SON DAKİKA HALEP HABERLERİ

Son Dakika Halep Haberleri

 • 07:215 Maddede Ankara'nın Suriye Yol Haritası5 Maddede Ankara'nın Suriye Yol HaritasıTürkiye- Suriye sınırındaki kritik noktaların son haftalarda savaşan gruplar arasında el değiştirmesinin Ankara'da neden olduğu alarm hali devam ediyor.
 • 08:02IŞİD, Palmyra'da Heykelleri ParçaladıIŞİD, Palmyra'da Heykelleri ParçaladıIŞİD, Suriye'de Palmyra antik kentindeki harabelerden kaçırıldığını öne sürdüğü bazı heykellerin parçalanma fotoğraflarını yayımladı.
 • 09:03Gündem/ 3 Temmuz 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Camisi'nin açılışını gerçekleştirecek.
 • 02:48Başbakan Davutoğlu Canlı YayındaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'nin yarın, kısa bir dönem içinde Suriye'ye gireceği gibi bir beklenti içine kimse girmemelidir.
 • 02:36Suriye'deki İç SavaşSuriye'deki muhalif birliklerin "Halep'in Fethi" adı altında düzenlediği operasyonda, Halep'in Cemiyet ez-Zehra Mahallesi'ndeki stratejik bölgelerle rejim güçlerine ait bazı askeri noktaların kontrolünü sağladığı bildirildi.
 • 02:33Başbakan Davutoğlu, Canlı YayındaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, hiçbir zaman Türkiye'yi maceraya ve riske sokacak bir adıma izin vermeyeceklerini belirterek, "Ama Türkiye'yi oldu bittilere getirecek bir tavra da sessiz kalmayız. Bilinsin ki, Türkiye'nin sınır boylarında belli yapıların oluşmasına da izin vermeyiz" dedi.
 • 00:04Gündem Özeti/ 3 Temmuz 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, TBMM eski başkanları Bülent Arınç, Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin ve Cemil Çiçek'i kabul edecek.
 • 21:27Tel Abyad'daki İhlaller Etnik Temizlik Boyutunda"Suriyeli aktivist, eski Tel Abyad Meclis Üyesi ve Yerel Dokümantasyon Komitesi üyesi Ahmed el-Hac Salih, YPG'nin Halep'e bağlı Tel Abyad kentindeki insan hakları ihlallerinin etnik temizlik boyutuna geldiğini belirtti.
 • 17:16Sınır Ötesinde Konteyner Kent Açılışıİnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve Katar RAF Hayır Kurumu Cemiyeti'nce Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez kasabası yakınlarına yapılan konteyner kent, törenle hizmete açıldı.
 • 15:10Karkamış Sınırındaki Askeri ÖnlemlerDAEŞ'in, Türkiye sınırına yakın bölgelerde iş makineleriyle hendek kazması üzerine, gelişmeleri yakından takip eden güvenlik güçleri Karkamış sınır hattı boyunca tedbirlerini artırdı.
 • 09:03Gündem/ 2 Temmuz 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu ayrı ayrı kabul edecek, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenecek iftar programında, yasama, yürütme ve yargı organlarının başkanları ve temsilcileriyle bir araya gelecek.
 • 08:12Sınırda Alarm! Askere 'Vur' Emri VerildiSınırda Alarm! Askere 'Vur' Emri VerildiSınırda çatışmaların sürmesi nedeniyle Gaziantep-Kilis hattında önlemler artırıldı. Diyarbakır'a 20 adet savaş uçağı gönderildi. Olumsuz durumlara karşı 'vur' emri verildi.
 • 00:03Gündem Özeti/ 2 Temmuz 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası heyeti ile TMMOB Peyzaj Mimarları Odası yöneticilerini ayrı ayrı kabul edecek (Ankara/13.00/15.00) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Valiliği, AK Parti İl Başkanlığını, Yeşilli ve Midyat belediyelerini ziyaret edecek, partisinin il başkanlığınca düzenlenen iftar programına katılacak.
 • 17:56Suriye Sınırına Askeri SevkiyatSuriye Sınırına Askeri SevkiyatGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Askeri birliğin İpek Yolundan Kilis çevre yoluna geçişi- Konvoyun çevre yolunda kısa bir süre beklemesi- Askeri araçların Kilis'e hareketi Suriye sınırındaki Kilis'e askeri sevkiyat yapıldı.
 • 16:19Gaziantep Köprünün Doğusunda Ypg, Batısında IşidGaziantep Köprünün Doğusunda Ypg, Batısında IşidGaziantep'in Karkamış ilçesindeki Karkamış Barajı ve üzerinden geçen demiryolu köprüsü IŞİD ile YPG güçlerini birbirinden ayırıyor.
 • 16:10Köprünün Doğusunda Ypg, Batısında IşidKöprünün Doğusunda Ypg, Batısında IşidGaziantep'in Karkamış ilçesindeki Karkamış Barajı ve üzerinden geçen demiryolu köprüsü IŞİD ile YPG güçlerini birbirinden ayırıyor.
 • 16:06Hatay'daki Suriyelilere Gıda YardımıYardımeli Derneği, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine sığınan ve kendi imkanlarıyla kiraladıkları evde, kurdukları çadırlarda kalan 80 aileye gıda kolisi dağıttı.
 • 16:06Karkamış'ta Güvenlik Önlemleri ArtırıldıKarkamış'ta Güvenlik Önlemleri ArtırıldıHalep'e bağlı Cerablus kentindeki gelişmeleri yakından takip eden güvenlik güçleri, Karkamış sınır hattı boyunca tedbirlerini artırdı.
 • 15:21Karkamış Sınırındaki Önlemler SürüyorHalep'e bağlı Cerablus kentindeki gelişmeleri yakından takip eden güvenlik güçleri, Karkamış sınır hattı boyunca tedbirlerini artırdı.
 • 15:1910 Bin Suriyeli Aileye Gıda Yardımı Yapılacak10 Bin Suriyeli Aileye Gıda Yardımı YapılacakDeniz Feneri Derneği savaş mağduru Suriye halkı için sürekli olarak yardım organizasyonu yapıyor.
 • 15:18Çatışmada Yaralanan Kadın: Türkiye Kobani'deki Kardeşlerini KurtardıÇatışmada Yaralanan Kadın: Türkiye Kobani'deki Kardeşlerini KurtardıKobani'deki çatışmalarda yaralanarak Türkiye'ye getirilen 48 yaşındaki Emine Amed, Türkiye'nin Kobani'deki kardeşlerini kurtardığını söyledi.
 • 14:34Suriye'deki İç SavaşSuriye ordusuna ait helikopterin Halep'te muhaliflerin denetimindeki Salihiye Mahallesi'ne düzenlediği "varil bombalı" saldırıda 15 kişinin öldüğü, 25 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 14:32Suriye'de İç Savaş 5. Yılına Girdi.Savaştan Kaçanlar Sığındıkları Ülkelerde Yaşam Mücadelesi Veriyor.
 • 14:07Akçakale İlçesinde Bir Eve Mermi İsabet EttiAkçakale İlçesinde Bir Eve Mermi İsabet EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Merminin isabet ettiği evin dış görüntüsü, - Merminin isabat ettiği bölgeden detaylar, - Ev sahibi Mehmet Yalçınkaya ile röportaj, Suriye'deki iç savaş- Tel Abyad bölgesindeki çatışmalardan atıldığı tahmin edilen bir mermi, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki bir eve isabet etti- Ev sahibi Yalçınkaya: - "Durumu polise bildirdik onlarda mermiyi aldı.
 • 12:52Suriye'deki İç SavaşHalep'e bağlı Tel Abyad kentinde DAEŞ ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalardan atıldığı değerlendirilen bir mermi Akçakale ilçesindeki bir eve isabet etti.
 • 12:52Suriye Sınırında Askeri Önlemler Üst SeviyedeSuriye Sınırında Askeri Önlemler Üst SeviyedeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sınırda zırhlı araçlarla geniş güvenlik önlemleri görüntüsü,- Askerlerin beklemeleri,- Sınırdan görüntüler, Suriye sınırında askeri önlemler üst seviyede- DAEŞ'in Halep'e bağlı Azez kentine yönelik saldırıları ve çatışmaların Türkiye sınırına yakın bölgelerde sürmesi nedeniyle Gaziantep-Kilis sınır hattındaki güvenlik önlemleri artırıldı- 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı hudut birlikleri, yaklaşık 190 kilometrelik güzergahta adeta kuş uçurtmuyor- DAEŞ'in kontrolündeki bölgenin karşısındaki sınır hattına konuşlandırılan "cehennem topu" olarak bilinen yerli üretim fırtına obüsleri dikkati çekiyor HASAN ÖZKAL - Gaziantep'ten gönderilen çok sayıda tank, hava savunma sistemleri, zırhlı muharebe araçları ve askeri personel Suriye sınırına konuşlandırıldı.
 • 12:46Sınır Köylerindeki Türk Vatandaşları: IŞİD Bizi Tehdit Ediyor, Devletimiz PasifSınır Köylerindeki Türk Vatandaşları: IŞİD Bizi Tehdit Ediyor, Devletimiz PasifIŞİD'in Kilis sınırına doğru ilerleyişi sürerken; Azez ile Afrin şehirlerine ulaşmak isteyen IŞİD mensupları köylüleri istedikleri yere götürmeleri için tehdit ediyor.
 • 12:00Suriyeli Muhaliflerin Suriyeli Muhaliflerin "Eğit-Donat" Programından Sıfır Mezun ÇıktıABD-Türkiye-Suudi Arabistan ve Katar ortaklığıyla planlanan 'Suriyeli muhalifleri eğitip donatma programı'na katılan kişi sayısı 100'ü bulmadı. Programı tamamlayan kişi sayısı ise sıfır.
 • 11:56Kobani'den Getirilen Yaralıların Tedavisi SürüyorSuriye'nin Halep kentine bağlı Kobani'deki çatışmalarda yaralanan ve getirildikleri Diyarbakır'daki hastanelerde tedavi altına alınanlar, yaşadıklarını anlattı.
 • 09:11Gündem/ 1 Temmuz 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda İslam Ülkeleri İstatistik Ekonomik Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Başkanı Musa Kulaklıkaya'yı kabul edecek ve Cumhurbaşkanlığı personeliyle iftar programında bir araya gelecek.
 • 00:04Gündem Özeti/ 1 Temmuz 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Genel Kurulu'nda Meclis Başkanı seçimi için 3. ve 4. tur oylamaları yapılacak.
 • 22:24Wimbledon'da Bouchard ve Halep'ten Erken Vedaİngiltere'nin başkenti Londra'da devam eden Wimbledon Tenis Turnuvası'nda tek erkeklerde üç numaralı seribaşı Andy Murray tur atlarken, geçen yıl tek kadınlarda final oynayan Kanadalı Eugenie Bouchard ile 3 numaralı seribaşı Simona Halep ilk turda elendi.
 • 17:38Zaman Gazetesi Muhabiri, Görüntüler Silindikten Sonra Serbest BırakıldıZaman Gazetesi Muhabiri, Görüntüler Silindikten Sonra Serbest BırakıldıSuriye sınırındaki Kilis'e askeri araç sevkiyatını ve sınırdaki gelişmeleri takip ettiği sırada gözaltına alınan Zaman Gazetesi Muhabiri İlhan Çulha, çektiği görüntüler silindikten ve bir daha sınırdan görüntü ve haber yapmayacağını belirten bir tebligatname imzalatılarak serbest bırakıldı.
 • 16:20Daeş, Sınır Hattına Mayın DöşediDaeş, Sınır Hattına Mayın DöşediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - DAEŞ üyelerinin sınırda mayın döşerken görüntüleri DAEŞ, sınır hattına mayın döşedi- Bir grup DAEŞ üyesi, sınırda mayın döşerken görüntülendi Halep'e bağlı Cerablus'un kontrolünü elinde bulunduran terör örgütü DAEŞ mensupları, sınırda mayın döşerken görüntülendi.
 • 15:52Daeş, Sınır Hattına Mayın DöşediHalep'e bağlı Cerablus'un kontrolünü elinde bulunduran terör örgütü DAEŞ mensupları, sınırda mayın döşerken görüntülendi.
 • 15:45Işid Militanları Sınırda Mayın Döşemeye Devam EdiyorIşid Militanları Sınırda Mayın Döşemeye Devam EdiyorGaziantep'in Karkamış ilçesinin karşısında bulunan Jarabulus bölgesini yaklaşık 2 yıldır elinde bulunduran terör örgütü IŞİD, sınır boyunda hendek kazma ve mayın yerleştirme işlemlerini sürdürüyor.
 • 15:32İsveç'teki Hayırseverlerden Suriye'ye Yardım EliDeniz Feneri İsveç'teki bağışçıların yardımlarını Suriye'ye ulaştırıyor.
 • 14:51Sınırdaki Hareketliliği Takip Eden Zaman Muhabiri Gözaltına AlındıSuriye sınırındaki Kilis'e askeri araç sevkiyatını ve sınırdaki gelişmeleri takip eden Zaman Gazetesi Muhabiri İlhan Çulha gözaltına alındı.
 • 14:36Işid'liler Yine Sınıra Geldi, Mayın DöşediIşid'liler Yine Sınıra Geldi, Mayın DöşediGaziantep'in Karkamış İlçesi karşısındaki Suriye'de denetimi elinde bulunduran ve dün sınır hattındaki bazı bölgelere patlayıcı döşerken görülen IŞİD militanları bugün yine aynı bölgeye geldi.
 • 14:33Suriyelilerin Buruk Ramazan SevinciÜlkelerindeki iç savaştan kaçarak İzmir'e gelen Suriyeliler, Ramazan'ı vatanlarından uzakta geçirmenin burukluğunu yaşıyor.
 • 13:58Suriye Sınırına Askeri Sevkiyat YapıldıKilis'in karşısında bulunan Halep'in Azez ilçesinde yaşanan çatışmaların artmasıyla Türk Silahlı Kuvvetleri bölgeye askeri araç sevkiyatı başlattı.
 • 13:44Işid'liler Yine Sınıra GeldiIşid'liler Yine Sınıra GeldiGaziantep'in Karkamış İlçesi karşısındaki Suriye'de denetimi elinde bulunduran ve dün sınır hattındaki bazı bölgelere patlayıcı döşerken görülen IŞİD militanları bugün yine aynı bölgeye geldi.
 • 11:18İsveç'teki Hayırseverlerden Suriye'ye Yardım Eliİsveç'teki Hayırseverlerden Suriye'ye Yardım EliDeniz Feneri Derneği, İsveç’de bir hayırsever tarafından gönderilen yardımları Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Suriye’ye ulaştırdı.
 • 10:19Suriyeli Yan Kesiciler YakalandıSuriyeli Yan Kesiciler YakalandıAdana’da Bit Pazarı’nda yan kesicilik yöntemiyle bir kişinin 50 lirasını çaldığı ileri sürülen Suriye uyruklu 2 kişi yakalandı.
 • 09:03Gündem/ 30 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenecek iftar programında eski milletvekilleriyle biraraya gelecek.
 • 00:07Gündem Özeti/ 30 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM yeni başkanını seçiyor Genel Kurul, TBMM Başkanı seçimi için toplanacak.
 • 17:42Deaş, Türkiye Sınırına Yakın Bölgelere Mayın Döşerken GörüntülendiDeaş, Türkiye Sınırına Yakın Bölgelere Mayın Döşerken GörüntülendiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - DAEŞ üyelerinin mayın döşemesi DAEŞ, sınır hattına mayın döşedi- Halep'e bağlı Cerablus kentinin kontrolünü elinde bulunduran terör örgütü DEAŞ, Türkiye sınırına yakın bölgelere mayın döşerken görüntülendi Bir grup DAEŞ üyesi, Karkamış ilçesi karşısında Suriye sınır hattına mayın döşerken görüntülendi.
 • 17:20Daeş, Sınır Hattına Mayın DöşediBir grup DAEŞ üyesi, Karkamış ilçesi karşısında Suriye sınır hattına mayın döşerken görüntülendi.
 • 16:53Bilgi ve Düşünce Derneği'nden Işid Saldırılarına KınamaBingöl Bilgi ve Düşünce Derneği, IŞİD terör örgütünün Kobani’ye yönelik gerçekleştirdiği ve yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı, yazılı basın açıklaması yaparak kınadı.
 • 16:45İsveç'ten Suriyelilere 2 Tır İnsani Yardım Malzemesiİsveç'te hayırseverlerin bağışlarıyla toplanan insani yardım malzemelerini taşıyan 2 tırın, Deniz Feneri Derneği aracılığıyla Suriye'ye ulaştırıldığı bildirildi.