SON DAKİKA HAKAN FİDAN HABERLERİ

Son Dakika Hakan Fidan Haberleri

 • 15:40 CHP'li Sarıbal, Bursa'daki Canlı Bomba Eylemini TBMM Gündemine Taşıdı Chp Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, "Yabancı ülkelerin ülkemizde yaşayan vatandaşlarını uyarmasından sonra gerçekleşen saldırılar, MİT ne iş yapıyor sorusunu akıllara getirmektedir" dedi.
 • 15:16 Kurdelayı Başkan Üzülmez kesti Kurdelayı Başkan Üzülmez kesti Kartepeli ikiz kardeşler Tufan ve Hakan Fidan'ın H&T İletişim adlı iş yerinin açılış kurdelesini Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez kesti.
 • 17:39 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yalova'ya Gitti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 17.05'te helikopterle Yalova'ya gitti.
 • 09:27 Cihan Haber Ajansı Gündemi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ayrı ayrı kabul edecek.
 • 08:55 Gündem / 21 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Ankara'da- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Jens Stoltenberg'i, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek.
 • 00:04 Gündem Özeti / 21 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Ankara'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Jens Stoltenberg'i, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek.
 • 13:25 Kilis'te Ölen Suriyeli 4 Yetim, Babalarıyla Aynı Kaderi Paylaştı Kilis'te Ölen Suriyeli 4 Yetim, Babalarıyla Aynı Kaderi Paylaştı Suriye tarafından ateşlenen Katyuşa roketatar mermilerinin bugüne kadar 11 kişinin ölümüne yol açtığı Kilis'te vatandaşlar büyük endişe yaşıyor.
 • 07:51 AK Parti MYK'sında Gündem IŞİD: Mermiler Bilerek Atılıyor AK Parti MYK'sında Gündem IŞİD: Mermiler Bilerek Atılıyor Kilis'e düşen IŞİD'in roketatar mermileri AK Parti MYK'sında da gündeme geldi. Yapılan değerlendirmede "Mermilerin kazara değil bilerek atıldığı" üzerinde duruldu.
 • 18:34 Başbakan Yardımcısı Elvan Açıklaması Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Dijital Türkiye Projesi ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının tek bir kurum şeklinde çalışmasını sağlayacak bir entegrasyon yapısı oluşturacaklarını bildirdi.
 • 18:04 Gaziantep - Genelkurmay Başkanı Akar, Gaziantep'te, Sınırda İnceleme Yaptı Gaziantep - Genelkurmay Başkanı Akar, Gaziantep'te, Sınırda İnceleme Yaptı Genelkurmay Başkanı Akar, Gaziantep'te, sınırda inceleme yaptıGENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kilis'in ardından Gaziantep'in Suriye sınır hattında incelemelerde bulundu.
 • 18:04 Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Açıklaması Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Açıklaması Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Suriye’nin DAEŞ kontrolündeki bölgelerden Türkiye’ye atılan roketlere anında karşılık verildiğini belirterek, “Karşı tarafta 362 zayiat verildi, 123 yaralı olduğunu düşünüyoruz.
 • 17:31 Genelkurmay Başkanı Gaziantep'te, Sınırda İnceleme Yaptı Genelkurmay Başkanı Gaziantep'te, Sınırda İnceleme Yaptı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kilis'in ardından Gaziantep'in Suriye sınır hattında incelemelerde bulundu.
 • 13:44 Davutoğlu; Saldırılara Cüret Edenlerin Hesabını En Ağır Şekilde Ödeyeceklerinden Şüpheniz Olmasın 5 Davutoğlu; Saldırılara Cüret Edenlerin Hesabını En Ağır Şekilde Ödeyeceklerinden Şüpheniz Olmasın 5 Dha Ankara - Davutoğlu Saldırılara cüret edenlerin hesabını en ağır şekilde ödeyeceklerinden şüpheniz olmasın (2)DAVUTOĞLU'NDAN KILIÇDAROĞLU'NA TEDAVİYE MUHTAÇ, PATOLOJİK VAKAKILIÇDAROĞLU'NU ÖNCE TIBBİ MUAYENEDEN SONRA AHLAKİ DERSTEN GEÇİRMEK LAZIMKENDİ FEZLEKELERİNİN YARGIYA İNTİKALİNDEN Mİ ÇEKİNİYORSUN KILIÇDAROĞLU'BU SAPIK AŞAĞILIKLARIN EN AŞAĞISIDIR' DİYE İLK KONUŞAN BENİMAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin 5'inci Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuşarak Kilis'e düşen IŞİD roketlerine ilişkin Ülkemizi, vatandaşımızı hedef alan tüm şer odaklarıyla sonuç alıncaya kadar mücadele devam edecek ve inşallah uzak olmayan bir zamanda bu şer odaklarını ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz.
 • 13:38 Davutoğlu: Saldırılara Cüret Edenlerin Hesabını En Ağır Şekilde Ödeyeceklerinden Şüpheniz Olmasın... "kılıçdaroğlu, TEDAVİYE MUHTAÇ, PATOLOJİK VAKA"AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin 5'inci Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuşarak Kilis'e düşen IŞİD roketlerine ilişkin "Ülkemizi, vatandaşımızı hedef alan tüm şer odaklarıyla sonuç alıncaya kadar mücadele devam edecek ve inşallah uzak olmayan bir zamanda bu şer odaklarını ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz.
 • 13:32 Davutoğlu Saldırılara Cüret Edenlerin Hesabını En Ağır Şekilde Ödeyeceklerinden Şüpheniz Olmasın Davutoğlu Saldırılara Cüret Edenlerin Hesabını En Ağır Şekilde Ödeyeceklerinden Şüpheniz Olmasın Dha Ankara - Davutoğlu Saldırılara cüret edenlerin hesabını en ağır şekilde ödeyeceklerinden şüpheniz olmasın (2)DAVUTOĞLU'NDAN KILIÇDAROĞLU'NA TEDAVİYE MUHTAÇ, PATOLOJİK VAKAKILIÇDAROĞLU'NU ÖNCE TIBBİ MUAYENEDEN SONRA AHLAKİ DERSTEN GEÇİRMEK LAZIMKENDİ FEZLEKELERİNİN YARGIYA İNTİKALİNDEN Mİ ÇEKİNİYORSUN KILIÇDAROĞLU'BU SAPIK AŞAĞILIKLARIN EN AŞAĞISIDIR' DİYE İLK KONUŞAN BENİMAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin 5'inci Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuşarak Kilis'e düşen IŞİD roketlerine ilişkin Ülkemizi, vatandaşımızı hedef alan tüm şer odaklarıyla sonuç alıncaya kadar mücadele devam edecek ve inşallah uzak olmayan bir zamanda bu şer odaklarını ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz.
 • 13:32 Davutoğlu Saldırılara Cüret Edenlerin Hesabını En Ağır Şekilde Ödeyeceklerinden Şüpheniz Olmasın Davutoğlu Saldırılara Cüret Edenlerin Hesabını En Ağır Şekilde Ödeyeceklerinden Şüpheniz Olmasın Dha Ankara - Davutoğlu Saldırılara cüret edenlerin hesabını en ağır şekilde ödeyeceklerinden şüpheniz olmasın (2)DAVUTOĞLU'NDAN KILIÇDAROĞLU'NA TEDAVİYE MUHTAÇ, PATOLOJİK VAKAKILIÇDAROĞLU'NU ÖNCE TIBBİ MUAYENEDEN SONRA AHLAKİ DERSTEN GEÇİRMEK LAZIMKENDİ FEZLEKELERİNİN YARGIYA İNTİKALİNDEN Mİ ÇEKİNİYORSUN KILIÇDAROĞLU'BU SAPIK AŞAĞILIKLARIN EN AŞAĞISIDIR' DİYE İLK KONUŞAN BENİMAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin 5'inci Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuşarak Kilis'e düşen IŞİD roketlerine ilişkin Ülkemizi, vatandaşımızı hedef alan tüm şer odaklarıyla sonuç alıncaya kadar mücadele devam edecek ve inşallah uzak olmayan bir zamanda bu şer odaklarını ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz.
 • 13:21 Avutoğlu Saldırılara Cüret Edenlerin Hesabını En Ağır Şekilde Ödeyeceklerinden Şüpheniz Olmasın Avutoğlu Saldırılara Cüret Edenlerin Hesabını En Ağır Şekilde Ödeyeceklerinden Şüpheniz Olmasın Dha Ankara - Davutoğlu Saldırılara cüret edenlerin hesabını en ağır şekilde ödeyeceklerinden şüpheniz olmasın (2)DAVUTOĞLU'NDAN KILIÇDAROĞLU'NA TEDAVİYE MUHTAÇ, PATOLOJİK VAKAKILIÇDAROĞLU'NU ÖNCE TIBBİ MUAYENEDEN SONRA AHLAKİ DERSTEN GEÇİRMEK LAZIMKENDİ FEZLEKELERİNİN YARGIYA İNTİKALİNDEN Mİ ÇEKİNİYORSUN KILIÇDAROĞLU'BU SAPIK AŞAĞILIKLARIN EN AŞAĞISIDIR' DİYE İLK KONUŞAN BENİMAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin 5'inci Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuşarak Kilis'e düşen IŞİD roketlerine ilişkin Ülkemizi, vatandaşımızı hedef alan tüm şer odaklarıyla sonuç alıncaya kadar mücadele devam edecek ve inşallah uzak olmayan bir zamanda bu şer odaklarını ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz.
 • 12:37 Kilis Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Kilis'te-2 Kilis Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Kilis'te-2 Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Kilis'e geldi.
 • 12:37 Davutoğlu: Saldırılara Cüret Edenlerin Hesabını En Ağır Şekilde Ödeyeceklerinden Şüpheniz Olmasın... Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin 5'inci Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuşarak Kilis'e düşen IŞİD roketlerine ilişkin "Ülkemizi, vatandaşımızı hedef alan tüm şer odaklarıyla sonuç alıncaya kadar mücadele devam edecek ve inşallah uzak olmayan bir zamanda bu şer odaklarını ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz.
 • 12:09 MİT Müsteşarı Fidan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar Kilis Valiliğini Ziyaret Etti (2) MİT Müsteşarı Fidan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar Kilis Valiliğini Ziyaret Etti (2) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Fidan ve Akar'ın Kilis valiliği ziyareti MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar Kilis Valiliğini ziyaret etti.
 • 12:07 Davutoğlu: Kilis'e Saldıranlar Bunun Hesabını En Ağır Şekilde Ödeyecek Davutoğlu: Kilis'e Saldıranlar Bunun Hesabını En Ağır Şekilde Ödeyecek Başbakan Davutoğlu, Kilis'e peş peşe düşen roketlerle ilgili, "Uzak olmayan bir zamanda bu şer odaklarını, ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz." dedi.
 • 12:05 Genelkurmay Başkanı Akar Kilis'te Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Gaziantep ve Kilis’teki birlikleri ziyaret ederek, son gelişmeler hakkında bilgi aldı.
 • 12:00 Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı Kilis'te Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı Kilis'te Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Kilis'e geldi.
 • 11:47 Kilis Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı Kilis' Te Tamamı Kilis Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı Kilis' Te Tamamı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan Kilis' e geldi.
 • 11:38 Genelkurmay Başkanı Akar ve MİT Müsteşarı Fidan, Kilis'te Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Gaziantep ve Kilis'teki birlikleri ziyaret ederek, bölgedeki son gelişmeler, sınır ötesinde muhalifler ile terör örgütü DAEŞ arasında devam eden çatışmalara ilişkin bilgi aldı.
 • 11:25 Kilis Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı Kilis? Te Kilis Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı Kilis? Te Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan Kilis? e geldi.
 • 11:24 Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Sınırın Sıfır Noktasında İnceleme... Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Sınırın Sıfır Noktasında İnceleme... Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, valilik ziyaretinin ardından inceleme yapmak üzere Suriye sınırına hareket etti.
 • 10:55 Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ve MİT Müsteşarı Fidan Valilikte Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ve MİT Müsteşarı Fidan Valilikte GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Fidan ve Akar'ın Kilis valiliği ziyareti MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar Kilis Valiliğini ziyaret etti.
 • 10:41 Genelkurmay Başkanı Akar ve MİT Müsteşarı Fidan Kilis'te Genelkurmay Başkanı Akar ve MİT Müsteşarı Fidan Kilis'te Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, art arda roketli saldırıların yaşandığı bölgede inceleme yapmak üzere Kilis'e geldi.
 • 09:49 Tekrar) - Başbakan Davutoğlu, Kral Selman ile Görüştü Tekrar) - Başbakan Davutoğlu, Kral Selman ile Görüştü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Davutoğlu ve Selman görüşmelerinden detay Başbakan Davutoğlu, Kral Selman ile görüştü Başbakan Davutoğlu, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud ile yaklaşık bir saat süren basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi.
 • 09:16 Kilis'e Suriye'den Ateşlenen 4 Roket Daha Düştü, Akar ve Fidan Kilis'te Kilis'e Suriye'den Ateşlenen 4 Roket Daha Düştü, Akar ve Fidan Kilis'te Kilis'e Suriye tarafından ateşlenen 4 roket daha düştü. Sınırdaki güvenlik önlemleri tekrar gündeme geldi. Genelkurmay Başkanı Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan Kilis'e gitti.
 • 21:08 Suudi Arabistan Kralı Selman, Ankara'da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud ile görüşmesi sona erdi.
 • 20:44 Suudi Arabistan Kralı Selman Ankara'da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud ile görüşmesi başladı.
 • 23:17 54 Savcı ve Hakim Hakkındaki İddianame" (8) Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yaptığına ilişkin yürütülen soruşturmada, haklarında iddianame hazırlanan 54 şüpheli hakim ve savcının, "darbeye teşebbüs etmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklama" suçundan müebbet ve diğer suçlardan ise 46 yıl 1 aydan 99 yıl üçer aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.
 • 22:05 Beştepe'de 9.5 Saat Süren Mesai Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, haftanın "devlet günü" olarak adlandırıldığı günündeki mesaisi 9.5 saat sürdü.
 • 21:14 54 Savcı ve Hakim Hakkındaki İddianame" (4) Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yaptığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, o dönemde görev yapan 54 hakim ve savcı hakkında hazırlanan iddianamede, "MİT yöneticileri ile ilgili soruşturma sözde 'Kudüs Ordusu Terör Örgütü' soruşturma dosyası üzerinden yeniden canlandırılarak, Çözüm Süreci kapsamında yapılan çalışmaları yürüten MİT yetkililerinin, PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan üzerinden PKK/KCK terör örgütü ile irtibatlandırılmaya çalışıldığı" belirtildi.
 • 21:13 54 Savcı ve Hakim Hakkındaki İddianame" (5) Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yaptığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, o dönemde görev yapan 54 hakim ve savcı hakkında hazırlanan iddianamede, "Fetullah Gülen'in sahiplendiği ve talimat gönderdiği suça konu işlemleri gerçekleştiren kamu görevlilerinin de gerçekleştirdikleri bu eylemleri sistemli ve örgütsel çalışma içerisinde yürüttükleri, kamu yetkisini kullanan devlet görevlileriyle aynı amaca hizmet ederek suça konu işlere iştirak eden diğer şüphelilerle birlikte örgütün nihai amacına ulaşmak için planlı ve örgütsel bir hiyerarşi içerisinde hareket etmişlerdir" denildi.
 • 20:15 54 Savcı ve Hakim Hakkındaki İddianame" (2) Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas yaptığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, o dönemde görev yapan 54 hakim ve savcı hakkında hazırlanan iddianamede,"Terör örgütü üyeliği ve yöneticiliği ile ilişkilendirilerek haklarında telefon dinleme, teknik fiziki takip kararları alınan şüphelilerden bir kısmının kamuoyunda da tanınan siyaset adamı, gazeteci, yazar, akademisyen, iş adamı, devlet yönetiminde görevli üst düzey bürokrat, bir kısmının da dernek-vakıflar gibi sivil toplum kuruluşları olduğu, terörle ilişkilendirilebilecek herhangi bir faaliyetleri olmadığı için takipsizlik kararı verildiği, bu şahısların şüpheliler tarafından bilinçli olarak iletişime müdahale edilmek suretiyle gerçeğe aykırı olarak kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınmasının sağlandığı kanaatine varılmıştır.
 • 15:02 Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidan'ı Kabul Etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.
 • 14:51 Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidan'ı Kabul Etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı kabul etti.
 • 09:32 Cihan Haber Ajansı Gündemi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli illerden gelen polis teşkilatı üyelerini kabul edecek.
 • 08:55 Gündem / 7 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu kabul edecek, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Mladen İvaniç ile görüşecek, Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdiç'i kabul edecek.
 • 07:36 PKK'dan Ermenistan'a Terörist Desteği PKK'dan Ermenistan'a Terörist Desteği Azerbaycan ve Ermenistan arasında işgal altındaki Dağlık Karabağ bölgesinde yaşanan çatışmalara PKK da bomba ve operasyon konusunda eğitimli militanlarını göndermiş.
 • 00:52 Gündem Özetine - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu kabul edecek, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Mladen İvaniç ile görüşecek ve Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdiç'i kabul edecek.
 • 16:18 Selam Tevhid'de Kumpas' İddianamesinden.."Amaç Çözüm Sürecini Ortadan Kaldırmak" 18 yaş grubu üzerinde yoğunlaştırdı.
 • 11:49 CHP'li Usluer'den Kılıçdaroğlu'na Destek: Önüne Yatmak Sözü Koruma ve Kollama Anlamında CHP'li Usluer'den Kılıçdaroğlu'na Destek: Önüne Yatmak Sözü Koruma ve Kollama Anlamında CHP'li Gaye Usluer, dünden beri tartışılan ve büyük tepki toplayan "önüne yatmak" ifadesinin "koruma ve kollama" anlamında olduğunu belirtti.
 • 12:37 25 Aralık Darbeye Teşebbüs" Davası Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), "takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı ve şüphelilere kumpas kurarak darbeye teşebbüs ettiği" iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürü Yakub Saygılı'nın da bulunduğu 7'si tutuklu 69 sanığın yargılandığı davada, sanıkların tutukluluk halinin devamına hükmedildi.
 • 21:06 25 Aralık Darbeye Teşebbüs" Davası Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), "takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı ve şüphelilere kumpas kurarak darbeye teşebbüs ettiği" iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürü Yakub Saygılı'nın da bulunduğu 7'si tutuklu, 69 sanığın yargılandığı davanın, bir sonraki duruşması yarın yapılacak.
 • 16:01 25 Aralık Darbeye Teşebbüs" Davası Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), "takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı ve şüphelilere kumpas kurarak darbeye teşebbüs ettiği" iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürü Yakub Saygılı'nın da bulunduğu 7'si tutuklu, 69 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 • 11:47 Külliye'de Güvenlik Zirvesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yaşanan son gelişmelere ilişkin güvenlik toplantısı yapılacak.