SON DAKİKA KAZAKİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Kazakistan Haberleri

   

  Türkiye'den Davos'a G-20 Damgası

  Türkiye’nin altı sene sonra yeniden Başbakan seviyesinde Dünya Ekonomi Forumu’na (WEF) katılmasının yanı sıra bu yıl Türkiye’nin G 20 dönem başkanlığını da yürütüyor olması, forum katılımcıları arasında ilgiyle karşılandı. (Dün 09:24)

   

  Davos Toplantıları Tamamlandı

  İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen ve dünyadaki pek çok sorunun ele alındığı, Dünya Ekonomi Forumu'nun (WEF) 45. Davos Yıllık Toplantıları sona erdi Toplantılarda, G 20 Dönem Başkanı sıfatıyla katılan Başbakan Davutoğlu ile birlikte 40'dan fazla lider yer aldı. (24 Ocak 2015 Cumartesi )

   

  Davos'ta Davutoğlu Rüzgarı Esti

  Başbakan Davutoğlu, G 20 Dönem Başkanı sıfatıyla Dünya Ekonomik Forumu toplantılarına katılırken, gerçekleştirdiği bir çok ikili görüşmeyle 3 yoğun gün geçirdi Türkiye 6 yıl aradan sonra Davos'ta tekrar başbakan düzeyinde temsil edilmiş oldu. (24 Ocak 2015 Cumartesi )

   

  Ünlü Araba Markasından Türkiye'ye Büyük Yatırım

  Ünlü Araba Markasından Türkiye'ye Büyük Yatırım

  Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Genel Müdürü Özer, Türkiye'de 1,9 milyar dolarlık yatırıma yeni modeller için 500 milyon dolarlık yatırım daha yapacaklarını açıkladı. (24 Ocak 2015 Cumartesi )

   

  Büyükler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası' Başladı

  Büyükler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası" Başladı

  "Büyükler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası" başladı- Halter Federasyonu Başkanı Taşpınar: "Açığımızı kapatmamız lazım. Tüm Türkiye'ye yayılmamız lazım çünkü halter, geçmişinde çok büyük başarılara imza attı" Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, "Açığımızı kapatmamız lazım. Tüm Türkiye'ye yayılmamız lazım çünkü halter, geçmişinde çok büyük başarılara imza attı" dedi. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Büyükler Ferdi Türkiye Halter Şampiyonası" Başladı

  Halter Federasyonu Başkanı Taşpınar: "Açığımızı kapatmamız lazım. Tüm Türkiye'ye yayılmamız lazım çünkü halter, geçmişinde çok büyük başarılara imza attı" (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Hükümetten İş Dünyasının Ünlü İsimlerine Büyük Darbe

  Hükümetten İş Dünyasının Ünlü İsimlerine Büyük Darbe

  Hükümet, cemaate yakın olduğu gerekçesiyle 51 ülkenin fahri konsolosluk belgelerini yenilemedi. İsimler arasında Mustafa Koç, Suzan Sabancı, Ekmeleddin İhsanoğlu var. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Tenis: Avustralya Açık

  Turnuvanın 5. gününde tek erkeklerin favori isimlerinden Rogerg Federer elendi Kadınlarda seribaşı tenisçiler Maria Sharapova ile Simona Halep üst tura yükseldi. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

 

  Avrasya Ekonomik Birliği Toplantısı Rusya Büyükelçiliğinde Yapıldı

  Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov, ekonomik krizin Avrasya Ekonomik Birliği içindeki faaliyetlere olumsuz etki oluşturmayacağını söyledi. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Nazarbayev ve Obama Telefonla Ukrayna Krizini Konuştu

  Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda Ukrayna krizini konuştu. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Volkan Demirel'e Hakaret İddianamesi İade Edildi

  Türkiye-Kazakistan maçında kaleci Volkan Demirel’e küfür ettiği gerekçesiyle bir taraftar hakkında düzenlenen iddianame savcılığa iade edildi. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Gündeme Ek

  Başbakan Davutoğlu, Davos'ta. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Ukrayna Görüşmelerinde İlerleme Sağlandı'

  Ukrayna Görüşmelerinde İlerleme Sağlandı'

  Ukrayna sorununun çözümü için 4 ülkenin dışişleri bakanının dün Berlin'de yaptığı toplantıda kayda değer ilerleme sağlandığı açıklandı. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier

  Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier

  Ukrayna'daki gelişmeler- Almanya, Rusya, Ukrayna ve Fransa Dışişleri Bakanları Berlin'de bir araya geldi- Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier: "Ateşkes hattı üzerindeki anlaşma sağlanmadan ve ağır silahlar geri çekilmeden önce (Ukrayna'daki) durumun sakinleşmesi mümkün olmayacak" Almanya, Rusya, Ukrayna ve Fransa Dışişleri Bakanları Ukrayna'daki krize siyasi çözüm bulma amacıyla Berlin'de bir araya geldi. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Türkiye, Hızlı Tren İşletmeciliğinde Dünya 8'incisi

  Türkiye, Hızlı Tren İşletmeciliğinde Dünya 8'incisi

  Ulaştırma Bakanı Elvan, "Bugün Türkiye hızlı tren işletmeciliğinde dünyanın 8'inci ülkesi ve hızla gelişmeye de devam edecek." dedi. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan Açıklaması

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, “Bugün Türkiye hızlı tren işletmeciliğinde dünyanın 8’inci ülkesi ve hızla gelişmeye de devam edecek. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Ukrayna'daki Gelişmeler

  Almanya, Rusya, Ukrayna ve Fransa Dışişleri Bakanları Berlin’de bir araya geldi Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier: "Ateşkes hattı üzerindeki anlaşma sağlanmadan ve ağır silahlar geri çekilmeden önce (Ukrayna'daki) durumun sakinleşmesi mümkün olmayacak" (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Nazarbayev ile Obama Telefonda Görüştü

  Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbayev ile ABD Başkanı Obama arasındaki görüşmede, güney ve doğu Ukrayna'daki durum ele alındı. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Almanya'da

  Cumhurbaşkanı Aliyev: "Ermenistan statükoyu muhafaza etmek istiyor. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Tenis: Avustralya Açık

  Turnuvanın 3. gününde, hem erkekler hem de kadınlarda favori isimler tur atladı Erkeklerin 3 numaralı seribaşı Nadal ve kadınların 2 numaralı seribaşı Sharapova, rakipleri karşısında zor anlar yaşamalarına rağmen 3. tura çıktılar. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  TCMB Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu belli oldu. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Kazakistan Merkez Bankası Başkanı Kelimbetov Açıklaması

  ''Tenge üzerinde keskin dalgalanmalar olmayacak'' (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Kazak-Türk Lisesi Öğrencileri Olimpiyatta Madalyaları Topladı

  Kazakistan'ın Almatı şehrinde düzenlenen Bilim Olimpiyatları'na Kazak -Türk liseleri damgasını vurdu. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Güney Kore'ye Tedaviye Gelen Müslümanların Sayısı Artıyor

  Sağlık turizminde büyük mesafe alan Güney Kore'ye, Müslüman ülkelerden tedavi almaya gelen turistlerin sayısında artış olduğu bildirildi. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Kazakistan'da Pervaneli Uçak Düştü: 6 Ölü, 1 Yaralı

  Kazakistan'ın Jambul eyaletinde pervaneli bir uçağın düşmesi sonucu 6 kişi öldü, bir kişi yaralandı. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Aksoy, Gündemi Değerlendirdi

  Aksoy, Gündemi Değerlendirdi

  Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Belediye olarak 2014 yılında gerçekleştirdikleri çalışmaları ve gündeme dair soruları değerlendirdi. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Ukrayna'daki Gelişmeler

  Kremlin Basın Sözcüsü Peskov: "Ukrayna yönetiminin çatışmaları yeniden başlatması, 'Normandiya Formatı'ndaki' görüşme ihtimalini baltalamaktadır" (20 Ocak 2015 Salı )

   

  İsipab 10. Konferansı

  TBMM Başkanı Çiçek, Kazakistan Senato Başkan Yardımcısı Beysembayev ile bir araya geldi. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Kazakistan'da Uçak Kazası

  Jambıl eyaletinde pervaneli uçak düştü Kazada 6 kişi öldü, 1 kişi yaralı kurtuldu. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Tenis: Avustralya Açık

  Turnuvanın 2. gününde, tek erkeklerin favori isimleri tur atladı Erkeklerin son şampiyonu Wawrinka'ya yenilen milli tenisçi Marsel İlhan turnuvaya ilk turda veda etti Kadınların 12 numaralı seribaşı Pennetta, 13 numaralı seribaşı Petkovic ve 15 numaralı seribaşı Jankovic ilk turda elendi. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Masamızın Üzerinde 11 Markanın Dosyası Var"

  Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orakçıoğlu: "Kendilerini satın almamız için özellikle lüks İtalyan markalarından talep geliyor. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Kırgız-Türk Okulu Öğrencilerinden Büyük Başarı

  Kırgız-Türk Okulu Öğrencilerinden Büyük Başarı

  Kırgızistan'da faaliyet gösteren Türk okulu öğrencileri, Kazakistan’da yapılan olimpiyatta 4 madalya kazandı. (20 Ocak 2015 Salı )

   

Manşet Haberleri

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.01.2015 08:25:49. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA KAZAKİSTAN HABERLERİ
[Hata Bildir]