SON DAKİKA KAHİRE HABERLERİ

Son Dakika Kahire Haberleri

 • 04:00Mısır Uçağı Düşmeden Önce Duman Sinyali VermişMısır Uçağı Düşmeden Önce Duman Sinyali VermişMısır Havayolları firmasının Paris-Kahire seferini yaparken Akdeniz'e düşen yolcu uçağına ait kara kutudan elde edilen ilk bulgular uçakta duman bulunduğuna işaret etti.
 • 01:38Akdeniz'de Düşen Mısır Yolcu UçağıAkdeniz'de düşen Mısır uçağının kara kutularının incelenmesi sonucu elde edilen ilk bulgular, uçak düşmeden önce tuvalet ve kabin önünden dumanlar geldiğini teyit etti.
 • 17:44Mısır'da Darbe Karşıtlarının YargılanmasıMısır kamuoyunda "Fetih Camisi olayları" olarak bilinen davanın, yeniden görülmek üzere 2 Ekim'e ertelendiği bildirildi.
 • 17:34Türkiye-İsrail İlişkilerindeki Gelişmeler Rum BasınındaDha DIŞ HABER - Türkiye-İsrail ilişkilerindeki gelişmeler Rum basınında Türkiye İsrail ilişkilerindeki gelişmeler Rum basınında geniş yer buldu.
 • 16:09Batuhan Yaşar: Batuhan Yaşar: "Tel-aviv ve Moskova ile Sınırlı Değil"İhlas Haber Ajansı ve TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, Türkiye Gazetesi’ndeki köşesinde "Başbakan Binali Yıldırım daha Başbakan olmadan ne demişti", "Cumhurbaşkanı Erdoğan son dönemde hangi değişikliklerin sinyalini hep veriyordu", "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mektubu Moskova’ya ve Kremlin’e nasıl ulaştırıldı", "Normalleşme sürecinde sırada hangi ülkeler var" sorularına cevap aradı.
 • 11:46Huawei P9 ve P9 Plus'a Yüksek TalepHuawei P9 ve P9 Plus'a Yüksek TalepHuawei Tüketici Elektroniği İş Birimi, amiral gemisi akıllı telefonları P9 ve P9 Plus'ın 6 Nisan'daki küresel tanıtımının ardından, bugüne dek görülmemiş bir satış başarısına imza attığını açıkladı.
 • 02:48Terörün Yeni Hedefi: Sivil Havacılık ve TurizmTürkiye İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısıyla sarsılırken, terörün son 2 yıl içindeki yeni hedefinin sivil havacılık ve turizm olduğu görüldü.
 • 02:31Terörün Hedefi: Sivil Havacılık ve TurizmTürkiye İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısıyla sarsılırken, terörün son 2 yıl içindeki yeni hedefinin sivil havacılık ve turizm olduğu görüldü.
 • 15:30Agd Kayseri Şube Başkanı Vacit Kip AçıklamasıAgd Kayseri Şube Başkanı Vacit Kip AçıklamasıAnadolu Gençlik Derneği (AGD) Kayseri Şube Başkanı Vacit Kip, İsrail ile yapılan anlaşmayı Türk milletinin vicdanının kabul etmediğini söyleyerek, "İsrail ile anlaşma yapmanın hiçbir gerekçesi bulunamaz" dedi.
 • 09:26Düşen Egyptair Uçağının Karakutusu OnarıldıDüşen Egyptair Uçağının Karakutusu OnarıldıAkdeniz'de düşen Mısır havayollarına ait uçağın karakutusu onarıldı. Yapılacak inceleme sonrası uçağın kesin düşüş nedeninin belirlenmesi bekleniyor.
 • 22:12Akdeniz'de Düşen Mısır Yolcu UçağıPARİS (AA) – Mısır Havayolları Şirketi'nin, Paris-Kahire seferini yaparken Akdeniz'e düşen uçakta bulunan kara kutular ve içindeki hafıza kartları, bugün Paris'e getirildi.
 • 19:37Mısır'da Lise Bitirme Sınav Sorularının SızdırılmasıMısır'da lise öğrencileri, Eğitim Bakanı El-Hilal eş-Şerbini'nin görevden alınması talebiyle gösteri düzenledi.
 • 11:58Fıvb World Tour'da Türkiye 3. Maçında 3-1 KaybettiFıvb World Tour'da Türkiye 3. Maçında 3-1 KaybettiA Milli Erkek Voleybol Takımı, Mısır'ın başkenti Kahire'de oynanan FIVB World Tour 2016 ikinci etap E2 Grubu ilk iki maçını 3-2 kazanırken son maçında ev sahibi Mısır'a 3 - 1 mağlup oldu.
 • 10:54Voleybol: Fıvb Erkekler Dünya LigiA Milli Erkek Voleybol Takımı, 2016 FIVB Dünya Ligi E2 Grubu üçüncü ve son maçında ev sahibi Mısır'a 3-1 yenildi.
 • 07:37Fıvb Dünya Grand Prix: Türkiye - MısırFıvb Dünya Grand Prix: Türkiye - MısırGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Maçtan ve seyircilerden detaylar FIVB Dünya Grand Prix Erkekler Ligi ikinci etap E2 Grubunda Türkiye ile Mısır milli takımları başkent Kahire'deki 2 numaralı salonda karşılaştı.
 • 07:17Sisi, PKK ile Temasta! Kahire'de 3 GörüşmeSisi, PKK ile Temasta! Kahire'de 3 GörüşmeMısır'da Sisi yönetiminin geçen aralık ayında PKK ile temasa geçtiği ve son 6 ay içinde başkentte 3 kez bir araya geldiği, PYD'ye de Kahire'de temsilcilik izni için yeşil ışık yaktığı ifade edildi.
 • 00:41Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez İslam Ülkelerinin Alimleriyle İftarda BuluştuDiyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, altı farklı İslam ülkesinin din alimiyle iftar sofrasında bir araya geldi.
 • 00:11Görmez'den, Muhacir Din Alimlerine İftarDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Suriye, Filistin, Mısır, Irak, Sudan ve Yemenli muhacir din alimleriyle iftar yemeğinde buluştu.
 • 20:10Mısır-Suudi Arabistan AnlaşmasıMısır parlamentosunun, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in ziyareti sırasında imzalanan Sina Yarımadası'nı kalkındırma anlaşmasını onayladığı bildirildi.
 • 18:53Davutoğlu, Kitabını İmzaladıDavutoğlu, Kitabını İmzaladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Davutoğlu'nun gelişi ve kitap imzalaması Davutoğlu'nun açıklamaları - Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Davutoğlu, Türkiye Diyanet Vakfınca düzenlenen "35. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı"nda, "Medeniyetler ve Şehirler" kitabını imzaladı Davutoğlu: "(İngiltere'nin AB'den ayrılma kararı) Tabii bunlar son derece önemli, yakından takip ettiğimiz gelişmelerdi.
 • 18:23Davutoğlu, Kitabını İmzaladıEski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Türkiye Diyanet Vakfınca düzenlenen "35. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı"nda, "Medeniyetler ve Şehirler" kitabını imzaladı.
 • 04:01Fıvb Erkekler Dünya Ligi İkinci Etap E2 Grubunda Türkiye ile Finlandiya KarşılaşmasıFıvb Erkekler Dünya Ligi İkinci Etap E2 Grubunda Türkiye ile Finlandiya KarşılaşmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: FIVB Erkekler Dünya Ligi ikinci etap E2 Grubunda Türkiye ile Finlandiya milli takımları Mısır'ın başkenti Kahire'deki 2 numaralı salonda karşılaştı.
 • 00:52Türkiye: 3 – Finlandiya: 2Türkiye: 3 – Finlandiya: 2A Milli Erkek Voleybol Takımı, FIVB World Tour 2016 ikinci etap E2 Grubu ikinci maçında Finlandiya'yı 3-2 yenerek gruptaki ikinci maçında ikinci galibiyetini aldı.
 • 22:35Ümmetin Birlik ve Diriliş Günü KudüsÜmmetin Birlik ve Diriliş Günü Kudüs" EtkinliğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Resim sergisinden görüntü AGD Genel Başkanı Salih Turhan'ın konuşması İsrail hapishanelerinde 22 yıl kalan Zekeriya Necip'in konuşması İran'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed İbrahim Tahiriyan'ın konuşması "Ümmetin Birlik ve Diriliş Günü Kudüs" etkinliği İran'ın Ankara Büyükelçisi Tahiriyan: "Müslümanların içerisinde bulundukları sorunların üstesinden gelmeleri için tek yol dayanışma ve vahdettir" Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Turhan: "Kudüs'e sahip çıkmak, Müslüman ya da değil tüm mazlumlarım dertleriyle dertlenmektir" İran'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed İbrahim Tahiriyan, Müslümanların zor bir dönemden geçtiğini belirterek, "Müslümanların içerisinde bulundukları sorunların üstesinden gelmeleri için tek yol dayanışma ve vahdettir.
 • 22:01Ümmetin Birlik ve Diriliş Günü Kudüs" Etkinliğiİran'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed İbrahim Tahiriyan, Müslümanların zor bir dönemden geçtiğini belirterek, "Müslümanların içerisinde bulundukları sorunların üstesinden gelmeleri için tek yol dayanışma ve vahdettir.
 • 18:07Kudüs'ün İşgaliAnadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, kendilerinden Filistin ve Kudüs davasından vazgeçmelerinin istendiğini belirtti.
 • 09:41Türkiye, Mısır'da 2-0 Geriden Gelip Japonya'yı 3-2 YendiTürkiye, Mısır'da 2-0 Geriden Gelip Japonya'yı 3-2 YendiA Milli Erkek Voleybol Takımı, FIVB World Tour 2016 ikinci etap E2 Grubu maçında Japonya'yı setlerde 0-2 geriye düştüğü maçta 3-2 yenerek turnuvaya galibiyetle başladı.
 • 01:26Voleybol: Fıvb Erkekler Dünya LigiA Milli Erkek Voleybol Takımı, Mısır'da başlayan 2016 FIVB Dünya Ligi E2 Grubu ilk maçında Japonya'yı 3-2 yendiBaşkent Kahire'de oynanan karşılaşmanın ilk 2 setini 25-20 ve 25-19 kaybeden Türkiye, 3'üncü seti 25-19 kazanarak maça yeniden ortak oldu.
 • 21:49Türkiye-İsrail İlişkileriTürkiye-İsrail İlişkileriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Eylemden detaylar AGD Antalya Şube Başkanı Ahmet Muhammet Pişirici'nin açıklamayı okuması Anadolu Gençlik Derneği Antalya Şubesi üyeleri, Türkiye-İsrail ilişkileriyle ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 19:16Türkiye-İsrail İlişkileriAnadolu Gençlik Derneği (AGD) Antalya Şubesi üyeleri, Türkiye-İsrail ilişkileriyle ilgili basın açıklaması yaptı.
 • 15:51İsrail'in Filistin İşgaliAnadolu Gençlik Derneği (AGD) Elazığ Şube Başkanı Recep Koca, "Bizden Batı Şeria'da ve Gazze'de İsrail namlularının ucunda yaşayan Filistinli kardeşlerimizden vazgeçmemizi istemektedirler.
 • 15:37Aksaray'dan İsrail Milletvekiline ProtestoAksaray'dan İsrail Milletvekiline ProtestoAksaray’da İsrail Siyonist Parti Milletvekili Ksenia Svetlova’nın İstanbul ziyareti protesto edildi.
 • 15:15Agd'li Gençlerden ProtestoAgd'li Gençlerden ProtestoAnadolu Gençlik Derneği(AGD) Malatya Şubesi üyeleri, İsrail Milletvekili’nin İstanbul’a gelmesini protesto etti.
 • 15:14İsrail'in Filistin İşgaliAnadolu Gençlik Derneği (AGD) Gaziantep Şube Başkanı Özcan Fidan, ramazan ayının Müslümanların bayramı olduğunu ve bu ayı 11 ay beklediklerini ifade etti.
 • 09:39Cihan Haber Ajansı Gündemi-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak'ı kabul edecek.
 • 18:35Suriye Görüşmeleri Temmuzda BaşlayabilirSuriye Görüşmeleri Temmuzda BaşlayabilirGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: BM binası görüntüsü Gazeteci detayları Staffan de Mistura'nın açıklamaları Diğer konuşmacılar Suriye görüşmeleri temmuzda başlayabilir -BM Suriye Özel Temsilcisi de Mistura: -"Suriye görüşmelerinin ne zaman başlayacağı 29 Haziran'daki Güvenlik Konseyi toplantısına bağlı. Hedefimiz ise temmuz" Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Cenevre'deki Suriye görüşmelerinin ne zaman başlayacağının 29 Haziran'da yapılacak BM Güvenlik Konseyi'ndeki toplantıdan sonra netleşeceğini, hedef tarihin ise temmuz ayı olduğunu söyledi.
 • 16:32Suriye Görüşmeleri Temmuzda BaşlayabilirBirleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Cenevre'deki Suriye görüşmelerinin ne zaman başlayacağının 29 Haziran'da yapılacak BM Güvenlik Konseyi'ndeki toplantıdan sonra netleşeceğini, hedef tarihin ise temmuz ayı olduğunu söyledi.
 • 15:592016 Fıvb World League İkinci Etap Karşılaşmaları Başlıyor2016 Fıvb World League İkinci Etap Karşılaşmaları Başlıyor2016 World League ikinci etap E2 Grubu maçları yarın (24 Haziran) oynanacak karşılaşmalarla başlıyor.
 • 15:44Voleybol: Fıvb Erkekler Dünya LigiA Milli Erkek Voleybol Takımı'nın mücadele edeceği 2016 FIVB Dünya Ligi E2 Grubu maçları yarın Mısır'da başlayacak.
 • 15:02Tiran ve Sanafir Adalarının Suudi Arabistan'a GeçmesiMısır'da Tiran ve Sanafir adalarının Suudi Arabistan'a geçmesini sağlayan anlaşmayı protesto etmek amacıyla izinsiz düzenlenen gösterilere katıldıkları gerekçesiyle yargılanan 22 eylemci hakkında beraat kararı verildiği bildirildi.
 • 10:52A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Zanini AçıklamasıFIVB Erkekler Dünya Ligi 2. Seviye E Grubu maçlarını Mısır'ın başkenti Kahire'de oynayacak A Milli Voleybol Takımı'nın başantrenörü Emanuele Zanini, potansiyellerinin olduğunu belirterek, buradaki maçlarda performanslarını artırabileceklerini bildirdi.
 • 01:02BM Temsilcisi: Suriye'de İnsani Yardımlar Bombalanıyor, Halk Açlıktan ÖlüyorBM Temsilcisi: Suriye'de İnsani Yardımlar Bombalanıyor, Halk Açlıktan ÖlüyorBirleşmiş milletler Suriye Özel Temsilcisi Mistura, telekonferans ile bağlandığı ABD'deki Genel Kurul'a, Suriye'de kuşatma altındaki bölgelere yapılan yardımlarla ilgili bilgi verdi.
 • 20:32BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura AçıklamasıBirleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, "Son haftalarda bir eğilim görüyoruz; kuşatma altındaki bölgeler, ya insani yardım ulaştırılmadan önce ya da ulaştırıldıktan sonra bombalanıyor.
 • 15:20Suudi Arabistan, Kızıldeniz'deki İki Adayı KaybettiSuudi Arabistan, Kızıldeniz'deki İki Adayı KaybettiMısır'da Kahire İdare Mahkemesinin Tiran ve Sanafir adalarının Suudi Arabistan'a geçmesini sağlayan Kızıldeniz Sınır Anlaşması'nı iptal ettiği bildirildi.
 • 13:48Mısır Mahkemesinden, İki Adanın Suudi Arabistan'a İadesine İptalMısır Mahkemesinden, İki Adanın Suudi Arabistan'a İadesine İptalMısır mahkemesi, hükümetin Kızıldeniz'de bulunan iki adayı Suudi Arabistan'a bırakan anlaşmasını 'yasadışı' saydı.
 • 12:54Tiran ve Sanafir Adalarının Suudi Arabistan'a GeçmesiMısır'da Kahire İdare Mahkemesinin Tiran ve Sanafir adalarının Suudi Arabistan'a geçmesini sağlayan Kızıldeniz Sınır Anlaşması'nı iptal ettiği bildirildi.
 • 07:57ABD: IŞİD'in Karşı Saldırılarını Püskürten SDF Menbiç'e İlerliyorABD: IŞİD'in Karşı Saldırılarını Püskürten SDF Menbiç'e İlerliyorABD, Suriye Demokratik Güçleri'nin IŞİD karşı saldırılarını püskürterek Menbiç'e doğru ilerlemeye başladığını duyurdu.
 • 20:04Mısır'da, Gazeteciler Hakkında İdam KararlarıTunus Gazeteciler Sendikası, Mısır'da 4 gazeteci hakkında idam kararı verilmesini "skandal" olarak nitelendirdi.
 • 19:52Akdeniz'de Düşen Mısır Yolcu UçağıMısır Havayolları Şirketi'nin, Paris-Kahire seferini yaparken Akdeniz'e düşen uçakta bulunan yolcuların yakınlarına geçici ödeme yapmaya karar verdiği bildirildi.
 • 18:54Dünya Mülteciler GünüBirleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Mısır Sözcüsü Merve Haşim, ülkede 184 binden fazla sığınmacı ve mülteci bulunduğunu bildirdi.