SON DAKİKA KIZILTEPE HABERLERİ

Son Dakika Kızıltepe Haberleri

 • 10:48 Kızıltepe Ticaret Borsası Kızıltepe Ticaret Borsası'nda işlem gören ürünlerin fiyatları şöyle gerçekleşti: Hububat En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat Satış Şekli Buğday 0,71 0,99 HTS Buğday 0,75 0,75 TMOSTMOS: Toprak Mahsulleri Ofisi SatışıHTS: Hazır Tacir Satışı.
 • 15:07 Alanya Belediyesi'nin Yardım Tırı Mardin'deki Emniyet Güçlerine Ulaştı Alanya Belediyesi'nin Yardım Tırı Mardin'deki Emniyet Güçlerine Ulaştı Alanya Belediyesi’nin düzenlediği kampanya kapsamında esnafların destekleri ile toplanan 1 tır dolusu sebze ve meyve, Nusaybin, Silopi, Kızıltepe ve Derik bölgesinde terörle mücadele eden emniyet güçlerine dağıtılmak üzere Mardin’deki Birlik Komutanlığına teslim edildi.
 • 13:53 Patnos'ta 400 Elma Fidanı Dikildi Patnos'ta 400 Elma Fidanı Dikildi AĞRI (İHA) – Ağrı’nın Patnos ilçesinde meyvelik alanların artırılması ve geliştirilmesi kapsamında 400 adet elma fidanı dikildi.
 • 13:39 Kızıltepe'de Silahlı Kavga: 2 Ölü, 2 Yaralı Kızıltepe'de Silahlı Kavga: 2 Ölü, 2 Yaralı Mardin'in Kızıltepe ilçesinde iki grup arasında alacak verecek meselesi nedeniyle yaşanan silahlı çatışmada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 • 13:39 Kızıltepe'de Silahlı Kavga: 2 Ölü, 2 Yaralı Mardin'in Kızıltepe ilçesinde çıkan silahlı kavgada, 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
 • 14:55 Ayvalık'ta Hızlı Okuyan Öğrencilere Sertifika Ayvalık'ta Hızlı Okuyan Öğrencilere Sertifika Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Müdürlüğünce düzenlenen “Hızlı Okuma Teknikleri” Kursunu başarıyla bitiren öğrencilere başarı sertifikası verildi.
 • 13:21 Mardin'de Paskalya Bayramı Mardin'de yaşayan Süryaniler, Paskalya Bayramı'nı Kırklar Kilisesi'nde düzenlenen ayin ile kutladı.
 • 12:17 Kızıltepe'de Dur İhtarına Uymayan Araca Uyarı Ateşi Açıldı Mardin'in Kızıltepe ilçesinde dur ihtarına uymayan şüpheli araca uyarı ateşi açıldı.
 • 11:55 Büyükşehir ile Sağlıklı Yaşayın Büyükşehir ile Sağlıklı Yaşayın Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri A.Ş. tarafından Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü düzenlendi.
 • 08:55 Kızıltepe'de Dur İhtarına Uymayan Araca Uyarı Ateşi Açıldı Kızıltepe'de Dur İhtarına Uymayan Araca Uyarı Ateşi Açıldı Mardin’in Kızıltepe ilçesinde dur ihtarına uymayan şüpheli araca uyarı ateşi açıldı.
 • 22:07 Gaytancıoğlu: Gaytancıoğlu: "Biz Ülkemizde Barış ve Huzur Ortamı İstiyoruz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu'nun CHP Kızıltepe ilçe başkanlığını ziyareti CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu konuşması CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu: CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu Mardin ve ilçelerinde yürüttüğü parti içi denetim faaliyetleri kapsamında Kızıltepe ilçe başkanlığını ziyaret etti CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu Mardin ve ilçelerinde yaptığı parti içi denetim faaliyetleri kapsamında CHP Kızıltepe ilçe teşkilatını ziyaret etti.
 • 19:18 CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu Açıklaması CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu Mardin ve ilçelerinde yaptığı parti içi denetim faaliyetleri kapsamında CHP Kızıltepe ilçe teşkilatını ziyaret etti.
 • 17:17 Yola Tuzaklanan Patlayıcı İmha Edildi Yola Tuzaklanan Patlayıcı İmha Edildi Mardin'de terör örgütü PKK mensuplarınca Artuklu Nusaybin karayolunda refüje 4 büyük tüpe tuzaklanmış el yapımı patlayıcı, güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildi.
 • 16:37 7. Uluslararası Arapça Bilgi Yarışması 7. Uluslararası Arapça Bilgi Yarışması" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdülhalik Baş'ın konuşması Yarışmaya katılan öğrencilerden detaylar "7. Uluslararası Arapça Bilgi Yarışması" Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl Türkiye genelinde düzenlenen yarışmanın bölge finali Diyarbakır'da yapıldı Şırnak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, terör saldırıları nedeniyle yarışmaya katılamadı Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl Türkiye genelinde düzenlenen "7. Uluslararası Arapça Bilgi Yarışması"nın bölge finali Diyarbakır'da yapıldı.
 • 14:20 7. Uluslararası Arapça Bilgi Yarışması" Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl Türkiye genelinde düzenlenen "7. Uluslararası Arapça Bilgi Yarışması"nın bölge finali Diyarbakır'da yapıldı.
 • 21:19 Abdullah Öcalan'ın Yeğeni Tutuklandı Abdullah Öcalan'ın Yeğeni Tutuklandı Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yürütülen soruşturmada gözaltına alınan Abdullah Öcalan'ın yeğeni DBP Mardin İl Eş Başkanı Ömer Öcalan'ın da olduğu 5 kişi tutuklandı.
 • 19:38 Kızıltepe'de 22 Kişinin Öldürülmesi Davası Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 1992-1996 yıllarında 22 kişinin öldürülmesine ilişkin dönemin Diyarbakır Jandarma Komutanı Albay Eşref Hatipoğlu ve Kızıltepe İlçe Jandarma Komutan Vekili Hasan Atilla Uğur'un da aralarında bulunduğu 4'ü asker 9 kişinin yargılanmasına devam edildi.
 • 18:52 Bombalı Saldırıda Hasar Gören Su Şebekesi Onarıldı Bombalı Saldırıda Hasar Gören Su Şebekesi Onarıldı Mardin'in Nusaybin ilçesi Beyazsu köyü mevkilerinde 3 noktada saldırı düzenlenerek tahrip edilen su şebekesi Marsu ekipleri tarafından tamir edildi.
 • 18:24 Mardin Kızıltepe Davasının Görülmesine Devam Edildi Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 1992-1996 yılları arasındaki gözaltında kayıplar, köy boşaltmalar ve infaz iddiaları ile ilgili Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davaya devam edildi.
 • 16:19 Kızıltepe'de 22 Kişinin Öldürülmesi Davası Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 1992-1996 yıllarında 22 kişinin öldürülmesine ilişkin dönemin Diyarbakır Jandarma Komutanı Albay Eşref Hatipoğlu ve Kızıltepe İlçe Jandarma Komutan Vekili Hasan Atilla Uğur'un da aralarında bulunduğu 4'ü asker 9 kişinin yargılanmasına devam ediliyor.
 • 16:18 HDP Milletvekili DEDAŞ'a Tepki Gösterdi HDP Milletvekili DEDAŞ'a Tepki Gösterdi Çiftçilerin DEDAŞ ile ilgili sorunu TBMM Genel Kuruluna taşıyan HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, "çiftçiler mağdur duruma düşürülmüştür" dedi.
 • 15:34 Kızıltepe - Hastalıktan Telef Olan Koyunları İçin Çare Arıyorlar Kızıltepe - Hastalıktan Telef Olan Koyunları İçin Çare Arıyorlar Hastalıktan telef olan koyunları için çare arıyorlarMardin'in Kızıltepe ilçesi Gürmeşe köyünde son 15 gün içerisinde yaklaşık 250 koyun hastalıktan telef olurken, köylüler hastalıktan telef olan koyunları için çare arıyor.
 • 15:19 Mardin Kızıltepe Davasında Sanık Savunmaları Alındı Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 1992-1996 yılları arasındaki gözaltında kayıplar, köy boşaltmalar ve infaz iddiaları ile ilgili davaya devam edildi.
 • 11:48 Kızıltepe Ticaret Borsası Kızıltepe Ticaret Borsası'nda işlem gören ürünlerin fiyatları şöyle gerçekleşti: Hububat En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat Satış Şekli Buğday 0,80 0,80 HMS Buğday 0,95 0,96 HTS Buğday - İthal 0,90 0,92 HTS Mısır 0,50 0,57 HMS Mısır 0,50 0,67 HTS Mısır - Rutubetli 0,43 0,48 HMS Mısır - Rutubetli 0,60 0,60.
 • 10:55 Uzun Köprü Parçaları Taşıyan TIR'lar Midyat'ta Trafiği Felç Etti Uzun Köprü Parçaları Taşıyan TIR'lar Midyat'ta Trafiği Felç Etti Mardin'in Nusaybin ilçesinde sokağa çıkma yasağının sürmesi nedeniyle, çevre ilçelerin yollarını kullanan uzun araçlar trafiği felç ediyor.
 • 18:53 Kızıltepe'de 22 Kişinin Öldürülmesi Davası Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 1992-1996 yıllarında 22 kişinin öldürülmesine ilişkin dönemin Diyarbakır Jandarma Komutanı Albay Eşref Hatipoğlu ve Kızıltepe İlçe Jandarma Komutan Vekili Hasan Atilla Uğur'un da aralarında bulunduğu 4'ü asker, 9 kişinin yargılanmasına devam edildi.
 • 18:53 Mardin Kızıltepe Davasında Sanık Savunmalarına Geçildi Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 1992-1996 arasındaki gözaltında kayıplar, köy boşaltmalar ve infaz iddiaları ile ilgili aralarında Eşref Hatipoğlu ile Hasan Atilla Uğur'un da bulunduğu 4 asker ve 5 korucunun yargılandığı davaya devam edildi.
 • 16:54 Aslan: Urfa'da Pamuk Üretilmemeye Başlandı Aslan: Urfa'da Pamuk Üretilmemeye Başlandı HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, "Maliyet girdisi artınca, gübre, mazot, ilaç pahalanınca Kızıltepe'de, Urfa'da pamuk üretilmemeye başlandı.
 • 11:54 Dbp Mardin İl Eş Başkanı Gözaltına Alındı Dbp Mardin İl Eş Başkanı Gözaltına Alındı DBP Mardin İl Eş Başkanı Ömer Öcalan gözaltına alındı.
 • 11:12 Tarımsal sulamada ödemeler dekar başına olacak Tarımsal sulamada ödemeler dekar başına olacak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, çiftçilerin enerji ve sulamadaki sorunlarının çözümüne ilişkin "Üreticilerimizle tarımsal sulamada ödemelerin dekar başına olması konusunda mutabakat sağladık" dedi.
 • 11:00 Kızıltepe Ticaret Borsası Kızıltepe Ticaret Borsası'nda işlem gören ürünlerin fiyatları şöyle gerçekleşti: Hububat En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat Satış Şekli Arpa 0,60 0,60 HMS Buğday 0,80 0,90 HMS Buğday 0,77 0,99 HTS Buğday - Yemlik 0,75 0,75 HMS Mısır 0,48 0,50 HMS Mısır 0,65 0,67 HTS Mısır - Rutubetli 0,45 0,60 HMS Hububat.
 • 00:10 Bakanlar Çelik, Eroğlu ve Albayrak, Şanlıurfa'da Bakanlar Çelik, Eroğlu ve Albayrak, Şanlıurfa'da GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : GAPT Team toplantı salonu Bakanların salona gelmesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın konuşması Bakanlar Çelik, Eroğlu ve Albayrak, Şanlıurfa'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik: "Üreticilerimizle tarımsal sulamada ödemelerin dekar başına olması konusunda mutabakat sağladık" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak: "Önümüzde ara kanallarında tesisiyle birlikte Güneydoğu bölgesi için hem istihdam hem ekonomi anlamında çok güzel bir sürecin de başlangıcı olacağını düşünüyorum" Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Şu anda Atatürk Barajı'ndan aldığımız suyu Şanlıurfa'dan Mardin'e kadar giden dev bir ana kanalla 221 kilometre uzunluğunda suni bir nehir gibi ulaştırıyoruz.
 • 21:05 Bakanlar Çelik, Eroğlu ve Albayrak, Şanlıurfa'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, çiftçilerin enerji ve sulamadaki sorunlarının çözümüne ilişkin "Üreticilerimizle tarımsal sulamada ödemelerin dekar başına olması konusunda mutabakat sağladık.
 • 10:55 Kızıltepe Ticaret Borsası Kızıltepe Ticaret Borsası'nda işlem gören ürünlerin fiyatları şöyle gerçekleşti: Hububat En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat Satış Şekli Buğday 0,80 0,85 HMS Buğday 0,83 1,03 HTS Buğday - Yemlik 0,75 0,75 HMS Buğday - Durum 0,90 0,90 HTS Buğday - İthal 0,89 0,95 HTS Çeltik 0,85 0,85 HMS Mısır - İthal 0,75.
 • 13:28 PKK'dan İçme Suyu Hattına Bombalı Saldırı Mardin'in Midyat ilçesinde, PKK'lı teröristler içme suyu hattına 3 yerde bombalı saldırı düzenledi.
 • 13:00 Nusaybin'de İçme Suyu Şebekesine Bombalı Saldırı Mardin’in Midyat ilçesine bağlı Beyazsu köyünden Artuklu, Nusaybin ve Kızıltepe ilçelerine giden içme suyu şebekesine ikinci kez bombalı saldırı düzenlendi.
 • 19:18 Keçecilik Sanatını Yaşatmaya Çalışıyorlar Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında açılan keçecilik kursuna devam edenler, yok almaya yüz tutan sanatı yaşatmaya çalışıyor.
 • 19:47 Mardin Valiliği Terör Yüzünden 47 Bin 731 Kişi Göç Etti Mardin Valiliği Terör Yüzünden 47 Bin 731 Kişi Göç Etti Mardin Valiliği Terör yüzünden 47 bin 731 kişi göç ettiMARDİN Valiliği, PKK saldırıları nedeniyle 8 bin 839 aileden oluşan 47 bin 731 kişinin göç ederek yer değiştirdiğini, bunlardan bin 694'ünün ise geri döndüğünü açıkladı.
 • 19:18 Mardin'de Uyuşturucu Operasyonu Mardin'de emniyet güçlerince düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 6 şüpheliden 4'ü tutuklandı.
 • 17:33 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde Mesai Saatleri Uzatıldı Mardin merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçesinde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı merkezlerinde mesai saatlerinin saat 19: 00'a kadar uzatıldığı bildirildi.
 • 17:26 Mardin'de Hırsızlık Zanlıları Tutuklandı Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, bir iş yerinde gerçekleştirilen hırsızlık olayının faili oldukları iddiasıyla yakalanan 2 zanlı tutuklandı.
 • 16:35 Kızıltepe Iraklı Kürt Bakan, Kızıltepe'de Tarım Fuarı Açılışına Katıldı Kızıltepe Iraklı Kürt Bakan, Kızıltepe'de Tarım Fuarı Açılışına Katıldı Iraklı Kürt Bakan, Kızıltepe'de Tarım Fuarı açılışına katıldıMARDİN'in Kızıltepe İlçesi'nde, Mezopotamya Bölgesel Tarım Ekipmanları ve Gıda Hayvancılık Fuarı açıldı.
 • 15:59 Kızıltepe Ticaret Borsası Kızıltepe Ticaret Borsası'nda işlem gören ürünlerin fiyatları şöyle gerçekleşti: Hububat En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat Satış Şekli Buğday 0,48 0,80 HMS Buğday 0,86 0,86 HTS Buğday - Yemlik 0,75 0,75 HMS Buğday - İthal 0,93 0,93 HTS Mısır 0,48 0,52 HMS Mısır - Rutubetli 0,45 0,55 HMSHTS: Hazır Tacir.
 • 15:57 Mardin Valiliği: Terör Yüzünden 47 Bin 731 Kişi Göç Etti Mardin Valiliği: Terör Yüzünden 47 Bin 731 Kişi Göç Etti Mardin Valiliği, PKK saldırıları nedeniyle 8 bin 839 aileden oluşan 47 bin 731 kişinin göç ederek yer değiştirdiğini söyledi.
 • 15:15 Mardin'de Uyuşturucu Operasyonunda 4 Tutuklama Mardin'de Uyuşturucu Operasyonunda 4 Tutuklama Mardin’de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 6 kişiden 4’ü tutuklandı.
 • 14:17 Tunceli'de 3 Askerin Şehit Düştüğü Saldırıda 200 Kilo Patlayıcı Kullanılmış! Tunceli'de 3 Askerin Şehit Düştüğü Saldırıda 200 Kilo Patlayıcı Kullanılmış! Tunceli'de PKK'lıların karayoluna tuzakladığı ve 2 uzman çavuş ile 1 erin şehit olduğu saldırıda 200 kilo patlayıcı kullanıldığı tespit edildi. Teröristlerin kaçış güzergahı çembere alındı.
 • 13:59 Iraklı Kürt Bakan, Kızıltepe'de Tarım Fuarı Açılışına Katıldı Iraklı Kürt Bakan, Kızıltepe'de Tarım Fuarı Açılışına Katıldı Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde, Mezopotamya Bölgesel Tarım Ekipmanları ve Gıda Hayvancılık Fuarı açıldı.
 • 13:52 Mardin ve Şırnak'ta PKK'ya Yönelik Operasyonlarda 12 Terörist Öldürüldü Mardin ve Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda dün 12 terörist etkisiz hale getirildi, 6 örgüt üyesi teslim oldu.
 • 13:04 Nusaybin ve Şırnak'ta 12 Terör Etkisiz Hale Getirildi Genelkurmay Başkanlığı, Nusaybin ve Şırnak’ta devam eden operasyonlarda bölücü terör örgütünü mensubu 12 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 23:54 Bakan Eroğlu "Türkiye'nin Su İşleri"Ni Anlattı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Bizim bakanlığı sloganı, ‘Orman ve Su İşleri Bakanlığı zamanla yarışıyor.