SON DAKİKA KONUT KREDİSİ HABERLERİ

Son Dakika Konut Kredisi Haberleri

 • 24 Eylül 2016 11:40Özgürlük ve Demokrasi İndirimi' TalebiÖzgürlük ve Demokrasi İndirimi' TalebiTüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkanı Süleyman Bakal, kredi ve borçlanma konusunda yapılan değişiklikleri olumlu karşılarken, bunun karşılığında satıcı ve sağlayıcılardan da özgürlük ve demokrasi indirimi yapması yönünde öneride bulundu.
 • 23 Eylül 2016 16:37Kto Başkanı Hiçyılmaz: Kto Başkanı Hiçyılmaz: "Kredilere Dair Karar Büyümeyi Sağlar"Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, yaptığı yazılı açıklama ile Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan kararları değerlendirdi.
 • 23 Eylül 2016 16:01Kayseri Ticaret Odası Yönetimi Banka Bölge Müdürleri ile Bir Araya GeldiKayseri Ticaret Odası Yönetimi Banka Bölge Müdürleri ile Bir Araya GeldiKayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Kayseri’de bulunan bankaların bölge müdürleri ile toplantıda buluştu.
 • 23 Eylül 2016 14:28Bakanlıktan Kdv Geri Alımı Hakkında AçıklamaGümrük ve Ticaret Bakanlığı, konutta Katma Değer Vergisi (KDV) oranlarının düşürülmesi nedeniyle, konut kredisi kullanan müşterilerin bankalara başvurarak iade alabileceklerine yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıkladı.
 • 23 Eylül 2016 13:21Gümrük ve Ticaret Bakanlığı AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanlığı AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanlığınca konutta Katma Değer Vergisi (KDV) oranlarının düşürülmesi nedeniyle, konut kredisi kullanan müşterilerin bankalara başvurarak iade alabileceklerine yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, konut kredilerinde KDV muafiyetinin söz konusu olmadığı bildirildi.
 • 23 Eylül 2016 12:55İntes Yönetim Kurulu Başkanı Koloğlu AçıklamasıTürkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu, Ekonomi Koordinasyon Kurulunda (EKK) alınan konut kredisinde ilişkin kararların orta ve alt gelir grubundaki tüketicilerin konut satın alma kararlarını etkileyeceğini belirterek, kararın, birikimlerin bu yönde kullanılmasını teşvik edecek nitelik taşıdığını ve bankacılık sektörü için de önemli bir kaynak yaratabileceği için ekonomiye de dinamizm katacağını bildirdi.
 • 23 Eylül 2016 12:3112 Bankaya Dava Açılabilecek12 Bankaya Dava AçılabilecekTokbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rekabet Kurulunun, 8 Mart 2013'te 12 bankanın mevduat, kredi ve kredi kartı konularında birlikte fiyat tespit etmek amacıyla kartel oluşturduğunu belirlediğini ifade ederek, bu tespit sonucunda Kurulun, 12 bankaya toplam 1 milyar 116 milyon 957 bin 468 lira idari para cezası kestiğini anımsattı.
 • 23 Eylül 2016 11:3212 Bankaya Tazminat Davası Yolu Açıldı12 Bankaya Tazminat Davası Yolu Açıldı21 Ağustos 2007 ve 22 Eylül 2011 arasında, 12 bankadan herhangi birisinden mevduat, kredi ve kredi kartı hizmeti alan vatandaşın, 3 kat tazminat davası açma hakkı bulunuyor.
 • 23 Eylül 2016 11:29ATO Yönetim Kurulu Başkanı Bezci AçıklamasıAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, kredi kartlarında taksit sayısının 9'dan 12'ye çıkarılmasının hem tüketiciyi rahatlatacağını hem de ticari hayata canlılık getireceğini belirterek, "Ticaretin canlanması ekonomide büyümeye destek olacaktır.
 • 23 Eylül 2016 09:42KDV iadesi alacağım diye zarar etmeyin!Son günlerde basında yer alan kredi kullanarak konut sahibi olan vatandaşların ödedikleri KDV miktarlarını geri alabilecekleri yönündeki açıklamalar tüketicilerde büyük bir umut yarattı.
 • 22 Eylül 2016 17:04KDV iadesi alacağım diye zarar etmeyin! Son günlerde basında yer alan kredi kullanarak konut sahibi olan vatandaşların ödedikleri KDV miktarlarını geri alabilecekleri yönündeki açıklamalar tüketicilerde büyük bir umut yarattı.
 • 22 Eylül 2016 14:39Grafikli - Kredi Taksitlerinde Yeni DönemKredi kartlarında genel taksit sınırı 9 aydan 12 aya çıkarılırken, elektrik-elektronik eşya ve bilgisayarda bu sayı 9'dan 6 aya indirilecek.
 • 22 Eylül 2016 14:08Emlak Konut Gyo Genel Müdürü Kurum AçıklamasıEmlak Konut Gyo Genel Müdürü Kurum AçıklamasıEmlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, son yapılan KDV düzenlemesinin ardından dün de konut kredilerinde yüzde 75'lik banka kredisi oranının yüzde 80'e çıkarıldığını, bu artışın konut sektörünü, satışlarını hareketlendirecek bir düzenleme olduğunu belirterek, "Tapu harçlarında, KDV rayiçlerinde de gerekli düzenlemelerin yapılmasını bekliyoruz ve yapılacağına inanıyoruz.
 • 22 Eylül 2016 13:53"Türkiye ekonomisi yoluna devam ediyor"Amerikan Merkez Bankası'nın faiz kararı, Başbakan Sayın Binali Yıldırım'ın açıkladığı kredi kartı taksit sınırı artışı gibi Türkiye ekonomisinin gündemine ilişkin konularda değerlendirmelerde bulunan Dumankaya İnşaat Genel Müdürü Abdullah Yazıcı şunları söyledi:
 • 22 Eylül 2016 12:53Kredi Kartları ve Kredilerde Yeni DönemKredi Kartları ve Kredilerde Yeni DönemAnadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca, Ekonomi Koordinasyon Kurulunda (EKK) kredi kartlarında taksit sayıları ve kredilere yönelik alınan yeni kararlara ilişkin, "Hiç şüphesiz bu tedbirler kısa vadeli ve tüketimi hızlandırmayla ilgili. Bu ortamda bunlar gerekli." değerlendirmesinde bulundu.
 • 22 Eylül 2016 12:13TBB'den Konut Kredilerindeki Kdv İadesi Hakkında AçıklamaTBB’den yapılan açıklamada bankalardan konut kredisi kullanan müşterilerin bankalara başvurarak KDV iadesi alabilecekleri yönündeki yorum ve değerlendirmelerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
 • 22 Eylül 2016 12:01İTO Başkanı Çağlar Açıklamasıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, "Taksit kolaylığıyla piyasalar sonbahar alışverişinde 'ilkbaharı' yaşayacak.
 • 22 Eylül 2016 11:05Bankalar Birliğinden Konutta Kdv AçıklamasıTürkiye Bankalar Birliği (TBB), bankalardan konut kredisi kullanan müşterilerin bankalara başvurarak KDV iadesi alabilecekleri yönündeki yorum ve değerlendirmelerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
 • 22 Eylül 2016 10:31Ağaoğlu: 'Konutta Kdv İadesi Yok'Ağaoğlu: 'Konutta Kdv İadesi Yok'TÜSODER Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, önceki gün kamuoyuna yansıyan, kredili konut satın alan ve satın almış olduğu konutu teminat olarak gösteren tüketicilerin ödemiş oldukları Katma Değer Vergilerinin geri alınabileceğine dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını savundu.
 • 22 Eylül 2016 09:28Konutta Kredi Oranının ArtırılmasıKonutta Kredi Oranının ArtırılmasıMüteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, konut kredilerinde kullanım oranının yüzde 80'e çıkarılma kararına ilişkin, "Faizlerin düşüşüyle başlayan olumlu hava bu kararla güçlenecek" dedi.
 • 22 Eylül 2016 07:26Taksit Taksit BüyüyeceğizTaksit Taksit BüyüyeceğizBAŞBAKAN Binali Yıldırım, kredi kartında beklenen uygulama ile ilgili, "Kredi kartında borç bakiyelerine yeniden yapılandırma imkanı getiriliyor.
 • 21 Eylül 2016 23:04Ekonomi Koordinasyon Kurulu ToplantısıEkonomi Koordinasyon Kurulu ToplantısıEkonomi Koordinasyon Kurulunda (EKK) alınan kararlara göre, kredi kartlarında genel taksit sınırı 9 aydan 12 aya çıkarıldı, kredi kartlarının mevcut borç bakiyeleri bir defaya mahsus en fazla 72 ay ile sınırlı olmak üzere bankalar tarafından taksitlendirilecek.
 • 21 Eylül 2016 20:46Binali Yıldırım: Kredi Kartına Taksit 9 Aydan 12 Aya ÇıkarıldıBinali Yıldırım: Kredi Kartına Taksit 9 Aydan 12 Aya ÇıkarıldıBAŞBAKAN Binali Yıldırım, kredi kartı ve taksit düzenlemesiyle ilgili açıklama yaptı.
 • 21 Eylül 2016 20:36Başbakan Yıldırım: (1)Başbakan Binali Yıldırım, "Genel kredi taksit sınırını 9 aydan 12 aya çıkarmış olduk. Bazı ürünlerde farklı kredi taksit sayısı olabiliyor, daha az, daha farklı olanlar var ama her halükarda 12 aydan daha fazla olmuyor.
 • 21 Eylül 2016 19:40Başbakan Yıldırım'dan 'Mini Anayasa Paketine' İlişkin AçıklamaBaşbakan Yıldırım'dan 'Mini Anayasa Paketine' İlişkin AçıklamaBaşbakan Binali Yıldırım, mini anayasa paketi kapsamında yapılması planlanan görüşmelere ilişkin, "Bu çalışmayı, tekrar genel başkanlar tarafından değerlendirilip olurları verildikten sonra hayata geçirmek lazım. Sayın Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile görüşme yapma ihtiyacı var, görüşüp bu konuyu karar bağlamamız yerinde olur" dedi.