SON DAKİKA HÜKÜMET HABERLERİ

Son Dakika Hükümet Haberleri

 • 21:18 Varto'da 'Teröre Hep Birlikte Dur Diyelim' Afişleri Asıldı Varto'da 'Teröre Hep Birlikte Dur Diyelim' Afişleri Asıldı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Varto'da 'Teröre hep birlikte dur diyelim' afişlerinden görüntü Afişlere bakan vatandaşlar Hükümet konağındaki afişler Hastaneye asılan afişler Varto'da başına ödül konulan teröristler afişle duyuruldu Muş'un Varto ilçesinde, başına ödül konulan teröristlere ilişkin İl Emniyet Müdürlüğü ile Jandarma Komutanlığınca hazırlanan afişler birçok yere asıldı.
 • 21:17 Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sonrası yayınlanan bildiride, "Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması amacıyla yürütülen faaliyetler, terör ve teröristle mücadelede gelinen aşama, milli güvenliğimizi tehdit eden ve bir terör örgütü olan Paralel Devlet Yapılanması'na karşı alınan tedbirler görüşülmüştür.
 • 21:02 İdomeni Tarih Oldu İdomeni Tarih Oldu Yunanistan'daki İdomeni sığınmacı kampı üçüncü gününde tamamen tahliye oldu.
 • 20:40 Yüksekdağ Hdp Bir Ormandır Yüksekdağ Hdp Bir Ormandır Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde 'Darbeye karşı demokratik halk buluşması' adıyla düzenlenen mitingde konuşan HDP Eş genel başkanı Figen Yüksekdağ, Hepsi sarayın karşısında hizaya dizilmiş durumda.
 • 20:32 Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı Sonrası Yazılı Açıklama Yapıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.
 • 20:26 G7 Liderlerinden 'Ortak Ekonomik İnisiyatif' G7 Liderlerinden 'Ortak Ekonomik İnisiyatif' Almanya Başbakanı Merkel, G7 ülkelerinin ortak bir ekonomik inisiyatif geliştirme konusunda uzlaşma sağladığını söyledi.
 • 20:22 Fransa'da Grev ve Protesto Dalgası Fransa'da Grev ve Protesto Dalgası GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Protestocuların yürüyüşünden görüntüler Fransa'da grev ve protesto dalgası Yeni çalışma yasa tasarısı protestoları kapsamında Fransa'da 8. kez toplu eylem yapıldı Rafineri ve nükleer santrallerde grevler devam ederken, 12 bin benzinliğin 4 bin 600'ünde benzin kıtlığı yaşanıyor Hükümet, tasarıda değişiklik yapılabileceğini ancak asla geri çekilmeyeceğini belirtti Sendikalar ise hükümetin "yeniden yazılmasının söz konusu olmadığını" vurguladığı, patronlara, işçileri koruyan yasalardan muaf olma hakkı veren 2. maddenin kesinlikle değişmesini talep ediyor Fransa'da, yeni çalışma yasa tasarısına yönelik protestolar devam ederken hükümet, tasarıyı geri çekmenin söz konusu olmadığını ancak üzerinde bazı değişiklikler yapılabileceğini belirtti.
 • 20:11 65. Hükümetin Kurulması AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Düzce Milletvekili Faruk Özlü'ye destek olacaklarını belirterek "Ayrı bir şeref yaşadık.
 • 20:09 MGK Sonrası Açıklama: YPG'nin Avrupa'da Temsilcilik Açması Müttefiklikle Bağdaşmaz MGK Sonrası Açıklama: YPG'nin Avrupa'da Temsilcilik Açması Müttefiklikle Bağdaşmaz Milli Güvenlik Kurulu, mayıs ayı olağan toplantısı yapıldı. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada "YPG/PYD'nin Avrupa'da temsilci açması müttefiklikle bağdaşmaz" denildi.
 • 19:35 Türkiye'nin Desteği Olmasaydı Bu Noktaya Kolay Gelemezdik" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Türkiye-Gürcistan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı Yardımcısı, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'in heyetle gelişi Gürcistan Parlamentosu Başkanı Davit Usupaşvili'nin heyeti karşılaması Türkiye-Gürcistan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı Yardımcısı, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'in açıklaması "Türkiye'nin desteği olmasaydı bu noktaya kolay gelemezdik" Gürcistan Parlamentosu Başkanı Usupaşvili: "Dost ve kardeş Türkiye'nin ülkemize somut desteği olmasaydı Gürcistan bağımsızlığının 25 . yıl dönümünde bulunduğumuz bu olumlu noktaya kolay gelemezdi" Türkiye-Gürcistan Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı Yardımcısı Şahin: "Ülkelerimiz arasındaki, siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlardaki işbirliğinin 25 yılda edindiği kazanımlar gelecek 25 yıllarda nasıl daha da ileriye götürebilir, bunun için altyapı analizi yaptık" Gürcistan Parlamentosu Başkanı Davit Usupaşvili, Gürcistan'ın 25 yıllık bağımsızlık sürecinde Türkiye'den sürekli somut destek aldığını söyledi.
 • 19:34 Kuveyt'teki Yemen Müzakereleri Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi İsmail Vild Şeyh Ahmed, Kuveyt'teki Yemen müzakereleri çerçevesinde ramazan ayı başında çok sayıda tutuklunun serbest bırakılması için çalıştıklarını belirtti.
 • 19:28 Muş'ta Yılsonu Sergisi Muş'ta Yılsonu Sergisi Muş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, yılsonu sergisini açtı.
 • 19:14 Tika ve İstanbul Belediyesinden Gürcistan'a Destek Tika ve İstanbul Belediyesinden Gürcistan'a Destek GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü'nün misafirleri karşılaması Tiflis Belediye Başkanı Davit Narmaniya'nın gelişi Heyetlerin otobüsleri gezmesi, TİKA ve İstanbul Belediyesinden Gürcistan'a destek Başkent Tiflis'e 5 belediye otobüsü hediye edildi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin işbirliğiyle Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e 5 belediye otobüsü hediye edildi.
 • 19:00 Mersin - 5'nci Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi Mersin'de Başladı Mersin - 5'nci Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi Mersin'de Başladı 5'nci Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi Mersin'de başladıMERSİN'in ev sahipliği yaptığı 5'nci Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi başladı.
 • 18:46 Dünya Süt Günü Dünya Süt Günü" Etkinlikleri GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : "Dünya Süt Günü" etkinlikleri Atletizmcilerden görüntü Protokol ve vatandaştan görüntü Vali Yardımcısı Levent Öztin konuşması Tarım Müdürü Adil Alan konuşması Ödüllerin dağıtılması Çocukların dondurma alabilmek için izdiham görüntüsü "Dünya Süt Günü" etkinlikleri Adıyaman'da Dünya Süt Günü etkinlikleri kapsamında atletizm yarışmaları düzenlendi Adıyaman'da, Dünya Süt Günü etkinlikleri kapsamında atletizm yarışmaları yapıldı.
 • 18:42 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Açıklaması CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şunu hiç kimse unutmasın, bundan sonra terörü önleme konusunda önlerinde hiçbir mazeret yok, bitir kardeşim terörü, ne istediysen oldu, ne istediysen verdik, gelen her şehidin vebali senin boynunadır artık." dedi.
 • 18:41 AB Komisyonu'ndan Macaristan'a Soruşturma Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, eğitim kurumlarında Roman çocukların ayrımcılığa uğradığı gerekçesiyle Macaristan hakkında soruşturma başlattı.
 • 18:39 Demokratik Kongo'da Gösteri Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde halk, Anayasa Mahkemesinin "seçimlerin ertelenmesi halinde, Devlet Başkanı Joseph Kabila'nın görevine devam edebileceği" yönündeki kararını protesto etti.
 • 18:28 Vali Yavuz'dan Baraj İnşaatıyla İlgili Açıklama MUŞ (AA ) - Muş Valisi Seddar Yavuz, Muş'ta yapımı devam eden Alparslan - 2 Barajı inşaat çalışmalarıyla ilgili gazetecilere açıklama yaptı.
 • 18:03 Güney Kıbrıs Rum Basını: "Anastasiadis İpi Germekte Kararlı" Güney Kıbrıs Rum basını, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, İstanbul’da yapılan Dünya İnsani Zirvesinde verilen yemeğe KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın da katılmasının ardından BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide ile bu haftaki görüşmesini iptal etmesiyle yaşanan krize değindi.
 • 17:59 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz: Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi Başladı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz: Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi Başladı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, fiilen partili cumhurbaşkanlığı sisteminin başladığını, bu sistemin Türkiye'ye daha uygun olduğunu söyledi.
 • 17:58 "Mehmet Şimşek'in Yetkileri Budandı" Haberlerine Saray'dan Cevap Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Cemil Ertem Mehmet Şimşek'in yetkilerinin budandığı haberleriyle ilgili "Yapılan görev dağılımının ikili yapı olarak adlandırılmaması gerekir."dedi.
 • 17:48 ASKON: Yeni Kabine Ekonomiyi Hareketlendirir ASKON: Yeni Kabine Ekonomiyi Hareketlendirir ASKON Batman Şube Başkanı Selman Nasıroğlu, yeni kabinenin ekonomiye güven verdiğini söyledi.
 • 17:39 Eski Tib Yöneticilerine Usulsüz Dinleme Fezlekesi Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı, eski Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) Başkan Vekili Osman Nihat Şen'in de aralarında bulunduğu 22 eski TİB yöneticisine ilişkin fezleke hazırladı.
 • 17:35 BM Genel Sekreter Yardımcısı O'brien BM Genel Sekreter Yardımcısı O'brien GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : O'Brien'in Valilik Şeref Defteri'ni imzalaması O'Brien'in açıklamaları BM Genel Sekreter Yardımcısı O'Brien: "(Suriyeli sığınmacılar) Türkiye'nin bu kadar sayıda insanı misafir ediyor olması ve başka ülkelerde daha az misafir ediliyor olması tabii ki sormamız gereken bir soru" "Herkesin elini taşın altına koyup, bir şekilde sorunu paylaşması gerekiyor.
 • 17:32 Büyükşehir'den Mahallelere Yangına Müdahale Tankı Büyükşehir'den Mahallelere Yangına Müdahale Tankı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kırsal alanlarda kalan mahallelerde olası bir yangına karşı erken müdahale amacıyla yangın müdahale tankları dağıttı.
 • 17:31 Satso Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti Satso Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.
 • 17:29 Aile Bakanı: Tek Bir İstismar Vakası Bile Fazla Aile Bakanı: Tek Bir İstismar Vakası Bile Fazla Alman hükümeti, mecliste yapılan bir oturumda mülteci yurtlarındaki cinsel şiddeti önlemek için harekete geçilmesi kararı aldı.
 • 17:28 Silivri Expo 2016 Silivri'de faaliyet gösteren hizmet sektörünü tanıtmak, iş arayanla işvereni buluşturmak amacıyla düzenlenen Silivri EXPO 2016 başladı.
 • 17:28 Fransa'da Grev ve Protesto Dalgası Fransa'da, yeni çalışma yasa tasarısına yönelik protestolar devam ederken hükümet, tasarıyı geri çekmenin söz konusu olmadığını ancak üzerinde bazı değişiklikler yapılabileceğini belirtti.
 • 17:26 Şirikçi'den Yeni Hükümete Destek Şirikçi'den Yeni Hükümete Destek Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi, Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak’ın da başbakan yardımcısı olarak görev aldığı 65. Hükümet’in, ‘Yeni Türkiye’ yolunda ülkenin gücüne güç katacağına inandığını söyledi.
 • 17:24 Hatay BM Genel Sekreter Yardımcısı O'brien: Herkes Elini Taşın Altına Koymalı Hatay BM Genel Sekreter Yardımcısı O'brien: Herkes Elini Taşın Altına Koymalı BM Genel Sekreter Yardımcısı O'Brien: Herkes elini taşın altına koymalıBİRLEŞMİŞ Milletler (BM) İnsani Yardımlardan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Stephen O'Brien, Türkiye'nin dünyada en fazla mülteci kabul eden ülke olduğunu ancak bu konuda bütün insanlığın sorumluluk taşıması gerektiğini belirterek, "Herkesin elini taşın altına koyup bir şekilde sorunun çözümüne katkıda bulunması gerekiyor" dedi.
 • 17:22 Sütüb Başkanı Suiçmez Açıklaması Edirne Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği (SÜTÜB) Başkanı Başkanı Mustafa Suiçmez, Et ve Süt Kurumu'nun süt piyasasını düzenlemek için aldığı sütleri süt tozuna çevirerek piyasaya sunmaya başladığını belirtti.
 • 17:21 Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Demokrasi İçin Hakimin Karşısına Çıkacağız" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dokunulmazlığın kaldırılmasıyla ilgili, "Aslan gibi gideceğiz, hakimin karşısına oturacağız. Ülkede başta hakim, herkese demokrasi dersini vereceğiz" dedi.
 • 17:20 Ürdün'deki Suriyeli Çocuk İşçiler Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Ağı (EMHRN), Ürdün'deki Suriyeli 60 bin çocuğun zor ve tehlikeli çalışma şartlarının yanı sıra şiddet ve istismara da maruz kaldığını belirtti.
 • 17:15 BM En Az Gelişmiş Ülkeler Toplantısı Birleşmiş Milletler (BM) En Az Gelişmiş Ülkelere Yönelik İstanbul Eylem Programının Yüksek Düzeyli Kapsamlı Ara Dönem Gözden Geçirme Toplantısı öncesinde düzenlenen En Az Gelişmiş Ülkelerde Özel Sektör Yatırım Fırsatları Forumu'nda yatırım olanakları ve kalkınma adımları ele alındı.
 • 17:13 İş Dünyası ve Sivil Toplum Yeni Hükümetten Umutlu İş dünyası ve sivil toplum temsilcileri, Binali Yıldırım'ın başbakanlığında kurulan yeni hükümetten umutlu olduklarını dile getirdi.
 • 17:09 BM Genel Sekreter Yardımcısı O'brien: Herkes Elini Taşın Altına Koymalı BM Genel Sekreter Yardımcısı O'brien: Herkes Elini Taşın Altına Koymalı Birleşmiş Milletler (BM) İnsani Yardımlardan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Stephen O'Brien, Türkiye'nin dünyada en fazla mülteci kabul eden ülke olduğunu ancak bu konuda bütün insanlığın sorumluluk taşıması gerektiğini belirterek, "Herkesin elini taşın altına koyup bir şekilde sorunun çözümüne katkıda bulunması gerekiyor" dedi.
 • 17:08 Otelciler Kötü Haberi Verdi, Turizmde Bu Yıl Çift Haneli Daralma Kesin Otelciler Kötü Haberi Verdi, Turizmde Bu Yıl Çift Haneli Daralma Kesin Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Timur Bayındır; sektörün Mayıs ayı performansının ardından, turizmde bu yıl çift haneli daralma yaşanmasının kesinleştiğini söyledi.
 • 17:06 BM Genel Sekreter Yardımcısı O'brien Açıklaması Birleşmiş Milletler (BM) İnsani Yardımlardan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Stephen O'Brien, Türkiye'deki Suriyeli sığınmacıların Avrupa'dakinden fazla olmasıyla ilgili, "Türkiye'nin bu kadar sayıda insanı misafir ediyor olması ve başka ülkelerde daha az misafir ediliyor olması tabii ki sormamız gereken bir soru." dedi.
 • 17:04 TBMM Başkanı Kahraman Açıklaması TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Bu ayrımlar, bu bölünme gibi durumlar geçicidir, kalıcı olamaz. Kökümüz bir ve geleceğimiz bir olacak, çok daha ileriye gideceğiz.
 • 17:03 CHP'li Kiraz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'ye Seslendi CHP'li Kiraz, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'ye Seslendi CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Malatyalı üreticilerin her yıl aynı tramvayı yaşadığını belirterek, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye seslendi.
 • 17:03 BM Genel Sekreter Yardımcısı Stephan O'brien Çadır Kentlerde İncelemelerde Bulundu BM Genel Sekreter Yardımcısı Stephan O'brien Çadır Kentlerde İncelemelerde Bulundu Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Stephan O’Brien Hatay’a gelerek çadır kentlerde yaşayan Suriyelileri ziyaret etti.
 • 17:01 Avrupa'daki Sığınmacı Krizi Yunanistan'ın Makedonya sınırındaki İdomeni bölgesinde bulunan kamplarda kalan sığınmacılar tahliye edildi.
 • 17:01 Almanya Maliye Bakanı Schaeuble Açıklaması BERLİN (AA) – Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Türkiye'nin sığınmacılar konusunda Avrupa'dan daha fazla yükü taşıdığını söyledi.
 • 15:43 Vatandaş 1,6 Milyar Dolarlık Döviz Sattı Vatandaş 1,6 Milyar Dolarlık Döviz Sattı Yurtiçinde yerleşiklerin yabancı para toplam mevduat ve fonları 20 Mayıs ile biten haftada 156,3 milyar dolara geriledi. Yerliler geçen hafta 1,6 milyar dolarlık döviz satışı gerçekleştirdi.
 • 14:12 CHP'den Küfür Savunması: Slogan Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıya Yönelik CHP'den Küfür Savunması: Slogan Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıya Yönelik CHP Grup Başkanvekilleri, Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında atılan sloganı durdurduğunu ve sloganın Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı hedeflediğini söyledi.
 • 13:14 Zülfü Livaneli, UNESCO'yu İkiyüzlülükle Suçladı, Görevinden İstifa Etti Zülfü Livaneli, UNESCO'yu İkiyüzlülükle Suçladı, Görevinden İstifa Etti Birleşmiş Milletler Eğitim, UNESCO'nun iyi niyet elçisi olan Zülfü Livaneli, insan hakları ihlallerine, düşünce ve basın özgürlüğüne vurulan darbeler nedeniyle görevinden istifa etti.
 • 12:59 Dokunulmazlıkların Kaldırılmasına CHP'den İlk İtiraz! Tanrıkulu AYM'ye Başvurdu Dokunulmazlıkların Kaldırılmasına CHP'den İlk İtiraz! Tanrıkulu AYM'ye Başvurdu Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili Anayasa değişikliğinin Meclis'te kabul edilmesinin ardından farklı seslerin yükseldiği CHP'de Sezgin Tanrıkulu, AYM'ye başvuru yaptı.
 • 12:12 Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı'ndan İlginç Başkanlık Benzetmesi Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı'ndan İlginç Başkanlık Benzetmesi Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz, başkanlık sistemi için yaptığı benzetmede Cem Yılmaz'ın GORA filmindeki "Bir cisim yaklaşıyor." repliğini kullandı.