10:4000
SON DAKİKA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika İçişleri Bakanlığı Haberleri

  'Her Göç Bir Hikayedir" Sergisi

  Anadolu Ajansı ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü işbirliğinde, ''Uluslararası Göçmenler Günü” dolayısıyla ''Her Göç Bir Hikayedir'' konulu fotoğraf sergisi açıldı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Almanya'da Eski Milletvekili Hakkındaki Dava

  Eski SPD Milletvekili Edathy, hakkındaki ''çocuk pornografisi'' iddialarına ilişkin, Federal Meclis Araştırma Komisyonunda dinlendi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Vali Kahraman'a İş Birliği Sertifikası Verildi

  Vali Kahraman'a İş Birliği Sertifikası Verildi

  Erzincan Valisi Süleyman Kahraman İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ve Erzincan’ın‘da pilot iller arasında yer aldığı yerel aktörlerin katılımıyla “Yerel Yatırım Planlaması Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi” açılış ve bilgilendirme toplantısına katıldı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kurumların İnternet Sitesi Açma Zorunluluğu

  İl Özel İdareleri ve Belediyelerin internet sitesi kurması ve belirli bilgileri burada yayınlaması zorunlu hale getirilecek Büyükşehir belediyeleri ile diğer belediyeler arasında işyeri açma ve çalışma ruhsatları ile ilgili uygulama farklılıkları tespit edilerek, bu uygulama farklılıkları giderilecek İşyeri açma ve çalışma ruhsatlarında basitleştirme ve uygulama birliği sağlanacak. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kurtalan'da "Şanslı Okullar Mutlu Çocuklar" Projesi

  Kurtalan Ekspres Eğitim Kültür Sanat Derneği'nce yürütülen "Şanslı Okullar Mutlu Çocuklar" projesi kapsamında 11 okula malzeme desteğinde bulunuldu. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  CHP Grup Başkanvekili Altay: "(Diyarbakır'daki izinsiz gösteride bir gencin ölümü) Hükümetin parlamentoya zerre kadar saygısı varsa bir sayın bakanın bu kürsüden parlamentoyu, dolayısıyla milletimizi bilgilendirmesi işin yakışanıdır" HDP Diyarbakır Milletvekili Aydoğan: "(Seçim barajı) Anayasa Mahkemesi'nden. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Irak'ta Şiddet Olayları

  Bağdat'ta insan kaçırma olayları gerçekleştiren bir çeteye operasyon yapıldığı bildirildi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  "İç Güvenlik Paketi" AB Uyum Komisyonunda

  İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salihoğlu "Toplantı, gösteri ve yürüyüşlerde, toplantıya katılanları ve kamu güvenliğini tehdit eden olaylar yaşanıyor." dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Para ve Makam Sahibi Olmanın Oluşturduğu Tesiri Çok İyi Yönetmemiz Lazım"

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kaymakam adaylarına, "Sizler şimdi bir makam sahibi olacaksınız. Para sahibi olmanın, makam sahibi olmanın bir kısım dünyalıkların, oluşturduğu tesiri çok iyi yönetmemiz lazım.’’ dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  100. Dönem Kaymakam Adayları Toplantısı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Entelektüel bir yönetici olmak için de uluslararası entelektüel yapıdan faydalanmamız lazım. Tolstoy’un, Dostoyevski’nin neler yazdığını, insan tahlillerini ve insanı anlamayla ilgili neler hissettiklerini bilmemiz lazım. İnsanı anlamadan iyi bir yöneticilik yapamayız” dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  MHP Milletvekili Korkmaz: Güler, Bu İranlı Casusa 'Baba' Diye Hitap Ediyor

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, Dönemin İçişleri Bakanı Güler'in Reza Zarrab'a 'Baba' diye hitap ettiğini iddiasında bulundu. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Tek Tarafa Yıkılan İddianameyi Tartışırız'

  Tek Tarafa Yıkılan İddianameyi Tartışırız'

  Hrant Dink davası avukatlarından Hakan Bakırcıoğlu, suçun Gülen Cemaati'ne yıkılmasını kabul etmeyeceklerini söyledi: Sorumluluklar sadece belirli bir kesim üzerinden tartışmaya açılırsa biz de hazırlanan bu iddianameyi tartışmaya açarız. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Mursi'nin Yargılanması

  Mursi ve 14 sanığın yargılandığı "İttihadiyye olayları" davası ertelendi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

 

  Rusya ve İran Batı'nın Suskunluğunu Kullanıyor'

  Rusya ve İran Batı'nın Suskunluğunu Kullanıyor'

  Suriye muhalefetinin önemli isimlerinden Burhan Galyun, Al Jazeera Türk'e verdiği mülakatta, Suriye krizinde merkez ülke olmaya çalışan Rusya'nın, Batı'nın suskunluğunun yarattığı boşluğu fırsat olarak gördüğünü söyledi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Çatıda Benzinli İntihar Eylemi

  Çatıda Benzinli İntihar Eylemi

  Mersin'de, Büyükşehir Belediyesi'ne ait Yakaköy Canlı Hayvan Pazarı ve Mezbaha inşaatında iş yapan firma temsilcileri, müteahhitten kaynaklanan sorun nedeniyle alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle, iş yerinin çatısında üzerlerine benzin döküp intihar eylemi yaptı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Bosna Hersek'te Operasyon

  Una Sana Kantonu Başbakanı Hamdiya Lipovaça gözaltına alındı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Yemen'deki Olaylar

  Sana'da, bir grup Husi militanı hükümete ait petrol şirketine baskın düzenledi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Çatıda Benzinli İntihar Eylemi

  Çatıda Benzinli İntihar Eylemi

  Mersin’de, Büyükşehir Belediyesi’ne ait Yakaköy Canlı Hayvan Pazarı ve Mezbaha inşaatında iş yapan firma temsilcileri, müteahhitten kaynaklanan sorun nedeniyle alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle, iş yerinin çatısında üzerlerine benzin döküp intihar eylemi yaptı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  2014 Yılında Gümrüklerden 7 Milyon Araç 104 Milyon İnsan Geçti

  2014 Yılında Gümrüklerden 7 Milyon Araç 104 Milyon İnsan Geçti

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, 2014 yılında Türkiye gümrüklerinden 7 milyonun üzerinde araç, 104 milyon civarında da insan giriş çıkışı olduğunu, bakanlık tarafından tahsil edilen vergilerin toplamının ise 68 milyar lira olduğunu söyledi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  İspanya ve Fas'tan Işid'e Karşı Ortak Operasyon

  İspanya ve Fas'ın 4 şehrinde düzenlenen operasyonlarda IŞİD'e katılması için sempatizan topladığı gerekçesiyle 7 kişi gözaltına alındı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Fas ve İspanya'da Işid Operasyonu

  Fas İçişleri Bakanlığı: "Fas'ın kuzeyi ile İspanya'da faaliyet gösteren IŞİD bağlantılı bir terör hücresi çökertildi" (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Tapdk'den Eğitim Semineri

  Tapdk'den Eğitim Semineri

  Tütün ve alkol ürünleri satışı yapan 200 binin üzerindeki bayinin satış belgelerinin dağıtımını gerçekleştirecek olan Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı personeline, Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Sueno Hotel’s Side’de eğitim semineri düzenlendiEğitim semineri hakkında bilgi veren TAPDK Kurul Üyesi Mustafa Yılmazer, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu olarak İçişleri ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile birlikte Türkiye genelinde 881 noktada belgelerin dağıtımı yapıldığını (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Burkina Faso'da Eski Devlet Başkanının Partisinin Faaliyetleri Askıya Alındı

  Burkina Faso'da Eski Devlet Başkanının Partisinin Faaliyetleri Askıya Alındı

  Burkina Faso’da hükümet, devrik Devlet Başkanı Blaise Compaore döneminde iktidarda bulunan Demokrasi ve İlerleme Kongresi Partisi’nin (CDP) faaliyetlerini durdurdu. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Mısır'daki Bombalı Saldırılar

  Mısır'da askeri darbeden bu yana geçen sürede meydana gelen bombalı saldırılarda 137 kişinin öldüğü, 521 kişinin de yaralandığı iddia edildi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  İçişleri Bakanı: Oslo Sabote Edilmeseydi İyi Sonuçlar Elde Edecektik

  İçişleri Bakanı: Oslo Sabote Edilmeseydi İyi Sonuçlar Elde Edecektik

  İçişleri Bakanı Ala, milletvekillerinin Oslo sorusuna, "sabote edilmeseydi, istihbarat örgütleriyle deşifre edilmeseydi, Türkiye çok daha iyi sonuçlar elde edeceğimiz bir sürecin başlangıcı olacaktı." dedi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  İçişleri Bakanı Ala: "12 yıllık demokratikleşme birikimi üzerine inşa edilen çözüm sürecinin nihai hedefi, terörün tamamen sona erdirilmesi, toplumsal bütünleşmenin güçlendirilmesi ve Türkiye'nin ileri demokrasi hedefine ulaşmasıdır" "Polisin özlük haklarıyla ilgili olarak AK Parti hükümetleri döneminde. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Emniyet Teşkilatında 2014'de Atama-yer Değiştirme Sayısı 61 Bin 32 Oldu

  Emniyet Teşkilatında 2014'de Atama-yer Değiştirme Sayısı 61 Bin 32 Oldu

  Emniyet Teşkilatında atama ve yer değiştirmelere ilişkin yapılan eleştirilere cevap veren İçişleri Bakanı Efgan Ala, "2011 yılında yer değiştirme 47 bin 234, 2012’de 49 bin 393, 2013’de 47 bin 462, 2014’den 49 bin 742. Toplamda 2011 yılında bütün atamalar 63 bin 419, 2012 yılında 61 bin 129, 2013’de 58 bin 495, 2014’de 61 bin 32. Aslında rutin bir seyir izlenmiştir. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Emniyet Teşkilatında Atama ve Yer Değişiklikleri

  Emniyet Teşkilatında Atama ve Yer Değişiklikleri

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, Emniyet Teşkilatında atama ve yer değiştirmelere yönelik yapılan eleştirilere rakamlarla cevap verdi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda

  TBMM Genel Kurulunda, İçişleri Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Kültür Ve Turizm Bakanlığı ile bağlı kuruluşların bütçelerinin görüşmeleri devam ediyor. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  HDP'li Tüzel'in "(Komşusu açken tok yatan bizden değildir) Çok beylik bir laf" sözü Genel Kurul'da tartışma yarattı HDP'li Tüzel: "Halkın inançları üzerindeki tepinmeniz artık son bulsun" AK Parti Grup Başkanvekili Ünal: "Hiç kimse Hadis i Şerif'le ilgili 'beylik bir laftır' ifadesini kullanamaz. Kullanırsa bir Müslüman olarak biz gereğini yapar, tepkimizi koyarız" HDP Grup Başkanvekili Baluken: "Bir Bakanınızın 'bakara makara' diyerek Kur'an sureleriyle, Kur'an ayetleriyle dalga geçen (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  TBMM'de Hadis-i Şerif Üzerinden Tartışma Çıktı

  TBMM'de Hadis-i Şerif Üzerinden Tartışma Çıktı

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserleri Başkanlığı'nın 2015 yılı bütçesi görüşülmeye başlandı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Ertuğrul Kürkçü: Zulme 'Zulüm', Baskıya 'Baskı' Demek Şarttır

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserleri Başkanlığı'nın 2015 yılı bütçesi görüşülmeye başlandı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  TBMM Genel Kurulu'nda Hitler ve Mussolini Tartışması

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserleri Başkanlığı'nın 2015 yılı bütçesi görüşülmeye başlandı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  CHP'li Serindağ: "Hükümet, toplumu kendisine uygun şekilde kurgulamak ve kendisi gibi düşünmeyenleri cezalandırmak istiyor" CHP'li Türeli: "Bugün hemen her sektörde, Çin malları Türkiye piyasalarını işgal etmiştir ve bunun sonucunda da Türkiye'de sanayi sektörü birer birer kepenk kapatmaktadır" CHP'li. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Halkımız Hülya Avşar Gibi Yaşamıyor, Yavuz Bingöl Gibi Düşünmüyor"

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserleri Başkanlığı'nın 2015 yılı bütçesi görüşülmeye başlandı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  CHP Afyonkarahisar Milletvekili Toptaş: 14 Aralık Katakulli Operasyonu

  CHP Afyonkarahisar Milletvekili Toptaş,TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, 14 Aralık operasyonunun 17 Aralık yolsuzluğunu unutturmak için yapıldığını iddia etti. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  MHP'li Erdoğan: "(Paralel yapı operasyonu) Bu operasyonlarla kendi yolsuzluklarını ve rüşvet operasyonlarını kamuoyundan gizlemeye çalışıyorlar" MHP'li Korkmaz: "Kolluk güçleri, milletin değil de iktidarın hizmetçisi kılınmak istenmekte ve bunun için de hukuk fütursuzca ayaklar altına alınmaktadır" MHP'li. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  İçişleri Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bağlı kuruluşların bütçelerinin görüşmelerine başlandı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 10:40:49. #1.12#