SON DAKİKA HORASAN HABERLERİ

Son Dakika Horasan Haberleri

 • 18:19Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi'nin RestorasyonuCumhuriyetin temellerinin atıldığı, Sivas Kongresi'ne ev sahipliği yapan ve günümüze kadar Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi olarak hizmet veren tarihi binanın iç teşhir ve tanzim çalışması ihale edildi.
 • 15:14AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Sarıkamış'tan, Bakü seferinden dönen Kafkas çocukları, Yemen'den Kut'ül Ammare'den dönen Mezopotamya çocukları, Balkan Savaşı'nın yaralarını daha hala sarmamış Rumeli çocukları, Anadolu çocuklarıyla buluştu ve 26 Ağustos 1922'de İzmir'e doğru yürüdü.
 • 13:54AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "AK Parti hareketi, Anadolu'yu inşa eden Malazgirt'in, Rumeli'yi inşa eden Kosova'nın, Ortadoğu'yu yeniden inşa eden Mercidabık'ın önlerinden bugünlere bize büyük bir emanet olarak tebliğ edilen hareketin adıdır.
 • 13:47AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "2013'ten itibaren aynı anda düğmeye basıp, bir tarafta Mısır'da demokratik olarak seçilen cumhurbaşkanına karşı, diğer tarafta Gezi hareketleriyle 12 yılın mimarı Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve bize karşı harekete geçtiler" dedi.
 • 12:59Başbakan Ahmet Davutoğlu AçıklamasıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugün öğleden sonra inşallah Cumhurbaşkanımıza yeni hükümetimizi takdim edeceğim, bir anlamda erken seçime gidiş startının en somut adımları atılmış olacak” dedi.
 • 09:15İstanbul'da Elektrik KesintisiBeykoz, Maltepe, Pendik, Çekmeköy ve Ümraniye'nin bazı mahallelerinde 29 Ağustos'ta elektrik kesintisi yapılacak.
 • 09:22İstanbul'da Elektrik KesintisiAtaşehir, Şile, Maltepe, Beykoz, Ümraniye, Kartal ve Tuzla'nın bazı mahallelerinde 28 Ağustos'ta elektrik kesintisi yapılacak.
 • 15:20Erzurum'da Altyapı ÇalışmalarıErzurum'da altyapı çalışmaları aralıksız devam ediyor.
 • 14:54Büyükşehir'den Altyapı AtağıBüyükşehir'den Altyapı AtağıErzurum Büyükşehir Belediyesi, kırsalda su ihtiyacı olan mahallelere içme suyu ulaştırıyor.
 • 16:50Başkan Sekmen'in İlçe ZiyaretleriBüyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Pasinler, Horasan, Pazaryolu ve İspir ilçelerinde gezi ve incelemede bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 • 15:27Başkan Sekmen, İlçeleri DenetliyorBaşkan Sekmen, İlçeleri DenetliyorErzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilçe ziyaretleri kapsamında Pasinler, Horasan, Pazaryolu ve İspir’de gezi ve incelemede bulundu.
 • 14:36Meteorolojik UyarıMeteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden, Erzurum'un doğu ve kuzey ilçeleri ile Ağrı, Kars, Ardahan ve Iğdır için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.
 • 14:26Erzurum'da Kriz Merkezinde Meteorolojik UyarıErzurum Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi, sağanak yağış ve yaşanabilecek muhtemel heyelan ve su baskınları konusunda halkı uyardı.
 • 10:58Teröre Bir Tepkide Emo'danTeröre Bir Tepkide Emo'danTürkiye’de son günlerde yaşanan terörist saldırılara karşı bir tepkide Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Erzurum Temsilciliği’nden geldi.
 • 15:19Davutoğlu'ndan Alevi Kanaat Önderlerine KahvaltıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Ocakların irfanı hikmeti yok sayılarak, ehli beytin isimlerini dahi bilmeyenlerin Alevilik üzerinden bir takım iddialarda bulunmasıyla, hatta bazen şiddet olayları içinde Sünnilik, Alevilik karşıtlığının ortaya çıkarılması için ateşe benzinle gidenin olduğu bir dönemde, şimdi tam şimdi sizlerin o irfanını keşfetmeye ihtiyacımız var" dedi.
 • 14:41Davutoğlu'ndan Alevi Kanaat Önderlerine KahvaltıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Alevi vatandaşlara daha önce taahhüt ettikleri adımları tek tek atma iradesine sahip olduklarını belirterek, "Bunun yanında bugünlerde bir araya gelmemizin daha önce planlanmamış özel bir anlamı var ki o da teröre, şiddete, baskıya, zulmü karşı Anadolu irfanını hayata geçirmenin, ayağa kaldırmanın ihtiyacını hissettiğimiz bugünlerde bir kardeşlik çağrısı için bir aradayız" dedi.
 • 12:53Alevi Kanaat Önderleri Çankaya'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Alevi kanaat önderleri ile bir araya gelmesinin siyasi bir gündemi olmadığını belirterek, teröre, baskıya ve zulme karşı Anadolu irfanını ayağa kaldırma ihtiyacı hissedilen bugünlerde kardeşlik çağrısı için bir araya geldiklerini söyledi.
 • 11:24Türkmenler İbadi'nin Kararına TepkiliIrak Başbakanı Haydar el-İbadi'nin İnsan Hakları Bakanlığını lağvetmesine tepki olarak Tuzhurmatu'nun Amirli nahiyesinde Kerkük-Bağdat karayolunu trafiğe kapatan Türkmenler, eylemlerine devam ediyor.
 • 15:41Büyükşehir, 150 Bin Metrekareye Hazır Çim SeriyorBüyükşehir, 150 Bin Metrekareye Hazır Çim SeriyorErzurum Büyükşehir Belediyesi, şehri yemyeşil bir hale getirmek için ağaç, çiçek ve çimlendirmede bir yılda büyük bir mesafe kat etti.
 • 11:35İran, Sünni Mescidinin Tahrip Edilmesini Soruşturacakİran'da etnik ve dini azınlıklardan sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Yunusi, başkent Tahran'daki bir Sünni mescidinin geçen ay belediye tarafından tahrip edilmesi olayının soruşturulacağını ve çözüme kavuşturulacağını söyledi.
 • 09:51Hasatta Dane Kaybı, Milli Ekonomiye Zarar Veriyor'Hasatta Dane Kaybı, Milli Ekonomiye Zarar Veriyor'Erzurum'da tarım hasat zamanı başladı.
 • 22:45Hacı Bektaş Veli'yi Anma Törenleri - KılıçdaroğluHacı Bektaş Veli'yi Anma Törenleri - KılıçdaroğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun salona gelişi- Semah ekibi semah gösterisi- Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması Hacı Bektaş Veli'yi Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: - "Bizler ülkemize, dünyaya bakıp 'aman bana ne' diyemeyiz.
 • 22:31Hacı Bektaş Veli'yi Anma Törenleri ve Kültür Sanat EtkinlikleriCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizler ülkemize, dünyaya bakıp 'aman bana ne' diyemeyiz.
 • 09:41Yunus Emre Yeşildereli'Karaman Yeşildereliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ramazan Eryiğit, Anadolu'da Türkçe şiirin öncüsü olan mutasavvıf, filozof, halk şairi ve Türk İslam düşünürü Yunus Emre’nin Yeşildereli olduğunu söyledi.
 • 17:05Baksı Baksı "On"Uncu Yılını KutluyorBaksı Müzesi, 10. yıl heyecanını iki özel etkinlikle tüm Baksı dostlarıyla paylaşmaya hazırlanıyor.
 • 11:08Milletvekili Aydemir: Milletvekili Aydemir: "Şühedaya Rahmet, Teröre Lanet"AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “İnsanı yaratılmışların en şereflisi olarak gören AK Dava’nın bir mensubu olarak, terörün her türlüsünü lanetliyor, Şühedamıza rahmet niyaz ediyoruz” dedi.
 • 22:19Cemaleddin-i Seydi Külliye Cami'nin Temeli AtıldıCemaleddin-i Seydi Külliye Cami'nin Temeli AtıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel törene katılırken ve vatandaşlarla tokalaşırken görüntü - Başkan Türel'in konuşması- Kuran-ı Kerim okunması ve dua edilmesi- Temel atma töreni- Seyyid Cemalleddin Hazretleri türbesi Cemaleddin-i Seydi Külliye Cami'nin temeli atıldı- Hz. Peygamber Muhammet Mustafa'nın soyundan gelen, mezarı Manavgat'ta bulunan Cemaleddin-i Seydi Hazretleri'nin türbesinin ve caminin temeli atıldı Manavgat ilçesinde yapılacak Cemaleddin-i Seydi Hazretleri'nin cami ve türbesinin temeli atıldı.
 • 19:38Cemaleddin-i Seydi Külliye Cami'nin Temeli AtıldıManavgat ilçesinde yapılacak Cemaleddin-i Seydi Hazretleri'nin cami ve türbesinin temeli atıldı.
 • 18:46Manavgat'ta Cami, Külliye ve Türbe Temel Atma TöreniManavgat'ta Cami, Külliye ve Türbe Temel Atma TöreniManavgat Seydiler Mahallesi’nde Seyyid-i Cemaleddin Vakfı tarafından inşa edilecek olan Seyyid Cemaleddin Hazretleri Külliyesi, Camisi ve Türbesi inşaatının temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 16:36Akkuş'ta 900 Yıllık Türbe Restore EdildiAkkuş'ta 900 Yıllık Türbe Restore EdildiOrdu Büyükşehir Belediyesi, Akkuş ilçesindeki tarihi Melik Mehemmed Gazi Türbesini restore ettirdi.
 • 12:13900 Yıllık Türbe Restore EdildiAkkuş ilçesindeki tarihi Melik Mehemmed Gazi Türbesi, Ordu Büyükşehir Belediyesince restore edildi.
 • 21:33Engelli Vatandaşlara Akülü Araba DağıtıldıEngelli Vatandaşlara Akülü Araba Dağıtıldı- Engelli vatandaşlara akülü araba dağıtılması- Araçların kullanımı hakkında engelli vatandaşlara bilgi verilmesi- Engelli vatandaşların faaliyet hakkında açıklama Engelli vatandaşlara akülü araba dağıtıldı Horasan'da önceden belirlenen ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara akülü araba dağıtıldı.
 • 19:50Engelli Vatandaşlara Akülü Araba DağıtıldıHorasan'da önceden belirlenen ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara akülü araba dağıtıldı.
 • 14:03Baksı Baksı "ON"uncu Yılını KutluyorBaksı Müzesi, 10. yıl heyecanını iki özel etkinlikle tüm Baksı dostlarıyla paylaşmaya hazırlanıyor.
 • 18:07Erzurum'a FIFA Kriterlerinde Çim Saha YapılacakSpor Toto Teşkilatı Başkanı Mehmet Kasapoğlu ile Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil'in Ankara'da imzaladığı protokol kapsamında, iki tanesi FIFA kriterlerine uygun olmak üzere 7 sentetik çim halı saha yapılması kararlaştırıldı.
 • 17:00Erzurum Spor Tesisine Doymak BilmiyorErzurum Spor Tesisine Doymak BilmiyorSpor Toto Teşkilatı Başkanlığı’nın destekleri ile Erzurum’a yedi tane daha sentetik çim futbol sahası kazandırılacak.
 • 18:50Vali Altıparmak'tan Doğubayazıt ve Horasan'da Yaralanan Askerlere 'Geçmiş Olsun'Vali Altıparmak'tan Doğubayazıt ve Horasan'da Yaralanan Askerlere 'Geçmiş Olsun'Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Ağrı'nın Doğubayazıt ile Erzurum'un Horasan ilçelerinden PKK'lı teröristlerin saldırılarında yaralanan askerleri hastanede ziyaret ederek "geçmiş olsun" dedi.
 • 15:10Vali Altıparmak'tan Doğubayazıt ve Horasan'da Yaralanan Askerlere 'Geçmiş Olsun'Vali Altıparmak'tan Doğubayazıt ve Horasan'da Yaralanan Askerlere 'Geçmiş Olsun'Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Ağrı'nın Doğubayazıt ile Erzurum'un Horasan ilçelerinden PKK'lı teröristlerin saldırılarında yaralanan askerleri hastanede ziyaret ederek "geçmiş olsun" dedi.
 • 23:03Erzurum'daki Terör Operasyonunda 5 TutuklamaErzurum'daki Terör Operasyonunda 5 TutuklamaErzurum’da terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’ye yönelik operasyonlarda gözaltına alınan 44 kişiden 5 tutuklanırken, 39’u adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 • 21:55Koalisyon Güçlerinin Daeş'e Yönelik Hava SaldırılarıABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerinin, terör örgütü DAEŞ ile mücadelesi çerçevesinde Suriye ve Irak'ta yeni hava saldırıları düzenlendiği bildirildi.
 • 18:57Horasan'da Astsubayın Silahla YaralanmasıErzurum'un Horasan ilçesinde görev yaptığı bölüğe aracıyla gittiği sırada silahla yaralanan astsubayın kendisini kazara vurduğu bildirildi.
 • 16:40Astsubayın Yaralanmasına Genulkurmay'dan ve Valilikten Farklı Açıklama YapıldıErzurum'un Horasan ilçesinde bugün sabah saatlerinde silahlı saldırı sonucu yaralanan Astsubay Nazım Altun'un vurulmasıyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı ile Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak'ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama kafaları karıştırdı.
 • 15:42Erzurum'daki Saldırıda Vali ile Genelkurmay'dan İki Farklı AçıklamaErzurum'daki Saldırıda Vali ile Genelkurmay'dan İki Farklı AçıklamaErzurum'un Horasan ilçesinde bir astsubay, görev yaptığı bölüğüne aracıyla gittiği sırada uğradığı silahlı saldırıda yaralandı. Genelkurmay, 'terör saldırısı' derken, Vali 'terör değil' dedi.
 • 14:40Genelkurmay'dan Yaralı Astsubay AçıklamasıGenelkurmay Başkanlığı, Erzurum’un Horasan ilçesindeki birliğine giden Astsubay Nazım Altun’un terör örgütü PKK üyeleri tarafından yapılan silahlı saldırı sonucu yaralanmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.
 • 14:28One Soldier İnjured İn Gun Attack İn Turkey's EastA non-commissioned officer has been injured in a gun attack in the eastern province of Erzurum.
 • 13:49Genelkurmay: Biri Ağır 3 Jandarma Uzman Çavuş YaralandıGenelkurmay Başkanlığı, teröristlerin Taktik Tekerlekli Zırhlı Kobra aracına roketli saldırıda bulunulduğu olayda, biri ağır olmak üzere 3 jandarma uzman çavuşun yaralandığını bildirdi.
 • 12:42Erzurum'da Astsubaya Silahlı Saldırı Ek Fotoğraf 2Erzurum'da Astsubaya Silahlı Saldırı Ek Fotoğraf 2Erzurum'da astsubaya silahlı saldırı EK FOTOĞRAF Erzurum'da astsubaya silahlı saldırı Erzurum'un Horasan ilçesinde göreve giden Astsubay Üstçavuş Nazım Altun, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı.
 • 12:34Erzurum'da Astsubaya Silahlı Saldırı Ek FotoğrafErzurum'da Astsubaya Silahlı Saldırı Ek FotoğrafErzurum'da astsubaya silahlı saldırı Erzurum'un Horasan ilçesinde göreve giden Astsubay Üstçavuş Nazım Altun, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı.
 • 12:04Malazgirt Senaryosunu Bu Kez Erzurum'da Gerçekleştirmek İstedilerMalazgirt Senaryosunu Bu Kez Erzurum'da Gerçekleştirmek İstedilerErzurum’un Horasan ilçesinde görev yaptığı İlçe Garnizon Komutanlığına giden astsubay silahlı saldırıya uğradı.
 • 12:01Erzurum'da Astsubaya Silahlı SaldırıErzurum'da Astsubaya Silahlı SaldırıErzurum'da astsubaya silahlı saldırı Erzurum'un Horasan ilçesinde göreve giden Astsubay Üstçavuş Nazım Altun, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı.