SON DAKİKA KOCAELİ HABERLERİ

Son Dakika Kocaeli Haberleri

 • 19:40Sivil Polise Kimlik Sorunca Darp EdildiSivil Polise Kimlik Sorunca Darp Edildi" İddiasıKocaeli’de bir otobüs şoförünün, aracına binen ve sivil polis olduğunu söyleyen şahsa kimlik sorunca darp edildiği öne sürüldü.
 • 18:24Kocaeli - Abhazlar Büyük Sürgünün Yıldönümünde Atalarını AndıKocaeli - Abhazlar Büyük Sürgünün Yıldönümünde Atalarını AndıAbhazlar büyük sürgünün yıldönümünde atalarını andı Sakarya, Bolu, Düzce ve Kocaeli'de yaşayan Abhazlar, atalarının 21 Mayıs 1864'de Kafkasya'dan sürgün edilerek Anadolu topraklarına çıkışının yoldönümünde Kocaeli'nin Kandıra İlçesi'ne bağlı Kefken Babalı sahilinde anma etkinliği gerçekleştirdi.
 • 17:18Abhazlar Büyük Sürgünün Yıldönümünde Atalarını AndıAbhazlar Büyük Sürgünün Yıldönümünde Atalarını AndıSakarya, Bolu, Düzce ve Kocaeli'de yaşayan Abhazlar, atalarının 1864'de Kafkasya'dan sürgün edilerek Anadolu topraklarına gelişinin yıldönümü nedeniyle Kandıra İlçesi'ne bağlı Kefken Babalı Sahili'nde anma etkinliği düzenleyip 'Nart ateşi' yaktı.
 • 16:58Kocaeli'de İnşaat Boşluğunda Sıkışan Tosunu İtfaiye KurtardıKocaeli'de İnşaat Boşluğunda Sıkışan Tosunu İtfaiye KurtardıKocaeli’nin Körfez ilçesinde inşaat halindeki bir binayla toprak duvarın arasında sıkışan tosun, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
 • 16:37Kocaeli'de Araç Servisindeki Yangın Paniğe Neden OlduKocaeli'de Araç Servisindeki Yangın Paniğe Neden OlduKocaeli’nin İzmit ilçesinde, bir araç servisinin boya fırınında çıkan yangın paniğe neden oldu.
 • 12:53Kocaeli Staj İçin Evden Çıkan Darıca'lı Damla'dan Bir Yıldır Haber YokKocaeli Staj İçin Evden Çıkan Darıca'lı Damla'dan Bir Yıldır Haber YokAilesi Kocaeli'nin darıca İlçesi'nde oturan, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Üniversitesi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Bölümü öğrencisi olan 19 yaşındaki Damla Demirtaş bir yıldır bulunamıyor.
 • 11:30Üniversiteli Damla'dan Yaklaşık Bir Yıldır Haber YokÜniversiteli Damla'dan Yaklaşık Bir Yıldır Haber YokKocaeli'nin Darıca İlçesi'ndeki evinden geçen yıl staj yaptığı Gebze İlçesi'ndeki işyerine gitmek üzere çıkan Damla Demirtaş'tan bir daha haber alınamadı.
 • 10:45Ford İşçileri Eylemlerini SürdürüyorFord İşçileri Eylemlerini SürdürüyorKocaeli’nin Gölcük ilçesinde Ford işçileri, Türk Metal Sendikası’na karşı başlattıkları eylemi sürdürüyor.
 • 00:24Bakan Işık, Kamyon Şoförleri ve Muhtarlarla Bir Araya GeldiBakan Işık, Kamyon Şoförleri ve Muhtarlarla Bir Araya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın kamyon şoförleriyle toplantısı - Bakan Işık'ın muhtarlarla toplantısı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de: - "Kocaeli'yi yüksek teknoloji yatırımlarda Türkiye'nin beşinci bölge desteklerinden yararlanmasıyla ilgili kararı aldık.
 • 23:45Çatıdan İndirildi Tekrar İntihara KalkıştıÇatıdan İndirildi Tekrar İntihara KalkıştıKocaeli’nin İzmit ilçesinde çift cinsiyetli olduğu ve ameliyat olmak için yardım alamadığı gerekçesiyle intihara kalkışan bir kişi, serbest bırakıldıktan sonra tekrar bir binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu.
 • 21:2424 Yaşındaki Genç, Çift Cinsiyetliyim24 Yaşındaki Genç, Çift Cinsiyetliyim" Dedi İntihara KalkıştıKocaeli'nde doğuştan çift cinsiyetli olduğu gerekçesiyle dışlandığını söyleyen bir kişi, kültür sitesinin çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Şahıs, ikna edilerek aşağı indirildi.
 • 19:51Otomotiv İşçilerinin EylemiOtomotiv İşçilerinin EylemiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eylem alanından detaylar- İşçi röportajı Kocaeli'deki otomotiv işçilerinin eylemi- Ford Otosan işçileri, fabrika yakınında eylemlerini sürdürüyor Kocaeli'de faaliyet gösteren Ford Otosan işçileri, ücretlerinin artırılması talebiyle başlattıkları eylemde, fabrika yakınında beklemeye devam ediyor.
 • 17:49Ford Otosan Kocaeli Fabrikası Üretime BaşladıFord Otosan Kocaeli Fabrikası Üretime Başladıİşçi eylemleri sonucu parça ikmali yapılamaması nedeniyle geçici olarak üretime ara verilen Ford Otosan fabrikalarında işbaşı yapıldığı belirtildi.
 • 17:44Ford Otosan Kocaeli'deki Üretimine Yeniden BaşladıFord Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Kocaeli fabrikalarında üretime yeniden başlandığını bildirdi.
 • 16:21Kocaeli'de İntiharKocaeli'de İntiharKocaeli’nin İzmit ilçesinde uyuşturucu madde kullanan kişi, başına silahla ateş ederek intihar etti.
 • 15:28Ford Otosan İşçileri Bugün de İzmit'te Protesto Gösterisi Yaptı (2)Ford Otosan İşçileri Bugün de İzmit'te Protesto Gösterisi Yaptı (2)Üretim SAAT 16.00'DA BAŞLIYOR Ford Otosan'da bugün saat 16.00'dan itibaren 16.00-24.00 vardiyası ile yeniden üretime başlanacağı duyuruldu.
 • 15:03Türk-İş: Eylemler Diyalog Yoluyla ÇözülmeliTürkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Bursa ve Kocaeli'de devam eden iş bırakma eylemlerinin diyalog yoluyla çözülmesini beklediklerini açıkladı.
 • 15:02Otomotiv İşçilerinin Eylemi SürüyorOtomotiv İşçilerinin Eylemi SürüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İşçilerin Sabri Yalım Parkı'nda toplanmaları- Slogan atılması- İşçi temsilcilerinin konuşmaları- İşçilerin dilekçeleri imzalaması Kocaeli'deki otomotiv işçilerinin eylemi- Ford Otosan işçileri, ücretlerinde iyileştirme talebiyle başlattıkları eylemlerini sürdürüyor Kocaeli'de faaliyet gösteren Ford Otosan işçileri, ücretlerinde iyileştirme talebiyle başlattıkları eylemlerine devam ediyor.
 • 14:59İşverenlerden Ortak Çağrı: İşlerimize Dört Elle SarılmalıyızBursa'da Renault ve Tofaş'ta Mako ve Ototrim ile Kocaeli'de Fort Otosan'da devam eden iş bırakma eylemleri üzerine işverenler ortak bir açıklama yaptı.
 • 13:55Kocaeli'deki Ford İşçileri Bursa'ya Desteğe GidiyorKocaeli’nin İzmit ilçesinde Ford işçileri, Bursa’da eylemde olan Renault ve Tofaş işçilerine destek vermek için yola çıktı.
 • 13:50Elektrik Mühendisi İşyerinde İntihar EttiElektrik Mühendisi İşyerinde İntihar EttiKocaeli'nin Körfez İlçesi'nde Elektrik Mühendisi 35 yaşındaki Caner Sevim, sabah işyerinde başından vurulmuş olarak bulundu.
 • 13:45Kocaeli'de İş Adamı İntihar EttiKocaeli'de İş Adamı İntihar EttiKocaeli’nin Körfez ilçesinde ekonomik sorunlar yaşadığı ileri sürülen bir iş adamı intihar etti.
 • 13:34Kocaeli'de Traktörün Altında Kalan Kişi ÖldüKocaeli'de Traktörün Altında Kalan Kişi ÖldüKocaeli’nin Gölcük ilçesinde devrilen traktörün altında kalan kişi öldü.
 • 11:143 Liseli Dilenerek Eylem Yaptı3 Liseli Dilenerek Eylem YaptıKocaeli’nin İzmit ilçesinde 3 lise öğrencisi, il genelinde Suriyeli dilencilerin sayısının her geçen gün artmasını protesto etmek için dilencilik yaptı.
 • 09:19Bakan Işık: Paralel Yapı Yazılımımızı Ele Geçirmek İçin TUBİTAK'ı DinliyorBakan Işık: Paralel Yapı Yazılımımızı Ele Geçirmek İçin TUBİTAK'ı DinliyorBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Bütün savaş gemilerimizin görev bilgisayarlarını değiştirdik. Yerli yazılımlar yüklüyoruz." dedi
 • 01:00Işık: Işık: "Imf'nin Kapısına Gidip 3 Kuruş İçin Yalvardılar"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de: - "Bugün milliyetçilik nutukları atanlar 13 yıl önce bu memleketi IMF'ye mahkum edip, IMF'nin talimatı olmadan adım dahi atamayan insanlardı.
 • 23:54Bakan Işık: Bakan Işık: "Savunma Sanayinde Yerlilik Oranını Yüzde 55'in Üzerine Taşıdık"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Kocaeli'de: - "Teknolojinin hızla geliştiği bir dünyada bizim kendi teknolojimizi ve silahımızı üretmemiz ve o silahın güvenlik kodunun bizden başka kimsenin elinde olmaması bizim için hayati derecede önemli. Bu paralel yapının, özellikle son dönemde TÜBİTAK'taki savunma sanayi projelerini yürüten kritik personelin cep telefonlarını sahte isimlerle dinlemesinin arkasında da bu gerçek yatıyor" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Teknolojinin hızla geliştiği bir dünyada bizim kendi teknolojimizi ve silahımızı üretmemiz ve o silahın güvenlik kodunun bizden başka kimsenin elinde olmaması bizim için hayati derecede önemli. Bu paralel yapının, özellikle son dönemde TÜBİTAK'taki savunma sanayi projelerini yürüten kritik personelin cep telefonlarını sahte isimlerle dinlemesinin arkasında da bu gerçek yatıyor" dedi.
 • 20:53Bahçeli: Bahçeli: "Savaşa mı Gidiyoruz Sandığa Mı?"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MHP'nin Kocaeli mitingi- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli- Miting alanından detay- Bahçeli'nin konuşması KOCAELİ - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kocaeli'de partisinin düzenlediği mitinge katıldı.
 • 20:40Bahçeli: Bahçeli: "Türkiye'nin Tek Başına MHP'nin İktidarına İhtiyacı Vardır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MHP'nin Kocaeli mitingi- Miting alanından detaylar- Bahçeli'nin konuşması KOCAELİ - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kocaeli'de partisinin düzenlediği mitinge katıldı.
 • 20:19Bahçeli: Kandil'le Şebeklik Yapmak, AKP'nin ve Davutoğlu'nun Uzmanlık Alanıdır (3)Bahçeli: Kandil'le Şebeklik Yapmak, AKP'nin ve Davutoğlu'nun Uzmanlık Alanıdır (3)Siz DE YARGILANACAKSINIZ MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Sakarya'dan sonra Kocaeli, Perşembepazarı Meydanı'nda konuştu.
 • 20:04MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli AçıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli AçıklamasıKOCAELİ (İHA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Biz Milliyetçi Hareket olarak karşımıza çıkacak her engeli tek başımıza aşacak kuvvetteyiz.
 • 20:03Bahçeli: Bahçeli: "Paralel Yapılanma Kesinlikle AKP'nin Eseridir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MHP'nin Kocaeli Mitingi- Miting alanından detaylar- Bahçeli'nin konuşması KOCAELİ - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kocaeli'de partisinin düzenlediği mitinge katıldı.
 • 19:43Işık: Işık: "Türkiye'de Her Şey Yara Alır Ama Hukukun Yara Almaması Gerekiyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kocaeli Barosu binasından detya görüntü- Kocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe'nin makam odasından detay- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık'ın konuşması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "Türkiye'de her şey yara alır ama hukukun yara almaması gerekiyor.
 • 19:39Dubai Port Limanı İnşaatı Önünde Zincirli Protesto EylemiDubai Port Limanı İnşaatı Önünde Zincirli Protesto EylemiKocaeli'nin Körfez İlçesi'nin Yarımca sahilinde Dubai Port Limanı ile ilgili olarak, mahkemenin durdurmaya yönelik kararı olmasına rağmen inşaatın devam ettiğini ileri süren çevreciler, liman girişi önünde eylem yaptı.
 • 19:36Kocaeli Bahçeli Partisinin Mitinginde Konuştu 3Kocaeli Bahçeli Partisinin Mitinginde Konuştu 3Kocaeli Bahçeli partisinin mitinginde konuştu 3 (Tür: Yurt)
 • 16:56Bakan Çelik'ten Metal İşçilerinin Eylemine İlişkin AçıklamaÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa’da başlayan metal işçilerinin eyleminin ardından Ford Otosan Kocaeli fabrikalarında da başlayan eylemlere ilişkin, “Grev olması için toplu sözleşme sürecinden bahsetmemiz gerekiyor.
 • 14:46İzmit'e Eski Askeri Cephanelik Alanına 1180 Yataklı Şehir Hastanesi Kampüsü'nün Temeli Atıldıİzmit'e Eski Askeri Cephanelik Alanına 1180 Yataklı Şehir Hastanesi Kampüsü'nün Temeli Atıldıİzmit'tte bin dönümlük eski askeri cephanelik alanına yaptırılacak Kocaeli Şehir Hastanesi'nin temeli bugün Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın da katıldığı törenle atıldı.
 • 14:22Kocaeli'de Ford İşçileri Üretimi DurdurduKocaeli'de Ford İşçileri Üretimi DurdurduBursa’da başlayan metal işçilerinin eyleminin ardından Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde kurulu bulunan Ford Otosan işçileri de aldıkları düşük ücretleri protesto etmek amacıyla üretimi durdurma kararı aldı.
 • 14:09Kocaeli - Üretimin Durdurulduğu Ford Otosan Önünde, İşçiler Eylem YaptıKocaeli - Üretimin Durdurulduğu Ford Otosan Önünde, İşçiler Eylem YaptıÜretimin durdurulduğu Ford Otosan önünde, işçiler eylem yaptı BURSA'daki Renault ve Tofaş fabrikalarında başlayan otomotiv sektöründeki eylemin ardından, parça ikmalinde yaşanan kesinti nedeniyle üretime ara verilen Ford Otosan Kocaeli Fabrikası girişinde, bu sabah toplanan yaklaşık 300 işçi, çeşitli isteklerde bulundu.
 • 12:5370 Adet Hap İçerek İntihar Etti70 Adet Hap İçerek İntihar EttiKocaeli'de psikolojik sorunları olduğu iddia edilen bir kadın, 70 adet hap içerek intihar etti.
 • 12:16Ford Otosan'da Zam İsteyen Çalışanlar Eylem BaşlattıFord Otosan'da Zam İsteyen Çalışanlar Eylem BaşlattıFord Otosan'ın üretimi durdurma kararının ardından, zam isteyen çalışanlar eylem başlattı Kocaeli'deki fabrikanın yakınında toplanan işçiler sloganlar attı.
 • 11:41İşçiler Eylemde; Ford Otosan Kocaeli'ndeki Üretimine Ara VerdiFord Otosan, işçi eylemleri sonucu parça ikmalinin yapılamaması nedeniyle Kocaeli'ndeki Gölcük ve Yeniköy fabrikalarında geçici süreyle üretime ara verdi.
 • 09:44Ford Otosan Kocaeli'ndeki Üretimine Ara VerdiFord Otosan, işçi eylemleri sonucu parça ikmalinin yapılamaması sebebiyle Eskişehir İnönü fabrikası hariç Gölcük ve Yeniköy fabrikalarında geçici süreyle üretime ara verdi.
 • 00:02Gündem Özeti/ 20 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Atatürk ve Cumhuriyet Meydanları'nda düzenlenecek mitinglerde halka hitap edecek.
 • 19:12Prof. Dr. Canan Karatay: Şeker En Tatlı Zehirdir, ÖldürürProf. Dr. Canan Karatay: Şeker En Tatlı Zehirdir, ÖldürürKocaeli Kitap Fuarı'na konuk yazar ve konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Canan Karatay, bütün hastalıkların temelinde aşırı şeker ve karbonhidrat tüketimi olduğunu belirterek, "Şeker en tatlı zehirdir ve öldürür" dedi.
 • 23:48Kocaeli'nde Dev Kargo Gemisi, Törenle Suya İndirildiKocaeli'nde Dev Kargo Gemisi, Törenle Suya İndirildiKocaeli'nin Körfez ilçesinde kurulu Marmara Tersanesinde 14 ayda yapımı tamamlanan ve 20 milyon dolara mal olan kargo gemisi törenle denize indirildi.
 • 22:16Genel Kargo Gemisi Denize İndirildiGenel Kargo Gemisi Denize İndirildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - YM FUJİ" adlı genel kargo gemisi detay, - Yıldırım Holding Üst Düzey Yöneticisi Yüksel Yıldırım ile röportaj - Geminin denize indirilişi Genel kargo gemisi denize indirildi- Kocaeli'nin Körfez ilçesinde yaklaşık 20 milyon dolara inşa edilen "YM FUJİ" adlı genel kargo gemisi denize indirildi Kocaeli'nin Körfez ilçesinde yaklaşık 20 milyon dolara inşa edilen 131,20 metre uzunluğundaki genel kargo gemisi denize indirildi.
 • 19:13Gençler Bakan Güllüce ile 'Selfıe' Çekme Yarışına GirdiÇevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı İdris Güllüce, seçim çalışmaları kapsamında Kocaeli’yi ziyaret etti.
 • 18:37Dev Kargo Gemisi, Törenle Suya İndirildiDev Kargo Gemisi, Törenle Suya İndirildiKocaeli'nin Körfez İlçesi'nde kurulu Marmara Tersanesi'nde 14 ayda yapımı tamamlanan ve 20 milyon dolara mal olan kargo gemisi törenle denize indirildi.
 • 17:56Güllüce: Güllüce: "Binlerce Kere Kınıyorum"Görüntü Dökümü - Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin tören konuşması - Bakan Güllüce'nin tören sonrası gazetecilerin HDP'nin Adana ve Mersin'deki binalarına yönelik saldırılara ilişkin sorusuna yanıtı Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, Kocaeli'de: (1)- "(Avrasya Tüneli'nin inşaat çalışmaları) Geçtiğimiz pazartesi günü ÇED'ini onayladık, kıyamet koptu.