SON DAKİKA KAMU İŞ HABERLERİ

Son Dakika Kamu İş Haberleri

 • 10:13Okula Başlamanın Veliye MaliyetiOkula Başlamanın Veliye Maliyeti18 milyon öğrencinin okula başlamasıyla ailelerin giderleri arttı. Bir öğrencinin veliye maliyeti ise 968 liraya ulaştı.
 • 18:05Başkan Mehmet Keleş Gündemi DeğerlendirdiBaşkan Mehmet Keleş Gündemi DeğerlendirdiDüzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, “Düzce’yi çevrenin en güzeli yapmak için çalışıyoruz” dedi.
 • 13:30Mta Toplu İş Sözleşmesi Törenle İmzalandıMta Toplu İş Sözleşmesi Törenle İmzalandıMaden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’ne (MTA) bağlı işyerlerinde çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak olan 16’ncı Dönem Toplu İş Sözleşmesi Ankara’da imzalandı.
 • 10:15Mta 16. Dönem Tis İmzalandıMta 16. Dönem Tis İmzalandıMaden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’ne (MTA) bağlı iş yerlerinde çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak olan 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Ankara’da imzalandı.
 • 17:25Hakkari ve Iğdır'daki Terör SaldırılarıHakkari'nin Dağlıca bölgesi ve Iğdır Dilucu Sınır Kapısı'ndaki terör saldırıları, Zonguldak ile Ereğli ilçesinde protesto edildi.
 • 15:44Zonguldak'ta Eğitim-İş Tarafından AK Parti'ye Siyah Çelenk BırakıldıZonguldak'ta Eğitim-İş Tarafından AK Parti'ye Siyah Çelenk BırakıldıZonguldak’ta Birleşik Kamu-İş’e bağlı Eğitim-İş Şubesi tarafından AK Parti İl Teşkilatı binasına siyah çelenk bırakıldı.
 • 20:35İzmirliler Şehitler İçin Yürüdüİzmirliler Şehitler İçin Yürüdüİzmir’de düzenlenen ’Teröre Karşı Bayrağını Al Gel’ yürüyüşüyle terör lanetlendi.
 • 22:35İzmir'de, Stk ve Partiler, Dağlıca Şehitleri Şehitleri İçin Yürüdüİzmir'de, Stk ve Partiler, Dağlıca Şehitleri Şehitleri İçin Yürüdüİzmir'de, STK ve partiler, Dağlıca şehitleri şehitleri için yürüdü Hakkari Dağlıca bölgesinde 16 askerin şehit olması, tüm yurtta olduğu gibi İzmir'de de protesto edildi.
 • 21:33İzmir'de, Stk ve Partiler, Dağlıca Şehitleri Şehitleri İçin Yürüdüİzmir'de, Stk ve Partiler, Dağlıca Şehitleri Şehitleri İçin YürüdüHakkari Dağlıca bölgesinde 16 askerin şehit olması, tüm yurtta olduğu gibi İzmir'de de protesto edildi.
 • 20:49İzmir'de Dağlıca Protestosuİzmir'de Dağlıca Protestosuİzmir’in Konak meydanında toplanan Birleşik Kamu İş Konfederasyonu, Dağlıca’da terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırıyı protesto etti.
 • 19:39Birleşik Kamu-iş'ten Teröre Tepki YürüyüşüBirleşik Kamu-iş'ten Teröre Tepki Yürüyüşüİş) üyeleri, Dağlıca’daki hain saldırıyı protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.
 • 11:54Kıbrıs'ta Çözüm Umudu ArtıyorKıbrıs'ta Çözüm Umudu ArtıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Ahmet Kaptan ile röportaj- Kamu-İş Genel Başkanı ve Hür-İş Genel Başkan Yardımcısı Sami Dilek ile röportaj- Hür-İş Genel Başkanı Yakup Latifoğlu ile röportaj Kıbrıs'ta çözüm umudu artıyor- Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Kaptan: - "Verimsiz bir noktaya geldik.
 • 14:33Eskişehir Teröre Tepki İçin Bir Araya GeliyorEskişehir Teröre Tepki İçin Bir Araya GeliyorEskişehir Kamu-Sen, bütün Eskişehir halkını düzenleyecekleri ’Teröre Karşı Birlik’ yürüyüşüne davet etti.
 • 17:29Gmis'ten Bakan Çelik'e ZiyaretGmis'ten Bakan Çelik'e ZiyaretGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i makamında ziyaret ederek, grev aşamasına gelen MTA çalışanlarının Toplu İş Sözleşmeleri (TİS) görüşmeleri hakkında bilgi vererek, sorunların çözümü için katkı istedi.
 • 15:24Memur-sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan;Memur-sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan;Memur-Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan Toplu Sözleşme görüşmelerinde hükumet tarafından yapılan tekliflerin taleplerinin altında olduğunu belirterek, “Biz mali ve sosyal haklar bakımından “Büyük Türkiye”, vicdani tekliflerimiz açısından da “Yeni Türkiye” iradesiyle örtüşen teklifler bekliyoruz.
 • 10:58Hükümet Zam Teklifini Yeniledi: 2016 İçin 5+4, 2017 İçin 3+3Hükümet Zam Teklifini Yeniledi: 2016 İçin 5+4, 2017 İçin 3+3Hükümet ile memur sendikaları arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde kamu iş veren heyeti, cuma günü sundukları zam teklifini güncelledi.
 • 17:03Birleşik Kamu-İş'ten Tis EylemiBirleşik Kamu-İş'ten Tis EylemiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eylem yapanlar ile güvenlik güçleri arasındaki konuşmalar, - Eylem yapanlar ile polisler arasındaki arbede görüntüleri, - Göz altına alınanların görüntüsü, - Yürüyüşten detay görüntüler, - Göz altına alınan kişilerin, eylemciler tarafından istenmesi, - Açıklamanın yapılması, - Açıklama aralarında sloganların atılması, Birleşik Kamu-İş'ten TİS eylemi- Birleşik Kamu-İş Sendikaları Konfederasyonu üyeleri toplu sözleşme görüşmelerini protesto için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına yürüdü- Polis ile sendika üyeleri arasında çıkan arbede sonucu gözaltına alınan 4 kişiden 3'ü serbest bırakıldıANKARA (AA) – Birleşik Kamu-İş Sendikaları Konfederasyonu hükümetle memur konfederasyonları arasında yürütülen toplu sözleşme görüşmelerini protesto için eylem düzenledi.
 • 16:50Birleşik Kamu-İş'ten Tis EylemiANKARA (AA) – Birleşik Kamu-İş Sendikaları Konfederasyonu hükümetle memur konfederasyonları arasında yürütülen toplu sözleşme görüşmelerini protesto için eylem düzenledi.
 • 11:24Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Yürümek İsteyen Gruba Polis Müdahale EttiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığındaki Toplu Sözleşme görüşmelerini protesto etmek isteyen grubun bakanlık önüne yürüyüşüne polis izin vermedi.
 • 12:50Memur-Sen: 4/b ve 4/c'lilerin Kadroya Geçirilmesi İçin Israr EdeceğizMemur-Sen: 4/b ve 4/c'lilerin Kadroya Geçirilmesi İçin Israr EdeceğizMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşme görüşmelerinin ikinci toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu.
 • 17:45Zonguldak 10 Bin Madenciyi İlgilendiren Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıZonguldak 10 Bin Madenciyi İlgilendiren Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı10 bin madenciyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı Zonguldak'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan yaklaşık 10 bin işçiyi ilgilendiren ve ilk yıl için toplam yüzde 11, ikinci yıl için toplam yüzde 6 zam öngören 26'ncı dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
 • 16:2510 Bin Madenciyi İlgilendiren Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı10 Bin Madenciyi İlgilendiren Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıZonguldak'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan yaklaşık 10 bin işçiyi ilgilendiren ve ilk yıl için toplam yüzde 11, ikinci yıl için toplam yüzde 6 zam öngören 26'ncı dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
 • 16:2226. Dönem Tis İmzalandı26. Dönem Tis İmzalandıKamu İş Genel Sekreteri Erhan Polat, TTK Genel Müdürü Burhan İnan ve GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ni (TİS) imzaladı.
 • 15:59Ttk'da Toplu Sözleşme İmzalandıTürkiye Taşkömürü Kurumunda (TTK) çalışan yaklaşık 9 bin işçiyi ilgilendiren 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
 • 13:40Gmis Yönetimi, Kozlu'da Madenciyi Ziyaret EttiGmis Yönetimi, Kozlu'da Madenciyi Ziyaret EttiGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, 31 Temmuz 2015 tarihinde imzalanan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi hakkında madenciyi bilgilendirmek amacıyla üretim bölgelerine ziyaretlerini sürdürüyor.
 • 16:32Maden Ocaklarına İşçi TalebiMaden Ocaklarına İşçi TalebiGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Zonguldak’ta TTK’ya ait maden ocaklarına işçi alınması talebini yineledi.
 • 15:45Gmis Yönetimi, Üzülmez'de Madenciyi Ziyaret EttiGmis Yönetimi, Üzülmez'de Madenciyi Ziyaret EttiGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, 31 Temmuz 2015 tarihinde imzalanan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi hakkında madenciyi bilgilendirmek amacıyla üretim bölgelerine ziyaretlerini sürdürüyor.
 • 16:40Gmis ile Ttk Arasında 26'ncı Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıGmis ile Ttk Arasında 26'ncı Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıTürkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayan 26'ncı dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varıldı.
 • 15:10Gmis Yönetimi, Ttk Toplu İş Sözleşmesi Hakkında Madenciyi BilgilendiriyorGmis Yönetimi, Ttk Toplu İş Sözleşmesi Hakkında Madenciyi BilgilendiriyorGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, 31 Temmuz 2015 tarihinde imzalanan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi hakkında madenciyi bilgilendiriyor.
 • 17:50Ttk 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi'nde Anlaşmaya VarıldıTürkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde GMİS, TTK ve KAMU-İŞ arasında anlaşmaya varıldı.
 • 11:44Bir Kınama Da Türk Eğitim Sen'denBir Kınama Da Türk Eğitim Sen'denSuruç'ta gerçekleştirilen kanlı saldırıya bir kınama da Türk Eğitim Sen ve Eğitim İş Sendikası'ndan geldi.
 • 11:25Sendikalı Memur Sayısı ArttıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın verilerine göre, sendikalı memur sayısı geçen yıla göre 89 bin 64 artarak 1 milyon 679 bin 28 oldu.
 • 12:01Engelleri Kaldırmayan Belediyeler Hakkında Suç DuyurusuEngelleri Kaldırmayan Belediyeler Hakkında Suç DuyurusuEngelliler, mimari engellerin kaldırılması için tanınan 10 yılık sürenin sona ermesine rağmen bunların kaldırılmaması nedeniyle belediyeler hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 17:36CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun KabulüCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Birleşik-Kamu İş ve Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonları ile Fikir Kulüpleri Federasyonu'nun yöneticilerini ayrı ayrı kabul etti.
 • 09:01Gündem/ 25 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ASKON'un Haliç Kongre Merkezindeki iftar yemeğine katılacak.
 • 00:03Gündem Özeti/ 25 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ASKON'un Haliç Kongre Merkezindeki iftar yemeğine katılacak.
 • 15:5626. Dönem Toplu Sözleşme26. Dönem Toplu SözleşmeGenel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci 26. Dönem toplu sözleşme hakkında açıklamalarda bulunarak toplu sözleşmede anlaşma sağlayamadıklarını söyledi.
 • 18:39Sorunların Sebebi Müdür Atamalarında Liyakata Değil Sadakate Bakılması'Sorunların Sebebi Müdür Atamalarında Liyakata Değil Sadakate Bakılması'Balıkesir’de bir lisede müdür yardımcısı olarak görev yapan Eğitim Bir-Sen üyesi A.D. isimli öğretmenin, 4 kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla Balıkesir 4. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 10 ay hapis cezası verip hükmün açıklanması geri bırakılarak, başka bir liseye müdür olarak atanmasına sendikalardan tepkiler sürüyor.
 • 11:25Ttk 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerinin 8. Oturumu YapıldıTürkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak ve halen ara bulucu süreci devam eden 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 8’inci oturumu 17 Haziran 2015 tarihinde Ankara’da Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) toplantı salonunda yapıldı.
 • 11:24Mta, Hattat A.ş., ve Denfa'da Arabulucu Süreci Devam EdiyorMaden Tetkik Arama Kurumu’nda (MTA) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak ve halen arabulucu süreci devam eden 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin arabulucu koordinatörlüğündeki ikinci toplantısı 23 Haziran’da yapılacak.
 • 12:18Özgecan'ın Katil Zanlıları Hakim Karşısında (2)Özgecan'ın Katil Zanlıları Hakim Karşısında (2)Aralarına ASKER OTURDU Mahkeme salonunun yetersiz olması nedeniyle duruşma Tarsus Adliyesi'nin 6'ıncı katındaki konferans salonunda yapıldı.
 • 22:22Madencilerin Çerçeve Anlaşma Protokolü TepkisiMadencilerin Çerçeve Anlaşma Protokolü TepkisiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Maden işçilerinin Genel Maden İşçileri Sendikası'nın önünde toplanması- Maden işçilerinin sokata yürüyüşü- Maden işçilerinin salon toplantısına katılması- GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu'nun konuşması- Maden işçilerinin tartışması- Maden işçilerinin salondan ayrılması Madencilerin çerçeve anlaşma protokolü tepkisi- Zonguldak'ta bir grup maden işçisi, kamuda çalışan işçilerin toplu iş sözleşmesine esas teşkil edecek çerçeve anlaşma protokolüne tepki gösterdi- GMİS Genel Başkan Yardımcısı Mutlu: - "Uzun yıllar güçlü bir hükümetle mücadele etmenin kolay olmadığını hepimiz biliyoruz.
 • 20:38Madencilerin Çerçeve Anlaşma Protokolü TepkisiZonguldak'ta maden işçileri, kamuda çalışan işçilerin toplu iş sözleşmesine esas teşkil edecek çerçeve anlaşma protokolünü protesto etti.
 • 14:27Gmis Madenciyi BilgilendiriyorGmis Madenciyi BilgilendiriyorTürk-İş ile Hükümet arasında Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü’nün imzalanmasının ardından Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Merkez ve Şubeler Yöneticileri üretim bölgelerinde maden işçilerine toplu iş sözleşmesi süreci hakkında bilgi aktardı, görüş alışverişinde bulundu.
 • 19:29Tarım Orman-İş'ten FIFA'ya Kırmızı KartTarım Orman-İş'ten FIFA'ya Kırmızı KartBirleşik Kamu-İş'e bağlı Tarım Orman Hayvancılık ve Çevre Hizmet Kolu Tarım Emekçileri Sendikası (Tarım Orman- İş), Aydın'ın Didim İlçesi'nde temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 13:51Unilever Sürdürülebilir Yaşam PlanıUnilever Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Altınok, "Büyümeye devam etmek istiyorsak tüm değer zincirimizde kökten değişim getirecek bir yaklaşımı benimsemeliyiz" değerlendirmesini yaptı.
 • 18:29Ttk 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerinin 6. Oturumu YapıldıTürkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 6’ıncı oturumu 13 Mayıs 2015 tarihinde Ankara’da Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) toplantı salonunda yapıldı.
 • 18:28Türk-iş'in Eğitim Semineri Zonguldak'ta Devam EdiyorTürk-iş'in Eğitim Semineri Zonguldak'ta Devam EdiyorİŞ Genel Eğitim Sekreterliği tarafından planlanan ve Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilen “Genel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim seminerleri, 13-14 Mayıs 2015 tarihlerinde Zonguldak’ta düzenlenen seminerle devam ediyor.
 • 17:09Sendikalar Maden Şehitleri İçin YürüdüSendikalar Maden Şehitleri İçin YürüdüManisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasının yıldönümünde Birleşik Kamu İş Sendikasına bağlı 250 üye, Soma madenci heykelinin bulunduğu Beşyol ağzında önce oturma eylemi yaptı ardından bir grup sendika üyesi maden şehitliğine yürüdü.
 • 17:00Soma'da Birleşik Kamu-İş Üyeleri Oturma Eylemi YaptıManisa'nın Soma ilçesinde, maden faciasının yıldönümünde Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu üyeleri, baret takarak Beşyol'daki madenci heykeli önünde oturma eylemi yaptı.