SON DAKİKA HATAY HABERLERİ

Son Dakika Hatay Haberleri

 • 17:04Antakya Belediyesi, Yaşlılara Ücretsiz Evde Temizlik ve Bakım Hizmeti VeriyorAntakya Belediyesi, Yaşlılara Ücretsiz Evde Temizlik ve Bakım Hizmeti VeriyorHatay'ın Antakya Belediyesi, 65 yaş ve üzeri 330 kişiye evde bakım ve temizlik hizmeti veriyor.
 • 15:29Payas'ta Tır Şoförü Bıçaklanarak ÖldürüldüHatay'ın Payas ilçesinde kullandığı tırın çalınan lastiklerini bulmak isteyen şoför, çıkan kavgada bıçaklanarak öldürüldü.
 • 12:40Kadın Heykeltıraştan Deniz Müzesine HeykelKadın Heykeltıraştan Deniz Müzesine HeykelHatay’ın Antakya ilçesinde kadın heykeltıraş Semire Erdem Demirel, İskenderun Deniz Müzesi’nin girişini süsleyecek olan iki çalışma yapıyor.
 • 11:59İskenderun'da Mustafa Ceceli Rüzgarıİskenderun'da Mustafa Ceceli RüzgarıHatay’ın İskenderun ilçesinde 5 Temmuz Kültür ve Turizm Festivali’nde sahneye çıkan Mustafa Ceceli, yoğun ilgiyle karşılaştı.
 • 21:51Türk ve Suriyeli Aileler İftarda BuluştuTürk ve Suriyeli Aileler İftarda BuluştuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İftara katılan Türk ve Suriyeli ailelerden detaylar- Yemek sırasına giren insanlar-Sofralardan detaylar- Derneğin Hatay temsilcisi Eyüp Yıkılmaz'ın konuşması Türk ve Suriyeli aileler iftarda buluştu Yardımeli Derneği, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde Türk ve Suriyeli 500 aileye iftar yemeği verdi.
 • 17:28Hatay'da Trafik Kazası: 5 YaralıHatay'da Trafik Kazası: 5 YaralıHatay’ın Erzin ilçesinde, iki otomobilin çarpıştığı kazada 5 kişi yaralandı.
 • 16:56Suriyeli Mültecilere Ramazan Bayramı YardımıSuriyeli Mültecilere Ramazan Bayramı YardımıYardımların tırlara yüklenmesi- Şube Başkanı Ahmet Ertürk'ün açıklaması- Dua - İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'deki savaş mağdurlarına yardım amacıyla 400 ton un, 850 çift ayakkabı ile 500 giyim eşyası gönderdi İHH İnsani Yardım Vakfı Afyonkarahisar Şubesi, Suriye'deki savaş mağdurlarına yardım amacıyla Hatay'ın Reyhanlı ilçesine 400 ton un, 850 çift ayakkabı ile 500 giyim eşyası gönderdi.
 • 16:35Taşkın Alanı TespitiHatay'ın Erzin ilçesindeki Sarı Çay Taşkın Alanının tespitine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 00:38Hatay'daki 'Medeniyetler Sofrası'nda Dünya Barışı İçin Dua EdildiHatay'daki 'Medeniyetler Sofrası'nda Dünya Barışı İçin Dua EdildiAntakya Kültürlerarası Diyalog Derneği ile Kimse Yok Mu Derneği'nin ev sahipliğinde Hatay'da kurulan medeniyetler sofrasında din adamları dünya barışı için dua etti.
 • 10:19Reyhanlı'ya Suriyeli Yetim Çocuklar İçin Yaşam Merkezi KuruluyorReyhanlı'ya Suriyeli Yetim Çocuklar İçin Yaşam Merkezi KuruluyorHatay'ın Reyhanlı ilçesine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın desteğiyle 1560 Suriyeli yetim çocuğun barınacağı Minik Kalpler Yetim Köyü yapılıyor.
 • 23:39Reyhanlı'ya Suriyeli Yetim Çocuklar İçin Yaşam Merkezi KuruluyorReyhanlı'ya Suriyeli Yetim Çocuklar İçin Yaşam Merkezi KuruluyorHatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının desteğiyle 1560 Suriyeli yetim çocuğun barınacağı Minik Kalpler Yetim Köyü yapılıyor.
 • 23:22Hatay Hurda Araçları, Çaldıkları Araçların Parçalarıyla Tamir Edip Piyasaya Süren Şebeke ÇökertildiHatay Hurda Araçları, Çaldıkları Araçların Parçalarıyla Tamir Edip Piyasaya Süren Şebeke ÇökertildiHurda araçları, çaldıkları araçların parçalarıyla tamir edip piyasaya süren şebeke çökertildi Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'nde çaldıkları lüks araçları parçalayarak satın aldıkları pert ve hurda araçlara monte ederek piyasaya süren şebekeye jandarma operasyon düzenledi.
 • 19:22Reyhanlı'ya Suriyeli Yetim Çocuklar İçin Yaşam Merkezi KuruluyorReyhanlı'ya Suriyeli Yetim Çocuklar İçin Yaşam Merkezi KuruluyorHatay'ın Reyhanlı İlçesi'ne Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın desteğiyle İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve Katar RAF Hayır Kurumu tarafından 1560 Suriyeli yetim çocuğun barınacağı Minik Kalpler Yetim Köyü yapılıyor.
 • 18:24Reyhanlı'da Minik Kalpler Yetim Köyünün Temeli AtıldıReyhanlı'da Minik Kalpler Yetim Köyünün Temeli AtıldıHatay’ın Reyhanlı ilçesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Katar RAF ROTA Hayır Kurumu iş birliğiyle bin 560 Suriyeli yetim çocuğun barınacağı Minik Kalpler Yetim köyünün temeli atıldı.
 • 17:31Topraktan Çalıntı Araç Parçaları ÇıktıTopraktan Çalıntı Araç Parçaları ÇıktıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İş makinelerin toprak kazısıyla çıkardıkları araba parçalarından detay Topraktan çalıntı araç parçaları çıktı- Hatay'da bir çiftlikte, çalıntı araçlara ait olduğu öne sürülen parçalar toprağa gömülü bulundu Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki bir çiftlikte, çalıntı araçlara ait olduğu iddia edilen parçaların toprağa gömüldüğü ortaya çıktı, 7 şüpheli gözaltına alındı.
 • 17:21MİT Tır'larını Durduran 4 Savcı ve 1 Komutan Hakkında İddianame HazırlandıMİT Tır'larını Durduran 4 Savcı ve 1 Komutan Hakkında İddianame HazırlandıAdana ve Hatay'da 'Silah ve mühimmat' yüklü olduğu iddia edilen MİT'e ait TIR'ların durdurulup aranmasıyla ilişkin tutuklanan savcılar Süleyman Bağrıyanık, Ahmet Karaca, Özcan Şişman ve Aziz Takçı ile eski İl Jandarma Komutanı Albay Özkan Çokay hakkındaki soruşturma tamamlandı.
 • 16:37Hurda Araçları, Çaldıkları Araçların Parçalarıyla Tamir Edip Piyasaya Süren Şebeke ÇökertildiHurda Araçları, Çaldıkları Araçların Parçalarıyla Tamir Edip Piyasaya Süren Şebeke ÇökertildiHatay'ın Kırıkhan İlçesi'nde çaldıkları lüks araçları parçalayarak satın aldıkları pert ve hurda araçlara monte ederek piyasaya süren şebekeye jandarma operasyon düzenledi.
 • 15:42Şanlıurfa Baro Başkanları Sınırda İnceleme YaptıŞanlıurfa Baro Başkanları Sınırda İnceleme YaptıŞanlıurfa, Gaziantep, Adana, Hatay ve Mersin Baro Başkanları, Suriye sınırında inceleme yaptı.
 • 15:05Baro Başkanları Sınırda İnceleme YaptıBaro Başkanları Sınırda İnceleme YaptıŞanlıurfa, Gaziantep, Adana, Hatay ve Mersin Baro Başkanları, Suriye sınırında inceleme yaptı.
 • 11:53Türkiye'de 1 Milyonun Üzerinde Gezici Tarım İşçisi VarTürkiye'de 1 Milyonun Üzerinde Gezici Tarım İşçisi VarProf. Dr. Bülent Gülçubuk, Türkiye'de 1 milyonun üzerinde gezici tarım işçisinin, çalışmak için gittiği kentlerde zor koşullarda yaşam mücadelesi verdiğini söyledi.
 • 19:54Sutopu Bayanlar İkinci Ligi İlk Devresi BaşladıSutopu Bayanlar İkinci Ligi İlk Devresi BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sutopu Bayanlar İkinci Ligi müsabakası- İskenderun Yüzme İhtisas ile Hatay Büyükşehir Belediyesi maçı- Sutopu Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi Tayfun Berek konuşması Sutopu Bayanlar 2. Ligi- Sutopu Bayanlar 2. Ligi ilk devresi, İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü ile Hatay Büyükşehir Belediyesi arasında oynanan maçla başladı Sutopu Bayanlar 2. Ligi ilk devresi, İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü ile Hatay Büyükşehir Belediyesi arasında oynanan maçla başladı.
 • 17:02Teröristler Hatay'da Vatandaşa Tehditle Erzak AldırdıGenelkurmay Başkanlığı, Hatay'da teröristlerin tehditle vatandaşlara erzak aldırdığını bildirdi.
 • 16:34Bölge Baro Başkanları, Suriye Sınırında İncelemelerde BulunacakAdana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Gaziantep baro başkanları ülke gündemindeki ağırlığını koruyan Suriye sorunu, yaşanan çatışmalar, buna bağlı olarak gelişen göç hareketlerini yerinde görmek, yetkililerden bilgi almak için sınırda inceleme yapacak.
 • 16:15Baro Başkanları Suriye Sınırına GidiyorBaro Başkanları Suriye Sınırına GidiyorMersin Barosu Başkanı Alpay Antmen, Suriye’de yaşanan savaş ve Türkiye’ye yansımaları ile savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin durumunu incelemek üzere Mersin, Hatay, Osmaniye, Gaziantep ve Şanlurfa Baro Başkanları olarak sınır bölgesine gideceklerini bildirdi.
 • 16:14Suriye'de Tampon Bölge Oluşturması, Ülkeyi Sonu Belirsiz Bir Bataklığa Çeker'Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Gaziantep Baro başkanları, Suriye sorunu ve buna bağlı gelişen göç hareketlerini yerinde görmek için sınır bölgesinde inceleme yapacak.
 • 14:45Amasya Avukat: Utku Kalı Beraat EdebilirAmasya Avukat: Utku Kalı Beraat EdebilirHatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 52 kişinin ölümüne neden olan patlamaların ardından gizli belge sızdırmakla suçlanarak hakkında dava açılan 26 yaşındaki Utku Kalı'nın tutuksuz yargılandığı Amasya Ağır Ceza Mahkemesi, duruşmayı 17 Eylül tarihine erteledi.
 • 13:51Avukat: Utku Kalı Beraat EdebilirAvukat: Utku Kalı Beraat EdebilirHatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 52 kişinin öldüğü patlamaların ardından gizli belge sızdırmakla suçlanan 26 yaşındaki Utku Kalı'nın tutuksuz olarak yargılanmasına Amasya Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.
 • 12:27Ramazan Sofralarını Süsleyen TatlılarRamazan Sofralarını Süsleyen TatlılarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kapalı çarşıda alışveriş yapan insanlar-Künefenin yapım aşaması-Taş kadayıf ustası Göksel Künefeci ile röportaj-Kabak tatlısı ve taş kadayıfın yapım aşaması-Kabak tatlısı ustası ile röportaj Hatay'ın tatlıları ramazan sofralarını süslüyor- Osmanlı, Fransız ve Arap mutfağının izlerini taşıyan Hatay'ın geleneksel tatlılarından kabak tatlısı, künefe ve taş kadayıfı, ramazan sofralarının da vazgeçilmezleri arasında yer alıyor Osmanlı, Fransız ve Arap mutfağının özellikleriyle gastronomi turizminde de adından söz ettiren Hatay, geleneksel tatlılarıyla ramazan sofralarını tatlandırıyor.
 • 17:26Kaybolan Köpeği İçin 'Çocuklara Zarar Verebilir' DediKaybolan Köpeği İçin 'Çocuklara Zarar Verebilir' DediHatay'ın İskenderun İlçesi'nde yaşayan Birol Onat'ın safkan Alman kurdu cinsi köpeği kayboldu.
 • 14:00Bankacı Çiftin Ölmesine Neden Olan Alkollü Sürücü Serbest KaldıBankacı Çiftin Ölmesine Neden Olan Alkollü Sürücü Serbest KaldıHatay'da trafik kazasında bankacı çiftin ölümüne neden olan ve 1.61 promil alkollü olduğu belirlenen sanık, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 • 12:21Forkliftin Altında Kalan İşçi Hayatını KaybettiForkliftin Altında Kalan İşçi Hayatını KaybettiHatay’ın Dörtyol ilçesinde bir fabrikada forklift aracının altında kalan işçi hayatını kaybetti.
 • 16:50Kırıkhan'da Kavun Hasadı Geç Başladı, Üretici Umduğunu BulamadıKırıkhan'da Kavun Hasadı Geç Başladı, Üretici Umduğunu BulamadıKırıkhan'da kavun hasadı geç başladı, üretici umduğunu bulamadı Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'nin tadı ve kokusuyla ünlü kavunun hasadına başlandı.
 • 16:01Kırıkhan'da Kavun Hasadı Geç Başladı, Üretici Umduğunu BulamadıKırıkhan'da Kavun Hasadı Geç Başladı, Üretici Umduğunu BulamadıHatay'ın Kırıkhan İlçesi'nin tadı ve kokusuyla ünlü kavunun hasadına başlandı.
 • 15:24Mustafa Kemal Üniversitesi'nden 3d HaritaMustafa Kemal Üniversitesi'nden 3d HaritaHATAY (İHA) – Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) tarafından Hatay’ın üç boyutlu haritası hazırlandı.
 • 15:21Liseyi Güçlükle, Üniversiteyi Birincilikle BitirdiLiseyi Güçlükle, Üniversiteyi Birincilikle BitirdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - SAÜ öğrencisi Abdo Tokgözoğlu'ndan detaylar, - Tokgözoğlu'nun özel röportajı, Liseyi güçlükle üniversiteyi birincilikle bitirdi- Hatay'da zayıf dersleri yüzünden lise diplomasını güçlükle alan Abdo Tokgözoğlu (25), hocaları ve arkadaşlarının desteği sayesinde SAÜ'den birincilikle mezun oldu- Tokgözoğlu: - "Üniversiteyi kazandım fakat mezun olamıyordum çünkü 10 zayıfım vardı.
 • 13:42Yolcu Minibüsü Takla Attı: 6 YaralıYolcu Minibüsü Takla Attı: 6 YaralıHatay'ın Yayladağı İlçesi'nde yolcu minibüsü takla attı.
 • 09:0811 İlde Sağanak Yağış Var11 İlde Sağanak Yağış VarKocaeli, Adapazarı, Bilecik, Adana, Osmaniye, Ordu, Tokat, Gümüşhane, Artvin, Antalya'nın iç kesimleri ve Hatay'ın kıyı kesimlerinde sağanak yağış görülecek.
 • 17:13İskenderun Kuduz Risk Bölgesi İlan Edilen İskenderun'da Sahipsiz Hayvanlar Toplanıyorİskenderun Kuduz Risk Bölgesi İlan Edilen İskenderun'da Sahipsiz Hayvanlar ToplanıyorKuduz risk bölgesi ilan edilen İskenderun'da sahipsiz hayvanlar toplanıyor Hatay'ın 'Kuduz risk bölgesi' ilan edilen İskenderun İlçesi'nde sahipsiz tüm hayvanlar toplanmaya başladı.
 • 16:35İskenderun'da 'Kuduz' Karantinasıİskenderun'da 'Kuduz' KarantinasıHatay’ın İskenderun İlçe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdür Vekili Veteriner Hekim Fevzi Özkan, ilçede bir sokak köpeğinde kuduz virüsüne rastlanılması ve ilçenin kuduz için riskli bölge ilan edilmesinin ardından kedi ve köpeklerin toplanarak karantina altında tutulduğunu açıkladı.
 • 16:27Kuduz Risk Bölgesi İlan Edilen İskenderun'da Sahipsiz Hayvanlar ToplanıyorKuduz Risk Bölgesi İlan Edilen İskenderun'da Sahipsiz Hayvanlar ToplanıyorHatay'ın 'Kuduz risk bölgesi' ilan edilen İskenderun İlçesi'nde sahipsiz tüm hayvanlar toplanmaya başladı.
 • 12:01Hassa'da Kuduz Şüphesiyle Ölen Çocuk Toprağa VerildiHassa'da Kuduz Şüphesiyle Ölen Çocuk Toprağa VerildiHatay'ın Hassa ilçesinde kuduz şüphesiyle sevk edildiği hastanede yaşamını yitiren 4 yaşındaki Hayrunnisa Gök'ün cenazesi defnedildi.
 • 21:47Hatay'da Kuduz Korkusu YayılıyorHatay'da Kuduz Korkusu YayılıyorHatay'ın Hassa İlçesi'nde köpek tarafından ısırılan 4 yaşındaki Hayrunnisa G., hayatını kaybetti. İlde kuduz alarmı verildi.
 • 16:00Saint Pierre ve Saint Paul BayramıSaint Pierre ve Saint Paul BayramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saint Pierre ve Saint Paul Bayramı- Etkinlikte dua edenlerden detay görüntüler- Saint Pierre Kilisesi'nden detay- Antakya Patrikhanesine bağlı Episkopos Kostantin Kayal'ın konuşması- Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın konuşması- Musevi Cemaati Başkanı Şaul Cenudioğlu'nun konuşması- Antakya Medeniyetler Korosu'ndan detay Saint Pierre ve Saint Paul Bayramı- Hatay'daki Saint Pierre Kilisesi önünde gerçekleştirilen etkinlikte dünya barışı için dua edildi Hatay'da Hristiyanların her yıl 29 Haziran'da kutladıkları Saint Pierre ve Saint Paul Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte dünya barışı için dua edildi.
 • 15:48Hatay'da St. Pierre Bayramı CoşkusuHatay'da St. Pierre Bayramı CoşkusuHatay'da her yıl geleneksel olarak kutlanan 'St Pierre, Aziz Pavlus ve Petrus Bayramı', dünyanın ilk mağara kilisesi olan St. Pierre Kilisesi'nde gerçekleştirilen bir ayinle kutlandı.
 • 14:53Vatikan Büyükelçisi Marko: Vatikan Büyükelçisi Marko: "Dünya Barışı İçin İlk Adımı İçimizde Atmalıyız"Hatay’da "St. Pierre, Aziz Pavlus ve Petrus Bayramı", dünyanın ilk mağara kilisesi olan St. Pierre Kilisesi’nde gerçekleştirilen bir törenle kutlandı.
 • 14:04Kuduz Şüphesiyle Hastaneye Kaldırılan Minik Hayrunnisa ÖldüKuduz Şüphesiyle Hastaneye Kaldırılan Minik Hayrunnisa ÖldüHatay’ın Hassa ilçesinde kuduz teşhisiyle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen 4 yaşındaki Hayrunnisa G. hayatını kaybetti.
 • 12:53Hatay'da Kuduz KarantinasıHatay'da Kuduz KarantinasıHatay'da kuduz köpek tarafından ısırılan çocuğun 36 gün sonra rahatsızlanması sonrası İskenderun, kuduz için riskli bölge ilan edildi.
 • 23:25Hatay'da Hatay'da "Kuduz" KarantinasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karantinaya alınan bölgeden genel görüntüler- Hastane önündeki köpeğin görüntüsü- Ambulansa bindirilen hastadan genel görüntü Hatay'da "kuduz" karantinası- İskenderun ilçesinde bir köpekte kuduz mikrobuna rastlanması üzerine ilçe kuduz risk bölgesi ilan edildi- Hassa ilçesinde köpek tarafından ısırılan çocuğa kuduz teşhisi konuldu İskenderun ilçesinde bir köpekte kuduza rastlanması üzerine ilçe riskli bölge ilan edildi.
 • 19:26Sağanak Hayatı Olumsuz EtkilediSağanak Hayatı Olumsuz EtkilediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sağlık ocağının bahçesinden genel görüntü- Sokaklardan genel görüntü - Vatandaşların sokakları temizlemesi- Su basan evden genel görüntü ve detaylar- Parktan genel görüntüler- Mezarlıktan görüntü ve detaylar- Vatandaş ile röportaj- Su çekme çalışması - Otoyol çevresindeki çalışmalar- Akan sudan genel görüntü Hatay'daki sağanak- İskenderun ilçesi Sarıseki Mahallesi'nde dün etkili olan sağanak nedeniyle çok sayıda ev, işyeri ve mahalle mezarlığı zarar gördü Hatay'ın İskenderun ilçesi Sarıseki Mahallesi'nde dün etkili olan sağanak nedeniyle çok sayıda ev, işyeri ve mahalle mezarlığının zarar gördüğü bildirildi.
 • 10:19Çamurlu Sel Suları Denizi Kızıl Renge BoyadıÇamurlu Sel Suları Denizi Kızıl Renge BoyadıHatay’ın İskenderun ilçesinde Sarıseki Mahallesinde yaşanan sel felaketinde oluşan çamurlu sular Akdeniz’in mavi sularını kızıla boyadı.