SON DAKİKA HAKKARİ HABERLERİ

Son Dakika Hakkari Haberleri

20:10
Çukurcalı Çocukların Başarısı Çukurcalı çocukların başarısı- Hakkari'de düzenlenen basketbol turnuvasında şampiyon olan çocuklar, Tunceli'de yapılacak bölge şampiyonasında da birinciliği hedefliyor Çukurça Kaymakamlığı'nın desteğiyle kurulan 12 Dev Adam Basketbol Okulu sayesinde basketbolla tanışan çocuklar, Hakkari'de düzenlenen turnuvada birinci olarak, Tunceli'de yapılacak bölge şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
Çukurcalı Çocukların Başarısı
19:52
Hakkari'de İntihar Girişimi Hakkari’de 5 katlı inşaat halindeki binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunan bir genç mahalle sakinlerinin ikna çalışmaları sonucu aşağı indi.
Hakkari'de İntihar Girişimi
18:46
Hakkari'de İntihar Girişimi Hakkari’de 5 katlı inşaat halindeki binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunan bir genç mahalle sakinlerinin ikna çalışmaları sonucu aşağı indi.
Hakkari'de İntihar Girişimi
16:51
9. Gap Kış Oyunları" Sona Erdi "9. GAP Kış Oyunları" sona erdi- Bitlis'te Spor Genel Müdürlüğünce düzenlenen oyunlara, 16 ilden 276 sporcu katıldı Bitlis'te düzenlenen "9. GAP Kış Oyunları" sona erdi.
9. Gap Kış Oyunları' Sona Erdi
15:48
Hdp'den İha'ya Ziyaret Halkın Demokrasi Partisi (HDP) Hakkari İl Eş Başkanları, İhlas Haber Ajansı’nı (İHA) ziyaret etti.
Hdp'den İha'ya Ziyaret
15:10
Çukurcalı Çocukların Başarısı Hakkari'de düzenlenen basketbol turnuvasında şampiyon olan çocuklar, Tunceli'de yapılacak bölge şampiyonasında da birinciliği hedefliyor.
15:07
9. Gap Kış Oyunları" Sona Erdi Bitlis'te Spor Genel Müdürlüğünce düzenlenen oyunlara, 16 ilden 276 sporcu katıldı.
14:00
9. Gap Kış Oyunları Sona Erdi BİTLİS (İHA) – Bitlis’te, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen 9. GAP Kış Oyunları düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.
9. Gap Kış Oyunları Sona Erdi
10:32
Hakkari'de Kar Üstünde Mangal ve Kayak Keyfi Hakkarililer, hafta sonlarını 2 bin 700 rakımlı Merga Bütan Yaylası'ndaki kayak merkezinde geçiriyor.
Hakkari'de Kar Üstünde Mangal ve Kayak Keyfi
10:23
Doğu'da Soğuk Hava Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 15 dereceyle Ardahan'da ölçüldü.
09:53
Başbakanlık Trımbox Güvencesi Altında TSE tarafından verilmeye başlanan ’BDS-Beyan Doğrulama Sertifikası’nı alan ilk buluş olan Trimbox yüksek voltaj koruma cihazı, bundan sonra Başbakanlık’ta da kullanılacak.
Başbakanlık Trımbox Güvencesi Altında
09:24
Hakkari Bulutların Altında Hakkari’de, 2800 rakımda çekilen bulutların altındaki şehir, görenleri kendine hayran bıraktı.
Hakkari Bulutların Altında
19:39
Şırnak Valisi İpek, Yaralı Askeri Ziyaret Etti Şırnak Valisi Hasan İpek, dün Uludere ilçesi Ortasu köyünde kaçakçıların taşlı saldırısı sonucu ağır yaralanan askeri tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
Şırnak Valisi İpek, Yaralı Askeri Ziyaret Etti
19:24
Uludere İlçesinde Bir Askerin Yaralanması - Vali İpek Uludere ilçesinde bir askerin yaralanması- Yaralı askeri, hastanede ziyaret eden Vali İpek: "Hayati tehlikesinin henüz geçmediğini fakat doktorlardan durumumun iyiye gittiği bilgisini aldık" Şırnak Valisi Hasan İpek, dün Uludere ilçesi Ortasu köyünde kaçakçıların taşlı saldırısı sonucu ağır yaralanan askeri, tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
Uludere İlçesinde Bir Askerin Yaralanması - Vali İpek
19:15
Uludere'de Askere Gaz Bombalı, Taşlı Saldırı: 1 Asker Yaralı(2) Vali, YARALI ASTSUBAYI ZİYARET ETTİ Şırnak Valisi Hasan İpek, Uludere'nin Ortasu Köyü'nde sınırda kaçakçılığı önleme çalışmasından dönen askeri birliğe, bir grubun evlerin çatısından el yapımı gaz bombaları ve taşla saldırısında yaralanan Astsubay Ali Kızılay'ı ziyaret etti.
Uludere'de Askere Gaz Bombalı, Taşlı Saldırı: 1 Asker Yaralı(2)
18:50
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık Açıklaması "Çözüm sürecine mutlaka devam edeceğiz.
18:43
Uludere İlçesinde Bir Askerin Yaralanması Yaralı askeri, hastanede ziyaret eden Vali İpek: "Hayati tehlikesinin henüz geçmediğini fakat doktorlardan durumumun iyiye gittiği bilgisini aldık"
18:25
Van'daki Sağlık Kuruluşları, 'Sağlıkta Dönüşüm Programına' Tepki Gösterdi Van’daki sağlıkla ilgili oda ve dernekler, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'nun 9 Aralık 2014 tarih ve 2014/33 sayılı genelgesi uyarınca Aile Sağlığı Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi çalışanlarına nöbet uygulaması getirmesiyle ilgili ortak basın açıklaması yaptı.
Van'daki Sağlık Kuruluşları, 'Sağlıkta Dönüşüm Programına' Tepki Gösterdi
16:04
Davutoğlu: "Zihniyetimizde, Cumhur Arasında Ayrım Yapmak Yoktur" AK Parti İzmir 5. Olağan Kongresi-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)-"Cumhuriyetçi olacaksanız milli iradeye saygı göstereceksiniz.
Davutoğlu: 'Zihniyetimizde, Cumhur Arasında Ayrım Yapmak Yoktur'
15:59
Davutoğlu: "Milli İradeye Saygı Göstermeyenler Cumhuriyetçi Olamaz" AK Parti İzmir 5. Olağan Kongresi-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)-"Cumhuriyetçi olacaksanız milli iradeye saygı göstereceksiniz.
Davutoğlu: 'Milli İradeye Saygı Göstermeyenler Cumhuriyetçi Olamaz'
15:42
Artvinli Şehidin Ailesine Hakkari'deki Birlikten Yardım Artvin İl Jandarma Komutanlığı, şehit olan Jandarma Er Ramazan Köse'nin ailesi için Hakkari Yüksekova 3'üncü P.Tüm.K.'lığı ve Hakkari İl J.K.'lığı personelince maddi yardım kampanyası düzenlendiği ve Borçka ilçesinde ziyaret edilen şehidin ailesine teslim edildiği belirtildi.
13:50
Davutoğlu'ndan İzmir'e Büyük Müjde Başbakan Davutoğlu İzmir'de yaptığı konuşmada, "Seçimden sonra İzmir'de başbakanlık ofisi açıp toplantıların bir kısmını İzmir'de yapacağız" dedi.
Davutoğlu'ndan İzmir'e Büyük Müjde
13:39
Hakkari Devlet Hastanesi Doktorlarına Kaynaşma Kahvaltısı Hakkari Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından doktorları kaynaştırmak amacıyla “Kaynaşma ve tanışma” adı altında kahvaltı verdi.
Hakkari Devlet Hastanesi Doktorlarına Kaynaşma Kahvaltısı
12:24
Daka Yılın İlk Yönetim Kurulu Toplantısı Yaptı Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) 2015 yılının ilk olağan kurul toplantısını gerçekleştirildi.
Daka Yılın İlk Yönetim Kurulu Toplantısı Yaptı
12:10
Emniyet Kemeri Ölümleri Değil, Yaralanmaları Engelliyormuş Doç. Dr. Murat Delice tarafından yapılan araştırma TÜİK'in verileri aksine kemerin, ölüm ve yaralanmaları yüzde 40-50 azaltmadığını ortaya koydu.
Emniyet Kemeri Ölümleri Değil, Yaralanmaları Engelliyormuş
10:17
-Hakkari'de 80 Öğrenci 2800 Rakımda Temel Kayak Eğitimi Alıyor Hakkari’de okulların sömestr girmesiyle birlikte yaklaşık 80 öğrencinin 2 bin 800 rakımda temel eğitim kayak kursu görmenin sevincini yaşadı.
-Hakkari'de 80 Öğrenci 2800 Rakımda Temel Kayak Eğitimi Alıyor
09:49
Doğu'da Soğuk Hava Yaşamı Olumsuz Etkiliyor Doğu Anadolu Bölgesinde etkili olan soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor.
20:29
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Muş Borcuna Sadık İl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Muş’un protestolu senet, kredi ve şirketleşmeyle ilgili verilerini açıklayarak borcuna en sadık ilin Muş olduğunu söylediTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Muş Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilk defa düzenlediği ‘Ekonominin Yıldızları Ödül Töreni’ne katıldı.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Muş Borcuna Sadık İl
19:58
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Muş'ta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı (MTSO) tarafından düzenlenen ‘Ekonominin Yıldızları’ ödül törenine katılmak üzere Muş’a geldi.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Muş'ta
19:52
Van'da Toprağa Gömülü Uzun Namlulu Silah Bulundu Van'ın Edremit ilçesinde 4 uzun namlulu silah bulundu.
19:05
Van'da Uzun Namlulu Silah ve Mühimmat Bulundu Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde 4 kalaşnikof marka uzun namlulu otomatik silah ve bu silahlara ait şarjör ile fişek ele geçirildi.
Van'da Uzun Namlulu Silah ve Mühimmat Bulundu
18:20
İllerin Kredi Kullanma Miktarları Açıklandı FİNTÜRK Finansal Türkiye Haritası 2014’ün 4’üncü dönem verilerini açıkladı.
15:25
Van'dan Kısa Kısa Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında fuhuş yaptırdıkları tespit edilen 9 kişi tutuklandı.
14:15
Çukurca'da Uçak Hareketliliği Hakkari'nin Çukurca ilçesinde öğlen saatlerinde uçak hareketliliği yaşandı.
13:18
Yüksekova'da Kar Temizleme Çalışmaları Yüksekova Belediyesi ekipleri, ilçe merkezinde kar temizleme çalışması başlattı.
13:05
Hdp ve Dbp Heyeti Derecik'te İnceleme Yaptı Hdp ve DBP heyetleri, Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Irak sınırındaki Derecik Beldesi'nde askerlerin açtığı ateş sonucu ölen 25 yaşındaki Necdet Yaman'ın babası İbrahim Yaman'a taziyede bulundu, bölgede incele yaptı.
Hdp ve Dbp Heyeti Derecik'te İnceleme Yaptı
12:44
TÜİK, Türkiye'nin Kadın-Erkek Haritasını Çıkardı TÜİK'in açıkladığı rakamlara göre, yurtta kadın nüfusunun fazla olduğu il sayısı 37'ye çıktı. Kadın nüfusun en fazla olduğu ilk 3 il Bartın, Bolu ve Trabzon oldu.
TÜİK, Türkiye'nin Kadın-Erkek Haritasını Çıkardı
12:16
Kazan Vadisi'nde Kaçak Avcı İzi Sürdüler Hakkari Orman Su İşleri Müdürlüğü ile Cilo Doğa Derneği ekipleri, Irak sınırında bulunan Çukurca İlçesi'nin Kazan Vadisi'nde kaçak avcılarla mücadele için çalışma yaptı.
Kazan Vadisi'nde Kaçak Avcı İzi Sürdüler
11:27
TOBB'un Sanayi Kapasite Raporu Geçerliliği devam eden kapasite raporu sayısı geçen yıl 2013'e göre yüzde 4,94 artarak 71 bin 825'e çıktı En çok Sanayi Kapasite Raporu İstanbul'da, en az Bayburt'ta düzenlendi Geçerli kapasite raporlarının 1.261'i yüksek teknoloji alanındaki faaliyetleri kapsadı Sanayi tesislerinde ortalama çalışan sayısı 2013’te 39 iken, 2014’te 40 oldu.
11:27
Hakkari'de Dereler Dondu Hakkari’de etkili olan soğuk havalar nedeniyle birçok dere dondu.
Hakkari'de Dereler Dondu
09:49
DAP, GAP, KOP ve DOKAP'a Hayvancılık Desteği Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, DAP, GAP, KOP ve DOKAP bölgelerinde, koyun keçi işletme ve damızlık erkek hayvan alımı yatırımı konularında hibe desteği verecek.
09:43
Doğu'da Soğuk Hava Ardahan'da Hissedildi Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 17 dereceyle Ardahan'da ölçüldü.
Doğu'da Soğuk Hava Ardahan'da Hissedildi
08:33
Meteoroloji'den Şiddetli Yağış Uyarısı Meteoroloji, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Mardin, Hakkari, Şırnak, Bolu ve Karabük çevrelerinde etkili olacak şiddetli yağışlar konusunda uyardı.
Meteoroloji'den Şiddetli Yağış Uyarısı
21:43
Erdoğan: Ben Damdan Düşmüş Biriyim Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı programda Nasreddin Hoca göndermesinde bulunarak "Ben damdan düşmüş biriyim. Birçok kez önümüz tıkandı. Başkanlık sistemi olsaydı daha ileride olurduk." dedi.
Erdoğan: Ben Damdan Düşmüş Biriyim
17:08
Hakkari'de Korkutan Duman Hakkari’de, 7 katlı bitişik iki binanın arasında çıkan dumanlar paniğe neden oldu.
Hakkari'de Korkutan Duman
16:38
Sp Teşkilatı, İpekyolu Hastanesi'nin Kapatılmasına Tepki Gösterdi Saadet Partisi(SP) Van İl Başkanlığı, İpekyolu Devlet Hastanesi’nin yeniden tüm poliklinikleri ile aktif bir şekilde hizmet vermesi için basın açıklaması yaptı.
Sp Teşkilatı, İpekyolu Hastanesi'nin Kapatılmasına Tepki Gösterdi
14:40
Destici'den Erdoğan'a Türk Okulları Cevabı: Sadece Arkanızdan Gülüyorlar Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika ülkelerine seyahati, sırf oradaki Türk okullarını kapatmak için yaptığını söyledi.
Destici'den Erdoğan'a Türk Okulları Cevabı: Sadece Arkanızdan Gülüyorlar
14:38
BBP'nin 22. Kuruluş Yıldönümü Genel Başkan Destici: "Ermenistan, Karabağ'da işgal ettiği topraklardan çekilmezken, 'sözde soykırım' masalıyla, bütün dünya devletlerini Türkiye'ye karşı yaptırıma zorlarken, biz de buradaki 100 bin kaçak Ermeni'ye müsaade etmeyiz.
13:53
Hakkari'de 53 Köy, 94 Mezra Yolu Ulaşıma Kapandı Hakkari'de etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde 53 köy, 94 mezra yolu ulaşıma kapandı.
Hakkari'de 53 Köy, 94 Mezra Yolu Ulaşıma Kapandı
12:45
Hakkari'de İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Hakkari Valiliği'nde 2015 Yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.
Hakkari'de İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 02.02.2015 00:44:04. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA HAKKARİ HABERLERİ
[Hata Bildir]