SON DAKİKA HALEP HABERLERİ

Son Dakika Halep Haberleri

 • 22:26 Esed Rejiminin Halep'e Saldırısı Fas'ın, Suriye'nin Halep kentinde katliam yapan yetkililerin uluslararası mahkemede yargılanmasını desteklediği bildirildi.
 • 21:35 Suriye'de Mülteci Kampına Saldırı Suriye'de Mülteci Kampına Saldırı Suriye'de İdlib'in Sarmada kasabasına yakın bir mülteci kampına hava saldırısı düzenlendiği bildirildi.
 • 21:15 Suriye'de Çadır Kente Hava Saldırısı Beşşar Esed rejimine ait savaş uçağının Suriye'nin kuzeyinde İdlib ilinde sivillerin bulunduğu bir çadır kente düzenlediği hava saldırısında ölenlerin sayısı 27'e yükseldi.
 • 21:04 Deaş Hedefleri Vuruldu, 20 Deaş'lı Terörist Öldürüldü TSK, Halep’in Kara Mezra ve Dudiyan bölgelerinde DEAŞ terör örgütüne ait iki adet mühimmat aracını fırtına obüsleri ve çok namlulu roket atar bataryasıyla imha etti.
 • 20:49 Suriye'deki İç Savaş Muhalifler, Beşşar Esed rejiminin Halep'te dün gece başlayan ateşkesi ihlal ederek saldırdığı Han Tuman beldesinde, rejim güçlerini püskürttü.
 • 20:21 Esad, Mülteci Kampına Hava Saldırısı Düzenledi Esad, Mülteci Kampına Hava Saldırısı Düzenledi İdlib'teki sivil savunma yetkililerinden Şakir, Esad'a ait savaş uçağının İdlib kırsalındaki Sarmada kasabasına yakın Kamune mülteci kampına saldırısında 8 kişinin öldüğünü belirtti.
 • 19:48 İdlib'te Çadır Kentte Saldırı: 8 Ölü 30 Yaralı Suriye ordusuna ait bir savaş uçağının İdlib'in Sarmada kasabasına yakın Kamune mülteci kampına düzenlediği hava saldırısında 8 kişinin öldüğü, 30 kişinin de yaralandığı bildirildi.
 • 18:59 Van'dan Suriye'ye Destek Van'dan Suriye'ye Destek VAN (İHA) – Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Kardeşlik Platformu üyeleri tarafından Suriye’de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılınarak dualar edildi.
 • 17:49 Halep'te Silahlar Sustu Halep'te Silahlar Sustu ABD ile Rusya'nın ateşkes için aracılık ettiği Halep'te silahların sustuğu bildirildi.
 • 17:36 Gerçeklerle Suriye Gündemi" Konferansı Anadolu Ajansı savaş muhabiri Levent Tok, "Gerçeklerle Suriye Gündemi" konferansında, Suriye'de yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
 • 17:18 Antakya'da Hatay'ı Keşfet' Buluşması Antakya'da Hatay'ı Keşfet' Buluşması 'Antakya'da Hatay'ı keşfet' buluşmasıHATAY Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği(TURSAB) ve Hürriyet Gazetesi işbirliğinde düzenlenen "Antakya'da Hatay'ı keşfet" konulu gastronomi etkinliğinin açılışında konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Lütfü Savaş, son 5 yılda Hatay halkının çok yorulduğunu ve maddi anlamda zor zamanlar yaşadığını belirterek, yetkililerin Hatay'a daha fazla destek vermesini istedi.
 • 15:42 Şahin Bey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Açıklaması Şahin Bey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Açıklaması Şahinbey Belediyesi Çanakkale’nin 100. Yıl etkinliklerinde başlattığı ve bu yılda devam ettirdiği “Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına” projesinde Çanakkale’ye gidecek öğrenciler Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun da katıldığı toplantıyla bilgilendirildi.
 • 14:14 Halep Saldırılarına Tepkiler Erzurum'da bir grup üniversite öğrencisi, Suriye rejimi ve Rus güçlerinin Halep kentinde düzenlediği saldırılarda hayatlarını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı.
 • 13:21 Halep'e Sahip Çıkalım" Mazlumder Kayseri Şubesi ve Kayseri Suriyeliler Ensar Derneği, Birleşmiş Miletler’e, İslam İşbirliği Teşkilatı’na, Arap Birliği Teşkilatı’na, sivil toplum kuruluşlarına ve Müslüman ülkelere, savaştan dolayı harabeye dönüşen Halep’e yardım çağrısında bulundu.
 • 13:12 Esed Rejimi, Halep'teki Ateşkesi İhlal Etti HALEP/ ABD ve Rusya'nın Suriye'nin Şam ve Lazkiye illeri için uzlaştığı ateşkesin Halep'i de kapsaması konusunda anlaşmasından sonra, Beşşar Esed rejimi ateşkesi ihlal etti.
 • 12:40 Halep'teki Ateşkes Kararı Suriye Türkleri Derneği Genel Sekreteri Ahmed Vezir, Halep'te son günlerde 500'ün üzerinde sivilin hayatını kaybettiğini belirterek, "Ateşkes, insanlar ölmeden önce neden yapılmıyor?
 • 12:01 Savaşın Kutsalı Olmaz' Savaşın Kutsalı Olmaz' Suriye'deki savaşa Balkanlardan giden yüzlerce genç de katılıyor.
 • 11:56 İdlibli Öğrencilerden Halep İçin Kan Bağışı Kampanyası Suriye'de Esed ve Rusya'ya ait savaş uçaklarının bombardımanı sonucu Halep'te yaralanan yüzlerce sivil için İdlibli üniversite öğrencileri kan bağışı kampanyası başlattı.
 • 10:40 Kihder'den Suriyeli Aileye Yardım Keçiören İmam Hatipliler Derneği (KİHDER), Suriye'deki iç savaştan kaçarak Ankara'nın Altındağ ilçesine yerleşen Suriyeli Ali ailesine yardım elini uzattı.
 • 09:46 Suriye İçin Barış Görüşmeleri Yeniden Başlatılsın' Suriye İçin Barış Görüşmeleri Yeniden Başlatılsın' Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Suriye'deki iç savaş konusunda başlatılan barış görüşmelerine yeniden başlanmasını istedi.
 • 09:01 Gündem / 5 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Katar'ın Savunmadan Sorumlu Devlet Bakanı Halid Bin Al Attıyah ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ayrı ayrı kabul edecek.
 • 02:47 Türkiye, Suudi Arabistan, Katar ve Arap Emirlikleri "Suriye'de Ateşkes İçin Paris'te Bir Araya... Fransız hükümeti, Türkiye, Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri dışişleri bakanlarının, Suriye'deki ateşkesin sürdürülmesi hususunda şartları görüşmek üzere önümüzdeki hafta Paris'te bir araya geleceklerini duyurdu.
 • 00:50 Suriye'de Çatışmaların Durdurulması Anlaşması WASHINGTON (AA) – ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye'nin Halep kentinde çatışmaların durdurulması anlaşmasının yürürlüğe girmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, genel olarak çatışmaların azaldığını fakat bazı bölgelerde anlaşmaya henüz uyulmadığını söyledi.
 • 00:47 Tıkanan Suriye Barış Görüşmeleri İçin Almanya Devrede ALMANYA Dışişleri Bakanı Steinmeier, Suriye barış görüşmelerine ivme kazandırmak için, Suriyeli muhaliflerin sözcüsü, BM Özel Temsilcisi ve Fransa Dışişleri Bakanı ile Berlin'de görüştüAlmanya, tıkanan Suriye barış görüşmeleri için devrede.
 • 00:03 Gündem Özeti / 5 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Katar'ın Savunmadan Sorumlu Devlet Bakanı Halid Bin Al Attıyah ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ayrı ayrı kabul edecek.
 • 23:50 Suriye Rejimi Ordusu Halep'te Ateşkes İlan Etti ABD ve Rusya'nın Suriye'deki çatışmaların durdurulmasının Halep'i de kapsaması için anlaşmaya varmasının ardından Beşşar Esed rejiminin ordusu, 48 saatlik bir ateşkes ilan edildiğini doğruladı.
 • 23:46 Suriye'de Çatışmaların Durdurulması Anlaşması ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Halep'te bugün yürürlüğe giren çatışmaların durdurulması anlaşmasının Suriye'nin genelinde uygulanabilmesi için çaba sarf ettiklerini bildirdi.
 • 23:41 Suriye Devrimi ve Ortadoğu" Konferansı Tarihçi, Arap dili ve Ortadoğu uzmanı Prof. Dr. Jean-Pierre Filiu, "Amerikalılar artık Ortadoğu'dan çekilerek güçlerini koruyacaklarını düşünürken Putin ise Ortadoğu'da olmanın bir dünya gücü olmanın garantisi olduğunu anladı.
 • 23:38 Müslüman Alimlerden Halep'e Destek Gösterisi Müslüman Alimlerden Halep'e Destek Gösterisi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Dövizler ve fotoğraflar taşıyan Müslüman alimlerin yürüyüşü ve toplanması Lübnan Müslüman Alimler Derneği eski Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Şeyh Salim er-Rifai'nin basın açıklaması Lübnan'daki Müslüman alimler, Esed rejimi ve Rusya'nın Halep kentine düzenlediği saldırılara dikkati çekmek için Rusya'nın Beyrut Büyükelçiliği önünde gösteri yaptı.
 • 23:11 Bmgk Halep'i Görüştü BİRLEŞMİŞ BM Güvenlik Konseyi (BMGK), İngiltere'nin talebi üzerine Halep'te artan şiddeti görüşmek üzere olağanüstü toplandı.
 • 23:03 Müslüman Alimlerden Halep'e Destek Gösterisi Lübnan'daki Müslüman alimler, Esed rejimi ve Rusya'nın Halep kentine düzenlediği saldırılara dikkati çekmek için Rusya'nın Beyrut Büyükelçiliği önünde gösteri yaptı.
 • 22:41 Berlin'de Suriye Görüşmeleri Berlin'de Suriye Görüşmeleri GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'in gelişi ve açıklamaları Riyad Hicab'ın açıklamaları BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın açıklamaları Berlin'de Suriye görüşmeleri Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier: "Ya Viyana'da başlatılan ve Münih devam edilen barış görüşmelerini yeniden yoluna koyarız ya da şiddetin tırmanmasını ve iç savaşın devam etme riskiyle karşı karşıya kalırız" Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Suriye'deki iç savaş konusunda başlatılan barış görüşmelerine yeniden başlanmasını istedi.
 • 21:59 Arap Birliği Suriye Rejimini Kınadı Arap Birliği, Suriye rejimi tarafından Halep ve kırsalında sivillere karşı gerçekleştirilen saldırıları kınayarak, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ni (BMGK) Suriye rejiminin bütün ülke topraklarındaki saldırılarını derhal durdurması için harekete geçmeye çağırdı.
 • 21:34 Berlin'deki Suriye Görüşmeleri Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Halep'te çatışmaların son bulmaması halinde "adeta bir felaketin" yaşanabileceği ve yaklaşık 400 bin kişinin Türkiye sınırına yığılabileceği uyarısında bulundu.
 • 21:17 ABD ve Rusya Halep'te Ateşkes İçin Anlaştı ABD ve Rusya Halep'te Ateşkes İçin Anlaştı Washington'dan yapılan açıklamada, ABD ve Rusya'nın Suriye'de ateşkesin yoğun çatışmaların yaşandığı Halep'i de kapsayacak şekilde genişletilmesi konusunda anlaştığı belirtildi.
 • 20:59 Berlin'de Suriye Görüşmeleri Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Suriye'deki iç savaş konusunda başlatılan barış görüşmelerine yeniden başlanmasını istedi.
 • 20:56 ABD ile Rusya Halep İçin Anlaştı ABD ile Rusya Halep İçin Anlaştı ABD ve Rusya, Suriye'de çatışmaların merkezi haline gelen ülkenin kuzeyindeki Halep'te ateşkesin sağlanması konusunda anlaştı.
 • 20:51 Rusya ve ABD Anlaştı! Halep'te Ateşkes Başlıyor Rusya ve ABD Anlaştı! Halep'te Ateşkes Başlıyor AYRINTILAR GELİYOR.
 • 20:50 ABD ve Rusya, Halep'te Ateşkes İçin Anlaştı ABD ve Rusya, Suriye'de çatışmaların merkezi haline gelen ülkenin kuzeyindeki Halep'te ateşkesin sağlanması konusunda anlaştı.
 • 20:31 ABD Dışişleri Bakanlığı, Suriye'de Çatışmaların Durdurulmasının Halep'i de Kapsaması İçin Gerekli...
 • 19:16 Rusya, Suriye'den 30 Tane Su-25 Tipi Uçağını Çekti Rusya, Suriye'den 30 Tane Su-25 Tipi Uçağını Çekti Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü, Rusya'ya ait 30 uçağın Suriye'den çekildiğini ve ülkede terör örgütleriyle etkili mücadele için gerekli sayıda gücün kaldığını ifade etti.
 • 18:58 Halep'te Şiddet Tırmanıyor Halep'te Şiddet Tırmanıyor Suriye'nin kuzeyindeki Halep kentinden gittikçe yoğunlaşan çarpışma haberleri geliyor.
 • 18:49 Halep Saldırılarına Tepkiler Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, Halep'te ateşkesin bozulmasında bütün sorumluluğun Suriye rejimine ait olduğunu söyledi.
 • 17:31 Halep Saldırılarına Tepkiler Konya Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu İcra Heyeti Başkanı Muhsin Görgülügil, Halep'te yaşananların son yüzyılın en büyük soykırımı olduğunu belirtti.
 • 17:10 Halep Saldırılarına Tepkiler Malatya Ortak Değerler Platformu Basın Sözcüsü Hüseyin Polat, Suriye rejimi ve Rus güçlerinin Halep'te sivil ölümlerine neden olan saldırılarını kınayarak, "50 yıllık baskı ve zulümden sonra 5 senedir, vicdansız dünyanın gözü önünde yakılan, tarumar edilen bir Suriye var." dedi.
 • 14:34 Paris'te Türkiye'nin de Katılacağı 'Suriye' Toplantısı Yapılacak Paris'te Türkiye'nin de Katılacağı 'Suriye' Toplantısı Yapılacak Türkiye, Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri dışişleri bakanlarının katılımıyla pazartesi günü Paris'te Suriye konusunda toplantı düzenlenecek.
 • 09:26 ABD'den Esad'a Uyarı: Stratejin İç Savaşı Bitirmez ABD'den Esad'a Uyarı: Stratejin İç Savaşı Bitirmez ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı, ülkesinde 27 Şubat'ta ilan edilen ateşkese uyması yolunda uyardı.
 • 19:09 Lavrov: Halep'te Ateşkes Yakın Lavrov: Halep'te Ateşkes Yakın Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, çatışmaların yoğunlaştığı Halep'te yakın bir zamanda ateşkes sağlanmasını umduğunu söyledi.
 • 17:56 ABD'li Büyükelçiden Suriye İtirafı: Washington Başarısız Oldu ABD'li Büyükelçiden Suriye İtirafı: Washington Başarısız Oldu Kıdemli diplomat Robert Ford, ABD yönetiminin asker göndererek çözmesi gereken çatışmayı askersiz yolla çözmeye çalıştığını ve bunda açık şekilde başarısız olduğunu vurguladı.
 • 10:31 IŞİD ve El Nusra İlk Kez Esir Değiştirdi IŞİD ve El Nusra İlk Kez Esir Değiştirdi El Kaide'nin Suriye uzantısı El Nusra Cephesi ile IŞİD, beş yılı bulan savaşta ilk kez esir değiştirdi.