SON DAKİKA KAMU İŞ HABERLERİ

Son Dakika Kamu İş Haberleri

 • 19:29Tarım Orman-İş'ten FIFA'ya Kırmızı KartTarım Orman-İş'ten FIFA'ya Kırmızı KartBirleşik Kamu-İş'e bağlı Tarım Orman Hayvancılık ve Çevre Hizmet Kolu Tarım Emekçileri Sendikası (Tarım Orman- İş), Aydın'ın Didim İlçesi'nde temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 13:51Unilever Sürdürülebilir Yaşam PlanıUnilever Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Altınok, "Büyümeye devam etmek istiyorsak tüm değer zincirimizde kökten değişim getirecek bir yaklaşımı benimsemeliyiz" değerlendirmesini yaptı.
 • 18:29Ttk 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerinin 6. Oturumu YapıldıTürkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 6’ıncı oturumu 13 Mayıs 2015 tarihinde Ankara’da Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) toplantı salonunda yapıldı.
 • 18:28Türk-iş'in Eğitim Semineri Zonguldak'ta Devam EdiyorTürk-iş'in Eğitim Semineri Zonguldak'ta Devam EdiyorİŞ Genel Eğitim Sekreterliği tarafından planlanan ve Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilen “Genel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim seminerleri, 13-14 Mayıs 2015 tarihlerinde Zonguldak’ta düzenlenen seminerle devam ediyor.
 • 17:09Sendikalar Maden Şehitleri İçin YürüdüSendikalar Maden Şehitleri İçin YürüdüManisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasının yıldönümünde Birleşik Kamu İş Sendikasına bağlı 250 üye, Soma madenci heykelinin bulunduğu Beşyol ağzında önce oturma eylemi yaptı ardından bir grup sendika üyesi maden şehitliğine yürüdü.
 • 17:00Soma'da Birleşik Kamu-İş Üyeleri Oturma Eylemi YaptıManisa'nın Soma ilçesinde, maden faciasının yıldönümünde Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu üyeleri, baret takarak Beşyol'daki madenci heykeli önünde oturma eylemi yaptı.
 • 15:591manisa Babaları İçin Polis ve Avukat Olacaklar1manisa Babaları İçin Polis ve Avukat OlacaklarManisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın yıldönümünde, ailelerin ziyaret ettiği şehitlikte, acı da, çocukların isyanı da vardı.
 • 15:592manisa Soma Babaları İçin Polis ve Avukat Olacaklar2manisa Soma Babaları İçin Polis ve Avukat OlacaklarManisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın yıldönümünde, ailelerin ziyaret ettiği şehitlikte, acı da, çocukların isyanı da vardı.
 • 15:48Soma'da 301 Madenci İçin Bir Yıl Sonra Aynı Acı, Aynı Ağıt (3)Soma'da 301 Madenci İçin Bir Yıl Sonra Aynı Acı, Aynı Ağıt (3)Babaları İÇİN POLİS VE AVUKAT OLACAKLAR Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği facianın yıldönümünde, ailelerin ziyaret ettiği şehitlikte, acı da, çocukların isyanı da vardı.
 • 18:27Mta 16. Dönem Tis 4. Oturum YapıldıMaden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’nde (MTA) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin üçüncü oturumu 7 Mayıs 2015 tarihinde Ankara’da Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) toplantı salonunda yapıldı.
 • 16:06Ttk 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerinin 5. Oturumu YapıldıTürkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 5’inci oturumu 7 Mayıs 2015 tarihinde Ankara’da Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) toplantı salonunda yapıldı.
 • 11:14Ttk 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerinin 4. Oturumu YapıldıTürkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 4’üncü oturumu 4 Mayıs 2015 tarihinde Ankara’da Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) toplantı salonunda yapıldı.
 • 16:36Valilik ve Polisi SuçladılarValilik ve Polisi SuçladılarTrabzon’da, 1 Mayıs’ta meydana gelen olayla ilgili 1 Mayıs Düzenleme Kurulu bir basın açıklaması yaparak HDP’lilere yönelik saldırıyı kınadı.
 • 19:59Derleme Gün İçinde Geçilen "İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" Başlıklı Haberlerimizi...İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Valiliğin belirlediği alanlardan Kadıköy Yeni Salı Pazarı ve Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda kutlamalar gerçekleştirilirken, izinsiz olarak Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen gruplara müdahale edildi.
 • 17:53İstanbul'daki 1 Mayıs Gösterilerinde 203 Kişi Gözaltına Alındıİstanbul'daki 1 Mayıs Gösterilerinde 203 Kişi Gözaltına Alındıİstanbul'daki 1 Mayıs törenlerine Taksim yasağı damga vurdu. Beşiktaş'ta polisin sert müdahalesi oldu. Gün boyunca resmi rakamlara göre 203 kişi gözaltına alındı.
 • 16:49Antalya'da 1 Mayıs İki Farklı Saatte Kutlandı, Bayram Havasında GeçtiAntalya'da 1 Mayıs İki Farklı Saatte Kutlandı, Bayram Havasında Geçti1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Antalya’da aynı güzergahta farklı saatlerde iki ayrı yürüyüş düzenlendi.
 • 16:09Trakya'da 1 Mayıs İşçi Bayramı CoşkusuTrakya'da 1 Mayıs İşçi Bayramı Coşkusu1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Edirne ve Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'nde sendikalar tarafından düzenlenen organizasyonlarla kutlandı.
 • 15:50Edirne'de 1 Mayıs İşçi Bayramı Coşkuyla KutlandıEdirne'de 1 Mayıs İşçi Bayramı Coşkuyla KutlandıTürkiye genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı, Edirne’de de coşkuyla kutlandı.
 • 14:08Antalya'da Polis 1 Mayıs Kutlamalarını Uzaktan İzledi (1)Antalya'da Polis 1 Mayıs Kutlamalarını Uzaktan İzledi (1)Antalya'da, 1 Mayıs kutlamaları Cumhuriyet Meydanı'nda sendikalar ve kitle örgütleri tarafından farklı saatlerde kutlandı.
 • 14:00Sinop'ta 1 Mayıs KutlamalarıSinop'ta 1 Mayıs KutlamalarıSinop’ta 1 Mayıs İşçi Bayramı düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
 • 13:43Antalya'da Olaysız 1 Mayıs KutlamalarıAntalya'da Olaysız 1 Mayıs Kutlamaları1 Mayıs İşçi Bayramı’nda Antalya’da iki ayrı kutlanırken, Birleşik Kamu-İş ve Türk-İş’e bağlı sendikaların öğleden önce, düzenlediği kutlama, renkli görüntüler içinde olaysız bir şekilde sona erdi.
 • 13:34Birleşik Kamu-İş, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na Çelenk BıraktıBirleşik Kamu-İş, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na Çelenk BıraktıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜSendika temsilcileri ve işçilerin Taksime gelişiKazancı Yokuşu'na karanfil bırakma Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük,açıklaması Taksim Cumhuriyet Anıtına çelenk bırakma İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü- Birleşik Kamu-İş, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı- Konfederasyon Genel Başkanı Kütük: - "1 Mayıs ve Taksim, birbiriyle bütünleşmiştir.
 • 11:40İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma GünüBirleşik Kamu İş Görenleri Sendikaları Konfederasyonu (Birleşik Kamu-İş), 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı.
 • 09:01Gündem/ 1 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla farklı sekto¨rlerden is¸c¸ileri Cumhurbas¸kanlıgˆı Sarayı'nda kabul edecek ve TOBB Genel Kurul Hizmet S¸eref Belgesi ve Plaket To¨reni'ne katılacak.
 • 08:38İstanbul'da 1 Mayıs! Polisten Eylemcilere Sert Müdahaleİstanbul'da 1 Mayıs! Polisten Eylemcilere Sert Müdahale1 Mayıs, Türkiye ve dünyada kutlanıyor. İstanbul, polis ablukası altında. Polis, Taksim, Beşiktaş ve Okmeydanı'nda göstericilere sert müdahalelerde bulundu.
 • 00:06Gündem Özeti/ 1 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla farklı sekto¨rlerden is¸c¸ileri Cumhurbas¸kanlıgˆı Sarayı'nda kabul edecek ve TOBB Genel Kurul Hizmet S¸eref Belgesi ve Plaket To¨reni'ne katılacak.
 • 11:44İzmir'de 1 Mayıs Hazırlıkları Tamamİzmir'de 1 Mayıs Hazırlıkları Tamamİzmir'in Gündoğdu Meydanı'nda kutlanacak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle tüm hazırlıklar tamamlandı.
 • 16:25Türk İş'ten 1 Mayıs ÇağrısıTürk İş'ten 1 Mayıs ÇağrısıTürk İş Eskişehir Bölge Temsilcisi Nejat Kılıç, 1 Mayıs’ta Odunpazarı Meydanı’nda buluşacaklarını ifade ederek tüm Eskişehirlileri yürüyüşe çağırdı.
 • 16:40Türk-İş, Toplu Sözleşme Taleplerini Çalışma Bakanı Çelik'e İlettiTürkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) yöneticileri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e kamu işçilerinin toplu sözleşme konusundaki taleplerini iletti.
 • 16:03Milli Eğitim Bakanlığı Önünde 'Öğretmen' EylemiMilli Eğitim Bakanlığı Önünde 'Öğretmen' EylemiAtama bekleyen bir grup öğretmen adayı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önünde protesto gösterisi düzenledi.
 • 15:22MEB Önünde EylemAtama bekleyen bir grup öğretmen adayı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önünde eylem yaptı.
 • 14:36Uluslararası Şeffaflık Derneği: Türkiye'de Yolsuzluk Arttı, Artmaya da Devam EdecekUluslararası Şeffaflık Derneği: Türkiye'de Yolsuzluk Arttı, Artmaya da Devam EdecekYolsuzlukla ilgili araştırmaya katılanların yüzde 67'si, son 2 yıl içinde yolsuzlukların arttığını ve yüzde 54'ü de önümüzdeki iki yılda da artmaya devam edeceğini söyledi.
 • 16:54Minik Öğrenciler Resim Yarışmasında Ödüllerini AldıMinik Öğrenciler Resim Yarışmasında Ödüllerini AldıEğitim-İş Tekirdağ Şubesi’nin düzenlemiş olduğu 23 Nisan Resim Yarışmasında dereceye giren minik öğrenciler ödüllerini aldı.
 • 17:38Sendikalar 1 Mayıs'ı, Saraçlar Caddesi'nde KutlayacakEdirne'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Saraçlar Caddesi'nde kutlanacak.
 • 11:32Ttk 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerine Devam EdildiTtk 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerine Devam EdildiTürkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak 26. Dönem Toplu İşSözleşmesi görüşmelerinin üçüncü oturumu Ankara’da Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) toplantı salonunda yapıldı.
 • 19:51Hak-İş, 1 Mayıs'ı Konya'da KutlayacakHak-İş, 1 Mayıs'ı Konya'da KutlayacakHAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan - Mahmut Arslan ile röportaj HAK-İŞ, 1 Mayıs'ı Konya'da kutlayacak- HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Arslan: "1 Mayıs için Taksim olmazsa olmaz alanlardan sayılamaz. Taksim'in kutsiyeti söz konusu olamaz. Biz Taksim'i diğer alanlar gibi bir alan görüyoruz" HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Konya'da kutlayacaklarını belirterek, "1 Mayıs için Taksim olmazsa olmaz alanlardan sayılamaz. Taksim'in kutsiyeti söz konusu olamaz. Biz Taksim'i diğer alanlar gibi bir alan görüyoruz" dedi.
 • 17:36Edirne'de 1 Mayıs Birliktelik İçinde KutlanacakEdirne'de 1 Mayıs Birliktelik İçinde KutlanacakBirleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Özlük Hukuk ve Toplu İş Sözleşme Sekreteri Engin Çoğal, sendikalarla görüşmelerin ardından Edirne’de 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı ortak kutlama kararı aldıklarını söyledi.
 • 17:29Hak-İş, 1 Mayıs'ı Konya'da KutlayacakİŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Konya'da kutlayacaklarını belirterek, "1 Mayıs için Taksim olmazsa olmaz alanlardan sayılamaz. Taksim'in kutsiyeti söz konusu olamaz. Biz Taksim'i diğer alanlar gibi bir alan görüyoruz" dedi.
 • 12:57Birleşik Kamu-İş'ten Kgc'ye Hayırlı Olsun ZiyaretiBirleşik Kamu-İş Konfederasyonu Konya İl Temsilcisi ve Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Şükrü Balun, Konya Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Sefa Özdemir ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • 12:54Kamuda Taşeron Çalışanlar Koop-iş'de BuluşuyorKamuda Taşeron Çalışanlar Koop-iş'de BuluşuyorErzurum’da büro iş kolunda kamuda çalışan taşeron işçiler birleşiyor.
 • 17:55Mta 16. Dönem Tis Görüşmeleri BaşladıMta 16. Dönem Tis Görüşmeleri BaşladıMaden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’ne (MTA) bağlı işyerlerinde çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri 26 Mart 2015 tarihinde Ankara’da Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) toplantı salonunda gerçekleştirilen açılış oturumu ile başladı.
 • 11:47Mta 16. Dönem Tis Görüşmeleri BaşladıMta 16. Dönem Tis Görüşmeleri BaşladıMaden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’ne (MTA) bağlı işyerlerinde çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri Ankara’da başladı.
 • 11:31Ttk 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi Görüşmelerine Devam EdildiTürkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi işçileri ilgilendiren ve 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ikinci oturumu 25 Mart 2015 tarihinde Ankara’da Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) toplantı salonunda yapıldı.
 • 16:47KKTC'de Sendikalardan Kuklalı EylemKKTC’de hükümetin kamuda çalışanlar ve sendikalara yönelik politikasını protesto eden eylemciler, Başbakanlık binası önünde kukla yaptı.
 • 19:00Ttk'daki Toplu İş Sözleşmesi GörüşmeleriTtk'daki Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri- TTK Genel Müdürü İnan: - "Maden işçisi, son denece zor şartlarda işini yapan, mevzuatta da ağır ve tehlikeli işler kapsamında birinci sırada yer alan işi görmektedir.
 • 18:03Ttk'daki Toplu İş Sözleşmesi GörüşmeleriTürkiye Taşkömürü Kurumunda (TTK) 26. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı.
 • 17:05Ttk 26. Dönem Tis Görüşmeleri BaşladıTtk 26. Dönem Tis Görüşmeleri BaşladıTürkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) çalışan işçileri ilgilendiren ve Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) ile Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası (Kamu-İş) arasında sürdürülecek olan, 01 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2016 tarihleri arasını kapsayacak 26. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine 19 Mart 2015 tarihinde Zonguldak’ta TTK Genel Müdürlüğü Salonu’nda açılış oturumuyla başladı.
 • 15:06Bozüyük'te '18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Sarı Paşa' YürüyüşüBozüyük'te '18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Sarı Paşa' YürüyüşüBilecik’in Bozüyük ilçesinde Eğitim İş Sendikası tarafından “18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Sarı Paşa” yürüyüşü düzenlendi.
 • 11:48İzmir Valiliği'nin Genelgesine Denizde Protestoİzmir Valiliği'nin Genelgesine Denizde Protestoİzmir Valiliği'nin protesto gösterileri ve basın açıklamalarına kısıtlama getiren tartışmalı kararını "Yunanistan'dan yer isteriz, orada yaparız" sözleriyle eleştiren sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri ve sendikalar, 14 Mart Cumartesi günü saat 14.00'te denizde tekne üzerinde yapacağı basın açıklamasıyla uygulamayı protesto edecek.
 • 15:21İzmir Valiliğinin Yasaklama Kararına, Stk ve Sendikalardan Ortak Tepkiİzmir Valiliğinin Yasaklama Kararına, Stk ve Sendikalardan Ortak Tepkiİzmir'de, valiliğin protesto gösterileri ve basın açıklamalarıyla ilgili tartışılan yasak kararına, kentteki sivil toplum örgütleri ile sendikalardan da ortak tepki geldi.