SON DAKİKA İMF HABERLERİ

Son Dakika İmf Haberleri

 • 26 Eylül 2016 18:30IMF'nin Eski Patronu Hakim KarşısındaIMF'nin Eski Patronu Hakim Karşısındaİspanya'da yolsuzluk, para aklama ve vergi kaçırma iddialarıyla suçlanan eski Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Rodrigo Rato hakim karşısında.
 • 22 Eylül 2016 15:10Milletvekili Yaşar'dan Hekimhan'a ZiyaretMilletvekili Yaşar'dan Hekimhan'a ZiyaretAK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, Hekimhan ilçesini ziyaret ederek bazı temaslarda bulundu.
 • 13 Eylül 2016 12:51IMF Başkanı Lagarde'ın Duruşma Tarihi Belli OlduIMF Başkanı Lagarde'ın Duruşma Tarihi Belli OlduFransa'da Cumhuriyet Adalet Mahkemesi, Fransa'da Maliye Bakanı olarak görev yaptığı dönemde usulsüzlükle suçlanan IMF Başkanı Christine Lagarde'ın yargılanmasına 12 Aralık'ta başlanacağını, duruşmaların 20 Aralık'ta ise sona ereceğini duyurdu.
 • 26 Ağustos 2016 23:59Meryem Göka'dan Katıldığı Zdf Kanalındaki Programa EleştiriBERLİN (AA) – AK Parti Kadın Kolları Dış İlişkiler Başkanı Meryem Göka, Alman Televizyonu İkinci Kanalı ZDF'de yayınlanan ve kendisinin de konuk olarak katıldığı "Donnerstalk" adlı programa yönelik eleştirilerde bulunarak, program akışı ile ilgili defalarca konuşulmasına rağmen kendisinden habersiz değişiklikler yapıldığını söyledi.
 • 25 Temmuz 2016 12:22Milletvekili Gökçe: "Biz Savaşarak Hiç Toprak Kaybetmedik!"Ak Parti Milletvekili Cesim Gökçe demokrasi nöbeti ziyaretlerine devam ediyor.
 • 25 Temmuz 2016 12:07Milletvekili Gökçe: "Biz Savaşarak Hiç Toprak Kaybetmedik!"Ak Parti Milletvekili Cesim Gökçe demokrasi nöbeti ziyaretlerine devam ediyor.
 • 18 Temmuz 2016 18:53Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerDenizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin "İsteniliyor ki bu ülkenin kalkınması son bulsun, bu ülkenin ilerlemesi son bulsun, Türkiyem eskisi gibi yine IMF'nin karşısında diz çöksün. Bu girişimler başka devletler Türkiye'den rahatsız oldukları için yapılıyor.
 • 06 Temmuz 2016 11:25Baybatur: Baybatur: "İhanet İçinde Olanlar Yargıya ve Millete Hesap Verecek"AK Parti Turgutlu İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma programında konuşan AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “Artık dokunulmazlıklar kalktı ve mahkemeler devreye girdi.
 • 11 Haziran 2016 09:57Saadet Partisi'nden, CHP'ye ZiyaretSaadet Partisi'nden, CHP'ye ZiyaretSaadet Partisi Nevşehir İl Başkanı Ali Doğan Simit ve yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi’ni ziyaret etti.
 • 28 Mayıs 2016 14:01Yurdakul: Yurdakul: "Bir Yılda 20 Bin 156 Sağlık Çalışanı Şiddete Uğradı"Samsun’da düzenlenen ’Kamil Furtun’u Anma ve Sağlıkta Şiddeti Durduruyoruz’ panelinde konuşan MHP Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, 2014-2015 yılları arasında bir yıl içerisinde 20 bin 156 sağlık çalışanının şiddete uğradığını söyledi.
 • 24 Mayıs 2016 14:38Başbakan Yıldırım'dan 'Başkanlık' ve 'Yeni Anayasa' Açıklaması: İpe Un Sererseniz Ne Yapacağımızı...Başbakan Yıldırım'dan 'Başkanlık' ve 'Yeni Anayasa' Açıklaması: İpe Un Sererseniz Ne Yapacağımızı...Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti grup toplantısında 'genel başkan' ve 'başbakan' sıfatıyla ilk kez hitap ederek, "Başkanlık sistemi dahil yeni Anayasa'yı gerçekleştirmek için gerekli çalışmaları hemen başlatacağız. Gelin, Türkiye'nin, milletin beklentisi olan sizlerin her seçimde de vaadiniz olan bu yeni Anayasa'yı hep birlikte yapalım. Bu şerefe, bu onura siz de ortak olun. İpe un sererseniz, biz ne yapacağımızı biliyoruz" dedi.
 • 18 Mayıs 2016 23:14Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Bingöl'deMemur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Bingöl'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Memur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın konferans salonuna gelişi, Yalçın'ın konuşması ve diğer detaylar Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Bingöl'de Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: "Adı emek örgütü olan birçok yapı, emek örgütlüğü yapmadı bu ülkede.
 • 18 Mayıs 2016 22:34Memur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın AçıklamasıMemur-sen Genel Başkanı Ali Yalçın AçıklamasıEğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “İstikrarsızlığın çok yoğun olduğu bir Türkiye’de, koalisyon tartışmalarının olduğu bir Türkiye’de 28 yılda, 27 hükümet değişmiş.
 • 18 Mayıs 2016 22:28Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Bingöl'deMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın,"Adı emek örgütü olan birçok yapı, emek örgütlüğü yapmadı bu ülkede.
 • 15 Mayıs 2016 22:38Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi" KonferansıAK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, "Türkiye'siz bir dünya düzeni kurulamaz, dünyanın merkezi Türkiye'dir" dedi.
 • 13 Mayıs 2016 22:44Imf: Imf: "Ab'den Ayrılık İngiltere Ekonomisine Büyük Zarar Verir"Uluslararası Para Fonu, (IMF) İngiltere'nin 23 Haziran'da yapılacak referandumda Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı alması durumunda (Brexit) ekonomisinin uzun süreli bir belirsizlik dönemine girerek üretiminin gerileyeceği uyarısında bulundu.
 • 27 Nisan 2016 09:52Yunanistan'ın Kreditörleriyle Yaptığı Müzakereler Sonuç Vermeyince Eurogroup İptal EdildiYunanistan'ın kreditörleriyle yaptığı müzakerelere dün saat 19.00 civarında ara verildi.
 • 26 Nisan 2016 09:48Imf: "Ortadoğu'nun Petroldan Kaybı 500 Milyar Dolar"IMF, Ortadoğu'ya ilişkin kritik bir rapor açıkladı.
 • 12 Nisan 2016 16:31IMF Türkiye İçin Büyüme Tahminini Yüzde 3,8'e YükselttiIMF Türkiye İçin Büyüme Tahminini Yüzde 3,8'e YükselttiIMF, düşük petrol fiyatlarının yanı sıra Euro Bölgesi'ndeki kademeli toparlanmanın Türkiye'ye olumlu yansıyacağını öngördü. IMF Türkiye için 2016 büyüme tahminini yüzde 3,2'den yüzde 3,8'e yükseltti.
 • 12 Nisan 2016 12:41Bakan Elitaş 'İklimlendirme ve Sanayi İhracatçı Birliği Ödül Töreni'ne KatıldıEkonomi Bakanı Mustafa Elitaş, 2008 krizinin dünya ekonomisi üzerindeki etkileri halen gelişmiş ülkelerde devam ettiğini belirterek, "Türkiye ekonomisi bu etkiden en az şekilde zarar görebilmek için elinden gelen gayreti gösteriyor ve 2015 verilerine bakıldığında orta vadeli program çerçevesinde Dünya Ticaret Örgütü’nün, İMF’nin ve başka kuruluşların Türkiye ile ilgili büyüme rakamlarının yanılmalarıyla karşı karşıya kaldıklarını görüyoruz” dedi.
 • 09 Nisan 2016 00:36Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü KurtulmuşBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü KurtulmuşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş'un konuşması Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş: "Bu memlekette 78 milyon insanımızı bu Türktür, Kürttür, Araptır, Çerkezdir, Lazdır diyerek bölmeye kimsenin, Allah'ın izniyle gücü yetmeyecek" "Devletin içerisine sızmış çeteler eliyle devletin ilgili birimlerinin hareketiz hale gelmesini istiyorlar ve bu anlamda emniyetin, askeriyenin, silahlı kuvvetlerin, polis, adliye ve başka teşkilatların içeresinde adamları vasıtasıyla Türkiye'nin, yeni Türkiye istikametinde yol almasını engellemeye çalışıyorlar" Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Bu memlekette 78 milyon insanımızı bu Türktür, Kürttür, Araptır, Çerkezdir, Lazdır diyerek bölmeye kimsenin, Allah'ın izniyle gücü yetmeyecek" dedi.
 • 26 Mart 2016 19:20Bakan Eroğlu ve Tüfekci, AK Parti Malatya Danışma Meclisi Toplantısına KatıldıBakan Eroğlu ve Tüfekci, AK Parti Malatya Danışma Meclisi Toplantısına KatıldıAK Parti Malatya İl Başkanlığı Mart Ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekci’nin katılımıyla yapıldı.
 • 25 Mart 2016 09:44Imf: "Petrol Fiyatlarında Düşüş Global Ekonomiyi Büyütmez"IMF, petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün, faiz oranları artmaya başlayana kadar dünya ekonomisini büyütmeyeceğini bildirdi.
 • 03 Mart 2016 22:32Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası'ndan Tunus'a Kredi DesteğiAvrupa merkezli Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası ile Tunus Kalkınma Yatırım ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı arasında 64,3 milyon avroluk kredi anlaşması yapıldı.
 • 24 Şubat 2016 15:17Ekonomi Bakanı Elitaş'tan Habur ve Gürbulak AçıklamasıEkonomi Bakanı Elitaş'tan Habur ve Gürbulak Açıklaması* Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "2016'nın ilk ayına baktığımızda ihracatımızda belli bir düşmenin var olduğunu görüyoruz" "Bu, hem emtia fiyatlarındaki düşüşün devam etmesi hem çevremizdeki olumsuzlukların had safhaya ulaşması hem de Aralık 2015'in ortasından başlayıp 15 Ocak tarihine kadar devam eden terörle mücadele ve teröristleri yok etme faaliyeti kapsamında Habur sınır kapımızda günlük 2 bin 500 veya 3 bin aracın geçiş olmaması nedeniyle ihracatımızda bir eksilme var" "Şubat ayı ihracat rakamlarımız olumlu bir seyir takip ediyor.