SON DAKİKA KONUT KREDİSİ HABERLERİ

Son Dakika Konut Kredisi Haberleri

 • 13:03 TOKİ'de 1 Daire Sahibini Arıyor Bilecik Valiliği, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde yürütülen Sosyal Konut Projesi kapsamında, hak sahibi bir vatandaşın vefat etmesi ve yedek listede hak sahibi kalmaması nedenleriyle 1 dairenin boşaldığını açıkladı.
 • 08:57 Yeni Hükümetin Ekonomi Yönetiminin İcraat Ajandası Yeni Hükümetin Ekonomi Yönetiminin İcraat Ajandası Ekonomi yönetimine yeni giren bakanlar, öncelikle bakanlık faaliyetlerine ilişkin brifing alacak. Paranın yeni patronlarının uzun bir icraat ajandası var.
 • 18:32 Gayrimenkul Sektörü Temsilcileri Tcmb'nin Faiz Kararını Değerlendirdi 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz indiriminin yerinde bir karar olduğunu belirtti.
 • 13:41 Konut Kredisi Faiz Oranları Değerlendirmesi Mayıs ayında en iyi konut kredisi faiz oranıaylık1,05, 10 yıl vade için 100 bin TL'nin toplam faiz ödemesi yaklaşık76 bin TL olarak gerçekleşiyor.
 • 08:15 Özel Hastaneye Fark Ödemeyi Bitirecek, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Geliyor Özel Hastaneye Fark Ödemeyi Bitirecek, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Geliyor Tamamlayıcı sağlık sigortası için düğmeye basıldı. Tüm çalışanlar için devlet destekli sigorta havuzu kurulacak. Vatandaş özel hastanelerden fark ödemeden yararlanacak.
 • 17:04 Gyoder İcra Kurulu Üyesi Sur Açıklaması Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) İcra Kurulu Üyesi Haluk Sur, mortgage'ın ikinci pazarının kurulmasının çok önemli olduğunu belirtti.
 • 12:27 Garanti Mortgage "İşsizlik Sigortalı" Krediyle Ev Sahibi Yapıyor Garanti Mortgage, "İşsizlik Sigortalı Mortgage" kampanyasıyla ücretli çalışanları ev sahibi yapıyor, işsizlik teminatıyla da çalışanların kendilerini güvenceye almalarını sağlıyor.
 • 14:05 Moody's Türkiye'de Konut Kredisini Önerdi Moody's Türkiye'de Konut Kredisini Önerdi Moody's tarafından yayımlanan raporda Türkiye'deki konut fiyatları artışının "sürdürülebilir olmadığını" belirtilirken, buna karşılık piyasa dinamikleri ve yasal düzenlemeler sayesinde ekonomide konut piyasası kaynaklı bir yavaşlamanın önüne geçileceğine dikkat çekildi.
 • 13:29 Moody's'ten Türkiye'nin Konut Sektörüne İlişkin Değerlendirme LONDRA (AA) – Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's konut teminatlı tahvillerin Türkiye'deki en güvenli kredi enstrümanları arasında yer aldığını belirtti.
 • 13:05 Bankaların Yüksek Faizi Konut Sektörünü Vuruyor' Bankaların Yüksek Faizi Konut Sektörünü Vuruyor' Karataş, yazılı açıklamasında, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün ve ona bağlı 250 alt sektörün gözünün, konut kredisi faiz oranlarının indirilmesi için bankalarda olduğunu kaydetti.
 • 12:32 Timfed Genel Başkan Vekili Karataş Açıklaması Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TİMFED) Genel Başkan Vekili Deniz Karataş, Merkez Bankasının faiz indirimlerine rağmen bankaların kredide yüksek faiz uygulamasını devam ettirmesinin konut satışlarını olumsuz etkilediğini belirtti.
 • 15:17 Reıdın Emlak Endeksi Nisan Ayı Raporu Türkiye'nin en büyük 7 şehrinde geçen yılın nisan ayına göre satılık konut fiyatlarının en çok yükseldiği il, yüzde 32,64 ile Yalova oldu.
 • 12:58 Fintech ve Start-up'lar Yapı Kredi'nin Radarında Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, banka olarak ödeme sistemlerinden yatırım danışmanlığına, bütçe planlamadan biyometriye ve güvenliğe kadar birçok farklı alanda binin üzerinde Fintech ve start-up incelediklerini bildirdi.
 • 11:37 Yıllık Kira Gayrimenkulleri Boş Bırakıyor Yıllık Kira Gayrimenkulleri Boş Bırakıyor Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Ülkü Uçar, Suriyeli mülteci akını ve kredi oranlarının yüksek olması nedeniyle gayrimenkul fiyatlarının tavan yaptığını ancak kira ödemelerinin yıllık alınması nedeniyle birçok daire ve iş yerinin boş kaldığını söyledi.
 • 17:02 Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın Açıklaması Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, "Tarım sektörüne kullandırılan kredilerde yüzde 60'ın üzerindeki pazar payımız ve 600 bine yakın tarımsal sektör müşterimiz ile üstlenmiş olduğumuz misyonun gerektirdiği üretkenlik ve etkinlikte olmayı sürdüreceğiz.
 • 10:38 Diyarbakır'da Emlak ve İnşaat Sektörü Canlanıyor Diyarbakır'da Emlak ve İnşaat Sektörü Canlanıyor Diyarbakır’da terör olayları nedeniyle durma noktasına gelen emlak ve inşaat sektörü, yeniden canlanıyor.
 • 15:04 Türk-Alman Yatırım Zirvesi 2016 Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkan Yardımcısı ve İdari İşler Müdürü Dr. Luise Hölscher, "Türkiye'ye çekmiş olduğumuz toplam yatırım hacmi 23 milyar avronun üstüne çıktı.
 • 11:02 İnşaat Sektörüne Artan Fiyatı Sıkıntısı İnşaat Sektörüne Artan Fiyatı Sıkıntısı Manisa Girişimci Müteahhitler Derneği (MAGİD) Başkanı Aslan Yılmaz, inşaat sektörünün demirde yaşanan fiyat artışı ve faizlerin yüzde 1'in altına düşmemesi nedeniyle sıkıntı çekildiğini açıkladı.
 • 09:01 Konut Kredisi Batırana Çifte Kdv Konut Kredisi Batırana Çifte Kdv Evinizi kredi ile alırken yüzde 1.8 veya 18 KDV ödüyorsunuz. Eğer kredinizi ödeyemezseniz banka eve el koyup açık artırma ile satıyor.
 • 09:50 Dolandırıcılara Verdiği Evini Kredi Çekip Geri Alacak Dolandırıcılara Verdiği Evini Kredi Çekip Geri Alacak Adana'da telefonla arayıp dolandırıcıya inanarak 10 bin lira para yatıran, daha sonra evini de satıp dolandırıcılara kaptıran yaşlı kadın, 100 bin lira kredi çekip sattığı evi geri alacak.
 • 07:50 Faizler Yüksek Seyredince, İnşaatçılar Bankacı Oldu, İsyan Var Faizler Yüksek Seyredince, İnşaatçılar Bankacı Oldu, İsyan Var Faizler nedeniyle senetli ev satışlarının arttığını söyleyen KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Sektör bankacılık yapmaya başladı. Devlet bankaları elini taşın altına koymalı" dedi.
 • 22:54 Moody's, Türkiye İçin Büyüme Tahminini Açıkladı Moody's, Türkiye İçin Büyüme Tahminini Açıkladı Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'de ekonomik büyümenin bu yıl yüzde 3,4, gelecek yıl ise yüzde 3,6 seviyesinde gerçekleşmesinin beklendiğini belirtti.
 • 20:22 Moddy's'den 'Türkiye' Tahmini Moddy's'den 'Türkiye' Tahmini Kredi derecelendirme kuruluşunun "Teminatlı Türk Tahvillerine İlişkin Görüşler" başlıklı telekonferansına Teminatlı Tahvillerden Sorumlu Müdürü Juan Pablo Soriano, EMEA Bölgesi Teminatlı Tahviller Ekibi Başkan Yardımcısı Jose de Leon ve EMEA Bankacılık Bölümü Kıdemli Kredi Analisti Başkan Yardımcısı Irakli Pipia katıldı.
 • 18:45 Moody's'ten Türkiye İçin Büyüme Tahmini Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'de ekonomik büyümenin bu yıl yüzde 3,4, gelecek yıl ise yüzde 3,6 seviyesinde gerçekleşmesini beklendiğini belirtti.
 • 12:34 Kayseri Kto Meclis Toplantısında Şehitler Anıldı Kayseri Kto Meclis Toplantısında Şehitler Anıldı Kto Meclis toplantısında şehitler anıldıKAYSERİ Ticaret Odası'nın (KTO) Nisan ayı Meclis Toplantısı'nın açılışında, ekrana bayraklı Türkiye haritasına yerleştirilmiş şehitlerin fotoğrafları yansıtıldı ve saygı duruşunda bulunuldu.
 • 11:18 Kız İsteyen de Eşiyle Barışmak İsteyen de Uslu'yu Arıyor AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu'ya, katıldığı programlarda ve TBMM'de görev yaptığı sırada yazılı, sözlü ve telefonla birçok yardım isteği gelirken, bunlardan bazıları gülümsetiyor.
 • 13:56 İmkon Genel Başkanı Tellioğlu Açıklaması İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, inşaat sektörünün gözünün konut kredisi faiz oranlarının indirilmesi için bankalarda olduğunu belirterek, "Devletin elini taşın altına koyduğu noktada, hiç değilse bankaların da parmaklarını taşın altına koymalarını bekliyor ve bir an önce faizlerde indirim çağrısı yapıyoruz.
 • 10:57 Bankalardan Ciddi Faiz İndirimi Bankalardan Ciddi Faiz İndirimi Habertürk Gazetesi'nden Abdurrahman Yıldırım'ın bugünkü yazısına göre; Merkez Bankası'nın koridorun üst bandını aşağı çekmesiyle bankalara kullandırdığı fonların ağırlıklı ortalaması da gerilemesini sürdürdü.
 • 10:23 "MORTGAGE Krizi Borsa Krizlerinden Daha Çok Kaybettirdi" Kadir Has Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eray Yücel, 2008 krizinin en büyük sebebinin Batı'da şişen konut fiyatları olduğunu ifade etti.
 • 08:57 Bankalar Faizi İndirdi, Ticari Kredide Faiz 2.14 Puan Geriledi Bankalar Faizi İndirdi, Ticari Kredide Faiz 2.14 Puan Geriledi "Bankalar 15 Nisan ile biten haftada şirketlere kullandırdıkları ticari kredi faizlerini yüzde 15.08'den yüzde 13.37'ye indirdi ve bir haftada 1.71 puanlık azaltıma gitti"
 • 11:47 Faizlerin Düşmesi Konut Sektörünü Heyecanlandırdı Faizlerin Düşmesi Konut Sektörünü Heyecanlandırdı Merkez Bankası'nın faiz indirimi, inşaat sektörünün yanısıra ev sahibi olmak isteyen orta gelirlilerde umut yarattı.
 • 10:05 Kredi İndirimi Bekleyenleri Üzecek Haber, Vatandaşa Yansımayacak Kredi İndirimi Bekleyenleri Üzecek Haber, Vatandaşa Yansımayacak Merkez Bankası'nın faiz indirmesi ile gözler bankaların faiz indirimine çevrildi. Ancak, bankaların küçük çaplı indirimleri şimdilik vatandaşa yansımayacak.
 • 14:49 Konut Faizlerinin Düşmesi Satışları %20 Artıracak Dünyanın en büyük gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams, Türkiye'de uzun dönemdir düşmesi beklenen konut faiz rakamlarını değerlendirdi.
 • 15:13 Beylikdüzü – Esenyurt bölgesi konut yatırımcılarına daha da kazandıracak Beylikdüzü – Esenyurt bölgesi konut yatırımcılarına daha da kazandıracak Uzmanlar İstanbul'u oluşturan 39 ilçe içerisinde en yüksek büyüme hızına sahip bölge olarak yaklaşık 250 konut projesinin yapıldığı Beylikdüzü ve Esenyurt bölgesini gösteriyor.
 • 13:23 İmkon Başkanı Tellioğlu Açıklaması İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı ve TOBB İnşaat Sektörü Meclis Başkanı Tahir Tellioğlu, mesleki yeterlilik belgesi alınması konusunda hükümetin 248 milyon liralık bütçe ayırdığını belirterek, "Devlet üzerine düşeni yaptı.
 • 13:01 Konut Kredisi Faiz Oranları Yüzde 1'in Altına İner" Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, yakın vadede konut kredisi faiz oranlarının yüzde 1'in altına ineceğini düşündüğünü söyledi.
 • 16:16 Moody's: Türk Bankalarının Finansman Profilleri Güçlenecek Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's arttan teminatlı menkul kıymet ihraçlarının Türk bankalarının finansman profillerini güçlendireceğini açıkladı.
 • 11:00 İzmir'in de "Taşı Toprağı Altın" Konut fiyat artışında dünyada 6'ncı olan İzmir, Türkiye'de İstanbul'dan sonra konut fiyatı en çok artan il oldu.
 • 08:32 Konut Kredisi Faizlerinde Düşüş Bekleniyor Konut Kredisi Faizlerinde Düşüş Bekleniyor Merkez Bankası'nın yarın yapacağı toplantıda faiz indirme olasılığı güçlenirken, bankacılar 2-3 ay içerisinde konut kredisi faizlerinin yüzde 1'in altına ineceğini öngörüyor.
 • 12:41 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarının İstihdam Kurası Töreni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, "Bizler bu topraklarda vatan müdafaası için bedel ödedik.
 • 12:16 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarının İstihdam Kurası Töreni Başbakan Ahmet Davutoğlu, "23 Temmuz'da bütün güvenlik birimlerimize verdiğimiz talimat bugün de geçerlidir.
 • 15:40 BDDK Başkanı: Kredi Faiz Oranlarında Düşme Bekliyoruz BDDK Başkanı: Kredi Faiz Oranlarında Düşme Bekliyoruz BDDK Başkanı Akben, "Tüketici kredilerinde, konut kredilerinde ve diğer kredilerde faiz oranlarında düşme bekliyoruz." dedi
 • 08:54 Gündem / 13 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde, Malezya Başbakanı Necib Rezak'ı kabul edecek.
 • 11:16 Goldman Sachs'a Tarihi Ceza Goldman Sachs'a Tarihi Ceza Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, finans krizi döneminde mortgage faaliyetlerindeki usulsüzlüklerden dolayı 5 milyar dolardan fazla para cezası ödemeyi kabul etti.
 • 20:50 ABD Adalet Bakanlığı'ndan Goldman Sachs'a Ceza Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, finans krizi döneminde mortgage faaliyetlerindeki usulsüzlüklerden dolayı 5 milyar dolardan fazla para cezası ödemeyi kabul etti.
 • 16:06 Aa Günün Günün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı'na katıldı.
 • 14:45 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suçun Varsa Yargılanacaksın Kardeşim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, " (Milletvekili dokunulmazlığı) Suçun varsa yargılanacaksın kardeşim. Ben senin milletvekilliğinin bitmesini nasıl beklerim ya. Bu kadar olaylar olacak, sen terör örgütüne silah taşıyacaksın arabanla, tabutlarla silah taşıyacaksın.
 • 14:33 Erdoğan'dan Bankalara 'Faizi Düşürün' Çağrısı Erdoğan'dan Bankalara 'Faizi Düşürün' Çağrısı Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüketici kredilerindeki faizi bankalarımız daha da düşürsün" dedi.
 • 13:54 Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kanal İstanbul yapıldığı anda Kanal İstanbul'un her iki tarafında gerçekten İstanbul'un şanına yakışır konutlarla Kanal İstanbul'un farklılık arz etmesi gerekiyor.
 • 13:01 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ağır Hasarlı, Orta Hasarlı Demeden Tamamını Yıkalım" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör operasyonlarının yürütüldüğü bölgelerdeki yapıların tamamen yıkılması önerisinde bulunarak, “Cumhurun başı olarak diyorum ki burada ağır hasarlı, orta hasarlı, az hasarlı demeden sadece tarihi eserleri bir yana koyarak diğerlerini tamamın yıkalım. Buraların altyapısı diye bir şey yok. Buralardaki belediyeler malum anlayışın temsilcili olan belediyeler altyapı diye bir şey buralarda yapmadılar” dedi.