SON DAKİKA KONUT KREDİSİ HABERLERİ

Son Dakika Konut Kredisi Haberleri

 • 14:09Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran AçıklamasıTürkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran, genel seçimlerin ardından göreve gelecek hükümetten derneklerinin kırmızı çizgilerini ve hassasiyetlerini dikkate almasını istedi.
 • 12:30Uran: Seçimde Kim Gelirse Gelsin Kırmızı Çizgilerimiz ve Hassasiyetimiz BelliUran: Seçimde Kim Gelirse Gelsin Kırmızı Çizgilerimiz ve Hassasiyetimiz BelliTürkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran, "Biz şehit aileleri ve gaziler olarak seçimde hangi hükümet gelirse gelsin kırmızı çizgilerimizi ve hassasiyetimizi dikkate almasını istiyoruz.
 • 12:0916 Milyon Kişi, 261 Milyar Liralık Tüketici ve Konut Kredisi KullandıTürkiye Bankalar Birliği (TBB) verilerine göre, geçen yıl yaklaşık 16 milyon kişi toplam 261 milyar TL'lik tüketici ve konut kredisi kullandı.
 • 15:19Çalık, Emlak Komisyoncuları Esnaf Odası'nı Ziyaret EttiÇalık, Emlak Komisyoncuları Esnaf Odası'nı Ziyaret EttiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Öznur Çalık, her isteyenin ev sahibi olabilmesi için bir çalışma başlattıklarını belirterek, konuyla ilgili görüşmelerin sürdüğünü söyledi.
 • 10:07Sp Adayı Gürhan: Gösterilen Tablo Gerçeği YansıtmıyorSp Adayı Gürhan: Gösterilen Tablo Gerçeği YansıtmıyorSP ile BBP tarafından oluşturulan Milli İttifak, genel seçime SP çatısı altında girme kararı almıştı.
 • 14:54Türk Sağlık Sen'den Hemşireler Haftası Açıklaması…Türk Sağlık Sen'den Hemşireler Haftası Açıklaması…Türk Sağlık Sen Erzurum Şube Başkan Vekili İlim Gödekmerdan, 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, hemşirelerin iş yükünün çok olduğunu ve ücretlerinin yetersiz olduğunu belirtti.
 • 13:48Yusuf Aydın: Hemşirelerimizin Ücreti Yetersiz, Yüzde 90'ı İse BorçluYusuf Aydın: Hemşirelerimizin Ücreti Yetersiz, Yüzde 90'ı İse BorçluTürk Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yusuf Aydın, sağlık melekleri olarak nitelendirdiği hemşirelerin sıkıntılarla karşı karşıya olduğunu, Türkiye'nin dört bir yanında görev yapan 142 bin hemşirenin yoğun iş yükü başta olmak üzere birçok sorunla baş başa olduklarını belitti.
 • 13:06Rusya'da İkinci El Konut Satışları Yüzde 47 DüştüUkrayna krizi ve yaptırımlar nedeni ile ekonomide daralma yaşayan Rusya’da ikinci el konut satışlarında sert düşüş yaşandı.
 • 15:17Sağlıkçı Anketinden Çarpıcı Sonuç: 10 Hemşireden 9'u BorçluTürk Sağlık-Sen, Hemşireler Haftası nedeniyle hemşirelerin çalışma hayatındaki memnuniyetleri ile ilgili bir anket düzenledi.
 • 21:03Başbakan Yardımcısı Babacan - Kılıçdaroğlu'nun Seçim VaatleriBaşbakan Yardımcısı Babacan - Kılıçdaroğlu'nun Seçim VaatleriBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın valilik ve belediye ziyaretleri- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın AK Parti Balıkesir İl Başkanlığını ziyaretindeki konuşması Başbakan Yardımcısı Babacan: -"(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) Madem hesap uzmanı, dönüp arkadaşlarına soracak ki 'Ya arkadaşlar, siz üçünüz ayrı ayrı hesap yaptınız, getirin bakayım bunların hangisi doğru?' Ortada bir şey yok, hesap kitap da yok. Ne var? Acaba göz boyayabilir miyim?"- "Türkiye'deki en geniş kesim kimler var? İşte 11 milyon emekli, 3 milyon memur var, şu kadar işçi var. 'Bunların gözünü boyamak için bunları aldatma çabası olarak ne diyebilirim, nasıl kandırabilirim?' Tamamen bunun üzerine kurulan bir seçim beyannamesi"- "1990'lı yıllar, o koalisyon yılları Türkiye'nin hem siyaset sahnesinin hem ekonomisinin çok kötü olduğu yıllar oldu.
 • 20:43Balıkesir - Ali Babacan Türkiye'deki Yatırımların Yüzde 80'nini Özel Sektör Yapıyor-Balıkesir - Ali Babacan Türkiye'deki Yatırımların Yüzde 80'nini Özel Sektör Yapıyor-Ali Babacan Türkiye'deki yatırımların yüzde 80'nini özel sektör yapıyor- HABERİNE EK İL BAŞKANLIĞINA ZİYARET Balıkesir Valisi Mustafa Yaman ve AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur'u makamında ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AK Parti İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi.
 • 19:36Babacan: Türkiye'de Yatırımların Yüzde 80'i Özel Sektörün (2)Babacan: Türkiye'de Yatırımların Yüzde 80'i Özel Sektörün (2)İl BAŞKANLIĞINA ZİYARET Balıkesir Valisi Mustafa Yaman ve Ak Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur'u makamında ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ak Parti İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi.
 • 17:12Başbakan Yardımcısı Babacan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için "Madem hesap uzmanı, dönüp arkadaşlarına soracak ki 'Ya arkadaşlar, siz üçünüz ayrı ayrı hesap yaptınız, getirin bakayım bunların hangisi doğru?' Ortada bir şey yok, hesap kitap da yok. Ne var? Acaba göz boyayabilir miyim?" dedi.
 • 13:13ALACAĞINIZ EV KREDİYE UYGUN MU?Bugün ülkemizde alınan konutların%40'ı konut kredisi ile alınıyor (Konut Satış İstatistikleri, Mart 2015). Krediyle ev alanların sayısı bu kadar artmışken alacağınız evin krediye uygun olup olmadığını önceden kontrol etmeniz çok önemli bir hal aldı.
 • 13:12ALACAĞINIZ EV KREDİYE UYGUN MU?Bugün ülkemizde alınan konutların%40'ı konut kredisi ile alınıyor (Konut Satış İstatistikleri, Mart 2015). Krediyle ev alanların sayısı bu kadar artmışken alacağınız evin krediye uygun olup olmadığını önceden kontrol etmeniz çok önemli bir hal aldı.
 • 08:24Tüketici ve Konut Kredisini Erken Ödeyene İndirimTüketici ve Konut Kredisini Erken Ödeyene İndirimTüketici Kanunu'ndaki kredilere yönelik yönetmelikler büyük ölçüde tamamlandı. Kredi borcunu erken ödeyene faiz ve diğer maliyette indirim yapılacak.
 • 12:23BDDK'nın Batık Kredi Raporuna Göre Ekonomi Çok KötüBDDK'nın Batık Kredi Raporuna Göre Ekonomi Çok KötüSon bir yılda tüketici kredilerinde batık oranı yüzde 51 arttı. Tablo 12 yılda oluşturulan 'kredili refah' döneminin sarsılmaya başladığını gösteriyor.
 • 14:34Merkez Bankası Başkanı Başçı Soruları Yanıtladı: (4)Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Erdem Başçı, "Döviz rezervlerimizi kaybetmeden kullanma yolunda hesabımız kitabımız var kimse endişe etmesin" dedi.
 • 18:11Borçlar Kanunda Kiracı ve Ev Sahibi İlişkisiKira sözleşmeleri, 2011 yılından itibaren"6570 Sayılı Gayrimenkul Kiraları Hakkında Kanun" ile değil "6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu" ile düzenleniyor. Kanun değişikliği ile birlikte ev sahibi-kiracı ilişkisinin tanımı ve boyutu da değişmiş oldu.
 • 18:09Borçlar Kanunda Kiracı ve Ev Sahibi İlişkisiKira sözleşmeleri, 2011 yılından itibaren"6570 Sayılı Gayrimenkul Kiraları Hakkında Kanun" ile değil "6098 Sayılı Türk Borçlar Kanunu" ile düzenleniyor. Kanun değişikliği ile birlikte ev sahibi-kiracı ilişkisinin tanımı ve boyutu da değişmiş oldu.
 • 14:52Konut Fiyatlarındaki Yıllık Artış Şubat Sonunda Yüzde 17.57 (2)(ayrıntılar eklendi.
 • 14:40Konut Fiyatlarındaki Yıllık Artış Şubat Sonunda Yüzde 17.57Türkiye genelinde konut fiyatlarında Şubat sonu itibarıyla yıllık artış yüzde 17.57'yi buldu.
 • 17:40Genel Seçime DoğruAK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca ve AK Parti Milletvekili Adayı Yetkin Tetik Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Eskişehir Şubesini ziyaret etti.
 • 15:54Forum İstanbul 2015Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Ümit Leblebici, dijital bankacılıkta Türkiye'nin diğer ülkelere kıyasla katbekat daha önde olduğunu söyledi.
 • 13:25Prof. Dr. Ünsal Ban AçıklamasıDünya Ekonomik ve Stratejik Araştırmalar Vakfı (DESAV) Başkanı Prof. Dr. Ünsal Ban, Merkez Bankası’nın faiz konusunda beklentiler doğrultusunda hareket etmesinden dolayı, piyasalardaki volatilitenin düştüğünü belirterek, “Önümüzdeki süreçte piyasaları etkileyecek en önemli etken politikadaki gelişmeler olacaktır” dedi.
 • 09:24Masum Türker kimdir? Türker'in büyük vaatleriMasum Türker kimdir? Türker'in büyük vaatleriMasum Türker kimdir? 7 Haziran'a sayılı günler kala seçim bildirgesini açıklayan DSP Başkanı Masum Türker, iktidara gelmeleri durumunda asgari ücreti 2 bin 200 lira yapacaklarını belirtti.
 • 17:39Masum Türker: Asgari Ücret 2 Bin, Emekli Maaşı 2 Bin 600 Lira OlacakMasum Türker: Asgari Ücret 2 Bin, Emekli Maaşı 2 Bin 600 Lira Olacak7 Haziran'a sayılı günler kala seçim bildirgesini açıklayan DSP Başkanı Masum Türker, iktidara gelmeleri durumunda asgari ücreti 2 bin 200 lira yapacaklarını belirtti.
 • 13:39TOKİ Konutlarına İlgi ÇokBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde yaptırdığı bin 154 konut için, 4 günde 4 bin 931 başvuru yapıldı.
 • 12:51İpotekli Konut Satışı 20 Ayın Zirvesindeİpotekli konut satışı martta 45 bin 315 ile son 20 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.
 • 12:35Deik Türkiye-Moğolistan ToplantısıMoğolistan İnşaat ve Kentsel Kalkınma Bakanı Damdin Tsogbaatar, "Türk müteahhitlik sektörünü Moğolistan'da görmek istiyoruz" dedi.
 • 10:19Kayseri Ticaret Odası 5. Meslek Komitesi Üyeleri Bilgilendirme Toplantısında BuluştuKayseri Ticaret Odası 5. Meslek Komitesi Üyeleri Bilgilendirme Toplantısında BuluştuKayseri Ticaret Odası Bankalar, Diğer Mali Kurumlar ve Muhasebe Hizmetleri başlıklarında hizmet veren 5. Meslek Komitesi üyelerine yönelik olarak Kredi Kayıt Bürosu bilgilendirme toplantısı düzenledi.
 • 11:14Konutta Balon Riski YokKonutta Balon Riski Yok"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Antalya'dan genel görünüm- Konutlardan detaylar- Coldwell Banker'ın Türkiye Ülke Direktörü Gökhan Taş röportajı "Konutta balon riski yok"- Coldwell Banker Türkiye Ülke Direktörü Taş: - "İstanbul pazarında metrekare birim fiyatı 2 bin 500 ile 6 bin lira arasında olan orta sınıf konutlara ilgi gayet iyi. Fakat özellikle şehrin merkezinde metrekare birim fiyatı 8-10 bin dolar mertebelerine kadar çıkan yerlere ciddi bir talebin olmadığını görüyoruz"- "Yüksek fiyatlı konuta talep olmadığı için de sanki bir balon riski var, dolayısıyla satışlarda bir durgunluk var gibi algılanıyor, kesinlikle böyle bir balon riski yok"- "Doların bu kadar yükselmesinin olumsuz etkisi olabilir mi diye endişe ettik, fakat neredeyse olumlu bir etkiyle karşı karşıyayız. Çünkü doları olanlar bozdurup ev almaya başladılar" LEYLA ATAMAN KOYUNCUOĞLU - ABD'li gayrimenkul danışmanlık şirketi Coldwell Banker'ın Türkiye Ülke Direktörü Gökhan Taş, yüksek fiyatlı konutlara talep olmadığı için "gayrimenkul sektöründe bir balon riski var" gibi bir algının oluştuğunu ancak kesinlikte sektörde bir balon riskinin bulunmadığını bildirdi.
 • 11:10Konutta Balon Riski Yok"ABD'li gayrimenkul danışmanlık şirketi Coldwell Banker'ın Türkiye Ülke Direktörü Gökhan Taş, yüksek fiyatlı konutlara talep olmadığı için "gayrimenkul sektöründe bir balon riski var" gibi bir algının oluştuğunu ancak kesinlikte sektörde bir balon riskinin bulunmadığını bildirdi.
 • 15:41MHP İzmir Adayı Koç: Milletimizin Tamamı Korku ve Baskı AltındaMHP İzmir Adayı Koç: Milletimizin Tamamı Korku ve Baskı AltındaMHP İzmir 2. bölge 2. sıra milletvekili adayı olan işadamı Murat Koç, hükümetin uyguladığı politikaları eleştirerek, “Türkiye’de sadece iş dünyası değil, tüm milletimiz korku ve baskı altında.
 • 14:16TÜRKİYE'DE KİRA ARTIŞ ORANLARIKirada olan çoğu insanın kirada ilk senesi dolduğunda aklına önemli bir soru gelir: "Kiralar yine arttı! Bu işin sonu nereye varacak?"
 • 14:14TÜRKİYE'DE KİRA ARTIŞ ORANLARIKirada olan çoğu insanın kirada ilk senesi dolduğunda aklına önemli bir soru gelir: "Kiralar yine arttı! Bu işin sonu nereye varacak?"
 • 10:34TOKİ'den Dar Gelirliye 352 Lira Taksitle KonutBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Bilecik'te dar gelirlilere yönelik 724 konutu satışa çıkardı.
 • 10:26TOKİ Bilecik'te 352 Lira Taksitle Konut Satışa ÇıkardıTOKİ Bilecik'te 352 Lira Taksitle Konut Satışa ÇıkardıBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Bilecik'te dar gelirli vatandaşların konut ihtiyacını karşılamak amacıyla toplam 724 konutu satışa çıkardı.
 • 13:34Şekerbank ile Filli Boya'dan Yalıtım SeferberliğiŞekerbank, ısı yalıtım sektöründe dünyada 50 yılı aşkın ürün ve uygulama tecrübesine sahip Filli Boya Capatect iş birliğiyle yalıtım seferberliği başlattı.
 • 13:28Kredilerin Geri Ödemelerinde Büyük Bir Sorun Yok'Kredilerin Geri Ödemelerinde Büyük Bir Sorun Yok'Kredilerin geri ödemeleri ile ilgili tartışmalar devam ediyor.
 • 13:24TOKİ'den Gaziantep'te Dar Gelirliye 341 Lira Taksitle KonutTOKİ'den Gaziantep'te Dar Gelirliye 341 Lira Taksitle KonutBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, dar gelirli vatandaşların konut ihtiyacını karşılamak amacıyla Gaziantep’te bin 154 konutun kura yöntemiyle satışa çıkarıldığını duyurdu.
 • 11:52TOKİ'den Dar Gelirliye 341 Lira Taksitle KonutBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, dar gelirli vatandaşların konut ihtiyacını karşılamak amacıyla Gaziantep'te, bin 154 konutun satışa çıkarılacağını, 888 konutun taksit ödemelerinin 341 liradan başladığını bildirdi.
 • 12:38Yapı Kredi'den Emniyet Mensuplarına Özel KrediYapı Kredi, konut sahibi olmak isteyen emniyet mensuplarının kullanacakları kredinin tahsis ücretinin yarısını karşılayacak.
 • 10:56Merkez Bankası, Banka Kredileri Eğilim Anketi'ni AçıkladıMerkez Bankası banka kredileri eğilim anketine göre; Ocak-Mart 2015 dönemi sonuçları incelendiğinde; bankaların standartları işletmelere kullandırılan krediler ile diğer bireysel kredilerde sınırlı ölçüde sıkılaştırdığı, konut ve taşıt kredilerinde ise bir miktar gevşettiği görüldü.
 • 10:45Mb: Bankalar Şirket Kredilerinde Uygulanan Standartları Sıkılaştırdı (2)(ayrıntılar eklendi.
 • 08:49Ayşe'nin Evini, Ali'nin Otosunu Hans ile George Finanse EdecekAyşe'nin Evini, Ali'nin Otosunu Hans ile George Finanse EdecekECE CEYHUN BORSA/ FİNANS SERVİSİ - Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Ertürk, uluslararası piyasalardaki likiditeyi tahvil ihraçları yoluyla Türkiye'ye getiren bankaların önümüzdeki dönemde borçlanma enstrümanları arasına coveredbond'ların geleceği öngörüsünde bulundu.
 • 19:26Kira mı Kredi mi?Ailenizin yanında oturuyorsunuz, "Ah bir kendi evim olsa" diye hayal kuruyorsunuz. Veya kiradasınız ve her ay bütçenizin önemli bir kısmını kiraya ödeyerek havaya attığınızı düşünüyorsunuz. Bir ev mi satın alacaksınız yoksa kiralayacak mısınız? Kirada oturmaya devam mı edeceksiniz yoksa ev sahipliğine doğru cesur ama korkutucu bir adım mı atacaksınız? Bu sorular sadece sizin sorduğunuz sorular değil. Size benzer on binlerce kişi her gün aynı soruları soruyor.
 • 19:23Kira mı Kredi mi?Ailenizin yanında oturuyorsunuz, "Ah bir kendi evim olsa" diye hayal kuruyorsunuz. Veya kiradasınız ve her ay bütçenizin önemli bir kısmını kiraya ödeyerek havaya attığınızı düşünüyorsunuz. Bir ev mi satın alacaksınız yoksa kiralayacak mısınız? Kirada oturmaya devam mı edeceksiniz yoksa ev sahipliğine doğru cesur ama korkutucu bir adım mı atacaksınız? Bu sorular sadece sizin sorduğunuz sorular değil. Size benzer on binlerce kişi her gün aynı soruları soruyor.
 • 09:00Türkiye'nin Ekonomik Durumu İçin Kamikaze BenzetmesiTürkiye'nin Ekonomik Durumu İçin Kamikaze BenzetmesiEkonomist Nurhan Toğuç, MHP'den milletvekilliği için aday adayı. Toğuç'a göre, Türkiye ekonomisinin 2014 karnesi kötü, 2015 yılında kamikaze çakılışına zorlanmakta.
 • 13:24Türkiye İmsad: Türkiye İmsad: "2015 Kolay Geçmeyecek Ancak Karamsar Değiliz"Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği'nin (Türkiye İMSAD) yılda 4 kez düzenlediği 'Gündem Buluşmaları' toplantısının ilki gerçekleştirildi.