SON DAKİKA İSLAM KERİMOV HABERLERİ

Son Dakika İslam Kerimov Haberleri


İSLAM KERİMOV

İslam Abduğanıyeviç Kerimov 30 Ocak 1938, Semerkant doğumlu.

1990 yılından beri Özbekistan Devlet Başkanıdır. Diplomat Gülnara Kerimova'nın babasıdır.

Aslen Tacik olduğu söylenen Kerimov SSCB'ne ait bir yurtta yetişip, daha sonra Taşkent'te makine mühendisliği ve iktisat... Devamı

17:00
Özbekistan'da Cumhurbaşkanlığı Seçimleri 29 Mart'ta Özbekistan’da geelcek yıl planlanan yeni cumhurbaşkanlığı seçimleri 29 Mart 2015'te yapılacak.
11:04
Özbekistan'da Devlet Başkanlığı Seçimi Martta Yapılacak Merkez Seçim Komisyonu, seçim tarihini 29 Mart olarak açıkladı.
Özbekistan'da Devlet Başkanlığı Seçimi Martta Yapılacak
18:41
Özbekistan'da Oy Verme İşlemi Tamamlandı Özbekistan’da bugün yapılan parlamento seçimlerinde, sabah yerel saatle 06:00’da başlayan oy verme işlemi, saat 20:00 itibariyle sona erdi.
Özbekistan'da Oy Verme İşlemi Tamamlandı
11:51
Özbekistan'da Genel Seçim Katılım oranı saat 13.00 itibarıyla yüzde 51.
Özbekistan'da Genel Seçim
17:50
Putin, Kerimov ile Bir Araya Geldi Rusya Devlet Başkanı Putin, Özbekistan'da- Putin: "Özbekistan, Rusya'nın bölgedeki öncelikli ortaklarından biri" Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Özbekistan'ın Rusya'nın bölgedeki öncelikli ortaklarından biri olduğunu belirtti.
Putin, Kerimov ile Bir Araya Geldi
16:16
Rusya Devlet Başkanı Putin, Özbekistan'da Putin: "Özbekistan, Rusya'nın bölgedeki öncelikli ortaklarından biri"
13:57
Putin, Asya Seferine Çıkıyor Ukrayna krizi nedeni ile Batılı ülkelerle sorun yaşayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Özbekistan ve Hindistan’ı kapsayan Asya seferine çıkıyor.
Putin, Asya Seferine Çıkıyor
14:38
Özbek Lider Kerimov Astana'da Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in daveti üzerine başkent Astana'ya gelen Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, temaslarına başladı.
Özbek Lider Kerimov Astana'da
09:23
Agit Dönem Başkanı: Orta Asya, Asya ile Avrupa Arasında Önemli Bir Köprü İsviçre Konfederasyonu Başkanı ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Örgütü (AGİT) Dönem Başkanı Didier Burkhalter, Orta Asya ülkeleri turunu tamamladı.
Agit Dönem Başkanı: Orta Asya, Asya ile Avrupa Arasında Önemli Bir Köprü
13:33
Putin: Türkiye'ye Erdoğan'la Yeni Ufuklar Aramaya Geliyorum Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte ilişkilerde yeni ufuklar arayacaklarını açıkladı.
Putin: Türkiye'ye Erdoğan'la Yeni Ufuklar Aramaya Geliyorum
16:37
Türkiye, Aral Gölü Felaketine Kayıtsız Kalmadı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı Başkanı Dr. Serdar Çam, Özbekistan’da Aral Gölü felaketinde zarar gören bölge halkına sağlık, tarım ve hayvancılık projelerinde yardım yapılacağını bildirdi.
Türkiye, Aral Gölü Felaketine Kayıtsız Kalmadı
16:27
Türkiye "Aral Gölü Felaketine" Kayıtsız Kalmadı TİKA, Özbekistan'da zarar gören bölge halkına 8 ile 10 milyon dolar arasında yardım yapacak.
17:59
Özbekistan Devlet Başkanı Kerimov, Türkmenistan'da Özbekistan Devlet Başkanı Kerimov Türkmenistan'da AŞKABAT(AA) - Özbekistan Devlet Başkanı İslam Kerimov, Türkmen mevkidaşı Gurbangulı Berdimuhamedov'un davetlisi olarak Aşkabat'a geldi.
Özbekistan Devlet Başkanı Kerimov, Türkmenistan'da
17:01
Aşkabat, Taşkent ile Enerji ve Ulaşımda Stratejik İşbirliğine Gidiyor Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov Özbekistan ve Türkmenistan arasındaki enerji ve ulaştırma sektörlerindeki işbirliğini stratejik boyuta taşıdıklarını söyledi.
10:04
Özbek Lider Kerimov, Türkmenistan'a Geliyor Özbekistan Devlet Başkanı İslam Kerimov, 23-24 Ekim günlerinde Türkmenistan'ı ziyaret edecek.
Özbek Lider Kerimov, Türkmenistan'a Geliyor
20:27
Minsk'teki Bdt Liderler Zirvesi Zirvede Avrasya Ekonomik Topluluğu'nun faaliyetine son veren anlaşma imzalandı Avrasya Ekonomik Birliği'nin 1 Ocak 2015'te yürürlüğe girmesi kararlaştırdı Ermenistan'ın birliğe tam üyeliğine onay verilirken, Kırgızistan'ın üyeliği için yol haritası kabul edildi.
20:01
BDT Liderler Zirvesi, Minsk'te Başladı Bağımsız Devletler Topluluğu Liderler Zirvesi, Belarus'un başkenti Minsk'te başladı.
BDT Liderler Zirvesi, Minsk'te Başladı
14:52
Bdt Ülkeleri Ukrayna'sız Toplandı Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından kurulan bölge ülkelerinin çatı örgütü Bağımsız Devletler Topluluğu’nda (BDT) ikinci kayıp yaşanıyor.
Bdt Ülkeleri Ukrayna'sız Toplandı
14:08
Belarus'daki BDT Zirvesi Poroşenko'suz Başladı Bağımsız Devletler Topluluğuna üye ülkelerin Devlet Başkanları Zirvesi, Belarus'un başkenti Minsk'te başladı.
Belarus'daki BDT Zirvesi Poroşenko'suz Başladı
16:07
ŞİÖ zirvesinde liderler bildiri imzaladı - Şanghay İşbirliği Örgütü'nün (ŞİÖ) Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de yapılan Başkanlar Konseyi 14. Zirvesi'nin ardından ortak deklarasyon yayımlandı.
ŞİÖ zirvesinde liderler bildiri imzaladı -
15:49
Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi ŞİÖ Başkanlar Konseyi 14. Zirvesi genişletilmiş liderler toplantısının ardından 19 maddelik ortak deklarasyon yayımlandı Örgüte kabul tüzüğünde değişikliğe gidildi.
15:35
Hindistan ve Pakistan'ın ŞİÖ Üyeliği İçin Yeşil Işık Duşanbe'de düzenlenen Şanghay İşbirliği Örgütünün 14. Devlet Başkanları Zirvesinde örgüte yeni üyelerin dahil edilmesine yönelik düzenleme onaylandı.
13:04
Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi ŞİÖ Başkanlar Konseyi 14. Zirvesi genişletilmiş liderler toplantısı sona erdi Çin, ŞİÖ ülkelerine ortak projelerin finanse edilmesi için 5 milyar dolar kredi açacak Gözlemci ülkeler Hindistan, İran ve Pakistan'ın örgüte üyeliği Rusya'nın dönem başkanlığında değerlendirilecek Tacikistan, ŞİÖ 2014 2015 Dönem Başkanlığını Rusya'ya devretti.
Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi
11:04
Şanghay İşbirliği Örgütü zirvesi başladı ŞİÖ toplantısının ev sahibi Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman, konuk devlet başkanlarını Nevruz Sarayı'nda karşıladı.
Şanghay İşbirliği Örgütü zirvesi başladı
17:09
Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi ŞİÖ Başkanlar Konseyi 14. Zirvesi'ne katılacak ülke liderleri Duşanbe'ye geldi Rusya Devlet Başkanı Putin, Çin Devlet Başkanı Cinping ile görüştü Zirvenin temel programı yarın başlayacak.
Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi
11:07
Kerimov'dan Bağımsızlık Dansı Özbekistan’daki bağımsızlık bayramı kutlamalarına Cumhurbaşkanı İslam Kerimov’un ilginç dans şovu damgasını vurdu.
Kerimov'dan Bağımsızlık Dansı
09:52
Özbekistan, Bağımsızlığının 23. Yıl Dönümünü Kutluyor Özbekistan'da bağımsızlığın 23. yıl dönümü, ülke genelinde düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.
Özbekistan, Bağımsızlığının 23. Yıl Dönümünü Kutluyor
11:15
Özbekistan Pamuk Fuarı Ekim'de Düzenlenecek Özbekistan pamuğunun kalite derecelendirmesine göre görücüye çıkarılacağı geleneksel pamuk fuarı Ekim ayında düzenlenecek.
Özbekistan Pamuk Fuarı Ekim'de Düzenlenecek
11:15
Orta Asya Liderlerinden Çin'e Deprem Taziyesi Orta Asya ülke liderleri, Çin'in Yunnan eyaletinde meydana gelen ve çok sayıda insanın ölümüne neden olan deprem dolayısıyla Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'e taziye mesajı gönderdi.
14:43
Özbekistan'ın Tahıl Rekoltesi 8 Milyon Tonu Geçti Dünyanın önde gelen pamuk üreticisi ülkeleri arasında yer alan Özbekistan’ın bu yılki tahıl üretimi 8 milyon tonu geçti.
Özbekistan'ın Tahıl Rekoltesi 8 Milyon Tonu Geçti
18:32
Davutoğlu, Özbekistan Devlet Başkanı Kerimov ile görüştü - Davutoğlu, başkent Taşkent'te Cumhurbaşkanlığı Aksaray Köşkü'nde gerçekleşen görüşmede, kendisine gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.
Davutoğlu, Özbekistan Devlet Başkanı Kerimov ile görüştü -
18:03
Bakan Davutoğlu, Özbekistan Devlet Başkanı Kerimov ile Görüştü Davutoğlu: "Önümüzdeki dönemde bir rol oynayacaksak bu elele olacak" Kerimov: "Karşılıklı güven ve saygıya dayanan ilişkileri inşa etmenin zamanı geldi"
Bakan Davutoğlu, Özbekistan Devlet Başkanı Kerimov ile Görüştü
16:44
Davutoğlu, Özbekistan Devlet Başkanı Kerimov ile Görüştü Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Özbekistan temasları kapsamında Devlet Başkanı İslam Kerimov ile görüştü.
Davutoğlu, Özbekistan Devlet Başkanı Kerimov ile Görüştü
09:01
Gündem / 10 Temmuz 2014
13:48
Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun Özbekistan Ziyareti Davutoğlu, Özbekistan Devlet Başkanı İslam Kerimov ile görüşecek.
11:51
Büyük Türk Bilgini: İmam Maturidi ESOGÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kartal: "İmam Maturidi, kaleme aldığı eserlerinde yer alan görüş ve düşünceleriyle, geçmişte olduğu gibi bugün hatta gelecekte bile insanımızın inancını, kimliğini ve benliğini muhafaza etmek ve korumak için rehber edineceği.
Büyük Türk Bilgini: İmam Maturidi
10:28
Güney Kore Devlet Başkanı Park Özbekistan'da Güney Kore Devlet Başkanı Park, Özbekistan Devlet Başkanı İslam Kerimov ile bir araya geldi.
09:43
Güney Kore Lideri Park, Özbekistan'a Yola Çıktı Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye, Orta Asya devletlerini kapsayan ziyaret çerçevesinde bugün ziyaretin ilk durağı olan Özbekistan'a gitti.
Güney Kore Lideri Park, Özbekistan'a Yola Çıktı
12:36
Güney Kore Lideri Park'tan Orta Asya Çıkarması Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye’nin, Orta Asya’ya resmi ziyaret yapacağını duyuruldu.
12:28
Güney Kore Cumhurbaşkanı Orta Asya Turuna Çıkıyor Güney Kore Cumhurbaşkanı Park Geun Hye, gelecek hafta Orta Asya ülkeleri turuna çıkıyor.
10:47
Özbekistan'da Gıda Güvenliği Konferansı Düzenlendi Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te, Özbekistan'da gıda programını hayata geçirmenin önemli potansiyelleri konulu uluslararası konferans düzenlendi.
13:55
Uluslararası Mahtumkulu Ödülü Gül'e Verilecek Türkmenistan'ın ünlü şairi Uluslararası Mahtumkulu Ödülü, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e verilecek.
Uluslararası Mahtumkulu Ödülü Gül'e Verilecek
13:15
Ahmed Yesevi'nin, Kendisinden Önce Türbesinin Yapılmasını İstediği Alim Hoca Ahmed Yesevi'nin, "Ben sizden önce ölsem de sizin kabriniz üzerine türbe benimkinden önce yapılmalı" dediği rivayet edilen Zengi Ata'nın türbesi, Taşkent'te bulunuyor Türbe, rivayet doğrultusunda Hoca Ahmed Yesevi'nin türbesinden önce 13'ncü asırda Emir Timur tarafından inşa ettirildi Zengi Ata Külliyesi, ülkenin en fazla ziyaret edilen tarihi ve manevi mekanları arasında geliyor.
11:57
İspanya Dışişleri Bakanı, Özbekistan ve Azerbaycan'ı Ziyaret Ediyor Margallo'nun ziyareti, ikili siyasi ve ekonomik işbirliğini güçlendirmeyi amaçlıyor.
13:29
Özbekistan'da Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlanıyor Ali Şir Nevai parkında tören düzenlendi.
22:35
İsviçre'den, Özbek Cumhurbaşkanı Kerimov'un Kızına Soruşturma Gulnara Kerimova'nın para akladığı iddia ediliyor.
İsviçre'den, Özbek Cumhurbaşkanı Kerimov'un Kızına Soruşturma
18:35
Özbekistan, Yabancı Yatırımcılara Vize Uygulamasını Sadeleştirdi Daha önce, 3 aylık vize ile ülkede kalabilen yabancı yatırımcılara, yeni uygulamaya göre, kurduğu işletmedeki faaliyeti boyunca ülkede bulunmasını sağlayacak çok giriş çıkışlı vize verilecek.
Özbekistan, Yabancı Yatırımcılara Vize Uygulamasını Sadeleştirdi
16:55
Özbekistan Ekonomisinin Bu Yıl Yüzde 8,1 Büyümesi Öngörülüyor Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, 2014 yılında ülke ekonomisinin yüzde 8,1 oranında büyümesinin öngörüldüğünü belirtti.
Özbekistan Ekonomisinin Bu Yıl Yüzde 8,1 Büyümesi Öngörülüyor
12:50
Özbekistan Cumhurbaşkanı Kerimov 2013'te Büyümenin Yüzde 8 Olduğunu Açıkladı Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, 2013 yılında ülke ekonomisinin yüzde 8 büyüdüğünü açıkladı.
Özbekistan Cumhurbaşkanı Kerimov 2013'te Büyümenin Yüzde 8 Olduğunu Açıkladı
16:10
Özbekistan'da Vatan Muhafızları Günü Özbekistan Cumhurbaşkanı Kerimov: "Uluslararası koalisyon güçlerinin Afganistan'dan çekilmesi, Orta Asya bölgesindeki tüm ülkeler için ciddi bir sınav olacak”
Özbekistan'da Vatan Muhafızları Günü
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 02.02.2015 02:16:20. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA İSLAM KERİMOV HABERLERİ
[Hata Bildir]