SON DAKİKA HABUR SINIR KAPISI HABERLERİ

Son Dakika Habur Sınır Kapısı Haberleri

11:14
Vali İpek 3. Köprü Çalışmalarını İnceledi Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunan ve Türkiye ile Irak'ı birbirine bağlayan Habur Sınır Kapısında 3. köprü için çalışmalara başlandı.
Vali İpek 3. Köprü Çalışmalarını İnceledi
19:53
Silopi'de 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Kutlaması 26 Ocak Dünya Gümrük Günü, Şırnak’ın Silopi ilçesinde çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Silopi'de 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Kutlaması
18:09
Silopi'de "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" Kutlandı Silopi'de "26 Ocak Dünya Gümrük Günü" çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
18:06
Şırnak Valisi: Türkiye'yi Suriye Gibi Yapmayı Planladılar Şırnak Valisi: Türkiye'yi Suriye gibi yapmayı planladılar(ek) "ŞIRNAK VE HAKKARİ'DE 5 SINIR KAPISI İÇİN PROTOKAL İMZALADIK" Şırnak Valisi Hasan İpek, Silopi İlçesi'nden Irak'a açılan Habur Sınır Kapısı'nda 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinliklerine katıldı.
Şırnak Valisi: Türkiye'yi Suriye Gibi Yapmayı Planladılar
17:22
Şırnak Valisi: Türkiye'yi Suriye Gibi Yapmayı Planladılar(2) "şırnak VE HAKKARİ'DE 5 SINIR KAPISI İÇİN PROTOKAL İMZALADIK" Şırnak Valisi Hasan İpek, Silopi İlçesi'nden Irak'a açılan Habur Sınır Kapısı'nda 26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinliklerine katıldı.
Şırnak Valisi: Türkiye'yi Suriye Gibi Yapmayı Planladılar(2)
15:33
Habur'da 3 PKK'lı Daha Teslim Oldu Şırnak’ın Silopi ilçesi yakınlarında bulunan Habur Sınır Kapısı’nda örgütten kaçan 3 PKK’lı teslim oldu.
Habur'da 3 PKK'lı Daha Teslim Oldu
14:24
3 PKK'lı Habur'da Teslim Oldu Kuzey Irak'tan yaya olarak gelen 3 PKK'lı Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısında güvenlik güçlerine teslim oldu.
18:02
Habur'da Kaçak Silah Operasyonu Şırnak'ın Silopi İlçesi'nden Irak'a açılan Habur Sınır Kapısı'ndan yurda giren TIR'da 2 Kalaşnikof tüfek ile biri Glock olmak üzere 4 tabanca ele geçirildi.
Habur'da Kaçak Silah Operasyonu
17:31
Habur Sınır Kapısı'nda Trafik Denetimleri Şırnak’ın Silopi ilçesinden geçen uluslararası İpekyolu’nda trafik ekipleri tarafından denetimler yapıldı.
Habur Sınır Kapısı'nda Trafik Denetimleri
16:43
Habur'da Silah Operasyonu Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısında bir araçta yapılan aramada 2 uzun namlulu tüfek ve 4 tabanca ele geçirildi.
21:08
TSK: 11 Terörist Teslim Oldu TSK, Irak'ın kuzeyinde faaliyet gösteren 1'i kadın toplam 11 teröristin Habur Sınır Kapısı Emniyet Amirliğine teslim olduğu belirtti.
20:09
Habur'da 11 PKK'lı Teslim Oldu Şırnak’ın Silopi ilçesi yakınlarında bulunan Habur Sınır Kapısı’nda örgütten kaçan 11 PKK’lı teslim oldu.
Habur'da 11 PKK'lı Teslim Oldu
20:06
Şırnak'ta 11 PKK'lı Teslim Oldu Irak'ın kuzeyinde bulunan terör kamplarından kaçan 11 PKK'lı Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısına teslim oldu.
20:01
Şırnak'ta 11 Terörist Teslim Oldu Şırnak'ta 11 terörist, Habur Sınır Kapısında güvenlik güçlerine teslim oldu.
19:57
Habur'da 11 PKK'lı Teslim Oldu Pkk'nın Kuzey Irak'taki kamplarında faaliyet yürüten 1'i kadın 11 örgüt üyesi, Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim oldu.
19:52
11 PKK'lı Teslim Oldu Genel Kurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü mensubu biri kadın 11 teröristin, silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olduğu bildirildi.
11 PKK'lı Teslim Oldu
19:15
12 Terörist Teslim Oldu Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü mensubu 12 teröristin teslim olduğunu açıkladı.
11:59
Cizre'de Bir Ayda 7 Kişi Öldürüldü, Hiçbirinin Faili Bulunamadı Şırnak'ın Cizre ilçesinde son bir ayda 7 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı. İlçe, 1990'lı yıllar gibi yine 'faili meçhul' cinayetlerle ülke gündeminde.
Cizre'de Bir Ayda 7 Kişi Öldürüldü, Hiçbirinin Faili Bulunamadı
11:40
Silopi?de Yol Kesenler, Polis Araçlarına Molotofla Saldırdı Şırnak'ın Silopi İlçesi'nden geçen İpek Yolu'nda eylem yapan göstericiler, yolu trafiğe kapatarak TIR'ların geçişine izin vermedi.
Silopi?de Yol Kesenler, Polis Araçlarına Molotofla Saldırdı
11:00
Silopi'de Yol Kesenler, Polis Araçlarına Molotofla Saldırdı Şırnak'ın Silopi İlçesi'nden geçen İpek Yolu'nda eylem yapan göstericiler, yolu trafiğe kapatarak TIR'ların geçişine izin vermedi.
Silopi'de Yol Kesenler, Polis Araçlarına Molotofla Saldırdı
15:28
Şırnak- Tedavi Gördüğü Ankara'da Ölen Peşmerge Generalin Cenazesi Habur'dan Kuzey Irak'a Götürüldü Tedavi gördüğü Ankara'da ölen Peşmerge generalin cenazesi Habur'dan Kuzey Irak'a götürüldü IRAK'ın Musul kenti Zummar İlçesi'nde IŞİD'le çıkan çatışmada ağır yaralanan ve getirildiği Ankara'da hayatını kaybeden Peşmerge komutanı Tümgeneral Tahir Haci Korki'nin cenazesi, Habur Sınır Kapısı üzerinden Kuzey Irak'a götürüldü.
Şırnak- Tedavi Gördüğü Ankara'da Ölen Peşmerge Generalin Cenazesi Habur'dan Kuzey Irak'a Götürüldü
15:20
Tedavi Gördüğü Ankara'da Ölen Peşmerge Generalin Cenazesi Habur'dan Kuzey Irak'a Götürüldü Irak'ın Musul kenti Zummar İlçesi'nde IŞİD'le çıkan çatışmada ağır yaralanan ve getirildiği Ankara'da hastanede yaşamını yitiren Peşmerge komutanı Tümgeneral Tahir Haci Korki'nin cenazesi, Habur Sınır Kapısı üzerinden Kuzey Irak'a götürüldü.
Tedavi Gördüğü Ankara'da Ölen Peşmerge Generalin Cenazesi Habur'dan Kuzey Irak'a Götürüldü
14:14
Galatasaraylı Basketbolcu Sinan Güler'den Silopi'ye Kütüphane Galatasaray Liv Hospitalda forma giyen milli basketbolcu Sinan Güler'in desteğiyle Şırnak'ın Silopi ilçesinde kütüphane kuruldu.
Galatasaraylı Basketbolcu Sinan Güler'den Silopi'ye Kütüphane
14:13
Galatasaraylı Basketbolcu Sinan Güler'den Silopi'ye Kütüphane Galatasaray Liv Hospital'da forma giyen milli basketbolcu Sinan Güler'in desteğiyle, Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde kütüphane kuruldu.
Galatasaraylı Basketbolcu Sinan Güler'den Silopi'ye Kütüphane
13:52
Silopi Galatasaraylı Basketbolcu Sinan Güler'den Silopi'ye Kütüphane Galatasaray Liv Hospital'da forma giyen milli basketbolcu Sinan Güler'in desteğiyle Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde kütüphane kuruldu.
Silopi Galatasaraylı Basketbolcu Sinan Güler'den Silopi'ye Kütüphane
12:34
Mardinli Sanayiciler Ortadoğu'daki Krizi Fırsata Çevirdi Türkiye'nin birçok bölgesinden Ortadoğu'ya yapılan ihracat olumsuz etkilenirken Mardin'de sanayiciler bu ülkelerin talebi olan ürün açığını kapatarak hedefine ulaştı.
Mardinli Sanayiciler Ortadoğu'daki Krizi Fırsata Çevirdi
11:29
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ökten'den Hızlı Tren Açıklaması Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Şırnak’ın Silopi Kadın Kolları Başkanı Aylin Ökten, hızlı tren hattının Habur Sınır Kapısı’na kadar uzanacağını söyledi.
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ökten'den Hızlı Tren Açıklaması
14:05
Canikli: "X-ray Analizinde Hedef: 5 Dakika" Irak sınırında kapı sayısı 4'e çıkacak- Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: - "Kısa süre içinde Irak'ta sınır kapı sayısını 4'e çıkarmış olacağız"- "Sarp Sınır Kapısı'nı yeniledik, Gürcistan ile başka bir kapı çalışmamız daha var"- "İstanbul Halkalı Gümrük Müdürlüğü'nün, Büyükçekmece'de inşa edilen yeni gümrük tesisinin Mayıs ayı gibi bitirilmesi sözünü aldık" MEHTAP YILMAZ/ARİFE YILDIZ ÜNAL - Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Irak sınırında kapı sayısını kısa sürede 4'e
Canikli: 'X-ray Analizinde Hedef: 5 Dakika'
13:59
Canikli: Irak'ta Sınır Kapı Sayısı 4'e Çıkacak Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: "Kısa süre içinde Irak'ta sınır kapı sayısını 4'e çıkarmış olacağız"dedi.
Canikli: Irak'ta Sınır Kapı Sayısı 4'e Çıkacak
16:49
Siirt Işid'le Çıkan Çatışmada Ölen Eski BDP Yöneticisi Toprağa Verildi Işid'le çıkan çatışmada ölen eski BDP yöneticisi toprağa verildi BDP'nin Siirt il yönetiminde görev yapan ve daha sonra PKK'ya katılan 'Raperin Gabar' kod adlı Vasfiye Altay, Irak'ın Sincar (Şengal) bölgesinde IŞİD ile girdiği çatışmada öldü.
Siirt Işid'le Çıkan Çatışmada Ölen Eski BDP Yöneticisi Toprağa Verildi
16:37
Bakan Elvan: "İstanbul'u Hızlı Trenle Kapıkule'ye Bağlayacağız" Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul’u Edirne üzerinden Kapıkule’ye kadar hızlı tren ile bağlayacaklarını belirterek, “2015 yılında bunun ihalesine çıkmayı hedefliyoruz” dedi.
15:49
Sincar'da Işid'le Çıkan Çatışmada Ölen Eski BDP Yöneticisi Toprağa Verildi Bdp'nin Siirt'teki eski yöneticilerinden olan ve PKK'ya katılan 'Raperin Gabar' kod adlı Vasfiye Altay, Irak'ın Sincar (Şengal) bölgesinde IŞİD ile girdiği çatışmada öldü.
Sincar'da Işid'le Çıkan Çatışmada Ölen Eski BDP Yöneticisi Toprağa Verildi
07:38
Çözüm Sürecindeki En Kritik Tarih Uzun zamandan beri müzakerlerin sürdürüldüğü Çözüm sürecinde kritik ve önemli bir dönemece giriliyor. Şubat-mart ayında dağdan eve dönüşlerin başlaması hedefleniyor.
Çözüm Sürecindeki En Kritik Tarih
14:18
Habur Sınır Kapısı'nda Araç Yoğunluğu Artacak" Türkiye'de karayolu ile yapılan ihracatın yüzde 42'sinin gerçekleştiği Habur Sınır Kapısı'ndan geçen yıl 1 milyon 970 bin aracın geçiş yaptığı bildirildi İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Bayraktar: "Irak tarafında yapılacak yeni köprü ve sınır kapıları ile Habur'da araç yoğunluğu artacak.
17:58
Cizre Olaylarında Ölü Sayısı 4'e Çıktı Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde 27 Aralık tarihinde çıkan olaylarda yaralanan Zeki Alar (32) da, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Cizre Olaylarında Ölü Sayısı 4'e Çıktı
17:22
Cizre Olaylarında Ölü Sayısı 4'e Çıktı Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde 27 Aralık'ta çıkan olaylarda ağır yaralanan 32 yaşındaki Zeki Alar, Diyarbakır'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Cizre Olaylarında Ölü Sayısı 4'e Çıktı
15:57
Yakıt Tankı Taşıyan Tır'ların Zor Anları Şırnak’ın Silopi ilçesi üzerinden Kuzey Irak’a yakıt tankı taşıyan TIR’lar, üst geçidin altından geçemedi.
Yakıt Tankı Taşıyan Tır'ların Zor Anları
12:03
Silopi'de Yakıt Tankeri Üst Geçidin Altından Zor Geçti Silopi ilçesi üzerinden Irak'a yakıt tankı taşıyan tırlar ilçede bulunan üst geçidin altından zor geçebildi.
16:03
Kandil'den Gelen Lütfü Taş, Cezaevinde Kalp Krizinden Öldü Abdullah Öcalan'ın çağrısı üzerine 2009 yılında Kandil Dağı'ndan Habur'a gelen ve 2010 yılında tutuklanıp 14 yıl hapis cezasına çarptırılan 62 yaşındaki Lütfü Taş, Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nde geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.
Kandil'den Gelen Lütfü Taş, Cezaevinde Kalp Krizinden Öldü
15:41
Diyarbakır Kandil'den Gelen ve Cezaevinde Ölen Lütfü Taş İçin Tören Düzenlendi Abdullah Öcalan'ın çağrısı üzerine 2009 yılında Kandil Dağı'ndan gelen ve 2010 yılında tutuklanıp 14 yıl hapis cezasına çarptırılan 62 yaşındaki Lütfü Taş, Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nde geçirdiği kalp krizi son öldü.
Diyarbakır Kandil'den Gelen ve Cezaevinde Ölen Lütfü Taş İçin Tören Düzenlendi
10:16
2014 Yılında 374 PKK'lı Teslim Oldu Şırnak il ve ilçelerinde 2014 yılı içerisinde 374 PKK’lı teslim oldu.
20:43
Şırnak'ta 8 Terörist Teslim Oldu Terör örgütü PKK'dan kaçan 8 kişi, Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim oldu.
19:37
Şırnak'ta 10 PKK'lı Teslim Oldu Şırnak’ın Silopi ilçesi yakınlarında Habur Sınır Kapısı’nda 8, Cizre ve İdil ilçelerinde de birer PKK’lı olmak üzere toplam 10 PKK’lı, güvenlik güçlerine teslim oldu.
19:26
Şırnak'ta 8 PKK'lı Teslim Oldu Şırnak Valiliği, Irak'a açılan Habur Sınır Kapısında 2'si 18 yaşından küçük 8 PKK'lının güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.
11:08
Silopi'de PKK Yandaşları Gece İpekyolu'nu Kesti Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde İpekyolu'nu kesip kimlik kontrolü yapan PKK'nın gençlik yapılanmaları YDG-H üyeleri olay yerine gelen polise ses bombası, molotoflarla saldırdı.
Silopi'de PKK Yandaşları Gece İpekyolu'nu Kesti
11:05
Silopi'de Bozulan TOMA'yı Başka TOMA İterek Kurtardı Şırnak'ta İpekyolu'nu kesip kimlik kontrolü yapan YDG-H üyeleri polise ses bombası, molotof attı. Olaylarda bozulan TOMA'yı başka TOMA kurtardı.
Silopi'de Bozulan TOMA'yı Başka TOMA İterek Kurtardı
12:58
PKK Yandaşları, Hüda Par'lıların Evlerini Ateşe Verdi Kobani Şengal'de öldürülen YPG militanlarının cenazelerinin Şırnak Cizre'ye getirilmesini bahane eden PKK yandaşları, Nur Mahallesi'nde HÜDA PAR'lılara ait olduğu belirtilen bazı evleri ateşe verdi.
13:43
Kandil'den Dönen HDP Heyeti: Artık Açıklama Yapılmayacak Kandil Dağı'nda KCK yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerden sonra Türkiye'ye dönen İmralı Heyeti, 'sadece gerek duyarsa' açıklama yapacak.
Kandil'den Dönen HDP Heyeti: Artık Açıklama Yapılmayacak
16:35
Şengal'de Yaşamını Yitiren Peşmerge Komutanı Nusaybin'de Defnedildi Kuzey Irak'taki Bölgesel Kürt Yönetimi Peşmerge Komutanlığı'nda 'Yarbay' rütbesiyle görev yapan ve Şengal operasyonunda ölen Rıfat Akbaş,Nusaybin'de toprağa verildi.
Şengal'de Yaşamını Yitiren Peşmerge Komutanı Nusaybin'de Defnedildi
10:02
Türkiye'de 2014 Böyle Geçti Ekim ayında, yurdun çeşitli kentlerinde, IŞİD'e tepki bahanesiyle izinsiz gösteri düzenleyen gruplar, araçlara, banka şubeleri ve iş yerlerine zarar verdi.
Türkiye'de 2014 Böyle Geçti
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 22:04:16. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA HABUR SINIR KAPISI HABERLERİ
[Hata Bildir]