SON DAKİKA KIZILTEPE HABERLERİ

Son Dakika Kızıltepe Haberleri

 • 14:09Derik'teki Karakol Saldırısıyla İlgili 11 Kişi Gözaltına AlındıDerik'teki Karakol Saldırısıyla İlgili 11 Kişi Gözaltına AlındıMardin'in Derik ilçesinde, PKK'lıların iki ton bomba yüklü araçla gerçekleştirdikleri saldırıyla ilgili dört ayrı ilçede, 12 adreste yapılan baskınlarda 11 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.
 • 12:54Derik'teki Terör Saldırısı ile İlgili 11 GözaltıMardin’in Derik ilçesinde jandarma karakoluna bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısı ile ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde 11 şüpheli gözaltına alındı.
 • 02:22Hdp Eş Genel Başkanı DemirtaşHdp Eş Genel Başkanı DemirtaşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın iftar salonuna gelmesi – iftardan detaylar HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın konuşması HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "Bütün bu çekilen acılar, sizlere yaşatılan bu zulümler inşallah boşa gitmeyecek.
 • 23:56Demirtaş: Kendimize Ait Olandan Ölümüne VazgeçmeyeceğizDemirtaş: Kendimize Ait Olandan Ölümüne VazgeçmeyeceğizMardin Kızıltepe'de partisinin iftarında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Kendimize ait olandan da ölümüne vaz geçmeyeceğiz" dedi.
 • 23:17Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıMARDİN (AA) - "Bütün bu çekilen acılar, sizlere yaşatılan bu zulümler inşallah boşa gitmeyecek.
 • 16:00Mardin'de 1 Askerin Şehit Olduğu Saldırıyla İlgili 11 Kişi GözaltındaMardin'de 1 Askerin Şehit Olduğu Saldırıyla İlgili 11 Kişi GözaltındaMardin'in Derik ilçesinde PKK'lı teröristlerce bombalı araçla düzenlenen saldırıyla ilgili 11 kişi gözaltına alındı.
 • 11:49Adana'da 2 Ton Miadı Dolmuş İlaç ToplandıAdana'da 2 Ton Miadı Dolmuş İlaç ToplandıAdana Eczacı Odası, (ADEO) eczanelerde bulunan miadı (tarihi) geçmiş ilaçları toplayarak sağlıklı bir şekilde bertaraf edilmesi için İl Sağlık Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak çözüme kavuşturdu.
 • 22:22Mardin - Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizMardin - Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizBakan Işık Terörle amansızca mücadele edeceğiz (ek)'EMASYA PROTOKOLÜNÜN GERİ GETİRİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL'Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Mardin'de Ak Parti il başkanlığını ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin terörle mücadelesini sürdüreceğini ve bunun bir hukuk devlet içinde, demokratik düzen içerisinde yapacağını söyledi.
 • 20:22Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz (2)Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele Edeceğiz (2)'emasya PROTOKOLÜNÜN GERİ GETİRİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL'Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Mardin'de Ak Parti il başkanlığını ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin terörle mücadelesini sürdüreceğini ve bunun bir hukuk devlet içinde, demokratik düzen içerisinde yapacağını söyledi.
 • 18:33Işık: Işık: "Bakanlar Kurulu Kararı Olmadan Askerin Adım Atması Mümkün Değil"Milli Savunma Bakanı Işık Mardin'de: "HDP aldığı oyların kıymetini bilmedi.''
 • 18:21Işık: Işık: "Çukurdan Medet Umanların Gideceği Yer Mağma Tabasıdır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın konuşması Milli Savunma Bakanı Işık Mardin'de: "HDP aldığı oyların kıymetini bilmedi.
 • 17:20Milli Savunma Bakanı Işık, AK Parti Mardin İl Teşkilatını Ziyaret EttiMilli Savunma Bakanı Işık, AK Parti Mardin İl Teşkilatını Ziyaret EttiMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti Mardin İl Teşkilatı’nı ziyaret etti.
 • 16:53Milli Savunma Bakanı Işık Mardin'de AçıklamasıMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "HDP aldığı oyların kıymetini bilmedi.
 • 15:15Mardin Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizMardin Bakan Işık Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizBakan Işık: Terörle amansızca mücadele edeceğizMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, PKK'ya yönelik şu anda büyük bir mücadele verildiğini belirterek, "Terörle amansızca mücadele edeceğiz ama kardeşliğimizi güçlendirecek adımları atmaktan da dün olduğu gibi bugün de hiç bir zaman geri durmayacağız. Türkiye'nin tek çıkar yolu birliği ve beraberliğidir, kardeşliğidir.
 • 14:38Bakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizBakan Işık: Terörle Amansızca Mücadele EdeceğizMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, PKK'ya yönelik şu anda büyük bir mücadele verildiğini belirterek, "Terörle amansızca mücadele edeceğiz ama kardeşliğimizi güçlendirecek adımları atmaktan da dün olduğu gibi bugün de hiç bir zaman geri durmayacağız. Türkiye'nin tek çıkar yolu birliği ve beraberliğidir, kardeşliğidir.
 • 00:50Kızıltepe'de Hüda-Par İftarıKızıltepe'de Hüda-Par İftarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İftar programından detaylar Kuran okunması Hüda Par Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bahattin Temel konuşması HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Temel: "Eğer hayırlı, selametli bir toplum istiyorsak ve bu toplumda herkesin kardeşçe, bir arada hayatlarını, yaşamlarını sürdürmesi gerekiyorsa hepimiz beraber bu işe el atmalıyız" Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) tarafından iftar programı düzenlendi.
 • 15:37Terörle MücadeleMardin'in Kızıltepe ilçesinde yakalanan 3 terörist tutuklandı.
 • 14:40AK Parti Kocaeli Heyetinden Mardin'e Kardeşlik ÇıkarmasıAK Parti Kocaeli Heyetinden Mardin'e Kardeşlik ÇıkarmasıAK Parti Genel Merkezi tarafından Mardin ile 'Kardeş Şehir' ilan edilen Kocaeli'nden AK Parti Teşkilatı üyeleri bir ziyaret gerçekleştirecek.
 • 12:57Kızıltepe'de 22 Kişinin Öldürülmesi DavasıMardin'in Kızıltepe ilçesinde 1992-1996 yıllarında 22 kişinin öldürülmesine ilişkin, aralarında dönemin Diyarbakır Jandarma Komutanı Albay Eşref Hatipoğlu ve Kızıltepe Jandarma Komutan Vekili Hasan Atilla Uğur'un da yer aldığı 4'ü asker 9 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 11:26Karanlığa Bir Işıkta Sen Yak"BATMAN(AA) - SELMAN TÜR - Güneydoğu Anadolu Bölgesi Turizm ve Otel İşletmecileri Birliği (GATOB) Başkanı Hüseyin Aslan, terörle mücadeleye destek amacıyla başlattığı projeyle 250 okula 50 bin kitap ulaştırdı.
 • 10:48Kızıltepe Ticaret BorsasıKızıltepe Ticaret Borsası'nda işlem gören ürünlerin fiyatları şöyle gerçekleşti: Hububat En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat Satış Şekli Buğday 0,76 0,83 HTS Buğday - İthal 0,60 0,79 İTH Mısır 0,76 0,76 HTS Bakliyat ve Mamülleri Mercimek - K Kabuklu 2,70 2,70 HMSHTS: Hazır Tacir SatışıHMS: Hazır Müstahsil.
 • 23:29Kızıltepe'de Suriyeli Sığınmacılara İftarKızıltepe'de Suriyeli Sığınmacılara İftarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Suriyelilerin iftar yemeğine gelişleri - iftar programından detaylar - ÇATOM Müdürü Leyla Onur Yanar konuşması - Suriyeli Esabi Emin Kürtçe konuşması - Suriyeli Nura İsmail Kürtçe konuşması - Suriyeli Fatma Muhammed Kürtçe konuşması Kızıltepe'de Suriyeli sığınmacılara iftar Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Mardin'in Kızıltepe ilçesine yerleşen Suriyeli sığınmacılara iftar verildi ÇATOM Müdürü Yanar: "Suriyelilerin kaynaşması ve uyumu açısından bu tarz sosyal etkinlikleri çok faydalı olacağına inanıyoruz" Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Mardin'in Kızıltepe ilçesine yerleşen Suriyeli mültecilere iftar verildi.
 • 22:20Kızıltepe'de Suriyeli Sığınmacılara İftarÜlkelerindeki iç savaştan kaçarak Mardin'in Kızıltepe ilçesine yerleşen Suriyeli mültecilere iftar verildi.
 • 19:58Mardin'de Terör Mağdurlarına YardımMemur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Memur-Sen ailesi olarak Türkiye genelin yaptıkları bütün iftarları iptal ettiklerini belirterek, "İftarlara harcayacağımız parayı bu bölgede mağdur olmuş, evlerini terk etmek zorunda kalmış insanlara birer yardım kolisi olarak gönderme kararı aldık.
 • 12:54Kızıltepe Ticaret BorsasıKızıltepe Ticaret Borsası'nda işlem gören ürünlerin fiyatları şöyle gerçekleşti: Hububat En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat Satış Şekli Buğday 0,85 0,88 HMS Buğday 0,74 1,08 HTS Hububat Mamülleri Bulgur 1,45 1,45 HTSHTS: Hazır Tacir SatışıHMS: Hazır Müstahsil Satışı.
 • 02:58Başbakan Meclis'te CHP, MHP ve HDP'lilerle Tek Tek TokalaştıBaşbakan Meclis'te CHP, MHP ve HDP'lilerle Tek Tek TokalaştıBaşbakan Binali Yıldırım Genel Kurul'da, CHP, HDP ve MHP'nin ön sıralarında oturan Grup Başkanvekilleri ve milletvekilleriyle tek tek tokalaştı.
 • 18:59Suriye'ye Kaçmak İsterken YakalandılarMardin'de terör örgütüne üye olmak suçundan aranan 3 kişi, kaçak yollarla Suriye'ye geçmek isterken sınırda yakalandı.
 • 16:12Sınırı Geçmeye Çalışan 3 Terörist YakalandıSınırı Geçmeye Çalışan 3 Terörist YakalandıMardin'de, kaçak yollarla Suriye'ye geçmeye çalışan 3 PKK'lı, Akdoğan 12. Hudut Bölük Komutanlığı ekipleri tarafından yakalandı.
 • 16:05Her Yerde Aranan 3 PKK'lı, Suriye'ye Kaçmaya Çalışırken YakalandıHer Yerde Aranan 3 PKK'lı, Suriye'ye Kaçmaya Çalışırken YakalandıMardin'in Kızıltepe İlçesi'nde sınırdan kaçak olarak Suriye'ye geçmeye çalışan ve haklarında arama kararı bulunan 3 PKK'lı yakalandı.
 • 07:54Genç Kız Polise Sığındı: Babam Beni PKK'ya VerecekGenç Kız Polise Sığındı: Babam Beni PKK'ya Verecekİstanbul'da polise başvuran 16 yaşındaki A.G. babasının kendisini PKK'ya vermek istediğini belirterek şikâyetçi oldu
 • 12:333 İlde Düzenlenen Operasyonda 6 PKK'lı YakalandıGenelkurmay Başkanlığı, dün düzenlenen operasyonlarda Şanlıurfa Ceylanpınar'da 1, Mardin Kızıltepe'de 3, Mardin Nusaybin'de 1 ve Şırnak Cizre'de 1 olmak üzere, toplam 6 PKK'lı teröristin yakalandığını açıkladı.
 • 03:14Suriye'ye Geçmeye Çalışan 3 Kişi YakalandıTürkiye sınırından Suriye’ye yasadışı yollarla geçmeye çalışan 3 kişi jandarma ekipleri tarafından yakalandı.
 • 22:43Güneydoğu'daki Camiler Çocuk Sesleri ile ŞenlendiGüneydoğu'daki Camiler Çocuk Sesleri ile ŞenlendiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çocukların camiye gelmesi Kuran okumaları Halka oluşturulması Çocuklarla röportaj Güneydoğu'daki camiler çocuk sesleri ile şenlendi Diyanet İşleri Başkanlığınca "Gel bu yaz Kuran'ı gönlüne yaz" sloganıyla başlatılan yaz Kuran kurslarına Güneydoğu'da on binlerce çocuk akın etti Batman İl Müftüsü Erhan: "Milli ve manevi duygularla yetiştiğimiz müddetçe bu memleketi, bu çocuklar kalkındıracak" Bingöl İl Müftüsü Can: "Bütün halkımızı, bu yaz Kur'an kurslarına katkı sunmaya davet ediyorum" Diyanet İşleri Başkanlığınca "Gel bu yaz Kuran'ı gönlüne yaz" sloganıyla başlatılan yaz Kur'an kursları Güneydoğu'da yoğun ilgi görüyor.
 • 19:03Güneydoğu'daki Camiler Çocuk Sesleri ile ŞenlendiGüneydoğu'daki Camiler Çocuk Sesleri ile ŞenlendiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kursa gelen öğrencilere Kur'an öğretilmesi Camide Kur'an öğrenen Erkek ve kız öğrenciler Kızıltepe İlçe Müftüsü Mahsum Taşçı'nın konuşması Öğrenci Muhammed İzzet Kılınç konuşması Güneydoğu'daki camiler çocuk sesleri ile şenlendi Diyanet İşleri Başkanlığınca "Gel bu yaz Kuran'ı gönlüne yaz" sloganıyla başlatılan yaz Kuran kurslarına Güneydoğu'da on binlerce çocuk akın etti Batman İl Müftüsü Erhan: "Milli ve manevi duygularla yetiştiğimiz müddetçe bu memleketi, bu çocuklar kalkındıracak" Bingöl İl Müftüsü Can: "Bütün halkımızı, bu yaz Kur'an kurslarına katkı sunmaya davet ediyorum" Diyanet İşleri Başkanlığınca "Gel bu yaz Kuran'ı gönlüne yaz" sloganıyla başlatılan yaz Kur'an kursları Güneydoğu'da yoğun ilgi görüyor.
 • 16:45Güneydoğu'daki Camiler Çocuk Sesleri ile ŞenlendiDiyanet İşleri Başkanlığınca "Gel bu yaz Kuran'ı gönlüne yaz" sloganıyla başlatılan yaz Kur'an kursları Güneydoğu'da yoğun ilgi görüyor.
 • 11:08Mardin Kızıltepe'de Bombalı Saldırı: 4 YaralıMardin Kızıltepe'de Bombalı Saldırı: 4 YaralıMardin Kızıltepe'de bir pasajın zemin katında dükkanların bulunduğu bölüme el yapımı patlayıcı ile düzenlenen saldırıda 4 kişi yaralandı.
 • 20:47Kızıltepe'de Bombalı Saldırı: 4 Yaralı - Ek FotoğraflarKızıltepe'de Bombalı Saldırı: 4 Yaralı - Ek Fotoğraflar
 • 20:46Kızıltepe'de Pasaja Bombalı Saldırı: 4 YaralıKızıltepe'de Pasaja Bombalı Saldırı: 4 YaralıMardin Kızıltepe'de kimliği belirsiz şahıslar tarafından bir pasajın zemin katına el yapımı patlayıcı atıldı. Patlayıcının infilak etmesinin ardından 4 kişi yaralandı.
 • 20:39Kızıltepe'de Patlama: 4 YaralıKızıltepe'de Patlama: 4 YaralıMardin’in Kızıltepe ilçesindeki bir pasajda, henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yaşanan patlamada 4 kişi yaralandı.
 • 20:37Kızıltepe'de Patlama: 4 YaralıKızıltepe'de Patlama: 4 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Patlamanın olduğu Öz Muhaciroğlu Pasajı'nda detaylar - Polis ekiplerinden detaylar Kızıltepe'de patlama: 4 yaralı Mardin'in Kızıltepe ilçesinde meydana gelen patlamada 4 kişi yaralandı.
 • 19:34Kızıltepe'de Patlama: 4 YaralıMardin'in Kızıltepe ilçesinde meydana gelen patlamada 4 kişi yaralandı.
 • 12:10Sevdalıları, Güvencinlere Çocukları Gibi BakıyorSevdalıları, Güvencinlere Çocukları Gibi BakıyorGüvercin tutkusunun giderek yaygınlaştığı günümüzde, apartman çatılarında güvercinler için özel bölümler oluşturulmaya başlandı.
 • 14:57Çev-Gön'den Anız Yangınlarına TepkiMerkezi Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bulunan Çevre Gönüllüleri Derneği (ÇEV-GÖN) Başkanı Menduh Çakar, son günlerde bölgede artan ve yaşamı olumsuz etkileyen anız yangınlarını çıkaran çiftçilere tepki gösterdi.
 • 13:25Mardin'i Mesken Tutan Dilencilere OperasyonMardin'i Mesken Tutan Dilencilere OperasyonMardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, son zamanlarda çevre illerden gelerek Mardin'i mesken tutmaya başlayan dilencilere operasyon gerçekleştirdi.
 • 10:15Çankırı'nın Girişimleri Sonuç VerdiKızıltepeli 140 muhtarın hazırladığı rapor üzerine harekete geçen AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, elektrik sorununun çözülmesi için bazı girişimlerde bulunduklarını belirterek, sorunun çözüleceğini kaydetti.
 • 22:44Terör ve Savaş Mağdurları İftarda BuluştuMardin'in Kızıltepe ilçesinde terör mağdurları ile Suriyeli sığınmacılar iftar programında bir araya geldi.
 • 13:02Mardin Belediyesi'nden 72 Bin Kişiye YardımMardin Belediyesi'nden 72 Bin Kişiye YardımMardin Büyükşehir Belediyesi, Nusaybin ilçesinden kentte göç eden 72 bin 245 kişiye gıda yardımında bulundu.
 • 11:02Kızıltepe Ticaret BorsasıKızıltepe Ticaret Borsası'nda işlem gören ürünlerin fiyatları şöyle gerçekleşti: Hububat En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat Satış Şekli Buğday 0,73 0,97 HTS Buğday 0,60 0,60 İTH Buğday - İthal 0,92 0,92 HTSHTS: Hazır Tacir SatışıİTH: İthal.
 • 17:02Anız Yangınları Tehdit Etmeye Devam EdiyorAnız Yangınları Tehdit Etmeye Devam EdiyorMardin'de her yıl yapılan uyarılara devam eden anız yakma çalışmaları bu yıl da başladı.
 • 23:46Kızıltepe'de Şehit ve Gazi Ailelerine İftarMARDİN (AA) – Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, şehit ve gazi aileleri için iftar programı düzenlendi.