SON DAKİKA İĞNEADA HABERLERİ

Son Dakika İğneada Haberleri

 • 02:542016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaÇevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, atık toplayıcıların iş ve istihdam sahasını kapatmaktan çok iş ve istihdam alanlarını iyileştirme üzerine bir çalışma yapmayı hedeflediklerini belirterek, "Bizim her zaman için sahada emeğiyle özellikle atık toplayarak ekonomimize katkı sağlayan her vatandaşımıza destek olmak sorumluluğumuzdur" dedi.
 • 18:43Çocuklarımızla Umutlu Yarınlara" ProjesiKırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nün, Şube Müdürlüğü, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından öğrencilere “Çocuklarımızla Umutlu Yarınlara” projesi kapsamında eğitim verilecek.
 • 09:17Dünya Sulak Alanlar GünüDoğal Yaşamı Koruma Vakfı (DAYKO) Kırklareli Temsilcisi Göksal Çidem, Türkiye'de son 50 yılda Marmara Denizi kadar büyük bir sulak alanın yok olduğunu bildirdi.
 • 14:52Yurtta KışYurtta KışGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Köy yollarından genel ve detay görüntü- Karayolları ve İl Özel İdaresi ekiplerinin kar küreme çalışmalarından genel görüntü- Vatandaşların araçlarının üzerindeki karları temizlemesi Yurtta kış- Kırklareli'nde kar nedeniyle 102 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor Kırklareli'nde kar dolayısıyla 102 köy yolunda ulaşımın sağlanamadığı bildirildi.
 • 13:40Yurtta KışKırklareli'nde kar dolayısıyla 102 köy yolunda ulaşımın sağlanamadığı bildirildi.
 • 14:26Ak Parti, Türkiye'yi Enerji Alanında Dışa Bağımlı Hale Getirdi'Ak Parti, Türkiye'yi Enerji Alanında Dışa Bağımlı Hale Getirdi'TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, AK Parti iktidarı döneminde Türkiye’nin enerji alanında dışa bağımlı hale getirildiğini savundu.
 • 08:43Hopa'dan İğneada'ya Deniz Salyangozu'nu AraştırıyorlarHopa'dan İğneada'ya Deniz Salyangozu'nu AraştırıyorlarSon yıllarda ülke ekonomisine milyon dolar döviz girdisi sağlayan deniz salyangozunda verimin artırılmasına yönelik çalışmalar sürüyor.
 • 18:00Kırklareli'de Karaya Çıkış Noktası DenetimleriKırklareli'de Karaya Çıkış Noktası DenetimleriGıda, Tarım ve Hayvancılık Kırklareli İl Müdürlüğü ekipleri, karaya çıkış noktası denetimlerini sürdürüyor.
 • 14:46Trakyalılar Nükleer Santral EylemindeTrakyalılar Nükleer Santral EylemindeKırklareli’nin İğneada bölgesinde yapılması planlanan nükleer santrale tepki gösteren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’dan sivil toplum kuruluşları İğneada’da toplanarak nükleer santralin kurulmaması için eylem yaptı.
 • 14:39İğneada'ya Kurulması Planlanan Nükleer Santralİğneada'ya Kurulması Planlanan Nükleer SantralGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Belde girişinden görüntü - Yürüyüşten genel ve detay görüntüler - İki grup arasında tartışma - Belde sakinlerinden Dilek Özcansan konuşması- Trakya Platformu adına konuşan avukat Bülent Kaçar'ın konuşması Trakya Kent Konseyleri Birliği ve Trakya Platformu'na üye katılımcılar, İğneada'ya kurulması planlanan nükleer santrali protesto etti.
 • 13:23İğneada'ya Kurulması Planlanan Nükleer SantralTrakya Kent Konseyleri Birliği ve Trakya Platformu'na üye katılımcılar, İğneada'ya kurulması planlanan nükleer santrali protesto etti.
 • 15:48Nükleer Karşıtı Japon Rahipten G20 Öncesi Liderlere MesajNükleer Karşıtı Japon Rahipten G20 Öncesi Liderlere MesajNükleer karşıtı Japon rahip, G20 zirvesi öncesi sesini duyurmak için 18 gün boyunca yürüdü.
 • 15:44İğneada'ya Nükleer Santral Planına Karşı İmza KampanyasıKırklareli Kent Konseyi Başkanlığı, İğneada'ya nükleer santral kurulmaması için imza kampanyası başlattı.
 • 15:19İğneada Nükleer Santral Bilgilendirme Toplantısı Yapıldıİğneada Nükleer Santral Bilgilendirme Toplantısı YapıldıKırklareli Belediyesi ile Kırklareli Kent Konseyi tarafından ’İğneada Nükleer Santral Bilgilendirme Toplantısı’ düzenlendi.
 • 14:36İğneada, Nükleer Santral Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Kırklareli Belediyesi ile Kırklareli Kent Konseyi tarafından "İğneada Nükleer Santral Bilgilendirme Toplantısı" düzenlendi.
 • 12:46İğneada'ya Kurulması Planlanan Nükleer SantralKırklareli Kent Konseyi'nce "Nükleer santralin çevresel etkileri" konferansı düzenlendi.
 • 10:39Karadeniz'de 5 Bölge İçin 'Deniz Koruma Alanı' ÖnerisiKaradeniz'de 5 Bölge İçin 'Deniz Koruma Alanı' ÖnerisiKefken, Cide-Doğanyurt, Kızılırmak-Yeşilırmak Nehirleri ve Deltaları ile Mezgit Kayalığı-Trabzon olarak belirlendi.
 • 10:35Karadeniz'de 5 Bölge İçin 'Deniz Koruma Alanı' ÖnerisiKaradeniz'de 5 Bölge İçin 'Deniz Koruma Alanı' Önerisi* İstanbul'da gerçekleşen 'Uluslararası Karadeniz Günü' etkinliğinde Karadeniz'de İğneada, Şile-Kefken, Cide-Doğanyurt, Kızılırmak-Yeşilırmak Nehirleri ve Deltaları ile Mezgit Kayalığı-Trabzon bölgelerinin 'Deniz Koruma Alanı'na alınması önerildi.
 • 20:25Karadeniz'de 5 Bölge Koruma Altına Alınmalı"İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram Öztürk, Avrupa Birliği (AB) destekli CoCoNet Projesi kapsamında, İğneada, Şile-Kefken, Cide-Doğanyurt, Kızılırmak ve Yeşilırmak nehirleri ve deltaları, Trabzon'daki Mezgit Kayalığı'nın koruma alanı olarak belirlenmesinin önerildiğini bildirdi.
 • 14:07İğneada'ya Nükleer Santral PlanıDemirköy Doğayı ve Kültürel Değerleri Koruma Derneği (DEKAD) ve TEMA üyesi bir grup, İğneada'ya kurulması planlanan nükleer santrali protesto etti.
 • 15:37İğneada'ya Nükleer Santral PlanıKırklareli Kent Konseyi Başkanı Seyfi Meriç, İğneada'ya yapılması planlanan nükleer santrali istemediklerini bildirdi.
 • 15:07Bulgaristan'da Sığınmacı EndişesiBulgaristan'da Sığınmacı EndişesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantıdan genel ve detay görüntü- Ulusal Proje Sorumlusu Emrah Güler'in proje sunumu- Bulgaristan Sınır Denetimi Daire Başkanı Plamen Dimitrov'un konuşması Bulgaristan'da sığınmacı endişesi- Bulgaristan Sınır Denetimi Daire Başkanı Dimitrov: - "Sığınmacı ve kaçakların sürekli Bulgaristan'da kalmasından endişeliyiz"-"Yasadışı geçişlere karşı 30 kilometrelik çit çektik, çekmeye devam edeceğiz" Bulgaristan Sınır Denetimi Daire Başkanı Plamen Dimitrov, "Sığınmacı ve kaçakların sürekli Bulgaristan'da kalmasından endişeliyiz" dedi.
 • 14:05Bakanı Alaboyun: Bakanı Alaboyun: "Şu Anda Rusya'yla Doğalgaz Konusunda Tahkimdeyiz"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun'un açıklamaları - Alaboyun: "Şu anda Rusya'yla doğalgaz konusunda tahkimdeyiz"- "Gazprom'u tahkime götürdük. Muhtemelen bundan sonra da tahkim karar verecek"- "(Kış saatine geçişin ertelenmesi) Sorunlar sadece akıllı telefonlarda yaşandı ama bundan dolayı da gecikenler varsa özür dileriz" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Rusya'yla doğalgaz fiyatları konusunda tahkime gidildiğini belirterek, "Aslında son 11 aydır yoğun yazışmalar devam ediyordu fakat buna bir cevap alamadığımız için biz de bize kontrat tarafından verilen yasal süre içerisinde tahkime gittik. Yani şu anda Rusya'yla doğalgaz konusunda tahkimdeyiz" dedi.
 • 13:42Bakan Ali Rıza Alaboyun: "Rusya ile Doğalgaz Konusunda Tahkimdeyiz"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye ile Rusya arasındaki doğalgaz fiyatı konusunda anlaşmazlığa düşüldüğünü belirterek, “Şu anda Rusya ile doğalgaz konusunda Tahkim’deyiz” dedi.
 • 13:18Bulgaristan'da Sığınmacı EndişesiBulgaristan Sınır Denetimi Daire Başkanı Plamen Dimitrov, "Sığınmacı ve kaçakların sürekli Bulgaristan'da kalmasından endişeliyiz" dedi.
 • 13:02Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun Soruları YanıtladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Rusya'yla doğalgaz fiyatları konusunda tahkime gidildiğini belirterek, "Aslında son 11 aydır yoğun yazışmalar devam ediyordu fakat buna bir cevap alamadığımız için biz de bize kontrat tarafından verilen yasal süre içerisinde tahkime gittik. Yani şu anda Rusya'yla doğalgaz konusunda tahkimdeyiz" dedi.
 • 19:44Karadeniz Kültür Evi Hizmete AçıldıKartal Belediyesi tarafından Kartal’da yaşayan Karadenizli vatandaşların kültürlerini yaşayabilmeleri ve tanıtabilmeleri için Karadeniz Kültür Evi hizmete açıldı.
 • 12:06Nükleer İçin Planlanan İğneada'yı Bakanlık Daha Önce Turizm Kenti İlan EtmişNükleer İçin Planlanan İğneada'yı Bakanlık Daha Önce Turizm Kenti İlan EtmişKalkınma Bakanlığı’nın nükleer santral yapılması planlanan Kırklareli’nin İğneada ilçesini turizm kenti ilan ettiği ortaya çıktı.
 • 19:54Nükleer Santral Yerine Alternatif Enerji ÖnerisiNükleer Santral Yerine Alternatif Enerji ÖnerisiKırklareli İğneada’da yapılması planlanan nükleer santral için Türk Tabipler Birliği (TTB) Edirne Şube Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, bu tür çevreye, doğaya zarar veren enerji kaynaklarına karşı olduklarını belirterek, onun yerine güneş ve rüzgardan elde edilen yenilebilir enerji kaynağı kullanılması gerektiğini söyledi.
 • 18:46Kırklareli - Chp?li Belediyelerden?nükleer Santrale Hayır? ToplantısıKırklareli - Chp?li Belediyelerden?nükleer Santrale Hayır? ToplantısıCHP'li belediyelerden 'nükleer santrale hayır' toplantısı Kırklareli'nin Demirköy İlçesi'nde bağlı İğneada Beldesi'nde kurulması planlanan nükleer santrali karşı çıkan Trakya'nın CHP'li belediye başkanları Kırklareli'nde bir araya geldi.
 • 16:10CHP'li Belediyelerden 'Nükleer Santrale Hayır' ToplantısıCHP'li Belediyelerden 'Nükleer Santrale Hayır' ToplantısıKırklareli'nin Demirköy İlçesi'nde bağlı İğneada Beldesi'nde kurulması planlanan nükleer santrale karşı çıkan Trakya'nın CHP'li belediye başkanları Kırklareli'nde bir araya geldi.
 • 14:54İzzet Keribar Karacabey Ziyaretiİzzet Keribar Karacabey ZiyaretiBu yıl beşincisi düzenlenen FOTOFEST kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından yerli ve yabancı pek çok profesyonel fotoğrafçı Bursa'ya gelmişti.
 • 14:32İğneada'ya Nükleer Santral PlanıTrakya bölge belediye başkanları, İğneada'ya yapılması planlanan nükleer santrale karşı bir araya geldi.
 • 13:20Nükleer Karşıtı Eylem Yapan Greenpeace Üyeleri Hakim Karşısına ÇıktıNükleer Karşıtı Eylem Yapan Greenpeace Üyeleri Hakim Karşısına Çıktıİstanbul’da geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Nükleer Santral Zirvesi’nin yapılacağı otelde nükleer karşıtı eylem yapan Greenpeace üyelerinin yargılandığı dava başladı.
 • 11:17Doğaseverler, İğneada'da Yürüyüş Yaparak Nükleeri Protesto EttiDoğaseverler, İğneada'da Yürüyüş Yaparak Nükleeri Protesto EttiEdirne'nin Keşan İlçesi'nde faaliyet gösteren doğa sporları topluluklarına üye yaklaşık 250 kişi, nükleer santral yapılması tartışmalarıyla gündeme gelen Kırklareli'nin Demirköy İlçesi'ne bağlı İğneada Beldesi'ndeki longoz ormanlarında doğa yürüyüşü yaptı.
 • 09:2467'lik Mehmet Amca, 8 Yıldır Ormanda Yaşıyor67'lik Mehmet Amca, 8 Yıldır Ormanda YaşıyorKırklareli'nde şehir hayatı yaşamaktan sıkılan 67 yaşındaki Mehmet Özğüner, 8 yıldır tek başına longoz ormanlarının içine yaptığı kulübesinde yaşıyor.
 • 15:41Tekirdağ'dan Kısa KısaTekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, Süleymanpaşa İçme Suyu İsale Hattı ve 5 bin tonluk su deposu düzenlenen törenle açıldı.
 • 11:36Nükleer Santral Tartışmalarıyla Gündeme Gelen İğneada, Tam Bir Doğa Harikası - 2Nükleer Santral Tartışmalarıyla Gündeme Gelen İğneada, Tam Bir Doğa Harikası - 2(Havadan görüntülerle ) NÜKLEER SANTRAL TARTIŞMALARIYLA GÜNDEME GELEN İĞNEADA, TAM BİR DOĞA HARİKASI - 2 (Tür: İstanbul)
 • 11:30Nükleer Santral Tartışmalarıyla Gündeme Gelen İğneada, Tam Bir Doğa Harikası....Nükleer Santral Tartışmalarıyla Gündeme Gelen İğneada, Tam Bir Doğa Harikası....(Havadan görüntülerle ) NÜKLEER SANTRAL TARTIŞMALARIYLA GÜNDEME GELEN İĞNEADA, TAM BİR DOĞA HARİKASI.... Haber-Kamera Ali AKSOYER İstanbul DHA Nükleer santral yapılması tartışmalarıyla gündeme gelen İstanbul'a kuş uçuşu yaklaşık 120 kilometre mesafedeki İğneada'yı havadan görüntüledik.
 • 11:09Nükleer Santral Yapılması Planlanan İğneada, Tam Bir Doğa HarikasıNükleer Santral Yapılması Planlanan İğneada, Tam Bir Doğa HarikasıNükleer santral yapılması tartışmalarıyla gündeme gelen Kırklareli'deki İğneada tam bir doğa harikası.
 • 22:41Edirne Çevre Platformu Avukatı: Edirne Çevre Platformu Avukatı: "İğneada'ya Termik Santral Yapılması Hukuku Aykırı"Çevre Platformu Avukatı: "İğneada'ya termik santral yapılması hukuku aykırı" Trakya Çevre Platformu Avukatı Bülent Kaçar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un 3'üncü nükleer santralinin İğneada'ya yapılması yönündeki kararının hukuken mümkün olmadığını söyledi.
 • 18:31Emo: Nükleer Santralların Elektrik İçin Geçerli Hiçbir Nedeni YokElektrik Mühendisleri Odası (EMO) Türkiye'de yapılması planlanan nükleer santralların tamamlanmasının hedeflendiği zamanda elektrik enerjisi üretiminin, tüketimi büyük ölçüde aşacağına dikkat çekti.
 • 12:47Bakan Eroğlu: Nükleer Santralin Riski Kömür Santrallerinden Daha AzAydın Valisi Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yeni teknoloji nükleer santrallerin riskinin, eski kömür santrallerinden daha az olduğunu söyledi.
 • 12:21Emo'dan Üçüncü Nükleer Santral TepkisiElektrik Mühendisleri Odası (EMO), İğneada’ya yapılacağı açıklanan üçüncü nükleer santrali tepki ile karşıladı.
 • 11:37Emo: Anlaşılan Akp, Bu Kez de İğneada'yı Seçim Malzemesi Yapmaya Karar VermişElektrik Mühendisleri Odası (EMO) yönetim kurulu, “Anlaşılan AKP, 7 Haziran seçimleri öncesinde önce Rus şirkete yaptırdığı ardından kendi reklam filmlerinde propaganda malzemesi olarak kullandığı Akkuyu Nükleer Santralı`nın ardından seçimlere 15-20 gün kala bu kez de İğneada`yı seçim malzemesi yapmaya karar vermiştir.
 • 08:08Bakanın Nükleer Santral Açıklaması Vatandaşı Ayağa KaldırdıBakanın Nükleer Santral Açıklaması Vatandaşı Ayağa KaldırdıTürkiye'nin 3'üncü nükleer santralinin İğneada'ya yapılma kararı, çevrecileri ayağa kaldırdı. Uzmanlara göre Türkiye'deki memelilerin yüzde 57'si bu bölgede yaşıyor.
 • 22:18Eroğlu, Çay İlçesinde Toplu Temel Atma ve Açılış Törenine KatıldıEroğlu, Çay İlçesinde Toplu Temel Atma ve Açılış Törenine KatıldıOrman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu'nun açıklamaları Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, "Şu ana kadar bin 500 dereyi ıslah ettik. Bu bir rekordur" dedi.
 • 21:39Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Şu ana kadar bin 500 dereyi ıslah ettik. Bu bir rekordur.
 • 21:25Bakan Eroğlu: İğneada'yla İlgili Bir Çalışma ve Başvuru YokBakan Eroğlu: İğneada'yla İlgili Bir Çalışma ve Başvuru YokOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Şu anda Sinop ve Akkuyu'da nükleer santral yapılıyor ve yapılacak. İğneada'yla ilgili bir çalışma ve başvuru yok." dedi.
 • 21:20Afyonkarahisar Bakan Eroğlu: İğneada'yla İlgili Bir Çalışma ve Başvuru YokAfyonkarahisar Bakan Eroğlu: İğneada'yla İlgili Bir Çalışma ve Başvuru YokBakan Eroğlu: İğneada'yla ilgili bir çalışma ve başvuru yok Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kırklareli İğneada'ya nükleer santral yapılmasıyla ilgili çalışmanın geçmişte yapıldığını belirterek, "Çok yıllar önce, belki 10- 20 yıl önce Türkiye'de 3 şehirde nükleer enerji yapılması konusunda bir çalışma yapıldı.