SON DAKİKA HÜKÜMET HABERLERİ

Son Dakika Hükümet Haberleri

 • 25 Ekim 2016 21:13Atso Ekim Ayı Meclis Toplantısı - AntalyaAtso Ekim Ayı Meclis Toplantısı - AntalyaAntalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'daki patlamayla ilgili olarak, "ATSO gibi şehirden uzak, sabahın erken saatlerinde az yoğunluğun olduğu saatte, terör eyleminin planlanması dünya üzerinde alışılmış bir durum değil. Bizde ilk baktığımızda terör eylemi intibası oluşturmuyor.
 • 25 Ekim 2016 21:12Kazan'ın Adı Kazan'ın Adı "Kahramankazan" Olarak DeğişiyorMHP Ankara Milletvekili Mustafa Mit, FETÖ'nün, ABD'nin bu bölgedeki politikalarına hizmet için organize edilmiş bir yapı olduğunu ifade ederek, "Yoksa, sadece okur-yazar olan bir kişinin dünyada teşkilatlanması, bu kadar paraya hükmetmesi mümkün değildir.
 • 25 Ekim 2016 21:05Ağbal: Ağbal: "Yeniden Yapılandırma Için Bugüne Kadar 4 Milyon 618 Bin 120 Başvuru Aldık"Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma kapsamında bugüne kadar 4 milyon 618 bin 120 başvuru aldıklarını belirterek, "Yapılandırılan alacak tutarı da 40,5 milyar lira. Bugüne kadar 1,2 milyar lira tahsilat yaptık." dedi.
 • 25 Ekim 2016 20:49Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki AçıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Orada (Güneydoğu) yıkılan evleri de en geç 1 yıl içinde yapacağız. O teröristler, birçok tarihi eseri de mahvetti.
 • 25 Ekim 2016 20:28İnsan Hakları Örgütleri Arakan'daki İhlallerin Durmasını İstiyorBirleşmiş Milletler (BM) insan hakları uzmanları, aybaşında sınır karakollarına düzenlenen saldırılardan sonra çatışmaların patlak verdiği Myanmar'ın Arakan eyaletinde Müslümanlara ait yerleşim yerlerinin kundaklanmasının ardından hükümete, bölgede artan ihlallere yönelik önlem alma çağrısında bulundu.
 • 25 Ekim 2016 20:26Cahan; Cahan; "Uşak'ı Gelip Geçilen Değil Fark Edilen Bir Yer Yapacağız"Uşak Belediyesi’nin Uşak’ın ikinci battı çıktısı olacak stadyum kavşağındaki çalışmaları hızla devam ediyor.
 • 25 Ekim 2016 20:18Kazan'ın Adı Kazan'ın Adı "Kahramankazan" OluyorBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Kazan ilçemize 'Kahramankazan' adının verilmesi semboliktir ve Kahramankazan ilçemizin şahsında tüm ilçelerimizin, illerimizin cesareti ve kahramanlığı bu vesileyle tescillenecektir.
 • 25 Ekim 2016 20:16Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Antalya'daOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bütün ilçeler de dahil Antalya'nın su problemini 2060 yılına kadar çözmek için büyük bir seferberlik başlattıklarını bildirdi.
 • 25 Ekim 2016 20:06Siyasete Yön Verenlerle Açık OturumSiyasete Yön Verenlerle Açık Oturum"AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Ogan, "Bu ülkeyi 15 Temmuz'da siz ister kabul edin, etmeyin, ister beğenin, ister beğenmeyin Tayyip Erdoğan kurtardı.
 • 25 Ekim 2016 20:06Bakan Eroğlu: Bakan Eroğlu: "Antalyalılar Cennette Yabancılık Çekmeyecek, Cennet Gibi Bir Şehirde Yaşıyorlar"Bir dizi ziyaret için Antalya’ya gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Antalyalıların cennete gidince yabancılık çekmeyeceğini ve cennet gibi bir şehirde yaşadıklarını söyledi.
 • 25 Ekim 2016 19:32Antalyalı İşadamlarına Cumhurbaşkanı ve Başbakan'dan Geçmiş Olsun DileğiANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) otoparkında sabah meydana gelen patlama sonrası odanın meclis toplantısına konuk konuşmacı olarak katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın geçmiş olsun dileklerini işadamlarına iletti.
 • 25 Ekim 2016 19:29Antalyalı Işadamlarına Cumhurbaşkanı ve Başbakan'dan Geçmiş Olsun DileğiAntalyalı Işadamlarına Cumhurbaşkanı ve Başbakan'dan Geçmiş Olsun DileğiAntalyalı işadamlarına Cumhurbaşkanı ve Başbakan'dan geçmiş olsun dileğiAntalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) otoparkında sabah meydana gelen patlama sonrası odanın meclis toplantısına konuk konuşmacı olarak katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın geçmiş olsun dileklerini işadamlarına iletti.
 • 25 Ekim 2016 19:29Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki AçıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki AçıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "2,5 sene öncesine kadar hepimizde uyandırdıkları intiba şuydu; Bunlar güzel insanlar, hizmet de ediyorlar.
 • 25 Ekim 2016 19:28İspanya'da Siyasi Belirsizlik Bitiyorİspanya Kralı 6. Felipe, azınlık hükümeti kurmak için gerekli güvenoyu desteğini garanti eden Başbakan ve Halk Partisi (PP) lideri Mariano Rajoy'u bir kez daha hükümeti kurmakla görevlendirdi.
 • 25 Ekim 2016 19:26Kırıkkale'de Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin DavaKırıkkale'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında açılan 3 ayrı davada, 5 tutuklu sanığın yargılanmasına başlandı.
 • 25 Ekim 2016 19:23Gültan Kışanak: Ekrem Dumanlı'ya 'Yeter Artık Düşün Milletin Yakasından Dedim' Kalktı, GittiGültan Kışanak: Ekrem Dumanlı'ya 'Yeter Artık Düşün Milletin Yakasından Dedim' Kalktı, GittiDİYARBAKIR Belediye Başkanı Gültan Kışanak, FETÖ/PDY Darbe Komisyonu'nda, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile Diyarbakır Belediyesi'nde ne görüştüklerinin sorulması üzerine Kışanak, "Ekrem Dumanlı'ya 'Bizi itham eden yayınlarınızla barış sürecini sekteye uğrattınız' dedim. Ekrem Dumanlı, hükümet bizi kandırdı dedi.
 • 25 Ekim 2016 19:07Fetö Darbe Girişimini Araştırma KomisyonuFetö Darbe Girişimini Araştırma KomisyonuDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile yaptığı görüşmeye ilişkin, "Sinekten tereyağ çıkar, bu görüşmeden HDP-Fetullah iş birliği, ittifak çıkmaz." dedi.
 • 25 Ekim 2016 19:02Kayyara'daki Petrol Yangını Bölge Sakinlerini Tehdit EdiyorKayyara'daki Petrol Yangını Bölge Sakinlerini Tehdit EdiyorIrak'ta terör örgütü DEAŞ tarafından Musul'un güneyindeki Kayyara kasabası merkezinde ateşe verilen petrol kuyusu, sivillerin hayatını ciddi bir şekilde tehdit ediyor.
 • 25 Ekim 2016 19:02Ergenekon DavasıErgenekon DavasıYargıtayın bozma kararının ardından İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmesine karar verilen 274 sanıklı Ergenekon davasına ilişkin mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, dosya içeriğinin Ankara'nın görev alanında bulunması gerekçesiyle bu kentteki ağır ceza mahkemesine gönderilmesini istedi.
 • 25 Ekim 2016 18:54Siyasete Yön Verenlerle Açık Oturum"AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Ogan, "Bu ülkeyi 15 Temmuz'da siz ister kabul edin, etmeyin, ister beğenin, ister beğenmeyin Tayyip Erdoğan kurtardı.
 • 25 Ekim 2016 18:53Tika'dan Kosova'da Eğitime DestekTika'dan Kosova'da Eğitime DestekTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kosova'da eğitime destek faaliyetlerini yeni projelerle sürdürdü.
 • 25 Ekim 2016 18:50Yemen'deki OlaylarYemen'de hükümet karşıtı Husiler ile devrik lider Ali Abdullah Salih yanlılarını temsil eden heyetin, Birleşmiş Milletler'in (BM) ülkedeki krize çözüm amacıyla sunduğu öneri taslağını teslim aldığı bildirildi.
 • 25 Ekim 2016 18:4110. Adana Mobilya-Dekorasyon Fuarı Açıldı10. Adana Mobilya-Dekorasyon Fuarı AçıldıTÜYAP Fuarcılık tarafından 10'uncusu düzenlenen Adana Mobilya-Dekorasyon Fuarı açıldı.
 • 25 Ekim 2016 18:372017 Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaMaliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma kapsamında bugüne kadar 4 milyon 618 bin 120 başvuru aldıklarını belirterek, "Yapılandırılan alacak tutarı da 40,5 milyar lira. Bugüne kadar 1,2 milyar lira tahsilat yaptık." dedi.
 • 25 Ekim 2016 18:30Libya'daki Askeri Güçlerin Tek Çatı Altında ToplanmasıLibya'daki Askeri Güçlerin Tek Çatı Altında ToplanmasıArap Birliği, Afrika Birliği ve Birleşmiş Milletler temsilcileri tarafından yapılan toplantıda, Libya'daki askeri birliklerin tek karargah çatısı altında birleştirilmesi konusunda fikir birliği sağlandı.