18:3900
SON DAKİKA KARKAMIŞ HABERLERİ

Son Dakika Karkamış Haberleri

   

  Dilencilik Yapan Suriyeliler Kamplara Yerleştirildi

  Çeşitli kentlerde dilencilik yaptıkları belirlenen 827 Suriyeli, Gaziantep'teki barınma merkezlerine yerleştirildi AFAD Sözcüsü Eşkinat: "AFAD koordinasyonunda yapılan bu çalışmalar dünyanın her yerinden övgü alırken tek bir kişinin bile sokaklarda kalmasına, dilencilik gibi faaliyetlerle geçimini sağlamasına. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Sınır Kapıları Kapandı, Mandalina Dalında, Maydanoz Tarlada Kaldı

  Sınır Kapıları Kapandı, Mandalina Dalında, Maydanoz Tarlada Kaldı

  Hatay'ın Samandağ İlçesi'ndeki mandalina ve maydanoz üreticileri, Türkiye'nin Ortadoğu'ya açılan Suriye sınır kapılarının kapalı olmasından dolayı büyük darbe yediklerine dikkat çektiler. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  Sınır Kapıları Kapandı, Samandağ'da Mandalina Dalında, Maydanoz Tarlada Kaldı

  Sınır Kapıları Kapandı, Samandağ'da Mandalina Dalında, Maydanoz Tarlada Kaldı

  Hatay'ın Samandağ İlçesi'ndeki mandalina ve maydanoz üreticileri, Türkiye'nin Ortadoğu'ya açılan Suriye sınır kapılarının kapalı olmasından dolayı büyük darbe yediklerini söyledi. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Gaziantep Turizm Destinasyon Toplantısı

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle, Gaziantep'in turizminin anlatılacağı "Gaziantep Destinasyon Toplantısı" düzenlenecek. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Tohum Desteği Araban ile Yavuzeli'nde Devam Etti

  Tohum Desteği Araban ile Yavuzeli'nde Devam Etti

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk kez kuraklıkta etkilenen çiftçilere yönelik başlatılan “sertifikalı tohum” dağıtımı Araban ile Yavuzeli ilçelerinde devam etti. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  Tohum Desteği Araban İle Yavuzeli'nde Devam Etti

  Tohum Desteği Araban İle Yavuzeli'nde Devam Etti

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye'de ilk kez kuraklıkta etkilenen çiftçilere yönelik başlatılan "sertifikalı tohum" dağıtımı Araban ile Yavuzeli ilçelerinde devam etti. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  Şahin: Tarımda Avrupa Birinciyiz

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye'de ilk kez başlatılan "sertifikalı tohum desteği" kapsamında Karkamış ilçesinde kuraklıktan etkilenen 228 çiftçiye buğday tohumu dağıtımı yapıldı. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  Türkiye'nin Müzeler Dolusu Kültür Hazinesi Yurtdışında

  Türkiye'nin Müzeler Dolusu Kültür Hazinesi Yurtdışında

  Geçmişte Türkiye'nin farklı şehirlerden yurt dışına kaçırılan kültür hazinesi niteliğinde tarihi eserler, yabancı ülkelerin müzelerinde sergileniyor. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Zeugma Çingene Kızı Kent Logomuz Olsun' Önerisi

  Zeugma Çingene Kızı Kent Logomuz Olsun" Önerisi

  Gaziantep Turizm Derneği Başkanı Akkaya: "Kanada’nın çınar yaprağı, Fransa’nın Eyfel Kulesi , Yunanistan’ın Pantheon'u gibi Gaziantep’in de Zeugma çingene kızı, tüm dinamiklerin ortak kullanacağı kent logosu olmalıdır" (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Milletvekili Dal, Bakan Canikli ile Görüştü

  Milletvekili Dal, Bakan Canikli ile Görüştü

  AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, Öncüpınar Sınır Kapısı’nda yaşanan sıkıntıları iletmek üzere, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ile bir görüşme gerçekleştirdi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Türkiye'nin Minik Bilimcileri Gaziantep'te Yetişecek

  Türkiye'nin Minik Bilimcileri Gaziantep'te Yetişecek

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gezegenevi ve Bilim Merkezi tarafından ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen "Bi Dünya Bilim" adlı proje hayata geçti. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Çocuklar Bilimle Tanışıyor

  Gezegenevi ve Bilim Merkezi tarafından düzenlenen "Bi Dünya Bilim" projesi kapsamında ilk ve ortaokul öğrencileri bilimin eğlenceli yüzüyle tanışacak. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Şahin, Turizm Yöneticilerini Bilgilendirdi

  Şahin, Turizm Yöneticilerini Bilgilendirdi

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentte bulunan yıldızlı otellerin ve seyahat acentelerin yöneticileri ile turizm toplantısı yaptı. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Gaziantep'te Turizm Toplantısı

  Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentte bulunan yıldızlı otellerin ve seyahat acentelerin yöneticileriyle turizm toplantısı yaptı. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü: 12 Sınır Yardım Merkezi'nden İnsani Yardım İhtiyaç Sahiplerine...

  Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, Kobani bölgesine yönelik gerçekleştirilen insani yardım faaliyetlerine ilişkin bilgilendirme açıklaması yayımladı. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Afad'dan Kobaniye Yardım Açıklaması

  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Suriye’nin Kobani bölgesine yönelik gerçekleştirilen insani yardım faaliyetleriyle ilgili açıklama yaptı. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

 

  Türkiye'den Kobani'ye 634 Araçlık İnsani Yardım

  Türkiye, artan terör olayları nedeniyle zarar gören Kobani bölgesine şimdiye kadar toplam 634 araç insani yardım malzemesi ulaştırdı. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  5. Olağan Kongre Bilgilendirme Toplantısı

  5. Olağan Kongre Bilgilendirme Toplantısı

  AK Parti Gaziantep İl Teşkilat Başkanı Fikret Murat Tural, beşinci olağan kongre ile ilgili ilçe başkanlarıyla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı yaptı. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Suriye'nin Haritası Değişti

  Suriye'nin Haritası Değişti

  Suriye'nin kuzeyindeki Kobani kentine IŞİD'in saldırısı devam ediyor. Şiddetli çatışmaların yaşandığı bölgede Suriye haritası yeniden çizildi. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Nizip'te Jandarmadan Şekerli Uygulama

  Nizip'te Jandarmadan Şekerli Uygulama

  Gaziantep'in Nizip İlçesi'nde yol uygulaması yapan jandarmalar, durdurdukları araçlarda bulunanlara şeker ve çikolata ikram ederek bayramlarını kutladı. (05 Ekim 2014 Pazar )

   

  Suriye Sınırında Askerler Bayramlaştı - Gaziantep/

  Suriye Sınırında Askerler Bayramlaştı - Gaziantep/

  Suriye sınırında askerler bayramlaştı- Sınır hattında görev yapan askerler, komutanları ile bayramlaştı- Gaziantep'in Karkamış ve Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde görevli askerler, kurban kesip dua ettilerGAZİANTEP/ŞANLIURFA (AA) - Suriye sınır hattında görev yapan askerler, komutanları ile bayramlaştı. (04 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Suriye Sınırında Askerler Bayramlaştı

  Sınır hattında görev yapan askerler, komutanları ile bayramlaştı Gaziantep'in Karkamış ve Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde görevli askerler, kurban kesip dua ettiler. (04 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  ABD, Gaziantep ve Şanlıurfa'nın Karşısına Bomba Yağdırdı

  ABD, Gaziantep ve Şanlıurfa'nın Karşısına Bomba Yağdırdı

  ABD ve koalisyon jetleri, Şanlıurfa'ya komşu Telabyad ve Gaziantep'in karşısındaki Cerablus'taki IŞİD hedeflerini havadan vurdu. Türk vatandaşları tedirgin anlar yaşadı. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Telabyad ve Cerablus'takı Işid Hedefleri Vuruldu

  Telabyad ve Cerablus'takı Işid Hedefleri Vuruldu

  Abd öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait jetler, Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'ne komşu Telabyad ve Gaziantep'in Karkamış İlçesi'nin karşısındaki Cerablus'taki IŞİD hedeflerini havadan vurdu. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması

  "Türkiye için IŞİD ne kadar gayrimeşru ise PYD PKK da o kadar gayrimeşru, yasa dışı ve uluslararası hukuka aykırı insanlık düşmanlarıdır. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Suriyeli Kürtler, Işid Zulmünü Anlatıyor

  Suriyeli Kürtler, Işid Zulmünü Anlatıyor

  Suriye’nin kuzeyin de PKK/PYD kontrolünde olan Kobani ilçesine terör örgütü IŞİD'in saldırması üzerine Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine gelen Suriyeli Kürtlerin sayısı her geçen saat artıyor. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Karkamış'ta 2 Ton Antepfıstığı Çalındı

  Karkamış'ta 2 Ton Antepfıstığı Çalındı

  Gaziantep'in Karkamış ilçesinde bir depodan 2 ton antepfıstığı çalındı. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Gaziantep'te Elektrik Kesintisi

  Şahinbey, Nizip, Karkamış ve İslahiye ilçelerinde 22 24 Eylül tarihlerinde elektrik kesintisi yapılacak. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  IŞİD, Kürtlere Bela Oldu!

  IŞİD, Kürtlere Bela Oldu!

  IŞİD, bu kez Suriye'de Kobani'ye yönelik saldırılarını arttırdı. IŞİD ilerledikçe Kobani'den de Türkiye'ye kaçış başladı. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Suriye Sınırında Çatışmalar Devam Ediyor, Yaralananlar Türkiye'ye Getiriliyor

  Şanlıurfa’nın Suriye sınırında bulunan Akçakale ve Suruç ilçelerinin karşısında meydana gelen çatışmalarda yaralananlar Akçakale Sınır Kapısından geçirilerek ilçedeki hastanelere kaldırılıyor. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Savaş Nedeniyle Sınırdaki Tren Seferleri Durduruldu

  Suriye’deki iç savaş nedeniyle Akçakale-Karkamış tren seferleri durduruldu. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Türkiye'nin Sınır Komşuları Değişti

  Türkiye'nin Sınır Komşuları Değişti

  Suriye'de süren iç savaş ve IŞİD'in Irak'taki hızlı ilerleyişi sonrası Türkiye'nin güney sınır kapılarının karşısında farklı bayraklar dalgalanıyor. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Şanlıurfa'da Elektrik Kesintileri

  Şanlıurfa'da Elektrik Kesintileri

  Şanlıurfa’nin merkezi ile Bilecik ve Halfeti ilçelerinde hafta sonunda elektrik kesinteri yapılacağı bildirildi. (13 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Alkollü Arkadaşını Arabayla Ezdi

  Alkollü Arkadaşını Arabayla Ezdi

  Gaziantep'te birlikte alkol alan Bilal Alkurt ile İsa Taş, otomobille evlerine giderken tartıştı. Tartışma sonrası araçtan inen Alkurt, yere yatınca aracın altında ezildi. (04 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Gaziantep'te 'En İyi Antep Fıstığı Yarışması' Düzenlendi

  Gaziantep'te "En İyi Antep Fıstığı Yarışması" Düzenlendi

  En iyi fıstığın seçildiği yarışmada, açık artırma usulüyle "fıstık ağası" belirlendi. (03 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  İçişleri Bakanlığına Ait Atama Kararları Yayımlandı

  İçişleri Bakanlığına Ait Atama Kararları Yayımlandı

  İçişleri Bakanlığı'na ait vali yardımcılıkları, kaymakamlık ve bazı kurumlarda yapılan atama kararları, Resmi Gazetede yayımlandı. (03 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Bazı İllerin Vali Yardımcısı Sayısı Değişti

  Bazı İllerin Vali Yardımcısı Sayısı Değişti

  Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğle, mülki idare amirleri için ilçe sınıfını düzenleyen cetvel ile bazı illerin vali yardımcısı sayılarında değişiklik yapıldı. (02 Eylül 2014 Salı )

   

  Üç Tuşla Derdine Çare

  Üç Tuşla Derdine Çare

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlar ile iletişimi arttırmak için kurduğu “ALO 153 Çağrı Merkezi” haftanın 7 günü 24 saat hizmet verebilecek. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Gaziantep'te Hizmetler 7/24 Devam Edecek

  Gaziantep'te Hizmetler 7/24 Devam Edecek

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşlar ile iletişimi arttırmak için kurduğu "ALO 153 Çağrı Merkezi" haftanın 7 günü 24 saat hizmet verebilecek. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Gaziantep'in Resmi Seçim Sonuçları Açıklandı

  Gaziantep'in Resmi Seçim Sonuçları Açıklandı

  Seçmenler dün, 12. cumhurbaşkanını seçmek için ilk kez sandık başına gitti. (11 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Başkan Şahin Nizip'te Çalıştaya Katıldı

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve çalışma ekibi, Nizip'i ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceldi ve yapacağı projeleri anlattı. (04 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.12.2014 18:39:37. #1.12#