SON DAKİKA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika İçişleri Bakanlığı Haberleri

 • 14:25Ahmet Reyiz'in Şirketine Şok! İsrail, İşçilerin Ülkeye Girişini DurdurduAhmet Reyiz'in Şirketine Şok! İsrail, İşçilerin Ülkeye Girişini Durdurduİsrail'de projeleri devam eden tek Türk şirketine İsrail hükümeti önce işçilerin sınır dışı edileceği yazısı gönderdi, ardından da ülkeye yeni işçi girişini durdurdu.
 • 21:48İsrail Askerlerinin Gazze Sınırındaki Filistinlilere SaldırısıGazze'deki İçişleri Bakanlığı, İsrail'in Gazze sınırında barışçıl gösteri yapan Filistinlileri kasıtlı öldürdüğünü belirtti.
 • 14:06Katar'da 500 Milyon Dolarlık İş HacmiİSTANBUL(AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) iş birliği ile Katar'da düzenlenen fuara katılan Türk şirketlerinin, 600 görüşme sonucunda 500 milyon dolarlık iş hacmi gerçekleştirmesi bekleniyor.
 • 20:30Makedonya'da Makedonya'da "Vurgun" OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Makedonya İçişleri Bakanı Mitko Çavkov açıklamaları Makedonya'da "vurgun" operasyonu- Altı farklı noktada yapılan "vurgun" kod adlı operasyonda aralarında mahkeme başkanının da bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı Makedonya'da sabah saatlerinde yapılan "vurgun" kod adlı polis operasyonunda aralarında bir mahkeme başkanının da bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.
 • 19:24Makedonya'da "Vurgun" OperasyonuMakedonya'da sabah saatlerinde yapılan "vurgun" kod adlı polis operasyonunda aralarında bir mahkeme başkanının da bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.
 • 18:00Çocuklarımızın Can Güvenliğini Sağlayan Basit Bir UygulamaÇocuklarımızın Can Güvenliğini Sağlayan Basit Bir UygulamaDünyada her yıl 1 milyon 200 bin çocuk kaçırılarak istismar ediliyor.
 • 16:35Merkel, Mülteci Politikalarını Doğrudan Kendisine BağlıyorAlmanya Başbakanı Angela Merkel mülteci politikalarının koordinasyonu doğrudan Başbakanlık Başmüsteşarı Peter Altmaier’a bağlanmasını istedi.
 • 16:07Filistin İçişleri Bakanlığı Sözcüsü BezmFilistin İçişleri Bakanlığı Sözcüsü BezmGazze'deki Filistin İçişleri Bakanlığı, Mısır'ın Gazze sınırındaki tünellerin yıkılması amacıyla deniz suyu pompalamasının, "sınır güvenliğinin kontrolünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya getirdiğini" açıkladı.
 • 14:55Madde Bağımlılığı Konulu Tiyatro Oyunu HazırlanacakDüzce Belediyesi ile Kültürel Aydınlanma ve Sanat Eğitim Merkezi Derneği ortaklığında hayata geçen "Gencim-Bilinçliyim-Bağımsızım" adlı proje kapsamında gençlerin bağımlılıktan uzak durmasına ilişkin mesajlar içeren bir tiyatro oyunu hazırlanacak.
 • 14:04Mısır'ın Gazze'deki Tünellere Deniz Suyu PompalamasıGazze'deki Filistin İçişleri Bakanlığı, Mısır'ın Gazze sınırındaki tünellerin yıkılması amacıyla deniz suyu pompalamasının, "sınır güvenliğinin kontrolünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya getirdiğini" açıkladı.
 • 11:41Kmü'de "Yükseköğretimin Güvenliği" ToplantısıKaramanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) "Yükseköğretimin Güvenliği" konulu istişare toplantısı yapıldı.
 • 10:45CHP'li Tanal'dan Sultanahmet'teki Tarihi Kalıntıların Tahribiyle İlgili Soru ÖnergesiCHP'li Tanal'dan Sultanahmet'teki Tarihi Kalıntıların Tahribiyle İlgili Soru ÖnergesiChp İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, İstanbul Sultanahmet'te yapımı süren bir inşaatın temel kazısında çıkan tarihi kalıntıların tahrip edildiği iddialarıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'na soru önergesi verdi.
 • 10:26Küçük Fidanlar Ulu Çınarlara Omuz VerdiEğitim ve öğretimin ilk haftasına denk gelen 1 Ekim Dünya yaşlılar gününü Sapanca Alaçam Ortaokulunda emeklilerle öğrenciler birlikte kutladılar.
 • 09:50Ortaca Emniyetinde Görev DeğişimiOrtaca Emniyetinde Görev DeğişimiOrtaca İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev değişiklikleri yaşandı.
 • 03:28CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Canlı YayındaCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Davutoğlu diyor ki; 'Koalisyon önerdik kabul etmediler'. Sayın Davutoğlu'ndan rica ediyorum tutanakları lütfen kamuoyuna açıklasın" dedi.
 • 00:45Sırbistan A Milli Futbol Takımı, Tiran'a GeldiSırbistan A Milli Futbol Takımı, Tiran'a GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tiran Uluslararası Rahibe Teresa Havalimanı detay görüntüleri - Sırbistan Milli Takımı'nı bekleyen emniyet görevlileri detay görüntüleri - Milli takımı taşıyan uçağın piste inmesi detay görüntüleri - Takımı taşıyan otobüsün emniyet güçlerinin takibinde havaalanından çıkış detay görüntüleri- Otobüsün emniyet kordonu eşliğinde havaalanından ayrılma detay görüntüleri - Basın toplantısı salon detay görüntüleri - Sırbistan Futbol Federasyonu Sözcüsü Aleksandër Boskoviç açıklama - Sırbistan Milli Futbol Takımın Antrenörü Radovan Curcic açıklama - Milli Takım kaptanı Branislav İvanovic açıklama Arnavutluk-Sırbistan maçına doğru- Sırbistan A Milli Futbol Takımı, geniş güvenlik önlemleri altında Tiran'a geldi- "Yüksek riskli" olarak nitelendirilen maçta 2 bin 300 emniyet mensubu görev yapacak Sırbistan A Milli Futbol Takımı, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde yarın oynanacak Arnavutluk maçı için Tiran'a geldi.
 • 00:25Suudi Arabistan'da OperasyonSuudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, Katif kentinde Şii nüfusun yoğun olduğu el-Avamiya beldesinde gerçekleştirilen operasyonda büyük miktarda silah ve mühimmat ele geçirildiğini açıkladı.
 • 23:39Arnavutluk-Sırbistan Maçına DoğruSırbistan A Milli Futbol Takımı, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde yarın oynanacak Arnavutluk maçı için Tiran'a geldi.
 • 21:54Suudi Arabistan-Yemen Sınırında SaldırıYemen'den Suudi Arabistan sınırına havan topuyla düzenlenen saldırıda 1 Suud sınır güvenlik muhafızının hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 20:39Kürdistan Sosyalist Partisi, 41 Yıl Aradan Sonra Geri DönüyorKürdistan Sosyalist Partisi, 41 Yıl Aradan Sonra Geri DönüyorKürdistan Sosyalist Partisi yönetimi, 41 yıl aradan sonra yasal faaliyet yürütmek için Türkiye'ye dönüyor.
 • 19:32Somali Devlet Başkanı'nın Yeğeni, Eş-Şebab Terör Örgütü Tarafından ÖldürüldüSomali’de özellikle devlet kurumlarına yönelik gerçekleştirdiği terör faaliyetleriyle gündeme gelen ve El-Kaide terör örgütüne bağlılığını açıklayan Eş-Şebab örgütü, Devlet Başkanı Hasan Şeyh Mahmut'un yeğeni Liban Osman'ı öldürdü.
 • 19:13Taşçı: Taşçı: "Çiğ Yemedik Ki Karnımız Ağrısın"CHP’li meclis üyeleri tarafından hakkında bulunulan suç duyurusunda, ‘suç unsuru teşkil etmediğinden, soruşturmaya gerek olmadığı’ yönünde karar çıkan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Çiğ yemedik ki karnımız ağrısın” dedi.
 • 17:56Kuzey Ren Vestfalya Eyaletinde Memurlar 15 Yıl Çalışmaya Ara VerebilecekKuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde devlet memurlarının çalışma durumlarıyla ilgili bir reform daha duyuruldu.
 • 16:49Okullar Artık Daha GüvenliEdirne Emniyet Müdürlüğünce, koruyucu ve önleyici güvenlik tedbirlerinin sağlanmasına yönelik eğitim semineri düzenlendi.
 • 15:59Okul Önleri Artık Daha GüvenliOkul Önleri Artık Daha GüvenliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Edirne Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan - Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan'ın konuşması - Edirne Güzel Sanatlar Lisesi Rehberlik Öğretmeni Hasan Esen'ın röportajı Edirne Emniyet Müdürlüğünce, uyuşturucu ve asayiş açısından risk arz eden okullar ve çevrelerinde yürütülen analiz çalışmaları tamamlanarak gerekli önlemlerin alındığı bildirildi.
 • 15:02Müezzinoğlu: Müezzinoğlu: "X-ray Cihazı Gündemimizde Yok"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun açıklamaları, Müezzinoğlu, AA Editör Masası'na konuk oldu- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: (2)- "(Sağlıklı Bir Türkiye İçin 1 Milyon Bisiklet Projesi) Birileri bisiklet sahibi olsun diye değil bir kültüre dönüşsün diye o projeyi başlattık. Yerel yönetimlerin bisiklet yolu yapması lazım. Onun için dedik ki '1 kilometre yol yapan yerel yönetimimize bin adet, 5 kilometre yapana 5 bin adet, 10 kilometre yapana 10 bin adet bisiklet vereceğiz'. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum, bu projeyi kendi himayelerine aldılar"- "ALO 191 danışma ve destek hattında uyuşturucu tereddüdüyle ilgili her konuyu aile, 24 saat kesintisiz bildirebilir.
 • 14:51Müezzinoğlu: Müezzinoğlu: "Adımız Sağlık Bakanlığı Ama Sanki 'Hastalık Bakanlığı'yız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun açıklamaları, Müezzinoğlu, AA Editör Masası'na konuk oldu- Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: (2)- "(Sağlıklı Bir Türkiye İçin 1 Milyon Bisiklet Projesi) Birileri bisiklet sahibi olsun diye değil bir kültüre dönüşsün diye o projeyi başlattık. Yerel yönetimlerin bisiklet yolu yapması lazım. Onun için dedik ki '1 kilometre yol yapan yerel yönetimimize bin adet, 5 kilometre yapana 5 bin adet, 10 kilometre yapana 10 bin adet bisiklet vereceğiz'. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum, bu projeyi kendi himayelerine aldılar"- "ALO 191 danışma ve destek hattında uyuşturucu tereddüdüyle ilgili her konuyu aile, 24 saat kesintisiz bildirebilir.
 • 14:34Son 2,5 Ayda 1350 Terörist TutuklandıSon 2,5 Ayda 1350 Terörist TutuklandıAdalet Bakanı Kenan İpek, "24 Temmuz'dan bu yana tutuklanan terörist sayısı PKK, IŞİD ve DHKP-C ile ilgili bin 350 civarında." dedi.
 • 13:56Müezzinoğlu, Aa Editör Masası'na Konuk OlduSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Sağlıklı Bir Türkiye İçin 1 Milyon Bisiklet Projesi"ni birileri bisiklet sahibi olsun diye değil bunun kültüre dönüşmesi için başlatıldığını belirterek, "Yerel yönetimlerin bisiklet yolu yapması lazım. Onun için dedik ki '1 kilometre yol yapan yerel yönetimimize bin adet, 5 kilometre yapana 5 bin adet, 10 kilometre yapana 10 bin adet bisiklet vereceğiz'. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum, bu projeyi kendi himayelerine aldılar" dedi.
 • 13:55Katar Sahilleri Türk Silahıyla KorunacakKatar Sahilleri Türk Silahıyla KorunacakAres Tersanecilik'in, Katar için üreteceği 17 sahil güvenlik botunda ASELSAN'ın silah sistemi tercih edildi.
 • 13:11Başbakan Davutoğlu, İstanbul'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Sınır güvenliğimiz ve hava sahası güvenliğimiz bağlamında hiçbir şekilde taviz vermeyiz.
 • 13:08Oxfam'dan İngiliz Hükümetine Sığınmacı EleştirisiUluslararası yardım kuruluşu Oxfam, Suriyeli sığınmacıların ülkelere alınması kapsamında, İngiliz hükümetini üzerine düşeni yapmadığı gerekçesiyle eleştirdi.
 • 13:07Katar Sahilleri Türk Silahıyla KorunacakAres Tersanecilik'in, Katar için üreteceği 17 sahil güvenlik botunda ASELSAN'ın silah sistemi tercih edildi.
 • 12:18Davutoğlu: Rus Hava Akınları Deaş'e Karşı YapılmıyorBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Rusya’nın Suriye’deki hava operasyonlarının terör örgütü DEAŞ’a karşı yapılmadığını söyledi.
 • 10:47Down Sendromlu Melekler Derneği, 20 Çocuğu Kampa GötürüyorDown Sendromlu Melekler Derneği, 20 Çocuğu Kampa GötürüyorBatmanda bir çok sosyal faaliyetlerle adından söz ettiren Down Sendromlu Melekler Derneği, 20 down sendromlu çocuğu aileleri ile birlikte kampa götürecek.
 • 10:36Frontex, Yunanistan'a 600 Uzman Personel Daha GönderiyorFrontex, Yunanistan'a 600 Uzman Personel Daha GönderiyorFrontex, Yunanistan'ın kara ve deniz sınırlarının korunması ve göçmenlerin kayıt altına alınmasında görev yapacak 600 uzman personel daha gönderecek.
 • 09:35Klü'de Güvenlik Tedbirleri ToplantısıKırklareli Üniversitesi'nde (KLÜ) güvenlik tedbirleri toplantısı yapıldı.
 • 09:30Gelir İdaresi Başkanlığına Bin 750 Uzman Yardımcısı AlınacakGelir İdaresi Başkanlığına Bin 750 Uzman Yardımcısı AlınacakGelir İdaresi Başkanlığınca, açık bulunan kadrolara atanmak üzere, bin 750 gelir uzman yardımcısı alınacak.
 • 22:58Ağrı Belediye Başkanı Sakık'a, 7 Ay 15 Gün Hapis Cezası VerildiAğrı Belediye Başkanı Sakık'a, 7 Ay 15 Gün Hapis Cezası VerildiAğrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık'a Nevruz'da yaptığı açıklamalar nedeniyle 'Türk milletini aşağılama' suçundan 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.
 • 22:13Merkel'den Bakana Yetki KısıtlamasıMerkel'den Bakana Yetki KısıtlamasıAlmanya Başbakanı Angela Merkel'in mülteci politikalarının koordinasyonu görevini İçişleri Bakanı de Maizière'nin elinden alıyor.
 • 20:28Fransa'da Terörle MücadelePARİS (AA) – Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, aralarında bir Türk'ün de bulunduğu yabancı kökenli 5 mahkumun Fransız vatandaşlığından atılmasını istedi.
 • 18:41Yabancı Uyruklu Vatandaşların İş ve İşlemlerini Göç İdaresi YapıyorYabancı Uyruklu Vatandaşların İş ve İşlemlerini Göç İdaresi YapıyorAdıyaman İl Göç İdaresi Müdürlüğü daha önceden Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü’nce yürütülmekte olan yabancıların iş ve işlemlerini devraldı.
 • 18:34Krv'de Memurlar Çalışmaya 15 Yıl Ara VerebilecekKuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde devlet memurlarının durumları ile ilgili bir reform çalışması daha duyuruldu.
 • 17:29AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir BozdağAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir BozdağGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın konuşması- Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz'in konuşması İçişleri Bakanı Altınok: - "Halkımız müsterih olsun, devletimiz güçlüdür.
 • 15:58İçişleri Bakanı Altınok Açıklamasıİçişleri Bakanı Selami Altınok, "Halkımız müsterih olsun, devletimiz güçlüdür.
 • 15:55High Tech Port By Müsiad Qatar Fuarı AçıldıHigh Tech Port By Müsiad Qatar Fuarı AçıldıProtokolden detaylar- Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül konuşması- Katar Savunma Bakanı Hamad Bin Ali El-Atiyye konuşması- Müsiad Başkanı Nail Opak konuşması- Kurdela kesilmesi- Bakan Vecdi Gönül ve Katar Başbakanı Abdullah bin Nasır bin Halife Al Sani standları gezdi Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, dünya nüfusunun dörtte birini oluşturan İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) bünyesindeki 57 ülkenin dünya Ar-Ge harcamalarının yüzde 2,4'üne, toplam patentin yüzde 1,6'sına, toplam bilimsel yayınların ise yüzde 6'sına sahip olduğunu belirterek, "Bu düşük seviye kabul edilemez bir durum" dedi.
 • 15:39Taliban Kunduz'a Yeniden SaldırdıKabil (AA) - Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz kenti yeniden Taliban militanlarının saldırısına uğradı.
 • 13:21High Tech Port By Müsiad Qatar FuarıMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, dünya nüfusunun dörtte birini oluşturan İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) bünyesindeki 57 ülkenin dünya Ar-Ge harcamalarının yüzde 2,4'üne, toplam patentin yüzde 1,6'sına, toplam bilimsel yayınların ise yüzde 6'sına sahip olduğunu belirterek, "Bu düşük seviye kabul edilemez bir durum" dedi.
 • 11:35Direksiyonda Cep Telefonu Kullanmak Alkollü Araç Kullanmak GibiAlmanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde yılın ilk dokuz ayı içerisinde 100 bin kişi direksiyonda telefonla meşgul olurken polise yakalandı.
 • 09:25Sığınmacı Akını 100 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak'Sığınmacı Akını 100 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak'Sığınmacı krizinin Almanya'da birçok alanda yeni iş sahalarının açılmasına neden olduğu bildirildi.