SON DAKİKA HOLLANDA HABERLERİ

Son Dakika Hollanda Haberleri

   

  Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın Vefatı

  Taziye merasimine 21 ülkeden üst düzey devlet yetkilileri katıldı. (Dün 22:49)

   

  Hollanda ve Fransa, Işid Terör Örgütüne Karşı İşbirliği Yapacak

  Hollanda ve Fransa, Işid Terör Örgütüne Karşı İşbirliği Yapacak

  Hollanda Hükümeti IŞİD terör örgütüne karşı Fransa ile yakın işbirliği içinde çalışacağını açıkladı. (Dün 11:13)

   

  Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral

  Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral

  Atlantik Okyanusu'nda mahsur kalan Türk denizci Hollanda'ya getirildi-Yelkenlisiyle tek başına Atlantik Okyanusu'nu geçmek isterken kaza geçiren ve bir Rus yük gemisi tarafından kurtarılarak Rotterdam Limanı'na getirilen Dilek Ergül'ü Rotterdam Başkonsolosu karşıladı Yelkenlisiyle tek başına Atlantik Okyanusu'nu geçmek isterken kaza geçiren ve ardından bir Rus yük gemisi tarafından kurtarılan Türk denizci Dilek Ergül, Hollanda'ya getirildi. (Dün 03:08)

   

  Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı

  Hollanda, Malezya uçağı düşmeden önce Ukrayna hava sahasının güvenli olmadığına ilişkin diplomatın gönderdiği raporu kamuoyuna açıklamayacak. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Önemli Yurt İçi Olayları

  Şırnak ve Hakkari'de 3 terörist teslim oldu. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Avrupa'nın Petrol Deposu Satılıyor

  Avrupa'nın Petrol Deposu Satılıyor

  BP, Avrupa'daki petrol istasyonlarına benzin ile motorin sağladığı Amsterdam'da bulunan petrol depolama üssünü satışa çıkardı. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Türkiye'nin Dijital Tanıtım Kampanyası: Turkey: Home

  Türkiye'nin Dijital Tanıtım Kampanyası: Turkey: Home

  Türkiye'nin dijital tanıtım kampanyası "Turkey: Home"un tüm sosyal ağlarda faaliyet gösteren kampanya süreci basın toplantısıyla değerlendirildi. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Uluslararası Net Doğrudan Yatırım İstatistikleri Açıklandı

  Uluslararası net doğrudan yatırım girişi, geçen yılın Kasım ayında 828 milyon dolar, Ocak-Kasım döneminde ise 10 milyar 618 milyon dolar oldu. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Endonezya'da Verilen İdam Cezaları

  Bali'de cezaevinde bulunan iki Avustralyalı idam mahkumunun af isteği Cumhurbaşkanı Vidodo tarafından reddedildi Bali Kerobokan Cezaevi Müdürü Sujonggo: "Mahkumların sağlık durumları iyi. Günlük aktivitelerine devam ediyor" (23 Ocak 2015 Cuma )

   

 

  Alman Patriot Birliği'nde Devir Teslim Töreni Yapıldı

  Alman Patriot Birliği'nde Devir Teslim Töreni Yapıldı

  Suriye’den olası bir füze saldırısına karşı Kahramanmaraş’ta konuşlandırılan Patriot Hava Savunma Sistemleri’nde görevli Alman NATO Birliği'nde devir teslim töreni yapıldı. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Palandöken Yarıyıl Tatiline Hazır

  Palandöken Yarıyıl Tatiline Hazır

  Türkiye'nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken Kayak Merkezinde sömestr tatili öncesinde otellerdeki doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Kalkınma Bakanı Yılmaz Açıklaması

  "(Merkez Bankasının görev tanımı da kapsayan, yeni görevler verilebilmesini öngören düzenleme hazırlığı) Böyle bir konu Bakanlar Kurulu'na gelmedi. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Tüsiad'ın Yeni Yönetim Kurulu

  TÜSİAD 45. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Palandöken Yarıyıl Tatiline Hazır

  Palandöken Yarıyıl Tatiline Hazır

  Türkiye’nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken Kayak Merkezi’nde sömestr tatili öncesinde otellerdeki doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Spikerden Arda Turan'la İlgili İlginç Yorum

  Spikerden Arda Turan'la İlgili İlginç Yorum

  Barcelona-Atletico Madrid karşılaşmasını anlatan Hollandalı spiker, Arda için şaşırtan bir yorumda bulundu. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Emirdağ Kaymakamlığı'ndan İlçe Tarihine Işık Tutacak Fotoğraf Albümü Çalışması

  Afyonkarahisar Emirdağ İlçe Kaymakamlığı, ilçenin tarihine ışık tutacak bir çalışmaya imza atacak olan “Geçmişten bugüne Emirdağ” adlı fotoğraf albümü çalışması başlatacağını açıkladı. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Askeri Hakimler Kanunu'nda Değişiklik Adalet Komisyonu'nda

  Askeri Hakimler Kanunu'nda Değişiklik Adalet Komisyonu'nda

  Komisyon tasarının Askeri Hakimler Kurulu oluşturulmasını da içeren 13 maddesini kabul etti MHP'li Başesgioğlu: "Milli Savunma Bakanının teklifi, Başbakanın onayıyla üyeleri seçilen kurul, hakimlik teminatını sağlamaz" CHP'li Aldan: "Demokrasiyi, özgürlüğü, evrenselliği, bilimi arayacağımıza bizden olanı ararsak sorunlardan kurtulamayız. Çevremizde başımıza bela olacak insanlar istemiyoruz" Askeri Yargıtay Üyesi Şimşek: "Kurula askeri yüksek yargı üyesi girmesi halinde bağımsızlık söz konusu (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Türkiye'yi 36,8 Milyon Yabancı Ziyaret Etti

  Türkiye'yi 36,8 Milyon Yabancı Ziyaret Etti

  Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliğinin verilerine göre, Türkiye'yi ziyaret eden yabancı sayısında yüzde 5,5 artış yaşandı. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Türk Yaşlıların Az Maaş Alması AB Ortaklık Anlaşmalarına Aykırıdır'

  Türk Yaşlıların Az Maaş Alması AB Ortaklık Anlaşmalarına Aykırıdır"

  Hollanda Türkler İçin Danışma Kurulu (IOT) Başkanı Emre Ünver 50 yıl ikamet etmemiş Türk yaşlıların az maaş almasının AB ile Türkiye arasında imzalanan ortaklık anlaşmalarına aykırı olduğunu söyledi. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Hollanda'da İstihdam Açığı Büyüdü

  Hollanda ekonomisinde ortaya çıkan düzelme belirtilerine karşın istihdam açığının geçen ay arttığı bildirildi. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Hollanda Fuarındaki Çekilişte 9 Talihli Bodrum Tatili Kazandı

  Hollanda Fuarındaki Çekilişte 9 Talihli Bodrum Tatili Kazandı

  Bodrum Belediye Başkanı Kocadon'un da katıldığı Hollanda Utrecht Turizm Fuarında, Bodrum standında yapılan çekilişle 9 talihliye iki kişilik Bodrum tatili hediye edildi. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Av Turizmine Yabancı İlgisi

  Konya Bozdağ ve Toroslar bölgesindeki Giden Gelmez başta olmak üzere dağlık alanlardaki yaban domuzu, keçisi ve koyunu av organizasyonları yabancı avcıların büyük ilgisini çekiyor Son av sezonunda elde edilen 776 bin liranın 261 bin lirası bölgedeki köylerin ihtiyaçlarının giderilmesi için tüzel kişiliklere bırakıldı. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Türkiye'ye Gelen Yabancı Turist Sayısı Arttı

  Türkiye'ye Gelen Yabancı Turist Sayısı Arttı

  Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Araştırma Geliştirme (AR-GE) Birimi’nin derlediği verilere göre, Türkiye’ye 2014 yılında gelen yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 5,5 artarak 34,9 milyondan 36,8 milyona çıktı. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Endonezya'da Yeni İdamlar Gündemde

  Endonezya'da Yeni İdamlar Gündemde

  Endonezya Hukuk ve İnsan Hakları Bakanı Yasonna H. Laoly: "133 kişi daha infaz edilmeyi bekliyor" (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  AB'de İşsiz Kalma Süresi Türkiye'den Daha Uzun

  AB'de İşsiz Kalma Süresi Türkiye'den Daha Uzun

  Türkiye, geçen yılın 3. çeyreğinde yüzde 19,3 ölçülen uzun süreli işsizlik oranıyla Avrupa Birliği üyesi 28 ülkeden daha iyi performans sergiledi. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Nielsen, Brandbank'i Satın Alıyor

  Nielsen, deneyimli bir dünya lideri olan Brandbank firmasını satın alma işlemini başarıyla tamamladığını duyurdu. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Uluslararası Rotterdam Film Festivali

  Uluslararası Rotterdam Film Festivali

  Bu yıl 44’üncüsü gerçekleştirilen festivalde, Pelin Esmer’in yönettiği "Gözetleme Kulesi" de ödül almak için yarışacak. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Lazio, Savunmacı Wesley Hoedt'ü Transfer Etti

  Lazio, Savunmacı Wesley Hoedt'ü Transfer Etti

  İtalya Ligi (Serie A) takımlarından Lazio, AZ Alkmaar'dan savunma oyuncusu Wesley Hoedt'ü transfer etti. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Tenis: Avustralya Açık

  Turnuvanın 3. gününde, hem erkekler hem de kadınlarda favori isimler tur atladı Erkeklerin 3 numaralı seribaşı Nadal ve kadınların 2 numaralı seribaşı Sharapova, rakipleri karşısında zor anlar yaşamalarına rağmen 3. tura çıktılar. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Afrika'nın "Timbuktu" Filmi Oscar'a Aday

  Filmin başrol oyuncusu Ahmed: "Bu film, Afrika'da gelecek nesilleri cesaretlendirecek" (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Lazio'dan Savunmaya Takviye

  İtalya Serie A ekiplerinden Lazio, Hollanda'nın AZ Alkmaar takımından Wesley Hoedt'ü kadrosuna kattı. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Hollandalı Gazeteci Mehmet Ülger Beraat Etti

  Yasa dışı MLKP üyesi oldukları gerekçesiyle 21 kişinin yargılandığı davanın duruşmasında fotoğraf çektiği iddiasıyla hakkında “ses ve görüntüleri yetkisiz kayda almak” suçundan 6 ay hapis istemiyle yargılanan Hollandalı gazeteci Mehmet Ülger beraat etti. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Hollandalı Kadın Askere Türk Sevgili Cezası

  Hollandalı Kadın Askere Türk Sevgili Cezası

  Hollandalı kadın onbaşı Türk erkek arkadaşı olduğu için işten atılmak isteniyor. Onbaşı Yvette "Aşık olduğum için sorun yaşayacağım aklıma gelmezdi" dedi. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Yabancılar Konutu Sahil Kentlerinden Aldı

  Türkiye'de yabancıların en fazla konut alımında bulunduğu 10 ilin 9'unu sahil kentleri oluşturdu. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 25.01.2015 05:44:34. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA HOLLANDA HABERLERİ
[Hata Bildir]