SON DAKİKA HOPA HABERLERİ

Son Dakika Hopa Haberleri

 • 18:24Motofest'15 Artvin'de BaşladıMotofest'15 Artvin'de BaşladıArtvin Kafkasör Yaylası’nda gerçekleştirilecek MOTOFEST’15 şenlikleri Artvin Valilik önünde yapılan açılış programı ile başladı.
 • 09:20Deniz Suyu da SerinletmiyorDeniz Suyu da SerinletmiyorTürkiye genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcak hava nedeniyle ısınan deniz suyu da tatilcileri serinletmiyor.
 • 13:50Tzob, Fındık Rekolte Beklentisini AçıkladıTzob, Fındık Rekolte Beklentisini AçıkladıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Kozoğlu ve Arslan Soydan, Ziraat Odaları tarafından oluşturulan komisyonun, fındık üretilen 16 il ve 130 ilçede örnekleme metodu uygulanarak çotanak sayımı yaptığını ve 2015 fındık rekoltesini 590 bin 394 ton olarak tahmin ettiğini bildirdi.
 • 16:12Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ÇalıkÇalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ÇalıkGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Taner Yıldız'ın görüşmelerinden detaylar- Ahmet Çalık'ın konuşması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: - "(Çalık Enerji Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali) Bu projenin gerçek bir başarı örneği ve Gürcistan ile gelecekte gerçekleştireceğimiz işbirliklerinin temel taşlarından biri olduğunu düşünüyorum"- "Bu ve benzeri projelerle Gürcistan ile olan işbirliğimiz perçinlenmekte ve tüm dünyaya örnek olmaktadır" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çalık Enerji'nin Gürcistan'da açtığı doğalgaz çevrim santralinin önemini vurgulayarak, "Bu projenin gerçek bir başarı örneği ve Gürcistan ile gelecekte gerçekleştireceğimiz işbirliklerinin temel taşlarından biri olduğunu düşünüyorum.
 • 12:26Taner Yıldız Açılış Törenine KatıldıTaner Yıldız Açılış Törenine KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gardabani Doğalgaz Kombine Çevrim Santralinden görüntüler- Taner Yıldız'ın gelişi - Yıldız'ın konuşması- Açılış yapılması- Taner Yıldız'ın santrali gezmesi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: - "(Çalık Enerji Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali) Bu projenin gerçek bir başarı örneği ve Gürcistan ile gelecekte gerçekleştireceğimiz işbirliklerinin temel taşlarından biri olduğunu düşünüyorum"- "Bu ve benzeri projelerle Gürcistan ile olan işbirliğimiz perçinlenmekte ve tüm dünyaya örnek olmaktadır" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çalık Enerji'nin Gürcistan'da açtığı doğalgaz çevrim santralinin önemini vurgulayarak, "Bu projenin gerçek bir başarı örneği ve Gürcistan ile gelecekte gerçekleştireceğimiz işbirliklerinin temel taşlarından biri olduğunu düşünüyorum.
 • 12:12Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çalık Enerji'nin Gürcistan'da açtığı doğalgaz çevrim santralinin önemini vurgulayarak, "Bu projenin gerçek bir başarı örneği ve Gürcistan ile gelecekte gerçekleştireceğimiz işbirliklerinin temel taşlarından biri olduğunu düşünüyorum.
 • 12:14Batum'da Geleneksel İftar Programı DüzenlendiBatum'da dördüncü geleneksel iftar programı gerçekleştirdi.
 • 18:52Deniz Ataç: Tema Vakfı Yeşil Yol Projesine İlk İtirazı 2011'de YaptıTEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, TEMA Vakfı'nın Yeşil Yol olarak bilinen projeye hukuki itirazını ilk kez 2011 yılında yaptığını açıkladı.
 • 13:02Yeşil Yol Projesi İçin İmza KampanyasıMUHİTTİN SANDIKÇI/FİKRET DELAL - Rize'nin Hemşin ilçesinde bir grup yaylacı, Karadeniz Bölgesi'nde 8 ilin yaylalarını yaklaşık 2 bin 600 kilometrelik yolla birbirine bağlayacak Yeşil Yol Projesi'nin uygulanması için imza kampanyası başlattı.
 • 12:18Kaymakam Muhammet Önder'e Veda Yemeği DüzenlendiKırşehir'in Mucur ilçesine ataması yapılan Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder için veda yemeği düzenlendi.
 • 15:49Borçka Kaymakamı Öztürk'ten Veda YemeğiSon Kaymakamlar Kararnamesi ile Mardin'in Merkez Artuklu ilçesine tayini çıkan Borçka Kaymakamı Öztürk için veda yemeği verildi.
 • 15:44Artvin Hopa'da Tombala Oynatılan İşyerine BaskınArtvin Hopa'da Tombala Oynatılan İşyerine BaskınArtvin’in Hopa ilçesinde bir işyerinde tombala makinesi ile kumar oynatıldığı gerekçesiyle baskın yapıldı.
 • 08:53Meteoroloji'den 9 ile Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji'den 9 ile Sağanak Yağış UyarısıMeteoroloji; Samsun, Amasya, Çorum, Kastamonu, Rize, Sinop, Trabzon, Çankırı ve Çorum'da sağanak ve gök gürültülü yağışlar beklendiğini açıklayıp uyardı.
 • 16:57Borçka Kaymakamı Öztürk'e Veda YemeğiMardin'in Merkez Artuklu ilçesine atanan Kaymakam Şakir Öner Öztürk'ün onuruna veda yemeği düzenlendi.
 • 16:45Hopa'da Kaçakçılıkla Mücadeleye DevamHopa'da Kaçakçılıkla Mücadeleye DevamArtvin’in Hopa ilçesinde, kaçakçılıkla mücadele aralıksız devam ediyor.
 • 03:35Yeşil Yol Karadeniz'i Yoldan ÇıkaracakYeşil Yol Karadeniz'i Yoldan ÇıkaracakDİDEM ERYAR ÜNLÜ WWF tarafından yapılan açıklamda, Doğu Karadeniz'deki yaylaları geniş, asfalt yollarla birbirlerine bağlamayı hedefleyen ve yaklaşık 2 bin 600 km uzunluğunda olacağı tahmin edilen Yeşil Yol projesinin bölgenin özel doğasını ve yaban hayatını riske atacağı ifade edildi.
 • 08:45Müziğimi Çal Emeğimi Çalmaİşte kendi söylemiyle 'en meşhur yönetim kurulu' dediği MÜYORBİR'e başkanlık eden Burhan Şeşen'in Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamalar.
 • 19:07Trafik KazalarıBayburt'taki trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
 • 18:37Borçka'da Trafik Kazası: 3 YaralıBorçka'da Trafik Kazası: 3 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Olay yerinde Jandarma ve Emniyet ekiplerinin önlem alması- röportajlar- Kazadaki kamyonetin içerisinde bulunan yavru köpeği Jandarma ekipleri tarafından şevkatle koruması Borçka'da Trafik Kazası ARTVİN AA - Borçka – Hopa Yolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
 • 17:16İsveçli Turistin Katil Zanlısı Sarp'ta Yakalandıİsveçli Turistin Katil Zanlısı Sarp'ta YakalandıHaber: Adem GÜNGÖR/ HOPA, Artvin DHA İstanbul'da 24 Mayıs 2015 tarihinde gece kulübüne girmek isterken içeri alınmadığı için rasgele ateş ederken İsveçli turist Maggie Badgo'nun ölümüne neden olan E.K., Sarp Sınır Kapısı'ndan yurt dışına kaçmak isterken yakalandı.
 • 14:24Vali Cirit, Hopa'da İncelemelerde BulunduVali Kemal Cirit, sorunları yerinde tespit etmek amacıyla Hopa ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.
 • 11:18Hopa'da Elektrik KesintisiHopa ilçesinde programlı elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi.
 • 19:14Süleyman Demirel İçin 81 İlde Mevlit OkutulacakDokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için Türkiye'nin 81 ilinde ve ilçelerinde yarın (cuma) mevlit okutulacak.
 • 16:31Artvin Cerattepe'de Mücadele SürüyorArtvin Cerattepe'de Mücadele SürüyorArtvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde yöre sakinlerinin madencilik faaliyetlerine karşı mücadelesi aralıksız sürüyor.
 • 10:30Tema'dan 'Yeşil Yol' TepkisiTema'dan 'Yeşil Yol' TepkisiTEMA Ordu Temsilcisi Nilgün Gözükan, Samsun’dan Hopa’ya kadar Karadeniz yaylarını yüksek rakımdan, denize paralel bir şekilde birbirine bağlayacak olan Yeşil Yol Projesi’nin yayla ve yüksek dağ ekosistemine zarar vereceğini iddia etti.
 • 14:11Hopa'da Kabotaj Bayramı KutlandıHopa'ta 1 Temmuz Kabotaj Bayramı törenle kutlandı.
 • 14:40Hopa CHP Teşkilatından Bedensel Engelliler Derneği'ne 5 Engelli BisikletiHopa CHP Teşkilatından Bedensel Engelliler Derneği'ne 5 Engelli BisikletiArtvin'in Hopa ilçesinde CHP ilçe yönetimi tarafından Bedensel Engelliler Derneği'ne 5 adet engelli bisikleti bağışlandı.
 • 15:17Hopa Tso'dan İhtiyaç Sahiplerine Ramazan YardımıHopa Tso'dan İhtiyaç Sahiplerine Ramazan YardımıHopa Ticaret ve Sanayi Odası, (TSO) gelenek haline getirdiği Ramazan yardımlarını bu yıl da devam etti.
 • 17:19AKP İstifa Etmiş Hükümet Eliyle Atamalar Yapıp Kadrolaşmaya Devam Ediyor'Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, milletvekillerinden dayatmalara karşı toplumun sesine kulak verilmesi çağrısında bulundu.
 • 11:33Kazım Koyuncu Yüksel Caddesinde AnıldıKazım Koyuncu Yüksel Caddesinde AnıldıGeleneksel Karadeniz müziğini Rock müziğiyle sentezleyerek kendi tarzını oluşturan Kazım Koyuncu, ölümünün 10. yılında sevenleri tarafından Yüksel Caddesinde anıldı.
 • 16:58Tema da Yeşil Yol'a KarşıDoğu Karadeniz Bölgesi’nde yaylaları birleştirmesi planlanan 2 bin 600 kilometre uzunluğundaki “Yeşil Yol Projesi”nin durdurulması için TEMA başlattığı hukuk mücadelesini sürdürüyor.
 • 16:40Kadın Hakları İçin Motosikletle Türkiye'yi DolaşıyorKadın Hakları İçin Motosikletle Türkiye'yi DolaşıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detaylar, - Röportajlar, Üniversiteli genç kız "kadın hakları" için yollarda- Türkiye'de kadınların yaşadığı zorluklara dikkati çekmek amacıyla motosikletiyle bir hafta önce İstanbul'dan yola çıkan üniversite öğrencisi Gülşah Merve Yüksel, Trabzon'a ulaştı- Yüksel: - "Türk kadınının isterse neleri başarabileceğini göstermek amacıyla yola çıktım" Türkiye'de kadınların yaşadığı sıkıntılara dikkati çekmek amacıyla motosikletle İstanbul'dan yola çıkan üniversite öğrencisi Gülşah Merve Yüksel (21), bir haftalık yolculuğunun ardından Trabzon'a ulaştı.
 • 16:05Trabzon - Motosikletli Kız Trabzon'daTrabzon - Motosikletli Kız Trabzon'daMotosikletli kız Trabzon'da Türkiye'de kadınların yaşadığı zorluklara ve istismara dikkati çekmek ve Türk kadınının sesini duyurmak amacıyla 40 günde 28 şehri motosikletle dolaşmak için geçen hafta İstanbul'dan yola çıkan üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Gülşah Merve Yüksel Trabzon'a ulaştı.
 • 15:27Üniversiteli Genç Kız "Kadın Hakları" İçin YollardaTürkiye'de kadınların yaşadığı sıkıntılara dikkati çekmek amacıyla motosikletle İstanbul'dan yola çıkan üniversite öğrencisi Gülşah Merve Yüksel (21), bir haftalık yolculuğunun ardından Trabzon'a ulaştı.
 • 15:25Motosikletli Kız' Trabzon'daMotosikletli Kız' Trabzon'daTürkiye'de kadınların yaşadığı zorluklara ve istismara dikkati çekmek amacıyla 40 günde 28 şehri motosikletle dolaşmak için geçen hafta İstanbul'dan yola çıkan üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Gülşah Merve Yüksel, Trabzon'a ulaştı.
 • 18:31Kazım Koyuncu, Mezarı Başında AnıldıKazım Koyuncu, Mezarı Başında AnıldıArtvin'de, 10 yıl önce yakalandığı kansere yenik düşen Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu, mezarı başında anıldı.
 • 17:15Sanatçı Kazım Koyuncu, Mezarı Başında AnıldıArtvin'de, 10 yıl önce yakalandığı kansere yenik düşen Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu, mezarı başında anıldı.
 • 13:17İki Çocuk Annesinin Okuma Azmi Herkese Örnek Olduİki Çocuk Annesinin Okuma Azmi Herkese Örnek OlduArtvin'de yaşayan iki çocuk annesi 32 yaşındaki Berna Mungan, evlendikten 11 yıl sonra öğretmen olabilmek için başladığı üniversite eğitimini dereceyle tamamlayarak hayalini kurduğu mesleğine bir adım daha yaklaştı.
 • 08:34TP Dağıtım, 29 HES ve Temsan ÖzelleştiriliyorTP Dağıtım, 29 HES ve Temsan ÖzelleştiriliyorTP Petrol Dağıtım, 29 HES ve Temsan özelleştirme kapsamına alındı. Kuruluşların özelleştirme işlemleri 31 Aralık 2020 tarihine kadar tamamlanacak.
 • 13:37Muratpaşa'da "Yansıma Fotoğrafları Sergisi" AçıldıYrd. Doç. Semra Çevik'in "Yansıma Fotoğrafları Sergisi" Antalya'da açıldı.
 • 12:46Muratpaşa'da Yansıma Fotoğrafı Sergisi AçıldıMuratpaşa'da Yansıma Fotoğrafı Sergisi AçıldıYrd.Doç. Semra Çevik’in “Yansıma Fotoğraf” sergisi, Muratpaşa Belediyesi Fuaye Salonu’nda açıldı.
 • 11:02Öyk KararlarıTürkiye Elektromekanik Sanayi (TEMSAN) Genel Müdürlüğünün Hazineye ait yüzde 100 oranındaki hissesi ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğüne bağlı TP Petrol Dağıtım AŞ'de kamuya ait hisseler özelleştirme kapsam ve programına alındı.
 • 10:24Tp Petrol Dağıtım, 29 Hes ve Temsan Özelleştirme KapsamındaÖzelleştirme Yüksek Kurulu, Elektrik Üretim A.Ş.'ye ait 29 hidroelektrik santral (HES) ve bir doğalgaz elektrik üretim santralini, TP Petrol Dağıtım şirketini ve Türkiye Elektromekanik Sanayi'yi (Temsan) özelleştirme programına aldı.
 • 14:03Artvin'in Gündemi 'Kruvaziyer Turizmi'Artvin'in Gündemi 'Kruvaziyer Turizmi'Artvin'de Kruvaziyer Turizmi çalışmaları devam ediyor.
 • 13:49Sarp'ta 4 Gürcü, Vücutlarına Sarılı Kaçak Saatlerle YakalandıSarp'ta 4 Gürcü, Vücutlarına Sarılı Kaçak Saatlerle YakalandıTürkiye ile Gürcistan arasında bulunan Artvin Hopa'daki Sarp Sınır Kapısı'nda gümrük kaçağı 239 adet kol saati ele geçirildi.
 • 14:09Artvin Sarp Sınır Kapısı?nda 2,5 Milyon Dolarlık Sezyum Kaçakçılığı EngellendiArtvin Sarp Sınır Kapısı?nda 2,5 Milyon Dolarlık Sezyum Kaçakçılığı EngellendiArtvin'in Hopa ilçesi Sarp Sınır Kapısı'ndan geçiş yaparak Türkiye'ye girmek isteyen Gürcistan vatandaşı İ.A. ve N.K.?nın üzerlerinde yapılan aramalarda, nükleer sanayide kullanılan 1 kilo 236 gram sezyum maddesi ile 48.23 gram kırmızı cıva ve kıymetli taşlar ele geçirildi.
 • 10:32Hopa Savcısı Kaşıkçı'dan Hopa Tso'ya Veda ZiyaretiHopa Savcısı Kaşıkçı'dan Hopa Tso'ya Veda ZiyaretiCumhuriyet Savcısı Muhammet Ali Kaşıkçı Hopa Ticaret ve Sanayi Odası'na (TSO) veda ziyareti gerçekleştirdi.
 • 14:58Sarp Sınır Kapısı'nda Yolcu Otobüsünde Kaçak Sigaralar BulunduSarp Sınır Kapısı'nda Yolcu Otobüsünde Kaçak Sigaralar BulunduArtvin Hopa'da bulunan Sarp Sınır Kapısı'nda bir yolcu otobüsünde yapılan aramada piyasa değeri yaklaşık 21 bin 613 lira olan kaçak sigaralar ele geçirildi.
 • 10:08İsviçreli Gezginler, Sivas'a Hayran Kaldıİsviçreli Gezginler, Sivas'a Hayran KaldıBisikletle Bakü’ye giden İsviçreli gezginler, Sivas’a hayran kaldı.
 • 08:53HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (3)HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (3)Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.