SON DAKİKA IRAK HABERLERİ

Son Dakika Irak Haberleri

 • 30 Temmuz 2016 22:14Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz'den "Millet, Devlet ve Demokrasi" AçıklamasıTürk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz, 15 Temmuz sonrasında atılması gereken adımları değerlendirerek, “Maalesef, bu menfur ve hain girişimin planlayıcıları bakımından temel hedef yapılan Türk Silahlı Kuvvetleri ağır bir darbe yemiştir.
 • 30 Temmuz 2016 20:58Mersin Otostopla Türkiye'yi Gezdi, Sıra Dünyaya GeldiMersin Otostopla Türkiye'yi Gezdi, Sıra Dünyaya GeldiOtostopla Türkiye'yi gezdi, sıra dünyaya geldiMERSİN Üniversitesi son sınıf öğrencisi 26 yaşındaki Ali Mert Demir, otostop ile Türkiye'nin 81 ili ve 6 ülkeyi gezdi.
 • 30 Temmuz 2016 18:05Irak'taki Siyasi GelişmelerIrak'taki Şii lider Mukteda es-Sadr, ülkede reformların gerçekleştirilmesine fırsat sunulması için destekçilerine 30 gün süreyle protestoları durdurma talimatı verdiği belirtildi.
 • 30 Temmuz 2016 17:09Yasa Dışı Sınır GeçişleriTürkiye'nin Suriye, Irak, Yunanistan ve Bulgaristan sınırında yasa dışı geçiş yapma girişiminde bulunan bin 812 kişi yakalandı.
 • 30 Temmuz 2016 16:26Medrese Alimleri Vakfı Toplantısı - AğrıMedrese Alimleri Vakfı Toplantısı - AğrıAğrı Valisi Musa Işın, "İslam medeniyetimizi, İslam kültürünü yok ettiler.
 • 30 Temmuz 2016 16:07Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: "15 Temmuz Farkı"Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili, " Bu sadece darbe teşebbüsü değil, Türkiye’yi siyasi kaosa sokmak üzere harekete geçirilen hain bir operasyondu.
 • 30 Temmuz 2016 16:06Başkan Zolan, Honaz Halkıyla Demokrasi NöbetindeBaşkan Zolan, Honaz Halkıyla Demokrasi NöbetindeDenizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, TSK içerisinde yapılanan FETÖ/PDY yanlılarının, 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe kalkışmasına karşı demokrasi nöbeti tutan Honazlılarla bir araya geldi.
 • 30 Temmuz 2016 15:18Edirne'de 103 Sığınmacı ve Kaçak YakalandıEdirne'de yasa dışı yollardan yurtdışına çıkmaya çalışan 103 sığınmacı ve kaçak yakalandı.
 • 30 Temmuz 2016 15:02Şemdinli'de 13 Yaşındaki Celal Koluna Şerbet Dökerek Arıları TopluyorŞemdinli'de 13 Yaşındaki Celal Koluna Şerbet Dökerek Arıları TopluyorHakkari'nin Şemdinli ilçesinde ailesiyle birlikte arıcılık yapan 13 yaşındaki Celal Yılmaz, kovanlardan göç eden arılarını ellerine ve kollarına şerbet dökerek yakalıyor.
 • 30 Temmuz 2016 14:55Karayazı İstiklal Yürüyüşü ve Demokrasi Mitingiyle CoştuKarayazı İstiklal Yürüyüşü ve Demokrasi Mitingiyle CoştuErzurum’un Karayazı ilçesinde de darbe girişiminde bulunan postallı cuntacılara tepki göstermek amacıyla İstiklal Yürüyüşü ve Demokrasi Mitingi düzenlendi.
 • 30 Temmuz 2016 14:41Cumhurbaşkanı Erdoğan 237 Şehidimizin Her Birinin Adını Anıtlaştıracağız 1Cumhurbaşkanı Erdoğan 237 Şehidimizin Her Birinin Adını Anıtlaştıracağız 1Cumhurbaşkanı Erdoğan: 237 Şehidimizin Her Birinin Adını AnıtlaştıracağızŞehitleri anma programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehitlerimizin her birinin adını aynen Çanakkale Şehitleri'nde olduğu gibi anıtlaştıracağız. İnşallah kurumlarımızla anıtlaştıracağız, aynı zamanda İstanbul'da Boğaz Köprüsü'nden çıkar çıkmaz Anadolu yakasındaki tepe noktada, Ankara'da hemen Külliyemizin karşısında ve okullarımıza isimlerini vermek suretiyle anıtlaştıracağız ve kalıcı kılacağız" dedi.
 • 30 Temmuz 2016 14:17AK Parti İl Başkanı Nedim YamalıAK Parti İl Başkanı Nedim YamalıAK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, büyüyüp, devletle ilişkisi gelişince iyi sınav vermeyen yapıların çok fazla olduğunu belirterek, "Bunlar için çareler üretmemiz gerekiyor.
 • 30 Temmuz 2016 13:57Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetö'nün Darbe Girişimine TepkilerAnadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, Fetullahçı Terör Örgünü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, İncirlik'in Üssü'nün kapatılması gerektiğini bildirdi.
 • 30 Temmuz 2016 13:44Ağrı'da Medrese Alimleri Vakfı ToplantısıAğrı Valisi Musa Işın, "İslam medeniyetimizi, İslam kültürünü yok ettiler.
 • 30 Temmuz 2016 13:25Irak'ta Daeş'e Yönelik OperasyonlarIrak'ta güvenlik güçlerinin, terör örgütü DAEŞ'in Enbar vilayetine bağlı Ramadi'deki son kalesi olarak bilinen Cezire el-Halidiye bölgesinin kurtarılması için operasyona başladığı bildirildi.
 • 30 Temmuz 2016 13:19Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı AçıklamasıBilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı 15 Temmuz darbe girişimini ve halkın meydanlarda ’idam isteriz’ sloganlarını yorumlayarak, “İdam bu tür mel’unların, hainlerin kurtuluşu olur" dedi.
 • 30 Temmuz 2016 13:05Görüş - "Daeş'e Destek" İftiralarında Fetö'nün Parmak İzleriNew York Times'a 25 Temmuz tarihinde bir yazı (1) yazarak, ABD yönetimini Türkiye'nin talepleri doğrultusunda tavır almaması ve kendisini iade etmemesi konusunda iknaya çalışan Fethullah Gülen'in, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana yaptığı açıklamalar, titizlikle analiz edilmeyi hak ediyor.
 • 30 Temmuz 2016 12:54AK Parti Ankara İl Başkanı Yamalı AçıklamasıAK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, büyüyüp, devletle ilişkisi gelişince iyi sınav vermeyen yapıların çok fazla olduğunu belirterek, "Bunlar için çareler üretmemiz gerekiyor.
 • 30 Temmuz 2016 12:12Cumhurbaşkanı Erdoğan: 237 Şehidimizin Her Birinin Adını Anıtlaştıracağız (2) (Yeniden)Cumhurbaşkanı Erdoğan: 237 Şehidimizin Her Birinin Adını Anıtlaştıracağız (2) (Yeniden)ŞEHİTLERİ anma programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehitlerimizin her birinin adını aynen Çanakkale Şehitleri'nde olduğu gibi anıtlaştıracağız. İnşallah kurumlarımızla anıtlaştıracağız, aynı zamanda İstanbul'da Boğaz Köprüsü'nden çıkar çıkmaz Anadolu yakasındaki tepe noktada, Ankara'da hemen Külliyemizin karşısında ve okullarımıza isimlerini vermek suretiyle anıtlaştıracağız ve kalıcı kılacağız" dedi.
 • 30 Temmuz 2016 08:53Zeytinburnu Demokrasi Nöbetine Devam EdiyorZeytinburnu Demokrasi Nöbetine Devam EdiyorZeytinburnulu vatandaşlar demokrasi nöbetine devam ediyor.
 • 30 Temmuz 2016 02:06IŞİD'e Darbe: Bağdadi'nin Yardımcısı ÖldürüldüIŞİD'e Darbe: Bağdadi'nin Yardımcısı ÖldürüldüIrak'ta, terör örgütü IŞİD'in lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin bir yardımcısının öldürüldüğü bildirildi.
 • 30 Temmuz 2016 01:59Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Şehitleri Anma Programı"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemizde oynanan oyunu bir kez daha bozduk. Bundan sonra inşallah Suriye’deki oyunu da bozacağız, Irak’ta oynanan oyunu da bozacağız, Libya’da oynanan oyunu da bozacağız. Orta Doğu’da, Kuzey Afrika’da, dünyanın her yerinde mazlumların ve mağdurların tek bir gözyaşı kaybetmemesi adına oynanan oyunları bozacağız" dedi.
 • 30 Temmuz 2016 01:46Irak'ta Bağdadi'nin Bir Yardımcısı ÖldürüldüIrak'ta Bağdadi'nin Bir Yardımcısı ÖldürüldüIrak'ta, terör örgütü DAEŞ'in lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin bir yardımcısının öldürüldüğü bildirildi.
 • 30 Temmuz 2016 00:51Işid'ten Kurtarılan Sirte'de Halk Evlerine DönüyorIşid'ten Kurtarılan Sirte'de Halk Evlerine DönüyorLibya'da büyük bölümü geçtiğimiz ay terör örgütü Irak Şam İslam Devleti'nden (IŞİD) geri alınan Sirte'de halk evlerine dönüş yolunda.
 • 30 Temmuz 2016 00:47Erdoğan: Erdoğan: "15 Temmuz'u Devlet ve Millet Olarak Bir Milat Haline Dönüştüremezsek Yazıklar Olsun Bize"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm terör örgütleriyle ve onların arkalarındaki güçlerle mücadeleyi daha güçlü ve etkin şekilde sürdüreceklerini belirterek, "Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunu bir kez daha bozduk. Bundan sonra inşallah Suriye'de oynanan oyunu da bozacağız, Irak'ta oynanan oyunu da bozacağız, Libya'da oynanan oyunu da bozacağız. Ortadoğu'da, Kuzey Afrika'da, dünyanın her yerinde, mazlumların ve mağdurların acısı, göz yaşı kaybetmesi pahasına oynanan oyunları bozacağız." dedi.
 • 30 Temmuz 2016 00:30Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Şehitleri Anma ProgramıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm terör örgütleriyle ve onların arkalarındaki güçlerle mücadeleyi daha güçlü ve etkin şekilde sürdüreceklerini belirterek, "Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunu bir kez daha bozduk. Bundan sonra inşallah Suriye'de oynanan oyunu da bozacağız, Irak'ta oynanan oyunu da bozacağız, Libya'da oynanan oyunu da bozacağız. Ortadoğu'da, Kuzey Afrika'da, dünyanın her yerinde, mazlumların ve mağdurların acısı, göz yaşı kaybetmesi pahasına oynanan oyunları bozacağız." dedi.
 • 30 Temmuz 2016 00:24Irak'taki Şiddet OlaylarıIrak'ın başkenti Bağdat'ta meydana gelen bombalı saldırılarda 6 kişinin hayatını kaybettiği, 20 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 29 Temmuz 2016 23:15Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şahsıma Hakaret Edenlere Açtığım Davaları Geri ÇekiyorumCumhurbaşkanı Erdoğan: Şahsıma Hakaret Edenlere Açtığım Davaları Geri ÇekiyorumCumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazıları diyor; 'On bin kişi attınız' On binlerce de olsa kim varsa temizleyeceğiz" dedi. Erdoğan, kendine hakaret edenlere açtığı davaları geri çekeceğini de söyledi.
 • 29 Temmuz 2016 18:32Musul'u Daeş'ten Kurtarma OperasyonuMusul'u Daeş'ten Kurtarma OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AB Komiseri Christos Stylianides'in basın açıklaması IKBY Dış İlişkiler Sorumlusu Fellah Mustafa'nın basın mensuplarının sorularını cevaplaması Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Dış İlişkiler Sorumlusu Fellah Mustafa, terör örgütü DAEŞ'in elinde tuttuğu Musul kent merkezine yapılacak olası bir operasyonda yaklaşık 1 milyon kişinin iç göçmen statüsüne düşebileceği uyarısında bulundu.
 • 29 Temmuz 2016 17:28Musul'u Daeş'ten Kurtarma OperasyonuIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Dış İlişkiler Sorumlusu Fellah Mustafa, terör örgütü DAEŞ'in elinde tuttuğu Musul kent merkezine yapılacak olası bir operasyonda yaklaşık 1 milyon kişinin iç göçmen statüsüne düşebileceği uyarısında bulundu.
 • 29 Temmuz 2016 17:10Güvenlik Güçleri Bin 812 Kaçak YakaladıTürkiye'nin kara hudutlarından yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan bin 812 kişi yakalandı.
 • 29 Temmuz 2016 16:38Şırnak'ta 6 Terörist Teslim OlduŞırnak'ın Silopi ilçesinde, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü PKK'nın kamplarından kaçan 6 teröristin, güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.
 • 29 Temmuz 2016 16:22Tısiad Başkanı Kılıç AçıklamasıTısiad Başkanı Kılıç AçıklamasıTürkiye Irak Sanayici ve İşadamları Derneği (TISİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç, olağanüstü hal (OHAL) kararının, devletin daha hızlı karar alması ve harekete geçmesi için alındığını belirterek, "Normal yaşantımızda ve ekonomik alanda herhangi bir kısıtlama söz konusu olmamıştır.
 • 29 Temmuz 2016 15:53Manisalı Bektaşilerden Hükümete Tam DestekManisalı Bektaşilerden Hükümete Tam DestekManisa’nın Şehzadeler ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesinde yaşayan Alevi, Bektaşi vatandaşlar 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişimine karşı bir açıklama yaparak “Yapılan hain darbe girişimine karşı, cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin ve devletimizin yanındayız” dedi.
 • 29 Temmuz 2016 15:40Polat, Darbecilerin Yaraladığı Enes'i Ziyaret EttiPolat, Darbecilerin Yaraladığı Enes'i Ziyaret EttiYeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, darbeci askerlerin açtığı ateş sonucu yaralanan Enes Gün’ü ziyaret etti.
 • 29 Temmuz 2016 15:35Nihat Zeybekci: AB Pazarlarındaki İhracat Performansımız Olumlu Seyrini KoruyorEKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, 2016 Haziran ayı dış ticaret verileri ve yılın ilk yarısındaki dış ticaret görünümü üzerine değerlendirmelerde bulundu.
 • 29 Temmuz 2016 15:2551 Yabancı Uyruklu Yakalandı51 Yabancı Uyruklu YakalandıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesinde yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalışan 51 yabancı uyruklu yakalandı.
 • 29 Temmuz 2016 15:11Ekonomi Bakanı Zeybekci AçıklamasıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin bu yılın ilk yarısında 4 ayda ihracatını artırmayı başardığına işaret ederek, "Şubatta yüzde 1,1, martta yüzde 1,9 ve son olarak da mayısta yüzde 9,3 gibi ciddi bir artış kaydeden ihracatımız, bu pozitif gelişimini hazirana da taşıyabilmiştir.
 • 29 Temmuz 2016 14:17Suriye Kürt Ulusal Konseyi Başkanı Bıro AçıklamasıSuriye'nin Haseke iline bağlı Kamışlı ilçesindeki bombalı saldırıda yaralanan sivillerin tedavisi için Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nden (IKBY) gönderilen ilaçlara, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD tarafından el konulduğu öne sürüldü.
 • 29 Temmuz 2016 13:36Ayvacık'ta 51 Kaçak Göçmen YakalandıAyvacık'ta 51 Kaçak Göçmen YakalandıÇanakkale’nin Ayvacık ilçesinde Kadırgaburnu’nun 2 mil açığında TCSG 6 Bot Komutanlığına bağlı ekiplerin yaptığı operasyonda lastik bot içinde Yunanistan’ın Midilli Adası’na kaçmak için denize açılan 9 ülkeye mensup toplam 51 kaçak göçmen yakalandı.
 • 29 Temmuz 2016 13:20Şii Milis Gücü Haşdi Şabi'nin Tartışmalı StatüsüIrak'ta Sünni sivillere karşı insan hakları ihlallerinde bulunan Şii milis gücü Haşdi Şabi'nin Başkomutan olan Başbakan Haydar el-İbadi'ye bağlı resmi güvenlik birimine dönüştürülme planı tartışmaları da beraberinde getirdi.
 • 29 Temmuz 2016 11:35Binlerce Çocuk Terörle Mücadele KurbanıBinlerce Çocuk Terörle Mücadele Kurbanıİnsan Hakları İzleme örgütünün raporu ürkütücü: Çatışma bölgelerinde binlerce çocuk ve bebek cezaevinde tutuluyor.
 • 29 Temmuz 2016 11:25Müslüman Sığınmacılar Danimarka'ya AlınmasınMüslüman Sığınmacılar Danimarka'ya Alınmasın"Sığınmacıların para ve değerli eşyalarına el konulan Danimarka'da, Müslüman sığınmacıların ülkeye girişinin yasaklanması istendi.
 • 29 Temmuz 2016 10:59Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Savaş Eğilmez: Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Savaş Eğilmez: "30 Yıl Hazırlandılar, 3 Saat Sevinemediler"Atatürk Üniversitesi, Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Savaş Eğilmez, FETÖ ve ona biat etmiş terörist grupların, Arap baharı denen süreç başlayınca, bu kervana Türkiye’yi nasıl katabilir izin planlarını yapmaya başladıklarını belirtti.
 • 29 Temmuz 2016 10:23Çanakkale'de 51 Yabancı Uyruklu YakalandıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesinde yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalışan 51 yabancı uyruklu yakalandı.
 • 29 Temmuz 2016 10:19Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Türkiye'de Temsilcilik AçacakIrak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Türkiye'de Temsilcilik AçacakIrak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Dış İlişkiler Sorumlusu Felah Mustafa, IKBY'nin Türkiye'de temsilcilik açacağını öne sürdü.
 • 29 Temmuz 2016 07:35Akıncı Üssü'nde Büyük Temizlik! Hayalet Üsse DöndüAkıncı Üssü'nde Büyük Temizlik! Hayalet Üsse Döndü15 Temmuz darbe girişiminin ardından yapılan ihraçlardan en çok Hava Kuvvetleri etkilendi. İhraçların ardından çok konuşulan Akıncı Üssü'nde in cin top oynuyor.
 • 29 Temmuz 2016 01:59Demokrasi Nöbeti 14'üncü Gününde Coşkuyla SürüyorDemokrasi Nöbeti 14'üncü Gününde Coşkuyla SürüyorFetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimine karşı sokaklara dökülen halk, demokrasi nöbetini İzmir’de de 14’üncü gününde sürdürüyor.
 • 28 Temmuz 2016 23:03Adana'da Binlerce Kişi İncirlik'e Yürüdü: Darbeci Amerika'ya Mesajımız VarAdana'da Binlerce Kişi İncirlik'e Yürüdü: Darbeci Amerika'ya Mesajımız VarAdana'da binlerce kişi, 'Darbenin merkez üssü İncirlik'e yürüyoruz' ve 'Darbeci Amerika'ya mesajımız var' sloganıyla İncirlik Üssü'ne yürüdü.
 • 28 Temmuz 2016 13:10Darbe Gecesi 'Beni Ezmeden Geçemezsiniz' Diyen Vali Yardımcısı Yaşam SavaşındaDarbe Gecesi 'Beni Ezmeden Geçemezsiniz' Diyen Vali Yardımcısı Yaşam SavaşındaSilopi'deki Habur Sınır Kapısı'ndan sorumlu Vali Yardımcısı Kaya Çelik, darbe girişimi gecesi yaşanan olaylar nedeniyle hem kalp krizi, hem de beyin kanaması geçirdi.