SON DAKİKA GÜNEYYURT HABERLERİ

Son Dakika Güneyyurt Haberleri

 • 10:13 Bir Hayat Kurtar, Dünyayı Kurtar" Projesi Karaman Yıldız Gençlik ve Spor Kulübü ve Karaman Gençlik Kulübü Derneği tadafından hazırlanan "Save a Life, Save The World ( Bir Hayat Kurtar, Dünyayı Kurtar) " isimli Erasmus Gençlik Hareketliliği projesi kapsamında 7 ülkeden öğrenciler, Ermenek'in tarihi ve turistik yerlerini gezdi.
 • 17:53 Sahaya Terör Olaylarını Protesto Eden Pankartla Çıktılar Sahaya Terör Olaylarını Protesto Eden Pankartla Çıktılar GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Süleymanhacı Gençlik Spor oyuncuları pankartla sahaya çıkarken görüntü Pankartla beraber oyuncuların görüntüsü Süleymanhacı Gençlik Spor Sözcüsü Ferhat Koç'un konuşması Ankara'daki terör saldırısına tepkiler Karaman Amatör Küme Ligi'nde mücadele eden Süleymanhacı Gençlik Spor, açtıkları pankartla terör olaylarını protesto etti.
 • 16:01 Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler Karaman Amatör Küme Ligi'nde mücadele eden Süleymanhacı Gençlik Spor, açtıkları pankartla terör olaylarını protesto etti.
 • 15:29 Amatör Maçta Amatör Maçta "Teröre" Tepki Karaman’da 1. Amatör Küme’de Süleymanhacı Gençlik-Güneyyurt Gençlik arasında oynanan maç öncesi teröre tepki vardı.
 • 14:46 Tdbb Aralık Ayı Toplantısı Selçuklu'da Tdbb Aralık Ayı Toplantısı Selçuklu'da Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Kasım Ayı Yürütme Kurulu Toplantısı İstanbul’da yapıldı.
 • 11:32 Sp'li Milletvekilleri, Esnaf Ziyaretlerinde Sp'li Milletvekilleri, Esnaf Ziyaretlerinde Saadet Partisi (SP) Karaman milletvekilleri Ali Çiftçi ve Hüseyin Çoban Ermenek, Güneyyurt, Sarıveliler’de esnaf ve pazar yerlerini ziyaret etti.
 • 16:05 Karaman'da Çıkan Yangında 3 Ev Kül Oldu Karaman'da Çıkan Yangında 3 Ev Kül Oldu Karaman’ın Başyayla ilçesinde çıkan yangında 3 ev kullanılamaz hale geldi.
 • 10:32 Üzümlü Köyü'ndeki Yangın Üç Evi Kül Etti Üzümlü Köyü'ndeki Yangın Üç Evi Kül Etti GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Üzümlü Köyü'nde yanan üç ev- Yanan evlerden kurtarılan eşyaların başka eve taşınması- Ev sahiplerinden Halis Akın konuşması- Emiş Akın konuşması Üzümlü Köyü'ndeki yangın üç evi kül ettiKaraman'ın Başyayla ilçesine bağlı Üzümlü Köyünde dün gece saatlerinde çıkan yangında ikisi anne oğula ait üç ev kül oldu.
 • 10:14 Karaman'da Ev Yangını Başyayla ilçesinde çıkan yangında 3 ev kullanılamaz hale geldi.
 • 09:50 Ermenekli Madencilere Gebe Düveden Sonra El Traktörleride Verildi Ermenekli Madencilere Gebe Düveden Sonra El Traktörleride Verildi Karaman’ın Ermenek ilçesinde geçen yıl 28 Ekim’de meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden 18 madencinin aileleri ile bölgede işsiz kalan 157 madenciye verilen düvelerden sonra el traktörleri de dağıtıldı.
 • 16:00 Karanlığa Bir Işık da Sen Ol Karanlığa Bir Işık da Sen Ol" Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Toplumsal Duyarlılık Projeleri Merkezi 2014-2015 Öğrenim Yılı içerisinde planlanan “Karanlığa Bir Işık da Sen 01” Projesi kapsamında Ermenek Maden Kazasında mağdur olan ailelerin çocukları için çeşitli yardımlar toplandı.
 • 15:11 Karanlığa Bir Işık da Sen Ol Projesi" Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Toplumsal Duyarlılık Projeleri (TDP) Merkezi 2014-2015 öğrenim yılı içerisinde planlanan "Karanlığa Bir Işık da Sen Ol Projesi" kapsamında Karaman'a bağlı Ermenek ilçesindeki maden kazasında mağdur olan ailelerin çocukları için çeşitli yardımlar toplandı.
 • 14:09 "Karanlığa Bir Işık da Sen Ol" "Karanlığa Bir Işık da Sen 01" Projesi kapsamında Ermenek Maden Kazasında mağdur olan ailelerin çocukları için çeşitli yardımlar toplandı.
 • 15:54 Ermeneklilerin Başı Bu Kez de Hırsızlarla Dertte Geçen ekim ayında Ermenek'te 18 maden işçisinin hayatını kaybettiği maden kazasının ardından, bölge halkının başı, bu kez de hırsızlarla derttede girdi.
 • 15:55 Ermenek'teki Madenciler 2015'ten Ermenek'teki Madenciler 2015'ten "İş" Bekliyor Geçtiğimiz Ekim ayında 18 madencinin hayatını kaybettiği Karaman’ın Ermenek ilçesindeki madenciler, buruk girdikleri 2015’te tekrar işlerine dönmek istiyor.
 • 15:44 Ermenek'teki Madenciler 2015'ten 'İş' Bekliyor Ermenek'teki Madenciler 2015'ten 'İş' Bekliyor Geçtiğimiz Ekim ayında 18 madencinin hayatını kaybettiği Karaman’ın Ermenek ilçesindeki madenciler, buruk girdikleri 2015’te tekrar işlerine dönmek istiyor.
 • 10:20 Vali Koca'dan Teşekkür Vali Koca'dan Teşekkür Karaman Valisi Murat Koca, Ermenek ilçesinde meydana gelen maden faciasında 18 işçinin kurtarılması için canla başla çalışan herkese teşekkür etti.
 • 12:40 Madenciler Son Yolculuğuna Uğurlanıyor Madenciler Son Yolculuğuna Uğurlanıyor Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesindeki madende cenazelerine ulaşılan 5 madenci için Ermenek'teki Keleşoğlu Camii'nde cenaze töreni düzenleniyor.
 • 15:49 Ermenek'teki Maden Ocağında 38 Gün AFAD ve TTK ekipleri ile çevre madenlerdeki işçiler, 38. günde ocakta mahsur kalan son 5 işçinin de cansız bedenlerine ulaştı Kar yağışı ve meydana gelen olumsuzluklara rağmen tüm imkanlar seferber edilerek çıkarılan işçilerin cenazeleri, gözyaşlarıyla toprağa verildi Olayın meydana geldiği 28 Ekim'den itibaren ocaktan 4 bin 99 vagon hafriyat çıkarıldı.
 • 14:18 Maden İşçisi Son Yolculuğuna Uğurlandı Ermenek'e bağlı Güneyyurt beldesindeki madende meydana gelen kaza sonrası devam eden kurtarma çalışmalarında cansız bedenine ulaşılan Ömer Cansu, defnedildi.
 • 14:33 Karaman Faciada Mahsur Kalan Madenci Son Yolculuğuna Uğurlandı 2 Karaman Faciada Mahsur Kalan Madenci Son Yolculuğuna Uğurlandı 2 Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde maden faciasının 33'üncü gününde mahsur kaldığı maden ocağında cansız bedenleri çıkartılan 2 işçiden 32 yaşındaki Mehmet Baha'nın cenazesi, Güneyyurt Beldesi'nde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:21 Maden İşçisi Gözyaşlarıyla Uğurlandı Karaman’ın Ermenek ilçesindeki maden ocağında su baskını sonucu meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden işçilerden Mehmet Baha’nın cenazesi memleketi Ermenek’in Güneyyurt beldesinde gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.
 • 13:14 Faciada Mahsur Kalan Madenci Son Yolculuğuna Uğurlandı Faciada Mahsur Kalan Madenci Son Yolculuğuna Uğurlandı Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde maden faciasının 33'üncü gününde mahsur kaldığı maden ocağında cansız bedenleri çıkartılan 2 işçiden 32 yaşındaki Mehmet Baha'nın cenazesi, Güneyyurt Beldesi'nde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 16:03 Ermenek'te Madenden Çıkarılan 2 İşçinin Kimlikleri Belli Oldu Karaman’ın Ermenek ilçesindeki maden faciasında son olarak cansız bedenleri çıkarılan 2 işçinin kimlikleri belli oldu.
 • 15:50 Ermenek'te Ocaktan Cenazesi Çıkarılan 2 İşçinin Kimliği Saptandı Ermenek'te Ocaktan Cenazesi Çıkarılan 2 İşçinin Kimliği Saptandı Ermenek'te maden ocağından cenazeleri son çıkarılan 2 işçinin Recep Çiloğlu ve Mehmet Baha olduğu belirlendi. Çiloğlu, başka bir madende göçükten sağ çıkmayı başarmış.
 • 18:30 Ermenek'te Kar Yağışı Ermenek'te Kar Yağışı Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde kar yağışı hayatı felç etti.
 • 17:28 Ermenek'te Kar Yağışı Hayatı Felç Etti Ermenek'te Kar Yağışı Hayatı Felç Etti Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesindeki yoğun kar yağışı hayatı felç etti.
 • 17:24 Ermenek'te Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalması Türkiye'yi hüzne boğan kaza nedeniyle Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde hayat, adeta durma noktasına geldi Bölgedeki maden ocaklarında çok sayıda çalışanı olan belde sakinleri, başka gelirleri bulunmadığı için maden ocaklarının açılmasını ancak iş güvenliğinin de sağlanmasını istiyor Güneyyurt'un eski belediye başkanlarından Şükrü Arı: "Hükümet bu maden ocaklarını ya kapatacak ya da madenleri düzenli şekilde denetleyip açacak.
 • 09:15 Kon-Er'in Kampanyasında 60 Bin Lira Bağış Toplandı Konya Ermenekliler Kültür Sanat ve Sosyal Dayanışma Derneği (KON-ER) tarafından yapılan toplantıda Ermenek’te yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin aileleri için başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde banka hesabına yatırılanlarla birlikte 60 bin liralık bağış toplandığı açıklandı.
 • 14:30 Maden Kazası İçin Ertelediği Düğününe Bir Hafta Kala Trafik Kazasında Öldü Maden Kazası İçin Ertelediği Düğününe Bir Hafta Kala Trafik Kazasında Öldü Karaman’da bir sürücü, kontrolünü kaybettiği TIR’ın şarampole yuvarlanması sonucu hayatını kaybetti.
 • 11:49 Galibiyet Primini Elma ve Buğdayla Ödüyor -Galibiyet primini elma ve buğdayla ödüyor- Su baskınının meydana geldiği kömür ocağının bulunduğu Ermenek'i Karaman 1. Amatör Futbol Ligi'nde temsil eden Güneyyurt Gençlikspor'un kulüp başkanı, antrenörü ve oyuncusu olan Harun Kaynar, geçimini ve takımın giderlerinin bir bölümünü çiftçilikten sağlıyor- Gençleri kahvehane köşelerinden kurtarmaya çalışan Kaynar, takımın oyuncu başına 50 lira olan galibiyet primini zaman zaman elma ve buğdaydan kazandığı parayla ödüyorKARAMAN (AA) - ZAFER AKPINAR - Ermenek ilçesini Karaman 1. Amatör Futbol Ligi'nde temsil eden Güneyyurt Gençlikspor'un kulüp başkanı, antrenörü ve oyuncusu olan Harun Kaynar, geçimini ve takımın giderlerinin bir bölümünü çiftçilikten sağlıyor.
 • 18:12 Ermenek'te Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalması Ermenek'te Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalması CHP Konya Milletvekili Kart: "Her işçi kardeşimizden alınan örnekler DNA araştırması için Ankara’ya gidip gelmemeli. Türkiye bunu artık Konya’dan da Karaman’dan da halledebilmeli. Türkiye’nin bu birikimi var"
 • 15:13 Ak Partili Akgün: Maden Sahibini Ocakta Görmedim Ak Partili Akgün: Maden Sahibini Ocakta Görmedim Maden faciasında kurtarma çalışmalarını takip eden Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, madenin sahibi Saffet Uyar'ı maden alanında görmediğini söyledi.
 • 19:18 Destici: Yeter Artık, Daha Kaç İşçinin Ölmesi Lazım Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Türkiye'yi yönetenlerden şunu duyuyoruz.
 • 15:06 Güneyyurt'taki Kahvehanelerde Tüm Oyunlar Yasaklandı Güneyyurt'taki Kahvehanelerde Tüm Oyunlar Yasaklandı Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde işçilerin madende mahsur bulunmaları nedeniyle birçok kahvehanede işletme sahipleri tarafından okey ve benzeri gibi oyunların oynanması yasaklandı.
 • 14:54 O Bölgedeki Kahvehanelerde Tüm Oyunlar Yasaklandı O Bölgedeki Kahvehanelerde Tüm Oyunlar Yasaklandı Karaman’ın Ermenek İlçesi’ne bağlı Güneyyurt Beldesi’ndeki madende yaşanan su baskınında mahsur kalan işçileri kurtarma çalışmaları hızla devam ederken, ocakta mahsur kalan 18 işçinin ilçe, belde ve köylerinde adeta yas ilan edildi.
 • 08:24 Faruk Çelik: Ocağı Kapatacağımız Zaman 50 Kişiyi Devreye Sokuyorlar Faruk Çelik: Ocağı Kapatacağımız Zaman 50 Kişiyi Devreye Sokuyorlar İşçi ölümleriyle ilgili öz eleştiride bulunan Bakan Çelik, "Bu acı çekilecek gibi değil. Ocağı kapatacağımız zaman işveren 50 kişiyi devreye sokuyor." dedi.
 • 15:58 Ermenek'te Umutlar Tükendikçe Gözyaşları Artıyor, Aileler Tepkili Karaman'ın Ermenek ilçesi Pamuklu köyü yakınlarında bulunan Has Şekerler Linyit Kömür İşletmesi'nde meydana gelen su patlaması sonucu ocakta mahsur kalan 18 kişinin ailelerinin umutları tükenmeye başladı.
 • 19:05 "Mahsur Kalan İşçiler İçin Bütün İmkanlar Seferber Edilmeli" BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, kömür ocağında mahsur kalan bütün işçilerin kurtarılması için bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini söyledi.
 • 18:10 Saffet Uyar: Kaynak Suyu mu, Yoksa Kış Suları mı, Ben de Bilemiyorum! Saffet Uyar: Kaynak Suyu mu, Yoksa Kış Suları mı, Ben de Bilemiyorum! Karaman'da 18 işçinin mahsur kaldığı Has Şekerler madenin sahibi Saffet Uyar, faciayı yeraltı suyuna bağladı.
 • 20:16 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Karamanımızın refahı için, gelişmesi, kalkınması için elimizden gelen ne varsa yapıyoruz." dedi.
 • 16:41 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da Açıklaması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da Açıklaması "Karamanımızın refahı için, gelişmesi, kalkınması için elimizden gelen ne varsa yapıyoruz"
 • 11:52 Karaman'da 141 Avcı Eğitildi Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü tarafından 141 kursiyer avcı eğitime tabi tutuldu.
 • 10:39 Ermenek'te Doğaya Bin Adet Keklik Bırakıldı Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü, Başyayla ve Ermenek ilçesi Güneyyurt mevkiinde bin adet kınalı kekliği doğaya bıraktı.
 • 15:39 Ermenek Belediyesinden Hafriyat Uyarısı Karaman'ın Ermenek ilçesi Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, gelişi güzel yerlere hafriyat atığı dökülmemesi konusunda vatandaşları uyardı.
 • 00:12 2014 Yerel Seçim Sonuçları Karaman'da resmi olmayan seçim sonuçlarına göre belediye başkanlıklarını, merkeze bağlı Akçaşehir beldesinde CHP'nin adayı Ramazan Küçük, merkeze bağlı Sudurağı beldesinde AKP'nin adayı Mehmet Derviş Ceylan, Ermenek ilçesine bağlı Kazancı beldesinde CHP'nin adayı Uğuz Tekin, Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde AKP'nin adayı Celil Yağız, Sarıveliler ilçesine bağlı Göktepe beldesinde ise CHP'nin adayı Osman Talay kazandı.
 • 23:05 Karaman'da Seçim Sonuçları Karaman'da resmi olmayan sonuçlara göre belediye başkanları belirlendi.
 • 14:40 Eserlerinde Su ve Enerjiyi Anlattılar Eserlerinde Su ve Enerjiyi Anlattılar Su ve Enerji konulu resim yarışmasında dereceye giren Esentepe Ortaokulu öğrencisi Necati Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu'nu ziyaret etti.
 • 00:33 Bakan Elvan: Türkiye'yi Büyültmeye Güçlendirmeye Devam Ettik Bakan Elvan: Türkiye'yi Büyültmeye Güçlendirmeye Devam Ettik Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, "Türkiyemizin gelişmesine engel olmak isteyenlere rağmen, Türkiye'yi büyültmeye devam ettik." dedi.
 • 17:06 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da Açıklaması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da Açıklaması "Bugüne kadar bütün engellemelere rağmen, Türkiyemizin gelişmesine, kalkınmasına engel olmak isteyenlere rağmen, Türkiye'yi büyültmeye, güçlendirmeye devam ettik"