SON DAKİKA HOLLANDA HABERLERİ

Son Dakika Hollanda Haberleri

 • 10:49İş Hayatını Yeniden Düzenleyen Tasarı Meclis'teİş Hayatını Yeniden Düzenleyen Tasarı Meclis'teÖzel istihdam büroları, uzaktan çalışma, doğum izni ve askerlik gibi gerekçelerle kiralık işçi istihdamını düzenleyen tasarı TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
 • 09:39İran Dolardan Vazgeçti, Euro İle Ödeme Yapacakİran Dolardan Vazgeçti, Euro İle Ödeme Yapacakİran petrol atışlarında Euro savaşını kazandı.İran Petrol Bakanı Bijan Zangeneh "Yabancı şirketler borçlarını euro olarak ödemeyi kabul ettiler" dedi.
 • 17:10Erdoğan'dan Sonra BM'ye Bir Tepki de Başbakan'dan: İki YüzlülükErdoğan'dan Sonra BM'ye Bir Tepki de Başbakan'dan: İki YüzlülükErdoğan'dan sonra BM'ye bir eleştiri de Başbakan'dan geldi: Suriye'deki krizin çözümü için kılını kıpırdatmayanların Türkiye'ye "sınırlarını aç" tavsiyesi iki yüzlülüktür.
 • 16:55Alanya'ya 'En İyi Tatil Şehri' ÖdülüAlanya'ya 'En İyi Tatil Şehri' ÖdülüAlanya'ya 'En İyi Tatil Şehri' ödülü*- ANTALYA'nın Alanya İlçesi, Hollanda'nın ünlü tatil sitesi Reisgraag'ta yapılan oylamada 'En İyi Tatil Şehirleri' sıralamasında birinci oldu.
 • 16:17Busmek Moda Evi 'If'i FethettiBusmek Moda Evi 'If'i FethettiBUSMEK Moda Evi, Türk gelinlik ve abiye giyim sektörünün önemli fuarlarından biri olan İzmir Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’na damga vurdu.
 • 15:51BUSMEK Moda Evi 'IF'i fethettiBUSMEK Moda Evi 'IF'i fethettiBUSMEK Moda Evi, Türk gelinlik ve abiye giyim sektörünün önemli fuarlarından biri olan İzmir Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı'na damgasını vurdu.
 • 14:33Uluslararası Doğrudan Yatırımlar 2015'te Yüzde 32 ArttıTürkiye'ye uluslararası doğrudan yatırımların, 2015'te yıllık yüzde 32 artarak 16,6 milyar dolara yükseldiği bildirildi.
 • 14:26Bodrumlu Turizmciler 2016 Turizm Sezonundan EndişeliBodrumlu Turizmciler 2016 Turizm Sezonundan Endişeli2015 yılının turizm sektörü açısından son 25 yılın en kötüsü olması turizmcileri olumsuz yönde etkiledi.
 • 14:12Meslek Hastalıkları Uzmanlığında Yeni DönemANKARA(AA) - Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilen Meslek Hastalıkları Uzmanlığının ve Bilimsel Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi'yle, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu (THSK) iş sağlığı alanındaki sistem ve becerilerinin iyileştirilmesi, çalışmaların niteliğinin yükseltilmesi ve araştırmalarda konulan teşhislerin sayısının artırılması amaçlanıyor.
 • 14:02Türk Kanaryaları 22 Dalda Dünya ŞampiyonuTürk Kanaryaları 22 Dalda Dünya ŞampiyonuPortekiz'in Porto şehrinde düzenlenen 64. Damızlık Kuşlar Dünya Şampiyonası’nda Türk kanaryaları dereceleri adeta sildi süpürdü.
 • 11:50Davutoğlu: "Kandil'e Dönük Aldığımız Tedbirler Neyse Suriye'deki Terör Odaklarına Karşı da Aynı...Başbakan Ahmet Davutoğlu Lahey'de Hollanda başbakanı Mark Lutte ile yaptığı basın toplantısında, "Şu bilinsin ki teröre karşı Türkiye içinde verdiğimiz mücadeleye eğer Suriye'den de bir destek geliyorsa ki geliyor, Türkiye'ye dönük herhangi bir tehdit olduğunda biz Irak'a, Kandil'e dönük aldığımız tedbirler neyse Suriye'deki terör odaklarına karşı da aynı tedbirleri alırız"dedi. Davutoğlu, "Eğer birisi PYD ve YPG'nin terör örgütü olmadığını söylüyorsa, ya Ortadoğu'daki gerçeklikten ya Irak'tan Sincar üzerinden Suriye'ye sağlanan destekten ya Kandil'de eğitilen Suriyeli, PYD'li teröristlerden habersiz demektir.
 • 11:29Sinop'ta Su Ürünleri İhracatıSinop Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Asak, 2015 yılında değişik ülkelere 11 milyon dolarlık su ürünü ihraç ettiklerini bildirdi.
 • 11:0112. Akbank Kısa Film Festivali'nde Ön Elemeyi Geçen Filmler Açıklandı12. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenen Ulusal ve Uluslararası Kısa Film Yarışması ön eleme sonuçları açıklandı.
 • 10:22Başbakan Davutoğlu'nun Hollanda ZiyaretiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Hollanda'daki işitme engelli Türklerin Kur'an-ı Kerim eğitimi alması talebinde bulunan genç kıza destek sözü verdi.
 • 10:04Davutoğlu'nun Konuşmasını İşitme Engelli Kıza İşaret Diliyle AnlattıDavutoğlu'nun Konuşmasını İşitme Engelli Kıza İşaret Diliyle AnlattıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Lahey’de Türk toplumu temsilcileri ile bir araya geldi.
 • 09:54Başbakan Davutoğlu'nun Hollanda'da İşitme Engelli Genç Kız ile DiyaloğuBaşbakan Davutoğlu'nun Hollanda'da İşitme Engelli Genç Kız ile DiyaloğuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Başbakan Davutoğlu'nun temsilcilere hitaben yaptığı konuşma -Davutoğlu'nun konuşmalarının işitme engelli katılımcılara tercüme edilmesi -İşitme engelli bir katılımcının Davutoğlu'na soru sorması Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hollanda'nın Lahey kentinde Hollanda Türk Toplumu temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 09:48Davutoğlu'nun Konuşmasını, Arkadaşına İşaret Diliyle AnlattıBaşbakan Ahmet Davutoğlu’nun Lahey’de Türk toplumu temsilcilerine yaptığı konuşma, programa katılan işitme engelli bir genç kıza yanında oturan arkadaşı tarafından işaret diliyle anlatıldı.
 • 02:39Başbakan Davutoğlu Yurda DöndüBaşbakan Davutoğlu Yurda DöndüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Esenboğa Havalimanı'ndan detay görüntüler Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun gelişi Başbakan Davutoğlu'nun havaalanından ayrılışı Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hollanda'daki resmi temaslarının ardından özel uçak "ANA" ile saat 01.20'de Ankara'ya geldi.
 • 02:17Başbakan Davutoğlu Türkiye'ye DöndüBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Hollanda’daki resmi temaslarının ardından Ankara’ya geldi.
 • 01:41Başbakan Davutoğlu Yurda DöndüBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Hollanda'daki resmi temaslarının ardından özel uçak "ANA" ile saat 01.20'de Ankara'ya geldi.
 • 22:05Davutoğlu: Davutoğlu: "Türkiye Artık Yatırım Aktaran Bir Ülke Konumuna Yükseldi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hollanda Türk Toplumu temsilcileri Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması LAHEY - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hollanda'daki temasları çerçevesinde Hollanda Türk toplumu temsilcileriyle Lahey Hilton Otel'de bir araya geldi.
 • 22:00Başbakan Davuoğlu: (2)Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bir milletin zor dönemeçlerde, zor geçişlerdeki kararlılığı bir kez tescil edilince Allah'ın izniyle o millet kolay kolay kendini herhangi bir şekilde başka ülkeler nezdinde ezdirmez, onlar nezdinde mahçup duruma düşürmez, zelil duruma düşürmez" dedi.
 • 21:58Başbakan Davutoğlu, Hollanda'dan AyrıldıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile Hollanda'dan ayrıldı.
 • 21:48Başbakan Davutoğlu, Lahey'de Türk Toplum Temsilcileriyle Bir Araya GeldiLAHEY (İHA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye, çevresinde en az altı kırılgan ülkenin olduğu, merkezi otoritelerin bu ülkeleri kontrol edemediği çok zor bir coğrafyada ve geçmişte birçok müdahalenin olduğu, çetin süreçlerden geçtiği bir siyasi seyir içinde bugün demokrasinin zirvesini yaşayan bir ülke durumundadır" dedi.
 • 21:42Davutoğlu: 'Terörle Mücadelemiz Kesin Bir Kararlılıkla SürecekDavutoğlu: 'Terörle Mücadelemiz Kesin Bir Kararlılıkla Sürecek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması LAHEY - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hollanda'daki temasları çerçevesinde Hollanda Türk toplumu temsilcileriyle Lahey Hilton Otel'de bir araya geldi.
 • 21:37Doğal Kararlılık Operasyonu Sözcüsü Albay Warren AçıklamasıDAEŞ'e karşı yürütülen Doğal Kararlılık Operasyonu Sözcüsü Albay Steven Warren, Rusya'nın Halep'teki askeri eylemlerinin, Esed rejiminin bölgedeki sivillere sistematik ve geniş bir biçimde saldırmasına yardım etmekten başka amaca hizmet etmediğini belirtti.
 • 21:34Davutoğlu: Davutoğlu: "Ülkemizi Ttrafındaki Ateş Çemberinin Dışında Tutacağız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hollanda Türk toplumu temsilcileri Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması LAHEY - Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hollanda'daki temasları çerçevesinde Hollanda Türk toplumu temsilcileriyle Lahey Hilton Otel'de bir araya geldi.
 • 21:33Başbakan Davutoğlu, Hollanda'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye, çevresinde en az 6 kırılgan ülkenin olduğu, merkezi otoritelerin bu ülkeleri kontrol edemediği çok zor coğrafyada ve geçmişte birçok müdahalenin olduğu, çetin süreçlerden geçtiği bir siyasi seyir içinde bugün demokrasisinin zirvesini yaşayan bir ülke durumundadır" dedi.
 • 21:29Başbakan Davutoğlu Türkiye'nin Her Dağı, Ovası Terörden Temizlenene Kadar Bu Mücadele Devam Edecek...Başbakan Davutoğlu Türkiye'nin Her Dağı, Ovası Terörden Temizlenene Kadar Bu Mücadele Devam Edecek...Başbakan Davutoğlu Türkiye'nin her dağı, ovası terörden temizlenene kadar bu mücadele devam edecek Başbakan Davutoğlu, Lahey'de Hollanda Türk toplumu temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 21:29Başbakan Davutoğlu Türkiye'nin Her Dağı, Ovası Terörden Temizlenene Kadar Bu Mücadele Devam Edecek...Başbakan Davutoğlu Türkiye'nin Her Dağı, Ovası Terörden Temizlenene Kadar Bu Mücadele Devam Edecek...Başbakan Davutoğlu Türkiye'nin her dağı, ovası terörden temizlenene kadar bu mücadele devam edecek Başbakan Davutoğlu, Lahey'de Hollanda Türk toplumu temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 21:19Başbakan Davutoğlu Türkiye'nin Her Dağı, Ovası Terörden Temizlenene Kadar Bu Mücadele Devam Edecek...Başbakan Davutoğlu Türkiye'nin Her Dağı, Ovası Terörden Temizlenene Kadar Bu Mücadele Devam Edecek...Başbakan Davutoğlu Türkiye'nin her dağı, ovası terörden temizlenene kadar bu mücadele devam edecek Başbakan Davutoğlu, Lahey'de Hollanda Türk toplumu temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 20:43Davutoğlu: Türkiye Bugün Demokrasisinin Zirvesini YaşıyorBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin bugün demokrasisinin zirvesini yaşadığını öne sürdü.
 • 20:11Davutoğlu-Rutte Ortak Basın ToplantısıHollanda Başbakanı Mark Rutte, Türkiye'nin sığınmacılar konusunda yaptıklarını büyük saygıyla karşıladıklarını belirterek, "Türkiye'nin gösterdiği çabaları görüyoruz.
 • 19:37Davutoğlu, Asala?nın Şehit Ettiği Ahmet Benler Anıtını Ziyaret EttiDavutoğlu, Asala?nın Şehit Ettiği Ahmet Benler Anıtını Ziyaret EttiDavutoğlu, Asala'nın şehit ettiği Ahmet Benler anıtını ziyaret etti Başbakan Ahmet Davutoğlu temaslarda bulunmak üzere geldiği Hollanda'da Asala tarafından 1979 yılında şehit edilen Lahey Büyükelçisi merhum Özdemir Benler'in oğlu Ahmet Benler'in anıtı ziyaret etti.
 • 19:36Başbakan Davutoğlu, Ahmet Benler'in Anıtını Ziyaret EttiBaşbakan Davutoğlu, Ahmet Benler'in Anıtını Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Davutoğlu Ahmet Benler'in anıtı Başbakan Davutoğlu Hollanda'da Davutoğlu, ASALA terör örgütü tarafından şehit edilen merhum Lahey Büyükelçisi Özdemir Benler'in oğlu Ahmet Benler'in anıtını ziyaret etti Başbakan Ahmet Davutoğlu, Lahey Büyükelçisi merhum Özdemir Benler'in oğlu Ahmet Benler'in anıtını ziyaret ederek, karanfil bıraktı.
 • 19:18Davutoğlu: 'Mülteciler Konusunda İşbirliği Alanlarımız Genişledi'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Davutoğlu-Rutte ortak basın toplantıs Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması İkilinin el sıkışması Davutoğlu-Rutte ortak basın toplantısı Başbakan Davutoğlu: (1) "Suriye'den barbarca yapılan saldırılardan, Suriye rejiminin bombalarından, DEAŞ terör saldırılarından ve son olarak Rusya'nın bütün uluslararası hukuku çiğneyen barbarca saldırılarından kaçan insanların sığındığı bir ülke Türkiye" "Bu insanlar bugün evlerini, yurtlarını barklarını sadece ve sadece ailelerinin hayatlarını kurtarmak için bırakıp kaçıyorlar.
 • 19:15İki Hakimin Tutukluluğunun Devamına Karar VerildiSamanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve Silivri'de tutuklu bulunan polisler hakkında tahliye kararı verdikleri için tutuklanan iki hakimin davası Yargıtay’da devam ediyor.
 • 19:14Başbakan Davutoğlu Hollanda'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Lahey Büyükelçisi merhum Özdemir Benler'in oğlu Ahmet Benler'in anıtını ziyaret ederek, karanfil bıraktı.
 • 18:52Rutte: Türkiye ile AB Arasında İnsan Hakları Konusu Sürekli GündemdeRutte: Türkiye ile AB Arasında İnsan Hakları Konusu Sürekli GündemdeAB Dönem Başkanı ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki müzakerelerde insan hakları ile ilgili meselelerin sürekli gündemde olduğunu söyledi.
 • 18:44Kişisel Verilerin Korunması Tasarısı Komisyonda Kabul EdildiKişisel Verilerin Korunması Kanunu Tasarısı'nın, "Kişisel Verileri Koruma Kurulu'nun dört üyesinin Bakanlar Kurulu, üç üyesinin Cumhurbaşkanınca seçilmesini" öngören madde ile "nelerin kişisel veri sayılacağına" ilişkin maddeye muhalefet karşı çıktı.
 • 18:34Davutoğlu-Rutte Ortak Basın ToplantısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye ve Almanya hem Birleşmiş Milletler'de (BM) hem NATO'da, Rusya'nın 2254 Sayılı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararını yok sayan uygulamaları karşısında ortak girişimde bulunuyorlar.
 • 18:33Davutoğlu-Rutte Ortak Basın ToplantısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye-Suriye sınırı ve yüreğimiz, aşımız, evimiz Suriyelilere açıktır ama şunu da ifade edeyim, Suriye'deki krizin çözümü için kılını dahi kıpırdatmayan bazı çevrelerin, buna maalesef bazen Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi de dahildir, Suriye'de bu mülteci akınına yol açan Rus bombardımanına 'dur' diyemeyen bazı çevrelerin, Rusya'ya dönüp 'yeter artık' diyemeyen bazı çevrelerin Türkiye'ye dönüp 'sınırlarını aç' diye bir tavsiyede bulunmasını da iki yüzlülük olarak görüyorum" ifadesini kullandı.
 • 18:32Başbakan Davutoğlu Hollanda'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Suriye'de başka kimyasal silah stokları olabileceğine ilişkin bazı bulgular ve istihbarat raporları var. Bu beş yıldır büyük bir insani trajedi yaşayan Suriye halkı için büyük bir tehlikedir" dedi.
 • 18:31Davutoğlu, Asala'nın Şehit Ettiği Ahmet Benler'in Anıtını Ziyaret EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu Hollanda’da Asala tarafından 1979 yılında şehit edilen Lahey Büyükelçisi merhum Özdemir Benler’in oğlu Ahmet Benler’in anıtına karanfil bıraktı.
 • 18:30Davutoğlu-Rutte Ortak Basın ToplantısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Eğer birisi PYD ve YPG'nin terör örgütü olmadığını söylüyorsa, ya Ortadoğu'daki gerçeklikten ya Irak'tan Sincar üzerinden Suriye'ye sağlanan destekten ya Kandil'de eğitilen Suriyeli, PYD'li teröristlerden habersiz demektir.
 • 18:21Davutoğlu: "Türkiye-Suriye Sınırı ve Yüreğimiz, Aşımız, Evimiz Suriyelilere Açıktır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması Davutoğlu-Rutte ortak basın toplantısı Başbakan Davutoğlu: (1) "Suriye'den barbarca yapılan saldırılardan, Suriye rejiminin bombalarından, DEAŞ terör saldırılarından ve son olarak Rusya'nın bütün uluslararası hukuku çiğneyen barbarca saldırılarından kaçan insanların sığındığı bir ülke Türkiye" "Bu insanlar bugün evlerini, yurtlarını barklarını sadece ve sadece ailelerinin hayatlarını kurtarmak için bırakıp kaçıyorlar.
 • 18:06Davutoğlu: "Ypg'nin Terör Örgütü Olmadığını Savunmak Teröre Karşı Mücadeleye En Büyük Darbeyi...Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bizim için açık ve tehdit mahiyeti taşıyan PKK’nın bir uzantısı olan YPG’nin terör örgütü olmadığı tezine savunmak teröre karşı verilecek mücadeleye en büyük darbeyi vurmak anlamına gelir. Çok açık bir şekilde bizim köklü stratejik ilişkilere sahip olduğumuz, stratejik müttefikimiz ABD’nin bu konudaki tutumumun netleşmesini beklemek bizim hakkımızdır” dedi.
 • 17:52Hollanda'dan Alanya'ya Hollanda'dan Alanya'ya "En İyi Tatil Şehri" ÖdülüHollanda’nın en popüler tatil sitesi Reisgraag tarafından Alanya’ya 2016 yılının “En İyi Tatil Şehri” ödülü verildi.
 • 17:51Sare Davutoğlu'ndan İlik Nakli Bekleyen Minik Bade'ye ZiyaretSare Davutoğlu'ndan İlik Nakli Bekleyen Minik Bade'ye ZiyaretGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Sare Davutoğlu'nun ziyaretinden genel görüntüler Sare Davutoğlu'dan Hollanda'da ilik nakli bekleyen minik Bade'ye ziyaret Bade Çakır'ın süt kutusundan yaptığı kuş yuvasını hediye etmesi Sare Davutoğlu'nu duygulandırdı Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Hollanda'nın Rotterdam kentindeki Erasmus Hastanesi'nde ilik nakli bekleyen 4 yaşındaki Bade Çakır ve ailesine "geçmiş olsun" ziyaretinde bulundu.
 • 17:51Davutoğlu: Davutoğlu: "Rejim Yanlısı Olmayan Bütün Suriyelilerin Suriye'den Çıkarılması İçin Bilinçli Bir...Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında, “Rejim yanlısı olmayan bütün Suriyelilerin Suriye’den çıkarılması için çok bilinçli bir etnik temizlik yürümektedir” dedi.