SON DAKİKA HOPA HABERLERİ

Son Dakika Hopa Haberleri

 • 07:31Artvin'deki Facianın Asıl Nedeni Çay BahçeleriArtvin'deki Facianın Asıl Nedeni Çay Bahçeleri9 kişinin yaşamını yitirdiği Hopa'da bölge sakinleri; heyelanın asıl nedeninin, ağaçlık olan dik yamaçlarda oluşturulan 'çay' bahçeleri olduğunu söyledi.
 • 12:15İtfaiye Kurtarmak İçin Aldı, Devrilince 4 Yaşındaki Taha Suda Kaybolduİtfaiye Kurtarmak İçin Aldı, Devrilince 4 Yaşındaki Taha Suda KaybolduHopa'daki selde kaybolan Taha'nın, evinden yakınları ile birlikte itfaiye aracı ile alındıktan sonra, aracın devrilmesi sonucu sel sularında kaybolduğu ortaya çıktı.
 • 19:28Halasını Kurtarmak İsteyen Milli Sporcu Heyelanda Can VerdiHalasını Kurtarmak İsteyen Milli Sporcu Heyelanda Can VerdiArtvin Hopa'da meydana gelen sel felaketinde milli sporcu Nejla Kakşi ve evde mahsur kalan engelli halasını kurtarmak isterken heyelan altında kalıp hayatını kaybetti.
 • 09:50Hopa'da Mahsur Kalan Köylüler 3 Gün Sonra KurtarıldıHopa'da Mahsur Kalan Köylüler 3 Gün Sonra KurtarıldıHopa Yeşilköy'de selden mahsur kalan yaklaşık 100 kişi 3 gün sonra kurtarıldı. Elektrik ve suyun olmadığı köyde mahsur kalanlar dev makinelerle taşındı.
 • 12:04Hopa'da Sel Suları Kaçak Çöp Dağını Ortaya ÇıkardıHopa'da Sel Suları Kaçak Çöp Dağını Ortaya Çıkardı8 kişinin yaşamını yitirdiği 3 kişinin de kaybolduğu Artvin"in Hopa İlçesi'ndeki sel felaketi sonrası bütün çöpler Karadeniz Sahil Yolu'na sürüklendi.
 • 16:13Hopa'da Çizme Fiyatları Yüzde Yüz ArttıHopa'da Çizme Fiyatları Yüzde Yüz ArttıArtvin'in Hopa ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından çizme satışları patladı. 25 liralık çizmeler 50 liraya satılıyor.
 • 22:53Beşiktaş'tan Hopa'ya Yardım ÇağrısıBeşiktaş Kulübü, Artvin'in Hopa ilçesinde yaşanan sel ve heyelandan mağdur olanlar için yardım çağrısında bulundu.
 • 22:00Artvin'deki Sel ve Heyelan - Türk KızılayıArtvin'deki Sel ve Heyelan - Türk KızılayıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türk Kızılayı- Hopa ilçesinde yaşanan sel ve heyelanda mağdur olan vatandaşlara sıcak yemek dağıtmaya başladı Artvin'deki sel ve heyelan- Türk Kızılayı, Hopa'daki sel ve heyelanda mağdur olan vatandaşlara sıcak yemek dağıtmaya başladı- Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Biçer: "Türk insanının bize verdiği desteği burada halkımıza aktarmaya devam ediyoruz" Türk Kızılayı, Hopa ilçesinde yaşanan sel ve heyelanda mağdur olan vatandaşlara sıcak yemek dağıtmaya başladı.
 • 20:43Marmaris - Başkan Acar'dan Rahatlatan AçıklamaMarmaris - Başkan Acar'dan Rahatlatan AçıklamaBaşkan Acar'dan rahatlatan açıklama Muğla'nın Marmaris İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Ali Acar'ın 35 turistik otel ve 500 konutun da aralarında bulunduğu 5 bine yakın bina için imara aykırı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verildiğini açıklaması tedirginlik yarattı.
 • 20:37Artvin'deki Sel ve Heyelan - Hopa Belediye Başkanı CihanArtvin'deki Sel ve Heyelan - Hopa Belediye Başkanı CihanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan'ın açıklaması - Hopa Belediye Başkanı Cihan: -"Merkez perişan halde.
 • 20:22Başkan Acar'dan Rahatlatan AçıklamaBaşkan Acar'dan Rahatlatan AçıklamaMuğla'nın Marmaris İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Ali Acar'ın 35 turistik otel ve 500 konutun da aralarında bulunduğu 5 bine yakın bina için imara aykırı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı verildiğini açıklaması tedirginlik yarattı.
 • 19:18İlk Selde Çatıya Çıkarak Kurtulmuştu Şimdi Evi de Yıkıldı (2)İlk Selde Çatıya Çıkarak Kurtulmuştu Şimdi Evi de Yıkıldı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hopa- İlk selde çatıya çıkarak kurtulmuştu şimdi evi de yıkıldı- Mehmet Parlak İlk selde çatıya çıkarak kurtulmuştu şimdi evi de yıkıldı- Artvin'in Hopa ilçesinde üç yıl önce meydana gelen sel ve heyelanda eşi, çocukları ve torunları ile evinin çatısına çıkarak kurtulan Mehmet Parlak, şimdi evini de kaybetti- Parlak: "Yaklaşık üç yıl önceki seli de yaşadım. İmkanım olmadığı için gene burada kaldım. Param olsaydı gider başka yerden ev alırdım"- "Evim az kalsın çoluk çocuğuma mezar olacaktı.
 • 18:51Sel Suları, Kaçak Çöp Yığınını Ortaya ÇıkardıArtvin'in Hopa ilçesinde 8 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin de kaybolduğu sel ve heyelan afeti, kaçak bir çöp depolama alanını da ortaya çıkardı.
 • 18:39Floodwater Reveals İllegal Dumping Site İn Black Sea TownFloodwater Reveals İllegal Dumping Site İn Black Sea TownCatastrophic rain that killed eight people in the Black Sea region of Artvin has revealed an illegal dumping site, as floodwater dragged piles of garbage towards the coast.
 • 18:17Hdp İstanbul Milletvekili Üstün: Hdp İstanbul Milletvekili Üstün: "Bölge 'Acil Afet Bölgesi' İlan Edilmelidir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Beyza Üstün'ün konuşması- HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ın konuşması Artvin'deki sel ve heyelan- HDP İstanbul Milletvekili Üstün: - "Bölge 'acil afet bölgesi' ilan edilmelidir"- HDP İstanbul Milletvekili Paylan: - "Doğal yatağı 20 metre olan dereleri, 3 metrelik beton kutular içine koymuşlar ve çok ciddi mühendislik hataları yapmışlar.
 • 18:12Artvin Valisi Cirit: 3 Vatandaşımızdan da Ümidimiz KesildiArtvin Valisi Cirit: 3 Vatandaşımızdan da Ümidimiz KesildiArtvin Valisi Kemal Cirit, geçtiğimiz günlerde Hopa ve Arhavi ilçelerinde yaşanan sel ve heyelan felaketi nedeniyle Arhavi Kaymakamlığında kamu kurum müdürleri ve il genel meclisi üyeleri ile siyasi parti temsilcileriyle bir araya gelerek durum değerlendirme toplantısı yaptı.
 • 18:11Hopa Belediye Başkanı Cihan: Yaralar Sarılacak, Eksikler GiderilecekHopa Belediye Başkanı Cihan: Yaralar Sarılacak, Eksikler GiderilecekArtvin’in Hopa ilçesi Belediye Başkanı Nedim Cihan, Hopa'nın tarihinde böyle bir sel felaketi yaşanmadığını vurgulayarak, ilçeye 2,5 saatte 187.2 kilogram yağmur düştüğünü belirtti.
 • 17:46Avukat Kalın: Çed'ler 'Kopyala Yapıştır' Yöntemiyle HazırlanıyorAvukat Kalın: Çed'ler 'Kopyala Yapıştır' Yöntemiyle HazırlanıyorArtvin’de 129 HES projesinden bir tanesi olan Alabalık köyündeki Kalecik Regülatörü ve HES projesine karşı yöre halkı hukuk mücadelesini sürdürüyor.
 • 17:44Hopa Belediye Başkanı: Allah'tan Gelen Bir Şey. Yapacak Birşey YokHopa Belediye Başkanı: Allah'tan Gelen Bir Şey. Yapacak Birşey YokHopa'nın Ak Partili Belediye Başkanı Nedim Cihan, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 • 17:34Artvin'deki Sel ve HeyelanHopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, ilçenin sel ve heyelanlar sonucu büyük bir felaket yaşadığını belirterek, belirtti.
 • 17:20Ataşehir'den Hopa'ya Yardım KampanyasıAtaşehir Belediyesi, Artvin Hopa'da gerçekleşen sel felaketi sonrası Hopalı kardeşlerimiz için yardım kampanyası başlattı.
 • 17:14Hopa'da Çizme Fiyatı ŞikayetiHopa'da Çizme Fiyatı Şikayeti(Tür: Yurt)
 • 17:06Artvin'deki Sel ve HeyelanSel felaketinin yaşandığı Hopa'da incelemelerde bulunan HDP heyeti, bölgenin acilen afet bölgesi ilan edilmesini istedi.
 • 16:56Sel Suları Kaçak Çöp Dağını Ortaya Çıkardı (3)Sel Suları Kaçak Çöp Dağını Ortaya Çıkardı (3)Hopa BELEDİYE BAŞKANI: ALLAH'TAN GELEN BİR ŞEY, YAPACAK BİRŞEY YOK Hopa Belediye Başkanı Ak Partili Nedim Cihan, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 • 16:37Çaykur Sel Bölgesindeki Üreticilerini Mağdur EtmeyecekÇaykur Sel Bölgesindeki Üreticilerini Mağdur EtmeyecekÇAYKUR Genel Müdürlüğü, Artvin’de meydana gelen sel ve heyelanlar sonucunda üreticilerin mağdur olmaması için gerekli tedbirlerin alındığını açıkladı.
 • 16:30Hopa Belediye Başkanı Cihan: Hopa Belediye Başkanı Cihan: "Hopa Perişan Halde"Artvin’in Hopa ilçesi Belediye Başkanı Nedim Cihan, 500 yılda bir görülebilecek bir afetle karşı karşıya kaldıklarını belirterek, Hopa’nın perişan halde olduğunu söyledi.
 • 16:16Artvin'deki Sel ve HeyelanGiresun Belediyesi ve Türk Kızılayı Giresun Şubesi tarafından sel ve heyelanların yaşandığı Artvin'e 3 tır dolusu içme suyu gönderildi.
 • 16:07Paylan: Doğa Olayı Değil, Devletin Yol Verdiği Bir Cinayet Olduğunu Tespit EttikHalkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Garo Paylan, Artvin’in Hopa ilçesindeki sel felaketinde 9 vatandaşın hayatını kaybettiğini belirterek, “Bu kayıpların bir doğa olayı değil devletin yol verdiği bir cinayet olduğunu tespit ettik. Çünkü dereleri beton kutular içine koymuşlar.
 • 15:39Iğdır Belediyesi'nden Hopa'ya YardımIğdır Belediyesi'nden Hopa'ya YardımIğdır Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde sel felaketine maruz kalan Hopa’ya bir TIR dolusu ihtiyaç malzemesi gönderildi.
 • 15:39TMMOB Heyeti Sel ve Heyelan BölgesindeTMMOB Heyeti Sel ve Heyelan BölgesindeTürk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği heyeti, Artvin'in Hopa ilçesindeki sel ve heyelan bölgesinde inceleme yaptı.
 • 15:29İbb Ekipleri Hopa Sel Bölgesindeİbb Ekipleri Hopa Sel Bölgesindeİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Artvin’in Hopa ilçesinde meydana gelen sel felaketi üzerine Afet Koordinasyon Merkezi’ni (AKOM) alarma geçirdi.
 • 15:25Ağrı Belediyesi'nden Hopa'ya YardımAğrı Belediyesi'nden Hopa'ya YardımAĞRI (İHA) – Ağrı Belediyesi, Artvin’in Hopa ilçesinde meydana gelen ve 8 kişinin ölümü, 17 kişinin yaralanması ve 3 kişinin kaybolması ile sonuçlanan sel felaketinin ardından Hopa halkına dayanışma eli uzattı.
 • 15:19Yüksekdağ: Yüksekdağ: "Kürt Toplumu Eskisinden Çok Daha Güçlü Birlikte Yaşamak İstiyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın konuşması, HDP Parti Meclisi toplantısı- Eş Genel Başkan Yüksekdağ: - "Bizler Türkiye toplumunun, Türkiye halklarının bölünmesine asla ve asla izin vermeyeceğiz.
 • 15:15Aydın Büyükşehir Belediyesi Hopa'yı UnutmadıAydın Büyükşehir Belediyesi Hopa'yı UnutmadıAydın Büyükşehir Belediyesi, Hopa'da 8 vatandaşın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan sel ve heyelan felaketinde mağdur olanlar için yardım konteynırı hazırladı.
 • 15:02Yüksekdağ: Yüksekdağ: "Tekrar Bir Seçim Yapma Zorunluluğunu Dayattılar"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın gelişi ve detay, - Yüksekdağ'ın konuşması, HDP Parti Meclisi toplantısı- Eş Genel Başkan Yüksekdağ: - "Bizler Türkiye toplumunun, Türkiye halklarının bölünmesine asla ve asla izin vermeyeceğiz.
 • 14:52Ağrı Belediyesi'nden Hopa'ya Kardeş EliAğrı Belediyesi, Artvin'in Hopa ilçesinde meydana gelen ve 8 kişinin ölümü, 17 kişinin yaralanması ve 3 kişinin kaybolması ile sonuçlanan sel felaketinin ardından Hopa halkına dayanışma eli uzattı.
 • 14:49Aa Ekibi, Sel ve Heyelan Bölgesine Yapılan Yardımları Havadan GörüntülediAa Ekibi, Sel ve Heyelan Bölgesine Yapılan Yardımları Havadan GörüntülediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hopa ilçesinde sel ve heyelandan etkilenenlere yapılan yardımları havadan görüntüsü, AA ekibi, sel ve heyelan bölgesine yapılan yardımları havadan görüntüledi- Hopa'da sel ve heyelandan etkilenen 12 vatandaş askeri helikopterle alınarak şehir merkezine getirildi, 200 vatandaşa havadan kuru gıda yardımı yapıldı- Sel ve heyelandan etkilenen yaklaşık bin 300 kişi yardım için kriz merkezine müracaat etti Anadolu Ajansı (AA), Artvin'nin Hopa ilçesinde sel ve heyelandan etkilenenlere yapılan yardımları havadan görüntüledi.
 • 14:44Sel ve Heyelanın Ardından Hasar Tespit ve Temizlik ÇalışmalarıSel ve Heyelanın Ardından Hasar Tespit ve Temizlik ÇalışmalarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İl ve ilçe belediyelerince gönderilen iş makineleri ve personellerin yol temizleme çalışmaları, - Selden zarar gören bir evin içersinden genel plan detay, - Evleri selden zarar gören vatandaşların açıklamaları, - İş yeri zarar gören esnafın açıklamaları, Artvin'deki sel ve heyelan- Hopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanlar nedeniyle ev ve iş yerleri zarar gören vatandaşlar, kullanabilecekleri eşyalarını dışarı çıkartarak, temizlemeye devam ediyor- Hopa Belediyesince yürütülen çalışmalara, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere çeşitli il ve ilçe belediyelerince gönderilen çok sayıda iş makinesi ve belediye ekipleri çalışmalara destek veriyor-Sel ve heyelandan etkilenen esnaf Papaker: - "Esnaf ve halk perişan durumda.
 • 14:31Giresun Belediyesi Hopa ve Arhavi'ye İçme Suyu GönderdiGiresun Belediyesi Hopa ve Arhavi'ye İçme Suyu GönderdiGiresun Belediyesi, Artvin’in Hopa ve Arhavi ilçelerinde yaşanan sel felaketinin ardından bölgede yaşanan içme suyu sıkıntısı nedeniyle bölgeye 2 TIR içme suyu gönderdi.
 • 14:20Sel Suları Kaçak Çöp Dağını Ortaya Çıkardı (2)Sel Suları Kaçak Çöp Dağını Ortaya Çıkardı (2)Taha SU, MELİKE VE NEJLA KAKŞİ ARANIYOR Artvin'in Hopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanlarda kaybolan 5 yaşındaki Taha Su, Melike Kakşi ile yeğeni 18 yaşındaki Nejla Kakşi'yi arama çalışmaları günün ilk ışıkları ile birlikte yeniden başladı.
 • 14:20Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Önünde Hopa ProtestosuÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Önünde Hopa ProtestosuAnkara'da bir araya gelen çeşitli sivil toplum kuruluşları, Hopa'da yaşanan sel felaketi nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önünde eylem yaptı.
 • 14:20Artvin'deki Sel ve HeyelanTürk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) heyeti, Artvin'in Hopa ilçesindeki sel ve heyelan bölgesinde inceleme yaptı.
 • 14:09Sel ve Heyelan - Vali CiritSel ve Heyelan - Vali CiritGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detaylar, - Artvin Valisi Kemal Cirit'in açıklamaları, Artvin'deki sel ve heyelan- Vali Cirit: - "Biri çocuk, 2'si bayan olmak üzere 3 vatandaşımızı arıyoruz.
 • 14:01Hdp Parti Meclisi ToplantısıHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Bizler Türkiye toplumunun, Türkiye halklarının bölünmesine asla ve asla izin vermeyeceğiz.
 • 14:00Türkiye Kamu-Sen'den Hopa'ya YardımTürkiye Kamu-Sen'den Hopa'ya YardımHopa’da yaşanan sel felaketi sebebiyle Türkiye Kamu-Sen Artvin İl Temsilciliği mağdur durumdaki vatandaşlara su ve yiyecek yardımında bulundu.
 • 13:31Aa Ekibi, Sel ve Heyelan Bölgesine Yapılan Yardımları Havadan GörüntülediAnadolu Ajansı (AA), Artvin'nin Hopa ilçesinde sel ve heyelandan etkilenenlere yapılan yardımları havadan görüntüledi.
 • 13:25Artvin'deki Sel ve Heyelanİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), sel ve heyelan nedeniyle zarar gören Hopa'ya, temizlik ve su tahliyesi işlemlerinde yardımcı olacak 68 personel ve 30 araç gönderdi.
 • 13:22Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin Valisi Kemal Cirit, kentteki sel ve heyelanda kaybolan biri çocuk, 2'si bayan 3 kişiyi aradıklarını belirterek, Jandarma Genel Komutanlığından gelen jandarma arama kurtarma (JAK) ile Sahil Güvenlik Komutanlığından profesyonel dalış ekiplerinin çalışmalarını 2 derede sürdürdüklerini söyledi.
 • 13:16Borçka Kaymakamı Örnek AçıklamasıBorçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanmasının önemli olduğunu bildirdi.
 • 13:12Artvin'deki Sel ve HeyelanArtvin'in Hopa ilçesinde meydana gelen sel ve heyelanların ardından vatandaşlar, ev ve iş yerlerinde zarar gören eşyalarını temizlemeye devam ediyor.