02:5900
SON DAKİKA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika İçişleri Bakanlığı Haberleri

   

  'Metruk Binaların Süratle Yıkılması Gerekiyor'

  "Metruk Binaların Süratle Yıkılması Gerekiyor"

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Türkiye'nin neresinde metruk yapılar, viraneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması gerekiyor." dedi. (Dün 20:47)

   

  Almanya'da Terör Eğitimi Almaya ve Mali Destek Vermeye Büyük Ceza Geliyor

  Almanya Federal Adalet Bakanlığı terör örgütü IŞİD ile mücadele için ceza hukukunda değişiklik yapacak. (Dün 20:34)

   

  Tunus'ta Genel Seçime Doğru

  Tunus'ta Genel Seçime Doğru

  Tunus Savunma Bakanlığı sözcüsü Bilhasan el-Viselati, başkent Tunus'ta düzenlediği toplantıda 26 Ekim'de yapılacak genel seçimlerinin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi için İçişleri Bakanlığı ile işbirliği yaparak yeni bir güvenlik planı için hazırlık yaptıklarını açıkladı. (Dün 20:21)

   

  Türkler de Artık Avrupa'da SGK ile Muayene Olabilecek

  Türkler de Artık Avrupa'da SGK ile Muayene Olabilecek

  Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı, Avrupa Sağlık Sigortası Kartı ile vatandaşların yurtdışı seyahatlerinde, sadece kart göstererek tedavi olabileceklerini bildirdi. (Dün 19:03)

   

  Mısır'da Ölen Öğrenci İçin Gösteri

  Mısır'da geçen hafta düzenlenen darbe karşıtı gösterilerde yaralanan bir öğrencinin hayatını kaybetmesi protesto edildi. (Dün 18:48)

   

  Uyuşturucu ile Mücadele Bakanlar Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, uyuşturucu kullanımının özellikle metruk binalarda olduğunu belirterek, “Türkiye’nin neresinde metruk yapılar, viran haneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması gerekiyor. (Dün 18:30)

   

  Sgk Avrupa Sağlık Sigortası Kartı Uygulamasını Başlattı

  Sgk Avrupa Sağlık Sigortası Kartı Uygulamasını Başlattı

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, ‘Avrupa Sağlık Sigortası Kartı Kapasite Geliştirme Projesi’ kapsamında Avrupa Birliği yetkililerini makamında kabul etti. (Dün 16:47)

   

  Sgk Başkanı İlhan Açıklaması

  "Avrupa Sağlık Sigortası Kartı ile vatandaşlarımız, yurtdışı seyahatlerinde sadece kart göstererek tedavi olabilecekler" (Dün 16:45)

   

  İç Güvenlik Reformu

  Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı "İç Güvenlik Reformu" bir çok alandaki uygulamalarda yenilikler getirecek Doğum, evlenme, boşanma ve ölüm gibi hallerde nüfus müdürlüklerine gitme zorunluluğu kalkacak İsim ve soyisim değişiklikleriyle ilgili mahkeme kararına ihtiyaç olmayacak Pasaport ve ehliyet işlemleri Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nde yapılacak Polise gözaltında 24 saat tutma yetkisi verilecek Suçluların verdiği zararlar kendilerinden tazmin edilecek, bu konuda zaman aşımı (Dün 16:44)

   

  Reform Eylem Grubu Hazırlık Toplantısı

  Reform Eylem Grubu Hazırlık Toplantısı

  AB Bakanı Bozkır, AB Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı müsteşarları ile bir araya geldi. (Dün 16:42)

   

  Avrupa Sağlık Sigortası Kartı ile Yurtdışında Ücretsiz Tedavi İmkanı

  Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Avrupa Sağlık Sigortası Kartı ile vatandaşların, yurtdışı seyahatlerinde tedavi olabileceklerini söyledi. (Dün 16:13)

   

  Davutoğlu, Yeni İç Güvenlik Reformu Paketi'ni Açıkladı

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, çoğu İçişleri Bakanlığı bünyesinde hazırlanan ve iç güvenlikle ilgili yapılacak yasal değişiklikler ve bazı hizmet dallarında yapılacak yeni uygulamaların yer aldığı yeni İç Güvenlik Reformu Paketi'ni açıkladı. (Dün 16:08)

   

  Makul Şüphe' ile Gözaltına Alınan Gazeteci Meclis Gündeminde

  MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na soru önergesi verdi. (Dün 15:46)

   

  Usulsüz Dinleme İddiasında 18 Kişi Hakkında Gözaltı Kararı

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ‘usulsüz dinleme’ soruşturması kapsamında aralarında eski İstihbarat Dairesi Başkanı Ömer Altıparmak ile Terörle Mücadele Şubesi'nden sorumlu eski Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Lokman Kırcılı’nın da bulunduğu 17 kişi hakkında yakalama ve gözaltı kararı çıkarıldı. (Dün 15:43)

   

  Bakan Yılmaz'a Üniversite'de Şok: Öğrenciler Salonu Terk Etti

  Bakan Yılmaz'a Üniversite'de Şok: Öğrenciler Salonu Terk Etti

  Aksaray Üniversitesi'nin akademik yıl açılışına katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz kürsüye çıktığında öğrencilerin büyük bölümü salonu çoktan terk etmişti. (Dün 15:42)

   

  Makedonya'da Dokuz Kişiye Gözaltı

  Devlet bütçesini 2,76 milyon dolar zarara uğrattığı gerekçesiyle, biri Savunma Bakanlığı eski yetkilisi toplam dokuz kişi gözaltına alındı. (Dün 15:41)

   

  AK Parti Grup Toplantısı

  AK Parti Grup Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Doğum, evlenme, boşanma ve ölüm gibi hallerde nüfus müdürlüklerine gitme zarureti ortadan kalkacak. (Dün 14:44)

   

  İşte İç Güvenlik Paketi'nin Detayları

  İşte İç Güvenlik Paketi'nin Detayları

  İç Güvenlik Paketi Başbakan Davutoğlu tarafından açıklandı. İç Güvenlik Paketi'nin detayları ve madde madde yapılan değişiklikler. (Dün 14:18)

   

  Davutoğlu: 'Çözüm Süreci Milli, Yerli Projedir'

  Davutoğlu: "Çözüm Süreci Milli, Yerli Projedir"

  AK Parti Grup Toplantısı-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu (1): -"Ortak vicdan adına bütün partilere, sivil toplum kuruluşlarına, kanaat önderlerine sesleniyorum: Şehirlerimizi yok etmek isteyenlere, vandalizme karşı sesinizi yükseltin. (Dün 14:10)

   

  2015 Yılı Bütçe Maratonu Takvimi Belli Oldu

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine, 23 Ekim Perşembe günü, Maliye Bakanı Şimşek'in sunuş konuşmasıyla başlanacak Komisyonda kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi Kasım ayı sonuna kadar sürecek. (Dün 13:57)

   

  İran Uzmanlar Meclisi Başkanı Hayatını Kaybetti

  İran Uzmanlar Meclisi Başkanı, 83 yaşındaki Ayetullah Muhammed Rıza Mehdevi Keni hayatını kaybetti. (Dün 13:33)

   

  Jandarma ve Sahil Güvenlik Hükümete Bağlanıyor

  Jandarma ve Sahil Güvenlik Hükümete Bağlanıyor

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlıklarının İçişleri Bakanlığına bağlanacağını söyledi. (Dün 13:20)

   

  Pasaport ve Ehliyet İçin Emniyet'e Gitmeye Son

  Pasaport ve Ehliyet İçin Emniyet'e Gitmeye Son

  Başbakan Davutoğlu, ehliyet, pasaport, isim değişikliği, nüfus kayıt örneği gibi resmi işlemlerde vatandaşa büyük kolaylık sağlayacak değişiklikleri açıkladı. (Dün 12:53)

   

  POMEM İşlemleri Krize Dönüştü

  POMEM İşlemleri Krize Dönüştü

  Polis Akademisi'ne 2 bin 500 polis adayı alımına ilişkin sınavda kriz çıktı. İstanbul, İzmir, Ankara illerinden gelen adaylara ayrıcalık tanındığı gerekçesiyle Anadolu illerinden büyük tepki geldi. (Dün 10:49)

   

  POMEM Alımları Sadece 3 İlden

  POMEM Alımları Sadece 3 İlden

  Polis Akademisi'ne 2 bin 500 polis adayı alımına ilişkin sınavda kriz çıktı. İstanbul, İzmir, Ankara illerinden gelen adaylara ayrıcalık tanındığı gerekçesiyle Anadolu illerinden büyük tepki geldi. (Dün 10:49)

   

 

  Elektronik Kimlik Kart Basım İhalesi Meclis Gündeminde

  Elektronik Kimlik Kart Basım İhalesi Meclis Gündeminde

  İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. (Dün 10:30)

   

  Başbakan, Yeni İç Güvenlik Tasarısı'nı Bugün Açıklayacak

  Başbakan, Yeni İç Güvenlik Tasarısı'nı Bugün Açıklayacak

  Bakanlar Kurulu'nda 8 saat süren mesai bitti. Uzun bir aranın ardından toplantı sonrası açıklama olmadı. Başbakan, yeni İç Güvenlik Tasarısı'nı bugün açıklayacak. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  İzmir'deki Gezi Parkı Odaklı Eylemler

  İzmir Kordonboyu'nda geçen yıl Gezi Parkı odaklı eylemler sırasında bir kızın saçını çekip copla vurdukları iddia edilen 2 polis memurunun yargılandığı davaya devam edildi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Adana'da Gazete Dağıtıcısının Öldürülmesi

  Kürtçe yayımlanan Azadiya Welat gazetesinin dağıtımını yapan Bağdu'nun öldürülmesi, Mersin'de protesto edildi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Saç Çeken Polislerin Yargılanmasına Devam Edildi

  İzmir’de, Gezi eylemleri sırasında bir kızın saçını çekerek copla vurdukları iddiasıyla dava açılan 2 çevik kuvvet polisinin yargılanmasına devam edildi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Gezi Olaylarında Saç Çeken Polislerin Yargılanması Devam Etti

  Gezi Olaylarında Saç Çeken Polislerin Yargılanması Devam Etti

  İzmir'de, Gezi eylemleri sırasında bir kızın saçını çekerek copla vurdukları iddiasıyla dava açılan 2 çevik kuvvet polisinin yargılanmasına devam edildi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Gençliğe Sporla Bakış' Projesi İmza Töreni Gerçekleşti

  Gençliğe Sporla Bakış" Projesi İmza Töreni Gerçekleşti

  Bilecik Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından hazırlanan "Gençliğe Sporla Bakış" projesi imza töreni gerçekleştirildi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  AB Vize Muafiyeti Süreci

  AB Vize Muafiyeti Süreci

  AB İçişleri Komiseri Malmström: "Türkiye vize muafiyeti yol haritasında belirlenen kriterleri karşılamak için etkin çaba gösteriyor" (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Dolandırılmaktan Polis Ekipleri Sayesinde Kurtuldu

  Kırşehir’de, telefonda ödül kazandığını söyleyen dolandırıcılara inanan bir kişi, bankamatikte para yatırmak üzereyken Güven Timleri sayesinde dolandırılmaktan kurtuldu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Sana'da Motosiklet Protestosu

  Yemen'in başkenti Sana'da motosiklet sürücüleri yasak kararını protesto etti. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Sırbistan'da Camiye Düzenlenen Saldırı

  Sırbistan'da Camiye Düzenlenen Saldırı

  Subotitsa'da düzenlenen saldırı olayına karıştığı iddiasıyla bazı kişiler gözaltına alındı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Gençliğe Sporla Bakış" Projesi

  Bilecik Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından hazırlanan "Gençliğe Sporla Bakış" projesi imza töreni gerçekleştirildi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  UFRS Sempozyumu Çatalca'da Başladı

  IV'ncü Uluslararası Türk Coğrafyası UFRS, Sempozyumu 18 Ekim günü Çatalca Nazım Özbay Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  İŞİD'de O İsim Öldürüldü!

  Diyale Polis Müdürlüğü IŞİD'e karşı düzenlediği operasyonlarda aralarında örgütün 'Şeriat yargıcı' Ebu Aişe'nin de bulunduğu 30 militanı öldürdüğünü bildirdi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  IŞİD'in 'Kafa Kestiren' Yargıcı Öldürüldü

  IŞİD'in 'Kafa Kestiren' Yargıcı Öldürüldü

  Irak'ın Selahaddin ilindeki geniş çaplı operasyonda çok sayıda IŞİD üyesi öldürüldü. Ölenler arasında örgütün sivillere ölüm cezasını veren 'şeriat yargıcı' da var. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Sınırda Ebola Önlemleri Alındı

  Sınırda Ebola Önlemleri Alındı

  Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, dünya genelinde hızla yayılan Ebola virüsü hastalığı ile ilgili gerekli tedbirleri Kapıkule Sınır Kapısı’nda aldıklarını söyledi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Aydınlı Baba Mahkemenin, Küçük Kızını Ukraynalı Anneye Vermesine Tepki Gösterdi

  Aydınlı Baba Mahkemenin, Küçük Kızını Ukraynalı Anneye Vermesine Tepki Gösterdi

  Ukraynalı Oksana Rudnytska (31) ile 2009 yılında Kuşadası’nda evlenen baba Rıza Barış (35), Türkiye'de mahkemelerinin verdiği kararla 4 yaşındaki kızı Eva Barış’ı kaybedecek. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Açıklaması

  Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Açıklaması

  Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, dünya genelinde hızla yayılan Ebola virüsü hastalığı ile ilgili gerekli tedbirleri Kapıkule Sınır Kapısı’nda aldıklarını söyledi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Holiganlara Selefilere Karşı'

  Holiganlara Selefilere Karşı'

  Kendilerini Selefi avcısı olarak adlandıran bir grup futbol holiganı, haftaya Köln'de gösteri düzenlemeyi planlıyor. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Afganistan'da Operasyon: 50 Taliban Öldü

  Afganistan'da Operasyon: 50 Taliban Öldü

  Afganistan'da güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği operasyonu sonucu 50 Taliban'ın öldüğü, 32 üyesinin de yaralandığını bildirildi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kamuya 8 Bin 417 Yeni Araç Alınacak

  Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'na göre, gelecek yıl kamuya 8 bin 417 taşıt alınacak Taşıtların 7 bin 458'i genel bütçeli kuruluşlar, 941'i özel bütçeli idareler, 18'i ise düzenleyici ve denetleyici kurumlar tarafından kullanılacak Emniyet Genel Müdürlüğü, bin 534 taşıtla gelecek yıl en fazla taşıt alımı gerçekleştirecek kamu idaresi olacak. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Bulgaristan'da 'Sosyal Hak' Protestosu

  Bulgaristan'da "Sosyal Hak" Protestosu

  Bulgaristan'da "sosyal hak" protestosu- Sosyal haklarını kaybetmek istemeyen polis ve askerler başkent Sofya'da yürüdü- Protestocular Çalışma ve Sosyal Bakanı Hristoskov'u istifaya çağırdıSOFYA (AA) - Geçici hükümetin bazı mesleklerin erken emeklilik haklarının iptalini öngören yasa tasarısına karşı çıkan binlerce polis ve askeri personel, başkent Sofya'da yürüdü. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Bulgaristan'da "Sosyal Hak" Protestosu

  Sosyal haklarını kaybetmek istemeyen polis ve askerler başkent Sofya’da yürüdü Protestocular Çalışma ve Sosyal Bakanı Hristoskov’u istifaya çağırdı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Otizmli Çocuklara Sportif Faaliyetler Projesi"

  Afyonkarahisar'da, proje kapsamında hem tatil hem de spor yapan 15 otistik çocuğun, yaşama tutunması sağlanıyor Proje koordinatörü Kurt: "Otizmli çocuklar etkinlikleri yaparken, annelerine de otizm ve otizmli çocuklarla ilgili eğitimler vererek, hayatlarına adapte olma şansı sağlıyoruz" (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Göçmenler Dilbilgisi ve Eğitime Yatırım Yapıyor

  Göçmenler Dilbilgisi ve Eğitime Yatırım Yapıyor

  Almanya'da göçmenler üzerine yapılan yeni bir araştırmaya göre Almanca dil bilgisi çok iyi olanlar diğerlerine kıyasla yüzde 20 daha fazla gelir elde ediyor. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.10.2014 02:59:14. #1.12#