SON DAKİKA KARLIOVA HABERLERİ

Son Dakika Karlıova Haberleri

 • 13:12Manisa Şehit Eşinin Acısıyla, Sessizliğe Mahkum Oldu -ArşivManisa Şehit Eşinin Acısıyla, Sessizliğe Mahkum Oldu -ArşivBingöl'de, Jandarma Uzman Çavuş Haşim Dirik'in PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısıyla şehit olması, acının ve gözyaşının yanı sıra, eşi Bilgen Köse Dirik için ayrı bir drama dönüştü.
 • 11:40Şehit Eşinin Acısıyla, Sessizliğe Mahkum OlduŞehit Eşinin Acısıyla, Sessizliğe Mahkum OlduBingöl'de, PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Haşim Dirik'in eşi Bilgen Köse Dirik, duyma yetisini tamamen kaybetti.
 • 16:31Japon Gönüllülere İnternet Üzerinden EğitimJaponya'da etkin gönüllü grupları lideri olan üç Japon, Türkiye'nin ilk EXPO'sunda da gönüllü olmak için EXPO 2016 Antalya Ajansı'na başvurdu.
 • 14:22Antalya Japon Gönüllülere İnternet Üzerinden 'Canlı' EğitimAntalya Japon Gönüllülere İnternet Üzerinden 'Canlı' EğitimKore EXPO'sunda etkin gönüllü grupları lideri olan üç Japon, Türkiye'nin ilk EXPO'sunda da gönüllü olmak için EXPO 2016 Antalya Ajansı'na başvurdu.
 • 11:47Japon Gönüllülere Skype Üzerinden 'Canlı' EğitimJaponya’da Kore’de etkin gönüllü grupları lideri olan üç Japon, Türkiye’nin ilk EXPO’sunda da gönüllü olmak için EXPO 2016 Antalya Ajansı’na başvurdu.
 • 12:15Erzurum'da Yakalanan 3 Pkklı Tutuklanarak Cezaevine GönderildiErzurum'da Yakalanan 3 Pkklı Tutuklanarak Cezaevine GönderildiErzurum’un Tekman ilçesinde Jandarma Özel Harekat timleri tarafından yapılan operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ile birlikte yakalanan, aralarında sözde Tekman sorumlusunun da bulunduğu 3 PKK’lı tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • 13:33Bingöl'de Ücretli Öğretmenliğe 983 BaşvuruBingöl'de Ücretli Öğretmenliğe 983 BaşvuruBingöl’de lisans düzeyinde 675, önlisans düzeyinde ise 380 olmak üzere toplam 983 kişi ücretli öğretmenlik başvurusu yaptı.
 • 12:57Şehirlerde Polis, Kırsalda Asker ve Korucu Hedef Oluyor: 58 Günde 129 ŞehitŞehirlerde Polis, Kırsalda Asker ve Korucu Hedef Oluyor: 58 Günde 129 ŞehitŞanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 20 Temmuz'da canlı bomba saldırısıyla başlayan terör olaylarında 17 Eylül'e kadar olan 58 günlük sürede 129 güvenlik görevlisi (asker, polis ve korucu) şehit oldu.
 • 12:29Erzurum'da Terör OperasyonuÇat ilçesi ile Bingöl'ün Karlıova ilçesi arasındaki karayolunda, bir grup bölücü terör örgütü PKK mensubuyla yol kapama eylemine katılarak propaganda yaptığı iddia edilen 1 kadın ile eylem sonrası bindiği otobüste propagandasına destek verdiği ileri sürülen şoför tutuklandı.
 • 09:11Bingöl ve Mardin'deki Terör SaldırısıKarasu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Karlıova-Erzurum karayolunda yol kesen teröristlerin açtığı ateş sonucu yaralanan uzman çavuşun babaevini ziyaret etti.
 • 18:12Vali Altıparmak: Jandarmamızın Koçyiğitleri 3 Teröristi Kıskıvrak YakaladıVali Altıparmak: Jandarmamızın Koçyiğitleri 3 Teröristi Kıskıvrak YakaladıErzurum'un Tekman İlçesi kırsalında Jandarma Özel Harekat timleri tarafından düzenlenen operasyonda, 3 PKK'lı, çok sayıda silah ve cephanelikle birlikte sağ olarak ele geçirildi.
 • 16:37Erzurum'daki Terör OperasyonuErzurum'un Tekman ilçesinde, jandarma ekiplerince bölücü terör örgütüne karşı yürütülen operasyonda yaralı ele geçirilen 3 teröristin, bölgede bugüne kadar adam kaçırma, araç yakma, yol kapama ve emniyet güçlerine silahlı saldırı gibi olaylara karıştığı belirlendi.
 • 16:18Yol Kesen" Teröristler YakalandıGüvenlik güçleri, Erzurum-Bingöl karayolunu ulaşıma kapatan teröristlerden ikisini düzenledikleri operasyonla yakaladı.
 • 16:18Erzurum'da Yakalanan 3 Teröristin Birçok Eyleme Karıştıkları BelirlendiErzurum'da Yakalanan 3 Teröristin Birçok Eyleme Karıştıkları BelirlendiErzurum’un Tekman ilçesinde yakalanan 3 PKK’lı teröristin Erzurum ve Bingöl’de birçok eyleme katıldıkları belirlendi.
 • 15:48Tunceli'de 2 İlçe Yolunun Ulaşıma KapatılmasıTunceli'de 2 İlçe Yolunun Ulaşıma KapatılmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yollardan görüntü- Geri dönen araçlar- Kamyon şoförleri ile röportajlar Tunceli'de 2 ilçe yolunun ulaşıma kapatılması- Tunceli-Pülümür ile Tunceli-Ovacık karayollarının güvenlik gerekçesiyle valilik tarafından 3 gün süreyle kapatılması nedeniyle Erzincan ve Tunceli üzerinden yollarına devam etmek isteyen araçlar, Erzincan'dan geri dönmek zorunda kaldı Tunceli'de, il merkezi ile Ovacık ve Pülümür ilçeleri arasındaki karayolunun güvenlik gerekçesiyle valilik kararıyla 3 gün süreyle ulaşıma kapatılması nedeniyle Erzincan ve Tunceli üzerinden yollarına devam etmek isteyen araçlar, geri dönmek zorunda kaldı.
 • 14:54Yakalanan 3 Teröristin Aracından Cephanelik ÇıktıYakalanan 3 Teröristin Aracından Cephanelik ÇıktıErzurum'un Tekman ilçesinde Jandarma Özel Harekat timleri tarafından yapılan operasyonda 3 bölücü terör örgütü üyesi, çok sayıda silah ve mühimmat ile birlikte yakalandı.
 • 13:30Genelkurmay Başkanlığı AçıklamasıGenelkurmay Başkanlığı, Erzurum-Bingöl karayolunu, Bingöl-Karlıova Çukurtepe mevkiinde kesen PKK’lı teröristlerin ateş etmesi sonucu bir uzman çavuşun yaralandığını bildirdi.
 • 09:39PKK'lıların Açtığı Ateşle Yaralanan Uzman Çavuşun Babasına 'Geçmiş Olsun' ZiyaretiPKK'lıların Açtığı Ateşle Yaralanan Uzman Çavuşun Babasına 'Geçmiş Olsun' ZiyaretiErzurum karayolunu keserek kimlik kontrolü yapan PKK'lı teröristleri görünce otomobili ile hızla uzaklaşmak isteyerken açılan ateşle kolundan yaralanan ve hastaneye kadar araç kullanan Uzman Çavuş Adem Kahveci'nin babasının evine gelen askeri yetkililer sağlık durumu ile ilgili bilgi verdi.
 • 18:32Erzurum'da Teröristlerin Yol KesmesiTerör örgütü mensuplarının eylem düzenlemesi sebebiyle trafiğe kapatılan Erzurum'un Çat ilçesi ile Bingöl'ün Karlıova ilçesi arasındaki karayolu, yeniden ulaşıma açıldı.
 • 17:31Terör Saldırılarında 70 Günlük Bilanço AçıklandıTerör Saldırılarında 70 Günlük Bilanço AçıklandıGüvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik 22 Temmuz'dan bu yana düzenledikleri operasyonlarda bin 193 öldürüldü.
 • 16:48Yol Kesen PKK'lıların Açtığı Ateş Sonucu 1 Uzman Çavuş YaralandıYol Kesen PKK'lıların Açtığı Ateş Sonucu 1 Uzman Çavuş YaralandıBingöl-Erzurum Karayolu'nu, Karlıova İlçesi'ndeki Herdo Deresi Mevkii'nde keserek, kimlik kontrolü yapan bir grup PKK'lı, durmayarak yoluna devam eden bir uzman çavuşa ateş etti.
 • 16:16Bingöl'ün Yedisu İlçesinde Eczane YokBingöl İl Sağlık Müdürlüğü verilerine göre, Bingöl’de 39 eczane faaliyet gösterirken, 3 bin nüfuslu Yedisu ilçesinde eczane bulunmuyor.
 • 15:38PKK'lıların Araçları Durdurduğu Erzurum- Bingöl Karayolu Ulaşıma KapatıldıBölücü terör örgütü PKK'nın yol kesme eylemi yüzünden Erzurum- Bingöl karayolu ulaşıma iki taraflı kapatıldı.
 • 15:36PKK'lı Teröristler Yol Kesti, Bir Uzman Çavuş YaralandıPKK'lı Teröristler Yol Kesti, Bir Uzman Çavuş YaralandıErzurum'un Çat ilçesi ile Bingöl'ün Karlıova ilçesi arasında bulunan Çirişli mevkiinde yol kesen bir grup PKK'lı, durmayarak yoluna devam eden bir uzman çavuşa ateş etti.
 • 15:23Teröristler Uzman Çavuşu YaraladıTeröristler Uzman Çavuşu YaraladıMardin'in Dargeçit ilçesinde terör örgütü PKK üyelerince yola yerleştirilen el yapımı patlayıcı, polis araçlarının geçişi sırasında infilak ettirildi.
 • 14:02Yol Kesen PKK'lılar, Uzman Çavuşa Ateş Açtı!Yol Kesen PKK'lılar, Uzman Çavuşa Ateş Açtı!Bingöl-Erzurum Karayolu'nu keserek, kimlik kontrolü yapan PKK'lılar, durmayarak yoluna devam eden uzman çavuşa ateş etti. Yaralı uzman çavuş hastaneye kadar gelmeyi başardı.
 • 13:59Yol Kesen Teröristlere OperasyonYol Kesen Teröristlere OperasyonGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çat-Karlıova yolunun kapatılması- Araç konvoyundan görüntüler Erzurum'da teröristler yol kesti- Bölücü terör örgütü mensupları, Erzurum'un Çat ilçesi ile Bingöl'ün Karlıova ilçesi arasındaki karayolunda eylem yaptı- Teröristlerin eylemi nedeniyle yol iki yönlü ulaşıma kapatılarak, bölgede operasyon başlatıldı Erzurum'un Çat ilçesi ile Bingöl'ün Karlıova ilçesi arasındaki karayolu, bir grup terör örgütü mensubunun eylemi nedeniyle ulaşıma kapatılarak, güvenlik güçlerince operasyon başlatıldı.
 • 13:02Erzurum'da Teröristler Yol KestiErzurum'un Çat ilçesi ile Bingöl'ün Karlıova ilçesi arasındaki karayolu, bir grup terör örgütü mensubunun eylemi nedeniyle ulaşıma kapatılarak, güvenlik güçlerince operasyon başlatıldı.
 • 11:16Teröristler Erzurum-Bingöl Arasında Yol Kesti, Kimlik Kontrolü YaptıTeröristler Erzurum-Bingöl Arasında Yol Kesti, Kimlik Kontrolü YaptıPKK'lı bir grup terörist Çat-Karlıova arasında bulunan Çirişli mevkiinde yol keserek kimlik kontrolü yaptı.
 • 12:09Uzmanlar: Fay Hatları Gerildi, Muş'ta Yeni Depremler KaçınılmazUzmanlar: Fay Hatları Gerildi, Muş'ta Yeni Depremler KaçınılmazVarto'da yaşanan depremler Muş'taki hatlarda gerilime neden olduğu için deprem konusunda çalışmalar yürüten uzmanlar, Muş'ta yeni depremlerin kaçınılmaz olduğunu söylüyor.
 • 17:55Çaylar Cem Evi Etrafı İmece Usulu ile YapılıyorÇaylar Cem Evi Etrafı İmece Usulu ile YapılıyorMuş’un Varto ilçesine bağlı Çaylar köyünde vatandaşlar, imece usulü ile Cem Evi’nin etrafını parke taşı ile örmeye başladı.
 • 13:03Başkan Ataç, Gazi Binbaşı Demiral'ın Baba Ocağını Ziyaret EttiBaşkan Ataç, Gazi Binbaşı Demiral'ın Baba Ocağını Ziyaret EttiTepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Bingöl’de terör saldırısı neticesi yaralanan Jandarma Binbaşı Erdinç Demiral’ın ailesini ziyaret etti.
 • 16:07Dereceye Giren Öğrenciler ÖdüllendirildiKarlıova ilçesinde TEOG sınavında dereceye giren öğrenciler, Kaymakamlık tarafından ödüllendirildi.
 • 16:16Milletvekili Çakırözer'den Gazi Binbaşı Demiral'a ZiyaretMilletvekili Çakırözer'den Gazi Binbaşı Demiral'a ZiyaretCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir milletvekili Utku Çakırözer, Bingöl Karlıova’da mayın patlaması sonucu yaralanan Eskişehirli Jandarma Binbaşı Erdinç Demiral’a tedavi gördüğü Gülhane askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
 • 15:47Tunceli'de Yol Kesen PKK'lılara Yönelik Operasyonlar SürüyorTunceli'de Yol Kesen PKK'lılara Yönelik Operasyonlar SürüyorTunceli Valiliği'nin kararıyla 3 gün ulaşıma kapatılan Tunceli-Erzincan ve Tunceli-Ovacık karayolu üzerindeki bölgelerde PKK’lı gruplara yönelik başlatılan operasyonlar sürüyor.
 • 13:03Bingöl'e 73 Doktor ve Uzman Doktor AtandıBingöl'e 73 Doktor ve Uzman Doktor AtandıSağlık Bakanlığı’nca yapılan 64. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası kapsamında Bingöl’e 17 uzman ve 56 pratisyen doktor ataması yapıldı.
 • 11:31Vali Tuna, Gazi Binbaşı Demiral'ın Ailesini Ziyaret EttiVali Tuna, Gazi Binbaşı Demiral'ın Ailesini Ziyaret EttiVali Güngör Azim Tuna, Bingöl’ün Karlıova ilçesinde 15 Ağustos 2015 günü terör örgütünün yola döşediği uzaktan kumandalı mayının askeri araçların geçişi sırasında patlaması sonucu ağır yaralanan Jandarma Binbaşı Erdinç Demiral’ın Eskişehir’deki baba ocağını ziyaret etti.
 • 18:58Malazgirt Zaferi'nin 944. Yıl KutlamalarıMalazgirt Zaferi'nin 944. Yıl KutlamalarıMUŞ (İHA) – Muş’un Malazgirt Kaymakamlığı tarafından organize edilen Malazgirt Zaferi’nin 944. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde futbol turnuvası düzenlendi.
 • 17:03Ambulans Kaza Yaptı: 3 YaralıBingöl’ün Karlıova ilçesinde şarampole devrilen ambulans içerisinde bulunan 3 sağlık personeli çeşitli yerlerinden yaralandı.
 • 15:45Bingöl'de Yol Kesen PKK'lılar, 4 Aracı Ateşe VerdiBingöl'de Yol Kesen PKK'lılar, 4 Aracı Ateşe VerdiTerör örgütü PKK, Bingöl'de 2 iş makinesi ve 2 kamyonu durdurarak yaktı.
 • 10:20Karlıova'da 2 DepremBingöl’ün Karlıova ilçesinde hafif şiddette iki deprem meydana geldi.
 • 22:37Karlıova'daki Terör SaldırısıKarlıova ilçesinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 3 askerin şehit olduğu, 6 askerin de yaralandığı terör saldırıyla ilgili 17 kişi hakkında adli işlem başlatıldığı bildirildi.
 • 20:46Şehit Uzman Çavuş Haşim Dirik, Son Yolcuğuna UğurlandıŞehit Uzman Çavuş Haşim Dirik, Son Yolcuğuna UğurlandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şehit Uzman Çavuş Haşim Dirik'in cenazesi- Karlıova'daki terör saldırısı- Cenazenin baba evine getirilişi- Cenazenin camiye getirilişi- Camiden görüntüler- Cenazenin mezarlığa götürülüşünden görüntüler- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin konuşması Karlıova'daki terör saldırısı- Bingöl'ün Karlıova ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Haşim Dirik'in cenazesi, Sarıgöl'de toprağa verildi- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci: - "Bu vatanı milyonlarca şehitle aldık, gerekirse o şerefsizlerin kökünü de kurutacağız. Türkiye bitmez o kadar kolay değil, gerekirse 78 milyon şehit veririz vatanı vermeyiz" Bingöl'ün Karlıova ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Haşim Dirik'in cenazesi, memleketi Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.
 • 20:26Vali Bektaş, Şehit Uzman Çavuş Haşim Dirik'in Baba Evini Ziyaret EttiVali Bektaş, Şehit Uzman Çavuş Haşim Dirik'in Baba Evini Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karlıova'daki terör saldırısı- Evin dışından detay görüntüler- Vali'nin eve gelişi ve şehidin yakınları ile konuşması Karlıova'daki terör saldırısı- Bingöl'ün Karlıova ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Haşim Dirik'in Manisa'nın Sarıgöl ilçesindeki baba evine taziye ziyaretleri sürüyor- Şehidin kayınbabası Köse: "Haşim ile en son telefonda konuşurken bana, "Savaşırken ölmek bana koymaz, hiç gücüme gitmez ama haince, kalleşçe bir tuzak kurularak öldürülmek çok zoruma gider demişti" Bingöl'ün Karlıova ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Haşim Dirik'in Manisa'nın Sarıgöl ilçesindeki baba evine taziye ziyaretleri sürüyor.
 • 19:32Karlıova'daki Terör SaldırısıBingöl'ün Karlıova ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Haşim Dirik'in cenazesi, memleketi Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.
 • 19:06Şehit Uzman Erbaş Saydam Son Yolculuğuna Uğurlanıyor (2)Şehit Uzman Erbaş Saydam Son Yolculuğuna Uğurlanıyor (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şehit uzman erbaş Musa Saydam'ın cenazesi- Şehidin annesi ve şehit yakınları- Cenaze namazı- Askerlerin şehit cenazesini götürmesi Karlıova'daki terör saldırısı- Bingöl'ün Karlıova ilçesinde şehit edilen Jandarma Uzman Çavuş Musa Saydam, memleketi Kırıkkale'de son yolculuğuna uğurlandı- Cenaze törenine, Başbakan Yardımcısı Akdoğan da katıldı Bingöl'ün Karlıova ilçesinde yol keserek kimlik kontrolü yapan terör örgütü PKK mensuplarına müdahalede bulunan güvenlik güçlerini taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Musa Saydam'ın cenazesi, Kırıkkale'de toprağa verildi.
 • 18:39Karlıova'daki Terör SaldırısıBingöl'ün Karlıova ilçesinde yol keserek kimlik kontrolü yapan terör örgütü PKK mensuplarına müdahalede bulunan güvenlik güçlerini taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Musa Saydam'ın cenazesi, Kırıkkale'de toprağa verildi.
 • 17:03Karlıova'daki Terör SaldırısıBingöl'ün Karlıova ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Haşim Dirik'in Manisa'nın Sarıgöl ilçesindeki baba evine taziye ziyaretleri sürüyor.
 • 14:39Şehit Ahmet Çamur'un Cenazesi Memleketine UğurlandıŞehit Ahmet Çamur'un Cenazesi Memleketine UğurlandıHakkari'de şehit düşen Özel Harekât Komiseri Ahmet Çamur'un cenazesi Trabzon'a uğurlandı. Cenaze götürülürken bir Özel Harekât Polisi de şehidin kızını kucağına alarak imama eşlik etti.
 • 11:49Şehitler İçin TörenŞehitler İçin TörenGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şehitler için düzenlenen tören, - Şehitlerin cenazelerinin getirilmesi, - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın açıklamaları,- Cenazelerin uçağa taşınması Karlıova'daki terör saldırısı- Bingöl'ün Karlıova ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşünen patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan askerlerin naaşı Bingöl Havaalanı'nda gerçekleştirilen törenin ardından memlemetlerine gönderildi- Kalkınma Bakanı Yılmaz: - "Hiçbir zaman terörün tuzağına düşmeyeceğiz, hiçbir zaman onların amaçladığı noktalara gitmeyeceğiz" Karlıova ilçesinde yol kesen terör örgütü PKK mensuplarına müdahalede bulunan güvenlik güçlerini taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Muhammed Gürlek, Uzman Çavuş Haşim Dirik ve Uzman Erbaş Musa Saydam için tören düzenlendi.