SON DAKİKA HÜKÜMET HABERLERİ

Son Dakika Hükümet Haberleri

 • 28 Temmuz 2016 23:21Yörükler Fetö Darbe Girişimine Karşı YürüdüIspartalı yörükler, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek için mehteran eşliğinde yürüdü.
 • 28 Temmuz 2016 23:19İçişleri Bakanı Ala: Fuat Avni'nin İstihbarat Kaynakları Daraldıİçişleri Bakanı Ala: Fuat Avni'nin İstihbarat Kaynakları Daraldıİçişleri Bakanı Efkan Ala, Twitter hesabı Fuat Avni'nin istihbarat kaynaklarının daraldığını ve artık yalan yanlış haberler vermeye başladığını söyledi.
 • 28 Temmuz 2016 23:16Bingöl Dbp'li Tuncel: Demokratikleşmenin Yolu, Kürt Sorununun Çözümünden Geçer 1-Bingöl Dbp'li Tuncel: Demokratikleşmenin Yolu, Kürt Sorununun Çözümünden Geçer 1-Dbp'li Tuncel: Demokratikleşmenin yolu, Kürt sorununun çözümünden geçerDBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, Türkiye'de demokratikleşmenin yolunun Kürt sorununun çözümünden geçtiğini söyleyerek, "Bu ülkede eğer gerçekten darbe karşıtı bir siyaset sahibi iseler, bir daha asla darbe olmaması için yapılması gereken şey, Türkiye'nin demokratikleşmesidir, bunu bilmelidirler.
 • 28 Temmuz 2016 23:12Fetö'nün Darbe GirişimiNAIROBI (AA) – Türkiye'nin Kenya Büyükelçiliği, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin engellenmesinin ardından Türkiye'nin yanında olan Kenyalılara teşekkür etti.
 • 28 Temmuz 2016 23:01Adalet Bakanı Bozdağ: Gülen Yakalanmazsa İkinci Bir Darbe Daha YapabilirAdalet Bakanı Bozdağ: Gülen Yakalanmazsa İkinci Bir Darbe Daha YapabilirAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ elebaşı Gülen'in yakalanmaması halinde ikinci bir darbe planını daha hayata geçirebileceğini söyledi.
 • 28 Temmuz 2016 22:53BM'ye Göre Güney Sudan'da Barış ve Adalet Heba EdildiBİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun Güney Sudan'daki "barış ve adalet" sözünün heba edildiğini ve ülkenin uçurumun eşiğine geldiğini söyledi.
 • 28 Temmuz 2016 22:49Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerDEİK Eğitim Ekonomisi İş Konseyi üyeleri başta olmak üzere üniversite mensupları, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının darbe girişimini kınadı.
 • 28 Temmuz 2016 22:18Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Darbe girişimi yapanların kahraman ordumuz içinde Mehmetçikler arasında yüzde 1,5 gibi hain grup. Bunu da dikkate almak gerekir. Bütün askerlerimizi özellikle itham altında bırakmanın doğru olmadığı kanaatindeyim. Allah'a şükürler olsun ki bu darbe girişimi, milletin iradesi, Cumhurbaşkanımızın cesareti ve bütün herkesin kararıyla sona erdi.
 • 28 Temmuz 2016 22:07İspanya'da Hükümet Kurma Çalışmalarıİspanya Kralı 6. Felipe, 26 Haziran'da yapılan erken genel seçimin ardından meclise giren tüm siyasi partilerin liderleri ile görüşerek, hükümeti kurma görevini seçimden birinci parti olarak çıkan Halk Partisi (PP) lideri Başbakan Mariano Rajoy'a verdi.
 • 28 Temmuz 2016 22:04Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterirken şehit olanlar için mevlit okutuldu.
 • 28 Temmuz 2016 21:57Bu, Bardağı Taşıran Son Damlaydı'Bu, Bardağı Taşıran Son Damlaydı'Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı ABD işleri sorumlusu Hun Song Ryol, ABD'nin, Kim'i bireysel yaptırım listesine almasının bardağı taşıran son damla olduğunu belirtti.
 • 28 Temmuz 2016 21:48Büyükelçi Erginay, Boşnak Akademisyenlerle Görüştü - BosnaBüyükelçi Erginay, Boşnak Akademisyenlerle Görüştü - BosnaTürkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Boşnak akademisyenler ve düşünce kuruluşlarının temsilcileri ile görüşerek, darbe sonrasında yaşananlara dair görüş alışverişinde bulundu.
 • 28 Temmuz 2016 21:48Husilerin Ülke İdaresi İçin "Yüksek Siyasi Konsey" Kurmasına TepkiYemen Dışişleri Bakanı Abdulmelik el-Mihlafi, uluslararası topluma, devlet işlerinin idaresi için yüksek siyasi konsey kurduklarını açıklayan Husiler ile devrik lider Ali Abdullah Salih'in partisi Genel Halk Kongresi'ni (GPC) kınama çağrısında bulundu.
 • 28 Temmuz 2016 21:35Endonezya'da İdam Cezası Protesto EdildiEndonezya'da İdam Cezası Protesto EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İdam cezası protestosu Mum yakılması Protestocular Yakılan mumlar Endonezyalı bir vatandaş ile röportaj Endonezya'da idam cezası protesto edildi 14 uyuşturucu hükümlüsünün infazının bu gece gerçekleştirilmesi bekleniyor Endonezya'nın başkenti Cakarta'da hükümetin idam cezası politikası protesto edildi.
 • 28 Temmuz 2016 21:34Kuzey Kore'den ABD'ye SuçlamaKuzey Kore, ülkenin lideri Kim Jong Un'u yaptırım listesine alan ABD'nin "kırmızı çizgiyi" geçtiğini bildirdi.
 • 28 Temmuz 2016 21:24Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, FetHullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fettullah Gülen’in, Amerika’dan iadesi ile ilgili olarak, “Dosyalar gönderdik, iadesi konusunda.
 • 28 Temmuz 2016 21:20AK Parti Heyeti Emniyet Genel Müdürlüğünü Ziyaret EttiAK Parti heyeti, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'e Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit olan emniyet personeli için taziye ziyaretinde bulundu.
 • 28 Temmuz 2016 21:09Uluslararası Örgütlerden Türkiye'ye Basın Özgürlüğü EleştirisiUluslararası Örgütlerden Türkiye'ye Basın Özgürlüğü EleştirisiBirleşmiş Milletler ve AGİT, Türkiye'de çok sayıda gazetecinin gözaltına alınmasını eleştirdi.
 • 28 Temmuz 2016 21:00Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı Yasalaştı (4)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde "Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü" kurulacak.
 • 28 Temmuz 2016 20:50Türkiye'nin İlk 500 Bilişim Şirketi"Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 13 yıl önce internette Afrika seviyesinde olan Türkiye'nin bugün Avrupa'nın ilk 5 ülkesi arasına girdiğini belirterek, Türkiye'nin toplam ihracatında yazılım sektörünün payının da en az yüzde 2 seviyelerine çıkması gerektiğini kaydetti.
 • 28 Temmuz 2016 20:28Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerSiirt'te yaşayan Şırnaklı terör mağdurları, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 28 Temmuz 2016 20:12CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "Kazan halkının kendini siper etmesi, milli iradeye karşı, parlamentoya karşı, hükümete karşı, topyekün millete karşı çıkan darbeye direnmesi tarihte iz bırakacak bir girişimdir.
 • 28 Temmuz 2016 20:07Dbp'li Tuncel: Demokratikleşmenin Yolu, Kürt Sorununun Çözümünden GeçerDbp'li Tuncel: Demokratikleşmenin Yolu, Kürt Sorununun Çözümünden GeçerDbp Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, Türkiye'de demokratikleşmenin yolunun Kürt sorununun çözümünden geçtiğini söyleyerek, "Bu ülkede eğer gerçekten darbe karşıtı bir siyaset sahibi iseler, bir daha asla darbe olmaması için yapılması gereken şey, Türkiye'nin demokratikleşmesidir, bunu bilmelidirler.
 • 28 Temmuz 2016 20:00Jirki Aşireti, Kato Dağı'nda Darbe Girişimini Protesto EttiJirki Aşireti, Kato Dağı'nda Darbe Girişimini Protesto EttiŞırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'ndeki Kato Dağı eteklerinde bölgenin en önemli aşiretlerinden Jirki aşireti darbe girişimini Kato Dağı eteklerinde ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyerek protesto etti.
 • 28 Temmuz 2016 19:59Endonezya'da İdam Cezası Protesto EdildiEndonezya'nın başkenti Cakarta'da hükümetin idam cezası politikası protesto edildi.
 • 28 Temmuz 2016 19:39AK Parti Heyeti, Kazan Belediye Başkanı Ertürk'ü Ziyaret EttiAK Parti Heyeti, Kazan Belediye Başkanı Ertürk'ü Ziyaret EttiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Şimdi bunlar hesap verecek, hesaplarını soracağız. Hesap sorulurken çok titiz davranacağız, titiz davranıyoruz.
 • 28 Temmuz 2016 19:31Büyükelçi Erginay, Boşnak Akademisyenlerle GörüştüTürkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Boşnak akademisyenler ve düşünce kuruluşlarının temsilcileri ile görüşerek, darbe sonrasında yaşananlara dair görüş alışverişinde bulundu.
 • 28 Temmuz 2016 19:18Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerŞırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde toplanan vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etmek amacıyla yürüyüş yaptı.
 • 28 Temmuz 2016 19:12Irak'taki İç Göçmenlere YardımIrak Göç ve Göçmenler Bakanı Casim Muhammedu'l Caf, donör ülkelerin iç göçmenlerin durumunun iyileştirilmesi için yardım desteğinde bulunacağını bildirdi.
 • 28 Temmuz 2016 19:00Kuveyt'teki Yemen MüzakereleriYemen'de Husiler ile devrik lider Ali Abdullah Salih'in partisi Genel Halk Kongresi (GPC), devlet işlerinin idaresi için yüksek siyasi konsey kurduklarını açıkladı.
 • 28 Temmuz 2016 18:53Brüksel'den Ankara'ya Basın Özgürlüğü UyarısıBrüksel'den Ankara'ya Basın Özgürlüğü UyarısıAB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Türkiye'ye basın özgürlüğü uyarısında bulundu.
 • 28 Temmuz 2016 18:51Kültür ve Turizm Bakanı Avcı AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "Arap ülkeleriyle Türkiye olarak potansiyelimizi sonuna kadar kullandığımızı söyleyemeyiz.
 • 28 Temmuz 2016 18:40Tunus'ta Sıyd Hükümetine Güven OylamasıTunus'ta koalisyon ortağı Afak Tunus Partisi, 30 Temmuz'daki güven oylamasında Başbakan Habib es-Sıyd hükümetine destek vermeyeceğini açıkladı.
 • 28 Temmuz 2016 18:38Darbe Girişimine Türk İslam Coğrafyasından TepkiDarbe Girişimine Türk İslam Coğrafyasından Tepki15 Temmuz’daki darbe girişimine Türkiye dışından da tepkiler yağıyor.
 • 28 Temmuz 2016 18:27O Sektör İçin Tarihi KararO Sektör İçin Tarihi KararTurkcell Superonline, Vodafone, Türksat ve alternatif operatörler ortak altyapı şirketi kurmayı planlıyor.
 • 28 Temmuz 2016 18:14Japonya'dan Güney Kore'ye 9,4 Milyon Dolar "Terapi" FonuJaponya, savaş yıllarında askerlerinin köle olarak kullandığı Güney Koreli kadınlar ve ailelerine finansal destekte bulunacak.
 • 28 Temmuz 2016 18:12Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerCHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, "CHP demokrasinin yanında, darbenin karşısında, diktanın, tek adam rejimlerinin her zaman karşısında oldu, bundan sonra da olmaya devam edecek.
 • 28 Temmuz 2016 17:56TBMM Başkanlık Divanı Üyelerinden İçişleri Bakanı Ala'ya ZiyaretTBMM Başkanı İsmail Kahraman, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Hakimiyet herhangi bir silahlı gücün, bir grubun, bir kişinin elinde değil, milletin elindedir.
 • 28 Temmuz 2016 17:55Adalet Bakanı Bozdağ: Gülen Humeyni Gibi DönecektiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Habertürk-TV'de katıldığı canlı yayında Fethullah Gülen'in darbe girişiminin başarılı olması halinde Humeyni gibi Türkiye'ye geleceğini belirtti.
 • 28 Temmuz 2016 17:54Fetö'nün Darbe GirişimiTürkiye'nin Amman Büyükleçisi Sedat Önal, Ürdün'deki yerel ve uluslararası basını Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi hakkında bilgilendirerek, Türk hükümetinin uzun zamandır bu terör örgütüne ilişkin uluslararası kamuoyunu bilgilendirdiğini söyledi.
 • 28 Temmuz 2016 15:32FETÖ'cü Konsolosluk Çalışanı Japonya'ya Kaçtı! Japonya'dan İlk AçıklamaFETÖ'cü Konsolosluk Çalışanı Japonya'ya Kaçtı! Japonya'dan İlk AçıklamaJaponya, FETÖ soruşturması nedeniyle Japonya'ya kaçan Türkiye'nin Kazan Başkonsolosluğundaki görevli hakkında Japonya iç hukukuna göre hareket edileceğini bildirdi.
 • 28 Temmuz 2016 12:59Üst Düzey 8 FETÖ'cü Odessa'ya KaçtıÜst Düzey 8 FETÖ'cü Odessa'ya KaçtıUkrayna'daki FETÖ Okulları polis tarafından korumaya alındı. Odessa, FETÖ yandaşlarının sığınma yeri haline geldi. Türkiye'den kaçan 8 kişi ile birlikte 150 kişi FETÖ okulunda bulunuyor.
 • 28 Temmuz 2016 12:30Bozdağ: Başarsalardı Gülen Humeyni Gibi Gelecekti, Rejim DeğişecektiBozdağ: Başarsalardı Gülen Humeyni Gibi Gelecekti, Rejim DeğişecektiCanlı yayına katılan Adalet Bakanı Bozdağ, "15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı, Humeyni Paris'ten nasıl döndüyse Fetullah Gülen de Türkiye'ye öyle dönecekti. Bana göre rejim de değişecekti" dedi.
 • 28 Temmuz 2016 12:17Kamu Kuruluşları İçin Çok Sıkı Önlemler BaşlıyorKamu Kuruluşları İçin Çok Sıkı Önlemler Başlıyor15 Temmuz'un ardından ilan edilen OHAL'le birlikte tüm personelin cep telefonu her an görüşmelere açık olacak. Binaların etrafına duvar örülecek.
 • 28 Temmuz 2016 11:46Rusya ve Suriye'den, Halep İçin İnsani Yardım AdımıRusya ve Suriye'den, Halep İçin İnsani Yardım AdımıRusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Halep için geniş çaplı insani yardım başlatacaklarını ifade ederek, bölgede 3 insani yardım koridorunun oluşturulacağını söyledi.
 • 28 Temmuz 2016 11:27İsveç, Türkiye'ye 'Seyahat Tavsiyesi'ni Güncellediİsveç, Türkiye'ye 'Seyahat Tavsiyesi'ni Güncellediİsveç, darbe girişiminden sonra vatandaşlarına Ankara ve İstanbul'a yapacakları seyahatlerden kaçınmaları uyarısında bulundu.
 • 28 Temmuz 2016 11:15FETÖ, Hedefindeki Öğrencilere IQ Testi YaptırmışFETÖ, Hedefindeki Öğrencilere IQ Testi YaptırmışEdirne'de FETÖ soruşturması kapsamında örgütün hedefindeki öğrencilere IQ testi yaptırdığı ve ona göre seçtiği ortaya çıktı.
 • 28 Temmuz 2016 09:46Türk Halkı Nobel'e Aday GösterilecekTürk Halkı Nobel'e Aday Gösterilecekİstanbul'da bir vakıf üniversitesi darbe girişimindeki demokrasi yanlısı tutumu nedeniyle Türk halkını 2017 Nobel Barış Ödülü'ne aday göstermeye hazırlanıyor.
 • 28 Temmuz 2016 09:27Türk İnşaat Devinden New York Times'a Demokrasi İlanıTürk İnşaat Devinden New York Times'a Demokrasi İlanıNef Yapı, FETÖ'nün darbe girişimine karşı ABD'de The New York Times gazetesinde demokrasi ilanı yayımladı: Aramızdaki birlik ve beraberlik 14 Temmuz'dakinden çok daha güçlü.
 • 28 Temmuz 2016 09:24İşte Darbeyi Yöneten İhanet Konseyi! 1 Numara Mehmet Partigöçİşte Darbeyi Yöneten İhanet Konseyi! 1 Numara Mehmet PartigöçDarbenin beyin takımı Generaller Mehmet Partigöç, Erhan Caha, Faruk Bal, Tuğamiral İrfan Arabacı, Albay İlhan Karasu ve Yüzbaşı Mustafa Şaban Gümüşiğne'den oluşuyor. Savcılık darbeyi yöneten ilk 3 haini de belirledi.