16:1900
SON DAKİKA ILISU HABERLERİ

Son Dakika Ilısu Haberleri

   

  Yeni Hasankeyf, 2 Yıl İçerisinde Hazır

  Yeni Hasankeyf, 2 Yıl İçerisinde Hazır

  Yeni Hasankeyf, 2 yıl içerisinde hazır- Ilısu Baraj Gölü altında kalacak olan Batman'ın Hasankeyf ilçesi için oluşturulan ve 2 yıl içerisinde tamamlanması beklenen yeni yerleşim yerinde çalışmalar sürüyor- İlçe Jandarma Komutanlığı dışında bütün kurumların taşındığı yeni yerleşim yeri, eski Hasankeyf'in yaklaşık 3 katı büyüklükte olacak- Kurum ve evlerin konforlu yapıldığı yeni yerleşim yerinde 4 yıllık fakültenin yanı sıra birçok sosyal tesis de hizmet verecek- Kaymakam Ayca: "Eski (Bugün 14:35)

   

  Yeni Hasankeyf, 2 Yıl İçerisinde Hazır

  Yeni Hasankeyf, 2 Yıl İçerisinde Hazır

  Yapımı süren Ilısu Baraj Gölü altına kalacak olan Batman'ın Hasankeyf ilçesinin yeni yerleşim yerinin 2 yıl içerisinde tamamlanacağı bildirildi. (Bugün 12:22)

   

  Hasankeyf'te Göl Manzarası Arsa Fiyatlarını Artırdı

  Hasankeyf'te Göl Manzarası Arsa Fiyatlarını Artırdı

  Yapımı süren Ilısu Baraj Gölü altında kalacak olan Batman'ın Hasankeyf ilçesinde baraj gölü etrafındaki arsaların fiyatı arttı. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Bu Proje Batman'ı Daha da Güzelleştirecek

  Batman Valiliği, DSİ ve belediye işbirliğiyle yürütülen "Batman Çayı Islah Projesi" ile 2 bin hektar alan tarıma kazandırılacak, Batman Çayı'nın kenarı vatandaşların güzel vakit geçirmeleri için düzenlenecek Vali Çelik: "70 milyon liraya mal olacak projenin tamamlanmasıyla 5 kilometre uzunluğunda 100. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Ilısu Barajı ve Hes'in Yüzde 80'i Tamamlandı

  Ilısu Barajı ve Hes'in Yüzde 80'i Tamamlandı

  GAP'ın en önemli yatırımları arasında yer alan ve enerji bakımında ülkeye büyük katkı sağlaması beklenen Ilısu Barajı ve HES'in yüzde 80'i tamamlandı. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  5 Bin Yıllık Oyun, 3 Boyutlu Tasarlanacak

  Japonya'dan bir uzman ile ABD'den bir firmanın Siirt'teki kazılarda ortaya çıkarılan ve 5 bin yıl önce oynandığı düşünülen oyun taşlarına göre 3 boyutlu oyun tasarlamak için girişimlerde bulunduğu bildirildi Kazı Başkanı ve Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.11.2014 16:19:11. #1.11#