SON DAKİKA HATAY HABERLERİ

Son Dakika Hatay Haberleri

 • 14:41 İl Genelindeki Ulaşım Sorunlarına HBB'den Kalıcı Hizmetler İl Genelindeki Ulaşım Sorunlarına HBB'den Kalıcı Hizmetler HBB il genelinde özveriyle sürdürdüğü yeni yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarına her geçen gün bir yenisini daha ekleyerek vatandaşların yaşamlarına kolaylık sağlıyor.
 • 12:47 İskenderun TBMM Başkanı Kahraman'a 'İstifa Et' Faksı İskenderun TBMM Başkanı Kahraman'a 'İstifa Et' Faksı TBMM Başkanı Kahraman'a 'İstifa et' faksıHATAY'ın İskenderun İlçesi'nde Eğitim-İş Sendikası üyeleri laiklik açıklamasıyla tepki çeken TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı çektikleri faks ile istifaya davet etti.
 • 01:05 Bozkır Bozkır GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Hatay Valiliği tarafından verilen yemekten detaylar Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır'ın konuşması Hatay Valisi Ercan Topaca'nın konuşması AB Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır: Türkiye'de hiç kimsenin kendisini öteki hissetmediği, herkesin etnik, dini yapısına, inancına, yaşam biçimi veya kıyafetine bakılarak herhangi bir ayrıma tabi tutulmadığı bir noktaya doğru el birliği ile gitmek istiyoruz" Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Türkiye'de hiç kimsenin kendisini öteki hissetmediği, herkesin etnik, dini yapısına, inancına, yaşam biçimi veya kıyafetine bakılarak herhangi bir ayrıma tabi tutulmadığı noktaya doğru el birliği ile gitmek istediklerini söyledi.
 • 23:53 AB Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır Açıklaması Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Türkiye'de hiç kimsenin kendisini öteki hissetmediği, herkesin etnik, dini yapısına, inancına, yaşam biçimi veya kıyafetine bakılarak herhangi bir ayrıma tabi tutulmadığı noktaya doğru el birliği ile gitmek istediklerini söyledi.
 • 21:49 Ankara'da Terör Örgütü Üyesi Bir Kişi Yakalandı Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde polisin kimlik kontrolünde, "terör örgütü üyesi olmak" suçundan kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir kişi yakalandı.
 • 21:24 Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi Play-off yarı final üçüncü maçında Mersin Büyükşehir Belediyespor, sahasında konuk ettiği Hatay Büyükşehir Belediyespor’a 57-55 mağlup oldu.
 • 21:24 Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi Play-off Salon: Edip BuranHakemler: Ruhi Nezihi Soydan, Önder Yılmaz, Egemen ErcanMersin Büyükşehir Belediyespor: Kuzina 14, Gülşah Gümüşay 3, Aneika 5, McCoughtry 22, Nilay Kartaltepe 9, Tuğba Taşçı, Duygu Fırat 2Hatay Büyükşehir Belediyespor: Paris 8, Snytsina 9, Vajda 12, Bahar Öztürk 8, Gamze Takmaz 10, Dilara Tongar 10, Melike Tuğba Oral1. Periyot: 12-12Devre: 26-243. Periyot: 44-42Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi play-off yarı final üçüncü maçında Hatay Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda Mersin Büyükşehir Belediyespor'u 57-55 yenerek, seride 2-1 öne geçti.
 • 19:42 AB Bakanı Bozkır: Sivil Toplum Olmadan Demokrasi Olmaz AB Bakanı Bozkır: Sivil Toplum Olmadan Demokrasi Olmaz Avrupa Birliği (AB) Bakanı Volkan Bozkır, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Hatay'da bir araya geldi.
 • 19:30 Bakan Bozkır Hatay Valisi Topaca'yı Ziyaret Etti Bakan Bozkır Hatay Valisi Topaca'yı Ziyaret Etti Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, beraberindeki heyetle birlikte Hatay Valiliği’ni ziyaret etti.
 • 17:09 Hatay - Bakan Bozkır: AB Süreci, Türkiye Cumhuriyeti'nin Bir Stratejik Hedefidir Hatay - Bakan Bozkır: AB Süreci, Türkiye Cumhuriyeti'nin Bir Stratejik Hedefidir Bakan Bozkır: AB süreci, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir stratejik hedefidirRamazan ÇELİK/HATAY, (DHA) - AVRUPA Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinde kat edilen mesafenin vatandaşlara fayda sağlayacağına inandığını belirterek, "AB süreci bir medeniyet sürecidir ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bir stratejik hedefidir" dedi.
 • 16:56 Bakan Bozkır: AB Süreci, Türkiye Cumhuriyeti'nin Bir Stratejik Hedefidir Bakan Bozkır: AB Süreci, Türkiye Cumhuriyeti'nin Bir Stratejik Hedefidir Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinde kat edilen mesafenin vatandaşlara fayda sağlayacağına inandığını belirterek, "AB süreci bir medeniyet sürecidir ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bir stratejik hedefidir" dedi.
 • 16:46 4'üncü Uluslararası Ortadoğu Kongresi Hatay'da Başladı 4'üncü Uluslararası Ortadoğu Kongresi Hatay'da Başladı Hatay Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) ve Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) işbirliğinde ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü koordinesinde yapılan 4'üncü Uluslararası Orta Doğu Kongresi başladı.
 • 16:15 CHP'li Ertem Açıklaması CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, Kilis'te kamplarda yaşayan 40 bin Suriyeliye ayda kişi başına 85 TL, toplamda 3,5 milyon TL verildiğini belirterek, "Suriyeliler kartlara yüklenen bu parayı sadece valiliğin tespit ettiği merkezdeki 4 markette kullanabiliyor.
 • 15:41 Cezaevinde İntihar Eden IŞİD'li Cezaevinde İntihar Eden IŞİD'li "Bomba Profesörü" Çıktı İskenderun'da tutuklu bulunduğu cezaevinde intihar eden Suriye uyruklu IŞİD üyesinin, örgütte 'bomba profesörü' olarak tanındığı ortaya çıktı.
 • 15:37 Bakkallar Odası: Suriyeli Esnafın Kayıt Dışı Çalışmasına Engel Olsunlar Bakkallar Odası: Suriyeli Esnafın Kayıt Dışı Çalışmasına Engel Olsunlar Hatay'ın İskenderun Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mustafa Çöloğlu, kentteki Suriyeli esnafın kayıt dışı çalıştığını ve bu nedenle de diğer meslektaplarının zor durumda kaldığını belirterek, "Yetkililere sesleniyorum, lütfen bunların kayıt dışı çalışmalarına engel olun. Yetkililer önlem almalı, yoksa önümüzdeki günlerde daha büyük sıkıntılar yaşayabiliriz" dedi.
 • 15:35 Başkan Savaş, Hizmetleriyle Gönül Köprüleri Kuruyor Başkan Savaş, Hizmetleriyle Gönül Köprüleri Kuruyor Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş öncülüğündeki HBB ekipleri, vatandaşların hayatını kolaylaştıran hamleleriyle takdir topluyor.
 • 14:46 4. Uluslararası Ortadoğu Kongresi 4. Uluslararası Ortadoğu Kongresi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kongreden detay Hatay Valisi Ercan Topaca'nın konuşması TASAM Başkanı Süleyman Şensoy'un konuşması 4. Uluslararası Ortadoğu Kongresi Hatay Valisi Topaca: "İslam ülkeleri arasında çok daha yapıcı bir iş birliğinin, ilişkinin, kültürel ve dini birliğin ortaya çıkmasını bekliyoruz" TASAM Başkanı Şensoy: "Dil, din, tarih, coğrafya çok önemli olmakla birlikte, iyi yönetilemediği zaman bugün bölgemizde olduğu gibi karışıklığa ve kaosa neden olabiliyor" Hatay Valisi Ercan Topaca, İslam ülkeleri arasında çok daha yapıcı bir iş birliği, ilişki, kültürel ve dini birliğin ortaya çıkmasını beklediklerini belirtti.
 • 14:30 Başkandan '73 Milyon'luk Borç Tepkisi Başkandan '73 Milyon'luk Borç Tepkisi Hatay’ın Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, belediyenin önceki döneminden kendilerine 73 milyon TL’lik borç bırakıldığını belirterek, "Belediyemizin hizmet binası dahi bizim değil. 30 bin nüfuslu bir ilçenin 73 milyon TL borcu olur mu?" dedi.
 • 14:22 Belen Belediyesinde Soruşturma Hatay'ın Belen ilçesinde belediyenin önceki döneminden 73 milyon lira borcu bulunduğu, bu konuda soruşturma başlatıldığı bildirildi.
 • 14:22 Gece Yapılan Müdahale İle Su Kaybı Önlendi Gece Yapılan Müdahale İle Su Kaybı Önlendi HATSU, arıza ve şikayetlere gece gündüz demeden yaptığı müdahaleler ile vatandaş odaklı çalışmaların sürdüğünü duyurdu.
 • 14:19 Uluslararası Ortadoğu Kongresi Hatay Valisi Ercan Topaca, Ortadoğu devletlerinin tehlikeleri algılama sensorlarının yetersiz olduğunu gördüklerini belirtti.
 • 13:50 4. Uluslararası Ortadoğu Kongresi Hatay Valisi Ercan Topaca, İslam ülkeleri arasında çok daha yapıcı bir iş birliği, ilişki, kültürel ve dini birliğin ortaya çıkmasını beklediklerini belirtti.
 • 13:36 Vali Topaca: Mikro Milliyetçilik Riski Var Vali Topaca: Mikro Milliyetçilik Riski Var Hatay Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) ve Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) işbirliğinde ve Hatay İl Kültür Müdürlüğü Koordinesinde "Türk- Arap İlişkileri: Çok Boyutlu Güvenlik İnşası" ana temalı 4. Uluslararası Orta Doğu Kongresi dün başladı.
 • 11:52 Suriyeli Çiftin Engelli 6 Çocukla Zor Yaşamı Suriye'deki iç savaş nedeniyle ülkelerini 6 engelli çocuğuyla terk ederek Türkiye'ye sığınan Muhammed ve Fatma Telal çifti, imkansızlıklar içinde çocukları için hayatta kalma mücadelesi veriyor.
 • 11:51 Hatay İş Dünyası 4. Çözüm Buluşması Toplantısı Hatay İş Dünyası 4. Çözüm Buluşması Toplantısı Dörtyol ilçesinde gerçekleştirildi.
 • 11:44 Öğrenciler "Kut'ül Amare Zaferi"Ni Beyaz Perdeye Taşıyacak Hatay'da bir grup lise öğrenci, Osmanlı'nın tarihteki son zaferi olarak kayıtlara geçen ve unutulmaya başlanan Kut'ül Amare Zaferi'ni konu alan kısa film çekecek.
 • 11:25 Aracını Park Etmediği Yerde Park Ücreti Yazıldığı İddiası Gaziantep’te bir kişi, aracını hiç park etmediğini söylediği yerde 2 aracına da aynı saat ve aynı dakikalarda park ettiği gerekçesiyle defalarca park ücreti yazıldığını ileri sürdü.
 • 10:07 Görevi Başında Hayatını Kaybeden Temizlik İşçisine Veda Karabağlar Belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışırken aracın çarpması sonucu yaşamını yitiren 43 yaşındaki Cüneyt Bürke, toprağa verildi.
 • 09:51 Hatay'da Elektrik Kesintisi Hatay’ın Dörtyol, Kırıkhan, Defne, Belen, İskenderun ve Antakya ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:43 Hatay'da Kaçak Sigara Operasyonu Hatay'da Kaçak Sigara Operasyonu Hatay’ın Dörtyol ilçesinde düzenlene operasyonda 2 bin 200 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
 • 08:47 Ziraat Odaları İl Koordinasyon Toplantısı Belen İlçesinde Düzenlendi Koordinetörlüğünü Belen Ziraat Odası Başkanı ve İl Koordinatörü Selahattin YALMAN tarafın Hatay ilinde bulunan Ziraat Odası Başkanlarının katılımı ile gerçekleşti.
 • 07:35 PKK'da Amanos Şoku! PKK'da Amanos Şoku! "Keklik Gibi Avlandılar" PKK'nın Türkiye'ye sızma güzergâhı olan Hatay'da, örgütün elebaşıları öldürüldü. Kandil, Amanos sorumlusunu "Beceriksizler, keklik gibi avlandılar" diye fırçaladı.
 • 07:28 Hatay'daki Mozaikle İlgili Son İddia: Tarih de Yazı da Yanlış Hatay'daki Mozaikle İlgili Son İddia: Tarih de Yazı da Yanlış Hatay'da bulunan tarihi mozaiğin üzerinde "Neşeli ol hayatını yaşa" yazdığı ileri sürüldü. Uzmanlar, hem tarihin hem de yazının yanlış yorumlandığını, mozaikte sadece 'Neşe' yazdığını düşünüyor.
 • 01:38 Hatay'da 4. Uluslararası Ortadoğu Kongresi Hatay'da 4. Uluslararası Ortadoğu Kongresi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Toplantıdan görüntüler Hatay Valisi Ercan Topaca'nın konuşması TASAM Başkanı Süleyman Şensoy'un konuşması Hatay'da 4. Uluslararası Ortadoğu Kongresi Hatay Valisi Topaca: "Ortadoğu, uzun bir süredir huzursuzluğun, çatışmaların olduğu bir coğrafyadır.
 • 23:06 Hatay'da 4. Uluslararası Ortadoğu Kongresi Hatay Valisi Ercan Topaca, "Ortadoğu, uzun bir süredir huzursuzluğun, çatışmaların olduğu bir coğrafyadır.
 • 20:24 İskenderun Chp?li Gençlerden Oturma Eylemi İskenderun Chp?li Gençlerden Oturma Eylemi CHP'li gençlerden oturma eylemiHatay'ın İskenderun İlçesi'nde CHP gençlik kolları üyesi bir grup, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın Laiklik açıklamalarını oturma eylemi yaparak protesto etti.
 • 20:00 CHP'li Gençlerden Oturma Eylemi CHP'li Gençlerden Oturma Eylemi Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde CHP gençlik kolları üyesi bir grup, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın Laiklik açıklamalarını oturma eylemi yaparak protesto etti.
 • 18:53 Proje Sayesinde Çilek Üretimini 6'ya Katladı Proje Sayesinde Çilek Üretimini 6'ya Katladı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Çilek tarlasından genel görüntü Üreticilerin çilekleri toplaması Çiftçi Nureddin Bebek ile röportaj Proje sayesinde çilek üretimini 6'ya katladı ektiği çileklerini toplamaya başladı Hataylı çilek üreticisi Bebek, "Çilek Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi" sayesinde ürün verimini büyük oranda artırdı Üretici Bebek: "Eskiden dönümünden bir ton çilek topluyorduk şimdi ürünümüz 6 tona çıktı" Hatay'da bir çilek üreticisi, "Çilek Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi" sayesinde ürün verimini 6'ya katladı.
 • 18:17 Hdp'li İlçe Başkanının Oğlu Işid Üyeliğinden Tutuklandı HDP Palu İlçe Eş Başkanı Hüseyin Demirtaş’ın oğlu Yusuf Demirtaş, terör örgütü IŞİD’e üye olduğu iddiasıyla tutuklandı.
 • 17:43 Minibüs Çöp Kamyonuna Çarptı: 2 Ölü (2) Minibüs Çöp Kamyonuna Çarptı: 2 Ölü (2) Duygusal TÖRENİzmir Karabağlar'ın Hatay semtinde konteynerdeki çöpleri boşaltırken bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Karabağlar Belediyesi temizlik işçisi Cüneyt Bürke (43) gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 17:09 Hdp'li Başkanın Oğlu Daeş Üyeliğinden Tutuklandı Elazığ HDP Palu İlçe Başkanı Hüseyin Demirtaş'ın oğlu Yusuf Demirtaş, terör örgütü DAEŞ'e üye olduğu iddiasıyla tutuklandı.
 • 17:08 Proje Sayesinde Çilek Üretimini 6'ya Katladıyle Ektiği Çileklerini Toplamaya Başladı Hatay'da bir çilek üreticisi, "Çilek Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi" sayesinde ürün verimini 6'ya katladı.
 • 16:50 HDP'li Başkanın Oğlu IŞİD Üyeliğinden Tutuklandı HDP'li Başkanın Oğlu IŞİD Üyeliğinden Tutuklandı Elazığ HDP Palu İlçe Başkanı Hüseyin Demirtaş'ın oğlu Yusuf Demirtaş, terör örgütü IŞİD'e üye olduğu iddiasıyla tutuklandı.
 • 16:45 Kutlu Doğum Haftası Hatay Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından, Kutlu Doğum Haftası kutlamaları kapsamında yükümlülere yönelik "Hz. Peygamber ve Sevgisi" konulu konferans düzenlendi.
 • 16:17 Suriyeli Çocuklara Kütüphane Hizmeti Ülkelerindeki olaylardan kaçarak aileleriyle Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gelen ve burada kendileri için açılan okullarda eğitimini sürdüren Suriyeli çocuklara, Afak Geçici Eğitim Merkezi bünyesinde kütüphane açıldı.
 • 15:00 Suriyeli Otistik Çocuklara Özel Merkez Suriye'deki savaştan aileleriyle birlikte kaçan ve Hatay'ın Reyhanlı ilçesine yerleşen Suriyeli otizmli çocuklar, kendileri için hizmete giren Sawa Otizm Merkezi'nde topluma kazandırılıyor.
 • 14:45 Savaş Mağduru Türkmenlere Yardım Savaş Mağduru Türkmenlere Yardım Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Gaziantep’e yerleşen Türkmenlere yardım dağıtıldı.
 • 14:39 Reyhanlı'daki Terör Saldırısı Davası Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013'te meydana gelen, 53 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan iki ayrı bombalı saldırıyla ilgili 33 kişinin yargılanmasına devam edildi.
 • 14:32 Reyhanlı Davasında Ara Kararlar Açıklandı; Mıt Tır'ları İddianamesi İstendi Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 5'i çocuk 53 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı 11 Mayıs 2013'te meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili davanın altıncı duruşması sona erdi.
 • 13:59 Suriyeli Çocuklar İçin Eğitim Merkezi Açıldı Suriyeli Çocuklar İçin Eğitim Merkezi Açıldı Hatay'da Türk Kızılayı Akdeniz Afet Yönetim Merkezi Müdürlüğü'nce Suriyeli çocuklar için yaptırılan 6 derslikli, 1 anasınıfı ve idari hizmet odalarından oluşan geçici eğitim merkezi törenle açıldı.