SON DAKİKA HALEP HABERLERİ

Son Dakika Halep Haberleri

 • 11:45Davutoğlu: Ankara'daki Saldırıda Bir İsme Çok YaklaşıldıDavutoğlu: Ankara'daki Saldırıda Bir İsme Çok YaklaşıldıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki kanlı terör saldırısını gerçekleştiren canlı bombalarla ilgili "Bir isme çok yaklaşıldı. O isim bir örgütü işaret ediyor." dedi.
 • 01:39Rusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıRusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saldırıya uğrayan beldedeki yıkık binalar- Ebu Ahmed ile röportaj Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Halep'in Hayyan beldesi ile İdlib kırsalında yerleşim yerine saldırısı sonucu 8 kişinin öldüğü bildirildi.
 • 00:42Rusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıHALEP/ Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Halep'in Hayan beldesi ile İdlib kırsalında yerleşim yerine saldırısı sonucu 8 kişinin öldüğü bildirildi.
 • 00:06Gündem Özeti/ 14 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sumitomo Rubber Ako Lastik Fabrikasının açılış törenine katılacak, Valiliği ve Belediye Başkanlığını ziyaret edecek.
 • 22:42Suriye'de İki İranlı Komutan ÖldürüldüDevrim Muhafızları'na mensup iki İranlı komutanın Suriye'de öldürüldüğü bildirildi.
 • 20:13Ekmeleddin İhsanoğlu: Türkiye'nin Birliği ve Bütünlüğü TehlikedeEkmeleddin İhsanoğlu: Türkiye'nin Birliği ve Bütünlüğü TehlikedeMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu, Irak ve Suriye'de olanları hatırlatarak, son zamanlarda gelişen şiddet olaylarıyla Türkiye'nin birliği ve bütünlüğünün de tehlikede olduğunu söyledi.
 • 17:03Rusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıRus ordusuna ait savaş uçaklarının Halep'te muhaliflerin kontrolündeki Daret İzze beldesine düzenlediği saldırıda 5 kişinin öldüğü, 10 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 16:35Tarihi Kentler Birliğin'den Büyükşehir'e "HIŞVAHAN" Ödülü Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen 'tarihi ve kültürel mirası koruma proje ve uygulamalarını özendirme yarışmasında' 15. Yıl Özel Ödülü'nü Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin restore ettiği Hışvahan'a verildi.
 • 16:19Rusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıRusya'nın Suriye'de düzenlediği hava operasyonlarında, terör örgütlerine ait olduğu ileri sürülen 86 noktanın vurulduğu açıklandı.
 • 16:06Tarihi Kentler Birliğin'den Büyükşehir'e Tarihi Kentler Birliğin'den Büyükşehir'e "Hışvahan" ÖdülüTarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından düzenlenen ‘tarihi ve kültürel mirası koruma proje ve uygulamalarını özendirme yarışmasında’ 15. Yıl Özel Ödülü’nü Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin restore ettiği Hışvahan’a verildi.
 • 15:44Suriyeli Öğrenciler Diploma AldıSuriye'deki iç savaşta okulları yıkılan öğrenciler, aileleriyle sığındıkları Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yarım kalan eğitimlerini tamamlayarak, lise diplomalarını aldı.
 • 14:47Tarihi Kentler Birliğin'den Büyükşehir'e "HIŞVAHAN" Ödülü15. Yıl Özel Ödülü'nü Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin restore ettiği Hışvahan'a verildi.
 • 11:29Ankara'daki Terör Saldırısına TepkilerDiyarbakır Adliyesi önünde toplanan Diyarbakır barosu üyeleri, Ankara'daki terör saldırısını kınamak için cübbeli eylem yaptı.
 • 09:01Gündem/ 13 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö Ankara'da - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Niinistö'yü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşılayacak.
 • 08:22AA ve Polis Akademisi 'Eğitim' Protokolünü Yeniledi AA, Türkiye'de savaş muhabiri yetiştirmek amacıyla ortak eğitim verdiği Polis Akademisi ile protokolü yeniledi.
 • 00:08Gündem Özeti/ 13 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Rahil Şerif'i kabul edecek.
 • 22:56Diyarbakır Barosu: Katliamcılar Yargı Önüne ÇıkarılmalıDiyarbakır Barosu Ankara'da yaşanan katliamı kınamak, iş bırakma çağrısına destek vermek amacıyla Adliye binası önünde basın açıklaması düzenledi.
 • 18:20Aa ve Polis Akademisi Aa ve Polis Akademisi "Eğitim" Protokolünü YenilediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salona giriş- AA Genel Müdür Yardımcısı Mutanoğlu'nun konuşması- Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Fatih İnal'ın konuşması- Protokolün imzalanması AA ve Polis Akademisi "eğitim" protokolünü yeniledi- AA, Türkiye'de savaş muhabiri yetiştirmek amacıyla ortak eğitim verdiği Polis Akademisi ile protokolü yeniledi- AA Genel Müdür Yardımcısı Mutanoğlu: - "Bu eğitimler daha çok arkadaşımızın hem gerçeğin peşinde koşup hem hayatta kalmasına yardımcı olacaktır"- Polis Akademisi Başkan Yardımcısı İnal: - "Bu sıkıntılı coğrafyada, globalleşen dünyaya haberi bir an önce ulaştırmak adına emek veren siz değerli basın mensubu arkadaşlarıma hayatta kalma becerilerini geliştirmek, aynı zamanda da hayatta kalma stratejisi öğretebilmek adına yapacağımız her türlü çalışmada başarılar diliyorum" Anadolu Ajansı (AA), Türkiye'de savaş muhabiri yetiştirmek amacıyla ortak eğitim verdiği Polis Akademisi ile protokolü yeniledi.
 • 16:52Aa ve Polis Akademisi "Eğitim" Protokolünü YenilediAnadolu Ajansı (AA), Türkiye'de savaş muhabiri yetiştirmek amacıyla ortak eğitim verdiği Polis Akademisi ile protokolü yeniledi.
 • 15:36Başbakan Davutoğlu Canlı YayındaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Her ne suretle olursa olsun kimsenin seçim güvenliği bağlamındaki kaygılar sebebiyle sandığa gitmekten imtina etmemesi gerektiğini düşünüyorum.
 • 13:50Hukukçular Ankara'daki Terör Saldırısını KınadıDiyarbakır Barosu avukatları, cübbelerini giyerek Ankara’da önceki gün düzenlenen terör saldırısını kınadı.
 • 13:08Diyarbakır Barosu Ankara Saldırısını Protesto EttiDiyarbakır Barosu Ankara Saldırısını Protesto EttiDiyarbakır Barosu ve Mezopotamya Hukukçular Derneği(MHD) Ankara'da düzenlenen bombalı saldırıyı adliye binası önünde cübbeli eylem yaparak protesto etti.
 • 12:25Kardeşliğe Kasteden Katliamların Failleri Adaletin Önüne ÇıkarılmadıKardeşliğe Kasteden Katliamların Failleri Adaletin Önüne Çıkarılmadı"Diyarbakır’da onlarca avukat, adliye binası önünde cübbeli eylem yaparak, Ankara'da vahşice gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybedenleri andı, eylemi yapan ve yaptıranları kınadı.
 • 11:44Esed Rejimi ve Daeş'in Halep'teki İşbirliği SürüyorSuriye'de Esed rejimi ve terör örgütü DAEŞ, işbirliği yapmaya devam ediyor DAEŞ, Halep'in kuzeyinde geçen hafta ele geçirdiği iki noktayı çatışmaya girmeden rejime teslim etti.
 • 10:00Barzani'ye Karşı PKK-İran İşbirliğiBarzani'ye Karşı PKK-İran İşbirliğiGoran hareketi, PKK ile birlikte KDP binasını ateşe verdi. Seçimler öncesi Barzani'ye karşı oluşturulan "Seni başkan yaptırmayacağız" koalisyonunun arkasında İran var.
 • 09:01Gündem/ 12 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Selami Altınok, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ayrı ayrı kabul edecek.
 • 07:43Şırnak ve Bingöl'de, Ankara ProtestosuŞırnak ve Bingöl'de, Ankara ProtestosuAnkara'da düzenlenen bombalı saldırı, Şırnak ve Bingöl'de düzenlenen gösterilerle protesto edildi.
 • 00:01Gündem Özeti/ 12 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Selami Altınok, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ayrı ayrı kabul edecek.
 • 23:36Rusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıNEW İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Suriye'de Rus yapımı gelişmiş yeni tür misket bombaları kullanıldığını bildirdi.
 • 18:54Şırnak ve Bingöl'de, Ankara ProtestosuŞırnak ve Bingöl'de, Ankara ProtestosuAnkara'da düzenlenen bombalı saldırı, Şırnak ve Bingöl'de düzenlenen gösterilerle protesto edildi.
 • 18:22Çanakkale - Kızılay'dan Şehitler İçin Anı DalışıÇanakkale - Kızılay'dan Şehitler İçin Anı DalışıKızılay'dan şehitler için anı dalışı TÜRK Kızılayı tarafından Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü yıldönümünde düzenlenen etkinlikte; aralarında gazeteci, akademisyen, doktor ve gönüllülerin bulunduğu 'Çanakkale Şehitleri Saygı Dalışı Grubu', şehitler anısına anı dalışı gerçekleştirdi.
 • 18:01Suriye'de Öldürülen Tuğgeneral Hemedani'nin Cenaze Töreni (2)Suriye'de Öldürülen Tuğgeneral Hemedani'nin Cenaze Töreni (2)Terör örgütü DAEŞ tarafından Suriye'nin Halep kentinde öldürüldüğü İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından Tuğgeneral Hüseyin Hemedani, için başkent Tahran'da bulunan Devrim Muhafizlarına ait Veliasr Kışlası'nda cenaze töreni düzenlendi.
 • 17:40Çanakkale Boğazı'nda Saygı Dalışı GerçekleştirildiÇanakkale Boğazı'nda Saygı Dalışı GerçekleştirildiÇanakkale Savaşları'nın 100'üncü yıldönümü dolayısı ile Çanakkale Şehitleri Saygı Dalışı Grubu tarafından şehitler anısına anı dalışı gerçekleştirdi.
 • 17:25Suriye'de Öldürülen Tuğgeneral Hemedani'nin Cenaze TöreniSuriye'de Öldürülen Tuğgeneral Hemedani'nin Cenaze TöreniTerör örgütü DAEŞ tarafından Suriye'nin Halep kentinde öldürüldüğü İran Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından Tuğgeneral Hüseyin Hemedani, için başkent Tahran'da bulunan Devrim Muhafizlarına ait Veliasr Kışlası'nda cenaze töreni düzenlendi.
 • 17:13Çanakkale Şehitleri İçin Anı DalışıÇanakkale Savaşları’nın 100. yıl dönümünde, Türk Kızılayı tarafından Akbaş Şehitliği’nde tören düzenlendi.
 • 17:12Şırnak ve Bingöl'de, Ankara ProtestosuŞırnak ve Bingöl'de, Ankara ProtestosuAnkara'da düzenlenen bombalı saldırı, Şırnak ve Bingöl'de düzenlenen gösterilerle protesto edildi.
 • 17:03Halep Vapuru Şehitleri Anısına DalışHalep Vapuru Şehitleri Anısına DalışGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Akbaş Şehitliği genel görünüm- Türk Kızılay'ı Çanakkale Şube Müdürü Mehmet Kaplanın konuşması- Bigalı İmamı Mehmet Tosunun duası- Şehitliğe karanfil bırakılması- Batık alanına dalış- Denizde bayrak ve pankartlar açılması Çanakkale Savaşları'nda İngiliz E-11 Denizaltısı tarafından batırılan Halep Vapuru'nda şehit olan 200 asker ve tüm Çanakkale şehitleri için anı dalışı düzenlendi.
 • 16:12Kızılay'dan Çanakkale Şehitleri İçin Saygı DalışıKızılay'dan Çanakkale Şehitleri İçin Saygı DalışıTürk Kızılayı tarafından Çanakkale Savaşları'nın 100'üncü yıldönümünde düzenlenen etkinlikte; aralarında gazeteci, akademisyen, doktor ve gönüllülerin bulunduğu 'Çanakkale Şehitleri Saygı Dalışı Grubu', şehitler anısına anı dalışı gerçekleştirdi.
 • 15:57Halep Vapuru Şehitleri Anısına DalışÇanakkale Savaşları'nda İngiliz E-11 Denizaltısı tarafından batırılan Halep Vapuru'nda şehit olan 200 asker ve tüm Çanakkale şehitleri için anı dalışı düzenlendi.
 • 15:31Tuğgeneral Hemedani'nin Cenaze Töreniİran'ın, Suriye'de öldürülen en üst düzey komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hemedani için Tahran'da cenaze töreni düzenlendi.
 • 15:20Kuzey Irak'taki ProtestolarKuzey Irak'taki ProtestolarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saldırıya uğrayan KDP Halepçe Şubesi- Güvenlik önlemi alan polisler Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) Mesut Barzani'nin lideri olduğu Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), saldırılar nedeniyle Süleymaniye ili ve ilçelerindeki bazı parti binalarını boşaltarak emniyet güçlerine teslim etti.
 • 15:03Saldırıya Kitlesel ProtestoSaldırıya Kitlesel ProtestoAnkara’da, ’Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi’ mitingi öncesi meydana gelen ve 95 kişinin ölümüne, 246 kişinin yaralanmasına neden olan bombalı saldırı HDP Bingöl il teşkilatı tarafından protesto edildi.
 • 14:43Kuzey Irak'taki ProtestolarIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) Mesut Barzani'nin lideri olduğu Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), saldırılar nedeniyle Süleymaniye ili ve ilçelerindeki bazı parti binalarını boşaltarak emniyet güçlerine teslim etti.
 • 11:26Çölyak Hastalarına Umut Olan DeğirmenÇölyak Hastalarına Umut Olan DeğirmenGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Değirmen - Mısır unu - Değirmenin un üretmesi - Değirmen ustası - Dernek Başkanı ve ustanın konuşması Çölyak hastalarına umut olan değirmen- Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in Şanlıurfa'da bir değirmene bağışladığı makine ile üretilen glutensiz mısır unu, çölyak hastalarının dilediğince unlu mamuller tüketmesine imkan sağladı- Şanlıurfa Çölyak Derneği Başkanı Doğan: - "Tüm çölyak hastalarımız bu değirmenden sağlıklı şekilde faydalanıyor.
 • 11:17Çölyak Hastalarına Umut Olan DeğirmenEski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in Şanlıurfa'da bir değirmene bağışladığı makine sayesinde üretilen glutensiz mısır unu, çölyak hastalarının sağlıklı beslenmesine olanak sağladı.
 • 09:00Gündem/ 11 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Ankara'daki terör saldırısı Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki saldırıya ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Çankaya Köşkü'nde görüşecek.
 • 00:01Gündem Özeti/ 11 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Ankara'daki terör saldırısı Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki saldırıya ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Çankaya Köşkü'nde görüşecek.
 • 19:30Ankara'daki Patlama - Mehmet ŞimşekAnkara'daki Patlama - Mehmet ŞimşekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıklamaları - Maliye Bakanı Şimşek: -"Bu terör eylemini gerçekleştirenlerin Türkiye'nin huzurunu, barış iklimini, kardeşliğini hedefledikleri açık" Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin "Bu terör eylemini gerçekleştirenlerin Türkiye'nin huzurunu, barış iklimini, kardeşliğini hedefledikleri açık" dedi.
 • 19:07Ankara'daki Terör Saldırısına TepkilerMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Bu terör eylemini gerçekleştirenlerin, Türkiye'nin huzurunu, barış iklimini, kardeşliğini hedefledikleri açık" dedi.
 • 17:06Suriyeli 4 Sığınmacıya Göz Protezi TakıldıSuriyeli 4 Sığınmacıya Göz Protezi TakıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Göz protezi takılan Suriyeli sığınmacılar - İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye Çalışmaları Basın Sorumlusu Zafer Ersoy ile röportaj Suriyeli 4 sığınmacıya göz protezi takıldı- İHH İnsani Yardım Vakfı ile Güney Afrika'da faaliyet gösteren iki kurumun ortak çalışmasıyla, gözlerini kaybeden 4 sığınmacının protez ihtiyacı giderildi İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile Güney Afrika'da faaliyet gösteren Al İmdad ve El Nur kurumlarının ortak çalışmasıyla, 4 Suriyeli sığınmacıya göz protezi takıldı.