SON DAKİKA HAŞİM KILIÇ HABERLERİ

Son Dakika Haşim Kılıç Haberleri


HAŞİM KILIÇ

13 Mart 1950'de Kırşehir'in Çiçekdağı İlçesi'nde doğdu. İlk, Orta ve Lise Öğrenimi'ni Yozgat'ta tamamladı. 1968'de Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ne kaydoldu ve 1972'de Mezun oldu.

1974'de Sayıştay Başkanlığı'nda Denetçi Yardımcısı olarak Görev'e başladı. Denetçi, Başdenetçi... Devamı

17:51
Haşim Kılıç'ın Bir Siyasi Partiye Katılacağı İddiaları Anayasa Mahkemesi: "Bu tarz haberlerin gerçekle ilgisi bulunmamaktadır"
17:09
Haşim Kılıç'ın Siyasi Partiye Katılacağı İddialarına Yalanlama Anayasa Mahkemesi Haşim Kılıç'ın bir siyasi partiye katılacağı iddialarına yüksek mahkemeden yalanlama geldi.
Haşim Kılıç'ın Siyasi Partiye Katılacağı İddialarına Yalanlama
17:07
Aym, Haşim Kılıç'ın Siyasi Partiye Katılacağı İddiasını Yalanladı Anayasa Mahkemesi (AYM), Haşim Kılıç’ın bir siyasi partiye katılacağı yönündeki iddiaları yalanladı.
16:43
Ankara Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığının, 7 kişinin serbest bırakılmasına yaptığı itiraz, reddedildi.
09:17
Haşım Kılıç Merkez Parti'nin Genel Başkanı Olabilir CHP'li Aydın Ayaydın ve CHP'den istifa eden Ercan Cengiz Merkez Parti'ye geçiyor. Mustafa Sarıgül'ün de MP'ye geçeceği, Haşim Kılıç'ın Genel Başkan olacağı konuşuluyor.
Haşım Kılıç Merkez Parti'nin Genel Başkanı Olabilir
17:50
Ankara Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu "Casusluk", "Devletin birliğini bozmak" ve "Kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiği" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen 11 kişiden 7'sinin serbest bırakılmasına savcılık itiraz etti.
17:12
Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç'ın Şikayetçi Olduğu Profesör Beraat Etti Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Kemal Gözler, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve aynı mahkemenin üyesi Serdar Özgüldür'ün şikayetiyle hakkında açılan 2 ayrı 'hakaret' davasından beraat etti.
Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç'ın Şikayetçi Olduğu Profesör Beraat Etti
17:10
Prof. Dr. Gözler Hakkındaki Hakaret Davalarında Karar Prof. Dr. Gözler hakkındaki hakaret davalarında karar- Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç ile Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı ve Anayasa Mahkemesi Üyesi Özgüldür'e hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan UÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gözler'in beraatine karar verildi- Uludağ Üniversitesi (UÜ) Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Gözler, "Örnekleriyle Usulsüz Alıntı Sorunu" adlı kitabında Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ile Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı ve Anayasa Mahkemesi
Prof. Dr. Gözler Hakkındaki Hakaret Davalarında Karar
16:34
Prof. Dr. Gözler Hakkındaki Hakaret Davalarında Karar Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç ile Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı ve Anayasa Mahkemesi Üyesi Özgüldür'e hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan UÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gözler'in beraatine karar verildi.
16:19
Bursa Prof. Dr. Gözler, Aym Başkanı Kılıç ve Aynı Mahkeme Üyesi Özgüldür? Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve aynı mahkeme üyesi Serdar Özgüldür'ün şikayetleri üzerine Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Kemal Gözler hakkında, 'Örnekleriyle Usulsüz Alıntı Sorunu' kitabında hakaret suçu işlediği iddiasıyla Bursa 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan 2 ayrı dava karara bağlandı.
Bursa Prof. Dr. Gözler, Aym Başkanı Kılıç ve Aynı Mahkeme Üyesi Özgüldür?
16:15
Haşim Kılıç'a Hakaretten Yargılanan Profesör Beraat Etti Prof. Dr. Kemal Gözler, yazdığı kitapta Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ile Serdar Özgürler'e hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı 2 ayrı davadan beraat etti.
Haşim Kılıç'a Hakaretten Yargılanan Profesör Beraat Etti
15:44
Anayasa Mahkemesi Başkanına Hakaret ile Suçlanan Hukuk Profesörüne Çifte Beraat Yazdığı kitabında Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve üye Serdar Özgüldür’e hakaret ettiği iddiasıyla ikişer yıla kadar hapsi istenen Uludağ Üniversitesi Anayasa Hukuku Ana Bilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Kemal Gözler, iki ayrı davadan da ayrı ayrı beraat etti.
Anayasa Mahkemesi Başkanına Hakaret ile Suçlanan Hukuk Profesörüne Çifte Beraat
13:00
2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılının İlk Yarıyılının Sona Ermesi Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk yarıyılının sona ermesiyle ilgili, "Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2014-2015 yarıyıl karnesinin kırıklarla dolu olduğunu gözler önüne sermektedir.
15:55
Fuat Avni'nin Yeni Hesabı, Avni Yeni Twitter Hesabını Duyurdu Fuat Avni yeni hesabını duyurdu. @fuatavnifuat hesabına erişimin mahkeme kararıyla yasaklanmasının ardından Fuat Avni yeni hesabını takipçilerine duyurdu. ''Güzel insanlar, yedek hesabım @fuataliavni dir'' tweeti atan Twitter fenomeninin takipçi sayısı hızla artıyor.
Fuat Avni'nin Yeni Hesabı, Avni Yeni Twitter Hesabını Duyurdu
15:48
Twitter Fenomeni @fuatavnifuat Hesabı Gizlendi, Fuat Avni @fuatavnifuat hesabına erişim engellendi. Fuat Avni hakkında soruşturma başlatıldı. Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca, "Fuat Avni" adlı Twitter hesabıyla ilgili soruşturma başlatıldı.
Twitter Fenomeni @fuatavnifuat Hesabı Gizlendi, Fuat Avni
08:09
Karargaha (İnlerine) Operasyon! TİB ve TÜBİTAK'a baskını
Karargaha (İnlerine) Operasyon!
22:59
Fuat Avni" Hesaplarına Erişim Engellendi Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesinin kararının erişim sağlayıcılarına ulaşmasının ardından, "Fuat Avni" adlı Twitter ve Facebook hesaplarına erişim engellendi.
18:20
Fuat Avni" Twitter ve Facebook Hesaplarına Erişime Engel Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine, "Fuat Avni" adlı Twitter ve Facebook hesaplarına erişimin engellenmesine karar verdi.
16:53
Fuat Avni Hakkında Soruşturma Başlatıldı, F.Avni Hesabına Soruşturma Fuat Avni hakkında soruşturma başlatıldı. Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca, "Fuat Avni" adlı Twitter hesabıyla ilgili soruşturma başlatıldı.
Fuat Avni Hakkında Soruşturma Başlatıldı, F.Avni Hesabına Soruşturma
15:44
"Fuat Avni" Adlı Twitter Hesabına Soruşturma ve Erişim Engeli Kararı Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca, "Fuat Avni" adlı Twitter hesabıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Ayrıca, mahkemece hesaba erişim engeli kararı da alındı.
'Fuat Avni' Adlı Twitter Hesabına Soruşturma ve Erişim Engeli Kararı
15:21
Ankara Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu Soruşturma kapsamında aralarında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, MİT Müsteşarı Fidan'ın da bulunduğu devlet büyüklerine ait 31 kriptolu telefonun 363 kez dinlendiği tespit edildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 55, Başbakan Davutoğlu'nun 26, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'in 28, Başbakan Yardımcılarından Babacan'ın 31, Arınç'ın 5, İçişleri Bakanı Ala'nın 6, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız'ın 14 ve MİT Müsteşarı Fidan'ın 28 defa dinlendiği
12:57
Yasa Dışı Dinleme İddialarına Yönelik 4 İlde Operasyon (2) Tib'ten 22, TÜBİTAK'TAN 6 KİŞİ Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı'nda görevli cumhuriyet savcısı Harun Ceylan'ın yürüttüğü soruşturma kapsamında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan (TİB) 22 kişi, TÜBİTAK'tan ise 6 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı.
Yasa Dışı Dinleme İddialarına Yönelik 4 İlde Operasyon (2)
12:28
Ankara Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu Ankara merkezli 4 ildeki "paralel yapı" operasyonu kapsamında, hakkında yakalama kararı çıkarılanlardan 23'ü gözaltına alındı.
Ankara Merkezli 'Paralel Yapı' Operasyonu
08:41
4 İlde TÜBİTAK ve TİB'e Yasa Dışı Dinleme Operasyonu 4 ilde yasa dışı dinleme iddialarına yönelik operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında, TİB'den 22, TÜBİTAK'tan 6 kişi hakkında yakalama kararı var.
4 İlde TÜBİTAK ve TİB'e Yasa Dışı Dinleme Operasyonu
00:29
DSP Genel Başkanı Türker'den Bakanlar Kurulu Yorumu Açıklaması DSP Genel Başkanı Masum Türker, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığı’nda toplanan Bakanlar Kurulu toplantısıyla ilgili, “Cumhurbaşkanı’nın böyle bir toplantıyı sürekli yapacağını düşünmüyorum” dedi.
DSP Genel Başkanı Türker'den Bakanlar Kurulu Yorumu Açıklaması
23:57
Ankara Ymm Oda Başkanı Başağaç Açıklaması "Yeminli mali müşavirlikte çok ağır sorumluluklar var. Bu sorumlulukların daha sınırlandırılabilir ve uygulanabilir bir hale gelmesini istiyoruz"
Ankara Ymm Oda Başkanı Başağaç Açıklaması
11:29
Erdoğan, Abdullah Gül İçin Gelen 2 Teklifi Reddetti Haziran ayında yapılacak seçimler öncesi kulisler hareketlenirken Erdoğan'ın Abdullah Gül için gelen 2 ara buluculuk teklifini reddettiği iddiası gündem yarattı.
Erdoğan, Abdullah Gül İçin Gelen 2 Teklifi Reddetti
18:28
Kamalak: Ayakkabı Kutularına Giden Paralar İç-dış Borcu Artırdı Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Türkiye'nin iç ve dış borcunun 650 milyar dolara çıktığını, bunun en fazla 100 milyar dolarının yol ve köprü yapımlarında kullanıldığını, kalan kısmının ise ayakkabı kutularına aktarıldığını söyledi.
Kamalak: Ayakkabı Kutularına Giden Paralar İç-dış Borcu Artırdı
17:11
Kamalak: "Erbakan'ın Yolu Haçlıların Yolu Değildir" Saadet Partisi 5’inci Olağan İl Kongresi Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Kamalak: 'Erbakan'ın Yolu Haçlıların Yolu Değildir'
14:47
Sami Selçuk: Tapelerin İmhası Mümkün Değil Eski Yargıtay Başkanı Sami Selçuk, Meclis Soruşturma Komisyonu'nda eski 4 bakanla ilgili ses kayıtlarının hukuken imha edilmesinin mümkün olmadığını söyledi.
14:45
Düzeltme - Sami Selçuk: Tapelerin İmhası Mümkün Değil (Sayon abonemiz; başlıktaki hata düzeltilerek haber tekrar servis edilmiştir.
16:20
Hdp'li Çelik: Haşim Kılıç'ı Ötekileştirmek Kampanyasıyla Olumsuz Sonuç Yayınlandı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkan Yardımcısı ve Muş Milletvekili Demir Çelik, "Başbakan, bakan ve milletvekilleri habire Anayasa Mahkemesi Başkanı'nı rencide eden, suçlayan, darbeci ve paralelci olarak suçlayarak tehdit ediyordu.
Hdp'li Çelik: Haşim Kılıç'ı Ötekileştirmek Kampanyasıyla Olumsuz Sonuç Yayınlandı
21:16
Başbakan Yardımcısı Arınç Açıklaması "Komisyonun verdiği kararı her milletvekilimiz vicdanında değerlendirecek.
18:08
CHP Myk Toplantısı CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, 4 eski bakanla ilgili komisyondan çıkan karara ilişkin, "Refakatli ve mevcutlu olarak o oy kullanma sırasında kabinlere götürülecek ve muktedirin istediği şekilde oy vermeleri refakatçilerinin önünde adı gizlide olsa sağlanacaktır.
CHP Myk Toplantısı
20:50
Burhan Kuzu'dan 'Seçim Barajı' Açıklaması TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, 'Anayasa Mahkemesi bugün çok isabetli bir yola girdiğini göstermiş oldu.
Burhan Kuzu'dan 'Seçim Barajı' Açıklaması
19:02
Burhan Kuzu'dan "Seçim Barajı" Açıklaması TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, "Anayasa Mahkemesi bugün çok isabetli bir yola girdiğini göstermiş oldu.
18:56
Alman Gazetesi Faz, Ekrem Dumanlı ile Konuştu: Demokrasi Her Gün Kan Kaybediyor Özgür basına darbe operasyonlarına yurt içi ve yurt dışında tepkiler yükselmeye devam ederken dünya medyası da gelişmeleri yakından izliyor.
17:57
AYM, Seçim Barajı Başvurularını Reddetti Anayasa Mahkemesi, seçim barajıyla ilgili bireysel başvuruları, "konu bakımından yetkisizlik" nedeniyle oy çokluğuyla reddetti.
16:42
Anayasa Mahkemesi, Seçim Barajı Başvurusunu Reddetti Anayasa Mahkemesi, seçim barajıyla ilgili bireysel başvuruları reddetti.
16:41
Anayasa Mahkemesi Seçim Barajı Kararını Verdi Anayasa Mahkemesi (AYM), yüzde 10 seçim barajının düşürülmesine ilişkin bireysel başvuruları konu bakımından yetkisizlik gerekçesiyle oy çokluğuyla reddetti.
15:22
Bahçeli, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland'ı Kabul Etti MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland'ı makamında kabul etti.
00:40
Arınç: Haşim Kılıç Cesur Bir İnsan Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'a destek çıkarak, "cesur bir insan" dedi.
Arınç: Haşim Kılıç Cesur Bir İnsan
23:28
Arınç: "Aym Kararlarını Sayın Başkan'ın Şahsına Endekslememek Lazım" Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç, "Anayasa Mahkemesi kararları tartışılır, ancak kesin kararlardır.
Arınç: 'Aym Kararlarını Sayın Başkan'ın Şahsına Endekslememek Lazım'
23:27
"Bizi 13 Seneden Beri Hiçbir Şey Yıkamadı" Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bizi 13 seneden beri hiçbir şey yıkamadı, hiçbir iftira üzerimizde kalmadı, hiçbir kara lekeyi taşımadık." dedi.
23:23
Bülent Arınç: Bizi 13 Seneden Beri Hiçbir Şey Yıkamadı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bizi 13 seneden beri hiçbir şey yıkamadı, hiçbir iftira üzerimizde kalmadı, hiçbir kara lekeyi taşımadık." dedi.
Bülent Arınç: Bizi 13 Seneden Beri Hiçbir Şey Yıkamadı
23:20
Arınç: Yapılacak Tek Şey Komisyonun Karına Saygı Duymaktır Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Partili 4 eski bakan hakkında Meclis Soruşturma Komisyonu'nun kararıyla ilgili, “Yapılacak tek şey soruşturma komisyonun karına saygı duymaktır.
22:11
Hükümet Sözcüsü Arınç'tan Soruşturma Komisyonu'nun Aldığı Karara İlişkin Açıklama Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 4 eski Bakanla ilgili kurulan Soruşturma Komisyonu’nun aldığı kararı değerlendirerek, "Yolsuzluk ve yoksulluk konusunda çok başarılı olduk ki en son yüzde 52’yle çok başarılı olduk. Hiçbir iftira üzerimizde kalmadı, kara leke taşımadık" dedi.
21:35
MHP Kazan İlçe Kongresi - Mevlüt Karakaya MHP Kazan İlçe Kongresi- MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: - "2010 yılında yapılan anayasa referandumunda bu hükümetle birlikte o yollarda yürüyenler, o gün 'yetmez ama evet' diyenler, hükümetin ülkeyi sıkıntıya sokacak birçok düzenlemelerinin, değişikliklerinin arkasında olanlar bugün şikayetçi oluyorlar" MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "2010 yılında yapılan anayasa referandumunda hükümetle birlikte yürüyenlerin, o gün 'yetmez ama evet' diyenlerin bugün şikayetçi
MHP Kazan İlçe Kongresi - Mevlüt Karakaya
16:10
MHP Kazan İlçe Kongresi MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: ''2010 yılında yapılan anayasa referandumunda bu hükümetle birlikte o yollarda yürüyenler, o gün 'yetmez ama evet' diyenler, hükümetin ülkeyi sıkıntıya sokacak birçok düzenlemelerinin, değişikliklerinin arkasında olanlar bugün şikayetçi oluyorlar''
15:31
Şentop, "Anayasa Mahkemesi Barajı Kaldırırsa, AK Parti'nin Oyu Artar" Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Mustafa Şentop, Denizli'de partisinin düzenlediği bölge toplantısında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Anayasa Mahkemesi, millet iradesini, anayasayı yok sayan karar verir, barajı kaldırırsa, milletin tepkisi olacaktır.
Şentop, 'Anayasa Mahkemesi Barajı Kaldırırsa, AK Parti'nin Oyu Artar'
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 10:20:16. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA HAŞİM KILIÇ HABERLERİ
[Hata Bildir]