SON DAKİKA KIRKLARELİ HABERLERİ

Son Dakika Kırklareli Haberleri

 • 15:38Bayırbucak Türkmen Bölgesine Yönelik Harekata TepkilerBayırbucak Türkmen Bölgesine Yönelik Harekata TepkilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Protestodan genel görüntü- Grup adına Genç Memur-Sen üyesi Cemal Kayabaşı'nın basın açıklamasını okuması Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekat- Kırklareli'nde, Türkmenlere yönelik saldırılar protesto edildi Kırklareli'nde, Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine yönelik saldırılar protesto edildi.
 • 14:53Kırklareli'de Uyuşturucu BaskınıKırklareli'de Uyuşturucu BaskınıKırklareli’nin Pınarhisar ilçesinde yapılan baskında uyuşturucu madde ve av tüfeği ele geçirildi.
 • 11:41Samsun'da Kadın Doktorun ÖldürülmesiSamsun'da Kadın Doktorun ÖldürülmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sağlık çalışanlarının protestosundan genel görüntü- Kırklareli Tabip Odası Başkanı Taner Pehlivan'ın konuşması- Saygı duruşunda bulunulması- Kırklareli Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Bircan Aydınçoban'ın grup adına basın açıklaması Samsun'da kadın doktorun öldürülmesi- Kırklareli'nde sağlık çalışanları Samsun'da görev yapan Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Aynur Dağdemir'in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesini protesto etti Kırklareli'nde sağlık çalışanları Samsun'da görev yapan Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Aynur Dağdemir'in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesini protesto etti.
 • 13:00Topuklu Ayakkabıyla Araç KullanmayınTopuklu Ayakkabıyla Araç Kullanmayın" TavsiyesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Araç trafiğinden genel görüntü- Kadın sürücünün topuklu ve düz tabanlı ayakkabılarından genel ve detay görüntü- Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Fuat Şeker ile röp. Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Fuat Şeker, kadınların araç kullanırken topuksuz ayakkabı tercih etmesi gerektiğini söyledi.
 • 12:41Kırklareli'de Çiftlikte Uçaksavar Fişeği, El Bombası ve Tarihi Eser Ele GeçirildiKırklareli'de Çiftlikte Uçaksavar Fişeği, El Bombası ve Tarihi Eser Ele GeçirildiKırklareli’nin Üsküp beldesinde bir çiftliğe yapılan baskında, el bombası, uçaksavar ve tabanca fişeği ile tarihi eser ele geçirildi.
 • 10:19Kırklareli'nde Şiddetli Rüzgar Ağaçları DevirdiKırklareli'nde Şiddetli Rüzgar Ağaçları DevirdiKırklareli'nde saatte 70 kilometre hızla esen şiddetli rüzgar, ağaçları devirirken, bazı çatılara da zarar verdi.
 • 14:45Tertipler 35 Yıl Sonra BuluştuTertipler 35 Yıl Sonra BuluştuKırklareli’nde 1980 yılında askerlik yapan 70 tertip ve komutanları, Adana’da 35 yıl sonra buluşup eski günleri andı.
 • 14:2035 Yıl Sonra Bir Araya Gelip Askerlik Anılarını Tazelediler35 Yıl Sonra Bir Araya Gelip Askerlik Anılarını TazeledilerKırklareli İstihkam Taburu'nda 35 yıl önce vatani görevini yapan yaklaşık 60 kişi, geçmiş günlerini yad etmek için Adana’da bir araya geldi.
 • 13:02Evinde El Bombası ve Uçaksavar Mermisi BulunduKırklareli'nde jandarma ekiplerince baskın yapılan T.G.'ye ait ev ve işyerinde el bombası, tabanca, uçaksavar mermisi ve tarihi eser olabileceği değerlendirilen kılıç el geçirildi.
 • 10:07Kırklareli'nde Bir Evde Uçak Savar Mermileri BulunduKırklareli'nde Bir Evde Uçak Savar Mermileri BulunduKırklareli'nde bir ev ve iş yerinde yapılan aramalarda uçak savar ve tüfek mermileri ile el bombası bulundu.
 • 09:33Yurtta Hava DurumuYapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimlerin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege ile Kırklareli, Çanakkale, Antalya, Balıkesir’in batı ilçeleri, Burdur’un doğu ilçeleri ve Isparta’nın güney kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 • 13:30Tekrar) Longoz Ormanları'nda Sonbahar Bir Başka GüzelTekrar) Longoz Ormanları'nda Sonbahar Bir Başka GüzelGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Longoz Ormanı'ndan genel ve detay görüntü ÖZGÜN TİRAN - Kırklareli'nin Demirköy ilçesindeki Longoz Ormanları, sonbaharda görsel şölen sunuyor.
 • 12:03Longoz Ormanları'nda Sonbahar Bir Başka GüzelLongoz Ormanları'nda Sonbahar Bir Başka GüzelGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Longoz Ormanı'ndan genel ve detay görüntü ÖZGÜN TİRAN - Kırklareli'nin Demirköy ilçesindeki Longoz Ormanları, sonbaharda görsel şölen sunuyor.
 • 14:46Trakyalılar Nükleer Santral EylemindeTrakyalılar Nükleer Santral EylemindeKırklareli’nin İğneada bölgesinde yapılması planlanan nükleer santrale tepki gösteren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’dan sivil toplum kuruluşları İğneada’da toplanarak nükleer santralin kurulmaması için eylem yaptı.
 • 15:1511. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kırklareli'nde11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kırklareli'nde11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Evrensekiz beldesinde yaşayan arkadaşı AK Parti eski Milletvekili Faruk Bayrak'ı ziyaret etti.
 • 14:51Aday Hakemlik Kursu'na Kadınlardan Büyük İlgiAday Hakemlik Kursu'na Kadınlardan Büyük İlgiKırklareli'de açılan Aday Hakemlik Kursu'na maçlarda düdük çalmak isteyen kadınlar, yoğun ilgi gösterdi.
 • 15:25Trakya'da Sıcak HavaTrakya'da Sıcak HavaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kırklareli Vilayet Meydanı'ndan genel görüntü - Çocuk parkı ile bamlarda oturan yaşlılardan görüntü Trakya'da sıcak hava Trakya'da sonbahar mevsimindeki "pastırma" sıcaklarını değerlendiren Trakyalılar, park, bahçe ve kordonda vakit geçirdi.
 • 12:47Kırklareli Üniversitesi Bülten'in Ekim Sayısı Yayına GirdiKırklareli Üniversitesi Bülten'in Ekim Sayısı Yayına GirdiKırklareli Üniversitesi (KLÜ) Bülten’in Ekim 2015 sayısı yayına girdi.
 • 12:59Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yürütülen çalışmalar neticesinde Ergene havzasında biyokimyasal oksijen ihtiyacı kirliliği açısından 2007-2014 arasında gözle görülür bir iyileşme tespit edildiğini bildirdi.
 • 12:45Babaeski'de Uyuşturucu Operasyonu: 1 GözaltıBabaeski'de Uyuşturucu Operasyonu: 1 GözaltıKırklareli'nin Babaeski İlçesi'nde jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 4 kilo 160 gram esrar ile 61 kök hintkeneviri ele geçirildi, F.A. gözaltına alındı.
 • 12:37Ergene Havzası'nda Kirlilik Takip EdiliyorErgene Havzası'nda Kirlilik Takip EdiliyorOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ergene Havzası’nda organik madde kirliliği açısından 2007-2014 arasında gözle görülür bir iyileşme sağlandığını belirterek, “Meriç-Ergene Havzası’na kurulan 5 adet anlık ölçüm merkezi ile nehirde ani deşarjlardan kaynaklanan kirlilikleri takip ediyoruz ve bunun sorumlularına gereken cezaları veriyoruz” dedi.
 • 10:45Kırklareli'de Esrar ve Kenevir Ele GeçirildiKırklareli'de Esrar ve Kenevir Ele GeçirildiKırklareli’de bir serada ve tarlada yapılan aramalarda kubar esrar ve kenevir bitkisi ele geçirildi.
 • 02:25Kırklareli'nde Polis Merkezine Tehdit Kağıdı Atan Kişi YakalandıKırklareli'nde Polis Merkezine Tehdit Kağıdı Atan Kişi YakalandıKırklareli'nde polis merkezinin bahçesine tehdit içerikli not kağıdı atan kişi yakalandı.
 • 01:50Kırklareli'nin Kurtuluşunun 93'üncü Yıl Dönümü ResepsiyonuKırklareli'nin Kurtuluşunun 93'üncü Yıl Dönümü ResepsiyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu'nun davetlileri karşılaması - Kesimoğlu'nun konuşması- Dans gösterisi- Devlet Opera Sanatçısı Hakan Aysev'in konseri Kırklareli'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü- Kurtuluş yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen resepsiyonda, Hakan Aysev ile Allegra Ensemble grubu konser verdi Kırklareli'nin kurtuluşunun 93. yıl dönümü dolayısıyla resepsiyon düzenlendi.
 • 13:20Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk Trakya'da AnıldıBüyük Önder Mustafa Kemal Atatürk Trakya'da AnıldıTürkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yıl dönümünde Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de düzenlenen törenlerle anıldı.
 • 18:02AK Parti Sakarya Milletvekili Minsolmaz Mazbatasını AldıAK Parti Sakarya Milletvekili Minsolmaz Mazbatasını AldıKırklareli'de 26. dönem milletvekili genel seçiminde AK Parti'den milletvekili seçilen Selahattin Minsolmaz, mazbatasını aldı.
 • 11:48Kızının Eğitimi İçin Kızının Eğitimi İçin "Engel" TanımıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Anne Nalan Küçük'ün engelli kızını okula getirmesi- Engelli rampasından geçiş ve okula girişten genel ve detay görüntüler- Engelli öğrencinin sınıfta ders çalışması- Engelli öğrenci Nazlı Aydın ile röportaj- Anne Nalan Küçük ile röportaj Kırklareli'de yaşayan Nalan Küçük, her gün kilometrelerce yol kat ederek bedensel engelli kızını tekerlekli sandalye ile okula getirip götürüyor.
 • 14:15Kırklareli'de Gözaltına Alınan Dernek Üyeleri Serbest BırakıldıKırklareli Üniversitesi Öğrencileri Kültür Derneği'ne yönelik başlatılan 'terör' soruşturmasında dün polisin gözaltına aldığı 16 kişi, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
 • 22:43Jüri O Yarışmacının Enerjisine Bayıldı!Jüri O Yarışmacının Enerjisine Bayıldı!O Ses Türkiye'nin 3 Kasım Salı akşamı yayınlanan bölümünde yarışmaya Kırklareli'nden katılan İdil Birtek, sempatik tavırlarıyla tüm jürinin ilgi odağı oldu.
 • 20:37Öğrenci Derneğine Terör Baskını: 16 GözaltıÖğrenci Derneğine Terör Baskını: 16 GözaltıKırklareli Üniversitesi Öğrenci Kültür Derneği'nde, Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince savcılık talimatıyla arama yapılırken, 16 dernek üyesi gözaltına alındı.
 • 19:17Öğrenci Derneğine 'Terör' Baskını: 16 GözaltıÖğrenci Derneğine 'Terör' Baskını: 16 GözaltıKırklareli Üniversitesi Öğrenci Kültür Derneği'nde (KÖKDER), Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince savcılık talimatıyla arama yapılırken, 16 kişi gözaltına alındı.
 • 16:05Polis Hdp Kırklareli İl Başkanlığı'nda Arama YapıyorKırklareli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Başkanlığı’nda arama yapmaya başladı.
 • 17:01Kırklareli seçim sonuçları, 1 Kasım 2015 (YSK Kırklareli İl İlçe sonuçları)Kırklareli seçim sonuçları, 1 Kasım 2015 (YSK Kırklareli İl İlçe sonuçları)Kırklareli genel seçim sonuçları. 1 Kasım 2015 Kırklareli seçim sonuçları, YSK onaylı İl İlçe sonuçları. 1 Kasım 2015 genel seçim sonuçları sonrası ortaya çıkan sonuçların detaylı dağılımı. Kırklareli seçim sonuçları ve Türkiye geneli oy dağılımları.
 • 11:19Trakya'da Seçmenler Sandığa GittiTrakya'da Seçmenler Sandığa GittiEdirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde oy verme işlemi sabah 08.00'de başladı.
 • 11:16HDP Kırklareli İl Başkanı Gözaltına AlındıHDP Kırklareli İl Başkanı Gözaltına AlındıKırklareli'nde HDP İl Başkanı "Seçim Kanunu'na muhalefet ettiği gerekçesiyle" gözaltına alındı.
 • 11:00Türkiye'den Seçim ManzaralarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Huzurevinden genel görüntü- Yaşlıların görevlilerin yardımıyla sandıklara götürülmesi- Yaşlıların oy kullanması Türkiye'den seçim manzaraları- Kırklareli'nde huzurevi sakinleri, görevlilerin yardımıyla oy kullandı Kırklareli Huzurevi Yaşlı, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için sandık kuruldu.
 • 15:26Trakya'da Cumhuriyet CoşkusuTrakya'da Cumhuriyet Coşkusu29 EKİM Cumhuriyet Bayramı, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de düzenlenen coşkulu törenlerle kutlandı.
 • 13:27Cumhuriyet Bayramı KutlanıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Vali Esengül Civelek'in makamında tebrik kabulü- Tören alanından genel ve detay görüntüler- Vali Civelek ve beraberindekilerin tören selamlaması- İstiklal Marşı'nın okunması- Vali Civelek'in konuşması- Halk oyunları ekibinin gösterisi- Geçit töreni 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kırklareli'nde törenle kutlandı.
 • 15:53Kırklareli Trakya?da 29 Ekim Kutlamaları BaşladıKırklareli Trakya?da 29 Ekim Kutlamaları BaşladıKırklareli Trakya'da 29 Ekim kutlamaları başladı (Tür: Yurt)
 • 12:06Nükleer İçin Planlanan İğneada'yı Bakanlık Daha Önce Turizm Kenti İlan EtmişNükleer İçin Planlanan İğneada'yı Bakanlık Daha Önce Turizm Kenti İlan EtmişKalkınma Bakanlığı’nın nükleer santral yapılması planlanan Kırklareli’nin İğneada ilçesini turizm kenti ilan ettiği ortaya çıktı.
 • 11:17Doğaseverler, İğneada'da Yürüyüş Yaparak Nükleeri Protesto EttiDoğaseverler, İğneada'da Yürüyüş Yaparak Nükleeri Protesto EttiEdirne'nin Keşan İlçesi'nde faaliyet gösteren doğa sporları topluluklarına üye yaklaşık 250 kişi, nükleer santral yapılması tartışmalarıyla gündeme gelen Kırklareli'nin Demirköy İlçesi'ne bağlı İğneada Beldesi'ndeki longoz ormanlarında doğa yürüyüşü yaptı.
 • 15:54Jandarmadan Kaçak Sigara OperasyonuJandarmadan Kaçak Sigara OperasyonuKırklareli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan operasyonda 2 bin 70 paket kaçak sigara ve 19 adet 9 mm çapında mermi ele geçirildi.
 • 09:2467'lik Mehmet Amca, 8 Yıldır Ormanda Yaşıyor67'lik Mehmet Amca, 8 Yıldır Ormanda YaşıyorKırklareli'nde şehir hayatı yaşamaktan sıkılan 67 yaşındaki Mehmet Özğüner, 8 yıldır tek başına longoz ormanlarının içine yaptığı kulübesinde yaşıyor.
 • 12:22Popçu Simge Sağı'ndan Hayranlarına Maxi Singel MüjdesiPopçu Simge Sağı'ndan Hayranlarına Maxi Singel MüjdesiYaz aylarının en çok dinlenen şarkılarından 'Miş Miş' ile müzik dünyasında dikkatleri üzerine çeken popçu Simge Sağın, Kırklareli'ndeki bir eğlence mekanında konser verdi.
 • 11:17Popçu Simge Sağın'dan Hayranlarına Maxi Singel MüjdesiPopçu Simge Sağın'dan Hayranlarına Maxi Singel Müjdesi'Miş Miş' ile müzik dünyasında dikkatleri üzerine çeken popçu Simge Sağın, Kırklareli'ndeki bir eğlence mekanında sevenlerine konser verdi.
 • 10:17Kırklareli'nde Kırklareli'nde "Köpek Kurtarma" OperasyonuKırklareli'nde dört gündür kanalizasyon borusunun içinde bulunduğu tespit edilen köpek, belediye ve AFAD ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı.
 • 17:11Köy Çocukları İlk Kez Sinemayla BuluştuKöy Çocukları İlk Kez Sinemayla BuluştuKırklareli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, "dezavantajlı" olarak değerlendirilen 500 ilkokul öğrencisini sinemayla tanıştırdı.
 • 15:34Demirköy Belediye Başkanı: Turizm Bölgesine Nükleer Santral OlamazDemirköy Belediye Başkanı: Turizm Bölgesine Nükleer Santral OlamazKırklareli'nin Demirköy İlçesi'ne bağlı tatil beldesi İğneada'ya nükleer santral yapılmasının planlandığının açıklanması, bölge halkının tepkisini çekti.
 • 18:53Kırklareli - Siyah Giyindiler, Oturma Eylemi YaptılarKırklareli - Siyah Giyindiler, Oturma Eylemi YaptılarSiyah giyindiler, oturma eylemi yaptılar Ankara'da yaşanan terör olaylarında hayatını kaybedenler için, Edirne ve Kırklareli'de sivil toplum örgütleri ve bazı siyasi partiler eylem yaptı.
 • 18:13İş Yerinde Yangınİş Yerinde YangınKırklareli'nde bir simit fırınında, çıkan yangında iş yeri kullanılamaz hale geldi.