SON DAKİKA ILISU HABERLERİ

Son Dakika Ilısu Haberleri

18:42
Bu Yıl Sondaj Çalışmaları Yarı Yarıya Düşecek" TPAO Üretim Müdürü Çetin, petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle bu yıl sondaj çalışmalarının yarı yarıya düşeceğini belirtti.
15:52
Ihlara Vadisi Beyaz Gelinlik Giydi Aksaray'ın Güzelyurt ilçesindeki dünyanın en büyük kanyonlarından Ihlara Vadisi, kar yağışının ardından adeta beyaz gelinlik giyerek güzel görüntüler oluşturdu.
Ihlara Vadisi Beyaz Gelinlik Giydi
14:36
Ihlara Vadisi "Beyaz Gelinlik" Giydi Dünyanın en büyük kanyonlarından Ihlara Vadisi, kar yağışının ardından güzel görüntüler oluşturdu.
11:23
Yeni Yerleşim Yerinde Sağlık Sıkıntısı Yaşamayacaklar Ilısu Baraj Gölü altında kalacak olan Hasankeyf'in yeni yerleşim alanında yapımı devam eden 25 yataklı devlet hastanesinin hizmete girmesiyle ilçenin sağlık sorunu giderilecek Kaymakam Ayca: "Şu an en büyük sıkıntılarımızdan biri sağlık hizmeti.
Yeni Yerleşim Yerinde Sağlık Sıkıntısı Yaşamayacaklar
16:05
Ege'de Tokat Yöresi Rüzgarı Esti Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı 30. Yıl Etkinlikleri kapsamında 'Tokat Yöresi Semah ve Deyişleri' adlı dinleti düzenlendi
Ege'de Tokat Yöresi Rüzgarı Esti
10:08
Başur Köprüsü Yükseldi Siirt’te Ilısu Barajı altında kalacak bölgeler için yapılan alternatif yollarlar devam ederken, Başur Çayı üzerinde kurulan köprü de tamamlanma aşamasına geldi.
Başur Köprüsü Yükseldi
19:53
Mersin Züğürt Ağa', Binlerce Dönüm Arazi İçin Dava Açtı Mersin'in merkez Mezitli İlçesi'nde çöp ve hurda toplayarak geçimini sağlayan 82 yaşındaki Mecit Aslan ile oğlu 33 yaşındaki Hasan Aslan, Ramazanoğulları Beyliği'nin varisi olduğunu iddia ederek, Mardin'in Dargeçit İlçesi'nde binlerce dönüm arazinin tapusunu almak için 'Tespit talebi ve mirasçılık belgesinin verilmesi' davası açtı.
Mersin Züğürt Ağa', Binlerce Dönüm Arazi İçin Dava Açtı
12:46
'Züğürt Ağa', Binlerce Dönüm Arazi İçin Dava Açtı Mersin'de yaşayan Mecit Aslan,Ramazanoğulları Beyliği'nin varisi olduğunu iddia ederek,Mardin'in Dargeçit İlçesinde binlerce dönüm arazinin tapusunu almak için dava açtı.
'Züğürt Ağa', Binlerce Dönüm Arazi İçin Dava Açtı
19:18
Ilısu Barajı Çed Raporu Kabul Edildi Siirt'tin Pervari ilçesinde kurulması planlanan Ilısu Regülatörü ve HES Enerji İletim Hattı'yla ilgili Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu kabul edildi.
15:26
Milletvekili Özdemir DSİ Yatırımları Hakkında Bilgi Verdi AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, DSİ'nin Batman'a ilişkin yatırımları hakkında bilgiler verdi.
Milletvekili Özdemir DSİ Yatırımları Hakkında Bilgi Verdi
12:45
Hasankeyf'in Sembolü Zeynel Bey Türbesi 250 Günde Taşınacak Batman'da yapılacak Ilısu Baraj Gölü'nün suları altında kalacak tarihi Hasankeyf İlçesi'nin sembollerinden Zeynel Bey Türbesi'nin taşınması için ikinci kez ihale yapılacak.
Hasankeyf'in Sembolü Zeynel Bey Türbesi 250 Günde Taşınacak
12:16
Mersin Gülnar'da 4 Mahalle 19 Gündür Elektriksiz Mersin'in Gülnar ilçesine bağlı dört mahalleye, 19 gündür elektrik verilemediği bildirildi.
Mersin Gülnar'da 4 Mahalle 19 Gündür Elektriksiz
14:35
Yeni Hasankeyf, 2 Yıl İçerisinde Hazır Yeni Hasankeyf, 2 yıl içerisinde hazır- Ilısu Baraj Gölü altında kalacak olan Batman'ın Hasankeyf ilçesi için oluşturulan ve 2 yıl içerisinde tamamlanması beklenen yeni yerleşim yerinde çalışmalar sürüyor- İlçe Jandarma Komutanlığı dışında bütün kurumların taşındığı yeni yerleşim yeri, eski Hasankeyf'in yaklaşık 3 katı büyüklükte olacak- Kurum ve evlerin konforlu yapıldığı yeni yerleşim yerinde 4 yıllık fakültenin yanı sıra birçok sosyal tesis de hizmet verecek- Kaymakam Ayca: "Eski
Yeni Hasankeyf, 2 Yıl İçerisinde Hazır
12:22
Yeni Hasankeyf, 2 Yıl İçerisinde Hazır Yapımı süren Ilısu Baraj Gölü altına kalacak olan Batman'ın Hasankeyf ilçesinin yeni yerleşim yerinin 2 yıl içerisinde tamamlanacağı bildirildi.
Yeni Hasankeyf, 2 Yıl İçerisinde Hazır
12:18
Hasankeyf'te Göl Manzarası Arsa Fiyatlarını Artırdı Yapımı süren Ilısu Baraj Gölü altında kalacak olan Batman'ın Hasankeyf ilçesinde baraj gölü etrafındaki arsaların fiyatı arttı.
Hasankeyf'te Göl Manzarası Arsa Fiyatlarını Artırdı
12:37
Bu Proje Batman'ı Daha da Güzelleştirecek Batman Valiliği, DSİ ve belediye işbirliğiyle yürütülen "Batman Çayı Islah Projesi" ile 2 bin hektar alan tarıma kazandırılacak, Batman Çayı'nın kenarı vatandaşların güzel vakit geçirmeleri için düzenlenecek Vali Çelik: "70 milyon liraya mal olacak projenin tamamlanmasıyla 5 kilometre uzunluğunda 100.
12:08
Ilısu Barajı ve Hes'in Yüzde 80'i Tamamlandı GAP'ın en önemli yatırımları arasında yer alan ve enerji bakımında ülkeye büyük katkı sağlaması beklenen Ilısu Barajı ve HES'in yüzde 80'i tamamlandı.
Ilısu Barajı ve Hes'in Yüzde 80'i Tamamlandı
13:19
5 Bin Yıllık Oyun, 3 Boyutlu Tasarlanacak Japonya'dan bir uzman ile ABD'den bir firmanın Siirt'teki kazılarda ortaya çıkarılan ve 5 bin yıl önce oynandığı düşünülen oyun taşlarına göre 3 boyutlu oyun tasarlamak için girişimlerde bulunduğu bildirildi Kazı Başkanı ve Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç.
05:50
"Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi Somalı madenciler, taşeron sistemi, 35 bin öğretmen ataması gibi düzenlemeleri içeren "torba kanun tasarısı" TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
'Torba Tasarı' TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi
11:27
Ataşehir ve Ümraniye İlçelerinin Hudutları Yeniden Çiziliyor TBMM Genel Kurulu'nda "Torba Kanu"nun görüşmeleri devam ederken, AK Partili milletvekillerinin verdiği değişiklik önergesi ile İstanbul'da Ataşehir ve Ümraniye İlçelerinin hudutları yeniden belirlendi.
18:24
Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulu'nda İnternette trafik bilgisi TİB tarafından işletmecilerden temin edilerek, hakim tarafından karar verilmesi halinde ilgili mercilere verilecek Hasankeyf ilçe merkezinde HES Barajı yapımında etkilenen ailelerin, yeni Hasankeyf yerleşim alanına nakilleri, hak sahiplikleri ve borçlandırılmalarına ilişkin usul ve esaslar Bakanlar Kurulu'nca belirlenecek.
12:36
'PKK'nin 4 İşçiyi Kaçırması Sonrası Ilısu'da İşler Durdu' İddiası! Ilısu Barajı inşaatı, PKK'lilerin uyarıları ve en son 4 işçinin alıkonup, serbest bırakılması sonrası diğer işçilerin istifa etmesiyle tamamen durduğu iddia edildi.
'PKK'nin 4 İşçiyi Kaçırması Sonrası Ilısu'da İşler Durdu' İddiası!
11:13
Kapadokya'nın İncisi Ihlara Vadisine Yoğun İlgi Kapadokya'nın dünyaca ünlü vadisi Ihlara'nın bu yılın ilk 8 ayındaki yerli ve yabancı turist sayısı, şimdiden geçen yılın rakamlarına ulaştı.
Kapadokya'nın İncisi Ihlara Vadisine Yoğun İlgi
17:56
Başbakan Davutoğlu Hükümet Programını Genel Kurul'da Okudu Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet programını TBMM Genel Kurulu’nda okudu.
Başbakan Davutoğlu Hükümet Programını Genel Kurul'da Okudu
16:01
62. Hükümetin Programı Ekonomi politikaları "Güçlü Ekonomi" başlığı altında ele alındı (4) Programdan: Önümüzdeki dönemde yerli ve yenilenebilir ener­ji kaynakları en üst düzeyde değerlendirilecek, 2015 yılına kadar yeni santrallar devreye alınacak, nükleer santral kurulmasına ilişkin çalışmalar hızlandırılacak Konya'da, dünyanın en büyüğü olacak 3 bin megawattlık güneş santrali için yaklaşık 6 milyar dolar yatırım yapılacak.
13:20
PKK, Kaçırdığı 2 İşçiyi Serbest Bıraktı Batman'daki Ilısu Barajı şantiyesinde çalışırken PKK tarafından kaçıralan işçiler Zübeyir Bulut ve Şükrü Çiçek, dün akşam İHD yetkililerine teslim edildi.
PKK, Kaçırdığı 2 İşçiyi Serbest Bıraktı
14:13
İhd, PKK Tarafından Kaçırılan 2 İşçinin Serbest Bırakılmasını İstedi Mardin’in Dargeçit ilçesinde yapımı devam eden Ilısu barajı inşaatında çalışan Zübeyr Bulut ve Şükrü Çiçek adlı 2 işçi 5 gün önce PKK tarafından kaçırıldı.
11:37
Dargeçit'te Bir İşçi Kaçırıldı Mardin'in Dargeçit ilçesinde HES Ilısu Barajı'nda çalışan Şükrü Çiçek, akşam saat 21.30 sularında kimliği belirsiz bir grup tarafından kaçırıldı.
Dargeçit'te Bir İşçi Kaçırıldı
18:37
Terör Örgütü Üyeleri Servis Aracı Yaktı Terör örgütü yandaşı bir grup, Dargeçit ilçesinde durdurdukları servis aracını işçileri indirdikten sonra ateşe verdi.
Terör Örgütü Üyeleri Servis Aracı Yaktı
16:09
Bölücü Teröristler Propaganda Yayıp Araç Yaktı Genelkurmay Başkanlığı, bölücü teröristlerin örgütün propagandasını yapıp, araç yaktığını bildirdi.
15:58
İki Terörist Teslim Oldu, Bir Terörist Yakalandı, Teröristler Araç Yakıp Direk Devirdi Şanlıurfa'da iki terörist teslim oldu, Bingöl'de ise bir terörist güvenlik güçlerince yakalandı.
İki Terörist Teslim Oldu, Bir Terörist Yakalandı, Teröristler Araç Yakıp Direk Devirdi
16:00
Bardat Yaylası Sakinleri Su Sorununa Çözüm İstiyor Mersin'in Gülnar ilçesine bağlı Bardat Yaylası'nda köylüler su sorunlarının çözülmesi için yetkilileri göreve davet etti.
Bardat Yaylası Sakinleri Su Sorununa Çözüm İstiyor
18:16
Üç Günde Teröristlerden İkinci Şantiye Saldırısı Bölücü teröristler üç gün içinde ikinci şantiye eylemi gerçekleştirdi.
18:12
Teröristler, Beton Mikser Kamyonunu Yaktı Genelkurmay Başkanlığı, terörist grubun Ilısu Baraj inşaatında çalışan sivil firmaya ait bir beton mikser kamyonunu yaktığını bildirdi.
08:48
Öcalan'dan Müzakere Dileği PKK'nın cezaevindeki lideri Abdullah Öcalan aynı zamanda vasisi olan avukatı Mazlum Dinç ile görüştü.
Öcalan'dan Müzakere Dileği
23:26
Öcalan'ın Avukatı, İmralı Adasından Döndü İmralı Cezaevinde ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan'ın, aynı zamanda vasisi olan avukatı Mazlum Dinç, İmralı Adasından döndü.
Öcalan'ın Avukatı, İmralı Adasından Döndü
22:31
İmralı'da Görüş Günü Abdullah Öcalan'ın vasisi Avukat Mazlum Dinç, İmralı ziyareti dönüşü Gemlik Jandarma Komutanlığı çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı.
İmralı'da Görüş Günü
21:53
İmralı'da Görüş Günü Abdullah Öcalan'ın vasisi Avukat Mazlum Dinç, İmralı ziyareti dönüşü Gemlik Jandarma Komutanlığı çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı.
İmralı'da Görüş Günü
21:36
Öcalan'ın Avukatı, İmralı Adası'ndan Döndü İmralı Cezaevi'nde ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan'ın, aynı zamanda vasisi olan avukatı Mazlum Dinç, İmralı Adası'ndan dönüş yaptı.
Öcalan'ın Avukatı, İmralı Adası'ndan Döndü
21:16
Abdullah Öcalan: Artık Sabır Taşı Çatlamıştır İmralı'da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan ile görüşen Avukat Mazlum Dinç, Öcalan'ın "Artık sabır taşı çatlamıştır." dediğini iletti.
Abdullah Öcalan: Artık Sabır Taşı Çatlamıştır
21:00
Öcalan: Sabır Taşı Çatladı, Dilerim Bir Hafta İçinde Müzakere Başlar Abdullah Öcalan'ın vasisi Av Dinç, Abdullah Öcalan ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Öcalan'ın, artık sabır taşı çatlamıştır dediğini söyledi.
Öcalan: Sabır Taşı Çatladı, Dilerim Bir Hafta İçinde Müzakere Başlar
21:53
Erdoğan: "30 Mart'ta hesapları tutmadı, inşallah 10 Ağustos'ta da tutmayacak." - Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "10 Ağustos'ta cumhurbaşkanı seçildiğimde, bu reformlar adım adım devam edecek.
Erdoğan: '30 Mart'ta hesapları tutmadı, inşallah 10 Ağustos'ta da tutmayacak.' -
21:32
Erdoğan: "Ensar Vakfı, Kuran'ın Kürtçe mealini bastı" - Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "10 Ağustos'ta cumhurbaşkanı seçildiğimde, bu reformlar adım adım devam edecek.
Erdoğan: 'Ensar Vakfı, Kuran'ın Kürtçe mealini bastı' -
21:23
Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Erdoğan'ın Mardin Mitingi Erdoğan: (3) "10 Ağustos'ta cumhurbaşkanı seçildiğimde, bu reformlar adım adım devam edecek.
Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Erdoğan'ın Mardin Mitingi
15:41
Cumhurbaşkanlığı Seçimine Doğru AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Şener, cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan'ın, seçim çalışmaları kapsamında Mardin'de miting düzenleyeceğini bildirdi.
Cumhurbaşkanlığı Seçimine Doğru
12:11
Hasankeyf'teki Zeynelbey Türbesi, 550 Yıl Sonra Taşınıyor Batman'ın antik ilçesi Hasankeyf'te bulunan ve Akkoyunlular Dönemi'nde yapılan Zeynelbey Türbesi, 550 yıl sonra yerinden taşınıyor.
Hasankeyf'teki Zeynelbey Türbesi, 550 Yıl Sonra Taşınıyor
17:10
Batman'da İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Toplantıda, tarihi Hasankeyf'te su altında kalmayacak olan kalenin korunmasına yönelik DSİ tarafından hazırlanan tarihi kale koruma projesinin Diyarbakır Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu tarafından onaylandığı bildirildi.
16:56
'Baraj İnşaatı İçin Yasa İle Oynandı' İddiası! Hasankeyf'te Anayasa Mahkemesi'nin ÇED raporu olmadığı gerekçesiyle baraj inşaatın durdurulması kararına rağmen Ilısu Baraj inşaatı devam ediyor.
'Baraj İnşaatı İçin Yasa İle Oynandı' İddiası!
10:08
Ramazanoğulları Beyliği'nin Mirasçısı Olduğunu İddia Eden Aile Çadırda Yaşıyor Adana ve çevresinde 1352-1608 yılları arasında hüküm sürmüş bir Türkmen beyliği olan Ramazanoğulları’nın torunları olduklarını iddia eden Aslan ailesi, Mersin'de bir çadırda yaşıyor ve hurda toplayarak geçimini sağlıyor.
Ramazanoğulları Beyliği'nin Mirasçısı Olduğunu İddia Eden Aile Çadırda Yaşıyor
12:33
Ihlara Vadisi'ne İlgi Artarak Devam Ediyor Ihlara Vadisi, yılın ilk yarısında yüzde 25'lik artışla 202 bin yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edildi Aksaray Kültür ve Turizm Müdür Vekili Doğan: "Ihlara, bu haliyle Kapadokya'ya gelen turistlerin mutlaka ziyaret ettiği bir yer olmuştur"
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 04:37:14. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ILISU HABERLERİ
[Hata Bildir]