01:1900
SON DAKİKA HAŞİM KILIÇ HABERLERİ

Son Dakika Haşim Kılıç Haberleri


HAŞİM KILIÇ

13 Mart 1950'de Kırşehir'in Çiçekdağı İlçesi'nde doğdu. İlk, Orta ve Lise Öğrenimi'ni Yozgat'ta tamamladı. 1968'de Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ne kaydoldu ve 1972'de Mezun oldu.

1974'de Sayıştay Başkanlığı'nda Denetçi Yardımcısı olarak Görev'e başladı. Denetçi, Başdenetçi... Devamı

  CHP Myk Toplantısı

  CHP Myk Toplantısı

  Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Koç: "Sayın Baykal'ı kastederek söylemiyorum, genel bir şey olarak söylüyorum, eleştiri çok özel bir müessesedir ama özeleştiri de eleştiri kadar kıymetli bir müessesedir" "Gösteri yapma hakkını kullanan kişi, gösteri yapılacak yeri de belirleme hakkına sahiptir. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Haluk Koç: 1 Mayıs Kutlamaları Taksim'de Yapılmalıdır, Yapılacaktır

  Chp sözcüsü Haluk Koç, 1 Mayıs kutlamalarının Taksim'de yapılması gerektiğini söyleyerek, "Aynı gezideki gibi İstanbul valisine kanunsuz emir veriliyor. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Koç: Öz Eleştiri de Eleştiri Kadar Kıymetli Bir Müessesedir

  Koç: Öz Eleştiri de Eleştiri Kadar Kıymetli Bir Müessesedir

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, yerel seçimlerle ilgili parti içinden gelen eleştirilere, "Eleştiri çok özel bir müessesedir ama öz eleştiri de eleştiri kadar kıymetli bir müessesedir" değerlendirmesini yaptı. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Başbakan Yardımcısı Atalay Açıklaması

  "(Cumhurbaşkanı seçimi) Bunu kendi içimizde görüşerek en uygun alternatifimizi çıkaracağız ve ilk turda da seçeceğiz. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Atalay: Yüksek Yargıdan Biri Cumhurbaşkanı Olamaz

  Atalay: Yüksek Yargıdan Biri Cumhurbaşkanı Olamaz

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Artık öyle yüksek yargıdan birisi veya emekli generaller filan, Cumhurbaşkanı olma şansı kalmadı." dedi. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Ak Partili Metiner: Aym Kararlarına Saygı Duymuyorum

  Ak Partili Metiner: Aym Kararlarına Saygı Duymuyorum

  'ülkeyi ANAYASA MAHKEMESİ YÖNETSİN' Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararı TBMM iradesine saygısızlık olarak değerlendiren Metiner, kararı yürütmeye müdahale olarak kabul ettiğini ifade ederek şunları söyledi: "Anayasa'nın TBMM'ye verdiği iç idari düzenleme yetkisine de, Anayasa Mahkemesi izin vermeyecekse veya başka bir deyişle; HSYK'nın iç idari düzenlemesiyle ilgili son sözü de Anayasa Mahkemesi verecekse, o zaman TBMM'ye gerek yok, o zaman yürütmeye gerek yok. Anayasa Mahkemesi her konuda (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Eker: Onu Destekliyorum

  Eker: Onu Destekliyorum

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın 'Biz işimizi yapıyoruz' sözleri ile ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce yaptığı eleştiriler için “Sayın Başbakanımız gerekli şeyleri söyledi, onu destekliyorum. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Ak Partili Metiner: Ülkeyi Anayasa Mahkemesi Yönetsin

  Ak Partili Metiner: Ülkeyi Anayasa Mahkemesi Yönetsin

  AK Partili Mehmet Metiner, Anayasa Mahkemesi'nin HSYK'ya ilişkin verdiği kararla tarafsızlığını yitirdiğini ve itibar kaybına uğradığını söyledi. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Twitter'ı Açtı, Sahte Hesaplar Başına Dert Oldu

  Twitter'ı Açtı, Sahte Hesaplar Başına Dert Oldu

  Erişime açılması kararı verdiği Twitter'da, Başkan Kılıç'ın adına sahte hesaplar açıldı. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Haşim Kılıç: Biz İşimizi Yapıyoruz

  Haşim Kılıç: Biz İşimizi Yapıyoruz

  Başbakan Erdoğan ve AK Partili'ler tarafından eleştirilen Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, "Biz işimizi yapıyoruz." dedi. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Ak Partili Kazdal: Anayasa Mahkemesi'nin Toptan Kapatılması Demokrasiye Katkı Olacaktır

  Anayasa Mahkemesi'nin Twitter kararının ardından, HSYK'nın, bazı hükümlerini iptal etmesi AK Parti'de tepkilerin yükselmesine neden oldu. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Atalay: O Mitingle Artvin'i Aldık

  Atalay: O Mitingle Artvin'i Aldık

  Başbakan Yardımcısı Atalay "Artvin gidip geliyordu, bir miting koyduk, Başbakanımız oraya gitti ve Artvin'i aldık" dedi. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

 

  Mansur Yavaş, Ysk'nın 'Ret' Kararını Değerlendirdi

  Mansur Yavaş, Ysk'nın 'Ret' Kararını Değerlendirdi

  CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, Yüksek Seçim Kurulu'nun 'ret' kararını değerlendirerek, “AYM’ye başvuracağız. Amacımız, bu seçimlerdeki hukuksuzluğu tespit etmek, hataları, yanlışlıkları tespit etmek, daha sonra da bunu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar götürmek” dedi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz (2) -

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz (2) -

  KURBANİ GEYİK - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararlarına başka bir mercide itiraz edilemeyeceğini belirterek, "Bizim hukuk sistemimiz böyle. Buna ne yapmak lazım, buna uygun hareket etmek lazım. Böylece olunca nasıl olacak da YSK kararı, bireysel başvuru olarak Anayasa Mahkemesi'nde görüşülecek. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri