'Karekodlu Çek Uygulaması Tek Başına Güven Sağlamaz'Türkiye’de 15 Haziran 2015 tarihinden itibaren karekodlu çek uygulaması başladığını hatırlatan İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, bunu önemli bir çalışma olduğunu ancak tek başına güven sağlayamayabileceğini söyledi.
 • 10:31Güce'de Yol ÇalışmalarıGüce ilçesine bağlı Gürağaç köyü sakinleri köylerinin yollarını beton yapmak için çalışıyor.
 • 13:499. Cumhurbaşkanı Demirel'in Vefatı - Mesut Yılmaz9. Cumhurbaşkanı Demirel'in Vefatı - Mesut YılmazEski başbakanlardan Mesut Yılmaz, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatına ilişkin sorularu yanıtladı Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatına ilişkin "Rahmetli Demirel iktidara, siyasi güce ulaşmak için bütün gücüyle mücadele eden ama o güce ulaştıktan sonra da o gücün kendisini zehirlemesine izin vermeyen, hukuktan ve demokrasiden hiçbir zaman sapmamış olan bir siyasetçiydi.
 • 13:439. Cumhurbaşkanı Demirel'in VefatıEski başbakanlardan Mesut Yılmaz, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatına ilişkin, "Rahmetli Demirel iktidara, siyasi güce ulaşmak için bütün gücüyle mücadele eden ama o güce ulaştıktan sonra da o gücün kendisini zehirlemesine izin vermeyen, hukuktan ve demokrasiden hiçbir zaman sapmamış olan bir siyasetçi, aynı zamanda büyük bir devlet adamıydı" dedi.
 • 12:34Mesut Yılmaz: "Demirel İktidar Gücünün Kendisini Zehirlemesine İzin Vermedi"Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile hem siyasi mücadele yaptıklarını hem de birlikte çalıştıklarını anlatarak, "Rahmetli Demirel iktidara ulaşmak için bütün gücüyle mücadele eden ama o güce ulaştıktan sonra da o gücün kendisini zehirlemesine izin vermeyen, hukuktan ve demokrasiden hiçbir zaman sapmamış olan bir siyasetçiydi" dedi.
 • 12:21Mesut Yılmaz: Demirel, Güçle Zehirlenmeyen LiderdiMesut Yılmaz: Demirel, Güçle Zehirlenmeyen LiderdiEski Başbakan Mesut Yılmaz, Süleyman Demirel'in vefatıyla ilgili başsağlığı diledi ve "Güce ulaşmak için mücadele eden ama güçle zehirlenmeyen liderdi." dedi.
 • 19:03Vodafone, Trabzon'a 16 Milyon Liralık Yatırım YaptıVodafone Türkiye, gerçekleştirdiği yaklaşık 16 milyon TL yatırım ve sunduğu teknoloji çözümleriyle Trabzon sanayiinin dijitalleşmesine katkıda bulunuyor.
 • 17:30Edirne Çarşı Spor Destek BekliyorEdirne Çarşı Spor Kulübü,yeni sezonda Edirne'yi Türkiye Bayanlar Voleybol 3. Ligi'nde temsil edecek.
 • 15:11Dan Trabzon'a 16 Milyon Liralık YatırımVodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, son 3 yılda Trabzon'a yaklaşık 16 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini belirterek, gerek doğrudan gerekse dolaylı 118 kişiye istihdam sağladıklarını bildirdi.
 • 13:37Milletvekilleri Kayıt YaptırıyorAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, koalisyon konusunda iyi niyet sahibi olduklarını belirterek, "Muhalefet partileri de bir an önce miting meydanlarından sıyrılıp aynı niyete gelmeleri konusunda daha sorumlu davranmalı. Ben umutluyum" dedi.
 • 13:17Muharrem İnce: Diktatörlük Hevesleri Henüz Savuşturulmuş DeğilMuharrem İnce: Diktatörlük Hevesleri Henüz Savuşturulmuş Değil25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından Parlamento'ya giren milletvekilleri mazbatalarını aldıktan sonra kayıt işlemleri için Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gelmeye devam ediyor.
 • 09:28Oruç Fidyesi Bu Yıl 11.5 TLOruç Fidyesi Bu Yıl 11.5 TLDiyanet İşleri Başkanlığı, 2015 yılı fidye ve fitreyi günlük 11.5 lira olarak belirledi.