SON DAKİKA KONUT KREDİSİ HABERLERİ

Son Dakika Konut Kredisi Haberleri

11:13
Vatandaşlar Konut Kredisine Devlet Desteğinden Memnun Başbakan Davutoğlu'nun konut kredilerindeki %25 peşinatı biriktirmek için açılan hesaba devletin %15 katkı vereceği yönündeki açıklamalarını, vatandaşlar değerlendirdi.
Vatandaşlar Konut Kredisine Devlet Desteğinden Memnun
15:14
Konut Edinmek İsteyenlere Devlet Desteği Kararı Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Yenigün: "Söz konusu teşvik, tasarrufların arttırılması ve konut stoğunun eritilmesi yönünde de ekonomiye katkı sağlayacaktır"
Konut Edinmek İsteyenlere Devlet Desteği Kararı
14:42
Davutoğlu: "Konut Edinmek İsteyenlere Yüzde 15'lik Devlet Desteği Sağlanacak" İnşaat Sektörü Zirvesi- Başbakan Davutoğlu: (3)"Konut kredilerinde mecburi olarak yatırılan yüzde 25 peşinatı biriktirmek için açılan her hesaba, devlet yüzde 15-20 nispetinde katkıda bulunacak.
Davutoğlu: 'Konut Edinmek İsteyenlere Yüzde 15'lik Devlet Desteği Sağlanacak'
13:40
Türkiye Konut Fiyatı Artış Beklentisinde Avrupa ve Amerika'yı Geride Bıraktı ING Uluslararası Araştırmalar tarafından gerçekleştirilen yıllık "Konut Fiyatları ve Konut Kredileri Araştırması" sonuçlarına göre, Türkiye, 2015 yılında konut fiyatlarına ilişkin en fazla artış beklentisinde olan ülkeler sıralamasında İngiltere ve Lüksemburg ile birlikte ilk sırada yer aldı.
13:30
"Gayrimenkul Sektörü Hareketlenecek" Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş, İnşaat Sektörü Zirvesi'nde "Konut satın almak isteyen vatandaşa peşinat ödemesinde yüzde 15-20 devlet desteği sağlanacağı" yönünde açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sözlerini değerlendirdi.
10:02
Borsada Gayrimenkul Hisseleri Başbakan Davutoğlu'nun Müjdesiyle Yükselişte Borsa İstanbul'da işlem gören gayrimenkul yatırım ortaklığı payları dün akşam Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, ev alacaklara teşvik verileceği müjdesi ile güne yükselişle başladı.
Borsada Gayrimenkul Hisseleri Başbakan Davutoğlu'nun Müjdesiyle Yükselişte
00:45
Davutoğlu Açıkladı, Ev Alacaklara Yüzde 15 Konut Yardımı Geliyor Başbakan Ahmet Davutoğlu, ev alacak vatandaşlara devletin katkı vereceğini açıkladı.
Davutoğlu Açıkladı, Ev Alacaklara Yüzde 15 Konut Yardımı Geliyor
23:06
Konut Kredileriyle İlgili Yeni Teşvik Kararı Başbakan Davutoğlu "Konut kredilerinde mecburi olarak yatırılan %25 peşinatı biriktirmek için açılan her hesaba, devlet %15-20 nispetinde katkıda bulunacak." dedi.
Konut Kredileriyle İlgili Yeni Teşvik Kararı
22:58
Davutoğlu: "Kimsenin Hak Ettiğinin Dışında Bir Şey Almaması Lazım" İnşaat Sektörü Zirvesi- Başbakan Davutoğlu: (3)"Konut kredilerinde mecburi olarak yatırılan yüzde 25 peşinatı biriktirmek için açılan her hesaba, devlet yüzde 15-20 nispetinde katkıda bulunacak.
Davutoğlu: 'Kimsenin Hak Ettiğinin Dışında Bir Şey Almaması Lazım'
22:36
İnşaat Sektörü Zirvesi Başbakan Davutoğlu: (3) "Konut kredilerinde mecburi olarak yatırılan yüzde 25 peşinatı biriktirmek için açılan her hesaba, devlet yüzde 15 20 nispetinde katkıda bulunacak.
İnşaat Sektörü Zirvesi
21:09
Başbakan'dan Konut Alacaklara Büyük Müjde! Başbakan Ahmet Davutoğlu, vatandaşa müjde vererek, 'Konut kredilerinde ilk mecburi olarak yatırılan yüzde 25'i peşinatı biriktirmek için açılan her hesaba devlet yüzde 15-20 nispetinde katkıda bulunacak' dedi.
Başbakan'dan Konut Alacaklara Büyük Müjde!
21:00
Başbakan Davutoğlu, Konut Alacaklara Müjde Verdi Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı İnşaat Sektörü Zirvesinde sektör temsilcilerine hitap etti.
20:41
Başbakan Davutoğlu'ndan Konut Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde Davutoğlu, "Konut kredilerinde mecburi olarak yatırılan yüzde 25 peşinatı biriktirmek için açılan her hesaba, devlet yüzde 15-20 nispetinde katkıda bulunacak." dedi.
Başbakan Davutoğlu'ndan Konut Sahibi Olmak İsteyenlere Müjde
20:39
Devlet Vatandaşın Konut Hesabına Katkıda Bulunacak Başbakan Davutoğlu, "Konut kredilerinde ilk mecburi olarak yatırılan %25'i peşinatı biriktirmek için açılan her hesaba devlet %15-20 nispetinde katkıda bulunacak." dedi.
19:47
Başbakan Müjdeyi Verdi: Ev Alana Yüzde 15 Devlet Desteği Başbakan Ahmet Davutoğlu, konut almak isteyen vatandaşa devletin yüzde 15 katkı vereceğini söyledi.
Başbakan Müjdeyi Verdi: Ev Alana Yüzde 15 Devlet Desteği
11:15
Orta Vadede Yabancılara Aylık 4 Bin, 5 Bin Konut Satışı Mümkün Olabilir" Garanti Mortgage Genel Müdürü Atay: "Yabancılara konut satışında bir artış görüldüğünü; özellikle yapılan yasal değişiklikler sonucu, eskiden konut almaları mümkün olmayan birçok ülke vatandaşının artık bu hakka sahip olmasının talebi oldukça artırdığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla, orta vadede aylık 4 bin 5 bin rakamlarına ulaşmak mümkün olabilir" "Fed'in sene içinde faiz oranlarını artırma ihtimali yüksek olduğu için, ülkemizde de mortgage faiz oranlarının mevcut seviyelerin çok altına
12:12
Bankaların İpotek Kaldırma Ücreti TBMM'ye Taşındı CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, ipotek kaldırma ücretlerini Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sordu.
08:40
Düşen Faizin Vatandaşa Nasıl Yarayacağı Belli Oldu Merkez Bankası Ocak ayındaki ilk toplantısında faizleri 0.5 puan indirdi. Esnaf faize 300 TL daha az ödeyecek.
Düşen Faizin Vatandaşa Nasıl Yarayacağı Belli Oldu
17:55
Merkez Bankası'nın Faiz İndirimi İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Durbakayım: "Bizler faizlerin inmesi veya çıkmasından daha çok istikrarına önem veriyoruz.
13:45
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından "İskan" Açıklaması Açıklaması Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir'in Karaman Köyündeki iskan uygulaması"nda inşaatların gecikmesiyle ilgili sorunun ailelerin vekaletinden kaynaklandığını söyledi.
10:51
Konut Fiyatlarında En Yüksek Artışın Olduğu İl Belli Oldu Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, 2014'te satılık konut fiyatlarında yüzde 17, kiralık konut fiyatlarında ise yüzde 15'lik bir artış görüldüğünü söyledi.
Konut Fiyatlarında En Yüksek Artışın Olduğu İl Belli Oldu
10:15
Borçlu Vatandaş Sayısı Arttı Ödeme gücünü bir anlık unutarak borca giren vatandaşlar icra müdürlüklerinde koşuşturma içerisine giriyor.
Borçlu Vatandaş Sayısı Arttı
20:15
Bodrumlu Şoförlere 5 Yıldızlı Destek Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Şekerbank "Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi" kapsamında protokol imzaladı.
Bodrumlu Şoförlere 5 Yıldızlı Destek
08:16
Ev Almak İsteyenler Dikkat! Faizlerde Düşüş Sinyali Faizlerin düşüşe geçtiğini belirten bankacılar, "konutta 0.69-72'yi bekleyin" diyor.
Ev Almak İsteyenler Dikkat! Faizlerde Düşüş Sinyali
10:53
Bankalar Borcunu Ödeyenin Son Parasını Almadan Bırakmıyor Bankaların müşteriden iki defa para çıkarma taktiklerinin son örneği ipotek fek (ipoteği bozma) ücreti oldu. Uzmanlar bu paranın ödenmemesi için uyardı.
Bankalar Borcunu Ödeyenin Son Parasını Almadan Bırakmıyor
10:58
Tcmb Banka Kredileri Eğilim Anketi Anketten: "Bu yılın ilk çeyreğinde işletmelere kullandırılan kredilere uygulanan standartların sıkılaştırılacağı öngörülmektedir" "2015 yılının ilk çeyreğinde, konut ve taşıt kredilerine olan talebin gerilemesi, diğer bireysel kredilere olan talebin ise artışını sürdürmesi beklenmektedir" "Bu yılın ilk.
10:49
Merkez Bankası, Banka Kredileri Eğilim Anketi'ni Açıkladı Merkez Bankası ’Banka Kredileri Eğilim Anketi’ne göre bankalar, bireysel kredilere ve işletmelere kullandırılan kredilere uygulanan standartları sıkılaştırdı.
12:23
TOKİ'den Konut Taksitlerinde Yüzde Sıfır Artış TOKİ, satışını gerçekleştirdiği konutların ve iş yerlerinin taksitleri ve borç bakiyelerinde Ocak-Haziran 2015 döneminde artış yapmadı.
15:58
Daralma Konut Satışında Değil Konut Kredisinde Gerçekleşti 2010 yılından itibaren kredi için makul faiz oranlarının oluşması ile birlikte konut kredisi kullanımı çok gelişti.
10:08
Hacısalihoğlu 2014'ü Değerlendirdi, 2015 İçin "Dikkat" Dedi Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, 2014 yılını değerlendirirken, “2014 yılı aslında kötü geçen bir yıl olmadı.
Hacısalihoğlu 2014'ü Değerlendirdi, 2015 İçin 'Dikkat' Dedi
12:56
2014 Böyle Geçti (1) 2014 yılında yurtta ve dünyada birçok önemli olaya tanıklık ettik. 17 ve 25 Aralık 2013’te yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında yurt genelinde önemli değişiklikler yaşanırken, Türkiye internet yasaklarıyla tanıştı.
2014 Böyle Geçti (1)
11:51
İnşaat Sektörü Üçüncü Çeyrekte Yüzde 1 Büyüdü Özel sektör inşaat harcamaları 2014 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 3,8, inşaat sektörü ise yüzde 1 büyüdü Yeni alınan inşaat işleri aralık ayında 1,5 puan artarken, konut satışları kasım ayında yüzde 1,1 yükseldi.
İnşaat Sektörü Üçüncü Çeyrekte Yüzde 1 Büyüdü
12:28
Konut Satışları "Yüksek Faiz" Dinlemedi Türkiye'de konut satışları, kredi faizlerindeki yükselişe rağmen 11 aylık dönemde geçen yıla oranla yüzde 10 arttı Konut kredi faizlerinin zaman zaman yüzde 1,30'lara yaklaştığı 2014'ün 11 ayında 684 bin konut el değiştirdi TEMFED Başkanı Taylan: "Faizdeki, fiyatlardaki bu artışa rağmen vatandaşların.
12:36
Akbank'tan İpotek Teminatlı Menkul Kıymet Programı Akbank Uluslararası Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kefeli: "Türkiye'nin ilk İTMK programını kurmanın yanında ilk ihraca ilişkin sözleşmeyi de imzalamış olmak memnuniyetimizi artırdı.
11:36
Akbank, İpotek Teminatlı Menkul Kıymet Programını Kurdu Akbank, Türkiye'nin ilk İpotek Teminatlı Menkul Kıymet Programını kurarak ilk ihraca ilişkin sözleşmeyi imzaladı.
Akbank, İpotek Teminatlı Menkul Kıymet Programını Kurdu
15:03
Rusya'daki Ekonomik Durum Sberbank, konut kredisi faiz oranını yüzde 16'ya yükseltirken, otomobil kredisi başvurularını durdurdu.
Rusya'daki Ekonomik Durum
13:54
İş Gyo Genel Müdürü Tanes Açıklaması "(Gayrimenkul sektöründe) Fiyat anlamında bir balon yok. Arz açısından bakıldığında ise bütün olarak balon olduğunu söyleyemeyiz, veriler de bunu gösteriyor"
İş Gyo Genel Müdürü Tanes Açıklaması
14:23
Yunan Milletvekili 3 Milyon Euro'luk Rüşveti Reddetti Bağımsız Yunanlar Partisi (AN.EL) Atina milletvekili Pavlos Haikalis, 17 Aralık'ta yapılan ilk tur cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi hükümetin adayını desteklemesi karşılığında kendisine 2-3 milyon Euro rüşvet teklif edildiğini açıkladı.
Yunan Milletvekili 3 Milyon Euro'luk Rüşveti Reddetti
09:21
Ev Alana, Evlenene, Eğitime Devlet Destek Verecek Yeni açıklanan 10. Kalkınma Eylem Planına göre evlenmek, ev almak ve eğitim için para biriktirenden ya vergi alınmayacak ya da üste para verilecek.
Ev Alana, Evlenene, Eğitime Devlet Destek Verecek
07:39
Ev Alana, Evlenene ve Eğitime Devletten Büyük Destek! Yeni açıklanan 10. Kalkınma Eylem Planına göre evlenmek, ev almak ve eğitim için para biriktirenden ya vergi alınmayacak ya da üste para verilecek.
Ev Alana, Evlenene ve  Eğitime Devletten Büyük Destek!
16:20
Konut Kredilerine Yeni Kriterler Geliyor Gayrimenkul kredilerine yönelik mevcut vergi avantajları, konut sahipliği sayısı ve kredi miktarı gibi kriterlere göre gözden geçirilecek.
Konut Kredilerine Yeni Kriterler Geliyor
23:54
Kuşadası Ticaret Odası Üyelerine Beş Yıldızlı Destek Kuşadası Ticaret Odası ile Şekerbank arasında “Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi” anlaşması imzalandı.
Kuşadası Ticaret Odası Üyelerine Beş Yıldızlı Destek
15:51
Boş Dilekçe Örneklerini Fahiş Fiyata Satıyorlar Tüketici Hakları Derneği Şube Başkanı Niyazi Kavar, bankalardan alınan kredilerin geri alınmasıyla ilgili boş dilekçe örneklerinin fahiş fiyata satıldığını söyledi.
Boş Dilekçe Örneklerini Fahiş Fiyata Satıyorlar
14:10
Sanayiyi Zayıflatan İnşaat Ekonomiyi Zorluyor" Ekonomist Mustafa Sönmez, inşaat ve sanayi sektörlerini incelediği raporda, Türkiye ekonomisinde ağırlığın 12 yılda sanayiden inşaata döndüğüne, bu süre içinde imalat sanayiinin banka kredilerinden aldığı payın yarı yarıya düştüğüne dikkat çekti.
Sanayiyi Zayıflatan İnşaat Ekonomiyi Zorluyor'
09:33
Kuşadası'nda Toprak Kayması Mağdurlarından Suç Duyurusu Kuşadası’nda Çevre Yolu üzeri sanayi sitesi karşısında meydana gelen toprak kayması sonucu mühürlenip, tahliye edilen 60 daire ve bir işyerinin sahipleri, mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla Kuşadası Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.
Kuşadası'nda Toprak Kayması Mağdurlarından Suç Duyurusu
16:49
"Türk Yapı Sektörü Raporu 2014" İlk 9 Ay Ön Değerlendirme Yapı-Endüstri Merkezi tarafından Türk yapı sektörünün yıllık performansına dair en geniş değerlendirmeyi sunan "Türk Yapı Sektörü Raporu 2014" için yapılan çalışmalarda sektörle ilgili genel tablo netleşmeye başladı.
14:55
Şekerbank'tan "Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi" Anadolu’da yaygın şube ağı bulunan Şekerbank, "Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi"nden çok daha fazla işletmenin faydalanması için yedi ayrı turizm yöresinde işbirliği toplantıları düzenliyor, protokollere imza atıyor.
Şekerbank'tan 'Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi'
14:53
Müsiad İnşaat Sektörü Raporunu Açıkladı Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) "İnşaat Sektöründe Türkiye’nin Dünyadaki Konumu ve Gelecek Projeksiyonu" raporunu bugün açıkladı.
Müsiad İnşaat Sektörü Raporunu Açıkladı
13:44
Garanti Mortgage'den Yeni Yıl Kampanyası Garanti Mortgage, Yeni Yıl Kampanyası kapsamında ev alacaklara uygun faiz oranlarıyla kredi imkanı sunuyor.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 13:43:51. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA KONUT KREDİSİ HABERLERİ
[Hata Bildir]