SON DAKİKA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika İçişleri Bakanlığı Haberleri

 • 05:04Fas'ta 2 Türk Vatandaşı TutuklandıFas’ın Oujda kentinde yerel bir telefon operatörünün, telefon görüşmelerini hackleme olayına karıştığı iddia edilen 2 Türk vatandaşı tutuklandı.
 • 22:29Philip Hammond, Nacim El-Garseli ile Bir Araya GeldiPhilip Hammond, Nacim El-Garseli ile Bir Araya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hammond ile Garseli'nin bir araya gelmesi- Hammond'un basın açıklaması- Garseli'nin basın açıklaması Tunus'ta resmi temaslarda bulunan İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, Tunus İçişleri Bakanı Nacim el-Garseli ile içişleri bakanlığı binasına bir araya geldi.
 • 20:09İngiltere Dışişleri Bakanı Tunus'u Ziyaret Ettiİngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, Tunus’a resmi ziyaret gerçekleştirdi.
 • 11:31Dijital Oyun Geliştiricileri Artık Toged Tarafından Temsil EdilecekDijital Oyun Geliştiricileri Artık Toged Tarafından Temsil Edilecek26Ülkemizdeki dijital oyun geliştiricilerini aynı çatı altında toplayan DOGED adını TOGED olarak değiştirdi Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği (DOGED), Türkiye'deki dijital oyun geliştiricilerini bir araya getirerek onların teknik ve ekonomik gelişimine katkı yapmak, sektöre nitelikli iş gücü sunacak ve video oyunları konusunda kamu bilincini artıracak bir platform oluşturmak amacıyla Ağustos 2014'te kurulmuştu.
 • 11:19Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Yeri BelirlendiKapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün Yeri BelirlendiTekirdağ’ın Kapaklı ilçesi Emniyet Müdürlüğü’nün, yeni bina yapımı için sürdürdüğü yer arama çalışmaları tamamlandı.
 • 10:45Ayı Saldırısında Son Kararı Danıştay VerecekAyı Saldırısında Son Kararı Danıştay VerecekErzurum’un İspir ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Yılmaz ile Miyase Yılmaz’ın 31 Ağustos 2011 günü Yeşilyurt köyünde bahçede dut toplarken ayının saldırısında öldürülmesi ile ilgili olayda son kararı danıştay verecek.
 • 10:09Okul Bahçesinde Narkotik Köpeğiyle Uyuşturucu AramasıOkul Bahçesinde Narkotik Köpeğiyle Uyuşturucu AramasıNarkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekibi, uyuşturucu kullanıldığı yönünde sürekli ihbar gelen 9 okulun bahçesinde ve etrafında narkotik köpeğiyle birlikte arama yaptı.
 • 19:36Fransa'da Taraftar Yasağı UzatıldıFransa 1. ve 2. Futbol Liglerinde, terör saldırısı ihtimali nedeniyle konuk takım taraftarlarına uygulanan tribünlere alınmama yasağı 10 Aralık'a kadar uzatıldı.
 • 18:36Yıldırım: Yıldırım: "Bu Sene Kar ve Kış Mücadelesinde 9 Bin Kişi Görev Yapacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın salona girişi- Bakan Yıldırım'ın konuşması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: - "Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluk alanındaki 66 bin kilometreden fazla yolda bu sene kar ve kış mücadelesinde yaklaşık 9 bin arkadaşımız etkin olarak görev yapacak"- "Tur iptalleri, geçmiş dönemlerde daha ağır savaş şartları yaşandığı durumlarda bile olmadı.
 • 17:39Zkhb Genel Sekreteri Mustafa Özkan Gün, 10 Aylık Süreci DeğerlendirdiZkhb Genel Sekreteri Mustafa Özkan Gün, 10 Aylık Süreci DeğerlendirdiKamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Özkan Gün, cinsel istismara maruz kalan çocuklar için Zonguldak’ta Çocuk İzlem Merkezi kurulacağını açıkladı.
 • 17:38Zonguldak'ta Çocuk İzlem Merkezi KurulacakZonguldak'ta Çocuk İzlem Merkezi KurulacakZonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bünyesinde, çocuk istismarının önlenmesi ve istismara uğrayan çocuklara bilinçli ve etkin bir şekilde müdahale edilmesi için Çocuk İzlem Merkezi kurulacak.
 • 17:30Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım AçıklamasıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Karayolları Genel Müdürlüğünün (KGM) sorumluluk alanındaki 66 bin kilometreden fazla yolda bu sene kar ve kış mücadelesinde yaklaşık 9 bin kişinin görev yapacağını belirtti.
 • 16:48Sağlıkçılar Hafiye OlduSağlıkçılar Hafiye OlduEdirne’de, İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Ambulans Servisi Başhekimliği’nde görevli tüm 112 personeline hafiyecilik eğitimi verildi.
 • 16:02Mursi'nin YargılanmasıMısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin "Katar adına casusluk" yapmak suçlamasıyla yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.
 • 15:23Fas'ta Selefilerle MücadeleParis'te yaşanan olayların ardından yeniden dünya gündemine oturan radikal gruplar, Fas yönetiminin uzun yıllardır Selefilere yönelik politikalarını da sorgulamasına neden oldu.
 • 15:22Azerbaycan Polisiyle Radikal Şii Grup ÇatıştıAzerbaycan'ın başkenti Bakü'nün Nardaran kasabasında, güvenlik güçleri ve Şii radikal gruplar arasında çıkan çatışmada, 2'si polis 6 kişi öldü.
 • 15:22Akıllı Harita, Elektrikteki Kayıp-kaçağı Yarıya İndirdiAkıllı Harita, Elektrikteki Kayıp-kaçağı Yarıya İndirdiYazılım firması Başarsoft, akıllı elektrik şebekeleriyle iletilen ve nihai tüketiciye ulaşıncaya kadar dağıtılan elektriği 6 kademede ölçümleyen bir yazılım geliştirdi.
 • 15:18Tunus'ta Terörle Mücadele ÇalışmalarıTerör olayına ve Libya sınırının kapatılmasına ilişkin konuşan Tunus Başbakanı El-Habib es-Sıyd, "Ülkeye ekonomik yansımalarına rağmen güvenlik durumu bizleri sınırı kapatmaya zorladı" dedi.
 • 15:15Fas'ta, Işid'e Çalışan 3 Kişilik Hücre ÇökertildiFas İçişleri Bakanlığı ülkenin Fes, Oulad Teima ve Kazablanka kentlerinde aktif olan biri kadın üç kişiden oluşan IŞİD'e air bir hücrenin çökertildiğini açıkladı.
 • 14:14Kendisini Efkan Ala'nın Danışmanı Olarak Tanıtan Dolandırıcı YakalandıKendisini Efkan Ala'nın Danışmanı Olarak Tanıtan Dolandırıcı YakalandıBursa'da kendisini İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın danışmanı olarak tanıtıp işadamlarından rüşvet alıp, ihalelere girmelerini sağlayacağını söyleyerek dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla aranan 47 yaşındaki Nurettin Toğrul, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyon sonucu gözaltına alındı.
 • 14:02Suudi Arabistan Hizbullah'ı "Terör Listesi"Ne AldıSuudi Arabistan'ın, teröre destek verdikleri gerekçesi ile Lübnan Hizbullah örgütü mensubu 12 yöneticiyi ve örgüte bağlı şirketleri "terör listesi"ne aldığı bildirildi.
 • 13:33İçişleri Bakanı Ala'ya Hemşehri DesteğiOltu ilçesinde faaliyet gösteren Yeni Vizyon 2071 Gençlik Derneği'nin başkanı Hikmet Şahin, 64. Hükümet'te Efkan Ala'nın İçişleri Bakanlığı'na atanmasından hemşehrileri olarak tarifsiz bir mutluluk duyduklarını ifade eti.
 • 08:23Teröristi İhbar Edenler ÖdüllendirilecekTeröristi İhbar Edenler Ödüllendirilecekİçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde yürütülen çalışmalar kapsamında terör örgütü içerisinde faaliyet yürütenleri ihbar edenlerin ödüllendirileceği belirtildi.
 • 00:53Mısır'daki "Gösteri Kanuna" TepkilerMısır'da 16 sivil toplum kuruluşu, iki yıl önce yürürlüğe giren "gösteri kanunu"nun iptal edilmesini, kanuna muhalefet ettikleri gerekçesiyle tutuklananların serbest bırakılmasını istedi.
 • 20:58Irak Savunma Bakanı Ubeydi AçıklamasıIrak Savunma Bakanı Halit el-Ubeydi, Musul'u kurtarma operasyonu konusunda Erbil'de bulunan ortak operasyonlar merkezi için tüm olanakların seferber edilmesi gerektiğini söyledi.
 • 19:07Tunus, Libya ile Sınır Kapılarını Kapama Kararı AldıBaşkent Tunus’ta dün akşam Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı güvenlik görevlilerini taşıyan otobüste meydana gelen patlama sonucu 13 kişi hayatını kaybetti; 20 kişi yaralandı.
 • 17:41Gazze-Mısır Sınırındaki Tünellerde Toprak KaymasıMısır ordusunun, Gazze-Mısır arasındaki sınır bölgesinde tünellere deniz suyu pompalaması nedeniyle toprak kaymaları yaşandığı bildirildi.
 • 17:01112 Personeline 'Olay Yeri' EğitimiSağlık Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Edirne'de görev yapan 112 acil servis personeline, gittikleri adli vakalarda yaralılara ilk müdahale yapılırken delillerin saklanması konusunda eğitim verildi.
 • 16:02Aldığı Uyarı Cezası Mahkemece İptal Edilen Öğretmen: Anayasal Hakkımı KullandımAldığı Uyarı Cezası Mahkemece İptal Edilen Öğretmen: Anayasal Hakkımı KullandımGezi Parkı eylemlerine katıldığı gerekçesiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kendisine verilen uyarı cezası mahkemece iptal edilen öğretmen Yalçın Alçiçek, yaptığı eylemin Anayasal bir hakkın kullanımından ibaret olduğunu söyledi.
 • 15:54Gazze'den Mısır'a 'Sınır Kapısını Aç' ÇağrısıGazze Ablukayı Kırma ve Yeniden İmar Heyeti, Mısır'ı Refah Sınır Kapısı'nı insani durumlar için açmaya çağırdı.
 • 14:52Selami Altınok'tan Veda MesajıEski İçişleri Bakanı Selami Altınok, "Bakanlığımızın üstlendiği görev ve sorumluluklarını, hukuka bağlılık, insan haklarına saygı, sivil katılım, şeffaflık, hesap verilebilirlik ve özgürlük-güvenlik arasındaki hassas dengenin gözetilmesi gibi temel ilkeler çerçevesinde, kesintisiz ve kararlılıkla sürdürdük" değerlendirmesinde bulundu.
 • 13:36CHP Pm ToplantısıCHP Pm ToplantısıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Suriye’deki şiddet ve çatışmaların durdurulmaması halinde ülkenin parçalanması, iç savaş boyutlarının genişleyerek bölgesel bir ihtilafa dönüşmesi de dışlanamayacak bir olasılık demişiz. Üzülerek söylüyorum bugün gerçekleşti” dedi.
 • 13:01İçişleri Bakanlığında Devir Teslim Töreniİçişleri Bakanı Efkan Ala, "Güvenlik birimlerimiz son derece ciddi tedbirlerle mücadele edip terör meselesinin üzerine gitmektedir.
 • 12:31Kılıçdaroğlu: Bölgenin de Türkiye'nin de Rusya'nın da Savaşa Tahammülü YokKılıçdaroğlu: Bölgenin de Türkiye'nin de Rusya'nın da Savaşa Tahammülü YokChp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi (PM) Toplantısı açılışında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 12:16İçişleri Bakanlığı'nda Devir-teslim Töreniİçişleri Bakanlığı'nda Devir-teslim Töreniİçişleri Bakanı Efkan Ala, “Bize güven duyarak bu görevi tevdi eden başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza teşekkür etmek istiyorum.
 • 12:07İçişleri Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreniİçişleri Bakanlığı'nda Devir Teslim TöreniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski Bakan Selami Altınok'un tören alanına gelişi ve karşılanması- Tören alanından detay görüntüler- Karşılama heyetinden görüntüler- 64. Hükümette İçişleri Bakanlığına getirilen Efkan Ala'nın gelişi ve karşılanışı- Bakanın askeri karşılanması- Selami Altınok ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın konuşmaları sonunda çiçekler verilerek törenin sonlanması ANKARA (AA) – İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Güvenlik birimlerimiz son derece ciddi tedbirlerle mücadele edip terör meselesinin üzerine gitmektedir.
 • 23:05Azerbaycan'dan Hazar'da Acil Durum TatbikatıAzerbaycan'dan Hazar'da Acil Durum TatbikatıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı - Hazar Denizi'nde kaza ve acil durum tatbikatı Azerbaycan'dan Hazar'da acil durum tatbikatı- Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği tatbikatta petrol platformlarında çıkan yangınlara amfibi uçak, helikopterler ve gemilerle müdahale edildi Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı Hazar Denizi'nde kaza ve acil durum tatbikatı gerçekleştirdi.
 • 21:00Tunus'taki PatlamaTunus'un merkezinde Cumhurbaşkanlığı'na bağlı bir polis otobüsünde meydan gelen patlamaya canlı bombanın neden olduğu bildirildi.
 • 19:57Tunus'ta Patlama: 11 ÖlüTunus'ta Patlama: 11 ÖlüTunus'ta Devlet Başkanlığı muhafızlarını taşıyan servis aracında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 11 kişi öldü.
 • 19:18Afganistan'ın Başkenti Kabil'deki PatlamalarAfganistan'ın başkenti Kabil'de meydana gelen iki ayrı patlamada yaşamını yitirenlerin sayısı 11 oldu.
 • 19:05Tunus'ta Askeri Otobüse Saldırı: 6 ÖlüTunus'ta Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'na bağlı askerleri taşıyan bir otobüste patlama meydana geldi.
 • 18:26Dijital Oyun Geliştiricileri Artık TOGED Tarafından Temsil Edilecek Ülkemizdeki dijital oyun geliştiricilerini aynı çatı altında toplayan DOGED adını TOGED olarak değiştirdi.
 • 17:1864. Hükümet'in KurulmasıAK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, 64. Hükümet'te Bursa'dan iki milletvekiline bakanlık görevi verilmesine ilişkin, "Güzel şehrimiz, görevini sürdürecek olan Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu ve yeniden İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Efkan Ala ile çok güçlü bir şekilde temsil edilecek" dedi.
 • 16:48Bosna Hersek'te Polis Karakoluna SaldırıBosna Hersek'te Polis Karakoluna SaldırıPolis karakolu önünnden detaylar- Zenica-Doboj Kantonu İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Aldina Hamdic açıklama Bosna Hersek'te polis karakoluna saldırı- Zavidovici şehrindeki polis karakoluna el bombası atıldı Bosna Hersek'in Zavidovici şehrindeki polis karakoluna el bombası atıldığı, ilk incelemede olayın terör saldırısı olduğuna dair bulgulara rastlandığı bildirildi.
 • 16:47Tekrar) Başbakan Davutoğlu, 64. Hükümetin Kabinesinde Yer Alan İsimleri AçıkladıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümeti kurma görevini vermesinin ardından 64. hükümetin kabinesinde yer alan isimleri açıkladı.
 • 15:5364. Hükümet'in KurulmasıAK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 64. Hükümet'te Bursa'dan iki milletvekiline bakanlık görevi verilmesine ilişkin, "Güzel şehrimiz, görevini sürdürecek olan Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu ve yeniden İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Efkan Ala ile çok güçlü bir şekilde temsil edilecek" dedi.
 • 15:48Afganistan'ın Başkenti Kabil'de Patlamalar: 6 ÖlüKABİL (AA) – Afganistan'ın başkenti Kabil'de meydana gelen iki patlamada 6 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.
 • 15:29Bosna Hersek'te Polis Karakoluna SaldırıBosna Hersek'in Zavidovici şehrindeki polis karakoluna el bombası atıldığı, ilk incelemede olayın terör saldırısı olduğuna dair bulgulara rastlandığı bildirildi.
 • 15:26Yeni Kabine Onaylandı...(2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 64. hükümet listesini onayladı.
 • 15:21Başbakan Davutoğlu, 64. Hükümetin Kabinesinde Yer Alan İsimleri AçıkladıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümeti kurma görevini vermesinin ardından 64. hükümetin kabinesinde yer alan isimleri açıkladı.