SON DAKİKA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika İçişleri Bakanlığı Haberleri

 • 29 Eylül 2016 10:11Suruç'a Bir Destek de Haliliye Belediyesi'ndenSuruç'a Bir Destek de Haliliye Belediyesi'ndenHaliliye Belediyesi, kayyum atanan Suruç Belediyesi’ne destek oldu.
 • 29 Eylül 2016 09:24İl Müdürü Görgülü, İl Müdürü Görgülü, "Görevden Alınmama Değil Fetö'den Alındığımın Sanılmasına Üzülüyorum"Önümüzdeki günlerde İzmir’de araştırmacı olarak göreve başlayacak olan Aydın Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Görgülü, görevden alınmasına değil FETÖ/PDY kapsamında görevden alındığı yolunda kamuoyunda oluşan yanlış algıya üzüldüğünü belirtti.
 • 29 Eylül 2016 00:00Avrupa'da Işid Operasyonu: 5 Gözaltıİspanyol, Belçika ve Alman polisinin yaptığı ortak operasyonla IŞİD propagandası yaptığı öne sürülen 5 kişi gözaltına alındı.
 • 28 Eylül 2016 20:40İngiltere'de Muhalefet Erken Seçim Bekliyorİngiltere'de ana muhalefetteki İşçi Partisi'nin lideri Jeremy Corbyn, Başbakan Theresa May'in gelecek yıl bir erken seçime gideceğini öngördüğünü belirterek, partisini genel seçime hazırlıklı olmaya çağırdı.
 • 28 Eylül 2016 17:11İtalya'da, Kazaya Sebep Olan Sürücülerin Cep Telefonlarına ve Tabletlerine El Konulacakİtalya'da, akıllı telefonlarıyla ya da tablet bilgisayarlarıyla uğraşırken bir kazaya sebep olan sürücülere para cezası kesilmesinin yanı sıra, söz konusu cihazlara da el konulacak.
 • 28 Eylül 2016 16:42İnsan Hakları İzleme Örgütü: Mısır'daki Cezaevinde Mahkumlar Dövülüp Aç Bırakılıyorİnsan Hakları İzleme Örgütü 80 sayfalık son raporunda, daha önce de kötü şöhretiyle bilinen cezaevindeki koşulları aktardı.
 • 28 Eylül 2016 16:12Eş Zamanlı Işid OperasyonlarıEş Zamanlı Işid Operasyonlarıİspanya İçişleri Bakanlığı, Avrupa'nın farklı kentlerinde yapılan eş zamanlı operasyonlarda IŞİD'le bağlantılı olduğu şüphesiyle 5 kişi tutuklandığını duyurdu.
 • 28 Eylül 2016 15:44Fas'ta Genel Seçimlere DoğruFas'ta 1963'ten bu yana yürürlükte olan parlamenter sistemde ilk defa "selefi" referanslı adaylar farklı parti listelerinden genel seçimlere katılıyor.
 • 28 Eylül 2016 15:37Konya'da Gönüllü İtfaiyecilik Tanıtım Programı YapıldıKonya'da Gönüllü İtfaiyecilik Tanıtım Programı YapıldıKonya Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında Uluslararası Gönüllü İtfaiyecilik Tanıtım Programı düzenledi.
 • 28 Eylül 2016 15:19Gönüllü İtfaiyecilik Tanıtım Programı YapıldıKonya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, itfaiye teşkitalının kuruluşunun 302. yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutluyor.
 • 28 Eylül 2016 13:31Başkan Keleş, Muhterem İnce'yi Ziyaret EttiBaşkan Keleş, Muhterem İnce'yi Ziyaret EttiDüzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce’yi makamında ziyaret etti.
 • 28 Eylül 2016 11:44Bozdağ: Adil Öksüz MİT Ajanı Değil Bu Fetö Terör Örgütünün PropagandasıADALET Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz'dan bu yana 32 bin civarında kişinin tutuklandığını yeni tutuklanmaların ve serbest bırakılmaların süreç içerisinde olabileceğini belirterek, "Adil Öksüz MİT ajanı değil, FETÖ terör örgütünün propagandası. Kılıçdaroğlu'na bu bilgiyi getirene, getireni araştırması gerekir" dedi.
 • 28 Eylül 2016 11:21İspanya, Almanya ve Belçika'da Daeş Operasyonuİspanya, Almanya ve Belçika’da terör örgütü DAEŞ ile bağlantısı bulduğu belirlenen 5 şüpheli gözaltına alındı.
 • 28 Eylül 2016 10:27Son Dakika! Adil Öksüz MİT Ajanı mı? Adalet Bakanı AçıkladıSon Dakika! Adil Öksüz MİT Ajanı mı? Adalet Bakanı AçıkladıAdil Öksüz MİT ajanı mı iddiasına Adalet Bakanı Bozdağ'dan yanıt geldi. Bozdağ, "Bunu söyleyen kimse FETÖ tarafından kullanıldığını bilmeyen bir zavallıdır." dedi.
 • 28 Eylül 2016 10:25Uzman Jandarmalar Polis Olmak İstiyorUzman Jandarmalar Polis Olmak İstiyorEMEKLİ Uzman Jandarmalar Derneği (EMUJAD) Genel Başkanı Adnan Oğuz, Jandarma Genel Komutanlığı'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlanması ardından 'Uzman jandarma' olarak görev yapan binlerce personelin zor koşullarda çalıştığını bunların çoğunun koşulları daha iyi olduğu için Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmak için başvuruda bulunduğunu söyledi.
 • 28 Eylül 2016 01:06İslam Konferansı 10 Yaşındaİslam Konferansı 10 YaşındaAlmanya'da 2006'da hayata geçirilen İslam Konferansı'nın 10. yılı kutlandı.
 • 27 Eylül 2016 18:32Afganistan'da İşkence Yapan Çok, Ceza Alan YokAfganistan'da İşkence Yapan Çok, Ceza Alan Yok2015 yılında Afganistan cezaevlerinde 77 işkence vakası tespit edilirken, Afganistan İnsan Hakları Komisyonu Başkanı, zanlıların hiçbirinin ceza almadığını ifade etti.
 • 27 Eylül 2016 17:48Korucuların İş ve İşlemleri Kolaylaşacak"Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, İçişleri Bakanlığı tarafından kurulan Korucular Daire Başkanlığının korucuların iş ve işlemlerinin takibini kolaylaştıracağını belirtti.
 • 26 Eylül 2016 22:45Erciş'te Belediye Binası Önünde Bombo Yüklü Kamyon Ele Geçirildi (2)Erciş'te Belediye Binası Önünde Bombo Yüklü Kamyon Ele Geçirildi (2)ERCİŞ BELEDİYESİ'NE KAYYUM ATANMIŞTIÖnünde bomba yüklü kamyon ele geçirilen DBP'li Erciş Belediyesi'ne İçişleri Bakanlığı kararıyla 11 Eylül'de kayyum atanmıştı.
 • 26 Eylül 2016 21:53Van'da Patlayıcı Yüklü Kamyon BulunduVan'da Patlayıcı Yüklü Kamyon BulunduVan'ın Erciş ilçesinde PKK'lı teröristlerce içerisine patlayıcı yerleştirilmiş kamyon bulundu.
 • 26 Eylül 2016 21:06Van'da Belediye Binası Önünde Bomba Yüklü Araç YakalandıVan'da Belediye Binası Önünde Bomba Yüklü Araç YakalandıVan'da Erciş Belediye binası önünde bir bomba yüklü araç, güvenlik güçleri tarafından son dakikada tespit edilerek ele geçirildi.
 • 26 Eylül 2016 16:16Hrant Dink Cinayeti DavasıAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in 19 Ocak 2007'de öldürülmesine ilişkin 2'si tutuklu 35 kişinin yargılandığı davada savunma yapan tutuksuz sanıklardan Mehmet Ayhan, "Yasin Hayal'i zaman zaman iş yeri ve çevresinde takip edip çalışmalar yaptık. Fakat yapacağı veya yaptıracağı faaliyeti ve ilerleme tespit edemediğimizden F5 raporu düzenlemedim. Böyle bir faaliyet tespit etseydik sadece rapor değil bilgi verme amaçlı gerekli yerlere resmi yazılar da yazardık.
 • 26 Eylül 2016 15:47Dbp'den Anayasa Mahkemesi'ne 'Kayyum' BaşvurusuDbp'den Anayasa Mahkemesi'ne 'Kayyum' BaşvurusuDemokratik Bölgeler Partisi (DBP) Hukuk Komisyonu, İçişleri Bakanlığı tarafından atanan kayyumların geri çekilmesi için Anayasa Mahkemesi’ne başvuruda bulundu.
 • 26 Eylül 2016 15:29Kurtulmuş Darbe Teşebbüsüne Kalkanlar 'Yenildik' Diyerek Kenara Çekilecek DeğilKurtulmuş Darbe Teşebbüsüne Kalkanlar 'Yenildik' Diyerek Kenara Çekilecek DeğilDha Ankara - Kurtulmuş Darbe teşebbüsüne kalkanlar 'Yenildik' diyerek kenara çekilecek değil (1)ANADOLU-RUMELİ TOPRAKLARININ EN AĞIR SUÇUNUN İÇİNDE OLANLARI AFFETMEDEN DEVAM EDECEĞİZMOODY'S'İN AÇIKLAMASINI 15 TEMMUZ'UN ARTÇI DEPREMLERİNDEN BİRİ OLARAK GÖRÜYORUMPYD VE YPG GÜÇLERİNİN HER İKİ OPERASYONDA DA BULUNMAMASI TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİAK PARTİLİ SİYASETÇİLERİ TÖHMET ALTINDA BIRAKACAK SÖZLERİN SÖYLENMESİNİ DOĞRU BULMUYORUZBAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ikinci bir kalkışma riskinin olup olmadığı yönündeki yorumlarla ilgili Bu yönde bir rapor yok. 15 Temmuz darbe teşebbüsüne kalkanlar 'Aman ne güzel yenildik' diyerek kenara çekilecek değiller.
 • 26 Eylül 2016 11:43Mülteciler Uyum SağlayamıyorMülteciler Uyum SağlayamıyorSavaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Suriyeli mültecilerden çoğu buradaki hayata uyum sağlayamadı. Kimi batakhanelere düştü kimi dilenci oldu kimi de iş yada trafik kazalarına kurban gitti. Mülteci olayı başlı başına sosyolojik bir vaka olarak S.O.S. veriyor.