SON DAKİKA HALFETİ HABERLERİ

Son Dakika Halfeti Haberleri

 • 13 Ekim 2016 18:33Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği ToplantısıJeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği ToplantısıJeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı, Şanlıurfa'da yapılacak.
 • 12 Ekim 2016 11:07Halfeti Turizm Lokomotifi OluyorHalfeti Turizm Lokomotifi OluyorŞanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Halfeti'nin doğal güzelliklerini ve eşsiz kültürel yapısını daha da ön plana çıkaracak çalışmalara imza atarak Halfeti'ye modern marina, yüzen köprü ve yeni otopark kazandırıyor.
 • 11 Ekim 2016 19:14Şanlıurfa Turizmi İçin ToplandılarŞanlıurfa Turizmi İçin ToplandılarŞanlıurfa’nın tanıtımına yönelik turizm fuarlarına katılımı öngören turizm toplantısı Şanlıurfa Valiliğinde gerçekleştirildi.
 • 11 Ekim 2016 10:43Ekinci, Misafirlerine Urfa'yı AnlattıEkinci, Misafirlerine Urfa'yı AnlattıÇeşitli gezi ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'nın tarihi ve turistik mekânlarını gezmek için Avustralya'dan gelen bir grup, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'yi makamında ziyaret etti.
 • 10 Ekim 2016 13:10Şanlıurfa Turizmi Yeniden Canlanmaya BaşladıŞanlıurfa Turizmi Yeniden Canlanmaya BaşladıÇeşitli gezi ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik mekanlarını gezmek için Avustralya’dan gelen bir grup, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’yi makamında ziyaret etti.
 • 10 Ekim 2016 11:13Karagül'ün Artık Kolonyası Da VarKaragül'ün Artık Kolonyası Da VarEsans ustası Şükrü Çiftçi, "Karagül kolonyasını çıkarmamızın sebebi, sadece Halfeti'de yetişiyor olması. Üretimi Halfeti'de kendimiz yapıyoruz.
 • 07 Ekim 2016 15:15Malatya'da Yılın İlk Aşuresi DağıtıldıMalatya'da Yılın İlk Aşuresi DağıtıldıMalatya’da yılın ilk aşuresini Çınarlı Cami çevresinde bulunan esnaflar dağıttı.
 • 07 Ekim 2016 13:14Ruh Sağlığımız Allah'a Emanet!Ruh Sağlığımız Allah'a Emanet!Suriyeli mültecilerle beraber nüfusu 2 buçuk milyonu bulan Urfa'da bütün il de sadece 14 psikiyatr bulunuyor.
 • 01 Ekim 2016 16:42Viranşehir Belediye Başkanından 'Kaymakaklık Onayı' TepkisiViranşehir Belediye Başkanından 'Kaymakaklık Onayı' TepkisiViranşehir İlçesi'nin DBP'li Belediye Başkanı Emrullah Cin, Valiliği'nin OHAL kapsamında DBP'li Viranşehir, Bozova ve Halfeti belediyelerinin her türlü hizmet alımı, ödeme, ihale yapma ve diğer faaliyetlerini ilçe kaymakamlarının onayına bağlanmasına tepki göstererek, "Bu saygısızlık ve halk iradesini yok saymaktır" dedi.
 • 01 Ekim 2016 14:54Görüntülü Haber) Viranşehir Belediye Başkanından 'Kaymakaklık Onayı' TepkisiŞANLIURFA'nın Viranşehir İlçesi'nin DBP'li Belediye Başkanı Emrullah Cin, Valiliği'nin OHAL kapsamında DBP'li Viranşehir, Bozova ve Halfeti belediyelerinin her türlü hizmet alımı, ödeme, ihale yapma ve diğer faaliyetlerini ilçe kaymakamlarının onayına bağlanmasına tepki göstererek, "Bu saygısızlık ve halk iradesini yok saymaktır" dedi.
 • 01 Ekim 2016 13:02Viranşehir Belediye Başkanından 'Kaymakaklık Onayı' TepkisiViranşehir Belediye Başkanından 'Kaymakaklık Onayı' TepkisiŞANLIURFA'nın Viranşehir İlçesi'nin DBP'li Belediye Başkanı Emrullah Cin, Valiliği'nin OHAL kapsamında DBP'li Viranşehir, Bozova ve Halfeti belediyelerinin her türlü hizmet alımı, ödeme, ihale yapma ve diğer faaliyetlerini ilçe kaymakamlarının onayına bağlanmasına tepki göstererek, "Bu saygısızlık ve halk iradesini yok saymaktır" dedi.
 • 28 Eylül 2016 16:51Şanlıurfa'dan Kısa KısaHalfeti'de ihtiyaç sahibi bin aileye kömür yardımı yapıldı.
 • 28 Eylül 2016 15:32Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Toplantısı YapıldıŞanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Toplantısı YapıldıŞanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Şanlıurfa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu toplantısını Viranşehir Ziraat Odası Başkanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirdi.
 • 26 Eylül 2016 11:40Tarihi Camiye SaygısızlıkTarihi Camiye SaygısızlıkHalfeti ilçesinde sular altında kalan turistik Ulu Caminin adeta karalama defterine dönmüş olması görenleri şaşkına çevirdi. Tarihi ve turistik mekanların bu kadar sahipsiz kalması tepkiye neden oldu.
 • 26 Eylül 2016 11:36Şanlıurfa Yemekleri İtalya'da TanıtıldıŞanlıurfa Yemekleri İtalya'da TanıtıldıUNESCO Gastronomi Şehirleri ağında yer alması için çalışmalar yürütülen Şanlıurfa'nın yöresel yemekleri, İtalya'nın Torino kentinde düzenlenen uluslararası "Lezzet Festivali (Salone del Gusto)" ve "Toprak Ana (Terra Madre)" etkinliğinde tanıtıldı.
 • 23 Eylül 2016 12:34Sedef KakmaSedef Kakma"Da Erkeklere Taş ÇıkarıyorlarŞanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde sedef kakma kursuna katılan kadınlar, hünerli elleriyle birbirinden güzel ahşap işlemeler yapıyor.
 • 23 Eylül 2016 11:46Sedef Kakma"Da Erkeklere Taş ÇıkarıyorlarŞanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde sedef kakma kursuna katılan kadınlar, hünerli elleriyle birbirinden güzel ahşap işlemeler yapıyor.
 • 19 Eylül 2016 13:44Gaziler GünüŞanlıurfa ve ilçelerinde, Gaziler Günü düzenlenen törenlerle kutlandı.
 • 19 Eylül 2016 11:22Şanlıurfa'daki belediyeler tepki topladıŞanlıurfa'daki belediyeler tepki topladıSon bir yıl içerisinde yerli ve yabancı turiste neredeyse hasret kalan ve birçok sektörün bu sebeple işsiz kaldığı günlerin ardından yüz binlerce yerli turist Şanlıurfa'ya akın etti. Ancak özellikle belediyelerden kaynaklanan eksikler ve sıkıntılar vatandaşların tepkisini topladı.
 • 17 Eylül 2016 15:59Halfeti'de Bağ BozumuHalfeti'de Bağ BozumuHalfeti ilçesinde bağ bozumunda toplanan üzümler, geleneksel yöntemlerle pekmez, kesme, pestil, cevizli sucuk haline getiriliyor.
 • 14 Eylül 2016 12:29Gap Turları Yeniden Gözde OluyorYaklaşık 2 yıl aradan sonra bir tur acentesinin düzenlediği GAP turu kapsamında İstanbul'dan Şanlıurfa'ya gelen turistler, bölgenin doğal güzelliklerini görmenin mutluluğunu yaşıyor.
 • 13 Eylül 2016 12:02Bayramda Eğlencenin Adı: "Sıra Geceleri"İnanç ve kültür turizminin önemli mekanlarından Şanlıurfa, doğal güzellikleri, mimarisi ve tarihi eserlerinin yanı sıra konuk evlerinde düzenlenen sıra geceleriyle ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil olanağı sunuyor.
 • 12 Eylül 2016 11:48Sakin Şehir" Balayı Çiftlerini BekliyorBirecik Baraj Gölü sayesinde sahil kentini andıran ve üç yıl önce "sakin şehir" unvanı verilen Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesi, bu yönüyle balayı turizminde de hak ettiği yeri almayı hedefliyor.
 • 11 Eylül 2016 12:28Yatırım ve Kalkınma Hamlesi Turizmciyi Umutlandırdı"Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yönelik başlatılan yatırım ve kalkınma hamlesi ile Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması, inanç ve kültür turizminin önemli mekanlarından Şanlıurfa'da turizmcileri umutlandırdı.
 • 11 Eylül 2016 11:39Efsane Gemi Seferihisar'daEfsane Gemi Seferihisar'daUluslararası çevre örgütü Greenpeace’in Rainbow Warrior isimli gemisi Seferihisar’a geldi.