17:4500
SON DAKİKA SURİYE HABERLERİ

Son Dakika Suriye Haberleri

  Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Açıklaması

  Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Açıklaması

  "Eskişehir'e gelen Suriyeli yabancıların kayıt altına alınması ilimizde Yabancılar Şube Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. (Bugün 17:36)

   

  Peşmerge Konvoyundaki 2 Tankere Yakıt İkmali Yapıldı

  Peşmerge Konvoyundaki 2 Tankere Yakıt İkmali Yapıldı

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi tarafından Suriye'nin Kobani ilçesine gönderilen ve halen Suruç ilçesinde bekleyen peşmerge grubuna ait 2 tanker yakıt ikmali yaptı. (Bugün 17:18)

   

  Müsiad: İş Kazaları Kader Olmasın

  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Nail Olpak, son zamanlarda yaşanan iş kazalarına dikkat çekmek amacıyla genel idare kurulu toplantısında 'iş hukuku, iş güvenliği ve sağlığı' konusunu ele alacaklarını söyledi. (Bugün 17:14)

   

  Bursa'dan Suriyeli Mültecilere 139. Yardım Tırı Dualarla Uğurlandı

  Bursa'dan Suriyeli Mültecilere 139. Yardım Tırı Dualarla Uğurlandı

  İHH Bursa Şubesi, Suriye’den gelen sığınmacılara 139. insani yardım tırını yolladı. (Bugün 17:12)

   

  Peşmerge Güçlerinin Kobani'ye Geçişi

  Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bekleyen peşmerge konvoyundaki 2 tankere yakıt ikmali yapıldı. (Bugün 17:09)

   

  AP Sosyalistler ve Demokratlar Grubu Başkanı Pittella Temaslarını Değerlendirdi

  Pitella: "Ilımlı İslam'la radikal ya da terörü destekleyen IŞİD'in temsil ettiği İslam arasındaki sınırı çok iyi belirlememiz gerekiyor. (Bugün 17:09)

   

  Suriye'deki İç Savaş

  ÖSO'ya bağlı Feylaku'ş Şam komutanlarından Ebu Yezin: "Askeri mühimmatın eksikliği ve özellikle elimizde uçaksavarın olmaması, rejim askerlerine Handarat ve Mork bölgelerinde ilerleme fırsatı verdi" (Bugün 17:08)

   

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - Oğuz

  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması-Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, pek çok başka üyesi olduğumuz uluslararası kuruluşlardan fazla UNESCO içinde Türkiye'yi, Türk kültürünü ve Türkiye'nin önceliklerini, beklentilerini yüksek düzeyde temsil etme imkanı buldu"-UNESCO Genel Direktörü Bokova'nın videolu mesajından: -"UTMK'yı UNESCO'nun değerlerinin ve önceliklerinin gelişmesinde önemli bir aktör, ortaklıkları güçlendirmede, bilgi paylaşımı ve deneyim (Bugün 17:06)

   

  Ege Denizi'nde 3 Günde 292 Kaçak Kurtarıldı

  Ege Deniz'inde Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, 3 günde 292 kaçak kurtardı. (Bugün 17:06)

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül Hatay'da

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül Hatay'da

  AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, "Milletimizin geleceğine, istikbaline, hükümetimize ve devletimize kasteden paralel veya diğer illegal unsurlar bundan sonra devlet içerisinde barınamayacaktır" dedi. (Bugün 17:06)

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (Bugün 17:03)

   

  Erdoğan IŞİD Yerine DAESH Dedi

  Erdoğan IŞİD Yerine DAESH Dedi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris'e düzenlediği resmi ziyaretinde yaptığı açıklamalarda, IŞİD'e ilk kez "DAESH" diye hitap etti. (Bugün 17:02)

   

  Osmangazi'den Türkmenlere Yardım

  Osmangazi'den Türkmenlere Yardım

  Osmangazi Belediyesi, Suriye'de yaşanan iç savaşta zarar gören Türkmenlere yönelik yardım elini uzattı. (Bugün 17:00)

   

  Tmb'nin İnşaat Sektörü Analizi Açıklaması

  Tmb'nin İnşaat Sektörü Analizi Açıklaması

  "Yakın dönemde kamu ve özel sektör yatırımlarında sektördeki yavaşlama trendini tersine çevirecek bir canlanma beklemek gerçekçi olmayacaktır" (Bugün 16:55)

   

  Oktay Vural'dan Mgk'ya : Rüşvet ve Yolsuzluk Bizim İçin Bir Tehdit Değil Midir?

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK) sonuç bildirisini değerlendirdi. (Bugün 16:54)

   

  Türkiye, Sıradan Bir Oyuncu Haline Geldi'

  Türkiye, Sıradan Bir Oyuncu Haline Geldi'

  Ortadoğu'daki son gelişmeleri DW Türkçe'ye değerlendiren Londra Üniversitesi'nden Prof. Dr. Gilbert Achcar, "Türkiye, bölgedeki büyük ağabeylik rolünü kaybetti ve ihtilaflarda sıradan bir oyuncu haline geldi" dedi. (Bugün 16:54)

   

  Erdoğan: "Terör Örgütü Var, Ama Bir de Devlet Terörü Estiren Esed Var"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: -"Burada bir defa devlet terörü estiren Esed vardır ve Esed'in rejimi var. Terör örgütü var, ama bir de devlet terörü estiren Esed var. Esed rejimini karşısına almayan 'acaba Esed giderse ne olacak' diye düşünen bir anlayışın IŞİD ile mücadele etmesi mümkün değil"-"Türkiye olarak biz hazırız, tüm müttefiklerimizin, dostlarımızla da bu konuda müşterek hareket etmemiz halinde her an bu adımları atabiliriz. Üç şey; uçuşa yasak bölge, güvenli bölge ve eğit-donat. Bunları (Bugün 16:47)

   

  Sahil Güvenlik Kurtarıyor Kaçak Sığınmacılar Bitmiyor

  Sahil Güvenlik Kurtarıyor Kaçak Sığınmacılar Bitmiyor

  Kaçak sığınmacıların Türk karasularını kullanarak Avrupa’ya kaçma girişimlerinin ardı arkası kesilmiyor. (Bugün 16:46)

   

  AK Parti 81 İlde Stk'ları Dinleyecek

  AK Parti 81 İlde Stk'ları Dinleyecek

  AK Parti Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Yeni Türkiye’de Sivil Toplum Buluşmaları projesini Şırnak, Batman ve Siirt’ten başlattıklarını belirterek, "Güneydoğu’da ’Çözüm süreci, dağlarda çiçek açtığı dönem oldu. (Bugün 16:38)

   

  Mahkeme Ypg'ye 'Terör Örgütü' Dedi, Suriyeli'ye 7.5 Yıl Hapis Verdi

  Mahkeme Ypg'ye 'Terör Örgütü' Dedi, Suriyeli'ye 7.5 Yıl Hapis Verdi

  Mardin 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi, geçen yıl Türkiye'ye geldikten sonra tutuklanan Suriye'nin Derik kenti nüfusuna kayıtlı YPG'li İsmail Sadık'a, 'PKK/KCK ile bağlantılı silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7 yıl 6 ay cezası verdi. (Bugün 16:28)

   

  Erdoğan - Hollande Ortak Basın Toplantısı

  Erdoğan - Hollande Ortak Basın Toplantısı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: -"Burada bir defa devlet terörü estiren Esed vardır ve Esed'in rejimi var. Terör örgütü var, ama bir de devlet terörü estiren Esed var. Esed rejimini karşısına almayan 'acaba Esed giderse ne olacak' diye düşünen bir anlayışın IŞİD ile mücadele etmesi mümkün değil"-"Türkiye olarak biz hazırız, tüm müttefiklerimizin, dostlarımızla da bu konuda müşterek hareket etmemiz halinde her an bu adımları atabiliriz. Üç şey; uçuşa yasak bölge, güvenli bölge ve eğit-donat. Bunları (Bugün 16:24)

   

  Erdoğan Hollande'la Ortak Basın Toplantısı Düzenledi

  Erdoğan Hollande'la Ortak Basın Toplantısı Düzenledi

  Resmi temaslarda bulunmak üzere Fransa’ya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransız mevkidaşı Hollande’la düzenlediği ortak basın toplantısında IŞİD’e müdahaleyle ilgili olarak, “Bir; uçuşa yasak bölge ilanı gerekmektedir, İki; güvenli bölge ilanı gerekmektedir, Üç; eğit-donat eylemine, işlemine girmemiz gerekmektedir” dedi. (Bugün 16:21)

   

 

  SDP'li Vekilden AK Parti'ye Ziyaret

  SDP'li Vekilden AK Parti'ye Ziyaret

  Federal Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) Milletvekili Azize Tank, AK Parti Diyarbakır İl başkanlığını ziyaret etti. (Bugün 16:14)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması

  “Burada bir defa devlet terörü estiren Esed vardır ve Esed’in rejimi var. Terör örgütü var, ama bir de devlet terörü estiren Esed var. Esed rejimini karşısına almayan ‘acaba Esed giderse ne olacak’ diye düşünen bir anlayışın IŞİD ile mücadele etmesi mümkün değil” “Türkiye olarak biz hazırız, tüm müttefiklerimizin, dostlarımızla da bu konuda müşterek hareket etmemiz halinde her an bu adımları atabiliriz. Üç şey; uçuşa yasak bölge, güvenli bölge ve eğit donat. Bunları uygulamaya koyduğumuz (Bugün 16:10)

   

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - 2

  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması-Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, pek çok başka üyesi olduğumuz uluslararası kuruluşlardan fazla UNESCO içinde Türkiye'yi, Türk kültürünü ve Türkiye'nin önceliklerini, beklentilerini yüksek düzeyde temsil etme imkanı buldu"-UNESCO Genel Direktörü Bokova'nın videolu mesajından: -"UTMK'yı UNESCO'nun değerlerinin ve önceliklerinin gelişmesinde önemli bir aktör, ortaklıkları güçlendirmede, bilgi paylaşımı ve deneyim (Bugün 16:09)

   

  Eski Bakan Günay: Erdoğan Anayasa İlkelerini Çiğniyor

  Kültür ve Turizm eski Bakanı, İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay, Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçildikten sonra söylediği, "Yeni bir sayfa açalım." sözünün havada kaldığını belirtti. (Bugün 15:58)

   

  15 Bin Yabancı Cihatçı Aktif

  15 Bin Yabancı Cihatçı Aktif

  BM, 15 bin yabancı cihatçının Irak ve Suriye'ye gittiğini açıkladı. (Bugün 15:54)

   

  MHP'li Yeniçeri: HDP, Bir 'Kürt Baharı' Yaratmaya Çalışıyor

  MHP'li Yeniçeri: HDP, Bir 'Kürt Baharı' Yaratmaya Çalışıyor

  MHP'li Yeniçeri, HDP'nin bir Kasım'da sokağa çıkın çağrısına, "HDP'nin bu çağrısının amacı kitleleri birbirine düşürerek Türkiye'yi kaos ortamına sürüklemektir." dedi. (Bugün 15:52)

   

  Erdoğan, Elysee Sarayı'nda Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile Görüştü

  Erdoğan, Elysee Sarayı'nda Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile Görüştü

  Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, çalışma ziyareti için bulunduğu Paris'te, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından Elysee Sarayı'nda resmi törenle karşılandı. (Bugün 15:50)

   

  Suriye Helikopteri İdlib'de Mülteci Kampını Bombaladı

  Suriye Helikopteri İdlib'de Mülteci Kampını Bombaladı

  Suriye rejimine bağlı helikopterler, İdlib yakınlarında binlerce yaşlı, kadın ve çocuğun yaşadığı mülteci kampına varil bombaları atarak katliam yaptı. (Bugün 15:48)

   

  Genelkurmay, Sınırlarda Ele Geçen Kişi ve Malzemeleri Açıkladı

  Genelkurmay, Sınırlarda Ele Geçen Kişi ve Malzemeleri Açıkladı

  Genelkurmay Başkanlığı, son bir hafta içerisinde Suriye sınırından yasa dışı yollarla Türkiye'ye geçmeye çalışan 740 kişinin yakalandığını bildirdi. (Bugün 15:45)

   

  Kaçakları Sahil Güvenlik Yakaladı

  Kaçakları Sahil Güvenlik Yakaladı

  Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin Ege Denizi'ndeki devriye görev sırasında 28-30 Ekim tarihleri arasında 292 kaçak kurtarıldı, 4 kaçakçı yakalandı. (Bugün 15:42)

   

  DBP: Yürüyüşümüz Engellenirse Biz Kimseye Hakim Olamayız

  DBP: Yürüyüşümüz Engellenirse Biz Kimseye Hakim Olamayız

  DBP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt: "Bizim yapacağımız yürüyüşün engellenmemesi gerekir. Engellenirse bu konuda biz ne kitlemize ne de kimseye hakim olamayız" (Bugün 15:38)

   

  Erdoğan, Işid Karşıtı Koalisyona Aktif Destek İçin Üç Şart Öne Sürdü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak ve Suriye’nin önemli bir kısmını işgal eden IŞİD’e karşı dünyanın seyirci kalmamasını istedi. (Bugün 15:28)

   

  Suriye Geçici Hükümet Üyelerinin Maaşları Yarı Yarıya Düşürülecek

  SMDK geçici hükümet Başbakanı Ahmed Toma'nın, hükümet üyelerinin maaşlarını yüzde 50 oranında düşürme kararı aldığı belirtildi. (Bugün 15:19)

   

  Sahil Güvenlik İki Günde 292 Kaçak Göçmeni Kurtardı

  Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri İzmir, Aydın, Çanakkale ve Muğla'da son iki günde kanunsuz yollardan yurtdışına çıkmak isteyen 292 kaçak göçmeni kurtardı. (Bugün 15:19)

   

  Müsiad Başkanı: İş Kazalarıyla İlgili Önlem Boynumuzun Borcu

  Müsiad Başkanı: İş Kazalarıyla İlgili Önlem Boynumuzun Borcu

  Müstakil Sanayici ve İşadamları (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, iş kazalarıyla ilgili, "Buna kader deyip geçmemiz lazım. İş kazalarının bir kader olmaması için yapılması gereken neler varsa iş alemi olarak yapmak bizim boynumuzun borcudur" dedi. (Bugün 15:18)

   

  Suruç'ta Bekleyen Peşmerge İçin Şartlar Ağırlaşıyor

  Suruç'ta Bekleyen Peşmerge İçin Şartlar Ağırlaşıyor

  Kobani'ye geçmek amacıyla Türkiye'ye giren ve sınıra 5-6 kilometre uzaklıkta bekleyen peşmergeler için hava şartları ağırlaşırken, güvenli bölge ihtimali de azalıyor. (Bugün 15:17)

   

  Peşmergenin Geçiş Yapmayı Beklediği Kobani'de Çatışma Şiddetlendi (2)

  Peşmergenin Geçiş Yapmayı Beklediği Kobani'de Çatışma Şiddetlendi (2)

  Yağmur BAŞLADI, ÇATIŞMA DURDU Kobani'de sabah saatlerinden itibaren süren çatışmanın şiddeti, öğleden sonra yağmur başlaması ile azaldı. (Bugün 15:14)

   

  Kobani Eyleminde Gözaltına Alınan 10 Kişiden 6'sı Adliyeye Sevk Edildi

  Kobani Eyleminde Gözaltına Alınan 10 Kişiden 6'sı Adliyeye Sevk Edildi

  Erzincan'da Kobani’ye destek ve IŞİD’e tepki amacıyla Suriye’deki saldırıları bahane ederek, Erzincan’da dün yaptıkları yol kapatma eylemi sonrasında gözaltına alınan 10 kişiden 6’sı adliyeye sevk edildi. (Bugün 15:12)

   

  Destici'den Gündeme İlişkin Değerlendirmeler

  Destici'den Gündeme İlişkin Değerlendirmeler

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yaşanan maden kazalarına ilişkin, “Derhal bütün ocaklar kapatılmalı ve gerçekten iş güvenliği tam sağlanmış hale gelene kadar açılmamalı ve hepsi iş güvenliğini tam sağlayacak hale getirilmesi zorunlu kılınmalı. Bu tür hadiselerde kaza ya da ihmal sonucu oluşan hadiselere anında müdahale etmek için bu maden ocaklarının bulunduğu havzalara ortak arama kurtarma kurumları oluşturulmalı” dedi. (Bugün 15:05)

   

  Halep Kuşatması Işid'in İhaneti ile Başladı'

  Halep Kuşatması Işid'in İhaneti ile Başladı'

  Al Jazeera'ya konuşan ÖSO'ya bağlı Mücahitler Ordusu komutanı Muhammed Bakur, "İmkanlar el verirse Kobani'de IŞİD'e karşı savaşırız ancak şu an mümkün değil. Halep’in durumu çok daha önemli ve kritik" dedi. (Bugün 15:01)

   

  SAMEKS Ekim Ayı Verileri Şanlıurfa'da Açıklandı

  SAMEKS Ekim Ayı Verileri Şanlıurfa'da Açıklandı

  MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD 88. Genel İdare Kurulu Toplantısı öncesinde ekim ayı Satınalma Müdürleri Endeksi verilerini açıkladı. (Bugün 14:58)

   

  Ege Denizi'nde 3 Günde 292 Kaçak Kurtarıldı

  Ege Denizi'nde 3 Günde 292 Kaçak Kurtarıldı

  Ege Denizi'nde 3 günde 292 kaçak kurtarıldı. (Bugün 14:56)

   

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - Avcı

  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması-Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, pek çok başka üyesi olduğumuz uluslararası kuruluşlardan fazla UNESCO içinde Türkiye'yi, Türk kültürünü ve Türkiye'nin önceliklerini, beklentilerini yüksek düzeyde temsil etme imkanı buldu"-UNESCO Genel Direktörü Bokova'nın videolu mesajından: -"UTMK'yı UNESCO'nun değerlerinin ve önceliklerinin gelişmesinde önemli bir aktör, ortaklıkları güçlendirmede, bilgi paylaşımı ve deneyim (Bugün 14:51)

   

  "Macera İçin IŞİD'e Katılanlar Yakalarını Kolayca Sıyıramaz"

  Portekiz Dışişleri Bakanı Rui Machete, İŞİD saflarına katılan Portekizlilerin terörist olarak nitelendirileceğini ve yakalarını kolayca sıyıramayacaklarını söyledi. (Bugün 14:48)

   

  Suriye Sınırında 64 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

  Suriye Sınırında 64 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

  Kilis'te, Suriye sınırında devriye gezen güvenlik güçleri tarafından gümrük kaçağı 64 bin 40 paket sigara ele geçirildi. (Bugün 14:38)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
31.10.2014 17:45:42. #1.11#