22:1300
SON DAKİKA SURİYE HABERLERİ

Son Dakika Suriye Haberleri

   

  Başbakan Davutoğlu, Şanlıurfa'da Açıklaması

  "Biz her halükarda devlet olarak bunu (Çözüm Süreci'ni) sahiplendik ve yürüteceğiz, kim ne yaparsa yapsın yürüteceğiz. (Bugün 21:56)

   

  BM Genel Sekreter Yardımcısı Valerie Amos, İstifa Etti

  Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Valerie Amos, dün BM Güvenlik Konseyi (BMGK) üyelerine Suriye’de yaşanan insani dram hakkında bilgi verdikten sonra bugün istifa etti. (Bugün 21:39)

   

  Başbakan Davutoğlu, Şanlıurfa'da

  "Bizim Çözüm Süreci'nden anladığımız, tek tarafa dayanan, tek soruna bağlı bir süreç değil, Türkiye'nin bütün toplumsal kesimini kuşatan daha çoğulcu, demokratik bir yapıya geçişin aşaması" "Hal böyleyken bizim ve sizlerin Çözüm Süreci'ni, bir taraf içindeki bazı negatif unsurların provokatif eylemlerine kurban etmememiz lazım. Bunun yolu sadece siyasi iktidarın yapacağı çalışmalardan geçmez. Toplumun ve sosyal hayatın içindeki bütün aktörlerin, sivil toplum kuruluşlarının, diğer siyasi (Bugün 21:36)

   

  TBMM Başkanı Çiçek, Osmanlı Eserlerini Ziyaret Etti

  TBMM Başkanı Çiçek, Osmanlı Eserlerini Ziyaret Etti

  TBMM Başkanı Çiçek, Arnavutluk'ta- Çiçek: "(1915 iddialarına ilişkin bazı parlamentoların karar alması) Biz tarihle yüzleşmeye hazırız ama parlamentolar, uluslararası ceza mahkemesi değildir, bir bilim kurulu, tarihçiler kurulu değildir. (Bugün 21:27)

   

  Davutoğlu: Paralel Çete Kılıçdaroğlu'nu MİT'e Saldırtıyor

  Davutoğlu: Paralel Çete Kılıçdaroğlu'nu MİT'e Saldırtıyor

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa'daki STK temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi. (Bugün 21:24)

   

  Başbakan Davutoğlu Şanlıurfa'da Açıklaması

  "(Çözüm Süreci) Bu tür süreçlerde başarıyı isteyen aktörler olduğu kadar, başarısızlığa oynayan ve başarısızlığı tahrik eden aktörler de var. Bu tür süreçler de onlarca yıldır birikmiş yaraların konuşulduğu süreçler olduğu için aynı zamanda herkesin soğukkanlı yürütmesi gereken süreçler" "Bizim yapmak istediğimiz şu: Acı varsa hepimizin acısı, yanlış varsa hepimizin yanlışı veya bu yanlış içinde ders alınması gereken hepimizin ortak bir gelecek arayışıdır. (Bugün 21:17)

   

  700 Kaçak Göçmeni Taşıyan Geminin Arızalanması

  700 Kaçak Göçmeni Taşıyan Geminin Arızalanması

  Girit'te 700 kaçak göçmeni taşıyan geminin arızalanması- Geminin limana taşınması için hazırlıklar tamamlandı- Spor salonuna taşınması planlanan kaçak göçmenler öncelikle olası Ebola virüsüne karşı sağlık testinden geçirilecekGİRİT (AA) - Yunanistan'ın Girit Adası açıklarında motorunda arıza meydana gelen ve içinde 700 kaçak göçmenin bulunduğu "Barış" adlı kuru yük gemisinin İerapetra limanına taşınması hazırlıkları tamamlandı. (Bugün 20:41)

   

  Halep Çevresindeki Şiddetli Çatışmalar Devam Ediyor

  Halep Çevresindeki Şiddetli Çatışmalar Devam Ediyor

  Suriye'nin 2. büyük kenti Halep çevresinde şiddetli çatışmalar yaşanıyor. (Bugün 20:39)

   

  Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Fransa'da

  Sisi, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile görüştü Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: "Mısır ile iyi ilişkiler geliştirerek açık partner olmak istiyoruz" İki ülke arasında yaklaşık 2 milyar avroluk askeri ve altyapı anlaşmaları imzalandı Hollande gelecek yıl Mısır'a gidecek. (Bugün 20:35)

   

  İit Üyesi Ülkeler Yuvarlak Masa Toplantısı

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "İşbirliği kapsamında bilgi, deneyim ve tecrübe paylaşımı, eğitim programları ve çalıştayların yanında Filistin'deki yasal çerçeve ve kurumsal kapasitenin uluslararası düzeylere çekilmesini öngörüyoruz" "İslam ülkeleri dünya nüfusunun yüzde 23'ünden fazlasını oluştururken, (Bugün 20:32)

   

  İit Üyesi Ülkeler Yuvarlak Masa Toplantısı

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Vize konusu İslam ülkelerin birbiriyle ticaretinin önünde önemli bir engel. Türkiye olarak, bu anlamda olumlu yaklaşım sergileyen tüm İslam ülkelerine vizeleri kaldırmaya hazırız" "Yeni dengeler ve ittifaklar ortaya çıkacak. (Bugün 20:31)

   

  Türk Dış Politikası ve Suriye Gerçeği" Konferansı

  MHP Mersin Milletvekili Şandır: "Tarafları ve sebebi ne olursa olsun Suriye'de Müslüman, Müslüman'ı boğazlamaktadır. (Bugün 20:30)

   

  Suriye'de Terör Eğitimi Alan İngilizlere Hapis Cezası

  Suriye'de terör eğitimi aldığı belirlenen 2 İngiliz vatandaşı, hapis cezasına çarptırıldı. (Bugün 20:21)

   

  Girit'te 700 Kaçak Göçmeni Taşıyan Geminin Arızalanması

  Geminin limana taşınması için hazırlıklar tamamlandı Spor salonuna taşınması planlanan kaçak göçmenler öncelikle olası Ebola virüsüne karşı sağlık testinden geçirilecek. (Bugün 20:20)

   

  Davutoğlu: Paralel Çete Kılıçdaroğlu'nu MİT'e Saldırtıyor (4)

  Davutoğlu: Paralel Çete Kılıçdaroğlu'nu MİT'e Saldırtıyor (4)

  Kamu DÜZENİNİ HERKES SAHİPLENMELİ Başbakan Ahmet Davutoğlu, STK temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi. (Bugün 20:19)

   

  BM Acil Durumlar Koordinatörü Amos Görevinden Ayrılıyor

  BM Genel Sekreteri Ban'ın henüz yerine atama yapmadığı Amos'un görevine mart sonuna kadar devam edeceği bildirildi Amos, "Suriye için BMGK'nın yeterli çabayı göstermemesinden" şikayet ediyordu BM Genel Sekreteri Ban: "Amos, kendi hayatlarını tehlikeye atan yardım görevlileriyle daima beraber. (Bugün 20:15)

   

  TBMM Başkanı Çiçek, Arnavutluk'ta

  Çiçek: "(1915 iddialarına ilişkin bazı parlamentoların karar alması) Biz tarihle yüzleşmeye hazırız ama parlamentolar, uluslararası ceza mahkemesi değildir, bir bilim kurulu, tarihçiler kurulu değildir. (Bugün 20:02)

   

  TBMM Başkanı Çiçek, Lulzim Başa ile Bir Araya Geldi

  TBMM Başkanı Çiçek, Lulzim Başa ile Bir Araya Geldi

  TIRAN (AA) - TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Arnavutluk'taki temasları kapsamında, Demokratik Parti Genel Başkanı Lulzim Başa ile görüştü. (Bugün 19:48)

   

  15. Müsiad Uluslararası Fuarı Açılış Töreni

  15. Müsiad Uluslararası Fuarı Açılış Töreni

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1) "Sağlam finansal yapısıyla, disiplinli mali yapısıyla, siyasi olarak tam bir istikrar ve güven ortamıyla Türkiye, yatırım yapmak, ticaret yapmak, işbirliği yapmak için eşsiz bir ülkedir, eşsiz bir fırsattır" "Filistin meselesinin çözümüne yönelik umut verici adımların atıldığı bir dönemin ardından tüm Müslümanların en kutsal ikinci mekanı olan Mescid i Aksa'ya yönelik barbarca saldırı ne yazık ki barış umutlarına çok ağır bir darbe vurmuştur" "DEAŞ terörüne son (Bugün 19:14)

   

  Suriye'de İç Savaş

  Halep kenti çevresindeki şiddetli çatışmalar sürüyor. (Bugün 19:13)

   

  İTO Başkanı Demirtaş'tan 'Toki Fabrika Yapsın' Önerisine Tepki

  İTO Başkanı Demirtaş'tan 'Toki Fabrika Yapsın' Önerisine Tepki

  İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, Kasım ayı olağan meclis toplantısında Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar'ın "TOKİ fabrika yapsın, sanayici 30- 40 yılda ödesin" yönündeki açıklamasına tepki gösterdi. (Bugün 19:12)

   

  İngiltere'de Yeni Terörle Mücadele Yasa Tasarısı Tartışılıyor

  Hükümetin yeni yasa tasarısını inceleyen bağımsız terör yasaları gözlemcisi Anderson: "Terör şüphelilerini doğrudan adli sürece itmektense, bu kişilerle başetmenin daha uygun yolları bulunabilir" Tasarının yarın parlamentoda tartışılması bekleniyor. (Bugün 19:10)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.11.2014 22:13:33. #1.13#