17:1400
SON DAKİKA KIZILTEPE HABERLERİ

Son Dakika Kızıltepe Haberleri

   

  Okutulmadı, Ekonomik Özgürlüğünü Kazanıp 36 Yaşında Üniversiteli Oldu

  Kızıltepe'de kardeşlerinin bakımı için ilkokuldan sonra okutulmayan Medine Çur, aldığı eğitimle ekonomik özgürlüğünü kazanıp 36 yaşında üniversitede okumayı başardı. (Bugün 13:00)

   

  Mardin'de Tarih Sohbetleri

  Mardin’de düzenlenen tarih sohbetlerinin konuğu olan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Bilim Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kaçar, Cristopher Columbus’un öncesi Müslüman coğrafyacıların dünyaya bakışları ve İslamiyet tarihinde yapılan haritalar ile ilgili bilgiler verdi. (Bugün 12:26)

   

  "Hidayet Karaca Bizi Üzecek Bir Şey Yapmadı"

  Özgür basını hedef alan 14 Aralık operasyonunun ardından yapılan tutuklamalara tepkiler devam ediyor. (Dün 18:47)

   

  Mardin'de Silah Operasyonu

  Mardin'de Silah Operasyonu

  Mardin’in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen operasyonda 2 adet Kaleşnikof tüfek, bir adet Kaleşnikof şarjörü 700 adet Kaleşnikof mermisi ele geçirildi. (Dün 18:46)

   

  Savaş Mağdurlarına Tercüman Olmak İçin Türkçe Öğrendi

  Ülkesindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Mardin’in Kızıltepe ilçesine yerleşen 20 yaşındaki Sidar Hüseyin, Suriyelilere tercümanlık yapmak için Kaymakamlık bünyesinde açılan kursa katılarak bir ayda Türkçe öğrendi Hüseyin: "Türkçeyi çok seviyorum. (Dün 12:49)

   

  Tisva Başkanı Akgül'den Kaymakam Ermiş'e Teşekkür Plaketi

  Türkiye Israfı Önleme Vakfı (TİSVA) Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, Kızıltepe’de uygulanan mikrokredi programına verdiği destekten dolayı Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş'e plaket ve teşekkür belgesi verdi. (Dün 10:22)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 17:14:26. #1.13#