SON DAKİKA HÜKÜMET HABERLERİ

Son Dakika Hükümet Haberleri

 • 08:27Rusya'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mektubuna Olumlu TepkiRusya'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mektubuna Olumlu TepkiMatviyenko, "Özür gecikmiş olsa da bildiğiniz gibi geç olması hiç olmamasından iyidir.
 • 07:38İsrail'le Anlaşmanın Perde Arkası: Masaya 3. Bir Ülke Oturmadıİsrail'le Anlaşmanın Perde Arkası: Masaya 3. Bir Ülke OturmadıHükümete yakın yazar Abdülkadir Selvi, Türkiye-İsrail anlaşmasında ilk başlarda ABD'nin teşvik edici olduğunu ama masaya iki ülkenin oturduğunu yazdı.
 • 06:58Başbakan Yıldırım: Gerekirse Rusya'ya Tazminat VeririzBaşbakan Yıldırım: Gerekirse Rusya'ya Tazminat VeririzBaşbakan Binali Yıldırım, düşürülen Rus uçağıyla ilgili gerekirse Rusya'ya tazminat ödenebileceğini söyledi. Mısır'a da yeşil ışık yaktı: Bakanlar seviyesinde ilişkiler başlayabilir.
 • 06:462030'a Kadar 5 Yaşın Altı 69 Milyon Çocuk Ölebilir"BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu (UNICEF), en dezavantajlı çocukların sağlık ve eğitim şartlarının iyileştirilmemesi halinde 2030 yılına kadar 5 yaş altı 69 milyon çocuğun öleceğini açıkladı.
 • 03:50Başbakan Yıldırım Gündeme İlişkin Değerlendirmelerde Bulundu (1)Başbakan Binali Yıldırım, "Zannediyorum bugün yarın, belki çarşamba belki perşembe Putin’le Sayın Cumhurbaşkanımız arasında bir telefon görüşmesi geçekleşecek.
 • 02:13Yüksek Yargı Düzenlemesi Genel KuruldaAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Devlet içinde görev yapanlar, anayasa, yasa ve meşru otorite dışında başka bir yere sadakat gösteriyorlarsa bizim bunun karşısında hep beraber durmamız lazım." dedi.
 • 02:08Saadet Partisi Genel Başkanı KamalakSaadet Partisi Genel Başkanı KamalakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın partililerle fotoğraf çektirmesi -Mustafa Kamalak'ın açıklaması Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Viyana'da Kamalak: -"(Türkiye-İsrail arasındaki mutabakat) Biz tasvip etmiyoruz ama hükümetin de başka yapacağı bir şey yok gibi gözüküyor" Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Türkiye ile İsrail arasındaki mutabakata ilişkin, "Biz tasvip etmiyoruz ama hükümetin de başka yapacağı bir şey yok gibi gözüküyor.
 • 01:49Yüksek Yargı Düzenlemesi Genel KuruldaAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, yüksek yargı düzenlemesine ilişkin tasarıyla, Yargıtay'daki daire sayısının 46'dan 24'e, Danıştay'daki daire sayısının 17'den 10'a, Yargıtay'daki üye sayısının 516'dan 200'e, Danıştay'daki üye sayısının ise 195'den 90'a indirildiğini bildirdi.
 • 01:49Erdoğan: 'Her Alanda Gazze'ye Türkiye Aracılığıyla Yardım Ulaştırılabilecek'Erdoğan: 'Her Alanda Gazze'ye Türkiye Aracılığıyla Yardım Ulaştırılabilecek'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Esnaf ve vatandaşlarla iftar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi Erdoğan: (1) "Aynı siyasi gelenekten geldiğimiz bir hükümet işbaşında bulunduğu için, başbakanımız ve bakanlarımızla yakın mesai içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
 • 01:35Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esnaf ve Vatandaşlar ile İftar Yaptı (2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün dünyanın en ileri ülkelerine bakın, başkanlık sistemiyle yönetiliyor.
 • 01:17Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Viyana'daSaadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Türkiye ile İsrail arasındaki mutabakata ilişkin, "Biz tasvip etmiyoruz ama hükümetin de başka yapacağı bir şey yok gibi gözüküyor.
 • 01:10Başbakan Yıldırım: (4)Başbakan Binali Yıldırım, Lice ve çevresinde kapsamlı bir operasyon yapıldığını belirterek, "Bu operasyon, terör örgütünün aslında bütün o pis işlerinin, kirli işlerinin planlandığı bir bölgeye yapılıyor.
 • 01:08Soylu: 'Mavi Marmara Saldırısı Sonrası Türkiye'nin Kararlı Duruşu ve Onurlu Tepkisi Sonuç Vermiştir'Soylu: 'Mavi Marmara Saldırısı Sonrası Türkiye'nin Kararlı Duruşu ve Onurlu Tepkisi Sonuç Vermiştir'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: iftar programından genel görüntü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması Detaylar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Mavi Marmara saldırısı sonrası Türkiye'nin kararlı duruşu ve onurlu tepkisi sonuç vermiştir" "Türkiye'nin eli artık oradaki Müslüman kardeşlerimize daha rahat uzanabilecek ve oradaki kardeşlerimizin de bizim gibi iftar sofralarında buluşabilmesinin, daha insanca yaşayabilmesinin inşallah önü açılacaktır" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Mavi Marmara saldırısı sonrası Türkiye'nin kararlı duruşunun ve onurlu tepkisinin sonuç verdiğini belirterek, "Türkiye'nin eli artık oradaki Müslüman kardeşlerimize daha rahat uzanabilecek.
 • 00:57Antalya Büyükşehir Belediyesinden Şehit Aileleri ve Gazilere İftarAntalya Büyükşehir Belediyesinden Şehit Aileleri ve Gazilere İftarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in davetlilerle tokalaşması İftar programına katılanlar Dua edilmesi Türel'in konuşması görüntüleri. Antalya Büyükşehir Belediyesinden şehit aileleri ve gazilere iftar Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: "Türkiye'yi silahla, terörle bölmek isteyenler cevaplarını almışlardır" "Yanan ormanlık alanlar hızla ağaçlandırılacaktır" Antalya Büyükşehir Belediyesi, şehit aileleri ve gazilere iftar verdi.
 • 00:54Rus Federal Konseyi: Mektup, İlişkilerin Düzelmesi için Temel OluşturabilirRus Federal Konseyi: Mektup, İlişkilerin Düzelmesi için Temel OluşturabilirRusya Federasyon Konseyi Başkanı, Erdoğan'ın Putin'e gönderdiği mektubun gecikmiş olsa da hiç olmamasından iyi olduğunu, ilişkilerin düzelmesi için temel oluşturabileceğini bildirdi.
 • 00:53Türkiye-İsrail İlişkilerinde Yeni DönemFilistin Başbakanı Riyad el-Maliki, Türkiye ile İsrail arasında ikili ilişkilerin normalleştirilmesine dönük anlaşmayı memnuniyetle karşıladığını belirtti.
 • 00:38Berlin'de Tutuklamalar Protesto EdildiBerlin'de Tutuklamalar Protesto EdildiTürkiye'nin Berlin Büyükelçiliği önünde düzenlenen gösteride, Türkiye'de gazeteci ve insan hakları savunucularının tutuklanması protesto edildi.
 • 00:37Başbakan Yıldırım: (2)Başbakan Binali Yıldırım, "Zannediyorum bugün, yarın belki çarşamba belki perşembe Sayın Putin ile Sayın Cumhurbaşkanımız arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşecek.
 • 00:29Yıldırım: Yıldırım: "Dokunulmazlıkların Kaldırılmasına İlişkin Yapılan Anayasa Değişikliği, Yasamanın Doğal...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti 9. Geleneksel Büyükelçiler İftarı Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşması AK Parti 9. Geleneksel Büyükelçiler İftarı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım: (1) "Etrafımızda her zaman barış, huzur ve istikrarı görmek istiyoruz.
 • 00:28Erdoğan: İsrail ile Anlaşmaya Katkısı Olan ABD Başkanı Obama Başta Olmak Üzere Herkese Teşekkür..."girdiğimiz BU YENİ YOL BİZİ YENİ ANAYASAYLA BİRLİKTE YENİ YÖNETİM SİSTEMİNİ TARTIŞMAYA ZORLUYOR" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Adını doğru koymak lazım, cumhurbaşkanlığı makamı 10 Ağustos 2014 tarihinden beri artık doğrudan milletin makamıdır, cumhurbaşkanılığı da doğrudan milletin evidir.
 • 00:17Başbakan Yıldırım: (1)Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye-Rusya ilişkilerinin normalleşmesi yönünde atılan adımlarla ilgili, "Arzu etmediğimiz bu olayı yaşadık ama şunu gördük ki Türk milleti ve Rus halkı bu krizi çok benimsemedi.
 • 00:13Batman Demirtaş Geçen Hafta Sorsanız İsrail Terör DevletiydiBatman Demirtaş Geçen Hafta Sorsanız İsrail Terör DevletiydiHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye ile İsrail arasında yaşanan gelişmelere değinerek, Hani mazlum Gazze halkı, hani Filistin, hani Kudüs, hani Mescidi Aksa Bak hepsini kendi çıkarlarına satan bir anlayış olduğunu ben söylemiyor muydum Bunlara bunun için oy verenlere şimdi soruyorum, kendinizi aldatılmış hissetmiyor musunuz İsrail'le dostuz diyor, İsrail'le güçlü bir ittifak, güç birliği yaptık diyor.
 • 00:05Demirtaş: Geçen Hafta Sorsanız İsrail Terör DevletiydiDemirtaş: Geçen Hafta Sorsanız İsrail Terör DevletiydiHDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Türkiye-İsrail anlaşmasıyla ilgili hükümeti eleştirerek, "Daha geçen hafta sorsanız İsrail, terör devletiydi. Böyle oy topluyorlardı" dedi.
 • 00:05Gündem Özeti/ 28 Haziran 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- AK Parti, CHP, HDP ve MHP TBMM grupları toplanacak.
 • 00:02Deniz Baykal, 6 Yıl Sonra İlk Kez Meclis Kürsüsüne ÇıktıDeniz Baykal, 6 Yıl Sonra İlk Kez Meclis Kürsüsüne ÇıktıCHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili 6 yıl sonra ilk defa TBMM Genel Kurul'unda kürsüye çıktı, Hükümetin Danıştay'la ilgili kanunda yapmak istediği değişikliği eleştirdi.
 • 23:37Brexit Sonrası Ana Muhalefette Liderlik Mücadelesiİngiltere'de, AB'den ayrılık (Brexit) sonucu çıkan referandumun ardından parti içi muhalefetin hedefi haline gelen İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn'e parlamento önünde toplanan binlerce kişi destek verdi.
 • 23:23Dündar'a Alman Araştırmacı Gazetecilerden ÖdülDündar'a Alman Araştırmacı Gazetecilerden ÖdülCumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar Almanya'da araştırmacı- gazetecileri bir araya getiren Netzwerk Recherche derneğinin Leuchtturm Ödülü'ne layık görüldü.
 • 23:19Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Mavi Marmara saldırısı sonrası Türkiye'nin kararlı duruşunun ve onurlu tepkisinin sonuç verdiğini belirterek, "Türkiye'nin eli artık oradaki Müslüman kardeşlerimize daha rahat uzanabilecek.
 • 23:14Başbakan Yıldırım Büyükelçilerle İftarda Bir Araya GeldiBaşbakan Binali Yıldırım, "Türkiye ile ilgili bazı milletvekillerinin şahsi ve olumsuz gündemlerini 2015 olayları üzerinden Federal Parlamento’ya taşımış olmaları esef vericidir.
 • 22:55Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esnaf ve Vatandaşlarla Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Aynı siyasi gelenekten geldiğimiz bir hükümet işbaşında bulunduğu için, başbakanımız ve bakanlarımızla yakın mesai içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
 • 22:40Antalya Büyükşehir Belediyesinden Şehit Aileleri ve Gazilere İftarAntalya Büyükşehir Belediyesi, şehit aileleri ve gazilere iftar verdi.
 • 22:28Yıldırım: 'Ab'nin Ülkemizdeki Suriyeliler İçin Yardım Sağlaması Öngörülmektedir'Yıldırım: 'Ab'nin Ülkemizdeki Suriyeliler İçin Yardım Sağlaması Öngörülmektedir'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 9. Geleneksel Büyükelçiler iftar yemeği Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşması AK Parti 9. Geleneksel Büyükelçiler İftarı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım: (1) "Etrafımızda her zaman barış, huzur ve istikrarı görmek istiyoruz.
 • 22:23Beck: Göstericiler Değil Polis Şiddeti Ciddi Bir TehdittiBeck: Göstericiler Değil Polis Şiddeti Ciddi Bir TehdittiLGBTİ üyelerinin Onur Haftası kapsamında düzenlemek istediği yürüyüş sırasında İstanbul'da gözaltına alınan Yeşiller Partisi milletvekili Volker Beck DW Türkçe'nin sorularını yanıtladı.
 • 22:23ABD Savunma Bakanı Carter'dan Felluce AçıklamasıABD Savunma Bakanı Ash Carter, Irak'ın Felluce kentinin DAEŞ'ten kurtarılmasından dolayı Irak Başbakanı Haydar el-İbadi'yi ve Irak halkını tebrik etti.
 • 22:19AK Parti 9. Geleneksel Büyükelçiler İftarıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Etrafımızda her zaman barış, huzur ve istikrarı görmek istiyoruz.
 • 21:06Soylu: 'Türkiye Çok Önemli Bir Adıma Alan Açmış Oldu'Soylu: 'Türkiye Çok Önemli Bir Adıma Alan Açmış Oldu'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun selamlaşması Soylu'nun konuşması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Tüm emeklilerimizin promosyon alması konusunda çalışmalarımız teknik düzeyde tamamlanmıştır.
 • 20:36Makedonya'da Dinler Arası İlişkiler GeliştirilecekMakedonya'da Dinler Arası İlişkiler GeliştirilecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İmam Fatmir Zaimi'nin açıklamaları Papaz İvica Todorov'un açıklamaları Makedonya'da dinler arası ilişkiler geliştirilecek Başkent Üsküp'te, "İmam ya da papaz! Kim olursa olsun, sadece barış rolünde olsun!" sloganıyla hayata geçirilen projenin tanıtımı yapıldı Makedonya'da dinler arası ilişkileri geliştirmek için "İmam ya da papaz! Kim olursa olsun, sadece barış rolünde olsun!" sloganıyla hayata geçirilen projenin tanıtımı Üsküp'te gerçekleştirildi.
 • 20:35ABD Yüksek Mahkemesinden Kürtaj Yanlılarını Sevindirecek KararWASHINGTON (AA) – ABD'de Yüksek Mahkeme, Teksas eyaletinde kürtaj kliniklerine ve pratisyenlere çok sayıda sınırlama getiren tartışmalı yasayı hükümsüz kıldı.
 • 20:21Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, tüm emeklilerin promosyon alması konusunda hem özel hem kamu hem de katılım bankalarıyla görüşmeler yapıldığını belirterek, çalışmaların teknik düzeyde tamamlandığını bildirdi.
 • 20:01Yemen'deki OlaylarYemen'in Marib kentinde Güvenlik Komitesi'nin bölgedeki güvenlik önlemlerini arttırma kararına karşı çıkan kabileler ile askerler arasındaki çatışmalarda en az 12 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 19:39Makedonya'da Dinler Arası İlişkiler GeliştirilecekMakedonya'da dinler arası ilişkileri geliştirmek için "İmam ya da papaz! Kim olursa olsun, sadece barış rolünde olsun!" sloganıyla hayata geçirilen projenin tanıtımı Üsküp'te gerçekleştirildi.
 • 19:39Avrupa'daki Sığınmacı KriziMacaristan'a son üç günde yasa dışı yollardan girmeye çalışan 306 sığınmacı hakkında yasal işlem yapıldı.
 • 19:27Ürdün Gizli Servisi ABD'nin Silahlarını Çaldı'Ürdün Gizli Servisi ABD'nin Silahlarını Çaldı'CIA'in Suriye'deki isyancı gruplara gönderdiği silahları, Ürdün gizli servisinin sistematik olarak çaldığı iddia edildi.
 • 19:19İngiliz Parlamentosu'nda "Brexit" Kararı Tartışıldıİngiltere Başbakanı David Cameron, ülkesinde yapılan Avrupa Birliği (AB) referandum sonucunun kabul edilmesi gerektiğini belirterek, "İngiltere AB'den ayrılırken sırtını Avrupa'ya ya da dünyanın geri kalanına dönmemeli." dedi.
 • 19:07Sürücü Düşürdüğü Sigarayı Almak İsterken Kaza YaptıSürücü Düşürdüğü Sigarayı Almak İsterken Kaza YaptıBalıkesir’in Manyas ilçesinde aracında düşürdüğü sigarayı almak isteyen sürücü kaza yaptı.
 • 19:03Seyir Halindeki Otomobil Alev Alev YandıSeyir Halindeki Otomobil Alev Alev YandıBalıkesir’in Manyas ilçesinde hareket halindeyken alev alan otomobil, mobil itfaiye aracı ile kül olmaktan kurtuldu.
 • 18:55TBMM Genel KuruluMHP'nin sağlık sektöründeki kamu-özel ortaklığı projelerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla verdiği önergenin gündeme alınması önerisi kabul edilmedi.
 • 18:53Lübnan Tezkeresi Genel Kurulda Kabul EdildiMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin Mavi Marmara olayından sonra, "Özür dilenmelidir, tazminat ödenmelidir, Gazze'ye yönelik ambargo kaldırılmalıdır" dediğini belirterek, "Özür dilenmiştir, tazminat konusu bu anlaşmayla birlikte açıklığa kavuşturulmuştur.
 • 18:36Tezkere Uzatıldı! Türk Askeri 1 Yıl Daha Lübnan'daTezkere Uzatıldı! Türk Askeri 1 Yıl Daha Lübnan'daTBMM'de, Lübnan'da, bulunan Türk askerinin görev süresinin bir yıl daha uzatılması için hükümete yetki veren tezkere kabul edildi.
 • 18:36Sırbistan'da AB Referandumu OlmayacakSırbistan Başbakanı Aleksandar Vucic, AB üyelik sürecine ilişkin Sırbistan'da referandum yapılmayacağını açıkladı.