SON DAKİKA IRAK HABERLERİ

Son Dakika Irak Haberleri

 • 09:26 Cihan Haber Ajansı Gündemi -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenecek olan İstanbul'un Fethi'nin 563. Yıldönümü Kutlama Programı'na katılacak.
 • 08:58 Gündem / 29 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- İstanbul'un fethinin 563. yıl dönümü kutlanıyor.
 • 01:07 İstanbulensis Şiir Festivali İstanbulensis Şiir Festivali" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Salondan detaylar Şair Cahit Koytak'ın konuşması Plaket töreni Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın konuşması Plaket töreni "İstanbulensis Şiir Festivali" Sultanbeyli Belediyesince düzenlenen festivalin kapanış programı, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın katılımıyla gerçekleştirildi Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Sultanbeyli Belediyesince bu yıl 4.'sü düzenlenen "İstanbulensis Şiir Festivali"nin kapanış programına katıldı.
 • 23:58 Gündem Özeti / 29 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu üyeleriyle Anıtkabir'i ziyaret edecek ve İstanbul'un Fethi'nin 563. yıl dönümü dolayısıyla Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenecek "Fetih Şöleni"ne katılacak.
 • 23:33 Ikby'deki Siyasi Gelişmeler Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) Müslüman Kardeşler Teşkilatına (İhvan) yakınlığıyla bilinen Kürdistan İslami Birlik Partisi'nin (Yekgirtu) 7. Olağan Kongresi'nde Salahaddin Bahaddin, ikinci turda oyların yüzde 75'ini alarak genel sekreter seçildi.
 • 23:28 İstanbulensis Şiir Festivali" Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Sultanbeyli Belediyesince bu yıl 4.'sü düzenlenen "İstanbulensis Şiir Festivali"nin kapanış programına katıldı.
 • 21:17 İhh Başkanı Yıldırım: "Mavi Marmara Gemisi Hediye Edelim, İnsanlık Müzesi Olsun" Gazze’ye insani yardım malzemesi götüren Mavi Marmara Gemisi’ne yönelik 2010 yılında gerçekleştirilen saldırı 6. yıl dönümünde Beyoğlu’nda protesto edildi.
 • 21:10 Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un konuşması Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un kitaplarını imzalaması - "Almanya niye şimdi birdenbire bu sözde Ermeni soykırım iddiasını Almanya Parlamentosuna getirdi?
 • 19:14 Eskişehir - İlker Başbuğ: Ypg, ABD'nin Adeta Müttefiki Olmuş Durumda Eskişehir - İlker Başbuğ: Ypg, ABD'nin Adeta Müttefiki Olmuş Durumda İlker Başbuğ: YPG, ABD'nin adeta müttefiki olmuş durumdaGENELKURMAY eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye'nin Suriye politikasındaki yanlışlarının, YPG'yi ABD'nin müttefiki haline getirdiğini söyledi.
 • 19:09 Soylu: Soylu: "Güçlü Olursak Herkes Haddini, Çizgisini, Sınırını Çok Net Bir Şekilde Bilebilir" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun kurdele kesmesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Güçlü olmazsak dün arma olarak YPG armasını takan Amerika'nın askerleri gelirler, sınırımızda Apo'nun flamalarıyla gösteri yaparlar.
 • 18:14 Irak'taki Olaylar Terör örgütü DAEŞ militanlarının, Felluce yönünde ilerlemeye çalışan Irak güçlerine düzenlediği saldırıda 5 asker ile 23 militanın öldüğü, 13 askerin yaralandığı bildirildi.
 • 18:10 İlker Başbuğ: YPG, ABD'nin Adeta Müttefiki Olmuş Durumda İlker Başbuğ: YPG, ABD'nin Adeta Müttefiki Olmuş Durumda Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye'nin Suriye politikasındaki yanlışlarının, YPG'yi ABD'nin müttefiki haline getirdiğini söyledi.
 • 17:50 Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ Açıklaması Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, "Almanya niye şimdi birdenbire bu sözde Ermeni soykırım iddiasını Almanya Parlamentosuna getirdi?
 • 17:46 Bolu Beypi Genel Müdürü Koca: Gdo'nun Bir Sürü Artıları Var Bolu Beypi Genel Müdürü Koca: Gdo'nun Bir Sürü Artıları Var Beypi Genel Müdürü Koca: GDO'nun bir sürü artıları varBEYPİLİÇ Genel Müdürü ve Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR DER) Başkanı Sait Koca, GDO'ya alışılması gerektiğini belirterek, "Bütün dünyada GDO gerçeği var. GDO'lu üretim sürekli artıyor.
 • 17:41 Trabzon - Bakan Soylu: Güçlü Olursak Herkes Haddini Bilir Trabzon - Bakan Soylu: Güçlü Olursak Herkes Haddini Bilir Bakan Soylu: Güçlü olursak herkes haddini bilirÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği'nin açılışında yaptığı konuşmada, ABD askerlerinin YPG armalı üniformalar giymesine tepki gösterdi, 'Güçlü olmazsak, dün YPG armasını omuzuna takan Amerikan askerleri sınırımızda Apo'nun flamalarıyla gösteri yaparlar.
 • 17:31 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Güçlü olmazsak dün arma olarak YPG armasını takan Amerika'nın askerleri gelirler, sınırımızda Apo'nun flamalarıyla gösteri yaparlar.
 • 17:24 Emekli Orgeneral İlker Başbuğ Açıklaması Emekli Orgeneral İlker Başbuğ Açıklaması 26’ncı Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye’nin çaresizlik içinde gözüktüğünü söyledi.
 • 17:07 Şekerli Ürünler İhracatında Hedef Ülke Abd İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Zekeriya Mete, çevre ülkelerde yaşanan sorunlar nedeniyle ihracatın gerilediğini ancak 2 yıl evvelki rakamlar yakalanırsa tekrarbaşarıyı yakalayabileceklerini söyledi.
 • 17:02 İib'den İhracatın Yıldızı 81 Firmaya Ödül İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) bünyesinde yer alan 7 ihracatçı birliği, fındıktan su ürünlerine, hububat bakliyattan gemi ve mobilyaya birçok sektörde en başarılı ihracat yıldızı firmaları ödüllendirdi.
 • 16:47 NATO Parlamenter Asamblesi Arnavutluk'ta Toplandı NATO Parlamenter Asamblesi'nin bahar oturumu, NATO üyesi ülkelerin temsilcilerinin katılımıyla Arnavutluk'un başkenti Tiran'da başladı.
 • 16:00 Bakan Soylu: Güçlü Olursak Herkes Haddini Bilir Bakan Soylu: Güçlü Olursak Herkes Haddini Bilir – çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği'nin açılışında yaptığı konuşmada, ABD askerlerinin YPG armalı üniformalar giymesine tepki gösterdi, "Güçlü olmazsak, dün YPG armasını omuzuna takan Amerikan askerleri sınırımızda Apo'nun flamalarıyla gösteri yaparlar.
 • 15:57 Uluslararası Hicri Takvim Birliği Kongresi Uluslararası Hicri Takvim Birliği Kongresi Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,,İslam dünyasının birçok yerinde ülkelerimizin ekonomik bağımsızlıklarını da kazanabildiklerini söylemek çok kolay değildir.
 • 15:51 Ek Haber// Kaçırılan İşadamı Çekyatın İçinden Kurtarıldı Fatih'te Irak uyruklu 66 yaşındaki işadamını kaçırarak 150 bin dolar fidye isteyen ve 2 gün boyunca elleri ve ayaklarını bağlayarak çekyatın altında sakladıkları iddiası ile gözaltına alınan Abdulseddar A. ile Rami A. çıkarıldıkları Çağlayan Adalet Sarayı'nda tutuklanarak cezaevine konuldu.
 • 15:45 Bakan Soylu Ypg Arması Takan ABD Askerlerini Eleştirdi Bakan Soylu Ypg Arması Takan ABD Askerlerini Eleştirdi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin bölgesinde güçlü olmasının şart olduğunu belirterek "Güçlü olmazsak dün YPG armasını takan Amerikan askerleri gelirler sınırımızda Aponun flamalarıyla gösteri yaparlar.
 • 15:42 Talabani'nin Sitesinden Flaş 'Türkiye' İddiası Hürriyet gazetesinin haberine göre, Irak eski Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin lideri olduğu Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Partisi'nin internet sitesi, Suriye'de terör örgütü DAEŞ saldırıları sonucu binlerce kişinin Azez'den, Kürt bölgesi Afrin'e doğru kaçtığını, Türk askerinin de bölgeden Türkiye'ye geçişleri kontrol için Suriye topraklarına 700 metre girdiğini ileri sürdüKYB'nin resmi internet sitesi, Türkiye'nin, iki tank, bazı zırhlı araçlar ve bir iş makinesi ile Afrin'in Heman ve Meroniye köyleri arasında kontrol noktası oluşturarak bölgeden geliş gidişleri kontrol ettiğini yazdı.
 • 15:30 Uluslararası Hicri Takvim Birliği Kongresi Uluslararası Hicri Takvim Birliği Kongresi İ İslam'dan, Müslüman ümmetin birliğinin ne kadar önemli olduğundan bahsederiz. Ama maalesef Müslüman dünyasının özellikle son 30 yıldır karşı karşıya kaldığı derin fitnelerin bertaraf edilmesi için acaba üzerimize düşen sorumlulukları yeterince yerine getirebiliyor muyuz?" dedi.
 • 15:22 Tügik Yik Başkanı Özmen: Tügik Yik Başkanı Özmen: "Sistem Değişikliği de Anayasa Değişikliği de Toplumsal Mutabakatla Olmalı" Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Erhan Özmen, Türkiye’de bir sistem değişikliği ve anayasa değişikliği olacaksa, bunun mutlaka toplumsal mutabakatla yapılması gerektiğini belirtti.
 • 15:02 Birleşik Krallık'ta AB Referandumuna Doğru LONDRA (AA) – Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç, "Biz içtenlikle Birleşik Krallık'ın AB içerisinde kaldığını görmeyi umuyoruz.
 • 14:52 Aksaray'da Şehit Yakınlarına Ziyaret Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'nın eşi Hasibe Yazgı ile Emniyet Müdürü Mehmet Aslan'ın eşi Zehra Aslan, Aksaraylı şehitlerin yakınlarını ziyaret etti.
 • 14:42 Beypi Genel Müdürü Koca: Gdo'nun Bir Sürü Artıları Var Beypi Genel Müdürü Koca: Gdo'nun Bir Sürü Artıları Var Beypiliç Genel Müdürü ve Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR DER) Başkanı Sait Koca, GDO'ya alışılması gerektiğini belirterek, "Bütün dünyada GDO gerçeği var. GDO'lu üretim sürekli artıyor.
 • 14:21 Diyarbakır'a Gelen Kdp'li Ali Awni: Bağımsız Kürdistan Hayalimizi Gerçekleştireceğiz Diyarbakır'a Gelen Kdp'li Ali Awni: Bağımsız Kürdistan Hayalimizi Gerçekleştireceğiz Diyarbakır'a gelen KDP'li Ali Awni: Bağımsız Kürdistan hayalimizi gerçekleştireceğizTÜRKİYE Kürdistan Demokrat Partisi (TKDP) ile Katılımcı Demokrasi Partisi'nin (KADEP) birleşme kararı aldığı bugün Diyarbakır'da bir otelde yapılan toplantıyla açıklandı.
 • 14:09 Azerbaycan'da Cumhuriyet Günü Azerbaycan'da, 28 Mayıs 1918'de ilan edilen cumhuriyetin 98. yıl dönümü kutlanılıyor.
 • 13:48 Uluslararası Hicri Takvim Birliği Kongresi Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, rüyet-i hilal, takvim birliği gibi İslam ümmetinin birliğini sağlayacak meselelerin siyasi mesele gibi görülmemesi gerektiğini belirterek, "Bütün kardeşlerimizin bu meseleyi siyasetin dışında görerek ama siyasi birliğimize de vesile olacak önemli bir ilmi vesile olarak ele almaları şarttır, farzdır, vaciptir.
 • 13:41 Erzurum'da 4 Ayda Bin 870 Konut Satıldı Erzurum'da 4 Ayda Bin 870 Konut Satıldı Erzurum’da Nisan ayında 446, ocak-nisan ayları toplamında ise bin 870 konut satışı gerçekleşti.
 • 13:37 Ikby'deki Siyasi Gelişmeler Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) Müslüman Kardeşler Teşkilatına (İhvan) yakınlığıyla bilinen Kürdistan İslami Birlik Partisi'nin (Yekgirtu) 7'inci Olağan Kongresi başladı.
 • 13:18 Hasibe Yazgı ve Zehra Aslan'dan Şehit Ailelerine Anlamlı Ziyaret Hasibe Yazgı ve Zehra Aslan'dan Şehit Ailelerine Anlamlı Ziyaret Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın eşi Zehra Aslan ile birlikte Aksaraylı şehitlerin ailelerini ziyaret etti.
 • 13:02 Şekerli Ürünler İhracatında Hedef Abd Şekerli Ürünler İhracatında Hedef Abd Türk şekerleme sektörü, Ortadoğu ve çevre ülkelerde kaybettiği payı ABD’de telafi etmeye çalışıyor.
 • 12:59 Talabani'nin Partisi: Türk Askeri Suriye'nin 700 Metre İçinde Kontrol Noktası Oluşturdu Talabani'nin Partisi: Türk Askeri Suriye'nin 700 Metre İçinde Kontrol Noktası Oluşturdu Talabani'nin lideri olduğu KYB'nin internet sitesi, Türk askerinin bölgeden Türkiye'ye geçişleri kontrol için Suriye topraklarının 700 metre içine girdiğini ileri sürdü.
 • 12:58 Abd: Işid Komutanı Felluce'de Öldürüldü Abd: Işid Komutanı Felluce'de Öldürüldü Irak'ın Felluce kentinin geri alınması için devam eden operasyonlarda IŞİD büyük darbe aldı.
 • 12:51 Batuhan Yaşar: Batuhan Yaşar: "Abd'nin Yeni Stratejik Ortağı Pyd ve Reza Olayı" İhlas Haber Ajansı ve TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar,"ABD, PYD’ye neden bu kadar yaklaşıyor"," O fotoğraf karesinde dikkat çeken asıl ayrıntı neydi?
 • 12:40 Bakuba'nın Tarihi Çatılı Pazarındaki Esnafın El Emeği, Göz Nuru Bakuba'nın Tarihi Çatılı Pazarındaki Esnafın El Emeği, Göz Nuru Dha DIŞ HABER- Bakuba'nın tarihi çatılı pazarındaki esnafın el emeği, göz nuruAhmet Haşim Muhtaroğlu Tuzhurmatu (Irak), 28 Mayıs (DHA)-Bakuba'nın 1930'larda yapılan çatılı pazarındaki esnaf tüm zorluklara rağmen çalışmayı sürdürüyor.
 • 12:32 Bakuba'nın Tarihi Çatılı Pazarındaki Esnafın El Emeği, Göz Nuru Bakuba'nın 1930'larda yapılan çatılı pazarındaki esnaf tüm zorluklara rağmen çalışmayı sürdürüyor.
 • 12:21 Kara Sınırlarında Bin 256 Kaçak Yakalandı Hudut birliklerince dün kara sınırlarından yasa dışı geçmeye çalışan bin 256 kişi yakalandı.
 • 12:12 Terörle Mücadele Mardin ve Şırnak'taki terör operasyonlarında 21 terörist etkisiz hale getirildi, 12 terörist teslim oldu.
 • 12:10 Fidyecilere Yönelik Operasyon Fidyecilere Yönelik Operasyon GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : 2 şüphelinin adliyeye sevki İstanbul'da fidyecilere yönelik operasyon Irak uyruklu bir kişiyi kaçırarak, oğlundan 150 bin dolar fidye istediği iddia edilen 2 şüpheli gözaltına alındı İstanbul'da emlak işleriyle ilgilenen Irak uyruklu bir kişiyi kaçırarak, oğlundan 150 bin dolar fidye istedikleri öne sürülen Iraklı 2 şüpheli yakalandı.
 • 12:08 Mardin ve Şırnak'ta 21 PKK'lı Etkisiz Hale Getirildi Genelkurmay Başkanlığı, Mardin ve Şırnak'taki operasyonlarda dün toplam 21 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 12:07 Hasiad Yönetim Kurulu Başkanı Kabaali Açıklaması Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği (HASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kabaali, Hatay'da ekonomik verilerin iyiye doğru gitmediğini, finans, işsizlik, ihracat, nakliye ve turizm başlıkları altında açıklanan sonuçlara dikkat çekmek istediklerini belirtti.
 • 12:00 Beyoğlu'nda Arap Baharı Arap dünyasından son 3 yılda 7 milyon 527 bin 583 turistin Türkiye'yi ziyaret etmesi, İstanbul'un en önemli caddelerinden İstiklal Caddesi'ndeki dükkanlarda da değişime neden oldu.
 • 11:54 21 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Genelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlarda 21 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 11:39 Kaçırılan İşadamı Çekyatın İçinden Kurtarıldı Kaçırılan İşadamı Çekyatın İçinden Kurtarıldı Fatih'te Irak uyruklu 66 yaşındaki işadamını kaçırarak 2 gün boyunca elleri ve ayaklarını bağlayarak çekyatın altında sakladıkları iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı.