05:1300
SON DAKİKA KAHİRE HABERLERİ

Son Dakika Kahire Haberleri

  Gazze'nin Yeniden İmarı

  UNRWA Gazze Direktörü Turner: "UNRWA'nın, Gazze'nin yeniden imarı için ayırdığı bütçe önümüzdeki ayın sonunda tükenecek" "İsrail'in saldırılarında son verilere göre, 96 bin ev zarar gördü ve yıkıldı. (Dün 18:04)

   

  Mısır'da Sisi Hakkında Kamuoyu Yoklaması

  Cumhurbaşkanı Sisi'nin 6 aylık performans değerlendirmesinde memnuniyetini bildirenlerin oranı yüzde 58'e düştü. (Dün 14:32)

   

  Kahire'nin Yeni Kahramanı Örümcek Adam

  Kahire'nin Yeni Kahramanı Örümcek Adam

  Çizgi roman ve sinema filmi kahramanı Örümcek Adam, Mısır'da yaşıyor olsa nasıl davranır ve başarılı olabilir mi diye düşündünüz mü? Cevabı Mısırlı bir fotoğrafçının çektiği ve sosyal medyada büyük ilgi gören fotoğraflarda. (Dün 11:03)

   

  Mısır'daki Tekne Kazası

  Tekne kazasında kaybolan balıkçılardan 3'ünün daha cesetlerine ulaşıldı. (Dün 10:38)

   

  Etiyopya Heyeti Mısır'da

  Heyetin Sözcüsü Eman: "Hedasi Barajı, Mısırlıların Nil nehrini kullanımları önünde bir engel oluşturmayacak" (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  AP'nin Filistin Hakkındaki Kararı

  Fetih Hareketi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Şaas: "Tarihi bir karar. Filistin halkı için çok önemli olan bu konuya yönelik Avrupa'daki değişimin derecesini gösteriyor" (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Ezher'de 71 Öğrenci Okuldan Atıldı

  Mısır'da darbe karşıtı gösterilerin sıklıkla yapıldığı Ezher Üniversitesi, "kampüste şiddet olaylarına karıştığı" iddiasıyla 71 öğrencinin okulla ilişiğini kesti. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Mursi'nin Yargılanması

  Mursi ve 14 sanığın yargılandığı "İttihadiyye olayları" davası ertelendi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Filistin'de 1967 Sınırları

  İsrail,1967 savaşının yapıldığı 6 gün süren Arap İsrail savaşı sonrasında Mısır'dan Sina yarımadasını ve Gazze'yi, Suriye'den Golan tepelerini Ürdün'den ise Batı Şeria ve Doğu Kudüs'ü almıştı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Mısır'daki Gösteriler

  Mısır'daki Gösteriler

  Mısır'ın başkenti Kahire'de "darbe karşıtı" olarak nitelendiren bir grup gece gösterisi yaptı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Gazze'nin Yeniden İmarı Projesi

  ABD, İsrail'in son saldırılarında oluşan enkazın kaldırılması için 10 milyon dolar yardım yapacak. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Rus Heyeti, Mısır'da

  Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, "Mısır, Rusya'ya sadece ülke içinde umut verici bir fırsat sunmuyor." dedi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Mısır Ordusunun Sina'daki Operasyonları

  Ordunun, Kuzey Sina’da düzenlediği operasyonlarda, 17 kişi öldü, 11 kişi gözaltına alındı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Mursi Mahkemede Dua Etti, Hakim 'Amin' Dedi

  Mursi Mahkemede Dua Etti, Hakim 'Amin' Dedi

  Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Mursi'nin "Rabbim, üzerimizdeki ve Muhammed ümmeti üzerindeki bu musibeti kaldır" duasına, Mahkeme Başkanı'ndan şaşırtan bir karşılık geldi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  BM Güvenlik Konseyi'nde Filistin Tasarısı Çalışmaları

  BM Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Serry: "BM Güvenlik Konseyi'nin atacağı adımlar anlamlı ve etkili bir müzakere sürecinin başlamasına yapıcı katkı sağlayabilir" "BM Güvenlik Konseyi tasarılarına ilişkin tartışmalar sürerken sahadaki ortam patlamaya hazır durumunu sürdürüyor" "Geçen ay şiddet olaylarında 73'ü çocuk 663 Filistinli yaralandı, 406 kişi de İsrail güçleri tarafından gözaltına alındı" "Kış mevsiminin erken geldiği Gazze'de 80 bin aile tahrip olmuş evlerde yaşıyor. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Mısır'da "Kassam Tugayları" Davası Ertelendi

  Mısır'da, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugaylarının "terör örgütü kabul edilmesi" talebiyle açılan davanın duruşması ertelendi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  İngiltere'nin Kahire Büyükelçiliğinin Çalışmalarını Askıya Alması

  Mısır Dışişleri Bakanı Şükrü, İngiltere Büyükelçisi Kasten ile görüşecek. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Libya'daki Şiddet Olayları

  Libya'daki Şiddet Olayları

  Milli Genel Kongre'nin desteklediği Fecr i Libya güçleri ile Tobruk hükümetine bağlı birlikler arasında çıkan çatışmada 2 Mısırlı hayatını kaybetti, 4'ü yaralandı. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Mısır'da Tekne Kazası

  Yük gemisinin çarpması sonucu alabora olan teknede hayatını kaybedenlerin sayısı 13'e yükseldi 13 kişinin kurtarıldığı kazada kayıp olan 14 kişiyi arama çalışmaları sürüyor. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Yargılamalar

  Aralarında geçen ay cezaevinde vefat eden İhvan yöneticilerinden Gandur'ın da bulunduğu 30 kişiye, beşer yıl hapis cezası verildi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Mursi'nin Yargılanması

  Mursi ve 35 kişinin yargılandığı "casusluk" davasına devam edildi Duruşmada söz alan Mursi: "11 Eylül'den sonra dünyada hiçbir bankanın 10 bin doları aşacak meblağları başka bir bankaya Amerika'nın izni olmadan transfer etmesi mümkün değil" (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Mısırlıların "Sorunlarına" Çözüm Arayışı

  Günlük hayatta maruz kaldıkları sıkıntıları ifade etmekte zorlanan Mısırlılar, seslerini televizyon kanalları vasıtasıyla duyurmaya çalışıyor Kahire'nin 6 Ekim kentinde televizyon kanallarının stüdyolarının bulunduğu bölgede toplanan Mısırlılar, giriş çıkışlarında yakalayabildikleri televizyon çalışanlarına dertlerini anlatarak, duyurmanın yollarını arıyor. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

 

  İngiltere'nin Kahire Büyükelçiliği Çalışmalarını Askıya Alması

  İngiliz parlamenterlerden oluşan heyet, Mısır Dışişleri Bakanı Şükrü'yle bir araya geldi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Mısır'da Darbe Karşıtlarının Yargılanması

  139 kişi askeri mahkemeye sevk edildi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Güney Sudan'daki Olaylar

  UNICEF: "Aralık 2013'ten bu yana 750 bin çocuk evsiz kaldı, 12 bin çocuk da silahlı gruplar tarafından militan olarak kullanıldı" (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Mısır'da Darbe Karşıtlarının Yargılanması

  Aralarında İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Bedii'nin de bulunduğu 50 İhvan üyesinin yargılandığı "Rabia Operasyonları Birimi" davasının duruşması, 21 Aralık'a ertelendi Cezaevinde 321 gündür açlık grevi yapan aktivist Sultan'ın tahliye talebi 6'ncı kez reddedildi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Mısır ABD'li Aktivisti Ülkeye Sokmadı

  Mısır'da, ülkeye giriş yapmak isteyen ABD vatandaşı kadın aktivistin ülkeye girişi engellenerek sınırdışı edildi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Mısır Ordusunun Sina'daki Operasyonları

  Ordunun, Kuzey Sina'da düzenlediği operasyonlarda 16 "terörist" öldürüldü, 4 kişi gözaltına alındı. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Yok Böyle Bir Millet

  Yok Böyle Bir Millet

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bizim medeniyetimiz kılıçlarla şekillenmiş değil, kalemle kelamla mürekkeple okkayla şekillenmiş bir medeniyettir' dedi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  'Eski Yazı Yoktur, Eskimeyen Yazı Vardır'

  "Eski Yazı Yoktur, Eskimeyen Yazı Vardır"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dil, medeniyetin, hafızanın, millet olabilmenin ana vasfıdır." dedi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  'Dil, Medeniyetin, Hafızanın, Millet Olabilmenin Ana Vasfıdır'

  "Dil, Medeniyetin, Hafızanın, Millet Olabilmenin Ana Vasfıdır"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dil, medeniyetin, hafızanın, millet olabilmenin ana vasfıdır." dedi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Hattat Hasan Çelebi'ye Saygı Gecesi

  Hattat Hasan Çelebi'ye Saygı Gecesi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (2) "Dünyada hangi millet vardır ki medeniyetinin üzerine inşa edildiği yazıyı okuyamaz? Var mı böyle bir millet? Dünyada hangi millet vardır ki dedesinin mezar taşını okuyamaz? Dünyada hangi millet vardır ki iftihar ettiği şairleri, yazarları, münevverleri, alimleri ilk kaynağından öğrenemez? Dünyada hangi millet vardır ki yazının merkezi bir şehirde devasa arşivlerde bulunan milyonlarca belgeleri okuyamaz? George okur, Hans okur ama Ahmet, Mehmet, Hasan, Hüseyin (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kimse Osmanlıcanın Öğrenilmesinden Korkmasın"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, “Kimse Osmanlıcanın öğrenilmesinden ve öğretilmesinden korkmasın. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Mısır'da Darbe Karşıtı Gösteri

  Mısır'ın başkenti Kahire'nin Matarıya semtinde kendilerini darbe karşıtı olarak niteleyen bir grup, gösteri düzenledi. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Mısır'da Darbe Karşıtı Gösteriler

  Ülkenin birçok kentinde sabah saatlerinde başlayan darbe karşıtı gösteriler sürüyor. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Mısır'da Kuş Gribinden Ölüm

  Suhac'da kuş gribine yakalanan kişi öldü. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  "Kararın Siyasi Olduğu Kanaatimdeyim"

  Mısır'da kamu malını kötüye kullanma suçlamasıyla 10 yıl hapis cezasına çarptırılan Mısır eski Enformasyon Bakanı Abdulmaksud, aldığı cezayı "siyasi" olarak nitelendirdi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Ezher'den "İslam Dini Hakkındaki Yanlış Fikirlerle Mücadele" Girişimi

  "Davet ve İnsani Yardım için Uluslararası İslam Konseyi", İslam'a yönelik yanlış fikirlerle mücadele ve Arap dünyasındaki radikal gruplarla diyalog için davetçi grupların arttırılmasına karar verdi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Mursi Dönemi Enformasyon Bakanı'na 10 Yıl Hapis

  Mursi Dönemi Enformasyon Bakanı'na 10 Yıl Hapis

  Askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi dönemi Enformasyon Bakanı Abdulmaksud, "kamu malını kötüye kullanma" suçlamasıyla 10 yıl hapis cezası aldı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Suriye'den Türkiye'ye Suçlama: Müslüman Kardeşleri Türkiye Büyüttü

  Suriye'den Türkiye'ye Suçlama: Müslüman Kardeşleri Türkiye Büyüttü

  Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdat, Müslüman Kardeşler örgütünün Türkiye, İsrail ve ABD işbirliğiyle Türkiye topraklarında geliştiğini öne sürdü. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Mısır Ordusunun Sina'daki Operasyonları

  Mısır Ordusunun Sina'daki Operasyonları

  Ordunun Kuzey Sina'daki operasyonlarında 12 "terörist" öldürüldü, 70 kişi gözaltına alındı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Ünlü Savaş Muhabiri Fotoğraf Hikayelerini BursaFotoFest'te Paylaştı

  Ünlü Savaş Muhabiri Fotoğraf Hikayelerini BursaFotoFest'te Paylaştı

  Ünlü savaş muhabiri Amerikalı Ron Haviv, tanık olduğu savaşlarda çektiği fotoğraf karelerini ve hikayelerini 4. BursaFotoFest'te fotoğraf tutkunlarıyla paylaştı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Ünlü Savaş Foto Muhabiri Roh Haviv Bursafotofest'te

  Ünlü savaş fotoğraf muhabiri Amerikalı Ron Haviv, tanık olduğu savaşlarda çektiği fotoğraf karelerini ve hikayelerini 4. Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali'nde fotoğraf tutkunlarıyla paylaştı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Başbakan Davutoğlu'nun, CHP'ye yönelik, "Mısır halkıyla bizim hiçbir problemimiz yok. Mısır, bizim aziz ve kadim dostumuzdur ama darbecilerle problemimiz var, sizlerle problemimiz olduğu gibi, siz de darbecisiniz" sözleri, Genel Kurul'da tartışma yarattı Başbakan Davutoğlu: (3) "Benim neyi kastettiğim çok açıktır. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Davutoğlu, CHP'yi Mısır'a Heyet Gönderdiği İçin Darbecilikle Suçladı

  Davutoğlu, CHP'yi Mısır'a Heyet Gönderdiği İçin Darbecilikle Suçladı

  TBMM Genel Kurulu'nda bugün başlayan 2015 yılı bütçe görüşmelerinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuştuğu sırada darbeci polemiği yaşandı. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (3) "Sayın Başbakan, siz niye bu kaçak saray konusunda hiç konuşmuyorsunuz? Başbakanlık binası olarak yapılan bir binayı hangi gerekçeyle siz Cumhurbaşkanlığına tahsis ettiniz? (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  2015 Yılı Bütçe Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda (6)

  Kılıçdaroğlu'nun GENEL KURUL'DA YAPTIĞI KONUŞMA Kılıçdaroğlu, "Kayıt dışı bütçe var. 36 milyar bunlardan birisi. Döner sermayeler, vatandaş para veriyor. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.12.2014 05:13:56. #1.11#