Son Dakika Haberleri: Samanyolu'ndan İndirimli Sınav

Samanyolu'ndan İndirimli Sınav

Ankara'nın Polatlı ilçesinde faaliyet gösteren Özel Samanyolu İlköğretim Okulu, indirimli giriş sınavı yaptı.

06.05.2012 14:51
Samanyolu'ndan İndirimli Sınav,
Ankara'nın Polatlı ilçesinde faaliyet gösteren Özel Samanyolu İlköğretim Okulu, indirimli giriş sınavı yaptı.

İlköğretim 4, 5, 6 ve 7'nci sınıf öğrencilerinin katıldığı sınav sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 oturumda yapıldı. Öğrenciler, 120 dakika da 90 sorudan oluşan testleri cevaplandırdı. Okul bahçesinde bekleyen öğrenci velilerine çay ve yemek ikramı yapıldı. Bin 500 öğrencinin katıldığı sınavda ilk 25'e giren öğrenciler yüzde 10 ila yüzde 70 arasında indirim kazanacak. Ayrıca sınava giren öğrencilerin tamamı yüzde 5 indirim hakkı elde edecek.

Özel Samanyolu İlköğretim Müdürü Ahmet Demirbaş, Samanyolu giriş sınavının her yıl yapıldığını hatırlatarak, sınava Polatlıların her yıl ilgilerinin arttığını belirtti. Demirbaş, "Bu tür sınavlarla öğrencilerin hem sınav fobilerini yenmelerine yardımcı oluyoruz. Hem de hayatlarının her aşamasında sıkça karşılaştıkları sınavlarında tecrübe kazanıyorlar. Sınavda başarılı olan öğrencilerimizden okulumuz bünyesinde eğitim görmek isteyenler için indirim yapacağız." dedi.

Sınavda birinci olan öğrenci çeyrek altın, ikinci MP3 çalar, üçüncü ise MP4 çalar ile ödüllendirilecek.

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.04.2015 02:56:09. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Samanyolu'ndan İndirimli Sınav
[Hata Bildir]