SON DAKİKA HABUR SINIR KAPISI HABERLERİ

Son Dakika Habur Sınır Kapısı Haberleri

 • 11:43Türk İş Adamları Yeni Pazarlar ArıyorTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türk ihracatçısının komşu ve çevre pazarlardaki sıkıntıları aşmak adına yeni pazarlar üzerine çalışma yapmasının fayda sağlayacağını söyledi.
 • 13:52Batman'da 2 Bin 600 Kişi İşsiz Kalma Riskiyle Karşı KarşıyaBatman'da 2 Bin 600 Kişi İşsiz Kalma Riskiyle Karşı KarşıyaBölgede yaşanan olaylar nedeniyle iş yapamaz hale gelen iş adamları iş yerini kapatmak zorunda kalırken, 2 bin 600 kişi ise işsiz kalma riskiyle karşı karşıya kaldı.
 • 12:20Akdeniz'de İhracat ŞokuAkdeniz'de İhracat ŞokuAkdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) ocak ayı ihracatı, geçen yılın ocak ayına göre yüzde 23,9 düşüşle 733 milyon dolar oldu.
 • 12:17Akib'in Ocak Ayı İhracatı DüştüAkdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı Bülent Aymen, 2016 Ocak ayında ihracatlarının, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 23,9 düşüşle 733 milyon dolar olduğunu belirtti.
 • 17:30İhracat RakamlarıGaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, ihracata ivme kazandırmak için tüm güçleriyle çalışacaklarını bildirdi.
 • 14:38Yılın İlk İhracat Rakamı AçıklandıYılın İlk İhracat Rakamı AçıklandıGaziantep’ten yapılan ihracat, yılın ilk ayında yüzde 16,9 azalarak 428 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti.
 • 11:11Ocak Ayında En Çok 'Maydanoz' Mağdur EttiOcak Ayında En Çok 'Maydanoz' Mağdur EttiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ocak ayında üretici ve tüketicinin en fazla mağdur olduğu ürünün üreticiden tüketiciye 4,4 katla satılan maydanoz olduğunu, bunu sırasıyla 4,2 katla portakal, 3,8 katla kuru incir, 3,6 katla kuru kayısı, 3,1 katla patates, 2,9 katla süt ve elma, 2,8 katla satılan havuç izlediğini söyledi.
 • 13:02MHP'li Büyükataman: Görüşmeden Sonra Yeniden mi Dolmabahçe İhaneti Başlayacaktır?Mhp Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, gündeme ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
 • 13:02Terörün Çözümü Vuran Saldırıları Şırnak'ı Geriye GötürdüKırsaldaki saldırılarını şehir merkezlerine taşıyan terör örgütü PKK'nın yaşamı ve çözümü hedef alan eylemleri, Şırnak'ta sosyal ve ekonomik kayıplara neden oldu.
 • 16:22Yasak Kalktı Ama TIR Şoförlerinin 37 Günlük Çilesi BitmediYasak Kalktı Ama TIR Şoförlerinin 37 Günlük Çilesi BitmediTIR şoförleri, Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçesindeki operasyon ve sokağa çıkma yasakları nedeniyle Habur Sınır Kapısı açılmasına rağmen İpekyolu'nda tam 37 gündür bekliyor.
 • 15:26Büyükekşi: İran'a Ambargonun Kalkması İhracatımıza Yüzde 8-10 Katkı SunacakBüyükekşi: İran'a Ambargonun Kalkması İhracatımıza Yüzde 8-10 Katkı SunacakTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, İran’a ambargonun kalkmasının ticaret adına olumlu olduğunu vurguladı.
 • 12:02Habur'da Habur'da "Stabilize Yol" KuyruğuGörüntü Dökümü: Silopi-Habur yolundan görüntü Silopi tabelası Tır kuyruğundan görüntüler Şoförlerden görüntü Lastik yakıp ısınan tır şoförleri Kuyrukta bekleyen tır şoförlerinden Aziz İlhan'ın konuşması Şoför Halis Anşin'in konuşması Habur'da "stabilize yol" kuyruğu Silopi'den Habur'a giden yolu sokağa çıkma yasağı nedeniyle kullanamayan tırların yönlendirildiği stabilize yolda 25 kilometrelik kuyruk oluştu Yoğunluğa, stabilize yolda hava şartlarının yarattığı olumsuzluk neden oldu Habur Sınır Kapısı'ndaki çalışmaların yoğun tempoda sürdüğü, üç gün içerisinde sınır kapısından 6 bin 250 aracın giriş çıkış işlemi gördüğü belirtildi SARP ÖZER - Silopi'den Habur'a giden yolu sokağa çıkma yasağı nedeniyle kullanamayan tırların yönlendirildiği stabilize yolda 25 kilometrelik kuyruk meydana geldi.
 • 11:17Habur'da "Stabilize Yol" KuyruğuSilopi'den Habur'a giden yolu sokağa çıkma yasağı nedeniyle kullanamayan tırların yönlendirildiği stabilize yolda 25 kilometrelik kuyruk meydana geldi.
 • 14:55Mardin AK Parti İl Yönetim Kurulu ToplantısıAK Parti Mardin İl Başkanlığı İl Yönetim Kurulu Toplantısı düzenlendi.
 • 14:46AK Parti Mardin İl Başkanı Dündar AçıklamasıAK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar," Hükümetimiz ülkemizin gelişmesi, kalkınması ve partimizin 2023 hedefine ulaşması için her türlü politikayı hayata geçirecektir.
 • 12:59Beyaz Et İhracatına Terör DarbesiBeyaz Et İhracatına Terör DarbesiTürkiye’nin savaş uçağını düşürmesinin ardından Rusya’nın Türk ürünlerine kısıtlama getirmesi, başta sebze ve meyve üreticileri olmak üzere birçok sektörü olumsuz etkiledi.
 • 14:36Tüfenkci: "O Bölge İnsanlarının Yanında Olacağız"Görüntü Dökümü: Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Malatya Temsilciliğince düzenlenen "Kadın Akademi ve Liderlik Çalıştayı"ndan detaylar Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin konuşması Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: "Devlet olarak, hükümet olarak elbetteki o annelerimizi de o esnaflarımızı da orada yaşayan vatandaşlarımızı da bu terör örgütünün eline ve insafına bırakma niyetimiz yok. Her fırsatta da biz o bölgeye giderek, o bölge insanlarının yanında olacağız. Devlet olarak, hükümet olarak terör örgütünün yapmış olduğu tahribatı giderme adına, maddi manevi, her daim yanlarında olacağız" Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Devlet olarak, hükümet olarak elbetteki o annelerimizi de o esnaflarımızı da orada yaşayan vatandaşlarımızı da bu terör örgütünün eline ve insafına bırakma niyetimiz yok. Her fırsatta da biz o bölgeye giderek, o bölge insanlarının yanında olacağız. Devlet olarak, hükümet olarak terör örgütünün yapmış olduğu tahribatı giderme adına, maddi manevi, her daim yanlarında olacağız" dedi.
 • 13:56Bakan Tüfenkci'den CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na CevapBakan Tüfenkci'den CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na CevapGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı diktatörlük ile suçlamasına şöyle yanıt verdi: “Cumhurbaşkanımıza CHP diktatör diyecekse dönüp kendi aynaya bakması gerekiyor, kendi tarihlerine bakmaları gerekiyor” dedi.
 • 13:37Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Devlet olarak, hükümet olarak elbetteki o annelerimizi de o esnaflarımızı da orada yaşayan vatandaşlarımızı da bu terör örgütünün eline ve insafına bırakma niyetimiz yok. Her fırsatta da biz o bölgeye giderek, o bölge insanlarının yanında olacağız. Devlet olarak, hükümet olarak terör örgütünün yapmış olduğu tahribatı giderme adına, maddi manevi, her daim yanlarında olacağız" dedi.
 • 18:15AK Parti Derinkuyu Danışma İlçe Meclis ToplantısıAK Parti Derinkuyu İlçe Danışma Meclisi Toplantısı, gerçekleştirildi.
 • 13:50Habur'da Mahsur Kalan Araçlara Muayene Cezası KesildiTürkiye Irak Sanayici ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, 14 Aralık’ta Habur Sınır Kapısı’nın kapatılmasıyla Irak'ta mahsur kalan araçların dönüşte muayene cezası ile şoka uğradığını söyledi.
 • 13:03Bölgede Güven Ortamı Bir An Önce Sağlanmalı ve Habur Sınır Kapısı Açılmalı'Bölgede Güven Ortamı Bir An Önce Sağlanmalı ve Habur Sınır Kapısı Açılmalı'Mardin Organize Sanayi Bölgesinde(OSB) bulunan sanayici ve iş adamları, bölgede güven ortamının bir an önce sağlanması ve Habur Sınır Kapısının açılmasını istedi.
 • 20:35Fatih Portakal Canlı Yayında Kendisini Uyaran Rejiye KızdıFatih Portakal Canlı Yayında Kendisini Uyaran Rejiye KızdıFOX TV sunucusu Fatih Portakal, kendisine "Vatan haini" diyen seyircilere cevap verirken reklama gitmesi yönünde uyaran rejiye "Arkadaşlar beni zorlamayın" diyerek kızdı.
 • 20:22Türkiye-Irak Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Kılıç AçıklamasıTürkiye-Irak Sanayici ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, Habur Sınır Kapısı kapalı olduğu için araçlarının, yaklaşık 1 ay hem Türkiye hem Irak tarafında beklediğini belirterek, "Yetkililerimizden muayene cezalarının iptal edilmesini istiyoruz.
 • 13:32Tavuk Üreticisi İhracat Sıkıntısı YaşıyorHatay'da tavukçuluk sektörüyle uğraşan Necmettin Çalışkan, 2015 yılının sektör açısından sıkıntılı geçtiğini belirtti.
 • 17:52Habur Sınır Kapısı'ndan Geçişlerin BaşlamasıMARDİN (AA) – Mardin'de sanayici ve işadamları Organiz Sanayi Bölgesi'nde ilçesindeki Habur Sınır Kapısı'ndan araç geçişlerine izin verilmesiyle ilgili toplantı düzenlediOrganize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Mardin Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Nasır Duyan, bölgedeki işadamlarının maddi ve manevi anlamda mağdur olduklarını söyledi.
 • 17:48Çelik - Tarım Sektöründeki Finansman Sorunları ve Suriyelilerin İstihdamıÇelik - Tarım Sektöründeki Finansman Sorunları ve Suriyelilerin İstihdamıGörüntü Dökümü: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in konuşması Bakan Çelik TZOB Yönetim Kurulu'nu kabul etti Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik: -"(Suriyelilerin istihdamı) Tarım sektöründe özellikle mevsimlik işlerle ilgili kayıtdışı bazı uygulamaların olduğunu biliyoruz.
 • 16:21Bakan Çelik Tzob Yönetim Kurulu'nu Kabul EttiANKARA (AA) – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Suriyelilere çalışma izni verilmesi çalışmalarına ilişkin, "Burada kayıtdışılığı kayıt altına almak hedefleniyor ve bu yerli iş gücünün alanını kapatacak bir uygulama değil" dedi.
 • 15:33Habur'un Açılması Patates Üreticisini SevindirdiGüvenlik gerekçesiyle geçici kapatılan Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı'ndan araç geçişlerine izin verilmesiyle yükselen patates fiyatları, Nevşehir'in Derinkuyu ilçesindeki üreticilerin yüzünü güldürdü.
 • 18:06Habur Açıldı Yurda 6 Günde 826 Araç GirdiHabur Açıldı Yurda 6 Günde 826 Araç GirdiGüvenlik gerekçesi ile geçici olarak kapatılan Habur Sınır Kapısı tekrar açıldı. 6 günde Türkiye'ye giriş yapan araç sayısı 826, çıkış yapan araç sayısı ise bin 99 oldu.
 • 15:26Mersin Giad Başkanı İzol: Mersin Giad Başkanı İzol: "Girişimci Umutlu"Güney ve Güneydoğu Genç İşadamları Federasyonu ve Mersin Girişimci İşadamları Derneği (GİAD) Başkanı Mehmet İzol, Türkiye’nin dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinin başında yer aldığını belirterek, "Girişimci işadamları olarak 2016’da ülkemizden umutluyuz" dedi.
 • 15:03Habur'dan Geçişler Normale DöndüAskeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, Habur’dan son 6 günde 826 araç Türkiye’ye giriş yaparken bin 99 araç yurt dışına çıktı.
 • 12:38Nusaybin'de Tır Kuyruğu 30 Kilometreye UlaştıNusaybin'de Tır Kuyruğu 30 Kilometreye UlaştıHabur Sınır Kapısı’nın geçişlere kısmen açık olması nedeniyle Mardin’in Nusaybin ile Şırnak’ın İdil ilçeleri arasında 30 kilometrelik TIR kuyruğu oluştu.
 • 11:27Irak Yolunda 30 Kilometrelik Araç KuyruğuIrak Yolunda 30 Kilometrelik Araç KuyruğuCizre ve Silopi'de süren sokağa çıkma yasağı ile birlikte kapatılan Habur Gümrüğü, belirli saatlerde geçişlere açılınca İpek Yolu'ndaki TIR ve kamyon kuyruğu, 30 kilometreyi buldu.
 • 10:40Irak'a Gidecek Araç Kuyruğu Nusaybin'e UlaştıIrak'a Gidecek Araç Kuyruğu Nusaybin'e UlaştıŞırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde uygulanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte geçişlere kapatılan Habur Gümrük Kapısı'nın, günün belirli saatlerinde geçişlere açılmasıyla birlikte, İpek Yolu'nda oluşan TIR ve kamyon kuyruğu, Mardin'in Nusaybin İlçesi'ne ulaştı.
 • 13:18Bakan Elitaş: Bakan Elitaş: "İhracatçımız Rusya Sorununu Yeni Pazarlarla Çözdü"Ekonomi Bakanı Elitaş'ın konuşması "İhracatçımız Rusya sorununu yeni pazarlarla çözdü"- Ekonomi Bakanı Elitaş: - "Rusya ile yaşadığımız durum ve Habur Sınır Kapısı'ndaki problemler olmamış olsaydı 144,5 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşmamız mümkündü ama olmadı"- "Şartlar bu şekilde devam ederse 2015 ihracat hedefi rakamlarını yakalayabilmemiz zor gibi görünüyor.
 • 12:01Habur'da Geçişler Yetersiz, Esnaf Mağdur"Türkiye Irak Sanayici ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, on bin aracın olduğu Habur'da günlük 100-150 aracın geçirilmesini yeterli görmediklerini belirtti.
 • 10:11Tısiad Başkanı Kılıç: Tısiad Başkanı Kılıç: "Habur'dan Sınırlı Araç Geçişi Nedeniyle Mağduriyet Sürüyor"Türkiye-Irak Sanayici ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, 14 Aralık’tan bu yana kapalı tutulan Habur Sınır Kapısı’nın açıldığını, ancak halen 10 bin aracın beklediği kapıda, günlük 100-150 aracın geçişine izin verilmesinin binlerce insanın ve yüzlerce firmanın mağduriyetine neden olduğunu belirterek, araç geçişlerinin eski seviyeye getirilmesini istedi.
 • 09:59İhracatçımız Rusya Sorununu Yeni Pazarlarla Çözdü"Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, 2015 yılı ihracat rakamlarına ilişkin, "Rusya ile yaşadığımız durum ve Habur Sınır Kapısı'ndaki problemler olmamış olsaydı bir 500-600 milyon dolarlık daha, 144,5 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşmamız mümkündü ama olmadı" dedi.
 • 17:41Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye Araç Geçişinin BaşlamasıMersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) öncülüğünde Mersin iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla yapılan toplantıda, Habur Sınır Kapısı'nda yaşanan gelişmelerle ortaya çıkan sıkıntılara ilişkin çözüm önerileri sunuldu.
 • 15:43Mersin'de 'Habur Sınır Kapısı'ndaki Sorunlar KonuşulduMersin'de 'Habur Sınır Kapısı'ndaki Sorunlar KonuşulduMersin’de sektör temsilcilerinin katıldığı toplantıda, Habur Sınır Kapası’ndaki sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.
 • 14:33Irak'ta Mahsur Kalan Türk Vatandaşları, Habur'un Açılmasını BekliyorIrak'ta Mahsur Kalan Türk Vatandaşları, Habur'un Açılmasını BekliyorTürkiye ile Irak arasındaki karayolu ulaşımını sağlayan sınır kapılarının sivil geçişlere kapalı olması, binlerce kişinin mağdur olmasına yol açtı.
 • 17:21Habur Sınır Kapısı'nda Geçişler HızlandıHabur Sınır Kapısı'nda Geçişler HızlandıGüvenlik gerekçesiyle geçici olarak kapatılan Habur Sınır Kapısı’nın açılmasının ardından geçişlerin hızlandığı bildirildi.
 • 13:10Narenciyeyi Rusya Değil Soğuk Hava ve Terör Olayları VurduNarenciyeyi Rusya Değil Soğuk Hava ve Terör Olayları VurduNareciye üreticisini Rusya'nın ambargosundan ziyade Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki sokağa çıkma yasakları, soğuk hava ile Habur Sınır Kapısı'nın uzun süre kapalı olması vurdu.
 • 11:29Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye Araç Geçişinin BaşlamasıAK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Güvenlik gerekçesiyle geçici olarak kapatılan Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı'ndan Irak'ın yanı sıra Türkiye'ye de araç geçişlerine izin verildiğini belirterek, çok mutlu olduklarını kaydetti.
 • 07:25PKK'dan Alçak Tehdit: Oraya Kim Giderse VurulacakPKK'dan Alçak Tehdit: Oraya Kim Giderse VurulacakPKK, dün açılan Habur Sınır Kapısı'nı kullananları ölümle tehdit etti. Sınır kapısı yaklaşık üç haftadır kapalıydı.
 • 19:40Tüfenkci: Tüfenkci: "Birileri Kazdıkları Hendeklerle Huzura Bomba Koymakta"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin gelişi açıklamaları- Köpek Eğitim Merkezi Eğitim Sertifikasının Bakan Tüfenkci'nin verilmesi Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: - "(Habur Sınır Kapısı'nın açılması) Güvenlik güçlerimizle, arkadaşlarımız hayatlarını ortaya koyarak kapılarımızı açık tutmaya, orada huzuru temin etmeye çalışırken, birileri kazdıkları hendeklerle huzura bomba koymakta"- "1 Ocak'tan itibaren Rusya birtakım mallarımıza daha ambargo koyarak gerginliği tırmandırma yolunu seçti"- "2 ton 421 kilogram uyuşturucunun 1,2 tonu narkotik dedektör köpeklerimiz marifetiyle ortaya çıkarılmıştır" Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Habur Sınır Kapısı'nın açılmasına ilişkin, "Güvenlik güçlerimizle, arkadaşlarımız hayatlarını ortaya koyarak kapılarımızı açık tutmaya, orada huzuru temin etmeye çalışırken, birileri kazdıkları hendeklerle o huzura bomba koymakta" dedi.
 • 19:18Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye Araç Geçişi BaşladıHabur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye Araç Geçişi BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sınır kapısından araç girişi- Şoförlerin beklemeleri ve sohbetleri - Tır şoförü Mustafa Karakuş konuşma- Tır şoförü Ali Karakuş konuşma Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye araç geçişi başladı- İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Bayraktar: - "Bugün karşılıklı geçişler sağlandı.
 • 18:16Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 14 Aralık’tan bu yana kapalı olan Habur Sınır Kapısı’nın açıldığını belirterek, "Bugün itibariyle kapımız açıldı, kontrollü bir şekilde Irak’ a giriş yapılmakta aynı zamanda kontrollü bir şekilde Irak’tan Türkiye’ye girişler yapılmakta” dedi.
 • 17:40Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye Araç Geçişi BaşladıGüvenlik gerekçesiyle geçici olarak kapatılan Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı'ndan Irak'ın yanı sıra Türkiye'ye de araç geçişlerine izin verildi.