SON DAKİKA ILISU HABERLERİ

Son Dakika Ilısu Haberleri

 • 11:40Kapadokya'da Turistlerin Gözdesi Ihlara VadisiADEM KOÇAK - Dünyanın en büyük kanyonlarından Ihlara Vadisi'ni yılın 6 ayında ziyaret eden turist sayısı, son 4 yılın ortalamasının üzerine çıktı, bunda en büyük etken yerli turist sayısındaki artış oldu.
 • 14:18İl Genel Meclisi Haziran Ayı Toplantıları Tamamlandıİl Genel Meclisi Haziran Ayı Toplantıları TamamlandıErzincan İl Genel Meclisi haziran ayı toplantıları tamamlandı.
 • 11:37Hasankeyf, Düğün Fotoğraflarının Doğal PlatosuHasankeyf, Düğün Fotoğraflarının Doğal PlatosuBatman'da, son aylarda evliliğe adım atacak çiftler, Ilısu Baraj Göleti altında kalacak tarihi Hasankeyf ilçesine gelip, önce nikahlarını kıydırıyor sonra tarihi dokuyu fon olarak kullanıp, fotoğraf çektiriyor.
 • 11:19Hasankeyf, Tarihi ve Kültür Varlıkları ile TaşınacakIlısu Barajı'nın tamamlanmasıyla suyun altında kalacak Hasankeyf'teki tarihi eserler, yeni yerleşim birimine taşınarak ilçenin tarihi ve kültürel dokusu korunacak.
 • 16:10Hasankeyf ve Dicle Vadisi Sempozyumu Sonuç Bildirgesi AçıklandıHasankeyf ve Dicle Vadisi Sempozyumu Sonuç Bildirgesi AçıklandıBatmanda, 7-8 Mayıs 2016 tarihinde yapılan 'Hasankeyf ve Dicle Vadisi Sempozyumu'nun sonuç bildirgesi açıklandı.
 • 18:20Hasankeyf Buluşması ve Söyleşi" EtkinliğiBatman Kent Konseyi, baraj inşaatının tamamlanmasıyla sular altında kalacak Hasankeyf için bir söyleşi düzenledi.
 • 17:33Batman Ertuğrul Günay: Bütün Tarihi Restorasyonları Yapsak Bile, Ülkede Barış Yoksa Kimse GelmezBatman Ertuğrul Günay: Bütün Tarihi Restorasyonları Yapsak Bile, Ülkede Barış Yoksa Kimse GelmezErtuğrul Günay: Bütün tarihi restorasyonları yapsak bile, ülkede barış yoksa kimse gelmezESKİ Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Batman'da 'Hasankeyf ve UNESCO' konulu sempozyumda yaptığı konuşmada, "Bütün tarihi restorasyonun hepsini yapsak bile bu ülkede barış yoksa kimse gelmez. Ama insanlar esenliğe, doğaya, tarihe geliyor, ama esenliğe güvenlikli bir ortamda olursa geliyor" dedi.
 • 16:08Ertuğrul Günay: Bütün Tarihi Restorasyonları Yapsak Bile, Ülkede Barış Yoksa Kimse GelmezErtuğrul Günay: Bütün Tarihi Restorasyonları Yapsak Bile, Ülkede Barış Yoksa Kimse GelmezEski kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Batman'da 'Hasankeyf ve UNESCO' konulu sempozyumda yaptığı konuşmada, "Bütün tarihi restorasyonun hepsini yapsak bile bu ülkede barış yoksa kimse gelmez. Ama insanlar esenliğe, doğaya, tarihe geliyor, ama esenliğe güvenlikli bir ortamda olursa geliyor" dedi.
 • 18:39Gezende'de Erik Festivali Heyecanı BaşladıGezende'de Erik Festivali Heyecanı BaşladıMersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri, Gülnar ilçesinin erikle markalaşmış olan Gezende Mahallesi’nde 8 Mayıs’ta düzenlenecek olan 9. Geleneksel Kültür ve Erik Festivali öncesi papaz ve can eriği hasadı ziyaretlerinde bulundu.
 • 10:49Gülnar'da Çakşır Balı ve Yörük FestivaliGülnar'da Çakşır Balı ve Yörük FestivaliMersin’in Gülnar ilçesinde Çakşır Balı ve Yörük Festivali düzenlendi.
 • 12:58Ilısu Barajı İçin Petrol Boru Hattı TaşınacakTürkiye'nin kurulu güç bakımından dördüncü büyük, Dicle Nehri üzerindeki en büyük baraj olan Ilısu Barajı için petrol boru hattı taşınacak.
 • 11:48O Konutlarda Oturan Memur Kira ÖdemeyecekO Konutlarda Oturan Memur Kira ÖdemeyecekMaliye Bakanlığı, Büyükşehir yasasında yapılan değişikliklerin mücavir alan sınırına göre belirlenen hizmet tahsisli konutlarda oturan memurlar kira ödemeyecek.
 • 13:13Tarihi İlçe İçin Tarihi Bir Toplantı YapılacakTarihi İlçe İçin Tarihi Bir Toplantı YapılacakKent Konseyi, 7–8 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceği sempozyumda Hasankeyf ve UNECSO konularını masaya yatıracak.
 • 12:52Köprü Ayakları Köprü'den Zor GeçtiKöprü Ayakları Köprü'den Zor GeçtiBatmanın Hasankeyf ilçesinde yeni yerleşim biriminde yapılacak devasa köprünün ayakları eski köprünün üzerinden zor bir şekilde geçti.
 • 14:46Baraj İnşaatında İş Kazası: 1 İşçi ÖldüMardin’in Dargeçit ilçesi Ilısu Barajı inşaatında yük asansörünün halatını kopması sonucu bir işçi hayatını kaybetti.
 • 11:33Zeynel Bey Türbesi Kasımda TaşınacakZeynel Bey Türbesi Kasımda TaşınacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Valilik Toplantı salonu DSİ Ilısu Bölge Müdürü Ali Fuat Eker'in açıklaması Zeynel Bey Türbesi kasımda taşınacak Ilısu Barajı'nın tamamlanması durumunda su altında kalacak Zeynel Bey Türbesi, kasımda Hasankeyf Yeni Kültürel Park Alanı'na taşınacak.
 • 14:33Hasankeyf'e Hasankeyf'e "Raylı Yamaç Asansörü"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hasankeyf'ten görüntü Raylı Yamaç asansörünün yapılışından görüntü Hasankeyf Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven'in konuşması Hasankeyf Kültür Derneği Başkanı Ahmet Akdeniz'in konuşması Hasankeyf'e "raylı yamaç asansörü" Ilısu Barajı'nın tamamlanması ile su altında kalacak Hasankeyf'te tarihi eserlerin sergileneceği Kültür Parkı'na "Raylı Yamaç Asansörü" inşa ediliyor Hasankeyf yamacına kurulacak asansörle ziyaretçiler, hem Kültür Parkı'na gidebilecek hem de oluşacak göl havzasını izleyebilecek SELMAN TÜR - Batman'ın Hasankeyf ilçesindeki tarihi eserlerin sergileneceği Kültür Parkı'na raylı yamaç asansörü yapılıyor.
 • 11:23Hasankeyf'e "Raylı Yamaç Asansörü"Batman'ın Hasankeyf ilçesindeki tarihi eserlerin sergileneceği Kültür Parkı'na raylı yamaç asansörü yapılıyor.
 • 11:14Baraj Nedeniyle Mahsur Kalan Aileye Belediyeden BotBaraj Nedeniyle Mahsur Kalan Aileye Belediyeden BotTunceli Belediyesi, Nazımiye ilçesi Dallıbahçe köyü Ilısu mezrasında baraj ve HES nedeniyle mahsur kalan Arduç ailesine baraj gölünden geçebilmeleri için bot aldı.
 • 11:13Yeni Hasankeyf'in Yüzde 80'i TamamlandıMUYEDDİN BEYCA- Yapımı süren Ilısu Baraj Gölü altında kalacak olan Batman'ın Hasankeyf ilçesinin yeni yerleşim yerinin yüzde 80'i tamamlandı.
 • 11:18Dargeçit'te Terör SaldırısıMardin'in Dargeçit ilçesinde PKK'lı teröristlerce yola döşenen patlayıcı, zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirildi.
 • 12:07Cerattepe Bakır Madeni Projesi Meclis GündemindeCHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Meclis Başkanlığı'na soru önergesi verdi.
 • 22:36Eroğlu: 'Hes'ler Elektriğin Sigortasıdır, Tabiatı Tahrip Etmiyor'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun soruları yanıtlaması 2016 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Hasankeyf'in tamamı su altında kalmıyor.
 • 22:09Eroğlu: 'Bizim Orman Yangınlarına Giden Ekipler Ateş Altında Kaldı'Eroğlu: 'Bizim Orman Yangınlarına Giden Ekipler Ateş Altında Kaldı'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 2016 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun soruları yanıtlaması 2016 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Hasankeyf'in tamamı su altında kalmıyor.
 • 21:54Eroğlu: 'Yeşil Yol'da, Ormanlık Alanda Kesilen Ağaç Sayısının Sadece 13'tür'Eroğlu: 'Yeşil Yol'da, Ormanlık Alanda Kesilen Ağaç Sayısının Sadece 13'tür'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 2016 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun soruları yanıtlaması 2016 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Hasankeyf'in tamamı su altında kalmıyor.
 • 21:132016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe KomisyonundaOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ilısu Barajı nedeniyle Hasankeyf'in sular altında kalacağına yönelik iddialar hakkında "Hasankeyf'in tamamı su altında kalmıyor.
 • 13:45Hasankeyf İçin Referandum YapılabilirHasankeyf İçin Referandum YapılabilirIlısu Barajı için Hasankeyf'in boşaltılma kararına tepki gösteren Hasankeyfi Yaşatma Girişimi, "Referandum" seçeneğini sundu.
 • 11:13Çatışma Ortamını Fırsat Bilen Hükümet Ilısu Projesini Tamamlamak İstiyor'Batman Hasankeyf’i Yaşatma Girişimi, “Çatışma ortamını fırsat bilen hükümet Ilısu Projesi'ni tamamlamak istiyor.
 • 12:01Güneşli Havayı Fırsat Bilen Vatandaşlar Hasankeyf'e Akın EttiGüneşli Havayı Fırsat Bilen Vatandaşlar Hasankeyf'e Akın EttiBatman’da güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar tarihi Hasankeyf ilçesine akın etti.
 • 16:19Batman - ABD Adana Konsolosu Specht, Midyat ve Hasankeyf'i GezdiBatman - ABD Adana Konsolosu Specht, Midyat ve Hasankeyf'i GezdiABD Adana Konsolosu Specht, Midyat ve Hasankeyf'i gezdi Arif ARSLAN- Mehmet Halis İŞ/BATMAN, MARDİN, (DHA)- ABD'nin Adana Konsolosu Linda Specht, Mardin'in Midyat ile Batman'ın Ilısu Baraj Gölü altında kalacak tarihi ilçesi Hasankeyf'i gezerek, buradaki rehberlerden bilgi aldı.
 • 15:14ABD Adana Konsolosu Specht, Midyat ve Hasankeyf'i GezdiABD Adana Konsolosu Specht, Midyat ve Hasankeyf'i GezdiAbd'nin Adana Konsolosu Linda Specht, Mardin'in Midyat ile Batman'ın Ilısu Baraj Gölü altında kalacak tarihi ilçesi Hasankeyf'i gezerek, buradaki rehberlerden bilgi aldı.
 • 14:29Orman ve Su İşleri Bakanı AA Editör Masası'na Konuk OlduAnadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, soruları yanıtladı.
 • 07:46HDP Milletvekili Başaran, Hasankeyf İçin Soru Önergesi VerdiHDP Milletvekili Başaran, Hasankeyf İçin Soru Önergesi VerdiHDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, Hasankeyf'in UNESCO Kültür Mirası Listesine alınmaması ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'a soru önergesi verdi.
 • 13:37Hasankeyf Hasankeyf "Büyük Tehlike Altındaki 7 Kültür Varlığı" Adayı OlduBatmanın Hasankeyf İlçesi, Europa Nostra ile Avrupa Yatırım Bankası Enstitüsü tarafından "Büyük Tehlike Altındaki 7 Kültür Varlığı" adayı seçildi.
 • 16:56Altı İlde Elektrik KesintisiAdana, Gaziantep, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kilis'in bazı bölgelerine 15 Aralık'ta bakım, tesis, ve direk dikme çalışmaları nedeniyle elektirk verilemeyecek.
 • 11:13Ağaç Sevgisiyle 20 Yılda 10 Orman KurduYozgat'ın Sarıkaya ilçesinde 35 yıldır esnaflık yapan Abdullah Karataş (55), her yıl kendi imkanlarıyla temin ettiği binlerce fidanı vatandaşlara dağıtırken, ilçede 10 hatıra ormanı da oluşturdu.
 • 15:51Köprü İnşaatında Kaza: 1 YaralıKöprü İnşaatında Kaza: 1 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yapımı devam eden köprüden detay görüntüler Köprü inşaatında kaza: 1 yaralı- Batman'ın Hasankeyf ilçesinde DSİ tarafından yaptırılan köprüde beton döktüğü sırada dengesini kaybederek düşen işçi yaralandı.
 • 15:41Köprü İnşaatında Kaza: 1 YaralıBatman'ın Hasankeyf ilçesinde Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yaptırılan köprüde beton döktüğü sırada dengesini kaybederek düşen işçi yaralandı.
 • 15:13Batman'da Köprü İnşaatında Kaza: 1 YaralıBatman'da Köprü İnşaatında Kaza: 1 YaralıBatman’ın Hasankeyf ilçesinde DSİ tarafından yaptırılan köprüde beton döken bir işçi dengesini kaybederek, düştü.
 • 17:1664. Hükümet Programı TBMM'de64. Hükümet Programı'nda, enerjide arz güvenliğinin sağlanması için kaynak çeşitlendirilmesine vurgu yapılırken, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının en üst düzeyde değerlendirilmesi ve elektrik üretiminde nükleer teknolojinin kullanılması stratejisi öncelikler arasında yer aldı.
 • 16:10Katliam Gibi Tavşan Avı Yapan 4 Avcıya 15 Bin TL CezaKatliam Gibi Tavşan Avı Yapan 4 Avcıya 15 Bin TL CezaErzincan da bir günde 16 yaban tavşanı avlayan 4 avcı yakalandı.
 • 10:5416 Adet Yaban Tavşanını Vuran 4 Kişi Yakalandı16 Adet Yaban Tavşanını Vuran 4 Kişi YakalandıErzurum-Tercan arasında yasak avlanma yaparak 16 adet yaban tavşanını vuran 4 avcı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğü Av Koruma ve Kontrol ekiplerinin 2,5 saat süren takibi sonucu yakalandı.
 • 13:41Batman Hasankeyf'in İlk Tarihi Eseri Zeynel Bey Türbesi TaşınacakBatman Hasankeyf'in İlk Tarihi Eseri Zeynel Bey Türbesi TaşınacakHasankeyf'in ilk tarihi eseri Zeynel Bey Türbesi taşınacak Batman'ın Hasankeyf İlçesi'nde yapımı devam eden Ilısu Barajı altında kalacak 650 yıllık Zeynel Bey Türbesi'nin taşınması için çalışma başlatıldı.
 • 13:38Gap 1 Milyon Hektar Alana "Can Suyu" OlacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Baraj, - DSİ 15. Bölge Müdürlüğü, - Sulama kanalları, - Tarlada çalışanlar, - GAP BKİ Başkanı Sadrettin Karahocagil ile röportaj, GAP 1 milyon hektar alana "can suyu" olacak- GAP BKİ Başkanı Karahocagil: - "İnşallah 2019 gibi 1 milyon hektar alanı sulamada aşarak bölgenin sulama altyapısını dünya üzerinde önemli bir miktara ulaştırmış olacağız"- "Bölgenin hem gıda hem de enerji üssü olmasını sağlayacak en önemli unsur sulama projeleridir.
 • 11:25Gap 1 Milyon Hektar Alana "Can Suyu" OlacakGAP Bölge Kalkınma İdaresi (BKİ) Başkanı Sadrettin Karahocagil, 2019 yılında bölgede 1 milyon hektarı aşkın alanın suya kavuşacağını bildirerek, "Bölgenin sulama altyapısını dünya üzerinde önemli bir miktara ulaştırmış olacağız" dedi.
 • 11:22Hasankeyf'in İlk Tarihi Eseri Zeynel Bey Türbesi TaşınacakHasankeyf'in İlk Tarihi Eseri Zeynel Bey Türbesi TaşınacakBatman'ın Hasankeyf İlçesi'nde yapımı devam eden Ilısu Barajı altında kalacak 650 yıllık Zeynel Bey Türbesi'nin taşınması için çalışma başlatıldı.
 • 12:03Vali Tutulmaz Kazı Evini Ziyaret EttiSiirt Valisi Mustafa Tutulmaz, kezer kazı evini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 • 12:54Siirt'in Tarihi 12 Bin Yıl Öncesine DayanıyorSiirt'in Tarihi 12 Bin Yıl Öncesine DayanıyorSiirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Ilısu Baraj Gölü altında kalacak Siirt il sınırları içerisinde yapılan kazı çalışmalarında kentin tarihinin 12 bin yıl öncesine uzandığını söyledi.
 • 14:47Gülnar'daki Soğuk Hava Deposu Törenle AçıldıGülnar'daki Soğuk Hava Deposu Törenle AçıldıMersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Gülnar Soğuk Hava Deposu’nun Türkiye’de yerel yönetimler açısından bir ilk olduğunu belirterek, "Sizlere hizmet etmeyi ibadet sayıyorum" dedi.
 • 18:35AK Parti Seçim BeyannamesiAK Parti'nin 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri'ne ilişkin beyannamesine göre, tarım sektöründe, yemde ve gübrede KDV kaldırılacak, genç çiftçilere projelerine yönelik 30 bin lira karşılıksız destek verilecek.