SON DAKİKA IRAK HABERLERİ

Son Dakika Irak Haberleri

 • 04:01Yüksek Yargı Düzenlemesi Genel KuruldaTBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, teröre karşı birlik olma günü olduğunu belirterek, "Acımız, üzüntümüz büyük ama moralimizi yüksek seviyede tutmamız lazım. Meclis, bugün birlik olmayacağız da ne zaman olacak?
 • 00:56Ağrı Valisi Işın: Ağrı Valisi Işın: "En Fazla Zararı Gören Doğubayazıt Halkıdır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Doğubayazıt Kaymakamlığı tarafından düzenlenen iftar alanından detaylar Ağrı Valisi Musa Işın'ın konuşması Ağrı Valisi Işın: "(HDP'li milletvekillerin tutumlarına ilişkin) Sizin sırtınıza binerek Ankara'ya giderler 25 bin maaş alırlar, çocuklarını en güzel İngilizce eğitim gören okullarda okuturlar.
 • 00:03Rusya'dan Irak'a Saldırı HelikopteriIrak ordusunun, Rusya'dan yeni bir parti MI-28 model saldırı helikopterini daha teslim aldığı bildirildi.
 • 23:47Irak ve Türkiye Ticari İlişkileriIrak ve Türkiye Ticari İlişkileriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Panel öncesi Kuran tilaveti Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakcı'nın konuşması Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakcı ile röportaj Irak-Türkiye Ortak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Firas el-Hamdani ile röportaj Irak'ın başkenti Bağdat'ta Irak-Türkiye Ortak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından iki ülke ticari ve ekonomik ilişkileriyle ilgili panel düzenlendi.
 • 23:25Ağrı Valisi Işın AçıklamasıAğrı Valisi Musa Işın, HDP'li milletvekillerinin tutumlarına ilişkin, "Sizin sırtınıza binerek Ankara'ya giderler 25 bin lira maaş alırlar, çocuklarını en güzel İngilizce eğitim gören okullarda okuturlar.
 • 22:55MHP Genel Başkanı Bahçeli Samsun'da (2)MHP Genel Başkanı Bahçeli Samsun'da (2)'bu BÜNYE, KENDİLERİNE BEDEN ARAYAN ASALAKLARA İZİN VERMEZMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Samsun İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.
 • 22:40Almanya'da 2015'te Şiddet KatlandıAlmanya'da 2015'te Şiddet KatlandıAnayasayı Koruma Teşkilatı, radikal kesimlerin şiddet eylemlerinin artığını açıkladı.
 • 22:39Bahçeli: Bahçeli: "Kurguladığınız Oyunu Başınıza Geçireceğim"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Allah şahit ki, ne Milliyetçi Hareket’i ele geçirmenize izin vereceğim ne de Türkiye’nin küresel komplolara teslim olmasına imkan tanıyacağım. Ve kurguladığınız oyunu, tüm işbirlikçilerinizle birlikte alayınızın başına geçireceğim” dedi.
 • 22:35Müsiad'dan Stk ve İş Adamlarına İftarMüsiad'dan Stk ve İş Adamlarına İftarMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Samsun Şubesi, üyelerine, iş adamlarına, STK temsilcilerine, uluslararası öğrencilere ve şehit ailelerine Canik Kültür Merkezi’nde iftar verdi.
 • 22:26Irak ve Türkiye Ticari İlişkileriIrak'ın başkenti Bağdat'ta Irak-Türkiye Ortak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından iki ülke ticari ve ekonomik ilişkileriyle ilgili panel düzenlendi.
 • 21:45Daeş ile MücadeleWASHINGTON (AA) – ABD Başkanı Barack Obama'nın DAEŞ Karşıtı Küresel Koalisyon Özel Temsilcisi Brett McGurk, Suriye'nin kuzeyindeki Münbiç operasyonunun tamamlanmasının Rakka saldırısına zemin hazırlayacağını söyledi.
 • 21:01İran ABD ile Afganistan ve Irak'ta İş Birliği Yaptı"İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, Tahran yönetiminin Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile Afganistan ve Irak'ta iş birliğine yönelik bazı görüşmeler yürüttüklerini açıkladı.
 • 20:50Daeş'le MücadeleLAHEY (AA) – Hollanda'nın yaklaşık 2 yıldır Irak ve Suriye'de terör örgütü DAEŞ'e karşı uluslararası koalisyonda yer alan askeri birliğinin görev süresi sona erdi.
 • 20:31Felluce'nin Daeş'ten Geri AlınmasıIrak'ın Enbar iline bağlı Felluce kentini kurtarma operasyonunun başladığı 23 Mayıs'tan bu yana 12 binden fazla ailenin kentten kaçmak zorunda kaldığı bildirildi.
 • 20:27Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ve YarışmasıDünya Gazeteciler Federasyonu tarafından bu yıl ilki düzenlenen "Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ve Yarışması" eylül ayında sinemaseverlerle buluşacak.
 • 20:16TBMM Genel KuruluHDP'nin, "dış politikanın olumsuz sonuçları" ile ilgili önergesinin gündeme alınması önerisi kabul edilmedi.
 • 19:18Daeş'in Musul'daki Askeri Sorumlusu ÖldürüldüIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Güvenlik Ajansı, terör örgütü DAEŞ'in Musul askeri sorumlusu Bısam Sina'nın uluslararası koalisyon güçlerinin hava saldırısı sonucu öldürüldüğünü duyurdu.
 • 17:42Rudaw Medya Grubu'na" Yapılan Silahlı SaldırıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan "Rudaw Medya Grubu"nun Erbil'deki merkez binasına düzenlenen bombalı ve silahlı saldırıya ilişkin 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
 • 17:29Seta'dan Daeş ile Mücadele RaporuSiyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nda (SETA) Dış Politika Araştırmaları Direktörü Ufuk Ulutaş, DAEŞ'in yönetim kadrosundaki Iraklıların baskınlığına dikkati çekerek, "Yabancı savaşçılarla yapılan mülakatlarda gördük ki Irak Milliyetçiliği grup içerisinde oldukça hakim bir ideoloji. Örgüt içerisinde belli noktalara gelebilmeniz için bir Irak geçmişiniz olması lazım" dedi.
 • 17:19Felluce'nin Daeş'ten Geri AlınmasıIrak ordu güçlerinin Felluce'nin batısındaki iki bölgeyi terör örgütü DAEŞ'ten geri aldığı bildirildi.
 • 16:34Kerkük'teki Sünni Araplar TedirginIrak'ın Kerkük şehrine bağlı Tuzhurmatu ilçesinde yaşayan Sünni Arap aşiretleri, bölgedeki güvenliğin çetelerin elinde olduğunu iddia etti.
 • 16:10Kışanak'ın Ikby ZiyaretiDiyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve beraberindeki heyet, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Süleymaniye kenti ziyareti çerçevesinde Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) politbüro üyeleriyle bir araya geldi.
 • 16:03Türkmen Cephesi ve Kürt Partileri Erbil'de Bir Araya GeldiTürkmen Cephesi ve Kürt Partileri Erbil'de Bir Araya GeldiTürkmen Cephesi ve Kürt partileri Erbil'de bir araya geldiAhmet Haşim MUHTAROĞLU, TUZHURMATU (DHA) - Irak Türkmen Cephesi'nin Erbil binasında, Irak Türkmen Cephesi heyeti ile Kürt partileri olan Goran ve KYB'den oluşan Kürt heyeti arasında toplantı düzenlendi.
 • 15:54PKK Yeniden Çözüm Süreci İstiyor! Aracı ABD ve Barzani OlacakPKK Yeniden Çözüm Süreci İstiyor! Aracı ABD ve Barzani OlacakKazdığı hendeğe düşen PKK, stratejisini değiştiriyor. Çözüm sürecinin yeniden başlamasını isteyen örgüt, Barzani ve ABD'nin devreye girmesini isteyecek.
 • 15:45Kadir Gecesi İçin Özel ProgramKadir Gecesi İçin Özel ProgramMalatya’da da Kültür A.Ş. tarafından Ramazan ayının 27. gecesi olarak kabul edilen Kadir Gecesi 1 Temmuz Cuma gecesi ihya edilerek, özel program düzenlenecek.
 • 15:43Demokratik Suriye Güçleri: Münbiç'in IŞİD'den Kurtarılması An MeselesiDemokratik Suriye Güçleri: Münbiç'in IŞİD'den Kurtarılması An MeselesiSuriye'li Kürt güçlerin başını çektiği Demokratik Suriye Güçleri, dört bir yandan kuşattıkları Münbiç'in IŞİD'in elinden kurtarılmasının an meselesi olduğunu söyledi.
 • 15:32Mersin Limanı, Gazze'ye İnsani Yardım Taşıyacak Lady Leyla'yı AğırlayacakMersin Limanı, Gazze'ye İnsani Yardım Taşıyacak Lady Leyla'yı AğırlayacakMersin Limanı, Gazze'ye insani yardım taşıyacak Lady Leyla'yı ağırlayacakAli Ekber ŞEN-İbrahim MAŞE/MERSİN, (DHA) - KÖRFEZ krizinden ABD'nin Irak müdahalesine, insani yardım gemilerinden savaştan kaçan göçmenlere kadar birçok asker ve sivile ev sahipliği yapan Mersin Limanı, şimdi de İsrail ile yapılan anlaşma sonucu Gazze'ye gidecek yardım gemisi 'Lady Leyla'nın Türkiye'den çıkış noktası olacak.
 • 15:30Agd Kayseri Şube Başkanı Vacit Kip AçıklamasıAgd Kayseri Şube Başkanı Vacit Kip AçıklamasıAnadolu Gençlik Derneği (AGD) Kayseri Şube Başkanı Vacit Kip, İsrail ile yapılan anlaşmayı Türk milletinin vicdanının kabul etmediğini söyleyerek, "İsrail ile anlaşma yapmanın hiçbir gerekçesi bulunamaz" dedi.
 • 15:07Mersin Limanı, Gazze'ye İnsani Yardım Taşıyacak Lady Leyla'yı AğırlayacakMersin Limanı, Gazze'ye İnsani Yardım Taşıyacak Lady Leyla'yı AğırlayacakKörfez krizinden ABD'nin Irak müdahalesine, insani yardım gemilerinden savaştan kaçan göçmenlere kadar birçok asker ve sivile ev sahipliği yapan Mersin Limanı, şimdi de İsrail ile yapılan anlaşma sonucu Gazze'ye gidecek yardım gemisi 'Lady Leyla'nın Türkiye'den çıkış noktası olacak.
 • 14:46AK Parti Denizli Milletvekili Tin, Avrupa Gezisini DeğerlendirdiAK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Avrupa Türk Demokratlar Birliği’nin davetlisi olarak gittiği 2 günlük Almanya ziyaretinin ardından değerlendirmelerde bulundu.
 • 14:28Antalya Tübitak'ın Elediği Proje, Dünya Birincisi OlduAntalya Tübitak'ın Elediği Proje, Dünya Birincisi OlduTübitak'ın elediği proje, dünya birincisi oldu*- TED Antalya Koleji öğrencileri İrfan Efe Boztepe ve Mehmet Can Dursun'un yengeç ve karides kabuklarından ürettiği ve iyileştirmeyi yüzde 30 hızlandırıp kanamayı durduran yara örtüsü projesi, State University of New York at Oswego'nun Uluslararası Lise Proje Yarışması'nda altın madalya kazandı.
 • 14:20İngiltere'nin "Brexit" KararıAlmanya Başbakanı Angela Merkel, bir ülkenin Avrupa Birliği üyesi olmasıyla olmaması arasında bir farkın bulunması gerektiğini söyledi.
 • 13:57Irak'taki Siyasi GelişmelerIrak Federal Mahkemesinin Meclis Başkanı Selim el-Cuburi'nin hukuki süreci tartışmalı oturumla görevden alınması kararını tanımadığı bildirildi.
 • 13:48Tübitak'ın Elediği Proje, Dünya Birincisi OlduTübitak'ın Elediği Proje, Dünya Birincisi OlduTed Antalya Koleji öğrencileri İrfan Efe Boztepe ve Mehmet Can Dursun'un yengeç ve karides kabuklarından ürettiği ve iyileştirmeyi yüzde 30 hızlandırıp kanamayı durduran yara örtüsü projesi, State University of New York at Oswego'nun Uluslararası Lise Proje Yarışması'nda altın madalya kazandı.
 • 13:11Türkiye'ye Gelen Turist Sayısı 22 Yılın DibindeTürkiye'ye Gelen Turist Sayısı 22 Yılın DibindeTürkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı iç güvenlik endişeleri ve Rusya etkisi ile sezonun açıldığı Mayıs ayında yüzde 34.7 azalarak 1994 yılından bu yana en büyük düşüşü kaydetti.
 • 08:57İsrail Gazı Ortaklarından Delek: Türkiye'ye Büyük Önem Veriyoruzİsrail Gazı Ortaklarından Delek: Türkiye'ye Büyük Önem Veriyoruzİsrail, Leviathan doğalgaz sahasının ortaklarından Delek Group'un CEO'su "Son gelişmelerin doğalgaz alanında karşılıklı işbirliğini teşvik etmeye yardımcı olabileceğine inanıyoruz" dedi.
 • 07:51Türkiye'ye Atış Hazırlığındaki 35 Hedef Vuruldu! 19 IŞİD'li ÖldürüldüTürkiye'ye Atış Hazırlığındaki 35 Hedef Vuruldu! 19 IŞİD'li ÖldürüldüSuriye'den Türkiye'ye atış hazırlığındaki 35 IŞİD hedefi imha edildi. Operasyonda 19 IŞİD'li öldürüldü.
 • 06:58Başbakan Yıldırım: Gerekirse Rusya'ya Tazminat VeririzBaşbakan Yıldırım: Gerekirse Rusya'ya Tazminat VeririzBaşbakan Binali Yıldırım, düşürülen Rus uçağıyla ilgili gerekirse Rusya'ya tazminat ödenebileceğini söyledi. Mısır'a da yeşil ışık yaktı: Bakanlar seviyesinde ilişkiler başlayabilir.
 • 19:08Musul'un IŞİD'ten Kurtarılması İçin Aşiretlerde SavaşacakMusul'un IŞİD'ten Kurtarılması İçin Aşiretlerde SavaşacakIŞİD'in işgali altındaki Musul'un kurtarılması için düzenlenen operasyona bölgesel aşiretlerden oluşan 15 bin kişilik bir askeri güç katılacak.
 • 15:39Türkiye'ye Cehennemi Yaşatan IŞİD'çiler 2 Yıl Adım Adım İzlenmişTürkiye'ye Cehennemi Yaşatan IŞİD'çiler 2 Yıl Adım Adım İzlenmişTürkiye'de kanlı saldırılara imza atan IŞİD'li teröristleri organize eden kişilerin, 2012 yılından itibaren yaklaşık 2 yıl boyunca adım adım izlendiği ortaya çıktı.
 • 15:29Barzani'nin Peşmergeleri ve İran Ordusu Çatıştı: 7 İran Askeri ÖldüBarzani'nin Peşmergeleri ve İran Ordusu Çatıştı: 7 İran Askeri Öldüİran Kürdistan Eyaleti'nde, Barzani'ye bağlı Peşmerge güçleriyle İran Ordusu arasında çıkan çatışmada 7 İran askerinin öldürüldü.
 • 13:48İran: ABD Suriye ve Irak'ı Bölmek İstiyor, Kürt Gruplar Dikkat Etmeliİran: ABD Suriye ve Irak'ı Bölmek İstiyor, Kürt Gruplar Dikkat Etmeliİran'ın devlet televizyonuna konuşan İranlı sözcü, ABD'nin Suriye ve Irak'ı bölmek istediğini söyledi. Sözcü, "ABD'nin bu planına karşı kürt gruplar dikkatli olmalı" dedi.
 • 13:26Başbakan Yıldırım Duyurdu! Almanya Savunma Bakanı'na İncirlik İzniBaşbakan Yıldırım Duyurdu! Almanya Savunma Bakanı'na İncirlik İzniBaşbakan Binali Yıldırım, "Türkiye izin verecek, Almanya Savunma Bakanı İncirlik'i rahatlıkla ziyaret edebilir herhangi bir sorun yok." dedi.
 • 12:48Irak: Felluce IŞİD'ten Kurtarıldı, Sırada Musul VarIrak: Felluce IŞİD'ten Kurtarıldı, Sırada Musul VarIrak Başbakanı Abadi, Felluce'nin IŞİD'ten tamamen kurtarıldığını açıkladı. başbakan Abadi sıradaki hedeflerinin de Musul kenti olduğunu söyledi.
 • 11:50IKBY Sınır İhlallerinden RahatsızIKBY Sınır İhlallerinden RahatsızIKBY, terör örgütü PKK ve İran'a muhalif silahlı gruplardan Türkiye ve İran'a yönelik saldırılar için topraklarının kullanılmamasını istedi.
 • 07:31PKK'nın Uyuşturucudan Kazandığı Para Dudak UçuklattıPKK'nın Uyuşturucudan Kazandığı Para Dudak Uçuklattıİçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan 'narkoterör raporu'nda, terör örgütü PKK'nın hintkeneviri üretimi ve ticaretinden yılda 500 milyon TL, uyuşturucu kaçakçılığından 1.5 milyar dolar gelir sağladı.
 • 14:03İran, IKBY'nin Sınırlarını Obüs Atışlarıyla Bombalıyorİran, IKBY'nin Sınırlarını Obüs Atışlarıyla Bombalıyorİran ordusunun, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentine bağlı Soran ilçesindeki dağlık sınır alanını obüs atışlarıyla bombalaması sonucu 5 sivil yaralandı.
 • 11:38IŞİD'e Ağır Darbe! Bir Şehri Tamamen Terk EttilerIŞİD'e Ağır Darbe! Bir Şehri Tamamen Terk EttilerIrak'ta IŞİD'e karşı yürütülen operasyonda Felluce kentinin tamamen temizlendiği duyuruldu.
 • 09:56Polisin IŞİD Raporu: Türkiye Büyük Zorluklarla Karşı KarşıyaPolisin IŞİD Raporu: Türkiye Büyük Zorluklarla Karşı KarşıyaDiyarbakır'daki IŞİD operasyonuyla ilgili polisin hazırladığı fezlekede, El Kaide'nin Türkiye üzerinden eleman desteği almaya çalışmasının, Türkiye'yi zor duruma sokacağı uyarısı yapıldı.
 • 09:24TÜBİTAK'ın Beğenmediği Proje, Dünya Birincisi Oldu!TÜBİTAK'ın Beğenmediği Proje, Dünya Birincisi Oldu!TÜBİTAK'ın bölge sergisine dahi çağrılmayan projeyi ABD'deki Genius Olimpiyatları'na gönderen gençler, 2 bin 450 proje arasından dünya 1'incisi olarak döndü.