Son Dakika Haberleri: İhsaniye'de Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Açıldı

İhsaniye'de Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Açıldı

Afyonkarahisar'ın İhsaniye İlçesinde Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Açıldı. 8 Derslikli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, 2010–2011 Yılında 30 Öğrenci ile Eğitim, Öğretime Başlayacak.

Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Okulun Açılışını Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi (Akü) Rektörü Prof. Dr.

24.06.2010 18:27
Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi açıldı. 8 derslikli Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, 2010–2011 yılında 30 öğrenci ile eğitim, öğretime başlayacak.

Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, okulun açılışını Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Altuntaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım ile birlikte kurdele keserek gerçekleştirdi.

Açılışta konuşan Vali Haluk İmga, İhsaniye ilçesinin gün geçtikçe geliştiğini söyledi. İmga, 2010–2011 eğitim ve öğretim yılında hizmet verecek olan İhsaniye Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin tercih edilen meslek liseleri arasında yer alacağını bildirdi. İmga, okulun İhsaniye ilçesine ve Afyonkarahisar'a hayırlı olması dileğinde bulundu.

İhsaniye bölgesinin jeotermal yatırımların artığını dile getiren Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, o yüzden ilçeye böyle bir okulun gerekli olduğunu söyledi. İhsaniye'de 4 tane lise olduğunu aktaran Yıldırım, bunun da ilçenin eğitime verdiği önemi gösterdiğini bildirdi.

Açılışa Vali İmga, Belediye Başkanı Çoban, Rektör Altuntaş, Müdür Yıldırım yanı sıra İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, İhsaniye Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi parti il ve ilçe başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.03.2015 17:13:17. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: İhsaniye'de Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Açıldı
  [Hata Bildir]