SON DAKİKA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika İçişleri Bakanlığı Haberleri

 • 10:35Selami Altınok: Görevi BeklemiyordumSelami Altınok: Görevi Beklemiyordumİçişleri Bakanı olan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, bir görevden başka bir göreve gittiğini, İçişleri Bakanlığı görevini beklemediğini söyledi.
 • 02:41Erdoğan: Bir Manyak Bulmuşlar Ailemi Tedirgin EdiyorErdoğan: Bir Manyak Bulmuşlar Ailemi Tedirgin EdiyorCumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda kızı Sümeyye Erdoğan ile ilgili çıkan haberlere sert tepki gösterdi.
 • 04:13Terör Faillerinin Yakalanmasına Yardımcı Olana Para Ödülü VerilecekTerör Faillerinin Yakalanmasına Yardımcı Olana Para Ödülü VerilecekTürkiye, terörle mücadelede tarihi bir ilke imza atıyor. "Terörle mücadele kapsamında aranan şahısların yakalanmasına yardımcı olanlara" ödül verilecek.
 • 16:15Müfettişleri Koruyan Polise Silahlı Saldırı: 1'i Polis, 2 YaralıMüfettişleri Koruyan Polise Silahlı Saldırı: 1'i Polis, 2 YaralıŞırnak'ın Cizre ilçesinde İçişleri Bakanlığı tarafından belediyeyi denetlemek için gönderilen müfettişleri koruyan polislere saldırıda 1'i polis 2 kişi yaralandı.
 • 17:15Milletvekili Adaylığı İçin İstifalar Peş Peşe GeldiMilletvekili Adaylığı İçin İstifalar Peş Peşe GeldiŞanlıurfa Belediye Başkanı AK Partili Güvenç, Bitlis eski Valisi Öztürk ve RTÜK'ün CHP'li üyesi Öztunç, milletvekili adayı olmak için görevlerinden istifa etti.
 • 23:14Mustafa Çalışkan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne Atandıİstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı ve 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, vekaleten İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne atandı.
 • 21:06Genel Seçime Doğru1 Kasım'da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde aday olacak kamu görevlileri istifalarını verdi.
 • 20:28Cizre Belediye Başkanı Kunur: Cizre Belediye Başkanı Kunur: "Polise Yönelik Saldırı Provakasyon Amaçlı Yapıldı"Şırnak’ın Cizre ilçesinde belediye binasında İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin denetimi sırasında çıkan çatışmada biri polis 2 kişinin yaralanması, düzenlenen basın açıklamasıyla kınandı.
 • 19:05Kiev'de Yaralananlar Arasında İçişleri Bakan Yardımcısı da VarKiev'de Yaralananlar Arasında İçişleri Bakan Yardımcısı da VarDha DIŞ HABER - Kiev'de yaralananlar arasında İçişleri Bakan Yardımcısı da var -Kiev'de el bombası attığı iddia edilen kişi gözaltında (2) -Kiev'de yaralananlar arasında İçişleri Bakan Yardımcısı da var Sonat KEREM/KİEV, (DHA) Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bugün göstericilerle polis arasında çıkan çatışmada el bombası fırlattığı iddia edilen kişi gözaltına alındı.
 • 19:04Binlerce Suriyeli Mülteci Almanya'ya Gitme Mücadelesi VeriyorBinlerce Suriyeli Mülteci Almanya'ya Gitme Mücadelesi VeriyorMacaristan’ın başkenti Budapeşte’deki Doğu Garı çevresine yerleşen Suriyeli mülteciler, Almanya’ya giden trene binebilmek için mücadele veriyor.
 • 18:57Kiev'de Yaralananlar Arasında İçişleri Bakan Yardımcısı da VarKiev'de Yaralananlar Arasında İçişleri Bakan Yardımcısı da VarKiev'de el bombası attığı iddia edilen kişi gözaltında Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bugün göstericilerle polis arasında çıkan çatışmada el bombası fırlattığı iddia edilen kişi gözaltına alındı.
 • 18:45Bodrum'da İhale ve Satın Alma SemineriBodrum'da İhale ve Satın Alma SemineriBodrum Belediyesi, bünyesinde düzenlenen eğitim seminerlerine ihale ve satın alma konularında devam edildi.
 • 18:00Ukrayna Parlamentosu Önünde Çatışma: 1 Ölü, 100 YaralıUkrayna Parlamentosu Önünde Çatışma: 1 Ölü, 100 YaralıUkrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko’nun yerel yönetimle ilgili anayasal değişikliğe gidilmesi önerisinin Ukrayna parlamentosu Verkhovna Rada’dan geçmesinin ardından parlamento önünde protesto gösterileri gerçekleşti.
 • 17:50Konca: Konca: "Ab'ye Hazır Hale Gelmeliyiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ali Haydar Konca'nın gelişi-Salondan detaylar- Konca'nın açıklamaları AB Bakanı ve Başmüzakereci Konca: - "Ülkemizin sorunlarının demokratik bir toplumda konuşarak çözülebileceği düşüncesindeyiz.
 • 17:41Konca: Konca: "Silahlar Susmalıdır, Silahlar Gömülmelidir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ali Haydar Konca'nın açıklamaları AB Bakanı ve Başmüzakereci Konca: - "Ülkemizin sorunlarının demokratik bir toplumda konuşarak çözülebileceği düşüncesindeyiz.
 • 17:29Terör Saldırılarında 56 Günlük BilançoGüvenlik güçleri, terör örgütlerinin Türkiye'nin barış ve huzurunu bozmaya yönelik saldırılarına yurtiçi ve yurtdışında yaptıkları operasyonlarla karşılık verdi, 22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda 943 terörist etkisiz hale getirildi.
 • 17:13Cizre Belediyesi'ni Teftiş Eden Müfettişleri Koruyan Polise Silahlı Saldırı: 1'i Polis, 2 Yaralı-...Cizre Belediyesi'ni Teftiş Eden Müfettişleri Koruyan Polise Silahlı Saldırı: 1'i Polis, 2 Yaralı-...Sayın Yazıişleri Müdürlerinin dikkatine 'PKK'lılar Cizre'de polis merkezine silahlı saldırı düzenledi: 1'i polis 2 kişi yaralandı' başlıklı haber ek bilgilerle yeniden geçildi.
 • 17:12Ukrayna Kiev'de Patlama: En Az 1 ÖlüUkrayna Kiev'de Patlama: En Az 1 ÖlüUkrayna'nın başkenti Kiev'de Ukrayna Parlamentosu önünde toplanan radikal milliyetçi göstericilerle güvenlik kuvvetleri arasındaki çatışmada, el bombasının patlaması sonucu bir polis hayatını kaybederken, yüz civarında da yaralı olduğu bildirildi.
 • 17:09Ukrayna Kiev?de Patlama En Az 1 ÖlüUkrayna Kiev?de Patlama En Az 1 ÖlüUkrayna Kiev'de patlama En az 1 ölü Ukrayna'nın başkenti Kiev'de Ukrayna Parlamentosu önünde toplanan radikal milliyetçi göstericilerle güvenlik kuvvetleri arasındaki çatışmada, göstericilerin bulunduğu gruptan fırlatılan el bombasının patlaması sonucu bir polis hayatını kaybetti, yüz civarında polis ve gösterici de yaralandı.
 • 17:05Cizre'de Belediye Binasında Müffettişleri Koruyan Polislere Silahlı SaldırıCizre'de Belediye Binasında Müffettişleri Koruyan Polislere Silahlı SaldırıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Cizre'de belediye binası önünden detay-Yaralıların hastaneye getirilmesi Şırnak'ta polise saldırı- Cizre Belediyesi'nde inceleme yapan İçişleri Bakanlığı müfettişlerini koruyan polislere, binanın içinde silahlı saldırı düzenlendi- Saldırıda biri polis memuru 2 kişi yaralandı Cizre Belediyesi'nde denetim yapan İçişleri Bakanlığı müfettişlerini koruyan polislere, silahlı saldırı düzenlendi.
 • 16:42Konca: "Bir Katliam Yapıldığı Açık ve Net"AB Bakanı Ali Haydar Konca, “Şiddet nereden gelirse gelsin biz şiddete karşıyız. Ülkemizin sorunlarının demokratik bir toplumda konuşarak çözülebileceği düşüncesindeyiz.
 • 16:39Mısır'daki OlaylarMısır'ın Dimyat ve Beni Suveyf illerinde düzenlenen silahlı saldırılarda 5 polisin yaralandığı bildirildi.
 • 16:28AB Bakanı ve Başmüzakereci Konca AçıklamasıAvrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ali Haydar Konca, "Ülkemizin sorunlarının demokratik bir toplumda konuşarak çözülebileceği düşüncesindeyiz.
 • 16:27Kiev Parlamentosu Önünde PatlamaKiev Parlamentosu Önünde PatlamaUkrayna'nın başkenti Kiev'de parlamento binasının önünde patlama meydana geldi.
 • 16:16Şırnak'ta Polise SaldırıCizre Belediyesi'nde denetim yapan İçişleri Bakanlığı müfettişlerini koruyan polislere, silahlı saldırı düzenlendi.
 • 16:13AB Bakanı Konca: Bu Hükümet, Dahil Olduğumuz Bir 'Akp Hükümeti' DeğildirAB Bakanı Konca: Bu Hükümet, Dahil Olduğumuz Bir 'Akp Hükümeti' DeğildirAvrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ali Haydar Konca, seçim hükümetine zorunluluktan ve anayasal hakları çerçevesinde yer aldıklarını ifade ederek “İçinde bulunduğumuz hükümet siyasi programlarının ortaklaştığı bir koalisyon hükümeti ya da dahil olduğumuz bir AKP hükümeti değildir.
 • 16:02Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suç faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara veya yerlerini, yahut kimliklerini bildirenlere para ödülü verilmesine dair İçişleri Bakanlığı yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 14:03Terör Faillerini İhbar Edene Para ÖdülüTerör Faillerini İhbar Edene Para ÖdülüTürkiye'de Terörle Mücadele Yasası kapsamında yeni bir uygulama hayata geçirildi.
 • 13:46Avusturya 5 Bin Sığınmacının Yarısına Barınma İmkanı VerebiliyorAvusturya 5 Bin Sığınmacının Yarısına Barınma İmkanı VerebiliyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Parkta kalan sığınmacılardan genel görüntüler- Kutuyla taşınan çocuktan detay- Sığınmacılara yemek verilmesi- Yemek yiyen sığınmacılardan detay- Sığınmacılarla röportajlar Avusturya 5 bin sığınmacının yarısına barınma imkanı verebiliyor- Avusturya'da 2 bin 300 kişi kapasiteli kabul merkezine yerleştirilen yaklaşık 5 bin sığınmacı olumsuz şartlarda yaşıyor- Kamp yeterli olmayınca yüzlerce sığınmacı dışarıda açık alanda yatmak zorunda kalıyor, kampta kalabilenler ise yetkililerin kendilerine kötü davranmasından şikayetçi- ABD ve AB'den yetkililer, sığınmacı akınından şikayet eden ülkelere Türkiye'yi örnek gösteriyor- Beyaz Saray sözcüsü Earnest: - "Türk hükümeti ve Türk halkı sığınmacılar için ciddi kaynaklar aktardı" Ülkelerindeki çatışmalar ve yoksulluktan kurtulmak için binlerce kilometre yol katedip Avusturya'ya ulaşabilen 5 bin sığınmacı, bu ülkede yerleştirildikleri 2 bin 300 yatak kapasiteli mülteci kabul merkezinde olumsuz şartlarda yaşıyor.
 • 13:05Avusturya 5 Bin Sığınmacının Yarısına Barınma İmkanı VerebiliyorÜlkelerindeki çatışmalar ve yoksulluktan kurtulmak için binlerce kilometre yol katedip Avusturya'ya ulaşabilen 5 bin sığınmacı, bu ülkede yerleştirildikleri 2 bin 300 yatak kapasiteli mülteci kabul merkezinde olumsuz şartlarda yaşıyor.
 • 13:04CHP'li Tanal'dan Adli Kolluk Kanun TeklifiCHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, adli makamların yargı bağımsızlığı ilkesine uygun olarak, Cumhuriyet başsavcısının gözetim ve denetiminde kovuşturma ve soruşturma görevlerini yerine getirmelerini, şüpheli, sanık ve delillere gecikmeden ve güvenilir biçimde ulaşmalarını sağlamak, bu konularda hızlı, sağlıklı, verimli ve usulüne uygun biçimde faaliyetlerde bulunmak üzere adli kolluk teşkilatının kuruluş, görev ve sorumluluklarına ilişkin kanun teklifi verdi.
 • 12:16Almanya ve Avrupa?da İltica ÇaresizliğiAlmanya ve Avrupa?da İltica ÇaresizliğiAlmanya ve Avrupa'da iltica çaresizliği Almanya'ya bu yılın ilk 7 ayında başta Suriye ve Afganistan'ın yanı sıra Afrika ve Balkan ülkelerinden 218 bin iltica başvurusu yapılırken bu rakamın yıl sonuna kadar 800 bini bulması bekleniyor.
 • 09:54Terörle Mücadelede Failleri İhbar İçin "200 Bin Lira" ÖdülTerörle mücadele kanunu kapsamına giren suçların faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara 200 bin liraya kadar para ödülü verilecek.
 • 08:54Terörle Mücadele'de "Ödül" YönetmeliğiTerörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçların faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara verilecek ödül hakkında yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • 03:33Teröristleri İhbar Edenlere Ödül3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suç faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara veya yerlerini, yahut kimliklerini bildirenlere para ödülü verilmesine dair İçişleri Bakanlığı yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 02:23Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazetecilerin Sorularını CevapladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “MHP’den Sayın Tuğrul Türkeş’in katılımı renk getirdi.
 • 23:42Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki 30 Ağustos ResepsiyonuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Seçim güvenliği noktasında hükümetimiz, silahlı kuvvetleri olsun, İçişleri Bakanlığı olsun, her şeyiyle, bütün tedbirlerini almak suretiyle en az hasarla atlatacağına inanıyorum.
 • 22:43Erdoğan: Bunun Cezasını Bedelini ÖdeyeceklerErdoğan: Bunun Cezasını Bedelini Ödeyecekler30 Ağustos Resepsiyonu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör olaylarına değinerek, "Bunun cezasının bedelini ödeyecekler" dedi.
 • 21:03Mursi'nin YargılanmasıMısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 10 kişinin "Katar adına casusluk" suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşması yapıldı.
 • 20:57Vali Yavuz'a Veda Yemeğiİçişleri Bakanlığı Kararnamesi ile Muş Valiliği'ne atanan Seddar Yavuz için veda yemeği düzenlendi.
 • 16:53Köylüleri Altınok'un Başarısı İçin Dua EttiKöylüleri Altınok'un Başarısı İçin Dua EttiSeçim hükümetinde İçişleri Bakanlığı görevine getirilen eski İstanbul İl Emniyet Müdürü Selami Altınok için memleketi Narman İlçesinin Beyler mahallesinde (köyü) kurban kesildi, başarılı olması için dua edildi.
 • 12:39Kaymakam Sağ'dan Arıcılar Derneğine ZiyaretKaymakam Sağ'dan Arıcılar Derneğine ZiyaretAdıyaman’ın Sincik ilçe Kaymakamı Zafer Sağ, Sincik Arıcılık Eğitim ve Kültür Derneğine iade-i ziyarete bulundu.
 • 12:11Türgev Tartışmasına Son DurumTÜRGEV’in Malatya’da öğrenci yurdu açmasından sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı’nın konuyu meclise taşımasına iktidar kanadından tepkiler gelmeye devam ediyor.
 • 12:00Taksim'de 30 Ağustos Töreni...Taksim'de 30 Ağustos Töreni...30 Ağustos Zafer Bayram'ında İstanbul'da ilk tören Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda gerçekleştirildi.
 • 10:34Taksim'de 30 Ağustos Töreni...Taksim'de 30 Ağustos Töreni...Haber Özgür ALTUNCU - Kamera Güven USTA İstanbul DHA 30 Ağustos Zafer Bayram'ında İstanbul'da ilk tören Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda gerçekleştirildi.
 • 00:25Amsterdam-Paris Trenindeki SaldırıAvrupa Birliği yetkilileri, geçen hafta yaşanan Amsterdam-Paris trenindeki silahlı saldırının ardından tren garlarında güvenlik önlemlerini arttırma kararı aldı.
 • 16:40Dadaş'tan Aldı Dadaş'a DevredecekDadaş'tan Aldı Dadaş'a Devredecek7 Haziran seçimleri öncesi İçişleri Bakanlığı görevini Erzurumlu Efkan Ala’dan devralan Sebahattin Öztürk, koltuğunu Erzurumlu Selami Altınok’a devredecek.
 • 16:37Selami Altınok'tan Mesai Arkadaşlarına VedaSelami Altınok'tan Mesai Arkadaşlarına VedaSeçim hükümetinde İçişleri Bakanlığı'na atanan İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, beraber görev yaptığı eski mesai arkadaşlarının tebriklerini kabul ederek, tek tek vedalaştı.
 • 16:14Selami Altınok'un Ağabeyi İlhami Altınok: Selami Altınok'un Ağabeyi İlhami Altınok: "Babam Olacaksa Selami Olacak Derdi"Seçim hükümetinde İçişleri Bakanlığı görevine getirilen eski İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok’un Erzurum’daki ağabeyi İlhami Altınok, haberi aldıklarında büyük sevinç yaşadıklarını belirterek, “Babam ileri görüşlü adamdı.
 • 16:09Bahreyn'de Bombalı Saldırı: 1 ÖlüBahreyn'de Bombalı Saldırı: 1 ÖlüBahreyn'de meydana gelen bombalı saldırıda bir polis memuru yaşamını yitirdi, aralarında bir çocuğun da bulunduğu yedi kişi yaralandı.