Son Dakika Haberleri: Suriye'de Son Durum

Suriye'de Son Durum

Rus parlamenterleri ağırlayan Beşşar Esed, Rusya'nın ülkelerine olan tutumundan övgüyle söz etti.

19.09.2011 21:36
Suriye'de Son Durum,
İç karışıklık yaşayan komşu ülke Suriye'ye uzanıyoruz şimdi. Rus parlamenterleri ağırlayan Beşşar Esed, Rusya'nın ülkelerine olan tutumundan övgüyle söz etti. Suriye'de yönetim karşıtı halk ayaklanmaları devam ederken Suriye televizyonu ise Mossad adına çalıştığı iddia edilen şahsın itiraflarını yayınladı.

Suriye sıcak gelişmelere sahne olmayı sürdürüyor.

Ülkede temaslarda bulunmak üzere Şam'a gelen Rusya Federasyonu Konsey Başkan Yardımcısı İlyas Umahanov başkanlığındaki heyet Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed ile bir araya gelerek ülkedeki süreç konusunda temaslarda bulundu.

Esed, Rus heyete, Suriye hükümetinin attığı her reform adımın, siyasi ve medya alanlarında daha fazla dış baskılarla karşılık gördüğünü savundu.

Esed, konuşmasında ayrıca, Rusya'nın tutumu konusunda değerlendirmede bulunarak, "Suriye'nin güvenlik ve istikrarına önem veren ülke" şeklinde nitelendirdiği Rusya'nın tutumunu övdü.

Suriye'deki reformlara Rusya'nın desteğini belirten heyet üyeleri ise; Suriye'nin içişlerine her türlü yabancı müdahaleyi reddettiklerini söyledi.

Bu arada Suriye'de yönetim karşıtı halk ayaklanmaları devam ederken Suriye Televizyonu, İsrail istihbarat birimi MOSSAD adına çalıştığı iddia edilen İyyad Yusuf Anaim isimli şahsın itiraflarını yayınladı.

Şahıs, MOSSAD subaylarının baskılarıyla nasıl casusluğa başladığını ve Suriye'de nasıl bilgi topladığını anlattı.

Anaim, açıklamalarında, İsrail cezaevinde kaldığı 3 aylık bir süre içinde İsraillilerin kendisine her türlü sorgulama yöntemini uyguladıklarını kaydederek, MOSSAD adına çalışması için büyük baskı gördüğünü aktardı.

Anaim, Suriye'ye gönderilmeden önce MOSSAD'tan Davut adlı bir subay ve yanındaki bir grup tarafından Kudüs'te eğitildiğini anlattı.

Anaim, MOSSAD'ın kendisinden kentin sosyal yapısı, halka ilişkin bilgiler, dinleri ve mezhepleri, nelerle uğraştıkları gibi bilgi toplamasını istediklerini aktardı.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.04.2015 13:35:51. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Suriye'de Son Durum
  [Hata Bildir]