SON DAKİKA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika İçişleri Bakanlığı Haberleri

 • 13:50Türkiye Gazetesi ve İhlas Yetkili Servis Temsilciliğinden Vali Arslantaş'a ZiyaretTürkiye Gazetesi ve İhlas Yetkili Servis Temsilciliğinden Vali Arslantaş'a ZiyaretTürkiye Gazetesi ve İhlas Yetkili Servisler Bölge Koordinatörlüğü Erzincan Valisi Ali Arslantaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
 • 13:16Şanlıurfa Valisi Tuna, Göreve BaşladıŞanlıurfa Valisi Tuna, Göreve Başladıİçişleri Bakanlığı kararnamesiyle Eskişehir'den Şanlıurfa'ya Vali olarak atanan Güngör Azim Tuna, bugün göreve başladı.
 • 11:16Vali Arslantaş İadeyi Ziyaretlerde BulunduVali Arslantaş İadeyi Ziyaretlerde Bulunduİçişleri Bakanlığı’nın 2016/8864 sayılı Valiler Kararnamesi ile Erzincan Valiliği’ne atanan Vali Ali Arslantaş, iadeyi ziyaretler kapsamında ilimizdeki çeşitli sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.
 • 07:31PKK'nın Uyuşturucudan Kazandığı Para Dudak UçuklattıPKK'nın Uyuşturucudan Kazandığı Para Dudak Uçuklattıİçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan 'narkoterör raporu'nda, terör örgütü PKK'nın hintkeneviri üretimi ve ticaretinden yılda 500 milyon TL, uyuşturucu kaçakçılığından 1.5 milyar dolar gelir sağladı.
 • 12:42DBP'li Özdemir, Belediyeleri Teslim Etmeyeceklerini SöylediDBP'li Özdemir, Belediyeleri Teslim Etmeyeceklerini SöylediGörevinden uzaklaştırılan Batman Belediyesi Eş Başkanı Sabri Özdemir, DBP'li belediyelerin ve halkın iradesinin alınmaya çalışılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.
 • 11:38Alo 191'e 10 Ayda 65 Bin 680 ÇağrıSağlık Bakanlığı tarafından 'Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı' kapsamında 8 Temmuz 2015'te kurulan 'Alo 191' 10 ayda 65 bin 680 çağrı aldı.
 • 22:22Mardin - Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizMardin - Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizBakan Işık Terörle amansızca mücadele edeceğiz (ek)'EMASYA PROTOKOLÜNÜN GERİ GETİRİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL'Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Mardin'de Ak Parti il başkanlığını ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin terörle mücadelesini sürdüreceğini ve bunun bir hukuk devlet içinde, demokratik düzen içerisinde yapacağını söyledi.
 • 20:22Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz (2)Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz (2)'emasya PROTOKOLÜNÜN GERİ GETİRİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL'Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Mardin'de Ak Parti il başkanlığını ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin terörle mücadelesini sürdüreceğini ve bunun bir hukuk devlet içinde, demokratik düzen içerisinde yapacağını söyledi.
 • 19:41Bakan Işık: Emasya Protokolünün Geri Getirilmesi Mümkün DeğildirBakan Işık: Emasya Protokolünün Geri Getirilmesi Mümkün DeğildirMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Yaptığımız protokol, Emasya protokolünü geri getirmekmiş!
 • 18:22Antalya Şehidine AğladıAntalya Şehidine AğladıHakkari’de PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Ali Daniyar, baba ocağı Antalya’da toprağa verildi.
 • 17:20Vali Elban'dan İadeyi ZiyaretVali Elban'dan İadeyi ZiyaretBilecik Valisi Süleyman Elban, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığını ziyaret etti.
 • 17:20Milli Savunma Bakanı Işık, AK Parti Mardin İl Teşkilatını Ziyaret EttiMilli Savunma Bakanı Işık, AK Parti Mardin İl Teşkilatını Ziyaret EttiMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti Mardin İl Teşkilatı’nı ziyaret etti.
 • 16:19Çin, Tayvan'la İletişimini Askıya AldıÇin'in Tayvan'la iletişime ara verdiği bildirildi.
 • 14:11Cumartesi AnneleriCumartesi Anneleri" 587. ToplandıHaber-Kamera: Ümit TÜRK İSTANBUL/ DHA"Cumartesi Anneleri" olarak bilinen kayıp yakınlarının Galatasaray Meydanı'ndaki 587'nci kez biraraya geldiEyleme HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile İnsan Hakları Derneği üyeleri ve 200'e yakın kayıp yakını katıldı.
 • 01:58Altınok: Altınok: "Şehitler Verdik, Gaziler Verdik, Canımızı Verdik, Terimizi Akıttık"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Altınok ve Lekesiz'in Kaymakamlığa gelişi Kaymakamlık makamından detay Altınok ve Lekesiz'in kaymakamlıktan ayrılışı Nuh Nebi Cami ve Kırmızı medrese ziyareti Altınok ve Lekesiz'in iftar programının yapıldığı binaya girişi İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok'un konuşması Emniyet Genel Müdürü Celalattin Lekesiz'in konuşması İftar programından detay Altınok ve Lekesiz'in iftar alanından ayrılışı İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok: "Şehitler verdik, gaziler verdik, canımızı verdik, terimizi akıttık. Bu memleketin bekası ve milletimizin selameti açısından hepinizin emeği için teşekkür ediyorum" İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, "Şehitler verdik, gaziler verdik, canımızı verdik, terimizi akıttık. Bu memleketin bekası ve milletimizin selameti açısından hepinizin emeği için teşekkür ediyorum.
 • 23:02İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok Açıklamasıİçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, "Şehitler verdik, gaziler verdik, canımızı verdik, terimizi akıttık. Bu memleketin bekası ve milletimizin selameti açısından hepinizin emeği için teşekkür ediyorum.
 • 22:59İçişleri Müsteşarı Altınok İftarı Cizre'de Açtıİçişleri Müsteşarı Altınok İftarı Cizre'de Açtıİçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok ve Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz iftarı Şırnak’ın Cizre ilçesinde iftar yaptı.
 • 20:44Van Büyükşehir Belediyesi'nde 3 Yetkili, İçişleri Bakanlığı Tarafından Görevden UzaklaştırıldıVan Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon İşleri (VASKİ) Genel Müdürü Mehmet Özköseoğlu, VASKİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı Meknun Hatipoğlu ve VASKİ Makine İkmal Müdürü Rahmi Turgut, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı.
 • 20:24Çin'de Fırtına Hayatı Felç Etti: 98 Ölü, 800 YaralıÇin'de Fırtına Hayatı Felç Etti: 98 Ölü, 800 YaralıÇin'in doğusundaki Jiangsu eyaletinde meydana gelen fırtına ve kasırgalar nedeniyle hayat felç oldu. Çin ulusal radyosuna göre 98 kişi öldü, 800 kişi de yaralandı.
 • 19:54Silopi - İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok Memleketin Bekası İçin İşbirliğimiz Devam EdecekSilopi - İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok Memleketin Bekası İçin İşbirliğimiz Devam Edecekİçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok Memleketin bekası için işbirliğimiz devam edecekŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde temaslarda bulunan İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, Memleketimizin huzur ve güvenini sağlama noktasında gayret eden herkese teşekkür ediyorum.
 • 19:14İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok: Memleketin Bekası İçin İşbirliğimiz Devam Edecekİçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok: Memleketin Bekası İçin İşbirliğimiz Devam EdecekŞırnak'ın Silopi İlçesi'nde temaslarda bulunan İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, "Memleketimizin huzur ve güvenini sağlama noktasında gayret eden herkese teşekkür ediyorum.
 • 19:00Van'daki Terör OperasyonuVan'ın Edremit ilçesinde 3 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda, teröristlerce kullanılan aracın Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (VASKİ) Genel Müdürlüğüne kiralandığının belirlenmesi üzerine, başlatılan inceleme kapsamında, VASKİ'nin 3 yöneticisi görevden uzaklaştırıldı.
 • 18:56Müsteşar Selami Altınok Silopi'deMüsteşar Selami Altınok Silopi'deŞırnak’ın Silopi ilçesini ziyaret eden İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, "Vatandaşımızın, memleketimizin huzur ve güvenliği sağlama noktasın da gayret eden herkese teşekkür ediyorum" dedi.
 • 18:50İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Altınok Silopi'deİçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, "Vatandaşımızın, memleketimizin huzur ve güvenliği sağlama noktasında gayret eden herkese teşekkür ediyorum.
 • 18:50Van Büyükşehir Belediyesi'nde Görevden UzaklaştırmaVan Büyükşehir Belediyesi VASKİ Genel Müdürü Mehmet Özköseoğlu, VASKİ Destek Hizmetleri Daire Başkanı Meknun Hatipoğlu ve VASKİ Makine İkmal Müdürü Rahmi Turgut, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişince görevden uzaklaştırıldığı belirtildi.
 • 18:35İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, Şırnak'taİçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok, Şırnak'taİçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok ve beraberindeki heyet, Şırnak'ta ziyaretlerde bulundu.
 • 16:55Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı (3)Türkiye'de bir yükseköğretim kurumunda örgün öğretim programlarına kayıtlı yabancı öğrenciler, çalışma izni almak kaydıyla çalışabilecek.
 • 16:51Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı (2)Türk soylu olduğu bildirilen, KKTC vatandaşı ve AB üyesi ülke vatandaşları ile bilimsel, kültürel, sanatsal veya sportif amaçla Türkiye'ye gelen başarılı yabancılar Türkiye'de çalışma izni konusunda istisnalardan yararlanacak.
 • 14:59Halk, Rojava'dan KaçıyorHalk, Rojava'dan KaçıyorSuriye'nin kuzeyinde bulunan Rojava'dan son 4 ayda bin 500 kişi, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin kontrolünde bulunan topraklara göç etti.
 • 14:072016 POMEM alımları ve POMEM sınav tarihleri2016 POMEM alımları ve POMEM sınav tarihleri2016 POMEM sınav tarihleri, POMEM alımları ne zaman olacak? 15 bin polis memuru ne zaman alınacak? 14000 özel harekat polisinden sonra EGM şimdi de 15 bin POMEM polis almak için kolları sıvadı. Geçtiğimiz gün yapılan açıklama neticesinde 15 bin polis alınacağı duyuruldu. 2016 yılı pomem alımlarında bereketli bir yıl olacak.
 • 13:00Kamboçya 39 Kişiyi Çin'e İade EttiPHNOM Kamboçya, 25'i Tayvanlı, 14'ü Çinli 39 şüpheliyi Çin'e iade etti.
 • 12:07Başkan Kamil Saraçoğlu: Menderes Caddesi'ne Büyük Bir Cami YapacağızBaşkan Kamil Saraçoğlu: Menderes Caddesi'ne Büyük Bir Cami YapacağızBelediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Menderes Caddesi üzerinde yer alan Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü’nün yıkılan eski hizmet binasının bulunduğu alana cami yapılacağını kaydetti.
 • 10:57Rektör Adayı Pekacar'dan Vali Aktaş'a ZiyaretRektör Adayı Pekacar'dan Vali Aktaş'a ZiyaretNevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Çetin Pekacar, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ı ziyaret etti.
 • 10:50Terörle Mücadele Düzenlemesi Meclis'te Kabul EdildiTerörle mücadele eden güvenlik güçlerine hukuki koruma getiren ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terörle mücadelede bir bütün olarak kullanılabilmesine olanak sağlayan TSK Personel Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yasa Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
 • 01:58Fransa'da Grev ve ProtestolarFransa'da Grev ve ProtestolarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Grevden ve protestolardan detaylar Fransa'da grev ve protestolar Paris'te gösterileri takip etmek isteyen 2 gazetecinin, gaz maskesi ve kask taşıdıkları için polis tarafından gösterilere girişi engellendi Önceki eylemlerde polis şiddetini görüntüleyen ve fotoğrafları çokça paylaşılan Paris'teki 2 serbest gazeteci, sosyal medyadaki hesaplarından, "Suç işleme amacıyla toplanma" şüphesiyle gözaltına alındıklarını duyurdu Gazetecilerden biri, bindirildikleri polis kamyonundan, sosyal medya aracılığıyla canlı yayın yaptı Polise göre Paris'te 20 bin, sendikalara göre ise 60 bin kişi yürüdü Sona eren yürüyüşte toplam 95 kişi gözaltına alındı Fransa çapında hükümetin kanunlaştırmak istediği yeni çalışma yasa tasarısını protesto amacıyla düzenlenen yürüyüşlerde Paris'te 2 gazeteci gaz maskesi ve kask taşıdıkları için gözaltına alındı.
 • 22:52TSK Personel Kanunu Değişiyor (2)Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
 • 21:50TSK Personel Kanun Tasarısı Kabul EdildiTürk Silahlı Kuvvetler Personel Kanun Tasarısı kabul edildi.
 • 18:53Mersin MHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz'a SoruşturmaMersin MHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz'a SoruşturmaMHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz'a soruşturmaİÇİŞLERİ Bakanlığı, Mersin Şehirler Arası Otobüs Terminali (MEŞOT) ihalesini kazanan şirketin ilk taksitini zamanında ödememesine rağmen ihaleyi feshetmeyerek idareyi zarara uğrattığı öne sürülen Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz, Genel Sekreter Haluk Tunçsu ile 3 bürokrat hakkında soruşturma izni verip dosyayı Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.
 • 18:51Sinema Saldırısının Detayları ve Saldırı Sonrası Görüntüler Ortaya ÇıktıSinema Saldırısının Detayları ve Saldırı Sonrası Görüntüler Ortaya ÇıktıAlmanya'da bir AVM'deki silahlı saldırı sonrasında polisin olaya müdahale anlarına ait görüntüler ve olayın detayları ortaya çıktı.
 • 18:20Fransa'da Grev ve ProtestolarFransa çapında hükümetin kanunlaştırmak istediği yeni çalışma yasa tasarısını protesto amacıyla düzenlenen yürüyüşlerde Paris'te 2 gazeteci gaz maskesi ve kask taşıdıkları için gözaltına alındı.
 • 18:00Almanya'nın Finans Merkezinde Silahlı Saldırının Detayları Ortaya ÇıktıAlmanya'nın Finans Merkezinde Silahlı Saldırının Detayları Ortaya ÇıktıAlmanya'nın Mannheim kentinde bulunan bir AVM'deki sinema salonuna silahlı saldırı düzenlendi. Saldırgan öldürüldü saldırının detayları ortaya çıktı.
 • 17:57Paris'te Yeni Çalışma Yasasına Karşı Eyleme Polis AblukasıFransa’da yeni çalışma yasası karşıtları Paris’in tarihi Bastille Meydanı’nda toplanarak yasayı protesto etti.
 • 17:52Yürüyüşten Önce 18 Kişi Gözaltına AlındıYürüyüşten Önce 18 Kişi Gözaltına AlındıParis Valiliği'nden yapılan açıklamada, gösteriler henüz başlamadan Paris'te 18 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu.
 • 17:36Almanya'da Sinema Salonunda Silahlı Saldırı! Saldırgan ÖldürüldüAlmanya'da Sinema Salonunda Silahlı Saldırı! Saldırgan ÖldürüldüAlmanya'nın Mannheim kentinin Vierheim şehrindeki bulunan bir alışveriş merkezinin sinema salonunda silahlı saldırı yaşandı. Polis salona operasyon yaptı. Saldırgan öldürüldü.
 • 17:13Sadr'dan Bahreyn'de Vatandaşlıktan Çıkartılan Şeyh Kasım'a Destek ÇağrısıIrak'ta Şii Sadr Hareketi lider Mukteda Es Sadr, Bahreyn'in, Şii din adamı Şeyh İsa Kasım'ı vatandaşlıktan çıkarmasını tepkiyle karşıladıklarını açıklayarak yandaşlarını Cuma günü protestoya çağırdı.
 • 16:41Ordu-giresun Havalimanı Sınır Kapısı OlduOrdu-giresun Havalimanı Sınır Kapısı OlduAK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, 22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan ve bugüne kadar 500 bini aşkın yolcuya hizmet veren Ordu-Giresun Havalimanı’nın daimi yolcu giriş-çıkış hava hudut kapısı olarak tescillendiğini belirterek, “Bu karar ile birlikte Ordu-Giresun Havalimanı’ndan yurt dışı seferleri başlayacak” dedi.
 • 16:07Dbp'li Çatak Belediye Başkanı Görevine İade EdildiDbp'li Çatak Belediye Başkanı Görevine İade EdildiVan'ın Çatak İlçesi DBP'li Belediye Eş Başkanı Evin Keve, sözde özyönetimle ilgili yaptığı açıklama nedeniyle tutuklanınca, İçişleri Bakanlığı'nca görevden uzaklaştırıldı.
 • 16:00Doğu Türkistanlılar Vali Kamçı'yı Ziyaret EttiDoğu Türkistanlılar Vali Kamçı'yı Ziyaret EttiBağımsız Doğu Türkistanlılar Derneği, İçişleri Bakanlığı’nın son kararnamesiyle Kayseri’ye atanan Vali Süleyman Kamçı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • 15:49Dbp'li Belediye Eş Başkanına Görevi İade EdildiDbp'li Belediye Eş Başkanına Görevi İade EdildiVan’ın Çatak ilçesi DBP’li Belediye Eş Başkanı Evin Keve’ye görevi iade edildi.
 • 15:33Fransa'da Büyük Protesto Yürüyüşü BaşladıFransa'da Büyük Protesto Yürüyüşü BaşladıFransa'da hükümetin kanunlaştırmak istediği yeni çalışma yasa tasarısını protesto amacıyla sendikaların çağrısıyla bugün ülke genelinde grev ve protestolar düzenleniyor.