SON DAKİKA HOZAT HABERLERİ

Son Dakika Hozat Haberleri

 • 17:53Hozat Belediyesi Logosunu ArıyorTunceli'nin Hozat Belediyesi, ilçenin tarihi ve kültürel değerlerini ortaya koyacak logo ve sloganını aradığını duyurdu.
 • 03:28HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)…Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 16:13Tunceli Sarımsağını Koparana, Satana 38 Bin TL CezaTunceli Sarımsağını Koparana, Satana 38 Bin TL CezaTunceli sarımsağını toplayan veya satanlara, Çevre Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca 38 bin 751 lira para cezası verilecek.
 • 12:50Tunceli Sarımsağına Dokunan "Yanacak"Endemik bir tür olan Tunceli sarımsağını toplayan veya satanlara, Çevre Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca 38 bin 751 lira para cezası verilecek.
 • 17:00Tunceli seçim sonuçları, 2015 Tunceli ili ve ilçeleri Tunceli seçim sonuçları, 2015 Tunceli ili ve ilçeleriTunceli 2015 genel seçim sonuçları. Tunceli ilinde 7 Haziran akşamı genel seçim sonuçları ve bölgeden son dakika haberler. İl il seçim sonuçları haberler.com adresinde.
 • 11:30Tunceli'de Alevilik İnanç Merkezlerinin Yolları YapılıyorTunceli'de İl Özel İdaresince başlatılan Alevilik inanç merkezlerinin yollarının yapılması çalışmaları devam ediyor.
 • 19:11Elazığ'da Kadın Cinayetleri Protesto EdildiElazığ'da Kadın Cinayetleri Protesto EdildiElazığ’da önceki gün eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Güler Yıldırım cinayeti, yürüyüşle protesto edildi.
 • 18:18Başbakan Davutoğlu Tunceli'deBaşbakan Davutoğlu Tunceli'deBaşbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti hükümetinin büyük hamlelerle darbelerin kalıntılarını yerle bir ettiğini belirterek, bir daha Türkiye’de hiçbir şekilde darbe, vesayet, baskı ve zulmün olmayacağını ifade etti.
 • 14:53Alevilik İnanç Merkezlerine Devletten DestekAlevilik İnanç Merkezlerine Devletten DestekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Pir Ali Ziyaretgah'ından görüntülerVali Osman Kaymak'ın Pir Ali Ziyaretine gelişiVali Kaymak'ın incelemleriVatandaşların ziyaretgah hakkında bilgiler vermesiVali Osman Kaymak'ın niyaz dağıtmasıVali Osman Kaymak'ın çeşmeden su içmesiHozat ilçesindeki Sarısaltık Türbesi yolundan görüntülerSarısaltık Türbesinden görüntülerYolda çalışmalarHozat ilçesindeki Derviş Cemal Türbesinden görüntüler Alevilik inanç merkezlerine devletten destek- Tunceli'de, ziyaretgah, türbe ve benzeri inanç merkezlerinin bakım onarımı ile çevre düzenlemesinin yapılması ve ulaşım sorununun çözülmesi amacıyla valilik öncülüğünde başlatılan çalışmalar devam ediyor- Vali Kaymak: - "Hükümetimiz, Tunceli'ye 'pozitif ayrımcılık' diyebileceğimiz bir yaklaşım içinde.
 • 11:29Alevilik İnanç Merkezlerine Devletten DestekTunceli'de, Alevilik inanç merkezlerinin bakım onarımı ile çevre düzenlemesinin yapılması ve ulaşım sorununun çözülmesi amacıyla valilik öncülüğünde başlatılan çalışmalar sürüyor.
 • 13:35Hozat'ta Biyoloji Sergisi AçıldıHozat'ta Biyoloji Sergisi AçıldıTunceli’nin Hozat ilçesinde Zübeyde Hanım Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından biyoloji sergisi açıldı.
 • 13:40Tilki Ailesi Her Gün Lokantaya Konuk OluyorTunceli'nin Hozat ilçesindeki lokanta, iki yıldır tilki ailesini misafir ediyor.
 • 11:39Kick Boks Şampiyonları ve Vatandaşlar Uyuşturucuya Dikkat Çekmek İçin YürüdüKick Boks Şampiyonları ve Vatandaşlar Uyuşturucuya Dikkat Çekmek İçin YürüdüTunceli’nin Hozat ilçesinde madde bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla ’Efsaneler Kick Boks Arenası’ düzenlendi.
 • 11:21Tunceli Valisi Kaymak: Alevi Kültürü Yok Olma Tehlikesiyle Karşı KarşıyaTunceli Valisi Kaymak: Alevi Kültürü Yok Olma Tehlikesiyle Karşı KarşıyaTunceli'nin Hozat İlçesi'nde cemevinin açılışına katılan Vali Osman Kaymak, Alevilik kültürünün yok olmayla tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.
 • 16:40Hozat'da Tam Kan TaramasıTunceli Halk Sağlığı Müdürlüğünce, Hozat ilçesinde tam kan taraması yapıldığı bildirildi.
 • 13:50Tunceli'de Köpek Kavgası: 1 Ölü, 2 YaralıTunceli'nin Hozat ilçesinde 'Baycan' ve 'Bozkurt' aileleri arasında köpek nedeniyle çıkan kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 • 11:27Tunceli'de Arazi Kavgası: 1 ÖlüTunceli'nin Hozat İlçesi Kardelen Köyü'nde aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan akraba ailelerin arasında çıkan kavga sırasında 67 yaşındaki Efter Aslan, 70 yaşındaki Hüseyin Aslan'ı av tüfeğiyle öldürdü.
 • 15:15Kck'lı Hozat: Erdoğan 'Kürt Sorunu Yoktur' Diyor, PKK Kongreyi Nasıl Toplasın?KCK’nın yürütme konseyi eş başkanı Besê Hozat, PKK’nın Türkiye’ye karşı silahlı mücadeleyi bırakma kararı alacağı belirtilen kongreyi toplamayı gündemlerinden çıkardıklarını açıkladı.
 • 13:25KCK Yöneticisi Hozat: Kürt Sorunu Çözülmeden PKK Kongreyi ToplamazKCK Yöneticisi Hozat: Kürt Sorunu Çözülmeden PKK Kongreyi ToplamazKandil Dağı'nda bulunan KCK Eş Başkanı Bese Hozat, Türkiye'ye karşı silahlı mücadeleyi bırakmayı hedefleyen kongreyi toplamayı gündemlerinden çıkardıklarını söyledi.
 • 16:46Tunceli'de 1938 Askeri Harekatında Ölenler AnıldıTunceli'de 1938 Askeri Harekatında Ölenler AnıldıTunceli'de, 4 Mayıs 1938 tarihindeki askeri harekatı sırasında öldürülen aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu siviller, Hozat İlçesi'ne bağlı Karabakır Köyü'nde törenle anıldı.
 • 16:14Tunceli'deki Toplu Mezardan Çıkan Mühür ve KemiklerTunceli'deki Toplu Mezardan Çıkan Mühür ve KemiklerTunceli'nin Hozat İlçesi'ne bağlı Karabakır Köyü'nde, 1938 yılında Canan ve Baran ailelerine mensup 24 kişinin öldürülerek gömüldüğü ihbarıyla mahkeme kararıyla yapılan kazıda mühür ve kemiklerin bulunmasından sonra, öldürülen Alevi dedesi Turabi Baran'a ait bir nüfus cüzdanı da ortaya çıktı.
 • 18:22Elazığ'da 1 Mayıs'a Coşkulu KutlamaElazığ’da 1 Mayıs kutlamaları halaylar çekilerek kutlandı.
 • 18:151 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir ve Elazığ'da etkinliklerle kutlandı.
 • 18:09Elazığ'da Coşkulu 1 Mayıs KutlamasıElazığ'da Coşkulu 1 Mayıs KutlamasıElazığ’da 1 Mayıs kutlamaları halaylar çekilerek kutlandı.
 • 18:05Elazığ!da 1 Mayıs İşçi BayramıElazığ!da 1 Mayıs İşçi BayramıElazığ’da bazı siyasi partiler ile sendikaların katılımıyla 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle etkinlik düzenlendi.
 • 17:531 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir ve Elazığ'da etkinliklerle kutlandı.
 • 13:26Spor Toto Başkanlığı'ndan Tunceli'ye YatırımSpor Toto Teşkilat Başkanlığı ile Tunceli Valiliği arasında imzalanan protokol kapsamında kent merkezi ve bazı ilçelerde 10 spor sahası yapılacak.
 • 17:58Lisede Uzaktan Kumandalı Hava Aracı ÜrettilerLisede Uzaktan Kumandalı Hava Aracı ÜrettilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Muhasebe ve Finansman Öğretmeni Fikret Duru'nun açıklaması-Uçağın tanıtımı-Uçağın havadaki görüntüleri Tunceli'de uzaktan kumandalı hava aracı üretildi- Hozat ilçesindeki bir lisede öğretmenlik yapan Fikret Duru, 15 öğrencisiyle birlikte ürettiği, 2 kilometre menzili olan ve uzaktan kumanda edilebilen hava aracını 500 liraya mal etti Hozat Zübeyde Hanım Lisesi'nde muhasebe ve finansman öğretmeni olarak görev yapan Fikret Duru ve 15 öğrencisi, 500 lira maliyetle, 2 kilometre menzili olan ve uzaktan kumanda edilebilen hava aracı üretti.
 • 16:16Tunceli'de Uzaktan Kumandalı Hava Aracı ÜretildiHozat Zübeyde Hanım Lisesi'nde muhasebe ve finansman öğretmeni olarak görev yapan Fikret Duru ve 15 öğrencisi, 500 lira maliyetle, 2 kilometre menzili olan ve uzaktan kumanda edilebilen hava aracı üretti.
 • 22:22Tunceli - Hozat'ta 1915'te Ölen Ermeniler Anıldı 2Tunceli - Hozat'ta 1915'te Ölen Ermeniler Anıldı 2Tunceli - Hozat'ta 1915'te ölen Ermeniler anıldı 2 (Tür: Yurt)
 • 22:07Tunceli Hozat'ta 1915'te Ölen Ermeniler Anıldı -1Tunceli Hozat'ta 1915'te Ölen Ermeniler Anıldı -1Hozat'ta 1915'te ölen Ermeniler anıldı TUNCELİ'nin Hozat İlçesi'nde 1915 yılında Ermenilerin atıldığı iddia edilen 1500 metre yükseklikteki Kayışoğlu Yarması'nda ölen Ermeniler anıldı.
 • 21:44Hozat'ta 1915'te Ölen Ermeniler AnıldıHozat'ta 1915'te Ölen Ermeniler AnıldıTunceli'nin Hozat İlçesi'nde 1915 yılında Ermenilerin atıldığı iddia edilen 1500 metre yükseklikteki Kayışoğlu Yarması'nda ölen Ermeniler anıldı.
 • 20:54Tunceli'de Ermeniler 1915'in 100. Yılında AnıldıTunceli'de Ermeniler 1915'in 100. Yılında AnıldıTunceli’de 1915 Ermeni olaylarının 100. yılını anmak üzere bir araya gelen vatandaşlar Hozat’ın Kayışoğlu Yarması mevkiinde hayatını kaybeden Ermeniler anısına basın açıklaması yapıp karanfil bıraktı.
 • 17:39Tunceli'de 1915 AnmasıTunceli'de 1915 AnmasıDersimli Ermeniler ve Aleviler Dostluk Derneği (DERADOST) tarafından Tunceli’nin Hozat ilçesinde, 1915 olaylarının 100. yılı dolayısıyla anma programı gerçekleştirildi.
 • 16:46Hozat'ta Yöresel Kilim Dokuma Kursuna Yoğun İlgiTunceli'nin Hozat ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan yöresel kilim dokuma kursuna kadınlar yoğun ilgi gösteriyor Usta öğretici Arzu Kahraman, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 2 Şubat 2015'te başlayan kursun 10 Ağustos 2015'e kadar devam edeceğini belirtti.
 • 17:07Hozat"A "Sosyal Ben" ProjesiHozat'ta "Sosyal Ben" projesi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.
 • 18:53Söylemez: Söylemez: "13 Adet 'Bütünlüklü' Diyebileceğimiz İnsan Kafatasına Rastlandı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ailelerin avukatı Cihan Söylemez'in açıklamaları- Basın toplantısına katılanların görüntüsü- Gazetecilerin çalışmalarından görüntü Tunceli'deki "toplu mezar" iddiası- Canan ve Baran ailelerinin avukatı Söylemez: - "İki günlük kazı çalışması sonucunda 13 adet 'bütünlüklü' diyebileceğimiz insan kafatasına rastlandı.
 • 16:59Tunceli'deki Kazı Çalışmasının ArdındanTunceli'deki Kazı Çalışmasının ArdındanDersim askeri harekatı sırasında Hozat ilçesinde Canan ve Baran ailelerine mensup 24 kişinin katledildiği yerde yapılan kazı çalışmasının sona ermesinin ardından ailenin avukatı Cihan Söylemez, Kocaeli Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ümit Biçer ve katledilen Baran ailesinin ferdi olan Suat Baran Baro binasında basın toplantısı düzenledi.
 • 16:43Tunceli'deki "Toplu Mezar" İddiasıTunceli'nin Hozat ilçesinde toplu mezar bulunduğunu iddia eden Canan ve Baran ailelerinin avukatı Cihan Söylemez, iki günlük kazı çalışması sonucunda 13 adet "bütünlüklü" denilebilecek insan kafatasına rastlandığını belirterek, bunların bir kısmının çocuklara ait olduğunu ileri sürdü.
 • 16:12Av. Söylemez: Devleti, Dersim Katliamıyla Yüzleşmeye Davet EdiyoruzAv. Söylemez: Devleti, Dersim Katliamıyla Yüzleşmeye Davet EdiyoruzTunceli’de 1937-38 yıllarında Hozat ilçesinde Canan ve Baran ailelerine mensup 24 kişinin katledildiği yerde yapılan kazı çalışmasının sona erdi.
 • 22:11Tunceli'deki "Toplu Mezar" İddiasıHozat ilçesinde, Dersim olayları sırasında öldürüldüğü ileri sürülen 24 kişiye ait toplu mezar bulunduğu iddiası üzerine dün başlatılan ve bugün gün boyu devam eden kazı çalışması tamamlandı.
 • 20:49Tunceli'deki Kazıda Yeni Kafatasları ve Muhtar Mührü Bulundu (2)13 KAFATASI BULUNDU, KAZI SONLANDIRILDI Tunceli'nin Hozat İlçesi'ne bağlı Karabakır Köyü'nde Canan ve Baran ailelerinin talepleri üzerine dün başlanan kazılar bugün saat 19.00'da tamamlandı.
 • 19:33Tunceli'de Kazı Çalışması SonlandırıldıTunceli'de Kazı Çalışması SonlandırıldıTunceli’nin Hozat ilçesi Karabakır köyü Seka Sure mevkiinde iki gündür devam eden kazı çalışmaları sonlandırıldı.
 • 19:33Tunceli'deki Tunceli'deki "Toplu Mezar" İddiası - Kazı Çalışmalarına Devam EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Olay yerinden ki kazı çalışmalarından görüntüler - Jandarmanın güvenlik önlemleri - Aile avukatı Cihan Söylemez'in açıklaması - Aile üyelerinden Hüseyin Baran'ın konuşması Tunceli'deki "toplu mezar" iddiası- Hozat'ta Dersim olayları sırasında öldürüldüğü ileri sürülen 24 kişiye ait toplu mezar bulunduğu iddiaları üzerine, dün başlatılan kazı çalışmasına devam edildi- Ailelerin avukatı Söylemez: "Dün ve bugün yürütülen kazılarda 10 kafatası bulundu" Tunceli'nin Hozat ilçesinde Dersim olayları sırasında öldürüldüğü ileri sürülen 24 kişiye ait toplu mezar bulunduğu iddiaları üzerine dün başlatılan kazı çalışmasına bugün de devam edildi.
 • 17:40Tunceli'deki "Toplu Mezar" İddiasıTunceli'nin Hozat ilçesinde Dersim olayları sırasında öldürüldüğü ileri sürülen 24 kişiye ait toplu mezar bulunduğu iddiaları üzerine dün başlatılan kazı çalışmasına bugün de devam edildi.
 • 17:29Tunceli'deki Kazıda 10 Kafatası, Yüzlerce Kemik ve Muhtar Mührü BulunduTunceli'deki Kazıda 10 Kafatası, Yüzlerce Kemik ve Muhtar Mührü BulunduTunceli'de 1938 Dersim askeri harekatı sırasında 24 kişinin yakılarak öldürüldüğü iddia edilen alanda yapılan kazı çalışmalarında 10 kafatası ve muhtar mührü bulundu.
 • 17:13Tunceli'deki Kazıda Yeni Kafatasları ve Muhtar Mührü BulunduTunceli'deki Kazıda Yeni Kafatasları ve Muhtar Mührü BulunduTunceli'nin Hozat İlçesi'ne bağlı Karabakır Köyü'nde Canan ve Baran ailelerinin talepleri üzerine dün başlanan kazılarda şimdiye kadar 10 kafatası ve ve kemikler ile o döneme ait muhtarlık mührü bulundu.
 • 16:30Kazılarda 10 İnsana Ait Kafatası ve Muhtarın Mührü BulunduKazılarda 10 İnsana Ait Kafatası ve Muhtarın Mührü BulunduTunceli' nin Hozat ilçesine bağlı Karabakır Köyü'nde başlatılan kazılarda 10 insana ait kafatası ile dönemin muhtarı Hasan Canan'a ait mühür bulundu.
 • 20:20Tunceli'de Tunceli'de "Toplu Mezar" İddiasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Canan ve Baran ailelerinin avukatı Cihan Söylemez'in açıklamaları- Toplu mezar olduğu alana güvenlik kuvvetlerinin gelişi- Toplu mezar olduğu iddia edilen alanda çalışmalar- Savcı ve olay yeri inceleme ekiplerinden görüntü- Bölgede geniş güvenlik önlemlerinden görüntü Tunceli'de "toplu mezar" iddiası- Hozat ilçesinde Dersim olayları sırasında öldürüldüğü öne sürülen 24 kişiye ait toplu mezar bulunduğu iddiaları üzerine, savcılık talimatıyla kazı çalışması başlatıldı-Ailelerin avukatı Söylemez: "Eşleşme yapıldıktan sonra naaşlar iade edilecek.
 • 20:06Tunceli'de Katliam Alanında Yapılan Kazıdı 8 İnsan Kafatası BulunduTunceli'de Katliam Alanında Yapılan Kazıdı 8 İnsan Kafatası BulunduTunceli’de 1937-38 Dersim Harekatı sırasında yakılarak öldürülen ve 77 yıl sonra kimlik tespiti için bugün açılan mezarlıkta 8 insana ait kafatası bulundu.