SON DAKİKA GÜNEYYURT HABERLERİ

Son Dakika Güneyyurt Haberleri

15:55
Ermenek'teki Madenciler 2015'ten "İş" Bekliyor Geçtiğimiz Ekim ayında 18 madencinin hayatını kaybettiği Karaman’ın Ermenek ilçesindeki madenciler, buruk girdikleri 2015’te tekrar işlerine dönmek istiyor.
Ermenek'teki Madenciler 2015'ten 'İş' Bekliyor
15:44
Ermenek'teki Madenciler 2015'ten 'İş' Bekliyor Geçtiğimiz Ekim ayında 18 madencinin hayatını kaybettiği Karaman’ın Ermenek ilçesindeki madenciler, buruk girdikleri 2015’te tekrar işlerine dönmek istiyor.
Ermenek'teki Madenciler 2015'ten 'İş' Bekliyor
10:20
Vali Koca'dan Teşekkür Karaman Valisi Murat Koca, Ermenek ilçesinde meydana gelen maden faciasında 18 işçinin kurtarılması için canla başla çalışan herkese teşekkür etti.
Vali Koca'dan Teşekkür
12:40
Madenciler Son Yolculuğuna Uğurlanıyor Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesindeki madende cenazelerine ulaşılan 5 madenci için Ermenek'teki Keleşoğlu Camii'nde cenaze töreni düzenleniyor.
Madenciler Son Yolculuğuna Uğurlanıyor
15:49
Ermenek'teki Maden Ocağında 38 Gün AFAD ve TTK ekipleri ile çevre madenlerdeki işçiler, 38. günde ocakta mahsur kalan son 5 işçinin de cansız bedenlerine ulaştı Kar yağışı ve meydana gelen olumsuzluklara rağmen tüm imkanlar seferber edilerek çıkarılan işçilerin cenazeleri, gözyaşlarıyla toprağa verildi Olayın meydana geldiği 28 Ekim'den itibaren ocaktan 4 bin 99 vagon hafriyat çıkarıldı.
14:18
Maden İşçisi Son Yolculuğuna Uğurlandı Ermenek'e bağlı Güneyyurt beldesindeki madende meydana gelen kaza sonrası devam eden kurtarma çalışmalarında cansız bedenine ulaşılan Ömer Cansu, defnedildi.
14:33
Karaman Faciada Mahsur Kalan Madenci Son Yolculuğuna Uğurlandı 2 Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde maden faciasının 33'üncü gününde mahsur kaldığı maden ocağında cansız bedenleri çıkartılan 2 işçiden 32 yaşındaki Mehmet Baha'nın cenazesi, Güneyyurt Beldesi'nde son yolculuğuna uğurlandı.
Karaman Faciada Mahsur Kalan Madenci Son Yolculuğuna Uğurlandı 2
14:21
Maden İşçisi Gözyaşlarıyla Uğurlandı Karaman’ın Ermenek ilçesindeki maden ocağında su baskını sonucu meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden işçilerden Mehmet Baha’nın cenazesi memleketi Ermenek’in Güneyyurt beldesinde gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.
13:14
Faciada Mahsur Kalan Madenci Son Yolculuğuna Uğurlandı Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde maden faciasının 33'üncü gününde mahsur kaldığı maden ocağında cansız bedenleri çıkartılan 2 işçiden 32 yaşındaki Mehmet Baha'nın cenazesi, Güneyyurt Beldesi'nde son yolculuğuna uğurlandı.
Faciada Mahsur Kalan Madenci Son Yolculuğuna Uğurlandı
16:03
Ermenek'te Madenden Çıkarılan 2 İşçinin Kimlikleri Belli Oldu Karaman’ın Ermenek ilçesindeki maden faciasında son olarak cansız bedenleri çıkarılan 2 işçinin kimlikleri belli oldu.
15:50
Ermenek'te Ocaktan Cenazesi Çıkarılan 2 İşçinin Kimliği Saptandı Ermenek'te maden ocağından cenazeleri son çıkarılan 2 işçinin Recep Çiloğlu ve Mehmet Baha olduğu belirlendi. Çiloğlu, başka bir madende göçükten sağ çıkmayı başarmış.
Ermenek'te Ocaktan Cenazesi Çıkarılan 2 İşçinin Kimliği Saptandı
18:30
Ermenek'te Kar Yağışı Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde kar yağışı hayatı felç etti.
Ermenek'te Kar Yağışı
17:28
Ermenek'te Kar Yağışı Hayatı Felç Etti Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesindeki yoğun kar yağışı hayatı felç etti.
Ermenek'te Kar Yağışı Hayatı Felç Etti
17:24
Ermenek'te Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalması Türkiye'yi hüzne boğan kaza nedeniyle Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde hayat, adeta durma noktasına geldi Bölgedeki maden ocaklarında çok sayıda çalışanı olan belde sakinleri, başka gelirleri bulunmadığı için maden ocaklarının açılmasını ancak iş güvenliğinin de sağlanmasını istiyor Güneyyurt'un eski belediye başkanlarından Şükrü Arı: "Hükümet bu maden ocaklarını ya kapatacak ya da madenleri düzenli şekilde denetleyip açacak.
09:15
Kon-Er'in Kampanyasında 60 Bin Lira Bağış Toplandı Konya Ermenekliler Kültür Sanat ve Sosyal Dayanışma Derneği (KON-ER) tarafından yapılan toplantıda Ermenek’te yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin aileleri için başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde banka hesabına yatırılanlarla birlikte 60 bin liralık bağış toplandığı açıklandı.
14:30
Maden Kazası İçin Ertelediği Düğününe Bir Hafta Kala Trafik Kazasında Öldü Karaman’da bir sürücü, kontrolünü kaybettiği TIR’ın şarampole yuvarlanması sonucu hayatını kaybetti.
Maden Kazası İçin Ertelediği Düğününe Bir Hafta Kala Trafik Kazasında Öldü
11:49
Galibiyet Primini Elma ve Buğdayla Ödüyor -Galibiyet primini elma ve buğdayla ödüyor- Su baskınının meydana geldiği kömür ocağının bulunduğu Ermenek'i Karaman 1. Amatör Futbol Ligi'nde temsil eden Güneyyurt Gençlikspor'un kulüp başkanı, antrenörü ve oyuncusu olan Harun Kaynar, geçimini ve takımın giderlerinin bir bölümünü çiftçilikten sağlıyor- Gençleri kahvehane köşelerinden kurtarmaya çalışan Kaynar, takımın oyuncu başına 50 lira olan galibiyet primini zaman zaman elma ve buğdaydan kazandığı parayla ödüyorKARAMAN (AA) - ZAFER
18:12
Ermenek'te Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalması CHP Konya Milletvekili Kart: "Her işçi kardeşimizden alınan örnekler DNA araştırması için Ankara’ya gidip gelmemeli. Türkiye bunu artık Konya’dan da Karaman’dan da halledebilmeli. Türkiye’nin bu birikimi var"
Ermenek'te Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalması
15:13
Ak Partili Akgün: Maden Sahibini Ocakta Görmedim Maden faciasında kurtarma çalışmalarını takip eden Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, madenin sahibi Saffet Uyar'ı maden alanında görmediğini söyledi.
Ak Partili Akgün: Maden Sahibini Ocakta Görmedim
19:18
Destici: Yeter Artık, Daha Kaç İşçinin Ölmesi Lazım Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Türkiye'yi yönetenlerden şunu duyuyoruz.
15:06
Güneyyurt'taki Kahvehanelerde Tüm Oyunlar Yasaklandı Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde işçilerin madende mahsur bulunmaları nedeniyle birçok kahvehanede işletme sahipleri tarafından okey ve benzeri gibi oyunların oynanması yasaklandı.
Güneyyurt'taki Kahvehanelerde Tüm Oyunlar Yasaklandı
14:54
O Bölgedeki Kahvehanelerde Tüm Oyunlar Yasaklandı Karaman’ın Ermenek İlçesi’ne bağlı Güneyyurt Beldesi’ndeki madende yaşanan su baskınında mahsur kalan işçileri kurtarma çalışmaları hızla devam ederken, ocakta mahsur kalan 18 işçinin ilçe, belde ve köylerinde adeta yas ilan edildi.
O Bölgedeki Kahvehanelerde Tüm Oyunlar Yasaklandı
08:24
Faruk Çelik: Ocağı Kapatacağımız Zaman 50 Kişiyi Devreye Sokuyorlar İşçi ölümleriyle ilgili öz eleştiride bulunan Bakan Çelik, "Bu acı çekilecek gibi değil. Ocağı kapatacağımız zaman işveren 50 kişiyi devreye sokuyor." dedi.
Faruk Çelik: Ocağı Kapatacağımız Zaman 50 Kişiyi Devreye Sokuyorlar
15:58
Ermenek'te Umutlar Tükendikçe Gözyaşları Artıyor, Aileler Tepkili Karaman'ın Ermenek ilçesi Pamuklu köyü yakınlarında bulunan Has Şekerler Linyit Kömür İşletmesi'nde meydana gelen su patlaması sonucu ocakta mahsur kalan 18 kişinin ailelerinin umutları tükenmeye başladı.
19:05
"Mahsur Kalan İşçiler İçin Bütün İmkanlar Seferber Edilmeli" BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, kömür ocağında mahsur kalan bütün işçilerin kurtarılması için bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini söyledi.
'Mahsur Kalan İşçiler İçin Bütün İmkanlar Seferber Edilmeli'
18:10
Saffet Uyar: Kaynak Suyu mu, Yoksa Kış Suları mı, Ben de Bilemiyorum! Karaman'da 18 işçinin mahsur kaldığı Has Şekerler madenin sahibi Saffet Uyar, faciayı yeraltı suyuna bağladı.
Saffet Uyar: Kaynak Suyu mu, Yoksa Kış Suları mı, Ben de Bilemiyorum!
20:16
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Karamanımızın refahı için, gelişmesi, kalkınması için elimizden gelen ne varsa yapıyoruz." dedi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da
16:41
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da Açıklaması "Karamanımızın refahı için, gelişmesi, kalkınması için elimizden gelen ne varsa yapıyoruz"
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da Açıklaması
11:52
Karaman'da 141 Avcı Eğitildi Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü tarafından 141 kursiyer avcı eğitime tabi tutuldu.
10:39
Ermenek'te Doğaya Bin Adet Keklik Bırakıldı Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü, Başyayla ve Ermenek ilçesi Güneyyurt mevkiinde bin adet kınalı kekliği doğaya bıraktı.
15:39
Ermenek Belediyesinden Hafriyat Uyarısı Karaman'ın Ermenek ilçesi Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, gelişi güzel yerlere hafriyat atığı dökülmemesi konusunda vatandaşları uyardı.
00:12
2014 Yerel Seçim Sonuçları Karaman'da resmi olmayan seçim sonuçlarına göre belediye başkanlıklarını, merkeze bağlı Akçaşehir beldesinde CHP'nin adayı Ramazan Küçük, merkeze bağlı Sudurağı beldesinde AKP'nin adayı Mehmet Derviş Ceylan, Ermenek ilçesine bağlı Kazancı beldesinde CHP'nin adayı Uğuz Tekin, Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde AKP'nin adayı Celil Yağız, Sarıveliler ilçesine bağlı Göktepe beldesinde ise CHP'nin adayı Osman Talay kazandı.
23:05
Karaman'da Seçim Sonuçları Karaman'da resmi olmayan sonuçlara göre belediye başkanları belirlendi.
14:40
Eserlerinde Su ve Enerjiyi Anlattılar Su ve Enerji konulu resim yarışmasında dereceye giren Esentepe Ortaokulu öğrencisi Necati Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu'nu ziyaret etti.
Eserlerinde Su ve Enerjiyi Anlattılar
00:33
Bakan Elvan: Türkiye'yi Büyültmeye Güçlendirmeye Devam Ettik Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, "Türkiyemizin gelişmesine engel olmak isteyenlere rağmen, Türkiye'yi büyültmeye devam ettik." dedi.
Bakan Elvan: Türkiye'yi Büyültmeye Güçlendirmeye Devam Ettik
17:06
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da Açıklaması "Bugüne kadar bütün engellemelere rağmen, Türkiyemizin gelişmesine, kalkınmasına engel olmak isteyenlere rağmen, Türkiye'yi büyültmeye, güçlendirmeye devam ettik"
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, Karaman'da Açıklaması
16:25
Köylülere, Arazi Bedeli Şoku Karaman'ın Ermenek İlçesi'ne bağlı Balkusan Köyü ve Güneyyurt Beldesi'ndeki gerçek sahibi Karamanoğlu Mehmet Bey Vakfı olan arazileri kullananlara, Vakıflar Bölge Müdürlüğü işgal bedeli olarak kira ücreti almaya başladı.
Köylülere, Arazi Bedeli Şoku
11:36
CHP 30 Belediyede Kadın Aday Gösterdi Yerel seçimler için 746 adayını açıklayan CHP'de, bu adaylardan 30'unu kadınlar oluşturdu.
CHP 30 Belediyede Kadın Aday Gösterdi
16:53
CHP'nin Kesinleşen Belediye Başkan Aday Sayısı 746 CHP'nin 746 belediye başkan adayının kesinleştiği bildirildi.
CHP'nin Kesinleşen Belediye Başkan Aday Sayısı 746
15:21
Yerel Seçimlere Doğru Karaman'ın ilçe ve beldelerinde CHP adayları belli olmaya başladı
09:32
Karayollarında Durum Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor
Karayollarında Durum
14:13
Karaman'da Otomobil ile Motosiklet Çarpıştı: 2 Yaralı Ermenek ilçesinde otomobil ile motosikletin çarpıştığı kazada 2 kişi, yaralandı.
Karaman'da Otomobil ile Motosiklet Çarpıştı: 2 Yaralı
16:11
Karaman'da Trafik Kazası: 2 Yaralı Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi
Karaman'da Trafik Kazası: 2 Yaralı
11:25
Transanatolia Rallisi'nin Karaman Ayağında Hazırlıklar Tamamyandı Türkiye Otomobil Sporları Federasyonun izniyle TransAnatolia Spor Organizasyonları Limited Şirketi'nin bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceği TransAnatolia Rallisi 16 – 19 - 20 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacak.
Transanatolia Rallisi'nin Karaman Ayağında Hazırlıklar Tamamyandı
16:55
Karaman'da Kayık Hırsızlığı Karaman'ın Ermenek ilçesinde bulunan baraj gölündeki bir balıkçıya ait kayığı hırsızlar çaldı.
18:34
Mersin'deki Trafik Kazası Mersin'in Mut ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 4 kişi, Karaman'da cenaze töreni düzenlendi
Mersin'deki Trafik Kazası
12:30
Güneyyurt Belediyesi Atıksu ve Kanalizasyon Sorununu Çözdü Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt Belde Belediyesi, kurulan atık su arıtma tesisi ile beldenin atık su ve kanalizasyon sorununu çözdü.
10:35
İzmir'in Otobüsleri, Anadolu'ya Hizmet Edecek İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, 20 yıldır toplu ulaşımda kullandığı otobüsleri ihtiyacı olan il ve ilçelere hibe ediyor.
İzmir'in Otobüsleri, Anadolu'ya Hizmet Edecek
11:52
Güneyyurt'taki Yol Çalışmaları Ermenek'e bağlı Güneyyurt Belde Belediyesi, belde ile köyler arasında yol çalışmalarını sürdürüyor.
Güneyyurt'taki Yol Çalışmaları
12:01
Güneyyurt Halkının Beklediği Yol Açıldı Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde vatandaşların yıllardır beklediği yol hizmete açıldı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 06:21:16. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA GÜNEYYURT HABERLERİ
[Hata Bildir]