SON DAKİKA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika İçişleri Bakanlığı Haberleri

 • 03:07 Irak'taki Şiddet Olayları Irak'ın başkenti Bağdat ile Babil kentinde meydana gelen şiddet olaylarında 12 kişinin öldüğü bildirildi.
 • 23:06 Kutsal Topraklarda Terör Operasyonu Kutsal Topraklarda Terör Operasyonu Suudi Arabistan'da Mekke bölgesinde terör operasyonu yapıldı. Güvenlik güçlerine ateş açılan bir eve yapılan baskında iki terörist öldürüldü, 2 canlı bomba kendini patlattı.
 • 22:23 Suudi Arabistan'da Terör Operasyonu Suudi Arabistan'ın Mekke bölgesinde terör hücresine yapılan baskında 4 teröristin öldüğü, Cidde kentinde de terör hücresi ile bağlantısından şüphe edilen 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
 • 21:10 ABD Adana Konsolosu, Cizre'de ABD Adana Konsolosu, Cizre'de GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : ABD'nin Adana Konsolosu Linda Stuart Specht'in gelişi Temasları ABD Adana Konsolosu Cizre'de ABD'nin Adana Konsolosu Linda Stuart Specht ve 2. Konsolosu James Michael Saxton-Ruiz, Şırnak'ın Cizre ilçesini ziyaret etti ABD'nin Adana Konsolosu Linda Stuart Specht, Şırnak'ın Cizre ilçesine ziyaret gerçekleştirdi.
 • 20:40 ABD Adana Konsolosu Cizre'de ABD'nin Adana Konsolosu Linda Stuart Specht, Şırnak'ın Cizre ilçesine ziyaret gerçekleştirdi.
 • 19:55 ABD'nin Adana Konsolosu Specht Cizre'de ABD'nin Adana Konsolosu Specht Cizre'de ABD'nin Adana Konsolosu Linda Stuart Specht ve Adana İkinci Konsolosu James Michael Saxton-Ruiz, Cizre Kaymakamlığı ve Cizre Belediyesi'ni ziyaret etti.
 • 17:25 Türkiye-Bulgaristan Geri Kabul Anlaşması Uygulama Protokolü İmzalandı 1- Türkiye-Bulgaristan Geri Kabul Anlaşması Uygulama Protokolü İmzalandı 1- Türkiye-Bulgaristan Geri Kabul Anlaşması Uygulama Protokolü imzalandı'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Bulgaristan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği Arasındaki İzinsiz İkamet Eden Kişilerin Geri Kabulüne İlişkin Anlaşmanın Uygulama Protokolü', İçişleri Bakanı Ala ile Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Baçvarova tarafından imzalandı.
 • 16:25 Pembe Kurdele, Eskişehir Gösterimlerini Tamamladı Pembe Kurdele, Eskişehir Gösterimlerini Tamamladı Eskişehir Kanserle Yaşam Derneği’nin, İçişleri Bakanlığı’ndan onaylı tiyatro projesi "Pembe Kurdele" Eskişehir’in tüm ilçelerini gezdi.
 • 16:06 Yörükleri 3 Boyutlu Belgeselle Tanıtmak İstiyorlar Hatay Yörük Avşar Türkmenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği "Sen de katıl kervana" adlı projeyle Yörüklerin hayatının filme alınması için İçişleri Bakanlığına müracaat etti.
 • 15:10 Bursa Bozdağ: 'Cumhuriyet Savcıları Olarak İnsanların Lekelenmeme Hakkına Saygı Göstermemiz... Bursa Bozdağ: 'Cumhuriyet Savcıları Olarak İnsanların Lekelenmeme Hakkına Saygı Göstermemiz... Bozdağ: 'Cumhuriyet savcıları olarak insanların lekelenmeme hakkına saygı göstermemiz gerekiyor'Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bursa'da savcılık sempozyumunda yaptığı konuşmada, yargı alanında hükümetin yaptığı çalışmalara dikkat çekti.
 • 14:55 Uzman Erbaşlar, Özel Harekat Polisi Olarak Atama İstiyor Uzman Erbaşlar, Özel Harekat Polisi Olarak Atama İstiyor Kendi istekleri veya sağlık nedenleriyle görevlerinden istifa eden uzman erbaşlar, hükümetten bir defaya mahsus olarak toplu şekilde memur ataması istiyor.
 • 14:46 Türkiye-Bulgaristan Geri Kabul Anlaşması Uygulama Protokolü İmzalandı 2 Türkiye-Bulgaristan Geri Kabul Anlaşması Uygulama Protokolü İmzalandı 2 Türkiye-Bulgaristan Geri Kabul Anlaşması Uygulama Protokolü imzalandı'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Bulgaristan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği Arasındaki İzinsiz İkamet Eden Kişilerin Geri Kabulüne İlişkin Anlaşmanın Uygulama Protokolü', İçişleri Bakanı Ala ile Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Baçvarova tarafından imzalandı.
 • 14:33 Türkiye-Bulgaristan Geri Kabul Anlaşması Uygulama Protokolü İmzalandı 'türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Bulgaristan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği Arasındaki İzinsiz İkamet Eden Kişilerin Geri Kabulüne İlişkin Anlaşmanın Uygulama Protokolü', İçişleri Bakanı Ala ile Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Baçvarova tarafından imzalandı.
 • 14:23 Türkiye-Bulgaristan Geri Kabul Anlaşması Uygulama Protokolü "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Bulgaristan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği Arasındaki İzinsiz İkamet Eden Kişilerin Geri Kabulüne İlişkin Anlaşmanın Uygulama Protokolü", İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Rumyana Baçvarova tarafından imzalandı.
 • 13:53 ATO'dan Avrupa Birliği Günü Paneli ATO'dan Avrupa Birliği Günü Paneli Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, “Ankara Ticaret Odası için Avrupa Birliği’ne vizesiz seyahat hakkı büyük önem taşımaktadır” dedi.
 • 13:51 7 Soruda Vizesiz Avrupa 7 Soruda Vizesiz Avrupa 1. VİZE MUAFİYETİ İÇİN İSTENEN 72 KRİTERDEN 67'Sİ YERİNE GETİRİLDİ.
 • 13:12 Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Açıklaması Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Açıklaması Yargı alanında hükümetin yaptığı düzenlemelere dikkat çeken Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, savcıların hakim, hakimlerin de savcı olmadığını ifade etti.
 • 13:09 Bozdağ: 'Cumhuriyet Savcıları Olarak İnsanların Lekelenmeme Hakkına Saygı Göstermemiz Gerekiyor' Bozdağ: 'Cumhuriyet Savcıları Olarak İnsanların Lekelenmeme Hakkına Saygı Göstermemiz Gerekiyor' Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bursa'da savcılık sempozyumunda yaptığı konuşmada, yargı alanında hükümetin yaptığı çalışmalara dikkat çekti.
 • 12:59 7 Soruda Vizesiz Avrupa 7 Soruda Vizesiz Avrupa Vize muafiyeti, Türkiye'nin AB'den en önemli beklentileri arasında geliyordu.
 • 11:45 Görevden Uzaklaştırılan Polise Destek Kampanyası Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehitler için yaptığı klipten sonra görevden uzaklaştırılan polis memuruna destek kampanyası başlatıldı.
 • 08:42 Atama Kararları Başbakanlık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 21:30 Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Detaylar -Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ın röportajı Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen "Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı" sona erdi.
 • 20:06 Dışişleri Bakanlığından Üst Düzey Bir Yetkili Açıklaması Dışişleri Bakanlığından üst düzey bir yetkili, yeni pasaportlarla ilgili, "Haziran ayından itibaren yeni yazılımla birlikte o çiplere bizim parmak izlerimiz de kaydedilmeye başlanacak.
 • 19:44 Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı" Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen "Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı" sona erdi.
 • 19:05 Dicle ve Hani'deki Saldırılara Katılan PKK'lılar Etkisiz Hale Getirildi (3) (Yeniden) Dicle ve Hani'deki Saldırılara Katılan PKK'lılar Etkisiz Hale Getirildi (3) (Yeniden) Mavi LİSTEDE BULUNAN PKK'LI EKREM GÜNEY ÖLDÜRÜLDÜDiyarbakır Lice kırsalında düzenlenen operasyonda öldürülen PKK'lı teröristlerden birinin, İçişleri Bakanlığı'na ait 'aranan terörist' internet sitesinde mavi listede bulunan ve başına 1,5 Milyon TL ödül konulan PKK'lı Ekrem Güney'in olduğu belirtildi.
 • 18:29 Sporda Şiddeti Önleme ve Tahkim Çalıştayı Sona Erdi Sporda Şiddeti Önleme ve Tahkim Çalıştayı Sona Erdi Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı, 2 günlük programın ardından sona erdi.
 • 18:19 Iraklı Sünnilerden Hükümete Çağrı Irak'ta hapishanelerde tutuklu bulunan suçsuz Sünni vatandaşların acilen serbest bırakılması için hükümete çağrıda bulunuldu.
 • 18:17 TBMM'den Tarihi "Çerkes Ethem" Yanıtı Çerkes Ethem'in ağabeyi Reşit Bey'in kızı mimar ve yazar Güner Kuban'ın (81), Meclis Dilekçe Komisyonu'na başvurarak, belli çevrelerce "hain" olmakla suçlanan amcası için iade-i itibar talebinde bulunması pek bilinmeyen tarihi bir gerçeğin ortaya çıkmasına yol açtı.
 • 16:33 AB Komisyonu'ndan Vizesiz Seyahat İçin Tavsiye Kararı Alman hükümeti, AB Komisyonu'nun Türkiye için vize serbestisi getirilmesini önermesinden memnuniyet duyduğunu açıkladı.
 • 15:03 Valilik Personeline Hizmet İçi Eğitim Valilik Personeline Hizmet İçi Eğitim Manisa Valiliği 2016 Yılı Hizmet içi Eğitim Planı kapsamında İçişleri ve Valilik birimlerinde görevli müdür, şef ve diğer personellere ‘Temsil, Protokol, Görgü ve Nezaket Kuralları’ eğitimi verildi.
 • 14:59 Yıllardır Aranan Uyuşturucu Baronu Öldürüldü Yıllardır Aranan Uyuşturucu Baronu Öldürüldü Venezuela'da en çok aranan uyuşturucu karteli lideri Jose Tovar Colina'nın öldürüldüğü duyuruldu.
 • 14:45 Batman'daki Öz Yönetim Duruşması, Kültür Merkezinde Yapıldı Batman'daki Öz Yönetim Duruşması, Kültür Merkezinde Yapıldı Batman'daki öz yönetim duruşması, kültür merkezinde yapıldıBATMAN'da geçen yıl Bağlar Mahallesi'nde öz yönetim açıklamasına katılan 54 kişinin yargılandığı duruşma, 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne dönüştürülen Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda yapıldı.
 • 13:48 Gazze'de Refah Sınır Kapısı İçin Eylem Filistinli öğrenci ve hastalar, Mısır tarafından kapatılan Refah Sınır Kapısı'nın yeniden açılması talebiyle Gazze Şeridi'nde gösteri düzenledi.
 • 13:07 Kütahya'ya Yeni Valilik Binası Kütahya'ya yapılması planlanan yeni valilik binasının, İçişleri Bakanlığı tarafından 2016 yılı yatırım programına alındığı bildirildi.
 • 12:12 Birleşik Krallık'ta Birleşik Krallık'ta "Süper Perşembe" Birleşik Krallık'ta İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda bölgesel parlamentolar için sandık başına giderken, İngiltere'de 124 birimde belediye meclisi, Londra, Bristol, Liverpool ve Salford'da da belediye başkanlığı seçimleri gerçekleştirilecek.
 • 11:40 Batman'da Sözde 'Öz Yönetim' Davası Başladı Batman'da Sözde 'Öz Yönetim' Davası Başladı Batman'da, görevden uzaklaştırılan belediye eş başkanlarının da aralarında bulunduğu 54 sanığın, sözde 'öz yönetim' ilanına ilişkin soruşturma kapsamında açılan davanın ilk duruşması başladı.
 • 11:28 Birleşik Krallık'ta "Süper Perşembe" Birleşik Krallık'ta seçmenler genel seçimlerden sonraki en kapsamlı oylama için yarın sandık başında olacak.
 • 11:12 Batman'da 'Öz Yönetim' Duruşmasına Başlandı Batman'da 'Öz Yönetim' Duruşmasına Başlandı Batman 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Bağlar Mahallesi'nde 15 Ağustos 2015'te sözde 'öz yönetim' ilan ettikleri gerekçesiyle haklarında dava açılan ve aralarında İçişleri Bakanlığı'nca görevden uzaklaştırılan Batman Belediye Başkanı Sabri Özdemir ile DBP İl Başkanı Mehmet Candemir'in de yer aldığı 54 tutuksuz sanığın yargılanacağı davanın ilk duruşmasına başlandı.
 • 11:04 PKK'nın Bölge Sorumlusu Öldürüldü Diyarbakır’ın Lice ilçesinde öldürülen teröristlerden birinin örgütün “Çekdar” kod adlı sözde bölge sorumlularından Ahmet Talva olduğu ortaya çıktı.
 • 10:56 Kütahya'ya Yeni Hükümet Konağı Kütahya'ya Yeni Hükümet Konağı Kütahya’ya yapılması planlanan yeni hükümet konağı binasının, İçişleri Bakanlığı tarafından 2016 yılı yatırım programına alındığı bildirildi.
 • 10:52 Sisi Rejimi, İçeride ve Dışarıda Yeniden Kaybetti" Mısır'da doktorların ardından gazetecilerle de arası açılan Abdulfettah es-Sisi rejiminin, içeride ve dışarıdaki kayıplarına bir yenisinin daha eklendiği belirtiliyor.
 • 10:31 Dicle ve Hani'de Karakola Saldıran PKK'lılar Öldürüldü Dicle ve Hani'de Karakola Saldıran PKK'lılar Öldürüldü Lice'deki operasyonda Dicle ve Hani'deki karakollara saldırı düzenleyen 2'si üst düzey 10'dan fazla PKK'lı öldürüldü. TSK ayrıca Şırnak ve Şemdinli kırsalına hava harekatı düzenledi.
 • 10:18 Venezuela'da Uyuşturucu Baronu Öldürüldü Venezuela'da en çok aranan uyuşturucu karteli liderinin öldürüldüğü duyuruldu.
 • 22:32 Vizesiz AB İçin Son Engel Kalktı, Kolluk Gözetim Komisyonu Kuruluyor Vizesiz AB İçin Son Engel Kalktı, Kolluk Gözetim Komisyonu Kuruluyor AB'nin vizesiz seyahat için şart koştuğu, kolluk görevlilerinin işledikleri suçlar ve disiplin cezası gerektiren eylem ve davranışlarıyla ilgili Kolluk Gözetim Komisyonu kurulmasına ilişkin tasarı yasalaştı.
 • 21:42 İtalya'da Bir Mısırlı Ölü Bulundu İtalya'nın Napoli kentinde bir Mısır vatandaşının ölü bulunduğu bildirildi.
 • 20:49 Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın konuşması İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın konuşması Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Holigan sahaya atlıyorsa, gidip sahada mücadele veren sporcu, hakem veya birine fiziki şiddette bulunuyorsa, bunun kanundaki cezası neyse verilecek.
 • 20:46 Kadrolarla İlgili Kolluk Gözetim Komisyonu Kurulacak Kolluk Gözetim Komisyonu’nun kurulması hakkındaki kanun tasarısı TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.
 • 18:33 Bakan Kılıç: Şiddetin Temeli Taraftar Değil, Holiganlar Bakan Kılıç: Şiddetin Temeli Taraftar Değil, Holiganlar Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye Adalet Akademesi, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun ortaklığında gerçekleştirilen ve 2 gün sürecek olan "Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim çalıştayı" 3 Bakanın katılımı ile start aldı.
 • 09:10 Bahçeli'den Muhaliflere Son Darbe! Kongreyi Önlüyorlar Bahçeli'den Muhaliflere Son Darbe! Kongreyi Önlüyorlar MHP yönetimi, Gemerek ve Tosya'da mahkemelerin aldığı ihtiyati tedbir kararını ilgili kurumlara iletti. MHP, bu hamlesiyle 'korsan' olarak niteledikleri kongrenin yapılmasını önleyecek.
 • 07:31 Gaziantep Bombacısı da Aynı Hücreden Çıktı! İsmi 5 Gün Önce Bildirilmiş Gaziantep Bombacısı da Aynı Hücreden Çıktı! İsmi 5 Gün Önce Bildirilmiş Gaziantep'te bombalı araçla intihar saldırısı yapan İsmail Güneş'in IŞİD'in Gaziantep hücresine bağlı olduğu, İstihbarat'ın 5 gün önce ismini yetkililere verdiği ortaya çıktı.