SON DAKİKA HÜKÜMET HABERLERİ

Son Dakika Hükümet Haberleri

 • 25 Ağustos 2016 21:21Yurt Dışında Fetö ile Mücadele Faaliyetleri (2)Yurt Dışında Fetö ile Mücadele Faaliyetleri (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun'un konuşması İletişim Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Halfi'nin konuşması Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi ve sonrasındaki gelişmelerle ilgili bilgi vermek üzere Fas'a gelen Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA) üyeleri, Rabat'taki temaslarını tamamladı.
 • 25 Ağustos 2016 21:16Afyonkarahisar Bakan Eroğlu: Suriye?nin Parçalanmasına KarşıyızAfyonkarahisar Bakan Eroğlu: Suriye?nin Parçalanmasına KarşıyızBakan Eroğlu: Suriye'nin parçalanmasına karşıyızOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yönelik saldırıyı kınadı.
 • 25 Ağustos 2016 20:56Adıyaman CHP'li Sağlar'dan 'Büyük Tehlike' UyarısıAdıyaman CHP'li Sağlar'dan 'Büyük Tehlike' UyarısıCHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, "Cerablus'taki Türkiye'nin askeri müdahalesi, dönüp dolaşıp bize AKP'nin yarattığı ortamdan yararlanan terör örgütlerinin Türkiye içerisinde de eylem yapmasına neden olacak.
 • 25 Ağustos 2016 20:56Tunceli Kılıçdaroğlu'na Saldırı Memleketi Tunceli'de Protesto EdildiTunceli Kılıçdaroğlu'na Saldırı Memleketi Tunceli'de Protesto EdildiKılıçdaroğlu'na saldırı memleketi Tunceli'de protesto edildiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Artvin'te teröristler tarafından yapılan memleketi Tunceli'de partililer ve vatandaşlar tarafından protesto edildi.
 • 25 Ağustos 2016 20:49Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 Kanunu Yayımlanmak Üzere Başbakanlığa GönderdiCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 6737, 6738, 6739 ve 6740 sayılı kanunları yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.
 • 25 Ağustos 2016 20:44Huzur Sağlandı, Kapı AçıldıHuzur Sağlandı, Kapı AçıldıTerör olayları nedeniyle bir süredir kapalı olan Çukurca Üzümlü Sınır Kapısı, bölgede güvenliğin sağlanmasının ardından 16 personelle yeniden hizmete girdi.
 • 25 Ağustos 2016 20:27Abd, Dünya Bankası Başkanı Kim'i İkinci Kez Aday GösterdiAbd, Dünya Bankası Başkanı Kim'i İkinci Kez Aday GösterdiABD hükümeti, Dünya Bankası Grubu Başkanı Jim Yong Kim'i, ikinci başkanlık dönemi için aday gösterdi.
 • 25 Ağustos 2016 20:21Manisa AK Parti Manisa İl Teskilatını Ziyaret EttiManisa AK Parti Manisa İl Teskilatını Ziyaret EttiBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Manisaİl Başkanlığı'nı ziyaret etti.
 • 25 Ağustos 2016 20:17İşte Afd'nin Seçmen Profiliİşte Afd'nin Seçmen ProfiliAfD, Euro karşıtı parti olarak 2013 yılında kuruldu.
 • 25 Ağustos 2016 20:16Semey Nükleer Deneme Sahasının Kapatılmasının 25. YılıKazakistan'ın doğusunda yer alan Semey bölgesinde, Sovyetler Birliği döneminde yapılan nükleer denemelerin mağdurları anıldı.
 • 25 Ağustos 2016 20:07Facebook, Twitter ve Youtube, Mücadelede Bilerek mi Başarısız Oluyor?Facebook, Twitter ve Youtube, Mücadelede Bilerek mi Başarısız Oluyor?İNGİLİZ Meclisi'nin alt kanadı Avam Kamarası'nın İçişleri Komisyonu tarafından hazırlanan Radikalleşme: Anlatımla mücadele ve bardağı taşıran damlanın tespiti başlıklı raporda, internet platformlarının bazı gruplar tarafından aşırılığın yayılması için kullanıldığı ve Facebook, Twitter ve Youtube gibi sosyal medya devlerinin de bu kapsamda aşırılıkla mücadelede bilinçli olarak başarısız kaldığı bildirildi.
 • 25 Ağustos 2016 19:40Bakan Eroğlu: Suriye'nin Parçalanmasına KarşıyızBakan Eroğlu: Suriye'nin Parçalanmasına Karşıyız– ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yönelik saldırıyı kınadı.
 • 25 Ağustos 2016 19:34Narenciye Üreticisi Rusya Krizinin Aşılmasını BekliyorNarenciye Üreticisi Rusya Krizinin Aşılmasını BekliyorCHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, yaş sebze-meyve üreticisinin Rusya kapısının bir an önce açılmasını beklediğini vurguladı.
 • 25 Ağustos 2016 19:30Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Birileri Türkiye'nin gündemi terör olsun diye uğraşıyor ama biz istiyoruz ki Türkiye'nin gündemi ekonomi, üretmek, istihdam, işi aşı ekmeği büyütmek olsun." dedi.
 • 25 Ağustos 2016 19:14Tüfenkci: Tüfenkci: "Ürün İhtisas Borsaları Devrim Niteliğinde Bir Uygulama Olacak"Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ürün ihtisas borsalarına ilişkin, "Türkiye'de bir anlamda devrim niteliğinde uygulama olacak" dedi.
 • 25 Ağustos 2016 19:10Irak Savunma Bakanlığından Düşürülen Ubeydi'den Açıklama AçıklamasıIrak meclisinde yapılan oylama sonucu Savunma Bakanlığı görevinden düşürülen Halid el-Ubeydi, yazılı bir açıklama yayınladı.
 • 25 Ağustos 2016 19:08Bin 735 Komiser Yardımcısı Adayı Mezun Olduİçişleri Bakanı Efkan Ala, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Artvinde bulunan konvoyuna yapılan saldırıya ilişkin, "Bilinsin ki birimize bir saldırı olduğunda hepimize o saldırı olmuştur gibi muamele ederiz. Bu ülkemize, demokrasimize yapılmış bir saldırıdır ve bunun şu anda orada gereği yapılmaktadır.
 • 25 Ağustos 2016 19:02BM Mülteciler Yüksek Komiseri Grandi AçıklamasıBM Mülteciler Yüksek Komiseri Grandi AçıklamasıBirleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Yunanistan'daki sığınmacı çocuklara ilişkin, "Sahipsiz çocuklar istismarın birçok çeşidine maruz kalıyor, özellikle cinsel istismar. Bu tahammül edebileceğimiz bir şey değil, özellikle de Avrupa Birliği'nde" dedi.
 • 25 Ağustos 2016 18:43Fetö Mensuplarına "Etkin Pişmanlık" ÇağrısıKarabük Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ-PDY) 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği eylemlerden dolayı pişmanlık duyup örgütten ayrılma isteğinde olan kamu görevlisi ve vatandaşlar için etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde işlem yapılacağını bildirdi.
 • 25 Ağustos 2016 18:43Tüfenkci: Tüfenkci: "Huzur Yoksa Oradaki Esnaf Rahat Edemez"Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Biz biliyoruz ki bir ilde veya ilçede huzur yoksa oradaki esnaf rahat edemez. Güvenlik yoksa ticaret olmaz." dedi.
 • 25 Ağustos 2016 18:41Fetö Mensuplarına "Etkin Pişmanlık" ÇağrısıKarabük Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ-PDY) 15 Temmuz'daki darbe girişiminden dolayı pişmanlık duyup örgütten ayrılma isteğinde olan kamu görevlisi ve vatandaşlar için "etkin pişmanlık hükümleri" çerçevesinde işlem yapılacağını bildirdi.
 • 25 Ağustos 2016 18:36Kalkınma Bakanı Elvan, Biomar - Sagun Balık Yemi Fabrikası'nın Açılışına KatıldıKalkınma Bakanı Elvan, Biomar - Sagun Balık Yemi Fabrikası'nın Açılışına KatıldıKalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin yabancı yatırım açısından cazibe merkezi olduğunu belirterek, "Bunca karalamaya, üzerinde oynanan oyunlara rağmen yatırımcılarımız Türkiye'yi tercih etmektedir.
 • 25 Ağustos 2016 18:32Bakan Özlü: Bakan Özlü: "Bu Saldırı Yenikapı Ruhunu Bozmaya Yönelik Bir Eylemdir"Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik gerçekleştirilen saldırının Yenikapı ruhuna karşı yapılan bir eylem olarak değerlendirdi.
 • 25 Ağustos 2016 18:17Türkiye-Romanya-Polonya Üçlü ToplantısıTürkiye-Romanya-Polonya Üçlü ToplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Hain darbe girişiminden sonra Türkiye’deki tablodan rahatsız olanlar var. Darbecilerin de şu anda Türkiye’yi hedef alan teröristlerin de amacı bu birlik ve beraberliği bozmak.
 • 25 Ağustos 2016 18:08Kolombiya'daki Barış AnlaşmasıKolombiya Hükümeti ile Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) arasında 52 yıllık savaşı sona erdiren barış anlaşması ekimde halkın onayına sunulacak.
 • 25 Ağustos 2016 18:02Bakan Eroğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Saldırı ve Fırat Kalkanı Operasyonu ile İlgili DeğerlendirmeBakan Eroğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Saldırı ve Fırat Kalkanı Operasyonu ile İlgili DeğerlendirmeOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı “Fırat Kalkanı” operasyonu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 25 Ağustos 2016 17:57Yurt Dışında Fetö ile Mücadele FaaliyetleriFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi ve sonrasındaki gelişmelerle ilgili bilgi vermek üzere Fas'a gelen Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA) üyeleri, Rabat'taki temaslarını tamamladı.
 • 25 Ağustos 2016 17:56Çelik: Çelik: "Net Tarih Verilmezse Geri Kabul Anlaşmasını Hayata Geçirmeyeceğiz"Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, vize serbestisi sürecine ilişkin, "Vize serbestisi konusunda net bir tarih verilmezse, yeni mekanizmaları, örneğin geri kabul anlaşmasını yürürlüğe koymak gibi konuları kesinlikle hayata geçirmeyeceğiz.
 • 25 Ağustos 2016 17:46Ağrı'da 15 Temmuz Şehitlerinin İsimleri ÖlümsüzleştirildiAğrı'da 15 Temmuz Şehitlerinin İsimleri ÖlümsüzleştirildiAğrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekasına yönelik yapılan hain kalkışmayı önlerken canlarını feda eden 247 şehidin aziz hatırasını yaşatmak amacıyla Çok Amaçlı Spor Salonu’nun adı “15 Temmuz Şehitler Çok Amaçlı Spor Salonu” olarak değiştirildi.
 • 25 Ağustos 2016 17:43Başbakan Yıldırım'ın Mestan'ı KabulüBaşbakan Binali Yıldırım, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi karşısında, Dost Partisi ve Bulgaristan'daki soydaşların gösterdiği tavrı takdirle karşıladığını bildirdi.
 • 25 Ağustos 2016 17:41Tesettür Mayo Yasağı Londra'da Protesto EdildiFransa'daki tesettür mayo yasağı bu ülkenin Londra Büyükelçiliği önünde protesto edildi.
 • 25 Ağustos 2016 17:35Sahibinden satılık araç dönemi bitecek!Sahibinden satılık araç dönemi bitecek!Sahibinden satılık araç dönemi bitecek! Sahibinden belgeli satıcı dönemine geçiş başlıyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, hazırladığı ve önümüzdeki günlerde yayımlanacak tasarıyla 'İkinci el' araç alım-satımlarında devrim niteliğinde bir düzenleme yaptı. Bakanlık veya galerici odaları tarafından verilecek yetki belgesine sahip şirketler dışında kimse ikinci el araç alım-satımı yapamayacak.
 • 25 Ağustos 2016 17:3115 Temmuz Şehidinin Ailesine Moral ZiyaretiAK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili Ertan Aydın, 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Genelkurmay kavşağında şehit olan Gökhan Yıldırım'ın Şereflikoçhisar'daki ailesini ziyaret etti.
 • 25 Ağustos 2016 17:30Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna SaldırıCHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna Artvin'de düzenlenen saldırıya ilişkin, "Saldırı Türkiye'ye yapılmış bir saldırıdır.
 • 25 Ağustos 2016 17:29İstanbul'da Elektrik KesintisiAtaşehir, Beykoz, Kadıköy, Pendik, Sultanbeyli, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar'ın bazı mahallelerine 27 Ağustos'ta elektrik verilemeyecek.
 • 25 Ağustos 2016 17:29Yunanistan Dışişleri Bakanı Kotzias Makedonya'daYunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan 8 darbeci askerin kaderini Yunanistan mahkemelerinin belirleyeceğini belirtti.
 • 25 Ağustos 2016 17:27Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Saldırı - CHP Grup Başkanvekili Özel (1)Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Saldırı - CHP Grup Başkanvekili Özel (1)CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP konvoyuna yapılan saldırının, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na suikast girişiminin, doğrudan demokrasiye, Türkiye'ye yapıldığını belirterek, "Sayın Genel Başkan'ın teröre ve terör örgütlerine karşı ayrımsız, net tavrı kendisini terör örgütlerinin hedefi haline getirmiştir.
 • 25 Ağustos 2016 15:48Bakan Çelik: Net Tarih Verilmezse Anlaşmayı Hayata GeçirmeyeceğizBakan Çelik: Net Tarih Verilmezse Anlaşmayı Hayata GeçirmeyeceğizAB Bakanı Çelik, "Eğer vize serbestisi konusunda net bir tarih verilmezse yeni mekanizmaları örneğin geri kabul anlaşmasını yürürlüğe koymak gibi konuları kesinlikle hayata geçirmeyeceğiz" dedi.
 • 25 Ağustos 2016 15:20İstanbul'da Taksi Ücretlerine Zam Geldiİstanbul'da Taksi Ücretlerine Zam Geldiİstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin aldığı kararla taksi ücretleri zamlandı. Açılış fiyatı 3,20'den 3,45 liraya, kilometre başı ücrette 2 liradan 2,10 liraya yükseldi.
 • 25 Ağustos 2016 14:48AP Heyetinden 'Fırat Kalkanı'na DestekAP Heyetinden 'Fırat Kalkanı'na DestekAvrupa Parlamentosu, Fırat Kalkanı operasyonunu, koordinasyon içinde yürütüldüğü sürece desteklediklerini vurguladı.
 • 25 Ağustos 2016 14:48Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıya Hükümetten İlk Yorum: LanetliyoruzKılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıya Hükümetten İlk Yorum: LanetliyoruzCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna Artvin'de ateş açıldı. Konuyla ilgili hükümetten ilk açıklamayı yapan Numan Kurtulmuş, "Saldırıyı lanetliyorum" dedi.
 • 25 Ağustos 2016 12:51Hindistan Taşıyıcı Anneliği YasaklıyorHindistan Taşıyıcı Anneliği YasaklıyorHindistan'da yılda 1 milyar dolardan fazla para harcanan taşıyıcı anneliğin kaldırılması için yasa tasarısı hazırlandı.
 • 25 Ağustos 2016 11:41Milli Savunma Bakanı Fikri Işık: 30 Ağustos'ta Askeri Geçit Töreni OlmayacakMilli Savunma Bakanı Fikri Işık: 30 Ağustos'ta Askeri Geçit Töreni OlmayacakMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "30 Ağustos'ta Askeri geçit töreni olmayacak. Tankların topların yürütüldüğü bir tören yok" dedi.
 • 25 Ağustos 2016 11:31New York Times: ABD Türkiye ve Kürt Militanlarla İlişkilerini DengeliyorNew York Times: ABD Türkiye ve Kürt Militanlarla İlişkilerini DengeliyorNew York Times gazetesinde yayınlanan haberde Türkiye'nin Cerablus operasyonuna ilişkin "ABD, Türkiye ve Kürt militanlarl ilişkilerini yeniden dengeliyor." yorumu yapıldı.
 • 25 Ağustos 2016 10:17CHP'den Cerablus Operasyonuna Şartlı DestekCHP'den Cerablus Operasyonuna Şartlı DestekKılıçdaroğlu, operasyonun IŞİD ile sınırlı kalması ve uluslararası hukukun öngördüğü sınırlarda kalınması durumunda destek vereceklerini ifade etti.
 • 25 Ağustos 2016 09:57Spiegel: Almanya İncirlik'ten Çekilmeye HazırlanıyorSpiegel: Almanya İncirlik'ten Çekilmeye HazırlanıyorAlmanya'nın İncirlik Üssü'nde konuşlu askerlerini geri çekmeye hazırlandığı öne sürüldü.
 • 25 Ağustos 2016 09:064 Büyük Banka Yeni Bir Dijital Para Hazırlıyor4 Büyük Banka Yeni Bir Dijital Para HazırlıyorDünyanın en büyük 4 bankası yeni bir dijital para geliştirmek için iş birliği yapma kararı aldı. Kısaca 'blockchain' adı verilen bu teknolojide dijital para akıllı algoritmalar tarafından üretiliyor.
 • 25 Ağustos 2016 04:24Kolombiya'da 52 Yıllık Savaş Sona ErdiKolombiya'da 52 Yıllık Savaş Sona ErdiKolombiya Devrimci Silahlı Güçleri ile Kolombiya Hükümeti arasında 52 yıllık savaşı sona erdiren "tarihi" nitelikteki barış anlaşması Küba'da imzalandı.
 • 25 Ağustos 2016 02:54Erdoğan, 4 Kanunu OnayladıErdoğan, 4 Kanunu OnayladıCumhurbaşkanı Erdoğan, 6737, 6738, 6739 ve 6740 sayılı 4 kanunu onayladı.
 • 25 Ağustos 2016 00:31Hakan Şükür FETÖ Soruşturması Ailesine Uzanınca Geri Adım AttıHakan Şükür FETÖ Soruşturması Ailesine Uzanınca Geri Adım AttıHakkında yakalama kararı bulunan Hakan Şükür, FETÖ soruşturması ailesine uzanınca Twitter'dan pişmanlık ve kandırılma temalı tweet'ler attı.