SON DAKİKA KAZAKİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Kazakistan Haberleri

 • 17:36 Antalya, Arap Sosyal Medya Fenomenleriyle Tanıtılacak Antalya, Arap Sosyal Medya Fenomenleriyle Tanıtılacak Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ve Türk Hava Yolları (THY) organizasyonu, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) işbirliği ve otellerin destekleriyle Arap dünyasının 21 sosyal medya fenomeni Antalya’ya getirildi.
 • 14:44 Siirt Büryan'ı Kazakistan'da Uzandı Siirt Büryan'ı Kazakistan'da Uzandı Adıyamanlı bir işletmeci tarafından Kazakistan’da açılan restoranda Siirt mutfağının vazgeçilmez lezzeti olan büryan satılacakGeçen hafta davetli olarak Kazakistan’a giden Siirt 56 Ürününü Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Vehip Emrah, ziyaret ettiği işlerinde Siirt tanıtımına katkı sağladığından dolayı işletmeciye teşekkür etti.
 • 14:06 Jumeirah Bodrum Palace, Sezonu Açtı Jumeirah Bodrum Palace, Sezonu Açtı Bodrum'da geleneksel saray mimarisi konseptiyle tasarlanan Jumeirah Bodrum Palace, bu sezonu verilen kokteylle açtı.
 • 17:17 Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,19573 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02314 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,9178 BHD BAHREYN DİNARI 7,4375 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 07:37 Rusya Yeni Üssünden İlk Soyuz'u Fırlattı Rusya Yeni Üssünden İlk Soyuz'u Fırlattı Devlet Başkanı Putin Soyuz'un fırlatılışını izlemek üzere Moskova'dan 5 bin 500 km doğudaki Vostoçni'ye gitti.
 • 03:41 Yeni İpek Yolu, Çin ile Avrupa'yı Birbirine Yaklaştıracak Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Gürcistan'dan temsilcilerin katılımıyla Washington'da gerçekleştirilen Trans Hazar Forumu'nda, "Trans Hazar Doğu Batı Ticaret ve Transit Koridoru" ile ilgili konular detaylı şekilde masaya yatırıldı.
 • 22:35 Şeki'de "Türk Dünyası Kültür Başkenti" Etkinlikleri Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu'ya, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Basın Ödülü verildi.
 • 22:16 Ab-Abd Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı Müzakereleri Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite, ABD ile AB arasında müzakere edilen Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı'yla (TTIP) ilgili, "AB ve ABD, dünyanın en büyük serbest ticaret bölgesi oluşturmak için tarihi bir fırsat yakaladı" dedi.
 • 21:24 Şanghay İşbirliği Örgütü Forumu Toplantısı TAŞKENT (AA) – Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) ülkeleri uzman ve bilim çevrelerinin oluşturduğu Forumun 11. Toplantısı başladı.
 • 16:20 Salcano Antalya - Kemer Etabının Kazananı Jakub Mareczko Bu yıl 52.'si düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 189.3 kilometrelik Salcano Alanya - Kemer etabı tamamlandı.
 • 15:54 Yandex'in İlk Çeyrek Karı Yüzde 50 Azaldı MOSKOVA (AA) – Rusya'nın en popüler arama motoru Yandex'in ilk çeyrek net karının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 50 düşerek 1,1 milyar ruble (yaklaşık 17 milyon dolar) olduğu bildirildi.
 • 15:53 5. Türk Dünyası Aşıklar Şöleni Giresun'da Yapılacak Türk kültürünün varlığını devam ettirmesi ve gelişmesi ve aşıklık geleneğinin yaşatılması amacıyla ‘5. Türk Dünyası Aşıklar Şöleni ve Pervin Behmeni Kaşkayi Halk Bilimi Sempozyumu’ Giresun’da gerçekleştirilecek.
 • 15:29 7 Soruda Uzay Üsleri 7 Soruda Uzay Üsleri Rusya yeni uzay üssünden ilk roketi fırlattı.
 • 15:07 Uluslararası Hoca Ahmed Yesevi Sempozyumu" Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın "Hayatımızda o kadar çok hüküm var ama o kadar az hikmet var ki...Halbuki işin hikmetini kavramadan hükümler sadece kuru birer formal emirden ibaret. Ahmed Yesevi bize, hükümlerin ötesinde hikmeti öğreten hekimdir aslında" ifadelerini kullandı.
 • 14:27 Aksa Jeneratör'de Yeni Hedefler Afrika Ve Hindistan Aksa Jeneratör'de Yeni Hedefler Afrika Ve Hindistan 2019 yılında 600 milyon 2025 yılında 1 milyar dolar ciro hedefi.
 • 13:36 Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Sempozyumu Başladı Eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, İslam dünyasının içine düştüğü durumun içler acısı olduğunu belirterek, “İslam dünyası bu duruma nasıl düştü?
 • 13:26 Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Sempozyumu Başladı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Bugün hakikaten İslam dünyasında, dünyada büyük sorunlarla karşı karşıyayız. Bunların özünde sadece maddi materyal sorunlar değil işin özünde fikri ve manevi kriz yatmaktadır.
 • 10:00 Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı - Detaylar Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı - Detaylar GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Aile fotoğrafı Konferanstan detaylar Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (CICA/AİGK) Beşinci Dışişleri Bakanları Toplantısı, Çin'in başkenti Pekin'de başladı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Suriye'deki mevcut sorun çözülmeden, terörizm ve yasa dışı göçün üstesinden gelinemez. Yükselen mezhepçiliğin dinamiklerini anlamak için Irak'taki istikrarsızlığa bakmamız lazım" Çin Devlet Başkanı Şi: "Diğer güvenlik mekanizmaları süper güçler tarafından domine edilirken, 26 üyesi bulunan CICA farklı çalışıyor" Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (CICA/AİGK) Beşinci Dışişleri Bakanları Toplantısı, Çin'in başkenti Pekin'de başladı.
 • 08:37 Gıda ve Gıda Bileşenleri Endüstrisinin Ortak Buluşması... Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'nın Gıda ve Gıda Bileşenleri Üreticileri, Fi Istanbul 2016'da Buluşuyor
 • 06:43 Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (CICA/AİGK) Beşinci Dışişleri Bakanları Toplantısı, Çin'in başkenti Pekin'de başladı.
 • 23:53 Kaptan Pilot Koç: 'Gece Görüş Gözlüğünü Taktıktan Sonra Ufuk Hattına Kadar Her Şeyi Görebiliyorum' Kaptan Pilot Koç: 'Gece Görüş Gözlüğünü Taktıktan Sonra Ufuk Hattına Kadar Her Şeyi Görebiliyorum' GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Helikoperden genel ve detay görüntüler Gece görüş sisteminden detaylar Kaptan pilot Bora Koç ile röportaj "Gece görüş sistemli" helikopter ambulans hasta nakline başladı Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "Gece uçuşlu ambulans helikopterlerimiz bu ay itibarıyla hizmete girdi.
 • 23:16 Gece Görüş Sistemli" Helikopter Ambulans Hasta Nakline Başladı Sağlık Bakanlığının gece görüş sistemli helikopter ambulansının hasta nakline başlamasıyla artık havada 24 saat hasta taşınabilecek.
 • 17:18 Podyumun Minik Yıldızları Podyumun Minik Yıldızları" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Öğrencilerin anneleri ile podyuma çıkması Ayşe Kayalı röportajı Emel Köse röportajı Antalya'da okul öncesi eğitimi gören öğrenciler, 30 ülkenin yerel kıyafetleriyle defile yaptı Haşim İşcan Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi'nin okul öncesi öğrencileri anneleri ile podyuma çıktı.
 • 16:40 Antalya Podyumun Minik Yıldızları Antalya Podyumun Minik Yıldızları Podyumun minik yıldızlarıANTALYA Büyükşehir Belediyesi eğitim merkezlerinin okul öncesi öğrencileri anneleriyle birlikte podyuma çıktı.
 • 16:33 Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,19695 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02305 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8927 BHD BAHREYN DİNARI 7,4810 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 14:59 Podyumun Minik Yıldızları" Haşim İşcan Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi'nin okul öncesi öğrencileri anneleri ile podyuma çıktı.
 • 14:17 Miniklerden Dünya Kıyafetleri Defilesi Miniklerden Dünya Kıyafetleri Defilesi Antalya Büyükşehir Belediyesi eğitim merkezlerinin okul öncesi öğrencileri, anneleri ile podyuma çıktı.
 • 13:48 ICCI 2016 Fuarı Başladı ICCI 2016 Fuarı Başladı Türkiye ve bölgenin en önemli Enerji Etkinliği ICCI 2016 – 22. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı Ve Konferansı 27 Nisan'da başladı
 • 13:42 Podyumun Minik Yıldızları Podyumun Minik Yıldızları Antalya Büyükşehir Belediyesi eğitim merkezlerinin okul öncesi öğrencileri anneleri ile birlikte podyuma çıktı.
 • 12:21 Chine Homelife Turkey Fuarı" Gaziantep'te Tanıtıldı İstanbul'da 3.'sü düzenlenecek "Chine Homelife Turkey Fuarı" Gaziantep'te tanıtıldı.
 • 10:27 Volkan Demirel: Onur Kıvrak'ı En İyi Ben Anlarım Volkan Demirel: Onur Kıvrak'ı En İyi Ben Anlarım Fenerbahçeli Volkan Demirel, "Onur Kıvrak'ın durumunu en iyi ben anlarım. Gerçekten zor durum. Onun adına çok üzüldüm." dedi.
 • 09:48 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Çin'de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Asya İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (CICA) Beşinci Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere geldiği Çin'de Dışişleri Bakanı Vang Yi ile bir araya geldi.
 • 16:51 Avrupa İslam Cemiyetleri Buluşması Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Avrupa'nın kendi varlığını, birlik olarak varlığını İslamsız olarak temellendirmesi doğru olmamıştır.
 • 15:59 Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,19819 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02317 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,9491 BHD BAHREYN DİNARI 7,5165 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 14:35 Lpg Üretimi Şubatta Arttı Türkiye'nin LPG üretimi şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25 arttı.
 • 12:29 Erdoğan: Teröre Karşı Küresel İttifakı Sağlamak Zorundayız Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Birleşmiş Milletler (BM) Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumu'nun resmi açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadelede ittifak sağlanması gerektiğini vurguladı.
 • 12:12 İşte Laik Ülkelerin Listesi İşte Laik Ülkelerin Listesi İşte "laik" olarak tanımlanan devletler: AFRİKAAngola, Benin, Botsvana, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Yeşil Burun Adaları, Çad, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Gabon, Gine, Liberya, Mali, Namibya, Senegal, Somali, Güney AfrikaAMERİKABolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Küba,
 • 11:55 Nazarbayev: Yabancılara Toprak Satışı Söz Konusu Değil Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, ülkesinde yabancılara toprak satışının söz konusu olmadığını söyledi.
 • 10:49 BM Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumu'nun Resmi Açılış Töreni Yapıldı Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bu sabah Birleşmiş Milletler (BM) Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumu'nun resmi açılış töreni yapıldı.
 • 10:46 Orta Asya'dan Çin'e Doğalgaz Sevkiyatı Arttı Bu yılın ilk çeyreğinde Orta Asya-Çin doğalgaz boru hattıyla bu bölgeden Çin'e sevkiyatı gerçekleştirilen doğalgaz miktarında artış yaşandığı kaydedildi.
 • 10:43 Medeniyetler İttifakı Forumu Bakü'de Başladı Medeniyetler İttifakı Forumu Bakü'de Başladı BM Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de başladı.
 • 10:34 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Öz Eleştiri: Ortak Tavır Sergileyemedik Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Öz Eleştiri: Ortak Tavır Sergileyemedik Erdoğan, Bakü'de düzenlenen Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Forumu'nda öz eleştiride bulunarak "Terörle mücadelede bizden beklenen ortak tavrı sergileyemedik" dedi.
 • 15:56 Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,19893 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02325 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 1,8908 BHD BAHREYN DİNARI 7,5553 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 14:01 Konya'nın Gururu Torku Şekerspor Konya'nın Gururu Torku Şekerspor İlk kez 45 yıl önce Konya’dan geçen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, uzun bir aradan sonra yeniden Mevlana’nın huzur ve hoşgörü başkentine dönüyor.
 • 12:24 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Başladı 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, İstanbul-İstanbul etabıyla start aldı.
 • 11:05 Dünya Devleri Sağlık Yatırımı İçin Türkiye'ye Geliyor İstanbul'da yapılacak Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) Sağlık Zirvesi'ne (PPP Healthcare Summit), sağlık ve finansman alanında dünyanın önde gelen kuruluşları da katılacak.
 • 09:48 Kumdan Heykeller Festivali Almatı'da Kapılarını Açtı Kazakistan’ın kültür başkenti Almatı’da bu sene ilki düzenlenen Uluslararası Kumdan Heykeller Festivali vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.
 • 09:37 Örümcek Adam', Kazakistan'ın En Yüksek Binasına Tırmandı Örümcek Adam', Kazakistan'ın En Yüksek Binasına Tırmandı Örümcek Adam olarak bilinen Fransız Alain Robert, Kazakistan’ın en yüksek binası olan Esentai Tower’a tırmandı.
 • 14:33 Dünya Kupası 2016 Başladı Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen futbol turnuvasının ilk tur eşleşmelerinde 30 ülkeden 32 takım mücadele edecek.
 • 14:28 Bayram Da Onların Sokak Da Onların Bayram Da Onların Sokak Da Onların Esenler Belediyesi'nin çocuklara armağan ettiği dünyanın ilk Çocuk Sokağı'nda, yine çocuklara armağan edilen ilk ve tek çocuk bayramı bi'dünya çocukla kutlandı.