SON DAKİKA HALFETİ HABERLERİ

Son Dakika Halfeti Haberleri

 • 16:31Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerŞanlıurfa'nın Ceylanpınar, Siverek ve Halfeti ilçesinde Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından vatandaşlar, tepkilerini devam ettiriyor.
 • 11:29Zeytin Tam Urfa'ya GöreZeytin Tam Urfa'ya GöreDoç. Dr. Ali Rıza Öztürkmen, badem ve Antep fıstığının yanı sıra zeytinin de Urfa için kıymetli olduğunu hatırlatarak, "Zeytinin anavatanıdır burası ve zeytin normal koşullar altında çam kadar çok su istemez yanmaya ve kuraklığa dayanıklı her zaman yeşildir." dedi.
 • 13:52Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan Orman Köylülerine DestekOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, özellikle bozuk orman alanlarında gelir getirici türde ağaçlandırma yaparak ek istihdam alanları aracılığıyla orman köylülerinin gelirlerini arttırmayı hedeflediklerini bildirdi.
 • 13:13Bakanlığın Ektiği Ağaçlar Meyve Vermeye BaşladıBakanlığın Ektiği Ağaçlar Meyve Vermeye BaşladıOrman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), Şanlıurfa’da orman köylüleri için çalışmalarına devam ediyor.
 • 15:09Gaziantep'te Kültürel Mirasa Yolculuk:Geleneksel tatlardan etkileyici tarihi yapılara birçok kültürel değeri içinde bulunduran dünyanın en eski şehirlerinden Gaziantep, Novotel ana sponsorluğunda dijital dünyanın önemli insanlarını ağırladı.
 • 22:39Gölette Kaybolan Kişinin Cesedi BulunduGölette Kaybolan Kişinin Cesedi BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şanlıurfa'da gölete giren çocuk kayboldu -Sualtı polislerinin gölette boğulan Çiftçi'nin cesedini çıkarması -Teknede sağlık ekiplerinin Çiftçi'ye müdahelesi GÜNCELLEME- Şanlıurfa'da gölete giren çocuk kayboldu Birecik Baraj Göletinde kaybolan İbrahim Çiftçi'nin cesedine ulaşıldı (CESEDİN BULUNMASI EKLENDİ) Şanlıurfa'da Birecik Baraj Göletinde kaybolan İbrahim Çiftçi'nin cesedine ulaşıldı.
 • 21:59Gölette Kaybolan Gencin Cesedine UlaşıldıŞanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde girdiği gölette kaybolan 17 yaşındaki gencin cesedine ulaşıldı.
 • 21:23Halfeti'de Serinlemek İçin Gölete Giren Genç BoğulduHeight: 1.8em;">Olay, akşam saatlerinde Savaşan Mahallesi'nden geçen Batışehir Baraj göletinde meydana geldi.
 • 20:46Güncelleme- Şanlıurfa'da Gölete Giren Çocuk KaybolduŞanlıurfa'da Birecik Baraj Göletinde kaybolan İbrahim Çiftçi'nin cesedine ulaşıldı.
 • 18:36Serinlemek İçin Gölete Giren Genç KaybolduŞanlıurfa’da bir genç, serinlemek için girdiği gölette kayboldu.
 • 22:09Halfeti'de Fıstık Tarlasındaki Ağaçlar Ateşe VerildiHalfeti'de Fıstık Tarlasındaki Ağaçlar Ateşe VerildiŞanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde bir tarladaki fıstık ağaçları ateşe verildi.
 • 12:11''Sakin Şehir"De Bayram YoğunluğuCittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesince 3 yıl önce "Sakin şehir" ilan edilen Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde bayram tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.
 • 15:20Halfeti'de Tekne Turlarına Yoğun İlgiHalfeti'de Tekne Turlarına Yoğun İlgiŞanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde vatandaşlar bayram tatilini fırsat bilerek gönüllerince eğlendi.
 • 21:35Şanlıurfalılar Son İftar İçin Balıklıgöl'ü Tercih EttiŞanlıurfalılar Son İftar İçin Balıklıgöl'ü Tercih EttiŞanlıurfa’da vatandaşlar bu yılın son iftarını açmak için Balıklıgöl’ü tercih etti.
 • 17:02Halfeti'de Butik Otel İsteği ArtıyorHalfeti'de Butik Otel İsteği ArtıyorBirecik Baraj gölü nedeniyle bir bölümü sular altında kalan, sakin ve huzur veren özelliğiyle Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesi'nin "Sakin şehir" ağına dahil ettiği Halfeti, turizm sezonunda yerli ve yabancı çok sayıda turistin akınını uğruyor.
 • 16:06Sakin Şehir"De Butik Oteller Açılmayı BekliyorCittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesince yaklaşık 3 yıl önce "Sakin şehir" ilan edilen Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde yapılan butik otellerin hizmete açılması bekleniyor.
 • 15:43Şanlıurfa'dan Kısa KısaTürk Kızılayı Halfeti Şube Başkanlığı'ndan yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla ihtiyaç sahibi 120 aileye giyim yardımı yapıldı.
 • 11:25Cittaslow Birliği Portekiz'de ToplandıCittaslow Birliği Portekiz'de ToplandıDünyanın dört bir yanından gelen uluslararası Cittaslow (Sakin Şehir) ağı temsilcileri, yılda bir kez yapılan Genel Kurul toplantısı için Portekiz’de buluştu.
 • 11:34KaragülKaragül"E Kadınlar Hayat VerecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Karagül bitkisinin serasından detaylar Karagüllerden detaylar Kadınların karagüllerin bakımını yapmasından detaylar Halfeti Kaymakamı Mutlu Köksal'ın konuşması "Karagül"e kadınlar hayat verecek Dünyada sadece Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde yetiştirilen karagül, kaymakamlıkça yürütülen projeyle kadınların elinde yeşerecek Karagül yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak amacıyla 12 kadın kursiyere kesme çiçek eğitimi veriliyor Kaymakam Köksal: "Hem karagülün üretimini artırmak, onları doğaya kazandırmak hem de yörede yaşayan kadınlarımıza istihdam alanı oluşturmak amacıyla bu projeyi başlattık" MEHMET FATİH ASLAN - Dünyada sadece Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde yetişen ancak ekolojik değişiklikler nedeniyle üretimi durma noktasına gelen karagül, teorik ve uygulamalı eğitim alan Halfetili kadınların elinde hayat bulacak.
 • 11:17Karagül"E Kadınlar Hayat VerecekDünyada sadece Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde yetişen ancak ekolojik değişiklikler nedeniyle üretimi durma noktasına gelen karagül, teorik ve uygulamalı eğitim alan Halfetili kadınların elinde hayat bulacak.
 • 13:56Babalar Gününde Oğlunu Yolunu GözlüyorBabalar Gününde Oğlunu Yolunu GözlüyorAskerlik yaptığı Erzincan’daki görev yerine giderken, yol kesen PKK’lılar tarafından 8 ay önce kaçırılan askerin babası, Babalar Gününü oğlunun yolunu gözleyerek geçiriyor.
 • 14:32Yalnız Minareler" Zamana Direniyor - MalatyaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Halfeti minaresinden genel ve detay görüntüler Sütlü minareden genel ve detay görüntüler Boran Köyü Camisi'nin minaresinden genel görüntü Hanımın Çiftliği cami minaresinden genel görüntü Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müşaviri Kemal Deniz ile röportaj "Yalnız minareler" zamana direniyor Malatya'nın Battalgazi ilçesinde camileri zamanla yıkılan ve yalnız kalan tarihi minareler, yıllara meydan okuyor Selçuklu ve Osmanlı eserleri minareler, tek başına kalmış gibi görünse de barındırdığı özelliklerle kentin en önemli dinsel ve kültürel varlıkları arasında yer alıyor 17. yüzyılda inşa edilen ve beyazlığını koruyan taşlarla inşa edilmesi dolayısıyla "sütlü minare" olarak adlandırılan Çermik Cami minaresi de rengi ve ihtişamıyla dikkati çekiyor Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Müşaviri Deniz: "Camisiz minarelerin ayakta kalması için her türlü koruma tedbirini almaktayız. Bu eserlerin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması için çalışıyoruz" VOLKAN KAŞİK - Malatya'nın Battalgazi ilçesinde camisi zamanla yıkılan ve tek başına kalan tarihi minareler, yıllara meydan okuyor.
 • 12:59Yalnız Minareler" Zamana DireniyorMalatya'nın Battalgazi ilçesinde camisi zamanla yıkılan ve tek başına kalan tarihi minareler, yıllara meydan okuyor.
 • 13:36Halfetililer İftarda BuluştuHalfetililer İftarda BuluştuRamazan ayının manevi duygusunu tüm Şanlıurfa’da yaşatmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, Halfeti Hükumet Konağında kurduğu iftar sofrasında Halfetilileri ağırladı.
 • 22:25Vali, İftar Yemeğinde Şanlıurfalılardan Helallik İstediVali, İftar Yemeğinde Şanlıurfalılardan Helallik İstediBursa Valiliğine atanan İzzettin Küçük, Şanlıurfa’da kamu kurum müdürleri VE kentin ileri gelenleriyle iftar yemeğinde bir araya gelerek helallik istedi.
 • 17:53Halfeti'de Yılan SokmasıHalfeti ilçesinde yılanın soktuğu çocuk hastaneye kaldırıldı.
 • 14:46Osmanlı Sultan Kayığı Geleneğini YaşatıyorOsmanlı Sultan Kayığı Geleneğini YaşatıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Osmanlı sultan kayığı yapımından detay görüntüler İç mimar Harun Şahin'le röportaj Osmanlı sultan kayığı geleneğini yaşatıyor Kocaeli'nin Başiskele ilçesindeki atölyede üretilen Osmanlı döneminde padişahların İstanbul'da deniz ulaşımı sağlayan sultan kayıkları özellik turizm bölgelerinden yoğun talep görüyor "Osmanlı sultan kayığı" geleneğini yaşatmaya çalışan Şahin: "Türkiye pazarına sattığımız Osmanlı sultan kayıkları Dubai yolcusu olacak.
 • 12:39Osmanlı Sultan Kayığı"Na Yurt Dışından TalepŞENGÜL OYMAK/ TAHİR TURAN EROĞLU - İç mimar Harun Şahin'in, Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde kurduğu atölyede ürettiği Osmanlı padişahlarının İstanbul'da deniz ulaşımını sağlayan "sultan kayıkları", yurt dışından da ilgi çekti.
 • 14:49Meyan Şerbeti Satıcıları Ramazana HazırŞanlıurfa'da özellikle yaz aylarının en fazla aranan içecekleri arasında yer alan meyan şerbeti, iftar sofraları için hazırlanıyor.
 • 11:40Güneydoğu "Fırat Turu" ile Turist ÇekecekGüneydoğu illeri Şanlıurfa, Gaziantep ve Adıyaman'ın tarihi ve turistik ilçelerinin tek seferde gezilebilmesi için Atatürk Barajı ve Fırat Nehri'nde tur düzenlenecek.
 • 17:36Çiftçi, Urfa'daki Huzur Ve Barışa Vurgu YaptıÇiftçi, Urfa'daki Huzur Ve Barışa Vurgu YaptıŞanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, TGRT Haber'de Meltem Güney'in canlı yayın konuğu olarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.
 • 08:07Aydın Valisi DeğiştiAydın Valisi Değiştiİçişleri Bakanlığı’nın bir süredir üzerinde çalıştığı Valiler Kararnamesi yayımlandı.
 • 16:35Yazar Nazlı Eray Okurlarıyla BuluştuRoman ve öykü yazarı Nazlı Eray, Medicana Ankara Hastanesinin "Sanat Söyleşileri"ne konuk oldu.
 • 16:05Tarımsal Sulamada Sayaç Takmak İçin Yarın Son GünTarımsal Sulamada Sayaç Takmak İçin Yarın Son GünDicle Elektrik Dağıtım tarafından tarımsal sulamada kullanılan elektriği kayıt altına alarak yaz mevsiminde dalgalanmaya bağlı kesintileri önleyebilmek için başlatılan sayaç takma kampanyasının 31 Mayıs tarihinde sona ereceği bildirildi.
 • 18:09Engelliler Doyasıya EğlendiEngelliler Doyasıya EğlendiAdıyaman’ın Samsat ilçesinde ikamet eden engelli vatandaşlar hayatlarında ilk kez katıldıkları gezide doyasıya eğlendi.
 • 18:33Yenişehir Gençlik Merkezinden Halfeti GezisiYenişehir Gençlik Merkezinden Halfeti GezisiGençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirmiş olduğu Şehirler ve Kültürler Yörelerimiz projesi Şanlıurfalı gençlerden büyük ilgi görüyor.
 • 14:45'Karagül' Dizisi Sayesinde Halfeti'de Turist Patlaması Yaşanıyor'Karagül' Dizisi Sayesinde Halfeti'de Turist Patlaması Yaşanıyor'Karagül' dizisinin çekildiği Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesine havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte yerli ve yabancı turistler akın etmeye başladı.
 • 12:28Büyükşehir'den Gençlere Halfeti TuruBüyükşehir'den Gençlere Halfeti TuruŞanlıurfa’daki Gençlik Şenliğine katılan 150 genç, bölgenin tarihi ve turistik kenti Halfeti ilçesini gezdi.
 • 15:48Uluslararası Cittaslow Üyeleri İzmir'deUluslararası Cittaslow (sakin şehir) ağının Türkiye ve Kuzey Kıbrıslı üyeleri, Seferihisar'da toplandı.
 • 15:58Karagül'ün Güzelliği Urfa Sınırlarını AşıyorKaragül'ün Güzelliği Urfa Sınırlarını AşıyorHalfeti ilçesinde yetişen ve siyah rengiyle dizilere, kitaplara konu olan karagül, kurulacak gül birliği sayesinde dünya pazarına sunulacak.
 • 15:40Şanlıurfa'da Teknede Türk Bayrağı İndirilmesi İddiası Üzerine Gerginlik ÇıktıŞanlıurfa'da Teknede Türk Bayrağı İndirilmesi İddiası Üzerine Gerginlik ÇıktıŞanlıurfa Halfeti'de, tekneye binen bir kişinin Türk bayrağını indirmeye çalıştığı iddia edildi.
 • 13:5719 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor BayramıŞanlıurfa'nın Viranşehir ve Halfeti ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • 09:58Köy Seyahati Sevenler İçin Türkiye'nin En GüzelYaz sezonu yaklaşırken köy seyahati seven tatilciler için Türkiye'nin en güzel 10 köyü...
 • 17:35Halfeti'nin Otopark Sorunu ÇözülüyorHalfeti'nin Otopark Sorunu ÇözülüyorŞanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Urfa turizminin hak ettiği yere gelebilmesi için eski Halfeti yerleşim merkezindeki otopark sorununu çözüyor.
 • 11:23Gap Çiftçisine Kuraklık DarbesiTürkiye tahıl üretiminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da yağış miktarının geçen yıla göre büyük oranda azalması nedeniyle hububatta ürün kaybının yüzde 70'leri bulacağı tahmin ediliyor.
 • 17:08Haliliye Belediyesi'nden Kadınlara Pozitif AyrımcılıkHaliliye Belediyesi'nden Kadınlara Pozitif AyrımcılıkHaliliye Belediyesi, Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezi kursiyerlerine yönelik pozitif ayrımcılıkta bulunarak Birecik ve Halfeti gezisi düzenledi.
 • 15:58'Meyvelerden Yemek Olur Mu' Demeyin'Meyvelerden Yemek Olur Mu' DemeyinŞanlıurfa'nın 'Saklı Cenneti' olarak bilinen Halfeti, bu kez Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonuyla damak tadının en güzel örneklerini sunma imkânı buldu.
 • 13:38Medya Bunu Hep YapıyorMedya Bunu Hep YapıyorİHA, Halfeti'yi gösterip Gaziantep'i övdü. Habertürk de Halfeti fotoğrafını Gaziantep Boğazı diye gösterdi.
 • 09:55Karagül' Dünya Pazarına Girmeye HazırlanıyorKaragül' Dünya Pazarına Girmeye HazırlanıyorTürkiye’de sadece Şanlıurfa’da bulunan karagül, dünya pazarına girmeye hazırlanıyor.
 • 14:19Şanlıurfa?sakin Şehir? Halfeti?nin Meyveli Yemekleri Görücüye ÇıktıŞanlıurfa?sakin Şehir? Halfeti?nin Meyveli Yemekleri Görücüye Çıktı?Sakin şehir? Halfeti'nin meyveli yemekleri görücüye çıktıŞANLIURFA'nın Halfeti ilçesi, Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesince 2013 yılında 'Sakin şehir' ağına dahil edilmesinin ardından çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaya başlayan ve bölgede 'Saklı Cennet' olarak bilinen ve bölge turizminin gözdesi Halfeti'de 'Meyve Yemekleri Festivali' düzenlendi.