SON DAKİKA HALFETİ HABERLERİ

Son Dakika Halfeti Haberleri

 • 18:33 Yenişehir Gençlik Merkezinden Halfeti Gezisi Yenişehir Gençlik Merkezinden Halfeti Gezisi Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirmiş olduğu Şehirler ve Kültürler Yörelerimiz projesi Şanlıurfalı gençlerden büyük ilgi görüyor.
 • 14:44 'Karagül' Dizisi Sayesinde Halfeti'de Turist Patlaması Yaşanıyor 'Karagül' Dizisi Sayesinde Halfeti'de Turist Patlaması Yaşanıyor 'Karagül' dizisinin çekildiği Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesine havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte yerli ve yabancı turistler akın etmeye başladı.
 • 12:28 Büyükşehir'den Gençlere Halfeti Turu Büyükşehir'den Gençlere Halfeti Turu Şanlıurfa’daki Gençlik Şenliğine katılan 150 genç, bölgenin tarihi ve turistik kenti Halfeti ilçesini gezdi.
 • 15:48 Uluslararası Cittaslow Üyeleri İzmir'de Uluslararası Cittaslow (sakin şehir) ağının Türkiye ve Kuzey Kıbrıslı üyeleri, Seferihisar'da toplandı.
 • 15:58 Karagül'ün Güzelliği Urfa Sınırlarını Aşıyor Karagül'ün Güzelliği Urfa Sınırlarını Aşıyor Halfeti ilçesinde yetişen ve siyah rengiyle dizilere, kitaplara konu olan karagül, kurulacak gül birliği sayesinde dünya pazarına sunulacak.
 • 15:40 Şanlıurfa'da Teknede Türk Bayrağı İndirilmesi İddiası Üzerine Gerginlik Çıktı Şanlıurfa'da Teknede Türk Bayrağı İndirilmesi İddiası Üzerine Gerginlik Çıktı Şanlıurfa Halfeti'de, tekneye binen bir kişinin Türk bayrağını indirmeye çalıştığı iddia edildi.
 • 13:57 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Şanlıurfa'nın Viranşehir ve Halfeti ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • 09:58 Köy Seyahati Sevenler İçin Türkiye'nin En Güzel Yaz sezonu yaklaşırken köy seyahati seven tatilciler için Türkiye'nin en güzel 10 köyü...
 • 17:35 Halfeti'nin Otopark Sorunu Çözülüyor Halfeti'nin Otopark Sorunu Çözülüyor Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Urfa turizminin hak ettiği yere gelebilmesi için eski Halfeti yerleşim merkezindeki otopark sorununu çözüyor.
 • 11:23 Gap Çiftçisine Kuraklık Darbesi Türkiye tahıl üretiminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da yağış miktarının geçen yıla göre büyük oranda azalması nedeniyle hububatta ürün kaybının yüzde 70'leri bulacağı tahmin ediliyor.
 • 17:08 Haliliye Belediyesi'nden Kadınlara Pozitif Ayrımcılık Haliliye Belediyesi'nden Kadınlara Pozitif Ayrımcılık Haliliye Belediyesi, Kadın Destek ve Aile Eğitim Merkezi kursiyerlerine yönelik pozitif ayrımcılıkta bulunarak Birecik ve Halfeti gezisi düzenledi.
 • 15:58 'Meyvelerden Yemek Olur Mu' Demeyin 'Meyvelerden Yemek Olur Mu' Demeyin Şanlıurfa'nın 'Saklı Cenneti' olarak bilinen Halfeti, bu kez Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonuyla damak tadının en güzel örneklerini sunma imkânı buldu.
 • 13:38 Medya Bunu Hep Yapıyor Medya Bunu Hep Yapıyor İHA, Halfeti'yi gösterip Gaziantep'i övdü. Habertürk de Halfeti fotoğrafını Gaziantep Boğazı diye gösterdi.
 • 09:55 Karagül' Dünya Pazarına Girmeye Hazırlanıyor Karagül' Dünya Pazarına Girmeye Hazırlanıyor Türkiye’de sadece Şanlıurfa’da bulunan karagül, dünya pazarına girmeye hazırlanıyor.
 • 14:19 Şanlıurfa ?sakin Şehir? Halfeti?nin Meyveli Yemekleri Görücüye Çıktı Şanlıurfa ?sakin Şehir? Halfeti?nin Meyveli Yemekleri Görücüye Çıktı ?Sakin şehir? Halfeti'nin meyveli yemekleri görücüye çıktıŞANLIURFA'nın Halfeti ilçesi, Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesince 2013 yılında 'Sakin şehir' ağına dahil edilmesinin ardından çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlamaya başlayan ve bölgede 'Saklı Cennet' olarak bilinen ve bölge turizminin gözdesi Halfeti'de 'Meyve Yemekleri Festivali' düzenlendi.
 • 11:30 Meyve Yemekleri Festivalinde Lezzetler Halfeti'de Buluştu Meyve Yemekleri Festivalinde Lezzetler Halfeti'de Buluştu Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi ve Halfeti Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile ’Meyve Yemekleri Festivali’ düzenlendi.
 • 09:59 Gaziantep'in Boğazı Gaziantep'in Boğazı Gaziantep’te Fırat Nehri kıyısında tarihi ve doğal güzellikleri buluşturan Rumkale, daha fazla turist tarafından keşfedilmeyi bekliyor.
 • 21:33 Halfeti Meyve Yemekleri Festivali Halfeti Meyve Yemekleri Festivali GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Yöresel yemeklerin yapılması Festivalin açılışı Festivali gezen vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin açıklaması Yöresel lezzetleriyle ünlü Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde, "Halfeti Meyve Yemekleri Festivali" yapıldı.
 • 19:20 Halfeti Meyve Yemekleri Festivali Yöresel lezzetleriyle ünlü Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde, "Halfeti Meyve Yemekleri Festivali" yapıldı.
 • 16:46 İyi Ki, Belediye Başkanı Olmamış! İyi Ki, Belediye Başkanı Olmamış! Halfeti'nin hem tarihi hem de doğal siluetini bozan otele zamanın Şanlıurfa Belediye Başkan Adayı Samet Atabay'dan övgüler…
 • 16:10 Hasankeyf ve Dicle Vadisi Sempozyumu Sonuç Bildirgesi Açıklandı Hasankeyf ve Dicle Vadisi Sempozyumu Sonuç Bildirgesi Açıklandı Batmanda, 7-8 Mayıs 2016 tarihinde yapılan 'Hasankeyf ve Dicle Vadisi Sempozyumu'nun sonuç bildirgesi açıklandı.
 • 16:46 Halfeti Katledildi, Hasankeyf Katledilmesin Halfeti Katledildi, Hasankeyf Katledilmesin Halfeti Belediye Eş Başkanı Mustafa Bayram, tarihi katledilen Halfeti'ye yaşatılanların Hasankeyf yaşatılmaması için dayanışma içerisinde olunması gerektiğini söyledi.
 • 09:49 Şanlıurfa'da Motosiklet Kazası: 3 Yaralı Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde meydana gelen motosiklet kazasında, 3 kişi yaralandı.
 • 14:35 Dicle Elektrik Çiftçilerle Uzlaşıyor Dicle Elektrik Çiftçilerle Uzlaşıyor Dicle Elektrik Dağıtım’ın tarımsal sulama yapan çiftçiler için başlattığı ve kullandıkları elektrikte 3’te 2 oranında indirim imkanı sağlayan kampanyayla ilgili çiftçiler ve muhtarlarla buluşmalarını sürdürüyor.
 • 11:54 Şuski'nin Elektrik Borcu, Şanlıurfalıları Susuz Bırakabilir Şuski'nin Elektrik Borcu, Şanlıurfalıları Susuz Bırakabilir Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) ile köy içme suyu şebekelerine ait elektrik borcu 35 Milyon liraya ulaştı.
 • 11:16 Takoran Vadisi" Doğa Tutkunlarını Bekliyor Fırat Nehri'nin dik uzanan kayalıklarla süslediği, bölge halkının "saklı cennet" olarak tanımladığı eşsiz güzellikteki "Takoran Vadisi", tabloları aratmayan görselliğiyle keşfedilmeyi bekliyor.
 • 13:49 Dicle Elektrik Çiftçiyle Uzlaşma Peşinde Dicle Elektrik Çiftçiyle Uzlaşma Peşinde Tarımsal sulamada kullanılan elektriği kayıt altına almak ve israf edilen elektriği de önlemek için Dicle Elektrik Dağıtım Urfa çiftçisiyle buluşmaya devam ediyor.
 • 20:01 Dicle Elektrik, Çiftçiler ile Anlaşma Toplantılarına Devam Ediyor Dicle Elektrik, Çiftçiler ile Anlaşma Toplantılarına Devam Ediyor İsrafın önüne geçmek ve kullanılan elektriğin kayıt altına alınması için çalışmalarını sürdüren Dicle Elektrik, bölge çiftçileri ile buluşmalarını sürdürüyor.
 • 12:39 Şanlıurfa?da Korkutan Patlama Sesi Şanlıurfa?da Korkutan Patlama Sesi Şanlıurfa'da, dün gece, henüz ne olduğu anlaşılmayan patlama sesiyle birlikte gökyüzünde beliren ışık, kent sakinleri arasında korkuya yol açtı.
 • 14:08 Urfa'ya 56 Mühendis İle 25 Veteriner Alınacak Urfa'ya 56 Mühendis İle 25 Veteriner Alınacak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kadrosuna Şanlıurfa'da 30 Ziraat Mühendisi, 25 Veteriner, 20 Gıda Mühendisi, 4 Harita Mühendisi,2 Su Ürünleri Mühendisi alınacak.
 • 16:44 Saklı Cennet'te Çalışmalar Hızlandı Saklı Cennet'te Çalışmalar Hızlandı Şanlıurfa'nın Saklı Cenneti olarak bilinen Halfeti'de Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin alt ve üst yapı çalışmaları devam ediyor.
 • 18:47 Çiftçi: Dünyanın Her Yerine Açılıyoruz Çiftçi: Dünyanın Her Yerine Açılıyoruz Expo 2016 için 20 günde hazırlanan 'Şanlıurfa Bahçesi'ni ziyaret eden Başkan Nihat Çiftçi, "Bütün değerlerimizi dünyanın her yerinde tanıtmanın derdi içerisindeyiz" dedi.
 • 16:23 Polisin Şefkat Eli Öğrencileri Terörden Uzak Tutuyor Polisin Şefkat Eli Öğrencileri Terörden Uzak Tutuyor GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Öğrencilerin Halfeti gezisi Tekne Turu Öğrencilerin teknede halaylar çekmesi Öğrencilerin mesire alanında çeşitli oyunlar oynaması Öğrencilerin açıklaması Polis memuru Mulla Karakuş'un açıklaması Polisin şefkat eli öğrencileri terörden uzak tutuyor Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, Adıyaman Üniversitesinde ve kent merkezindeki liselerde okuyan öğrencileri terör örgütlerinden uzak tutmak için etkinlikler düzenliyor.
 • 15:32 Expo 2016'da Şanlıurfa Bahçesi Yoğun İlgi Gördü Expo 2016'da Şanlıurfa Bahçesi Yoğun İlgi Gördü Antalya Expo 2016'da tarihi eserlerin bire bir inşa edildiği ve endemik bitkilerin yer aldığı Şanlıurfa Bahçesi, yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin gözdesi oldu.
 • 14:49 Şanlıurfa'dan Kısa Kısa Viranşehir ilçesinde bir müdür yardımcısı, görev yaptığı okula annesi adına mescit yaptırdı.
 • 11:21 Şanlıurfa'da Eba Tanıtım Günleri Düzenlendi Şanlıurfa'da Eba Tanıtım Günleri Düzenlendi Şanlıurfa 09-10 Nisan 2016 Tarihleri Arasında Şanlıurfa’nın En Büyük Alışveriş Merkezi Olan Piazza AVM’de EBA Tanıtım Günleri Düzenlendi.
 • 13:44 Gazi Ve Şehit Yakınlarına Halfeti Gezisi Gazi Ve Şehit Yakınlarına Halfeti Gezisi Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü (ASPİM) tarafından gazi ve şehit yakınlarına Halfeti gezisi düzenlendi.
 • 11:45 İnanç Turizminin Vazgeçilmezi: Şanlıurfa "Peygamberler şehri" olarak nitelendirilen Şanlıurfa, on bir ayın sultanı ramazanın müjdecisi üç aylarda manevi bir atmosfere bürünüyor.
 • 09:02 Halfeti'de Park Halindeki Otomobil Yandı Halfeti ilçesinde park halindeki otomobil yandı.
 • 11:44 Sakin Şehir Sakin Şehir"İn Ulu Camisi Su Üstüne Çıkarılacak GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Halfeti'nin genel görüntüsü Su altında kalan Ulu Cami'nin görüntüsü Ulu Cami çevresinden detaylar Kaymakam Mutlu Köksal'ın açıklaması "Sakin şehir"in Ulu Camisi su üstüne çıkarılacak Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde Birecik Baraj Gölü nedeniyle 40 santimetrelik kısmı su altında kalan 209 yıllık Ulu Cami, yapılacak çalışmalarla su üstüne çıkarılacak Halfeti Kaymakamı Köksal: "İnşallah camimizin dokusunu bozmadan yine aynı yerinde teknik ve özel çalışmalar gerektiren, yeni sistemler gerektiren bir yöntemle su altında kalan kısmını kaldırmak suretiyle restore edeceğiz" MEHMET FATİH ASLAN / MEHMET AKİF PARLAK - Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde Birecik Baraj Gölü nedeniyle bir kısmı su altında kalan tarihi Ulu Cami, özel tekniklerle yapılacak restorasyonla tabanından yükseltilerek ibadete ve turizme açılacak.
 • 11:25 Sakin Şehir"İn Ulu Camisi Su Üstüne Çıkarılacak MEHMET FATİH ASLAN / MEHMET AKİF PARLAK - Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde Birecik Baraj Gölü nedeniyle bir kısmı su altında kalan tarihi Ulu Cami, özel tekniklerle yapılacak restorasyonla tabanından yükseltilerek ibadete ve turizme açılacak.
 • 18:02 Şanlıurfa' Öcalan?ın Doğum Günü Kutlamasına İzin Çıkmadı Şanlıurfa' Öcalan?ın Doğum Günü Kutlamasına İzin Çıkmadı Öcalan'ın doğum günü kutlamasına izin çıkmadı (2)18 KİŞİ GÖZALTINA ALINDIŞanlıurfa'da Abdullah Öcalan'ın doğum gününü kutlamak için Halfeti'nin Ömerli Mahallesi'ne giden terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi oldukları gerekçesiyle 18 kişi güvenlik güçlerince gözaltına alındı.
 • 17:19 Öcalan'ın Doğum Günü Kutlamasına İzin Çıkmadı (2) 18 KİŞİ GÖZALTINA ALINDIŞanlıurfa'da Abdullah Öcalan'ın doğum gününü kutlamak için Halfeti'nin Ömerli Mahallesi'ne giden terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi oldukları gerekçesiyle 18 kişi güvenlik güçlerince gözaltına alındı.
 • 17:14 Azez Kentinde Çatışmalar Sürüyor Azez Kentinde Çatışmalar Sürüyor GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Sınır birlikleri tarafından yapılan top atışları sonrası bölgeden yükselen dumanlar - Terör örgütü DAEŞ ile ÖSO arasında Halep'e bağlı Azez kentinde çatışmalar sürüyor TTerör örgütü DAEŞ ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasında Halep'e bağlı Azez ilçesi civarında çatışmalar devam ediyor.
 • 16:09 Şanlıurfa'da Etkinliklerin 6 Gün Yasaklanması - Halfeti Girişinde Güvenlik Önlemleri Şanlıurfa'da Etkinliklerin 6 Gün Yasaklanması - Halfeti Girişinde Güvenlik Önlemleri GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Gaziantep-Şanlıurfa otoyolunun Halfeti yol ayrımında uygulama yapan güvenlik güçleri Durdurulan araçlarda polisin arama yapması Şahısların üst aramasının yapılması Durdurulan otomobilde bomba araması yapan eğitimli köpek Şanlıurfa'da etkinliklerin 6 gün yasaklanması Halfeti ilçesinde terör örgütü propagandası yapan ve güvenlik güçlerine mukavemet eden 18 kişi gözaltına alındı Şanlıurfa Valiliğince kent genelinde 6 gün boyunca yürüyüş ve miting gibi etkinliklerin yasaklanmasının ardından alınan güvenlik önlemleri sürüyor.
 • 15:54 Şanlıurfa'da Öcalan'nın Doğum Gününü Kutlamaya Giden 20 Kişi Gözaltına Alındı Şanlıurfa’da terörö örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın 67. doğum günü kutlamaları nedeniyle Halfeti İlçesine gitmek isteyen ve PKK ile bağlantılı oldukları belirlenen 20 kişi gözaltına alındı.
 • 15:22 Suriye'deki Çatışmalar Terör örgütü DAEŞ ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasında Halep'e bağlı Azez ilçesi civarında çatışmalar devam ediyor.
 • 14:08 PKK Yandaşlarının Öcalan'ın Köyüne Girişine İzin Verilmedi PKK Yandaşlarının Öcalan'ın Köyüne Girişine İzin Verilmedi PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın doğum yıl dönümü etkinlikleri için Öcalan'ın köyüne gitmek isteyen PKK yandaşlarına izin verilmedi.
 • 12:46 Öcalan'ın Doğum Günü Kutlamasına İzin Çıkmadı Öcalan'ın Doğum Günü Kutlamasına İzin Çıkmadı Height: 1.8em">PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın 67'nci doğum günü nedeniyle doğum yeri Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesine bağlı Ömerli Mahallesi'ne gitmek isteyenler Halfeti ve Birecik ilçesinde polis ve jandarmanın oluşturduğu 13 ayrı uygulama noktasından valiliğin yasak kararı hatırlatılarak geri gönderildi.
 • 12:30 Öcalan'ın Doğum Gününde Köye Sadece Akrabaları Alındı Öcalan'ın Doğum Gününde Köye Sadece Akrabaları Alındı Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın 67. doğum günü köyünde kutlandı. Polis ve jandarma, köye sadece HDP'li milletvekilleri ve Öcalan'ın yakınlarını aldı.