SON DAKİKA IRAK HABERLERİ

Son Dakika Irak Haberleri

 • 25 Ağustos 2016 01:44Başbakan Yıldırım, Canlı YayındaBaşbakan Yıldırım, Canlı YayındaBaşbakan Binali Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi kabulüne ilişkin, "Barzani ile özellikle ikili ilişkilerin yanı sıra terörle mücadelede etkin iş birliği yapmamız gerektiği kanaatine vardık.
 • 25 Ağustos 2016 01:08Başbakan Yıldırım: "Suriyeli Muhalifler Cerablus'a Yerleştiler"Başbakan Binali Yıldırım, Cerablus’daki Fırat Kalkanı Operasyonuna ilişkin, “Suriyeli muhalifler Cerablus’a yerleştiler, oradaki alanları, köyleri kontrol etmeye başladılar.
 • 25 Ağustos 2016 01:05Başbakan Yıldırım Canlı YayındaBaşbakan Yıldırım Canlı YayındaBaşbakan Binali Yıldırım, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturmalara ilişkin, "FETÖ soruşturmasındaki geldiğimiz nokta şu, bunun çok boyutlu bir iş olduğunu milletimizin bilmesi lazım. Bugünden yarına çözülecek bir konu olmadığını da bilmesi lazım. Çünkü örgüt kapalı kutu, saydam değil. Birtakım kendilerine göre teknolojik alt yapı kurmuşlar, özel haberleşme sistemleri var. Hiç tahmin etmediğimiz, akla hayale gelmeyen yöntemler kullanıyorlar.
 • 24 Ağustos 2016 22:21Kütahya'da '15 Temmuz Darbe Girişiminin İslam Coğrafyasında Yansımaları' KonferansıKütahya'da '15 Temmuz Darbe Girişiminin İslam Coğrafyasında Yansımaları' KonferansıKütahya’da 15 Temmuz’daki darbe girişiminin Türkiye ve İslam coğrafyasındaki etkilerini konu alan "15 Temmuz Darbe Girişiminin İslam Coğrafyasında Yansımalar" konulu konferans başladı.
 • 24 Ağustos 2016 22:19Başbakan Yıldırım: Operasyondan Başka Çare KalmamıştıBaşbakan Yıldırım: Operasyondan Başka Çare KalmamıştıBaşbakan Yıldırım, Suriye'de IŞİD'e yönelik operasyonun ardından canlı yayında soruları yanıtladı. Yıldırım, PYD ve YPG sınırımıza dayandığı için bu adımları atmaktan başka çaremiz kalmadı." dedi.
 • 24 Ağustos 2016 21:56Irak'taki Şiddet OlaylarıIrak'taki Şiddet OlaylarıIrak'ın başkenti Bağdat'ın çeşitli bölgelerinde meydana gelen şiddet olaylarında 4 kişinin hayatını kaybettiği, 16 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 24 Ağustos 2016 19:39Gölbaşı'nda KPSS İçin 3 Bin 740 Kişi BaşvurduGölbaşı'nda KPSS İçin 3 Bin 740 Kişi BaşvurduAnkara’nın Gölbaşı ilçesinde Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim-Önlisans başvurularının son gününe kadar yoğunluk yaşandı.
 • 24 Ağustos 2016 19:34Türk Heyetinin Fas ZiyaretiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi ve sonrasındaki gelişmelerle ilgili bilgi vermek üzere Fas'a gelen TBMM heyeti, Rabat'ta temaslarını sürdürüyor.
 • 24 Ağustos 2016 18:58Yıldırım-Biden Ortak Basın ToplantısıABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, "YPG ve Suriye kuvvetleri nehrin öbür tarafına hiçbir şekilde geçmemelidir, geçtikleri takdirde ABD tarafından desteklenmeyecektir.
 • 24 Ağustos 2016 18:47ABD'li Üst Düzey Yetkili AçıklamasıWASHINGTON (AA) – ABD'li üst düzey bir yetkili, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör örgütü DAEŞ'e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu'na ilişkin, "Türklerle senkronize bir haldeyiz.
 • 24 Ağustos 2016 18:27Başbakan Yıldırım: İade Süreci Hızlandırılabilirse Hayal Kırıklığı Müspete DönecekBaşbakan Yıldırım: İade Süreci Hızlandırılabilirse Hayal Kırıklığı Müspete DönecekBAŞBAKAN Binali Yıldırım ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkan Yardımcısı Joe Biden, Çankaya Köşkü'nde görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
 • 24 Ağustos 2016 18:11YPG'den Açıklama: Fırat'ın Doğusuna Çekilme Kararını Demokratik Suriye Güçleri VerirYPG'den Açıklama: Fırat'ın Doğusuna Çekilme Kararını Demokratik Suriye Güçleri VerirYPG Sözcüsü Redur Xelil, Fırat'ın doğusuna çekilmeleri konusunda kararı Demokratik Suriye Güçleri'nin vereceğini söyledi.
 • 24 Ağustos 2016 17:53Rus Uzmanlar, "Fırat Kalkanı Operasyonu"Nu Olumlu KarşıladıRus uzmanlar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Cerablus'ta terör örgütü DAEŞ'e karşı yürüttüğü "Fırat Kalkanı Operasyonu"nu olumlu karşıladı.
 • 24 Ağustos 2016 17:45Daeş'e Yönelik Fırat Kalkanı OperasyonuMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Fırat Kalkanı operasyonunu desteklediğini belirterek bu bölgedeki Türkiye-Suriye sınırının güvenliğinin tam olarak sağlanması, İŞİD'in lojistik ve insan kaynakları ikmal yollarının kesilmesi ve sınırdan terörist sızmalarının önlenmesinin en acil ihtiyaç olduğuna işaret etti.
 • 24 Ağustos 2016 17:31MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli AçıklamasıANKARA (İHA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde başlattıkları “Fırat Kalkanı” harekatına ilişkin, “Milliyetçi Hareket Partisi Celabrus’a yönelik başlatılan askeri harekatı çok olumlu bir gelişme olarak görmekte ve bütünüyle desteklemektedir” dedi.
 • 24 Ağustos 2016 17:28CHP Myk Toplantısı - BökeCHP Myk Toplantısı - BökeCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, hükümetin terör örgütü DAEŞ'le mücadele konusunda geç kaldığını ileri sürerek, "Buradan bir kez daha hükümete açık bir çağrıda bulunuyoruz; sadece Cerablus'ta değil, kendi topraklarımız içerisinde de IŞİD'le samimi bir mücadeleye davet ediyoruz.
 • 24 Ağustos 2016 17:19Eker: 'Fetö Okullarıyla İlgili Gerekli Çalışma En Kısa Zamanda Yapılacak'Eker: 'Fetö Okullarıyla İlgili Gerekli Çalışma En Kısa Zamanda Yapılacak'Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Başkanlık Makamı girişinde, TBMM Başkanı İsmail Kahraman tarafından karşılandı.
 • 24 Ağustos 2016 17:06Bahçeli: Celabrus'taki Askeri Harekat Çok Olumlu Bir Gelişme DestekliyoruzMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde başlattığı 'Fırat Kalkanı' askeri operasyonuna ilişkin, "MHP, Celabrus'a yönelik başlatılan askeri harekatı çok olumlu bir gelişme olarak görmekte ve bütünüyle desteklemektedir.
 • 24 Ağustos 2016 17:04Daeş'e Yönelik Fırat Kalkanı OperasyonuAlmanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer, DAEŞ'e yönelik Fırat Kalkanı operasyonuna ilişkin olarak Türkiye'nin, DAEŞ karşıtı koalisyonun hedefleri ve amaçları doğrultusunda hareket ettiğini düşündüğünü söyledi.
 • 24 Ağustos 2016 16:30CHP'li Böke'den "Fırat Kalkanı" Harekatına İlişkin AçıklamaCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, terör örgütü DAEŞ’e yönelik başlatılan “Fırat Kalkanı” harekatına ilişkin, “Bir kez daha hükümete açık bir çağrıda bulunuyoruz; sadece Celabrus’ta değil, kendi topraklarımız içerisinde de IŞİD ile samimi bir mücadeleye davet ediyoruz.
 • 24 Ağustos 2016 16:27Ikby Başkanı Barzani, Meclis'in Hasar Gören Bölümlerini İnceledi - AnkaraIkby Başkanı Barzani, Meclis'in Hasar Gören Bölümlerini İnceledi - AnkaraTBMM Başkanı İsmail Kahraman, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi kabul etti.
 • 24 Ağustos 2016 16:22CHP Myk ToplantısıCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, hükümetin terör örgütü DAEŞ'le mücadele konusunda geç kaldığını belirterek, "Buradan bir kez daha hükümete açık bir çağrıda bulunuyoruz, sadece Cerablus'ta değil, kendi topraklarımız içerisinde de IŞİD'le samimi bir mücadeleye davet ediyoruz.
 • 24 Ağustos 2016 16:13Türkiye Kamu-Sen'den Teröre Karanfilli KınamaTürkiye Kamu-Sen'den Teröre Karanfilli KınamaTürkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilciliği, Gaziantep’te yapılan saldırıyı protesto etmek ve hayatını kaybeden vatandaşların acılarını paylaşmak üzere patlamanın meydana geldiği sokakta önce kitlesel basın açıklaması yaptı, sonra da karanfil bıraktı ve taziye çadırlarını ziyaret etti.
 • 24 Ağustos 2016 16:04CHP'li Böke: Hükümet, Suriye'ye Gitmiş Olan Evlatlarımızın Kıymeti Varsa Uyarılarımızı Ciddiye...CHP'li Böke: Hükümet, Suriye'ye Gitmiş Olan Evlatlarımızın Kıymeti Varsa Uyarılarımızı Ciddiye...CHP'li Böke: Hükümet, Suriye'ye gitmiş olan evlatlarımızın kıymeti varsa uyarılarımızı ciddiye almalı"Sınır ötesi harekatta Suriye'ye giriş yapmış olan askerlerimiz, evlatlarımız sağ salim vatanlarına bir an önce geri dönsünler temennisindeyiz""Evlatlarımızı, askerlerimizi Suriye'ye ve Suriye girdabına IŞİD ile mücadele girdabına sokmak durumunda kalıyoruz""Canlı bomba eylemcileri bilinmelerine rağmen Türkiye'de at koşturuyorlar""Türkiye bir yol ayrımında.
 • 24 Ağustos 2016 16:02TBMM Başkanı Kahraman, Barzani ile GörüştüANKARA (İHA) – TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ile görüştü.
 • 24 Ağustos 2016 15:51Ikby Başkanı Barzani, TBMM'deTBMM Başkanı İsmail Kahraman, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi kabul etti.
 • 24 Ağustos 2016 15:44CHP'li Böke: Hükümet, Suriye'ye Gitmiş Olan Evlatlarımızın Kıymeti Varsa Uyarılarımızı Ciddiye...CHP'li Böke: Hükümet, Suriye'ye Gitmiş Olan Evlatlarımızın Kıymeti Varsa Uyarılarımızı Ciddiye...CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Cerablus'a hava harekatına ilişkin, "CHP olarak bugün yaşanan her şeyi büyük bir endişe ile izliyoruz.
 • 24 Ağustos 2016 15:15Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Barzani TBMM'yi Ziyaret EttiIrak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Barzani TBMM'yi Ziyaret EttiIrak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, darbe girişimi sırasında bombalanan TBMM’yi ziyaret etti.
 • 24 Ağustos 2016 15:08Irak'taki İç Göçmen SorunuIrak'taki İç Göçmen SorunuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Dibege Çadır Kampı'nda sığınmacıların günlük gıda alma sıraları Sığınmacılarn kamptaki camiye yerleşmesi Dibege Çadır Kent Sorumlusu Rızgar Ubeyd ile röportaj Irak'ta terör örgütü DAEŞ'in kontrolündeki Musul kentinden kaçan iç göçmenlerin sayısının her geçen gün artması sebebiyle çadır kentlerin kapasitesinin yetersiz kaldığı belirtiliyor.
 • 24 Ağustos 2016 14:27Van - Bakan Tüfenkçi Van'daVan - Bakan Tüfenkçi Van'daBakan Tüfenkçi Van'daGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi Kapıköy Sınır Kapısı'nda yeni yapılacak kompkleksin açılışını yapmak için Van'a geldi.
 • 24 Ağustos 2016 14:25Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani TBMM'deAnkara’daki temaslarını sürdüren Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, TBMM’yi ziyaret etti.
 • 24 Ağustos 2016 14:21TBMM Katip Üyesi Serdar AçıklamasıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Katip Üyesi ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, "Olağanüstü halden sonra terör örgütlerinin eylem biçimlerinin farklı bir formata dönüştüğünü görüyoruz.
 • 24 Ağustos 2016 14:16Harekat Doğru Zamanda Yapıldı"SEMRA ORKAN/HALİL İBRAHİM BAŞER- İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Köni, "Fırat Kalkanı Operasyonu"nun çok doğru bir zamanda yapıldığını belirterek, "Türkiye kendi ulusal çıkarlarının sarsılmasını önlemeye çalışıyor.
 • 24 Ağustos 2016 14:12Barzani'den FETÖ ve IŞİD Açıklaması: Anlaşmaya Vardık!Barzani'den FETÖ ve IŞİD Açıklaması: Anlaşmaya Vardık!IKBY Başkanı Barzani, FETÖ'ye ait okulların faaliyetleri ve IŞİD'le mücadele konusunda Türkiye ile anlaşmaya vardıklarını duyurdu, "Bölgede büyük değişimler kapıda" dedi.
 • 24 Ağustos 2016 13:52Barzani'nin 'Değişim' Sözleri Operasyonu mu Kast Ediyordu?Barzani'nin 'Değişim' Sözleri Operasyonu mu Kast Ediyordu?Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani dün Ankara ziyaretinin ardından gerçekleştirdiği basın toplantısında "Bölgede büyük değişimlerin yolda olduğu görülüyor" ifadelerini kullandı.
 • 24 Ağustos 2016 13:48Çavuşoğlu: YPG Fırat'ın Doğusuna Geçmezse Gereğini YaparızÇavuşoğlu: YPG Fırat'ın Doğusuna Geçmezse Gereğini YaparızDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "YPG güçleri bir an evvel Fırat'ın doğusuna geçmelidir, aksi takdirde Türkiye olarak gereğini yaparız" dedi.
 • 24 Ağustos 2016 13:47Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Amerika'ya Bir Şey Kazandırmaz, Kaybettirir"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen’i barındırmanın Amerika’ya bir şey kazandırmayacağını, aksine kaybettireceğini söyledi.
 • 24 Ağustos 2016 13:42Kütahya'da '15 Temmuz Darbe Girişiminin İslam Çoğrafyasında Yansımaları' Konulu KonferansKütahya'da '15 Temmuz Darbe Girişiminin İslam Çoğrafyasında Yansımaları' Konulu KonferansKütahya’da 3 gün boyunca devam edecek olan ’15 Temmuz Darbe Girişiminin İslam Coğrafyasında Yansımaları’ konulu konferans başladı.
 • 24 Ağustos 2016 13:37Göç ve Göçmenler Üniversitede Ders OlduGöç ve Göçmenler Üniversitede Ders OlduTürkiye, Birleşmiş Milletler verilerine göre, 2 milyon 725 bin kişi ile halen en fazla Suriyeli göçmeni ağırlayan ülke durumunda.
 • 24 Ağustos 2016 13:35Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak AçıklamasıSaadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Teröre karşı mücadelede bütün gücümüzle hükümetin yanındayız." dedi.
 • 24 Ağustos 2016 11:38Erdoğan'dan Salih Müslim'e Suriye Yanıtı: Siz Ne Olacağınızın Hesabını YapınErdoğan'dan Salih Müslim'e Suriye Yanıtı: Siz Ne Olacağınızın Hesabını YapınErdoğan konuşmasında Suriye operasyonu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. PYD lideri Salih Müslim'in küstah tweet'ine "Siz ne olacağınızın hesabını yapın" yanıtını verdi.
 • 24 Ağustos 2016 09:49Cerablus Harekatına İncirlik Hava Üssü'nden DestekCerablus Harekatına İncirlik Hava Üssü'nden DestekTürkiye'nin, Cerablus'a başlattığı operasyona İncirlik Hava Üssü'nden kalkan savaş uçakları da destek veriyor.
 • 24 Ağustos 2016 09:32PYD'nin Lideri Salih Müslim: Türkiye Çok Şey KaybedecektirPYD'nin Lideri Salih Müslim: Türkiye Çok Şey KaybedecektirPYD'nin lideri Salih Müslim, bugün başlayan Cerablus operasyonuna tepki gösterdi. Müslim, üç dilde attığı tweet'te, "Türkiye Suriye batağında çok şey kaybedecektir" dedi.
 • 23 Ağustos 2016 19:39Erdoğan - Barzani Görüşmesinde FETÖ Okullarının Kapatılması ve Terörle Mücadele Ele AlındıErdoğan - Barzani Görüşmesinde FETÖ Okullarının Kapatılması ve Terörle Mücadele Ele AlındıCumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'yi kabul etti. 1 saat 50 dakika süren görüşmede terörle mücadele ve FETÖ okullarının kapatılması konuşuldu.
 • 23 Ağustos 2016 14:37Oxford Üniversitesi Araştırdı: Trump, Hitler'den Daha Psikopat ÇıktıOxford Üniversitesi Araştırdı: Trump, Hitler'den Daha Psikopat ÇıktıOxford Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre ABD başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'yi temsil edece olan milyarder başkan adayı Donald Trump, Adolf Hitler'den daha psikopat çıktı.
 • 23 Ağustos 2016 14:23Mesud Barzani Ankara'daMesud Barzani Ankara'daIrak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani Türkiye'ye geldi. Barzani Ankara'da, Musul operasyonu, Gülen cemaati ve 15 Temmuz darbe girişimi hakkında görüşmelerde bulunacak.
 • 23 Ağustos 2016 14:10Yakalanan Çocuk Canlı Bomba İtiraf Etti: IŞİD Beni Kaçırıp Buna ZorladıYakalanan Çocuk Canlı Bomba İtiraf Etti: IŞİD Beni Kaçırıp Buna ZorladıKerkük'te üzerinde intihar yeleğiyle yakalanan çocuk, maskeli kişilerce kaçırıldığını ve üzerindeki bomba düzeneğini kalabalık bir yerde patlamaya zorlandığını söyledi.
 • 22 Ağustos 2016 20:19Türkiye, Obüslerle IŞİD ve PYD'yi VurduTürkiye, Obüslerle IŞİD ve PYD'yi VurduTürkiye, Cerablus'taki IŞİD hedeflerini obüslerle vurdu. PYD'nin kontrolündeki Menbiç'in kuzeyinin de top ateşiyle vurulduğu ifade edildi.
 • 22 Ağustos 2016 19:13Başbakan Yıldırım: Millet Artık Ayrışma İstemiyorBaşbakan Yıldırım: Millet Artık Ayrışma İstemiyorBakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Başbakan Yıldırım, muhalefete uzlaşma mesajı verdi, "15 Temmuz'da başlattığımız dayanışma ve işbirliğini devam ettiriyoruz." dedi.
 • 22 Ağustos 2016 16:45Mesud Barzani'den Sürpriz Türkiye Ziyareti!Mesud Barzani'den Sürpriz Türkiye Ziyareti!IKBY Başkanı Barzani, Türkiye'ye geliyor. Ziyarette, 15 Temmuz darbe girişimi, FETÖ, PKK gibi önemli konuların yanı sıra Musul operasyonunun da konuşulması bekleniyor.