SON DAKİKA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika İçişleri Bakanlığı Haberleri

 • 24 Ağustos 2016 15:17İçişleri Bakanı Ala: İçişleri Bakanı Ala: "Verilen Koordinatlar Değil Başka Yerlere Operasyon Yapıyor"İçişleri Bakanı Efkan Ala, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) ihanetlerine ilişkin, "Çok önemli istihbarat verilmiş olmasına rağmen, sınır ötesinde işin gereğini yapmayan hain FETÖ elemanı terörist çıktı ortaya, bu kişi bu işlerin başındaki yani verilen koordinatları değerlendirmeyen kişi, çok önemli iki istihbaratı değerlendirmeyen kişi, o işin başında, o hareketin başında, o ikisi sonra Sayın Cumhurbaşkanımızı Marmaris'te almaya giden ve suikast için giden kişi general." dedi.
 • 24 Ağustos 2016 14:52MİT TIR'larını Durduran Astsubayları MİT TIR'larını Durduran Astsubayları "Subay" YapacaklardıAdana'da MİT TIR'larının durdurulması olayına adları karışan bazı astsubaylara, mülakatta tam notla subaylık hakkı verildiği tespit edildi.
 • 24 Ağustos 2016 14:25İçişleri Bakanı Ala: İçişleri Bakanı Ala: "Bundan Sonra da Bir Değil Bir Kaç Khk Daha Çıkabilir"İçişleri Bakanı Efkan Ala, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) ihanetlerine ilişkin, "Çok önemli istihbarat verilmiş olmasına rağmen, sınır ötesinde işin gereğini yapmayan hain FETÖ elemanı terörist çıktı ortaya, bu kişi bu işlerin başındaki yani verilen koordinatları değerlendirmeyen kişi, çok önemli iki istihbaratı değerlendirmeyen kişi, o işin başında, o hareketin başında, o ikisi sonra Sayın Cumhurbaşkanımızı Marmaris'te almaya giden ve suikast için giden kişi general." dedi.
 • 24 Ağustos 2016 13:35Bakan Ala, Aa Editör Masasına Konuk Olduİçişleri Bakanı Efkan Ala, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) ihanetlerine ilişkin, "Çok önemli istihbarat verilmiş olmasına rağmen, sınır ötesinde işin gereğini yapmayan hain FETÖ elemanı terörist çıktı ortaya, bu kişi bu işlerin başındaki yani verilen koordinatları değerlendirmeyen kişi, çok önemli iki istihbaratı değerlendirmeyen kişi, o işin başında, o hareketin başında, o ikisi sonra Sayın Cumhurbaşkanımızı Marmaris'te almaya giden ve suikast için giden kişi general." dedi.
 • 24 Ağustos 2016 12:16Taliban Lideri 50 Savaşçısıyla ÖldürüldüTaliban Lideri 50 Savaşçısıyla ÖldürüldüAfganistan'ın Kuzeyindeki Faryab Vilayeti Kırsalında Taliban'ın bölge valisi olarak ilan ettiği lider, 50 savaşçısıyla öldürüldü.
 • 24 Ağustos 2016 12:14Bakan Ala, Aa Editör Masasına Konuk Olduİçişleri Bakanı Efkan Ala, "Bir akademi kurduk. TSK'ya yönelik bir üniversite kuruldu, Milli Savunma Üniversitesi. Biz Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi kurduk. Bu sene de öğrenciler alacağız. 500'e yakın subay, yani yeni alacağız ve subay olarak yetiştireceğiz.
 • 23 Ağustos 2016 20:22Giresun Valiliğinden "Savaş Akarçeşme" AçıklamasıGiresun Valiliği, Çamoluk İlçe Belediye Başkanı Savaş Akarçeşme’nin gözaltına alınmasıyla ilgili açıklama yaptı.
 • 23 Ağustos 2016 16:10Çamoluk Belediye Başkanı, Fetö'den Gözaltına AlındıGİRESUN'da darbe girişimi sonrasında Fetullahçı Terör Örgütü'ne karşı başlatılan soruşturma kapsamında Çamoluk İlçesi Belediye Başkanı AK Partili Savaş Akarçeşme gözaltına alındı.
 • 23 Ağustos 2016 15:20Vali Demirtaş, Afad ve İl Göç İdaresi'nde İncelemede BulunduVali Demirtaş, Afad ve İl Göç İdaresi'nde İncelemede BulunduAdana Valisi Mahut Demirtaş, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu.
 • 23 Ağustos 2016 15:15Demokrasi Nöbetlerine Katılan Kaymakam TutuklandıDemokrasi Nöbetlerine Katılan Kaymakam Tutuklandı15 Temmuz darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetlerine katılan ancak 10 gün önce FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Akyazı Kaymakamı Mustafa Kamuran Ballı, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.
 • 23 Ağustos 2016 14:29Bozkurt Kaymakamı Gökoğlu TutuklandıBozkurt Kaymakamı Gökoğlu TutuklandıKastamonu’da gözaltına alınan Bozkurt Kaymakamı Murat Gökoğlu, sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • 23 Ağustos 2016 14:17Adapazarı - Demokrasi Nöbetinde Vali Coş'la Fotoğraf Çektiren Kaymakam Gözaltına AlındıAdapazarı - Demokrasi Nöbetinde Vali Coş'la Fotoğraf Çektiren Kaymakam Gözaltına AlındıDemokrasi nöbetinde Vali Coş'la fotoğraf çektiren Kaymakam gözaltına alındıSAKARYA Cumhuriyet Bassavcılığınca sürdürülen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 10 gün önce görevden açığa alındıktan sonra gözaltına alınan Akyazı Kaymakamı Kamuran Mustafa Ballı Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi.
 • 23 Ağustos 2016 13:52Didim'in Didim'in "Özgür Kulaçlar Projesi" Destek Bekliyorİçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca başlatılan “Sivil Toplum Kuruluşları için Proje Yardımları” Programı için 2016 yılı proje teklif çağrısına Didim Engelliler Derneği, Kaymakamlığın, Belediye Başkanlığının ve Turizm Derneği destekleriyle “Özgür Kulaçlar” adlı proje ile müracaat etmişti.
 • 23 Ağustos 2016 13:45Azerbaycan'da Fetö SoruşturmasıAzerbaycan'da Fetö SoruşturmasıAzerbaycan'daki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında Azerbaycan Halk Cephesi Partisi (AHCP) Başkan Yardımcısı ve Azadlık gazetesi mali direktörü Faik Emirov tutuklandı.
 • 23 Ağustos 2016 13:28Demokrasi Nöbetine Katılan Kaymakam Gözaltına AlındıDemokrasi Nöbetine Katılan Kaymakam Gözaltına AlındıSAKARYA Cumhuriyet Bassavcılığı tarafından sürdürülen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 10 gün önce görevden alındıktan sonra gözaltına alınan Akyazı Kaymakamı Kamuran Mustafa Ballı Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi.
 • 23 Ağustos 2016 11:33Oltulu Gençler Çanakkale ve İstanbul'a Gittiİçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığının desteğiyle Yeni Vizyon 2071 Gençlik Derneği tarafından hazırlanan "Aynı Çınarın Dalıyız-Aynı Bayrağın Alıyız Projesi" kapsamında Oltulu gençler Çanakkale ve İstanbul'a gitti.
 • 23 Ağustos 2016 11:26Oltu'dan Çanakkale Şehitlerine Anlamlı ZiyaretOltu'dan Çanakkale Şehitlerine Anlamlı Ziyaretİçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın destekleriyle Yeni Vizyon 2071 Gençlik Derneğince Yürütülen Proje Kapsamında Oltu’dan Çanakkale ve İstanbul’a gezi düzenlendiYeni Vizyon 2071 Gençlik Derneği tarafından hazırlanıp İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca, Derneklere Yardım Programı kapsamında 2015 yılında kabul edilerek desteklenen ve uygulanmasına başlanan ‘Aynı Çınarın Dalıyız-Aynı Bayrağın Alıyız Projesi’ kapsamında bir dizi sosyal ve kültürel etkinlik gerçekleştirildi.
 • 23 Ağustos 2016 09:22Almanya'dan Vatandaşlarına Tavsiye: Su ve Gıda StoklayınAlmanya'dan Vatandaşlarına Tavsiye: Su ve Gıda StoklayınAlman basını, uyarının Almanya İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı yeni sivil savunma planında yer aldığını yazdı.
 • 23 Ağustos 2016 07:25Canlı Bombanın Kimliği DNA ile AranıyorCanlı Bombanın Kimliği DNA ile AranıyorSaldırganın kimliğinin belirlenmesi için çalışmalar yürütülüyor. Daha önce IŞİD bağlantılı ailelerden alınan DNA örnekleriyle parçalanmış cesetlerden alınan örnekler eşleştirilerek kimliğe ulaşılmaya çalışılıyor.
 • 22 Ağustos 2016 23:03Almanya'da Savaş Hazırlığı: Herkes 10 Günlük Gıda DepolayacakAlmanya'da Savaş Hazırlığı: Herkes 10 Günlük Gıda DepolayacakAlmanya ulusal güvenlik yasası kapsamında vatandaşlarına 10 günlük yemek stoğu yapmalarını zorunlu hale getiren plan üzerinde çalışıyor.
 • 22 Ağustos 2016 18:59Osmancık'ta 24 Saat Güvenlik Uygulamasına GeçildiOsmancık'ta 24 Saat Güvenlik Uygulamasına GeçildiÇorum’un Osmancık ilçesi D100 karayolunda polis ve jandarma ekiplerinin birlikte gerçekleştirdikleri 24 saatlik uygulama başladı.
 • 22 Ağustos 2016 16:47Almanya'da 1989 Yılından Bu Yana İlk Kez...Almanya'da 1989 Yılından Bu Yana İlk Kez...ALMANYA İçişleri Bakanlığı sözcüsü Johannes Dimroth, sivil savunma taslağını doğruladı ve İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere'nin bakanlar kuruluna sunacağı taslağı yarın kamuoyuna açıklayacağını söyledi.
 • 22 Ağustos 2016 16:02Mısır Gazeteciler Sendikası DavasıMısır'ın başkenti Kahire'deki Acil İşler Mahkemesi'nin, Gazeteciler Sendikası'na kayyum atanması talebiyle açılan davada yetkisizlik kararı verdiği bildirildi.
 • 22 Ağustos 2016 15:22Opet'in "Temiz Tuvalet Tırları" Türkiye Turuna Devam EdiyorTürkiye'de 16 yıldır sürdürdüğü "Temiz Tuvalet" kampanyasıyla örnek çalışma yürüten OPET, yaz aylarında karayollarında oluşan yoğunluğu dikkate alarak uygulamaya koyduğu "Temiz Tuvalet Tırları" ile Türkiye turunu sürdürüyor.
 • 22 Ağustos 2016 07:27Emniyet: IŞİD Misilleme Eylemi YapabilirEmniyet: IŞİD Misilleme Eylemi YapabilirGaziantep'te Emniyet'in 11 Ağustos'ta IŞİD'e oparasyon düzenlediği ve "misilleme yapabilirler uyarısında bulunduğu öğrenildi.
 • 21 Ağustos 2016 12:47Almanya İçişleri Bakanı de Maziere: Türkiye'nin AB'ye Üyeliğine KarşıyımAlmanya İçişleri Bakanı de Maziere: Türkiye'nin AB'ye Üyeliğine KarşıyımAlmanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere Türkiye'nin AB'ye alınmamasını istedi. Bakan de Maiziere "Ben yıllardır Türkiye'nin AB üyeliğine karşıyım" dedi.
 • 20 Ağustos 2016 23:54Kaman Kaymakamı TutuklandıFETÖ/ Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında açığa alınan Kaman Kaymakamı tutuklandı.
 • 20 Ağustos 2016 23:50Irak'ta Şiddet OlaylarıIrak'ın başkenti Bağdat ile batısındaki Enbar vilayetinde düzenlenen silahlı ve bombalı saldırılarda 9 kişinin öldüğü, 27 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 20 Ağustos 2016 17:15Genişletilmiş Terörist Listesi YayınlandıGenişletilmiş Terörist Listesi Yayınlandıİçişleri Bakanlığı'nın 'Arananlar' listesinde yer alan ve Adıyaman kırsalında oldukları belirlenen 9 teröristin fotoğrafı yayınlandı.
 • 20 Ağustos 2016 15:32Bakan Özhaseki: 50 Yıl Boyunca Hazırlanmış Yapıyı Hiçbirimiz BilmiyordukBakan Özhaseki: 50 Yıl Boyunca Hazırlanmış Yapıyı Hiçbirimiz BilmiyordukÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Samsun'da yaptığı açıklamada, "15 Temmuz'da müthiş bir kalkışmayla karşı karşıya kaldık.
 • 20 Ağustos 2016 14:59Bakan Özhaseki: Darbe Başarılı Olsaydı Sokağa İnip ÇatışacaktımBakan Özhaseki: Darbe Başarılı Olsaydı Sokağa İnip ÇatışacaktımÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Darbe olsaydı irademe sahip çıkmak için, özgürlüğüme, demokrasime, Cumhuriyetimize sahip çıkmak için sokağa çıkıp ve çatışmayı göze alacaktım" dedi.
 • 20 Ağustos 2016 11:48Hafif Yaralı 15 Temmuz Gazisine 13 Bin TL Tazminat VerilecekHafif Yaralı 15 Temmuz Gazisine 13 Bin TL Tazminat VerilecekDarbe teşebbüsüne karşı direnirken yaralananlarla ilgili düzenleme yüzde 40 işgücü kaybı olmayanlara da nakdi tazminatın önünü açtı. Hafif yaralı 15 Temmuz gazileri 13 bin TL tazminat alacak.
 • 20 Ağustos 2016 10:50Tutuklanan Eski Valinin Üzerinde Arapça Not BulunduTutuklanan Eski Valinin Üzerinde Arapça Not BulunduBursa'da, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanan eski Bursa Valisi Şahabettin Harput'un cezaevine götürülürken üzerinde Arapça bir not bulundu.
 • 20 Ağustos 2016 07:54Kılıçdaroğlu: Gülen, Masumum Diyorsa Türkiye'ye GelmeliKılıçdaroğlu: Gülen, Masumum Diyorsa Türkiye'ye GelmeliFetullah Gülen'in iadesi konusunda değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, "Fetullah Gülen, 'masumum, bunlarla ilişiğim yok' diyorsa kendisi Türkiye'ye gelmeli, gel hesabını ver" dedi.
 • 19 Ağustos 2016 23:49Şemdinli Haberlerine Yalanlamaİçişleri Bakanlığı ve askeri kaynaklar, Hakkari’nin Şemdinli ilçesine çok sayıda bölücü terör örgütü üyesinin girdiği haberlerini yalanladı.
 • 19 Ağustos 2016 20:25İçişleri Bakanı: "81 İlin 74'ünün Emniyet Müdürü Bunlardandı"İçişleri Bakanı Efkan Ala, göreve geldiğinde 81 ilin emniyet müdüründen 74’ünün de Fetullahçı terör örgütü mensubu olduğunu söyledi.
 • 19 Ağustos 2016 19:43Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaKırşehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kaman Kaymakamı Hakan Şen, tutuklandı.
 • 19 Ağustos 2016 18:46Bulgaristan'daki Sığınmacı SorunuBulgaristan İçişleri Bakan Yardımcısı Filip Gunev, yılbaşından bu yana ülkeye yasadışı yollarla girmeye çalışan 29 bin yabancının engellendiğini duyurdu.
 • 19 Ağustos 2016 18:39Kazakistan'da Bu Yıl 6 Cezaevi KapatılacakKazakistan'da, bu yıl içinde yaşam koşulları kötü olan 6 cezaevinin kapatılmasıyla ilgili çalışmaların yapıldığı bildirildi.
 • 19 Ağustos 2016 18:38Hakkari'de 47 Mahalle ve Çarşı Bekçisi Görevlerine BaşladıHakkari'de mahalle ve çarşıda görev yapacak 47 bekçi düzenlenen törenle göreve başladı.
 • 19 Ağustos 2016 15:17Opet Temiz Tuvalet Tırları Adana'daOPET'in 16 yıldır sürdürdüğü "Temiz Tuvalet" kampanyası kapsamında oluşturduğu "Temiz Tuvalet Tırları" Türkiye turuna Adana'da devam etti.
 • 19 Ağustos 2016 12:07Ordu Vali Yardımcısı Gözaltına AlındıOrdu Vali Yardımcısı Gözaltına AlındıOrdu’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında bir hafta önce görevden uzaklaştırılan Ordu Vali Yardımcısı ve Kabataş Kaymakamı Engin Avcı gözaltına alındı.
 • 19 Ağustos 2016 10:20Ak Partili Başkana Ak Partili Başkana "Çete" Kumpasını Fetö KurmuşZonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2009 yılında yapılan operasyonun arkasından FETÖ’cüler çıktı.
 • 19 Ağustos 2016 10:12Türkiye Önemli Bir PartnerTürkiye Önemli Bir PartnerEvet, şu Bizim Almanlar beni hiç de şaşırtmadı.
 • 19 Ağustos 2016 10:0053 Bin Kişilik FETÖ'cü Listesi ByLock'tan Çıktı53 Bin Kişilik FETÖ'cü Listesi ByLock'tan ÇıktıFethullahçı Terör Örgütü üyelerinin haberleşmede kullandığı cep telefonu uygulamasını inceleyen Milli İstihbarat Teşkilatı, 53 bin ismi deşifre etti.
 • 19 Ağustos 2016 09:47Başbakanlık 'Türkiye Raporu'nu Biliyor Muydu?Başbakanlık 'Türkiye Raporu'nu Biliyor Muydu?Almanya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin İslamcı terör örgütlerini desteklediği tartışmalı raporu “Bizim görüşümüz değil” diye reddetti. İçişleri Bakanı ise “Türkiye’nin bir gerçeği” diyerek raporu savundu.
 • 18 Ağustos 2016 23:41İçişleri Bakanlığı Tüm Valileri Acil Olarak Ankara'ya Çağırdı!İçişleri Bakanlığı Tüm Valileri Acil Olarak Ankara'ya Çağırdı!FETÖ'nün darbe girişimin ardından Türkiye genelinde artan terör eylemlerinin istişare edilmesi için İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valilerini acil olarak Ankara'ya çağırdı.
 • 18 Ağustos 2016 22:27Kazakistan'da Arazi ReformuKazakistan'da Arazi ReformuCumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev tarafından Kazakistan'da arazilerin yabancılara kiralanmasını öngören ve halkın tepkisine neden olan kanuna ilişkin yıl sonuna kadar ilan edilen moratoryumun süresinin 5 yıl daha uzatıldığı bildirildi.
 • 18 Ağustos 2016 18:16AB Bakanı Çelik: Almanya Gülen'e Bağlı İmamları İade Etsin– Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik Almanya'nın ülkedeki Gülen cemaatine ait camilerde görev yapan imamları iade etmesini istedi.
 • 18 Ağustos 2016 15:36Opet Temiz Tuvalet Tırları Mersin'deOPET'in 16 yıldır sürdürdüğü "Temiz Tuvalet" kampanyası kapsamında oluşturduğu "Temiz Tuvalet Tırları" Türkiye turuna Mersin'de devam etti.