SON DAKİKA KONUT KREDİSİ HABERLERİ

Son Dakika Konut Kredisi Haberleri

 • 07:50 Faizler Yüksek Seyredince, İnşaatçılar Bankacı Oldu, İsyan Var Faizler Yüksek Seyredince, İnşaatçılar Bankacı Oldu, İsyan Var Faizler nedeniyle senetli ev satışlarının arttığını söyleyen KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Sektör bankacılık yapmaya başladı. Devlet bankaları elini taşın altına koymalı" dedi.
 • 22:54 Moody's, Türkiye İçin Büyüme Tahminini Açıkladı Moody's, Türkiye İçin Büyüme Tahminini Açıkladı Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'de ekonomik büyümenin bu yıl yüzde 3,4, gelecek yıl ise yüzde 3,6 seviyesinde gerçekleşmesinin beklendiğini belirtti.
 • 20:22 Moddy's'den 'Türkiye' Tahmini Moddy's'den 'Türkiye' Tahmini Kredi derecelendirme kuruluşunun "Teminatlı Türk Tahvillerine İlişkin Görüşler" başlıklı telekonferansına Teminatlı Tahvillerden Sorumlu Müdürü Juan Pablo Soriano, EMEA Bölgesi Teminatlı Tahviller Ekibi Başkan Yardımcısı Jose de Leon ve EMEA Bankacılık Bölümü Kıdemli Kredi Analisti Başkan Yardımcısı Irakli Pipia katıldı.
 • 18:45 Moody's'ten Türkiye İçin Büyüme Tahmini Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'de ekonomik büyümenin bu yıl yüzde 3,4, gelecek yıl ise yüzde 3,6 seviyesinde gerçekleşmesini beklendiğini belirtti.
 • 12:34 Kayseri Kto Meclis Toplantısında Şehitler Anıldı Kayseri Kto Meclis Toplantısında Şehitler Anıldı Kto Meclis toplantısında şehitler anıldıKAYSERİ Ticaret Odası'nın (KTO) Nisan ayı Meclis Toplantısı'nın açılışında, ekrana bayraklı Türkiye haritasına yerleştirilmiş şehitlerin fotoğrafları yansıtıldı ve saygı duruşunda bulunuldu.
 • 11:18 Kız İsteyen de Eşiyle Barışmak İsteyen de Uslu'yu Arıyor AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu'ya, katıldığı programlarda ve TBMM'de görev yaptığı sırada yazılı, sözlü ve telefonla birçok yardım isteği gelirken, bunlardan bazıları gülümsetiyor.
 • 13:56 İmkon Genel Başkanı Tellioğlu Açıklaması İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, inşaat sektörünün gözünün konut kredisi faiz oranlarının indirilmesi için bankalarda olduğunu belirterek, "Devletin elini taşın altına koyduğu noktada, hiç değilse bankaların da parmaklarını taşın altına koymalarını bekliyor ve bir an önce faizlerde indirim çağrısı yapıyoruz.
 • 10:57 Bankalardan Ciddi Faiz İndirimi Bankalardan Ciddi Faiz İndirimi Habertürk Gazetesi'nden Abdurrahman Yıldırım'ın bugünkü yazısına göre; Merkez Bankası'nın koridorun üst bandını aşağı çekmesiyle bankalara kullandırdığı fonların ağırlıklı ortalaması da gerilemesini sürdürdü.
 • 10:23 "MORTGAGE Krizi Borsa Krizlerinden Daha Çok Kaybettirdi" Kadir Has Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eray Yücel, 2008 krizinin en büyük sebebinin Batı'da şişen konut fiyatları olduğunu ifade etti.
 • 08:57 Bankalar Faizi İndirdi, Ticari Kredide Faiz 2.14 Puan Geriledi Bankalar Faizi İndirdi, Ticari Kredide Faiz 2.14 Puan Geriledi "Bankalar 15 Nisan ile biten haftada şirketlere kullandırdıkları ticari kredi faizlerini yüzde 15.08'den yüzde 13.37'ye indirdi ve bir haftada 1.71 puanlık azaltıma gitti"
 • 11:47 Faizlerin Düşmesi Konut Sektörünü Heyecanlandırdı Faizlerin Düşmesi Konut Sektörünü Heyecanlandırdı Merkez Bankası'nın faiz indirimi, inşaat sektörünün yanısıra ev sahibi olmak isteyen orta gelirlilerde umut yarattı.
 • 10:05 Kredi İndirimi Bekleyenleri Üzecek Haber, Vatandaşa Yansımayacak Kredi İndirimi Bekleyenleri Üzecek Haber, Vatandaşa Yansımayacak Merkez Bankası'nın faiz indirmesi ile gözler bankaların faiz indirimine çevrildi. Ancak, bankaların küçük çaplı indirimleri şimdilik vatandaşa yansımayacak.
 • 14:49 Konut Faizlerinin Düşmesi Satışları %20 Artıracak Dünyanın en büyük gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams, Türkiye'de uzun dönemdir düşmesi beklenen konut faiz rakamlarını değerlendirdi.
 • 15:13 Beylikdüzü – Esenyurt bölgesi konut yatırımcılarına daha da kazandıracak Beylikdüzü – Esenyurt bölgesi konut yatırımcılarına daha da kazandıracak Uzmanlar İstanbul'u oluşturan 39 ilçe içerisinde en yüksek büyüme hızına sahip bölge olarak yaklaşık 250 konut projesinin yapıldığı Beylikdüzü ve Esenyurt bölgesini gösteriyor.
 • 13:23 İmkon Başkanı Tellioğlu Açıklaması İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı ve TOBB İnşaat Sektörü Meclis Başkanı Tahir Tellioğlu, mesleki yeterlilik belgesi alınması konusunda hükümetin 248 milyon liralık bütçe ayırdığını belirterek, "Devlet üzerine düşeni yaptı.
 • 13:01 Konut Kredisi Faiz Oranları Yüzde 1'in Altına İner" Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, yakın vadede konut kredisi faiz oranlarının yüzde 1'in altına ineceğini düşündüğünü söyledi.
 • 16:16 Moody's: Türk Bankalarının Finansman Profilleri Güçlenecek Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's arttan teminatlı menkul kıymet ihraçlarının Türk bankalarının finansman profillerini güçlendireceğini açıkladı.
 • 11:00 İzmir'in de "Taşı Toprağı Altın" Konut fiyat artışında dünyada 6'ncı olan İzmir, Türkiye'de İstanbul'dan sonra konut fiyatı en çok artan il oldu.
 • 08:32 Konut Kredisi Faizlerinde Düşüş Bekleniyor Konut Kredisi Faizlerinde Düşüş Bekleniyor Merkez Bankası'nın yarın yapacağı toplantıda faiz indirme olasılığı güçlenirken, bankacılar 2-3 ay içerisinde konut kredisi faizlerinin yüzde 1'in altına ineceğini öngörüyor.
 • 12:41 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarının İstihdam Kurası Töreni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, "Bizler bu topraklarda vatan müdafaası için bedel ödedik.
 • 12:16 Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarının İstihdam Kurası Töreni Başbakan Ahmet Davutoğlu, "23 Temmuz'da bütün güvenlik birimlerimize verdiğimiz talimat bugün de geçerlidir.
 • 15:40 BDDK Başkanı: Kredi Faiz Oranlarında Düşme Bekliyoruz BDDK Başkanı: Kredi Faiz Oranlarında Düşme Bekliyoruz BDDK Başkanı Akben, "Tüketici kredilerinde, konut kredilerinde ve diğer kredilerde faiz oranlarında düşme bekliyoruz." dedi
 • 08:54 Gündem / 13 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde, Malezya Başbakanı Necib Rezak'ı kabul edecek.
 • 11:16 Goldman Sachs'a Tarihi Ceza Goldman Sachs'a Tarihi Ceza Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, finans krizi döneminde mortgage faaliyetlerindeki usulsüzlüklerden dolayı 5 milyar dolardan fazla para cezası ödemeyi kabul etti.
 • 20:50 ABD Adalet Bakanlığı'ndan Goldman Sachs'a Ceza Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, finans krizi döneminde mortgage faaliyetlerindeki usulsüzlüklerden dolayı 5 milyar dolardan fazla para cezası ödemeyi kabul etti.
 • 16:06 Aa Günün Günün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı'na katıldı.
 • 14:45 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suçun Varsa Yargılanacaksın Kardeşim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, " (Milletvekili dokunulmazlığı) Suçun varsa yargılanacaksın kardeşim. Ben senin milletvekilliğinin bitmesini nasıl beklerim ya. Bu kadar olaylar olacak, sen terör örgütüne silah taşıyacaksın arabanla, tabutlarla silah taşıyacaksın.
 • 14:33 Erdoğan'dan Bankalara 'Faizi Düşürün' Çağrısı Erdoğan'dan Bankalara 'Faizi Düşürün' Çağrısı Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüketici kredilerindeki faizi bankalarımız daha da düşürsün" dedi.
 • 13:54 Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kanal İstanbul yapıldığı anda Kanal İstanbul'un her iki tarafında gerçekten İstanbul'un şanına yakışır konutlarla Kanal İstanbul'un farklılık arz etmesi gerekiyor.
 • 13:01 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ağır Hasarlı, Orta Hasarlı Demeden Tamamını Yıkalım" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör operasyonlarının yürütüldüğü bölgelerdeki yapıların tamamen yıkılması önerisinde bulunarak, “Cumhurun başı olarak diyorum ki burada ağır hasarlı, orta hasarlı, az hasarlı demeden sadece tarihi eserleri bir yana koyarak diğerlerini tamamın yıkalım. Buraların altyapısı diye bir şey yok. Buralardaki belediyeler malum anlayışın temsilcili olan belediyeler altyapı diye bir şey buralarda yapmadılar” dedi.
 • 16:01 Tcmb Banka Kredileri Eğilim Anketi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Banka Kredileri Eğilim Anketi'ne göre, 2016'nın ikinci çeyreğinde işletmelere kullandırılan kredi talebinde önemli düzeyde artış olması bekleniyor.
 • 15:35 Merkez, Banka Kredileri Eğilim Anketi'ni Yayımladı Merkez Bankası, Bankaların 2016 yılının ilk çeyreğine ilişkin değerlendirmeleri ile ikinci çeyreğine ilişkin beklentilerini içeren Banka Kredileri Eğilim Anketi’ni yayımladı.
 • 17:11 2016 Mart Ayı Konut Kredisi Faiz Oranları Değerlendirmesi Hesapkurdu konut kredisi analistlerinden Gökçe Çolak'ın değerlendirmelerine göre; 2016 Şubat ayındaki faiz oranları ile karşılaştırıldığında, 2016 Mart ayı konut kredisi oranlarında ufak bir düşüş olduğu görülüyor.
 • 16:40 Çebioğlu Gruptan Eskipazar'a 120 Konut Projesi Çebioğlu Gruptan Eskipazar'a 120 Konut Projesi Karabük’te yaptığı projelerle dikkatleri üzerine çeken Çebioğlu Grup ilçelere açılmaya başladı.
 • 13:54 Kredi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Kredi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Enuygun.com Kredi Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, kredi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
 • 15:27 Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin Açıklaması 1997 den bu yana Türkiye’de tüketici hakları konusunda faaliyet gösteren Tüketiciler Birliği birçok ilde olduğu gibi artık İzmir’de de tüketicilerin ikinci adresi olacak.
 • 17:09 Alman Halkının Yüzde 45'i Borçlu Almanya'da hanehalkının yüzde 45'inin borçlu olduğu bildirildi.
 • 11:51 Dünyadaki Konjonktür Devam Ettiği Sürece Faiz Düşecek Dünyadaki Konjonktür Devam Ettiği Sürece Faiz Düşecek" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Denizbank üst yöneticisi Hakan Ateş ile röportaj "Dünyadaki konjonktür devam ettiği sürece faiz düşecek" Denizbank Genel Müdürü Ateş: "Dünya aslında düşük enflasyon ama aynı zamanda durgunluk yaşıyor.
 • 11:44 Dünyadaki Konjonktür Devam Ettiği Sürece Faiz Düşecek" Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, dünyada aynı anda düşük enflasyon ve durgunluk yaşandığını, bunun da Türkiye'de faizlerin belli ölçüde aşağı inmesini gerekli kıldığını belirterek, "Tabii bizde enflasyon 8-9'lu rakamlarda ama görünen o ki dünyadaki bu konjonktür devam ettiği sürece enflasyona da paralel faiz düşecek" dedi.
 • 11:33 Gayrimenkul Sektörü, Faiz İndirimini Önemli Buldu Gayrimenkul Sektörü, Faiz İndirimini Önemli Buldu Gayrimenkul Platformu GYODER’in Başkanı Aziz Torun, Merkez Bankası'nın faiz kararını, 'rakamsal olarak olmasa da psikolojik olarak' önemli bulduğunu söyledi.
 • 17:06 Cityscape Turkey'e 50'den Fazla Ülkeden Binlerce Kişinin Katılması Bekleniyor Uluslararası gayrimenkul sektörünün en köklü ve en prestijli markalarından Cityscape, Türkiye'deki ilk fuarı için tüm hazırlıkları tamamladı.
 • 15:51 Gayrimenkul Yatırımcıları İstanbul'da Bir Araya Gelecek Uluslararası gayrimenkul sektörünün en köklü ve en prestijli markalarından Cityscape'in Türkiye'deki ilk fuarı Cityscape Turkey, 24-26 Mart tarihlerinde 50'den fazla ülkeden yatırımcının katılımıyla gerçekleşecek.
 • 16:34 Tüketici Güven Endeksinin Yükselmesi Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Finans Komisyonu Üyesi İslam Memiş, "Enflasyon ve cari açık rakamlarının düşmesi ve TL'nin yabancı para birimleri karşısında değer kazanmasının, tüketici güven endeksini olumlu etkilediğini söyleyebiliriz" dedi.
 • 16:32 Aldığı Ev Zamanında Teslim Edilmeyince, Mahkeme Kredi Borcunu Durdurdu İzmir'de, bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan Özge Küçükerdönmez, müteahhitten satın aldığı ev zamanında kendisine teslim edilmeyince mahkemeye başvurdu.
 • 20:15 Başbakan Davutoğlu, Şehit Yakınlarıyla Buluştu Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Şehitlerimizin bize emanet olarak bıraktığı en büyük değerler vatandır, istiklaldir, bağımsızlıktır, ezandır, bayraktır, milletimizin hak ve hukukunu korumaktır.
 • 16:21 Tapuda Yanlış Beyana Çifte Ceza Tapuda Yanlış Beyana Çifte Ceza Bilgi işlem sistemini güçlendiren Maliye Bakanlığı, emlak alım-satışlarındaki tapu harcı ödemelerinin ve düşük bedel göstermekten kaynaklanan vergi kayıplarının peşine düştü.
 • 10:41 Konut Kredisi İçin Tüketici İnternette Ne Arıyor Yılsonuna doğru azalmakta olan konut kredisi arayışları, 2016'nın ilk haftası ile beraber yeniden yükselişe geçti. Son 6 aylık döneme baktığımızda, ocak ayının ilk 2 haftası arama motorlarında konut kredisi arayışlarının en üst seviyeye ulaştığı dönem oldu.
 • 11:21 Rusların Antalya'yı Terk Ettikleri İddiası Doğru Değil Rusların Antalya'yı Terk Ettikleri İddiası Doğru Değil" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : "Matruşka" parkından görüntü Binalardan görüntü Emlakçıların Rusça yazıları Konyaaltı Sahilinden görüntü Türkçe öğrenen Ruslardan görüntü "Rusların Antalya'yı terk ettikleri iddiası doğru değil" Antalya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Sağlam: "Rusların mülklerini ucuza satarak Antalya'yı terk ettikleri iddiası doğru değil. Ruslara mülk satışı devam ediyor" "Antalya'da mülk edinenler arasında, Kanada vatandaşları ön plana çıkmaya başladı.
 • 11:03 Rusların Antalya'yı Terk Ettikleri İddiası Doğru Değil" Antalya Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Şeref Sağlam, Rusların mülklerini ucuza satarak Antalya'yı terk ettikleri iddiasının doğru olmadığını, Ruslara mülk satışı devam ettiğini belirterek, "Antalya'da mülk edinenler arasında, Kanada vatandaşları ön plana çıkmaya başladı.
 • 11:06 Aldığı Ev Zamanında Teslim Edilmeyince, Mahkeme Kredi Borcunu Durdurdu Aldığı Ev Zamanında Teslim Edilmeyince, Mahkeme Kredi Borcunu Durdurdu İzmir'de bir üniversitede öğretim görevlisi Özge Küçükerdönmez, aldığı ev zamanında teslim edilmeyince, mahkeme kararı ile bankaya ödediği kredi borcunu durdurdu.