SON DAKİKA KAMU İŞ HABERLERİ

Son Dakika Kamu İş Haberleri

 • 17:15İzmir - Öğretmenlerden Belediye Önünde Dayak Protestosuİzmir - Öğretmenlerden Belediye Önünde Dayak ProtestosuÖğretmenlerden belediye önünde dayak protestosu İzmir'in Gaziemir İlçe Belediyesi önünde toplanan bir grup öğretmen, 24 Kasım Öğretmenler Günü'ndeki yemekli toplantıda Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Tuncer'in, Birleşik Kamu-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Barış Düdü'ye kafa atıp burnunu kırmasını kınadı.
 • 16:51Öğretmenlerden Belediye Önünde Dayak ProtestosuÖğretmenlerden Belediye Önünde Dayak Protestosuİzmir'in Gaziemir İlçe Belediyesi önünde toplanan bir grup öğretmen, 24 Kasım Öğretmenler Günü'ndeki yemekli toplantıda Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Tuncer'in, Birleşik Kamu-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Barış Düdü'ye kafa atıp burnunu kırmasını kınadı.
 • 15:25Öğretmene Dayak Vakasına CHP Genel Merkezi Müdahil Olduİzmir'in Gaziemir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mehmet Tuncer'in, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinde öğretmen Barış Düdü'nün burnunu kırması vakasına, CHP Genel Merkezi müdahil oldu.
 • 16:32İzmir - 24 Kasım'da Öğretmene Darpİzmir - 24 Kasım'da Öğretmene Darp24 Kasım'da öğretmene darp İZMİR'in Gaziemir İlçesi'ndeki bir otelde, Gaziemir Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen yemekli toplantıda, Belediye Başkan Halil İbrahim Şenol'un salondaki gürültü nedeniyle öğretmenleri uyarmasının ardından bazı öğretmenlerin tepki için salonu terk ettiği sırada, iddiaya göre belediyenin Özel Kalem Müdürü Mehmet Tuncer, öğretmenlerden Birleşik Kamu-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Barış Düdü'ye kafa attı.
 • 15:5224 Kasım'da Öğretmenin Burnunu Kırdılar24 Kasım'da Öğretmenin Burnunu Kırdılarİzmir'in Gaziemir İlçesi'ndeki bir otelde, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen yemekli toplantıda, Belediye Başkan Halil İbrahim Şenol'un gürültü nedeniyle öğretmenleri uyarmasının ardından bazı öğretmenlerin tepki için salonu terk ettiği sırada, iddiaya göre belediyenin Özel Kalem Müdürü Mehmet Tuncer, öğretmen Barış Düdü'ye kafa attı.
 • 15:03Kadının Sesini İzmir'den DuyurdularKarşıyaka Belediyesi'nin Kadın Çalıştayı'na büyük ilgi.
 • 18:101 Kasım'da Oyunu Kullan Geleceğine Sahip Çık' Çağrısı1 Kasım'da Oyunu Kullan Geleceğine Sahip Çık' ÇağrısıBirleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, ‘1 Kasım’da Oyunu Kullan Geleceğine Sahip Çık’ kampanyası hakkında açıklama yaptı.
 • 13:58Birleşik Kamu-İş'ten "Oyuna Sahip Çık" ÇağrısıBirleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, seçmenlere, 1 Kasım'daki genel seçimde oylarına ve sandığa sahip çıkmaları çağrısında bulundu.
 • 16:05Cumhuriyet Yürüyüşüne DavetCumhuriyet Yürüyüşüne DavetTürk İş Eskişehir Temsilcisi Nejat Kılıç, halkı, her yıl olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim’de yapılacak Cumhuriyet Yürüyüşüne katılmaya çağırdı.
 • 18:00Türk Ajansı Kıbrıs (Tak )yönetim Kurulu Başkanlığı'na Emin Akkor GetirildiKKTC’nin “Devlet Ajansı” konumunda olan Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Emin Akkor getirildi.
 • 17:10Birleşik Kamu-iş Genel Başkanı Hasan Kütük, Gmis'i Ziyaret EttiBirleşik Kamu-iş Genel Başkanı Hasan Kütük, Gmis'i Ziyaret EttiBirleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük ve Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, 16 Ekim 2015 tarihinde Genel Maden İşçileri Sendikası’nı (GMİS) ziyaret ederek Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Satılmış Uludağ ile görüş alışverişinde bulundu.
 • 17:26Ankara'daki Terör Saldırısı Denizli'deki İki Ayrı Eylemle LanetlendiAnkara'daki Terör Saldırısı Denizli'deki İki Ayrı Eylemle LanetlendiAnkara'daki bombalı terör saldırısı, Denizli'de aynı meydandaki iki ayrı eylemle protesto edildi.
 • 17:24Denizli Ankara'daki Terör Saldırısı Denizli'de Aynı Meydandaki İki Ayrı Eylemle Protesto Edildi.Denizli Ankara'daki Terör Saldırısı Denizli'de Aynı Meydandaki İki Ayrı Eylemle Protesto Edildi.Ankara'daki terör saldırısı Denizli'de aynı meydandaki iki ayrı eylemle protesto edildi.
 • 16:40Denizli Ankara'daki Terör Saldırısı Denizli'de Aynı Meydandaki İki Ayrı Eylemle Protesto Edildi.Denizli Ankara'daki Terör Saldırısı Denizli'de Aynı Meydandaki İki Ayrı Eylemle Protesto Edildi.Ankara'daki terör saldırısı Denizli'de aynı meydandaki iki ayrı eylemle protesto edildi.
 • 10:13Okula Başlamanın Veliye MaliyetiOkula Başlamanın Veliye Maliyeti18 milyon öğrencinin okula başlamasıyla ailelerin giderleri arttı. Bir öğrencinin veliye maliyeti ise 968 liraya ulaştı.
 • 18:05Başkan Mehmet Keleş Gündemi DeğerlendirdiBaşkan Mehmet Keleş Gündemi DeğerlendirdiDüzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, “Düzce’yi çevrenin en güzeli yapmak için çalışıyoruz” dedi.
 • 13:30Mta Toplu İş Sözleşmesi Törenle İmzalandıMta Toplu İş Sözleşmesi Törenle İmzalandıMaden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’ne (MTA) bağlı işyerlerinde çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak olan 16’ncı Dönem Toplu İş Sözleşmesi Ankara’da imzalandı.
 • 10:15Mta 16. Dönem Tis İmzalandıMta 16. Dönem Tis İmzalandıMaden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’ne (MTA) bağlı iş yerlerinde çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak olan 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Ankara’da imzalandı.
 • 17:25Hakkari ve Iğdır'daki Terör SaldırılarıHakkari'nin Dağlıca bölgesi ve Iğdır Dilucu Sınır Kapısı'ndaki terör saldırıları, Zonguldak ile Ereğli ilçesinde protesto edildi.
 • 15:44Zonguldak'ta Eğitim-İş Tarafından AK Parti'ye Siyah Çelenk BırakıldıZonguldak'ta Eğitim-İş Tarafından AK Parti'ye Siyah Çelenk BırakıldıZonguldak’ta Birleşik Kamu-İş’e bağlı Eğitim-İş Şubesi tarafından AK Parti İl Teşkilatı binasına siyah çelenk bırakıldı.
 • 20:35İzmirliler Şehitler İçin Yürüdüİzmirliler Şehitler İçin Yürüdüİzmir’de düzenlenen ’Teröre Karşı Bayrağını Al Gel’ yürüyüşüyle terör lanetlendi.
 • 22:35İzmir'de, Stk ve Partiler, Dağlıca Şehitleri Şehitleri İçin Yürüdüİzmir'de, Stk ve Partiler, Dağlıca Şehitleri Şehitleri İçin Yürüdüİzmir'de, STK ve partiler, Dağlıca şehitleri şehitleri için yürüdü Hakkari Dağlıca bölgesinde 16 askerin şehit olması, tüm yurtta olduğu gibi İzmir'de de protesto edildi.
 • 21:33İzmir'de, Stk ve Partiler, Dağlıca Şehitleri Şehitleri İçin Yürüdüİzmir'de, Stk ve Partiler, Dağlıca Şehitleri Şehitleri İçin YürüdüHakkari Dağlıca bölgesinde 16 askerin şehit olması, tüm yurtta olduğu gibi İzmir'de de protesto edildi.
 • 20:49İzmir'de Dağlıca Protestosuİzmir'de Dağlıca Protestosuİzmir’in Konak meydanında toplanan Birleşik Kamu İş Konfederasyonu, Dağlıca’da terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırıyı protesto etti.
 • 19:39Birleşik Kamu-iş'ten Teröre Tepki YürüyüşüBirleşik Kamu-iş'ten Teröre Tepki Yürüyüşüİş) üyeleri, Dağlıca’daki hain saldırıyı protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.
 • 11:54Kıbrıs'ta Çözüm Umudu ArtıyorKıbrıs'ta Çözüm Umudu ArtıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Ahmet Kaptan ile röportaj- Kamu-İş Genel Başkanı ve Hür-İş Genel Başkan Yardımcısı Sami Dilek ile röportaj- Hür-İş Genel Başkanı Yakup Latifoğlu ile röportaj Kıbrıs'ta çözüm umudu artıyor- Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Kaptan: - "Verimsiz bir noktaya geldik.
 • 14:33Eskişehir Teröre Tepki İçin Bir Araya GeliyorEskişehir Teröre Tepki İçin Bir Araya GeliyorEskişehir Kamu-Sen, bütün Eskişehir halkını düzenleyecekleri ’Teröre Karşı Birlik’ yürüyüşüne davet etti.
 • 17:29Gmis'ten Bakan Çelik'e ZiyaretGmis'ten Bakan Çelik'e ZiyaretGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i makamında ziyaret ederek, grev aşamasına gelen MTA çalışanlarının Toplu İş Sözleşmeleri (TİS) görüşmeleri hakkında bilgi vererek, sorunların çözümü için katkı istedi.
 • 15:24Memur-sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan;Memur-sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan;Memur-Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan Toplu Sözleşme görüşmelerinde hükumet tarafından yapılan tekliflerin taleplerinin altında olduğunu belirterek, “Biz mali ve sosyal haklar bakımından “Büyük Türkiye”, vicdani tekliflerimiz açısından da “Yeni Türkiye” iradesiyle örtüşen teklifler bekliyoruz.
 • 10:58Hükümet Zam Teklifini Yeniledi: 2016 İçin 5+4, 2017 İçin 3+3Hükümet Zam Teklifini Yeniledi: 2016 İçin 5+4, 2017 İçin 3+3Hükümet ile memur sendikaları arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde kamu iş veren heyeti, cuma günü sundukları zam teklifini güncelledi.
 • 17:03Birleşik Kamu-İş'ten Tis EylemiBirleşik Kamu-İş'ten Tis EylemiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eylem yapanlar ile güvenlik güçleri arasındaki konuşmalar, - Eylem yapanlar ile polisler arasındaki arbede görüntüleri, - Göz altına alınanların görüntüsü, - Yürüyüşten detay görüntüler, - Göz altına alınan kişilerin, eylemciler tarafından istenmesi, - Açıklamanın yapılması, - Açıklama aralarında sloganların atılması, Birleşik Kamu-İş'ten TİS eylemi- Birleşik Kamu-İş Sendikaları Konfederasyonu üyeleri toplu sözleşme görüşmelerini protesto için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yürüdü- Polis ile sendika üyeleri arasında çıkan arbede sonucu gözaltına alınan 4 kişiden 3'ü serbest bırakıldıANKARA (AA) – Birleşik Kamu-İş Sendikaları Konfederasyonu hükümetle memur konfederasyonları arasında yürütülen toplu sözleşme görüşmelerini protesto için eylem düzenledi.
 • 16:50Birleşik Kamu-İş'ten Tis EylemiANKARA (AA) – Birleşik Kamu-İş Sendikaları Konfederasyonu hükümetle memur konfederasyonları arasında yürütülen toplu sözleşme görüşmelerini protesto için eylem düzenledi.
 • 11:24Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Gruba Polis Müdahale EttiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığındaki Toplu Sözleşme görüşmelerini protesto etmek isteyen grubun bakanlık önüne yürüyüşüne polis izin vermedi.
 • 12:50Memur-Sen: 4/b ve 4/c'lilerin Kadroya Geçirilmesi İçin Israr EdeceğizMemur-Sen: 4/b ve 4/c'lilerin Kadroya Geçirilmesi İçin Israr EdeceğizMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşme görüşmelerinin ikinci toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu.
 • 17:45Zonguldak 10 Bin Madenciyi İlgilendiren Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıZonguldak 10 Bin Madenciyi İlgilendiren Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı10 bin madenciyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı Zonguldak'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan yaklaşık 10 bin işçiyi ilgilendiren ve ilk yıl için toplam yüzde 11, ikinci yıl için toplam yüzde 6 zam öngören 26'ncı dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
 • 16:2510 Bin Madenciyi İlgilendiren Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı10 Bin Madenciyi İlgilendiren Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıZonguldak'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan yaklaşık 10 bin işçiyi ilgilendiren ve ilk yıl için toplam yüzde 11, ikinci yıl için toplam yüzde 6 zam öngören 26'ncı dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
 • 16:2226. Dönem Tis İmzalandı26. Dönem Tis İmzalandıKamu İş Genel Sekreteri Erhan Polat, TTK Genel Müdürü Burhan İnan ve GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ni (TİS) imzaladı.
 • 15:59Ttk'da Toplu Sözleşme İmzalandıTürkiye Taşkömürü Kurumunda (TTK) çalışan yaklaşık 9 bin işçiyi ilgilendiren 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
 • 13:40Gmis Yönetimi, Kozlu'da Madenciyi Ziyaret EttiGmis Yönetimi, Kozlu'da Madenciyi Ziyaret EttiGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, 31 Temmuz 2015 tarihinde imzalanan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi hakkında madenciyi bilgilendirmek amacıyla üretim bölgelerine ziyaretlerini sürdürüyor.
 • 16:32Maden Ocaklarına İşçi TalebiMaden Ocaklarına İşçi TalebiGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Zonguldak’ta TTK’ya ait maden ocaklarına işçi alınması talebini yineledi.
 • 15:45Gmis Yönetimi, Üzülmez'de Madenciyi Ziyaret EttiGmis Yönetimi, Üzülmez'de Madenciyi Ziyaret EttiGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, 31 Temmuz 2015 tarihinde imzalanan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi hakkında madenciyi bilgilendirmek amacıyla üretim bölgelerine ziyaretlerini sürdürüyor.
 • 16:40Gmis ile Ttk Arasında 26'ncı Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıGmis ile Ttk Arasında 26'ncı Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıTürkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayan 26'ncı dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varıldı.
 • 15:10Gmis Yönetimi, Ttk Toplu İş Sözleşmesi Hakkında Madenciyi BilgilendiriyorGmis Yönetimi, Ttk Toplu İş Sözleşmesi Hakkında Madenciyi BilgilendiriyorGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, 31 Temmuz 2015 tarihinde imzalanan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi hakkında madenciyi bilgilendiriyor.
 • 17:50Ttk 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi'nde Anlaşmaya VarıldıTürkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde GMİS, TTK ve KAMU-İŞ arasında anlaşmaya varıldı.
 • 11:44Bir Kınama Da Türk Eğitim Sen'denBir Kınama Da Türk Eğitim Sen'denSuruç'ta gerçekleştirilen kanlı saldırıya bir kınama da Türk Eğitim Sen ve Eğitim İş Sendikası'ndan geldi.
 • 11:25Sendikalı Memur Sayısı ArttıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın verilerine göre, sendikalı memur sayısı geçen yıla göre 89 bin 64 artarak 1 milyon 679 bin 28 oldu.
 • 12:01Engelleri Kaldırmayan Belediyeler Hakkında Suç DuyurusuEngelleri Kaldırmayan Belediyeler Hakkında Suç DuyurusuEngelliler, mimari engellerin kaldırılması için tanınan 10 yılık sürenin sona ermesine rağmen bunların kaldırılmaması nedeniyle belediyeler hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 17:36CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun KabulüCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Birleşik-Kamu İş ve Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonları ile Fikir Kulüpleri Federasyonu'nun yöneticilerini ayrı ayrı kabul etti.
 • 09:01Gündem/ 25 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ASKON'un Haliç Kongre Merkezindeki iftar yemeğine katılacak.
 • 00:03Gündem Özeti/ 25 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ASKON'un Haliç Kongre Merkezindeki iftar yemeğine katılacak.