SON DAKİKA KIRKLARELİ HABERLERİ

Son Dakika Kırklareli Haberleri

 • 21:37 Kırklareli'nde Bebek Ölümlerini Önleme Çalıştayı Kırklareli'nde Bebek Ölümlerini Önleme Çalıştayı Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü, ildeki bebek ölüm oranlarını daha aşağıya düşürebilmek için, bebek ölümlerine sebep olduğu bilinen faktörlere yönelik programları sürdürmek ve ölüme neden olan durumları tespit ederek, çözümüne yönelik yeni programları hayata geçirmek amacıyla ‘Bebek Ölümlerini Önleme Çalıştayı’ düzenlendi.
 • 21:23 Köydes Meclis Toplantısı Yapıldı Köydes Meclis Toplantısı Yapıldı Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde, Lüleburgaz Köylerine Hizmet Götürme Birliğinin (KÖYDES) meclis üyeliği seçimi Kaymakam Mustafa Kaya başkanlığında Sokullu Mehmet Paşa Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen genel kurul ile gerçekleştirildi.
 • 17:05 Doğal Yaşam Savaşçısı, Ödülünü Aldı Doğal Yaşamı Koruma (DAYKO) Vakfı Kırklareli Temsilcisi Göksal Çidem, Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) 2015 Doğal Yaşam Savaşçısı Ödülü’ne layık görüldü.
 • 17:04 Gastronomi Eğitim Merkezi Açıldı Gastronomi Eğitim Merkezi Açıldı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Tören alanından genel ve detay görüntü İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser'in konuşması Gastronomi Eğitim Merkezi'nin açılışının yapılması ve merkezin gezilmesi Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile Bulgaristan'ın Madzharovo Belediyesince yürütülen "Eğitim amaçlı sosyal altyapının oluşturulması sayesinde ekonomik kalkınmanın sağlanması" projesi kapsamında oluşturulan Gastronomi Eğitim Merkezi düzenlenen törenle açıldı.
 • 17:03 Festivalin Süper İkilisi Kırklareli Belediyesi tarafından bu yıl 26'ncısı düzenlenen Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali'ne katılan konuklardan en dikkat çeken ve ilgi odağı olan ikilisi Atilla Taş ve Cem Yılmaz'ın abisi Can Yılmaz oldu.
 • 16:13 Gastronomi Eğitim Merkezi Açıldı Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile Bulgaristan'ın Madzharovo Belediyesince yürütülen "Eğitim amaçlı sosyal altyapının oluşturulması sayesinde ekonomik kalkınmanın sağlanması" projesi kapsamında oluşturulan Gastronomi Eğitim Merkezi düzenlenen törenle açıldı.
 • 15:47 Meralarda Geçen Yarım Asır Meralarda Geçen Yarım Asır GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çobanın bir günlük yaşamından genel ve detay görüntüler - Kırklareli'de 13 yaşında çobanlık yapmaya başlayan 64 yaşındaki Mümin Maldır, hayatının büyük bir bölümünü hayvanları otlatarak geçirdi Maldır: "13 yaşından bu yana hayatım hep ağıllarda, meralarda geçti.
 • 15:03 Kene Isırığına Karşı Korunma Yollları Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Çiğdem Cerit, hayvan barınakları, kırsal alan, orman ve tarım arazilerine gidenlerin keneden korunmak için vücutta açık kısım kalmayacak şekilde giyinmeleri gerektiğini söyledi.
 • 14:53 Dış Ticaret Okulu Final Sunumları ile Sona Erdi Dış Ticaret Okulu Final Sunumları ile Sona Erdi Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) tarafından 15 Nisan tarihinde başlatılan Dış Ticaret Okulu eğitimleri tamamladı.
 • 14:53 Babaeski Eğitim Bir-sen'den Bayrak'a Veda Ziyareti Babaeski Eğitim Bir-sen'den Bayrak'a Veda Ziyareti Babaeski Eğitimciler Birliği Sendikası Yönetim Kurulu ile Genç Memur Sen, Kırklareli’nin Vize ilçesine Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirilen Mustafa Bayrak’a veda ziyaretinde bulundu.
 • 11:41 Meralarda Geçen Yarım Asır Kırklareli'de maddi imkansızlıklar nedeniyle 13 yaşında çobanlık yapmaya başlayan 64 yaşındaki Mümin Maldır, hayatının büyük bir bölümünü hayvanları otlatarak geçirdi.
 • 11:15 Balıkçı Gemileri Elektronik Olarak İzlenecek Kırklareli'de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, balıkçı gemilerinin konumu, av faaliyetleri ve avlanan ürünlerin takip edilebilmesi amacıyla uzunluğu 12 metre ve üzerinde olan balıkçı gemilerine, "Balıkçı Gemilerini İzleme Sistemi (BAGİS)" monte edilecek.
 • 10:59 Karahıdır Kirazının Hasadı Başladı Kırklareli'de yetişen meşhur Karahıdır kirazının hasadına başlandı.
 • 08:36 Güncelleme - İstanbul Merkezli Fetö/pdy Operasyonu Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) finansman sağladıkları öne sürülen, aralarında şirket ve dernek yöneticilerinin de olduğu şüphelilere yönelik, İstanbul merkezli Konya ve Kırklareli'de gerçekleştirilen operasyonda, 33 kişi gözaltına alındı.
 • 07:31 İstanbul Emniyeti'nden Paralel Yapı Operasyonu: 51 Gözaltı İstanbul Emniyeti'nden Paralel Yapı Operasyonu: 51 Gözaltı İstanbul Emniyet Müdürlüğü, paralel yapının finans ayağına yönelik operasyonda 51 kişiyi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Bank Asya Genel Müdürü de bulunuyor.
 • 17:30 İstanbul'un Fethinin 563. Yıl Dönümü Ülkü Ocakları Kırklareli İl Başkanlığınca İstanbul'un fethinin 563. yıl dönümü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.
 • 17:25 Akılcı İlaç Kullanımı Uygulaması Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü, Akılcı İlaç Kullanımı hakkında vatandaşlara broşür dağıtarak bilgilendirdi.
 • 13:14 Mezun Öğrenciler İş Tecrübelerini Paylaştı Mezun Öğrenciler İş Tecrübelerini Paylaştı Kırklareli Üniversitesi Babaeski Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleşen etkinlikte, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümünden mezun olup kariyer sahibi öğrenciler iş tecrübelerini paylaştı.
 • 12:11 Kırklareli'den Kısa Kısa 26. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali kapsamında briç turnuvası düzenlendi.
 • 09:58 Çalıntı Otomobilleri Parçalarken Yakalandı Çalıntı Otomobilleri Parçalarken Yakalandı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Operasyonun yapıldığı bağ evinden detaylar Çalıntı otomobil detayları Kırklareli'de hırsızlık operasyonu Çalıntı otomobilleri bir bağ evinde parçalayan şüpheli suçüstü yakalandı Lüleburgaz ilçesinde, çalıntı otomobilleri bir bağ evinde parçalayan zanlı suçüstü yakalandı.
 • 09:17 Klü'de "Proje Günleri" Etkinliği Kırklareli Üniversitesince (KLÜ) "Proje Günleri" etkinliği düzenlendi.
 • 01:53 Üniversite Öğrencilerinden Konser İptaline Tepki Üniversite Öğrencilerinden Konser İptaline Tepki GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Konserden genel ve detay görüntüler Öğrencilerin tepkileri ve yürüyüşü Üniversite öğrencilerinden konser iptaline tepki Kırklareli'de üniversite öğrencileri, bilet almalarına karşın bazı konserlerin iptal edilmesini tepki gösterdi.
 • 00:00 Üniversite Öğrencilerinden Konser İptaline Tepki Kırklareli'de üniversite öğrencileri, bilet almalarına karşın bazı konserlerin iptal edilmesini tepki gösterdi.
 • 18:50 26. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali - Kırklareli 26. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali - Kırklareli GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Gösterilerden detay görüntüler 26. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali kapsamında Yunanistan halk oyunları ekibi gösteri sundu.
 • 17:08 26. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali 26. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali kapsamında Yunanistan halk oyunları ekibi gösteri sundu.
 • 16:54 AK Parti Kırklareli Milletvekili Minsolmaz'dan Ziyaret AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Üsküp Belediyesini ziyaret etti.
 • 13:29 Engelliler İçin Çanakkale Gezisi Engelliler İçin Çanakkale Gezisi Kırklareli Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü’nden hizmet alan engelliler için Çanakkale gezisi düzenlendi.
 • 13:15 Ertuğrul Köyü Kültür Evi Düzenlenen Törenle Açıldı Kırklareli Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Bulgaristan Haskovo Tarih Müzesince yürütülen "Ortak Kimlik Ortak Tarih" adlı proje kapsamında restorasyonu tamamlanan Ertuğrul Köyü Kültür Evi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 12:50 Kırklareli'de 48 Sığınmacı ve Kaçak Yakalandı Kırklareli'de 48 sığınmacı ve kaçak yakalandıAlınan bilgiye göre, Kofçaz Jandarma Komutanlığı ekipleri, Malkoçlar köyü ile Demirköy ilçesinin İğneada beldesinde yasadışı şekilde yurtdışına çıkma hazırlığı yapan iki ayrı grubu tespit etti.
 • 12:42 Engelli Öğrenciler Gelibolu Yarımadası'nı Ziyaret Etti Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünce engelli öğrencilere yönelik Gelibolu Yarımadası'na gezisi düzenlendi.
 • 09:58 Kırklareli Caddeleri Vosvoslarla Renklendi Kırklareli Caddeleri Vosvoslarla Renklendi Kırklareli Belediyesi’nin bu yıl 26’ncısını düzenlediği Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nde yer alan ‘Vosvos’ olarak bilinen klasik araçlar büyük ilgi çekti.
 • 09:46 Sütün Önemi Broşürlerle Anlatılıyor Lüleburgaz'da, açılan "Trakya Hayvancılık, Süt Ürünleri ve Tohum Fuarı" sürüyor.
 • 19:47 Gökkuşağı Seyir Zevki Sundu Gökkuşağı Seyir Zevki Sundu Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde yağan yağmurun ardından oluşan gökkuşağı görenlere seyir zevki sundu.
 • 18:53 Kırklareli İmam Hatip Ortaokulu Kermes Düzenledi Kırklareli İmam Hatip Ortaokulu Kermes Düzenledi Kırklareli İmam Hatip Orta Okulu tarafından düzenlenen kermesin açılışı gerçekleşti.
 • 18:47 Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali Kırklareli Belediyesi tarafından bu yıl 26’ncısı düzenlenen Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’ne katılan konuklardan en dikkat çeken ve ilgi odağı olan ikilisi Atilla Taş ve Cem Yılmaz’ın abisi Can Yılmaz oldu.
 • 16:30 Edirne'de Sağlık Turizmi Bölge Çalıştayı Edirne'de Sağlık Turizmi Destinasyonu Projesi kapsamında, "Sağlık Turizmi Bölge Çalıştayı" düzenlendi.
 • 14:33 Kaz İşletmesi Çiftliği Açıldı Kırklareli’nin Beypınar köyünde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın başlattığı, ‘Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı’ kapsamında ‘Kazı Kazan Projesi’ ile hayata geçirilen Kaz İşletmesi Çiftliği’nin açılış töreni gerçekleştirildi.
 • 14:32 Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Cerit Açıklaması Kırklareli Halk Sağlığı Müdürü Çiğdem Cerit, evde sağlık hizmetlerinin kutsal bir iş ve kutsal bir meslek olduğunu ifade etti.
 • 13:55 Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali'nde Gazeteci Yazar Bekir Coşkun'a Yoğun İlgi Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali'nde Gazeteci Yazar Bekir Coşkun'a Yoğun İlgi Kırklareli Belediyesi’nin bu yıl 26’ncısını düzenlediği Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’ne katılan Gazeteci Yazar Bekir Coşkun, halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı.
 • 11:57 Kırklareli'nde 23 Kaçak Göçmen Yakalandı Kırklareli’nde, yasadışı yollarla Bulgaristan’a geçmeye çalışan 23 kaçak göçmen yakalandı.
 • 10:48 DSİ'den Taşkın Uyarısı Devlet Su İşleri (DSİ) 11’inci Bölge Müdürlüğü Kırklareli 112’nci Şube Müdürlüğü, vatandaşların taşkın riskine karşı tedbirli olması gerektiğini ifade etti.
 • 08:57 DSİ'den Taşkın Uyarısı Devlet Su İşleri (DSİ) Kırklareli 112 Şube Müdürlüğü, taşkın riskine karşı vatandaşların tedbirli olması gerektiği bildirildi.
 • 08:57 Ödünç Yaşamlar" Tiyatro Oyunu Sahnelendi Kırklareli'de "Ödünç Yaşamlar" tiyatro oyunu sahnelendi.
 • 20:33 Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Törenden genel ve detay görüntüler Kırklareli Valisi Esengül Civelek'in konuşması AK Parti Kırklareli Milletvekeli Selahattin Minsolmaz'ın konuşması Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Daire Başkanı Halil İbrahim Gül'ün konuşması Kaz çiftliğinin açılması Kaz çiftliğinden genel ve detay görüntüler Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın başlattığı, "Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı" kapsamında geliştirdiği projeyle birinci olan Esra Özdin'in kaz çiftliği düzenlenen törenle açıldı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca başlatılan, Şekerbank'ın desteği, KOSGEB ve İŞKUR'un iş birliğiyle yürütülen "Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı" kapsamında Türkiye genelinde düzenlenen yarışmada "Kaz Yetiştiriciliği" projesiyle birinci olan Esra Özdin'in çiftliği düzenlenen törenle açıldı.
 • 18:19 Kakava Festivali'nde Kültür ve Sanat Etkinlikleri Kakava Festivali'nde Kültür ve Sanat Etkinlikleri Kırklareli Belediyesi tarafından bu yıl 26’ncısı düzenlenen Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali renkli görüntülere sahne oluyor.
 • 18:07 Kırklareli Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Aydoğdu Açıklaması Kırklareli Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Demet Aydoğdu, Türkiye'de bebek ölüm hızının 10 yılda binde 29'dan binde 7,6'ya düştüğünü belirtti.
 • 18:05 Kırklareli'de "Bilim Uygulamaları" Sergisi Açıldı Kırklareli'de, Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri tarafından düzenlenen "Bilim Uygulamaları" sergisi törenle açıldı.
 • 18:00 Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca başlatılan, Şekerbank'ın desteği, KOSGEB ve İŞKUR'un iş birliğiyle yürütülen "Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı" kapsamında Türkiye genelinde düzenlenen yarışmada "Kaz Yetiştiriciliği" projesiyle birinci olan Esra Özdin'in çiftliği düzenlenen törenle açıldı.
 • 17:25 Ali Poyrazoğlu'ndan Onur Ödülü'ne Yakışır Oyun Ali Poyrazoğlu'ndan Onur Ödülü'ne Yakışır Oyun Kırklareli Belediyesi’nin bu yıl 26’ncısını düzenlediği konser ve eğlence bölümlerinin iptal edildiği ’Kırklareli Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali’nin Onur Ödülü’nü alan usta tiyatrocu Ali Poyrazoğlu “Ödünç Yaşamlar” adlı oyunu ile Kırklarelilileri mest etti.
 • 11:54 Kakava Ateşi Yağmur Altında Yandı Kırklareli Belediyesi'nin bu yıl 26.'sını düzenlediği konser ve eğlence bölümlerinin iptal edildiği 'Kırklareli Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali' ateşi yakıldı.