SON DAKİKA KONUT KREDİSİ HABERLERİ

Son Dakika Konut Kredisi Haberleri

 • 11:46Merkez Bankası Banka Kredileri Eğilim Anketini AçıkladıMerkez Bankası 2015 yılının dördüncü çeyreği için beklentileri, işletmelere kullandırılan kredilerde güçlü, tüm bireysel kredi türlerinde de bir miktar sıkılaştırmanın devam edeceği yönünde oldu.
 • 11:11Tcmb Banka Kredileri Eğilim AnketiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Banka Kredileri Eğilim Anketi'ne göre, bu yılın son çeyreğinde, bireysel kredi türlerinden konut ve taşıt kredilerinde talebin azalması ve diğer bireysel kredilerde talebin önemli düzeyde artması, işletmelere kullandırılan kredi talebinde ise önemli bir değişim olmaması bekleniyor.
 • 11:11Merkez Bankası: İşletmelerin Bankalara Kredi Talepleri Ciddi Azalış GösterdiTürkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Temmuz-Eylül aylarını kapsayan Banka Kredileri Eğilim Anketi verilerini paylaştı.
 • 12:26Türkiye Konut Peşinde KoşuyorTürkiye Konut Peşinde KoşuyorKonut satışları son iki yılda yüzde 11 büyüme kaydetti.
 • 16:26CHP'li Budak: Türkiye Ekonomik ve Sosyal Krize SürükleniyorCHP'li Budak: Türkiye Ekonomik ve Sosyal Krize SürükleniyorCHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, protestolu senet ve karşılıksız çek sayısındaki artışın, vatandaşların ödemelerini yapmakta zorlandığının göstergesi olduğunu belirterek, “Türkiye ekonomik ve sosyal krize sürüklenmekte.
 • 10:06Servet Kuş: Servet Kuş: "1 Kasım Sonrasında da Vaatler Yerine Gelecek"Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan seçim beyannamesini değerlendiren AK Parti Uşak İl Başkan Vekili Servet Kuş, “AK Parti olarak 2002’den önce ne söz verdiysek yerine getirdik ve 1 Kasım’dan sonra tekrar göreve geldiğimizde, bu sözlerin hepsi yerine gelecek.
 • 12:20Türkiye'de Konut Sorunu ve Konut Politikaları" PaneliKent Araştırmaları Enstitüsü Genel Direktörü Emir Osmanoğlu, Türkiye'de mevcut konut stoku sayısı ve kalitesi üzerindeki verilerin yeterli olmadığını belirterek, "Bu nedenle, konut politikaları oluşturulmadan önce, Türkiye'de gerçekte konut ihtiyacının ne kadar olduğu ve bu ihtiyacın kimler tarafından duyulduğu net ve ayrıntılı bir biçimde ortaya konmalıdır" dedi.
 • 13:20CHP'li Karabıyık: Türk Lirası, Olması Gerekenin Üzerinde Değer KaybettiCHP'li Karabıyık: Türk Lirası, Olması Gerekenin Üzerinde Değer KaybettiCHP'nin ekonomist milletvekillerinden Prof. Dr. Lale Karabıyık, Türk Lirası'nın olması gerekenin üzerinde değer kaybettiğini belirtti.
 • 09:37ASO Başkanı Özdebir: KDV ve ÖTV Artışı DüşünülemezASO Başkanı Özdebir: KDV ve ÖTV Artışı DüşünülemezArtan kurla borç yükü katlanan sanayici yeni vergi artışı iddialarına sert tepki verdi. ASO Başkanı Nurettin Özdebir, "Devlet kurumları lüks içinde yüzerken KDV ve ÖTV artışı düşünülemez" dedi.
 • 14:22Aso Eylül Ayı Meclis ToplantısıAnkara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, “Boyuna seçim yapamayacağımıza göre, ülkemizde uzlaşma kültürünü geliştirmek, bunun için de seçim propagandaları sırasında uzlaşmayı zorlaştıracak söylemlerden kaçınmak gerekmektedir” dedi.
 • 11:48Aso Eylül Ayı Meclis ToplantısıAnkara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, döviz kurlarındaki artışın yabancı para cinsinden borçlanan firmalar için önemli bir sorun olduğunu belirterek, "Şirketlerin yurtdışından yaptıkları net borçlanma tutarı 170 milyar dolar.
 • 08:20Konut Kredisinde Fatura İki Yılda İki Kat Kabardı!Konut Kredisinde Fatura İki Yılda İki Kat Kabardı!Haziran 2013'te dip seviyeleri gören konut kredisi faiz oranları geçen sürede iki kat arttı.
 • 10:21Jandarmadan Şehit Aileleri ve Gazilere Bayram ZiyaretiJandarmadan Şehit Aileleri ve Gazilere Bayram ZiyaretiBitlis’in Güroymak İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Aydın, Kurban Bayramı vesilesiyle ilçedeki şehit aileleri ve gazileri evlerinde ziyaret etti.
 • 08:58Askerlerden Şehit Aileleri ve Gazilere ZiyaretAskerlerden Şehit Aileleri ve Gazilere ZiyaretBitlis’in Güroymak İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Murat Aydın, Kurban Bayramı vesilesiyle ilçedeki şehit aileleri ve gazileri evlerinde ziyaret etti.
 • 17:15Dumankaya'nın Finansman Modeli Fifti-Fifti'ye Yoğun İlgiDumankaya'nın Finansman Modeli Fifti-Fifti'ye Yoğun İlgiDumankaya İnşaat’ın finansman modeli Fifti-Fifti yatırımcılardan büyük ilgi görüyor.
 • 10:59Toki, Manisa'da 95 Konutu Satışa ÇıkardıBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Manisa'da, başta emekliler olmak üzere dar gelirlilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 95 konutu satışa çıkardı.
 • 10:45TOKİ'den Manisa Salihli'de 245 Lira Taksitle KonutBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Taytan Mahallesi’nde, başta emekliler olmak üzere dar gelirli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 95 konutu satışa çıkardı.
 • 08:49Burgan Bank AŞ'nin Dd Finansman'a Danışmanlık Yapmasına İzinBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunca (BDDK) Burgan Bank AŞ'nin, DD Finansman AŞ'ye tanıtım konusunda danışmanlık hizmeti sunmasına izin verildi.
 • 14:17Banka Kredisi Alacaklara Kötü HaberBanka Kredisi Alacaklara Kötü HaberGüçlü dolar, Fed'den beklenen hamlenin varlık fiyatlarının yeniden değerlemesi, terör ve belirsizlik faiz cephesinde de kendisini gösterdi.
 • 14:28Konut Satışında 'Fifti-Fifti' DönemiKonut Satışında 'Fifti-Fifti' DönemiDumankaya İnşaat, konut satışı ile ilgili gelişmiş ülkelerde uygulanan bir finansman modelinini Türkiye'ye getirdi.
 • 11:51Türk Halkı Konut Almaktan ve Kredi Kullanmaktan VazgeçmediTürk Halkı Konut Almaktan ve Kredi Kullanmaktan VazgeçmediSektör analizine göre Temmuz ayında konut satışlarının geçen yılın aynı dönemine kıyasla İstanbul'da yüzde 18, İzmir'de yüzde 19, Ankara'da ise yüzde 22 artış kaydettiği belirlendi.
 • 08:31Temmuz'daki Büyümenin Sebebi Üretim Değil Tüketim ÇıktıTemmuz'daki Büyümenin Sebebi Üretim Değil Tüketim Çıktıİkinci çeyrekte yüzde 3.8 ile beklentileri aşan büyümenin kahramanı vatandaşlar. Seçim öncesi harcamalarını öne çeken vatandaş dolarını bozdurup otomotiv ve konut aldı.
 • 09:00Faizler Aldı Başını GidiyorFaizler Aldı Başını GidiyorSon dönemdeki gelişmelerin de etkisiyle piyasalardaki gerginlik bir türlü dinmiyor. Türkiye'nin risk primi yerinde durmuyor, bu da mevduat faizlerini zirvelere taşıyor
 • 15:59TOKİ'den İstanbul Kayabaşı'na 448 Yeni KonutBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul’un Başakşehir ilçesindeki Kayabaşı bölgesinde alt ve orta gelir grubuna yönelik 7 bin 500 sosyal konut inşa edecek.
 • 13:37TOKİ'den Kayabaşı'nda 448 Yeni KonutToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Başakşehir Kayabaşı bölgesinde, 448 konutluk proje için yüklenici firma ile sözleşme yaptıklarını, gelecek dönemde 7 bin 500 konutu alt ve orta gelir grubu İstanbullulara sunacaklarını bildirdi.
 • 10:55İhtiyaç Kredilerinde Vade Sınırlaması ve Bilinmesi GerekenlerBDDK 'nın 2013 yılında yaptığı mevzuat değişikliği ile birlikte kredi veren kurumların ihtiyaç kredisi ürünlerine vade sınırlaması geldi. Bu vade sınırlamasının temel nedeni ise ihtiyaç kredisi batık oranlarının, diğer kredi türlerinin batık oranlarına göre daha fazla olmasıydı.
 • 15:02Konut Kredi Faizleri Yönünü Arıyor"TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdür Yardımcısı Fatih Tosun, geçen yılın üçüncü çeyreğinden bu yılın haziran ayına kadar olan süreçte konut kredisi faizlerinde yaşanan geri çekilme ile olumlu bir 4 çeyrek yaşandığını belirterek, "Konut kredi faizleri yönünü arıyor" değerlendirmesinde bulundu.
 • 10:084 Süper Çeyrek Bitti:Konut Kredi Faiz Oranları Yönünü Arıyor
 • 10:15Amerika Rüyası Suya Düştüİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan başvurular, ABD’de ev alma hayali kuran birçok Türk’ün, bu ülkede gayrimenkul işi yapan bir şahıs tarafından dolandırıldıklarını ortaya çıkardı.
 • 12:00Amerika'da Planlayıp, Türkiye'dekileri ÇarptıAmerika'da Planlayıp, Türkiye'dekileri ÇarptıMüjdat G. Amerika'da yatırım amaçlı ev sahibi olmayı umut eden Türkleri hüsrana uğrattı. Satın aldıkları evlerin ipotekli olduğunu öğrenenler savcılıkların yolunu tuttu.
 • 11:40Konut Satışları Temmuz'da da ArttıKonut Satışları Temmuz'da da ArttıKonut satışları geçen yıla kıyasla İstanbul’da yüzde 15, İzmir’de yüzde 20, Ankara’da yüzde 22 artış oldu.
 • 17:22Türkiye'nin Lider Kredi ve Finansal Ürünler Karşılaştırma Platformu Hesapkurdu.com, Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 7. Şirketi OlduTürkiye'nin Lider Kredi ve Finansal Ürünler Karşılaştırma Platformu Hesapkurdu.com, Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 7. Şirketi OlduTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde TEPAV ve AllWorld Network işbirliğinde yapılan, Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi yarışması sonuçlandı. Türkiye Hızlı Büyüyen 100 Yarışmasının 7.si, 2011-2013 döneminde satış gelirlerini%1.043 büyüten, kredi ve finansal ürünler karşılaştırma platformu Hesapkurdu.com (Konut Kredisi Com Tr Danışmanlık A.Ş.) oldu.
 • 09:20Obama, En Güçlü İsrail Lobisine Savaş AçtıObama, En Güçlü İsrail Lobisine Savaş AçtıABD Başkanı Obama, İran ile varılan nükleer anlaşmanın Kongre'de yapılacak oylamada reddedilmesi için çalışmalar yürüten İsrail lobisi AIPAC'i sert sözlerle uyardı.
 • 16:40Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak Mümkün Mü?Kira Öder gibi Ev Sahibi Olmak" konut işi ile uğraşan neredeyse herkesin diline dolanmış bir cümle, hatta bir slogandır. Ev sahibi olmak isteyenler için cezbedici ama gerçekte mümkün mü? Bu yazımızda buna cevap vermeye çalışacağız.
 • 18:43Garanti Bankası'nın İlk Yarı Net Kârı 2.06 Milyar LiraGaranti Bankası'nın İlk Yarı Net Kârı 2.06 Milyar LiraGaranti Bankası'nın yılın ilk yarısındaki net karı 2.06 milyar liraya çıkarken, aktif karlılığı da yüzde 1.7 olarak gerçekleşti.
 • 18:36Garanti Bankası'nın İlk Altı Aylık Net Karı 2 Milyar 64 Milyon TL OlduGaranti Bankası, bu yılın ilk yarısında 2 milyar 64 milyon 902 bin TL net kar elde etti.
 • 18:25Garanti İlk Yarı Karını AçıkladıGaranti İlk Yarı Karını AçıkladıGaranti, 2015’in ilk yarısında, 2 milyar 64 milyon TL net kâra ulaşırken ekonomiye katkısı 200 milyar TL seviyesini aştı.
 • 11:04Konut Kredisi Çekmeden Önce Ödemelerinizi Hesaba KatınEv alımlarında kredi ödemelerinin yanı sıra düzenli olarak yapılan diğer harcamalarda hesaba katılmalı. Belki kredi ödemesi kredinin kullanıldığı zaman tek veya önemli ödemeniz olabilir ancak, ilerleyen vadelerde yapılacak olan ödemelerde hesaba katılmalıdır.
 • 13:48Amelebirliği'nin 92. Kuruluş Yıl DönümüÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı'nın (Amelebirliği) kuruluşunun 92. yıl dönümü Zonguldak'ta düzenlenen törenle kutlandı.
 • 10:46Vatandaş İçin Borç Krizi KapıdaVatandaş İçin Borç Krizi KapıdaVatandaş, borcu borçla çeviriyor, diğer taraftan sanal refahın getirdiği standartlarından da öyle kolay kolay vazgeçmek istemiyor. Çanlar hepimiz için çalmaya başladı.
 • 11:29Bankalar İşletme Kredilerini Sınırlı Ölçüde Sıkılaştırdı, Bireyseli GevşettiTürkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından üç aylık dönemleri kapsayacak şekilde hazırlanan Banka Kredileri Eğilim Anketi’nin ikincisi yayınlandı.
 • 09:44Ekonomik Gelişmeler ve Foreks YorumlarıEkonomik Gelişmeler ve Foreks Yorumlarıİntegral Menkul Değerler Avrupa İngiltere Merkez Bankası, aldığı karar ile faiz oranında değişikliğe gitmeyerek politika faizini%0,50 seviyesinde sabit tuttu.
 • 10:523. Köprü Anadolu Çıkışı Sultanbeyli'de KazandıracakBüyüyen ve gelişen yeni bölge Sultanbeyli'de konforlu ve lüks hayatın şık Selçuklu mimarisi ile şekillendiği Selçuklu Evleri, hızla gelişen Sultanbeyli'de uygun fiyatlı daire sahibi olma seçeneği sunuyor.
 • 10:303. Köprü Anadolu Çıkışı Sultanbeyli'de KazandıracakBüyüyen ve gelişen yeni bölge Sultanbeyli'de konforlu ve lüks hayatın şık Selçuklu mimarisi ile şekillendiği Selçuklu Evleri, hızla gelişen Sultanbeyli'de uygun fiyatlı daire sahibi olma seçeneği sunuyor.
 • 04:40Türkiye'nin%5 Büyüyebilmesi İçin Bankacılık Sektörü%25 BüyümeliTürkiye'nin%5 Büyüyebilmesi İçin Bankacılık Sektörü%25 BüyümeliFinansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu'nun Türk bankacılığı ve Türkiye ekonomisinde gelinen noktada 2 tespiti var. Bunlardan ilki bankacılık uygulamalarını düzenleyen kurum sayısının neredeyse 2 elin parmaklarını ulaşması ve yargı kararlarının da birer regülasyon haline gelmesi. İkincisi ise hem sektör hem de ülke ekonomisi açısından 'büyüyememe' daha doğrusu 'sıçrama yaratacak büyüme'yi sağlayamama problemi. Temel Güzeloğlu, bankacılık sektörü açısından büyüme ve ülke ekonomisini kalkındırma noktasında ise "Türkiye ekonomisinin yüzde 5 büyüyebilmesi için, bankacılık sektörünün yüzde 25 büyümesi lazım" diyor.
 • 15:10Merkez: Yılın İkinci Yarısında Kredi Büyümesi Bir Miktar YavaşlayacakMerkez Bankası'na göre sıkı para politikası duruşunun ve alınan makro ihtiyati önlemlerin etkisiyle kredi büyüme hızları makul düzeylerde seyrediyor.
 • 14:43Merkez Bankası Ppk Toplantı Özeti (2)Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, "Son dönemde finansal koşullarda yaşanan kısmi sıkılaşmanın da etkisiyle yılın ikinci yarısında kredi büyümesinin bir miktar yavaşlayacağı tahmin edilmektedir" denildi.
 • 14:41Merkez Bankası Ppk Toplantı Özetini AçıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 23 Haziran 2015 tarihinde yapılan Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetini açıkladı.
 • 09:05Genel Karşılıklara Yeni DüzenlemeGenel Karşılıklara Yeni DüzenlemeFinansman şirketleri mart, haziran, eylül ve aralık dönemleri itibarıyla konut kredisi dışındaki tüketici kredileri için kredi tutarının yüzde 1'i oranında genel karşılık ayıracak.
 • 08:38Finansman Şirketlerinin Ayıracağı Genel Karşılıklara DüzenlemeFinansman şirketleri mart, haziran, eylül ve aralık dönemleri itibarıyla konut kredisi dışındaki tüketici kredileri için kredi tutarının yüzde 1'i oranında genel karşılık ayıracak.