10:2700
SON DAKİKA SURİYE HABERLERİ

Son Dakika Suriye Haberleri

   

  Gap Oscarları Sahiplerini Buluyor

  Gap Oscarları Sahiplerini Buluyor

  Bölgesel GAP Gazeteciler Birliği Cemiyeti’nin geleneksel olarak düzenlediği GAP Oscarı yılın en başarılısı ödülleri, 26 Nisan Cumartesi günü sahiplerini buluyor. (Bugün 09:54)

   

  Çin'den Klor Gazı Açıklaması

  Sadi KAYMAZ, PEKİN / DHA -Pekin yönetimi, Suriye'de kullanılan klor gazının Çinli silah üreticisi Norinco tarafından imal edildiği iddiasını soruşturduğunu açıkladı. (Bugün 09:40)

   

  Barzani Diyarbakırlı Gazetecileri Resmi Konutta Kabul Etti

  Barzani Diyarbakırlı Gazetecileri Resmi Konutta Kabul Etti

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, GGC Başkanı Veysi İpek ile beraberindeki 20 gazeteciyi kabul etti. (Bugün 09:07)

   

  TBMM'nin 94. Açılış Yıl Dönümü Resepsiyonu

  TBMM'nin 94. Açılış Yıl Dönümü Resepsiyonu

  Başbakan Erdoğan: "(Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin) Ülkemizi herhangi bir sıkıntıya sokmayacak nihai kararımızı veririz, adımı atarız" "Ben düşüncemi söyledim, verdikleri sözleri yerine getirdiler, getirdiler. (Dün 21:46)

   

  TBMM'nin 94. Açılış Yıl Dönümü Resepsiyonu

  Dışişleri Bakanı Davutoğlu: "(Başbakan'ın 1915 olaylarına ilişkin mesajı) Tarih siyah ve beyazlardan oluşmaz. Gri bir alanda herkesin, geçmiş acıları paylaşabilme erdemini göstermesi lazım. Aslında bugün yapılan aynı zamanda bir çağrıdır. (Dün 21:41)

   

  Bakan Davutoğlu: (Süleyman Şah'daki Hareketlilik) Rutin Değişim

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye Süleyman Şah Türbesi'ne ilişkin operasyon iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Askerlerimizin güvenliği için ne tedbir alınması gerekiyorsa yapılır. Belli dönemlerde rutin değişimler yapılır, olan budur" dedi. (Dün 21:26)

   

  Fransa Radikallere Savaş Açtı

  Fransa Radikallere Savaş Açtı

  Fransız hükümeti, Suriye'de Esad rejimine karşı radikal dinci grupların içinde savaşmaya giden Fransız veya Fransa'da yaşayan yabancı kökenli gençlere karşı harekete geçiyor. (Dün 21:01)

   

  Orgeneral Akar: Süleyman Şah'a Yapılan Takviye Planlı

  Orgeneral Akar: Süleyman Şah'a Yapılan Takviye Planlı

  Orgeneral Hulisi Akar, Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi'ne yapılan askeri takviye ilişkin, "Olağanüstü bir durum yok. Planlı bir faaliyet." dedi. (Dün 20:44)

   

  Çanakkale Kara Savaşları'nın 99. Yıl Dönümü

  "Ata'nın Yolunda 57'nci Alay Yürüyüşü"ne katılacak 6 bin 730 izci için Kocadere köyü yakınlarında kamp kuruldu. (Dün 19:44)

   

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  İstanbul'da yaşayan Mısırlı, Suriyeli ve Filistinli çocuklar, ülkelerindeki akranlarının maruz kaldığı olumsuzluklara dikkati çekmek için Eminönü'de gösteri düzenledi. (Dün 19:23)

   

  Davutoğlu'dan Ermeni Aileye Taziye

  Davutoğlu'dan Ermeni Aileye Taziye

  Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Lazkiye'den kaçarak Türkiye'ye sığınan ve kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Ermeni'nin ailesine başsağlığı diledi. (Dün 19:07)

   

  Suriyeli Çocukların 23 Nisan Coşkusu

  İstanbul’da faaliyet gösteren Suriye Nur Derneği tarafından düzenlenen etkinliklerle Suriyeli çocuklar 23 Nisan’ın coşkusunu doyasıya yaşadı. (Dün 19:03)

   

 

  Suriye Sınırından Girmeye Çalışan Şahıslar Zırhlı Araca Ateş Etti

  Dün gece Suriye sınırını geçmeye çalışan şahıslar Türktarafındaki zırhlı araca ateş etti. (Dün 17:15)

   

  Türk Jetlerine Suriye Tacizi

  Altı Türk F-16 uçağı Suriye füze sistemleri tarafındantaciz edildi. (Dün 17:15)

   

  Tony Blair: Batı Radikal İslam Tehdidine Odaklanmalı

  Eski İngiltere Başbakanı ve Orta Doğu Özel Temsilcisi Tony Blair, Batılı lidere 'Ukrayna konusunda Rusya ile farklılıkları bir yana bırakıp radikal İslam tehdidine odaklanmaları' uyarısında bulundu. (Dün 17:15)

   

  Memur-Sen Başkanı Gündoğdu: Taksim Dayatması ile İkinci Gezi Denemesi Yapılıyor

  Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Taksim dayatması ile ikinci Gezi denemesinin yapıldığını belirterek, "Uluslararası sermaye ile iş tutarak ülkemizde derin operasyonlar deniyorlar" dedi. (Dün 17:15)

   

  İhtiyaç Sahibi Çocuklar Yararına Kermes

  İHH İnsani Yardım Vakfı Rize Şubesince, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Suriye ve Türkiye'de yaşayan yetim çocuklar yararına kermes düzenlendi. (Dün 17:14)

   

  Çin'den Obama'ya İhtilaflı Adalar Tepkisi

  Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Çin: "ABD, gerçeklere saygılı olmalı ve taraf tutmaktan kaçınmalı" "Soğuk savaş yıllarından bu yana süregelen ABD Japonya ittifakının sonuçları, Çin'in menfaatlerini zedelememeli" (Dün 17:04)

   

  Suriye ile Irak Sınırına Kazılan Hendek

  Diyarbakır'da Suriye ile Irak sınırına kazılan hendeğe tepki gösteren bir grup BDP'li oturma eylemi gerçekleştirdi. (Dün 17:01)

   

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  Pendik'te, Suriyelilerin de aralarında bulunduğu 1500 çocuğa çeşitli hediyeler verildi. (Dün 16:40)

   

  Suriye'de Cumhurbaşkanlığı Seçimi

  Halk Meclis Başkanı Lahham: "Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilk başvuran kişi Halep milletvekili Mahir Abdülhafız Haccar oldu" (Dün 16:24)

   

  Suriye'de İç Savaş

  Suriyeli çocuklar, "varil bombalarına" rağmen Halep sokaklarında oynamaya devam ediyor. (Dün 16:10)

   

  Uluslararası Filistin Medya ve İletişim Forumu

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay: "Sorun olan Filistin değildir, sorun olan bizatihi İsrail'dir. (Dün 15:52)

   

  Suriyeliler İçin Uluslararası Mali Destek Yetersiz Kaldı

  BM : "2014 yılı yardım faaliyetleri için ihtiyaç duyulan 6.5 milyar doların sadece 1.2 milyar doları taahhüt edildi" "Ağır çatışmaların yaşandığı Halep, Humus ve diğer bölgelerde en kötü günler yaklaşıyor" "Ülkede 3.5 milyon insan kuşatma altındaki bölgelerde yaşıyor ve bu insanlara insani yardım. (Dün 15:51)

   

  Suriyeli Çocuklar 23 Nisan Sevincini Türk Yaşıtlarıyla Yaşadı

  Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli çocuklar, Şanlıurfa'nın Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusuna ortak oldu. (Dün 15:51)

   

  UProxy nedir? UProxy ile Sansürsüz İnternetin yolları Neler?

  UProxy sansürsüz internet nedir? UProxy Google tarafından ortaya çıkarıldı. UProxy beta versiyonu Google tarafından piyasaya sunuldu. UProxy sayesinde kullanıcılar özgür internet yasalarına sahip ülkelerdeymiş gibi interneti kullanabilecek (Dün 15:34)

   

  Barzani: Diyarbakır Ziyareti Hala Rüyalarıma Giriyor

  Barzani: Diyarbakır Ziyareti Hala Rüyalarıma Giriyor

  IKYB Başkanı Mesut Barzani, tarihi Diyarbakır ziyaretine ilişkin, "Benim için bir hayalin gerçekleşmesiydi. Hala rüyalarıma giriyor" dedi. (Dün 15:33)

   

  Erdoğan, TSK'dan Süleyman Şah'a Takviye İddialarını Açıkladı

  Erdoğan, TSK'dan Süleyman Şah'a Takviye İddialarını Açıkladı

  Başbakan Erdoğan, TSK'nin Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi'ne zırhlı araç gönderdiği iddialarıyla ilgili, "Konvoyumuz yardım götürüyor" dedi. (Dün 15:32)

   

  Suriyeli Çocuklar 23 Nisan'a Dilenerek Girdiler

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm Türkiye'de ve dünyanın bir çok ülkesinde coşkuyla kutlanırken, İstanbul'da yaşayan Suriyeli çocuklardan bazıları ise dilenerek girmek zorunda kaldı. (Dün 15:31)

   

  Mısır'da Alınan İdam Kararlarını Protesto Amaçlı Binlerce İmza Toplanıyor

  Mısır'da Alınan İdam Kararlarını Protesto Amaçlı Binlerce İmza Toplanıyor

  Erzurum Rabia Platformu, Mısır’da alınan idam kararlarını protesto etmek amacıyla Yakutiye Kent Meydanı ve Atatürk Üniversitesi Yerleşkesi'nde imza kampanyası standı açtı. (Dün 15:24)

   

  Başbakan Erdoğan: Yine Ters Köşe Olabilirsiniz

  Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili Cumhurbaşkanı Gül ile herhangi bir anlaşmazlığın söz konusu olmadığını belirten Başbakan Erdoğan, "Bizim Cumhurbaşkanımızla aramızda herhangi bir anlaşmazlık olmaz. Bundan önce de medya bir takım şeyler söylüyordu. (Dün 15:17)

   

  Suriye'ye Yardımlar Sürüyor

  Suriye'ye Yardımlar Sürüyor

  Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde "Bir El de Sen Uzat Kampanyası" kapsamında toplanan gıda, kırtasiye ve oyuncakları taşıyan yardım tırı, Gaziantep'teki Suriyeli sığınmacılara gönderildi Kaymakam Doğramacı: "764 yardım paketi, 250 oyuncağımız var, tırımızda. (Dün 15:13)

   

  Lübnan Cumhurbaşkanını Seçilemedi

  İlk tur oylamasını yapan Lübnan meclisi, yeni cumhurbaşkanını seçemedi Adaylardan Caca 48, Hılu 16 oy alırken, bağımsız kadın aday Musa hiç oy alamadı İkinci tur oylama, 30 Nisan'da yapılacak. (Dün 15:03)

   

  23 Nisan 5 İlde Coşkuyla Kutlandı

  23 Nisan 5 İlde Coşkuyla Kutlandı

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis ile ilçelerinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı. (Dün 14:52)

   

  Başbakan Erdoğan Açıklaması

  (Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin) "Ülkemizde kaosa, sıkıntıya vesile olabilecek hiçbir adımı biz aramızda atmayız. Çünkü biz bu makamların bizim için herşey olduğuna inanan bir hareket değiliz. Bu makamların hepsi gelip geçici. Bütün mesele ülkemize hizmet noktasında bu makamlar bize ne kazandıracak değil biz bu makamlara ne kazandıracağız" "Gelişmiş ülkelere baktığınız zaman hemen hemen tamamına yakını artık ya başkanlık sistemine geçmiştir, ya yarı başkanlık sistemine geçmiştir. (Dün 14:41)

   

Manşet Haberleri