21:2400
SON DAKİKA HOLLANDA HABERLERİ

Son Dakika Hollanda Haberleri

   

  Hollanda Medyası: Türkiye, Twitter İçin Casus Program Aldı

  Hollanda Medyası: Türkiye, Twitter İçin Casus Program Aldı

  Hollanda medyası Türkiye'nin, Twitter'e karşı Hollanda'dan dijital casus programı satın aldığını ve yeni silahı devreye soktuğunu yazdı. (Bugün 18:31)

   

  Türkiye'nin Tanıtım Stratejisi ve Destinasyon İmajı' Konferansı

  Türkiye'nin Tanıtım Stratejisi ve Destinasyon İmajı" Konferansı

  Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Önal: "2023 turizm hedeflerimiz arasında turizm alanında dünyanın en büyük 5 ülkesinden biri olmak var. Turizm alanında büyüklüğü biz sadece sayısal büyüklük olarak algılamıyoruz" (Bugün 17:57)

   

  Hollandalı Sanatçılar Bodrum'u Tanıtacak

  Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı'nın (BOYTAV) davetlisi olarak gelen Hollanda'nın ünlü televizylon kanalı Max TV ve Radyo Continue, 10 gün süren ve 16 Hollandalı sanatçının katıldığı müzik ve eğlence proğramı çekimlerini tamamladı. (Bugün 17:23)

   

  Turist, İzmir'e Günübirlik Ziyareti Tercih Ediyor

  ETİK Başkanı İşler: "İzmir, turizm liginden düşmek üzere" Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin hazırladığı İzmir turizm raporunda, kente gelen yabancıların günübirlik ziyareti tercih ettiği belirtildi. (Bugün 14:37)

   

  Şampiyon Sofuoğlu, 'Veliahtlarını' Yetiştiriyor

  Şampiyon Sofuoğlu, "Veliahtlarını" Yetiştiriyor

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine uzun yıllardır hayalini kurduğu projeyi gerçekleştiren Kenan Sofuoğlu, zorlu elemeyle belirlenen 6 küçük motosikletçiye tecrübelerini aktarıyor 2011 Dünya Supersport Şampiyonu Sofuoğlu: "Yıllardan beri benden Avrupa'ya her yıl 3 pilot istiyolar ama bırakın. (Bugün 13:48)

   

  Araştırma Zirvesi

  Araştırma Zirvesi

  TÜİK Başkanı Aydemir: "TÜİK olarak bazı araştırmaları özel şirketlere verebiliriz. Ben TÜİK başkanı olarak iş gücü istatistiklerini bir şirkete yaptırdığımda eğer aynı kalitede gelecekse, hiç tereddütsüz yarın veririm. Ama şu anda inanamıyorum" "İdari kayıtların nasıl olması gerektiğine ilişkin bir ulusal kayıt sistemi standardı geliştirmeye başladık. (Bugün 12:39)

   

  Bursa'daki Bilim Merkezi, Uzay ve Havacılık Üssüne Dönüşecek

  Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve TÜBİTAK'ın 43 milyon TL'lik desteği ile uzay üssüne dönecek. (Bugün 12:03)

   

  Etik'ten, 'İzmir Turizm Liginden Düşüyor' Uyarısı

  Etik'ten, "İzmir Turizm Liginden Düşüyor" Uyarısı

  Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), Ar-Ge biriminin çalışmalarıyla İzmir turizm raporunu yayınladı. (Bugün 11:54)

   

  TBMM ile Üniversiteler Arasında İşbirliği Çalışmaları

  YASADER'in, "Üniversitelerde Parlamento Hukuku Çalışmalarının Güçlendirilmesi Projesi" kapsamındaki son programı İstanbul Üniversitesi'nde yapılacak. (Bugün 11:16)

   

 

  Altınordu U12 Cup'a Doğru

  Altınordu U12 Cup'a Doğru

  Bu yıl 2'ncisi düzenlenen turnuvaya ev sahibi Altınordu'nun yanı sıra Türkiye'den Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor, Brezilya'dan Fut Talentos, Almanya'dan Hoffenheim ve Fortuna Dusseldorf, Hollanda'dan Twente, Danimarka'dan Brondby, Romanya'dan Hagi Futbol Akademi katılacak. (Dün 15:06)

   

  Marshall 6 Yıl Üst Üste En Beğenilen Şirket

  Marshall 6 Yıl Üst Üste En Beğenilen Şirket

  Marshall Boya, ADECCO ve Capital Dergisi işbirliğiyle düzenlenen "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması"nda en beğenilen şirket oldu. (Dün 14:45)

   

  Makine İhracatçıları Birliği Başkanlığına 4. Kez Adnan Dalgakıran Seçildi

  Makine İhracatçıları Birliği olağan genel kurul toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. (Dün 14:37)

   

  Suriye'ye Savaşmaya Giden Yabancılar Sosyal Medyada Aktif"

  Londra King's College Üniversitesi tarafından hazırlanan rapora göre, Suriye'ye savaşmak için giden yabancılar sosyal medyayı aktif şekilde kullanıyor Raporda, Batı Avrupa ülkeleri arasında en fazla Birleşik Krallık'tan Suriye'ye savaşmaya gidildiği bildirildi. (Dün 14:26)

   

  Vural: Galatasaray Selçuk ve Burak'ı Kaybetti

  Vural: Galatasaray Selçuk ve Burak'ı Kaybetti

  Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Galatasaray'ın Selçuk İnan ile Burak Yılmaz'ı kaybettiğini söyledi. (Dün 14:24)

   

  Yabancılara Sosyal Ödenek İçin Hollandaca Şartı

  Hollanda’da sosyal ödenek alma şartları arasına Hollandaca dilini bilme zorunluluğu da eklenecek. (Dün 13:42)

   

  Öğrencilerin Yenilikçi ve Özgün Tasarımları Bursa'da Sergilenecek

  Bu sene Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezince 3'üncüsü gerçekleştirilecek "Bursa Bilim Şenliği"nin ana teması, "yenilenebilir enerji" olarak belirlendi Merinos Parkı'nda 2 4 Mayıs'ta yapılacak şenlikte, 180 proje standı, 25 mesleki yönlendirme çadırı, bireysel deney düzenekleri geliştirmiş ve patent almış Türkiye çapında 30 mucit, bilimsel çalışmalar yürüten 10 bilim merkezi ve 45 üniversite kulübü yer alacak. (Dün 13:39)

   

  Dalgakıran Makine İhracatçılarına 4. Kez Başkan

  Dalgakıran Makine İhracatçılarına 4. Kez Başkan

  Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran, aynı göreve 4. kez seçildi. (Dün 13:11)

   

  Mucitler, Bilim Şenliğinde Buluşacak

  Mucitler, Bilim Şenliğinde Buluşacak

  Bursa bu yıl 2-4 Mayıs tarihlerinde düzenlenen 3'üncü Bilim Şenliği'nde 30 patentli mucit, 45 üniversite kulübü, 10 bilim merkezi, İngiltere, Hollanda, Fransa ve İtalya'dan bilim şov ekibi, 25 atölye çadırı, 20 güneş, hidrojen ve elektrikli araç yer alacak. (Dün 12:59)

   

  Dalgakıran, 4. Kez Makine İhracatçıları Birliği Başkanı

  Dalgakıran, 4. Kez Makine İhracatçıları Birliği Başkanı

  Makine İhracatçıları Birliği Başkanlığı'na 4. kez Adnan Dalgakıran seçildi. (Dün 12:55)

   

  Akdamar Kilisesi Restorasyonunda Sona Gelindi

  Van Gölü'ndeki Akdamar Adası'nda bulunan Ermeni Kilisesi'nde başlayan restorasyonda sona gelindi. (Dün 12:29)

   

  Yaşar'lı Gençlerden Jumbojet Mobilyalar

  Yaşar'lı Gençlerden Jumbojet Mobilyalar

  Yaşar Üniversitesi ile Hollanda Delft Teknik Üniversitesi mimarlık bölümü öğrencileri bir araya gelerek geleceğin oturma alanına imza attılar. (Dün 11:23)

   

  Kanser Hastalarının Umutları Türkülerle Yeşeriyor

  Bursa'da, yaklaşık 6 yıl önce yakalandığı kanseri yenen Şivcak'ın, tedavi gördüğü hastanedeki diğer hastalara yardım etme fikrinden yola çıkılarak başlatılan proje kapsamında türkü albümü yapıldı Gönüllü olarak projeye katılan 32 müzisyen, "Bir Türkü Bin Umut 1" albümü için türküler seslendirdi Umutlu Yarınlar Derneği öncülüğünde hazırlanan albümün satışından elde edilecek gelir, Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesine aktarılacak. (Dün 11:20)

   

  'King's Day 2014' Kutlamaları 26 Nisan Gecesi The Hall Istanbul'da

  'King's Day 2014' Kutlamaları 26 Nisan Gecesi The Hall Istanbul'da

  'King's Day' adını alan bu özel kutlama, İstanbul'da Hollanda Kraliyeti Başkonsolosluğu himayelerinde gerçekleştirilecek. (Dün 11:00)

   

  Dünyanın İlk Akıllı Yolu

  Dünyanın İlk Akıllı Yolu

  Hollanda gece vakti aydınlanan şeritlere sahip yollar yaptı. (Dün 09:51)

   

  Türkiye, Bekardan En Fazla Vergi Alan Ülke

  Türkiye, Bekardan En Fazla Vergi Alan Ülke

  Türkiye, bekâr işçilerin sırtına en fazla vergi yükü bindiren ülke ilan edildi. (Dün 08:21)

   

  Hollanda'da Ermeniler 1915 Olaylarına İlişkin Anıt Açacak

  Almelo kentinde kilise bahçesine yaptırılan anıtın 24 Nisan’da açılması planlanıyor Almelo Belediye Melis Üyesi Uğur Çete: "Belediye başkanıyla görüşüp endişelerimizi aktardım" "Şehrimizdeki Türk toplumu ile Ermeniler arasında şimdiye kadar büyük bir sorun yaşanmadı" "Açılması planlanan anıt nedeniyle. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Tüik Başkanı Aydemir'den Önemli Açıklamalar

  Tüik Başkanı Aydemir'den Önemli Açıklamalar

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Birol Aydemir, düzenlenen basın toplantısında hanehalkı iş gücü ve il düzeyinde yaşam memnuniyeti araştırmaları hakkında bilgi verdi. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Sasa'nın Satışı Tekstil Sektöründe Moralleri Bozdu

  Elyaf, pamuk, polyester ve viskon üretiminde yıllardır varlığını sürdüren, Sabancı ailesine ait SASA Polyester A.Ş.'nin Tayland merkezli şirkete satılması, sektörde tepki çekti. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  İthib Başkanı Gülle: Sakıp Ağa Hayatta Olsa Sasa'yı Satmazdı

  İthib Başkanı Gülle: Sakıp Ağa Hayatta Olsa Sasa'yı Satmazdı

  İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle, "Sektör olarak fiyat dezavantajına rağmen SASA'yı tercih ederken, firmanın satılmasını doğru bulmuyoruz. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Sırp Kasabı' Ratko Mladiç'in Yargılanması

  Sırp Kasabı" Ratko Mladiç'in Yargılanması

  ICTY, Bosna savaşında sivillere yönelik yaptığı katliamlar nedeniyle "Bosna Kasabı" olarak adlandırılan Sırp general Mladiç'in, "soykırım" suçlaması için yaptığı itirazı ve beraat talebini reddetti Srebrenitsa ve Jepa Anneleri Derneği Başkanı Subaşiç: "Ratko Mladiç'in, işlediği soykırımın hesabını vermesi. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Tüik Başkanı Aydemir Açıklaması

  Tüik Başkanı Aydemir Açıklaması

  "Kent kır ayrımında veri vermeyi durdurduk. OECD ile Eurostat’ın kullandığı hücre sistemi denilen yeni kent kır ayrımlarını uygulayacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız çalışmalarını yıl sonuna kadar bitirebilirse, 2015’te AB standartlarına uygun yeni bir kent kır ayrımına gideceğiz" "Bu kadar veriyle uğraşıp hata yapmamak mümkün değil. Önemli olan şey, hatamızı öğrendiğimiz anda söylüyoruz ve 'doğrusu budur' diyoruz" "Şu anda konut satışlarıyla ilgili olarak verilebilecek her şeyi verdik. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  AB'de Bölgesel İşsizlikte İspanya İlk Sırada

  AB'de Bölgesel İşsizlikte İspanya İlk Sırada

  AB'nin istatistik kurumu Eurostat'ın bölgesel işsizlik verilerine göre, İspanyol bölgeleri ilk sırada yer aldı AB'de en yüksek işsizlik oranının kaydedildiği bölge Endülüs oldu İşsizliğin en az olduğu bölgeler ise Almanya'da bulunuyor. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  BDDK'nın 2013 Faaliyet Raporu

  Rapordan: "Kuruma s¸ahsen ve e posta aracılıgˆıyla ulas¸an ihbar ve s¸ikayet sayısı bir o¨nceki yıla go¨re yüzde 23,8 artıs¸la 16 bin 870 du¨zeyinde gerc¸ekles¸mis¸tir" "Bireysel kredilerle ilgili bas¸vurular, bir o¨nceki yıla go¨re yüzde 1,9 artıs¸ go¨sterirken, bas¸vurular yeniden yapılandırma ile. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Bakan Şimşek - Sosyal medya şirketlerinin vergilendirilmesi -

  Bakan Şimşek - Sosyal medya şirketlerinin vergilendirilmesi -

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya şirketlerinin Türkiye'deki ticari faaliyetlerinin, arızi değil, süreklilik arz eden ekonomik, ticari faaliyetler olduğunu belirterek, "Dolayısıyla bu şirketler eğer iyi niyete sahiplerse, Türkiye'den de bir kazançları söz konusu. O zaman kendi itibarlarıyla da paralel olarak Türkiye'de süreklilik arz eden faaliyetlerinden dolayı temsilcilik veya bir iş yeri açmaları gerekiyor" dedi. (15 Nisan 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri