SON DAKİKA ILISU HABERLERİ

Son Dakika Ilısu Haberleri

 • 11:37 Hasankeyf, Düğün Fotoğraflarının Doğal Platosu Hasankeyf, Düğün Fotoğraflarının Doğal Platosu Batman'da, son aylarda evliliğe adım atacak çiftler, Ilısu Baraj Göleti altında kalacak tarihi Hasankeyf ilçesine gelip, önce nikahlarını kıydırıyor sonra tarihi dokuyu fon olarak kullanıp, fotoğraf çektiriyor.
 • 11:19 Hasankeyf, Tarihi ve Kültür Varlıkları ile Taşınacak Ilısu Barajı'nın tamamlanmasıyla suyun altında kalacak Hasankeyf'teki tarihi eserler, yeni yerleşim birimine taşınarak ilçenin tarihi ve kültürel dokusu korunacak.
 • 16:10 Hasankeyf ve Dicle Vadisi Sempozyumu Sonuç Bildirgesi Açıklandı Hasankeyf ve Dicle Vadisi Sempozyumu Sonuç Bildirgesi Açıklandı Batmanda, 7-8 Mayıs 2016 tarihinde yapılan 'Hasankeyf ve Dicle Vadisi Sempozyumu'nun sonuç bildirgesi açıklandı.
 • 18:20 Hasankeyf Buluşması ve Söyleşi" Etkinliği Batman Kent Konseyi, baraj inşaatının tamamlanmasıyla sular altında kalacak Hasankeyf için bir söyleşi düzenledi.
 • 17:33 Batman Ertuğrul Günay: Bütün Tarihi Restorasyonları Yapsak Bile, Ülkede Barış Yoksa Kimse Gelmez Batman Ertuğrul Günay: Bütün Tarihi Restorasyonları Yapsak Bile, Ülkede Barış Yoksa Kimse Gelmez Ertuğrul Günay: Bütün tarihi restorasyonları yapsak bile, ülkede barış yoksa kimse gelmezESKİ Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Batman'da 'Hasankeyf ve UNESCO' konulu sempozyumda yaptığı konuşmada, "Bütün tarihi restorasyonun hepsini yapsak bile bu ülkede barış yoksa kimse gelmez. Ama insanlar esenliğe, doğaya, tarihe geliyor, ama esenliğe güvenlikli bir ortamda olursa geliyor" dedi.
 • 16:08 Ertuğrul Günay: Bütün Tarihi Restorasyonları Yapsak Bile, Ülkede Barış Yoksa Kimse Gelmez Ertuğrul Günay: Bütün Tarihi Restorasyonları Yapsak Bile, Ülkede Barış Yoksa Kimse Gelmez Eski kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Batman'da 'Hasankeyf ve UNESCO' konulu sempozyumda yaptığı konuşmada, "Bütün tarihi restorasyonun hepsini yapsak bile bu ülkede barış yoksa kimse gelmez. Ama insanlar esenliğe, doğaya, tarihe geliyor, ama esenliğe güvenlikli bir ortamda olursa geliyor" dedi.
 • 18:39 Gezende'de Erik Festivali Heyecanı Başladı Gezende'de Erik Festivali Heyecanı Başladı Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri, Gülnar ilçesinin erikle markalaşmış olan Gezende Mahallesi’nde 8 Mayıs’ta düzenlenecek olan 9. Geleneksel Kültür ve Erik Festivali öncesi papaz ve can eriği hasadı ziyaretlerinde bulundu.
 • 10:49 Gülnar'da Çakşır Balı ve Yörük Festivali Gülnar'da Çakşır Balı ve Yörük Festivali Mersin’in Gülnar ilçesinde Çakşır Balı ve Yörük Festivali düzenlendi.
 • 12:58 Ilısu Barajı İçin Petrol Boru Hattı Taşınacak Türkiye'nin kurulu güç bakımından dördüncü büyük, Dicle Nehri üzerindeki en büyük baraj olan Ilısu Barajı için petrol boru hattı taşınacak.
 • 11:48 O Konutlarda Oturan Memur Kira Ödemeyecek O Konutlarda Oturan Memur Kira Ödemeyecek Maliye Bakanlığı, Büyükşehir yasasında yapılan değişikliklerin mücavir alan sınırına göre belirlenen hizmet tahsisli konutlarda oturan memurlar kira ödemeyecek.
 • 13:13 Tarihi İlçe İçin Tarihi Bir Toplantı Yapılacak Tarihi İlçe İçin Tarihi Bir Toplantı Yapılacak Kent Konseyi, 7–8 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceği sempozyumda Hasankeyf ve UNECSO konularını masaya yatıracak.
 • 12:52 Köprü Ayakları Köprü'den Zor Geçti Köprü Ayakları Köprü'den Zor Geçti Batmanın Hasankeyf ilçesinde yeni yerleşim biriminde yapılacak devasa köprünün ayakları eski köprünün üzerinden zor bir şekilde geçti.
 • 14:46 Baraj İnşaatında İş Kazası: 1 İşçi Öldü Mardin’in Dargeçit ilçesi Ilısu Barajı inşaatında yük asansörünün halatını kopması sonucu bir işçi hayatını kaybetti.
 • 11:33 Zeynel Bey Türbesi Kasımda Taşınacak Zeynel Bey Türbesi Kasımda Taşınacak GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Valilik Toplantı salonu DSİ Ilısu Bölge Müdürü Ali Fuat Eker'in açıklaması Zeynel Bey Türbesi kasımda taşınacak Ilısu Barajı'nın tamamlanması durumunda su altında kalacak Zeynel Bey Türbesi, kasımda Hasankeyf Yeni Kültürel Park Alanı'na taşınacak.
 • 14:33 Hasankeyf'e Hasankeyf'e "Raylı Yamaç Asansörü" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Hasankeyf'ten görüntü Raylı Yamaç asansörünün yapılışından görüntü Hasankeyf Kaymakamı Faruk Bülent Baygüven'in konuşması Hasankeyf Kültür Derneği Başkanı Ahmet Akdeniz'in konuşması Hasankeyf'e "raylı yamaç asansörü" Ilısu Barajı'nın tamamlanması ile su altında kalacak Hasankeyf'te tarihi eserlerin sergileneceği Kültür Parkı'na "Raylı Yamaç Asansörü" inşa ediliyor Hasankeyf yamacına kurulacak asansörle ziyaretçiler, hem Kültür Parkı'na gidebilecek hem de oluşacak göl havzasını izleyebilecek SELMAN TÜR - Batman'ın Hasankeyf ilçesindeki tarihi eserlerin sergileneceği Kültür Parkı'na raylı yamaç asansörü yapılıyor.
 • 11:23 Hasankeyf'e "Raylı Yamaç Asansörü" Batman'ın Hasankeyf ilçesindeki tarihi eserlerin sergileneceği Kültür Parkı'na raylı yamaç asansörü yapılıyor.
 • 11:14 Baraj Nedeniyle Mahsur Kalan Aileye Belediyeden Bot Baraj Nedeniyle Mahsur Kalan Aileye Belediyeden Bot Tunceli Belediyesi, Nazımiye ilçesi Dallıbahçe köyü Ilısu mezrasında baraj ve HES nedeniyle mahsur kalan Arduç ailesine baraj gölünden geçebilmeleri için bot aldı.
 • 11:13 Yeni Hasankeyf'in Yüzde 80'i Tamamlandı MUYEDDİN BEYCA- Yapımı süren Ilısu Baraj Gölü altında kalacak olan Batman'ın Hasankeyf ilçesinin yeni yerleşim yerinin yüzde 80'i tamamlandı.
 • 11:18 Dargeçit'te Terör Saldırısı Mardin'in Dargeçit ilçesinde PKK'lı teröristlerce yola döşenen patlayıcı, zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirildi.
 • 12:07 Cerattepe Bakır Madeni Projesi Meclis Gündeminde CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Meclis Başkanlığı'na soru önergesi verdi.
 • 22:36 Eroğlu: 'Hes'ler Elektriğin Sigortasıdır, Tabiatı Tahrip Etmiyor' GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun soruları yanıtlaması 2016 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Hasankeyf'in tamamı su altında kalmıyor.
 • 22:09 Eroğlu: 'Bizim Orman Yangınlarına Giden Ekipler Ateş Altında Kaldı' Eroğlu: 'Bizim Orman Yangınlarına Giden Ekipler Ateş Altında Kaldı' GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : 2016 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun soruları yanıtlaması 2016 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Hasankeyf'in tamamı su altında kalmıyor.
 • 21:54 Eroğlu: 'Yeşil Yol'da, Ormanlık Alanda Kesilen Ağaç Sayısının Sadece 13'tür' Eroğlu: 'Yeşil Yol'da, Ormanlık Alanda Kesilen Ağaç Sayısının Sadece 13'tür' GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : 2016 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun soruları yanıtlaması 2016 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Hasankeyf'in tamamı su altında kalmıyor.
 • 21:13 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ilısu Barajı nedeniyle Hasankeyf'in sular altında kalacağına yönelik iddialar hakkında "Hasankeyf'in tamamı su altında kalmıyor.
 • 13:45 Hasankeyf İçin Referandum Yapılabilir Hasankeyf İçin Referandum Yapılabilir Ilısu Barajı için Hasankeyf'in boşaltılma kararına tepki gösteren Hasankeyfi Yaşatma Girişimi, "Referandum" seçeneğini sundu.
 • 11:13 Çatışma Ortamını Fırsat Bilen Hükümet Ilısu Projesini Tamamlamak İstiyor' Batman Hasankeyf’i Yaşatma Girişimi, “Çatışma ortamını fırsat bilen hükümet Ilısu Projesi'ni tamamlamak istiyor.
 • 12:01 Güneşli Havayı Fırsat Bilen Vatandaşlar Hasankeyf'e Akın Etti Güneşli Havayı Fırsat Bilen Vatandaşlar Hasankeyf'e Akın Etti Batman’da güneşli havayı fırsat bilen vatandaşlar tarihi Hasankeyf ilçesine akın etti.
 • 16:19 Batman - ABD Adana Konsolosu Specht, Midyat ve Hasankeyf'i Gezdi Batman - ABD Adana Konsolosu Specht, Midyat ve Hasankeyf'i Gezdi ABD Adana Konsolosu Specht, Midyat ve Hasankeyf'i gezdi Arif ARSLAN- Mehmet Halis İŞ/BATMAN, MARDİN, (DHA)- ABD'nin Adana Konsolosu Linda Specht, Mardin'in Midyat ile Batman'ın Ilısu Baraj Gölü altında kalacak tarihi ilçesi Hasankeyf'i gezerek, buradaki rehberlerden bilgi aldı.
 • 15:14 ABD Adana Konsolosu Specht, Midyat ve Hasankeyf'i Gezdi ABD Adana Konsolosu Specht, Midyat ve Hasankeyf'i Gezdi Abd'nin Adana Konsolosu Linda Specht, Mardin'in Midyat ile Batman'ın Ilısu Baraj Gölü altında kalacak tarihi ilçesi Hasankeyf'i gezerek, buradaki rehberlerden bilgi aldı.
 • 14:29 Orman ve Su İşleri Bakanı AA Editör Masası'na Konuk Oldu Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, soruları yanıtladı.
 • 07:46 HDP Milletvekili Başaran, Hasankeyf İçin Soru Önergesi Verdi HDP Milletvekili Başaran, Hasankeyf İçin Soru Önergesi Verdi HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, Hasankeyf'in UNESCO Kültür Mirası Listesine alınmaması ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'a soru önergesi verdi.
 • 13:37 Hasankeyf Hasankeyf "Büyük Tehlike Altındaki 7 Kültür Varlığı" Adayı Oldu Batmanın Hasankeyf İlçesi, Europa Nostra ile Avrupa Yatırım Bankası Enstitüsü tarafından "Büyük Tehlike Altındaki 7 Kültür Varlığı" adayı seçildi.
 • 16:56 Altı İlde Elektrik Kesintisi Adana, Gaziantep, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kilis'in bazı bölgelerine 15 Aralık'ta bakım, tesis, ve direk dikme çalışmaları nedeniyle elektirk verilemeyecek.
 • 11:13 Ağaç Sevgisiyle 20 Yılda 10 Orman Kurdu Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde 35 yıldır esnaflık yapan Abdullah Karataş (55), her yıl kendi imkanlarıyla temin ettiği binlerce fidanı vatandaşlara dağıtırken, ilçede 10 hatıra ormanı da oluşturdu.
 • 15:51 Köprü İnşaatında Kaza: 1 Yaralı Köprü İnşaatında Kaza: 1 Yaralı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yapımı devam eden köprüden detay görüntüler Köprü inşaatında kaza: 1 yaralı- Batman'ın Hasankeyf ilçesinde DSİ tarafından yaptırılan köprüde beton döktüğü sırada dengesini kaybederek düşen işçi yaralandı.
 • 15:41 Köprü İnşaatında Kaza: 1 Yaralı Batman'ın Hasankeyf ilçesinde Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yaptırılan köprüde beton döktüğü sırada dengesini kaybederek düşen işçi yaralandı.
 • 15:13 Batman'da Köprü İnşaatında Kaza: 1 Yaralı Batman'da Köprü İnşaatında Kaza: 1 Yaralı Batman’ın Hasankeyf ilçesinde DSİ tarafından yaptırılan köprüde beton döken bir işçi dengesini kaybederek, düştü.
 • 17:16 64. Hükümet Programı TBMM'de 64. Hükümet Programı'nda, enerjide arz güvenliğinin sağlanması için kaynak çeşitlendirilmesine vurgu yapılırken, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının en üst düzeyde değerlendirilmesi ve elektrik üretiminde nükleer teknolojinin kullanılması stratejisi öncelikler arasında yer aldı.
 • 16:10 Katliam Gibi Tavşan Avı Yapan 4 Avcıya 15 Bin TL Ceza Katliam Gibi Tavşan Avı Yapan 4 Avcıya 15 Bin TL Ceza Erzincan da bir günde 16 yaban tavşanı avlayan 4 avcı yakalandı.
 • 10:54 16 Adet Yaban Tavşanını Vuran 4 Kişi Yakalandı 16 Adet Yaban Tavşanını Vuran 4 Kişi Yakalandı Erzurum-Tercan arasında yasak avlanma yaparak 16 adet yaban tavşanını vuran 4 avcı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğü Av Koruma ve Kontrol ekiplerinin 2,5 saat süren takibi sonucu yakalandı.
 • 13:41 Batman Hasankeyf'in İlk Tarihi Eseri Zeynel Bey Türbesi Taşınacak Batman Hasankeyf'in İlk Tarihi Eseri Zeynel Bey Türbesi Taşınacak Hasankeyf'in ilk tarihi eseri Zeynel Bey Türbesi taşınacak Batman'ın Hasankeyf İlçesi'nde yapımı devam eden Ilısu Barajı altında kalacak 650 yıllık Zeynel Bey Türbesi'nin taşınması için çalışma başlatıldı.
 • 13:38 Gap 1 Milyon Hektar Alana "Can Suyu" Olacak GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Baraj, - DSİ 15. Bölge Müdürlüğü, - Sulama kanalları, - Tarlada çalışanlar, - GAP BKİ Başkanı Sadrettin Karahocagil ile röportaj, GAP 1 milyon hektar alana "can suyu" olacak- GAP BKİ Başkanı Karahocagil: - "İnşallah 2019 gibi 1 milyon hektar alanı sulamada aşarak bölgenin sulama altyapısını dünya üzerinde önemli bir miktara ulaştırmış olacağız"- "Bölgenin hem gıda hem de enerji üssü olmasını sağlayacak en önemli unsur sulama projeleridir.
 • 11:25 Gap 1 Milyon Hektar Alana "Can Suyu" Olacak GAP Bölge Kalkınma İdaresi (BKİ) Başkanı Sadrettin Karahocagil, 2019 yılında bölgede 1 milyon hektarı aşkın alanın suya kavuşacağını bildirerek, "Bölgenin sulama altyapısını dünya üzerinde önemli bir miktara ulaştırmış olacağız" dedi.
 • 11:22 Hasankeyf'in İlk Tarihi Eseri Zeynel Bey Türbesi Taşınacak Hasankeyf'in İlk Tarihi Eseri Zeynel Bey Türbesi Taşınacak Batman'ın Hasankeyf İlçesi'nde yapımı devam eden Ilısu Barajı altında kalacak 650 yıllık Zeynel Bey Türbesi'nin taşınması için çalışma başlatıldı.
 • 12:03 Vali Tutulmaz Kazı Evini Ziyaret Etti Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, kezer kazı evini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 • 12:54 Siirt'in Tarihi 12 Bin Yıl Öncesine Dayanıyor Siirt'in Tarihi 12 Bin Yıl Öncesine Dayanıyor Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Ilısu Baraj Gölü altında kalacak Siirt il sınırları içerisinde yapılan kazı çalışmalarında kentin tarihinin 12 bin yıl öncesine uzandığını söyledi.
 • 14:47 Gülnar'daki Soğuk Hava Deposu Törenle Açıldı Gülnar'daki Soğuk Hava Deposu Törenle Açıldı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Gülnar Soğuk Hava Deposu’nun Türkiye’de yerel yönetimler açısından bir ilk olduğunu belirterek, "Sizlere hizmet etmeyi ibadet sayıyorum" dedi.
 • 18:35 AK Parti Seçim Beyannamesi AK Parti'nin 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri'ne ilişkin beyannamesine göre, tarım sektöründe, yemde ve gübrede KDV kaldırılacak, genç çiftçilere projelerine yönelik 30 bin lira karşılıksız destek verilecek.
 • 15:00 Midyat'ta 94 Geçici Köy Korucusu Yemin Ederek Görevine Başladı Midyat'ta 94 Geçici Köy Korucusu Yemin Ederek Görevine Başladı Ilısu Barajı'nın yol güvenliğini sağlamak için 94 geçici köy korucusu, bugün Midyat İlçesi'nde düzenlenen törenle yemin ederek göreve başladı.
 • 14:50 Midyat'ta 94 Geçici Köy Korucusu Yemin Ederek Görevine Başladı Midyat'ta 94 Geçici Köy Korucusu Yemin Ederek Görevine Başladı Midyat'ta 94 geçici köy korucusu yemin ederek görevine başladı Mehmet Halis İŞ/MİDYAT (Mardin), (DHA)- MARDİN'in Dargeçit İlçesi'nde yapımı devam eden Ilısu Barajı yol güvenliğini sağlamak üzere alınan 94 geçici köy korucusu, bugün Midyat İlçesi'nde düzenlenen törenle yemin ederek göreve başladı.