17:5100
SON DAKİKA ILISU HABERLERİ

Son Dakika Ilısu Haberleri

   

  Başur Köprüsü Yükseldi

  Başur Köprüsü Yükseldi

  Siirt’te Ilısu Barajı altında kalacak bölgeler için yapılan alternatif yollarlar devam ederken, Başur Çayı üzerinde kurulan köprü de tamamlanma aşamasına geldi. (Bugün 10:08)

   

  Mersin Züğürt Ağa', Binlerce Dönüm Arazi İçin Dava Açtı

  Mersin Züğürt Ağa', Binlerce Dönüm Arazi İçin Dava Açtı

  Mersin'in merkez Mezitli İlçesi'nde çöp ve hurda toplayarak geçimini sağlayan 82 yaşındaki Mecit Aslan ile oğlu 33 yaşındaki Hasan Aslan, Ramazanoğulları Beyliği'nin varisi olduğunu iddia ederek, Mardin'in Dargeçit İlçesi'nde binlerce dönüm arazinin tapusunu almak için 'Tespit talebi ve mirasçılık belgesinin verilmesi' davası açtı. (Dün 19:53)

   

  'Züğürt Ağa', Binlerce Dönüm Arazi İçin Dava Açtı

  'Züğürt Ağa', Binlerce Dönüm Arazi İçin Dava Açtı

  Mersin'de yaşayan Mecit Aslan,Ramazanoğulları Beyliği'nin varisi olduğunu iddia ederek,Mardin'in Dargeçit İlçesinde binlerce dönüm arazinin tapusunu almak için dava açtı. (Dün 12:46)

   

  Mersin Gülnar'da 4 Mahalle 19 Gündür Elektriksiz

  Mersin Gülnar'da 4 Mahalle 19 Gündür Elektriksiz

  Mersin'in Gülnar ilçesine bağlı dört mahalleye, 19 gündür elektrik verilemediği bildirildi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Yeni Hasankeyf, 2 Yıl İçerisinde Hazır

  Yeni Hasankeyf, 2 Yıl İçerisinde Hazır

  Yeni Hasankeyf, 2 yıl içerisinde hazır- Ilısu Baraj Gölü altında kalacak olan Batman'ın Hasankeyf ilçesi için oluşturulan ve 2 yıl içerisinde tamamlanması beklenen yeni yerleşim yerinde çalışmalar sürüyor- İlçe Jandarma Komutanlığı dışında bütün kurumların taşındığı yeni yerleşim yeri, eski Hasankeyf'in yaklaşık 3 katı büyüklükte olacak- Kurum ve evlerin konforlu yapıldığı yeni yerleşim yerinde 4 yıllık fakültenin yanı sıra birçok sosyal tesis de hizmet verecek- Kaymakam Ayca: "Eski (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Yeni Hasankeyf, 2 Yıl İçerisinde Hazır

  Yeni Hasankeyf, 2 Yıl İçerisinde Hazır

  Yapımı süren Ilısu Baraj Gölü altına kalacak olan Batman'ın Hasankeyf ilçesinin yeni yerleşim yerinin 2 yıl içerisinde tamamlanacağı bildirildi. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Hasankeyf'te Göl Manzarası Arsa Fiyatlarını Artırdı

  Hasankeyf'te Göl Manzarası Arsa Fiyatlarını Artırdı

  Yapımı süren Ilısu Baraj Gölü altında kalacak olan Batman'ın Hasankeyf ilçesinde baraj gölü etrafındaki arsaların fiyatı arttı. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Bu Proje Batman'ı Daha da Güzelleştirecek

  Batman Valiliği, DSİ ve belediye işbirliğiyle yürütülen "Batman Çayı Islah Projesi" ile 2 bin hektar alan tarıma kazandırılacak, Batman Çayı'nın kenarı vatandaşların güzel vakit geçirmeleri için düzenlenecek Vali Çelik: "70 milyon liraya mal olacak projenin tamamlanmasıyla 5 kilometre uzunluğunda 100. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Ilısu Barajı ve Hes'in Yüzde 80'i Tamamlandı

  Ilısu Barajı ve Hes'in Yüzde 80'i Tamamlandı

  GAP'ın en önemli yatırımları arasında yer alan ve enerji bakımında ülkeye büyük katkı sağlaması beklenen Ilısu Barajı ve HES'in yüzde 80'i tamamlandı. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  5 Bin Yıllık Oyun, 3 Boyutlu Tasarlanacak

  Japonya'dan bir uzman ile ABD'den bir firmanın Siirt'teki kazılarda ortaya çıkarılan ve 5 bin yıl önce oynandığı düşünülen oyun taşlarına göre 3 boyutlu oyun tasarlamak için girişimlerde bulunduğu bildirildi Kazı Başkanı ve Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  'Torba Tasarı' TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi

  "Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi

  Somalı madenciler, taşeron sistemi, 35 bin öğretmen ataması gibi düzenlemeleri içeren "torba kanun tasarısı" TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. (10 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Ataşehir ve Ümraniye İlçelerinin Hudutları Yeniden Çiziliyor

  TBMM Genel Kurulu'nda "Torba Kanu"nun görüşmeleri devam ederken, AK Partili milletvekillerinin verdiği değişiklik önergesi ile İstanbul'da Ataşehir ve Ümraniye İlçelerinin hudutları yeniden belirlendi. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulu'nda

  İnternette trafik bilgisi TİB tarafından işletmecilerden temin edilerek, hakim tarafından karar verilmesi halinde ilgili mercilere verilecek Hasankeyf ilçe merkezinde HES Barajı yapımında etkilenen ailelerin, yeni Hasankeyf yerleşim alanına nakilleri, hak sahiplikleri ve borçlandırılmalarına ilişkin usul ve esaslar Bakanlar Kurulu'nca belirlenecek. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  'PKK'nin 4 İşçiyi Kaçırması Sonrası Ilısu'da İşler Durdu' İddiası!

  'PKK'nin 4 İşçiyi Kaçırması Sonrası Ilısu'da İşler Durdu' İddiası!

  Ilısu Barajı inşaatı, PKK'lilerin uyarıları ve en son 4 işçinin alıkonup, serbest bırakılması sonrası diğer işçilerin istifa etmesiyle tamamen durduğu iddia edildi. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Kapadokya'nın İncisi Ihlara Vadisine Yoğun İlgi

  Kapadokya'nın İncisi Ihlara Vadisine Yoğun İlgi

  Kapadokya'nın dünyaca ünlü vadisi Ihlara'nın bu yılın ilk 8 ayındaki yerli ve yabancı turist sayısı, şimdiden geçen yılın rakamlarına ulaştı. (05 Eylül 2014 Cuma )

   

  Başbakan Davutoğlu Hükümet Programını Genel Kurul'da Okudu

  Başbakan Davutoğlu Hükümet Programını Genel Kurul'da Okudu

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet programını TBMM Genel Kurulu’nda okudu. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  62. Hükümetin Programı

  Ekonomi politikaları "Güçlü Ekonomi" başlığı altında ele alındı (4) Programdan: Önümüzdeki dönemde yerli ve yenilenebilir ener­ji kaynakları en üst düzeyde değerlendirilecek, 2015 yılına kadar yeni santrallar devreye alınacak, nükleer santral kurulmasına ilişkin çalışmalar hızlandırılacak Konya'da, dünyanın en büyüğü olacak 3 bin megawattlık güneş santrali için yaklaşık 6 milyar dolar yatırım yapılacak. (01 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  PKK, Kaçırdığı 2 İşçiyi Serbest Bıraktı

  PKK, Kaçırdığı 2 İşçiyi Serbest Bıraktı

  Batman'daki Ilısu Barajı şantiyesinde çalışırken PKK tarafından kaçıralan işçiler Zübeyir Bulut ve Şükrü Çiçek, dün akşam İHD yetkililerine teslim edildi. (28 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  İhd, PKK Tarafından Kaçırılan 2 İşçinin Serbest Bırakılmasını İstedi

  Mardin’in Dargeçit ilçesinde yapımı devam eden Ilısu barajı inşaatında çalışan Zübeyr Bulut ve Şükrü Çiçek adlı 2 işçi 5 gün önce PKK tarafından kaçırıldı. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Dargeçit'te Bir İşçi Kaçırıldı

  Dargeçit'te Bir İşçi Kaçırıldı

  Mardin'in Dargeçit ilçesinde HES Ilısu Barajı'nda çalışan Şükrü Çiçek, akşam saat 21.30 sularında kimliği belirsiz bir grup tarafından kaçırıldı. (22 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Terör Örgütü Üyeleri Servis Aracı Yaktı

  Terör Örgütü Üyeleri Servis Aracı Yaktı

  Terör örgütü yandaşı bir grup, Dargeçit ilçesinde durdurdukları servis aracını işçileri indirdikten sonra ateşe verdi. (18 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Bölücü Teröristler Propaganda Yayıp Araç Yaktı

  Genelkurmay Başkanlığı, bölücü teröristlerin örgütün propagandasını yapıp, araç yaktığını bildirdi. (18 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.12.2014 17:51:39. #1.11#